OTANT�K TA�

DUMANLI KUVARS (MATRİX) KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
DUMANLI KUVARS
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.850 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DUMANLI KUVARS MATRİX
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KOLEKSİYON

DUMANLI KUVARS (MATRİX) KOLEKSİYON PARÇA

Karanlık taşlar alanında, Dumanlı Kuvars, siyah ve kahverengi tonlarında içine ışık çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunuyor. Soluk ve duman gibi karanlık bir tutam olarak gerçeküstü ve gece yarısı sularında net ya da sıcak ve yangın bir konyak gibi zengin kristalleri ile, bu mineral Mother Earth ile bağlantısını onurlandırıyor. Bu derin fiziksel düzlem içine köklü edilecek vücudun aşağı taç beyaz ışık enerjisini çizim Kök Çakra bir tılsım, doğal dünyada bir çapa vardır. Vücudun içindeki ilkel güçlerin hareketini başlatır ve saflaştırılmış bir şekilde kişinin hayatta kalma içgüdüleri harekete geçirir. Bu güç ve istikrar ve Dünya’yı yürüyüş ve insan formunu yaşayan kişisel gurur duygusu getiriyor. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

DUMANLI KUVARS

Dumanlı Kuvars Güç bir taş olarak da bilinir. Antik Druidler için kutsal olduğunu ve Dünya tanrı ve tanrıçaların güçlü karanlık güç anlamına. Diğer kültürlerde bu öbür ruhları güdümlü Şaman ritüelleri ve kabile törenlerinde görev ve alt alemlerin ruhları ile bağlanmak için büyü ve scrying da kullanılmıştır. Dumanlı Kuvars en olağanüstü güç, sonra ve şimdi, korumak ve bu dünyaya fiziksel ve ruhsal zemin biri ve emme ve negatif enerjinin önemli miktarda dönüştürmek ve doğal nötralize edilmesi Dünya’ya serbest bırakmak için yeteneği yatıyor. Bu psişik saldırı, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyon yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. [101 Salon, 192] [Salonu, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606- 607] [glimmerdream.com]

OTANTİK TAŞ FARKI İLE TAMAMEN KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI DUMANLI KUVARS MATRİX OLUŞUM ÜRÜNÜMÜZ GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR...

1.850 KG MASANIZDA VİTRİNİNİZDE KULLANABİLİRSİNİZ

Dumanlı Kuvars İskoçya, taşla en uzun tarihsel birliği ile bir ülkenin milli bir mücevher olduğunu. Onlar Morion bulunan siyah kristaller koyu kahverengi çağırarak, İskoç dağlık Cairngorm Dağları kahverengimsi-gri Kuvars mayınlı, M.Ö. 300 civarında İngiliz adalarını kolonize başladı Keltler, ve sarı-kahverengi grimsi kahverengi kristaller Cairngorm Onlar bulunduğu dağlarda sonra. Bu taşlar sonunda takı, omuz broş ve İskoç eteği pimleri şeklinde Highlander giyim için belirgin süsleme oldu ve silah kolları, özellikle İskoç hançer Sgian Dubh hala düzgün bir parçası olan bir “çorap bıçak” güç taş gibi plili elbise üniforma. [glimmerdream.com] [www.urald.ru] dönem “Dumanlı Kuvars” ilk 1837 yılında JS Dana tarafından taş dünyasına bildirildi ve duman benzetilen olmuştu rengi seçildi. [Melody En , 741]

Dumanlı Kuvars kolayca dünyada birçok yerlerde bulunur. Kuvars çeşitli, bazen sarımsı-kahverengi koyu kahverengi ve siyah, soluk, Dumanlı gri renk arasında değişen bir silikon dioksit mineraldir. Bu kristaller, drusy veya büyük formda oluşturur ve renk alüminyum ve doğal taşın ışınlama yabancı maddelerin neden olur. Dumanlı Kuvars neredeyse opak olabilir rağmen, hemen hemen her zaman saydam şeffaftır. Piyasada birçok taşlar yapay kristaller karanlık açmak için radyum veya x-ışınları ile tedavi edilmiştir Temizle Kuvars ve genellikle şeffaflık eksik, genellikle bakarak çok karanlık ve doğal bulunmaktadır. İskoç adlı olsa, kelime Morion kökeni “, baneful veya iğrenç” Yunanca terim gelmiş olabilir veya anlam Fransız Moreau, gelen “kara”. Adı da kötü için, eski bir Alman kelime quadertz ilgili olabilir mineraldir. Her halükarda, morion Dumanlı Kuvars için, Almanca Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlı olduğunu. Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla olarak pazarlanan olmuştur “Dumanlı Topaz.” [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] [ Raphael 92]

Metafizik dünyada, Dumanlı Kuvars topraklama ve temizliği için en etkili kristaller biridir. Yalnız veya diğer Kuvars ile doğal harmanlanmış, mevcut en iyi şifa bazı araçları sağlar. Bazı çeşitleri şunlardır:

Brandberg Dumanlı Kuvars – Bir derece yüksek titreşimli kristal birlikte Ametist, Clear ve Dumanlı Kuvars olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunan ve dikkat çekici fantomlardan, enhydros ve diğer nadir oluşumları ve kapanımlar ile aşılanmış. Saf bilinç attunes ve İlahi Kaynak ile yeniden düzenlemek için kendi eterik plana bir geri yükleme kapasitesine sahip şifa ve mükemmellik güçlü bir tılsım olduğunu. (Komple bilgi için Brandberg Ametist sayfasına bakınız.)
Dumanlı Kuvars Ametist – Ametist ve Dumanlı Kuvars bir arada, sık sık bir noktaya içinde bir hayalet ya da ayrı yama olarak dahil; ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Vücudun içine mümkün olan en yüksek ruhani enerjileri, daha sonra gerekçesiyle enerji irtibata yardımcı olur.

