OTANT�K TA�

DOĞAL MAVİ AZURİT TAŞI KOLYE (A KALİTE)

ÖZEL ÜRÜNLER
Mavi Azurit
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • A KALİTE
 • AFRİKA
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MUHTEŞEM DOĞAL MAVİ AZURİT
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RENK DOYUMU MÜKKEMEL

Azurit , bakır cevheri birikimlerinin havaya maruz kalmasıyla üretilen yumuşak, derin mavi bir bakır mineralidir . Lyon , Fransa yakınlarındaki Chessy-les-Mines’deki tip lokalizasyondan

Doğal Mavi Azurit Taşı

Doğal Mavi Azurit Taşı

sonra Chessylite olarak da bilinir. [2] Mineral olan bir karbonat , antik zamanlardan beri bilinmektedir ve Pliny the Elder’in Yunanca adı kuanos (κυανός: “deep blue”, İngilizce cyanın kökü) ve caeruleum’un Latin adı altında bahsedilmiştir . [4] Azurit mavisi son derece derin ve berraktır ve bu nedenle mineral, antik çağlardan beri, düşük nemli çöl ve kış gökyüzünün mavi rengi ile ilişkili olma eğilimindeydi. Mineral maddesinin modern İngilizce ismi, bu ilişkiyi yansıtmaktadır çünkü hem azurit hem de azure , başka bir derin mavi taş, lapis lazuli (“taş azürü”) ile bilinen bir alan olan Farsça lazhward’dan (لاژورد) Arapça türemiştir.

Mineraloji [ değiştir ]

Azurit, iki temel bakır (II) karbonat mineralinden biridir ve diğeri parlak yeşil malakittir . Basit bakır karbonat (CuCO 3 ) doğada var olduğu bilinmiyor. Azurit Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 formülüne sahiptir, bakır (II) katyonları iki farklı anyon, karbonat ve hidrokside bağlıdır . Azuritin küçük kristalleri birkaç damla bakır sülfat çözeltisinin doymuş bir sodyum karbonat çözeltisine hızla karıştırılarak ve çözeltinin gece boyunca bekletilmesiyle üretilebilir.
Azuritin kimyasal yapısı (renk kodu: kırmızı = O, yeşil = Cu, gri = C, beyaz = H). [5]

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ VE DOĞALIKLARI RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.AYNI RENK DOYUMUNU ÜZERİNİZDE TAŞIRKENDE FARK EDECEKSİNİZ

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ 1.KALİTE TAM RENGİNDE %100 DOĞAL TAM RENGİNDE AFRİKA MAVİ AZURİT KAYA KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ FANTASTİK DOĞAL BİR  HEDİYE .KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR…

Azurit kristalleri monokliniktir . Büyük kristaller koyu mavi, çoğunlukla prizmatiktir. [2] [3] [6] Azurit örnekleri nodüler boyutta iri olabilir. Genellikle stalaktitik formdadırlar. Numunenin yüzeyi, malakite maruz kalması nedeniyle zamanla renkleri hafifletme eğilimindedir. Azurit yumuşaktır, Mohs sertliği sadece 3,5 ila 4’tür. Azuritin özgül ağırlığı 3.77 ila 3.89’dur. Azurit, siyah, bakır (II) oksit tozu oluşturmak için karbon dioksit ve su kaybederek ısı ile yok edilir. Bir karbonatın karakteristiği, örneklerin hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine efervesan.
Renk [ değiştir ]

Mavi Azurit

Mavi Azurit

Azurit ve malakit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) bakırın (II) karakteristikleridir. Birçok koordinasyon kompleksi bakır (II) benzer renkler sergiler. Ligand alanı teorisi bağlamında açıklandığı gibi, renkler d 9 metal merkezi ile ilişkili düşük enerjili dd geçişlerinden kaynaklanmaktadır.
Hava şartlandırma [ değiştir ]

Azurit, malakite göre açık havada dengesizdir ve genellikle püskürtomorfik olarak malahitle değiştirilir. Bu havalandırma işlemi, azuritin karbonat: hidroksit oranının 1: 1’den 1: 2 oranına kadar çıkarılan malachite: karbondioksit (CO 2 ) birimlerinin bir kısmının su (H20) ile değiştirilmesini içerir.

