OTANT�K TA�

DİOPTAZ

DOĞAL KAYALAR
Diyoptaz
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 145 CRT
 • 59.19 GR
 • A KALİTE RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİOPTAZ
 • DOĞAL MATRİX OLUŞUM
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KIRGIZİSTAN
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI

DİOPTAZ

Dioptaz yoğun olduğu zümrüt , mavimsi-yeşil -yeşil bakır Siklosilikat mineral . Şeffaftır saydam . Onun parlaklık

Diyoptaz

Diyoptaz

Teklif vermesi vitreus olan sarsılmaz . Formülü · H2O (ayrıca Cusio 2 (OH) 2 olarak rapor) Cusio 3’tür. Bu 5 sertliğe, diş minesi ile aynı yer alır. Onun özgül ağırlığı 3,28-3,35 olduğunu ve mükemmel iki ve bir çok iyi sahip bölünme yön. Ayrıca, Dioptaz çok kırılgan ve örnekler büyük bir dikkatle ele alınması gerekir. Bu ise üç köşeli 6 taraflı oluşturan mineral, kristaller Romboedrik ile sonlandırılır.
Dioptazkristal yapısı
içindekiler [hide]
1 Tarihçe
2 Bulunduğu
3 kullanımı
Dioptazmineral numuneler 4 Fotoğraflar
5 Ayrıca bakınız
6 Kaynaklar
Tarihi [ değiştir ]
Dioptazüç gözler kenarlarını vurgulamak için kullanılan Öncesi Çömlekçilik Neolitik B kireç sıva ‘keşfedilen heykeller Ain Ghazal olarak bilinen Micah, HEIFA ve Nuh’un . [3] Bu heykeller hakkında geri 7200 M.Ö. tarih. [3]

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KOLEKSİYON SEVERLERİN GÖZDE MİNARELİ  KAZAKİSTAN  DİOPTAZ DOĞAL KAYA MATRİX OLUŞUM TAM RENGİNDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR (145 KARAT)

18. yüzyılın sonlarında, Altyn-Tyube (Altyn-Tüp) madeninde bakır madenciler, Karagandy Province , Kazakistan [2] buldukları düşünce zümrüt hayallerindeki mevduat. Onlar fantastik boşluklar bulundu kuvars bir damarlar kireçtaşı parlak zümrüt yeşili şeffaf kristaller binlerce dolu. Kristaller sevk edildi Moskova , Rusya analizi için. Ancak 8 Emerald daha sertlik ile karşılaştırıldığında 5 Mineral en alt sertlik kolayca ayırt. Daha sonra Fr. René Just Haüy (ünlü Fransız mineralog 1797 yılında) esrarengiz Altyn-Tyube mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve (Dioptazadlı Yunan mineral en kastederek, ve optos “ile” “görünür”, dia,) kırılmamış kristalleri içinde görünür olan iki bölünme tarifi.

Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşı

Bulunduğu [ değiştir ]

Tsumeb Mine, gelen DioptazTsumeb , Namibya
Dioptaz çoğunlukla bulunan bir nadir mineral olan çöl o ikincil mineral olarak oluşturduğu nerede bölgelerin oksitlenmiş bakır bölgesi sülfür maden yataklarının. Ancak, oluşum süreci basit değildir, oksidasyon olarak bakır sülfit Dioptazkristalize yetersiz olmalıdır silis derece hariç suda normalde özenle çözünür alkali pH . Sülfidlerin oksidasyonu yüksek oluşturur asidik zengin sıvı , sülfürik asit , silika çözünürlüğe bastırmak gerekir. Ancak, kuru iklimlerde ve yeterli zaman özellikle asitleri mineral mevduat alanlarında tamponlu tarafından karbonat , silis dakika miktarları çözünmüş bakır oluşturan Dioptazve reaksiyona girebilir chrysocolla .

