OTANT�K TA�

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Ay Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RAİNBOW AY TAŞI
 • 11 GR
 • 17.5 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

Aytaşı a, sodyum , potasyum , alüminyum silikat , kimyasal formül (Na, K) AlSi 3 O 8.Adından ışığın neden olduğu görsel etkisi, ya da parlaklık türetilir kırınım düzenli arkaya oluşan bir mikroyapı içindeki feldispat tabakalar.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Tarihi [ değiştir ]
Aytaşı eski uygarlıkların da dahil olmak üzere yüzyıllar için takı kullanılır olmuştur. Onlar ayın katılaşmış ışınlarından doğdu inandığı gibi Romalılar, ay taşını hayran. [1] onların ay tanrıları ile Romalılar ve Yunanlılar ilişkili Aytaşı de. Daha yakın tarihte, aytaşı sırasında popüler oldu Art Nouveau döneminin; Fransız kuyumcu René Lalique ve diğerleri bu taşı kullanarak takı büyük miktarda yarattı. [2]

Jeoloji [ değiştir ]
En yaygın aytaşı biridir mineral adularya Mt. erken maden sitenin adını, De adular İsviçre , St. Gotthard şimdi kasaba. [3] plajiyoklaz feldispat Oligoklaz da Aytaşı üretir örnekleri . Aytaşı inci ve yanardöner ile feldispat olan Schiller’in . [3] [4] alternatif bir isim hecatolite olduğunu. [4]

Formasyon [ değiştir ]
Aytaşı iki feldispat türü, oluşan ortoklas ve albit . İki tür iç içe. yeni kurulan maden soğutur Sonra, ortoklaz ve albit intergrowth yığılmış, alternatif katmanlar halinde ayırır. Işık bu ince, düz katmanları arasında düştüğünde, o denilen fenomen üreten birçok yönden dağıtır adularescence .

OTANTİK TAŞ ÖZEL TASARIM 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE RAİNBOW AY TAŞI VVS KALİTE PARLAK IŞILTILI VVS KALİTE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

1.KALİTE VVS GÖKKUŞAĞI 17.5 CRT AYTAŞI

2-ÜRÜNÜMÜZ SARI OLAN KISIMLARI 14 AYAR ALTIN KAPLAMA OLUP BEYAZLAMA YAPMAZ;

3-PRATİK YAN KENARLARDAN AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ;

Bulunduğu [ değiştir ]

Cilalı aytaşı cabochon
Ay taşının Mevduat meydana Ermenistan , (özellikle Sevan Gölü itibaren) Avustralya , Avusturya Alpleri’nde , Meksika , Madagaskar , Myanmar , Norveç , Polonya , Hindistan , Sri Lanka [5] ve Amerika Birleşik Devletleri . [4]

Şu anda devlet mücevher Florida anısına, Ay iniş Florida çıkardı. Devlet gem olmasına rağmen, doğal olarak Florida oluşmaz. [6]
Birkaç taşlar kadar irfan ve romantizm olarak birikmiş aytaşı . ayırt edici sütlü ışıltı ile bu alışılmadık mücevher, binlerce yıldır bilinmektedir ve birçok kültür tarafından saygı olmuştur.

Hindu Efsaneye göre, aytaşı moonbeams oluşmuştur. Bir zamanlar o bir dolunay sırasında ağzınızda bir düzenlenen ise, size geleceğini görmek istiyorsunuz inanılırdı. Hindistan’da, aytaşı hala kutsal bir taş olarak kabul edilir ve yaygın şans getirdiğine inanılır.

Antik Romalılar da moon ile ay taşını ilişkili ve mücevher ayışığı damlaları oluşmuştur ileri sürüldü. Onlar kabul taşlar geleneksel ay ile ilişkili özelliklere sahip olarak; romantizm, kadınlık, sezgi, hayal ve duygular.

George Frederick Kunz , ünlü kitabı değerli taşlar Tuhaf Lore ünlü hikayesini anlatır aytaşı iddia ayın azalıp göre şekli ve boyutu değişti beyaz noktayı gösterdi.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Pek çok kültürde, aytaşı kuvvetli sevgi ile ilişkilidir. ihale tutku uyandırmak düşünülmektedir gibi severler için son derece değerli bir hediyedir. Bir ay taşını sahip Aşıklar birlikte gelecekteki yaşam kehanette edebilmek için söyleniyor. Ay yüksek olduğunda bir efsaneye göre, ay taşını giyen iki kişi sevdalı düşecek.

Pek çok kültür sakinleştirici, iyileştirici taş olmaya moonstone inandık. Nedeniyle kadınsı derneklere aynı zamanda bir kadının doğurganlığı artırmak için söylenmiştir.

Aytaşı da seyahat ile tarihsel bir bağlantısı vardır. “Traveler Taşı” olarak bilinen sonra, seyahat tehlikeye karşı korunması için kullanılmıştır.

Aytaşı tüm tanrıça ile ilişkili, ama özellikle ay tanrıçaları edilir. Avrupa’da, ay taşı olarak kabul edilir burç ABD’de bu o ayrım paylaşmaktadır Haziran için Alexandrite ve inci . Aytaşı 13. evlilik yıldönümü için bir kabul mücevher olduğunu.

Genel olarak, ay taşı enerji içe dönük ve yansıtıcı, dengeleyebileceği düşünülür. Bu dilek ve değişim döngüleri kucaklayan bir taş gibi umut için bir taştır. Aytaşı sezgi ve duygusal düşünceler yerine entelektüel akıl yoluyla duygu ve anlayış için bir taştır. Sezgisel bilginin uygulamada yardımcı sezgisel tanıma içgörü yanıp getirmek ve teşvik söyleniyor.

Aytaşı da Ortoklaz olarak bilinen, alkali feldispat kristal ailesine aittir. Bu en hafif, ince albit ince iç katmanları çarptığında ortaya onun opak mavi parlaklık için sevilir. feldspat kalın tabakalar bu taşı beyaz renk vermek ne. opak özellikleri onun adını almış nerede ayın parlaklığı gibi çok vardır. Daha sık opak renk mavi göstermesine rağmen, gökkuşağının her rengi Aytaşı adını tamamlayarak, bu taşın parlamasına bulunabilir.

Bir monoklinik kristal yapıya sahip 6 Mohs Sertlik.

Aytaşı Brezilya, Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunabilir.
omanın o ana eylem yeri Pencap geniş alanlar ilhak yoluyla büyük bir kesinlik ile bu ülke üzerinde İngiliz kontrolü kurulan Hindistan’da ikinci Anglo-Sih Savaşı sırasında, en, yıllar 1848-1849 yılında gerçekleşir alır. Prolog, açıkça “Seringapatam ele geçirilmesine,” olarak tanımlanan ve 1799 tarihli, hikayenin tarihsel önemi vurguluyor. 1789-99 Dördüncü Anglo-Mysore Savaşı neydi önemli bir İngiliz zafer Wellesley dedikleri acımasız diplomasisi uzatarak karakterize edildi Genel Vali olarak Arthur Wellesley kuralı, başlangıcını ayırt etmek artık Doğu Hindistan “imparatorluk” olarak Şirket. Collins bildiği gibi aslında, Seringapatam de zafer, bir şirket pratik olarak genişleme ve sömürüyü teyit aynı zamanda alt kıtasında önemli bir güç olarak İngiltere’nin kurulması, temsil etti. (John R. Reed, 286-7)

tanıtım

Wilkie Collins, Aytaşı insanlık maddi ve manevi, için çaba olduğunu her şeyin signifier olduğunu. O Aytaşı tarihi hırsızlık öyküsü olduğunu göstererek romanı başlar. Onun ilk anlatıcı durumuna sahip olarak (Ch. 4), Collins düşmanı, geçici Avrupa sahiplerine bir önemsiz şey ve bir meta ama hangi Moonstone, her dünyevi expropriator katılır gerçeğini altını “suç onunla kendi kısmet getiriyor” onun sadık veliler, Brahminlerin için fiyat ötesinde kutsal bir eserdir. Büyük o Rusya’nın “Orloff” (Rus İmparatorluk Asasına 190 karatlık elmas) dayalı devletler ilk hacim baskısına yaptığı 1868 önsözünde Collins elmas ve İngiliz taç en 105 karatlık ” Koh-i-Noor ” ( o “Koh-i-Noor” olarak adlandırılan edildi – “ışığın dağ” anlamına gelen – Farsça fatihi tarafından Nadir Şah o 1739 yılında Moğol İmparatoru) dan kurnazlık bunu satın zaman, gerçekten İngilizce ya da İngiltere’nin, roman ile başlar için asla çeşitli hırsızlık bir hesap. Roman Herncastle en (açılış hatları özellikle “Hindistan’da yazılmış” olan) savaşta gem çaldığın Hindistan’da açılır ve kapanır Murthwaite alnına pırıl pırıl “sarı elmas” restorasyon (tarihli 1850) ‘ın hesabına “sekiz asır geçtikten sonra” Ay ( “Bay Murthwaite Beyanı”) Hindu tanrısı.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Jewel’ın Tarihsel Kaynakları

