OTANT�K TA�

BRAZİLYA DUMANLI KUVARS KOLYE (CARVED)

ÖZEL ÜRÜNLER
Dumanlı Kuvars Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ MORELLA
 • 32 GR
 • 40X23 MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ
 • BRAZİLYA
 • EL OYMASI CARVED
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANATSAL ÜRÜN

BRAZİLYA DUMANLI KUVARS KOLYE (CARVED)

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 40 KARAT DİKDÖRTGEN KESİM TAMAMEN EL İŞİ CARVED(TAŞ OYMA) SANATI YAPRAK MOTİFLİ 1. KALİTE HAS TAŞ SİYAH DUMANLI KUVARS KOLYE KESİNLİK İLE KRİSTALİN RENGİ GEVŞEK DEĞİLDİR.(A KALİTE).ÜRÜNÜMÜZÜN SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR EŞİ YOKTUR.ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN….TOPLAM AĞIRLIK 32 GR EBAT 40X23 MM

ğer İsimleri : Dumanlı Kuvars, Hayalet Taşı, Rüya Taşı

Dumanlı Kuvars Kolye

Dumanlı Kuvars Kolye

Sertliği : 7
Özgül Ağırlığı : 1.5
Kimyasal Formülü : SiO²
Uyumlu Olduğu Unsur : Su
Uyumlu Olduğu Şakra : Kök, alt karın, güneş sinir ağı.
Uyumlu Olduğu Burç : Akrep, Başak, Terazi, Oğlak
Rengi : Siyah, Soluk kahverengi ve kirli sarı.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : İsviçre, Brezilya, ABD, Colorado.
Dumanlı Kuvars Resimleri:
Dumanlı Kuvars 9 10 146

Dumanlı Kuvars Hayalet Taşı Rüya Taşı
Yapısal Özellikleri
Birbirine dik üç eksenli kristal yapıda bir silisyumdioksittir. Bünyesinde sık sık titanoksit bulundurur. Bazen renginin ısıtılması amacıyla ısıtılır. Kristal kuvarsın kahverengi, gri ve siyah karışımı renkli türüdür. Kahverengi olanı sanki içine bir miktar duman hapsolmuş görünümündedir. Siyah ve gri renklileri ise bataklık manzarası verir.

oğal Dumanlı Kuvars kristalinin rengi değişebilir … ve hafif bir dumanlı gri, koyu siyah Dumanlı Kuvars yoluyla browny gri renk olabilir. Hafif taş şeffaf olabilir ve birçok taşın içinde oldukça karmaşık kristal yapıları vardır.

Dumanlı Kuvars Taşı Kolye

Dumanlı Kuvars Taşı Kolye

Smoky kristaller de vardır Elestial oluşumu mevcut sağ sütunda resmi görmek …. Bu kristaller ruhsal gelişim için güçlü taşlar ve taş aynı renge sahip olmasına rağmen, bunlar vücut ve taşların yüzlerinde doğal sonlandırmaları var.

Dumanlı Kuvars ~ Morella Siyah
Dumanlı Kuvars Morella Siyah
88
Elestials sıradan Dumanlı Kuvars gibi aynı güçlü bir topraklama ve koruyucu niteliklere sahip.

Onların spesifik titreşim kuvars yapılandırması çok daha yüksek olduğunu ve bu oluşumların manevi ilerlemesi için bazı mükemmel metafizik özellikleri vardır.

 

Neden Smokey Quartz Kristaller kullanın misiniz

Doğal Smokey kuvars Çünkü doğal ışınlanmış … onlara yakın tutmak için radyasyon tedavisi gören kişiler için yararlı bir taştır. Bu tedaviler almakta olanlar için şifa sonuçları yükseltmek için yeteneğine sahiptir.

 

Bu ortamda olumsuzluk birçok çeşit koruma sunuyor. Eğer mutsuz hisseden ya da kötü bir ruh halinde ve bunlardan birini almak iseniz Smokey Quartz Kristalleri … size iyi mizah çok hızlı bir şekilde geri dönmek gibi görünüyor bulacaksınız.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Bu taşlar çok farklı kaynaklardan gelen olumsuzluk büyük miktarda absorbe edecek … onlar için kullanmak özellikle iyi taşlar koruma bir psişik anlamda,

Bu doğal kristaller içine absorbe olumsuzluk çoğu toprağa olsa toprak yıldız çakra … hala düzenli … kullanıyorsanız ve neyse olan taşları temizlemek için tavsiye edilir kuvars kristallerinin temizliği çok kolaydır.

