OTANT�K TA�

DOĞAL EPİDOT TAŞI MATRİX KRİSTAL KUVARS

DOĞAL KAYALAR
Epidot Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 226 GR
 • 6CM X 7CM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL OLUŞUM
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • MATRİKS EPİDOT
 • PAKİSTAN

Bu taş Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Bulgaristan, Norveç, Avusturya, Fransa, Rusya, Meksika ve ABD dahil olmak üzere çok sayıda yerde bulundu.

Epidot Taşı

Epidot Taşı

En yaygın renk yeşildir ve koyu yeşil, sarı yeşil veya neredeyse siyah olabilir. Taşın şekli, birçok taşın lifli veya masif olmasıyla birlikte, bazıları prizmatik kristaller olarak ortaya çıkmaktadır.

İsminin anlamı, Yunanca kelimesinden ‘artış’ anlamına gelir ve aynı zamanda Antepfıstığı adıyla da bilinir. Bu mineral, Unakite Jasper’deki yeşil ekrandır.

Kuvarsun bu taşla birleşmesi, kuvarsın amplifikasyon özellikleri nedeniyle, bu birleşik enerjiyi dışarıya çürütmek için daha güçlü bir etkiye sahip olmasına yardımcı olur.

Rüya Kuvars olarak bilinen taş, taş üzerinde çok ince iğneler olduğu için, görülmesi zor olsa bile, Actinolite’i de içeren, kuvarsta Epidote’dur .

Bu kombinasyon, ortaya çıkan titreşimi oldukça farklı kılar. Rüya Kuvars taşları genellikle opak sütlü bir yeşildir, ama aynı zamanda taş üzerinde veya üzerinde Epidote ile açık kuvars olabilirler.

Ayrıca Idocrase, Garnet, Diopside kristalleri , Prehnit, Kalsit, Albit ve Kuvars olarak da bilinen Vesuvianite dahil olmak üzere bir dizi diğer mineraller ile birlikte bulunur.

Neden Kullanmalı?
Ruhsal büyümeniz üzerinde çalışıyorsanız, bu taşın yararlı bir metafiziksel özellikleri ve ruha uyum sağlamanıza yardımcı olacak güçlü bir titreşimi vardır.

Bu taş, kendinizin çeşitli yönleri hakkındaki farkındalığınızı geliştirecek ve eğer bilmeniz gereken en yüksek iyiliğiniz için değişmeniz gereken bazı tavırlara izin vermemek konusunda dirençli olsaydınız çok yardımcı olabilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MATRİKS KÜME İKİZ (TWİST) KRİSTAL KUVARS KOMBO  PAKİSTAN EPİDOT TAŞI MUHTEŞEM KOLESİYON PARÇA;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE ;KOLEKSİYONERLER İÇİN MUKEMMEL PARÇA;

 

226 GR DOĞAL KOMBO KAYA

EBAT : 6 CM X 7 CM
Epidot’un içinde, sizi hayallerinizin hayatını yaşamaktan geri tutan şeyleri bırakma cesaretine sahip olmanıza yardımcı olan bir enerji vardır.

Epidot’un size sunduğu ruhaniyetin cesaretini kucaklamaya başladığınızda, bu, gerçekte kim olduğunuz ve ruhsal amacınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Epidot Taşı Kristal Kuvars

Epidot Taşı Kristal Kuvars

Bu taş, değişim için bir katalizördür ve ideallerinizi açıklığa kavuşturduktan sonra, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Bu taş, titreşiminizi arttırırsanız, gerçekliğinizi düşüncelerinizin ve eylemlerinizin eylemi yoluyla tamamen değiştirebilmeniz gerektiğini öğrenmenize yardımcı olur.Epidot nedir?
Epidot, mineralojide iki farklı şekilde kullanılan bir isimdir: 1) “Epidot Grubu”, ortak yapısal ve bileşimsel özellikleri paylaşan bir grup silikat mineralinin adıdır; ve, 2) “Epidot”, Epidote Grubundaki en yaygın mineralin adıdır.

Epidotun Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma    Silikat
Renk    Genellikle yeşilimsi yeşil, fıstık yeşili, bazen kahverengimsi yeşil siyah
Meç    Renksiz
parıltı    Reçineli camsı
diaphaneity    Neredeyse opak olana kadar saydam
yarılma    Tek yönde mükemmel, kusurlu
Mohs Sertliği    6 ila 7
Spesifik yer çekimi    3,3 ila 3,5
Tanı Özellikleri    Renk, bölünme, özgül ağırlık
Kimyasal bileşim    Ca2 (Al2, Fe) (SiO4) (Si207) O (OH)
Kristal sistemi    monoklinik
Kullanımları    Yarı değerli mücevher

Epidot (mineral) nedir?
Epidot, düşük ila orta dereceli dereceli bölgesel olarak metamorfize edilmiş kayalarda yaygın olarak bulunan bir silikat mineralidir . Bu kayalarda epidot sıklıkla amfiboller, feldispatlar , kuvars ve klorit ile ilişkilidir. Metamorfizma ile değiştirilmiş mineral tanelerinin yer değiştirmesi olarak ortaya çıkar. Granit kesen damarlarda sıklıkla bulunur. Pegmatitlerde monoklinik kristaller olarak bulunur. Aynı zamanda, kontakt metamorfizma yoluyla oluşmuş veya değiştirilmiş olan mermerler ve şistlerde masif formda ve monoklinik kristaller olarak da bulunur.

Epidot genellikle sarımsı yeşil ila fıstık yeşili arasında değişir. Daha az sıklıkla kahverengimsi yeşil siyahtır. Masif formda, genellikle camsı bir parlaklık ile yarı saydamdır. Mermerden ve pegmatitten iyi oluşmuş kristaller genellikle saydamdır.

Epidotun Ca2 (Al2, Fe) (SiO4) (Si207) O (OH) kimyasal bir bileşimi vardır. Klozozoazit ile katı bir çözelti serisinin son üyesidir . Bu seride, epidotun demiri, yavaş yavaş, alüminyumun, Ca2Al3 (SiO4) (Si207) O (OH) ‘nin uç üyesi klinozoizit bileşimine değiştirilir. Epidotun renginde kinozoizit genellikle daha açık renklidir, çünkü demir epidotun yeşilimsi kahverengimsi rengini üretir.

