OTANT�K TA�

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Ay Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
  • 1.KALİTE AY TAŞI
  • 6 gr
  • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
  • AYNI GÜN KARGO
  • EŞİ YOKTUR
  • KDV DAHİL
  • ÖZEL KUTUSUNDA
  • SRİLANKA

Ay taşı, bir potasyum alüminyum silikat olan en iyi bilinen değerli ortoklaz feldispat çeşididir. Opak oligoklaz, çeşitli plajiyoklaz albit ve tabaka mikalarına karşı saydamdır. Ay taşının belirli aydınlatma koşullarında belirgin bir parlaklık gösterdiği bilinmektedir ve bugün mevcut olan en dikkat çekici taşlardan biri olan ay taşını oluşturan parlaklıktır. Aslında adı, neredeyse ayınkine benzeyen, gösterdiği neredeyse mavimsi, mavimsi beyaz ışıltılı. Gemologlar , parıldayan optik olayları ‘adularesence’ olarak adlandırıyor .

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Adularesensin optik etkisi ay taşının eşsiz yapısal düzeninin bir sonucudur. Bir sodyum alüminyum silikat olan minik albit inklüzyonları, bir potasyum alüminyum silikat olan ortoklazın ana kaya katmanları ile karıştırılır. Farklı feldspatların değişen katmanları, taşa girerken ışığın karışmasına neden olan bir lamel (pullu) yapı oluşturur. İnce alternatif silikat tabakaları daha çekici ve renkli parlaklıkları kırma eğilimindedir, oysa kalın silikat tabakaları daha az çekici, beyazdan renksiz parlaklıklara neden olur. Işık taşa girerken kırılır ve dağılır, hem renk hem de ışık için son derece benzersiz ve çekici bir oyun oluşturur. Ay taşı ile birlikte, ışık havası aslında taş yüzeyinin derinliklerinden parlıyor gibi görünmektedir.

Dünyaca Ünlü Aytaşı
Ay taşı, 100 yıldan fazla bir süre önce gerçekleşen “Art Nouveau” döneminde oldukça popülerdi. Ünlü Fransız Master-Kuyumcu René Lalique ve onun çağdaşlarının birçoğu tarafından yaratılan çarpıcı miktarda değerli taş takıları süslemek için kullanıldı. Nadir eserleri tipik olarak sadece müzelerde veya iyi korunan özel koleksiyonlarda bulunur.
Ay Taşı Tanımlama
Aytaşı, adularesens varlığı ile tanımlanabilir. Benzer bir görünüme sahip olan diğer taşlar, ay taşı tanımlamasını oldukça kolay hale getiren olağanüstü adularesans varlığına sahip değildir. Aytaşı bir potasyum alüminyum silikattır ve kompozisyonla kolayca tanımlanabilir. Labradorit gibi pek çok benzer malzeme aslında plajiyoklaz feldispat iken ay taşı kompozisyon olarak bir potasyum feldispatdır. Sertliği test etmek çoğu zaman ay taşını diğer malzemelerden ayırmak için en kolay yöntemlerden biridir. Opal, kalsedon veya ammolit gibi diğer benzer taşlar, ay taşından çok daha sert veya daha yumuşaktır. En kaliteli ay taşı, başka hiçbir taşın kopyalayamadığı inanılmaz bir “üç boyutlu” renk derinliğini gösterebilir ve bu da ay taşını neredeyse anlaşılmaz kılar.

Aytaşı Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Ay taşı çökeltileri genellikle tüm dünyada feldspat bakımından zengin granitik ve siyenitik pegmatitlerin bileşenleri olarak bulunur. En önemli ay taşı yatakları Sri Lanka ve Hindistan’dandır. Diğer kayda değer kaynaklar Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Myanmar (Burma), Madagaskar, Meksika, Norveç, İsviçre, Tanzanya ve ABD’dir. Sri Lankalı ay taşı, en çekici mavi renkli malzemesiyle ünlüdür, ancak mavi ay taşı giderek daha nadir hale gelmektedir. Hindistan iyi ‘ gökkuşağı ay taşı’ ürettiği için bilinir . İsviçre’nin Adula Dağları, tarihsel olarak en ilginç olan ay taşı madenlerine sahiptir.

Aytaşı Satın Alma ve Aytaşı Değerini Belirleme
Başa dönüş

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL SRİLANKA MAVİ IŞILTILI 11.44 KARAT OVAL FASET KESİM AY TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIGINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI ÖZEL BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;

Aytaşı Rengi

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

Aytaşı tipik olarak renksizdir, ancak gri, mocha kahvesi, sarı, turuncu, yeşil, pembe, mavi ve beyaz gibi çok çeşitli renklerde oluşabilir. Çoğunlukla beyaz mavimsi beyaz bir parlaklık gösterir, ancak gümüş ve mavi-turuncu gibi başka parlaklıklar da oluşabilir. Sri Lanka’nın şeffaf bir vücuda soluk mavi parlaklığa sahip aytaşları en değerli sayılır. Hindistan’ın aytaşları bej kahverengi, yeşil, turuncu veya sade kahverengi gibi çok değerli olan bulutsu ışık ve renk oyunlarını göstermektedir. Nadir renkleri mavi, şeftali, duman, şampanya, siyah ve kırmızıdır.

Aytaşı Berraklığı ve Parlaklığı
Aytaşı tipik olarak yarı saydam berraklıkta ortaya çıkar. Şeffaf örnekler nadirdir, ancak duyulmamış değildir. Şeffaf aytaşı en değerli olarak kabul edilir. Aytaşı kesilip cilalandığında inci cilasına çekici bir vitröz verir.