2 Cu 3 (CO3) 2 (OH) 2 + H20 → 3 Cu2 (CO3) (OH) 2 + CO 2

Yukarıdaki denklemden, azuritin malakite dönüştürülmesi, havadaki düşük karbondioksit basıncına atfedilebilir. Azurit, tuzlu su akvaryumları gibi su ortamlarıyla da uyuşmaz.
Kullanır [ değiştir ]
Bir pigment olarak kullanım için zemin azuriti
Pigmentler [ düzenle ]
Hans Holbein’in Sincaplı Leydi’nin arka planı Azurit ile boyandı
Raphael Madonna ve Aziz’le Çocuk Yetiştirilen Çocuk Madonna’nın manto’sunun yeşilimsi rengi, malakite azurite maruz kalma özelliğidir

Azurit, havada dengesiz olduğu için yararlı bir pigment değildir. Ancak antik çağda mavi bir pigment olarak kullanılıyordu. [7] Azurit doğal olarak Sina ve Mısır’ın Doğu Çölü’nde görülür. Aşağıdaki örneklerde FCJ Spurrell (1895) tarafından rapor edilmiştir; Meidum’da Dördüncü Hanedan (MS 2613-2494 ) bağlamında bir palet olarak kullanılan bir kabuk, Meidum’da bir Beşinci Hanedan (2494 – 2345 BCE) mumya karşısında bir kumaş ve aynı zamanda Meidum’da ve on sekizinci Hanedanlığında (M.Ö. 1543-1292) bir bez ) Duvar resimleri. [8] Zemin inceltme derecesine ve temel bakır karbonat içeriğine bağlı olarak geniş bir mavi rengi vermiştir. Dağ mavisi veya Ermeni taşı olarak bilinirken, eskiden Azurro Della Magna ( İtalyan’dan ) olarak bilinir.

Mavi Azurit Kolye

Mavi Azurit Kolye

Yağla karıştırıldığında hafif yeşildir. Yumurta sarısı ile karıştırıldığında yeşil-griye dönüşür. Ayrıca, mavi bice ve mavi renk vericiler adı ile bilinir, ancak verditer genelde kimyasal işlemle üretilen bir pigmenti ifade eder. Azurit pigmentinin eski örnekleri, malakite hava şartlarına bağlı olarak daha yeşilimsi bir renk tonu gösterebilir. Çok azurite yanlış etiketlenmiş lapis lazuli , birçok mavi pigmente uygulanan bir terimdir. Ortaçağ resimlerinin kimyasal analizi geliştikçe, azurit ortaçağ ressamlarının kullandığı bluesların önemli bir kaynağı olarak kabul edilmektedir. Lapis lazuli, Orta Çağ döneminde Afganistan’dan sağlanırken, azurit o dönemde Avrupa’da yaygın bir mineraldi. Lyons, Fransa yakınlarında büyük boyutlu mevduat bulundu. Saksonya’da 12. yüzyıldan beri orada bulunan gümüş madenlerinde mayın vardı. [9]

Isıtma, Cennino D’Andrea Cennini tarafından tarif edildiği gibi azuriti saflaştırılmış doğal ultramarin maviden ayırmak için kullanılabilir, daha pahalı fakat daha kararlı mavi pigment. Ultramarin ısıya dayanıklıdır, oysa azurit siyah bakır oksit haline dönüşür. Bununla birlikte, azuritin nazik ısınması, Japon boyama tekniklerinde kullanılan derin mavi bir pigment üretir.
Takı [ değiştir ]

Azurit bazen boncuklar, takılar ve süs taşı olarak kullanılır. Bununla birlikte, yumuşaklığı ve mavi rengini kaybetme eğilimi, bu gibi kullanımları sınırlar. Isıtma, azuriti kolayca tahrip eder, bu nedenle, azurit numunelerinin hepsinin montajı, oda sıcaklığında yapılmalıdır.
Toplama [ değiştir ]

Mavi Azurit Gümüş Kolye

Mavi Azurit Gümüş Kolye

Azuritin yoğun rengi onu popüler bir koleksiyoncunun taşı yapar. Bununla birlikte, parlak ışık, ısı ve açık hava, zamanla renginin yoğunluğunu azaltma eğilimindedir. Saf olmayan bir azurit örneğinin koyu mavi renginin korunmasına yardımcı olmak için, koleksiyoncular orijinal doğal ortamına benzer, serin, karanlık, kapalı bir saklama ortamı kullanmalıdır.
Prospeksiyon [ değiştir ]

Büyük bir bakır cevheri değil, azurit varlığı, yıpranmış bakır sülfürlü cevherlerin varlığının iyi bir yüzey göstergesi. Genellikle kimyasal olarak çok benzer malakit ile birlikte bulunur ve bakır cevherlerinin varlığını kuvvetle gösteren derin mavi ve parlak yeşilin çarpıcı bir renk kombinasyonu üretir.
Tarihçe [ değiştir ]