Dumanlı Kuvars Taşı

Özellikle Üçüncü Göz at takas kurumlar, istenmeyen etkilere ve ekleri için mükemmel ve psişik saldırı ve uzaylı istilası karşı korur. Daha önce bir mistik evlilik yapmış ve halen yüksek ruhsal çakralar olarak iç içe olanlar arasında kopukluk yardımcı olur. Bu taş güçlendirir ve enerji iki yönlü akışını yaratarak, ses şifa yönlendirir.
Dumanlı Kuvars Citrine – kristal berraklığındaki koyu kahverengimsi-sarı yamalar ile karakterize Citrine ve Dumanlı Kuvars, bir arada; Kişinin ruhsal yolundan ve metafizik yetenekleri arttırıcı ve günlük gerçekliğe içine topraklama için tıkanıklıkları kaldırılması için mükemmel. Citrine çeşitli olarak, bu kristal negatif enerjiyi tutmayın ve temizlik ihtiyacı asla gelmez. Diğer hayatlarında alınan yeminini, yoksulluk ve iffet özellikle yeniden çerçeveleme yardımcı ve eski inanç ve bir aşağı mire düşünce formları gitmesine izin verir. Bu bir mevcut koşullar veya genişleme engeller ve bereket yol açan bir çevrenin dışına hareket etmesine olanak sağlar.
Morion – Siyah Dumanlı Kuvars nadir doğal ışınlanmış, çok koyu kahverengi, genellikle Dolomit veya diğer minerallerle onun kalkan ve detoksifiye özelliklerini geliştirmek eklenmiş. Yavaşça, duygusal durumları ve travma şifa güven eksikliği üstesinden ve stres ve gerginlik baş etmede bir desteklemektedir. Bu uyanıklığı ve üretkenliği teşvik ve bir şevk ile önemli görevler mücadele yardımcı olur.

Cairngorm – Cairngorm Dağları sarımsı-kahverengi Dumanlı Kuvars; karanlığın kalbine ışık getiriyor. Bu ışık bulmak için negatif enerjiler ile uğraşırken karanlık yerlere ya da gölge dünyalar geçme ya da güvenli bir tutmak için olağanüstü ve meditasyon ve yolculuk sırasında alfa, beta, teta beyin dalgalarını ve sentez yeteneği için.
(; Ayrıca Michael GIENGER tarafından Kristaller Şifa Daha fazla bilgi için, Judy Hall tarafından Kristal İncil 2, Kristallerin Ansiklopedisi ve 101 Güç Kristaller bkz.)

Dumanlı Kuvars gerekçesiyle Dünya’ya içine emer neredeyse tüm negatiflik rağmen, onun uyanıklık sabittir. Enerjik bir düzenli olarak bu kristali temizlik hala tavsiye edilir. [Simmons, 366]

Adı belli rengini gri olarak kahverengiden türetilmiştir. Çok koyu dumanlı kuvars Morion denir. İskoçya’da, Scottish Highlands Cairngorm dağ gelen dumanlı kuvars takı kullanıldı ve taşlar buna Cairngorms çağrıldı.
Kahverengi, gri veya siyah Tüm kuvars dumanlı kuvars (“Belirli Özellikler” bölümüne bakınız) denir.
Kuyumculukta kullanılan yönlü dumanlı kuvars “dumanlı topaz” olarak satılacak. Hala yaygın bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum, ama bildiğim kadarıyla tüccarlar kodeksi artık buna izin vermez.
Bu kadar uzun bir renksiz cam değerli iyi olduğunu ilginçtir, dumanlı kuvars şeffaf kaya kristali daha az değer olarak kabul edildi.

Özgül Özellikler

Dumanlı kuvars rengi ışınlama ve kristal kafes içine yerleşik alüminyum izleri kaynaklanır. Bunun yerine [SiO 4] grup – Alüminyum bir [AlO 4] oluşturmak için silikon yerini alır. Kafes ücretten dengesizliği dengelemek için, küçük tek değerlikli katyonlar (H +, Li + veya Na +), hem de kafes içine inşa edilmiştir. Katyon ve renk merkezi oluşur – Yüksek enerjili radyasyon [AIO 4] ekstra elektron aktarır. İlginç bir şekilde, H +, bu işlem ile müdahale ediyor gibi gözükmektedirler ve dahili hidrojen yüksek konsantrasyonlarda renk merkezlerinin oluşumunu inhibe [1]. Normal jeolojik ortamlarda bu süreç sadece, aksi takdirde renk merkezi imha oranı renk merkezinin oluşumu olduğunu aşan, 50 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda gerçekleşebilir. Kristaller büyüdü sonra Böylece kristallerin rengi uzun göründü. Bu ortalama bileşimin bir granit derin bir renk varsaymak bir kristal için birkaç milyon yıl sürer tahmin edilmektedir.
Bazen bu renklenmeyi ve radyoaktif kaynaklar radyasyon neden yüksek enerji kozmik radyasyona olduğu söylenir. Alp kuvars için en azından, bu pek olası değildir. (Örneğin dumanlı kuvars ve kaya kristalleri hem bulunmuş olan alpin boşluklarının ilgili raporlar vardır -> Rufibach ve Martin). Kalsit kristalleri bazı büyüdü ve çevredeki kayalardan gelen radyasyon onları korumalı. Tüm dağ nüfuz Kozmik radyasyon kesinlikle kalsit tabakası tarafından durduruldu olmaz.
Buna ek olarak, Arkansas kuvars, örneğin, oldukça uzun bir süre (yaklaşık 200 milyon yıl) için zemin döşeme ve zaten en azından biraz dumanlı olmalıdır. Kolayca yapay ışıma yoluyla dumanlı kuvars haline rağmen, kuvars renksiz olduğunu gördük.

Dumanlı kuvars rengi genellikle çok daha homojen ametist daha, ama çoğu hala daha yoğun kristallerin uçları yer almaktadır. Bir Zonar veya yamalı renklenme gösteren Kristaller, ancak nadir değildir ve genellikle bu en yoğun rombohedral yüzleri arasındaki kenarlarında renklidir. Bazen koyu bir renk organik bileşiklerin veya manganez oksit gibi yabancı maddelerin neden olduğu, ancak bu kayalar “dumanlı kuvars” denilen olmamalıdır. Bu isim olan renk radyasyon tarafından uyarılan olmuştur kuvars için ayrılmıştır.

Yaklaşık 200 ° C’ye ısıtıldığında doğru dumanlı kuvars rengini kaybeder, ve kristal x ya da y-ışınları ile ışımaya tutulduğunda renk yeniden ortaya çıkar. Bazı (ama hepsi değil bildirildi) dumanlı kuvars morötesi ışığa karşı duyarlı olan ve uzun bir süre boyunca güneş ışığına maruz kaldığında, soluk olacaktır. Gerçi, ametist gibi duyarlı değildir.