Adı belli rengi gri olan kahverengi türetilmiştir. Çok koyu dumanlı kuvars denir Morion . İskoçya, Scottish Highlands Cairngorm dağ dumanlı kuvars takı kullanılan ve taşlar buna göre çağrıldı Cairngorms .
, kahverengi, gri ya da siyah tüm kuvars dumanlı kuvars denir değil. (“Belirli Properties” bakın)
In mücevher, “Dumanlı topaz” olarak satılırdı yönlü dumanlı kuvars. Hala yaygın bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum, ama bildiğim kadarıyla tüccarlar kodeksi artık buna izin vermiyor.
Bu sürece bir renksiz cam değerli iyiydi, dumanlı kuvars daha az değer olarak kabul edildi olması ilginçtir açık kaya kristalinden daha.

 

Spesifik Özellikleri

Renk dumanlı kuvars ışınlama ve kristal kafes içine yerleşik alüminyum izleri neden olur. Alüminyum a [AlO oluşturulması için silikon yerine 4 ] – grubu yerine [SiO 4 ]. Kafes içinde ücret dengesizliği dengelemek için, küçük değerlikli katyonlar (H + , Li + veya Na + ) yanı sıra, kafes içine inşa edilir. Yüksek enerjili radyasyon dan [AlO fazladan bir elektron aktarır 4 ] – katyon için, ve bir renk merkez oluşturulmuştur. İlginç bir şekilde, H + , bu işleme müdahale gibi görünmektedir ve dahili hidrojen yüksek konsantrasyonlarda renk merkezlerinin oluşumunu inhibe [1] . Normal jeolojik ortamlarda bu süreç sadece aksi renk merkezi imha oranı renk merkez oluşumu aşmaktadır, 50 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda gerçekleşebilir. Bu nedenle kristallerin renkli uzun ortaya sonra kristaller büyüdü. Bu ortalama bileşimin bir granit derin bir renk varsaymak bir kristal için birkaç milyon yıl sürer tahmin edilmektedir.
Bazen bu radyoaktif kaynaklar gelen renklenme olup radyasyon neden olan yüksek enerji kozmik radyasyona olduğu söylenir. En azından alp kuvars için, bu çok olası değildir. Dumanlı kuvars ve kaya kristalleri hem de bulundu edildiği alpin boşluklarının (örneğin hakkında raporlar vardır -> Rufibach ve Martin ). Kalsit kristallerinin bazı büyüdü ve çevreleyen kayaların gelen radyasyon onları korumalı. Tüm dağ nüfuz kozmik radyasyona kesinlikle. Kalsit tabakasıyla durdurulamaz olur
Ayrıca, Arkansas’tan kuvars, örneğin (yaklaşık 200 milyon yıl) oldukça uzun bir süre için zemin döşeme ve önceden en az olmalıdır biraz dumanlı. Kolayca yapay ışınlama ile dumanlı kuvars dönüştürülebilir rağmen, kuvars renksiz olduğu saptanmıştır.

DUMANLI KUVARS EL İŞÇİLİĞİ KOLYE

DUMANLI KUVARS EL İŞÇİLİĞİ KOLYE

Dumanlı kuvars rengi yine genellikle kristallerin ucunda daha yoğun, genellikle çok daha homojen Ametist’in daha, ama. Bir Zonar veya yamalı renklenme gösterir kristalleri, ancak nadir değildir ve genellikle bu en yoğun rhombohedral yüzleri arasındaki kenarlarında renklidir. Bazen koyu renkli organik bileşikler veya manganez oksit gibi yabancı maddelerin neden olduğu, ancak bu kayalar “dumanlı kuvars” denilen olmamalıdır. Bu isim kimin renk radyasyonun neden olmuştur kuvars için ayrılmıştır.

