OTANT�K TA�

DİOPTAZ VE VULFENİT OLUŞUMU MATRİKS KAYA

DOĞAL KAYALAR
DİOPTAZ VULFENİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 230 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİOPTAZ VULFENİT OLUŞUMU
 • DÜZGÜN MATRİKS DİZİLİM
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON PARÇA
 • KATANGA / G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL STANDINDA

Vulfenit, kütleler, kareler, küçük prizmatik ve minik tablo kristalleri şeklinde kristalleşen bir kurşun molibdat oksit mineralidir. Bu mineral genellikle

altın turuncu veya sarıdır, ancak mavi, kırmızı, gri, beyaz ve hatta renksiz olarak bulunabilir. Renk tonları kristal içindeki küçük krom izlerinden gelir. Vulfenit ağır oksitlenmiş kurşun yataklarında oluşur ve Pyromorphite , Mimetite , Hemimorphite ve Smithsonite gibi diğer bazı minerallerle ilişkili olarak bulunabilir.. Bu mineralin ilk keşfi 1845 yılında W.Haidinger tarafından Karintiya, Avusturya’da geldi. Daha önce Karintiya’nın kurşun yataklarındaki kristaller hakkında yazmış olan Avusturyalı mineralog Franz Xavier von Wulfen’in onuruna adını verdi. Arizona’daki Red Cloud Madeni, dünyanın gördüğü en iyi Vulfenit kristallerinden bazılarını çıkardı. Diğer önemli yerler arasında Meksika’daki Los Lamentos madenleri, Slovenya’daki Peca Dağı madenleri ve Bulwell, İngiltere’de bulunan damarlar bulunmaktadır.

DİOPTAZ VULFENİT

DİOPTAZ VULFENİT

Vulfenit solar pleksus ve sakral çakralarımızı aktive eder ve birbirine bağlar. Bu bağlantı kişinin kişisel iradesini aktive ederek herhangi bir rüyayı veya arzuyu ulaşılabilir hissettirir. Kişisel irademiz kendimize olan güvenimizi yeniden kazanmamıza yardımcı olur ve kişinin dürüstlüğünü, canlılığını ve kararlılığını daha önce hiç hissetmediğiniz seviyelere iter. Bu taşla çalışırken aklımız netleşir ve kişinin hedeflerine giden yolu kolayca görmesine yardımcı olur. Vulfenit, tam konsantrasyon gerektiren ve işinizi bitirmek için gereken “yangının” sağlanmasına yardımcı olan uzun yıldırıcı görevlere odaklanmanıza yardımcı olur.

Dioptaz , mavimsi-yeşil bakır siklosilikat minerali için yoğun bir zümrüt yeşili rengidir . Yarı şeffaftır. Parlaklığı sub- adamantine vitrözdür . Formülü

CuSiO 3 · H2O’dur (CuSiO 2 (OH) 2 olarak da bildirilmiştir). Diş minesiyle aynı olan 5’lik bir sertliğe sahiptir. Spesifik ağırlığı 3.28-3.35, iki mükemmel ve bir çok iyi yarılma yönüne sahiptir. Ek olarak, dioptaz çok kırılgandır ve örnekler büyük dikkatle ele alınmalıdır. Bu rhombohedra tarafından sonlandırılan 6-taraflı kristaller oluşturan bir trigonal mineraldir.

Dioptaz, Micah, Heifa ve Nuh olarak bilinen Ain Ghazal’da bulunan üç Çanak Çömleksiz Neolitik B kireç sıva heykelinin gözlerinin kenarlarını vurgulamak için kullanıldı. [3] Bu heykeller M.Ö. 7200 yılına kadar uzanmaktadır. [3]

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE MUHTEŞEM KOLEKSİYON GEM PARÇASI G.AFRİKA DOĞAL DİOPTAZ VULFENİT  KRİSTALİ 230 GR ÜRÜNÜMÜZ ÜST SEVİYE MİNAREL KOLEKSİYONCULARI İÇİN UYGUN OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUDAN KALKAR;
ÖLÇÜ:70 X49 MM X 50 MM

18. yüzyılın sonlarında, Kazakistan’ın Karagandy Eyaleti , Altyn-Tyube (Altyn-Tube) madenindeki bakır madencileri, rüyalarının zümrüt yatağını buldular. Binlerce parlak zümrüt yeşili şeffaf kristallerle dolu bir kireçtaşı içinde kuvars damarlarında fantastik boşluklar buldular. Kristaller analiz için Moskova’ya gönderildi. Ancak mineralin 5 sertliğinin sertliği ile karşılaştırıldığında zümrüt 8’in daha sert sertliği 8’i kolayca ayırt etmiştir. Daha sonra Fr. René Just Haüy (ünlü Fransız mineraloğu ) 1797’de esrarengiz Altyn-Tyube mineralinin bilime yeni olduğunu ve dioptaz ( Yunanca , dia , “içinden” ve optos , “görünür” olarak adlandırılır) mineralinin iki bölünme yönüne işaret ettiğini belirledi. kırılmamış kristallerin içinde görünür.

