OTANT�K TA�

DOĞAL HEMİMORFİT TAŞI KAYA (6.8KG) KOLEKSİYON

DOĞAL KAYALAR
HEMİMORFİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 6.8 KG
 • AHŞAP STANDLI
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • HEMİMORFİT
 • KDV DAHİL
 • MUHTEŞEM OLUŞUM VE RENK DOYUMU

Hemimorfit, tek bir kristalin her iki yanında farklı kristal sonlanma oranlarına sahip eşsiz bir mineraldir. Bu

Doğal Hemimorfit

Doğal Hemimorfit

alışkanlık Hemimorfitin isminin, Yunan hemi’sinden, “şekil” anlamına gelen “yarım” ve morph anlamındandır. Bu alışkanlık hemimorfit kristalleri arasında çok yaygın olmasına rağmen, görünürlüğü genellikle matriste bağlı bir kristalin bir ucu ile örtülür.

1803’den önce, Hemimorfit ve Smithsonit , Calamine olarak adlandırılan aynı mineral olarak düşünülmüştür . 1803 yılında, İngiliz bir mineralojisti olan James Smithson, bunların birbirine çok benzeyen iki farklı çinko minerali türü olduğunu keşfetti.

Hemimorfit, iki ana farklı örüntünün bir mineralidir : iyi kristalize edilmiş bir form ve bir mikrokristalin küre

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KOLEKSİYONERLER İÇİN BRAZİLYA %100 DOĞAL MUHTEŞEM RENK DOYUMU İLE HEMİMORFİT (6.8 KG) TAŞI KAYA TAM OLUŞUMUNDA AHŞAP STANDI İLE SEVDİKLERİNİZE FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;OFİSİNİZDE , OTURMA ODANIZDA SERGİLEMEYE UYGUNDUR…

BOYUT: 28 CM X 22 CM KG:6.8

biçimidir . Bu iki Hemimorfit türü tamamen birbirinden farklı görünüyor ve aynı mineralden oldukları için şaşırtıcı.
Kimyasal formül     Zn4Si207 (OH) 2 · H20
kompozisyon     Temel sulu çinko silikat
Renk     Beyaz, renksiz, bej, sarı, açık kahverengi, mavi. Nadiren yeşilimsi veya sarı.
Meç     Renksiz
Sertlik     4.5 – 5
Kristal Sistemi     ortorombik
3D Crystal Atlas
(Hareketli model için tıklayın)

HEMİMORFİT

HEMİMORFİT

Kristal Formlar
Ve Agregalar     Kristaller prizmatik ve düzleştirilir ve genellikle düzlemsel gruplamalardır. Aynı zamanda kanatlı , fan şeklinde gruplar halinde, ışıma, akiküler , coxcomb , rozet s ve drusy’de . Kristaller ayırıcı hemimorfik alışkanlıklarda büyür. En yaygın olarak küresel formda, örneğin botryoid , mammilary ve stalaktitik gruplandırmalardır.
şeffaflık     Saydamlığa karşı şeffaf
Spesifik yer çekimi     3,4 – 3,5
parıltı     Kristaller , vitaminden adamantine kadar değişir . Küresel şekiller vitröz , mumlu , ipeksi veya donuktur .
yarılma     1,1
Kırık     Düzgün olmayan, subconchoidal
yapışkanlık     Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri     1) Güçlü pyroelectric .
2) Uzun dalga morötesi ışıkta soluk portakal renk alabilir .
Grup içinde     Silikatlar ; Sorosilicates
Çarpıcı Özellikler     Kristal biçimleri ve alışkanlıkları ve oluş biçimi
çevre     Hidrotermal replasman depolarının oksidasyon zonunda
Kaya Tipi     Sedimenter , Metamorfik
Popülerlik (1-4)     2
Yaygınlık (1-3)     2
Talep (1-3)     1
Hemimorfit Değerli Taş Bilgileri
Hemimorfitle İlgili – Tarihçe ve Giriş

Hemimorfit , bir zamanlar ‘kalamin’ olarak anılan, son derece nadir bulunan, mücevher kalitesinde bir form olan çinko silikattır. ‘Kalamine’, son zamanlarda taşlara atıfta bulunmak için artık kullanılmasa da, kaşıntı ve hafif cilt tahrişlerini gidermek için kullanılan çinko ve demir oksitten oluşan farmasötik bir ürün olan ‘calamine lotion’ ile ilgili olarak hala kullanılmaktadır. Hemimorfit, diğer nadir bulunan kollektör mücevher smithsonite ile yakından ilişkilidir. Uzun yıllardır, birbirlerine çok yakın oldukları için hemimorfit ve smithsonit ‘calamine’ olarak gruplandırılmıştır. 1803 yılına kadar, Smithsonian Enstitüsünün mineralojisti James Smithson tarafından farklı iki mineral olduğu keşfedildi.

