OTANT�K TA�

AVUSTRALYA BOULDER OPAL TAŞI 20.00 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Avusturalya Opal Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 20 KARAT
 • AVUSTRALYA
 • AVUSTRALYA OPALİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BOULDER OPAL TAŞI
 • ÇOK RENKLİ
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • MULTİCOLOR FLASH

Boulder opal, ince dikişleri ve doğal konak kayasıyla çevrili veya ona tutturulmuş opal yamaları içeren bir kayadır. Kesici bu kayayı çalışmaları ve mümkün olan en iyi kesmek için nasıl karar verir mücevher . Bu taş , doğal konak kayalarında göründükleri gibi dikişleri ve değerli opal yamalarını görüntülemek için kesilebilir . Alternatif olarak, taş, doğal taşıyıcı kaya ile bir destek olarak taşın yüzü olarak değerli bir opal ince bir dikiş sunan bir yönde kesilebilir.

Avusturalya Opal Taşı

Avusturalya Opal Taşı

Bazı insanlar “boulder opal” i, sağlam opal taşlar kesmek için çok küçük olan küçük dikişleri ve değerli opal yamalarını güzel bir şekilde kullanan ustaca bir kesme stili olarak düşünürler. Boulder opal ayrıca “Doğal Opal Tip 2” olarak da bilinir.

Avustralya kaya opal
Avustralya , dünyanın en ünlü kaya opal kaynağıdır. Çoğu, çizgili ve değerli opal yamaları olan kahverengi bir demir taşıdır. Değerli opal kırıkları veya beton boşluklarını, omurgasız fosilleri ve taşlaşmış ahşabı doldurduğunda oluşur. Soldaki yukarıdaki taş, minik dikişleri ve değerli opal yamaları gösteren bir kaya opal boncukudur. Sağdaki taş, Avustralya Queensland Koroit Opal Sahası’nda bulunan kabadan kesilmiş bir kabaşon.

Sorun ve Fırsat
Çok değerli opal, ütüler taş, bazalt , riyolit ve andezit , kuvarsit , kumtaşı veya diğer malzemelerden oluşan bir konak kaya içinde ince dikişler ve yamalar olarak ortaya çıkar . Fosil , beton ve nodül boşluklarında da bazı değerli opallar oluşur . Bu tip kayaçlardaki opal genellikle izole edilemeyecek kadar küçüktür ve sadece katı opalden oluşan bir mücevher haline getirilir. Ayrıca unutulmak için çok güzel ve değerli. Böylece kesici, hem değerli opal hem de doğal konakçı kaya içeren bir cabochon veya boncuk veya küçük bir heykel yapmaya karar verir. Bu taşlar genellikle iki yoldan biriyle kesilir:

Koroit opal kolye ucu
Koroit Boulder Opal: Queensland, Avustralya’dan Koroit boulder opal ile yapılmış bir kolye. Yaratıcı Commons görüntü Doxymo tarafından.

1) Değerli opalın doğal dikişlerini ve yamalarını tam olarak ana kayada meydana geldiği gibi gösteren bir mücevher. Bu taşlar, özellikle opal, ana kaya malzemesiyle keskin bir şekilde kontrast oluşturduğunda etkileyici bir görüntü oluşturabilir. Bazaltın siyah bir arka planından veya ironstone’un kahverengi bir arka planından yanıp sönen değerli opalın ince dikişleri çarpıcı bir manzara oluşturur.

2) Ana kayayı doğal destek olarak kullanarak, yüz yukarı pozisyonunda sadece veya çoğunlukla değerli opal görüntülemeye yönelik bir mücevher. Bu kesme yöntemi, ince bir opal dikişin tam yüz yukarı renkte bir mücevher haline getirilmesini sağlar. Bu taşlarda çok az miktarda opal çok güzel ve değerli bir mücevher haline getirilebilir. Birçok katı opalın güzelliğine ve değerine rakip olabilir veya aşabilirler.

Dünyanın çeşitli yerlerinden kaya opal örnekleri bu sayfada gösterilmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞALAVUSTRALYA BOULDER OPAL TAŞI 20.00 KARAT ÜZERİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ RENK DOYUMUNU PARMAĞINIZDA GÖREBİLİRSİNİZ ; ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KOLYE VEYA YÜZÜK TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR;NOT: DUBLET DEĞİL ORJİNAL KAYADIR MÜKEMMEL PARÇA!!!!!!

AVUSTRALYA BOULDER OPAL
Boyut 31.60 x15.40 x 5.90 mm
Ağırlık: 20.00 cts
Renk : Çok renkli flash
Berraklık : VS (Çok Hafif İçerme)
Menşei Avustralya
IŞILTI : En Yanıp sönen
sertlik : 5.5
opal renk oyunu

Meksika değerli cantera opal
Meksika önemli miktarda cantera opal üretir. Bu cabochon çeşitli yamalar ve ateş opal yamaları görüntüler. 24 x 20 milimetre ölçülerindedir.Opal a, hidratlanmış amorf formu , silika (SiO 2 · n H 2 O) olması; su içeriği ağırlıkça% 3 ila% 21 arasında değişebilir, ancak genellikle% 6 ila% 10 arasındadır. Amorf karakteri nedeniyle, mineral olarak sınıflandırılan kristalin silika formlarının aksine, bir mineraloid olarak sınıflandırılır. Nispeten düşük bir sıcaklıkta birikir ve en yaygın olarak limonit , kumtaşı , riyolit , marn ve bazalt ile bulunan hemen hemen her tür kaya çatlaklarında ortaya çıkabilir .
Ultraviyole floresan
siyah veya beyaz gövde rengi: uzun ve kısa dalgada inert ila beyaz ila orta açık mavi, yeşil veya sarı, aynı zamanda fosforez, ortak opal olabilir: uzun ve kısa dalgada güçlü yeşil veya sarımsı yeşil

Doğal Opal Taşı

Doğal Opal Taşı

inert, fosfor olabilir; ateş opal: uzun ve kısa dalga inert ila orta yeşilimsi kahverengi, fosforez olabilir [1]
Absorpsiyon spektrumları
yeşil taşlar: 660 nm, 470 nm kesim [1]
Teşhis özellikleri
ısındığında kararma
Çözünürlük
sıcak tuzlu su , bazlar , metanol , hümik asit , hidroflorik asit
Referanslar
[2] [3]