Kazakistan’da Altyn Tüp mayın hala yakışıklı örnekleri sağlar; kahverengimsi bir kuvarsit konak diğer yerlerde onun örnekleri ayırır. Tüm iyi örnekleri de Tsumeb Madeninde bulundu Tsumeb , Namibya . Kristal genellikle çekici bir kar beyazı karbonat matrisi üzerinde tünemiş ile Tsumeb Diyoptaz, harika parlak ve şeffaftır. Dioptazayrıca güneybatı çöllerinde bulunan ABD . Dikkate değer bir olay yakınındaki eski Mamut-Saint Anthony Mine Mammoth, Arizona ince yapmak küçük kristaller micromount örnekleri bulunur. Buna ek olarak, Dioptazbirçok küçük, soluk yeşil renkli kristaller yakın Noel Mine gelmiş Hayden, Arizona . İnce numuneler için başka klasik yöreden Renéville olduğunu Kongo-Brazzaville . Son olarak, ilginç bir olay ve Agua de Oro yakınlarındaki Malpaso Ocağı ise Arjantin . Burada küçük mavimsi-yeşil Dioptazve bulunan kuvars . Dioptazbirincil ve kuvars, nabit bakır ve birlikte kristalize olup, bu olayda görünür malahit .

Dioptaz Kristali

Dioptaz Kristali

Kullan [ değiştir ]
Dioptazile popüler mineral kolektörleri ve bazen küçük zümrüt gibi bölünür taşlar . Dioptazve chrysocolla sadece nispeten yaygın bakır silikat mineralleri bulunmaktadır. Bir Dioptaztaş maruz asla ultrasonik temizlik ya da kırılgan taş paramparça olacaktır. Zemin pigment olarak Dioptazboyama kullanılabilir.

En ünlü (ve pahalı) Dioptazmineral yöreden olan Tsumeb , Namibya. [4]

18. yüzyılın sonlarında, Kazakistan’ın Ural Dağları bakır madenciler onlar büyük bir bulduklarını düşündüm zümrüt Karaganda ve Altyn-Tube Mine mevduat. Parlak zümrüt yeşili kristaller Örnekleri onlar yalnızca 5 ölçülen beri zümrüt için çok yumuşak olduğu keşfedildi Moskova, gönderilen Mohs sertlik ölçeğinde ; zümrüt 8 bir sertlik derecesi vardır.

Dioptase in Limestone Kazakhstan
Kazakistan Limestone Diyoptaz
1797 yılında seçkin Fransız mineralog, Fr. René Just Haüy (1743-1822) Kazakistan esrarengiz yeşil mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve o mineral iki dayanarak, Dioptazadlı bölünme görünür “(Yunanca kelime (” aracılığıyla “) çap ve optos gelen, yön “). Haüy Musée Minéralogique ve Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde mineraloji profesörü ve kurucusu haline geldi. Mineral Haüyn sonra onun onuruna seçildi.

Faceted Dioptase
faceted Diyoptaz
kimyasal bileşimi ile, Dioptazsulu bakır silikattır. Bu sulu çözeltiden çökelir ikincil bir mineraldir. Bakır havalandırılmış yeraltı birincil bakır ve silis taşıyan minerallerin kimyasal bozulması türetilmiştir. 5 Onun sertliği aynı sınıfta koyar apatit ve turkuaz . Dioptaz(aynı zamanda bir yoğunluğa sahip , belirli ağırlık ile aynı aralıkta olan 3,35 3.28), peridot ve Tanzanit . Bu kırılma endeksi diyopsitten benzer 1.709 1.644 vardır.

Dioptaz Nedir?

Dioptaz Nedir?

zümrüt yeşili mavimsi-yeşil ila Dioptazrenk değişir. Alt sarsılmaz parlaklık bir vitreus ile saydam tipik şeffaftır. Dioptazmevduatları Şili, Kazakistan, Namibya, Peru, Rusya, ABD Arizona ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bulunur.

Dioptaz bakır taşıyan taşlar az sayıda biridir. Diğerleri turkuaz içerir krizokol , malakit , azurit , Larimar ve Paraiba turmalin . Nedeniyle yumuşaklığı ve mükemmel bölünme, Dioptaznadiren takı ayarlanır. Bununla birlikte, yönlü Dioptazzengin renk ve mükemmel parlaklık için kolektörleri ile popüler. küçük ve iyi tanımlanmış derin yeşil eşkenar dörtgen kristalleri de mineral kolektörleri ile popüler.