Bazı aytaşları chatoyancy gösterebilir. Ticarette bunlar ‘ kedinin göz ay taşı ‘ olarak bilinir. Asterizm etkisiyle diğer nadir ay taşı çeşitleri de ortaya çıkabilir. Bunlar ‘yıldız ay taşı’ olarak adlandırılır. Kedinin gözü ve yıldız aytaşları istisnai olarak nadirdir ve çok arzu edilir.

Aytaşı Kesim ve Şekil
Aytaşı hemen hemen her zaman adularesensin istenen etkilerini en üst düzeye çıkarmak için kabaşondan kesilir. Aytaşı ile kesimin oryantasyonu çok önemlidir. Taşın uygun yüksekliği, tepe ışık yansımasını göstermek için gereklidir, bu nedenle çoğu ay taşı yüksek kubbeyle kesilir. Kesiciler, maksimize edilmiş şiller etkileri ile sonuçlanan mükemmel bir oryantasyon elde etmek için kristal eksenini tam olarak taşın zemine yerleştirmelidir. Aytaşı genellikle oval şekillerde kesilir, çünkü ovaller en fazla karat ağırlığını koruma eğilimindedir. Bazı çok şeffaf taşlar yönlü olabilir, ancak yönlü ay taşı oldukça nadirdir.

Aytaşı Tedavisi
Ay taşının herhangi bir şekilde işlendiği veya iyileştirildiği bilinmemektedir, ancak renk geliştirme için ‘kaplanmış’ parlak mavi aytaşlarının raporları bulunmaktadır.

Aytaşı Gemological Özellikleri:
Başa dönüş

Kimyasal formül:

KalSi3O8, Potasyum alüminyum silikat

Kristal yapı:

Monoklinik, prizmatik

Renk:

Renksiz, sarı, kahverengi, turuncu, soluk parlaklık

Sertlik:

Mohs ölçeğinde 6 ila 6,5

Kırılma indisi:

1.518 – 1.526
Yoğunluk:

2,56 – 2,59

Ay Taşı Faydaları

Ay Taşı Faydaları

dilinim:

Mükemmel

Şeffaflık:

Yarı saydam şeffaf

Çift Kırılma veya Doğruluk:

-0,008

Parlaklık:

İncili cılız

floresan:

Zayıf; mavimsi, turuncuAytaşı Kristal taş anlamı, gökyüzüne parlayan Mandala olan ayla olan eski çekiciliğimizle bağlantılı. Ruhunuzun derinliklerinde var olan iç tanrıçanın kilidini açmak için Aytaşı kristal anlamını çağırın ve denge ve uyum için ışık yolunda parlayan ay ışığının parlak beyaz ışığını kanalize edin.

Aytaşı kalp çakranızı açmaya yardımcı olur, bu da daha duyarlı olmamızı ve içsel duygularımızla temas halinde olmamızı sağlar. Çalışmada kumsalda düşen dalgaların gelgitleri ittirmesi ve çekmesi gibi, kendi doğal ritminize geri dönün ve kendi içindeki derin hazineleri keşfedin. Aytaşı bir yaratıcılık cazibesidir ve ilhamınızı açığa çıkarır, çünkü size yaşamın mucizesini ve sonsuz olasılıkların geniş evrenini hatırlatır.
AYTAŞI ÖZELLİKLERİ
Ayla olan bağlantısından dolayı, bu taş ayın o zamanında sakinleştirici duygulara kaplanır. Aytaşı kristal şifa özellikleri, hormonları dengelemek ve ergenlik veya menopoz gibi hormonal değişim dönemlerinde destek sağlamak için en iyi taşlardır.

Bir kolye üzerine kalbin yanına Aytaşı takılar tak ve auranı ve etrafındaki her şeyi aydınlatan parıldayan, sihirli enerjisini daima hisset. Çocukken sahip olduğunuz tuhaf terkedişinizi hatırlıyor musunuz? Masumiyet ve zevk dengesini bir güçlendirme ve entrika ile korurken ay ışığının altında ışıldama zamanı. Romantizm havasındaysanız, Aytaşı aşk hayatınıza biraz baharat katmak için bir mücevherdir, çünkü ilahi dişil enerjiyi tüm potansiyelinde, gözler için göz kamaştırıcı bir mekanda ve hayatın mucizesinde sembolize eder.

Doğanın ritmine düşmek ve günlük varoluşu sürekli vermek ve almak. Başka bir deyişle, işlerin doğal olarak olmasına izin verin. Hayatı zorlamayın çünkü bu, hepsinin en güçlü şifa ilacına karşı bir direnç biçimidir – en saf haliyle aşk. Bu sevgiyi eşinizle paylaştığınızda Aytaşı, size açıkça ve yargılamadan sevmeyi hatırlatır, çünkü aya ve yıldızlara ulaştığınızda, evren sizi her zaman yakalar. Aytaşı’nı boudoir’de tutun ve kalbinizi ışığa ve sevgiye, dünyayı iyileştirecek ilaçlara yönlendireceğine her zaman güvenin. Apache’nin atasözünün dediği gibi, “Güneş sizi güne yeni enerji getirsin, ay sizi geceleri nazikçe geri getirebilir mi… ve güzelliğinizin ömrünü her gün bilerek, dünyaya nazikçe yürüyebilir misiniz?” Ay’ın kendisi kadar eski, Aytaşı gizem gücünü elinde tutar. Sırları inci perdesinin altına ve onlarla birlikte kendi gizli gerçeklerimize kilitlendi. Sadece yansıyan ışığı dahilinde bize ne öğretmesi gerektiğini anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı her şeyden önce, içerideki yolculuğun tılsımıdır, eksik olanı, ruhun kalan kısımlarını geride bırakan ya da unutulan, sonra da aydınlığa kavuşturan özün derinliklerine götürür. [Simmons, 267]