Ortak Kaba Opal
İki geniş opal sınıfı vardır: değerli ve yaygın. Değerli opal, renk oynatma ( yanardönerlik ) görüntüler, ortak opal göstermez. [4] Renk oyunu, “beyaz ışıkta döndükleri için belirli minerallerden renkli ışık parlamasıyla sonuçlanan sahte bir kromatik optik etki” olarak tanımlanır. [5] Kıymetli opalın iç yapısı ışığın kırılmasına ve renk oynamasına neden olur . Oluşturulduğu koşullara bağlı olarak, opal şeffaf, yarı saydam veya opak olabilir ve arka plan rengi beyaz, siyah veya görsel spektrumun hemen hemen her rengi olabilir. Siyah opal en nadir olarak kabul edilirken, beyaz, gri ve yeşil en yaygın olanıdır.

içindekiler
Değerli opal Düzenle

Değerli opal, düzenli, yakından paketlenmiş düzlemlerde düzenlenmiş silikon dioksit moleküllerinin kürelerinden oluşur. (İdealleştirilmiş diyagram)

Görünür spektrumun neredeyse her rengini ifade eden Coober Pedy, Güney Avustralya’dan çok renkli kaba kristal opal

İktiyoz omurgasının yerini alan değerli opal ; teşhir örneği, Güney Avustralya Müzesi
Değerli opal, iç renklerin değişken bir etkileşimini gösterir ve bir mineraloid olmasına rağmen, bir iç yapıya sahiptir. Mikroskobik ölçeklerde, değerli opal, altıgen veya kübik bir yakın paketlenmiş kafes içinde yaklaşık 150 ila 300 nm çapında silika kürelerinden oluşur . 1960’ların ortalarında JV Sanders tarafından [6] [7] bu sıralı silika kürelerin , opalın mikro yapısından geçen ışığın parazitine ve kırınmasına neden olarak iç renkleri ürettikleri gösterilmiştir . [8] Boyutların düzenliliği ve bu kürelerin ambalajlanması değerli opalın kalitesini belirler. Düzenli olarak paketlenmiş küre düzlemleri arasındaki mesafenin görünür ışığın bir bileşeninin dalga boyunun yaklaşık yarısı olduğu durumlarda, bu dalga boyunun ışığı yığılmış düzlemlerin yarattığı ızgaradan kırınmaya maruz kalabilir . Gözlemlenen renkler, düzlemler arasındaki boşluk ve düzlemlerin gelen ışığa göre yönlendirilmesiyle belirlenir. Süreç Bragg’in kırınım yasası ile açıklanabilir .

Görünür ışık opalın büyük kalınlıklarından geçemez. Bu, bir fotonik kristal içindeki optik bant boşluğunun temelidir . Opallerin görünür ışık için fotonik kristaller olduğu fikri 1995 yılında Vasily Astratov’un grubu tarafından ifade edildi . [9] Buna ek olarak, Mikro çatlaklar ikinci silika ile doldurulmuş olabilir ve ince meydana lameller katılaşma esnasında opal içinde. Opalescence terimi , gemolojide renk oyunu olarak adlandırılan bu eşsiz ve güzel fenomeni tanımlamak için yaygın olarak kullanılır . Gemolojide opalescence, bir renk oyunu göstermeyen yaygın veya potch opalın puslu sütlü bulanık parlaklığına uygulanır .Opalescence bir çeşit adularesanstır .

İçin taş kullanımı, en opal kesip bir oluşturacak şekilde parlatılır Cabochon . “Katı” opal, tamamen değerli opalden oluşan cilalı taşları ifade eder. “Katı” üretmek için çok ince olan opaller, çekici taşlar oluşturmak için diğer malzemelerle birleştirilebilir. Bir opal çift , koyu renkli bir malzeme tabakası, en yaygın olarak demir taşı, koyu veya siyah ortak opal (potch), oniks veya obsidiyen ile desteklenen nispeten ince bir değerli opal tabakasından oluşur. Daha koyu arka plan renk oynamayı vurgular ve daha hafif bir çukurdan daha çekici bir ekranla sonuçlanır. Bir opal üçüz bir çifte benzer, ancak üçüncü bir katmana, kubbeli berrak kuvars kapağına sahiptirveya plastik. Kapak yüksek bir cila alır ve opal için koruyucu bir tabaka görevi görür. Üst tabaka ayrıca, genellikle daha düşük bir örnek veya değerli opalin son derece ince bir bölümü olan opalın altındaki renk oyununu vurgulamak için bir büyüteç görevi görür. Üçlü opal daha yapay bir görünüme sahip olma eğilimindedir ve değerli taşlar olarak sınıflandırılmaz. Değerli opalın mücevher uygulamaları, esas olarak nispeten yüksek su içeriği ve çizilmeye yatkınlığı nedeniyle opalın ısıya duyarlılığı ile bir şekilde sınırlanabilir. [10] Modern parlatma teknikleri ile birleştirildiğinde, bir çiftli opal, fiyatın bir kısmında katı siyah veya kaya opaline benzer bir etki yaratabilir. Doublet opal, üçlü opallerden farklı olarak üst görünür ve dokunulabilir katman olarak orijinal opal’e sahip olma avantajına da sahiptir.

Ortak opal Düzenle

Slovakya’dan beyaz ve mavi opal

Avusturalya Opal

Avusturalya Opal

Bir renk oyunu gösteren değerli taş çeşitlerinin yanı sıra, diğer yaygın opal türleri arasında süt opal, sütlü mavimsi ila yeşilimsi (bazen değerli taş kalitesi olabilir); reçineli bir parlaklık ile bal-sarı olan reçine opal; ahşaptaki organik malzemenin opal ile değiştirilmesinden kaynaklanan ahşap opal; [11] kahverengi veya gri menilit ; bazen Muller’ın camı olarak adlandırılan renksiz, cam berraklığında bir opal olan hyalit ; silisli sinter olarak da adlandırılan gayzerit , kaplıcalar veya gayzerler etrafında birikmiş ; ve diatomlu toprak , birikimleridiyatom kabukları veya testleri. Ortak opal genellikle taştan puslu sütlü bulanık bir parlaklık verir. Olarak Gemoloji , bu optik etkisi kesinlikle olarak tanımlanır opalescence şeklidir adularescence .

Diğer opal çeşitleri Düzenle
“Girasol” buraya yönlendiriyor. Amerikan ayçiçeği için Kudüs enginarına bakınız .