Dioptaz Vulfenit

Dioptaz Vulfenit

Dioptaz, çoğunlukla bakır sülfit mineral yataklarının oksitlenmiş bölgesinde ikincil bir mineral olarak oluştuğu çöl bölgelerinde bulunan nadir bir mineraldir. Bununla birlikte, oluşum süreci basit değildir, bakır sülfürlerin oksidasyonu , silika normal olarak yüksek alkali pH haricinde suda çok az çözünür olduğu için dioptazı kristalize etmek için yeterli olmamalıdır. Sülfürlerin oksidasyonu silika çözünürlüğünü baskılayan sülfürik asit açısından zengin yüksek asitli sıvılar üretecektir. Bununla birlikte, kuru iklimlerde ve özellikle de asitlerin karbonat ile tamponlandığı bir maden yatağının olduğu alanlarda, yeterli miktarda zamanla, silikanın dakika miktarları çözünmüş bakır oluşturan dioptaz ve krysocolla ile reaksiyona girebilir .

Dioptaz Taşı
Dioptaz Taşı

Kazakistan’daki Altyn Tüp madeni hala yakışıklı örnekler sunmaktadır; kahverengimsi bir kuvarsit konak, örneklerini diğer yerlerden ayırır. Tümünün en iyi örnekleri Tsumeb , Namibya’daki Tsumeb Madeni’nde bulundu. Tsumeb Dioptaz şeffaftır ve genellikle koleksiyoncular tarafından aranır. Dioptaz ayrıca güneybatı ABD’nin çöllerinde bulunur. Göze çarpan bir olay, Mammoth, Arizona yakınlarındaki eski Mamut-Saint Anthony Madeni olup, ince mikromoküs örneklerini oluşturan küçük kristallerin bulunduğu Arizona’dır . Buna ek olarak, küçük, soluk yeşil renkli dioptaz kristalleri, Hayden, Arizona yakınlarındaki Noel Madeninden geldi. İnce numuneler için bir başka klasik bölge de Renéville, Congo-Brazzaville’dir . Son olarak, Agua de Oro Arjantin’deki ve yakınlarındaki Malpaso Ocağı ilginç bir olaydır. Burada minik mavimsi-yeşil dioptaz bulunur ve kuartzda bulunur. Bu durumda, dioptaz birincildir ve kuvars, doğal bakır ve malakit ile kristalize edilmiştir.

Dioptaz Özellikleri

Dioptaz Özellikleri

Kullanın [ değiştir ]
Dioptaz mineral toplayıcılarla popülerdir ve zaman zaman küçük zümrüt benzeri taşlara kesilir. Dioptaz ve chrysocolla , nispeten yaygın olan tek bakır silikat mineralleridir. Bir Dioptaz gemstone asla ultrasonik temizlemeye maruz kalmamalı veya kırılgan mücevher parçalanmamalıdır. Zemin pigmenti olarak, boyamada Dioptaz kullanılabilir.

En ünlü (ve pahalı) dioptaz mineral bölgesi Tsumeb , Namibya’dadır. [4]Bu kristalin depozitoları Şili, Peru, Kongo ve ABD’de olduğu gibi Rusya, İran, Zaire, Namibya ve Kuzey Afrika’da da bulunmuştur.

Adının anlamı, “görmek” ve “içinden” anlamına gelen Yunanca kelimelerden gelir ve geçmişte Bakır Zümrüt denir.

Bir matris üzerinde veya kristal olmayan bir kütle olarak çok küçük prizmatik altıgen kristaller oluşur. Diğer bakır bazlı taşlarla aynı alanlarda bulunan ve kalsit içerisine dahil edilebilen bakır esaslı bir taştır.

Doğal kristallerin rengi, içindeki bakırdan. Renkleri, derin turkuazdan veya mavi-yeşilden zümrüt yeşili kadar uzanır ve genellikle Malakit yakınında büyür. Kuantum Quattro, bu minerali taştaki çeşitli minerallerden biri olarak içerir.

Dioptaz Crystals
Karma, Merhamet ve Karma’nın Serbest Bırakılması
Eğer ‘sıkışmış’ hissediyorsanız ve hayatınızla ilerlemeyi zor bulduysanız, bu güzel taş ihtiyacınız olan şey olabilir.

Daha yüksek manevi kalp çakranın içinde yankılanan güçlü şefkat ve affetme titreşimi sayesinde geçmişin gitmesine izin verir.

Dioptaz Faydaları

Dioptaz Faydaları

Tam bir yaşam sürmenizi engelleyen şeyler, bu yeşil kristalin içinde yer alan yeşil ışının enerjisi ile serbest bırakılır.

Onun enerjisi, hayatınızda iyi hizmet etmeyen şeyleri görmenizi sağlar.

Yaşamınızda meydana gelen durumlar ve bazı ilişkiler doğada karmik olabilir.

Bunlar, bu ilişkileri düzenleyen karmaları serbest bırakabilmeniz için size özel olarak düzenlenmiş olabilir.

Bu yeşil kristalin enerjisi, bu ilişkilerde gerçeği görmenize ve onların dinamiklerini değiştirmenize izin verebilir. Ya da diğer kişiyi serbest bırakmanıza bile izin vermek için, ikiniz de hayatınızda ilerleyebilirsiniz.

Kim Kullanmalı?
Dioptaz
Diyoptaz
Birçoğunuzun asla çözmediğiniz iç çocuk duyguları var.

Bu taş, kıskançlık, nefret ve öfke gibi istenmeyen duygulardan kurtulmanıza yardımcı olacağından, içsel çocuğunuzu iyileştirmenize yardımcı olmak için güçlüdür.

 

Onların enerjisi, bolluk dolu bir hayatın olmasına izin verebileceğinizi ve hepinizin deneyimlenmesi için zengin bir yaşamın mevcut olduğunu görmenizi teşvik eder.