Mineral    Kimyasal bileşim
Alanit    (CaX) (Al 2 Fe) (Si207) (Si04) O (OH)
X, bu nadir topraklardan biridir: Ce, La, Nd, Y.
Askagenite    (MnNd) (Al2 Fe) (Si207) (Si04) O 2
klinozoisit    Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Sr bazen bir Ca yerine geçer.
Dissakisite    (CaX) (Al 2 Mg) (Si207) (Si04) O (OH)
X Ce veya La olabilir.
Dollaseite    (CaCl) (Mg2 Al) (Si207) (Si04) (OH) F
Epidot    Ca2 (Al 2 Fe) (SiO4) (Si207) O (OH)

Doğal Matriks Epidot Taşı

Doğal Matriks Epidot Taşı

Pb veya Sr, kalsiyumun bir yerini alabilir.
Ferriallanite    (CaX) (Fe2 Al) (SiO4) (Si207) O (OH)
X Ce veya La olabilir.
Hankokit    (CaPb) (Al2 (Fe, Mn) (SiO4) (Si207) O (OH)
Khristovite    (CaCl) (MgAlMn) (SiO4) (Si207) (OH) F
Manganipiemontite    (XY) (Mn2Al) (SiO4) (Si207) O (OH)
(XY) (MnLa) veya (CaSr) olabilir.
Mukhinite    (Ca2) (Al2V) (Si04) (Si207) O (OH)
piyemontit    (X) (Al2Mn) (SiO4) (Si207) O (OH)
(X) (Ca2), (CaPb) veya (CaSr) olabilir.
Uedaite    (MnCe) (Al 2 Fe) (SiO4) (Si207) O (OH)
zoisit    Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Epidot (mineral grubu) nedir?
Epidot mineral grubunun üyeleri, izole edilmiş ve çiftlenmiş silika tetrahedronlardan oluşan bir kristal yapıya sahiptir. A2M3 (Si207) (Si04) O (OH) ‘un genelleştirilmiş kimyasal bir bileşimini paylaşırlar. “A”, kalsiyum, manganez, stronsiyum, kurşun veya bazen nadir bir toprak elementi eşleştirmesidir. “M” genellikle demir, magnezyum, manganez veya vanadyum ile eşleştirilir. Epidot grubunun bazı üye mineralleri kimyasal bileşimleriyle tabloda listelenmiştir.Epidot Hakkında – Tarihçe ve Giriş
Epidote aslında yakından ilişkili bir grup mineraldir, ancak mücevher ticaretinde, isim tipik olarak sadece mineral epidotun mücevher kalitesinde yeşil çeşitliliğine işaret eder. ‘Epidot’ adı, çok sayıda kristal yüzüne işaret eden ‘ekleme’ için Yunanca kelimeden türetilmiştir. Nadiren mücevher kalitesi ve özellikle faset taş gibi nadir olmasına rağmen, epidot yaygın olarak bulunan bir mineraldir.

Epidot, kalsiyum ve alüminyum iyonlarının hem manganez, ferrik demir veya itriyum hem de seryum metalleri gibi diğer metallerle yer değiştirdiği karmaşık bir kalsiyum alüminyum demir silikat formudur. Epidot, bir alterasyon ürünü olduğu için, bileşim ve kimyasal formülde geniş bir varyansa sahiptir. Demir, manganez ve diğer maddelerin tam seviyesine bağlı olarak, taşlar çeşitli ticari isimler altında veya birçok durumda kendi ayrı mineralleri olarak sınıflandırılabilir.

Kinozoizit, düşük demir içeriği olan, epidotun beyazdan pembe renkli bir formudur ve zoisite benzer bir kimyasal bileşime neden olur. Zoisite en iyi tanzanit olarak bilinen menekşe mavisi formuyla bilinir. Piemontit, tipik olarak opak bir formda meydana gelen kırmızı bir manganez epidotudur. Tawmawite, Burma’dan çıkarılan krom açısından zengin, koyu yeşil bir çeşitliliktir. Unakite , sıklıkla kabotaj takılarında kullanılan , epidotun karakteristik eklemeleri olan, değiştirilmiş bir granit formudur.

Epidot

Epidot

Epidot’u Tanımlamak Başa Dön
Kimyasal bileşim ile epidot, kalsiyum alüminyum demir silikat olarak tanımlanabilir. Mohs ölçeğinde 6 ila 7’lik bir sertliğe sahiptir, bu da kuvartzdan biraz daha yumuşak olmasını sağlar; mükemmel bazal bölünmesi nedeniyle zayıf tokluğa sahip olsa da. Epidot, tipik olarak farklı açılardan bakıldığında değişken yeşillikler, kahverengiler ve sarılar sergileyen pleokroiktir. Epidot, pyrope garnetine benzer şekilde yüksek bir kırılma indisine sahiptir. Epidot kristal oluşumu monokliniktir ve tipik olarak prizmatik kristallerde oluşur; kristal ikizleme yaygındır. Oldukça yüksek bir çift kırılma nedeniyle, epidotu tanımlamak, uygun testler olmakla birlikte genellikle oldukça kolaydır. Bazı karışıklık olasılıkları arasında idokraz (vesuvianite) , krom diopside ve dravite turmaline gibi benzer yeşil renkli değerli taşlar bulunur.

Epidot Kökenli ve Değerli Kaynaklar Başa Dön
Epidot, çeşitli jeolojik ortamlarda, sıklıkla kontakt metamorfik silikat kayaçlarında ve metamorfize kireçtaşı içinde hornfeller halinde oluşur. Ayrıca magmatik kayaçta bulunur ve bazen granit pegmatitleri oluşturur.

Avustralya, Avusturya, Brezilya, Çin, Çekoslovakya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Japonya, Kenya, Kore, Madagaskar, Meksika, Mozambik, Myanmar (Burma), Norveç, İsviçre de dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanından epidot mevduat temin edilmektedir. Sri Lanka (Seylan) ve Amerika Birleşik Devletleri.

Epidot Alımı ve Epidot Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Epidot Rengi
Epidot, yeşilin tüm tonlarında ve tonlarında, sarımsı-yeşil veya antepfıstık rengi en tipik ve en çok arzu edilen renkte oluşur. Renkler ayrıca gri, kahverengi ve neredeyse siyah renkte olabilir. Epidot ayrıca, tipik olarak yeşil, sarı ve kahverengi gibi güçlü bir pleokroizm seviyesi sergiler.