Dumanlı Kuvars Kristali

Bazı yerlerde dumanlı kuvars Dumanlı olanlarla birlikte mor ya da sarı renk bölgeleri gösterir. Farklı renkler “fantomlardan” gibi farklı katmanlarda bulunabilir olabilir, ya da tek kristal bir yamalı bir dağılım gösterir.

Dumanlı kuvars dichroic ve polarize ışık (bkz bir a-ekseni etrafında döndü kırmızı-kahverengi sarı-kahverengi renk değişikliği gösteren Fiziksel Properties bir açıklama).

Dumanlı kuvars temelde aynı kristal alışkanlıkları görünür (örneğin uzun veya kısa prizmatik, platy, trigonal alışkanlık, ya da iskelet kuvars scepters, gibi) (kristal görünen kristal yüzlerinin türüne göre belirlenir), ve kristal formları kaya kristali olarak. İskelet kuvars ve iğne kuvars ikisi de hızlı büyüyen formlar ve ışınlama üzerine karartmak değil çoğu durumda nedense özellikle ikincisi, bir istisna gibi görünüyor. Çok sık Dumanlı bir büyüme şeklidir, gwindel bu görünüşe göre sadece magmatik ve metamorfik kayaların yüksek büyümeye ve genellikle çok yavaş büyür, çünkü.

Bu yapay renksiz kuvars saçmak ve dumanlı kuvars olarak satmak hâlâ yaygın bir uygulamadır. Büyük fuarlara, bayiler açıkça buna göre bu kuvars etiket zorunda, ama sadece kristaller bakarak ışınlama kaynağı doğal olup olmadığı söylemek imkansız, bu nedenle bazı bayiler bunu ve uzak onunla alamadım vardır. ABD’de üretmek çok sterilizasyon aracı olarak gama ışınları ile ışınlanmış ve beyaz kuvars bir kutu, sadece birkaç kez domates aynı konveyör bant koymak gerekir alır. Genellikle bayi abartmayın ve kristaller kuşkuyla siyah söndürmeden.
20mm
1024×1240 186KB
Sadece bir örnek ışınlandı eğer onun kökeni ve büyüdü jeolojik ortamı vardır anlatmak için ipuçları. İkinci matrisin bir parça gerektirir. Derinden renkli, neredeyse siyah kuvars genellikle sadece magmatik kayaların oluşur. Eğer galenit veya pirit ile birlikte siyah kuvars üzerinden kaşlarınızı kaldırmak gerekir bu yüzden Gang kuvars, (en azından ben görmedim) nadiren siyah.

Konumu genellikle daha yararlı olur. Tipik bir örnek Arkansas olup. Orada Arkansas doğal dumanlı kuvars, ancak nadirdir ve böylece bir fuara kura ile satılan olmayacaktır. Eğer Arkansas elde dumanlı şey aydınlatılır. Sağa örnek muhtemelen içeride biraz bulutlu olduğunu ve aynı zamanda prizma yetiştirilen küçük kristallerin bir yeri vardır. Yani olsun ne güzel bir parça işte bazı tedavi ve aldı. Bazen tipik bir dumanlı kuvars için bir örnek teşkil etmek, bir kitapta Arkansas bir “Dumanlı kuvars” bir resmi var.

Başka örnek (sonraki resimde gösterilen) Romanya’dan enginar kuvars olduğunu. 2004 yılında ben Hamburg mineral fuarda siyah bir tane var ve bazı insanlar “bestrahlt” dedi ama, ben, hmm asla bilemezsiniz, ucuz, ve ben … Tabii bir şey özledim önce, düşünce, diğerleri vardı sağ. Bu arka tarafında küçük bir dolomit kristalleri ile kaplıdır. Cavnic, Maramures, Romanya’dan.

Bulunduğu

Bu radyasyon renklenme neden radyoaktif elementlerin izlerini içerdiğinden dumanlı kuvars genellikle granit ve ortognays gibi, müdahaleci magmatik ve bazı yüksek dereceli metamorfik kayaçlar bulunur.
Volkanik kayalardan dumanlı kuvars burada ametist ve renksiz kuvars hakim, daha nadirdir.

Tortul kayaçlardan dumanlı kuvars çok sıradışı. Radyoaktif elementlerin içerikleri genellikle çok düşüktür [2]. Tortul kayaçların bildirilen “dumanlı” kuvars Çok aslında siyah veya kahverengi kapanım içeren gerçek dumanlı kuvars, ancak kuvars değil.

Cevher yatakları bulunan Gang kuvars genellikle renksiz veya sadece biraz kahverengi.

Yukarıda belirtildiği gibi, derin bir renk üstlenmeye dumanlı kuvars için uzun zaman alır ve bu aşağıda yaklaşık sıcaklıklar gerektirir. 50 ° C. Kayaç radyoaktif bu yüzden bile kaya kristalleri Dumanlı açmadan önce, kaya bir süre düşük sıcaklık bölgeye yükselmiş olmalıdır. Dağların bu parçalar yaklaşık 2-8 milyon yıl daha uzun vadilerde kayalar daha için (cool) yüzeyde olmuştur – Bu Alpler dumanlı kuvars ve özellikle morion üzere birçok alanda sadece yüksek rakımlarda da bulunur sebebi var.

KUVARS KRİSTALİ

Mekanlar ve Numune

Avusturya
20mm
950×1048 120KB – 1899×2096 387KB
Ben ettik Tirol’un Virgen bir Strahler bu örneği aldım, ama ne yazık ki değil bizzat ondan, bu yüzden onun tam kaynağını bilmiyorum.

Bu “kış manzara” – kısmen kalsit kristalleri ile kaplı dumanlı kuvars – gerçekten dikkat çekicidir, ancak akla gelen ilk soru “Bu aydınlatılır?” dir. Büyük ihtimalle. Ben kristallerinin altındaki pirit izlerini görebiliyordu kuvars, bazı gang maden yatağının muhtemelen ve bu ortamlardan kuvars genellikle o karanlık değil. Örnek Yaogangxian Mine, Hunan Eyaleti ve rockhounding web forum üyeleri o konumdan dumanlı kuvars ışınlanmış olduğunu söyledi.

