OTANT�K TA�

DOĞAL SİTRİN KRİSTALİ 6.30 KARAT (MADAGASKAR)

NADİR KRİSTALLER RAW
SİTRİN
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 6.30 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • SİTRİN A KALİTE RENK DOYUMU

Sitrin, açık sarıdan parlak turuncuya kadar değişebilen güzel sonbahar tonlarına sahiptir. Genellikle keskin bir sonbahar gününde bir ormanı andıran Citrine, Kasım ayının ulusal doğum taşı olarak uygun bir şekilde atanır. 1556’da “sitrin” adı standart “sarı kuvars” adının yerini aldı. Adın bir dizi potansiyel kaynağı olmasına rağmen, hepsi narenciye ile ilgilidir ve bir kez daha taşın turuncu tabanlı tonlarına bir selamdır. Adın en olası kaynaklarından biri, limon anlamına gelen Fransızca “citron” kelimesidir.

SİTRİN

SİTRİN

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 6.30 KARAT MADAGASKAR SİTRİN TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>> KESİNLİKLE İŞ YERMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA PLATFORMLARDA SATIŞIMIZ YOKTUR YEREL BUTİK İŞLETMEYİZ

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE GÖNDERİLECEKTİR ÖRNEK ÇALIŞMA AŞAĞIDA RESİMDE PAYLAŞTIK

KARAT:6,30 KARAT

ÖLÇÜ : 17,20 X 7,30 X 5.65 MM

Sitrin binlerce yıldır süs amaçlı kullanılmaktadır. Aslında Antik Yunan’da taş, Helenistik Çağ’da MÖ 300 ile 150 yılları arasında dekoratif bir mücevher olarak kullanılmıştır. Ayrıca 17. yüzyıl İskoç erkekleri sitrin’i hançer ve kılıçların saplarında dekoratif amaçlı kullanmışlardır. Bununla birlikte, sitrin’den yapılmış tüm kılıç kulplarının kayıtları da vardır. Daha yakın zamanlarda, sitrin, I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı arasındaki Art Deco döneminde özellikle popülerdi. Bu süre zarfında, film yıldızları büyük boy ve ayrıntılı sitrin takılar takarlardı.

Günümüzde sitrin, tasarımcı mücevher parçalarında öncelikle rengi ve berraklığı için kullanılmaktadır ve çeşitli tasarımlarda işlenmiştir. Günümüz sitrininin çoğunluğu Brezilya’dan geliyor; bununla birlikte, doğal sitrin, diğer yerlerin yanı sıra Rusya, Fransa ve Madagaskar’ın Ural Dağları’nda da bulunabilir. Orta altın turuncu dahil daha koyu renkler, genellikle daha nadir ve sonuç olarak daha değerli olarak kabul edilir.

Kuvars ailesinin bir üyesi olarak sitrin nispeten serttir ve Alman mineralog Friedrich Mohs tarafından 1812’de oluşturulan Mohs ölçeğinde 10 üzerinden 7’dir. Taş çok dayanıklı olmasına rağmen, hala birkaç değerli taş vardır. topaz, safir ve elmas dahil olmak üzere sitrin çizebilir. Herhangi bir hasarı önlemek için değerli taşları ayrı olarak sakladığınızdan ve asla iki değerli taşı yan yana taktığınızdan emin olun. Sitrini temizlemek için ılık su, yumuşak sabun ve yumuşak bir fırça kullanın. Sonunda taşı su ile durulayarak tüm sabun kalıntılarının temizlendiğinden emin olun.

Sitrin ister doğum taşınız, ister koleksiyonunuzdaki güzel bir değerli taş olsun, sitrinin pozitif enerji yaydığı ve “başarı taşı” olarak bilindiği söylenmesi ilginçtir. Belki de İskoç adamları, silahlarına bu olağanüstü altın mücevheri aşıladıklarında ne yaptıklarını biliyorlardı.Sitrin binlerce yıldır popüler olmuştur ve zamanla değişse de nadir olması nedeniyle saygı duyulmuştur. Eski Romalılar onu güzel mücevherler ve oyma işleri için kullandılar. 19. yüzyılda mücevherat için de çok popülerdi. I. ve II. Dünya Savaşları arasındaki Art Deco döneminde, Greta Garbo ve Joan Crawford gibi büyük Hollywood yıldızları için yapılmış devasa ve ayrıntılı Art Deco esintili mücevher parçaları da dahil olmak üzere birçok değerli parçaya büyük sitrinler yerleştirildi.
sitrin-gemstone-tarih-lore.jpg
Ancak günümüzde taş o kadar nadir değildir ve bu nedenle sitrin kullanımının artık zenginlik ve lüksle pek ilgisi yoktur. Aslında Sitrin yıllarca o kadar ucuz ve bol oldu ki kimse ciddiye almadı. Ancak şimdi, bu mücevher için tam ölçekli bir rönesans var. Mücevheratta çok büyük taşların kullanılmasına izin verdiği için pazarlık fiyatı artık bir dezavantaj değil, bir varlıktır. Trendin bir parçası olarak, kuyumcular büyük, cesur taşlar kullanıyorlar – çoğu kübist tarzda kesilmiş, para için bolca sıçrama yapmak için. Citrine, gardıroplarını uygun fiyatlı mücevher parçalarıyla genişletmek isteyen, bütçeye duyarlı kadınların beğenisini kazandı. Bütçede kadınlar için toprak tonlarında renkler sağlamaya gelince, sitrin gerçek bir rekabete sahip değil.
Kendi Aile Hatıranızı Tasarlayın
Sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonu ile kendi benzersiz aile hatıranızı oluşturmak için Sitrin’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Sitrin ile birleştirin:
Ocak Doğum Taşı simges