Epidot Berraklık ve Parlaklık
Epidot, şeffaflıktan şeffaflığa kadar değişebilir; Şeffaf kristaller en değerlidir. Epidot mükemmel bir cila alır ve ince örnekler parlak ve vitröz bir parlaklık sergileyebilir. Düşük kaliteli malzemeler kesildiğinde ve cilalandığında biraz reçineli bir parlaklığa sahip olabilir.

Epidot Kesim ve Şekil
Toplayıcılar için en çok arzu edilen epidot formları, tipik olarak birbirine bağlı, uzatılmış ve son derece parlak kristallerdir. Saydam ve koyu yeşil epidot bazen geleneksel oval, minder veya sekizgen dahil olmak üzere en popüler şekilleri ile koleksiyoncular için faceted edilir. Trilyonlar veya kalpler gibi diğer meraklı şekiller oldukça nadirdir. Opak malzemeler genellikle süs eşyalarına oyulur. Kesimin dikkatli bir şekilde yönlendirilmesi, epidotun güçlü pleokroik özellikleri nedeniyle çok önemlidir.

Epidot Tedavisi
Epidot tipik olarak herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya yapay olarak geliştirilmez.

Epidot Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    Ca2 (Fe, Al) 3 (SiO4) 3 (OH) – Kalsiyum alüminyum demir silikat
Kristal yapı:    monoklinik; prizmalar
Renk:    Antep fıstığı yeşil, sarımsı yeşil, siyahımsı yeşil
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6 ila 7
Kırılma indisi:    1,729 ila 1,768
Yoğunluk:    3,0 ila 3,50
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Şeffaf opak
Çift kırılma veya çift kırılma:    0,015 – -0.049
Parlaklık:    Pearly, reçineli camsı
floresan:    Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakınız.

Epidot Taşı Özellikleri

Epidot Taşı Özellikleri

Epidot: İlgili veya Benzer Malzemeler: Başa Dön
Tanzanite Değerli Taşlar
Tanzanite
Epidot bir grup ilgili minerale aittir. Gerçek epidot minerali, epidot ailesinin en çok bilinen üyesidir. Ayrıca kuvars, kalsit , granat , albit, hornblend ve apatit de dahil olmak üzere epidotun çeşitli mineral ilişkileri vardır. Diğer yeşil değerli taşlar, vesuvianite (idocrase), dravite turmalin, diopside ve yeşil granat da dahil olmak üzere karışıklığa neden olabilir.

Epidot ve kinozoisit hemen hemen aynıdır ve çoğu durumda iki mineral arasında bir ayrım yapılamaz. Aslında pek çok örnek, “klinozoazit-epidot” olarak adlandırılır, çünkü hiçbir belirleme yapılmaz, ya da bazı durumlarda, tek bir kristal her iki minerali de içerebilir.

En Popüler Benzer veya Benzer Malzemeler:
Kinozoisit, tanzanit , zoisit ve ruby-zoisit en popüler benzer veya ilgili materyallerdir.

Daha az Bilinen Benzer veya İlgili Malzemeler:
Hancockite, epidosite, tulit, anyolit, allanit, orit, piemontit ve tawmawit daha az bilinen benzer veya ilgili materyallerdir.

Epidot Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri
Epidot, daha az bilinen bir taştır ve diğer birçok popüler taşların sahip olduğu çok şeyden yoksundur. Herhangi bir ay için resmi bir burç değil ve astrolojik taşlar dünyasında önemli bir rolü yoktur. Bununla birlikte, hala bu eşsiz yeşil değerli taşla ilişkili birkaç metafizik ve kristal şifa gücü vardır.

Epidotun bir ‘çekim taşı’ olduğuna inanılmaktadır, bu da takanın yaydığı veya tezahür ettiği her ne anlama gelir. Epidot, sevgiyi getirdiğinizde veya hissettiğinizde sevgi yaratacak ya da çekecek bir karma taş olarak kabul edilir, ancak aynı kalite olumsuz düşünceler ve nitelikler için de geçerlidir. Epidot giyerken, taşıdığınız şeyi çekmeye hazır olduğunuzdan veya ‘eklediğiniz şeyi biçtiğinizden’ emin olun. Olumsuz olanlardan ziyade arzu edilen düşüncelere sahip olmak.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Taşlar Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek düşüncesini temsil etmez. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir pratisyene bakın. GemSelect, iyileştirici veya

Epidot Taşı Faydaları

Epidot Taşı Faydaları

astrolojik burç bırakma güçlerinin iddialarını veya beyanlarını garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Epidote Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Mücevher kalitesinde malzemeler ve fasetli taşlar nadir görülmesi nedeniyle takı için sıklıkla epidot kullanılmaz. Çoğunlukla epidot, sadece taş ve mineral toplayıcıların vitrinleri ve vitrinleri için geçerlidir. Küpe, kolye, iğne veya broş gibi “korumalı” takı tasarımlarında aşınmaya katlanabilecek kadar sert olduğu düşünülmekle birlikte, mükemmel parçalanma nedeniyle kolayca kırılma ve yongalama yapabildiği için yüzük veya bilezik olarak günlük kullanım önerilmemektedir.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranına göre değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri, karşılaştırmalı olarak ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Epidote Gemstone ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenir Epidot, aşırı sıcağa duyarlıdır ve hidroklorik asit ile kısmi ayrışmaya karşı hassastır. Oldukça eriyebilir olduğundan, aşırı sıcaklıktan kaçının ve sert ev kimyasalları ile temizlemekten kaçının. Epidot zayıf bazal bölünme nedeniyle zor bir materyal değildir. Aynı zamanda, sıradan tozlar sıklıkla kuvars izleri içerdiğinden ve tozun silinmesi sonucunda cila ve istenmeyen yüzey çizilmelerine yol açabilir.

Epidotunuzu temizlemek için, sadece sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıları temizlemek için iyice durulayın. Çoğu değerli taşlarda olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve vapurlar tavsiye edilmez. Spor yapmak gibi zorlu fiziksel aktivitelerinizi yapmadan, temizlemeden ya da takmadan önce her zaman takı veya değerli taşları çıkarın. Çizik ve çatlaklardan kaçınmak için epidotu diğer değerli taşlardan uzak tutun. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya kumaş kaplı bir mücevher kutusuna yerleştirmek en iyisidir.Epidot , kristal dünyasının süper kahramanı olabilir. Dünyanın her yerinde bulunan ve güçlü metafiziksel özelliklere sahip olan bir kalsiyum alüminyum demir sorozilik mineralidir. Koyu yeşil renk – moldavite göre daha koyu – bu ve kaba prehnit kümelerinde bulunabilir.