Hemimorfit, önemli bir çinko cevheri olup, çinko cevherlerinin üst kesimlerinden çıkarıldı. Aslında bileşiminin yarısından fazlası metalik çinko. İsmi sırasıyla ‘yarı şekli’ çeviren Yunanca ‘hemi’ ve ‘morph’ kelimelerinden kaynaklanmaktadır. Eşsiz isim, asimetrik aksiyal kristal bitiş noktalarına sahip olan olağandışı hemimorfik kristal formlarına atıfta bulunmaktadır. Her kristalin bir ucu, diğer tarafı sivri ve piramit halindeyken oldukça pürüzlü, bir ped (bir yüz) hakimdir.

Hemimorfit Taşı

Hemimorfit Taşı

Hemimorfit, belirgin bileşimi ve benzersiz kristal yapısı ile tanımlanabilir. Hemimorfit yüzde elli çinkodan oluşabilir. Hemimorfit bir çinko silikat iken, smithsonit bir çinko karbonattır; Çinko silikat (hemimorfit) çinko karbonata (smithsonite) nadirdir. Gemolojik olarak, 1.614 ila 1.636 arasında bir kırılma indisine ve 3.30 ila 3.50 arasında bir yoğunluk veya özgül ağırlıkya sahiptir. Sertliği, opal ve turkuaz benzeri, Mohs ölçeğinde 5’dir . Hemimorfit benzersiz pyroelectric (sıcaklık değişimi ile serbest bırakılan yük) ve piezoelektrik (mekanik basınç tarafından üretilen voltaj) özellikleri ile diğer benzer malzemelerden de ayırdedilebilir.
Hemimorfit Menşei ve Kaynaklar Başa Dön

Hemimorfit dünyanın birçok yerinde bulunabilir, ancak çok az sayıda yataklar değerli taş kalitesinde malzemeler üretir. En önemli mevduatlardan bazıları Vieille Montagne, Belçika ve Aachen, Almanya’dandır.

Diğer önemli kaynaklar arasında Cezayir, Avustralya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Meksika, Polonya, Rusya (Sibirya), Tayland, Kongo, Namibya, Madagaskar ve Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania, Montana, Colorado ve New Mexico yer alıyor.
Hemimorfit Satın Alma Başa Dön

Doğal Hemimorfit Kaya

Doğal Hemimorfit Kaya

Hemimorfit Rengi

Hemimorfit, mavi, yeşil ve renksiz (beyaz) çeşitli tonlarda oluşabilir. Çoğu kıymetli mavi-mavi-yeşil renktedir ve chrysocolla veya turkuaz benzerlerine benzerler . En çok aranan renk, gökyüzünden İsviçre mavisine, yani Paraiba’nın turmalin’i anımsatan renktir . Hemimorfit genellikle beyaz çizgilerle mavi bantlar sergiler ve karanlık bir matristen (etrafındaki materyal) serpiştirilmiş olarak da bulunabilir.
Hemimorfit Netlik ve Parlaklık

Taş kalitesi hemimorfiti tipik olarak saydamlıktan şeffaflığa kadar çeşitlilik gösterir. Düşük dereceli malzemeler opaktır ve hiçbir değerli taş değeri yoktur. Hemimorfit sıklıkla bazı beneklenme ve mavi-beyaz bantlama gösterir. Bazı taşlar da karanlık bir matriste bulunabilir. Cilalandığında, hemimorfik, elmas benzeri bir adamantin parlaklığına cazip vitröz gösterir.
Hemimorfit Kes ve Şekil

Hemimorfit, birçok cildin kırılgan mukavemeti, mükemmel bölünme ve iyi parlatmaya direnci nedeniyle çalışması zor olabilir. En sıklıkla en kabataslını, en çok karat ağırlığını, en iyisi oval, armut ve yastıkları en üst düzeye çıkaran şekillerde keser. Mücevher kalitesi malzeme çok kıt olmakla birlikte, bitmiş değerli taşlar genellikle 5 karat ya da daha fazla ağırlığa sahip oldukça büyüktür. Hemimorfit genellikle toplayıcılar için kesilir, ancak bazen nadir ve egzotik takı tasarımları için kullanılır. Kesim için çok küçük olan hemimorfit genellikle matkap şeklinde işlem görür. Hemimorfit drusy , taş ve mineral toplayıcılar tarafından aranan popüler bir materyaldir.