Menşei: Özellikle – Namibya, Kongo DR, Çek Cumhuriyeti

Mineral Türler: Diyoptaz

Maden Grup: Silikat – cyclosilicates

Kimyasal formülü: Cu 6 (Si 6 O 18) .6H 2 O

Sertlik: 5

Diyoptaz Taşı

Diyoptaz Taşı

Kristal Sistemi: Altıgen / köşeli

Renk: Mavi-yeşil parlak yeşil (zümrüt)

Tipik Görünüm: Parlak zümrüt yeşili, bireysel veya konak matrisi üzerine bir ‘Druse’ şekillendirme ya boyutu, genellikle sadece birkaç mm eşkenar dörtgen kristallerden güncellenmiştir. Ocasionally kadar nadiren 10mm üzerinde, 5mm.

ezoterik Bilgiler

Burç: Yay ve Akrep

Çakra Hizalama: Kalp ve Yukarı Kalp Çakralar

Eleman: Yok

Ad ve Mitoloji Kökeni: iç dilinim düzlemleri görünürlüğü için kinaye olarak “görmek için” “ile” ve Yunanca Haüy tarafından 1797 yılında Named.

Dioptaz Kristali

Dioptaz Kristali

Diyoptaz olağanüstü renkli parlak yeşil, ve sık sık zümrüt için yanlış. Sadece bunu görünce mükemmel bir antidepresan yaparak, ruhları kaldırabilir. Bu, detoksifiye edici dengeleme ve tam sağlık kucaklamak ve iyileşmek devam etmemizi teşvik bağışıklık sistemini uyarır. Bu baş ağrısı ve mide bulantısı hafifletmek ve ağrı bir yardım olabilir.

Diyoptaz dengeler ve Çakralar hizalar ve birbirleriyle uyum içinde farklı birleşmeye enerjileri ve çalışmalarını yardımcı olabilir. Ruhen, hatta düşmanlarımız için, temizler ve Kalp ve Üst Kalp Çakralar hem açılır ve bize en üst düzeyde sevgi ve merhamet hissetmenizi sağlar. Diyoptaz mesajı çok güçlü, örneğin, bir mesafeden kalbi uyardığını bir sunak üzerine konulduğunda.

İyi kristal netlikte Örnekler (hafif bir renk değişimi doğal veya yapay ışıkta inceledi olup olmadığına bağlı oluşur) zayıf pleokroyik vardır. Bu bizim fiziksel canlarından ile temas halinde kalarak bize daha yüksek bir seviyede çalışmasını sağlayan, Diyoptaz arası boyutlu kaliteyi simgeliyor.

diyoptaz çok onun yoğun yeşil renk için istenen parlak renkli bir mineraldir. Bu çok farklı, iyi gelişmiş kristaller oluşabilir, ancak tanınmış mevduat sadece bir avuç büyük kristaller üretmiştir. Arizona olanlar da dahil olmak üzere, bu mineralin en mevkiler, sadece mikro kristalleri üretirler. Diyoptaz kristaller genellikle kırılgan ve örnekleri tutarken kolayca olunmalıdır kırmak ya da parçalanacak ve bu nedenle bakım yapabilirsiniz.

Diyoptaz Adını Yunanca kelime “görmek için” anlamına gelir ve Optasia, “aracılığıyla” anlamına Dia, bir arada türetilmiştir 1797 yılında seçildi. Bu şeffaf içindeki iç bölünme uçakları görme yeteneği ile ilgili olduğunu saydam Diyoptaz kristalleri.

Diyoptaz Satış

Diyoptaz Satış

Kimyasal formül Cusio 2 (OH) 2
kompozisyon Temel bakır silikat
Renk Derin zümrüt yeşili, koyu yeşil, mavimsi-yeşil
Meç Yeşil
Sertlik 5
kristal Sistemi altıgen şeklinde
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
altıgen Prizma
Modifiye Altıgen Prizma
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Farklı olarak, sivri olan kristaller altıgen şekilli eşkenar dörtgen uçları. Kristaller neredeyse hemen hemen her zaman iki kat sona zaman zaman her ne kadar, ve genellikle kısa ve küt olan prizmatik ve uzun . Kristaller ayrıca daha tipik olabilir eşkenar dörtgen bu alışkanlık çok nadir olmasına rağmen. Kristaller birbirine kristaller yoğun gruplar halinde genellikle, ama izole bireyler olabilir. Ayrıca drusy , yayılan , iğnemsi , Batriyoidal , grenli , kakma , ve büyük .
şeffaflık Neredeyse opak Şeffaf
Spesifik yer çekimi 3,3-3,4
parıltı Vitreus için sarsılmaz
bölünme 1,3
Kırık dengesiz
azim Kırılgan
Grup içinde Silikatlar ; Cyclosilicates
Çarpıcı özellikler Belirgin renk ve kristal alışkanlıkları
çevre Ikincil mineral olarak hidrotermal yedek bakır yataklarının.
kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik

DİOPTAZ TAŞI

DİOPTAZ TAŞI

Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 3
Talep (1-3) 1
Diyoptaz bir çok değerli mineral ve iyi kristaller, mineral koleksiyoncular ve meraklıları tarafından aranır. Diyoptaz örnekler, klasik bölgelerden özellikle de oldukça pahalıya mal olabilir.