Opal aralıklarda yangının parlaklığı 1 ila 5 arasındadır (5 en parlaktır) [12]
Ateş opal, sarıdan turuncuya ve kırmızıya kadar sıcak vücut renkleri ile şeffaftan yarı saydam bir opaldir. Genellikle herhangi bir renk oyunu göstermese de, bazen bir taş parlak yeşil yanıp söner. Ateş opallerinin en ünlü kaynağı Meksika’daki Querétaro eyaletidir ; bu opallere genellikle Meksika ateş opalleri denir. Renk oyunu göstermeyen yangın opalleri bazen jöle opal olarak adlandırılır. Kesme ve cilalamaya izin verecek kadar zorsa, Meksika opalleri bazen riyolitik konak malzemelerinde kesilir. Bu tür Meksika opaline Cantera opal denir. Ayrıca, Meksika’dan Meksika su opal olarak adlandırılan bir tür opal, mavimsi veya altın iç bir parlaklık sergileyen renksiz bir opaldır. [13]

Girasol opal bazen ateş opallerine atıfta bulunmak için yanlış ve yanlış kullanılan bir terimin yanı sıra Madagaskar’dan şeffaf veya yarı saydam tipte sütlü bir kuvars türünü gösterir, bu da düzgün kesildiğinde bir yıldız işareti veya yıldız etkisi gösterir. Bununla birlikte, gerçek girasol opal [13] , etrafındaki ışık kaynağını takip eden mavimsi bir parıltı veya parlaklık gösteren bir tür hyalit opaldır . Değerli opalde görüldüğü gibi bir renk oyunu değil, mikroskobik kapanımlardan bir etki. Meksika’dan geldiğinde bazen su opal olarak da adlandırılır. Bu tür opalın en önemli iki yeri Oregon ve Meksika’dır. [ alıntı gerekli ]

Perulu opal (mavi opal olarak da adlandırılır), Peru’da bulunan ve genellikle matlığı daha opak taşlara dahil etmek için kesilen yarı opaktan opak mavi-yeşil bir taştır. Bir renk oyunu görüntülemez. Mavi opal da gelir Oregon içinde Owyhee yanı itibaren, bölge Nevada etrafında Bakire Vadisi . [14]

Opal Taşı

Opal Taşı

Opal ayrıca diyatomlardan oluşur . Diyatomlar, öldüklerinde genellikle göllerin, koyların veya okyanusların dibinde katmanlar oluşturan bir alg türüdür. Hücre duvarları, yapısal bir renklenme ve dolayısıyla mikroskop altında bakıldığında küçük opallerin ortaya çıkmasını sağlayan hidratlı silikon dioksitten oluşur. Bu hücre duvarları veya “testler”, diyatomlu toprak için “taneler” oluşturur . Bu tortul kaya beyaz, opak ve kireçlidir. [15] Diatomit örneğin filtreleme ya da ince bir tanecik boyutuna ve çok gözenekli bir yapıya sahiptir çünkü adsorbe ve su emilimi arttırmak için bahçe gibi çok sayıda endüstriyel kullanım alanları vardır.

Tarih Düzenle
Opal antik çağda nadir ve çok değerliydi. Avrupa’da, kraliyet ailesi tarafından ödüllendirilen bir mücevherdi. [16] [17] 19. yüzyılda Avustralya’da muazzam yatakların açılmasına kadar bilinen tek kaynak Slovakya’daki Roma sınırının ötesinde Červenica idi . [18] Opal, Avustralya’nın ulusal değerli taşıdır . [19]

Kaynaklar Düzenle

Parlak opal Gönderen Yowah (Yowah Nut [20] ), Queensland

Boulder opal, Winton, Queensland yakınındaki Carisbrooke İstasyonu
Avustralya opalinin çoğu kez dünya değerli opal arzının% 95-97’sini, [21] [22] ise Güney Avustralya eyaletinin dünya arzının% 80’ini oluşturduğu belirtilmiştir. [23] Son veriler, dünya değerli opal arzının değişmiş olabileceğini düşündürmektedir. 2012 yılında Etiyopya opal üretiminin Birleşik Devletler Jeoloji Araştırması tarafından 14.000 kg (31.000 lb) olduğu tahmin edilmektedir. [24] Aynı dönemdeki (2012) USGS verileri, Avustralya opal üretiminin 41 milyon dolar olduğunu ortaya koymaktadır. [25]Ölçüm birimleri nedeniyle, Avustralya ve Etiyopya opal üretimini doğrudan karşılaştırmak mümkün değildir, ancak bu veriler ve diğerleri, Avustralya opal üretimi için verilen geleneksel yüzdelerin abartılabileceğini göstermektedir. [26] Yine de, USGS raporundaki verilerin geçerliliği Laurs ve ark. [ Değiştir ] ve Mesfin, [ değiştir ] (ile 2012 Etiyopya opal çıkış tahmin ettiği Wegal Tena ) sadece 750 kg (1.650 lb) olması.

Avustralya Düzenle
Kasaba Coober Pedy içinde Güney Avustralya opal önemli bir kaynağıdır. Dünyanın en büyük ve en değerli mücevher opal ” Olympic Australis ” Ağustos 1956’da Coober Pedy’deki “Sekiz Mil” opal sahasında bulundu. 17.000 karat (3.4 kg; 7.5 lb) ağırlığında ve 11 inç (280 mm) uzunluğunda, yüksekliği 4 3 ⁄ 4 inç (120 mm) ve 4 1 ⁄ 2 inç (110 mm) genişliğindedir. [27] Mintabie Opal AlanCoober Pedy’nin yaklaşık 250 km (160 mil) kuzeybatısında yer alan büyük miktarlarda kristal opal ve daha nadir siyah opal üretti. Yıllar boyunca, Coober Pedy opal olarak yurtdışına yanlış satıldı. Siyah opalın Avustralya’da bulunan en iyi örneklerden bazıları olduğu söyleniyor.

