OTANT�K TA�

DUMANLI KUVARS YÜZÜK (ÖZEL TASARIM)

OTANTİK YÜZÜKLER
DUMANLI KUVARS TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 17 GR
 • 25.54 KARAT DUMANLI KUVARS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A KALİTE
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MORELA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA

Dumanlı kuvars gri, yarı saydam çeşittir kuvars . Neredeyse tamamen şeffaflıktan neredeyse opak olan kahverengimsi-gri bir kristale kadar netlik arzeder. Bazıları da siyah olabilir. [6] diğer quartz taşlar gibi, bir olan silisyum dioksit kristal. Dumanlı renk, doğal ışınlama ile silisyum dioksitten oluşan serbest silikondan kaynaklanır.

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Çok koyu kahverengiden siyaha opak bir çeşit morion olarak bilinir. Morion dumanlı kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır. [7] ad olarak mormorion bir yanlış okunmasıyla olan Pliny the Elder . [8] Bu 5.4 bir yoğunluğa sahiptir.

Cairngorm [ değiştir ]
Cairngorm dumanlı kuvars çeşididir kristal bulunan Cairngorm Dağları arasında İskoçya . Bazı örnekler gri-kahverengi olmasına rağmen genellikle dumanlı sarı-kahverengi renktedir.

İskoç kullanılan takı ve bir dekorasyon olarak etek pimleri ve kolları Sgian dubhs ( anglicised : hançer DHU). Bilinen en büyük Cairngorm kristal bir 23.6 olduğu kg (52 kiloluk ) örnek tutulan Braemar Castle .

Kullanım [ değiştir ]
Dumanlı kuvars yaygındır ve tarihsel açıdan önemli değildi, ama son zamanlarda popüler bir hale gelmiştir taş özellikle, mücevher . [9]

Güneş , dumanlı kuvars düz bölmeleri şeklinde kullanılmıştır Çin’de 12. yüzyılda. [10]

Galeri [ değiştir ]

Karanlık taşlar alanında Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverengi tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Kristaller, gece yarısı suları kadar karanlık ve berrak bir duman bulutu olarak soluk ve gerçeküstü, ya da ateşle bir konyak gibi sıcak ve zengin gibi kristallerle birlikte, Ana Dünya Ana ile olan bağını onurlandırıyor. Kök Çakra’nın, fiziksel dünyaya bir çapa olan, fiziksel düzlemde derin kökleşmesi için Vücudun altından beyaz ışık enerjisi çeken bir tılsımdır. İlkel güçlerin beden içinde harekete geçmesini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Bu güç ve istikrar ve Dünya’yı yürüyüş ve insan formunu yaşayan kişisel gurur duygusu getiriyor. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÜZERİNDE Kİ BRAZİLYA MORELA %100 DOĞAL DUMANLI KUVARS TAŞI VVS (A++) KALİTEDE MÜCEVHER KIVAMINDADIR.YÜZÜĞÜMÜZ SİMETRİK OLARAK TASARLANMIŞTIR.DİK OLARAK KOYDUĞUNUZDA YÜZÜK AYAKTA DURMAKTADIR.RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ IŞILTIYI AYNI ŞEKİLDE PARMAĞINIZDA DA FARKEDERSİNİZ.PARMAK ÖLÇÜ AYARI TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR.ALAN KİŞİ ŞİMDİDEN GÜLE GÜLE KULLANSIN.

1- 25.54  CRT BRAZİLYA  VVS KALİTE KABOŞON KESİM  TAM RENGİNDE DOĞAL MORELA DUMANLI KUVARS   TAŞI ISIL TEDAVİ YOKTUR.

2-ÜRÜNÜMÜZ EL YAPIMI YAN DESENLER EL DAHİL EL İŞÇİLİĞİ SİYAH RODYUM  KAPLAMA

3-0.65 CRT YAN KENARLARINDA SİTRİN TAŞI SÜSLEME

4-ÖLÇÜ AYARI TARAFIMIZCA YAPILMAKTADIR..