İngiltere’nin ilk Sih yerleşimci, Mihracesi Duleep Singh İngiliz ülkesini ilhak sonra, Pencap Sih krallığının son hükümdarı, “1849 yılında tahttan edilmeden önce altı yıl boyunca Pencap yönetti. Sürgüne Sih bir arkadaş oldu Kraliçe Victoria onun çocuklarının birkaç için vaftiz annesi kim. O İngiltere’de “(” ilk Sih yerleşimci Royal haraç, Kraliçe Anne devlet taç merkezinde Koh-i-Noor elmas verdi, “London Times 29 Temmuz 1999). 1850 yılında 1848-9 Anglo-Sih Savaşı’ndan sonra Hint sürgün Sih maharajah, işaretlemek için James Sarayı “olarak ayrıntılı bir devlet töreninde Kraliçe Victoria için gem takdim için Murthwaite hesabına tarihi, ironik olabilir iki yüz Kraliçe I. Elizabeth tarafından East India Company kuruluşunun ellinci yıldönümü “(Reed 287).

Aytaşı JIM Stewart 1966 Penguen baskısında “Kaynakları Üzerine Bir Not” in o bilinen olurdu böylece Collins, Koh-i-Noor tarihini araştırma değerli taşlar GC Kral Natural History (1865) kullanıldı belirtiyor Kraliçe Victoria taş tacını sığdırmak için 109 karat dan kısmak vardı. Stewart ekliyor “On sekiz altmışlı yılların Walter de la Mare göre (Edebiyat Royal Society, 1932) Charles Reade kardeşi tarafından Hindistan’dan getirilen bir ay taşını sahipti ve bu romanın orijinal ilham olduğunu” (527 ). (Reed 287) “Koh-i-Noor Hindistan İngiltere’nin fethi sembolize gibi, Aytaşı onun Hintli maceralarını İngiltere’nin kazanımları temsil eden”.

Eski Medeniyeti olarak Hindistan

Herncastle 1799 yılında Seringapatam kuşatması adresten satın aldı önce, taş zaten bir sayı boşuna fatihlerin elinde geçti. Açılış anlatı zenginliği ve yok sadece ölümlü sahip olmalıdır güç sembolü haline kutsal nesneyi dönüştürür, ancak hangi lanetinden rağmen, çeşitli ulusların ahlaksız savaşçıları kazanmak için çalışmışlardır. Aslında, hiç kimse, yalnızca sahip gerektiğini sahibi Aytaşı cazibesini ekler.

Aytaşı için “antik Yunan ve Roma” (Ch. 2) özelliklerinin bağlantı Hindistan küçük beyliklerin bir barbar ve geri serisi ama eski bir medeniyet olmadığı ilk belirtisidir. Biz orta-Victoria olarak Ev Kelimeler okuyucuları olur normalde Heart of Darkness içinde Conrad’ın Marlow olarak kabul Genel Baird, altında Seringapatam fırtınası İngiliz ordusu açısından Şirket’in Sayın Kurtz (torch- ve Avrupa hukuku, bilimin standart taşıyıcısı olarak, teknoloji, din ve kültür) Collins, “hindoo hac türbe sıyırma ahlaksız vandalizm ve saygısızlık bir eylemi gerçekleştirmiş ginzi ve Mahmut altında Hindistan’ın bu onbirinci yüzyıl Müslüman işgalciler, daha iyi anlaşılacağı vardır, ve merak içinde doğu dünyası “(Ch. 2). Biz İngiliz ordusu ceset bir “yığın” halinde şehrin Müslüman savunucuları dönüştürülmüş söylendi sonra “fetih Müslümanlar’ın rapacity” sonra

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Albay Herncastle karşılamak barbarlığın duymak ve. o “biz onun parmağında Diamond görmelisiniz” yoldaşı memurlarına sahiptir zaman geçmişe bakıldığında saçma, aptalca, sıcak temperli, Herncastle (Ch. 3) saçma, o açıkça kutsal nesnenin boyutları hiçbir fikri vardır için o göz diker ve ulaşmak için kan yoluyla wades ama zevk olamaz. hayatının geri kalan zevk hazcı peşinde üzerinde verilen, 22 önce sonsuza Dishonoured, Herncastle Muhafızları onun komisyon vazgeçmeye mecbur olduğunu.

İronik olarak, romanın kapanışına kadar, hiç kimse GEM haklı bekçileri olarak üç Brahmanlar kabul etmek gibi görünüyor. Herncastle kötü niyetle onu reddetti ailesini cezalandırmak için Rachel Verinder için taş vasiyetler ederken, Brahminler hizmetine hayatlarını ithaf gem almak için bir alt kast (jonglorler ve müzisyenler) üyeleri gibi davrandığından onların ölümsüz ruhlar riske İlahlarının. Bir şekilde ölümle maskesiz olduğu dışa doğru, hayırsever dindar ve Hıristiyan Godfrey Ablewhite, ikiyüzlülüğünü ortaya çıkaran “Whited Mezar,” Bir zevklerine düşkün ve hedonist brüt olarak: Aytaşı worldlings kötü bunu ele geçirmek isteyen getiriyor Herncastle kendisi gibi. Ikiyüzlü Godfrey Ablewhite ve sistem dağılan Bayan Clack Collins rakamlar üzerinden ( “diye en çok onun toplum hakkında sevilmeyen tüm bir ifadesi olarak” organize Hıristiyanlık üzerinde sürekli bir saldırı yürüten Engin 305).

İngiliz Emperyalizm Eleştirisi olarak Aytaşı

Mucitler King: Wilkie Collins A Life, Catherine Peters Sensation Roman (Collins yaratmada önemli olmuştu alt türü) geleneklerini değil, aynı zamanda on dokuzuncu yüzyılın geleneksel ilkelerini değil, sadece yıkmak olarak romanına Aytaşı görüyor İngiliz emperyalizmi. Brahmin’ler pek akılsız ilkel, ve İngiliz ordusu rakip gruplar arasında kan dökülmesini önlemek için müdahalede gösterilmiştir değildir. fetih İngilizce benighted vahşiler üzerine Avrupa kültürü ve Hıristiyan ahlak faydaları görüşmek için çalışırken değil üstün, aydınlanmış varlıklarız. Sensation Roman odağı cinsel patavatsızlık (illegitimacy, bigamy, zina) olmuştu Oysa Moonstone merkezi suç ve tespit edilmesidir. Belki yeni tür ve Collins’in ikircikli tutum, onun okuyucuların sonra Hindistan ile ilişkili herhangi bir konuyu inceledi olurdu bu bağlamda bir şey borçluyum 1857 Sepoy isyan Hindistan’ın Müslümanlar ve Hindular dindar doğasını anlamak için bir İngiliz başarısızlığı tarafından üretilen,.