Dikkate değer MEKANLAR
Tip lokalitesi büyük ve olağanüstü kristaller, üretmek için bilinen Diyoptaz için Altyn-Tyube, Kazakistan olduğunu. Aynı şekilde olağanüstü belki de bu mineralin iyi örnekleridir ne üretti Tsumeb, Namibya, ünlü mahallidir. Kaokoveld İlçesi, Kunene, Namibya bakır madenleri parlak mavi ile ilişkili, geniş izole ve üstün Diyoptaz kristalleri ürettiler Shattuckite çok estetik kombinasyonlarda. Diğer önemli Afrika yerleşim Kongo (Zaire) Katanga (Shaba) Bakır Bant vardır; Kongo Cumhuriyeti’nde ve Mindouli ve Renéville. Güney Amerika’da, iyi Diyoptaz kristalleri Malpaso Ocağı, Dumesnil, Córdoba, Arjantin geliyor.

 

ABD’de, Diyoptaz Arizona durumuna sınırlı olan ve sadece küçük olan drusy veya kakma kristaller, hem de ışıma mikro. Önemli Arizona yerleşim mamut St bulunmaktadır. Anthony Mine, Kaplan, Pinal Co .; Hayden yakınlarındaki Noel Mine, Gila Co .; ve Morenci Mine, Greenlee A.Ş.

ORTAK MADEN DERNEKLER
Kalsit , Krizokol , Malahit , Limonit , Kuvars , Plancheite, serüzit , Wulfenite , Shattuckite

BENZER MİNERALLER AYIRAN
Uvarovit – Farklı kristal formları ve çevre ve sert.
Malakit ve Brochantite – farklı kristal formları, düşük sertlik .

DİOPTAZ

DOĞAL KAYALAR
Diyoptaz
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 145 CRT
 • 59.19 GR
 • A KALİTE RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİOPTAZ
 • DOĞAL MATRİX OLUŞUM
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KIRGIZİSTAN
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

DİOPTAZ

Dioptaz yoğun olduğu zümrüt , mavimsi-yeşil -yeşil bakır Siklosilikat mineral . Şeffaftır saydam . Onun parlaklık

Diyoptaz

Diyoptaz

Teklif vermesi vitreus olan sarsılmaz . Formülü · H2O (ayrıca Cusio 2 (OH) 2 olarak rapor) Cusio 3’tür. Bu 5 sertliğe, diş minesi ile aynı yer alır. Onun özgül ağırlığı 3,28-3,35 olduğunu ve mükemmel iki ve bir çok iyi sahip bölünme yön. Ayrıca, Dioptaz çok kırılgan ve örnekler büyük bir dikkatle ele alınması gerekir. Bu ise üç köşeli 6 taraflı oluşturan mineral, kristaller Romboedrik ile sonlandırılır.
Dioptazkristal yapısı
içindekiler [hide]
1 Tarihçe
2 Bulunduğu
3 kullanımı
Dioptazmineral numuneler 4 Fotoğraflar
5 Ayrıca bakınız
6 Kaynaklar
Tarihi [ değiştir ]
Dioptazüç gözler kenarlarını vurgulamak için kullanılan Öncesi Çömlekçilik Neolitik B kireç sıva ‘keşfedilen heykeller Ain Ghazal olarak bilinen Micah, HEIFA ve Nuh’un . [3] Bu heykeller hakkında geri 7200 M.Ö. tarih. [3]

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KOLEKSİYON SEVERLERİN GÖZDE MİNARELİ  KAZAKİSTAN  DİOPTAZ DOĞAL KAYA MATRİX OLUŞUM TAM RENGİNDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR (145 KARAT)