Ay Taşı Gümüş Yüzük

Ay Taşı Gümüş Yüzük

İlk zamanlardan beri, Aytaşı ayın büyüsüne somut bir bağlantı oluşturuyordu – gezginler için bir koruma musluğu, tutku için bir sevgili hediyesi, kehanet kanalı ve bilgeliğe giden bir yol. Ay’la olan bağlarımız güçlü. Döngüsel mükemmellikte cilalanıp azalırken, annemizin, Dünya’nın gelgitlerini ve ritimlerini yaratır ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal büyümemizi etkiler. Aytaşı sakinleştirir ve bize cesaret verir, bize yaşamın doğal ritimlerini öğretir.

Aytaşı, Roma kuyumculuğunda yaklaşık iki bin yıldır, hatta Doğuda daha uzun süredir kullanılmaktadır. Hindistan’da her zaman sevenler için özel bir önemi olan kutsal bir taş olmuştur ve orada geleneksel bir düğün hediyesidir. Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçimdi ve Avrupa’da yabancı sevilenleri uzlaştırıp uykusuzluğu iyileştirdiğine inanılıyordu. Aytaşı, özellikle geceleri sağladığı koruma için Traveler’s Stone olarak bilinir ve yükselen umut kalitesi nedeniyle, kişiliği geliştirmek için uzun süredir bir tılsım olarak giyilir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Ay şeklindeki parlaklığıyla adlandırılan Aytaşı, yumuşak, sulu bir opaklık ve ışık değiştikçe yüzey boyunca bir çizgi olarak hareket eden chatoyancy denilen gümüş-beyaz bir yansıma sergileyen bir Feldspat mineralidir. Aytaşı, şeftali tonlarında, mavi, gri, beyaz ve Rainbow Aytaşı olarak bilinen prizmatik çeşitlerinde oluşur. Bu makalede açıklanan tüm Aytaşlarının genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki kristallerin ek odakları vardır.

Mavi veya Kedi Gözü Aytaşı, zihinsel ve içsel vizyonun netliğini arttırır, biri meditasyonda veya değişmiş farkındalık durumundayken odaklanır. Özellikle duygusal kalıpları ve yaşam derslerini görmede ve yin ve yang enerjilerini dengelemede faydalıdır.

Gri Aytaşı , perdelerin ve şamanın yararına ve görünmeyen alemlere taşınmasında, perdenin ötesinde bir algı taşıdır. Buna “Yeni Ay Taşı” denir ve her şeyin potansiyel olarak bulunduğu yeni ayın gizemlerini ve güçlerini taşır.

Beyaz Aytaşı , yeni ayın enerjisini, gücünün doruğunda taşıyarak psişik algı, vizyon ve rüya çalışmalarını teşvik eder. Kadınlarda kundalini enerjisini ve erkeklerde duygusal dengeyi harekete geçirerek duygularını büyütebilir ve kabusları veya uykusuzlukları uzaklaştırmak için çocuklarda destekleyicidir.

Şeftali veya Sarı Aytaşı , zihni harekete geçirdiği, endişeyi ya da kaygıyı yatıştırdığı ve insanlarda en iyisini ortaya çıkardığı için kalbi destekler. Sevgi dolu enerjisi İlahi her durumda teşvik eder ve sezgisel ya da hassas çocuklar için duygusal bir destek sağlar.

Ay Taşı Bayan Yüzük

Ay Taşı Bayan Yüzük

Rainbow Moonstone , aura boyunca enerji yayan bir prizma görevi görür. Psişik koruma sağlar, zihni ve duyuları temizler ve berrak rüya görmeye ve sakin uyumaya yardımcı olur. Olumsuzluğu saptırıyor ve duygusal travmayı kolaylaştırıyor. Tanrıça ile aynı hizada olan Rainbow Moonstones, bitki devalarından galaktik bilince, Doğanın enerjileri ve ruhlarıyla birleşir.

[Bu değerli taşlar hakkında daha fazla bilgi için, Robert Simmons ve Naisha Ahsian’ın Taşlar Kitabı ve Cassandra Eason’un Yeni Kristal İncil’i bölümüne bakınız.]

metafiziksel kullanımlar Aytaşı Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Traveler’s Stone olarak efsanevi olan Aytaşı, özellikle ay parlarken gece veya su üzerinde seyahat edenlerin koruyucusudur. Sık seyahat eden kişiler gece güvenli sürüş için ve yolun öfkesine karşı koruma için bir tane torpido gözünde bulundurmalıdır. [Mella, 91] [Eason, 42]

Aytaşı, kalbi besleyen niteliklerin yanı sıra sevginin kabulüne yardımcı olmak için açar. İlk veya yeni aşk için mükemmel bir kristal ve sevginin sır olarak saklanması gerekiyorsa rahatlatıcı bir tılsımdır. Ayrıca öfkeyle ayrılan sevilenleri bir araya getirebileceğine de inanılıyordu. [Mella, 91] [Eason, 43]

Aytaşı ayrıca kundalini enerjisini ve bedensel arzuları uyaran sevgi ve erotizmin taşıdır. Bu, en doğurganlık kristalidir. Dolunayda sevişme sırasında giyilen bir Aytaşı kolye vücudu doğal ay döngüsüne uyarlar. [Megemont, 128] [Eason, 145] Veya aslına uygunluk veya doğurganlık için, on iki ay boyunca bir yatak odasının etrafında ve bir yatak altında ortalanmış bir daire ile on üç Aytaşı kristali ızgarasını yapın. [Eason, 40]