aytaşı ve kötüye aşağıdaki lanet önemini kurar 1799 yılında Seringapatam,, hücum Hindistan’da devam eden ilgi parçasıydı. 1857 yılında Sepoy İsyanı – Collins Sepoys için yaptığı bir Vaaz bu ele vardı – bu değerli “mülkiyet” tinderbox kalitesini gösterdi ve aynı zamanda fikri ile İngiliz yazarlar sağlanan “Hint cani.” Collins ayrıca ile yazarak Hint sorulara olan ilgisini göstermişti Dickens Bazı İngiliz Mahkumların tehlikelerini [Noel, 1857 yılında, Ev Kelimeler özel Noel numarası], gerçek konu olan Hindistan’dır. (Karl 10)

Mayıs-Ağustos, 1857 yerli birliklerinin isyanı, Collins’in edebi işbirlikçisi ve akıl hocası, Charles Dickens, jingoism ve kuduz şiddet hoş olmayan bir karışımı ile yanıt vermiş;

diye anlattı Bayan Coutts o “diye Hindistan’da in-Başkomutanlık ve diledi söyledi… Ben geç zulümlerden leke dinlenmiş bunun üzerine yarışı yok etmek elimden geleni yapması gerektiğini… bütün uygun sevk ve merhametli bir hızla yürütme, insanlığın dışına leke ve Dünya’nın.. yüzüne kapalı onu da yerle bir. ” O değil sık sık büyük bir romancı soykırımı önerir olmasıdır. . . (Ackroyd 799).

Ay Taşı Gümüş Yüzük

Ay Taşı Gümüş Yüzük

Gibi bir post-kolonyal yorumlanması, Hindistan hükümeti tarafından sunulan Hint yarımadasındaki İngiltere’nin, dini, ekonomik ve kültürel yağma dayalı, muhtemelen Collins’in ilk okuyuculara meydana gelmiş olmaz. O resmen İmparatoriçe olmamasına rağmen Hong Kong Falkland Adaları Savaş ve İngiltere’nin teslim sonrasında da, Kraliçe-Empress taç, Hindistan en büyük mücevher İngiltere’nin emperyalist sömürüye bir bonservis olarak Collins’in The Aytaşı okunması kolay kadar Disraeli Aslında 1876 ‘s Başlıklar Yasası, Majesteleri Dickens gaddarlığı yaklaşan bir şey Sepoy İsyanı yerli zulümler yanıt vermedi:

O başka bir yerde Cawnpore ve İngiliz kadın ve çocukların öldürülmesi için intikam Kızılderililerin gelişigüzel kesim için yaygara katılmak vermedi İngiltere’de çok az insanlardan biri olmuştu; o infazların sayısında bazı kısıtlama göstermek için sahada komutanlarına çağırdı hangi onun ilanında Britanya’da öfke bir fırtına uyandırdı zaman ve o ve Prens Albert, Hindistan Genel Vali Lord Canning destekledi. O babacan hükümetin onu ideal inanan İngiltere’de Kraliçe, burada onun Hintli konulara onun görevleri çok bilinçli ve. (Fraser 306)

Ne Victoria ya da başka herhangi bir on dokuzuncu yüzyıl monarşinin taç büyük mücevher hala Londra’nın Jewel Kulesi bugün Kulesi ev sahipliği Koh-i-Noor (oldu ve kadar 1897 yılında ordudan emekli başkanlık o ölçüde olursa olsun genç bir astsubayın olarak Cumartesi günü Meerut ilk 85 Sepoy isyancıların yürütme tanık Sir Hugh Gough, Crown Jewels Keeper tarafından 1909 yılında ölümünden, 9 May, 1857), Collins’in en efsanevi Aytaşı olmayan bir Hindistan açılımı Dünyanın en kalabalık bugün bildiğimiz olarak demokrasi, ancak Raj Hindistan. Seri taksit Ortak Okuyucu olsun Collins’in okuyucularına All Year Round 8 Ağustos, ya da üçlü-decker daha ayrıcalıklı okuyucu (16 Temmuz 1868) 4 Ocak, Hindistan söz anında conjured olurdu Müslüman cetvelin 1857 isyan müthiş olaylar, Bahadur Şah Zafar en impotently onlar haince ve Hindu cetvel, Mayıs, 1857 yılında kendi memurları açıldıktan sonra asi yerli asker dizginlemek için çalışıyor Cawnpore garnizonu Nana Sahib’in yanlış müzakere ateşkes 27 Haziran 1857 tarihinde, daha sonra hayatta kalan tüm kadın ve çocukların 15 Temmuz Avrupa bileşiğin kuşatması ve parçalanması erkek kurtulan yönelik ölümcül bir fusillade sipariş. Collins’in okuyucular, Bibighar, dehşet hatırlayarak bir de kendi countrywomen parçalanmış organları ve Lucknow takip eden kuşatma ile elli ayak derinliğe kadar sıkışmış olabilir belki romanın sadık Brahmins kendilerini tanımlamak? 15 subay, 448 erler, üç subay eşleri, 43 asker eşleri ve 55 çocuk kan iyi ki dışarı bağırdı ve Raj tüm başarılı onlarca yıl aşağı yayıldı. (İslam ve Hindu birlikleri İngiliz duyarsızlık yol açtı isyan kime domuz ve kast kaybı anlamına gelecektir sığır eti yağ ile yağlanmış Enfield tüfek kartuşu dokunacak) den gözden olacağını onları güvenilir subaylarına karşı isyan sadık Sepoys açtı çılgınlık çılgın, birinci ve sonunda kan-susuz efsanesinin emilir isyancılar çok iyi yakalanır ve bazı İngiliz Tutuklulara tehlikelerini Dickens ve Collins (Aralık 1857) tarafından yaygın.

İlk hacim baskısına “Önsöz” de, Collins harici doğaüstü neden bir lanet, karakter nedensellik yerine savunarak, aytaşı kendi çalışırken katılır kötülüğü motive kavramını zayıflatmak istiyor:

ani bir acil altında takip davranış, bir genç kız tarafından, ben bu kitabı yerleşik hangi temel sağlamaktadır.

Aynı nesne bu sayfalarda görünen diğer karakterlerin kullanımı konusunda, görünümde tutuldu. onları çevreleyen şartlar altında düşünce ve eylem ders, (büyük olasılıkla gerçek hayatta olurdu) bazen yanlış, bazen doğru olduğu gösterilmiştir. Doğru ya da yanlış, kendi davranışları, ya olay, eşit onlar endişe olduğu hikayenin bu kısımları seyrini dircts. ”

Daha sonra Ay tanrısı alnına yerini kendi doğru veliler, iade, Aytaşı bir kez daha doğrusu bir kapitalist signifier daha metafizik olur. Sadece sonunda tıpkı şiirsel Godfrey Ablewhite ölümünü görmek zorunda okuyucu ve büyük bir kişisel fedakarlık Brahminler olarak kahramanca konservatörlerin yetenekli. Onlar “tanrının hizmetinde, onların kast hükmen var tanrı olduğunu buyurduğu onların arıtma hac ile saflaştırma “(” Bay Murthwaite Tablosu “) olmalıdır. hiç sürekli birlikte bütün hayatlarını sahip, üçlü ayrı yönlere gidiş: “daha birbirlerinin yüzlerine bakmak vardı asla.” Her zaman değil, elmastan daha birbirlerini değerli severler, Rachel Verinder ve Franklin Blake, dışında, biz şimdi hırsızlar, şarlatanlar ve çitler gibi kabul taş Batılı “sahibidirler”. “- [Ve Aytaşı kendisi kadar] ziyade kişisel suç olmaktan çok bir ulusal sembolü İngiltere’nin imparatorluk yağma” (Reed 286) Herncastle en aldatma ve cinayet yoluyla gem edinme olarak sembolik tekrarlanan hırsızlık desen oluşturur.

AY TAŞI YÜZÜK

AY TAŞI YÜZÜK

 

Collins ve sonuçta onun daha az önyargılı ve daha açık fikirli okurlara British Raj uygarlaşma ve hayırsever, ancak ekonomik ve en kötü askeri emperyalizm değildir. Aytaşı, böylece kimin anlamlar kültürel yanlış anlamalar ve hegemonyaların ötesinde yalan bir göstergebilimsel işareti olur. idol olarak, müminlerin toplumda inanç ilham; bir işe yaramaz bauble gibi şehvet, haset, açgözlülük ve hatta cinayet Hıristiyan günahları heyecanlandırıyor.

