OTANT�K TA�

DOĞAL FOSİLLİ BALTIK KEHRİBAR TAŞI KOLYE

DOĞAL KAYALAR
Doğal Kehribar Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 7.42 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DAMLA KEHRİBAR FOSİLLİ
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Kehribar aslında bir taş değil, daha çok amorf, fosilleşmiş bir ağaç özsu. Amber, on milyonlarca yıl önce ağaçlarda yaşayan fosilleşmiş reçineden gelir. Normalde altın sarısı ila altın sarısıdır ve

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

saydamdan yarı saydam arasında değişir. Aynı zamanda birçok renkte boyanabilir. Amber kişisel süsleme için kullanılan ilk maddelerden biriydi. Aslında, Taş Devri kalıntılarında süslü amber parçaları bulunmuştur. Taşlar, eski Yunanlardan önce, sırasında ve bu yana, muska ve tılsım olarak kullanıldı. Amber sertlik skalasında 2.5 oranına sahip ancak makul derecede sağlam ve uygulanabilir özelliktedir – yumuşaklığı oyulması oldukça kolaydır. Tarih öncesi zamanlardan beri, amber dini nesneler için kullanılmıştır. Tılsımlı özelliklere sahip olduğuna inanılıyordu ve birçok antik insan, öbür dünyada onları korumak için ölüleriyle amber objeleri ve muskaları gömdüler.
kehribar-pic2.jpg
Romalılar kehribar süksinumu çağırdı, çünkü tam olarak ağacın özsuyundan olduğuna inanılıyordu. Neolitik çağlarda da süs malzemesi olarak kullanılmıştır. Amber, Baltık kıyılarından Alpler’e kadar götürüldü – o günler için çok büyük bir mesafe, bize o zamanda taşın ne kadar önemli olduğu konusunda bir fikir veriyor. Amber, ovulduğunda elektrik yükü oluşturduğu bilinmektedir. Aslında, kehribar için Yunanca adı elektron olup, elektrik kelimesinden türemiştir. Güneş tanrısı Apollon’a kutsal olan kehribarın bir zamanlar güneş ışığının toplanmış olduğu düşünülüyordu. Amber ayrıca gözyaşları olarak görüldü – Vikingler için ve Yunanlılar için Phaeton’un ölümüyle ilgili gözyaşları.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla
Beyaz Topaz’ı sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonları ile kendi benzersiz aile hatırasınızı yaratmak için herhangi bir değerli taşla birleştirin.

Kehribar, reçine yapışkan olduğundan, böcekler (bazen kurbağalar ve kertenkeleler de olabilir) yosun veya milyonlarca yıldır sıkışmış çam iğneleri içerebilir. Hava kabarcıkları kehribar’a bulutlu bir görünüm verebilir, ancak yağda ısıtmak onları uzaklaştırır. En büyük kehribar yatakları Baltık bölgesinde, özellikle Polonya kıyılarında. Amber ayrıca Dominik Cumhuriyeti, Meksika , Fransa , İspanya, Kanada , Romanya, Norveç, Danimarka, Almanya, Burma ve İtalya’da bulunur . Amber’ın kendisine atfedilen tıbbi kullanımları var, ancak günümüzde öncelikle mücevherlerde kullanılıyor. Sentetik reçine, cam ve plastik tarafından taklit edilmiştir. Amber çok düşük yoğunluğa sahiptir. Gerçek bir amber parçası olup olmadığına dair gerçek bir test, onu mutfak tuzu ve su çözeltisine koymaktır. Bu, plastik batar ve sarı yüzer gibi kehribar kontrolü için yapılan ortak bir testtir. Yaygın olarak karşılaşılan bir kehribar türüne, daha küçük bir kehribar parçasının daha büyük bir parça oluşturmak için ısı altında sıkıştırıldığı “yeniden yapılandırılmış kehribar” adı verilir.
kehribar bakım-of-zeytin-oil.jpg
Amber 150 derece Fahrenheit’te yumuşar ve ayrışmaya başlar ve çam ağaçlarının reçinesi gibi bir koku verir. Batı’da, Arap dünyasında ve Uzak Doğu’da oyulmuş eşyalar, figürinler, boru parçaları, broşlar, parfüm şişeleri ve sigara tutucular için kullanılmıştır. Amber sözde zihinsel ve duygusal gücü getiriyor ve oldukça sakinleşiyor. Taş ılık su ve yumuşak bir bezle temizlenebilir. Cilayı cilalamak için üzerine zeytin yağı sürmek için bezi kullanabilirsiniz. Asla paramparça olacağı için kehribar temizlemek için ultrasonik veya buharlı temizleyiciler kullanmayın. Ayrıca, doğrudan güneş ışığında veya ani sıcaklık değişikliklerine veya kimyasal maddelere maruz kalabileceği herhangi bir yerde kehribar bırakmayın, çünkü yüzeyi matlaşır.Amber, uzun mesafeli ticaretin ilk kalemlerinden biriydi. Hafif ve eşsiz özelliklere sahipti; onu bol olduğu yerden, Baltık Denizi bölgesinden, Akdeniz kıyısındaki gibi olmadığı yerlere taşımaya değdi. Güneydoğudaki Samland gibi bazı yerlerde Baltık kehribar, kumsal üzerinde bol miktarda yıkanır. Antik çağda, bu alanların insanları, herkesin, sınırsız miktarda mevcut görünen bir şey için onlara para ödeyeceklerine şaşırdı. Fakat bu bölgeler dışındaki insanlar için amber, başka hiçbir maddeye benzemeyen bir güzellikti. Dekorasyon için bir taş gibi kullanılabilir, ancak taş taşların aksine hafif ve sıcaktı. Diğer özellikleri de olağandışıydı. Ateşe verildi ve çam ağacının aromasıyla yakıldı. Tarihin bir safhasında, Cermen için Almanca kelimeler bu özelliğe atıfta bulunmuştu. Denirdibernstein (yanık taşı) .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL RUSYA KALİNİNGRAD FOSİLLİ DAMLA KEHRİBAR KOLYE SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE OLUP KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

7.42 GR BOYUT:41 MM X 21 MM X 15 MM

Yunanlı Millet Thales, MÖ 600 yıllarında, yünlü bir bezle ovulduğunda kehribarın saman gibi küçük parçaları çektiğini keşfetti. Kehribar kelimesi Arapça anlamıyla saman soyguncusu demektir . Kehribar kelimesi Yunanca, statik elektrik olaylarının sözcüğü oldu. İngilizce kehribar kelimesi , şaşırtıcı bir şekilde, Latince ve Fransızca aracılığıyla balina anbarına yönelik Arapça bir kelimeden kaynaklanmaktadır . Ambergris (gri kehribar) ile aynı kaynaktır, diğer bir deniz ürünü plajlarda yıkanmıştır.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Kehribar ticaretinin rotası Almanya üzerinden Vistula Nehri boyunca, şu anda kuzey İtalya olan Po Nehri Vadisi’ne kadardı. Antik dünyada kehribar kaynağı hakkında bir kafa karışıklığı vardı. Kaynağın, Padua Nehri ile özdeşleştirilen Eridanus Nehri boyunca olduğu, şimdi Po Nehri olarak adlandırıldığı iddia edildi. Tabii ki, bir anlamda Po Nehri, kehribar ticaret yolunun sona ermesi olan Akdeniz dünyasının kehribarının kaynağıydı. Ancak asıl kaynak, İmparator Nero’nun İmparatorluk süslemelerinde kullanılmak üzere büyük bir tedarik almak için Baltık’a bir elçi gönderebileceği konusunda yeterince iyi biliniyordu.