Profesyonel bir destek taşı olarak Moonstone, dansçılara ve sanatçılara kendilerini ifade etmelerinde yardımcı olur, yöneticilere gönül vermez ve duygularını ilham verir ve eğitimcilere etkinlikleri paylaşmalarında yardımcı olur. Garsonlarda ve garsonlarda kendini kabullenmeyi geliştirir ve psikologlarda ve sekreterlerde duyarlılığı arttırır. [Mella, 129-133]

Şeftali Aytaşı özellikle kilo problemlerinden dolayı çaresiz hisseden herkesi teselli eder ve birini olduğu gibi kendilerini sevmeye ve değer vermeye teşvik etmek ve yiyeceği duygusal ihtiyaçlardan ayırmaya yardımcı olmak için giyilmelidir. [Eason, 99]

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

 

 

fiziksel şifa kristal kullanımları Aytaşı Duygusal Şifa Enerjisi
Aytaşı uzun zamandır duygusal bedeni üzerindeki sakinleştirici, yatıştırıcı nitelikleri ile bilinir. Enerjisi, kendilerini ifade etmek veya bastırmak yerine Yüksek İrade’nin kontrolüne sokarak duyguların ustalığına yardımcı olmak, dengelemek ve iyileştirmektir. Ayrıca, bilinçaltında depolanan duygusal kalıpları tanımlamaya yardımcı olur ve patlayıcı tutkular içermek, güven ve rahatlığı teşvik etmek için bir vasi görevi görür. Bu dengeyi oluşturmak için ay taşları çenenin merkezine (Ayın Merkezi) yerleştirilebilir. [Raphaell, 149] [Megemont, 128]

Aytaşı, içinde bulunduğu çevreye mutluluk getirecek bir derinlik hissi verir, kendi içinde bir nezaket. Kadınsı ile ilişkili olarak, zihnin sezgisel tarafını güçlendirir. Kadınlara Aytaşı, dişil güçlerini ve basiret kabiliyetlerini ortaya koyuyor ve kundalini enerjisine yol açıyor. Aytaşı erkeklerin doğalarının feminen yönleriyle daha uyumlu olmalarına yardımcı olur ve beynin sağ tarafını harekete geçirir, doğrusal olmayan düşünceyi ve duygusal dengeyi teşvik eder. [Gienger, 59] [Melodi, 417] [Ahsian, 267]

Aytaşı özellikle çocuklara sakinleştiricidir. Geceleri evden uzaktakileri rahatlatır, kabusları uzaklaştırır ve uykuyu teşvik eder. Ayrıca uyurgezerlik tedavisinde de kullanılır. [Eason 145] [Gienger, 59]

oon Stone olarak da bilinen ve halk arasında Toprak Ana Taşı olarak anılan Ay Taşı, bereketin sembolü olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca yeni dönemde değil, asırlık medeniyetlerin de bu değerli taşa büyük önem verdiklerini belirtmek gerekiyor. Beyaz, mor ve pembe, bu taşın sahip olduğu hakim renklerden bazılarıdır. Doğada daha çok beyaz renkte karşımıza çıkıyor ve ilgi çekici görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Eski çağlarda bu taşın üreme sorununa çözüm buldu düşünülerek hamile kalmakta sıkıntı yaşayanlar kadınlara hediye edildiği söyleniyor. Bununla birlikte kısır olduğu düşünülen erkeklere de bu taş hediye ediliyordu. Parlak bir görüntüye sahip olan taşın birçok özelliği bulunuyor ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu özelliklere de hep birlikte göz atalım.

Ay Taşının Özellikleri Nelerdir?

Ay Taşı, sahip olduğu gücü Dolunay zamanında daha etkin bir şekilde ortaya koyuyor ve bu inanış asırlardır devam etmektedir. İnsan kimyası üzerinde de etkili olduğu ifade edilen taş, göz ve alın çakraları ile anılmaktadır. Sertlik incelemesi yapıldığında orta sertlik grubunda yer aldığını görebiliyoruz ancak kırılgan yapısı bunu inkar ediyor.

Bu arada bioenerjik etkisi en yüksek ve en güçlü olan taş olarak da biliniyor ve bu inanış uzun yıllardır devam ediyor. Görsel kimliğinin yanı sıra insan sağlığına sunduğu fayda ile de değer görmeyi fazlasıyla hak ediyor. Dünyanın farklı ülkelerinde çıkartılan bu taşın yoğun olarak yer aldığı bölgelere de hep birlikte göz atalım istiyoruz.

Ay Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılıyor?

Brezilya, Ay Taşı’nın anavatanı olarak biliniyor. Yoğun bir şekilde bu ülkede rastladığımız taş, aynı zamanda Madagaskar ve Sri Lanka’da da bolca bulunmaktadır. Almanya ve Hindistan’ı da listelerimize ekleyebiliriz. Genellikle süs ve mücevher sektöründe daha fazla kullanılan bu değerli taşın işlenmesi de hiç kolay değildir. Her ne kadar orta sertler grubunda yer alsa da kırılgan bir yapıya sahip ve bu yüzden profesyonel bir işçilik gerektirdiğini de belirtmek gerekiyor.