Epidotu tuttuğunuzda veya meditasyon yaparken, olumsuzluğa neden olurken, geliştirmeniz gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir yönünü büyütme niyetinizi kullanabileceksiniz. Moldavite ve epidot, meditasyon için iyi kombinasyonlardır.

Epidot’un Birçok Yetkileri
Epidot, enerjilerinizi artırmaya ve yeniden düzenlemeye bayılır, böylece daha fazla açıklık ile düşünürsünüz ve daha fazla pozitiflikle hayata yaklaşırsınız. Sağlığınızı, odağınızı, algılayıcınızı ve hatta fiziksel gücünüzü en yüksek potansiyele getirecek şekilde bulacaksınız. Çok sayıda elektromanyetik kirliliğin olduğu şehir ofisleri gibi stresli ortamlarda çalışanlar için taş, doğaya uyum sağlamak, topraklamanızı sağlamak için mükemmeldir.

Değnek olarak kullanılırsa, güçleri açık bir şekilde düşünmeye ve hatta disleksiyi tedavi etmeye yardımcı olmak için yönlendirilebilir. Olumlu veya olumsuz olanı arttırır. Taş, bir mıknatıs gibi işlev görür ve doğal konumlarınızı güçlendirir ve refah ve bereket için iyidir.

Kristal Çağı’ndan sadece bir ürün seçerseniz, epidotu değerlendirin . Yanınızda bir taşa sahip olan bu küçük gemiye sahip olmak, enerjinizi daima düz ve darda tutacaktır.Çok gelişmiş epidot kristalleri, Ca 2 Al 2 (Fe 3+ ; Al) (SiO 4 ) (Si 2 O 7 ) O (OH), monoklinik sistemde kristalleşir , sıklıkla görülürler: alışkanlıkta yaygın olarak prizmatiktirler. Uzama yönü, tek simetri düzlemine diktir. Yüzler genellikle derinden çizilir ve kristaller genellikle ikizlenir. Mineralin karakterlerinin çoğu, örneğin, renk, optik sabitler ve özgül ağırlığı olan demir miktarına göre değişir. Renk yeşil, gri, kahverengi veya neredeyse siyahtır, ancak genellikle sarımsı-yeşil veya fıstık-yeşilin karakteristik bir tonudur. Güçlü pleochroism , pleochroic renkler genellikle yeşil, sarı ve kahverengi görüntüler. Kinozoizit , çok az demir içeren yeşil, beyaz veya soluk gül kırmızısı gruptur ve bu nedenle ortorombik mineral zoisit ile aynı kimyasal bileşime sahiptir. Haüy’den gelen isim, Yunanca “epidoz” (ἐπίδοσις) kelimesinden türetilmiştir, bu da ideal prizmanın bir tarafına karşı ilaveten “ilavesi” anlamına gelir.

Epidot Taşı

Epidot Taşı

Alaska’dan Epidot
Epidot, bir kaya oluşumlu mineraldir, ancak ikincil orijinlidir. Metamorfik orijinli mermer ve şistoz kayaçlarında görülür. Aynı zamanda, çeşitli minerallerin ( feldispatlar , mikaşlar , piroksenler , amfiboller , granatlar ve diğerleri), kayaç kayaları oluşturan hidrotermal alterasyonunun bir ürünüdür. Kuvars ve epidottan oluşan bir kaya epidosite olarak bilinir . Pek çok yerde iyi gelişmiş kristaller bulunur: Salzburg’daki Untersulzbachthal’deki Großvenediger yakınında bulunan Knappenwand, epidot şistlerde, asbest , adulari , kalsit ve apatit ile kavisli, uzun prizmatik alışkanlıklar olarak görülebilir; Piedmont’ta Ala vadisi ve Traversella ; Norveç’te Arendal; Dauphiné’de Le Bourg-d’Oisans ; Connecticut’da Haddam ; Alaska’daki Galler Prensi , burada metamorfize kireçtaşı içinde bakır cevherleri olan büyük, koyu yeşil, sekmeli kristaller olarak bulunur.

Knappenwand ve Brezilya’dan mükemmel şeffaf, koyu yeşil kristaller bazen değerli taşlar olarak kesilmiştir.

İlgili türler
Epidotla aynı izomorf gruba ait olanlar, (esas olarak lantan , seryum ve itriyum içeren) REE bakımından zengin allanit ve manganez- zengin piemontittir .

Piemontit, San Marcel’de, Piedmont’taki Ivrea yakınlarındaki manganez madenlerinde küçük ve kırmızımsı-siyah, monoklinik kristaller ve Japonya’nın çeşitli yerlerinde kristalin şistlerde meydana gelir. Mısır porfido rosso antico’nun mor rengi bu mineralin varlığından kaynaklanıyor.

İsveç’ten gelen dollaseit örneği (ok noktasında koyu kahverengi matris)
Allanite ve dollaseit- (Ce) aynı genel epidot formülüne sahiptir ve seryum grubunun metallerini içerir. Dış görünüşte, allanit, epidottan geniş ölçüde farklıdır, renkte siyah veya koyu kahverengi, parlaklıktaki perdeli ve kütlede opaktır; Dahası, çok az ya da hiç bölünme yoktur ve iyi gelişmiş kristaller nadirdir. Kristalografik ve optik karakterler epidotunkilere benzer; pleochroism kırmızımsı, sarımsı ve yeşilimsi kahverengi renklerle güçlüdür. Her ne kadar ortak bir mineral olmasa da, allanit birçok kristalin kayaç, gnays , granit , siyenit , riyolit , andezit ve diğerlerinin bir ana yardımcı bileşeni olarak oldukça geniş bir dağılıma sahiptir. İlk önce doğu Grönland granitinde bulunmuş ve 1808 yılında Thomas Allan tarafından tanımlanmış, daha sonra türlerin isimleri verilmiştir. Allanite, hidrasyonla kolayca değiştirilebilen, optik olarak izotropik ve şekilsiz hale gelen bir mineraldir: bu nedenle birçok çeşidi ayırt edilmiş ve birçok farklı isim uygulanmıştır. Orthite, 1818 yılında Jöns Berzelius tarafından İsveç’te Falun yakınlarındaki Finbo’da ince uzun prizmatik kristaller, bazen de bir ayak şeklinde bulunan hidratlı bir forma verilen isimdir. Dollaseite, İsveç’in Norberg bölgesindeki Ostanmossa madeni ile ünlü, daha az yaygındır.