Antik dünyanın edebiyatı, kehribarın doğası hakkında bir takım hayali spekülasyonlar içermektedir. Sophocles, kehribarın Hindistan’da, kendi annesi tarafından öldürülen Argona’lardan biri olan Yunan Meleager’ın trajik ölümünü ağlayan bir tür kuşun gözyaşları olduğunu iddia etti. Başka bir Yunanlı Demostatus, amber’in vaşakların idrarı olduğunu iddia etti. Ancak eski zamanlarda bile, kehribarın bir tür ağaç sapı olduğunu doğrulayanlar vardı. Kehribar o kadar hafiftir ki, hala deniz suyunda zorlukla batar, türbülanslı su kehribarın bir kumsalda atılana kadar batmasını önler.

Bu süre Hakkında o sahil sarı vurmuş olmanın yanı bulundu diye bilinen toprağın belirli bir tabaka derinliklerine gömülü olabileceğini tanındı mavi tınlı . Mavi tülbent gerçekten mavi değildir; siyah veya gri-siyah. Kehribarın bu belirgin mineral niteliği, kehribarın petrol benzeri bir mineral (kaya yağı) ve kehribarın katılaşmış petrol olduğunu iddia eden diğerlerini tamamen iz bıraktı.

Kehribardaki böceklerin ve bitki materyallerinin eklenmesi, kökenini orman dışındaki herhangi bir yere bağlamayı zorlaştırdı. 18. yüzyılda doğa bilimcileri, tuhaf kömür, petrol ve amber malzemelerinin organik, bitkisel kökenli olduğu sonucuna vardılar. 1757’de büyük Rus bilim adamı Mikhail Lomonosov, kehribarın bir ağacın gülünü dışında hiçbir şey olamayacağını açıkça ilan etti.

MS birinci yüzyılda, Roman yazar Tacitus, kehribar bölge halkının hala yabancılar için onlara amber için bir şey teklif etmeleri konusunda şaşkın olduğunu belirtti. “Şaşkınlıkla sunulan ödemeyi kabul ediyorlar” diyor. 13. yüzyılda kehribarla ilgili olarak çok değişti. Avrupa’nın büyük bir kısmı waa ile Hıristiyan oldu ve kehribar tespih boncukları için talep edildi. Teutonic Şövalyeleri Haçlı Seferleri’nden döndü ve Baltık’ın doğusundaki bir krallığı fethetti. Şövalyeler zengin kehribar kumsallarını satın aldı ve Samland kumsallarındaki kehribar koleksiyonu üzerinde tekellerini ilan ettiler. Tekelleri zekice uygulandı. Plajlarda toplanan ya da kehribar sahibi olan herkes derhal asıldı.

Teutonic Şövalyeleri Nişanı, 1400’lerde ve 1500’lerde güneydoğu Baltık’taki amber ticaretini kontrol altına aldı. Kayıtlar tutuldu ve 1551’de bir Andreas Aurifaber tuhaf bir biçimde ortalama yıllık verim rakamını

Bir yıl diğerinden daha fazlasını getirir, ancak bir yıl diğerine yardım ederse bu miktar 110 fıçıdır.
Kehribar ticareti tespihler için boncuk talebine dayandığından, Prostestant Reformu güneydoğu Baltıklarının kehribar ticaretini mahvetti. Lutherans tespih kullanmamış ve güney ve doğu Avrupa’daki Katolikler tespih Lutherans’tan tespih almayacaklardı. Teutonic Şövalyeleri Emri, kehribar ticaretinin kontrolünü 1533 yılında Koehn von Jaski’nin Dantzig’deki bir tüccar ailesine aktardı. Bu aile kehribar ticaretinin, Yakın Doğu’daki Müslümanlara kehribar boncuklar satarak yeniden dirilebileceğini buldu. Bu dönemde kehribar ticaretinde Ermeni tüccarları önem kazanmıştı.

1642’de Prusya’nın Büyük Seçmeni Frederick William, kehribar ticaretinin haklarını Koehn von Jaski ailesinden aldı. Prusya hükümeti, bireyleri sahillerde kehribar toplamalarına ve hatta sahil boyunca yürüyüş yapmalarına izin vermedi. Mesleğinin zorunluluğu gereği olan kehribarların bulunduğu bölgelerde olması gereken balıkçılar, tanık olabilecekleri kehribar kaçakçılığı makamlarını bilgilendirmelerini taahhüt eden bir Amber Yeminini yemin etmek zorunda kaldılar.

Prusya hükümetinin kehribar ticaretinde tekel olmasına rağmen, kar garantisi verilmez. Tekeli korumak için gereken kontrol sisteminin korunması pahalıydı. Prusya hükümeti, kehribar tekelinden elde edilen karlar yerine, zarar görmekten çok daha sık. 1811’de Prusya hükümeti tekelini kaybetti ve kundak toplanması ve pazarlanması için özel kişilere bir ücret karşılığında izin verdi.

Doğal Kehribar Kolye

Doğal Kehribar Kolye

Kehribarın doğal hasadı zaman zaman oldukça önemliydi. 1862’de bir fırtınanın ardından bir sabah, Palmnicken kasabası yakınlarındaki plajlardan 4400 kilo amber toplandı. Ancak, kumsallara büyük miktarda kehribar yıkamak için fırtınalara güvenmek çok riskliydi. İnsanlar kehribar’ı yakalamak için ağlara sörf yapmayı öğrendi. Ayrıca tortuyu sığ sularda karıştırmayı ve kehribar parçaları yakalamak için ağlar kullanmayı öğrendiler. Ancak bu yöntemlerden bile elde edilen hasat sınırlıydı.

Kehribarın mavi tılsım denilen karanlık bir tabakaya yeryüzünde derinde gömülü olarak bulunabileceği uzun zamandan beri biliniyordu . Kehribar madenciliğinde bazı girişimler denenmiş, kehribar sahillerindeki bölgelerdeki şaftlar ve tüneller çökmeye eğilimli olmuş ve kehribar madenciliğinde bu ilk girişim başarılı olamamıştır. Başka bir kehribar toparlanma şekli serendipitously bulunmuştur.

Plajlardan toplanan kehribar gemiler tarafından kehribar ürünlerine işlendiği Dantzig gibi yerlere taşınmıştır. Gemilerin kanalları kum tepelerinden üflenen kumla doldurulacak ve zaman zaman taranması gerekecekti. Tabii ki tarak taraklarında kehribar bulundu. Bu işlem, kehribar toplama, nakliye kanalının sadece bir yan ürünün taranması ve temizlenmesinin ana amacı olana kadar genişledi.