İlgi çekici görüntüsü elbette önemli ancak insan sağlığına fayda sağlıyor olması da bu taşı bir adım öne çıkartıyor. Şimdi dilerseniz Ay Taşı’nın ne gibi faydalar sunduğuna da yine hep birlikte daha detaylı bir şekilde göz atalım

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Ay Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
  • 1.KALİTE AY TAŞI
  • 6 gr
  • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
  • AYNI GÜN KARGO
  • EŞİ YOKTUR
  • KDV DAHİL
  • ÖZEL KUTUSUNDA
  • SRİLANKA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ay taşı, bir potasyum alüminyum silikat olan en iyi bilinen değerli ortoklaz feldispat çeşididir. Opak oligoklaz, çeşitli plajiyoklaz albit ve tabaka mikalarına karşı saydamdır. Ay taşının belirli aydınlatma koşullarında belirgin bir parlaklık gösterdiği bilinmektedir ve bugün mevcut olan en dikkat çekici taşlardan biri olan ay taşını oluşturan parlaklıktır. Aslında adı, neredeyse ayınkine benzeyen, gösterdiği neredeyse mavimsi, mavimsi beyaz ışıltılı. Gemologlar , parıldayan optik olayları ‘adularesence’ olarak adlandırıyor .

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Adularesensin optik etkisi ay taşının eşsiz yapısal düzeninin bir sonucudur. Bir sodyum alüminyum silikat olan minik albit inklüzyonları, bir potasyum alüminyum silikat olan ortoklazın ana kaya katmanları ile karıştırılır. Farklı feldspatların değişen katmanları, taşa girerken ışığın karışmasına neden olan bir lamel (pullu) yapı oluşturur. İnce alternatif silikat tabakaları daha çekici ve renkli parlaklıkları kırma eğilimindedir, oysa kalın silikat tabakaları daha az çekici, beyazdan renksiz parlaklıklara neden olur. Işık taşa girerken kırılır ve dağılır, hem renk hem de ışık için son derece benzersiz ve çekici bir oyun oluşturur. Ay taşı ile birlikte, ışık havası aslında taş yüzeyinin derinliklerinden parlıyor gibi görünmektedir.

Dünyaca Ünlü Aytaşı
Ay taşı, 100 yıldan fazla bir süre önce gerçekleşen “Art Nouveau” döneminde oldukça popülerdi. Ünlü Fransız Master-Kuyumcu René Lalique ve onun çağdaşlarının birçoğu tarafından yaratılan çarpıcı miktarda değerli taş takıları süslemek için kullanıldı. Nadir eserleri tipik olarak sadece müzelerde veya iyi korunan özel koleksiyonlarda bulunur.
Ay Taşı Tanımlama
Aytaşı, adularesens varlığı ile tanımlanabilir. Benzer bir görünüme sahip olan diğer taşlar, ay taşı tanımlamasını oldukça kolay hale getiren olağanüstü adularesans varlığına sahip değildir. Aytaşı bir potasyum alüminyum silikattır ve kompozisyonla kolayca tanımlanabilir. Labradorit gibi pek çok benzer malzeme aslında plajiyoklaz feldispat iken ay taşı kompozisyon olarak bir potasyum feldispatdır. Sertliği test etmek çoğu zaman ay taşını diğer malzemelerden ayırmak için en kolay yöntemlerden biridir. Opal, kalsedon veya ammolit gibi diğer benzer taşlar, ay taşından çok daha sert veya daha yumuşaktır. En kaliteli ay taşı, başka hiçbir taşın kopyalayamadığı inanılmaz bir “üç boyutlu” renk derinliğini gösterebilir ve bu da ay taşını neredeyse anlaşılmaz kılar.

Aytaşı Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Ay taşı çökeltileri genellikle tüm dünyada feldspat bakımından zengin granitik ve siyenitik pegmatitlerin bileşenleri olarak bulunur. En önemli ay taşı yatakları Sri Lanka ve Hindistan’dandır. Diğer kayda değer kaynaklar Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Myanmar (Burma), Madagaskar, Meksika, Norveç, İsviçre, Tanzanya ve ABD’dir. Sri Lankalı ay taşı, en çekici mavi renkli malzemesiyle ünlüdür, ancak mavi ay taşı giderek daha nadir hale gelmektedir. Hindistan iyi ‘ gökkuşağı ay taşı’ ürettiği için bilinir . İsviçre’nin Adula Dağları, tarihsel olarak en ilginç olan ay taşı madenlerine sahiptir.

Aytaşı Satın Alma ve Aytaşı Değerini Belirleme
Başa dönüş

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL SRİLANKA MAVİ IŞILTILI 11.44 KARAT OVAL FASET KESİM AY TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIGINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI ÖZEL BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;

Aytaşı Rengi

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

Aytaşı tipik olarak renksizdir, ancak gri, mocha kahvesi, sarı, turuncu, yeşil, pembe, mavi ve beyaz gibi çok çeşitli renklerde oluşabilir. Çoğunlukla beyaz mavimsi beyaz bir parlaklık gösterir, ancak gümüş ve mavi-turuncu gibi başka parlaklıklar da oluşabilir. Sri Lanka’nın şeffaf bir vücuda soluk mavi parlaklığa sahip aytaşları en değerli sayılır. Hindistan’ın aytaşları bej kahverengi, yeşil, turuncu veya sade kahverengi gibi çok değerli olan bulutsu ışık ve renk oyunlarını göstermektedir. Nadir renkleri mavi, şeftali, duman, şampanya, siyah ve kırmızıdır.

Aytaşı Berraklığı ve Parlaklığı
Aytaşı tipik olarak yarı saydam berraklıkta ortaya çıkar. Şeffaf örnekler nadirdir, ancak duyulmamış değildir. Şeffaf aytaşı en değerli olarak kabul edilir. Aytaşı kesilip cilalandığında inci cilasına çekici bir vitröz verir.