Bakır cevheri indikatörleri olarak azurit ve malahit kullanımı dolaylı olarak İngiliz dili olan nikel elementinin ismine yönlendirildi. Nikcolite olarak da bilinen nikel ana cevheri Nickeline, yüzeyde, malakite benzeyen, yeşil bir mineral (annabergite) olarak dolaşır. Bu benzerlik, nadiren bakır cevheri olduğuna inanmak için nikel kokusu girişiminde bulundu, ancak nikel oranını düşürmek için yüksek eritme sıcaklıklarına bağlı olarak böyle girişimler başarısızlığa uğradı. Almanya’da bu yanıltıcı maden kupfernickel , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis ” olarak bilinir hale geldi. İsveçli simyager Baron Axel Fredrik Cronstedt (nikel benzeri metal kobalt keşfedici olan Georg Brandt tarafından eğitilmişti), kupfernickel cevherinde muhtemelen yeni bir metal saklandığını fark etti ve 1751’de kupfernickel üretmek için başarılı oldu. Daha önce bilinmeyen (bazı göktaşları hariç) gümüşi beyaz, demir benzeri metal. Mantıksal olarak, Cronstedt kupfernickel’in nikel kısmından sonra yeni metalini seçti .
Azurit mineral örnekleri galerisi [ düzenle ]

Mavi Azurit Doğal Kaya

Mavi Azurit Doğal Kaya

Değiştirilmemiş azuritin derin mavisini gösteren yeni, yağlanmamış azurit kristalleri. Špania Dolina , Slovakya’dan

Azurit, Malakit, Bakır Kraliçe Madeni, Bisbee, Arizona

Touissit , Fas’tan azurit

Azurit, Morenci, Arizona

Silutstone’da azurit, Malbunka madeni, Northern Territory , Avustralya

Azurit from Tsumeb , Namibya

Birleştirilen sarkıtlar yoluyla Azurit, kesit, Bisbee, Arizona

Azurit kristali, Doğal Tarih Müzesi’ndeki minerallerin koleksiyonundan.
Hiçbir kristal Azurite benzeyen saf Mavi Işını temsil eder. Koyu-mavi enerjisinin zengin canlılığı Üçüncü Göz Çakranının tam frekansına tepki verir ve en erken uygarlıkların başlamasından beri aydınlanmaya rehberlik etmektedir. [Simmons, 63] [Hall, 77]

Atlantis sakinlerine ve erken Mısırlılara göre, Azurite en güçlü bir psişik taştı ve gizem içine gömülmüştü; Sırları sadece en yüksek rahipler ve rahibeler tarafından bilinmektedir. Göksel kapıları açmaya inanan eski Çinliler tarafından Cennet Taşı olarak anıldı ve vizyon sahibi anlayışları ve şifa güçleri için Rumlar ve Romalılar tarafından takdir edildi. Mayalar için Azurite, mistik özüne ilham verdi ve akıl ve bilginin düşünce yoluyla aktarılmasını kolaylaştırdı; Yerli Amerikalılar bu kutsal taşı, manevi Hint rehberleriyle iletişime geçtiler, varlığını hissettiler ve mesajı anladılar. [Www.luckygemstones.com] [Eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Mavi Azurit Taş

Mavi Azurit Taş

Modern uygulayıcılar için Azurite’nin metafizik özellikleri halen eski güçlerini yansıtarak gerginliği ve karışıklıkları gidermekte ve zihni yeni perspektiflere açmaktadır. Bu kristal, zekayı teşvik eder, psişik ve sezgisel yeteneklerin gelişimini uyandırır ve iç vizyonu manevi rehberlikle uyumlu hale getirir. Rüyaların iyileştirilmesi, meditatif veya kanal hallerine girmek için kullanılabilir ve vücut dışına çıkma yollarının güvenli bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanır. Azurit geçmiş veya alternatif yaşamları keşfetmek açısından yararlıdır ve Boğaz Çakrasını temizleme özelliği bu deneyimlerden hatırlanan kesin sözlü ifadeleri sağlar. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit, derin “azure mavi” rengiyle adlandırılan yumuşak bir taştır. Bazen camsı bir parlaklıkla kütleler, nodüller, tabular veya prizmatik kristaller halinde oluşan bakır cevheri üst oksitlenmiş bölümlerinde bulunan bir bakır karbonat mineralidir. Doymuş renk, parlak mavi den derin mora kadar, kahverengi tonlarına kadar değişir ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirilmiş ve binlerce yıldır kumaş için bir boya olarak kullanılmaktadır [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melody, 139] [www.joellessacredgrove.com] [www.webexhibits.org]

Azurit, doğada, başka bir bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılarak bulunur; bu parlak yeşil renktedir. Birlikte, cilalanmış biçimde, Dünya Ana’ya benzerler ve yalnızca kendi mülklerini değil, şifa verici enerjilerin güçlü bir karışımını da taşırlar.