Güney Avustralya’daki Andamooka aynı zamanda matris opal, kristal opal ve siyah opal’ın büyük bir üreticisidir. Başka bir Avustralya kasabası olan Yeni Güney Galler’deki Lightning Ridge , ağırlıklı olarak koyu bir arka plan (renk oyununu gösteren koyu gri ila mavi-siyah) içeren siyah opalın ana kaynağıdır. Boulder opal, karanlık bir silisli demir taşı matrisindeki betonlar ve kırık dolgularından oluşur . Bu kadar kuzeyde Kynuna dan Batılı Queensland sporadik bulunursa Yowah ve Koroit güneyde. [28] En büyük miktarları Jundah ve Quilpie civarında bulunur .Güney Batı Queensland . Avustralya da opalized etti fosil dinozor Yeni Güney Galler kemikler dahil kalıntıları, [29] ve Güney Avustralya, [30] ve Güney Avustralya’da deniz yaratıkları. [31]

Etiyopya Düzenle
Kuzey Afrika opalinin MÖ 4000 kadar erken dönemde alet yapmak için kullanıldığı bildirilmiş olsa da, Etiyopya’dan gem opal’in ilk yayınlanan raporu 1994’te Kuzey Shewa Eyaleti Menz Gishe Bölgesinde değerli opalın keşfi ile ortaya çıktı. [32] Çoğunlukla nodüller formunda bulunan opal volkanik kökenlidir ve ağırlıklı olarak yıpranmış riyolit tabakalarında bulunur . [33] Bu Shewa Eyaleti opal çoğunlukla koyu kahverengiydi ve çatlama eğilimi gösteriyordu. Bu nitelikler gem ticaretinde popülerliğini yitirdi. 2008 yılında, Etiyopya’nın Wollo Eyaletindeki Wegel Tena kasabası yakınlarındaki Shewa Eyaletinin yaklaşık 180 km kuzeyinde yeni bir opal depozit bulundu. Wollo Eyaleti opal, önceki Etiyopya opal bulgularından farklıydı, çünkü Avustralya ve Brezilya’nın tortul opellerine daha açık bir şekilde benziyordu, açık bir arka plana sahipti ve genellikle canlı bir renk oyununa sahipti. [34] Wollo Eyaleti opal, daha yaygın olarak “Welo” veya “Wello” opal olarak adlandırılır, mücevher ticaretinde hakim Etiyopya opal haline gelmiştir. [35]

Opal Taşı Avustralya

Opal Taşı Avustralya

Mücevher sınıfı Etiyopya Welo değerli opal kolye
Virgin Valley, Nevada Düzenle

Virgin Valley, Nevada, ABD’den çok renkli kaba opal numune
Kuzey Nevada’daki Humboldt County’nin Virgin Vadisi [36] opal alanları çok çeşitli değerli siyah, kristal, beyaz, ateş ve limon opalleri üretir. Siyah ateş opal Nevada’nın resmi değerli taşıdır. Değerli opalın çoğu kısmi ahşap değiştirme işlemidir. Değerli opal, bir yeraltı ufku veya bentonit bölgesi içinde yerinde bulunur ve “lode” birikimi olarak kabul edilir. Yerinde birikintilerden dışarı yıpranmış opaller alüvyaldir ve plaser birikintileri olarak kabul edilir . Miyosen- opalize dişler, kemikler, balıklar ve bir yılan başı bulundu. Opalın bir kısmı yüksek su içeriğine sahiptir ve kurutulduğunda kurumuş ve çatlayabilir. Virgin Vadisi’nin en büyük madenleri ünlü Rainbow Ridge, [37] Royal Peacock, [38] Bonanza, [39] Opal Queen, [40] ve WRT Stonetree / Black Beauty [41] mayınlarıdır. Smithsonian Enstitüsü’nde “Roebling opal” olarak bilinen en büyük cilasız siyah opal, [42] 1917’de Rainbow Ridge Madeninin tünellenmiş kısmından çıktı ve 2.585 karat (517.0 g; 18.24 oz) ağırlığındaydı. Smithsonian Enstitüsü’ndeki en büyük parlak siyah opalVirgin Valley’deki “Kara Tavuskuşu” olarak bilinen 160 karat (32 g; 1.1 oz) ağırlığındaki Royal Peacock opal madeninden geliyor. [43]

Meksika Düzenle
Bu bölüm gelmez alıntı herhangi kaynaklar .
Opal , Querétaro eyaletinde madencilik ve üretim merkezinin bulunduğu Meksika’nın merkezinde önemli miktarda ve çeşitlilikte ortaya çıkıyor . Bu bölgede opal yataklar esas olarak üç belediyenin dağ sıralarında bulunmaktadır: Colón , Tequisquiapan ve Ezequiel Montes . 1960’lı yıllardan 1970’lerin ortalarına kadar, Querétaro madenleri ağır madencilik yaptı. Bugünün opal madencileri, o zamanlar çok ateş ve renk oyunuyla kaliteli opaller bulmanın çok daha kolay olduğunu bildirirken, gem-kalite opallerin gelmesi ve yüzlerce ABD doları veya daha fazla komuta etmesi çok zor.

Querétaro’daki en eski maden Santa Maria del Iris’tir. Bu maden 1870 civarında açıldı ve o zamandan beri en az 28 kez yeniden açıldı. Şu anda Querétaro çevresindeki bölgelerde yaklaşık 100 maden var, ancak şimdi çoğu kapalı. En iyi opal kalitesi Santa Maria del Iris madeninden geldi ve onu La Hacienda la Esperanza, Fuentezuelas, La Carbonera ve La Trinidad izledi. Jalisco eyaletinde önemli mevduat 1950’lerin sonuna kadar keşfedilmedi.

1957’de Alfonso Ramirez (Querétaro’dan) yanlışlıkla Tequila yanardağının dış alanında, Magdalena’daki Huitzicilapan çiftliğinin yakınında bulunan Jalisco – La Unica’daki ilk opal madenini keşfetti. 1960’a kadar sadece bu bölgede bilinen yaklaşık 500 opal mayın vardı. Ülkenin opal (daha düşük kalitede) üreten diğer bölgeleri, Avustralya’daki opallere benzer opak bir opal üreten Guerrero’dur (bu opallerden bazıları, renklerini geliştirmek için dikkatle ısı ile işlenir, bu nedenle bu alandan yüksek kaliteli opaller şüpheli olabilir). Bazı küçük opal mayın da vardır Morelos , Durango , Chihuahua , Baja California , Guanajuato , Puebla ,Michoacán ve Estado de México .

Diğer yerler Düzenle
ABD’de beyaz baz opal veya kremsi opalın bir başka kaynağı Spencer, Idaho’dur . [44] Orada bulunan opalın yüksek bir yüzdesi ince tabakalarda meydana gelir.

Dünyadaki diğer değerli opal yatakları Çek Cumhuriyeti, Kanada, Slovakya, Macaristan, Türkiye, Endonezya, Brezilya ( Pedro II, Piauí [45] ), Honduras (daha doğrusu Erandique’de ), Guatemala ve Nikaragua’da bulunabilir. .