Bazı aytaşları chatoyancy gösterebilir. Ticarette bunlar ‘ kedinin göz ay taşı ‘ olarak bilinir. Asterizm etkisiyle diğer nadir ay taşı çeşitleri de ortaya çıkabilir. Bunlar ‘yıldız ay taşı’ olarak adlandırılır. Kedinin gözü ve yıldız aytaşları istisnai olarak nadirdir ve çok arzu edilir.

Aytaşı Kesim ve Şekil
Aytaşı hemen hemen her zaman adularesensin istenen etkilerini en üst düzeye çıkarmak için kabaşondan kesilir. Aytaşı ile kesimin oryantasyonu çok önemlidir. Taşın uygun yüksekliği, tepe ışık yansımasını göstermek için gereklidir, bu nedenle çoğu ay taşı yüksek kubbeyle kesilir. Kesiciler, maksimize edilmiş şiller etkileri ile sonuçlanan mükemmel bir oryantasyon elde etmek için kristal eksenini tam olarak taşın zemine yerleştirmelidir. Aytaşı genellikle oval şekillerde kesilir, çünkü ovaller en fazla karat ağırlığını koruma eğilimindedir. Bazı çok şeffaf taşlar yönlü olabilir, ancak yönlü ay taşı oldukça nadirdir.

Aytaşı Tedavisi
Ay taşının herhangi bir şekilde işlendiği veya iyileştirildiği bilinmemektedir, ancak renk geliştirme için ‘kaplanmış’ parlak mavi aytaşlarının raporları bulunmaktadır.

Aytaşı Gemological Özellikleri:
Başa dönüş

Kimyasal formül:

KalSi3O8, Potasyum alüminyum silikat

Kristal yapı:

Monoklinik, prizmatik

Renk:

Renksiz, sarı, kahverengi, turuncu, soluk parlaklık

Sertlik:

Mohs ölçeğinde 6 ila 6,5

Kırılma indisi:

1.518 – 1.526
Yoğunluk:

2,56 – 2,59

Ay Taşı Faydaları

Ay Taşı Faydaları

dilinim:

Mükemmel

Şeffaflık:

Yarı saydam şeffaf

Çift Kırılma veya Doğruluk:

-0,008

Parlaklık:

İncili cılız

floresan:

Zayıf; mavimsi, turuncuAytaşı Kristal taş anlamı, gökyüzüne parlayan Mandala olan ayla olan eski çekiciliğimizle bağlantılı. Ruhunuzun derinliklerinde var olan iç tanrıçanın kilidini açmak için Aytaşı kristal anlamını çağırın ve denge ve uyum için ışık yolunda parlayan ay ışığının parlak beyaz ışığını kanalize edin.

Aytaşı kalp çakranızı açmaya yardımcı olur, bu da daha duyarlı olmamızı ve içsel duygularımızla temas halinde olmamızı sağlar. Çalışmada kumsalda düşen dalgaların gelgitleri ittirmesi ve çekmesi gibi, kendi doğal ritminize geri dönün ve kendi içindeki derin hazineleri keşfedin. Aytaşı bir yaratıcılık cazibesidir ve ilhamınızı açığa çıkarır, çünkü size yaşamın mucizesini ve sonsuz olasılıkların geniş evrenini hatırlatır.
AYTAŞI ÖZELLİKLERİ
Ayla olan bağlantısından dolayı, bu taş ayın o zamanında sakinleştirici duygulara kaplanır. Aytaşı kristal şifa özellikleri, hormonları dengelemek ve ergenlik veya menopoz gibi hormonal değişim dönemlerinde destek sağlamak için en iyi taşlardır.

Bir kolye üzerine kalbin yanına Aytaşı takılar tak ve auranı ve etrafındaki her şeyi aydınlatan parıldayan, sihirli enerjisini daima hisset. Çocukken sahip olduğunuz tuhaf terkedişinizi hatırlıyor musunuz? Masumiyet ve zevk dengesini bir güçlendirme ve entrika ile korurken ay ışığının altında ışıldama zamanı. Romantizm havasındaysanız, Aytaşı aşk hayatınıza biraz baharat katmak için bir mücevherdir, çünkü ilahi dişil enerjiyi tüm potansiyelinde, gözler için göz kamaştırıcı bir mekanda ve hayatın mucizesinde sembolize eder.

Doğanın ritmine düşmek ve günlük varoluşu sürekli vermek ve almak. Başka bir deyişle, işlerin doğal olarak olmasına izin verin. Hayatı zorlamayın çünkü bu, hepsinin en güçlü şifa ilacına karşı bir direnç biçimidir – en saf haliyle aşk. Bu sevgiyi eşinizle paylaştığınızda Aytaşı, size açıkça ve yargılamadan sevmeyi hatırlatır, çünkü aya ve yıldızlara ulaştığınızda, evren sizi her zaman yakalar. Aytaşı’nı boudoir’de tutun ve kalbinizi ışığa ve sevgiye, dünyayı iyileştirecek ilaçlara yönlendireceğine her zaman güvenin. Apache’nin atasözünün dediği gibi, “Güneş sizi güne yeni enerji getirsin, ay sizi geceleri nazikçe geri getirebilir mi… ve güzelliğinizin ömrünü her gün bilerek, dünyaya nazikçe yürüyebilir misiniz?” Ay’ın kendisi kadar eski, Aytaşı gizem gücünü elinde tutar. Sırları inci perdesinin altına ve onlarla birlikte kendi gizli gerçeklerimize kilitlendi. Sadece yansıyan ışığı dahilinde bize ne öğretmesi gerektiğini anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı her şeyden önce, içerideki yolculuğun tılsımıdır, eksik olanı, ruhun kalan kısımlarını geride bırakan ya da unutulan, sonra da aydınlığa kavuşturan özün derinliklerine götürür. [Simmons, 267]