Hemimorfinin herhangi bir şekilde tedavi edildiği veya geliştirildiği bilinmiyor.

Hemimorfit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:     Zn4Si2O7 (OH) 2 · H2O – Hidrojen bazlı çinko silikat
Kristal yapı:     ortorombik; yassı
Renk:     Mavi, yeşil, renksiz
Sertlik:     Mohs ölçeğinde 5
Kırılma indisi:     1.614 ila 1.636
Yoğunluk:     3.30 ila 3.50
dilinim:     Mükemmel
Şeffaflık:     Opakaya saydam
Çift Kırma     0,022
Parlaklık:     Vitreus, adamantin
floresan:     Zayıf

Doğal Hemimorfit Taşı

Doğal Hemimorfit Taşı

Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Glossary’ye bakın.
Hemimorfit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa Dön
Smithsonite Cabochon
Dükkan Smithsonite

Hemimorfit, smithsonit ile çok yakından ilişkilidir. Aslında, uzun yıllar boyunca, aynı mineral olan calamin olduğu düşünülüyordu. Sonradan calamine’nin aslında iki ayrı mineral olduğu keşfedildi; Hemimorfit ve smithsonit.

Renk ve parlaklık açısından hemikorfite benzeyen , chrysocolla, smithsonite ve turkuaz gibi diğer değerli taşlar da vardır. Hemimorfit, oksidasyon sırasında sfaleritin bir yan ürünü olarak da oluşabilir.
Hemimorfit – Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön

Hemimorfitin empati taşı olduğu düşünülmektedir. Duyguların ve iç duyguların iletişimine yardımcı olduğuna inanılıyor. Hasar görmüş ilişkilerin onarılmasına yardımcı olduğu söyleniyor. Hemimorfit aşkı ve merhametini giyenlerde teşvik eder. Terazinin zodyak belirtisiyle yakından ilişkilidir ve kalbe, tacı ve üçüncü göz çakrasına en iyi fayda sağladığına inanılmaktadır. İçsel gücü ve psişik vizyonları teşvik edebilir.

Fiziksel olarak hemimorfitin hormonal baş ağrılarını ve ülserle ilgili ağrıyı hafiflettiği düşünülmektedir. Bazen kilo kaybı için kullanılır çünkü enerji sağlamayı düşündüğü bir taştır.
Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törenli ve Mitolojik Değerli taş Sayın çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüş değil. Bu bilgiler doktorunuzun önerisini değiştirmek değildir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.
Hemimorfit Mücevher Fikirleri Başa Dön

Hemimorfit daha nadir ve daha az bilinen taşlardır. Bu nedenle, öncelikli olarak bir toplayıcının taşıdır ve takı için genellikle kullanılmaz. Her ne kadar genellikle takı tasarımları için kullanılan opal veya turkuaz ile yaklaşık aynı sertliğe sahip olmasına rağmen, çoğu takı türü için oldukça yumuşak ve kırılganlık gösterir . Hemimorfit, iyi korunan bağlantılara ve küpe, kolye, pim veya broşla sınırlı olarak ayarlanmalıdır. Hemimorfit, kabakon halkası olarak giyilebilir, ancak yalnızca dikkatle ve arada sırada aşınma olarak giyilebilir.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların büyüklüğü / ağırlık oranı farklıdır . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmastan daha küçüktür.
Hemimorfit Değerli Taş ve Mücevherat Bakımı ve Temizleme Başa Dön

Hemimorfit Satış

Hemimorfit Satış

Kıymet taşlarınızı temizleme Hemimorfit oldukça yumuşak ve kırılgandır. Aynı zamanda mükemmel bir bölünme sergiler; bu da, tek bir darbeyle kolayca bölünebileceği anlamına gelir. Yumuşaklığından ötürü, diğer daha zorlu taşlar tarafından kolaylıkla çizilebilir ve daha yumuşak materyalleri kolayca çizebilir. Taşları temizlerken sert kimyasallar veya deterjanlar kullanmayın ve değerli taşlarınıza parfüm veya saç spreyi sıkmayın. Çoğu kıymetli taş gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazların kullanılmasını önlemek en iyisidir. Taşları düz bir yumuşak bezle veya fırça ve ılık sabunlu su kullanarak aşağıya silebilirsiniz. Her sabunlu tortusu kaldırmak için daima iyi durulmaya dikkat edin.