Ancak kehribar madenciliği imkansız değildi. 1870 yılında, özel bir şirket olan Stantien & Becker, Prusya hükümetinden, madencilik için kullanılan arazi başına belirlenen bir ücret karşılığında kehribar madeni için ayrıcalık tanıyan bir sözleşme aldı. 1870 – 1874 yılları arasında Stantien & Becker, yılda yaklaşık 10.000 pound amber madenciliği yapıyor. 1875’te Stantien & Becker, ilk yıl içinde 450.000 pound amber üreten Palmnicken’ın yakınında daha derin ve derin bir mayın koydu. Operasyonun ikinci yılında bu üretim seviyesini çoğaltmış ve üçüncüsü 600.000 liralık bir üretim gerçekleştirmiştir. Plajlardan hasat, yılda sadece on ila on iki bin lira oldu. 1885 itibariyle Stantien & Becker’in üretimi yılda 900.000 pound seviyesine ulaştı. Geri düştü, ancak 600.000 ila 850 arasındaydı. Üretimin yılda 1.2 milyon liraya çıktığı 1895 yılına kadar yılda 000 pound işareti. Stantien & Becker’in operasyonlarının olağanüstü başarısını gören Prusya hükümeti bir kez daha amber ticaretinin kontrolünü ele geçirdi ve Königsberg’deki Royal Amber Works’ü yarattı. Bu devlet kurumu, 1915 yılına kadar I. Dünya Savaşı nedeniyle, üretimin 200.000 pound’a düştüğü yıllara kadar yıllık bir milyon poundluk üretim seviyelerini koruyabiliyordu. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Operasyonlar Prusya hükümetinin bir kez daha amber ticaretini kontrol altına aldı ve Königsberg Kraliyet Kehribar Atölyelerini yarattı.

Kehribar Taşı Nerede Bulunur

Kehribar Taşı Nerede Bulunur

Bu devlet kurumu, 1915 yılına kadar I. Dünya Savaşı nedeniyle, üretimin 200.000 pound’a düştüğü yıllara kadar yıllık bir milyon poundluk üretim seviyelerini koruyabiliyordu. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Operasyonlar Prusya hükümetinin bir kez daha amber ticaretini kontrol altına aldı ve Königsberg Kraliyet Kehribar Atölyelerini yarattı. Bu devlet kurumu, 1915 yılına kadar I. Dünya Savaşı nedeniyle, üretimin 200.000 pound’a düştüğü yıllara kadar yıllık bir milyon poundluk üretim seviyelerini koruyabiliyordu. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı.

1875-1925 dönemindeki yüksek üretim seviyelerine ek olarak, çıktının değerini artıran keşifler de yapıldı. Biraz kehribar berrak, kimi opaktır. Opaklık, kehribardaki minik kabarcıklardan geliyor. Opak kehribarın bir yağda kaynatılması halinde, yağın kabarcıkları içine doldurarak kehribarın berraklaştığı tespit edilmiştir. Berrak amber, opak amberden daha değerliydi. Daha büyük kehribar parçaları, daha küçük parçaların eşit ağırlığından daha değerlidir. Daha küçük parçalar basitçe birlikte eritilemez çünkü amber gerçekten erimez. Yaklaşık 700 ° F’da, bir erime noktasına ulaşmadan önce ayrışır. Ancak 1880’de kehribarın 300 ° F’lik bir sıcaklıkta yüksek basınç altında ısıtılması durumunda daha küçük parçaların birleşebileceği keşfedildi. Böylece kehribar üretimindeki artış 12’den,

Kehribar endüstrisinin gelişimi sırasında, kaynağının gizemleri ortaya çıkarıldı. Kehribar kuzeydoğu Avrupa’da yetişen yarı-koşullar altında yetişen eski, soyu tükenmiş bir çam ağacının kokusudur. Bu çam, yaralandığında özümser. Sap globülleri dere aktığında toprağa düştü. 10 yıl boyunca bu reçine, bitki ve böcek malzemelerinin katılımı ile parçalanır ve sertleştirilir. Aynı yerlerde toplandılar, şimdi mavi tıngırtı olarak bilinen karanlık toprağı topladılar. Mavi tülbent çökeltileri daha sonra aşınmış ve kehribar, bu kez plajlarda ikinci kez yıkanmak üzere serbest bırakılmıştır. Her aşama milyonlarca yıl almış olabilir. İlgili zamanlar o kadar uzundu ki, mavi deniz yatağı yataklarının bazı alanları denizlerle kaplı hale geldi. Eski buz çağındaki buzullar, çam ormanını güneye sürdü, ancak Alpler ve buzulları bir engel oluşturduğundan hayatta kalmak için yeterince güneye çekilemedi. Kuzeydeki buzullar ve Alplerin buzulları arasında yakalanan amber çamı tükendi.Amber, dünyanın en eski ve en çok rağbet gören hazinelerinden biridir; zamanla korunan ve insanlığın kıyılarında yıkanan, güzellik, koruma ve yenilenme için bir tılsım olan “denizlerin altınları”. Güneşin damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığında katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve bugün en eski kültürlerde olduğu gibi arzu edilen renktir, Taş Devri’ne kadar, rengin hoş sıcaklığı için kullanılan , süslemedeki değer, büyülü ve tıbbi özellikleri.

Kehribar, ne kristal ne de mineral olmak üzere küçük bir organik taş sınıfına aittir, ancak doğanın biyolojik bir ürünüdür, yoğun ağaçlardaki canlılardan sızan, tarih öncesi ormanlarda milyonlarca yıl boyunca fosilleşen koruyucu bir reçine. Enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için metafizik dünyada çok değerlidir. Amber, güneşin ve toprağın yanı sıra, altın yapısı içinde sonsuza dek askıda kalan canlı böcekleri, organizmaları ve bitki maddelerini güçlü bir şekilde bağlar. Antik bilgeliğe dikkat çeker ve geçmiş yaşamın hatırlanması için güçlü bir araç olabilir veya kişinin atalarından geçen genetik derslerin ve deneyimlerin hatırlanmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve birinin seçim hakkını korumak için kullanışlıdır

Kehribar Taşının Özellikleri

Kehribar Taşının Özellikleri

Amber, negatif veya durgun enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek fiziksel bedenden, zihin ve ruhtan ağrı çekme ve rahatsızlık verme kabiliyetine saygı duyduğu doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, çakraları, özellikle Sakral ve Solar Plexus Çakraları temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu çevreyi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve iyiliğe elverişli parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yaslanma süreci boyunca çalışma için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin yaşamından ya da ilişkilerinden toksisiteyi çıkarmak için çağırılabilir.

Binlerce yıl önceki Amber’in en eski keşiflerinden, çalkantılı denizlerle kıyılarda yıkanmış, bu sarı-altın maddenin, dokunuşlu ve hafif, sıcak ve eşsiz olduğu düşünülüyordu. Küçük bir çaba ile oyulmuş, sürtündüğünde elektriksel olarak şarj olmuş ve kolayca tutuşmuştur. Kapsayıcılıklarının azlığı ve sözde büyülü ve tıbbi güçleri, Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti yapılan ilk ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı bölgelerinde, Akdeniz’e kadar iç kısımlarda bulunan koridor, Amber Yolu olarak tanınmıştır. Binlerce yıl boyunca “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır’a Vistül ve Dinyeper nehirleri ile karadan taşındı.[En.wikipedia.org]

Amber güneşle ilişkilendirildi ve damlacık şekli pek çok İskandinav, Yunan ve Litvanyalı mitolojide gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız veya yas tutan bir taş olarak kabul edildi ve çok mükemmel bir şekilde korunmuş olması nedeniyle, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar halinde dizildi ve zarar görmemesi ve diş ağrısını azaltması için boynuna dolandı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve bir iksir olarak kullanıldı veya sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide rahatsızlığı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir merhem haline getirildi . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülüyordu ve denizciler, deniz yılanlarını ve derinliklerin tehlikelerini uzaklaştırmak için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak stresi hafifletti ve mikropları filtrelediğine ve doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılıyordu.