DOĞAL EPİDOT TAŞI MATRİX KRİSTAL KUVARS

DOĞAL KAYALAR
Epidot Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 226 GR
 • 6CM X 7CM
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL OLUŞUM
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • MATRİKS EPİDOT
 • PAKİSTAN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Bu taş Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Bulgaristan, Norveç, Avusturya, Fransa, Rusya, Meksika ve ABD dahil olmak üzere çok sayıda yerde bulundu.

Epidot Taşı

Epidot Taşı

En yaygın renk yeşildir ve koyu yeşil, sarı yeşil veya neredeyse siyah olabilir. Taşın şekli, birçok taşın lifli veya masif olmasıyla birlikte, bazıları prizmatik kristaller olarak ortaya çıkmaktadır.

İsminin anlamı, Yunanca kelimesinden ‘artış’ anlamına gelir ve aynı zamanda Antepfıstığı adıyla da bilinir. Bu mineral, Unakite Jasper’deki yeşil ekrandır.

Kuvarsun bu taşla birleşmesi, kuvarsın amplifikasyon özellikleri nedeniyle, bu birleşik enerjiyi dışarıya çürütmek için daha güçlü bir etkiye sahip olmasına yardımcı olur.

Rüya Kuvars olarak bilinen taş, taş üzerinde çok ince iğneler olduğu için, görülmesi zor olsa bile, Actinolite’i de içeren, kuvarsta Epidote’dur .

Bu kombinasyon, ortaya çıkan titreşimi oldukça farklı kılar. Rüya Kuvars taşları genellikle opak sütlü bir yeşildir, ama aynı zamanda taş üzerinde veya üzerinde Epidote ile açık kuvars olabilirler.

Ayrıca Idocrase, Garnet, Diopside kristalleri , Prehnit, Kalsit, Albit ve Kuvars olarak da bilinen Vesuvianite dahil olmak üzere bir dizi diğer mineraller ile birlikte bulunur.

Neden Kullanmalı?
Ruhsal büyümeniz üzerinde çalışıyorsanız, bu taşın yararlı bir metafiziksel özellikleri ve ruha uyum sağlamanıza yardımcı olacak güçlü bir titreşimi vardır.

Bu taş, kendinizin çeşitli yönleri hakkındaki farkındalığınızı geliştirecek ve eğer bilmeniz gereken en yüksek iyiliğiniz için değişmeniz gereken bazı tavırlara izin vermemek konusunda dirençli olsaydınız çok yardımcı olabilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MATRİKS KÜME İKİZ (TWİST) KRİSTAL KUVARS KOMBO  PAKİSTAN EPİDOT TAŞI MUHTEŞEM KOLESİYON PARÇA;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE ;KOLEKSİYONERLER İÇİN MUKEMMEL PARÇA;

 

226 GR DOĞAL KOMBO KAYA

EBAT : 6 CM X 7 CM
Epidot’un içinde, sizi hayallerinizin hayatını yaşamaktan geri tutan şeyleri bırakma cesaretine sahip olmanıza yardımcı olan bir enerji vardır.

Epidot’un size sunduğu ruhaniyetin cesaretini kucaklamaya başladığınızda, bu, gerçekte kim olduğunuz ve ruhsal amacınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Epidot Taşı Kristal Kuvars

Epidot Taşı Kristal Kuvars

Bu taş, değişim için bir katalizördür ve ideallerinizi açıklığa kavuşturduktan sonra, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Bu taş, titreşiminizi arttırırsanız, gerçekliğinizi düşüncelerinizin ve eylemlerinizin eylemi yoluyla tamamen değiştirebilmeniz gerektiğini öğrenmenize yardımcı olur.Epidot nedir?
Epidot, mineralojide iki farklı şekilde kullanılan bir isimdir: 1) “Epidot Grubu”, ortak yapısal ve bileşimsel özellikleri paylaşan bir grup silikat mineralinin adıdır; ve, 2) “Epidot”, Epidote Grubundaki en yaygın mineralin adıdır.

Epidotun Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma    Silikat
Renk    Genellikle yeşilimsi yeşil, fıstık yeşili, bazen kahverengimsi yeşil siyah
Meç    Renksiz
parıltı    Reçineli camsı
diaphaneity    Neredeyse opak olana kadar saydam
yarılma    Tek yönde mükemmel, kusurlu
Mohs Sertliği    6 ila 7
Spesifik yer çekimi    3,3 ila 3,5
Tanı Özellikleri    Renk, bölünme, özgül ağırlık
Kimyasal bileşim    Ca2 (Al2, Fe) (SiO4) (Si207) O (OH)
Kristal sistemi    monoklinik
Kullanımları    Yarı değerli mücevher

Epidot (mineral) nedir?
Epidot, düşük ila orta dereceli dereceli bölgesel olarak metamorfize edilmiş kayalarda yaygın olarak bulunan bir silikat mineralidir . Bu kayalarda epidot sıklıkla amfiboller, feldispatlar , kuvars ve klorit ile ilişkilidir. Metamorfizma ile değiştirilmiş mineral tanelerinin yer değiştirmesi olarak ortaya çıkar. Granit kesen damarlarda sıklıkla bulunur. Pegmatitlerde monoklinik kristaller olarak bulunur. Aynı zamanda, kontakt metamorfizma yoluyla oluşmuş veya değiştirilmiş olan mermerler ve şistlerde masif formda ve monoklinik kristaller olarak da bulunur.

Epidot genellikle sarımsı yeşil ila fıstık yeşili arasında değişir. Daha az sıklıkla kahverengimsi yeşil siyahtır. Masif formda, genellikle camsı bir parlaklık ile yarı saydamdır. Mermerden ve pegmatitten iyi oluşmuş kristaller genellikle saydamdır.

Epidotun Ca2 (Al2, Fe) (SiO4) (Si207) O (OH) kimyasal bir bileşimi vardır. Klozozoazit ile katı bir çözelti serisinin son üyesidir . Bu seride, epidotun demiri, yavaş yavaş, alüminyumun, Ca2Al3 (SiO4) (Si207) O (OH) ‘nin uç üyesi klinozoizit bileşimine değiştirilir. Epidotun renginde kinozoizit genellikle daha açık renklidir, çünkü demir epidotun yeşilimsi kahverengimsi rengini üretir.