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidlere göre kutsaldır ve Dünya tanrı ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeler. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yöneltti, Şamanistik ritüeller ve aşiret törenlerinde görev aldı ve alt dünyaların ruhlarıyla bağlantı kurmak için sihir ve kurnazlıkta kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın olağanüstü gücü, o andan itibaren, fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyayı korumak ve topraklamak, önemli miktarda negatif enerjiyi absorbe etmek ve dönüştürmek ve doğal olarak nötrleştirilmek üzere Dünya’ya bırakma kabiliyetindedir. Bu psişik saldırı, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyon yaygın olarak kullanılır. [101 Salon, 192] [Hall, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606- 607

Dumanlı Kuvars, taş ile en uzun tarihi birliğe sahip olan İskoçya’nın ulusal taşıdır. Onlar Morion bulunan siyah kristaller koyu kahverengi çağırarak, İskoç dağlık Cairngorm Dağları kahverengimsi-gri Kuvars mayınlı, 300 M.Ö. İngiliz adalarını kolonize başladı Keltler, ve sarı-kahverengi grimsi-kahverengi kristaller Cairngorm Bulunduğu dağlardan sonra. Bu taşlar sonunda takı, omuz broş ve İskoç eteği pimleri şeklinde Highlander giyim için belirgin süsleme oldu ve silah kolları, özellikle İskoç hançer Sgian Dubh, hala uygun bir parçası olan bir “çorap bıçak” güç taş gibi plili elbise üniforma. [glimmerdream.com] [www.urald.ru] dönem “dumanlı kuvars” ilk 1837 yılında JS Dana tarafından taş dünyaya bildirildi ve duman benzetilen olmuştu rengi seçildi. [Melody En , 741]

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars dünyadaki pek çok yerde kolaylıkla bulunur. Çeşitli Kuvars, soluk, dumanlı gri ila derin kahverengi ve siyah, bazen sarımsı-kahverengiye değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller olarak, küf şeklinde ya da muazzam biçimde oluşur ve rengi, alüminyumun saf olmayan maddeleri ve taşın doğal ışınlanmasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilirken, yarı saydam olması neredeyse daima şeffaftır. Piyasadaki birçok taş, kristalleri koyu hale getirmek için yapay olarak radyum veya x-ışınlarıyla muamele edilmiş Clear Quartz’tır ve genellikle şeffaflıktan yoksun çok karanlık ve doğal olmayan görünümdedirler. İskoç adlı rağmen, kelime Morion kökeni “, zararlı ya da iğrenç” Yunanca terim gelmiş olabilir veya anlam Fransız Moreau, gelen “kara.” Adı da kötü için, eski bir Alman kelime quadertz ilgili olabilir mineral. Her halükarda, morion Dumanlı Kuvars için, Almanca Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlı olduğunu. Dumanlı Kuvars ayrıca yanlışlıkla olarak pazarlanan olmuştur “Dumanlı Topaz.” [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166]  [Simmons, 366] [ Raphaël, 92]

Metafizik dünyada Dumanlı Kuvars, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Yalnız veya doğal olarak diğer Quartz ile harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme araçlarından bazılarını sağlar. Bazı çeşitleri içerir:

Brandberg Dumanlı Kuvars – bir derece yüksek titreşimli kristal birlikte Ametist, Clear ve Dumanlı Kuvars olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve dikkate değer fantomlar, enhydroslar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uymaktadır ve ilahi kaynağa yeniden hizalanmak için insanları eterik taslağa geri getirme kapasitesiyle iyileştirme ve mükemmeliyetin güçlü bir tılsımıdır. (Tüm bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Dumanlı Ametist Kuvars – Ametist ve dumanlı kuvars bir arada, sık sık bir noktaya içinde bir hayalet ya da ayrı yama olarak dahil; Ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek manevi enerjiyle temas kurmaya yardımcı olur, daha sonra enerjiyi vücuda verir. Özellikle Üçüncü Gözdeki varlıklar, istenmeyen etkiler ve ekleri temizlemek için mükemmel ve psişik saldırı ve yabancı işgaline karşı koruma sağlar.