Yaklaşık 200 ° C’ye kadar ısıtıldı zaman Gerçek dumanlı kuvars rengini kaybeder, ve kristal x-ya da gama ışınları ile ışımaya tutulduğunda renk yeniden ortaya çıkar. Bazı (ama hepsi değil bildirildi) dumanlı kuvars morötesi ışığa karşı duyarlı olan ve uzun bir süre boyunca güneş ışığına maruz kaldığında, soluk olacaktır. Gerçi, ametist gibi hassas değildir.

Bazı yerlerde dumanlı kuvars Dumanlı olanlarla birlikte mor ya da sarı renk bölgelerini gösterir. Farklı renkler “fantom” gibi farklı tabakalarda bulunan olabilir, ya da bir kristal bir yamalı bir dağılım gösterir.

Dumanlı kuvars dichroic ve gelen renk değişikliği gösterir sarı-kahverengi, kırmızı-kahverengi (bkz. polarize ışığın bir bir ekseni etrafında döndü Fiziksel Properties bir açıklama için).

Dumanlı Kuvars Kolye

Dumanlı Kuvars Kolye

Dumanlı kuvars temelde aynı görünür kristal alışkanlıkları (trigonal alışkanlık, ya da iskelet kuvars ile, scepters gibi, örneğin uzun veya kısa prizmatik, levhamsı) ve kristal formları (bir kristal görünen kristal yüzlerinin türüne göre belirlenir) kaya kristali olarak. İskelet kuvars ve iğne kuvars ikisi de hızlı büyüyen formları ve ışınlama üzerine karartmak değil çoğu nedense özellikle ikincisi olan, bir istisna gibi görünüyor. Çok sık dumanlı bir büyüme formu olduğunu gwindel , bu görünüşe göre sadece magmatik ve son derece başkalaşıma kayalarda yetişen ve genellikle çok yavaş büyür çünkü.

Bu hala yaygın bir uygulama yapay ışın renksiz kuvars ve dumanlı kuvars gibi satmak. Büyük fuarlara, bayiler açıkça buna göre kuvars etiket zorundadır, ama ışınlama kaynağı sadece kristaller bakarak doğal olup olmadığı söylemek imkansız, bu yüzden bazı bayiler bunu ve onunla uzak alamadım. ABD’de üretmek çok sterilizasyon aracı olarak gama ışınları ile ışınlanmış ve beyaz kuvars bir kutu sadece birkaç kez için domates gibi aynı konveyör bant koymak gerekir alır. Genellikle bayi aşırıya ve kristaller kuşkuyla siyah çıkıyor.
20mm 1024×1240 186kb
Bir örnek ışınlandı olmadığını söylemek sadece ipuçları kökeni vardır ve ikincisi içeri büyüdü jeolojik çevre matrisi bir parça gerektirir. Derin renkli, neredeyse siyah kuvars genellikle sadece magmatik kayaçlar oluşur. Gang kuvars (en azından ben görmedim) nadiren siyah, yani galenit veya pirit ile birlikte siyah kuvars üzerinde kaşlarınızı yükseltmek gerekir.

Konumu genellikle daha yararlıdır. Tipik bir örnek Arkansas olduğunu. Orada Arkansas doğal dumanlı kuvars, ancak nadirdir, ve böylece fuarın kura ile satılan olmayacaktır. Eğer Arkansas olsun dumanlı şey ışınlanmış olduğunu. Sağa örnek muhtemelen içinde biraz bulutlu idi, ve o da prizma yetiştirilen küçük kristallerin bir yeri vardır. Yani sen almak ne güzel bir parça işte bazı tedavi ve aldı. Bazen tipik bir dumanlı kuvars için bir örnek olarak hizmet etmek bir kitapta Arkansas bir “dumanlı kuvars” bir resmi var.
20mm 832×1040 116kb – 1664×2080 376KB
Başka bir örnek (sonraki resimde gösterilen) Romanya’dan enginar kuvars olduğunu. 2004 yılında ben Hamburg mineral fuarda siyah bir tane var, ve bazı insanlar “bestrahlt” olduğunu söyledi ama, ben o ucuz, hmm, sen bilemezsin, düşündüm ve ben tabii ki bir şey … özledim önce başkaları vardı Doğru. Bu, arka tarafında küçük dolomit kristalleri ile kaplıdır. Cavnic itibaren, Maramures, Romanya.