2008’in sonlarında NASA , Mars’ta opal yatakları keşfettiğini açıkladı . [46]

AVUSTRALYA BOULDER OPAL TAŞI 20.00 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Avusturalya Opal Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 20 KARAT
 • AVUSTRALYA
 • AVUSTRALYA OPALİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BOULDER OPAL TAŞI
 • ÇOK RENKLİ
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • MULTİCOLOR FLASH
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Boulder opal, ince dikişleri ve doğal konak kayasıyla çevrili veya ona tutturulmuş opal yamaları içeren bir kayadır. Kesici bu kayayı çalışmaları ve mümkün olan en iyi kesmek için nasıl karar verir mücevher . Bu taş , doğal konak kayalarında göründükleri gibi dikişleri ve değerli opal yamalarını görüntülemek için kesilebilir . Alternatif olarak, taş, doğal taşıyıcı kaya ile bir destek olarak taşın yüzü olarak değerli bir opal ince bir dikiş sunan bir yönde kesilebilir.

Avusturalya Opal Taşı

Avusturalya Opal Taşı

Bazı insanlar “boulder opal” i, sağlam opal taşlar kesmek için çok küçük olan küçük dikişleri ve değerli opal yamalarını güzel bir şekilde kullanan ustaca bir kesme stili olarak düşünürler. Boulder opal ayrıca “Doğal Opal Tip 2” olarak da bilinir.

Avustralya kaya opal
Avustralya , dünyanın en ünlü kaya opal kaynağıdır. Çoğu, çizgili ve değerli opal yamaları olan kahverengi bir demir taşıdır. Değerli opal kırıkları veya beton boşluklarını, omurgasız fosilleri ve taşlaşmış ahşabı doldurduğunda oluşur. Soldaki yukarıdaki taş, minik dikişleri ve değerli opal yamaları gösteren bir kaya opal boncukudur. Sağdaki taş, Avustralya Queensland Koroit Opal Sahası’nda bulunan kabadan kesilmiş bir kabaşon.

Sorun ve Fırsat
Çok değerli opal, ütüler taş, bazalt , riyolit ve andezit , kuvarsit , kumtaşı veya diğer malzemelerden oluşan bir konak kaya içinde ince dikişler ve yamalar olarak ortaya çıkar . Fosil , beton ve nodül boşluklarında da bazı değerli opallar oluşur . Bu tip kayaçlardaki opal genellikle izole edilemeyecek kadar küçüktür ve sadece katı opalden oluşan bir mücevher haline getirilir. Ayrıca unutulmak için çok güzel ve değerli. Böylece kesici, hem değerli opal hem de doğal konakçı kaya içeren bir cabochon veya boncuk veya küçük bir heykel yapmaya karar verir. Bu taşlar genellikle iki yoldan biriyle kesilir:

Koroit opal kolye ucu
Koroit Boulder Opal: Queensland, Avustralya’dan Koroit boulder opal ile yapılmış bir kolye. Yaratıcı Commons görüntü Doxymo tarafından.

1) Değerli opalın doğal dikişlerini ve yamalarını tam olarak ana kayada meydana geldiği gibi gösteren bir mücevher. Bu taşlar, özellikle opal, ana kaya malzemesiyle keskin bir şekilde kontrast oluşturduğunda etkileyici bir görüntü oluşturabilir. Bazaltın siyah bir arka planından veya ironstone’un kahverengi bir arka planından yanıp sönen değerli opalın ince dikişleri çarpıcı bir manzara oluşturur.

2) Ana kayayı doğal destek olarak kullanarak, yüz yukarı pozisyonunda sadece veya çoğunlukla değerli opal görüntülemeye yönelik bir mücevher. Bu kesme yöntemi, ince bir opal dikişin tam yüz yukarı renkte bir mücevher haline getirilmesini sağlar. Bu taşlarda çok az miktarda opal çok güzel ve değerli bir mücevher haline getirilebilir. Birçok katı opalın güzelliğine ve değerine rakip olabilir veya aşabilirler.

Dünyanın çeşitli yerlerinden kaya opal örnekleri bu sayfada gösterilmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞALAVUSTRALYA BOULDER OPAL TAŞI 20.00 KARAT ÜZERİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ RENK DOYUMUNU PARMAĞINIZDA GÖREBİLİRSİNİZ ; ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KOLYE VEYA YÜZÜK TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR;NOT: DUBLET DEĞİL ORJİNAL KAYADIR MÜKEMMEL PARÇA!!!!!!

AVUSTRALYA BOULDER OPAL
Boyut 31.60 x15.40 x 5.90 mm
Ağırlık: 20.00 cts
Renk : Çok renkli flash
Berraklık : VS (Çok Hafif İçerme)
Menşei Avustralya
IŞILTI : En Yanıp sönen
sertlik : 5.5
opal renk oyunu

Meksika değerli cantera opal
Meksika önemli miktarda cantera opal üretir. Bu cabochon çeşitli yamalar ve ateş opal yamaları görüntüler. 24 x 20 milimetre ölçülerindedir.Opal a, hidratlanmış amorf formu , silika (SiO 2 · n H 2 O) olması; su içeriği ağırlıkça% 3 ila% 21 arasında değişebilir, ancak genellikle% 6 ila% 10 arasındadır. Amorf karakteri nedeniyle, mineral olarak sınıflandırılan kristalin silika formlarının aksine, bir mineraloid olarak sınıflandırılır. Nispeten düşük bir sıcaklıkta birikir ve en yaygın olarak limonit , kumtaşı , riyolit , marn ve bazalt ile bulunan hemen hemen her tür kaya çatlaklarında ortaya çıkabilir .
Ultraviyole floresan
siyah veya beyaz gövde rengi: uzun ve kısa dalgada inert ila beyaz ila orta açık mavi, yeşil veya sarı, aynı zamanda fosforez, ortak opal olabilir: uzun ve kısa dalgada güçlü yeşil veya sarımsı yeşil

Doğal Opal Taşı

Doğal Opal Taşı

inert, fosfor olabilir; ateş opal: uzun ve kısa dalga inert ila orta yeşilimsi kahverengi, fosforez olabilir [1]
Absorpsiyon spektrumları
yeşil taşlar: 660 nm, 470 nm kesim [1]
Teşhis özellikleri
ısındığında kararma
Çözünürlük
sıcak tuzlu su , bazlar , metanol , hümik asit , hidroflorik asit
Referanslar
[2] [3]