Kahramanlar ve Kötüler

Brahminlerin özveri aksine, tensel zevk ve kendini sevme Albay Herncastle olduğu gibi Godfrey Ablewhite motive ve elmas kurtarma boşa. anlamını olur hem açar ve roman kapanır taş renkli, egzotik tarih. Aytaşı hikayesi masal, bir açık ahlak ile uyarıcı bir masal. Romanın toplu sadece o tarihte Avrupa bölümüdür. birbirini izleyen her sahibini isabet için felaket tahmin GEM hikayesi ardışık hırsızlık biri olduğunu ima: insan doğasının sınırlamaları tamamen dayalı bu tahmin, Franklin Blake ve Rachel Verinder ama bir lanet olduğunu. romantik aşk Doğu saygı Batı eşdeğer olur, böylece onu (o yanlışlıkla bir hırsız olduğuna inandığı) sevgili uğruna namusunu feda ister Rachel’ın özverili sevgi, Brahminlerin dini özveri ile paralellik göstermektedir. holymen kendi tanrı güçlerini geri elması, yani Franklin Blake Rachel’ın saygı kurtarır gibi, görme ama anlayış değil dayalı yargı makul ama aldatıcı yanılma yoluyla bir süre kaybetti. Aytaşı değil sadece Avrupalılar için duygusal ve ahlaki gelişim için bir katalizör haline coveted bunu.

Aytaşı içinde Hindistan çok belli unsurlar Gotik kurgu sağladığı aynı işlevi görür. küfürler ve omens Onun gizemliliği, yanmazlık, yerel bir kez kaleler, uzak bölgelerde, sarma geçitler, Akdeniz tipi katiller ve ortaçağ önseziler ait arka plan vermek. aytaşı elmas kendisi, derin batıl gömülü bu ay tipleyen dört elle Hint tanrı alnına olduğu gibi ayarlanır. Bu Gotik tarz başladı Otranto Walpole’un The Castle, heykelin fonksiyonu şey hizmet vermektedir. ışık-karanlık görüntüleri önerdi Hint bağlantı, ancak, onun suç algılama romanı için Collins yeni bir boyut verdi yeraltı karşı yüzey yönleri, arka plan, tarih, ve gölgeler karşı dış olaylar. başka bir şey varsa, Hint strateji mevcut üzerine geçmişin baskı güçlendirdi. . . . (Karl 11)

İngiliz Raj, bir İngiliz-eğitimli avukat, kendi yaş başka hiçbir lider ırklararası uzlaştırma gerekliliğini yaptığı gibi gördü, sonra Hindu adaçayı, sonra kurtarıcı sivil haklar şampiyon döndü Mahatma Ghandi fedakarlık ve idealizmin doğrudan bir sonucu olarak kayboldu ve Hindistan ise aşkın inanç kanlı internecine çekişme kaynaklanan ve ulusların toplumda hak ettiği yerini almaya vardı. Bugün, Collins’in The Aytaşı onun yerine yerli tutmak için bir ulusal ayaklanma ve ya Avrupa belirlenmesi bir tepki olarak değil inceledi, ama olabilir yerine sadece yanlış yargılarla sonra ne birbirlerini görmeye gelen iki kişi arasındaki bir aşk hikayesi olarak , yanlış anlamalar, kazara ve amaçlanan yalanları ve hatırı sayılır fedakarlık.

Ay Taşı Bayan Yüzük

Ay Taşı Bayan Yüzük

Basılı İşler DanıĢma

Ackroyd Peter, Dickens: A Biography. Londra: Sinclair-Stevenson, 1990.

Fraser, Antonia, ed. Krallar ve İngiltere’nin Queens oturuyor. New York: Alfred A. Knopf, 1975.

Karl Friedrich R. “Giriş”. Wilkie Collins Aytaşı var. Scarborough, Ontario: Signet, 1984. s. 1-21.

Morris James Heaven Komuta. Bir İmparatorluk İlerleme. Londra: Folio Derneği, 1992.

Peters Catherine Mucitler Kralı:. Wilkie Collins A Life. Londra: Minerva, 1991

Aytaşı Tarihi:

Tüm kadim kültürler bağlantı gökkuşağı aytaşı moon ile vardır tanıdı. Tarih boyunca aşk büyü için ağda ayın sırasında kullanılan ve kehanet için azalan ayın sırasında olmuştur edilir. En Art Nouveau dönemlerinde tarih boyunca kabul edilmektedir. Bu süre zarfında, yaklaşık 100 yıl önce, ünlü Fransız Usta Goldsmith Rene Lalique tarafından takı oluşturmak için kullanıldı. Bu parçaların çoğu bugün dünyada müzelerde bulunmaktadır. Bu yeni evliler arasındaki doğurganlık ve kalıcı sevgiyi ihsan, aynı zamanda geleneksel düğün hediyesi oldu.

 

Aytaşı ortoklas feldspat bir çeşittir. Yerkabuğunun, feldispat kombine tüm diğer mineraller daha boldur. Ortak Feldspatların çoğunluğu iki gruba ayrılır, (Caal 2 Si 2 O 8 dizi NaAlSi 3 O 8) (NaAlSi 3 O 8 dizi Kalsi 3 O 8), alkali feldispat ve plajiyoklaz feldispatlar. Ortoklaz (Kalsi 3 O 8) alkali feldispat grubun orta sıcaklık saf potasyum son üyesidir.

Yüksek sıcaklıklarda, alkali feldispat, ancak düşük kristalizasyon sıcaklıkları sodyum feldispat (albit) ve potasyum feldspat (mikroklin veya ortoklaz) kafes tipi ekssolüsyon intergrowths, albit kabaca paralel genellikle ince tabakalar oluşturan ayırmak için orta seviyede, sürekli bir katı çözelti serisi oluşturan mikroklin veya ortoklaz bir dizi kristal {100} için. Bu pertitik doku olarak bilinir. Adularya potasyum feldspat ortoklaz alışılmadık bir mücevher çeşittir. Bu (halk olarak bilinen bir harelenmeyi adlı adularescence sergileyen ay taşı bizim örneklerinde açıkça görülebilir) aytaşı takı . Bu iridescence ortoklaz içinde albit mikroskobik paralel intergrowths gelen dağınık ışık yansıması kaynaklanmaktadır.

Endeks aytaşı bilgi konuları

Hadisenin VE TANI ÖZELLİKLERİ

daha yavaş soğutulan kayaların içinde oluşturan mikroklin karşılaştırıldığında Ortoklaz yaygın tür granit, granodiorit ve nispeten hızlı oranlarda ve orta derinlikte soğutulan siyenitlerle olarak plütonik magmatik kayaçlar oluşur.

Ortoklaz onun dik açı bölünme ve en iyi yarılma yüzeyinde ikiz şeritlerin eksikliği diğer feldispat ayırt edilir. alanındaki göstergeler renk, sertlik, ve bölünme vardır. Aytaşı kolayca renklerin kendi oyun tarafından kabul edilmektedir.

Index dönmek Aytaşı Bilgi Konular

aytaşı Takı Aytaşı Kolye
MOONSTONE TARİHİ BİLGİ VE KULLANIMI

Adı aytaşı yakından bizim ayın beyaz opak bir görünüm benzeyebilir gerçeğinden oldukça basit geliyor. Feldispat alanını anlamına Almanca kelime feld türetilmiştir.

Aytaşı Hindistan’da kutsal bir taştır. Şans getirmek ve seyahat tehlikelere karşı koruma sağlamak olduğuna inanılmaktadır. Tutku ve arzu uyandırmadan özellikle güçlü olduğu düşünülmektedir.

Aytaşı süs taşa malzemesi olarak kullanılır.

ay taşının Burcunuz Terazi ve Akrep vardır.
Amazonite ve Burcunuz Başak.
Amazonite Haziran ayı için bir alternatif burç olduğunu.