BRAZİLYA DUMANLI KUVARS KOLYE (CARVED)

ÖZEL ÜRÜNLER
Dumanlı Kuvars Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ MORELLA
 • 32 GR
 • 40X23 MM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ
 • BRAZİLYA
 • EL OYMASI CARVED
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANATSAL ÜRÜN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

BRAZİLYA DUMANLI KUVARS KOLYE (CARVED)

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 40 KARAT DİKDÖRTGEN KESİM TAMAMEN EL İŞİ CARVED(TAŞ OYMA) SANATI YAPRAK MOTİFLİ 1. KALİTE HAS TAŞ SİYAH DUMANLI KUVARS KOLYE KESİNLİK İLE KRİSTALİN RENGİ GEVŞEK DEĞİLDİR.(A KALİTE).ÜRÜNÜMÜZÜN SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR EŞİ YOKTUR.ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN….TOPLAM AĞIRLIK 32 GR EBAT 40X23 MM

ğer İsimleri : Dumanlı Kuvars, Hayalet Taşı, Rüya Taşı

Dumanlı Kuvars Kolye

Dumanlı Kuvars Kolye

Sertliği : 7
Özgül Ağırlığı : 1.5
Kimyasal Formülü : SiO²
Uyumlu Olduğu Unsur : Su
Uyumlu Olduğu Şakra : Kök, alt karın, güneş sinir ağı.
Uyumlu Olduğu Burç : Akrep, Başak, Terazi, Oğlak
Rengi : Siyah, Soluk kahverengi ve kirli sarı.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : İsviçre, Brezilya, ABD, Colorado.
Dumanlı Kuvars Resimleri:
Dumanlı Kuvars 9 10 146

Dumanlı Kuvars Hayalet Taşı Rüya Taşı
Yapısal Özellikleri
Birbirine dik üç eksenli kristal yapıda bir silisyumdioksittir. Bünyesinde sık sık titanoksit bulundurur. Bazen renginin ısıtılması amacıyla ısıtılır. Kristal kuvarsın kahverengi, gri ve siyah karışımı renkli türüdür. Kahverengi olanı sanki içine bir miktar duman hapsolmuş görünümündedir. Siyah ve gri renklileri ise bataklık manzarası verir.

oğal Dumanlı Kuvars kristalinin rengi değişebilir … ve hafif bir dumanlı gri, koyu siyah Dumanlı Kuvars yoluyla browny gri renk olabilir. Hafif taş şeffaf olabilir ve birçok taşın içinde oldukça karmaşık kristal yapıları vardır.

Dumanlı Kuvars Taşı Kolye

Dumanlı Kuvars Taşı Kolye

Smoky kristaller de vardır Elestial oluşumu mevcut sağ sütunda resmi görmek …. Bu kristaller ruhsal gelişim için güçlü taşlar ve taş aynı renge sahip olmasına rağmen, bunlar vücut ve taşların yüzlerinde doğal sonlandırmaları var.

Dumanlı Kuvars ~ Morella Siyah
Dumanlı Kuvars Morella Siyah
88
Elestials sıradan Dumanlı Kuvars gibi aynı güçlü bir topraklama ve koruyucu niteliklere sahip.

Onların spesifik titreşim kuvars yapılandırması çok daha yüksek olduğunu ve bu oluşumların manevi ilerlemesi için bazı mükemmel metafizik özellikleri vardır.

 

Neden Smokey Quartz Kristaller kullanın misiniz

Doğal Smokey kuvars Çünkü doğal ışınlanmış … onlara yakın tutmak için radyasyon tedavisi gören kişiler için yararlı bir taştır. Bu tedaviler almakta olanlar için şifa sonuçları yükseltmek için yeteneğine sahiptir.

 

Bu ortamda olumsuzluk birçok çeşit koruma sunuyor. Eğer mutsuz hisseden ya da kötü bir ruh halinde ve bunlardan birini almak iseniz Smokey Quartz Kristalleri … size iyi mizah çok hızlı bir şekilde geri dönmek gibi görünüyor bulacaksınız.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Bu taşlar çok farklı kaynaklardan gelen olumsuzluk büyük miktarda absorbe edecek … onlar için kullanmak özellikle iyi taşlar koruma bir psişik anlamda,

Bu doğal kristaller içine absorbe olumsuzluk çoğu toprağa olsa toprak yıldız çakra … hala düzenli … kullanıyorsanız ve neyse olan taşları temizlemek için tavsiye edilir kuvars kristallerinin temizliği çok kolaydır.