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Daha önce mistik bir evlilik yapmış olanlar ile hala daha yüksek ruhsal çakralar arasında iç içe geçmiş olanlar arasında kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak, ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.
Dumanlı Citrine Quartz – kristal berraklığındaki koyu kahverengimsi-sarı yamalar ile karakterize Citrine ve dumanlı kuvars, bir arada; Tıkanıklığı bir insanın manevi yolundan kaldırmak ve metafizik yeteneklerini arttırmak ve onları günlük gerçeğe oturtmak için mükemmel. Birçok Sitrin olarak, bu kristal negatif enerji tutmaz ve asla temizlemeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetsizliklerde alınan yeminlerin yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve yaşlı inanç ve düşünce biçimlerinin geçmesini sağlar. Birinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluk yolunu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.
Morion – Siyah Dumanlı Kuvars nadir doğal ışınlanmış, çok koyu kahverengi, genellikle Dolomit veya diğer minerallerle onun kalkan ve detoksifiye edici özelliklerini geliştirmek eklenmiş. Duygusal koşulları ve travmayı yumuşak bir şekilde iyileştirir, güven eksikliğini giderir ve stres ve gerginlikle baş etmede onu destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği artırır ve önemli görevleri çok fazla hevesle ele almaya yardımcı olur.
Cairngorm – Cairngorm Dağları sarımsı-kahverengi dumanlı kuvars; Karanlığın kalbine ışık getiriyor. Birinin karanlık yerleri veya gölge dünyalarını dolaştırırken ya da ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve alfa, beta ve teta beyin dalgalarını meditasyon ve yolculuk sırasında sentezleme becerisi bakımından korumak olağanüstü bir durumdur.
(; Ayrıca Michael GIENGER tarafından Kristaller Şifa Daha fazla bilgi için, Judy Hall tarafından Kristal İncil 2, Kristallerin Ansiklopedisi ve 101 Güç Kristaller bkz.)

Gerilim ve stres, kaygı veya panik ataklarını gidermek için Dumanlı Kuvars tutun; Ayrıca, olumsuz düşünceyi önlemek ve kaos veya karışıklık ile karşı karşıya kaldıklarında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için. Her el yere doğru aşağı çekti sonra bilinçli temizlik ve repurposing için Toprak Ana’ya bu negatif enerjileri serbest, Dumanlı Kuvars yönlü veya doğal noktaları tutun, talihsizlik, üzüntü ya da görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek. [Gienger, 80 [288 Lembo] ] [Eason, 122]

Smoky Quartz, Dünya ile çevre ve ilham veren ekolojik çözümler için endişeleri artırıyor. Jeopatik stresin engellenmesi ve elektrik hatları ve elektronik cihazların verdiği elektromanyetik sislenmeyi emmek için koruyucu enerjilerini kullanın. Bu çevre iyileşmesi için düzenleri çok değerli olduğunu ve onun yerine pozitif enerji sağladı, her düzeyde ortadan kaldırılması ve detoksifikasyon yardımcı olur. [Hall, 240] [Hall En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars Satış

Dumanlı Kuvars Satış

Dumanlı Kuvars, olağanüstü bir koruma muska, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı ev, araç ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz kalırsanız, birinizi çantaya, torpido gözünde bulunan bir torbaya veya eşyalarınıza yakın tutun. Dumanlı Kuvars, sürüş kristali olarak, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte, stres azaltarak ve konsantrasyonu arttırarak yolda öfke ve diğer hasarlara karşı koruma sağlar. Aynı zamanda beklenmedik mekanik arızalara karşı korur. [Eason, 122]

Kötü ruh halini, konuşulmayan öfkeleri veya kişinin gücünü ve zevkini boşa çıkaran açık sözcükleri filtrelemek için Dumanlı Kuvarsları evde ya da iş ortamında yerleştirin. Işyerinde düşmanlık veya dedikodu karşı kalkan ya da bir zorbalık patron ya da yönetici, koyu dumanlı kuvars set sakin, çalışmak için güvenli bir alan oluşturmak için bir yarım daire şeklinde masanızda dışarıya işaret etmek. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