Ortak Kaba Opal
İki geniş opal sınıfı vardır: değerli ve yaygın. Değerli opal, renk oynatma ( yanardönerlik ) görüntüler, ortak opal göstermez. [4] Renk oyunu, “beyaz ışıkta döndükleri için belirli minerallerden renkli ışık parlamasıyla sonuçlanan sahte bir kromatik optik etki” olarak tanımlanır. [5] Kıymetli opalın iç yapısı ışığın kırılmasına ve renk oynamasına neden olur . Oluşturulduğu koşullara bağlı olarak, opal şeffaf, yarı saydam veya opak olabilir ve arka plan rengi beyaz, siyah veya görsel spektrumun hemen hemen her rengi olabilir. Siyah opal en nadir olarak kabul edilirken, beyaz, gri ve yeşil en yaygın olanıdır.

içindekiler
Değerli opal Düzenle

Değerli opal, düzenli, yakından paketlenmiş düzlemlerde düzenlenmiş silikon dioksit moleküllerinin kürelerinden oluşur. (İdealleştirilmiş diyagram)

Görünür spektrumun neredeyse her rengini ifade eden Coober Pedy, Güney Avustralya’dan çok renkli kaba kristal opal

İktiyoz omurgasının yerini alan değerli opal ; teşhir örneği, Güney Avustralya Müzesi
Değerli opal, iç renklerin değişken bir etkileşimini gösterir ve bir mineraloid olmasına rağmen, bir iç yapıya sahiptir. Mikroskobik ölçeklerde, değerli opal, altıgen veya kübik bir yakın paketlenmiş kafes içinde yaklaşık 150 ila 300 nm çapında silika kürelerinden oluşur . 1960’ların ortalarında JV Sanders tarafından [6] [7] bu sıralı silika kürelerin , opalın mikro yapısından geçen ışığın parazitine ve kırınmasına neden olarak iç renkleri ürettikleri gösterilmiştir . [8] Boyutların düzenliliği ve bu kürelerin ambalajlanması değerli opalın kalitesini belirler. Düzenli olarak paketlenmiş küre düzlemleri arasındaki mesafenin görünür ışığın bir bileşeninin dalga boyunun yaklaşık yarısı olduğu durumlarda, bu dalga boyunun ışığı yığılmış düzlemlerin yarattığı ızgaradan kırınmaya maruz kalabilir . Gözlemlenen renkler, düzlemler arasındaki boşluk ve düzlemlerin gelen ışığa göre yönlendirilmesiyle belirlenir. Süreç Bragg’in kırınım yasası ile açıklanabilir .

Görünür ışık opalın büyük kalınlıklarından geçemez. Bu, bir fotonik kristal içindeki optik bant boşluğunun temelidir . Opallerin görünür ışık için fotonik kristaller olduğu fikri 1995 yılında Vasily Astratov’un grubu tarafından ifade edildi . [9] Buna ek olarak, Mikro çatlaklar ikinci silika ile doldurulmuş olabilir ve ince meydana lameller katılaşma esnasında opal içinde. Opalescence terimi , gemolojide renk oyunu olarak adlandırılan bu eşsiz ve güzel fenomeni tanımlamak için yaygın olarak kullanılır . Gemolojide opalescence, bir renk oyunu göstermeyen yaygın veya potch opalın puslu sütlü bulanık parlaklığına uygulanır .Opalescence bir çeşit adularesanstır .

İçin taş kullanımı, en opal kesip bir oluşturacak şekilde parlatılır Cabochon . “Katı” opal, tamamen değerli opalden oluşan cilalı taşları ifade eder. “Katı” üretmek için çok ince olan opaller, çekici taşlar oluşturmak için diğer malzemelerle birleştirilebilir. Bir opal çift , koyu renkli bir malzeme tabakası, en yaygın olarak demir taşı, koyu veya siyah ortak opal (potch), oniks veya obsidiyen ile desteklenen nispeten ince bir değerli opal tabakasından oluşur. Daha koyu arka plan renk oynamayı vurgular ve daha hafif bir çukurdan daha çekici bir ekranla sonuçlanır. Bir opal üçüz bir çifte benzer, ancak üçüncü bir katmana, kubbeli berrak kuvars kapağına sahiptirveya plastik. Kapak yüksek bir cila alır ve opal için koruyucu bir tabaka görevi görür. Üst tabaka ayrıca, genellikle daha düşük bir örnek veya değerli opalin son derece ince bir bölümü olan opalın altındaki renk oyununu vurgulamak için bir büyüteç görevi görür. Üçlü opal daha yapay bir görünüme sahip olma eğilimindedir ve değerli taşlar olarak sınıflandırılmaz. Değerli opalın mücevher uygulamaları, esas olarak nispeten yüksek su içeriği ve çizilmeye yatkınlığı nedeniyle opalın ısıya duyarlılığı ile bir şekilde sınırlanabilir. [10] Modern parlatma teknikleri ile birleştirildiğinde, bir çiftli opal, fiyatın bir kısmında katı siyah veya kaya opaline benzer bir etki yaratabilir. Doublet opal, üçlü opallerden farklı olarak üst görünür ve dokunulabilir katman olarak orijinal opal’e sahip olma avantajına da sahiptir.

Ortak opal Düzenle

Slovakya’dan beyaz ve mavi opal

Avusturalya Opal

Avusturalya Opal

Bir renk oyunu gösteren değerli taş çeşitlerinin yanı sıra, diğer yaygın opal türleri arasında süt opal, sütlü mavimsi ila yeşilimsi (bazen değerli taş kalitesi olabilir); reçineli bir parlaklık ile bal-sarı olan reçine opal; ahşaptaki organik malzemenin opal ile değiştirilmesinden kaynaklanan ahşap opal; [11] kahverengi veya gri menilit ; bazen Muller’ın camı olarak adlandırılan renksiz, cam berraklığında bir opal olan hyalit ; silisli sinter olarak da adlandırılan gayzerit , kaplıcalar veya gayzerler etrafında birikmiş ; ve diatomlu toprak , birikimleridiyatom kabukları veya testleri. Ortak opal genellikle taştan puslu sütlü bulanık bir parlaklık verir. Olarak Gemoloji , bu optik etkisi kesinlikle olarak tanımlanır opalescence şeklidir adularescence .

Diğer opal çeşitleri Düzenle
“Girasol” buraya yönlendiriyor. Amerikan ayçiçeği için Kudüs enginarına bakınız .