Egzersiz yapmadan önce, spor yaparken veya ev işleri yapmaktan önce taşlar ve mücevherleri çıkarın. Hemimorfit depolarken, diğer mücevher ve mücevheratlardan ayrı olarak saklayın. En iyisi yumuşak bir bezle sarın ve ekstra koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirin. H emimorfit, çinko ve kurşun cevherlerinin üst tabakalarında oluşan bir sorosilikat mineralidir. Hemimorfit genellikle smithsonit ile birlikte bulunur. Aslında, hemimorfin Romanya’da ilk kez keşfedildiğinde, her iki mineral de daha sonra kalamin adı verilen çeşitli mineraller olarak düşünülmüştür. Ancak daha sonra yapılan mineralojistler, iki mineral birbirlerine benzemekle birlikte, kimyasal bileşimi çeşitlendiklerini keşfettiler. Smithsonite bir çinko karbonat, hemimorfit – çinko silikattı.

Hemimorfit adı “hemi” kelimesinden veya yarım ve “morf” anlamındadır ve şekillerin bir hemimorf gelişimine işaret eder. Sadece birkaç mineral için tipik olan bu olağandışı kristal hali, kristallerin benzer olmayan yüzleri tarafından sonlandırıldığı anlamına gelir.

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit çoğunlukla kristalin kabuk ve tabakalar oluşturur, aynı zamanda büyük, granüler, yuvarlak agregalar oluşturur. Nadiren fan şeklinde kristaller kümeleri oluşturur. Renk beyazdan maviye, mavi-yeşil ve hatta mor renge kadar değişir.

Hemimorfit Almanya-Belçika sınırında, Avusturya, Polonya, Çin, Tayland, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Namibya ve Kuzey Afrika’da mayınlı.

Beyaz hemimorfit

Birçok enerji şifacı hemimorfiti mutluluk ve sevinç taşı olarak görür. Mücevher, kişisel dönüşüm ve büyümeye yardımcı olmak için olumlu kendi imajını geliştirmeye ve aşağılık kompleksinin üstesinden gelmeye yardımcı olarak kullanılabilir.

İletişim ve kendini ifade etmeyi kolaylaştırır ve sorunlu ilişkiler için mükemmel bir uyum taşı olarak kabul edilir. Kendimiz olduğumuzu ve başkasının kendini ifade etmesine olan ihtiyaca saygılı olmasını sağlar.

Bu taşın nazik şifa enerjisi cömertliği, başkalarına karşı saygılı öz saygı ve saygı ile sağlanır. Negatif duygusal kalıplar çözülür; Öfke ve düşmanlık serbest bırakıldı.

Taş, iç dengeyi ve huzurunu geliştirir ve kişinin yaratıcı enerjisine erişmeye yardımcı olur. Ayrıca kötü amaç ve diğerlerinin tahrip edici enerjilerinden korunmaya yardımcı olur.

Ruhsal alanda hemimorfit, aura’yı güçlendirip psişik kabiliyetleri güçlendirir. Kalp ve boğaz çakralarını hizalamaya yardımcı olur ve üçüncü gözü açar. Meditasyona yardım eder ve psikolojik iletişim kanallarını temizler. Arayan kişiye ruhsal yönünü tanımlamada ve yaşamda bir amaç bulmasında yardımcı olur.

Hemimorfit Taşı Koleksiyon

Hemimorfit Taşı Koleksiyon

Bir şifa taşı olan hemimorfit genellikle göğüs ve boğazdaki hastalıkları iyileştirmek için kullanılır, aynı zamanda hormonal dengesizlikleri, kanla ilgili bozuklukları, bağışıklık yetersizliği, baş ağrısı, stres ve genel ağrıları hafifletir. Taşın zarif enerjileri nazik, kademesiz bir rahatlama getirir.

Hemimorfit olağan dışı güzelliğin bir taşıdır. Herhangi bir yere huzurlu bir hava katar ve takı olarak giyilirse daha fazla kendine güven ve merhamet sağlar. Güzelliği herkese sevinç katıyor.