Hayatta kalma içgüdüsünü arttırmak ve kişisel ve iş hedeflerine ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Dumanlı Kuvarsları giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplama ve organizasyonu geliştirir. Bu odak artırır ve iletişim güçlükleri hafifletmek ve işbirliği ruhunun grup durumlarda kullanılabilir. [Melodi, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80] [www.crystalskulls.com]

Dumanlı Kuvars yavaş yavaş, içme dürtüsüne azaltarak, sigarayı bırakma yanı sıra nikotin çekilmesi ve detoksifikasyon süreci ile ilgili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için olağanüstü bir yardımdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167]

Dumanlı Kuvars kimyasal bileşimi: SiO 2
Sınıf: tectosilicate
Kristal sistemi: Altıgen-eşkenar dörtgen; 32 (trigonal trapezohedral)
Dumanlı Kuvars Kristal alışkanlığı: Makroskopik kristaller genellikle altı kenarlı piramitler oluşturan pozitif ve negatif rhombohedrons bir kombinasyonu ile sonlandırıldı yatay olarak çizgili altıgen prizma meydana gelir. Prizma yüzleri ve / veya rhombohedral sonlanmaları yoksun olabilir, zayıf olarak gelişmiş veya baskın olup, çeşitli dumanlı kuvars kristali alışkanlıklarına neden olabilir. Trigonal tapezohedral yüzler sırasıyla sağ veya sol el kristallerini tanımlayan alternatif prizmanın sağ üst veya solunda oluşabilir.

Doğal Dumanlı Kuvars Yüzük

Doğal Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Eşleştirme: ikiz ekseni c ile Dauphine ikiz, {1120} ikiz düzlemi ile Brezilya ikiz, Japon ikiz {1122} ikiz düzlemi ile nadirdir.
Özgül ağırlık: 2.65
Kırılma Dumanlı Kuvars Göstergesi: 1,54-1,55
Dalgalanma aralığı: 0.009 maksimum
Pleokroyizma: farklı
Dumanlı Kuvars Sertlik: 7
Renk: siyah gri kahverengi
Parlaklık: vitreus
Dumanlı Kuvars Şeffaflık: Şeffaf
Yarılma: yok
Kırılma: conchoidal
Dumanlı Kuvars Streak: Beyaz
Index dönmek dumanlı kuvars Maden Bilgi Konular
Dumanlı Kuvars Kristaller Dumanlı Kuvars Gemstones (cairngorm gemstones)
QUARTZ (Dumanlı Kuvars) AĞAÇ BİLGİSİ

Dumanlı Kuvars madeni Quartz (SiO 2) bir macrocrystalline çeşittir. Kuvars yeryüzünde en bol tek mineraldir. Yer kabuğunun yaklaşık% 12’sini oluşturur, çok çeşitli mağmatik, metamorfik ve tortul kayaçlarda bulunur.

Kuvars çeşitleri genel olarak tek tek taneler veya kristaller büyüklüğüne göre iki gruba ayrılır; makrokristalin tek tek kristaller çıplak gözle ayırt olan quartz ve kriptokristalen kuvars içinde tek tek kristaller ışık altında kolayca ayırt olmak için çok küçüktür mikroskop.

Macrocrystalline kuvars çeşitleri şunlardır: Ametist , Ametrine , Kediler göz Kuvars , Sitrin , Phantom Kuvars , Kaya Kristal , Pembe Kuvars , Rutilated Kuvars ve dumanlı kuvars.
Mavi Aventurin Kuvars ve Yeşil Aventurin Kuvars aslında diğer renk kazandıran mineral yaygın taneleri ile macrocrystalline kuvars taneleri birbirine esas oluşan (bir kaya, bir mineral) kuvarsitlerden vardır.