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Ay Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RAİNBOW AY TAŞI
 • 11 GR
 • 17.5 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

Aytaşı a, sodyum , potasyum , alüminyum silikat , kimyasal formül (Na, K) AlSi 3 O 8.Adından ışığın neden olduğu görsel etkisi, ya da parlaklık türetilir kırınım düzenli arkaya oluşan bir mikroyapı içindeki feldispat tabakalar.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Tarihi [ değiştir ]
Aytaşı eski uygarlıkların da dahil olmak üzere yüzyıllar için takı kullanılır olmuştur. Onlar ayın katılaşmış ışınlarından doğdu inandığı gibi Romalılar, ay taşını hayran. [1] onların ay tanrıları ile Romalılar ve Yunanlılar ilişkili Aytaşı de. Daha yakın tarihte, aytaşı sırasında popüler oldu Art Nouveau döneminin; Fransız kuyumcu René Lalique ve diğerleri bu taşı kullanarak takı büyük miktarda yarattı. [2]

Jeoloji [ değiştir ]
En yaygın aytaşı biridir mineral adularya Mt. erken maden sitenin adını, De adular İsviçre , St. Gotthard şimdi kasaba. [3] plajiyoklaz feldispat Oligoklaz da Aytaşı üretir örnekleri . Aytaşı inci ve yanardöner ile feldispat olan Schiller’in . [3] [4] alternatif bir isim hecatolite olduğunu. [4]

Formasyon [ değiştir ]
Aytaşı iki feldispat türü, oluşan ortoklas ve albit . İki tür iç içe. yeni kurulan maden soğutur Sonra, ortoklaz ve albit intergrowth yığılmış, alternatif katmanlar halinde ayırır. Işık bu ince, düz katmanları arasında düştüğünde, o denilen fenomen üreten birçok yönden dağıtır adularescence .

OTANTİK TAŞ ÖZEL TASARIM 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE RAİNBOW AY TAŞI VVS KALİTE PARLAK IŞILTILI VVS KALİTE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

1.KALİTE VVS GÖKKUŞAĞI 17.5 CRT AYTAŞI

2-ÜRÜNÜMÜZ SARI OLAN KISIMLARI 14 AYAR ALTIN KAPLAMA OLUP BEYAZLAMA YAPMAZ;

3-PRATİK YAN KENARLARDAN AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ;

Bulunduğu [ değiştir ]

Cilalı aytaşı cabochon
Ay taşının Mevduat meydana Ermenistan , (özellikle Sevan Gölü itibaren) Avustralya , Avusturya Alpleri’nde , Meksika , Madagaskar , Myanmar , Norveç , Polonya , Hindistan , Sri Lanka [5] ve Amerika Birleşik Devletleri . [4]

Şu anda devlet mücevher Florida anısına, Ay iniş Florida çıkardı. Devlet gem olmasına rağmen, doğal olarak Florida oluşmaz. [6]
Birkaç taşlar kadar irfan ve romantizm olarak birikmiş aytaşı . ayırt edici sütlü ışıltı ile bu alışılmadık mücevher, binlerce yıldır bilinmektedir ve birçok kültür tarafından saygı olmuştur.

Hindu Efsaneye göre, aytaşı moonbeams oluşmuştur. Bir zamanlar o bir dolunay sırasında ağzınızda bir düzenlenen ise, size geleceğini görmek istiyorsunuz inanılırdı. Hindistan’da, aytaşı hala kutsal bir taş olarak kabul edilir ve yaygın şans getirdiğine inanılır.

Antik Romalılar da moon ile ay taşını ilişkili ve mücevher ayışığı damlaları oluşmuştur ileri sürüldü. Onlar kabul taşlar geleneksel ay ile ilişkili özelliklere sahip olarak; romantizm, kadınlık, sezgi, hayal ve duygular.

George Frederick Kunz , ünlü kitabı değerli taşlar Tuhaf Lore ünlü hikayesini anlatır aytaşı iddia ayın azalıp göre şekli ve boyutu değişti beyaz noktayı gösterdi.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Pek çok kültürde, aytaşı kuvvetli sevgi ile ilişkilidir. ihale tutku uyandırmak düşünülmektedir gibi severler için son derece değerli bir hediyedir. Bir ay taşını sahip Aşıklar birlikte gelecekteki yaşam kehanette edebilmek için söyleniyor. Ay yüksek olduğunda bir efsaneye göre, ay taşını giyen iki kişi sevdalı düşecek.

Pek çok kültür sakinleştirici, iyileştirici taş olmaya moonstone inandık. Nedeniyle kadınsı derneklere aynı zamanda bir kadının doğurganlığı artırmak için söylenmiştir.

Aytaşı da seyahat ile tarihsel bir bağlantısı vardır. “Traveler Taşı” olarak bilinen sonra, seyahat tehlikeye karşı korunması için kullanılmıştır.

Aytaşı tüm tanrıça ile ilişkili, ama özellikle ay tanrıçaları edilir. Avrupa’da, ay taşı olarak kabul edilir burç ABD’de bu o ayrım paylaşmaktadır Haziran için Alexandrite ve inci . Aytaşı 13. evlilik yıldönümü için bir kabul mücevher olduğunu.

Genel olarak, ay taşı enerji içe dönük ve yansıtıcı, dengeleyebileceği düşünülür. Bu dilek ve değişim döngüleri kucaklayan bir taş gibi umut için bir taştır. Aytaşı sezgi ve duygusal düşünceler yerine entelektüel akıl yoluyla duygu ve anlayış için bir taştır. Sezgisel bilginin uygulamada yardımcı sezgisel tanıma içgörü yanıp getirmek ve teşvik söyleniyor.

Aytaşı da Ortoklaz olarak bilinen, alkali feldispat kristal ailesine aittir. Bu en hafif, ince albit ince iç katmanları çarptığında ortaya onun opak mavi parlaklık için sevilir. feldspat kalın tabakalar bu taşı beyaz renk vermek ne. opak özellikleri onun adını almış nerede ayın parlaklığı gibi çok vardır. Daha sık opak renk mavi göstermesine rağmen, gökkuşağının her rengi Aytaşı adını tamamlayarak, bu taşın parlamasına bulunabilir.

Bir monoklinik kristal yapıya sahip 6 Mohs Sertlik.

Aytaşı Brezilya, Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunabilir.
omanın o ana eylem yeri Pencap geniş alanlar ilhak yoluyla büyük bir kesinlik ile bu ülke üzerinde İngiliz kontrolü kurulan Hindistan’da ikinci Anglo-Sih Savaşı sırasında, en, yıllar 1848-1849 yılında gerçekleşir alır. Prolog, açıkça “Seringapatam ele geçirilmesine,” olarak tanımlanan ve 1799 tarihli, hikayenin tarihsel önemi vurguluyor. 1789-99 Dördüncü Anglo-Mysore Savaşı neydi önemli bir İngiliz zafer Wellesley dedikleri acımasız diplomasisi uzatarak karakterize edildi Genel Vali olarak Arthur Wellesley kuralı, başlangıcını ayırt etmek artık Doğu Hindistan “imparatorluk” olarak Şirket. Collins bildiği gibi aslında, Seringapatam de zafer, bir şirket pratik olarak genişleme ve sömürüyü teyit aynı zamanda alt kıtasında önemli bir güç olarak İngiltere’nin kurulması, temsil etti. (John R. Reed, 286-7)

tanıtım

Wilkie Collins, Aytaşı insanlık maddi ve manevi, için çaba olduğunu her şeyin signifier olduğunu. O Aytaşı tarihi hırsızlık öyküsü olduğunu göstererek romanı başlar. Onun ilk anlatıcı durumuna sahip olarak (Ch. 4), Collins düşmanı, geçici Avrupa sahiplerine bir önemsiz şey ve bir meta ama hangi Moonstone, her dünyevi expropriator katılır gerçeğini altını “suç onunla kendi kısmet getiriyor” onun sadık veliler, Brahminlerin için fiyat ötesinde kutsal bir eserdir. Büyük o Rusya’nın “Orloff” (Rus İmparatorluk Asasına 190 karatlık elmas) dayalı devletler ilk hacim baskısına yaptığı 1868 önsözünde Collins elmas ve İngiliz taç en 105 karatlık ” Koh-i-Noor ” ( o “Koh-i-Noor” olarak adlandırılan edildi – “ışığın dağ” anlamına gelen – Farsça fatihi tarafından Nadir Şah o 1739 yılında Moğol İmparatoru) dan kurnazlık bunu satın zaman, gerçekten İngilizce ya da İngiltere’nin, roman ile başlar için asla çeşitli hırsızlık bir hesap. Roman Herncastle en (açılış hatları özellikle “Hindistan’da yazılmış” olan) savaşta gem çaldığın Hindistan’da açılır ve kapanır Murthwaite alnına pırıl pırıl “sarı elmas” restorasyon (tarihli 1850) ‘ın hesabına “sekiz asır geçtikten sonra” Ay ( “Bay Murthwaite Beyanı”) Hindu tanrısı.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Jewel’ın Tarihsel Kaynakları

