OTANT�K TA�

DOĞAL AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ ÖZEL KESİM
 • 12 GR
 • 19.45 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL AKUMARİN TAŞI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL

Akuamarin Berilyum Alüminyum Silikat kimyasal bileşimi ile Beril taş ailesi (mavi Beril ) aittir. Akuamarin deniz suyu için Latince’dir ve deniz suyu rengi ( su için Latince Latince ve Latin deniz için) nedeniyle adlandırılmıştır. Rengi , az miktarda demir bulunması nedeniyle açık maviden koyu maviye değişir. Akuamarin, taşların hangi açılardan göründüğüne bağlı olarak mavi veya renksiz görünen dikroiktir ( iki renkli ) . Gem kalitesinde akuamarin, kristalin uzunluğu boyunca çizgilere sahip uzun ve kusursuz 1 m’ye kadar olabilen altıgen kristaller olarak bulunur. En büyük bilinen taş kaliteli akuamarin 1910 yılında Minas Gerais, Brezilya’da bulundu. 240 liradan fazla ağırlığa sahip ve 100.000’den fazla karataşına kesildi. Akuamarin, zümrüt ve bixbitten farklı olarak, genellikle az sayıda veya hiç farkedilmeyen kapanımlarla ortaya çıkar. Aynı renkteki akuamarin euclaz ile karıştırılabildiğinden, topaz (dikroizm – iki renk – akuamarin ve mavi topaz arasındaki optik farklardan biridir), turmalin , zirkon ve siyanittir.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Efsaneye göre, akuamarin deniz kızlarının hazine sandığından kaynaklandı ve eski zamanlardan beri denizcilerin şanslı taşı olarak kabul edildi. Akuamarinlerin okyanusu sakinleştirdikleri, denizcilerin denizde güvenliğini sağladıkları ve deniz tutmasını önledikleri düşünülüyordu.

daha düşük kaliteli Aquamarine değerli taşlar, istenilen kalıcı akuamarin mavisi rengini değiştirmek için 400-450 derece C’ye ısıtılır . Ancak, renksiz hale gelebileceğinden, değerli taşların aşırı ısınmasına özen gösterilmemelidir. Renk radyasyon ile güçlendirilebilir, ancak bu değişiklikler sürmez. Örneğin, koyu mavi akuamarin gibi nadir bir çeşitlilikte olan maxixe’nin koyu mavi renginin, doğal radyasyondan kaynaklandığına inanılmaktadır, ancak renk uzun vadede gün ışığına maruz kaldığında kaybolur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 19.45 KARAT DOĞAL AKUMARİN TAŞI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL ANLAMLI FANTASTİK BİR HEDİYE…

AKUAMARİN TAŞ BAKIMI
Aquamarines asla bir buharlı temizleyici veya ultrasonik bir temizleme makinesi ile temizlenmemelidir. Aquamarines yumuşak bir fırça kullanarak herhangi bir ticari takı temizleyici veya yumuşak sabun ve ılık su ile temizlenebilir. Temizledikten sonra mücevherlerinizi iyice yıkadığınızdan ve kuruduğundan emin olun.
AKUAMARİN TAŞ KAYNAKLARI

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Bugün en iyi akuamarin yatakları, yerel olarak cascalho olarak adlandırılan Brezilya’da bulunmaktadır. Ayrıca Rassia (Urals Dağları), Afganistan, Pakistan, Avustralya ve Hindistan’da da bulunabilir. Madagaskar’da koyu mavi bir çeşitlilik görülür. Burada dünyanın değerli taş için interaktif harita bulabilirsiniz.
MÜCEVHERAT AQUAMARİNE GEMSTONE
Aquamarine sert bir taş olduğundan, her tür mücevherat için mükemmeldir. Aquamarines yüzük, kolye ve küpeler olarak giyilir. Akuamarin, en derin renklenmeyi vurgulamak için genellikle kristalin uzunluğuna paralel olarak masa fasetiyle kesildiğine dikkat edilmelidir. Akuamarinin mavi topazdan daha pahalı olduğu, ancak ya zümrüt ya da biksitten daha az pahalı olduğu unutulmamalıdır. Bizim güvenli mağazadan güzel akuamarin mücevherat için alışveriş yapın veya doğrudan amazon.com’dan alışveriş yapın
AQUAMARİNES’İN BÜYÜLÜ VE ŞİFALI ÖZELLİKLERİ
Akuamarin kelimesi renginden dolayı deniz suyu için Latince sözcüğünden gelmektedir. Akuamarinlerin şifa unsurlarının yanı sıra iyileştirici özellikler taşıdığı düşünülmüştür. Bir insanın hıçkırıkları varsa, örneğin, insanlar bunun bir akuamarin yerleştirildiği içme suyuyla iyileştirilebileceğine inanırlardı. Bu ilacın ayrıca göz ve solunumla ilgili konularda da çalıştığı düşünülüyordu.
Aquamarines ayrıca gençliği ve mutluluğu simgeliyor ve aşka bağlı birçok çağrışım var. Orta çağlarda, onlar alyans ve zaten evli çiftler için popüler bir seçim vardı, bu taş sevgisini yeniden canlandırabilecek inanılıyordu. Eğer bu değerli taşa sahip bir rüya varsa, o zaman bu sevgi dolu ilişkileri ve dostlukları sembolize etmekti. Akuamarin Mart ayı için bir mihenk taşıdır . Akuamarin deniz suyu rengi bu taşa adını “aquamarine” ismi olarak vermiş ve deniz suyu için Latince sözcüğünden türemiştir. “Aquamarine” terimi, Gemelya ve Lapidum Historiyasında Anselmus de Boodt tarafından önemli bir gemolojik çalışmada kullanılmıştır. ”1609 yılında yayınlanmıştır. Akuamarin, eski soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda, deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ama bugün daha çok renk, daha değerli taş. 1910 yılında, şimdiye kadarki en büyük akuamarin, Brezilya’da 243 kilo ağırlığındaydı. Daha sonra 200.000 karattan daha küçük taşlara kesildi.
Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğrenin
Doğum günün:

14 Ayar Altın Akuamarin Yüzük

sadece 179 $ ‘dan başlayan
kurbağa yeşilimsi history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane vardır. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarin üzerine oyulmuş olsaydı, düşmanları uzlaştırmaya ve onları arkadaş edinmeye hizmet ettiğine inanırdı. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç sevginin atmosferini emdiğini belirtti: “Ne zaman kutsanmış ve yıprandı, aşık oldu ve çok güzel şeyler yaptı.” Aquamarine aynı zamanda damadın gelinin en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. evliliklerinin tamamlanması. Yunanlılar ve Romalılar, denizaltının deniz kenarı gibi güvenli ve zengin geçişini garanti eden denizaltını biliyordu. Ortaçağ döneminde, taş evli çiftlerin sevgisini yeniden yaşatmak için düşünülmüştü. Ayrıca askerlerin yenilmez hale geldiğine inanılıyordu.
Kendi Aile Keepsake Tasarla
Aquamarine’ı herhangi bir değerli taşla birleştirerek, sevdiklerinizin doğum lekeleri veya en sevdiğiniz renk kombinasyonlarıyla kendi eşsiz aile hatıralarınızı yaratın.
Aquamarine ile birleştir:

aquamarine_sea_1.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de büyük ölçüde akuamarinlere hayranlık duymuş ve değer vermişlerdir. Mutluluk ve sonsuz gençliğin bir sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Havari, St. Thomas ile özdeşleştirildi çünkü “deniz ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptılar.” Belli bir mücevheri tanımlamak on iki havariden biriyle o zamanlar yaygın bir uygulamadır. 1377’den beri William Langland’ın “Piers ve Ploughman’la ilgili Vizyon”, akuamarin zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu antidot, Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar aralarında çok sayıda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler talepteydi. Diğer değerli taşlarla olduğu gibi taşı ezmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya halka şeklinde takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Orta Çağ yazarları akuamarin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia etti. Bir kristal top gibi kesildiğinde, falcılık için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski literatürde, taşın bir kehanet aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi tanımlanmıştır. Bir yöntem, sadece bir yüzeye dokunarak bir kase su üzerinde bir iplik tarafından bir taş asılı dahil. Kabın iç kenarı, alfabenin karakterleri ile kaplandı. Diviner, ipliğin üstünü tutmak ve taşın belirli harflere çarpmasını sağlamaktı, bu da önemli bir sorunun cevabını ortaya çıkaracaktı, bir çeşit ouija tahtası gibi. Bir başka yöntem, bir kristalin bir saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar, sıvının yüzeyindeki mesajları ortaya çıkarırdı. Aquamarine’nin vahiy yetkileri de kayıp ya da saklı şeylerin aranmasında yardımcı oldu.
yeşilimsi Victor-history.jpg
Halkbilimine göre akuamarin, savaşlarda ve hukuki ihtilaflarda zafer kazanırdı. Gem ayrıca, yalama ve esneme tedavi ile yatırıldı ve özellikle çene, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrısı hastalıklarını tedavi etmek için etkili olarak kabul edildi. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmura neden olacağı ya da düşmanlarına kuraklık getireceği inancında törenlerde de kullanılmıştır. Bir tılsım olarak giyildiğinde, ağrının rahatlamasını sağlamayı ve kullanıcının daha dostça olmasını sağlamayı, zekayı hızlandırmayı ve tembelliği iyileştirmeyi düşünmüştür. Eski filozof Pliny , bu deniz canlılığı hazinesine övgüde bulunarak, “bir yaz denizinin derinliklerinde bir denizkazının hazine evinden gelmiş gibi görünen güzel akuamarin, inkar edilmemesi gereken tılsımlar vardır” demiştir.
Akuamarin Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Yüzlerce folklora dayanır, bunların çoğu, sevdiklerinizin doğum lekelerini ya da modern tıbbın yaşından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonunu canlandırır. Bu gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye almak için lütfen kalifiye bir doktora başvurunuz.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Antik çağda olduğu gibi, Modern zamanlarda da, akuamarin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkiye sahip olduğu söylenir. Akuamarin özellikleri ilk olarak M.Ö. 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra, tüm hastalıklar için, suya konur ve bir içecek olarak verilirse iyidir.” Yaşlı’nın Doğal Tarihine ait Pliny , aynı zamanda taşı, göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak da listelemektedir. Göz, bir akuamarin daldırılmış su içinde yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını tedavi etmek için, her sabah göze mücevher tozu yerleştirilmesi tavsiye edildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde, modern şifacılar, akuamarin taşının akvaryumun su yönleriyle daha fazla ilişkili olduğu, sıvı tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, glandüler bozukluklarla başa çıkmaya yardımcı olacağına ve aynı zamanda, Eski şifacıların inandığı gibi, gözlerin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanırlar. Bazıları, ağız boşluğu ile ilişkili en çok rahatsızlığı tedavi etmek için özel taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz kömürü ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek bileşiminden ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalite.
peacetest.jpg
Akuamarin’i zihinsel rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel olarak iyileştirici bir taş olarak gören birçok inanç da vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “her amaca uygun” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot’un Asılmış Adam Kartı ile birlikte kullanıldığında, insanların, yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için hayattaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Bir iç huzur ile komünyonda daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini sakinleştirebilme yeteneği ile bilinir. Akuamarin, meditasyonu yapmak için harika bir taştır çünkü zihni sindirir ve daha yüksek düzlemlerden haberleşmeyi kolaylaştırır. Ek düşüncelerin temizlenmesi, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumuna geçmekte ve insanlığa karşı olan tutkulu hizmeti teşvik etmektedir. Ruhani ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları her seviyede hafifçe haberleştirerek, her seviyede sezgisel iletişim sağlar.

Akumarin Yüzük

Akumarin Yüzük

Taşla çalışmak kişinin genel anlamda iyi olma hissini geliştirir. Bazıları akuamarinin erteleme suçu olan kişileri tedavi etmek için kullanıldığını ileri sürmektedir. Akuamarin kullanan birinin daha iyi düşünebilme ve hızlı karar verebilme kabiliyetine sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca birisini desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal salınım zamanlarında motivasyonu ve konforu teşvik eder. Taş, hizmet, kalkan ve koruyuculuk hizmetlerine yardımcı olur, bizi değişime ve değişime, hayatın gidişatına, yoluna ve amacına hatırlatır. Ruhsal ve psişik farkındalığı geliştirmeye yardımcı olur, çekirdek ruh onarımını ve iyileşmesini sağlar, ruh geri kazanımına yardımcı olur ve her düzeyde derinden iyileşir. İçsel benliğin bireyin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin vererek, perspektifte sıradan dünyaya bağları tutmasına izin verdiği için, kişinin tüm varlığa arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha fazla değer vermek ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızın sakin ve arınmış kalmasına yardımcı olmak için mükemmel bir taştır.
Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilim
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder  soluk mavi, açık mavi-yeşil veya hatta açık yeşil olan beril . Genellikle berraktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarin yeşili, sarı izleri olmayan sulu yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşilti. Ancak günümüzde, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisi, ama mavi taşlar bile onlara yeşil veya mavimsi yeşil bir renk katmaktadır. Bir akuamarine hangi açıya bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Bu bir pleachroic etkisi denir. Akuamarinlerin değişik bir görüntüsü, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, tadını çıkardığınız bir miktar sudan oluşan bir tonu hatırlatır. Piyasadaki neredeyse tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüşlerdir. Derin mavi akuamarinler için tüketici tercihi ile buluşmada, taşlar, mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olan 800 derece Fahrenheit civarında ısıtılır. Akuamarinin açık renk tonu tüm cilt renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyum sağlar. Birçok akuamarin taşı neredeyse inklüzyon içermez ve parlaklıkları camsıdır .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpgGüzel okyanusun doğal yatıştırıcı ruhunu harmanlayan Aquamarine , Dünya’nın eski ve hayat veren sularının canlı şifa gücünü yakalar. Eski folklorda denizkızlarının hazinesi olarak bilinen Aquamarine taşı, şifalı mücevher koleksiyonunuz için vazgeçilmez bir parçadır çünkü gezegene hayatın kökeni olan suya yeniden bağlanmamıza yardımcı olur.

Enerji departmanında bunalmış hissediyor musun? Aquamarine’in buzlu mavi enerjisine çekildiyse, bir doz Vitamin ‘Sea’ ve suyun rejenere iyileşme özelliklerine ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret. Cildinize bir kolye veya bileklik olarak takın ve hemen suyla yayılan titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hissedin. Aquamarine gemstone ile mutluluk, özellikle de kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde gelir.

İyileştirici özelliklerinin sabit bir akışından yararlanmanın kolay bir yolu, taşların kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolyeyi takmaktır. İhtiyacınız olan her zaman, kalbinize, kutsal duygular öncülük etmesine izin vermek yerine, kalbinizi açmak için bir hatırlatma olarak dokunun.

Akuamarin yüze soğuk su bir sıçrama gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleri ile meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden keşfetmeye yardımcı olur. Akuamarin taşı , duyularımızı yükselterek , gülleri durdurup kokladığımızı hatırlatır ve yaşam için yenilenmiş bir lezzet için kıyıya doğru ilerler.

Karaya oturmuş olursanız, kristalle infüze edilmiş bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarından yararlanmak için başka bir yoldur. Kristallerin şifa potansiyeline tam olarak erişilmesi söz konusu olduğunda, her şey kristalinizle bir kalbe dönüşür. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve niyetinizle programlayın. Banyo yaparken, sadece suya bir Akuamarin taşı ekleyin ve iç mantra üzerinde meditasyon yapın. Taş, su içinde infüze edildiği ve banyolarınızı hızlandırdığı için iyileştirici özelliklerinin bir özünü yaratacaktır.