Sitrinin Mistik Güçleri*Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Çoğu sevdiklerinizin doğum taşlarına veya modern tıp çağından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonlarına dayanan yüzyıllarca süren folklora dayanmaktadır. Gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye için lütfen kalifiye bir doktora gidin.

Sitrin, güçlü bir temizleyici ve yenileyici olduğu için ruhsal benliği iyileştirmede de değerli olduğuna inanılıyor. Kendini iyileştirme, ilham ve kendini geliştirme erdemlerini taşır. Güneşin gücünü taşıdığı için depresyon, korku ve fobilerin üstesinden gelmek için mükemmeldir. Depresif benlik saygısı olanlara yardımcı olur. Bir sitrin ile kişinin benlik duygusu daha parlak hale gelir ve geçmişe takılıp kalmak yerine akışa devam ederek geleceğe iyimser bir şekilde bakmaya yardımcı olur. Zihinsel olarak, yüksek zihni uyandırır, bilinçli farkındalığı genişletir ve düşüncenin netliğini artırır, bilgeliğin ortaya çıkması için içsel sakinliği teşvik eder. Zekayı ve zihinsel aktiviteyi uyarır ve kişinin düşünce ve duyguları sözlü olarak ifade ederken yaşayabileceği zorluğun üstesinden

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin Taşı Özellikleri

gelir. Değerli taş, bilgileri sindirmeye ve durumları analiz etmeye yardımcı olur,onları doğru yöne yönlendirerek sorunlarımıza çözüm bulmamıza yardımcı olur. Sitrin ayrıca yapıcı eleştirinin kabul edilmesini teşvik eder ve size bu konuda nasıl hareket edeceğinizi gösterir. Duygularınızı sabit tutmanıza ve onları dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğu için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçte diğer insanları ayaklar altına almadan spontane olmanıza da yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile anlaşmazlıklarını yumuşatmak için yararlı bir taştır. Başkalarıyla konuşmak yerine onları dinlemenize yardımcı olur.Duygularınızı sabit tutmanıza ve onları dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğu için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçte diğer insanları ayaklar altına almadan spontane olmanıza da yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile anlaşmazlıklarını yumuşatmak için yararlı bir taştır. Başkalarıyla konuşmak yerine onları dinlemenize yardımcı olur.Duygularınızı sabit tutmanıza ve onları dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğu için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçte diğer insanları ayaklar altına almadan spontane olmanıza da yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile anlaşmazlıklarını yumuşatmak için yararlı bir taştır. Başkalarıyla konuşmak yerine onları dinlemenize yardımcı olur.
doğal-sitrin-taş-tarihi-lore.jpg
Sitrin, vücudunuzdaki stresi ve olumsuzluğu çeker ve sessiz, canlandırıcı bir huzur getirir. Sorumluluk korkusunun üstesinden gelmenize yardımcı olur ve öfke ve yıkıcı eğilimleri durdurur. Ayrıca taşın kendini korumak için önlem alınabilmesi için erken uyarı sistemi görevi gördüğü de söylenmiştir. Sitrin ısıtır, enerji verir ve son derece yaratıcıdır ve yeni deneyimlere esneklik ve açıklık kazandırır. Hayatınızın her seviyesine enerji verir ve yardımsever arkadaşlar ve akıl hocaları için güçlü bir çekicidir. Onu gören herkese neşe verme gücüne sahiptir ve olumlu bir tutum aşılar. Sitrin çevresinde kasvet ve olumsuzluk yoktur. Sitrin cömertliği destekler, aynı zamanda servetinizi korumanıza yardımcı olur. Taşın hayattaki tüm güzel şeyleri sana çekeceği söylenir.
Sitrin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
sitrin-maden-germstone-facts.jpg