İngiltere’nin ilk Sih yerleşimci, Mihracesi Duleep Singh İngiliz ülkesini ilhak sonra, Pencap Sih krallığının son hükümdarı, “1849 yılında tahttan edilmeden önce altı yıl boyunca Pencap yönetti. Sürgüne Sih bir arkadaş oldu Kraliçe Victoria onun çocuklarının birkaç için vaftiz annesi kim. O İngiltere’de “(” ilk Sih yerleşimci Royal haraç, Kraliçe Anne devlet taç merkezinde Koh-i-Noor elmas verdi, “London Times 29 Temmuz 1999). 1850 yılında 1848-9 Anglo-Sih Savaşı’ndan sonra Hint sürgün Sih maharajah, işaretlemek için James Sarayı “olarak ayrıntılı bir devlet töreninde Kraliçe Victoria için gem takdim için Murthwaite hesabına tarihi, ironik olabilir iki yüz Kraliçe I. Elizabeth tarafından East India Company kuruluşunun ellinci yıldönümü “(Reed 287).

Aytaşı JIM Stewart 1966 Penguen baskısında “Kaynakları Üzerine Bir Not” in o bilinen olurdu böylece Collins, Koh-i-Noor tarihini araştırma değerli taşlar GC Kral Natural History (1865) kullanıldı belirtiyor Kraliçe Victoria taş tacını sığdırmak için 109 karat dan kısmak vardı. Stewart ekliyor “On sekiz altmışlı yılların Walter de la Mare göre (Edebiyat Royal Society, 1932) Charles Reade kardeşi tarafından Hindistan’dan getirilen bir ay taşını sahipti ve bu romanın orijinal ilham olduğunu” (527 ). (Reed 287) “Koh-i-Noor Hindistan İngiltere’nin fethi sembolize gibi, Aytaşı onun Hintli maceralarını İngiltere’nin kazanımları temsil eden”.

Eski Medeniyeti olarak Hindistan

Herncastle 1799 yılında Seringapatam kuşatması adresten satın aldı önce, taş zaten bir sayı boşuna fatihlerin elinde geçti. Açılış anlatı zenginliği ve yok sadece ölümlü sahip olmalıdır güç sembolü haline kutsal nesneyi dönüştürür, ancak hangi lanetinden rağmen, çeşitli ulusların ahlaksız savaşçıları kazanmak için çalışmışlardır. Aslında, hiç kimse, yalnızca sahip gerektiğini sahibi Aytaşı cazibesini ekler.

Aytaşı için “antik Yunan ve Roma” (Ch. 2) özelliklerinin bağlantı Hindistan küçük beyliklerin bir barbar ve geri serisi ama eski bir medeniyet olmadığı ilk belirtisidir. Biz orta-Victoria olarak Ev Kelimeler okuyucuları olur normalde Heart of Darkness içinde Conrad’ın Marlow olarak kabul Genel Baird, altında Seringapatam fırtınası İngiliz ordusu açısından Şirket’in Sayın Kurtz (torch- ve Avrupa hukuku, bilimin standart taşıyıcısı olarak, teknoloji, din ve kültür) Collins, “hindoo hac türbe sıyırma ahlaksız vandalizm ve saygısızlık bir eylemi gerçekleştirmiş ginzi ve Mahmut altında Hindistan’ın bu onbirinci yüzyıl Müslüman işgalciler, daha iyi anlaşılacağı vardır, ve merak içinde doğu dünyası “(Ch. 2). Biz İngiliz ordusu ceset bir “yığın” halinde şehrin Müslüman savunucuları dönüştürülmüş söylendi sonra “fetih Müslümanlar’ın rapacity” sonra

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Albay Herncastle karşılamak barbarlığın duymak ve. o “biz onun parmağında Diamond görmelisiniz” yoldaşı memurlarına sahiptir zaman geçmişe bakıldığında saçma, aptalca, sıcak temperli, Herncastle (Ch. 3) saçma, o açıkça kutsal nesnenin boyutları hiçbir fikri vardır için o göz diker ve ulaşmak için kan yoluyla wades ama zevk olamaz. hayatının geri kalan zevk hazcı peşinde üzerinde verilen, 22 önce sonsuza Dishonoured, Herncastle Muhafızları onun komisyon vazgeçmeye mecbur olduğunu.

İronik olarak, romanın kapanışına kadar, hiç kimse GEM haklı bekçileri olarak üç Brahmanlar kabul etmek gibi görünüyor. Herncastle kötü niyetle onu reddetti ailesini cezalandırmak için Rachel Verinder için taş vasiyetler ederken, Brahminler hizmetine hayatlarını ithaf gem almak için bir alt kast (jonglorler ve müzisyenler) üyeleri gibi davrandığından onların ölümsüz ruhlar riske İlahlarının. Bir şekilde ölümle maskesiz olduğu dışa doğru, hayırsever dindar ve Hıristiyan Godfrey Ablewhite, ikiyüzlülüğünü ortaya çıkaran “Whited Mezar,” Bir zevklerine düşkün ve hedonist brüt olarak: Aytaşı worldlings kötü bunu ele geçirmek isteyen getiriyor Herncastle kendisi gibi. Ikiyüzlü Godfrey Ablewhite ve sistem dağılan Bayan Clack Collins rakamlar üzerinden ( “diye en çok onun toplum hakkında sevilmeyen tüm bir ifadesi olarak” organize Hıristiyanlık üzerinde sürekli bir saldırı yürüten Engin 305).

İngiliz Emperyalizm Eleştirisi olarak Aytaşı

Mucitler King: Wilkie Collins A Life, Catherine Peters Sensation Roman (Collins yaratmada önemli olmuştu alt türü) geleneklerini değil, aynı zamanda on dokuzuncu yüzyılın geleneksel ilkelerini değil, sadece yıkmak olarak romanına Aytaşı görüyor İngiliz emperyalizmi. Brahmin’ler pek akılsız ilkel, ve İngiliz ordusu rakip gruplar arasında kan dökülmesini önlemek için müdahalede gösterilmiştir değildir. fetih İngilizce benighted vahşiler üzerine Avrupa kültürü ve Hıristiyan ahlak faydaları görüşmek için çalışırken değil üstün, aydınlanmış varlıklarız. Sensation Roman odağı cinsel patavatsızlık (illegitimacy, bigamy, zina) olmuştu Oysa Moonstone merkezi suç ve tespit edilmesidir. Belki yeni tür ve Collins’in ikircikli tutum, onun okuyucuların sonra Hindistan ile ilişkili herhangi bir konuyu inceledi olurdu bu bağlamda bir şey borçluyum 1857 Sepoy isyan Hindistan’ın Müslümanlar ve Hindular dindar doğasını anlamak için bir İngiliz başarısızlığı tarafından üretilen,.