18. yüzyılın sonlarında, Altyn-Tyube (Altyn-Tüp) madeninde bakır madenciler, Karagandy Province , Kazakistan [2] buldukları düşünce zümrüt hayallerindeki mevduat. Onlar fantastik boşluklar bulundu kuvars bir damarlar kireçtaşı parlak zümrüt yeşili şeffaf kristaller binlerce dolu. Kristaller sevk edildi Moskova , Rusya analizi için. Ancak 8 Emerald daha sertlik ile karşılaştırıldığında 5 Mineral en alt sertlik kolayca ayırt. Daha sonra Fr. René Just Haüy (ünlü Fransız mineralog 1797 yılında) esrarengiz Altyn-Tyube mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve (Dioptazadlı Yunan mineral en kastederek, ve optos “ile” “görünür”, dia,) kırılmamış kristalleri içinde görünür olan iki bölünme tarifi.

Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşı

Bulunduğu [ değiştir ]

Tsumeb Mine, gelen DioptazTsumeb , Namibya
Dioptaz çoğunlukla bulunan bir nadir mineral olan çöl o ikincil mineral olarak oluşturduğu nerede bölgelerin oksitlenmiş bakır bölgesi sülfür maden yataklarının. Ancak, oluşum süreci basit değildir, oksidasyon olarak bakır sülfit Dioptazkristalize yetersiz olmalıdır silis derece hariç suda normalde özenle çözünür alkali pH . Sülfidlerin oksidasyonu yüksek oluşturur asidik zengin sıvı , sülfürik asit , silika çözünürlüğe bastırmak gerekir. Ancak, kuru iklimlerde ve yeterli zaman özellikle asitleri mineral mevduat alanlarında tamponlu tarafından karbonat , silis dakika miktarları çözünmüş bakır oluşturan Dioptazve reaksiyona girebilir chrysocolla .

Kazakistan’da Altyn Tüp mayın hala yakışıklı örnekleri sağlar; kahverengimsi bir kuvarsit konak diğer yerlerde onun örnekleri ayırır. Tüm iyi örnekleri de Tsumeb Madeninde bulundu Tsumeb , Namibya . Kristal genellikle çekici bir kar beyazı karbonat matrisi üzerinde tünemiş ile Tsumeb Diyoptaz, harika parlak ve şeffaftır. Dioptazayrıca güneybatı çöllerinde bulunan ABD . Dikkate değer bir olay yakınındaki eski Mamut-Saint Anthony Mine Mammoth, Arizona ince yapmak küçük kristaller micromount örnekleri bulunur. Buna ek olarak, Dioptazbirçok küçük, soluk yeşil renkli kristaller yakın Noel Mine gelmiş Hayden, Arizona . İnce numuneler için başka klasik yöreden Renéville olduğunu Kongo-Brazzaville . Son olarak, ilginç bir olay ve Agua de Oro yakınlarındaki Malpaso Ocağı ise Arjantin . Burada küçük mavimsi-yeşil Dioptazve bulunan kuvars . Dioptazbirincil ve kuvars, nabit bakır ve birlikte kristalize olup, bu olayda görünür malahit .

Dioptaz Kristali

Dioptaz Kristali

Kullan [ değiştir ]
Dioptazile popüler mineral kolektörleri ve bazen küçük zümrüt gibi bölünür taşlar . Dioptazve chrysocolla sadece nispeten yaygın bakır silikat mineralleri bulunmaktadır. Bir Dioptaztaş maruz asla ultrasonik temizlik ya da kırılgan taş paramparça olacaktır. Zemin pigment olarak Dioptazboyama kullanılabilir.

En ünlü (ve pahalı) Dioptazmineral yöreden olan Tsumeb , Namibya. [4]

18. yüzyılın sonlarında, Kazakistan’ın Ural Dağları bakır madenciler onlar büyük bir bulduklarını düşündüm zümrüt Karaganda ve Altyn-Tube Mine mevduat. Parlak zümrüt yeşili kristaller Örnekleri onlar yalnızca 5 ölçülen beri zümrüt için çok yumuşak olduğu keşfedildi Moskova, gönderilen Mohs sertlik ölçeğinde ; zümrüt 8 bir sertlik derecesi vardır.

Dioptase in Limestone Kazakhstan
Kazakistan Limestone Diyoptaz
1797 yılında seçkin Fransız mineralog, Fr. René Just Haüy (1743-1822) Kazakistan esrarengiz yeşil mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve o mineral iki dayanarak, Dioptazadlı bölünme görünür “(Yunanca kelime (” aracılığıyla “) çap ve optos gelen, yön “). Haüy Musée Minéralogique ve Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde mineraloji profesörü ve kurucusu haline geldi. Mineral Haüyn sonra onun onuruna seçildi.