Sitrin, magmatik (yoğun ısı içeren koşullar altında üretilen kayalar) ve metamorfik kayaçlarda, özellikle granit ve gnayslarda bulunur . Klasik tortularda da bulunur (bir sıvının dibine çöken madde). En iyi kristaller, mineral damarlarında gösterge mineralleri olarak bulunur. Sitrin genellikle ametist ile birlikte bulunur , ancak mor kuzeninden çok daha nadirdir. Hava koşullarına dayanıklı olduğu için alüvyonlu kum ve çakıllarda da bulunur. Doğal sitrinin en büyük tedarikçisi Güney Brezilya’daki Rio Grande do Sol eyaletidir. . ABD’deki sitrin madenleri Colorado, Kuzey Carolina ve Kaliforniya’da bulunur. Değerli taş ayrıca tüm dünyada, İspanya, Brezilya, Afrika, Güney Afrika, Fransa , İngiltere, Madagaskar ve Sovyetler Birliği’nde bulunur.
sitrin-kuvars-orijin-gemstone.jpg
“Bir soluk sarı olarak sitrin tanımlandığı kuvars benzeyen topaz .” Ametist ve sitrin, Dünya kabuğundaki en yaygın minerallerden biri olan kuvars çeşitleridir. Kuvarsın doğal bolluğu ve sonsuz çeşitliliği, onu tüm mücevher mineralleri arasında en yaygın kullanılanı yapmıştır. Saf haliyle kuvars renksiz ve şeffaftır. Ancak sitrin ve ametistin renkleri kimyasal safsızlıklardan kaynaklanır. Sitrin durumunda, ona rengini veren demir içeriğidir. Doğal sarı sitrin genellikle soluk sarıdır ve çok nadirdir. Çoğu ticari sitrin, ısıl işlem gören ametist ile yapılır. Aslında, ısıl işlem görmüş sitrin bazen “yanmış ametist” olarak adlandırılır. Sitrin oranları 7’dir. sertlik ölçeği . Taş ısıya duyarlı olduğu için aşırı ısıya veya ışığa maruz kalmaktan korunmalıdır.
Sitrin Takılarınızın Bakımı
sitrin için bakım nasıl yapılır.jpg
Doğru şekilde ilgilenirseniz sitrininiz sonsuza kadar sürebilir. Çizilebileceği veya çarpabileceği her türlü durumdan korunmalıdır. Bununla birlikte, normal günlük aşınma ve yıpranmaya karşı durmakta oldukça iyidir. Bir sitrinin güneşte bırakılmaması veya örneğin güneşlenme, uzun süre güneş ışığına veya ısıya maruz kalacağı durumlarda bulunmaması çok önemlidir. Isıya duyarlılığı nedeniyle taşın rengi değişip daha açık bir renge dönüşebilir. Sitrininizi yıkamak için herhangi bir ticari mücevher temizleyici veya sade sabun ve ılık su (yumuşak bir fırça kullanarak) kullanabilirsiniz. Temizledikten sonra iyice durulayıp kuruladığınızdan emin olun. Taşı ultrasonik bir temizleyicide de temizletebilirsiniz, ancak buharla temizleme önerilmez.itrin, kuvarsın sarı çeşididir (silikon dioksit,SbenÖ2) aile. Renklendirme maddesi demirdir. Doğal sitrinler nadirdir. Çoğu ticari sitrin, ısıl işlem görmüş ametistler veya dumanlı kuvarslardır. Adı, limon anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir. Bu ailedeki diğer değerli taşların yakınında meydana gelir, Ametist ve ikisi birlikte karıştırılarak bulunabilir. Sitrin Birçok sarı değerli taş, özellikle apatit , değerli beril, ortoklaz, topaz ve turmalin ile kolaylıkla karıştırılabilir .
SİTRİN DEĞERLİ TAŞ KAYNAKLARI
Sitrin taşı esas olarak Brezilya, Arjantin, Bolivya, Zambiya, İspanya, Fransa’da bulunur. Dünyanın değerli taşı için interaktif haritamıza buradan ulaşabilirsiniz.
Taşlar hakkında Continue Reading

Ametist
Apatit
Benitoyit
Florit
Jade
Lapis Lazuli
Morganit
Rodokronit
Safir
Spodumen
Sugilite
Tanzanit
Kırmızımsı sitrin minerali
Kırmızımsı mineral sitrin
Birkaç kristal sitrin değerli taş

Sitirn Faydaları

Sitirn Faydaları

Sarı sitrin taşı
SİTRİN DEĞERLİ TAŞ TEDAVİSİ
Isıl işlem , demir safsızlıklarını azaltır ve daha altın renginden turuncuya renk verir. Bu nedenle, bugün piyasadaki hemen hemen tüm sitrin, görünümünü iyileştirmek için ısıl işleme tabi tutulmuştur. Sitrin rengi, işlenmiş olsun ya da olmasın, uzun süre ısıya veya güneş ışığına maruz kaldığında solabilir.

 

SİTRİN DEĞERLİ TAŞ ŞİFA ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
Sitrinin enerji vermek ve yeniden şarj etmek, dejeneratif hastalığı tersine çevirmek ve Kronik Yorgunluk Sendromu için oldukça faydalı olduğuna inanılıyor. Diğer özellikler dalağı, pankreası, böbrekleri ve sindirimi uyarabilir, göz problemlerine yardımcı olabilir, kan dolaşımını ve temizliğini artırabilir, timusu aktive edebilir ve tiroidi dengeleyebilir. Yaratıcılığı teşvik eder, kişisel netliğe yardımcı olur ve bir ‘ortadan kaldırıcı’ olarak kabızlığı ve kendine zarar verme eğilimlerini giderebilir. Benlik saygısını yükseltir ve bolluk taşı olur.