aytaşı ve kötüye aşağıdaki lanet önemini kurar 1799 yılında Seringapatam,, hücum Hindistan’da devam eden ilgi parçasıydı. 1857 yılında Sepoy İsyanı – Collins Sepoys için yaptığı bir Vaaz bu ele vardı – bu değerli “mülkiyet” tinderbox kalitesini gösterdi ve aynı zamanda fikri ile İngiliz yazarlar sağlanan “Hint cani.” Collins ayrıca ile yazarak Hint sorulara olan ilgisini göstermişti Dickens Bazı İngiliz Mahkumların tehlikelerini [Noel, 1857 yılında, Ev Kelimeler özel Noel numarası], gerçek konu olan Hindistan’dır. (Karl 10)

Mayıs-Ağustos, 1857 yerli birliklerinin isyanı, Collins’in edebi işbirlikçisi ve akıl hocası, Charles Dickens, jingoism ve kuduz şiddet hoş olmayan bir karışımı ile yanıt vermiş;

diye anlattı Bayan Coutts o “diye Hindistan’da in-Başkomutanlık ve diledi söyledi… Ben geç zulümlerden leke dinlenmiş bunun üzerine yarışı yok etmek elimden geleni yapması gerektiğini… bütün uygun sevk ve merhametli bir hızla yürütme, insanlığın dışına leke ve Dünya’nın.. yüzüne kapalı onu da yerle bir. ” O değil sık sık büyük bir romancı soykırımı önerir olmasıdır. . . (Ackroyd 799).

Ay Taşı Gümüş Yüzük

Ay Taşı Gümüş Yüzük

Gibi bir post-kolonyal yorumlanması, Hindistan hükümeti tarafından sunulan Hint yarımadasındaki İngiltere’nin, dini, ekonomik ve kültürel yağma dayalı, muhtemelen Collins’in ilk okuyuculara meydana gelmiş olmaz. O resmen İmparatoriçe olmamasına rağmen Hong Kong Falkland Adaları Savaş ve İngiltere’nin teslim sonrasında da, Kraliçe-Empress taç, Hindistan en büyük mücevher İngiltere’nin emperyalist sömürüye bir bonservis olarak Collins’in The Aytaşı okunması kolay kadar Disraeli Aslında 1876 ‘s Başlıklar Yasası, Majesteleri Dickens gaddarlığı yaklaşan bir şey Sepoy İsyanı yerli zulümler yanıt vermedi:

O başka bir yerde Cawnpore ve İngiliz kadın ve çocukların öldürülmesi için intikam Kızılderililerin gelişigüzel kesim için yaygara katılmak vermedi İngiltere’de çok az insanlardan biri olmuştu; o infazların sayısında bazı kısıtlama göstermek için sahada komutanlarına çağırdı hangi onun ilanında Britanya’da öfke bir fırtına uyandırdı zaman ve o ve Prens Albert, Hindistan Genel Vali Lord Canning destekledi. O babacan hükümetin onu ideal inanan İngiltere’de Kraliçe, burada onun Hintli konulara onun görevleri çok bilinçli ve. (Fraser 306)

Ne Victoria ya da başka herhangi bir on dokuzuncu yüzyıl monarşinin taç büyük mücevher hala Londra’nın Jewel Kulesi bugün Kulesi ev sahipliği Koh-i-Noor (oldu ve kadar 1897 yılında ordudan emekli başkanlık o ölçüde olursa olsun genç bir astsubayın olarak Cumartesi günü Meerut ilk 85 Sepoy isyancıların yürütme tanık Sir Hugh Gough, Crown Jewels Keeper tarafından 1909 yılında ölümünden, 9 May, 1857), Collins’in en efsanevi Aytaşı olmayan bir Hindistan açılımı Dünyanın en kalabalık bugün bildiğimiz olarak demokrasi, ancak Raj Hindistan. Seri taksit Ortak Okuyucu olsun Collins’in okuyucularına All Year Round 8 Ağustos, ya da üçlü-decker daha ayrıcalıklı okuyucu (16 Temmuz 1868) 4 Ocak, Hindistan söz anında conjured olurdu Müslüman cetvelin 1857 isyan müthiş olaylar, Bahadur Şah Zafar en impotently onlar haince ve Hindu cetvel, Mayıs, 1857 yılında kendi memurları açıldıktan sonra asi yerli asker dizginlemek için çalışıyor Cawnpore garnizonu Nana Sahib’in yanlış müzakere ateşkes 27 Haziran 1857 tarihinde, daha sonra hayatta kalan tüm kadın ve çocukların 15 Temmuz Avrupa bileşiğin kuşatması ve parçalanması erkek kurtulan yönelik ölümcül bir fusillade sipariş. Collins’in okuyucular, Bibighar, dehşet hatırlayarak bir de kendi countrywomen parçalanmış organları ve Lucknow takip eden kuşatma ile elli ayak derinliğe kadar sıkışmış olabilir belki romanın sadık Brahmins kendilerini tanımlamak? 15 subay, 448 erler, üç subay eşleri, 43 asker eşleri ve 55 çocuk kan iyi ki dışarı bağırdı ve Raj tüm başarılı onlarca yıl aşağı yayıldı. (İslam ve Hindu birlikleri İngiliz duyarsızlık yol açtı isyan kime domuz ve kast kaybı anlamına gelecektir sığır eti yağ ile yağlanmış Enfield tüfek kartuşu dokunacak) den gözden olacağını onları güvenilir subaylarına karşı isyan sadık Sepoys açtı çılgınlık çılgın, birinci ve sonunda kan-susuz efsanesinin emilir isyancılar çok iyi yakalanır ve bazı İngiliz Tutuklulara tehlikelerini Dickens ve Collins (Aralık 1857) tarafından yaygın.

İlk hacim baskısına “Önsöz” de, Collins harici doğaüstü neden bir lanet, karakter nedensellik yerine savunarak, aytaşı kendi çalışırken katılır kötülüğü motive kavramını zayıflatmak istiyor:

ani bir acil altında takip davranış, bir genç kız tarafından, ben bu kitabı yerleşik hangi temel sağlamaktadır.

Aynı nesne bu sayfalarda görünen diğer karakterlerin kullanımı konusunda, görünümde tutuldu. onları çevreleyen şartlar altında düşünce ve eylem ders, (büyük olasılıkla gerçek hayatta olurdu) bazen yanlış, bazen doğru olduğu gösterilmiştir. Doğru ya da yanlış, kendi davranışları, ya olay, eşit onlar endişe olduğu hikayenin bu kısımları seyrini dircts. ”

Daha sonra Ay tanrısı alnına yerini kendi doğru veliler, iade, Aytaşı bir kez daha doğrusu bir kapitalist signifier daha metafizik olur. Sadece sonunda tıpkı şiirsel Godfrey Ablewhite ölümünü görmek zorunda okuyucu ve büyük bir kişisel fedakarlık Brahminler olarak kahramanca konservatörlerin yetenekli. Onlar “tanrının hizmetinde, onların kast hükmen var tanrı olduğunu buyurduğu onların arıtma hac ile saflaştırma “(” Bay Murthwaite Tablosu “) olmalıdır. hiç sürekli birlikte bütün hayatlarını sahip, üçlü ayrı yönlere gidiş: “daha birbirlerinin yüzlerine bakmak vardı asla.” Her zaman değil, elmastan daha birbirlerini değerli severler, Rachel Verinder ve Franklin Blake, dışında, biz şimdi hırsızlar, şarlatanlar ve çitler gibi kabul taş Batılı “sahibidirler”. “- [Ve Aytaşı kendisi kadar] ziyade kişisel suç olmaktan çok bir ulusal sembolü İngiltere’nin imparatorluk yağma” (Reed 286) Herncastle en aldatma ve cinayet yoluyla gem edinme olarak sembolik tekrarlanan hırsızlık desen oluşturur.

AY TAŞI YÜZÜK

AY TAŞI YÜZÜK

 

Collins ve sonuçta onun daha az önyargılı ve daha açık fikirli okurlara British Raj uygarlaşma ve hayırsever, ancak ekonomik ve en kötü askeri emperyalizm değildir. Aytaşı, böylece kimin anlamlar kültürel yanlış anlamalar ve hegemonyaların ötesinde yalan bir göstergebilimsel işareti olur. idol olarak, müminlerin toplumda inanç ilham; bir işe yaramaz bauble gibi şehvet, haset, açgözlülük ve hatta cinayet Hıristiyan günahları heyecanlandırıyor.