Diyopaz Taşı

Diyopaz Taşı

Bu kristallerin titreşimi kalp çakrasının içinde hissedilebilir ve ayrıca timüste veya daha yüksek kalp çakrasında kullandığınız zaman daha yüksek frekanslı titreşimi hissedebilirsiniz.

Bu taşın titreşimi, üçüncü göz çakrasını da uyarır.

Bu, üçüncü gözünüz aracılığıyla sorunlarınızın kaynağını görmenize ve sahip oldukları acıyı hafifletmenize olanak tanır.

Bu, bunları nasıl çözeceğinizi anlamanıza yardımcı olabilir.

Bu güzel yeşil kristaller içindeki yeşil ışının enerjisi, hayatınızın her seviyesinde bolluk ve refahı çekecektir .

Bu nasıl kullanılır
Bu kristalle meditasyon, onu kullanmanın en güçlü yoludur. Bu taşı kullanırken başkaları için affetme ve şefkat enerjisi de içinde yankılanır.

Bu taşı kristallerle yapılan bir meditasyonda kullanmak, hissettiğiniz olumsuz duyguların auralarını temizleyecektir.

Bu duyguların gitmesine izin verirken, negatifliğin hedefleri olanlar için boşluk boşluğunu sevgi ve merhametle dolduracaksınız.

Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşı

Dioptaz
Matrix Üzerindeki Dioptaz Kristalleri
Kendi kişisel şifa ve ilişkilerinizdeki iyileşme, bu taşı kullanmanın çok değerli bir sonucudur. Birkaç yıldız işareti için bir burç olduğu için, yıldız işareti ile doğum lekeleri listesinde bulacaksınız.

Taşın büyük kristalleri yaygın olmamasına rağmen, Dioptaz kolye güzeldir. Çoğu mücevher, bir matris üzerinde bir grup minik kristalden oluşur, ya altın ya da gümüş bir ayardır.

Ka Gold Jewelry
Ka Gold Jewelry’deki kreasyonlara bakın
Onlar Akrepler ve Yaycılar için bir mihenk taşıdırlar ve taşı üzerinizde tutmak mükemmel bir fikirdir.

Eğer ondan yapılmış takı bulamazsanız, bu kristallerden birini satın alın ve cebinizde küçük bir taş bulundurun.

Bu, affetmene yardımcı olacak bir taş. Bazen en çok affetmeniz gereken kişi kendinizdir.

Diyoptaz Taşı
Diyoptaz Taşı

Enerjinin kendiniz ve başkaları için merhametle doldurmasına izin verin ve yaşamınızda büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

Neden Kullanmalı?
Dioptaz doğal kristalleri, vücuttaki enerjiyi arttırır ve sizi geride tutan, dinginlik ve refahı arttıran tıkanıklıkları çözer. Bağışıklık sistemine yardımcı olurlar ve migrenleri, baş ağrılarını ve ağrıları giderebilirler.

Dioptaz
Dioptaz
Çakralarınızı eterik bedeninizle hizalamak için güçlü taşlardır. Ruhsal vizyon yeteneğiniz onların enerjilerinden faydalanır ve yin-yang enerjinizi dengeleyecektir.

Bu yeşil kristaller enerjiyi kalpten destekliyor, kalp çakrasındaki rezonansı ve yüksek kalp çakrası, kötü niyetli ilişkilerde olan kadınlar için güçlü.

Hayatınızdaki bu zamanda çözülmemiş travmalarınız varsa size yardımcı olacaklardır. Yüksek tansiyon dahil olmak üzere kalp problemleri olan kadınlar kendi enerjileriyle desteklenebilir.

Vücudunuzda negatif enerji tutuyorsanız, geçmiş deneyimlerinizle bağlantılıysa, sağlığınıza bu yeşil kristallerin titreşimi eşlik edebilir. Duygusal bedenin güçlü şifacıdır.Dioptaz, dünya genelinde mineral koleksiyonlarında bol miktarda bulunur ve çok nadir görülmez, ancak temiz parçacıkların azlığı nedeniyle faset taşlar oldukça nadirdir. 1 karat üzerindeki temiz taşlar neredeyse hiç bulunmaz ve az sayıda koleksiyonda taş vardır. Cabochons mavi-yeşil, yarı saydam ve oldukça çekici, ancak giymek için çok yumuşak.
Dioptaz Değeri

Uluslararası Gem Topluluğu (IGS), değerli taş değerlendirme hizmetleri sunan işyerlerinin bir listesine sahiptir.
Dioptaz Bilgileri

Vulfenit Dioptaz

Vulfenit Dioptaz

Veri değer
isim Diyoptaz
Kristalografi Altıgen. Bazı bölgelerde ince kristaller yaygındır; güdük, uzamış.
Kırılma indisi 1,644-1,709
Renkler Zümrüt yeşili, mavimsi yeşil.
parıltı Camsı.
Kırılma parlaklık Yağlı.
Kırık Eşit olmayan düzensiz
Sertlik 5
Spesifik yer çekimi 3,28-3,35
Çift-kırılma 0.053
yarılma Mükemmel 1 yön
Dağılım 0.036
Taş boyutları Kristaller oldukça büyük olabilir, ancak bu kristaller içindeki temiz alanlar her zaman çok küçüktür ve taşlar asla 1-2 karattan daha büyük değildir. Yaklaşık 15 karara varan takılar bazen yarı saydam kütlelerden kesilir.
ışıldama Yok
şeffaflık Şeffaf saydam.
Emilim spektrumu Geniş bant yaklaşık 5500; mavi ve menekşe güçlü emilimi.
formül CuSiO 2 (OH) 2 .
Optik o = 1.644-1.658; e = 1.697-1.709. Tek eksenli (+).