Burç : Akrep
Doğum taşı : Kasım

Sitrin Değerli Taş Temel Özellikler Tablosu
Kimyasal formül Silikon dioksit
(SiO 2 )
Renk açık sarıdan koyu sarıya,
altın-kahverengi
Sertlik Mohs ölçeğinde 7
Kristal Sistem Altıgen (trigonal);
piramitler ile altıgen prizmalar
Kırılma indisi 1.544 – 1.553
şeffaflık Şeffaf
bölünme Hiçbiri
Kırık Konkoidal, çok kırılganDoğal Sitrin, tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin önde gelen taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan sıcak ve rahatlatıcı, enerji verici ve hayat vericidir. Baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir.

Frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü uyandırır ve hayalleri ve istekleri somut forma dönüştürme sürecini sürdürür. Saf sarı enerjisiyle Citrine, yaşamın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni arayışları teşvik eder.

Doğal Sitrin negatif enerjiyi tutmaz veya biriktirmez, tersine dönüştürür, dağıtır ve topraklayarak çevre için son derece koruyucu hale getirir. Hem fiziksel hem de süptil seviyelerdeki sorunları çözer, olumsuz düşünce ve duyguları olumluya dönüştürür. Yeryüzünde asla temizlenmesi veya temizlenmesi gerekmeyen iki kristalden biridir. Diğeri Kiyanit.

Sitrin, rengi soluktan altın sarısına, bala veya neredeyse kahverengiye kadar değişen şeffaf, sarı bir Kuvars çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltılı kapanımlar içerebilir. Adı , “limon” anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir. 300 yıllarında Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmıştır ve renginden dolayı bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyol Topaz veya Safranit olarak anılır.

Piyasadaki ticari Citrine’in çoğu, genellikle daha derin bir kehribar veya turuncu-kırmızımsı bir renk tonu olan gelişmiş bir Sitrin rengi üreten ısıl işlem görmüş Ametist veya Dumanlı Kuvars’tır. Çoğu Doğal Sitrin soluk sarı bir renktir.

sitrin şifa kristalleri
özgeçmiş sınırı
Sitrin İyileştirme Faydalarına Genel Bakış
karanlık sitrin şifası

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Para kutusundaki artış özellikleri nedeniyle Tüccar Taşı olarak adlandırılan parlak sarı Sitrin, yalnızca servet kazanmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda korunmasına da yardımcı olur. Zenginlik ve refah, başarı ve iyi olan her şeyi kendine çeken bir bolluk ve tezahür taşıdır. Aynı zamanda cömertliği ve iyi talihi paylaşmayı teşvik eder.

Sitrin, tüm hızlı para girişimlerinde yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyonlarda ve ticari başarıda yardımcı olur. Para çekmek ve aşırı çıkışı durdurmak için çantanızda veya cüzdanınızda bir tane taşıyın.

Profesyonel bir destek taşı olarak Citrine, satış, ticari bankacılık, kumarhaneler, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışan herkes için etkileşimleri geliştirir. Tıbbi personel ve şifacılar için güçlendirici bir kristaldir ve devlet işlerinde verimliliği artırır. Sitrin iç ışığı güçlendirir ve yaratıcılığı ve hayal gücünü ateşler. Her türden sanatçı için idealdir.

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup sorunlarını yumuşatır ve çözümleri ve bağlılığı teşvik eder. Ayrıca çevremizdekilerden gelen izlenimleri anlamamıza ve bunlarla baş etmemize yardımcı olur.

Sitrin taşımak, sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbinizi kıracak kişilere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda kin ve kıskançlığa karşı da etkili bir kalkandır.

Yeni doğmuş bir bebeğe Sitrin meleği veya küre hediyesi zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgeliği getirir.

Işığın onları yakaladığı yere yerleştirilen doğal sitrin yuvarlatılmış taşlar, bir alandaki düşmanca hayaletleri temizler. Negatif enerjilerin geri dönmesini önlemek için haftada bir Sitrin iksiri serpin.

Küçük bir uyarı: Sitrin bazılarında saldırganlığı şiddetlendirebilir. Ateşli, çabuk huylu bir yapıya sahip olanlar için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. Sitrin güneş ışığında solabilir.

kristal iç çember bize katılın çevrimiçi kristal topluluğu ametist şifası
özgeçmiş sınırı
şifa-güç-kristalleri
Sitrin İyileştirici Özellikleri
Sitrin iyileştirici özellikleri fiziksel, duygusal ve ruhsal denge ve sorunlara yardımcı olabilir. Fiziksel rahatsızlıklara ve duygusal sorunlara yardımcı olacak iyileştirici güçleri vardır. Ayrıca Enerji Şifası ve Çakra dengelemede kullanılır. Sitrin şifalı kristal terapileri, uygun metabolizmayı teşvik etmeyi, kişisel gücü yönlendirmeyi ve Solar Pleksus Çakrayı dengelemeyi içerir. Sitrin’in terapötik kullanımları uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişe sahiptir. Sitrin ile meditasyon da şiddetle tavsiye edilir.