Bir güzellik kristali olan Aquamarine gemstone, bedeni güzelleştirmek için harika bir kristaldir, çünkü öz-saygı ve iç huzuru, ebedi gençlik için özel formülü teşvik eder. Himalaya deniz tuzlarını ve ölü deniz tuzlarının anti-enflamatuar faydalarını iyileştirerek iyileştirici etkilerini artırdığınızda Aquamarine taşıyla banyo zamanınızı daha da büyülü hale getirin. Parlayan bir ortam için bir mum yak ve mutlu bir yer olan bir ada cennetinin göz kamaştıran mavi sularına uzak bir yere gitmeye hazır ol. Yunusların dalgalarda dalga geçtiğini düşündüğünüz gibi, kendinizi Aquamarine, huzur ve sükunet taşının su özleri ile ıslanırken, kendinizi rahatlama durumuna daha da derinlemesine bırakın.

Akumarin Taşı Satış

Akumarin Taşı Satış

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini çağrıştıran bu değerli taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılıyor ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk hissi veriyor. Sık sık suyla seyahat eden ya da suyla yaşayanlar için Aquamarine, pek çok şifa avantajı ile birlikte olması gereken bir şans eseridir. Sudan uzak ama uzun süredir yaşayanlar için, Aquamarine her zaman onları güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş, yıpranmış sinirleri sakinleştirdiği zaman kayalara yol açar, çünkü okyanusun yatıştırıcı niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarin, inanılmaz yaşlanma karşıtı özellikleriyle gençliğin canlılığını ve güzelliğini yeniden kurguladığı bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı yeniden canlandırın, bu da sakinliğin yeniden canlandırılmasına yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeli ile sabah veya akşam için mükemmel bir rutin.
Meditasyon Nasıl Yapılır?
Yirmi dakika iyileşme kristali ile sessizce oturun ve taş için sahip olduğunuz bir niyet üzerinde meditasyon yapın. Bu kristal, huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Aquamarine aynı zamanda, boğaz ve kalp çakralarını temizleme ve enerji verme gücünden dolayı açık ve yapıcı iletişimi geliştirmeye geldiğinde bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, diğerleriyle pozitif etkileşimleri teşvik etmek için taşı göğüs kemiği veya boğaz üzerine yerleştirin. Gerçek benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da gelişmiş bir cesaret, kendine sevgi ve güven duygusuna yol açar.
Akuamarin Anlamı
“Aqua” su için “Latince” ve “deniz” anlamına gelen “Aquamarine taş anlamını ve antik su krallıklarına olan bağlantısını ifade eden dz” dür. Gerçek Aquamarine, büyüleyici ve şeffaf bir soluk turkuaz içerir. takı tasarımına … Bu şifa kristali, denizle olan bağlantılarından dolayı, su elementini sağlık ve wellness için çok önemli olan vücutlarımızda temizlemeyi ve temizlemeyi, özellikle de% 70 sudan oluştuğumuzdan beri çalışır. Su elementi veren dünya yaşamına, Aquamarine duygusal toksisiteyi ortadan kaldırmaya ve iç huzuru hissetmeye yardımcı olur.

Akuamarin Şifa Özellikleri
Akuamarin özellikleri, eski denizlerimizin iyileştirici, canlı güçlerini içerir. Milyonlarca yıldan beri evrimleşen bu taş, üzüntü ya da yalnızlık gibi hoş olmayan duyguları yatıştırmaya geldiğinde taşlaşır. Akuamarin, şifa kristal koleksiyonunun temel bir bileşenidir, çünkü bizi dünyanın yaşam veren sularına yeniden bağlamaya yardımcı olur. Denizcilerin, denizcilerin ve büyülü deniz kızlarının efsanevi ruhunu çağrıştıran bu değerli taş, geniş okyanuslarımızın derin katmanlarını ve çeşitli serin mavi ve yeşil tonlarını yansıtıyor. Akuamarin, durum ne olursa olsun, içsel gücü ve cesareti cesaretlendirerek, huzur duygularını arttırdığı bilinmektedir.

Modern denizkızının Aquamarine’den faydalanması için basit ve etkili bir yol, temizleyici ve gençleştirici bir güzellik ritüeli. Zümrüt içeren mineral tipi beril’e ait Aquamarine, inanılmaz anti-aging etkileri ile bilinir. Her yaşta genç ve canlı ciltler için, bu temiz su için en iyi şekilde işleyen ham Aquamarine parçalarıyla güzellik suyu hazırlayın. Öncelikle, kristallerinizi sıcak filtrelenmiş suyla temizleyin, kir ve gevşek parçacıklar içermediğinden emin olun. Bu kristallerin doğal halleri nedeniyle üzerlerinde toprakları bulunmasının yaygın olduğunu unutmayın.

Kristaller temizlendikten sonra, bunları bir cam kaseye koyun ve filtrelenmiş su ile örtün. Güneş doğarken, topu doğrudan güneş ışığına alın ve değerli taşların güneşin inanılmaz gücünü emmesini sağlayın. Dolunaysa, Aquamarine taşlarını ay ışığının altına bir gecede yerleştirme seçeneğine de sahipsiniz. Şimdi Aquamarine şifa özellikleri ile infüze edilmiş ve aktive edilmiş bir güzellik suyunuz var, sabah ve gecede yüzünüze sıçradığınızda, “Ben canım”, “Kendimi seviyorum” ya da gerçek olanla ilgili bir başka mantra içsel ruh. Kâseyi su ile doldurun ve güneş ışığına ya da ay ışığının altına getirin ve her zaman günlük cilt bakım rutininize canlandırıcı bir ilave olan sürekli canlandırıcı ve yatıştırıcı Aquamarine su tedarik edin.

Akumarin Taşı Nerede Bulunur

Akumarin Taşı Nerede Bulunur

İnanılmaz derecede geniş ve güzel okyanuslarımızdan bin yıl boyunca evrimleşen çarpıcı ve canlı kristal Aquamarine ile enerji alanlarınıza denge ve huzur getirin. Akuamarin kristalin suların saflığını ve denizlerin coşkusunu ve rahatlamasını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyici, gerçeğe, güveni ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Aquamarine deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılırdı ve denizciler tarafından iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsımı olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda ebedi gençliğin ve mutluluğun bir taşı olarak görülüyordu. [Simmons, 49] Günümüzde, suyun üzerinde, üzerinde veya yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve yürekten iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine ismi, “deniz suyu” anlamına gelen Latin su marinusundan geliyor ve okyanus gibi ışıltılı rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beril ailesinin bir üyesidir. Rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal makyajı içindeki demir oksitlerden kaynaklanır. Eski gözlemci, ayın etkisi altında olduğunu düşünmüş, çok büyük bir manyetik etki uygulayan bir orb. Günümüzün kristal bakışının destekçileri, bir Aquamarine’i gelecek olayları görmek için kullanırken, ayın arttığında bunu yapıyorlar. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizma, taşın tahmin yeteneğini güçlendirecektir.

Akuamarin, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeylerin yanı sıra, denize bağlı her şeyi içerir. Gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılarak, süresiz olarak kendisini yansıtan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, meditasyon ve vahiy, bir peygamber, şaman, şifacı ve mistik taş için elverişlidir. Ayrıca, ruhlarımızın en karanlık derinliklerini, kendimizle ve başkalarıyla birlikte yüzleşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Beril ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşitlilikte Goshenit gibi değerli taşlar olarak kullanılsa da, Beril ailesi, Beril’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanır ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Aquamarine, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her türden öğretmen ve muhabir için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçeklerinin, bilgeliğinin ve hislerinin tam olarak farkında oldukları ve onları açıklık ve kanaat ile açıklayabildikleri bir bilinç aşamasına kadar dinlendirir. Aynı zamanda zor durumlarda açıkça ve öfke olmadan konuşmayı da sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin, zihinsel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini artırır. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisiyle ilgili öğrenmeyle bir araya getirilemez hale getirir. [Melodi, 128] Azim, disiplin ve açık yüreklilik bahşeder. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişmesini teşvik eder. Bireyin eylemleri için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eden yumuşak ve merhametli bir enerji yayar. Yargısal insanlara daha hoşgörülü olmalarına ilham verir ve düzen bulma sorumluluğunun bunaldığını gösterir. [Melodi, 129] [Hall, 68]