Kahramanlar ve Kötüler

Brahminlerin özveri aksine, tensel zevk ve kendini sevme Albay Herncastle olduğu gibi Godfrey Ablewhite motive ve elmas kurtarma boşa. anlamını olur hem açar ve roman kapanır taş renkli, egzotik tarih. Aytaşı hikayesi masal, bir açık ahlak ile uyarıcı bir masal. Romanın toplu sadece o tarihte Avrupa bölümüdür. birbirini izleyen her sahibini isabet için felaket tahmin GEM hikayesi ardışık hırsızlık biri olduğunu ima: insan doğasının sınırlamaları tamamen dayalı bu tahmin, Franklin Blake ve Rachel Verinder ama bir lanet olduğunu. romantik aşk Doğu saygı Batı eşdeğer olur, böylece onu (o yanlışlıkla bir hırsız olduğuna inandığı) sevgili uğruna namusunu feda ister Rachel’ın özverili sevgi, Brahminlerin dini özveri ile paralellik göstermektedir. holymen kendi tanrı güçlerini geri elması, yani Franklin Blake Rachel’ın saygı kurtarır gibi, görme ama anlayış değil dayalı yargı makul ama aldatıcı yanılma yoluyla bir süre kaybetti. Aytaşı değil sadece Avrupalılar için duygusal ve ahlaki gelişim için bir katalizör haline coveted bunu.

Aytaşı içinde Hindistan çok belli unsurlar Gotik kurgu sağladığı aynı işlevi görür. küfürler ve omens Onun gizemliliği, yanmazlık, yerel bir kez kaleler, uzak bölgelerde, sarma geçitler, Akdeniz tipi katiller ve ortaçağ önseziler ait arka plan vermek. aytaşı elmas kendisi, derin batıl gömülü bu ay tipleyen dört elle Hint tanrı alnına olduğu gibi ayarlanır. Bu Gotik tarz başladı Otranto Walpole’un The Castle, heykelin fonksiyonu şey hizmet vermektedir. ışık-karanlık görüntüleri önerdi Hint bağlantı, ancak, onun suç algılama romanı için Collins yeni bir boyut verdi yeraltı karşı yüzey yönleri, arka plan, tarih, ve gölgeler karşı dış olaylar. başka bir şey varsa, Hint strateji mevcut üzerine geçmişin baskı güçlendirdi. . . . (Karl 11)

İngiliz Raj, bir İngiliz-eğitimli avukat, kendi yaş başka hiçbir lider ırklararası uzlaştırma gerekliliğini yaptığı gibi gördü, sonra Hindu adaçayı, sonra kurtarıcı sivil haklar şampiyon döndü Mahatma Ghandi fedakarlık ve idealizmin doğrudan bir sonucu olarak kayboldu ve Hindistan ise aşkın inanç kanlı internecine çekişme kaynaklanan ve ulusların toplumda hak ettiği yerini almaya vardı. Bugün, Collins’in The Aytaşı onun yerine yerli tutmak için bir ulusal ayaklanma ve ya Avrupa belirlenmesi bir tepki olarak değil inceledi, ama olabilir yerine sadece yanlış yargılarla sonra ne birbirlerini görmeye gelen iki kişi arasındaki bir aşk hikayesi olarak , yanlış anlamalar, kazara ve amaçlanan yalanları ve hatırı sayılır fedakarlık.

Ay Taşı Bayan Yüzük

Ay Taşı Bayan Yüzük

Basılı İşler DanıĢma

Ackroyd Peter, Dickens: A Biography. Londra: Sinclair-Stevenson, 1990.

Fraser, Antonia, ed. Krallar ve İngiltere’nin Queens oturuyor. New York: Alfred A. Knopf, 1975.

Karl Friedrich R. “Giriş”. Wilkie Collins Aytaşı var. Scarborough, Ontario: Signet, 1984. s. 1-21.

Morris James Heaven Komuta. Bir İmparatorluk İlerleme. Londra: Folio Derneği, 1992.

Peters Catherine Mucitler Kralı:. Wilkie Collins A Life. Londra: Minerva, 1991

Aytaşı Tarihi:

Tüm kadim kültürler bağlantı gökkuşağı aytaşı moon ile vardır tanıdı. Tarih boyunca aşk büyü için ağda ayın sırasında kullanılan ve kehanet için azalan ayın sırasında olmuştur edilir. En Art Nouveau dönemlerinde tarih boyunca kabul edilmektedir. Bu süre zarfında, yaklaşık 100 yıl önce, ünlü Fransız Usta Goldsmith Rene Lalique tarafından takı oluşturmak için kullanıldı. Bu parçaların çoğu bugün dünyada müzelerde bulunmaktadır. Bu yeni evliler arasındaki doğurganlık ve kalıcı sevgiyi ihsan, aynı zamanda geleneksel düğün hediyesi oldu.

 

Aytaşı ortoklas feldspat bir çeşittir. Yerkabuğunun, feldispat kombine tüm diğer mineraller daha boldur. Ortak Feldspatların çoğunluğu iki gruba ayrılır, (Caal 2 Si 2 O 8 dizi NaAlSi 3 O 8) (NaAlSi 3 O 8 dizi Kalsi 3 O 8), alkali feldispat ve plajiyoklaz feldispatlar. Ortoklaz (Kalsi 3 O 8) alkali feldispat grubun orta sıcaklık saf potasyum son üyesidir.

Yüksek sıcaklıklarda, alkali feldispat, ancak düşük kristalizasyon sıcaklıkları sodyum feldispat (albit) ve potasyum feldspat (mikroklin veya ortoklaz) kafes tipi ekssolüsyon intergrowths, albit kabaca paralel genellikle ince tabakalar oluşturan ayırmak için orta seviyede, sürekli bir katı çözelti serisi oluşturan mikroklin veya ortoklaz bir dizi kristal {100} için. Bu pertitik doku olarak bilinir. Adularya potasyum feldspat ortoklaz alışılmadık bir mücevher çeşittir. Bu (halk olarak bilinen bir harelenmeyi adlı adularescence sergileyen ay taşı bizim örneklerinde açıkça görülebilir) aytaşı takı . Bu iridescence ortoklaz içinde albit mikroskobik paralel intergrowths gelen dağınık ışık yansıması kaynaklanmaktadır.

Endeks aytaşı bilgi konuları

Hadisenin VE TANI ÖZELLİKLERİ

daha yavaş soğutulan kayaların içinde oluşturan mikroklin karşılaştırıldığında Ortoklaz yaygın tür granit, granodiorit ve nispeten hızlı oranlarda ve orta derinlikte soğutulan siyenitlerle olarak plütonik magmatik kayaçlar oluşur.

Ortoklaz onun dik açı bölünme ve en iyi yarılma yüzeyinde ikiz şeritlerin eksikliği diğer feldispat ayırt edilir. alanındaki göstergeler renk, sertlik, ve bölünme vardır. Aytaşı kolayca renklerin kendi oyun tarafından kabul edilmektedir.

Index dönmek Aytaşı Bilgi Konular

aytaşı Takı Aytaşı Kolye
MOONSTONE TARİHİ BİLGİ VE KULLANIMI

Adı aytaşı yakından bizim ayın beyaz opak bir görünüm benzeyebilir gerçeğinden oldukça basit geliyor. Feldispat alanını anlamına Almanca kelime feld türetilmiştir.

Aytaşı Hindistan’da kutsal bir taştır. Şans getirmek ve seyahat tehlikelere karşı koruma sağlamak olduğuna inanılmaktadır. Tutku ve arzu uyandırmadan özellikle güçlü olduğu düşünülmektedir.

Aytaşı süs taşa malzemesi olarak kullanılır.

ay taşının Burcunuz Terazi ve Akrep vardır.
Amazonite ve Burcunuz Başak.
Amazonite Haziran ayı için bir alternatif burç olduğunu.