DOĞAL SİTRİN KRİSTALİ 6.30 KARAT (MADAGASKAR)

NADİR KRİSTALLER RAW
SİTRİN
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 6.30 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • SİTRİN A KALİTE RENK DOYUMU
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Sitrin, açık sarıdan parlak turuncuya kadar değişebilen güzel sonbahar tonlarına sahiptir. Genellikle keskin bir sonbahar gününde bir ormanı andıran Citrine, Kasım ayının ulusal doğum taşı olarak uygun bir şekilde atanır. 1556’da “sitrin” adı standart “sarı kuvars” adının yerini aldı. Adın bir dizi potansiyel kaynağı olmasına rağmen, hepsi narenciye ile ilgilidir ve bir kez daha taşın turuncu tabanlı tonlarına bir selamdır. Adın en olası kaynaklarından biri, limon anlamına gelen Fransızca “citron” kelimesidir.

SİTRİN

SİTRİN

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE OLUŞUM KESİLMEYE HAZIR KALİTEDE (EYE CLEAN ) 6.30 KARAT MADAGASKAR SİTRİN TAŞI KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>> KESİNLİKLE İŞ YERMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA PLATFORMLARDA SATIŞIMIZ YOKTUR YEREL BUTİK İŞLETMEYİZ

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE GÖNDERİLECEKTİR ÖRNEK ÇALIŞMA AŞAĞIDA RESİMDE PAYLAŞTIK

KARAT:6,30 KARAT

ÖLÇÜ : 17,20 X 7,30 X 5.65 MM

Sitrin binlerce yıldır süs amaçlı kullanılmaktadır. Aslında Antik Yunan’da taş, Helenistik Çağ’da MÖ 300 ile 150 yılları arasında dekoratif bir mücevher olarak kullanılmıştır. Ayrıca 17. yüzyıl İskoç erkekleri sitrin’i hançer ve kılıçların saplarında dekoratif amaçlı kullanmışlardır. Bununla birlikte, sitrin’den yapılmış tüm kılıç kulplarının kayıtları da vardır. Daha yakın zamanlarda, sitrin, I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı arasındaki Art Deco döneminde özellikle popülerdi. Bu süre zarfında, film yıldızları büyük boy ve ayrıntılı sitrin takılar takarlardı.

Günümüzde sitrin, tasarımcı mücevher parçalarında öncelikle rengi ve berraklığı için kullanılmaktadır ve çeşitli tasarımlarda işlenmiştir. Günümüz sitrininin çoğunluğu Brezilya’dan geliyor; bununla birlikte, doğal sitrin, diğer yerlerin yanı sıra Rusya, Fransa ve Madagaskar’ın Ural Dağları’nda da bulunabilir. Orta altın turuncu dahil daha koyu renkler, genellikle daha nadir ve sonuç olarak daha değerli olarak kabul edilir.

Kuvars ailesinin bir üyesi olarak sitrin nispeten serttir ve Alman mineralog Friedrich Mohs tarafından 1812’de oluşturulan Mohs ölçeğinde 10 üzerinden 7’dir. Taş çok dayanıklı olmasına rağmen, hala birkaç değerli taş vardır. topaz, safir ve elmas dahil olmak üzere sitrin çizebilir. Herhangi bir hasarı önlemek için değerli taşları ayrı olarak sakladığınızdan ve asla iki değerli taşı yan yana taktığınızdan emin olun. Sitrini temizlemek için ılık su, yumuşak sabun ve yumuşak bir fırça kullanın. Sonunda taşı su ile durulayarak tüm sabun kalıntılarının temizlendiğinden emin olun.

Sitrin ister doğum taşınız, ister koleksiyonunuzdaki güzel bir değerli taş olsun, sitrinin pozitif enerji yaydığı ve “başarı taşı” olarak bilindiği söylenmesi ilginçtir. Belki de İskoç adamları, silahlarına bu olağanüstü altın mücevheri aşıladıklarında ne yaptıklarını biliyorlardı.Sitrin binlerce yıldır popüler olmuştur ve zamanla değişse de nadir olması nedeniyle saygı duyulmuştur. Eski Romalılar onu güzel mücevherler ve oyma işleri için kullandılar. 19. yüzyılda mücevherat için de çok popülerdi. I. ve II. Dünya Savaşları arasındaki Art Deco döneminde, Greta Garbo ve Joan Crawford gibi büyük Hollywood yıldızları için yapılmış devasa ve ayrıntılı Art Deco esintili mücevher parçaları da dahil olmak üzere birçok değerli parçaya büyük sitrinler yerleştirildi.
sitrin-gemstone-tarih-lore.jpg
Ancak günümüzde taş o kadar nadir değildir ve bu nedenle sitrin kullanımının artık zenginlik ve lüksle pek ilgisi yoktur. Aslında Sitrin yıllarca o kadar ucuz ve bol oldu ki kimse ciddiye almadı. Ancak şimdi, bu mücevher için tam ölçekli bir rönesans var. Mücevheratta çok büyük taşların kullanılmasına izin verdiği için pazarlık fiyatı artık bir dezavantaj değil, bir varlıktır. Trendin bir parçası olarak, kuyumcular büyük, cesur taşlar kullanıyorlar – çoğu kübist tarzda kesilmiş, para için bolca sıçrama yapmak için. Citrine, gardıroplarını uygun fiyatlı mücevher parçalarıyla genişletmek isteyen, bütçeye duyarlı kadınların beğenisini kazandı. Bütçede kadınlar için toprak tonlarında renkler sağlamaya gelince, sitrin gerçek bir rekabete sahip değil.
Kendi Aile Hatıranızı Tasarlayın
Sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonu ile kendi benzersiz aile hatıranızı oluşturmak için Sitrin’i herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Sitrin ile birleştirin:
Ocak Doğum Taşı simges