DOĞAL HEMİMORFİT TAŞI KAYA (6.8KG) KOLEKSİYON

DOĞAL KAYALAR
HEMİMORFİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 6.8 KG
 • AHŞAP STANDLI
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • HEMİMORFİT
 • KDV DAHİL
 • MUHTEŞEM OLUŞUM VE RENK DOYUMU
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Hemimorfit, tek bir kristalin her iki yanında farklı kristal sonlanma oranlarına sahip eşsiz bir mineraldir. Bu

Doğal Hemimorfit

Doğal Hemimorfit

alışkanlık Hemimorfitin isminin, Yunan hemi’sinden, “şekil” anlamına gelen “yarım” ve morph anlamındandır. Bu alışkanlık hemimorfit kristalleri arasında çok yaygın olmasına rağmen, görünürlüğü genellikle matriste bağlı bir kristalin bir ucu ile örtülür.

1803’den önce, Hemimorfit ve Smithsonit , Calamine olarak adlandırılan aynı mineral olarak düşünülmüştür . 1803 yılında, İngiliz bir mineralojisti olan James Smithson, bunların birbirine çok benzeyen iki farklı çinko minerali türü olduğunu keşfetti.

Hemimorfit, iki ana farklı örüntünün bir mineralidir : iyi kristalize edilmiş bir form ve bir mikrokristalin küre

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KOLEKSİYONERLER İÇİN BRAZİLYA %100 DOĞAL MUHTEŞEM RENK DOYUMU İLE HEMİMORFİT (6.8 KG) TAŞI KAYA TAM OLUŞUMUNDA AHŞAP STANDI İLE SEVDİKLERİNİZE FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;OFİSİNİZDE , OTURMA ODANIZDA SERGİLEMEYE UYGUNDUR…

BOYUT: 28 CM X 22 CM KG:6.8

biçimidir . Bu iki Hemimorfit türü tamamen birbirinden farklı görünüyor ve aynı mineralden oldukları için şaşırtıcı.
Kimyasal formül     Zn4Si207 (OH) 2 · H20
kompozisyon     Temel sulu çinko silikat
Renk     Beyaz, renksiz, bej, sarı, açık kahverengi, mavi. Nadiren yeşilimsi veya sarı.
Meç     Renksiz
Sertlik     4.5 – 5
Kristal Sistemi     ortorombik
3D Crystal Atlas
(Hareketli model için tıklayın)

HEMİMORFİT

HEMİMORFİT

Kristal Formlar
Ve Agregalar     Kristaller prizmatik ve düzleştirilir ve genellikle düzlemsel gruplamalardır. Aynı zamanda kanatlı , fan şeklinde gruplar halinde, ışıma, akiküler , coxcomb , rozet s ve drusy’de . Kristaller ayırıcı hemimorfik alışkanlıklarda büyür. En yaygın olarak küresel formda, örneğin botryoid , mammilary ve stalaktitik gruplandırmalardır.
şeffaflık     Saydamlığa karşı şeffaf
Spesifik yer çekimi     3,4 – 3,5
parıltı     Kristaller , vitaminden adamantine kadar değişir . Küresel şekiller vitröz , mumlu , ipeksi veya donuktur .
yarılma     1,1
Kırık     Düzgün olmayan, subconchoidal
yapışkanlık     Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri     1) Güçlü pyroelectric .
2) Uzun dalga morötesi ışıkta soluk portakal renk alabilir .
Grup içinde     Silikatlar ; Sorosilicates
Çarpıcı Özellikler     Kristal biçimleri ve alışkanlıkları ve oluş biçimi
çevre     Hidrotermal replasman depolarının oksidasyon zonunda
Kaya Tipi     Sedimenter , Metamorfik
Popülerlik (1-4)     2
Yaygınlık (1-3)     2
Talep (1-3)     1
Hemimorfit Değerli Taş Bilgileri
Hemimorfitle İlgili – Tarihçe ve Giriş

Hemimorfit , bir zamanlar ‘kalamin’ olarak anılan, son derece nadir bulunan, mücevher kalitesinde bir form olan çinko silikattır. ‘Kalamine’, son zamanlarda taşlara atıfta bulunmak için artık kullanılmasa da, kaşıntı ve hafif cilt tahrişlerini gidermek için kullanılan çinko ve demir oksitten oluşan farmasötik bir ürün olan ‘calamine lotion’ ile ilgili olarak hala kullanılmaktadır. Hemimorfit, diğer nadir bulunan kollektör mücevher smithsonite ile yakından ilişkilidir. Uzun yıllardır, birbirlerine çok yakın oldukları için hemimorfit ve smithsonit ‘calamine’ olarak gruplandırılmıştır. 1803 yılına kadar, Smithsonian Enstitüsünün mineralojisti James Smithson tarafından farklı iki mineral olduğu keşfedildi.