Doğal bir adak taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışma hallerinde sessiz cesaret ve açık sözlü kelimeler verir. Aquamarine’i, aldığınız şikayetler nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ettiğinizde veya park veya sınırlar üzerinde mahalle uyuşmazlıklarını giderirken, herhangi bir yazılı başvuruda bulunmadan veya Aquamarine’i göndermeden önce veya göndermeden önce, yazılı bir şikayette bulunun. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Akuamarin, deniz yoluyla yolculuk edenleri, su korkusunu hafifletenleri korur ve uzun mesafeler veya uçma gibi uzun mesafeli yolculuklarda yer alanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak, soluk mavi Aquamarine bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamalarına yardımcı olur ve kavgaya neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin genellikle bir aşk belirteci ya da sonsuzluk halkası olarak verilir ve “yeryüzü suları olduğu sürece” bağlılığı ve sadakati artırır. [Eason, 218]Akuamarin Bilgi
VERİ    DEĞER
isim    Akuamarin

Akuamarin Taşı El işçiliği Yüzük

Akuamarin Taşı El işçiliği Yüzük

Çeşitli    beril
çeşitler    Mavi Beril
Kristalografi     altıgen şeklinde
Kırılma indisi     1,567-1,590
Renkler     Maviden maviye.
parıltı     Camsı.
Kırık     Eşit olmayan düzensiz
Sertlik     7.5 – 8
Spesifik yer çekimi     2,66-2,80
Çift-kırılma     0,005-0,007
yarılma     belirsiz
Dağılım     0.014
Isı hassasiyeti    Yok hayır
ışıldama     Yok.
Taşınabilirlik     Mükemmel
geliştirmeleri     Yeşil renk tonunu temizlemek için ısıl işlem görmüş olabilir. Çok yaygın, tespit edilemez.
şeffaflık     Şeffaflık için opak.
Emilim spektrumu     Doğal akuamarin: 4270’te geniş bir bant ve 4560’taki yaygın bir bant. (Zayıf bant 5370’te görülebilir). Maxixe akuamarin: 6950’de dar bir çizgi, 6540’ta güçlü bir hat ve 6280, 6150, 5500 ve 5810’da zayıf hatlar.
Olayları     Chatoyancy; asterizm (nadir).
burç taşı     Mart
formül    3 Al 2 Si 6 O 18 + Fe olun
pleokroyizma     Doğal akuamarin: mavi / renksiz (bazen yeşilimsi). Maxixe akuamarin: pleokroik olmayan (mavi / mavi).
Optik     o = 1.567-1.583; e = 1.572-1.590; Tek eksenli (-).
etimoloji    Latin deniz marinadan , “deniz suyu” için, rengin yanılsaması.
olay    Granitik kayaçlar, özellikle granit pegmatitler.
inklüzyonlar     Uzun, içi boş tüpler, negatif kristaller, krizantemler. 2 fazlı ve 3 fazlı kapanımlar. Aşağıdaki “Tanımlama Özellikleri” bölümüne bakınız.
mika üzerinde akuamarin
Mika matrisi üzerinde akuamarin . Fotoğraf Géry Parent . Telif hakkıyla korunan ücretsiz kullanım.
Yorumlar
Bu güzel mücevher, rengini eser miktarda demir içeren demirden alır. Renk tonları mavi-yeşilden koyu maviye kadar değişebilir ve tonları çok hafifden orta düzeye kadar değişebilir. Aquamarines’i bir İsviçre mavisi topazından daha seyrek görürsünüz. Bunu yaptığınızda, renk genellikle kesim tarafından artırılır.

Akuamarinin rengi ve isminden dolayı, Batı kültürlerinde bu mücevher, denize güçlü bir şekilde bağlı bir folklora sahiptir. Onun mistik arnavut geleneksel olarak denizciler ve balıkçılar ve genel olarak seyahat edenler için koruma içerir.

Faberge akuamarin broş
Fabergé broş, 1908-1917, akuamarin, elmas ve topaz ile altın ve gümüş. Fotoğraf Shakko . CC By-SA 3.0 altında lisanslıdır.
Gem Kesme Önerileri
Akuamarin keserken, birincil düşünce renk derinliği olmalıdır. Baryonlar ve zümrüt kesikler gibi derin tasarımlar genellikle tercih edilir. Fasetçiler, en yüksek parlaklık için akuamarin üzerinde 43 ° pavilyon şebeke kullanmalıdır. Düşük taç açıları daha yüksek parlaklık üretecektir, ancak rengi daha da derinleştirmek için genellikle daha yüksek kuronlar kullanılır.

Akuamarin dahil olmak üzere beril ailesi, cilalanacak en kolay taşlardan bazılarıdır. Elmas cila en yaygın yöntemdir. Yüksek kaliteli bir cila, daha yüksek kırılma indeksi (RI) taşlar ile karışmış olabilecek büyük parlaklık gibi hafif akuamarinler verebilir. 0,014’lük ılımlı bir dağılımda bile, yüksek taç açılarına sahip hafif taşlar, spektral renklerini iyi gösterir. Bu olağanüstü bir taş için yapar.

En yüksek değerler daha zengin renklere giderken, iyi kesilmiş bir ışık akuamarin, dünyadaki en iyi mücevher kaplama örneklerinden biri olabilir.

Jeff Graham, “Signature # 4” ve “Blue Ice ” tarafından tasarlanan iki taş tasarım, akuamarinler için özellikle işe yarıyor.

akuamarin kaba ve kesim – 01
1
2
3
4
Üç parçalı akuamarin kaba ve kesim seti . Kristal örneği, 9.7 x 5.0 x 3.8 cm; Portekiz yuvarlak parlak kesim , 18.47 mm ve 32.65 cts; Kedi gözü yuvarlak cabochon , 10.66 mm ve 4.81 cts. Chumar Bakhoor, Hunza Vadisi, Gilgit Bölgesi, Gilgit-Baltistan (Kuzey Alanları), Pakistan. © Rob Lavinsky, www.iRocks.com . İzin ile kullanılır.

Özellikleri Tanımlama
inklüzyonlar
Kapsamalar bu değerli taşın ilginç özellikleridir. Beril ve özellikle akuamarin, uzun, içi boş tüpler için bilinir. Bu ayırt edici özellik, beril ailesinin bir üyesi olarak bir gem tanımlayacaktır.

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

Akuamarinler, iskelet kristallerinde biyotit, hematit , ilmenit, flogopit, pirit ve rutil gibi saydam ve metalik inklüzyonlara sahip olabilir. Ayrıca, apatit , kassiterit , epidot , granat , muskovit kristalleri de içerebilirler; kuvars ve turmalin . Bazı taşlar yıldız oluşumunda “kar-yıldız”, düzensiz şekilli sıvı damlacıkları içerir. Martha Rocha akuamarin, kayda değer “kar-yıldız” kapanışlarına sahiptir.
Akuamarin genellikle oyuklar, granit pegmatit , çakıl alüvyon çökelleri ve bazen çakıllı çakıllarda bulunur. Bazı pegmatitlerde bulunan Beril kristalleri, 30 feet’e kadar bile çok büyük boyutlara ulaşır. 3 metreye kadar akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan gelmektedir . Akuamarin bulunan diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim  Zümrüt tipi, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesmek nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla deneyler yaparken sıklıkla yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında bir orana sahiptir, bu da onu oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on karara kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlıkta birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, akuamarinler 1000 artı kıta aralığında bitmiş taşlar elde etmek için yeterince büyük yerlerde bulunur. Değerli taş hakkında harika olan şey, geniş fiyat aralığının onu hemen hemen herkesin kullanımına sunmasıdır.
Senin Aquamarine Takı için bakım
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin takılarınızı temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçası ile yapılır. Taşı yıkadıktan sonra, suyla iyice durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Enzim temizleyiciler ve deterjan, alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden kaçınılmalıdır. Akvaryum suyunu ultrasonik bir tankta temizlemek de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buhardan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasallarıyla temastan kaçının.