Azurite-Malakit , olağanüstü bir enerji iletkeni olup fiziksel özürlülüğün iyileşmesinde topraklanmış, daha entegre bir süreç getirmektedir. Mavi ışın enerji içine nüfuz eder ve enerjiyi hareket ettirir, yeşil ışın derin bir iyileştirme kuvvetini kolaylaştırırken sistem içindeki stres seviyelerini dengeler. Ayrıca, duygusal düşünce veya olumsuz duyguların bilinçaltının temizlenmesinde

Mavi Azurit Taşı

Mavi Azurit Taşı

Üçüncü Gözün etkinleştirilmesi ve daha yüksek ve daha net bir zihinsel durumu geri getirmek için kullanılabilir. Azarit-Malahit’in enerjilerin kombinasyonu, benmerkezci özelliklerin ortadan kaldırılmasına, kibirlenmenin, küstahlığın ve makyajın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve “Herkes” le evrensel bir bağlantıya dayanan esneklik ve bireyselliğe isteklilik kazandırır. Azurite-Malakit’in enerjinin kombinasyonu, kişinin derinleşmesine izin vererek meditasyona elverişlidir. Kendini korkmadan, sürdürülebilmek, bağışlanmamak ve ışığa dönüştürmek için, doğuştan her zaman tamamen haberdardır. [Raphaell, 146-147] [Salon, 78] [Melodi, 141-142]
azurite Azurit Kullanımı ve Amaçları

Azurit zihni telaşlandırıyor; Stres ve karışıklığa neden olur ve endişeyi, kararsızlığı ve bilinçliliğin arkasında kalan düşünceleri hafifletir. Dengeleri ve duyguları ve tepkileri kontrol altına almak için kristali tutun ve zahmetli düşüncelerin buharlaşmasını isteyin. Enerjilerini serbest bırakmak için dokunulmayı tercih eden sürtünme taşıdır, bu nedenle Azurit’i giyerken ya da taşırken çoğu kez ovmaktı. [Mella, 74] [Melodi, 140]

Azurit, Gregoryen veya Budist tezahüratları, koral müziği ve ilahiler gibi kutsal güçlerle kutsal güçlerle bağ kuran bir taştır; Ayrıca sesle, özellikle de davul, didgeridoo, borular veya sesi kullanarak iyileştirmek için. [Eason, 217]

Azuritin enerjisi, bir sarkaç ve radyonik analizde son derecede etkilidir. Psikolojik, medyalar, kanallar veya diğer Hafif işçilere yorumlarının doğruluğunu geliştirmeye ve nesnelliği korumaya yardımcı olur. [Melody, 141] [Ahsian, 64]

Azurite tüm zihin merkezlerini harekete geçirir, hayata yoğun ilgi, toplumda birinin işlevini besler ve dünyamızda yeni ortaklıklar ve bağlantılar keşfeder. Sadece okul veya üniversite öğrencileri için değil, aynı zamanda çalışmayı diğer taahhütlere uydurmaya çalışan yetişkinler için ve elli ya da emekli olan “yaşamın öğrencileri” için yeni ve zorlayıcı konular üzerinde çalışmayı teşvik eder. Azurite odaklanma ve yoğunlaşmayı, ezberlenmeyi ve bilginin saklanmasını geliştirir. [Simmons, 63] [Eason, 217]

Sınavlar, mülakatlar, sunumlar veya müzakereler için mükemmel bir kristal olan Azurite, özellikle büyük ya da çok yapılandırılmış organizasyonlarda uzun vadeli kariyer planlarını güçlendirir. Özellikle tüm devlet dairelerinde, müzelerde, kütüphanelerde ve üniversitelerde kariyer için faydalıdır. [Eason, 217] [Ahsian, 64]

Azurite, bağımsızlıklarını, zihinsel uyanıklıklarını ve fiziksel sağlığını korumak için yalnız veya korunaklı konaklama yerlerinde yaşayan yaşlı insanlar için iyi bir kristal. [Eason, 217]