Dumansı kendi doğal yaşam kuvars – granit cepler. Hu Jiang Bu örnek granit ince bir levha üzerinde çok daha küçük ortoklaz ve muskovit kristalleri ile birlikte şeffaf ve eşit renkli dumanlı kuvars kristallerini gösterir. Kristaller granit içindeki kristallerin kaynaklandığı, ancak bir çizgi, kuvars ile doluydu muhtemelen bir çatlak boyunca yoğunlaşmış görünmektedir yoktur. Bazıları dik Romboedrik gibi nadir kristal yüzleri göstermek, ama ne yazık ki kristaller kısmen ince cep döküntü (sol kristaller gri anahat nedeni) ile kaplıdır.

Almanya
0mm
1086×1006 146KB – 2172×2012 453KB
Bu Bir tortul kaya dumanlı kuvars için bir örnektir. Bu Medenbach, Hessen, Almanya yakınındaki bir kireçtaşı / dolomit ocağında gelir. Ben aynı yerden başka numune üzerinde bir test yaptık ve bu ısıtma üzerine paled olarak, tek gerçek dumanlı kuvars olduğunu varsayabiliriz. Örnek size ağır ikiz olma Rheinische Schiefergebirge, örneğin birçok kireçtaşı ve dolomit ocaklarında bulmak tipik kuvars görünüşte farklı değildir, saydam, kısa prizmatik, soğan-benzeri tabakalı iç yapı gösteren ve genellikle çift sonlandırıldı ediliyor . Ama belki de yakın Westerwald volkanlardan yükselen sularda radyoaktif iz elementler, ışınlama onun dozunu aldı.

Bu Juchem ocağında, Niederwörresbach içinde bazalt dışarı yıpranmış bir jeot bir parçasıdır. Idar-Oberstein bölgesinde bu konumu akik ve ametist için daha ünlü ama gördüğünüz gibi, bir volkanik kaya koyu dumanlı kuvars bulmak da mümkündür.

Dumanlı Kuvars Taş

10mm
900×1000 94KB – 1800×2000 326KB
Usingen Taunus dağlarında Almanya’da çok ünlü bir kuvars konumdur. Kuvars büyük hidrotermal damarlarda oluşur ve cam üretiminde kullanılmak üzere taş ocaklarından çıkarılmaktadır. (Dumanlı ve sütlü) Kuvars kristalleri genellikle agrega ortaya çıkar ve görüntü üzerinde numune gibi, enginar büyüme formları genellikle, prizma yüzleri eksikliği genellikle göstermektedir. Hayaletler çok yaygındır.
10mm
900×1000 120KB – 1800×2000 382KB
Usingen aynı zamanda iyi onun “Kappenquarz” (şapkalı kuvars) için bilinen, az ya da çok kolay kendi iç fantomların sınırları boyunca bölünmüş kristaller. Bunlar şapkalı kuvars örneği çok muhtemelen olarak hak görüntüde bantlı dumanlı kuvars gibi bakmak Amerikan edebiyatında zenci kuyruk kuvars.

Başka, Taunus dağlarda Usingen çok tipik dumanlı kuvars örneği, Frankfurt’un kuzey-doğu. Kristaller prizma yüzleri (m-yüzler) eksikliği ve sadece rombohedral yüzlerini göstermek. Tüm kristaller birden hayaletleri oluşturan bir Zonar dumanlı renk gösteriyor. Ayrıca gösterilen Phantom Kuvars paragrafı Büyüme Formları bölümünde.
Sırasında Sachsen Bad Brambach (Saksonya), granit kuvars damarlar çok yakın yol çalışmaları açık kesildi ve yerel koleksiyoncular 1999 ile 2002 arasında (uzun, dikey damarlar içindeki ceplerinden dumanlı kuvars örneğinin çok sayıda alınan Woldert 2002 ). Alan zaten dumanlı kuvars kristallerinin (sık buluntular tanınıyordu Roth, 1994). Bu örnek daha, biraz dumanlı kristallerin tabanını çevreleyen küçük kristal bir çelenk ile sadece küçük ama oldukça tipik bir örneğidir. Birçok örnekleri kahverengi limonit zor bir kabuk ile kaplıdır.

Yunanistan
Kuzey olarak Yunanistan, Rodop dağlarının güney yamacında Kato Nevrokopi havzası merkez Alpler’de bulundu benzeyen ve alpin tipi çatlaklar gelen kuvars kristallerinin bir kaynağıdır. Ipuçları büyük bir kısmı kesti büyüme sırasında ve daha büyük kristal yoluyla eğik keser ve o iyileşti bunun büyük bir adım sol: Görüntünün üzerinde olanlar, mekanik zarar iki koroziyona karanlık ve açık, çift-sonlu dumanlı kuvars kristalleri vardır ondan çimlenme birçok küçük kristal ipuçları ile. Bu kristallerin satıh yapısı bir iç gösterir macromosaic yapısı tipik olarak yüksek sıcaklıklarda yavaş büyümüştür kristallerde bulunmaktadır. Sol alt ucunda büyük kaba üçgen yama da yavaş büyüme ve yüksek sıcaklıklara belirten bir x-yüzüdür. Anastasios Tsinidis tarafından bağışlanmıştır.

İtalya

Sardunya kuzeydoğu bölümü (bir manzara Gallura denir) büyük ölçüde dumanlı kuvars bazen miarole ve pegmatit ceplerinde bulundu olduğu granitten yapılmıştır. Isola La Maddalena, özellikle de batı kıyısında Cala Francese ocağı dumanlı kuvars ve diğer pegmatit mineraller iyi bilinen bir kaynak, ancak tüm ada artık bir doğa koruma ve katı kurallar uygulanır. Bu güzel o konumu ve onun mineraller hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz> kitapta – İtalyanca olsa. : Mineral ve Gallura jeoloji kapsayan bir web sitesi de var
Bu örnek Baja Sardunya, Arzachena tatil de macchia bir aplitik dayk yakınında bulunan küçük bir cep geliyor. Ben hiç mineraller sonra aslında ama bir kuvars prizma büyük bir kısmı üzerinde tökezledi zaman sadece granitik kubbe ile eğlenmek için tırmanma. Ertesi gün yoğun çevresini aradı ve nihayet birkaç dumanlı kristaller, ortoklas, muskovit ve epidot ile küçük bir açık cep buldum.

https://www.otantiktas.com/wp-content/uploads/2015/08/dumanli-kuvars2-300×298.jpg