Has Damla Kehribar Taşı

Has Damla Kehribar Taşı

Eski çağlarda, Amber, ilk başta üretildiği düşünülen Pinites succinifer ağaçlarından çıkan , özellikle Latin süksinumu ya da soyu tükenmiş Pinites sukcinifer ağaçlarından “birçok meyve suyu” adıyla biliniyordu . Yaşlı Pliny, çamunun orijini, ateşlendiğinde ve ateşlendiğinde, meşale-çam ağacının kokusu ve görünümüyle birlikte yandığında çam gibi bir koku yaydığı gerçeğiyle kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar’ın Yunanca terimi güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron’du ve kehribar sürtünmeye maruz kaldıklarında kendisine küçük maddeler çizebilmeleri için Kehribar’a verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözlerimizin kökenidir. “Amber” modern adının , ambergris için Arapça bir sözcük olan anbar’dan geldiği düşünülmektedir.benzer şekilde renkli bir malzeme, sperm balinasından boşaltılarak kıyılara da bulaşır ve parfüm yapımında kullanılır.

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsinden veya bazı bölgelerde Hymenaea soyu tükenmiş bölgelerde), bitki materyallerinden, bir uçucu yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Sarı bir değil , bir bitkinin damar sistemi içerisinde sirküle ağaç dalları, sıvıdan oluşan, fakat reçineninbitkinin epitel hücrelerinde salgılanan aromatik, yarı katı bir madde. Böcek ve mantarların yol açtığı hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırılan dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin neden olduğu stresi ortadan kaldırmak için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlardaki iç çatlakları doldururken, dış kabuğun içine damladı ve sızdırarak böcekleri, örümcekleri, annelitleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçları hapsettiler. Daha sonra uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından tortular tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası oldukları kıyı bölgelerine taşındılar ya da başka jeolojik olaylar tarafından başka bir yere yerleştirildiler.

Amber olmak için, fosil reçineleri, çözünmeyen hale gelmeden birkaç on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar süren bir işlem olan daha büyük moleküller oluşturmak üzere moleküllerin birbirleriyle bağlandıkları ikinci bir sertleşme periyoduna maruz kalmak zorunda kaldılar. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yıllık olmasına rağmen bazıları bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber ise 320 milyon yıldır. Kopal , Protium kopalındaki ağaç reçinesine verilen bir isimdir.Meso-Amerikan bölgesinde belirgin olan ağaç ve genellikle genç yüzlerce ila birkaç bin yıllık genç ağaç reçinelerine, polimerizasyon ve sertleşmenin orta aşamasında bulunur. Yüzyıllar boyunca tütsü, ince cilalar ve tören amaçlı kullanılmıştır, ancak zaman zaman yanıltıcı olarak “kehribar” veya “genç kehribar” olarak pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler, otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında yapışkan olduğunda veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde sıklıkla tanımlanabilir. Alıcılar sahte Amber’i hapsolmuş modern böcekler ile korunmuş olarak saklamalıdırlar. 1000’den fazla nesli tükendiAmber’de hayvan türleri ve çeşitli bitki türleri tanımlanmıştır, ancak tüm örnekler genellikle müzelerde olağanüstü benzersizdir ve oldukça pahalıdır. [academic.emporia.edu] [en.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Lapidary kalitesinde gerçek Amber, başlıca Meksika, Chiemas, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’da Sumatra üretimi yapan, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, şeffaf ve opak olabilir ve beyazımsı ve soluk sarı renkte, en sık kullanılan “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına, “kehribar” renk ile ilişkilendirilen en koyu renk tonlarına kadar çeşitlilik gösterir. kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar” olarak bilinen ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasadakilerin çoğu ısıyla veya basınçla işlenir. Tarih boyunca Yeşil Kehribar’ın ölümsüzlük ve iyi şanslar getirdiği düşünülüyordu. Mavi, en nadir görülen gölgeler olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunur. UV ışığı altında güçlü bir doğal floresan, güneş ışığında yoğun bir mavi yansıması ile. Antik dönemde, havanın, ateşin ve suyun ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan gelen kutsamaları aldığına inanılan baş rahipler tarafından Blue Amber tercih edilmiştir. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında Jet, bir linyit kömürü biçimidir.

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

elmas kullanır Amber Kullanımları ve Amaçları
Kehribar çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir kolye, bilezik olarak giyilebilir, bebeğin giysisine dikilir veya negatif enerjileri önlemek ve onları zarardan korumak için çevrelerine yerleştirilebilir. Aynı zamanda, diş ağrısına enerjisel olarak azaltılması için de faydalıdır, ancak asla ağzına yerleştirilmemelidir. Anneye ilk önce Amber’i takması için bebeklere veya çocuklara bakıldığında son derece faydalıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Salon, 52]

Canlılığı artırmak ve kişinin kendi temel gücü ve iyiliğini arzulamak için bir hastalıktan veya yaralanmadan kurtarılırken Amber’i giyin veya taşıyın. Yaşam gücünün titreşimi içselliğe sıcaklık getirir ve bu enerjinin daha fazlasını sisteme kazandırır. Kehribar uzun ömür elde etmek için de kullanılabilir ve yaşlılar için muhteşem bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi bir tılsım, güzellik ve hassasiyet sembolüdür. İkiz bir ruhu aramak veya negatif dış etkenlere ve parazitlere karşı korunmak için kullanılabilir. Vaatlerini garantilemek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melodi, 107]

Arzu “heyecanlandırmak” için inanılmakta olan Amber, iktidarsızlığın ve soğukkanlığın iyileştirilmesine ve kadınların doğurganlığının ve erkeklerin gücünün artmasına yardımcı olarak itibar görüyor. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Kehribar, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya enerjiyi başkalarından saptırmak için olağanüstü bir ovalama taşıdır. Dokunulduğunda daha fazla ısınır ve pozitif, canlandırıcı bir enerji akımı oluşturur. Cebinizde taşıyın, mücevher takın ya da tespih ya da tesbih kullanın . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Herhangi bir ortamı kullanımdan önce arındırmak veya Amber’in alanını çevresine Amber parçaları koyarak negatif enerjiyi gidermek, iksir olarak püskürtmek veya tütsü olarak yakmak için Amber kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Birinin enerji alanından varlıklarını kaldırmakla çalışan şifacılar için, Amber, aura’yı çıkarttıktan ve kalan negatif kalıpları temizledikten sonra aurayı kapatmak için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilinceye kadar negatif güçlere karşı bir Işık bariyeri sağlayarak psişik duyarlılıklarını keşfetmekte yeni olanlara yardımcı olur. [Melody, 108] [Ahsian, 25] [101 Hall, 26]