Ay Taşı Gümüş Yüzük

Ay Taşı Gümüş Yüzük

İlk zamanlardan beri, Aytaşı ayın büyüsüne somut bir bağlantı oluşturuyordu – gezginler için bir koruma musluğu, tutku için bir sevgili hediyesi, kehanet kanalı ve bilgeliğe giden bir yol. Ay’la olan bağlarımız güçlü. Döngüsel mükemmellikte cilalanıp azalırken, annemizin, Dünya’nın gelgitlerini ve ritimlerini yaratır ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal büyümemizi etkiler. Aytaşı sakinleştirir ve bize cesaret verir, bize yaşamın doğal ritimlerini öğretir.

Aytaşı, Roma kuyumculuğunda yaklaşık iki bin yıldır, hatta Doğuda daha uzun süredir kullanılmaktadır. Hindistan’da her zaman sevenler için özel bir önemi olan kutsal bir taş olmuştur ve orada geleneksel bir düğün hediyesidir. Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçimdi ve Avrupa’da yabancı sevilenleri uzlaştırıp uykusuzluğu iyileştirdiğine inanılıyordu. Aytaşı, özellikle geceleri sağladığı koruma için Traveler’s Stone olarak bilinir ve yükselen umut kalitesi nedeniyle, kişiliği geliştirmek için uzun süredir bir tılsım olarak giyilir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Ay şeklindeki parlaklığıyla adlandırılan Aytaşı, yumuşak, sulu bir opaklık ve ışık değiştikçe yüzey boyunca bir çizgi olarak hareket eden chatoyancy denilen gümüş-beyaz bir yansıma sergileyen bir Feldspat mineralidir. Aytaşı, şeftali tonlarında, mavi, gri, beyaz ve Rainbow Aytaşı olarak bilinen prizmatik çeşitlerinde oluşur. Bu makalede açıklanan tüm Aytaşlarının genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki kristallerin ek odakları vardır.

Mavi veya Kedi Gözü Aytaşı, zihinsel ve içsel vizyonun netliğini arttırır, biri meditasyonda veya değişmiş farkındalık durumundayken odaklanır. Özellikle duygusal kalıpları ve yaşam derslerini görmede ve yin ve yang enerjilerini dengelemede faydalıdır.

Gri Aytaşı , perdelerin ve şamanın yararına ve görünmeyen alemlere taşınmasında, perdenin ötesinde bir algı taşıdır. Buna “Yeni Ay Taşı” denir ve her şeyin potansiyel olarak bulunduğu yeni ayın gizemlerini ve güçlerini taşır.

Beyaz Aytaşı , yeni ayın enerjisini, gücünün doruğunda taşıyarak psişik algı, vizyon ve rüya çalışmalarını teşvik eder. Kadınlarda kundalini enerjisini ve erkeklerde duygusal dengeyi harekete geçirerek duygularını büyütebilir ve kabusları veya uykusuzlukları uzaklaştırmak için çocuklarda destekleyicidir.

Şeftali veya Sarı Aytaşı , zihni harekete geçirdiği, endişeyi ya da kaygıyı yatıştırdığı ve insanlarda en iyisini ortaya çıkardığı için kalbi destekler. Sevgi dolu enerjisi İlahi her durumda teşvik eder ve sezgisel ya da hassas çocuklar için duygusal bir destek sağlar.

Ay Taşı Bayan Yüzük

Ay Taşı Bayan Yüzük

Rainbow Moonstone , aura boyunca enerji yayan bir prizma görevi görür. Psişik koruma sağlar, zihni ve duyuları temizler ve berrak rüya görmeye ve sakin uyumaya yardımcı olur. Olumsuzluğu saptırıyor ve duygusal travmayı kolaylaştırıyor. Tanrıça ile aynı hizada olan Rainbow Moonstones, bitki devalarından galaktik bilince, Doğanın enerjileri ve ruhlarıyla birleşir.

[Bu değerli taşlar hakkında daha fazla bilgi için, Robert Simmons ve Naisha Ahsian’ın Taşlar Kitabı ve Cassandra Eason’un Yeni Kristal İncil’i bölümüne bakınız.]

metafiziksel kullanımlar Aytaşı Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Traveler’s Stone olarak efsanevi olan Aytaşı, özellikle ay parlarken gece veya su üzerinde seyahat edenlerin koruyucusudur. Sık seyahat eden kişiler gece güvenli sürüş için ve yolun öfkesine karşı koruma için bir tane torpido gözünde bulundurmalıdır. [Mella, 91] [Eason, 42]

Aytaşı, kalbi besleyen niteliklerin yanı sıra sevginin kabulüne yardımcı olmak için açar. İlk veya yeni aşk için mükemmel bir kristal ve sevginin sır olarak saklanması gerekiyorsa rahatlatıcı bir tılsımdır. Ayrıca öfkeyle ayrılan sevilenleri bir araya getirebileceğine de inanılıyordu. [Mella, 91] [Eason, 43]

Aytaşı ayrıca kundalini enerjisini ve bedensel arzuları uyaran sevgi ve erotizmin taşıdır. Bu, en doğurganlık kristalidir. Dolunayda sevişme sırasında giyilen bir Aytaşı kolye vücudu doğal ay döngüsüne uyarlar. [Megemont, 128] [Eason, 145] Veya aslına uygunluk veya doğurganlık için, on iki ay boyunca bir yatak odasının etrafında ve bir yatak altında ortalanmış bir daire ile on üç Aytaşı kristali ızgarasını yapın. [Eason, 40]