DOĞAL AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Akuamarin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ ÖZEL KESİM
 • 12 GR
 • 19.45 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL AKUMARİN TAŞI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin Berilyum Alüminyum Silikat kimyasal bileşimi ile Beril taş ailesi (mavi Beril ) aittir. Akuamarin deniz suyu için Latince’dir ve deniz suyu rengi ( su için Latince Latince ve Latin deniz için) nedeniyle adlandırılmıştır. Rengi , az miktarda demir bulunması nedeniyle açık maviden koyu maviye değişir. Akuamarin, taşların hangi açılardan göründüğüne bağlı olarak mavi veya renksiz görünen dikroiktir ( iki renkli ) . Gem kalitesinde akuamarin, kristalin uzunluğu boyunca çizgilere sahip uzun ve kusursuz 1 m’ye kadar olabilen altıgen kristaller olarak bulunur. En büyük bilinen taş kaliteli akuamarin 1910 yılında Minas Gerais, Brezilya’da bulundu. 240 liradan fazla ağırlığa sahip ve 100.000’den fazla karataşına kesildi. Akuamarin, zümrüt ve bixbitten farklı olarak, genellikle az sayıda veya hiç farkedilmeyen kapanımlarla ortaya çıkar. Aynı renkteki akuamarin euclaz ile karıştırılabildiğinden, topaz (dikroizm – iki renk – akuamarin ve mavi topaz arasındaki optik farklardan biridir), turmalin , zirkon ve siyanittir.

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

Efsaneye göre, akuamarin deniz kızlarının hazine sandığından kaynaklandı ve eski zamanlardan beri denizcilerin şanslı taşı olarak kabul edildi. Akuamarinlerin okyanusu sakinleştirdikleri, denizcilerin denizde güvenliğini sağladıkları ve deniz tutmasını önledikleri düşünülüyordu.

daha düşük kaliteli Aquamarine değerli taşlar, istenilen kalıcı akuamarin mavisi rengini değiştirmek için 400-450 derece C’ye ısıtılır . Ancak, renksiz hale gelebileceğinden, değerli taşların aşırı ısınmasına özen gösterilmemelidir. Renk radyasyon ile güçlendirilebilir, ancak bu değişiklikler sürmez. Örneğin, koyu mavi akuamarin gibi nadir bir çeşitlilikte olan maxixe’nin koyu mavi renginin, doğal radyasyondan kaynaklandığına inanılmaktadır, ancak renk uzun vadede gün ışığına maruz kaldığında kaybolur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 19.45 KARAT DOĞAL AKUMARİN TAŞI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL ANLAMLI FANTASTİK BİR HEDİYE…

AKUAMARİN TAŞ BAKIMI
Aquamarines asla bir buharlı temizleyici veya ultrasonik bir temizleme makinesi ile temizlenmemelidir. Aquamarines yumuşak bir fırça kullanarak herhangi bir ticari takı temizleyici veya yumuşak sabun ve ılık su ile temizlenebilir. Temizledikten sonra mücevherlerinizi iyice yıkadığınızdan ve kuruduğundan emin olun.
AKUAMARİN TAŞ KAYNAKLARI

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Bugün en iyi akuamarin yatakları, yerel olarak cascalho olarak adlandırılan Brezilya’da bulunmaktadır. Ayrıca Rassia (Urals Dağları), Afganistan, Pakistan, Avustralya ve Hindistan’da da bulunabilir. Madagaskar’da koyu mavi bir çeşitlilik görülür. Burada dünyanın değerli taş için interaktif harita bulabilirsiniz.
MÜCEVHERAT AQUAMARİNE GEMSTONE
Aquamarine sert bir taş olduğundan, her tür mücevherat için mükemmeldir. Aquamarines yüzük, kolye ve küpeler olarak giyilir. Akuamarin, en derin renklenmeyi vurgulamak için genellikle kristalin uzunluğuna paralel olarak masa fasetiyle kesildiğine dikkat edilmelidir. Akuamarinin mavi topazdan daha pahalı olduğu, ancak ya zümrüt ya da biksitten daha az pahalı olduğu unutulmamalıdır. Bizim güvenli mağazadan güzel akuamarin mücevherat için alışveriş yapın veya doğrudan amazon.com’dan alışveriş yapın
AQUAMARİNES’İN BÜYÜLÜ VE ŞİFALI ÖZELLİKLERİ
Akuamarin kelimesi renginden dolayı deniz suyu için Latince sözcüğünden gelmektedir. Akuamarinlerin şifa unsurlarının yanı sıra iyileştirici özellikler taşıdığı düşünülmüştür. Bir insanın hıçkırıkları varsa, örneğin, insanlar bunun bir akuamarin yerleştirildiği içme suyuyla iyileştirilebileceğine inanırlardı. Bu ilacın ayrıca göz ve solunumla ilgili konularda da çalıştığı düşünülüyordu.
Aquamarines ayrıca gençliği ve mutluluğu simgeliyor ve aşka bağlı birçok çağrışım var. Orta çağlarda, onlar alyans ve zaten evli çiftler için popüler bir seçim vardı, bu taş sevgisini yeniden canlandırabilecek inanılıyordu. Eğer bu değerli taşa sahip bir rüya varsa, o zaman bu sevgi dolu ilişkileri ve dostlukları sembolize etmekti. Akuamarin Mart ayı için bir mihenk taşıdır . Akuamarin deniz suyu rengi bu taşa adını “aquamarine” ismi olarak vermiş ve deniz suyu için Latince sözcüğünden türemiştir. “Aquamarine” terimi, Gemelya ve Lapidum Historiyasında Anselmus de Boodt tarafından önemli bir gemolojik çalışmada kullanılmıştır. ”1609 yılında yayınlanmıştır. Akuamarin, eski soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda, deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ama bugün daha çok renk, daha değerli taş. 1910 yılında, şimdiye kadarki en büyük akuamarin, Brezilya’da 243 kilo ağırlığındaydı. Daha sonra 200.000 karattan daha küçük taşlara kesildi.
Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğrenin
Doğum günün:

14 Ayar Altın Akuamarin Yüzük

sadece 179 $ ‘dan başlayan
kurbağa yeşilimsi history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane vardır. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarin üzerine oyulmuş olsaydı, düşmanları uzlaştırmaya ve onları arkadaş edinmeye hizmet ettiğine inanırdı. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç sevginin atmosferini emdiğini belirtti: “Ne zaman kutsanmış ve yıprandı, aşık oldu ve çok güzel şeyler yaptı.” Aquamarine aynı zamanda damadın gelinin en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. evliliklerinin tamamlanması. Yunanlılar ve Romalılar, denizaltının deniz kenarı gibi güvenli ve zengin geçişini garanti eden denizaltını biliyordu. Ortaçağ döneminde, taş evli çiftlerin sevgisini yeniden yaşatmak için düşünülmüştü. Ayrıca askerlerin yenilmez hale geldiğine inanılıyordu.
Kendi Aile Keepsake Tasarla
Aquamarine’ı herhangi bir değerli taşla birleştirerek, sevdiklerinizin doğum lekeleri veya en sevdiğiniz renk kombinasyonlarıyla kendi eşsiz aile hatıralarınızı yaratın.
Aquamarine ile birleştir:

aquamarine_sea_1.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de büyük ölçüde akuamarinlere hayranlık duymuş ve değer vermişlerdir. Mutluluk ve sonsuz gençliğin bir sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşı Faydaları