DOĞAL FOSİLLİ BALTIK KEHRİBAR TAŞI KOLYE

DOĞAL KAYALAR
Doğal Kehribar Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 7.42 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DAMLA KEHRİBAR FOSİLLİ
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar aslında bir taş değil, daha çok amorf, fosilleşmiş bir ağaç özsu. Amber, on milyonlarca yıl önce ağaçlarda yaşayan fosilleşmiş reçineden gelir. Normalde altın sarısı ila altın sarısıdır ve

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

saydamdan yarı saydam arasında değişir. Aynı zamanda birçok renkte boyanabilir. Amber kişisel süsleme için kullanılan ilk maddelerden biriydi. Aslında, Taş Devri kalıntılarında süslü amber parçaları bulunmuştur. Taşlar, eski Yunanlardan önce, sırasında ve bu yana, muska ve tılsım olarak kullanıldı. Amber sertlik skalasında 2.5 oranına sahip ancak makul derecede sağlam ve uygulanabilir özelliktedir – yumuşaklığı oyulması oldukça kolaydır. Tarih öncesi zamanlardan beri, amber dini nesneler için kullanılmıştır. Tılsımlı özelliklere sahip olduğuna inanılıyordu ve birçok antik insan, öbür dünyada onları korumak için ölüleriyle amber objeleri ve muskaları gömdüler.
kehribar-pic2.jpg
Romalılar kehribar süksinumu çağırdı, çünkü tam olarak ağacın özsuyundan olduğuna inanılıyordu. Neolitik çağlarda da süs malzemesi olarak kullanılmıştır. Amber, Baltık kıyılarından Alpler’e kadar götürüldü – o günler için çok büyük bir mesafe, bize o zamanda taşın ne kadar önemli olduğu konusunda bir fikir veriyor. Amber, ovulduğunda elektrik yükü oluşturduğu bilinmektedir. Aslında, kehribar için Yunanca adı elektron olup, elektrik kelimesinden türemiştir. Güneş tanrısı Apollon’a kutsal olan kehribarın bir zamanlar güneş ışığının toplanmış olduğu düşünülüyordu. Amber ayrıca gözyaşları olarak görüldü – Vikingler için ve Yunanlılar için Phaeton’un ölümüyle ilgili gözyaşları.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla
Beyaz Topaz’ı sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonları ile kendi benzersiz aile hatırasınızı yaratmak için herhangi bir değerli taşla birleştirin.

Kehribar, reçine yapışkan olduğundan, böcekler (bazen kurbağalar ve kertenkeleler de olabilir) yosun veya milyonlarca yıldır sıkışmış çam iğneleri içerebilir. Hava kabarcıkları kehribar’a bulutlu bir görünüm verebilir, ancak yağda ısıtmak onları uzaklaştırır. En büyük kehribar yatakları Baltık bölgesinde, özellikle Polonya kıyılarında. Amber ayrıca Dominik Cumhuriyeti, Meksika , Fransa , İspanya, Kanada , Romanya, Norveç, Danimarka, Almanya, Burma ve İtalya’da bulunur . Amber’ın kendisine atfedilen tıbbi kullanımları var, ancak günümüzde öncelikle mücevherlerde kullanılıyor. Sentetik reçine, cam ve plastik tarafından taklit edilmiştir. Amber çok düşük yoğunluğa sahiptir. Gerçek bir amber parçası olup olmadığına dair gerçek bir test, onu mutfak tuzu ve su çözeltisine koymaktır. Bu, plastik batar ve sarı yüzer gibi kehribar kontrolü için yapılan ortak bir testtir. Yaygın olarak karşılaşılan bir kehribar türüne, daha küçük bir kehribar parçasının daha büyük bir parça oluşturmak için ısı altında sıkıştırıldığı “yeniden yapılandırılmış kehribar” adı verilir.
kehribar bakım-of-zeytin-oil.jpg
Amber 150 derece Fahrenheit’te yumuşar ve ayrışmaya başlar ve çam ağaçlarının reçinesi gibi bir koku verir. Batı’da, Arap dünyasında ve Uzak Doğu’da oyulmuş eşyalar, figürinler, boru parçaları, broşlar, parfüm şişeleri ve sigara tutucular için kullanılmıştır. Amber sözde zihinsel ve duygusal gücü getiriyor ve oldukça sakinleşiyor. Taş ılık su ve yumuşak bir bezle temizlenebilir. Cilayı cilalamak için üzerine zeytin yağı sürmek için bezi kullanabilirsiniz. Asla paramparça olacağı için kehribar temizlemek için ultrasonik veya buharlı temizleyiciler kullanmayın. Ayrıca, doğrudan güneş ışığında veya ani sıcaklık değişikliklerine veya kimyasal maddelere maruz kalabileceği herhangi bir yerde kehribar bırakmayın, çünkü yüzeyi matlaşır.Amber, uzun mesafeli ticaretin ilk kalemlerinden biriydi. Hafif ve eşsiz özelliklere sahipti; onu bol olduğu yerden, Baltık Denizi bölgesinden, Akdeniz kıyısındaki gibi olmadığı yerlere taşımaya değdi. Güneydoğudaki Samland gibi bazı yerlerde Baltık kehribar, kumsal üzerinde bol miktarda yıkanır. Antik çağda, bu alanların insanları, herkesin, sınırsız miktarda mevcut görünen bir şey için onlara para ödeyeceklerine şaşırdı. Fakat bu bölgeler dışındaki insanlar için amber, başka hiçbir maddeye benzemeyen bir güzellikti. Dekorasyon için bir taş gibi kullanılabilir, ancak taş taşların aksine hafif ve sıcaktı. Diğer özellikleri de olağandışıydı. Ateşe verildi ve çam ağacının aromasıyla yakıldı. Tarihin bir safhasında, Cermen için Almanca kelimeler bu özelliğe atıfta bulunmuştu. Denirdibernstein (yanık taşı) .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL RUSYA KALİNİNGRAD FOSİLLİ DAMLA KEHRİBAR KOLYE SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE OLUP KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

7.42 GR BOYUT:41 MM X 21 MM X 15 MM

Yunanlı Millet Thales, MÖ 600 yıllarında, yünlü bir bezle ovulduğunda kehribarın saman gibi küçük parçaları çektiğini keşfetti. Kehribar kelimesi Arapça anlamıyla saman soyguncusu demektir . Kehribar kelimesi Yunanca, statik elektrik olaylarının sözcüğü oldu. İngilizce kehribar kelimesi , şaşırtıcı bir şekilde, Latince ve Fransızca aracılığıyla balina anbarına yönelik Arapça bir kelimeden kaynaklanmaktadır . Ambergris (gri kehribar) ile aynı kaynaktır, diğer bir deniz ürünü plajlarda yıkanmıştır.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Kehribar ticaretinin rotası Almanya üzerinden Vistula Nehri boyunca, şu anda kuzey İtalya olan Po Nehri Vadisi’ne kadardı. Antik dünyada kehribar kaynağı hakkında bir kafa karışıklığı vardı. Kaynağın, Padua Nehri ile özdeşleştirilen Eridanus Nehri boyunca olduğu, şimdi Po Nehri olarak adlandırıldığı iddia edildi. Tabii ki, bir anlamda Po Nehri, kehribar ticaret yolunun sona ermesi olan Akdeniz dünyasının kehribarının kaynağıydı. Ancak asıl kaynak, İmparator Nero’nun İmparatorluk süslemelerinde kullanılmak üzere büyük bir tedarik almak için Baltık’a bir elçi gönderebileceği konusunda yeterince iyi biliniyordu.