Diyoptaz
Dioptaz

Dioptaz Bilgileri

Streak : Soluk mavi-yeşil.

Optik: o = 1.644-1.658; e = 1.697-1.709. Tek eksenli (+).

Oluşum: Oksitlenmiş bakır tortu zonu. Zaire; Şili; SSCB

Arizona: mikroskobik kristaller.

Guchab ve Tsumeb, Namibya : dünyanın en saydam kristalleri, bazıları saydam ama çoğunlukla bölünme düzlemleri ve kırıkları ile doludur. Bu kristaller matris üzerinde mükemmel bir renk ve 2 inç uzunluğundadır.

Yorumlar: Dioptaz, dünya genelinde mineral koleksiyonlarında bol miktarda bulunur ve çok nadir görülmez, ancak faset taşlar temiz parçaların azlığı nedeniyle oldukça nadirdir. 1 karat üzerindeki temiz taşlar neredeyse hiç bulunmaz ve az sayıda koleksiyonda taş vardır. Cabochons mavi-yeşil, yarı saydam ve oldukça çekici, ancak giymek için çok yumuşak.

İsim: Yunanca kelimelerin anlamını görmek, çünkü bölünme yönleri sadece kristallere bakılarak belirlenebilir. Oksitleyici bir orebody üzerinde hareket eden süreçlerin etkileşimi
bağlı olarak ikincil türler geniş bir dizi üretebilir
Çoğunlukla pH, Eh ve mevcut gibi kimyasal faktörler üzerinde
Çözümlerdeki katyon ve anyonların yetenek ve aktiviteleri.
Ana minerallerde bakırın bulunduğu yerlerde (genellikle
sülfitler), malakit ve azurit en yaygın olanlardır
sekonder Cu-mineraller. Bununla birlikte, hidroksi-klorürler, sül-
kaderler, arsenatlar, fosfatlar, vanadatlar ve silikatlar
Yerel olarak ortak ve hatta ekonomik öneme sahip olmak.
Dioptaz, ideal Cu
6
(Si
6
O
18
) ∙ 6H
2
O, bir siklosilikattır
Aslen Altyn-Tyube’de (Altyn-Tube) keşfedildimevduat, Kırgız Bozkırları, Karagandy Eyaleti, merkeziKazakistan. René Hauy (1798) ilk önceZümrüt olarak kabul edilen kristaller aslında farklıydı.
Türler. Bileşimsel olarak benzer olmasına rağmenchrysocolla, Dioptaz çok belirgindir.Yağışmasına yol açan koşullar daha kısıtlıdır.
Özellikle, dioptazın bulunduğu bazı yerlerdenispeten bol ve en büyük olduğu yerdekristaller, dolomit (± kalsit) ile ilişkili olarak oluşur (ör.
Markham 1959; Aşçı 2003; Walstrom 2006), öneri-Bu karbonat açısından zengin ortamlar için uygundur
dioptaz kristalizasyonu. Tip mekanına ek olarak,Bu türün en ünlü buluntuları Afrika’da yapıldı.Fernando Colombo, Raúl
lbölgesel jeoloji
Sierras de Córdoba, Sierras Pampeanas’ın bir parçasıMerkezi Arjantin’de (Pampean Ranges),
kaldırılan birkaç kuzey-güney trendi bloğuAnd orojenisi (Tersiyer) sırasında eğilir (Şekil 1a – b).
Yarış boyunca uzanan üç tane litolojik kemer var.
tektonik temaslarla ayrılmış tain zincirleri: bir batı işi
Düşük dereceli metapelitlerin ana maddesi, doğu bölgesi
basınçlı granülit fasiyesi metamorfik kayaçlar
tortul ve magmatik protolitler ve bir ara
orta ila yüksek amfibolit fasiyesi bölgesi (Baldo ve ark.
1996a, b ve burada referanslar). Mermer çok daha fazlası
Doğuda bol kalan iki kemerden daha fazla.
Sierras olarak bilinen bölgede bulunan çalışma alanında
Chicas ve yukarıda listelendiği gibi doğu kuşaklarına ait olanlar,
iki litolojik alan tanındı, ayrıldı
yoğun mylonitleşme ile işaretlenen kuzey yönündeki faylarla
(Şekil 1c); metamorfik sınıf doğuya doğru artar
(Gordillo ve Lencinas 1979; Baldo ve diğerleri 1996a, b; Ra-
pela ve diğ. 1998). Bakırın bulunduğu La Calera Grubu
cevherleşme yer alır, Grt – Sil – Crd
alt gnayslarla birlikte meta-diateksitler,
amfibolit ve diopsit mermerleri. Refrakter enklavlar
kuvars, metakuvarsit, amfibolitler ve ortopiroks
ene metabazitler migmatitler içinde meydana gelir (Baldo et
ark. 1996a, b). El Diquecito Grubu iki oluşur
El Diquecito Fault tarafından ayrılan topluluklar. Kime-
nalitik ortognayslar küçük yüksek dereceli ile interlayered
paragnayslar (Sil + Grt + Kfs) ve mermer mercekleri
amper