DUMANLI KUVARS (MATRİX) KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
DUMANLI KUVARS
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.850 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DUMANLI KUVARS MATRİX
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KOLEKSİYON
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

DUMANLI KUVARS (MATRİX) KOLEKSİYON PARÇA

Karanlık taşlar alanında, Dumanlı Kuvars, siyah ve kahverengi tonlarında içine ışık çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunuyor. Soluk ve duman gibi karanlık bir tutam olarak gerçeküstü ve gece yarısı sularında net ya da sıcak ve yangın bir konyak gibi zengin kristalleri ile, bu mineral Mother Earth ile bağlantısını onurlandırıyor. Bu derin fiziksel düzlem içine köklü edilecek vücudun aşağı taç beyaz ışık enerjisini çizim Kök Çakra bir tılsım, doğal dünyada bir çapa vardır. Vücudun içindeki ilkel güçlerin hareketini başlatır ve saflaştırılmış bir şekilde kişinin hayatta kalma içgüdüleri harekete geçirir. Bu güç ve istikrar ve Dünya’yı yürüyüş ve insan formunu yaşayan kişisel gurur duygusu getiriyor. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

DUMANLI KUVARS

Dumanlı Kuvars Güç bir taş olarak da bilinir. Antik Druidler için kutsal olduğunu ve Dünya tanrı ve tanrıçaların güçlü karanlık güç anlamına. Diğer kültürlerde bu öbür ruhları güdümlü Şaman ritüelleri ve kabile törenlerinde görev ve alt alemlerin ruhları ile bağlanmak için büyü ve scrying da kullanılmıştır. Dumanlı Kuvars en olağanüstü güç, sonra ve şimdi, korumak ve bu dünyaya fiziksel ve ruhsal zemin biri ve emme ve negatif enerjinin önemli miktarda dönüştürmek ve doğal nötralize edilmesi Dünya’ya serbest bırakmak için yeteneği yatıyor. Bu psişik saldırı, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyon yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. [101 Salon, 192] [Salonu, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606- 607] [glimmerdream.com]

OTANTİK TAŞ FARKI İLE TAMAMEN KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI DUMANLI KUVARS MATRİX OLUŞUM ÜRÜNÜMÜZ GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR...

1.850 KG MASANIZDA VİTRİNİNİZDE KULLANABİLİRSİNİZ

Dumanlı Kuvars İskoçya, taşla en uzun tarihsel birliği ile bir ülkenin milli bir mücevher olduğunu. Onlar Morion bulunan siyah kristaller koyu kahverengi çağırarak, İskoç dağlık Cairngorm Dağları kahverengimsi-gri Kuvars mayınlı, M.Ö. 300 civarında İngiliz adalarını kolonize başladı Keltler, ve sarı-kahverengi grimsi kahverengi kristaller Cairngorm Onlar bulunduğu dağlarda sonra. Bu taşlar sonunda takı, omuz broş ve İskoç eteği pimleri şeklinde Highlander giyim için belirgin süsleme oldu ve silah kolları, özellikle İskoç hançer Sgian Dubh hala düzgün bir parçası olan bir “çorap bıçak” güç taş gibi plili elbise üniforma. [glimmerdream.com] [www.urald.ru] dönem “Dumanlı Kuvars” ilk 1837 yılında JS Dana tarafından taş dünyasına bildirildi ve duman benzetilen olmuştu rengi seçildi. [Melody En , 741]

Dumanlı Kuvars kolayca dünyada birçok yerlerde bulunur. Kuvars çeşitli, bazen sarımsı-kahverengi koyu kahverengi ve siyah, soluk, Dumanlı gri renk arasında değişen bir silikon dioksit mineraldir. Bu kristaller, drusy veya büyük formda oluşturur ve renk alüminyum ve doğal taşın ışınlama yabancı maddelerin neden olur. Dumanlı Kuvars neredeyse opak olabilir rağmen, hemen hemen her zaman saydam şeffaftır. Piyasada birçok taşlar yapay kristaller karanlık açmak için radyum veya x-ışınları ile tedavi edilmiştir Temizle Kuvars ve genellikle şeffaflık eksik, genellikle bakarak çok karanlık ve doğal bulunmaktadır. İskoç adlı olsa, kelime Morion kökeni “, baneful veya iğrenç” Yunanca terim gelmiş olabilir veya anlam Fransız Moreau, gelen “kara”. Adı da kötü için, eski bir Alman kelime quadertz ilgili olabilir mineraldir. Her halükarda, morion Dumanlı Kuvars için, Almanca Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlı olduğunu. Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla olarak pazarlanan olmuştur “Dumanlı Topaz.” [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] [ Raphael 92]

Metafizik dünyada, Dumanlı Kuvars topraklama ve temizliği için en etkili kristaller biridir. Yalnız veya diğer Kuvars ile doğal harmanlanmış, mevcut en iyi şifa bazı araçları sağlar. Bazı çeşitleri şunlardır:

Brandberg Dumanlı Kuvars – Bir derece yüksek titreşimli kristal birlikte Ametist, Clear ve Dumanlı Kuvars olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunan ve dikkat çekici fantomlardan, enhydros ve diğer nadir oluşumları ve kapanımlar ile aşılanmış. Saf bilinç attunes ve İlahi Kaynak ile yeniden düzenlemek için kendi eterik plana bir geri yükleme kapasitesine sahip şifa ve mükemmellik güçlü bir tılsım olduğunu. (Komple bilgi için Brandberg Ametist sayfasına bakınız.)
Dumanlı Kuvars Ametist – Ametist ve Dumanlı Kuvars bir arada, sık sık bir noktaya içinde bir hayalet ya da ayrı yama olarak dahil; ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Vücudun içine mümkün olan en yüksek ruhani enerjileri, daha sonra gerekçesiyle enerji irtibata yardımcı olur.