Antik dünyanın edebiyatı, kehribarın doğası hakkında bir takım hayali spekülasyonlar içermektedir. Sophocles, kehribarın Hindistan’da, kendi annesi tarafından öldürülen Argona’lardan biri olan Yunan Meleager’ın trajik ölümünü ağlayan bir tür kuşun gözyaşları olduğunu iddia etti. Başka bir Yunanlı Demostatus, amber’in vaşakların idrarı olduğunu iddia etti. Ancak eski zamanlarda bile, kehribarın bir tür ağaç sapı olduğunu doğrulayanlar vardı. Kehribar o kadar hafiftir ki, hala deniz suyunda zorlukla batar, türbülanslı su kehribarın bir kumsalda atılana kadar batmasını önler.

Bu süre Hakkında o sahil sarı vurmuş olmanın yanı bulundu diye bilinen toprağın belirli bir tabaka derinliklerine gömülü olabileceğini tanındı mavi tınlı . Mavi tülbent gerçekten mavi değildir; siyah veya gri-siyah. Kehribarın bu belirgin mineral niteliği, kehribarın petrol benzeri bir mineral (kaya yağı) ve kehribarın katılaşmış petrol olduğunu iddia eden diğerlerini tamamen iz bıraktı.

Kehribardaki böceklerin ve bitki materyallerinin eklenmesi, kökenini orman dışındaki herhangi bir yere bağlamayı zorlaştırdı. 18. yüzyılda doğa bilimcileri, tuhaf kömür, petrol ve amber malzemelerinin organik, bitkisel kökenli olduğu sonucuna vardılar. 1757’de büyük Rus bilim adamı Mikhail Lomonosov, kehribarın bir ağacın gülünü dışında hiçbir şey olamayacağını açıkça ilan etti.

MS birinci yüzyılda, Roman yazar Tacitus, kehribar bölge halkının hala yabancılar için onlara amber için bir şey teklif etmeleri konusunda şaşkın olduğunu belirtti. “Şaşkınlıkla sunulan ödemeyi kabul ediyorlar” diyor. 13. yüzyılda kehribarla ilgili olarak çok değişti. Avrupa’nın büyük bir kısmı waa ile Hıristiyan oldu ve kehribar tespih boncukları için talep edildi. Teutonic Şövalyeleri Haçlı Seferleri’nden döndü ve Baltık’ın doğusundaki bir krallığı fethetti. Şövalyeler zengin kehribar kumsallarını satın aldı ve Samland kumsallarındaki kehribar koleksiyonu üzerinde tekellerini ilan ettiler. Tekelleri zekice uygulandı. Plajlarda toplanan ya da kehribar sahibi olan herkes derhal asıldı.

Teutonic Şövalyeleri Nişanı, 1400’lerde ve 1500’lerde güneydoğu Baltık’taki amber ticaretini kontrol altına aldı. Kayıtlar tutuldu ve 1551’de bir Andreas Aurifaber tuhaf bir biçimde ortalama yıllık verim rakamını

Bir yıl diğerinden daha fazlasını getirir, ancak bir yıl diğerine yardım ederse bu miktar 110 fıçıdır.
Kehribar ticareti tespihler için boncuk talebine dayandığından, Prostestant Reformu güneydoğu Baltıklarının kehribar ticaretini mahvetti. Lutherans tespih kullanmamış ve güney ve doğu Avrupa’daki Katolikler tespih Lutherans’tan tespih almayacaklardı. Teutonic Şövalyeleri Emri, kehribar ticaretinin kontrolünü 1533 yılında Koehn von Jaski’nin Dantzig’deki bir tüccar ailesine aktardı. Bu aile kehribar ticaretinin, Yakın Doğu’daki Müslümanlara kehribar boncuklar satarak yeniden dirilebileceğini buldu. Bu dönemde kehribar ticaretinde Ermeni tüccarları önem kazanmıştı.

1642’de Prusya’nın Büyük Seçmeni Frederick William, kehribar ticaretinin haklarını Koehn von Jaski ailesinden aldı. Prusya hükümeti, bireyleri sahillerde kehribar toplamalarına ve hatta sahil boyunca yürüyüş yapmalarına izin vermedi. Mesleğinin zorunluluğu gereği olan kehribarların bulunduğu bölgelerde olması gereken balıkçılar, tanık olabilecekleri kehribar kaçakçılığı makamlarını bilgilendirmelerini taahhüt eden bir Amber Yeminini yemin etmek zorunda kaldılar.

Prusya hükümetinin kehribar ticaretinde tekel olmasına rağmen, kar garantisi verilmez. Tekeli korumak için gereken kontrol sisteminin korunması pahalıydı. Prusya hükümeti, kehribar tekelinden elde edilen karlar yerine, zarar görmekten çok daha sık. 1811’de Prusya hükümeti tekelini kaybetti ve kundak toplanması ve pazarlanması için özel kişilere bir ücret karşılığında izin verdi.

Doğal Kehribar Kolye

Doğal Kehribar Kolye

Kehribarın doğal hasadı zaman zaman oldukça önemliydi. 1862’de bir fırtınanın ardından bir sabah, Palmnicken kasabası yakınlarındaki plajlardan 4400 kilo amber toplandı. Ancak, kumsallara büyük miktarda kehribar yıkamak için fırtınalara güvenmek çok riskliydi. İnsanlar kehribar’ı yakalamak için ağlara sörf yapmayı öğrendi. Ayrıca tortuyu sığ sularda karıştırmayı ve kehribar parçaları yakalamak için ağlar kullanmayı öğrendiler. Ancak bu yöntemlerden bile elde edilen hasat sınırlıydı.

Kehribarın mavi tılsım denilen karanlık bir tabakaya yeryüzünde derinde gömülü olarak bulunabileceği uzun zamandan beri biliniyordu . Kehribar madenciliğinde bazı girişimler denenmiş, kehribar sahillerindeki bölgelerdeki şaftlar ve tüneller çökmeye eğilimli olmuş ve kehribar madenciliğinde bu ilk girişim başarılı olamamıştır. Başka bir kehribar toparlanma şekli serendipitously bulunmuştur.

Plajlardan toplanan kehribar gemiler tarafından kehribar ürünlerine işlendiği Dantzig gibi yerlere taşınmıştır. Gemilerin kanalları kum tepelerinden üflenen kumla doldurulacak ve zaman zaman taranması gerekecekti. Tabii ki tarak taraklarında kehribar bulundu. Bu işlem, kehribar toplama, nakliye kanalının sadece bir yan ürünün taranması ve temizlenmesinin ana amacı olana kadar genişledi.