DİOPTAZ VE VULFENİT OLUŞUMU MATRİKS KAYA

DOĞAL KAYALAR
DİOPTAZ VULFENİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 230 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİOPTAZ VULFENİT OLUŞUMU
 • DÜZGÜN MATRİKS DİZİLİM
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON PARÇA
 • KATANGA / G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL STANDINDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Vulfenit, kütleler, kareler, küçük prizmatik ve minik tablo kristalleri şeklinde kristalleşen bir kurşun molibdat oksit mineralidir. Bu mineral genellikle

altın turuncu veya sarıdır, ancak mavi, kırmızı, gri, beyaz ve hatta renksiz olarak bulunabilir. Renk tonları kristal içindeki küçük krom izlerinden gelir. Vulfenit ağır oksitlenmiş kurşun yataklarında oluşur ve Pyromorphite , Mimetite , Hemimorphite ve Smithsonite gibi diğer bazı minerallerle ilişkili olarak bulunabilir.. Bu mineralin ilk keşfi 1845 yılında W.Haidinger tarafından Karintiya, Avusturya’da geldi. Daha önce Karintiya’nın kurşun yataklarındaki kristaller hakkında yazmış olan Avusturyalı mineralog Franz Xavier von Wulfen’in onuruna adını verdi. Arizona’daki Red Cloud Madeni, dünyanın gördüğü en iyi Vulfenit kristallerinden bazılarını çıkardı. Diğer önemli yerler arasında Meksika’daki Los Lamentos madenleri, Slovenya’daki Peca Dağı madenleri ve Bulwell, İngiltere’de bulunan damarlar bulunmaktadır.

DİOPTAZ VULFENİT

DİOPTAZ VULFENİT

Vulfenit solar pleksus ve sakral çakralarımızı aktive eder ve birbirine bağlar. Bu bağlantı kişinin kişisel iradesini aktive ederek herhangi bir rüyayı veya arzuyu ulaşılabilir hissettirir. Kişisel irademiz kendimize olan güvenimizi yeniden kazanmamıza yardımcı olur ve kişinin dürüstlüğünü, canlılığını ve kararlılığını daha önce hiç hissetmediğiniz seviyelere iter. Bu taşla çalışırken aklımız netleşir ve kişinin hedeflerine giden yolu kolayca görmesine yardımcı olur. Vulfenit, tam konsantrasyon gerektiren ve işinizi bitirmek için gereken “yangının” sağlanmasına yardımcı olan uzun yıldırıcı görevlere odaklanmanıza yardımcı olur.

Dioptaz , mavimsi-yeşil bakır siklosilikat minerali için yoğun bir zümrüt yeşili rengidir . Yarı şeffaftır. Parlaklığı sub- adamantine vitrözdür . Formülü

CuSiO 3 · H2O’dur (CuSiO 2 (OH) 2 olarak da bildirilmiştir). Diş minesiyle aynı olan 5’lik bir sertliğe sahiptir. Spesifik ağırlığı 3.28-3.35, iki mükemmel ve bir çok iyi yarılma yönüne sahiptir. Ek olarak, dioptaz çok kırılgandır ve örnekler büyük dikkatle ele alınmalıdır. Bu rhombohedra tarafından sonlandırılan 6-taraflı kristaller oluşturan bir trigonal mineraldir.

Dioptaz, Micah, Heifa ve Nuh olarak bilinen Ain Ghazal’da bulunan üç Çanak Çömleksiz Neolitik B kireç sıva heykelinin gözlerinin kenarlarını vurgulamak için kullanıldı. [3] Bu heykeller M.Ö. 7200 yılına kadar uzanmaktadır. [3]

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE MUHTEŞEM KOLEKSİYON GEM PARÇASI G.AFRİKA DOĞAL DİOPTAZ VULFENİT  KRİSTALİ 230 GR ÜRÜNÜMÜZ ÜST SEVİYE MİNAREL KOLEKSİYONCULARI İÇİN UYGUN OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUDAN KALKAR;
ÖLÇÜ:70 X49 MM X 50 MM

18. yüzyılın sonlarında, Kazakistan’ın Karagandy Eyaleti , Altyn-Tyube (Altyn-Tube) madenindeki bakır madencileri, rüyalarının zümrüt yatağını buldular. Binlerce parlak zümrüt yeşili şeffaf kristallerle dolu bir kireçtaşı içinde kuvars damarlarında fantastik boşluklar buldular. Kristaller analiz için Moskova’ya gönderildi. Ancak mineralin 5 sertliğinin sertliği ile karşılaştırıldığında zümrüt 8’in daha sert sertliği 8’i kolayca ayırt etmiştir. Daha sonra Fr. René Just Haüy (ünlü Fransız mineraloğu ) 1797’de esrarengiz Altyn-Tyube mineralinin bilime yeni olduğunu ve dioptaz ( Yunanca , dia , “içinden” ve optos , “görünür” olarak adlandırılır) mineralinin iki bölünme yönüne işaret ettiğini belirledi. kırılmamış kristallerin içinde görünür.