Mineral    Kimyasal bileşim
Alanit    (CaX) (Al 2 Fe) (Si207) (Si04) O (OH)
X, bu nadir topraklardan biridir: Ce, La, Nd, Y.
Askagenite    (MnNd) (Al2 Fe) (Si207) (Si04) O 2
klinozoisit    Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Sr bazen bir Ca yerine geçer.
Dissakisite    (CaX) (Al 2 Mg) (Si207) (Si04) O (OH)
X Ce veya La olabilir.
Dollaseite    (CaCl) (Mg2 Al) (Si207) (Si04) (OH) F
Epidot    Ca2 (Al 2 Fe) (SiO4) (Si207) O (OH)

Doğal Matriks Epidot Taşı

Doğal Matriks Epidot Taşı

Pb veya Sr, kalsiyumun bir yerini alabilir.
Ferriallanite    (CaX) (Fe2 Al) (SiO4) (Si207) O (OH)
X Ce veya La olabilir.
Hankokit    (CaPb) (Al2 (Fe, Mn) (SiO4) (Si207) O (OH)
Khristovite    (CaCl) (MgAlMn) (SiO4) (Si207) (OH) F
Manganipiemontite    (XY) (Mn2Al) (SiO4) (Si207) O (OH)
(XY) (MnLa) veya (CaSr) olabilir.
Mukhinite    (Ca2) (Al2V) (Si04) (Si207) O (OH)
piyemontit    (X) (Al2Mn) (SiO4) (Si207) O (OH)
(X) (Ca2), (CaPb) veya (CaSr) olabilir.
Uedaite    (MnCe) (Al 2 Fe) (SiO4) (Si207) O (OH)
zoisit    Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Epidot (mineral grubu) nedir?
Epidot mineral grubunun üyeleri, izole edilmiş ve çiftlenmiş silika tetrahedronlardan oluşan bir kristal yapıya sahiptir. A2M3 (Si207) (Si04) O (OH) ‘un genelleştirilmiş kimyasal bir bileşimini paylaşırlar. “A”, kalsiyum, manganez, stronsiyum, kurşun veya bazen nadir bir toprak elementi eşleştirmesidir. “M” genellikle demir, magnezyum, manganez veya vanadyum ile eşleştirilir. Epidot grubunun bazı üye mineralleri kimyasal bileşimleriyle tabloda listelenmiştir.Epidot Hakkında – Tarihçe ve Giriş
Epidote aslında yakından ilişkili bir grup mineraldir, ancak mücevher ticaretinde, isim tipik olarak sadece mineral epidotun mücevher kalitesinde yeşil çeşitliliğine işaret eder. ‘Epidot’ adı, çok sayıda kristal yüzüne işaret eden ‘ekleme’ için Yunanca kelimeden türetilmiştir. Nadiren mücevher kalitesi ve özellikle faset taş gibi nadir olmasına rağmen, epidot yaygın olarak bulunan bir mineraldir.

Epidot, kalsiyum ve alüminyum iyonlarının hem manganez, ferrik demir veya itriyum hem de seryum metalleri gibi diğer metallerle yer değiştirdiği karmaşık bir kalsiyum alüminyum demir silikat formudur. Epidot, bir alterasyon ürünü olduğu için, bileşim ve kimyasal formülde geniş bir varyansa sahiptir. Demir, manganez ve diğer maddelerin tam seviyesine bağlı olarak, taşlar çeşitli ticari isimler altında veya birçok durumda kendi ayrı mineralleri olarak sınıflandırılabilir.

Kinozoizit, düşük demir içeriği olan, epidotun beyazdan pembe renkli bir formudur ve zoisite benzer bir kimyasal bileşime neden olur. Zoisite en iyi tanzanit olarak bilinen menekşe mavisi formuyla bilinir. Piemontit, tipik olarak opak bir formda meydana gelen kırmızı bir manganez epidotudur. Tawmawite, Burma’dan çıkarılan krom açısından zengin, koyu yeşil bir çeşitliliktir. Unakite , sıklıkla kabotaj takılarında kullanılan , epidotun karakteristik eklemeleri olan, değiştirilmiş bir granit formudur.

Epidot

Epidot

Epidot’u Tanımlamak Başa Dön
Kimyasal bileşim ile epidot, kalsiyum alüminyum demir silikat olarak tanımlanabilir. Mohs ölçeğinde 6 ila 7’lik bir sertliğe sahiptir, bu da kuvartzdan biraz daha yumuşak olmasını sağlar; mükemmel bazal bölünmesi nedeniyle zayıf tokluğa sahip olsa da. Epidot, tipik olarak farklı açılardan bakıldığında değişken yeşillikler, kahverengiler ve sarılar sergileyen pleokroiktir. Epidot, pyrope garnetine benzer şekilde yüksek bir kırılma indisine sahiptir. Epidot kristal oluşumu monokliniktir ve tipik olarak prizmatik kristallerde oluşur; kristal ikizleme yaygındır. Oldukça yüksek bir çift kırılma nedeniyle, epidotu tanımlamak, uygun testler olmakla birlikte genellikle oldukça kolaydır. Bazı karışıklık olasılıkları arasında idokraz (vesuvianite) , krom diopside ve dravite turmaline gibi benzer yeşil renkli değerli taşlar bulunur.

Epidot Kökenli ve Değerli Kaynaklar Başa Dön
Epidot, çeşitli jeolojik ortamlarda, sıklıkla kontakt metamorfik silikat kayaçlarında ve metamorfize kireçtaşı içinde hornfeller halinde oluşur. Ayrıca magmatik kayaçta bulunur ve bazen granit pegmatitleri oluşturur.

Avustralya, Avusturya, Brezilya, Çin, Çekoslovakya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Japonya, Kenya, Kore, Madagaskar, Meksika, Mozambik, Myanmar (Burma), Norveç, İsviçre de dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanından epidot mevduat temin edilmektedir. Sri Lanka (Seylan) ve Amerika Birleşik Devletleri.

Epidot Alımı ve Epidot Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Epidot Rengi
Epidot, yeşilin tüm tonlarında ve tonlarında, sarımsı-yeşil veya antepfıstık rengi en tipik ve en çok arzu edilen renkte oluşur. Renkler ayrıca gri, kahverengi ve neredeyse siyah renkte olabilir. Epidot ayrıca, tipik olarak yeşil, sarı ve kahverengi gibi güçlü bir pleokroizm seviyesi sergiler.