Kuvars Kriptokristalin çeşitleri iki tipe ayrılabilir;. Elyaflı ve mikrogranüler Kalsedonu . Elyaflı Kriptokristalin çeşitleri uygulanan genel bir terimdir Akik . Kuvars kalsedon çeşitli bantlı lifli cryptocystalline örneğidir Carnelian , Krisopraz ve kan taşı diğer kalseduan olan Çeşitleri.
Chert çakmaktaşı ve hangi kuvars taneli kriptokristalin çeşitleri, uygulanan genel bir terimdir Jasper örneklerdir.

Index dönmek dumanlı kuvars Maden Bilgi Konular

SMOKY KUARTZ GÖRÜNÜŞÜ VE TANI ÖZELLİKLERİ

Dumanlı kuvars, kahverengi, gri veya siyah şeffaf kuvartstır. Genellikle bu boşluklarının olarak bilinen kaya boşluklarında içinde crytallizes kuvars damarlar oluşur. Aynı zamanda pegmatit daykları de boşluklarının veya ceplerinde yaygındır. Dumanlı kuvars boşluklarına ve geodes oluşturan boşluklarının kriptokristalin kuvars ikincil kuvars kristalleri olarak ortaya çıkabilir.

El işçiliği Dumanlı Kuvars Yüzük

El işçiliği Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı kuvartzın karakteristik rengi, kaya kristali kuvarsı radyoaktif elementlerin veya bitişik radyoaktif kayaçların uzun süre doğal radyasyona maruz kalması durumunda ortaya çıkar. Radyasyon için saydam kuvars maruz karakteristik renkler elde kuvars yapısındaki safsızlık oksidasyon durumları değiştirebilir de bilinmektedir Bu durumda süreçtir tamamen anlaşılamamıştır dumanlı kuvars . Sonraki ısıtma bu işlemi tersine çevirir.
Kaya kristal örnekleri ticari amaçlar için dumanlı kuvartzlara sentetik olarak ışınlanmaktadır.

Dumanlı kuvars genellikle karbondioksit veya su içeren minik boşluk kapanımlarına sahiptir. Bu dakikada sıvı kapanım yeterli sayıda varsa o zaman kuvars bulanıklaşır ve sütlü kuvars denir. Bir matriks kuvartz ve dumanlı kuvars kristalleri üzerindeki çoğu dumanlı kuvars formları bazen doğru sutun kuvartz derecelendirilir. Dumanlı kuvars, genellikle iki fazlı bir inklüzyon veya bilinen Sıvı ve gaz fazları hem de içeren boşluklar vardır kuvars enhydros . Nadiren de olsa, kuvartz içindeki iki fazlı inklüzyonlar çıplak gözle görülebilir ve gaz fazının sıvı faz içindeki gerçek hareketini gösterebilir.

Dumanlı kuvartz bazen çizgiler, girintiler ve kaldırılmış sonlandırmalar ile aşındırılmış bir desen oluşturur. Bu kazınmış sonlandırmaları kuvars kristal yapısı ile ilgili geometrik desenler düzenlenmiş açıkça görünür iç boşluklara eşliğinde, form olarak adlandırılır iskelet ya da ‘elestial’ kuvars . İskelet kuartzunun iç boşlukları, bazen çeşitli renklerde, bazen karbon dioksit veya su eşliğinde kil mineralleri içerir. Bu boşluklar katmanlı bir veya nervürlü yönü olabilir ve kristal neredeyse boş hale getirmek için bazen o kadar vadeli iskelet kuvars sebebiyet veren, telaffuz edilir. Occaisionally bu boşluklar iki fazlı inklüzyonlar olarak bilinen hem liguid ve gaz fazları içerir. Nadir durumlarda iskelet kuartzındaki bu iki fazlı inklüzyonlar, sıvı faz içindeki gaz fazının fiili hareketini gösterebilir (halka açık dumanlı kuvars ‘enhydros’ olarak bilinir).