Hemimorfit, önemli bir çinko cevheri olup, çinko cevherlerinin üst kesimlerinden çıkarıldı. Aslında bileşiminin yarısından fazlası metalik çinko. İsmi sırasıyla ‘yarı şekli’ çeviren Yunanca ‘hemi’ ve ‘morph’ kelimelerinden kaynaklanmaktadır. Eşsiz isim, asimetrik aksiyal kristal bitiş noktalarına sahip olan olağandışı hemimorfik kristal formlarına atıfta bulunmaktadır. Her kristalin bir ucu, diğer tarafı sivri ve piramit halindeyken oldukça pürüzlü, bir ped (bir yüz) hakimdir.

Hemimorfit Taşı

Hemimorfit Taşı

Hemimorfit, belirgin bileşimi ve benzersiz kristal yapısı ile tanımlanabilir. Hemimorfit yüzde elli çinkodan oluşabilir. Hemimorfit bir çinko silikat iken, smithsonit bir çinko karbonattır; Çinko silikat (hemimorfit) çinko karbonata (smithsonite) nadirdir. Gemolojik olarak, 1.614 ila 1.636 arasında bir kırılma indisine ve 3.30 ila 3.50 arasında bir yoğunluk veya özgül ağırlıkya sahiptir. Sertliği, opal ve turkuaz benzeri, Mohs ölçeğinde 5’dir . Hemimorfit benzersiz pyroelectric (sıcaklık değişimi ile serbest bırakılan yük) ve piezoelektrik (mekanik basınç tarafından üretilen voltaj) özellikleri ile diğer benzer malzemelerden de ayırdedilebilir.
Hemimorfit Menşei ve Kaynaklar Başa Dön

Hemimorfit dünyanın birçok yerinde bulunabilir, ancak çok az sayıda yataklar değerli taş kalitesinde malzemeler üretir. En önemli mevduatlardan bazıları Vieille Montagne, Belçika ve Aachen, Almanya’dandır.

Diğer önemli kaynaklar arasında Cezayir, Avustralya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Meksika, Polonya, Rusya (Sibirya), Tayland, Kongo, Namibya, Madagaskar ve Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania, Montana, Colorado ve New Mexico yer alıyor.
Hemimorfit Satın Alma Başa Dön

Doğal Hemimorfit Kaya

Doğal Hemimorfit Kaya

Hemimorfit Rengi

Hemimorfit, mavi, yeşil ve renksiz (beyaz) çeşitli tonlarda oluşabilir. Çoğu kıymetli mavi-mavi-yeşil renktedir ve chrysocolla veya turkuaz benzerlerine benzerler . En çok aranan renk, gökyüzünden İsviçre mavisine, yani Paraiba’nın turmalin’i anımsatan renktir . Hemimorfit genellikle beyaz çizgilerle mavi bantlar sergiler ve karanlık bir matristen (etrafındaki materyal) serpiştirilmiş olarak da bulunabilir.
Hemimorfit Netlik ve Parlaklık

Taş kalitesi hemimorfiti tipik olarak saydamlıktan şeffaflığa kadar çeşitlilik gösterir. Düşük dereceli malzemeler opaktır ve hiçbir değerli taş değeri yoktur. Hemimorfit sıklıkla bazı beneklenme ve mavi-beyaz bantlama gösterir. Bazı taşlar da karanlık bir matriste bulunabilir. Cilalandığında, hemimorfik, elmas benzeri bir adamantin parlaklığına cazip vitröz gösterir.
Hemimorfit Kes ve Şekil

Hemimorfit, birçok cildin kırılgan mukavemeti, mükemmel bölünme ve iyi parlatmaya direnci nedeniyle çalışması zor olabilir. En sıklıkla en kabataslını, en çok karat ağırlığını, en iyisi oval, armut ve yastıkları en üst düzeye çıkaran şekillerde keser. Mücevher kalitesi malzeme çok kıt olmakla birlikte, bitmiş değerli taşlar genellikle 5 karat ya da daha fazla ağırlığa sahip oldukça büyüktür. Hemimorfit genellikle toplayıcılar için kesilir, ancak bazen nadir ve egzotik takı tasarımları için kullanılır. Kesim için çok küçük olan hemimorfit genellikle matkap şeklinde işlem görür. Hemimorfit drusy , taş ve mineral toplayıcılar tarafından aranan popüler bir materyaldir.