Dumanlı Kuvars Taşı

Özellikle Üçüncü Göz at takas kurumlar, istenmeyen etkilere ve ekleri için mükemmel ve psişik saldırı ve uzaylı istilası karşı korur. Daha önce bir mistik evlilik yapmış ve halen yüksek ruhsal çakralar olarak iç içe olanlar arasında kopukluk yardımcı olur. Bu taş güçlendirir ve enerji iki yönlü akışını yaratarak, ses şifa yönlendirir.
Dumanlı Kuvars Citrine – kristal berraklığındaki koyu kahverengimsi-sarı yamalar ile karakterize Citrine ve Dumanlı Kuvars, bir arada; Kişinin ruhsal yolundan ve metafizik yetenekleri arttırıcı ve günlük gerçekliğe içine topraklama için tıkanıklıkları kaldırılması için mükemmel. Citrine çeşitli olarak, bu kristal negatif enerjiyi tutmayın ve temizlik ihtiyacı asla gelmez. Diğer hayatlarında alınan yeminini, yoksulluk ve iffet özellikle yeniden çerçeveleme yardımcı ve eski inanç ve bir aşağı mire düşünce formları gitmesine izin verir. Bu bir mevcut koşullar veya genişleme engeller ve bereket yol açan bir çevrenin dışına hareket etmesine olanak sağlar.
Morion – Siyah Dumanlı Kuvars nadir doğal ışınlanmış, çok koyu kahverengi, genellikle Dolomit veya diğer minerallerle onun kalkan ve detoksifiye özelliklerini geliştirmek eklenmiş. Yavaşça, duygusal durumları ve travma şifa güven eksikliği üstesinden ve stres ve gerginlik baş etmede bir desteklemektedir. Bu uyanıklığı ve üretkenliği teşvik ve bir şevk ile önemli görevler mücadele yardımcı olur.

Cairngorm – Cairngorm Dağları sarımsı-kahverengi Dumanlı Kuvars; karanlığın kalbine ışık getiriyor. Bu ışık bulmak için negatif enerjiler ile uğraşırken karanlık yerlere ya da gölge dünyalar geçme ya da güvenli bir tutmak için olağanüstü ve meditasyon ve yolculuk sırasında alfa, beta, teta beyin dalgalarını ve sentez yeteneği için.
(; Ayrıca Michael GIENGER tarafından Kristaller Şifa Daha fazla bilgi için, Judy Hall tarafından Kristal İncil 2, Kristallerin Ansiklopedisi ve 101 Güç Kristaller bkz.)

Dumanlı Kuvars gerekçesiyle Dünya’ya içine emer neredeyse tüm negatiflik rağmen, onun uyanıklık sabittir. Enerjik bir düzenli olarak bu kristali temizlik hala tavsiye edilir. [Simmons, 366]

Adı belli rengini gri olarak kahverengiden türetilmiştir. Çok koyu dumanlı kuvars Morion denir. İskoçya’da, Scottish Highlands Cairngorm dağ gelen dumanlı kuvars takı kullanıldı ve taşlar buna Cairngorms çağrıldı.
Kahverengi, gri veya siyah Tüm kuvars dumanlı kuvars (“Belirli Özellikler” bölümüne bakınız) denir.
Kuyumculukta kullanılan yönlü dumanlı kuvars “dumanlı topaz” olarak satılacak. Hala yaygın bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum, ama bildiğim kadarıyla tüccarlar kodeksi artık buna izin vermez.
Bu kadar uzun bir renksiz cam değerli iyi olduğunu ilginçtir, dumanlı kuvars şeffaf kaya kristali daha az değer olarak kabul edildi.

Özgül Özellikler

Dumanlı kuvars rengi ışınlama ve kristal kafes içine yerleşik alüminyum izleri kaynaklanır. Bunun yerine [SiO 4] grup – Alüminyum bir [AlO 4] oluşturmak için silikon yerini alır. Kafes ücretten dengesizliği dengelemek için, küçük tek değerlikli katyonlar (H +, Li + veya Na +), hem de kafes içine inşa edilmiştir. Katyon ve renk merkezi oluşur – Yüksek enerjili radyasyon [AIO 4] ekstra elektron aktarır. İlginç bir şekilde, H +, bu işlem ile müdahale ediyor gibi gözükmektedirler ve dahili hidrojen yüksek konsantrasyonlarda renk merkezlerinin oluşumunu inhibe [1]. Normal jeolojik ortamlarda bu süreç sadece, aksi takdirde renk merkezi imha oranı renk merkezinin oluşumu olduğunu aşan, 50 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda gerçekleşebilir. Kristaller büyüdü sonra Böylece kristallerin rengi uzun göründü. Bu ortalama bileşimin bir granit derin bir renk varsaymak bir kristal için birkaç milyon yıl sürer tahmin edilmektedir.
Bazen bu renklenmeyi ve radyoaktif kaynaklar radyasyon neden yüksek enerji kozmik radyasyona olduğu söylenir. Alp kuvars için en azından, bu pek olası değildir. (Örneğin dumanlı kuvars ve kaya kristalleri hem bulunmuş olan alpin boşluklarının ilgili raporlar vardır -> Rufibach ve Martin). Kalsit kristalleri bazı büyüdü ve çevredeki kayalardan gelen radyasyon onları korumalı. Tüm dağ nüfuz Kozmik radyasyon kesinlikle kalsit tabakası tarafından durduruldu olmaz.
Buna ek olarak, Arkansas kuvars, örneğin, oldukça uzun bir süre (yaklaşık 200 milyon yıl) için zemin döşeme ve zaten en azından biraz dumanlı olmalıdır. Kolayca yapay ışıma yoluyla dumanlı kuvars haline rağmen, kuvars renksiz olduğunu gördük.

Dumanlı kuvars rengi genellikle çok daha homojen ametist daha, ama çoğu hala daha yoğun kristallerin uçları yer almaktadır. Bir Zonar veya yamalı renklenme gösteren Kristaller, ancak nadir değildir ve genellikle bu en yoğun rombohedral yüzleri arasındaki kenarlarında renklidir. Bazen koyu bir renk organik bileşiklerin veya manganez oksit gibi yabancı maddelerin neden olduğu, ancak bu kayalar “dumanlı kuvars” denilen olmamalıdır. Bu isim olan renk radyasyon tarafından uyarılan olmuştur kuvars için ayrılmıştır.

Yaklaşık 200 ° C’ye ısıtıldığında doğru dumanlı kuvars rengini kaybeder, ve kristal x ya da y-ışınları ile ışımaya tutulduğunda renk yeniden ortaya çıkar. Bazı (ama hepsi değil bildirildi) dumanlı kuvars morötesi ışığa karşı duyarlı olan ve uzun bir süre boyunca güneş ışığına maruz kaldığında, soluk olacaktır. Gerçi, ametist gibi duyarlı değildir.