DOĞAL MAVİ AZURİT TAŞI KOLYE (A KALİTE)

ÖZEL ÜRÜNLER
Mavi Azurit
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • A KALİTE
 • AFRİKA
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MUHTEŞEM DOĞAL MAVİ AZURİT
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RENK DOYUMU MÜKKEMEL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Azurit , bakır cevheri birikimlerinin havaya maruz kalmasıyla üretilen yumuşak, derin mavi bir bakır mineralidir . Lyon , Fransa yakınlarındaki Chessy-les-Mines’deki tip lokalizasyondan

Doğal Mavi Azurit Taşı

Doğal Mavi Azurit Taşı

sonra Chessylite olarak da bilinir. [2] Mineral olan bir karbonat , antik zamanlardan beri bilinmektedir ve Pliny the Elder’in Yunanca adı kuanos (κυανός: “deep blue”, İngilizce cyanın kökü) ve caeruleum’un Latin adı altında bahsedilmiştir . [4] Azurit mavisi son derece derin ve berraktır ve bu nedenle mineral, antik çağlardan beri, düşük nemli çöl ve kış gökyüzünün mavi rengi ile ilişkili olma eğilimindeydi. Mineral maddesinin modern İngilizce ismi, bu ilişkiyi yansıtmaktadır çünkü hem azurit hem de azure , başka bir derin mavi taş, lapis lazuli (“taş azürü”) ile bilinen bir alan olan Farsça lazhward’dan (لاژورد) Arapça türemiştir.

Mineraloji [ değiştir ]

Azurit, iki temel bakır (II) karbonat mineralinden biridir ve diğeri parlak yeşil malakittir . Basit bakır karbonat (CuCO 3 ) doğada var olduğu bilinmiyor. Azurit Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 formülüne sahiptir, bakır (II) katyonları iki farklı anyon, karbonat ve hidrokside bağlıdır . Azuritin küçük kristalleri birkaç damla bakır sülfat çözeltisinin doymuş bir sodyum karbonat çözeltisine hızla karıştırılarak ve çözeltinin gece boyunca bekletilmesiyle üretilebilir.
Azuritin kimyasal yapısı (renk kodu: kırmızı = O, yeşil = Cu, gri = C, beyaz = H). [5]

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ VE DOĞALIKLARI RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.AYNI RENK DOYUMUNU ÜZERİNİZDE TAŞIRKENDE FARK EDECEKSİNİZ

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ 1.KALİTE TAM RENGİNDE %100 DOĞAL TAM RENGİNDE AFRİKA MAVİ AZURİT KAYA KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ FANTASTİK DOĞAL BİR  HEDİYE .KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR…

Azurit kristalleri monokliniktir . Büyük kristaller koyu mavi, çoğunlukla prizmatiktir. [2] [3] [6] Azurit örnekleri nodüler boyutta iri olabilir. Genellikle stalaktitik formdadırlar. Numunenin yüzeyi, malakite maruz kalması nedeniyle zamanla renkleri hafifletme eğilimindedir. Azurit yumuşaktır, Mohs sertliği sadece 3,5 ila 4’tür. Azuritin özgül ağırlığı 3.77 ila 3.89’dur. Azurit, siyah, bakır (II) oksit tozu oluşturmak için karbon dioksit ve su kaybederek ısı ile yok edilir. Bir karbonatın karakteristiği, örneklerin hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine efervesan.
Renk [ değiştir ]

Mavi Azurit

Mavi Azurit

Azurit ve malakit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) bakırın (II) karakteristikleridir. Birçok koordinasyon kompleksi bakır (II) benzer renkler sergiler. Ligand alanı teorisi bağlamında açıklandığı gibi, renkler d 9 metal merkezi ile ilişkili düşük enerjili dd geçişlerinden kaynaklanmaktadır.
Hava şartlandırma [ değiştir ]

Azurit, malakite göre açık havada dengesizdir ve genellikle püskürtomorfik olarak malahitle değiştirilir. Bu havalandırma işlemi, azuritin karbonat: hidroksit oranının 1: 1’den 1: 2 oranına kadar çıkarılan malachite: karbondioksit (CO 2 ) birimlerinin bir kısmının su (H20) ile değiştirilmesini içerir.