Dioptaz Vulfenit

Dioptaz Vulfenit

Dioptaz, çoğunlukla bakır sülfit mineral yataklarının oksitlenmiş bölgesinde ikincil bir mineral olarak oluştuğu çöl bölgelerinde bulunan nadir bir mineraldir. Bununla birlikte, oluşum süreci basit değildir, bakır sülfürlerin oksidasyonu , silika normal olarak yüksek alkali pH haricinde suda çok az çözünür olduğu için dioptazı kristalize etmek için yeterli olmamalıdır. Sülfürlerin oksidasyonu silika çözünürlüğünü baskılayan sülfürik asit açısından zengin yüksek asitli sıvılar üretecektir. Bununla birlikte, kuru iklimlerde ve özellikle de asitlerin karbonat ile tamponlandığı bir maden yatağının olduğu alanlarda, yeterli miktarda zamanla, silikanın dakika miktarları çözünmüş bakır oluşturan dioptaz ve krysocolla ile reaksiyona girebilir .

Dioptaz Taşı
Dioptaz Taşı

Kazakistan’daki Altyn Tüp madeni hala yakışıklı örnekler sunmaktadır; kahverengimsi bir kuvarsit konak, örneklerini diğer yerlerden ayırır. Tümünün en iyi örnekleri Tsumeb , Namibya’daki Tsumeb Madeni’nde bulundu. Tsumeb Dioptaz şeffaftır ve genellikle koleksiyoncular tarafından aranır. Dioptaz ayrıca güneybatı ABD’nin çöllerinde bulunur. Göze çarpan bir olay, Mammoth, Arizona yakınlarındaki eski Mamut-Saint Anthony Madeni olup, ince mikromoküs örneklerini oluşturan küçük kristallerin bulunduğu Arizona’dır . Buna ek olarak, küçük, soluk yeşil renkli dioptaz kristalleri, Hayden, Arizona yakınlarındaki Noel Madeninden geldi. İnce numuneler için bir başka klasik bölge de Renéville, Congo-Brazzaville’dir . Son olarak, Agua de Oro Arjantin’deki ve yakınlarındaki Malpaso Ocağı ilginç bir olaydır. Burada minik mavimsi-yeşil dioptaz bulunur ve kuartzda bulunur. Bu durumda, dioptaz birincildir ve kuvars, doğal bakır ve malakit ile kristalize edilmiştir.

Dioptaz Özellikleri

Dioptaz Özellikleri

Kullanın [ değiştir ]
Dioptaz mineral toplayıcılarla popülerdir ve zaman zaman küçük zümrüt benzeri taşlara kesilir. Dioptaz ve chrysocolla , nispeten yaygın olan tek bakır silikat mineralleridir. Bir Dioptaz gemstone asla ultrasonik temizlemeye maruz kalmamalı veya kırılgan mücevher parçalanmamalıdır. Zemin pigmenti olarak, boyamada Dioptaz kullanılabilir.

En ünlü (ve pahalı) dioptaz mineral bölgesi Tsumeb , Namibya’dadır. [4]Bu kristalin depozitoları Şili, Peru, Kongo ve ABD’de olduğu gibi Rusya, İran, Zaire, Namibya ve Kuzey Afrika’da da bulunmuştur.

Adının anlamı, “görmek” ve “içinden” anlamına gelen Yunanca kelimelerden gelir ve geçmişte Bakır Zümrüt denir.

Bir matris üzerinde veya kristal olmayan bir kütle olarak çok küçük prizmatik altıgen kristaller oluşur. Diğer bakır bazlı taşlarla aynı alanlarda bulunan ve kalsit içerisine dahil edilebilen bakır esaslı bir taştır.

Doğal kristallerin rengi, içindeki bakırdan. Renkleri, derin turkuazdan veya mavi-yeşilden zümrüt yeşili kadar uzanır ve genellikle Malakit yakınında büyür. Kuantum Quattro, bu minerali taştaki çeşitli minerallerden biri olarak içerir.

Dioptaz Crystals
Karma, Merhamet ve Karma’nın Serbest Bırakılması
Eğer ‘sıkışmış’ hissediyorsanız ve hayatınızla ilerlemeyi zor bulduysanız, bu güzel taş ihtiyacınız olan şey olabilir.

Daha yüksek manevi kalp çakranın içinde yankılanan güçlü şefkat ve affetme titreşimi sayesinde geçmişin gitmesine izin verir.

Dioptaz Faydaları

Dioptaz Faydaları

Tam bir yaşam sürmenizi engelleyen şeyler, bu yeşil kristalin içinde yer alan yeşil ışının enerjisi ile serbest bırakılır.

Onun enerjisi, hayatınızda iyi hizmet etmeyen şeyleri görmenizi sağlar.

Yaşamınızda meydana gelen durumlar ve bazı ilişkiler doğada karmik olabilir.

Bunlar, bu ilişkileri düzenleyen karmaları serbest bırakabilmeniz için size özel olarak düzenlenmiş olabilir.

Bu yeşil kristalin enerjisi, bu ilişkilerde gerçeği görmenize ve onların dinamiklerini değiştirmenize izin verebilir. Ya da diğer kişiyi serbest bırakmanıza bile izin vermek için, ikiniz de hayatınızda ilerleyebilirsiniz.

Kim Kullanmalı?
Dioptaz
Diyoptaz
Birçoğunuzun asla çözmediğiniz iç çocuk duyguları var.

Bu taş, kıskançlık, nefret ve öfke gibi istenmeyen duygulardan kurtulmanıza yardımcı olacağından, içsel çocuğunuzu iyileştirmenize yardımcı olmak için güçlüdür.

 

Onların enerjisi, bolluk dolu bir hayatın olmasına izin verebileceğinizi ve hepinizin deneyimlenmesi için zengin bir yaşamın mevcut olduğunu görmenizi teşvik eder.