Sitrinin Mistik Güçleri*Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Çoğu sevdiklerinizin doğum taşlarına veya modern tıp çağından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonlarına dayanan yüzyıllarca süren folklora dayanmaktadır. Gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye için lütfen kalifiye bir doktora gidin.

Sitrin, güçlü bir temizleyici ve yenileyici olduğu için ruhsal benliği iyileştirmede de değerli olduğuna inanılıyor. Kendini iyileştirme, ilham ve kendini geliştirme erdemlerini taşır. Güneşin gücünü taşıdığı için depresyon, korku ve fobilerin üstesinden gelmek için mükemmeldir. Depresif benlik saygısı olanlara yardımcı olur. Bir sitrin ile kişinin benlik duygusu daha parlak hale gelir ve geçmişe takılıp kalmak yerine akışa devam ederek geleceğe iyimser bir şekilde bakmaya yardımcı olur. Zihinsel olarak, yüksek zihni uyandırır, bilinçli farkındalığı genişletir ve düşüncenin netliğini artırır, bilgeliğin ortaya çıkması için içsel sakinliği teşvik eder. Zekayı ve zihinsel aktiviteyi uyarır ve kişinin düşünce ve duyguları sözlü olarak ifade ederken yaşayabileceği zorluğun üstesinden

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin Taşı Özellikleri

gelir. Değerli taş, bilgileri sindirmeye ve durumları analiz etmeye yardımcı olur,onları doğru yöne yönlendirerek sorunlarımıza çözüm bulmamıza yardımcı olur. Sitrin ayrıca yapıcı eleştirinin kabul edilmesini teşvik eder ve size bu konuda nasıl hareket edeceğinizi gösterir. Duygularınızı sabit tutmanıza ve onları dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğu için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçte diğer insanları ayaklar altına almadan spontane olmanıza da yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile anlaşmazlıklarını yumuşatmak için yararlı bir taştır. Başkalarıyla konuşmak yerine onları dinlemenize yardımcı olur.Duygularınızı sabit tutmanıza ve onları dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğu için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçte diğer insanları ayaklar altına almadan spontane olmanıza da yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile anlaşmazlıklarını yumuşatmak için yararlı bir taştır. Başkalarıyla konuşmak yerine onları dinlemenize yardımcı olur.Duygularınızı sabit tutmanıza ve onları dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğu için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçte diğer insanları ayaklar altına almadan spontane olmanıza da yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile anlaşmazlıklarını yumuşatmak için yararlı bir taştır. Başkalarıyla konuşmak yerine onları dinlemenize yardımcı olur.
doğal-sitrin-taş-tarihi-lore.jpg
Sitrin, vücudunuzdaki stresi ve olumsuzluğu çeker ve sessiz, canlandırıcı bir huzur getirir. Sorumluluk korkusunun üstesinden gelmenize yardımcı olur ve öfke ve yıkıcı eğilimleri durdurur. Ayrıca taşın kendini korumak için önlem alınabilmesi için erken uyarı sistemi görevi gördüğü de söylenmiştir. Sitrin ısıtır, enerji verir ve son derece yaratıcıdır ve yeni deneyimlere esneklik ve açıklık kazandırır. Hayatınızın her seviyesine enerji verir ve yardımsever arkadaşlar ve akıl hocaları için güçlü bir çekicidir. Onu gören herkese neşe verme gücüne sahiptir ve olumlu bir tutum aşılar. Sitrin çevresinde kasvet ve olumsuzluk yoktur. Sitrin cömertliği destekler, aynı zamanda servetinizi korumanıza yardımcı olur. Taşın hayattaki tüm güzel şeyleri sana çekeceği söylenir.
Sitrin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
sitrin-maden-germstone-facts.jpg