Dumanlı kuvartzda birçok farklı mineral, inklüzyon oluşturabilir. Taş kullanımı dahil kuvars daha önemli çeşitlerinin bazıları rutilated kuvars ve tourmalinated kuvars. Dumanlı kuvars yer alan diğer bazı yaygın mineral kapanımlar klorit, götit ve hematit bulunmaktadır.

Phantom kuvars şekiller kristalin oluşumu önceki bir sahne özetleyen, dumanlı kuvars kristallerinin iç bazen mevcuttur. Bu içinde hayalet şekilleri fantom kuvars kristalleri genellikle klorit gibi ya da sütlü kuvars, renksiz kaya kristali veya yüzeylerinin çoğu veya tümü üzerinde oluştururlar açık veya daha koyu tonları dumanlı kuvars gibi kuvars diğer çeşitleri diğer mineraller oluşur kuvars kristali kendi kristalleşme kendi içinde hayali kristal anahat çevreleyen sonra yeniden büyüme sırasında zaman içinde belli bir noktada kuvars kristali.

Smoky Kuvars Yüzük

Smoky Kuvars Yüzük

Dumanlı kuvars, kristal alışkanlığı, şeffaflık, sertlik, camsı parlaklık, renk, konkoidal kırık, ortaya çıkma ve bölünme genel eksikliği ile tanınır.

Index dönmek dumanlı kuvars Maden Bilgi Konular

SMOKY QUARTZ TARİHİ BİLGİLERİ VE KULLANIMI

Dumanlı Kuvars Kuyumculuk

Pliny yaklaşık 2000 yıl önce, kuvars kristallerinin buzlardan oluştuğunu ve dağlarda bulunan karanlık yarıklardaki ve mağaralarda uzun süre soğuğa maruz kaldıklarını yazdı. Bu genel inanç, Avrupa’da modern jeolojinin gelişmeye başladığı 18. yüzyıla kadar çeşitli kültürlerde popüler olmuştur.

Dumanlı kuvartz, bin yıllar boyunca taşlar ve diğer süs eşyaları ve dindar nesneler olarak kullanılmıştır. Siyah dumanlı kuvars çok koyu kahverengi, bazen morion denir. Cepheli kahverengi dumanlı kuvars Dumanlı topaz adı olmuştur, ve olarak da bilinir Cairngorm İskoç dağlık Cairngorm Dağları eski bir yerleşim yeri adını.

Adı kuvars çapraz damar cevheri anlamına Sakson kelime querklufterz geliyor.

Astrolojik işaretler dumanlı kuvars Oğlak ve Yay vardır.

Adı açıkça kahverenginden gri renge türetilmiştir. Çok koyu dumanlı kuvars Morion denir. İskoçya’da, Scottish Highlands Cairngorm dağ gelen dumanlı kuvars takı kullanıldı ve taşlar buna göre Cairngorms çağrıldı.
Kahverengi, gri veya siyah olan tüm kuvartzlara dumanlı kuvartz denir (bkz. “Özgül Özellikler”).
Mücevherlerde yüzlü dumanlı kuvars “dumanlı topaz” olarak satılıyordu. Bunun hala yaygın bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum, ancak bildiğim kadarıyla tüccarlar kodeksinin artık buna izin vermediğini biliyorum.
Renksiz bir camın kıymetli maden olduğu sürece, dumanlı kuvartzın açık kaya kristalinden daha az değerde olduğu ilginçtir.

Özgül Özellikler

Dumanlı kuvars rengi ışınlama ve kristal kafes içine yerleşik alüminyum izleri kaynaklanır. Yerine [SiO 4] grup – Alüminyum bir [AIO 4] oluşturmak için silikon yerini alır. Kafes ücret dengesizliği dengelemek için, küçük tek değerlikli katyonlar (H +, Li + veya Na +) yanı sıra, kafes içine inşa edilmiştir. Katyon ve bir renk merkezi oluşur – Yüksek enerjili radyasyon [AIO 4] ekstra elektron aktarır. İlginç bir şekilde, H +, bu sürece müdahale gibi görünmektedir ve dahili hidrojen yüksek konsantrasyonlarda renk merkezlerinin oluşumunu inhibe [1] . Normal jeolojik ortamlarda bu işlem sadece 50 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda gerçekleşebilir, aksi takdirde renk merkezi oluşum hızı renk merkezinin oluşum hızını aşar. Kristaller büyüdü sonra Yani kristallerin rengi uzun göründü. Bir kristalin, ortalama kompozisyona sahip bir granitte derin bir renk alması birkaç milyon yıl alacağı tahmin edilmektedir.