Ancak kehribar madenciliği imkansız değildi. 1870 yılında, özel bir şirket olan Stantien & Becker, Prusya hükümetinden, madencilik için kullanılan arazi başına belirlenen bir ücret karşılığında kehribar madeni için ayrıcalık tanıyan bir sözleşme aldı. 1870 – 1874 yılları arasında Stantien & Becker, yılda yaklaşık 10.000 pound amber madenciliği yapıyor. 1875’te Stantien & Becker, ilk yıl içinde 450.000 pound amber üreten Palmnicken’ın yakınında daha derin ve derin bir mayın koydu. Operasyonun ikinci yılında bu üretim seviyesini çoğaltmış ve üçüncüsü 600.000 liralık bir üretim gerçekleştirmiştir. Plajlardan hasat, yılda sadece on ila on iki bin lira oldu. 1885 itibariyle Stantien & Becker’in üretimi yılda 900.000 pound seviyesine ulaştı. Geri düştü, ancak 600.000 ila 850 arasındaydı. Üretimin yılda 1.2 milyon liraya çıktığı 1895 yılına kadar yılda 000 pound işareti. Stantien & Becker’in operasyonlarının olağanüstü başarısını gören Prusya hükümeti bir kez daha amber ticaretinin kontrolünü ele geçirdi ve Königsberg’deki Royal Amber Works’ü yarattı. Bu devlet kurumu, 1915 yılına kadar I. Dünya Savaşı nedeniyle, üretimin 200.000 pound’a düştüğü yıllara kadar yıllık bir milyon poundluk üretim seviyelerini koruyabiliyordu. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Operasyonlar Prusya hükümetinin bir kez daha amber ticaretini kontrol altına aldı ve Königsberg Kraliyet Kehribar Atölyelerini yarattı.

Kehribar Taşı Nerede Bulunur

Kehribar Taşı Nerede Bulunur

Bu devlet kurumu, 1915 yılına kadar I. Dünya Savaşı nedeniyle, üretimin 200.000 pound’a düştüğü yıllara kadar yıllık bir milyon poundluk üretim seviyelerini koruyabiliyordu. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Operasyonlar Prusya hükümetinin bir kez daha amber ticaretini kontrol altına aldı ve Königsberg Kraliyet Kehribar Atölyelerini yarattı. Bu devlet kurumu, 1915 yılına kadar I. Dünya Savaşı nedeniyle, üretimin 200.000 pound’a düştüğü yıllara kadar yıllık bir milyon poundluk üretim seviyelerini koruyabiliyordu. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı. Savaş üretimi yüksek seviyelere döndükten sonra 1925’te 1,25 milyon liralık bir üretim gerçekleştirildi. Fakat 1930’da üretim 75.000 pound’a düştü ve 1931’de sıfıra düştü. Daha sonra toplandı, ancak yıllık bazda sadece 200.000 pound’a ulaştı.

1875-1925 dönemindeki yüksek üretim seviyelerine ek olarak, çıktının değerini artıran keşifler de yapıldı. Biraz kehribar berrak, kimi opaktır. Opaklık, kehribardaki minik kabarcıklardan geliyor. Opak kehribarın bir yağda kaynatılması halinde, yağın kabarcıkları içine doldurarak kehribarın berraklaştığı tespit edilmiştir. Berrak amber, opak amberden daha değerliydi. Daha büyük kehribar parçaları, daha küçük parçaların eşit ağırlığından daha değerlidir. Daha küçük parçalar basitçe birlikte eritilemez çünkü amber gerçekten erimez. Yaklaşık 700 ° F’da, bir erime noktasına ulaşmadan önce ayrışır. Ancak 1880’de kehribarın 300 ° F’lik bir sıcaklıkta yüksek basınç altında ısıtılması durumunda daha küçük parçaların birleşebileceği keşfedildi. Böylece kehribar üretimindeki artış 12’den,

Kehribar endüstrisinin gelişimi sırasında, kaynağının gizemleri ortaya çıkarıldı. Kehribar kuzeydoğu Avrupa’da yetişen yarı-koşullar altında yetişen eski, soyu tükenmiş bir çam ağacının kokusudur. Bu çam, yaralandığında özümser. Sap globülleri dere aktığında toprağa düştü. 10 yıl boyunca bu reçine, bitki ve böcek malzemelerinin katılımı ile parçalanır ve sertleştirilir. Aynı yerlerde toplandılar, şimdi mavi tıngırtı olarak bilinen karanlık toprağı topladılar. Mavi tülbent çökeltileri daha sonra aşınmış ve kehribar, bu kez plajlarda ikinci kez yıkanmak üzere serbest bırakılmıştır. Her aşama milyonlarca yıl almış olabilir. İlgili zamanlar o kadar uzundu ki, mavi deniz yatağı yataklarının bazı alanları denizlerle kaplı hale geldi. Eski buz çağındaki buzullar, çam ormanını güneye sürdü, ancak Alpler ve buzulları bir engel oluşturduğundan hayatta kalmak için yeterince güneye çekilemedi. Kuzeydeki buzullar ve Alplerin buzulları arasında yakalanan amber çamı tükendi.Amber, dünyanın en eski ve en çok rağbet gören hazinelerinden biridir; zamanla korunan ve insanlığın kıyılarında yıkanan, güzellik, koruma ve yenilenme için bir tılsım olan “denizlerin altınları”. Güneşin damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığında katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve bugün en eski kültürlerde olduğu gibi arzu edilen renktir, Taş Devri’ne kadar, rengin hoş sıcaklığı için kullanılan , süslemedeki değer, büyülü ve tıbbi özellikleri.

Kehribar, ne kristal ne de mineral olmak üzere küçük bir organik taş sınıfına aittir, ancak doğanın biyolojik bir ürünüdür, yoğun ağaçlardaki canlılardan sızan, tarih öncesi ormanlarda milyonlarca yıl boyunca fosilleşen koruyucu bir reçine. Enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için metafizik dünyada çok değerlidir. Amber, güneşin ve toprağın yanı sıra, altın yapısı içinde sonsuza dek askıda kalan canlı böcekleri, organizmaları ve bitki maddelerini güçlü bir şekilde bağlar. Antik bilgeliğe dikkat çeker ve geçmiş yaşamın hatırlanması için güçlü bir araç olabilir veya kişinin atalarından geçen genetik derslerin ve deneyimlerin hatırlanmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve birinin seçim hakkını korumak için kullanışlıdır

Kehribar Taşının Özellikleri

Kehribar Taşının Özellikleri

Amber, negatif veya durgun enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek fiziksel bedenden, zihin ve ruhtan ağrı çekme ve rahatsızlık verme kabiliyetine saygı duyduğu doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, çakraları, özellikle Sakral ve Solar Plexus Çakraları temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu çevreyi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve iyiliğe elverişli parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yaslanma süreci boyunca çalışma için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin yaşamından ya da ilişkilerinden toksisiteyi çıkarmak için çağırılabilir.

Binlerce yıl önceki Amber’in en eski keşiflerinden, çalkantılı denizlerle kıyılarda yıkanmış, bu sarı-altın maddenin, dokunuşlu ve hafif, sıcak ve eşsiz olduğu düşünülüyordu. Küçük bir çaba ile oyulmuş, sürtündüğünde elektriksel olarak şarj olmuş ve kolayca tutuşmuştur. Kapsayıcılıklarının azlığı ve sözde büyülü ve tıbbi güçleri, Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti yapılan ilk ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı bölgelerinde, Akdeniz’e kadar iç kısımlarda bulunan koridor, Amber Yolu olarak tanınmıştır. Binlerce yıl boyunca “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır’a Vistül ve Dinyeper nehirleri ile karadan taşındı.[En.wikipedia.org]

Amber güneşle ilişkilendirildi ve damlacık şekli pek çok İskandinav, Yunan ve Litvanyalı mitolojide gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız veya yas tutan bir taş olarak kabul edildi ve çok mükemmel bir şekilde korunmuş olması nedeniyle, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar halinde dizildi ve zarar görmemesi ve diş ağrısını azaltması için boynuna dolandı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve bir iksir olarak kullanıldı veya sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide rahatsızlığı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir merhem haline getirildi . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülüyordu ve denizciler, deniz yılanlarını ve derinliklerin tehlikelerini uzaklaştırmak için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak stresi hafifletti ve mikropları filtrelediğine ve doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılıyordu.