Faceted Dioptase
faceted Diyoptaz
kimyasal bileşimi ile, Dioptazsulu bakır silikattır. Bu sulu çözeltiden çökelir ikincil bir mineraldir. Bakır havalandırılmış yeraltı birincil bakır ve silis taşıyan minerallerin kimyasal bozulması türetilmiştir. 5 Onun sertliği aynı sınıfta koyar apatit ve turkuaz . Dioptaz(aynı zamanda bir yoğunluğa sahip , belirli ağırlık ile aynı aralıkta olan 3,35 3.28), peridot ve Tanzanit . Bu kırılma endeksi diyopsitten benzer 1.709 1.644 vardır.

Dioptaz Nedir?

Dioptaz Nedir?

zümrüt yeşili mavimsi-yeşil ila Dioptazrenk değişir. Alt sarsılmaz parlaklık bir vitreus ile saydam tipik şeffaftır. Dioptazmevduatları Şili, Kazakistan, Namibya, Peru, Rusya, ABD Arizona ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bulunur.

Dioptaz bakır taşıyan taşlar az sayıda biridir. Diğerleri turkuaz içerir krizokol , malakit , azurit , Larimar ve Paraiba turmalin . Nedeniyle yumuşaklığı ve mükemmel bölünme, Dioptaznadiren takı ayarlanır. Bununla birlikte, yönlü Dioptazzengin renk ve mükemmel parlaklık için kolektörleri ile popüler. küçük ve iyi tanımlanmış derin yeşil eşkenar dörtgen kristalleri de mineral kolektörleri ile popüler.

Menşei: Özellikle – Namibya, Kongo DR, Çek Cumhuriyeti

Mineral Türler: Diyoptaz

Maden Grup: Silikat – cyclosilicates

Kimyasal formülü: Cu 6 (Si 6 O 18) .6H 2 O

Sertlik: 5

Diyoptaz Taşı

Diyoptaz Taşı

Kristal Sistemi: Altıgen / köşeli

Renk: Mavi-yeşil parlak yeşil (zümrüt)

Tipik Görünüm: Parlak zümrüt yeşili, bireysel veya konak matrisi üzerine bir ‘Druse’ şekillendirme ya boyutu, genellikle sadece birkaç mm eşkenar dörtgen kristallerden güncellenmiştir. Ocasionally kadar nadiren 10mm üzerinde, 5mm.

ezoterik Bilgiler

Burç: Yay ve Akrep

Çakra Hizalama: Kalp ve Yukarı Kalp Çakralar

Eleman: Yok

Ad ve Mitoloji Kökeni: iç dilinim düzlemleri görünürlüğü için kinaye olarak “görmek için” “ile” ve Yunanca Haüy tarafından 1797 yılında Named.

Dioptaz Kristali

Dioptaz Kristali

Diyoptaz olağanüstü renkli parlak yeşil, ve sık sık zümrüt için yanlış. Sadece bunu görünce mükemmel bir antidepresan yaparak, ruhları kaldırabilir. Bu, detoksifiye edici dengeleme ve tam sağlık kucaklamak ve iyileşmek devam etmemizi teşvik bağışıklık sistemini uyarır. Bu baş ağrısı ve mide bulantısı hafifletmek ve ağrı bir yardım olabilir.

Diyoptaz dengeler ve Çakralar hizalar ve birbirleriyle uyum içinde farklı birleşmeye enerjileri ve çalışmalarını yardımcı olabilir. Ruhen, hatta düşmanlarımız için, temizler ve Kalp ve Üst Kalp Çakralar hem açılır ve bize en üst düzeyde sevgi ve merhamet hissetmenizi sağlar. Diyoptaz mesajı çok güçlü, örneğin, bir mesafeden kalbi uyardığını bir sunak üzerine konulduğunda.