Hemimorfinin herhangi bir şekilde tedavi edildiği veya geliştirildiği bilinmiyor.

Hemimorfit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:     Zn4Si2O7 (OH) 2 · H2O – Hidrojen bazlı çinko silikat
Kristal yapı:     ortorombik; yassı
Renk:     Mavi, yeşil, renksiz
Sertlik:     Mohs ölçeğinde 5
Kırılma indisi:     1.614 ila 1.636
Yoğunluk:     3.30 ila 3.50
dilinim:     Mükemmel
Şeffaflık:     Opakaya saydam
Çift Kırma     0,022
Parlaklık:     Vitreus, adamantin
floresan:     Zayıf

Doğal Hemimorfit Taşı

Doğal Hemimorfit Taşı

Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Glossary’ye bakın.
Hemimorfit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa Dön
Smithsonite Cabochon
Dükkan Smithsonite

Hemimorfit, smithsonit ile çok yakından ilişkilidir. Aslında, uzun yıllar boyunca, aynı mineral olan calamin olduğu düşünülüyordu. Sonradan calamine’nin aslında iki ayrı mineral olduğu keşfedildi; Hemimorfit ve smithsonit.

Renk ve parlaklık açısından hemikorfite benzeyen , chrysocolla, smithsonite ve turkuaz gibi diğer değerli taşlar da vardır. Hemimorfit, oksidasyon sırasında sfaleritin bir yan ürünü olarak da oluşabilir.
Hemimorfit – Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön

Hemimorfitin empati taşı olduğu düşünülmektedir. Duyguların ve iç duyguların iletişimine yardımcı olduğuna inanılıyor. Hasar görmüş ilişkilerin onarılmasına yardımcı olduğu söyleniyor. Hemimorfit aşkı ve merhametini giyenlerde teşvik eder. Terazinin zodyak belirtisiyle yakından ilişkilidir ve kalbe, tacı ve üçüncü göz çakrasına en iyi fayda sağladığına inanılmaktadır. İçsel gücü ve psişik vizyonları teşvik edebilir.

Fiziksel olarak hemimorfitin hormonal baş ağrılarını ve ülserle ilgili ağrıyı hafiflettiği düşünülmektedir. Bazen kilo kaybı için kullanılır çünkü enerji sağlamayı düşündüğü bir taştır.
Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törenli ve Mitolojik Değerli taş Sayın çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüş değil. Bu bilgiler doktorunuzun önerisini değiştirmek değildir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.
Hemimorfit Mücevher Fikirleri Başa Dön

Hemimorfit daha nadir ve daha az bilinen taşlardır. Bu nedenle, öncelikli olarak bir toplayıcının taşıdır ve takı için genellikle kullanılmaz. Her ne kadar genellikle takı tasarımları için kullanılan opal veya turkuaz ile yaklaşık aynı sertliğe sahip olmasına rağmen, çoğu takı türü için oldukça yumuşak ve kırılganlık gösterir . Hemimorfit, iyi korunan bağlantılara ve küpe, kolye, pim veya broşla sınırlı olarak ayarlanmalıdır. Hemimorfit, kabakon halkası olarak giyilebilir, ancak yalnızca dikkatle ve arada sırada aşınma olarak giyilebilir.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların büyüklüğü / ağırlık oranı farklıdır . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmastan daha küçüktür.
Hemimorfit Değerli Taş ve Mücevherat Bakımı ve Temizleme Başa Dön

Hemimorfit Satış

Hemimorfit Satış

Kıymet taşlarınızı temizleme Hemimorfit oldukça yumuşak ve kırılgandır. Aynı zamanda mükemmel bir bölünme sergiler; bu da, tek bir darbeyle kolayca bölünebileceği anlamına gelir. Yumuşaklığından ötürü, diğer daha zorlu taşlar tarafından kolaylıkla çizilebilir ve daha yumuşak materyalleri kolayca çizebilir. Taşları temizlerken sert kimyasallar veya deterjanlar kullanmayın ve değerli taşlarınıza parfüm veya saç spreyi sıkmayın. Çoğu kıymetli taş gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazların kullanılmasını önlemek en iyisidir. Taşları düz bir yumuşak bezle veya fırça ve ılık sabunlu su kullanarak aşağıya silebilirsiniz. Her sabunlu tortusu kaldırmak için daima iyi durulmaya dikkat edin.