Opal aralıklarda yangının parlaklığı 1 ila 5 arasındadır (5 en parlaktır) [12]
Ateş opal, sarıdan turuncuya ve kırmızıya kadar sıcak vücut renkleri ile şeffaftan yarı saydam bir opaldir. Genellikle herhangi bir renk oyunu göstermese de, bazen bir taş parlak yeşil yanıp söner. Ateş opallerinin en ünlü kaynağı Meksika’daki Querétaro eyaletidir ; bu opallere genellikle Meksika ateş opalleri denir. Renk oyunu göstermeyen yangın opalleri bazen jöle opal olarak adlandırılır. Kesme ve cilalamaya izin verecek kadar zorsa, Meksika opalleri bazen riyolitik konak malzemelerinde kesilir. Bu tür Meksika opaline Cantera opal denir. Ayrıca, Meksika’dan Meksika su opal olarak adlandırılan bir tür opal, mavimsi veya altın iç bir parlaklık sergileyen renksiz bir opaldır. [13]

Girasol opal bazen ateş opallerine atıfta bulunmak için yanlış ve yanlış kullanılan bir terimin yanı sıra Madagaskar’dan şeffaf veya yarı saydam tipte sütlü bir kuvars türünü gösterir, bu da düzgün kesildiğinde bir yıldız işareti veya yıldız etkisi gösterir. Bununla birlikte, gerçek girasol opal [13] , etrafındaki ışık kaynağını takip eden mavimsi bir parıltı veya parlaklık gösteren bir tür hyalit opaldır . Değerli opalde görüldüğü gibi bir renk oyunu değil, mikroskobik kapanımlardan bir etki. Meksika’dan geldiğinde bazen su opal olarak da adlandırılır. Bu tür opalın en önemli iki yeri Oregon ve Meksika’dır. [ alıntı gerekli ]

Perulu opal (mavi opal olarak da adlandırılır), Peru’da bulunan ve genellikle matlığı daha opak taşlara dahil etmek için kesilen yarı opaktan opak mavi-yeşil bir taştır. Bir renk oyunu görüntülemez. Mavi opal da gelir Oregon içinde Owyhee yanı itibaren, bölge Nevada etrafında Bakire Vadisi . [14]

Opal Taşı

Opal Taşı

Opal ayrıca diyatomlardan oluşur . Diyatomlar, öldüklerinde genellikle göllerin, koyların veya okyanusların dibinde katmanlar oluşturan bir alg türüdür. Hücre duvarları, yapısal bir renklenme ve dolayısıyla mikroskop altında bakıldığında küçük opallerin ortaya çıkmasını sağlayan hidratlı silikon dioksitten oluşur. Bu hücre duvarları veya “testler”, diyatomlu toprak için “taneler” oluşturur . Bu tortul kaya beyaz, opak ve kireçlidir. [15] Diatomit örneğin filtreleme ya da ince bir tanecik boyutuna ve çok gözenekli bir yapıya sahiptir çünkü adsorbe ve su emilimi arttırmak için bahçe gibi çok sayıda endüstriyel kullanım alanları vardır.

Tarih Düzenle
Opal antik çağda nadir ve çok değerliydi. Avrupa’da, kraliyet ailesi tarafından ödüllendirilen bir mücevherdi. [16] [17] 19. yüzyılda Avustralya’da muazzam yatakların açılmasına kadar bilinen tek kaynak Slovakya’daki Roma sınırının ötesinde Červenica idi . [18] Opal, Avustralya’nın ulusal değerli taşıdır . [19]

Kaynaklar Düzenle

Parlak opal Gönderen Yowah (Yowah Nut [20] ), Queensland

Boulder opal, Winton, Queensland yakınındaki Carisbrooke İstasyonu
Avustralya opalinin çoğu kez dünya değerli opal arzının% 95-97’sini, [21] [22] ise Güney Avustralya eyaletinin dünya arzının% 80’ini oluşturduğu belirtilmiştir. [23] Son veriler, dünya değerli opal arzının değişmiş olabileceğini düşündürmektedir. 2012 yılında Etiyopya opal üretiminin Birleşik Devletler Jeoloji Araştırması tarafından 14.000 kg (31.000 lb) olduğu tahmin edilmektedir. [24] Aynı dönemdeki (2012) USGS verileri, Avustralya opal üretiminin 41 milyon dolar olduğunu ortaya koymaktadır. [25]Ölçüm birimleri nedeniyle, Avustralya ve Etiyopya opal üretimini doğrudan karşılaştırmak mümkün değildir, ancak bu veriler ve diğerleri, Avustralya opal üretimi için verilen geleneksel yüzdelerin abartılabileceğini göstermektedir. [26] Yine de, USGS raporundaki verilerin geçerliliği Laurs ve ark. [ Değiştir ] ve Mesfin, [ değiştir ] (ile 2012 Etiyopya opal çıkış tahmin ettiği Wegal Tena ) sadece 750 kg (1.650 lb) olması.

Avustralya Düzenle
Kasaba Coober Pedy içinde Güney Avustralya opal önemli bir kaynağıdır. Dünyanın en büyük ve en değerli mücevher opal ” Olympic Australis ” Ağustos 1956’da Coober Pedy’deki “Sekiz Mil” opal sahasında bulundu. 17.000 karat (3.4 kg; 7.5 lb) ağırlığında ve 11 inç (280 mm) uzunluğunda, yüksekliği 4 3 ⁄ 4 inç (120 mm) ve 4 1 ⁄ 2 inç (110 mm) genişliğindedir. [27] Mintabie Opal AlanCoober Pedy’nin yaklaşık 250 km (160 mil) kuzeybatısında yer alan büyük miktarlarda kristal opal ve daha nadir siyah opal üretti. Yıllar boyunca, Coober Pedy opal olarak yurtdışına yanlış satıldı. Siyah opalın Avustralya’da bulunan en iyi örneklerden bazıları olduğu söyleniyor.