Dumanlı Kuvar Yüzük

Dumanlı Kuvar Yüzük

Bazen, radyoaktif kaynaklardan gelen radyasyon değil renklenmeye neden olan yüksek enerjili kozmik radyasyon olduğu söylenir. En azından alpin kuvars için, bu pek olası değildir. (Örneğin dumanlı kuvars ve kaya kristalleri hem bulunmuştur hangi dağ boşluklarının ilgili raporlar vardır -> Rufibach ve Martin ). Kalsit, bazı kristaller üzerinde büyüdü ve çevredeki kayalardan gelen radyasyondan korunuyordu. Tüm dağa nüfuz eden kozmik radyasyon kesinlikle bir kalsit tabakası ile durdurulmayacaktı.
Buna ek olarak, örneğin, Arkansas’tan gelen kuvarte, oldukça uzun süre (yaklaşık 200 milyon yıl) yatıyor ve en azından biraz dumanlı olmalı. Yapay radyasyonla kolayca dumanlı kuvartz haline getirilebilmesine rağmen, kuvars renksiz olduğunu bulmuştur.

Dumanlı kuvars rengi genellikle ametistinkinden çok daha homojen olmakla birlikte, kristallerin uçlarında sıklıkla daha yoğun olur. Zonar veya yamalı renk gösteren kristaller nadir değildir ve genellikle bunlar rhombohedral yüzler arasındaki kenarlarda en yoğun olarak renklendirilirler. Bazen koyu renk, organik bileşikler veya manganez oksit gibi kirliliklerden kaynaklanır, ancak bu kayalara “dumanlı kuvartz” denilmemelidir. Bu isim radyasyonla renklendirilen kuvartz için ayrılmıştır.

Gerçek dumanlı kuvars, yaklaşık 200 ° C’ye ısıtıldığında rengini kaybedecek ve kristal x- veya gama-ışınlarıyla ışınlandığında renk tekrar oluşacak. Dumanlı kuvartz ultraviyole ışığa duyarlıdır ve uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında soluk kalacaktır. Ancak ametist kadar hassas değildir.

Bazı yerlerde dumanlı kuvars, dumanlı olanlarla birlikte menekşe veya sarı renk bölgelerini gösterir. Farklı renkler “fantom” olarak farklı katmanlarda bulunabilir veya bir kristalde yamalı bir dağılım gösterirler.

Dumanlı kuvars dikroiktir ve polarize ışık (bkz bir a-ekseni etrafında açıldığında kırmızı-kahverengi, sarı-kahverengi renk değişikliği gösteren Fiziksel Özellikleri bir açıklama).

Dumanlı kuvars temelde aynı kristal alışkanlıkları görünür (örneğin uzun ya da kısa prizmatik, platy, trigonal alışkanlık, ya da iskelet kuvars scepters, gibi) (kristal görünen kristal yüzlerinin türüne göre belirlenir), ve kristal formları Kaya kristali olarak. İskelet kuvars ve iğne kuvartz bir istisna gibi görünüyor, her ikisi de hızlı büyüyen formlar ve ikincisi, bazı nedenlerden dolayı, çoğu durumda ışınlama üzerine koyulaşmıyor. Çok sık Dumanlı bir büyüme şeklidir , gwindel bu görünüşe göre sadece magmatik ve yüksek metamorfik kayalarda büyür ve genellikle çok yavaş büyür çünkü.