Sitrin, magmatik (yoğun ısı içeren koşullar altında üretilen kayalar) ve metamorfik kayaçlarda, özellikle granit ve gnayslarda bulunur . Klasik tortularda da bulunur (bir sıvının dibine çöken madde). En iyi kristaller, mineral damarlarında gösterge mineralleri olarak bulunur. Sitrin genellikle ametist ile birlikte bulunur , ancak mor kuzeninden çok daha nadirdir. Hava koşullarına dayanıklı olduğu için alüvyonlu kum ve çakıllarda da bulunur. Doğal sitrinin en büyük tedarikçisi Güney Brezilya’daki Rio Grande do Sol eyaletidir. . ABD’deki sitrin madenleri Colorado, Kuzey Carolina ve Kaliforniya’da bulunur. Değerli taş ayrıca tüm dünyada, İspanya, Brezilya, Afrika, Güney Afrika, Fransa , İngiltere, Madagaskar ve Sovyetler Birliği’nde bulunur.
sitrin-kuvars-orijin-gemstone.jpg
“Bir soluk sarı olarak sitrin tanımlandığı kuvars benzeyen topaz .” Ametist ve sitrin, Dünya kabuğundaki en yaygın minerallerden biri olan kuvars çeşitleridir. Kuvarsın doğal bolluğu ve sonsuz çeşitliliği, onu tüm mücevher mineralleri arasında en yaygın kullanılanı yapmıştır. Saf haliyle kuvars renksiz ve şeffaftır. Ancak sitrin ve ametistin renkleri kimyasal safsızlıklardan kaynaklanır. Sitrin durumunda, ona rengini veren demir içeriğidir. Doğal sarı sitrin genellikle soluk sarıdır ve çok nadirdir. Çoğu ticari sitrin, ısıl işlem gören ametist ile yapılır. Aslında, ısıl işlem görmüş sitrin bazen “yanmış ametist” olarak adlandırılır. Sitrin oranları 7’dir. sertlik ölçeği . Taş ısıya duyarlı olduğu için aşırı ısıya veya ışığa maruz kalmaktan korunmalıdır.
Sitrin Takılarınızın Bakımı
sitrin için bakım nasıl yapılır.jpg
Doğru şekilde ilgilenirseniz sitrininiz sonsuza kadar sürebilir. Çizilebileceği veya çarpabileceği her türlü durumdan korunmalıdır. Bununla birlikte, normal günlük aşınma ve yıpranmaya karşı durmakta oldukça iyidir. Bir sitrinin güneşte bırakılmaması veya örneğin güneşlenme, uzun süre güneş ışığına veya ısıya maruz kalacağı durumlarda bulunmaması çok önemlidir. Isıya duyarlılığı nedeniyle taşın rengi değişip daha açık bir renge dönüşebilir. Sitrininizi yıkamak için herhangi bir ticari mücevher temizleyici veya sade sabun ve ılık su (yumuşak bir fırça kullanarak) kullanabilirsiniz. Temizledikten sonra iyice durulayıp kuruladığınızdan emin olun. Taşı ultrasonik bir temizleyicide de temizletebilirsiniz, ancak buharla temizleme önerilmez.itrin, kuvarsın sarı çeşididir (silikon dioksit,SbenÖ2) aile. Renklendirme maddesi demirdir. Doğal sitrinler nadirdir. Çoğu ticari sitrin, ısıl işlem görmüş ametistler veya dumanlı kuvarslardır. Adı, limon anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir. Bu ailedeki diğer değerli taşların yakınında meydana gelir, Ametist ve ikisi birlikte karıştırılarak bulunabilir. Sitrin Birçok sarı değerli taş, özellikle apatit , değerli beril, ortoklaz, topaz ve turmalin ile kolaylıkla karıştırılabilir .
SİTRİN DEĞERLİ TAŞ KAYNAKLARI
Sitrin taşı esas olarak Brezilya, Arjantin, Bolivya, Zambiya, İspanya, Fransa’da bulunur. Dünyanın değerli taşı için interaktif haritamıza buradan ulaşabilirsiniz.
Taşlar hakkında Continue Reading

Ametist
Apatit
Benitoyit
Florit
Jade
Lapis Lazuli
Morganit
Rodokronit
Safir
Spodumen
Sugilite
Tanzanit
Kırmızımsı sitrin minerali
Kırmızımsı mineral sitrin
Birkaç kristal sitrin değerli taş

Sitirn Faydaları

Sitirn Faydaları

Sarı sitrin taşı
SİTRİN DEĞERLİ TAŞ TEDAVİSİ
Isıl işlem , demir safsızlıklarını azaltır ve daha altın renginden turuncuya renk verir. Bu nedenle, bugün piyasadaki hemen hemen tüm sitrin, görünümünü iyileştirmek için ısıl işleme tabi tutulmuştur. Sitrin rengi, işlenmiş olsun ya da olmasın, uzun süre ısıya veya güneş ışığına maruz kaldığında solabilir.

 

SİTRİN DEĞERLİ TAŞ ŞİFA ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
Sitrinin enerji vermek ve yeniden şarj etmek, dejeneratif hastalığı tersine çevirmek ve Kronik Yorgunluk Sendromu için oldukça faydalı olduğuna inanılıyor. Diğer özellikler dalağı, pankreası, böbrekleri ve sindirimi uyarabilir, göz problemlerine yardımcı olabilir, kan dolaşımını ve temizliğini artırabilir, timusu aktive edebilir ve tiroidi dengeleyebilir. Yaratıcılığı teşvik eder, kişisel netliğe yardımcı olur ve bir ‘ortadan kaldırıcı’ olarak kabızlığı ve kendine zarar verme eğilimlerini giderebilir. Benlik saygısını yükseltir ve bolluk taşı olur.