Havari, St. Thomas ile özdeşleştirildi çünkü “deniz ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptılar.” Belli bir mücevheri tanımlamak on iki havariden biriyle o zamanlar yaygın bir uygulamadır. 1377’den beri William Langland’ın “Piers ve Ploughman’la ilgili Vizyon”, akuamarin zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu antidot, Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar aralarında çok sayıda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler talepteydi. Diğer değerli taşlarla olduğu gibi taşı ezmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya halka şeklinde takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Orta Çağ yazarları akuamarin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia etti. Bir kristal top gibi kesildiğinde, falcılık için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski literatürde, taşın bir kehanet aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi tanımlanmıştır. Bir yöntem, sadece bir yüzeye dokunarak bir kase su üzerinde bir iplik tarafından bir taş asılı dahil. Kabın iç kenarı, alfabenin karakterleri ile kaplandı. Diviner, ipliğin üstünü tutmak ve taşın belirli harflere çarpmasını sağlamaktı, bu da önemli bir sorunun cevabını ortaya çıkaracaktı, bir çeşit ouija tahtası gibi. Bir başka yöntem, bir kristalin bir saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar, sıvının yüzeyindeki mesajları ortaya çıkarırdı. Aquamarine’nin vahiy yetkileri de kayıp ya da saklı şeylerin aranmasında yardımcı oldu.
yeşilimsi Victor-history.jpg
Halkbilimine göre akuamarin, savaşlarda ve hukuki ihtilaflarda zafer kazanırdı. Gem ayrıca, yalama ve esneme tedavi ile yatırıldı ve özellikle çene, boğaz, mide, karaciğer ve diş ağrısı hastalıklarını tedavi etmek için etkili olarak kabul edildi. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmura neden olacağı ya da düşmanlarına kuraklık getireceği inancında törenlerde de kullanılmıştır. Bir tılsım olarak giyildiğinde, ağrının rahatlamasını sağlamayı ve kullanıcının daha dostça olmasını sağlamayı, zekayı hızlandırmayı ve tembelliği iyileştirmeyi düşünmüştür. Eski filozof Pliny , bu deniz canlılığı hazinesine övgüde bulunarak, “bir yaz denizinin derinliklerinde bir denizkazının hazine evinden gelmiş gibi görünen güzel akuamarin, inkar edilmemesi gereken tılsımlar vardır” demiştir.
Akuamarin Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Yüzlerce folklora dayanır, bunların çoğu, sevdiklerinizin doğum lekelerini ya da modern tıbbın yaşından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonunu canlandırır. Bu gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye almak için lütfen kalifiye bir doktora başvurunuz.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Antik çağda olduğu gibi, Modern zamanlarda da, akuamarin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkiye sahip olduğu söylenir. Akuamarin özellikleri ilk olarak M.Ö. 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra, tüm hastalıklar için, suya konur ve bir içecek olarak verilirse iyidir.” Yaşlı’nın Doğal Tarihine ait Pliny , aynı zamanda taşı, göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak da listelemektedir. Göz, bir akuamarin daldırılmış su içinde yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz rahatsızlıklarını tedavi etmek için, her sabah göze mücevher tozu yerleştirilmesi tavsiye edildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde, modern şifacılar, akuamarin taşının akvaryumun su yönleriyle daha fazla ilişkili olduğu, sıvı tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, glandüler bozukluklarla başa çıkmaya yardımcı olacağına ve aynı zamanda, Eski şifacıların inandığı gibi, gözlerin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanırlar. Bazıları, ağız boşluğu ile ilişkili en çok rahatsızlığı tedavi etmek için özel taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz kömürü ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek bileşiminden ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalite.
peacetest.jpg
Akuamarin’i zihinsel rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel olarak iyileştirici bir taş olarak gören birçok inanç da vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “her amaca uygun” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot’un Asılmış Adam Kartı ile birlikte kullanıldığında, insanların, yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için hayattaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Bir iç huzur ile komünyonda daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini sakinleştirebilme yeteneği ile bilinir. Akuamarin, meditasyonu yapmak için harika bir taştır çünkü zihni sindirir ve daha yüksek düzlemlerden haberleşmeyi kolaylaştırır. Ek düşüncelerin temizlenmesi, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumuna geçmekte ve insanlığa karşı olan tutkulu hizmeti teşvik etmektedir. Ruhani ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları her seviyede hafifçe haberleştirerek, her seviyede sezgisel iletişim sağlar.

Akumarin Yüzük

Akumarin Yüzük

Taşla çalışmak kişinin genel anlamda iyi olma hissini geliştirir. Bazıları akuamarinin erteleme suçu olan kişileri tedavi etmek için kullanıldığını ileri sürmektedir. Akuamarin kullanan birinin daha iyi düşünebilme ve hızlı karar verebilme kabiliyetine sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca birisini desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal salınım zamanlarında motivasyonu ve konforu teşvik eder. Taş, hizmet, kalkan ve koruyuculuk hizmetlerine yardımcı olur, bizi değişime ve değişime, hayatın gidişatına, yoluna ve amacına hatırlatır. Ruhsal ve psişik farkındalığı geliştirmeye yardımcı olur, çekirdek ruh onarımını ve iyileşmesini sağlar, ruh geri kazanımına yardımcı olur ve her düzeyde derinden iyileşir. İçsel benliğin bireyin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin vererek, perspektifte sıradan dünyaya bağları tutmasına izin verdiği için, kişinin tüm varlığa arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha fazla değer vermek ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızın sakin ve arınmış kalmasına yardımcı olmak için mükemmel bir taştır.
Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilim
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder  soluk mavi, açık mavi-yeşil veya hatta açık yeşil olan beril . Genellikle berraktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarin yeşili, sarı izleri olmayan sulu yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşilti. Ancak günümüzde, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisi, ama mavi taşlar bile onlara yeşil veya mavimsi yeşil bir renk katmaktadır. Bir akuamarine hangi açıya bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Bu bir pleachroic etkisi denir. Akuamarinlerin değişik bir görüntüsü, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, tadını çıkardığınız bir miktar sudan oluşan bir tonu hatırlatır. Piyasadaki neredeyse tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüşlerdir. Derin mavi akuamarinler için tüketici tercihi ile buluşmada, taşlar, mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olan 800 derece Fahrenheit civarında ısıtılır. Akuamarinin açık renk tonu tüm cilt renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyum sağlar. Birçok akuamarin taşı neredeyse inklüzyon içermez ve parlaklıkları camsıdır .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpgGüzel okyanusun doğal yatıştırıcı ruhunu harmanlayan Aquamarine , Dünya’nın eski ve hayat veren sularının canlı şifa gücünü yakalar. Eski folklorda denizkızlarının hazinesi olarak bilinen Aquamarine taşı, şifalı mücevher koleksiyonunuz için vazgeçilmez bir parçadır çünkü gezegene hayatın kökeni olan suya yeniden bağlanmamıza yardımcı olur.

Enerji departmanında bunalmış hissediyor musun? Aquamarine’in buzlu mavi enerjisine çekildiyse, bir doz Vitamin ‘Sea’ ve suyun rejenere iyileşme özelliklerine ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret. Cildinize bir kolye veya bileklik olarak takın ve hemen suyla yayılan titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hissedin. Aquamarine gemstone ile mutluluk, özellikle de kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde gelir.

İyileştirici özelliklerinin sabit bir akışından yararlanmanın kolay bir yolu, taşların kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolyeyi takmaktır. İhtiyacınız olan her zaman, kalbinize, kutsal duygular öncülük etmesine izin vermek yerine, kalbinizi açmak için bir hatırlatma olarak dokunun.

Akuamarin yüze soğuk su bir sıçrama gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleri ile meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden keşfetmeye yardımcı olur. Akuamarin taşı , duyularımızı yükselterek , gülleri durdurup kokladığımızı hatırlatır ve yaşam için yenilenmiş bir lezzet için kıyıya doğru ilerler.

Karaya oturmuş olursanız, kristalle infüze edilmiş bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarından yararlanmak için başka bir yoldur. Kristallerin şifa potansiyeline tam olarak erişilmesi söz konusu olduğunda, her şey kristalinizle bir kalbe dönüşür. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve niyetinizle programlayın. Banyo yaparken, sadece suya bir Akuamarin taşı ekleyin ve iç mantra üzerinde meditasyon yapın. Taş, su içinde infüze edildiği ve banyolarınızı hızlandırdığı için iyileştirici özelliklerinin bir özünü yaratacaktır.