Güney Avustralya’daki Andamooka aynı zamanda matris opal, kristal opal ve siyah opal’ın büyük bir üreticisidir. Başka bir Avustralya kasabası olan Yeni Güney Galler’deki Lightning Ridge , ağırlıklı olarak koyu bir arka plan (renk oyununu gösteren koyu gri ila mavi-siyah) içeren siyah opalın ana kaynağıdır. Boulder opal, karanlık bir silisli demir taşı matrisindeki betonlar ve kırık dolgularından oluşur . Bu kadar kuzeyde Kynuna dan Batılı Queensland sporadik bulunursa Yowah ve Koroit güneyde. [28] En büyük miktarları Jundah ve Quilpie civarında bulunur .Güney Batı Queensland . Avustralya da opalized etti fosil dinozor Yeni Güney Galler kemikler dahil kalıntıları, [29] ve Güney Avustralya, [30] ve Güney Avustralya’da deniz yaratıkları. [31]

Etiyopya Düzenle
Kuzey Afrika opalinin MÖ 4000 kadar erken dönemde alet yapmak için kullanıldığı bildirilmiş olsa da, Etiyopya’dan gem opal’in ilk yayınlanan raporu 1994’te Kuzey Shewa Eyaleti Menz Gishe Bölgesinde değerli opalın keşfi ile ortaya çıktı. [32] Çoğunlukla nodüller formunda bulunan opal volkanik kökenlidir ve ağırlıklı olarak yıpranmış riyolit tabakalarında bulunur . [33] Bu Shewa Eyaleti opal çoğunlukla koyu kahverengiydi ve çatlama eğilimi gösteriyordu. Bu nitelikler gem ticaretinde popülerliğini yitirdi. 2008 yılında, Etiyopya’nın Wollo Eyaletindeki Wegel Tena kasabası yakınlarındaki Shewa Eyaletinin yaklaşık 180 km kuzeyinde yeni bir opal depozit bulundu. Wollo Eyaleti opal, önceki Etiyopya opal bulgularından farklıydı, çünkü Avustralya ve Brezilya’nın tortul opellerine daha açık bir şekilde benziyordu, açık bir arka plana sahipti ve genellikle canlı bir renk oyununa sahipti. [34] Wollo Eyaleti opal, daha yaygın olarak “Welo” veya “Wello” opal olarak adlandırılır, mücevher ticaretinde hakim Etiyopya opal haline gelmiştir. [35]

Opal Taşı Avustralya

Opal Taşı Avustralya

Mücevher sınıfı Etiyopya Welo değerli opal kolye
Virgin Valley, Nevada Düzenle

Virgin Valley, Nevada, ABD’den çok renkli kaba opal numune
Kuzey Nevada’daki Humboldt County’nin Virgin Vadisi [36] opal alanları çok çeşitli değerli siyah, kristal, beyaz, ateş ve limon opalleri üretir. Siyah ateş opal Nevada’nın resmi değerli taşıdır. Değerli opalın çoğu kısmi ahşap değiştirme işlemidir. Değerli opal, bir yeraltı ufku veya bentonit bölgesi içinde yerinde bulunur ve “lode” birikimi olarak kabul edilir. Yerinde birikintilerden dışarı yıpranmış opaller alüvyaldir ve plaser birikintileri olarak kabul edilir . Miyosen- opalize dişler, kemikler, balıklar ve bir yılan başı bulundu. Opalın bir kısmı yüksek su içeriğine sahiptir ve kurutulduğunda kurumuş ve çatlayabilir. Virgin Vadisi’nin en büyük madenleri ünlü Rainbow Ridge, [37] Royal Peacock, [38] Bonanza, [39] Opal Queen, [40] ve WRT Stonetree / Black Beauty [41] mayınlarıdır. Smithsonian Enstitüsü’nde “Roebling opal” olarak bilinen en büyük cilasız siyah opal, [42] 1917’de Rainbow Ridge Madeninin tünellenmiş kısmından çıktı ve 2.585 karat (517.0 g; 18.24 oz) ağırlığındaydı. Smithsonian Enstitüsü’ndeki en büyük parlak siyah opalVirgin Valley’deki “Kara Tavuskuşu” olarak bilinen 160 karat (32 g; 1.1 oz) ağırlığındaki Royal Peacock opal madeninden geliyor. [43]

Meksika Düzenle
Bu bölüm gelmez alıntı herhangi kaynaklar .
Opal , Querétaro eyaletinde madencilik ve üretim merkezinin bulunduğu Meksika’nın merkezinde önemli miktarda ve çeşitlilikte ortaya çıkıyor . Bu bölgede opal yataklar esas olarak üç belediyenin dağ sıralarında bulunmaktadır: Colón , Tequisquiapan ve Ezequiel Montes . 1960’lı yıllardan 1970’lerin ortalarına kadar, Querétaro madenleri ağır madencilik yaptı. Bugünün opal madencileri, o zamanlar çok ateş ve renk oyunuyla kaliteli opaller bulmanın çok daha kolay olduğunu bildirirken, gem-kalite opallerin gelmesi ve yüzlerce ABD doları veya daha fazla komuta etmesi çok zor.

Querétaro’daki en eski maden Santa Maria del Iris’tir. Bu maden 1870 civarında açıldı ve o zamandan beri en az 28 kez yeniden açıldı. Şu anda Querétaro çevresindeki bölgelerde yaklaşık 100 maden var, ancak şimdi çoğu kapalı. En iyi opal kalitesi Santa Maria del Iris madeninden geldi ve onu La Hacienda la Esperanza, Fuentezuelas, La Carbonera ve La Trinidad izledi. Jalisco eyaletinde önemli mevduat 1950’lerin sonuna kadar keşfedilmedi.

1957’de Alfonso Ramirez (Querétaro’dan) yanlışlıkla Tequila yanardağının dış alanında, Magdalena’daki Huitzicilapan çiftliğinin yakınında bulunan Jalisco – La Unica’daki ilk opal madenini keşfetti. 1960’a kadar sadece bu bölgede bilinen yaklaşık 500 opal mayın vardı. Ülkenin opal (daha düşük kalitede) üreten diğer bölgeleri, Avustralya’daki opallere benzer opak bir opal üreten Guerrero’dur (bu opallerden bazıları, renklerini geliştirmek için dikkatle ısı ile işlenir, bu nedenle bu alandan yüksek kaliteli opaller şüpheli olabilir). Bazı küçük opal mayın da vardır Morelos , Durango , Chihuahua , Baja California , Guanajuato , Puebla ,Michoacán ve Estado de México .

Diğer yerler Düzenle
ABD’de beyaz baz opal veya kremsi opalın bir başka kaynağı Spencer, Idaho’dur . [44] Orada bulunan opalın yüksek bir yüzdesi ince tabakalarda meydana gelir.

Dünyadaki diğer değerli opal yatakları Çek Cumhuriyeti, Kanada, Slovakya, Macaristan, Türkiye, Endonezya, Brezilya ( Pedro II, Piauí [45] ), Honduras (daha doğrusu Erandique’de ), Guatemala ve Nikaragua’da bulunabilir. .

2008’in sonlarında NASA , Mars’ta opal yatakları keşfettiğini açıkladı . [46]