Burç : Akrep
Doğum taşı : Kasım

Sitrin Değerli Taş Temel Özellikler Tablosu
Kimyasal formül Silikon dioksit
(SiO 2 )
Renk açık sarıdan koyu sarıya,
altın-kahverengi
Sertlik Mohs ölçeğinde 7
Kristal Sistem Altıgen (trigonal);
piramitler ile altıgen prizmalar
Kırılma indisi 1.544 – 1.553
şeffaflık Şeffaf
bölünme Hiçbiri
Kırık Konkoidal, çok kırılganDoğal Sitrin, tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin önde gelen taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan sıcak ve rahatlatıcı, enerji verici ve hayat vericidir. Baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir.

Frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü uyandırır ve hayalleri ve istekleri somut forma dönüştürme sürecini sürdürür. Saf sarı enerjisiyle Citrine, yaşamın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni arayışları teşvik eder.

Doğal Sitrin negatif enerjiyi tutmaz veya biriktirmez, tersine dönüştürür, dağıtır ve topraklayarak çevre için son derece koruyucu hale getirir. Hem fiziksel hem de süptil seviyelerdeki sorunları çözer, olumsuz düşünce ve duyguları olumluya dönüştürür. Yeryüzünde asla temizlenmesi veya temizlenmesi gerekmeyen iki kristalden biridir. Diğeri Kiyanit.

Sitrin, rengi soluktan altın sarısına, bala veya neredeyse kahverengiye kadar değişen şeffaf, sarı bir Kuvars çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltılı kapanımlar içerebilir. Adı , “limon” anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir. 300 yıllarında Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmıştır ve renginden dolayı bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyol Topaz veya Safranit olarak anılır.

Piyasadaki ticari Citrine’in çoğu, genellikle daha derin bir kehribar veya turuncu-kırmızımsı bir renk tonu olan gelişmiş bir Sitrin rengi üreten ısıl işlem görmüş Ametist veya Dumanlı Kuvars’tır. Çoğu Doğal Sitrin soluk sarı bir renktir.

sitrin şifa kristalleri
özgeçmiş sınırı
Sitrin İyileştirme Faydalarına Genel Bakış
karanlık sitrin şifası

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Para kutusundaki artış özellikleri nedeniyle Tüccar Taşı olarak adlandırılan parlak sarı Sitrin, yalnızca servet kazanmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda korunmasına da yardımcı olur. Zenginlik ve refah, başarı ve iyi olan her şeyi kendine çeken bir bolluk ve tezahür taşıdır. Aynı zamanda cömertliği ve iyi talihi paylaşmayı teşvik eder.

Sitrin, tüm hızlı para girişimlerinde yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyonlarda ve ticari başarıda yardımcı olur. Para çekmek ve aşırı çıkışı durdurmak için çantanızda veya cüzdanınızda bir tane taşıyın.

Profesyonel bir destek taşı olarak Citrine, satış, ticari bankacılık, kumarhaneler, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışan herkes için etkileşimleri geliştirir. Tıbbi personel ve şifacılar için güçlendirici bir kristaldir ve devlet işlerinde verimliliği artırır. Sitrin iç ışığı güçlendirir ve yaratıcılığı ve hayal gücünü ateşler. Her türden sanatçı için idealdir.

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup sorunlarını yumuşatır ve çözümleri ve bağlılığı teşvik eder. Ayrıca çevremizdekilerden gelen izlenimleri anlamamıza ve bunlarla baş etmemize yardımcı olur.

Sitrin taşımak, sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbinizi kıracak kişilere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda kin ve kıskançlığa karşı da etkili bir kalkandır.

Yeni doğmuş bir bebeğe Sitrin meleği veya küre hediyesi zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgeliği getirir.

Işığın onları yakaladığı yere yerleştirilen doğal sitrin yuvarlatılmış taşlar, bir alandaki düşmanca hayaletleri temizler. Negatif enerjilerin geri dönmesini önlemek için haftada bir Sitrin iksiri serpin.

Küçük bir uyarı: Sitrin bazılarında saldırganlığı şiddetlendirebilir. Ateşli, çabuk huylu bir yapıya sahip olanlar için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. Sitrin güneş ışığında solabilir.

kristal iç çember bize katılın çevrimiçi kristal topluluğu ametist şifası
özgeçmiş sınırı
şifa-güç-kristalleri
Sitrin İyileştirici Özellikleri
Sitrin iyileştirici özellikleri fiziksel, duygusal ve ruhsal denge ve sorunlara yardımcı olabilir. Fiziksel rahatsızlıklara ve duygusal sorunlara yardımcı olacak iyileştirici güçleri vardır. Ayrıca Enerji Şifası ve Çakra dengelemede kullanılır. Sitrin şifalı kristal terapileri, uygun metabolizmayı teşvik etmeyi, kişisel gücü yönlendirmeyi ve Solar Pleksus Çakrayı dengelemeyi içerir. Sitrin’in terapötik kullanımları uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişe sahiptir. Sitrin ile meditasyon da şiddetle tavsiye edilir.