Dumanlı Kuvars Kristali

Bazı yerlerde dumanlı kuvars Dumanlı olanlarla birlikte mor ya da sarı renk bölgeleri gösterir. Farklı renkler “fantomlardan” gibi farklı katmanlarda bulunabilir olabilir, ya da tek kristal bir yamalı bir dağılım gösterir.

Dumanlı kuvars dichroic ve polarize ışık (bkz bir a-ekseni etrafında döndü kırmızı-kahverengi sarı-kahverengi renk değişikliği gösteren Fiziksel Properties bir açıklama).

Dumanlı kuvars temelde aynı kristal alışkanlıkları görünür (örneğin uzun veya kısa prizmatik, platy, trigonal alışkanlık, ya da iskelet kuvars scepters, gibi) (kristal görünen kristal yüzlerinin türüne göre belirlenir), ve kristal formları kaya kristali olarak. İskelet kuvars ve iğne kuvars ikisi de hızlı büyüyen formlar ve ışınlama üzerine karartmak değil çoğu durumda nedense özellikle ikincisi, bir istisna gibi görünüyor. Çok sık Dumanlı bir büyüme şeklidir, gwindel bu görünüşe göre sadece magmatik ve metamorfik kayaların yüksek büyümeye ve genellikle çok yavaş büyür, çünkü.

Bu yapay renksiz kuvars saçmak ve dumanlı kuvars olarak satmak hâlâ yaygın bir uygulamadır. Büyük fuarlara, bayiler açıkça buna göre bu kuvars etiket zorunda, ama sadece kristaller bakarak ışınlama kaynağı doğal olup olmadığı söylemek imkansız, bu nedenle bazı bayiler bunu ve uzak onunla alamadım vardır. ABD’de üretmek çok sterilizasyon aracı olarak gama ışınları ile ışınlanmış ve beyaz kuvars bir kutu, sadece birkaç kez domates aynı konveyör bant koymak gerekir alır. Genellikle bayi abartmayın ve kristaller kuşkuyla siyah söndürmeden.
20mm
1024×1240 186KB
Sadece bir örnek ışınlandı eğer onun kökeni ve büyüdü jeolojik ortamı vardır anlatmak için ipuçları. İkinci matrisin bir parça gerektirir. Derinden renkli, neredeyse siyah kuvars genellikle sadece magmatik kayaların oluşur. Eğer galenit veya pirit ile birlikte siyah kuvars üzerinden kaşlarınızı kaldırmak gerekir bu yüzden Gang kuvars, (en azından ben görmedim) nadiren siyah.

Konumu genellikle daha yararlı olur. Tipik bir örnek Arkansas olup. Orada Arkansas doğal dumanlı kuvars, ancak nadirdir ve böylece bir fuara kura ile satılan olmayacaktır. Eğer Arkansas elde dumanlı şey aydınlatılır. Sağa örnek muhtemelen içeride biraz bulutlu olduğunu ve aynı zamanda prizma yetiştirilen küçük kristallerin bir yeri vardır. Yani olsun ne güzel bir parça işte bazı tedavi ve aldı. Bazen tipik bir dumanlı kuvars için bir örnek teşkil etmek, bir kitapta Arkansas bir “Dumanlı kuvars” bir resmi var.

Başka örnek (sonraki resimde gösterilen) Romanya’dan enginar kuvars olduğunu. 2004 yılında ben Hamburg mineral fuarda siyah bir tane var ve bazı insanlar “bestrahlt” dedi ama, ben, hmm asla bilemezsiniz, ucuz, ve ben … Tabii bir şey özledim önce, düşünce, diğerleri vardı sağ. Bu arka tarafında küçük bir dolomit kristalleri ile kaplıdır. Cavnic, Maramures, Romanya’dan.

Bulunduğu

Bu radyasyon renklenme neden radyoaktif elementlerin izlerini içerdiğinden dumanlı kuvars genellikle granit ve ortognays gibi, müdahaleci magmatik ve bazı yüksek dereceli metamorfik kayaçlar bulunur.
Volkanik kayalardan dumanlı kuvars burada ametist ve renksiz kuvars hakim, daha nadirdir.

Tortul kayaçlardan dumanlı kuvars çok sıradışı. Radyoaktif elementlerin içerikleri genellikle çok düşüktür [2]. Tortul kayaçların bildirilen “dumanlı” kuvars Çok aslında siyah veya kahverengi kapanım içeren gerçek dumanlı kuvars, ancak kuvars değil.

Cevher yatakları bulunan Gang kuvars genellikle renksiz veya sadece biraz kahverengi.

Yukarıda belirtildiği gibi, derin bir renk üstlenmeye dumanlı kuvars için uzun zaman alır ve bu aşağıda yaklaşık sıcaklıklar gerektirir. 50 ° C. Kayaç radyoaktif bu yüzden bile kaya kristalleri Dumanlı açmadan önce, kaya bir süre düşük sıcaklık bölgeye yükselmiş olmalıdır. Dağların bu parçalar yaklaşık 2-8 milyon yıl daha uzun vadilerde kayalar daha için (cool) yüzeyde olmuştur – Bu Alpler dumanlı kuvars ve özellikle morion üzere birçok alanda sadece yüksek rakımlarda da bulunur sebebi var.

KUVARS KRİSTALİ

Mekanlar ve Numune

Avusturya
20mm
950×1048 120KB – 1899×2096 387KB
Ben ettik Tirol’un Virgen bir Strahler bu örneği aldım, ama ne yazık ki değil bizzat ondan, bu yüzden onun tam kaynağını bilmiyorum.

Bu “kış manzara” – kısmen kalsit kristalleri ile kaplı dumanlı kuvars – gerçekten dikkat çekicidir, ancak akla gelen ilk soru “Bu aydınlatılır?” dir. Büyük ihtimalle. Ben kristallerinin altındaki pirit izlerini görebiliyordu kuvars, bazı gang maden yatağının muhtemelen ve bu ortamlardan kuvars genellikle o karanlık değil. Örnek Yaogangxian Mine, Hunan Eyaleti ve rockhounding web forum üyeleri o konumdan dumanlı kuvars ışınlanmış olduğunu söyledi.