Bir güzellik kristali olan Aquamarine gemstone, bedeni güzelleştirmek için harika bir kristaldir, çünkü öz-saygı ve iç huzuru, ebedi gençlik için özel formülü teşvik eder. Himalaya deniz tuzlarını ve ölü deniz tuzlarının anti-enflamatuar faydalarını iyileştirerek iyileştirici etkilerini artırdığınızda Aquamarine taşıyla banyo zamanınızı daha da büyülü hale getirin. Parlayan bir ortam için bir mum yak ve mutlu bir yer olan bir ada cennetinin göz kamaştıran mavi sularına uzak bir yere gitmeye hazır ol. Yunusların dalgalarda dalga geçtiğini düşündüğünüz gibi, kendinizi Aquamarine, huzur ve sükunet taşının su özleri ile ıslanırken, kendinizi rahatlama durumuna daha da derinlemesine bırakın.

Akumarin Taşı Satış

Akumarin Taşı Satış

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini çağrıştıran bu değerli taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılıyor ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk hissi veriyor. Sık sık suyla seyahat eden ya da suyla yaşayanlar için Aquamarine, pek çok şifa avantajı ile birlikte olması gereken bir şans eseridir. Sudan uzak ama uzun süredir yaşayanlar için, Aquamarine her zaman onları güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş, yıpranmış sinirleri sakinleştirdiği zaman kayalara yol açar, çünkü okyanusun yatıştırıcı niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarin, inanılmaz yaşlanma karşıtı özellikleriyle gençliğin canlılığını ve güzelliğini yeniden kurguladığı bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı yeniden canlandırın, bu da sakinliğin yeniden canlandırılmasına yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeli ile sabah veya akşam için mükemmel bir rutin.
Meditasyon Nasıl Yapılır?
Yirmi dakika iyileşme kristali ile sessizce oturun ve taş için sahip olduğunuz bir niyet üzerinde meditasyon yapın. Bu kristal, huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Aquamarine aynı zamanda, boğaz ve kalp çakralarını temizleme ve enerji verme gücünden dolayı açık ve yapıcı iletişimi geliştirmeye geldiğinde bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, diğerleriyle pozitif etkileşimleri teşvik etmek için taşı göğüs kemiği veya boğaz üzerine yerleştirin. Gerçek benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da gelişmiş bir cesaret, kendine sevgi ve güven duygusuna yol açar.
Akuamarin Anlamı
“Aqua” su için “Latince” ve “deniz” anlamına gelen “Aquamarine taş anlamını ve antik su krallıklarına olan bağlantısını ifade eden dz” dür. Gerçek Aquamarine, büyüleyici ve şeffaf bir soluk turkuaz içerir. takı tasarımına … Bu şifa kristali, denizle olan bağlantılarından dolayı, su elementini sağlık ve wellness için çok önemli olan vücutlarımızda temizlemeyi ve temizlemeyi, özellikle de% 70 sudan oluştuğumuzdan beri çalışır. Su elementi veren dünya yaşamına, Aquamarine duygusal toksisiteyi ortadan kaldırmaya ve iç huzuru hissetmeye yardımcı olur.

Akuamarin Şifa Özellikleri
Akuamarin özellikleri, eski denizlerimizin iyileştirici, canlı güçlerini içerir. Milyonlarca yıldan beri evrimleşen bu taş, üzüntü ya da yalnızlık gibi hoş olmayan duyguları yatıştırmaya geldiğinde taşlaşır. Akuamarin, şifa kristal koleksiyonunun temel bir bileşenidir, çünkü bizi dünyanın yaşam veren sularına yeniden bağlamaya yardımcı olur. Denizcilerin, denizcilerin ve büyülü deniz kızlarının efsanevi ruhunu çağrıştıran bu değerli taş, geniş okyanuslarımızın derin katmanlarını ve çeşitli serin mavi ve yeşil tonlarını yansıtıyor. Akuamarin, durum ne olursa olsun, içsel gücü ve cesareti cesaretlendirerek, huzur duygularını arttırdığı bilinmektedir.

Modern denizkızının Aquamarine’den faydalanması için basit ve etkili bir yol, temizleyici ve gençleştirici bir güzellik ritüeli. Zümrüt içeren mineral tipi beril’e ait Aquamarine, inanılmaz anti-aging etkileri ile bilinir. Her yaşta genç ve canlı ciltler için, bu temiz su için en iyi şekilde işleyen ham Aquamarine parçalarıyla güzellik suyu hazırlayın. Öncelikle, kristallerinizi sıcak filtrelenmiş suyla temizleyin, kir ve gevşek parçacıklar içermediğinden emin olun. Bu kristallerin doğal halleri nedeniyle üzerlerinde toprakları bulunmasının yaygın olduğunu unutmayın.

Kristaller temizlendikten sonra, bunları bir cam kaseye koyun ve filtrelenmiş su ile örtün. Güneş doğarken, topu doğrudan güneş ışığına alın ve değerli taşların güneşin inanılmaz gücünü emmesini sağlayın. Dolunaysa, Aquamarine taşlarını ay ışığının altına bir gecede yerleştirme seçeneğine de sahipsiniz. Şimdi Aquamarine şifa özellikleri ile infüze edilmiş ve aktive edilmiş bir güzellik suyunuz var, sabah ve gecede yüzünüze sıçradığınızda, “Ben canım”, “Kendimi seviyorum” ya da gerçek olanla ilgili bir başka mantra içsel ruh. Kâseyi su ile doldurun ve güneş ışığına ya da ay ışığının altına getirin ve her zaman günlük cilt bakım rutininize canlandırıcı bir ilave olan sürekli canlandırıcı ve yatıştırıcı Aquamarine su tedarik edin.

Akumarin Taşı Nerede Bulunur

Akumarin Taşı Nerede Bulunur

İnanılmaz derecede geniş ve güzel okyanuslarımızdan bin yıl boyunca evrimleşen çarpıcı ve canlı kristal Aquamarine ile enerji alanlarınıza denge ve huzur getirin. Akuamarin kristalin suların saflığını ve denizlerin coşkusunu ve rahatlamasını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyici, gerçeğe, güveni ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Aquamarine deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılırdı ve denizciler tarafından iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsımı olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda ebedi gençliğin ve mutluluğun bir taşı olarak görülüyordu. [Simmons, 49] Günümüzde, suyun üzerinde, üzerinde veya yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve yürekten iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine ismi, “deniz suyu” anlamına gelen Latin su marinusundan geliyor ve okyanus gibi ışıltılı rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beril ailesinin bir üyesidir. Rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal makyajı içindeki demir oksitlerden kaynaklanır. Eski gözlemci, ayın etkisi altında olduğunu düşünmüş, çok büyük bir manyetik etki uygulayan bir orb. Günümüzün kristal bakışının destekçileri, bir Aquamarine’i gelecek olayları görmek için kullanırken, ayın arttığında bunu yapıyorlar. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizma, taşın tahmin yeteneğini güçlendirecektir.

Akuamarin, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeylerin yanı sıra, denize bağlı her şeyi içerir. Gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılarak, süresiz olarak kendisini yansıtan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, meditasyon ve vahiy, bir peygamber, şaman, şifacı ve mistik taş için elverişlidir. Ayrıca, ruhlarımızın en karanlık derinliklerini, kendimizle ve başkalarıyla birlikte yüzleşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Beril ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşitlilikte Goshenit gibi değerli taşlar olarak kullanılsa da, Beril ailesi, Beril’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanır ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Aquamarine, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her türden öğretmen ve muhabir için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçeklerinin, bilgeliğinin ve hislerinin tam olarak farkında oldukları ve onları açıklık ve kanaat ile açıklayabildikleri bir bilinç aşamasına kadar dinlendirir. Aynı zamanda zor durumlarda açıkça ve öfke olmadan konuşmayı da sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin, zihinsel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini artırır. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisiyle ilgili öğrenmeyle bir araya getirilemez hale getirir. [Melodi, 128] Azim, disiplin ve açık yüreklilik bahşeder. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişmesini teşvik eder. Bireyin eylemleri için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eden yumuşak ve merhametli bir enerji yayar. Yargısal insanlara daha hoşgörülü olmalarına ilham verir ve düzen bulma sorumluluğunun bunaldığını gösterir. [Melodi, 129] [Hall, 68]