Diyopaz Taşı

Diyopaz Taşı

Bu kristallerin titreşimi kalp çakrasının içinde hissedilebilir ve ayrıca timüste veya daha yüksek kalp çakrasında kullandığınız zaman daha yüksek frekanslı titreşimi hissedebilirsiniz.

Bu taşın titreşimi, üçüncü göz çakrasını da uyarır.

Bu, üçüncü gözünüz aracılığıyla sorunlarınızın kaynağını görmenize ve sahip oldukları acıyı hafifletmenize olanak tanır.

Bu, bunları nasıl çözeceğinizi anlamanıza yardımcı olabilir.

Bu güzel yeşil kristaller içindeki yeşil ışının enerjisi, hayatınızın her seviyesinde bolluk ve refahı çekecektir .

Bu nasıl kullanılır
Bu kristalle meditasyon, onu kullanmanın en güçlü yoludur. Bu taşı kullanırken başkaları için affetme ve şefkat enerjisi de içinde yankılanır.

Bu taşı kristallerle yapılan bir meditasyonda kullanmak, hissettiğiniz olumsuz duyguların auralarını temizleyecektir.

Bu duyguların gitmesine izin verirken, negatifliğin hedefleri olanlar için boşluk boşluğunu sevgi ve merhametle dolduracaksınız.

Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşı

Dioptaz
Matrix Üzerindeki Dioptaz Kristalleri
Kendi kişisel şifa ve ilişkilerinizdeki iyileşme, bu taşı kullanmanın çok değerli bir sonucudur. Birkaç yıldız işareti için bir burç olduğu için, yıldız işareti ile doğum lekeleri listesinde bulacaksınız.

Taşın büyük kristalleri yaygın olmamasına rağmen, Dioptaz kolye güzeldir. Çoğu mücevher, bir matris üzerinde bir grup minik kristalden oluşur, ya altın ya da gümüş bir ayardır.

Ka Gold Jewelry
Ka Gold Jewelry’deki kreasyonlara bakın
Onlar Akrepler ve Yaycılar için bir mihenk taşıdırlar ve taşı üzerinizde tutmak mükemmel bir fikirdir.

Eğer ondan yapılmış takı bulamazsanız, bu kristallerden birini satın alın ve cebinizde küçük bir taş bulundurun.

Bu, affetmene yardımcı olacak bir taş. Bazen en çok affetmeniz gereken kişi kendinizdir.

Diyoptaz Taşı
Diyoptaz Taşı

Enerjinin kendiniz ve başkaları için merhametle doldurmasına izin verin ve yaşamınızda büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

Neden Kullanmalı?
Dioptaz doğal kristalleri, vücuttaki enerjiyi arttırır ve sizi geride tutan, dinginlik ve refahı arttıran tıkanıklıkları çözer. Bağışıklık sistemine yardımcı olurlar ve migrenleri, baş ağrılarını ve ağrıları giderebilirler.

Dioptaz
Dioptaz
Çakralarınızı eterik bedeninizle hizalamak için güçlü taşlardır. Ruhsal vizyon yeteneğiniz onların enerjilerinden faydalanır ve yin-yang enerjinizi dengeleyecektir.

Bu yeşil kristaller enerjiyi kalpten destekliyor, kalp çakrasındaki rezonansı ve yüksek kalp çakrası, kötü niyetli ilişkilerde olan kadınlar için güçlü.

Hayatınızdaki bu zamanda çözülmemiş travmalarınız varsa size yardımcı olacaklardır. Yüksek tansiyon dahil olmak üzere kalp problemleri olan kadınlar kendi enerjileriyle desteklenebilir.

Vücudunuzda negatif enerji tutuyorsanız, geçmiş deneyimlerinizle bağlantılıysa, sağlığınıza bu yeşil kristallerin titreşimi eşlik edebilir. Duygusal bedenin güçlü şifacıdır.Dioptaz, dünya genelinde mineral koleksiyonlarında bol miktarda bulunur ve çok nadir görülmez, ancak temiz parçacıkların azlığı nedeniyle faset taşlar oldukça nadirdir. 1 karat üzerindeki temiz taşlar neredeyse hiç bulunmaz ve az sayıda koleksiyonda taş vardır. Cabochons mavi-yeşil, yarı saydam ve oldukça çekici, ancak giymek için çok yumuşak.
Dioptaz Değeri

Uluslararası Gem Topluluğu (IGS), değerli taş değerlendirme hizmetleri sunan işyerlerinin bir listesine sahiptir.
Dioptaz Bilgileri

Vulfenit Dioptaz

Vulfenit Dioptaz

Veri değer
isim Diyoptaz
Kristalografi Altıgen. Bazı bölgelerde ince kristaller yaygındır; güdük, uzamış.
Kırılma indisi 1,644-1,709
Renkler Zümrüt yeşili, mavimsi yeşil.
parıltı Camsı.
Kırılma parlaklık Yağlı.
Kırık Eşit olmayan düzensiz
Sertlik 5
Spesifik yer çekimi 3,28-3,35
Çift-kırılma 0.053
yarılma Mükemmel 1 yön
Dağılım 0.036
Taş boyutları Kristaller oldukça büyük olabilir, ancak bu kristaller içindeki temiz alanlar her zaman çok küçüktür ve taşlar asla 1-2 karattan daha büyük değildir. Yaklaşık 15 karara varan takılar bazen yarı saydam kütlelerden kesilir.
ışıldama Yok
şeffaflık Şeffaf saydam.
Emilim spektrumu Geniş bant yaklaşık 5500; mavi ve menekşe güçlü emilimi.
formül CuSiO 2 (OH) 2 .
Optik o = 1.644-1.658; e = 1.697-1.709. Tek eksenli (+).