İyi kristal netlikte Örnekler (hafif bir renk değişimi doğal veya yapay ışıkta inceledi olup olmadığına bağlı oluşur) zayıf pleokroyik vardır. Bu bizim fiziksel canlarından ile temas halinde kalarak bize daha yüksek bir seviyede çalışmasını sağlayan, Diyoptaz arası boyutlu kaliteyi simgeliyor.

diyoptaz çok onun yoğun yeşil renk için istenen parlak renkli bir mineraldir. Bu çok farklı, iyi gelişmiş kristaller oluşabilir, ancak tanınmış mevduat sadece bir avuç büyük kristaller üretmiştir. Arizona olanlar da dahil olmak üzere, bu mineralin en mevkiler, sadece mikro kristalleri üretirler. Diyoptaz kristaller genellikle kırılgan ve örnekleri tutarken kolayca olunmalıdır kırmak ya da parçalanacak ve bu nedenle bakım yapabilirsiniz.

Diyoptaz Adını Yunanca kelime “görmek için” anlamına gelir ve Optasia, “aracılığıyla” anlamına Dia, bir arada türetilmiştir 1797 yılında seçildi. Bu şeffaf içindeki iç bölünme uçakları görme yeteneği ile ilgili olduğunu saydam Diyoptaz kristalleri.

Diyoptaz Satış

Diyoptaz Satış

Kimyasal formül Cusio 2 (OH) 2
kompozisyon Temel bakır silikat
Renk Derin zümrüt yeşili, koyu yeşil, mavimsi-yeşil
Meç Yeşil
Sertlik 5
kristal Sistemi altıgen şeklinde
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
altıgen Prizma
Modifiye Altıgen Prizma
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Farklı olarak, sivri olan kristaller altıgen şekilli eşkenar dörtgen uçları. Kristaller neredeyse hemen hemen her zaman iki kat sona zaman zaman her ne kadar, ve genellikle kısa ve küt olan prizmatik ve uzun . Kristaller ayrıca daha tipik olabilir eşkenar dörtgen bu alışkanlık çok nadir olmasına rağmen. Kristaller birbirine kristaller yoğun gruplar halinde genellikle, ama izole bireyler olabilir. Ayrıca drusy , yayılan , iğnemsi , Batriyoidal , grenli , kakma , ve büyük .
şeffaflık Neredeyse opak Şeffaf
Spesifik yer çekimi 3,3-3,4
parıltı Vitreus için sarsılmaz
bölünme 1,3
Kırık dengesiz
azim Kırılgan
Grup içinde Silikatlar ; Cyclosilicates
Çarpıcı özellikler Belirgin renk ve kristal alışkanlıkları
çevre Ikincil mineral olarak hidrotermal yedek bakır yataklarının.
kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik

DİOPTAZ TAŞI

DİOPTAZ TAŞI

Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 3
Talep (1-3) 1
Diyoptaz bir çok değerli mineral ve iyi kristaller, mineral koleksiyoncular ve meraklıları tarafından aranır. Diyoptaz örnekler, klasik bölgelerden özellikle de oldukça pahalıya mal olabilir.

Dikkate değer MEKANLAR
Tip lokalitesi büyük ve olağanüstü kristaller, üretmek için bilinen Diyoptaz için Altyn-Tyube, Kazakistan olduğunu. Aynı şekilde olağanüstü belki de bu mineralin iyi örnekleridir ne üretti Tsumeb, Namibya, ünlü mahallidir. Kaokoveld İlçesi, Kunene, Namibya bakır madenleri parlak mavi ile ilişkili, geniş izole ve üstün Diyoptaz kristalleri ürettiler Shattuckite çok estetik kombinasyonlarda. Diğer önemli Afrika yerleşim Kongo (Zaire) Katanga (Shaba) Bakır Bant vardır; Kongo Cumhuriyeti’nde ve Mindouli ve Renéville. Güney Amerika’da, iyi Diyoptaz kristalleri Malpaso Ocağı, Dumesnil, Córdoba, Arjantin geliyor.

 

ABD’de, Diyoptaz Arizona durumuna sınırlı olan ve sadece küçük olan drusy veya kakma kristaller, hem de ışıma mikro. Önemli Arizona yerleşim mamut St bulunmaktadır. Anthony Mine, Kaplan, Pinal Co .; Hayden yakınlarındaki Noel Mine, Gila Co .; ve Morenci Mine, Greenlee A.Ş.

ORTAK MADEN DERNEKLER
Kalsit , Krizokol , Malahit , Limonit , Kuvars , Plancheite, serüzit , Wulfenite , Shattuckite

BENZER MİNERALLER AYIRAN
Uvarovit – Farklı kristal formları ve çevre ve sert.
Malakit ve Brochantite – farklı kristal formları, düşük sertlik .