Doğal bir adak taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışma hallerinde sessiz cesaret ve açık sözlü kelimeler verir. Aquamarine’i, aldığınız şikayetler nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ettiğinizde veya park veya sınırlar üzerinde mahalle uyuşmazlıklarını giderirken, herhangi bir yazılı başvuruda bulunmadan veya Aquamarine’i göndermeden önce veya göndermeden önce, yazılı bir şikayette bulunun. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Akuamarin, deniz yoluyla yolculuk edenleri, su korkusunu hafifletenleri korur ve uzun mesafeler veya uçma gibi uzun mesafeli yolculuklarda yer alanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak, soluk mavi Aquamarine bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamalarına yardımcı olur ve kavgaya neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin genellikle bir aşk belirteci ya da sonsuzluk halkası olarak verilir ve “yeryüzü suları olduğu sürece” bağlılığı ve sadakati artırır. [Eason, 218]Akuamarin Bilgi
VERİ    DEĞER
isim    Akuamarin

Akuamarin Taşı El işçiliği Yüzük

Akuamarin Taşı El işçiliği Yüzük

Çeşitli    beril
çeşitler    Mavi Beril
Kristalografi     altıgen şeklinde
Kırılma indisi     1,567-1,590
Renkler     Maviden maviye.
parıltı     Camsı.
Kırık     Eşit olmayan düzensiz
Sertlik     7.5 – 8
Spesifik yer çekimi     2,66-2,80
Çift-kırılma     0,005-0,007
yarılma     belirsiz
Dağılım     0.014
Isı hassasiyeti    Yok hayır
ışıldama     Yok.
Taşınabilirlik     Mükemmel
geliştirmeleri     Yeşil renk tonunu temizlemek için ısıl işlem görmüş olabilir. Çok yaygın, tespit edilemez.
şeffaflık     Şeffaflık için opak.
Emilim spektrumu     Doğal akuamarin: 4270’te geniş bir bant ve 4560’taki yaygın bir bant. (Zayıf bant 5370’te görülebilir). Maxixe akuamarin: 6950’de dar bir çizgi, 6540’ta güçlü bir hat ve 6280, 6150, 5500 ve 5810’da zayıf hatlar.
Olayları     Chatoyancy; asterizm (nadir).
burç taşı     Mart
formül    3 Al 2 Si 6 O 18 + Fe olun
pleokroyizma     Doğal akuamarin: mavi / renksiz (bazen yeşilimsi). Maxixe akuamarin: pleokroik olmayan (mavi / mavi).
Optik     o = 1.567-1.583; e = 1.572-1.590; Tek eksenli (-).
etimoloji    Latin deniz marinadan , “deniz suyu” için, rengin yanılsaması.
olay    Granitik kayaçlar, özellikle granit pegmatitler.
inklüzyonlar     Uzun, içi boş tüpler, negatif kristaller, krizantemler. 2 fazlı ve 3 fazlı kapanımlar. Aşağıdaki “Tanımlama Özellikleri” bölümüne bakınız.
mika üzerinde akuamarin
Mika matrisi üzerinde akuamarin . Fotoğraf Géry Parent . Telif hakkıyla korunan ücretsiz kullanım.
Yorumlar
Bu güzel mücevher, rengini eser miktarda demir içeren demirden alır. Renk tonları mavi-yeşilden koyu maviye kadar değişebilir ve tonları çok hafifden orta düzeye kadar değişebilir. Aquamarines’i bir İsviçre mavisi topazından daha seyrek görürsünüz. Bunu yaptığınızda, renk genellikle kesim tarafından artırılır.

Akuamarinin rengi ve isminden dolayı, Batı kültürlerinde bu mücevher, denize güçlü bir şekilde bağlı bir folklora sahiptir. Onun mistik arnavut geleneksel olarak denizciler ve balıkçılar ve genel olarak seyahat edenler için koruma içerir.

Faberge akuamarin broş
Fabergé broş, 1908-1917, akuamarin, elmas ve topaz ile altın ve gümüş. Fotoğraf Shakko . CC By-SA 3.0 altında lisanslıdır.
Gem Kesme Önerileri
Akuamarin keserken, birincil düşünce renk derinliği olmalıdır. Baryonlar ve zümrüt kesikler gibi derin tasarımlar genellikle tercih edilir. Fasetçiler, en yüksek parlaklık için akuamarin üzerinde 43 ° pavilyon şebeke kullanmalıdır. Düşük taç açıları daha yüksek parlaklık üretecektir, ancak rengi daha da derinleştirmek için genellikle daha yüksek kuronlar kullanılır.

Akuamarin dahil olmak üzere beril ailesi, cilalanacak en kolay taşlardan bazılarıdır. Elmas cila en yaygın yöntemdir. Yüksek kaliteli bir cila, daha yüksek kırılma indeksi (RI) taşlar ile karışmış olabilecek büyük parlaklık gibi hafif akuamarinler verebilir. 0,014’lük ılımlı bir dağılımda bile, yüksek taç açılarına sahip hafif taşlar, spektral renklerini iyi gösterir. Bu olağanüstü bir taş için yapar.

En yüksek değerler daha zengin renklere giderken, iyi kesilmiş bir ışık akuamarin, dünyadaki en iyi mücevher kaplama örneklerinden biri olabilir.

Jeff Graham, “Signature # 4” ve “Blue Ice ” tarafından tasarlanan iki taş tasarım, akuamarinler için özellikle işe yarıyor.

akuamarin kaba ve kesim – 01
1
2
3
4
Üç parçalı akuamarin kaba ve kesim seti . Kristal örneği, 9.7 x 5.0 x 3.8 cm; Portekiz yuvarlak parlak kesim , 18.47 mm ve 32.65 cts; Kedi gözü yuvarlak cabochon , 10.66 mm ve 4.81 cts. Chumar Bakhoor, Hunza Vadisi, Gilgit Bölgesi, Gilgit-Baltistan (Kuzey Alanları), Pakistan. © Rob Lavinsky, www.iRocks.com . İzin ile kullanılır.

Özellikleri Tanımlama
inklüzyonlar
Kapsamalar bu değerli taşın ilginç özellikleridir. Beril ve özellikle akuamarin, uzun, içi boş tüpler için bilinir. Bu ayırt edici özellik, beril ailesinin bir üyesi olarak bir gem tanımlayacaktır.

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

Akuamarinler, iskelet kristallerinde biyotit, hematit , ilmenit, flogopit, pirit ve rutil gibi saydam ve metalik inklüzyonlara sahip olabilir. Ayrıca, apatit , kassiterit , epidot , granat , muskovit kristalleri de içerebilirler; kuvars ve turmalin . Bazı taşlar yıldız oluşumunda “kar-yıldız”, düzensiz şekilli sıvı damlacıkları içerir. Martha Rocha akuamarin, kayda değer “kar-yıldız” kapanışlarına sahiptir.
Akuamarin genellikle oyuklar, granit pegmatit , çakıl alüvyon çökelleri ve bazen çakıllı çakıllarda bulunur. Bazı pegmatitlerde bulunan Beril kristalleri, 30 feet’e kadar bile çok büyük boyutlara ulaşır. 3 metreye kadar akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan gelmektedir . Akuamarin bulunan diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim  Zümrüt tipi, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesmek nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla deneyler yaparken sıklıkla yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında bir orana sahiptir, bu da onu oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on karara kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlıkta birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, akuamarinler 1000 artı kıta aralığında bitmiş taşlar elde etmek için yeterince büyük yerlerde bulunur. Değerli taş hakkında harika olan şey, geniş fiyat aralığının onu hemen hemen herkesin kullanımına sunmasıdır.
Senin Aquamarine Takı için bakım
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin takılarınızı temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçası ile yapılır. Taşı yıkadıktan sonra, suyla iyice durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Enzim temizleyiciler ve deterjan, alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden kaçınılmalıdır. Akvaryum suyunu ultrasonik bir tankta temizlemek de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buhardan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasallarıyla temastan kaçının.