Diyoptaz
Dioptaz

Dioptaz Bilgileri

Streak : Soluk mavi-yeşil.

Optik: o = 1.644-1.658; e = 1.697-1.709. Tek eksenli (+).

Oluşum: Oksitlenmiş bakır tortu zonu. Zaire; Şili; SSCB

Arizona: mikroskobik kristaller.

Guchab ve Tsumeb, Namibya : dünyanın en saydam kristalleri, bazıları saydam ama çoğunlukla bölünme düzlemleri ve kırıkları ile doludur. Bu kristaller matris üzerinde mükemmel bir renk ve 2 inç uzunluğundadır.

Yorumlar: Dioptaz, dünya genelinde mineral koleksiyonlarında bol miktarda bulunur ve çok nadir görülmez, ancak faset taşlar temiz parçaların azlığı nedeniyle oldukça nadirdir. 1 karat üzerindeki temiz taşlar neredeyse hiç bulunmaz ve az sayıda koleksiyonda taş vardır. Cabochons mavi-yeşil, yarı saydam ve oldukça çekici, ancak giymek için çok yumuşak.

İsim: Yunanca kelimelerin anlamını görmek, çünkü bölünme yönleri sadece kristallere bakılarak belirlenebilir. Oksitleyici bir orebody üzerinde hareket eden süreçlerin etkileşimi
bağlı olarak ikincil türler geniş bir dizi üretebilir
Çoğunlukla pH, Eh ve mevcut gibi kimyasal faktörler üzerinde
Çözümlerdeki katyon ve anyonların yetenek ve aktiviteleri.
Ana minerallerde bakırın bulunduğu yerlerde (genellikle
sülfitler), malakit ve azurit en yaygın olanlardır
sekonder Cu-mineraller. Bununla birlikte, hidroksi-klorürler, sül-
kaderler, arsenatlar, fosfatlar, vanadatlar ve silikatlar
Yerel olarak ortak ve hatta ekonomik öneme sahip olmak.
Dioptaz, ideal Cu
6
(Si
6
O
18
) ∙ 6H
2
O, bir siklosilikattır
Aslen Altyn-Tyube’de (Altyn-Tube) keşfedildimevduat, Kırgız Bozkırları, Karagandy Eyaleti, merkeziKazakistan. René Hauy (1798) ilk önceZümrüt olarak kabul edilen kristaller aslında farklıydı.
Türler. Bileşimsel olarak benzer olmasına rağmenchrysocolla, Dioptaz çok belirgindir.Yağışmasına yol açan koşullar daha kısıtlıdır.
Özellikle, dioptazın bulunduğu bazı yerlerdenispeten bol ve en büyük olduğu yerdekristaller, dolomit (± kalsit) ile ilişkili olarak oluşur (ör.
Markham 1959; Aşçı 2003; Walstrom 2006), öneri-Bu karbonat açısından zengin ortamlar için uygundur
dioptaz kristalizasyonu. Tip mekanına ek olarak,Bu türün en ünlü buluntuları Afrika’da yapıldı.Fernando Colombo, Raúl
lbölgesel jeoloji
Sierras de Córdoba, Sierras Pampeanas’ın bir parçasıMerkezi Arjantin’de (Pampean Ranges),
kaldırılan birkaç kuzey-güney trendi bloğuAnd orojenisi (Tersiyer) sırasında eğilir (Şekil 1a – b).
Yarış boyunca uzanan üç tane litolojik kemer var.
tektonik temaslarla ayrılmış tain zincirleri: bir batı işi
Düşük dereceli metapelitlerin ana maddesi, doğu bölgesi
basınçlı granülit fasiyesi metamorfik kayaçlar
tortul ve magmatik protolitler ve bir ara
orta ila yüksek amfibolit fasiyesi bölgesi (Baldo ve ark.
1996a, b ve burada referanslar). Mermer çok daha fazlası
Doğuda bol kalan iki kemerden daha fazla.
Sierras olarak bilinen bölgede bulunan çalışma alanında
Chicas ve yukarıda listelendiği gibi doğu kuşaklarına ait olanlar,
iki litolojik alan tanındı, ayrıldı
yoğun mylonitleşme ile işaretlenen kuzey yönündeki faylarla
(Şekil 1c); metamorfik sınıf doğuya doğru artar
(Gordillo ve Lencinas 1979; Baldo ve diğerleri 1996a, b; Ra-
pela ve diğ. 1998). Bakırın bulunduğu La Calera Grubu
cevherleşme yer alır, Grt – Sil – Crd
alt gnayslarla birlikte meta-diateksitler,
amfibolit ve diopsit mermerleri. Refrakter enklavlar
kuvars, metakuvarsit, amfibolitler ve ortopiroks
ene metabazitler migmatitler içinde meydana gelir (Baldo et
ark. 1996a, b). El Diquecito Grubu iki oluşur
El Diquecito Fault tarafından ayrılan topluluklar. Kime-
nalitik ortognayslar küçük yüksek dereceli ile interlayered
paragnayslar (Sil + Grt + Kfs) ve mermer mercekleri
amper