Dumansı kendi doğal yaşam kuvars – granit cepler. Hu Jiang Bu örnek granit ince bir levha üzerinde çok daha küçük ortoklaz ve muskovit kristalleri ile birlikte şeffaf ve eşit renkli dumanlı kuvars kristallerini gösterir. Kristaller granit içindeki kristallerin kaynaklandığı, ancak bir çizgi, kuvars ile doluydu muhtemelen bir çatlak boyunca yoğunlaşmış görünmektedir yoktur. Bazıları dik Romboedrik gibi nadir kristal yüzleri göstermek, ama ne yazık ki kristaller kısmen ince cep döküntü (sol kristaller gri anahat nedeni) ile kaplıdır.

Almanya
0mm
1086×1006 146KB – 2172×2012 453KB
Bu Bir tortul kaya dumanlı kuvars için bir örnektir. Bu Medenbach, Hessen, Almanya yakınındaki bir kireçtaşı / dolomit ocağında gelir. Ben aynı yerden başka numune üzerinde bir test yaptık ve bu ısıtma üzerine paled olarak, tek gerçek dumanlı kuvars olduğunu varsayabiliriz. Örnek size ağır ikiz olma Rheinische Schiefergebirge, örneğin birçok kireçtaşı ve dolomit ocaklarında bulmak tipik kuvars görünüşte farklı değildir, saydam, kısa prizmatik, soğan-benzeri tabakalı iç yapı gösteren ve genellikle çift sonlandırıldı ediliyor . Ama belki de yakın Westerwald volkanlardan yükselen sularda radyoaktif iz elementler, ışınlama onun dozunu aldı.

Bu Juchem ocağında, Niederwörresbach içinde bazalt dışarı yıpranmış bir jeot bir parçasıdır. Idar-Oberstein bölgesinde bu konumu akik ve ametist için daha ünlü ama gördüğünüz gibi, bir volkanik kaya koyu dumanlı kuvars bulmak da mümkündür.

Dumanlı Kuvars Taş

10mm
900×1000 94KB – 1800×2000 326KB
Usingen Taunus dağlarında Almanya’da çok ünlü bir kuvars konumdur. Kuvars büyük hidrotermal damarlarda oluşur ve cam üretiminde kullanılmak üzere taş ocaklarından çıkarılmaktadır. (Dumanlı ve sütlü) Kuvars kristalleri genellikle agrega ortaya çıkar ve görüntü üzerinde numune gibi, enginar büyüme formları genellikle, prizma yüzleri eksikliği genellikle göstermektedir. Hayaletler çok yaygındır.
10mm
900×1000 120KB – 1800×2000 382KB
Usingen aynı zamanda iyi onun “Kappenquarz” (şapkalı kuvars) için bilinen, az ya da çok kolay kendi iç fantomların sınırları boyunca bölünmüş kristaller. Bunlar şapkalı kuvars örneği çok muhtemelen olarak hak görüntüde bantlı dumanlı kuvars gibi bakmak Amerikan edebiyatında zenci kuyruk kuvars.

Başka, Taunus dağlarda Usingen çok tipik dumanlı kuvars örneği, Frankfurt’un kuzey-doğu. Kristaller prizma yüzleri (m-yüzler) eksikliği ve sadece rombohedral yüzlerini göstermek. Tüm kristaller birden hayaletleri oluşturan bir Zonar dumanlı renk gösteriyor. Ayrıca gösterilen Phantom Kuvars paragrafı Büyüme Formları bölümünde.
Sırasında Sachsen Bad Brambach (Saksonya), granit kuvars damarlar çok yakın yol çalışmaları açık kesildi ve yerel koleksiyoncular 1999 ile 2002 arasında (uzun, dikey damarlar içindeki ceplerinden dumanlı kuvars örneğinin çok sayıda alınan Woldert 2002 ). Alan zaten dumanlı kuvars kristallerinin (sık buluntular tanınıyordu Roth, 1994). Bu örnek daha, biraz dumanlı kristallerin tabanını çevreleyen küçük kristal bir çelenk ile sadece küçük ama oldukça tipik bir örneğidir. Birçok örnekleri kahverengi limonit zor bir kabuk ile kaplıdır.

Yunanistan
Kuzey olarak Yunanistan, Rodop dağlarının güney yamacında Kato Nevrokopi havzası merkez Alpler’de bulundu benzeyen ve alpin tipi çatlaklar gelen kuvars kristallerinin bir kaynağıdır. Ipuçları büyük bir kısmı kesti büyüme sırasında ve daha büyük kristal yoluyla eğik keser ve o iyileşti bunun büyük bir adım sol: Görüntünün üzerinde olanlar, mekanik zarar iki koroziyona karanlık ve açık, çift-sonlu dumanlı kuvars kristalleri vardır ondan çimlenme birçok küçük kristal ipuçları ile. Bu kristallerin satıh yapısı bir iç gösterir macromosaic yapısı tipik olarak yüksek sıcaklıklarda yavaş büyümüştür kristallerde bulunmaktadır. Sol alt ucunda büyük kaba üçgen yama da yavaş büyüme ve yüksek sıcaklıklara belirten bir x-yüzüdür. Anastasios Tsinidis tarafından bağışlanmıştır.

İtalya

Sardunya kuzeydoğu bölümü (bir manzara Gallura denir) büyük ölçüde dumanlı kuvars bazen miarole ve pegmatit ceplerinde bulundu olduğu granitten yapılmıştır. Isola La Maddalena, özellikle de batı kıyısında Cala Francese ocağı dumanlı kuvars ve diğer pegmatit mineraller iyi bilinen bir kaynak, ancak tüm ada artık bir doğa koruma ve katı kurallar uygulanır. Bu güzel o konumu ve onun mineraller hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz> kitapta – İtalyanca olsa. : Mineral ve Gallura jeoloji kapsayan bir web sitesi de var
Bu örnek Baja Sardunya, Arzachena tatil de macchia bir aplitik dayk yakınında bulunan küçük bir cep geliyor. Ben hiç mineraller sonra aslında ama bir kuvars prizma büyük bir kısmı üzerinde tökezledi zaman sadece granitik kubbe ile eğlenmek için tırmanma. Ertesi gün yoğun çevresini aradı ve nihayet birkaç dumanlı kristaller, ortoklas, muskovit ve epidot ile küçük bir açık cep buldum.

https://www.otantiktas.com/wp-content/uploads/2015/08/dumanli-kuvars2-300×298.jpg