Epidot Berraklık ve Parlaklık
Epidot, şeffaflıktan şeffaflığa kadar değişebilir; Şeffaf kristaller en değerlidir. Epidot mükemmel bir cila alır ve ince örnekler parlak ve vitröz bir parlaklık sergileyebilir. Düşük kaliteli malzemeler kesildiğinde ve cilalandığında biraz reçineli bir parlaklığa sahip olabilir.

Epidot Kesim ve Şekil
Toplayıcılar için en çok arzu edilen epidot formları, tipik olarak birbirine bağlı, uzatılmış ve son derece parlak kristallerdir. Saydam ve koyu yeşil epidot bazen geleneksel oval, minder veya sekizgen dahil olmak üzere en popüler şekilleri ile koleksiyoncular için faceted edilir. Trilyonlar veya kalpler gibi diğer meraklı şekiller oldukça nadirdir. Opak malzemeler genellikle süs eşyalarına oyulur. Kesimin dikkatli bir şekilde yönlendirilmesi, epidotun güçlü pleokroik özellikleri nedeniyle çok önemlidir.

Epidot Tedavisi
Epidot tipik olarak herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya yapay olarak geliştirilmez.

Epidot Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    Ca2 (Fe, Al) 3 (SiO4) 3 (OH) – Kalsiyum alüminyum demir silikat
Kristal yapı:    monoklinik; prizmalar
Renk:    Antep fıstığı yeşil, sarımsı yeşil, siyahımsı yeşil
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6 ila 7
Kırılma indisi:    1,729 ila 1,768
Yoğunluk:    3,0 ila 3,50
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Şeffaf opak
Çift kırılma veya çift kırılma:    0,015 – -0.049
Parlaklık:    Pearly, reçineli camsı
floresan:    Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakınız.

Epidot Taşı Özellikleri

Epidot Taşı Özellikleri

Epidot: İlgili veya Benzer Malzemeler: Başa Dön
Tanzanite Değerli Taşlar
Tanzanite
Epidot bir grup ilgili minerale aittir. Gerçek epidot minerali, epidot ailesinin en çok bilinen üyesidir. Ayrıca kuvars, kalsit , granat , albit, hornblend ve apatit de dahil olmak üzere epidotun çeşitli mineral ilişkileri vardır. Diğer yeşil değerli taşlar, vesuvianite (idocrase), dravite turmalin, diopside ve yeşil granat da dahil olmak üzere karışıklığa neden olabilir.

Epidot ve kinozoisit hemen hemen aynıdır ve çoğu durumda iki mineral arasında bir ayrım yapılamaz. Aslında pek çok örnek, “klinozoazit-epidot” olarak adlandırılır, çünkü hiçbir belirleme yapılmaz, ya da bazı durumlarda, tek bir kristal her iki minerali de içerebilir.

En Popüler Benzer veya Benzer Malzemeler:
Kinozoisit, tanzanit , zoisit ve ruby-zoisit en popüler benzer veya ilgili materyallerdir.

Daha az Bilinen Benzer veya İlgili Malzemeler:
Hancockite, epidosite, tulit, anyolit, allanit, orit, piemontit ve tawmawit daha az bilinen benzer veya ilgili materyallerdir.

Epidot Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri
Epidot, daha az bilinen bir taştır ve diğer birçok popüler taşların sahip olduğu çok şeyden yoksundur. Herhangi bir ay için resmi bir burç değil ve astrolojik taşlar dünyasında önemli bir rolü yoktur. Bununla birlikte, hala bu eşsiz yeşil değerli taşla ilişkili birkaç metafizik ve kristal şifa gücü vardır.

Epidotun bir ‘çekim taşı’ olduğuna inanılmaktadır, bu da takanın yaydığı veya tezahür ettiği her ne anlama gelir. Epidot, sevgiyi getirdiğinizde veya hissettiğinizde sevgi yaratacak ya da çekecek bir karma taş olarak kabul edilir, ancak aynı kalite olumsuz düşünceler ve nitelikler için de geçerlidir. Epidot giyerken, taşıdığınız şeyi çekmeye hazır olduğunuzdan veya ‘eklediğiniz şeyi biçtiğinizden’ emin olun. Olumsuz olanlardan ziyade arzu edilen düşüncelere sahip olmak.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Taşlar Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek düşüncesini temsil etmez. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir pratisyene bakın. GemSelect, iyileştirici veya

Epidot Taşı Faydaları

Epidot Taşı Faydaları

astrolojik burç bırakma güçlerinin iddialarını veya beyanlarını garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Epidote Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Mücevher kalitesinde malzemeler ve fasetli taşlar nadir görülmesi nedeniyle takı için sıklıkla epidot kullanılmaz. Çoğunlukla epidot, sadece taş ve mineral toplayıcıların vitrinleri ve vitrinleri için geçerlidir. Küpe, kolye, iğne veya broş gibi “korumalı” takı tasarımlarında aşınmaya katlanabilecek kadar sert olduğu düşünülmekle birlikte, mükemmel parçalanma nedeniyle kolayca kırılma ve yongalama yapabildiği için yüzük veya bilezik olarak günlük kullanım önerilmemektedir.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranına göre değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri, karşılaştırmalı olarak ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Epidote Gemstone ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenir Epidot, aşırı sıcağa duyarlıdır ve hidroklorik asit ile kısmi ayrışmaya karşı hassastır. Oldukça eriyebilir olduğundan, aşırı sıcaklıktan kaçının ve sert ev kimyasalları ile temizlemekten kaçının. Epidot zayıf bazal bölünme nedeniyle zor bir materyal değildir. Aynı zamanda, sıradan tozlar sıklıkla kuvars izleri içerdiğinden ve tozun silinmesi sonucunda cila ve istenmeyen yüzey çizilmelerine yol açabilir.

Epidotunuzu temizlemek için, sadece sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıları temizlemek için iyice durulayın. Çoğu değerli taşlarda olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve vapurlar tavsiye edilmez. Spor yapmak gibi zorlu fiziksel aktivitelerinizi yapmadan, temizlemeden ya da takmadan önce her zaman takı veya değerli taşları çıkarın. Çizik ve çatlaklardan kaçınmak için epidotu diğer değerli taşlardan uzak tutun. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya kumaş kaplı bir mücevher kutusuna yerleştirmek en iyisidir.Epidot , kristal dünyasının süper kahramanı olabilir. Dünyanın her yerinde bulunan ve güçlü metafiziksel özelliklere sahip olan bir kalsiyum alüminyum demir sorozilik mineralidir. Koyu yeşil renk – moldavite göre daha koyu – bu ve kaba prehnit kümelerinde bulunabilir.