Adı belli rengi gri olan kahverengi türetilmiştir. Çok koyu dumanlı kuvars denir Morion . İskoçya, Scottish Highlands Cairngorm dağ dumanlı kuvars takı kullanılan ve taşlar buna göre çağrıldı Cairngorms .
, kahverengi, gri ya da siyah tüm kuvars dumanlı kuvars denir değil. (“Belirli Properties” bakın)
In mücevher, “Dumanlı topaz” olarak satılırdı yönlü dumanlı kuvars. Hala yaygın bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum, ama bildiğim kadarıyla tüccarlar kodeksi artık buna izin vermiyor.
Bu sürece bir renksiz cam değerli iyiydi, dumanlı kuvars daha az değer olarak kabul edildi olması ilginçtir açık kaya kristalinden daha.

 

Spesifik Özellikleri

Renk dumanlı kuvars ışınlama ve kristal kafes içine yerleşik alüminyum izleri neden olur. Alüminyum a [AlO oluşturulması için silikon yerine 4 ] – grubu yerine [SiO 4 ]. Kafes içinde ücret dengesizliği dengelemek için, küçük değerlikli katyonlar (H + , Li + veya Na + ) yanı sıra, kafes içine inşa edilir. Yüksek enerjili radyasyon dan [AlO fazladan bir elektron aktarır 4 ] – katyon için, ve bir renk merkez oluşturulmuştur. İlginç bir şekilde, H + , bu işleme müdahale gibi görünmektedir ve dahili hidrojen yüksek konsantrasyonlarda renk merkezlerinin oluşumunu inhibe [1] . Normal jeolojik ortamlarda bu süreç sadece aksi renk merkezi imha oranı renk merkez oluşumu aşmaktadır, 50 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda gerçekleşebilir. Bu nedenle kristallerin renkli uzun ortaya sonra kristaller büyüdü. Bu ortalama bileşimin bir granit derin bir renk varsaymak bir kristal için birkaç milyon yıl sürer tahmin edilmektedir.
Bazen bu radyoaktif kaynaklar gelen renklenme olup radyasyon neden olan yüksek enerji kozmik radyasyona olduğu söylenir. En azından alp kuvars için, bu çok olası değildir. Dumanlı kuvars ve kaya kristalleri hem de bulundu edildiği alpin boşluklarının (örneğin hakkında raporlar vardır -> Rufibach ve Martin ). Kalsit kristallerinin bazı büyüdü ve çevreleyen kayaların gelen radyasyon onları korumalı. Tüm dağ nüfuz kozmik radyasyona kesinlikle. Kalsit tabakasıyla durdurulamaz olur
Ayrıca, Arkansas’tan kuvars, örneğin (yaklaşık 200 milyon yıl) oldukça uzun bir süre için zemin döşeme ve önceden en az olmalıdır biraz dumanlı. Kolayca yapay ışınlama ile dumanlı kuvars dönüştürülebilir rağmen, kuvars renksiz olduğu saptanmıştır.

DUMANLI KUVARS EL İŞÇİLİĞİ KOLYE

DUMANLI KUVARS EL İŞÇİLİĞİ KOLYE

Dumanlı kuvars rengi yine genellikle kristallerin ucunda daha yoğun, genellikle çok daha homojen Ametist’in daha, ama. Bir Zonar veya yamalı renklenme gösterir kristalleri, ancak nadir değildir ve genellikle bu en yoğun rhombohedral yüzleri arasındaki kenarlarında renklidir. Bazen koyu renkli organik bileşikler veya manganez oksit gibi yabancı maddelerin neden olduğu, ancak bu kayalar “dumanlı kuvars” denilen olmamalıdır. Bu isim kimin renk radyasyonun neden olmuştur kuvars için ayrılmıştır.