2 Cu 3 (CO3) 2 (OH) 2 + H20 → 3 Cu2 (CO3) (OH) 2 + CO 2

Yukarıdaki denklemden, azuritin malakite dönüştürülmesi, havadaki düşük karbondioksit basıncına atfedilebilir. Azurit, tuzlu su akvaryumları gibi su ortamlarıyla da uyuşmaz.
Kullanır [ değiştir ]
Bir pigment olarak kullanım için zemin azuriti
Pigmentler [ düzenle ]
Hans Holbein’in Sincaplı Leydi’nin arka planı Azurit ile boyandı
Raphael Madonna ve Aziz’le Çocuk Yetiştirilen Çocuk Madonna’nın manto’sunun yeşilimsi rengi, malakite azurite maruz kalma özelliğidir

Azurit, havada dengesiz olduğu için yararlı bir pigment değildir. Ancak antik çağda mavi bir pigment olarak kullanılıyordu. [7] Azurit doğal olarak Sina ve Mısır’ın Doğu Çölü’nde görülür. Aşağıdaki örneklerde FCJ Spurrell (1895) tarafından rapor edilmiştir; Meidum’da Dördüncü Hanedan (MS 2613-2494 ) bağlamında bir palet olarak kullanılan bir kabuk, Meidum’da bir Beşinci Hanedan (2494 – 2345 BCE) mumya karşısında bir kumaş ve aynı zamanda Meidum’da ve on sekizinci Hanedanlığında (M.Ö. 1543-1292) bir bez ) Duvar resimleri. [8] Zemin inceltme derecesine ve temel bakır karbonat içeriğine bağlı olarak geniş bir mavi rengi vermiştir. Dağ mavisi veya Ermeni taşı olarak bilinirken, eskiden Azurro Della Magna ( İtalyan’dan ) olarak bilinir.

Mavi Azurit Kolye

Mavi Azurit Kolye

Yağla karıştırıldığında hafif yeşildir. Yumurta sarısı ile karıştırıldığında yeşil-griye dönüşür. Ayrıca, mavi bice ve mavi renk vericiler adı ile bilinir, ancak verditer genelde kimyasal işlemle üretilen bir pigmenti ifade eder. Azurit pigmentinin eski örnekleri, malakite hava şartlarına bağlı olarak daha yeşilimsi bir renk tonu gösterebilir. Çok azurite yanlış etiketlenmiş lapis lazuli , birçok mavi pigmente uygulanan bir terimdir. Ortaçağ resimlerinin kimyasal analizi geliştikçe, azurit ortaçağ ressamlarının kullandığı bluesların önemli bir kaynağı olarak kabul edilmektedir. Lapis lazuli, Orta Çağ döneminde Afganistan’dan sağlanırken, azurit o dönemde Avrupa’da yaygın bir mineraldi. Lyons, Fransa yakınlarında büyük boyutlu mevduat bulundu. Saksonya’da 12. yüzyıldan beri orada bulunan gümüş madenlerinde mayın vardı. [9]

Isıtma, Cennino D’Andrea Cennini tarafından tarif edildiği gibi azuriti saflaştırılmış doğal ultramarin maviden ayırmak için kullanılabilir, daha pahalı fakat daha kararlı mavi pigment. Ultramarin ısıya dayanıklıdır, oysa azurit siyah bakır oksit haline dönüşür. Bununla birlikte, azuritin nazik ısınması, Japon boyama tekniklerinde kullanılan derin mavi bir pigment üretir.
Takı [ değiştir ]

Azurit bazen boncuklar, takılar ve süs taşı olarak kullanılır. Bununla birlikte, yumuşaklığı ve mavi rengini kaybetme eğilimi, bu gibi kullanımları sınırlar. Isıtma, azuriti kolayca tahrip eder, bu nedenle, azurit numunelerinin hepsinin montajı, oda sıcaklığında yapılmalıdır.
Toplama [ değiştir ]

Mavi Azurit Gümüş Kolye

Mavi Azurit Gümüş Kolye

Azuritin yoğun rengi onu popüler bir koleksiyoncunun taşı yapar. Bununla birlikte, parlak ışık, ısı ve açık hava, zamanla renginin yoğunluğunu azaltma eğilimindedir. Saf olmayan bir azurit örneğinin koyu mavi renginin korunmasına yardımcı olmak için, koleksiyoncular orijinal doğal ortamına benzer, serin, karanlık, kapalı bir saklama ortamı kullanmalıdır.
Prospeksiyon [ değiştir ]

Büyük bir bakır cevheri değil, azurit varlığı, yıpranmış bakır sülfürlü cevherlerin varlığının iyi bir yüzey göstergesi. Genellikle kimyasal olarak çok benzer malakit ile birlikte bulunur ve bakır cevherlerinin varlığını kuvvetle gösteren derin mavi ve parlak yeşilin çarpıcı bir renk kombinasyonu üretir.
Tarihçe [ değiştir ]