Has Damla Kehribar Taşı

Has Damla Kehribar Taşı

Eski çağlarda, Amber, ilk başta üretildiği düşünülen Pinites succinifer ağaçlarından çıkan , özellikle Latin süksinumu ya da soyu tükenmiş Pinites sukcinifer ağaçlarından “birçok meyve suyu” adıyla biliniyordu . Yaşlı Pliny, çamunun orijini, ateşlendiğinde ve ateşlendiğinde, meşale-çam ağacının kokusu ve görünümüyle birlikte yandığında çam gibi bir koku yaydığı gerçeğiyle kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar’ın Yunanca terimi güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron’du ve kehribar sürtünmeye maruz kaldıklarında kendisine küçük maddeler çizebilmeleri için Kehribar’a verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözlerimizin kökenidir. “Amber” modern adının , ambergris için Arapça bir sözcük olan anbar’dan geldiği düşünülmektedir.benzer şekilde renkli bir malzeme, sperm balinasından boşaltılarak kıyılara da bulaşır ve parfüm yapımında kullanılır.

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsinden veya bazı bölgelerde Hymenaea soyu tükenmiş bölgelerde), bitki materyallerinden, bir uçucu yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Sarı bir değil , bir bitkinin damar sistemi içerisinde sirküle ağaç dalları, sıvıdan oluşan, fakat reçineninbitkinin epitel hücrelerinde salgılanan aromatik, yarı katı bir madde. Böcek ve mantarların yol açtığı hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırılan dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin neden olduğu stresi ortadan kaldırmak için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlardaki iç çatlakları doldururken, dış kabuğun içine damladı ve sızdırarak böcekleri, örümcekleri, annelitleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçları hapsettiler. Daha sonra uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından tortular tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası oldukları kıyı bölgelerine taşındılar ya da başka jeolojik olaylar tarafından başka bir yere yerleştirildiler.

Amber olmak için, fosil reçineleri, çözünmeyen hale gelmeden birkaç on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar süren bir işlem olan daha büyük moleküller oluşturmak üzere moleküllerin birbirleriyle bağlandıkları ikinci bir sertleşme periyoduna maruz kalmak zorunda kaldılar. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yıllık olmasına rağmen bazıları bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber ise 320 milyon yıldır. Kopal , Protium kopalındaki ağaç reçinesine verilen bir isimdir.Meso-Amerikan bölgesinde belirgin olan ağaç ve genellikle genç yüzlerce ila birkaç bin yıllık genç ağaç reçinelerine, polimerizasyon ve sertleşmenin orta aşamasında bulunur. Yüzyıllar boyunca tütsü, ince cilalar ve tören amaçlı kullanılmıştır, ancak zaman zaman yanıltıcı olarak “kehribar” veya “genç kehribar” olarak pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler, otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında yapışkan olduğunda veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde sıklıkla tanımlanabilir. Alıcılar sahte Amber’i hapsolmuş modern böcekler ile korunmuş olarak saklamalıdırlar. 1000’den fazla nesli tükendiAmber’de hayvan türleri ve çeşitli bitki türleri tanımlanmıştır, ancak tüm örnekler genellikle müzelerde olağanüstü benzersizdir ve oldukça pahalıdır. [academic.emporia.edu] [en.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Lapidary kalitesinde gerçek Amber, başlıca Meksika, Chiemas, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’da Sumatra üretimi yapan, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, şeffaf ve opak olabilir ve beyazımsı ve soluk sarı renkte, en sık kullanılan “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına, “kehribar” renk ile ilişkilendirilen en koyu renk tonlarına kadar çeşitlilik gösterir. kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar” olarak bilinen ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasadakilerin çoğu ısıyla veya basınçla işlenir. Tarih boyunca Yeşil Kehribar’ın ölümsüzlük ve iyi şanslar getirdiği düşünülüyordu. Mavi, en nadir görülen gölgeler olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunur. UV ışığı altında güçlü bir doğal floresan, güneş ışığında yoğun bir mavi yansıması ile. Antik dönemde, havanın, ateşin ve suyun ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan gelen kutsamaları aldığına inanılan baş rahipler tarafından Blue Amber tercih edilmiştir. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında Jet, bir linyit kömürü biçimidir.

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

elmas kullanır Amber Kullanımları ve Amaçları
Kehribar çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir kolye, bilezik olarak giyilebilir, bebeğin giysisine dikilir veya negatif enerjileri önlemek ve onları zarardan korumak için çevrelerine yerleştirilebilir. Aynı zamanda, diş ağrısına enerjisel olarak azaltılması için de faydalıdır, ancak asla ağzına yerleştirilmemelidir. Anneye ilk önce Amber’i takması için bebeklere veya çocuklara bakıldığında son derece faydalıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Salon, 52]

Canlılığı artırmak ve kişinin kendi temel gücü ve iyiliğini arzulamak için bir hastalıktan veya yaralanmadan kurtarılırken Amber’i giyin veya taşıyın. Yaşam gücünün titreşimi içselliğe sıcaklık getirir ve bu enerjinin daha fazlasını sisteme kazandırır. Kehribar uzun ömür elde etmek için de kullanılabilir ve yaşlılar için muhteşem bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi bir tılsım, güzellik ve hassasiyet sembolüdür. İkiz bir ruhu aramak veya negatif dış etkenlere ve parazitlere karşı korunmak için kullanılabilir. Vaatlerini garantilemek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melodi, 107]

Arzu “heyecanlandırmak” için inanılmakta olan Amber, iktidarsızlığın ve soğukkanlığın iyileştirilmesine ve kadınların doğurganlığının ve erkeklerin gücünün artmasına yardımcı olarak itibar görüyor. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Kehribar, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya enerjiyi başkalarından saptırmak için olağanüstü bir ovalama taşıdır. Dokunulduğunda daha fazla ısınır ve pozitif, canlandırıcı bir enerji akımı oluşturur. Cebinizde taşıyın, mücevher takın ya da tespih ya da tesbih kullanın . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Herhangi bir ortamı kullanımdan önce arındırmak veya Amber’in alanını çevresine Amber parçaları koyarak negatif enerjiyi gidermek, iksir olarak püskürtmek veya tütsü olarak yakmak için Amber kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Birinin enerji alanından varlıklarını kaldırmakla çalışan şifacılar için, Amber, aura’yı çıkarttıktan ve kalan negatif kalıpları temizledikten sonra aurayı kapatmak için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilinceye kadar negatif güçlere karşı bir Işık bariyeri sağlayarak psişik duyarlılıklarını keşfetmekte yeni olanlara yardımcı olur. [Melody, 108] [Ahsian, 25] [101 Hall, 26]