Yaklaşık 200 ° C’ye kadar ısıtıldı zaman Gerçek dumanlı kuvars rengini kaybeder, ve kristal x-ya da gama ışınları ile ışımaya tutulduğunda renk yeniden ortaya çıkar. Bazı (ama hepsi değil bildirildi) dumanlı kuvars morötesi ışığa karşı duyarlı olan ve uzun bir süre boyunca güneş ışığına maruz kaldığında, soluk olacaktır. Gerçi, ametist gibi hassas değildir.

Bazı yerlerde dumanlı kuvars Dumanlı olanlarla birlikte mor ya da sarı renk bölgelerini gösterir. Farklı renkler “fantom” gibi farklı tabakalarda bulunan olabilir, ya da bir kristal bir yamalı bir dağılım gösterir.

Dumanlı kuvars dichroic ve gelen renk değişikliği gösterir sarı-kahverengi, kırmızı-kahverengi (bkz. polarize ışığın bir bir ekseni etrafında döndü Fiziksel Properties bir açıklama için).

Dumanlı Kuvars Kolye

Dumanlı Kuvars Kolye

Dumanlı kuvars temelde aynı görünür kristal alışkanlıkları (trigonal alışkanlık, ya da iskelet kuvars ile, scepters gibi, örneğin uzun veya kısa prizmatik, levhamsı) ve kristal formları (bir kristal görünen kristal yüzlerinin türüne göre belirlenir) kaya kristali olarak. İskelet kuvars ve iğne kuvars ikisi de hızlı büyüyen formları ve ışınlama üzerine karartmak değil çoğu nedense özellikle ikincisi olan, bir istisna gibi görünüyor. Çok sık dumanlı bir büyüme formu olduğunu gwindel , bu görünüşe göre sadece magmatik ve son derece başkalaşıma kayalarda yetişen ve genellikle çok yavaş büyür çünkü.

Bu hala yaygın bir uygulama yapay ışın renksiz kuvars ve dumanlı kuvars gibi satmak. Büyük fuarlara, bayiler açıkça buna göre kuvars etiket zorundadır, ama ışınlama kaynağı sadece kristaller bakarak doğal olup olmadığı söylemek imkansız, bu yüzden bazı bayiler bunu ve onunla uzak alamadım. ABD’de üretmek çok sterilizasyon aracı olarak gama ışınları ile ışınlanmış ve beyaz kuvars bir kutu sadece birkaç kez için domates gibi aynı konveyör bant koymak gerekir alır. Genellikle bayi aşırıya ve kristaller kuşkuyla siyah çıkıyor.
20mm 1024×1240 186kb
Bir örnek ışınlandı olmadığını söylemek sadece ipuçları kökeni vardır ve ikincisi içeri büyüdü jeolojik çevre matrisi bir parça gerektirir. Derin renkli, neredeyse siyah kuvars genellikle sadece magmatik kayaçlar oluşur. Gang kuvars (en azından ben görmedim) nadiren siyah, yani galenit veya pirit ile birlikte siyah kuvars üzerinde kaşlarınızı yükseltmek gerekir.

Konumu genellikle daha yararlıdır. Tipik bir örnek Arkansas olduğunu. Orada Arkansas doğal dumanlı kuvars, ancak nadirdir, ve böylece fuarın kura ile satılan olmayacaktır. Eğer Arkansas olsun dumanlı şey ışınlanmış olduğunu. Sağa örnek muhtemelen içinde biraz bulutlu idi, ve o da prizma yetiştirilen küçük kristallerin bir yeri vardır. Yani sen almak ne güzel bir parça işte bazı tedavi ve aldı. Bazen tipik bir dumanlı kuvars için bir örnek olarak hizmet etmek bir kitapta Arkansas bir “dumanlı kuvars” bir resmi var.
20mm 832×1040 116kb – 1664×2080 376KB
Başka bir örnek (sonraki resimde gösterilen) Romanya’dan enginar kuvars olduğunu. 2004 yılında ben Hamburg mineral fuarda siyah bir tane var, ve bazı insanlar “bestrahlt” olduğunu söyledi ama, ben o ucuz, hmm, sen bilemezsin, düşündüm ve ben tabii ki bir şey … özledim önce başkaları vardı Doğru. Bu, arka tarafında küçük dolomit kristalleri ile kaplıdır. Cavnic itibaren, Maramures, Romanya.