Bakır cevheri indikatörleri olarak azurit ve malahit kullanımı dolaylı olarak İngiliz dili olan nikel elementinin ismine yönlendirildi. Nikcolite olarak da bilinen nikel ana cevheri Nickeline, yüzeyde, malakite benzeyen, yeşil bir mineral (annabergite) olarak dolaşır. Bu benzerlik, nadiren bakır cevheri olduğuna inanmak için nikel kokusu girişiminde bulundu, ancak nikel oranını düşürmek için yüksek eritme sıcaklıklarına bağlı olarak böyle girişimler başarısızlığa uğradı. Almanya’da bu yanıltıcı maden kupfernickel , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis ” olarak bilinir hale geldi. İsveçli simyager Baron Axel Fredrik Cronstedt (nikel benzeri metal kobalt keşfedici olan Georg Brandt tarafından eğitilmişti), kupfernickel cevherinde muhtemelen yeni bir metal saklandığını fark etti ve 1751’de kupfernickel üretmek için başarılı oldu. Daha önce bilinmeyen (bazı göktaşları hariç) gümüşi beyaz, demir benzeri metal. Mantıksal olarak, Cronstedt kupfernickel’in nikel kısmından sonra yeni metalini seçti .
Azurit mineral örnekleri galerisi [ düzenle ]

Mavi Azurit Doğal Kaya

Mavi Azurit Doğal Kaya

Değiştirilmemiş azuritin derin mavisini gösteren yeni, yağlanmamış azurit kristalleri. Špania Dolina , Slovakya’dan

Azurit, Malakit, Bakır Kraliçe Madeni, Bisbee, Arizona

Touissit , Fas’tan azurit

Azurit, Morenci, Arizona

Silutstone’da azurit, Malbunka madeni, Northern Territory , Avustralya

Azurit from Tsumeb , Namibya

Birleştirilen sarkıtlar yoluyla Azurit, kesit, Bisbee, Arizona

Azurit kristali, Doğal Tarih Müzesi’ndeki minerallerin koleksiyonundan.
Hiçbir kristal Azurite benzeyen saf Mavi Işını temsil eder. Koyu-mavi enerjisinin zengin canlılığı Üçüncü Göz Çakranının tam frekansına tepki verir ve en erken uygarlıkların başlamasından beri aydınlanmaya rehberlik etmektedir. [Simmons, 63] [Hall, 77]

Atlantis sakinlerine ve erken Mısırlılara göre, Azurite en güçlü bir psişik taştı ve gizem içine gömülmüştü; Sırları sadece en yüksek rahipler ve rahibeler tarafından bilinmektedir. Göksel kapıları açmaya inanan eski Çinliler tarafından Cennet Taşı olarak anıldı ve vizyon sahibi anlayışları ve şifa güçleri için Rumlar ve Romalılar tarafından takdir edildi. Mayalar için Azurite, mistik özüne ilham verdi ve akıl ve bilginin düşünce yoluyla aktarılmasını kolaylaştırdı; Yerli Amerikalılar bu kutsal taşı, manevi Hint rehberleriyle iletişime geçtiler, varlığını hissettiler ve mesajı anladılar. [Www.luckygemstones.com] [Eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Mavi Azurit Taş

Mavi Azurit Taş

Modern uygulayıcılar için Azurite’nin metafizik özellikleri halen eski güçlerini yansıtarak gerginliği ve karışıklıkları gidermekte ve zihni yeni perspektiflere açmaktadır. Bu kristal, zekayı teşvik eder, psişik ve sezgisel yeteneklerin gelişimini uyandırır ve iç vizyonu manevi rehberlikle uyumlu hale getirir. Rüyaların iyileştirilmesi, meditatif veya kanal hallerine girmek için kullanılabilir ve vücut dışına çıkma yollarının güvenli bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanır. Azurit geçmiş veya alternatif yaşamları keşfetmek açısından yararlıdır ve Boğaz Çakrasını temizleme özelliği bu deneyimlerden hatırlanan kesin sözlü ifadeleri sağlar. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit, derin “azure mavi” rengiyle adlandırılan yumuşak bir taştır. Bazen camsı bir parlaklıkla kütleler, nodüller, tabular veya prizmatik kristaller halinde oluşan bakır cevheri üst oksitlenmiş bölümlerinde bulunan bir bakır karbonat mineralidir. Doymuş renk, parlak mavi den derin mora kadar, kahverengi tonlarına kadar değişir ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirilmiş ve binlerce yıldır kumaş için bir boya olarak kullanılmaktadır [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melody, 139] [www.joellessacredgrove.com] [www.webexhibits.org]

Azurit, doğada, başka bir bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılarak bulunur; bu parlak yeşil renktedir. Birlikte, cilalanmış biçimde, Dünya Ana’ya benzerler ve yalnızca kendi mülklerini değil, şifa verici enerjilerin güçlü bir karışımını da taşırlar.