Egzersiz yapmadan önce, spor yaparken veya ev işleri yapmaktan önce taşlar ve mücevherleri çıkarın. Hemimorfit depolarken, diğer mücevher ve mücevheratlardan ayrı olarak saklayın. En iyisi yumuşak bir bezle sarın ve ekstra koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirin. H emimorfit, çinko ve kurşun cevherlerinin üst tabakalarında oluşan bir sorosilikat mineralidir. Hemimorfit genellikle smithsonit ile birlikte bulunur. Aslında, hemimorfin Romanya’da ilk kez keşfedildiğinde, her iki mineral de daha sonra kalamin adı verilen çeşitli mineraller olarak düşünülmüştür. Ancak daha sonra yapılan mineralojistler, iki mineral birbirlerine benzemekle birlikte, kimyasal bileşimi çeşitlendiklerini keşfettiler. Smithsonite bir çinko karbonat, hemimorfit – çinko silikattı.

Hemimorfit adı “hemi” kelimesinden veya yarım ve “morf” anlamındadır ve şekillerin bir hemimorf gelişimine işaret eder. Sadece birkaç mineral için tipik olan bu olağandışı kristal hali, kristallerin benzer olmayan yüzleri tarafından sonlandırıldığı anlamına gelir.

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit çoğunlukla kristalin kabuk ve tabakalar oluşturur, aynı zamanda büyük, granüler, yuvarlak agregalar oluşturur. Nadiren fan şeklinde kristaller kümeleri oluşturur. Renk beyazdan maviye, mavi-yeşil ve hatta mor renge kadar değişir.

Hemimorfit Almanya-Belçika sınırında, Avusturya, Polonya, Çin, Tayland, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Namibya ve Kuzey Afrika’da mayınlı.

Beyaz hemimorfit

Birçok enerji şifacı hemimorfiti mutluluk ve sevinç taşı olarak görür. Mücevher, kişisel dönüşüm ve büyümeye yardımcı olmak için olumlu kendi imajını geliştirmeye ve aşağılık kompleksinin üstesinden gelmeye yardımcı olarak kullanılabilir.

İletişim ve kendini ifade etmeyi kolaylaştırır ve sorunlu ilişkiler için mükemmel bir uyum taşı olarak kabul edilir. Kendimiz olduğumuzu ve başkasının kendini ifade etmesine olan ihtiyaca saygılı olmasını sağlar.

Bu taşın nazik şifa enerjisi cömertliği, başkalarına karşı saygılı öz saygı ve saygı ile sağlanır. Negatif duygusal kalıplar çözülür; Öfke ve düşmanlık serbest bırakıldı.

Taş, iç dengeyi ve huzurunu geliştirir ve kişinin yaratıcı enerjisine erişmeye yardımcı olur. Ayrıca kötü amaç ve diğerlerinin tahrip edici enerjilerinden korunmaya yardımcı olur.

Ruhsal alanda hemimorfit, aura’yı güçlendirip psişik kabiliyetleri güçlendirir. Kalp ve boğaz çakralarını hizalamaya yardımcı olur ve üçüncü gözü açar. Meditasyona yardım eder ve psikolojik iletişim kanallarını temizler. Arayan kişiye ruhsal yönünü tanımlamada ve yaşamda bir amaç bulmasında yardımcı olur.

Hemimorfit Taşı Koleksiyon

Hemimorfit Taşı Koleksiyon

Bir şifa taşı olan hemimorfit genellikle göğüs ve boğazdaki hastalıkları iyileştirmek için kullanılır, aynı zamanda hormonal dengesizlikleri, kanla ilgili bozuklukları, bağışıklık yetersizliği, baş ağrısı, stres ve genel ağrıları hafifletir. Taşın zarif enerjileri nazik, kademesiz bir rahatlama getirir.

Hemimorfit olağan dışı güzelliğin bir taşıdır. Herhangi bir yere huzurlu bir hava katar ve takı olarak giyilirse daha fazla kendine güven ve merhamet sağlar. Güzelliği herkese sevinç katıyor.