Epidotu tuttuğunuzda veya meditasyon yaparken, olumsuzluğa neden olurken, geliştirmeniz gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir yönünü büyütme niyetinizi kullanabileceksiniz. Moldavite ve epidot, meditasyon için iyi kombinasyonlardır.

Epidot’un Birçok Yetkileri
Epidot, enerjilerinizi artırmaya ve yeniden düzenlemeye bayılır, böylece daha fazla açıklık ile düşünürsünüz ve daha fazla pozitiflikle hayata yaklaşırsınız. Sağlığınızı, odağınızı, algılayıcınızı ve hatta fiziksel gücünüzü en yüksek potansiyele getirecek şekilde bulacaksınız. Çok sayıda elektromanyetik kirliliğin olduğu şehir ofisleri gibi stresli ortamlarda çalışanlar için taş, doğaya uyum sağlamak, topraklamanızı sağlamak için mükemmeldir.

Değnek olarak kullanılırsa, güçleri açık bir şekilde düşünmeye ve hatta disleksiyi tedavi etmeye yardımcı olmak için yönlendirilebilir. Olumlu veya olumsuz olanı arttırır. Taş, bir mıknatıs gibi işlev görür ve doğal konumlarınızı güçlendirir ve refah ve bereket için iyidir.

Kristal Çağı’ndan sadece bir ürün seçerseniz, epidotu değerlendirin . Yanınızda bir taşa sahip olan bu küçük gemiye sahip olmak, enerjinizi daima düz ve darda tutacaktır.Çok gelişmiş epidot kristalleri, Ca 2 Al 2 (Fe 3+ ; Al) (SiO 4 ) (Si 2 O 7 ) O (OH), monoklinik sistemde kristalleşir , sıklıkla görülürler: alışkanlıkta yaygın olarak prizmatiktirler. Uzama yönü, tek simetri düzlemine diktir. Yüzler genellikle derinden çizilir ve kristaller genellikle ikizlenir. Mineralin karakterlerinin çoğu, örneğin, renk, optik sabitler ve özgül ağırlığı olan demir miktarına göre değişir. Renk yeşil, gri, kahverengi veya neredeyse siyahtır, ancak genellikle sarımsı-yeşil veya fıstık-yeşilin karakteristik bir tonudur. Güçlü pleochroism , pleochroic renkler genellikle yeşil, sarı ve kahverengi görüntüler. Kinozoizit , çok az demir içeren yeşil, beyaz veya soluk gül kırmızısı gruptur ve bu nedenle ortorombik mineral zoisit ile aynı kimyasal bileşime sahiptir. Haüy’den gelen isim, Yunanca “epidoz” (ἐπίδοσις) kelimesinden türetilmiştir, bu da ideal prizmanın bir tarafına karşı ilaveten “ilavesi” anlamına gelir.

Epidot Taşı

Epidot Taşı

Alaska’dan Epidot
Epidot, bir kaya oluşumlu mineraldir, ancak ikincil orijinlidir. Metamorfik orijinli mermer ve şistoz kayaçlarında görülür. Aynı zamanda, çeşitli minerallerin ( feldispatlar , mikaşlar , piroksenler , amfiboller , granatlar ve diğerleri), kayaç kayaları oluşturan hidrotermal alterasyonunun bir ürünüdür. Kuvars ve epidottan oluşan bir kaya epidosite olarak bilinir . Pek çok yerde iyi gelişmiş kristaller bulunur: Salzburg’daki Untersulzbachthal’deki Großvenediger yakınında bulunan Knappenwand, epidot şistlerde, asbest , adulari , kalsit ve apatit ile kavisli, uzun prizmatik alışkanlıklar olarak görülebilir; Piedmont’ta Ala vadisi ve Traversella ; Norveç’te Arendal; Dauphiné’de Le Bourg-d’Oisans ; Connecticut’da Haddam ; Alaska’daki Galler Prensi , burada metamorfize kireçtaşı içinde bakır cevherleri olan büyük, koyu yeşil, sekmeli kristaller olarak bulunur.

Knappenwand ve Brezilya’dan mükemmel şeffaf, koyu yeşil kristaller bazen değerli taşlar olarak kesilmiştir.

İlgili türler
Epidotla aynı izomorf gruba ait olanlar, (esas olarak lantan , seryum ve itriyum içeren) REE bakımından zengin allanit ve manganez- zengin piemontittir .

Piemontit, San Marcel’de, Piedmont’taki Ivrea yakınlarındaki manganez madenlerinde küçük ve kırmızımsı-siyah, monoklinik kristaller ve Japonya’nın çeşitli yerlerinde kristalin şistlerde meydana gelir. Mısır porfido rosso antico’nun mor rengi bu mineralin varlığından kaynaklanıyor.

İsveç’ten gelen dollaseit örneği (ok noktasında koyu kahverengi matris)
Allanite ve dollaseit- (Ce) aynı genel epidot formülüne sahiptir ve seryum grubunun metallerini içerir. Dış görünüşte, allanit, epidottan geniş ölçüde farklıdır, renkte siyah veya koyu kahverengi, parlaklıktaki perdeli ve kütlede opaktır; Dahası, çok az ya da hiç bölünme yoktur ve iyi gelişmiş kristaller nadirdir. Kristalografik ve optik karakterler epidotunkilere benzer; pleochroism kırmızımsı, sarımsı ve yeşilimsi kahverengi renklerle güçlüdür. Her ne kadar ortak bir mineral olmasa da, allanit birçok kristalin kayaç, gnays , granit , siyenit , riyolit , andezit ve diğerlerinin bir ana yardımcı bileşeni olarak oldukça geniş bir dağılıma sahiptir. İlk önce doğu Grönland granitinde bulunmuş ve 1808 yılında Thomas Allan tarafından tanımlanmış, daha sonra türlerin isimleri verilmiştir. Allanite, hidrasyonla kolayca değiştirilebilen, optik olarak izotropik ve şekilsiz hale gelen bir mineraldir: bu nedenle birçok çeşidi ayırt edilmiş ve birçok farklı isim uygulanmıştır. Orthite, 1818 yılında Jöns Berzelius tarafından İsveç’te Falun yakınlarındaki Finbo’da ince uzun prizmatik kristaller, bazen de bir ayak şeklinde bulunan hidratlı bir forma verilen isimdir. Dollaseite, İsveç’in Norberg bölgesindeki Ostanmossa madeni ile ünlü, daha az yaygındır.