Azurite-Malakit , olağanüstü bir enerji iletkeni olup fiziksel özürlülüğün iyileşmesinde topraklanmış, daha entegre bir süreç getirmektedir. Mavi ışın enerji içine nüfuz eder ve enerjiyi hareket ettirir, yeşil ışın derin bir iyileştirme kuvvetini kolaylaştırırken sistem içindeki stres seviyelerini dengeler. Ayrıca, duygusal düşünce veya olumsuz duyguların bilinçaltının temizlenmesinde

Mavi Azurit Taşı

Mavi Azurit Taşı

Üçüncü Gözün etkinleştirilmesi ve daha yüksek ve daha net bir zihinsel durumu geri getirmek için kullanılabilir. Azarit-Malahit’in enerjilerin kombinasyonu, benmerkezci özelliklerin ortadan kaldırılmasına, kibirlenmenin, küstahlığın ve makyajın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve “Herkes” le evrensel bir bağlantıya dayanan esneklik ve bireyselliğe isteklilik kazandırır. Azurite-Malakit’in enerjinin kombinasyonu, kişinin derinleşmesine izin vererek meditasyona elverişlidir. Kendini korkmadan, sürdürülebilmek, bağışlanmamak ve ışığa dönüştürmek için, doğuştan her zaman tamamen haberdardır. [Raphaell, 146-147] [Salon, 78] [Melodi, 141-142]
azurite Azurit Kullanımı ve Amaçları

Azurit zihni telaşlandırıyor; Stres ve karışıklığa neden olur ve endişeyi, kararsızlığı ve bilinçliliğin arkasında kalan düşünceleri hafifletir. Dengeleri ve duyguları ve tepkileri kontrol altına almak için kristali tutun ve zahmetli düşüncelerin buharlaşmasını isteyin. Enerjilerini serbest bırakmak için dokunulmayı tercih eden sürtünme taşıdır, bu nedenle Azurit’i giyerken ya da taşırken çoğu kez ovmaktı. [Mella, 74] [Melodi, 140]

Azurit, Gregoryen veya Budist tezahüratları, koral müziği ve ilahiler gibi kutsal güçlerle kutsal güçlerle bağ kuran bir taştır; Ayrıca sesle, özellikle de davul, didgeridoo, borular veya sesi kullanarak iyileştirmek için. [Eason, 217]

Azuritin enerjisi, bir sarkaç ve radyonik analizde son derecede etkilidir. Psikolojik, medyalar, kanallar veya diğer Hafif işçilere yorumlarının doğruluğunu geliştirmeye ve nesnelliği korumaya yardımcı olur. [Melody, 141] [Ahsian, 64]

Azurite tüm zihin merkezlerini harekete geçirir, hayata yoğun ilgi, toplumda birinin işlevini besler ve dünyamızda yeni ortaklıklar ve bağlantılar keşfeder. Sadece okul veya üniversite öğrencileri için değil, aynı zamanda çalışmayı diğer taahhütlere uydurmaya çalışan yetişkinler için ve elli ya da emekli olan “yaşamın öğrencileri” için yeni ve zorlayıcı konular üzerinde çalışmayı teşvik eder. Azurite odaklanma ve yoğunlaşmayı, ezberlenmeyi ve bilginin saklanmasını geliştirir. [Simmons, 63] [Eason, 217]

Sınavlar, mülakatlar, sunumlar veya müzakereler için mükemmel bir kristal olan Azurite, özellikle büyük ya da çok yapılandırılmış organizasyonlarda uzun vadeli kariyer planlarını güçlendirir. Özellikle tüm devlet dairelerinde, müzelerde, kütüphanelerde ve üniversitelerde kariyer için faydalıdır. [Eason, 217] [Ahsian, 64]

Azurite, bağımsızlıklarını, zihinsel uyanıklıklarını ve fiziksel sağlığını korumak için yalnız veya korunaklı konaklama yerlerinde yaşayan yaşlı insanlar için iyi bir kristal. [Eason, 217]