Profesyonel bir destek taşı olarak Moonstone, dansçılara ve sanatçılara kendilerini ifade etmelerinde yardımcı olur, yöneticilere gönül vermez ve duygularını ilham verir ve eğitimcilere etkinlikleri paylaşmalarında yardımcı olur. Garsonlarda ve garsonlarda kendini kabullenmeyi geliştirir ve psikologlarda ve sekreterlerde duyarlılığı arttırır. [Mella, 129-133]

Şeftali Aytaşı özellikle kilo problemlerinden dolayı çaresiz hisseden herkesi teselli eder ve birini olduğu gibi kendilerini sevmeye ve değer vermeye teşvik etmek ve yiyeceği duygusal ihtiyaçlardan ayırmaya yardımcı olmak için giyilmelidir. [Eason, 99]

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

 

 

fiziksel şifa kristal kullanımları Aytaşı Duygusal Şifa Enerjisi
Aytaşı uzun zamandır duygusal bedeni üzerindeki sakinleştirici, yatıştırıcı nitelikleri ile bilinir. Enerjisi, kendilerini ifade etmek veya bastırmak yerine Yüksek İrade’nin kontrolüne sokarak duyguların ustalığına yardımcı olmak, dengelemek ve iyileştirmektir. Ayrıca, bilinçaltında depolanan duygusal kalıpları tanımlamaya yardımcı olur ve patlayıcı tutkular içermek, güven ve rahatlığı teşvik etmek için bir vasi görevi görür. Bu dengeyi oluşturmak için ay taşları çenenin merkezine (Ayın Merkezi) yerleştirilebilir. [Raphaell, 149] [Megemont, 128]

Aytaşı, içinde bulunduğu çevreye mutluluk getirecek bir derinlik hissi verir, kendi içinde bir nezaket. Kadınsı ile ilişkili olarak, zihnin sezgisel tarafını güçlendirir. Kadınlara Aytaşı, dişil güçlerini ve basiret kabiliyetlerini ortaya koyuyor ve kundalini enerjisine yol açıyor. Aytaşı erkeklerin doğalarının feminen yönleriyle daha uyumlu olmalarına yardımcı olur ve beynin sağ tarafını harekete geçirir, doğrusal olmayan düşünceyi ve duygusal dengeyi teşvik eder. [Gienger, 59] [Melodi, 417] [Ahsian, 267]

Aytaşı özellikle çocuklara sakinleştiricidir. Geceleri evden uzaktakileri rahatlatır, kabusları uzaklaştırır ve uykuyu teşvik eder. Ayrıca uyurgezerlik tedavisinde de kullanılır. [Eason 145] [Gienger, 59]

oon Stone olarak da bilinen ve halk arasında Toprak Ana Taşı olarak anılan Ay Taşı, bereketin sembolü olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca yeni dönemde değil, asırlık medeniyetlerin de bu değerli taşa büyük önem verdiklerini belirtmek gerekiyor. Beyaz, mor ve pembe, bu taşın sahip olduğu hakim renklerden bazılarıdır. Doğada daha çok beyaz renkte karşımıza çıkıyor ve ilgi çekici görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Eski çağlarda bu taşın üreme sorununa çözüm buldu düşünülerek hamile kalmakta sıkıntı yaşayanlar kadınlara hediye edildiği söyleniyor. Bununla birlikte kısır olduğu düşünülen erkeklere de bu taş hediye ediliyordu. Parlak bir görüntüye sahip olan taşın birçok özelliği bulunuyor ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu özelliklere de hep birlikte göz atalım.

Ay Taşının Özellikleri Nelerdir?

Ay Taşı, sahip olduğu gücü Dolunay zamanında daha etkin bir şekilde ortaya koyuyor ve bu inanış asırlardır devam etmektedir. İnsan kimyası üzerinde de etkili olduğu ifade edilen taş, göz ve alın çakraları ile anılmaktadır. Sertlik incelemesi yapıldığında orta sertlik grubunda yer aldığını görebiliyoruz ancak kırılgan yapısı bunu inkar ediyor.

Bu arada bioenerjik etkisi en yüksek ve en güçlü olan taş olarak da biliniyor ve bu inanış uzun yıllardır devam ediyor. Görsel kimliğinin yanı sıra insan sağlığına sunduğu fayda ile de değer görmeyi fazlasıyla hak ediyor. Dünyanın farklı ülkelerinde çıkartılan bu taşın yoğun olarak yer aldığı bölgelere de hep birlikte göz atalım istiyoruz.

Ay Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılıyor?

Brezilya, Ay Taşı’nın anavatanı olarak biliniyor. Yoğun bir şekilde bu ülkede rastladığımız taş, aynı zamanda Madagaskar ve Sri Lanka’da da bolca bulunmaktadır. Almanya ve Hindistan’ı da listelerimize ekleyebiliriz. Genellikle süs ve mücevher sektöründe daha fazla kullanılan bu değerli taşın işlenmesi de hiç kolay değildir. Her ne kadar orta sertler grubunda yer alsa da kırılgan bir yapıya sahip ve bu yüzden profesyonel bir işçilik gerektirdiğini de belirtmek gerekiyor.

İlgi çekici görüntüsü elbette önemli ancak insan sağlığına fayda sağlıyor olması da bu taşı bir adım öne çıkartıyor. Şimdi dilerseniz Ay Taşı’nın ne gibi faydalar sunduğuna da yine hep birlikte daha detaylı bir şekilde göz atalım