Gümüş Dumanlı Kuvars

Gümüş Dumanlı Kuvars

Bu yapay renksiz kuvars saçmak ve dumanlı kuvars olarak satmak hala yaygın bir uygulamadır. Büyük fuarlarda, bayiler bu kuvartzayı uygun bir şekilde etiketlemekle yükümlüdürler, ancak ışınlamanın kaynağının sadece kristallere bakarak doğal olup olmadığını anlamak imkansızdır, bu nedenle bazı satıcılar bunu yapmaz ve kurtulmazlar. ABD’de bir sürü ürün sterilizasyon aracı olarak gama ışınlarıyla ışınlanıyor ve bir kutu beyaz kuvarsın domateslerle aynı konveyör bandına birkaç kez koyulması gerekiyor. Genellikle bayiler aşırıya kaçıyor ve kristaller kuşkuyla siyah çıkıyor.
20 mm
1024×1240 186KB
The Sadece bir ışınlanmış olup olmadığını anlamak için ipuçları onun kökeni ve içinde büyüdü jeolojik ortamı. Sonuncusu bir matris parçası gerektirir. Derin renkte, neredeyse siyah kuvars genellikle sadece manganlı kayaçlarda görülür. Gang quartz nadiren siyahtır (en azından bunu hiç görmemiştim), bu nedenle kaşlarınızı galenit veya pirit ile birlikte siyah kuvars üzerine kaldırmalısınız.

Yer genellikle daha yararlıdır. Tipik bir örnek Arkansas’tır. Arkansas’dan doğal dumanlı kuvartlar var, ancak nadirdir ve dolayısıyla bir fuarda çok satılmaz. Arkansas’tan aldığınız dumanlı her şey ışınlanmış durumda. Sağdaki örnek muhtemelen içeride biraz bulutluydı ve prizmada çok sayıda küçük kristaller büyümüştür. Bu yüzden bazı muameleler gördü ve tabii ki, ne güzel bir parça aldınız. Arkansas’tan tipik bir dumanlı kuvartz için örnek olarak kullanılmak üzere bir kitapta bazen “dumanlı kuvartz” resmidir.
20 mm
832×1040 116KB – 1664×2080 376KB
Bir diğeri Örneğin, Romanya’dan gelen enginar kuvars (bir sonraki resimde gösteriliyor). 2004’te Hamburg maden fuarında siyah bir tane var, bazıları “en iyi” olduklarını söylese de, hmm, hiç bilmiyorsun, ucuz ve ben bir şeyler özlemeden önce … Elbette ki diğerleri sağ. Arka tarafta küçük dolomit kristalleriyle kaplıdır. Cavnic, Maramures, Romanya’dan.

Oluşma

Dumanlı kuvartz genellikle ışınımın renklenmesine neden olan radyoaktif elementlerin izlerini içerdiği için müdahaleci magmatik ve granit ve ortognays gibi bazı yüksek dereceli metamorfik kayaçlarda bulunur.
Volkanik kayalardan dumanlı kuvartz daha nadirdir, burada ametist ve renksiz kuvars hakimdir.

Tortul kayaçlardan dumanlı kuvartz çok sıra dışıdır. Radyoaktif elementlerin içerik genellikle çok düşüktür [2] . Tortul kayaçlardan bildirilen “dumanlı” kuvartelerin çoğu gerçek dumanlı kuvartstan değil, aynı zamanda siyah veya kahverengi inklüzyonları içeren kuvartzdandır.

Maden yataklarında bulunan gang kuarsları genellikle renksiz veya sadece hafifçe kahverengidir.

Yukarıda belirtildiği gibi, dumanlı kuvars için derin bir renk alması uzun zaman alıyor ve bu yaklaşık olarak sıcaklıkların altında kalıyor. 50 ° C. Dolayısıyla ana kaya radyoaktif olsa bile, kaya kristalleri dumanlı hale gelmeden önce bir süre düşük sıcaklık bölgelerine kadar yükseltilmiş olması gerekir. Alplerin dumanlı kuvartzının ve özellikle morionun birçok yerinde yüksek irtifalarda neden bulunmasının nedeni budur – dağların bu kısımları vadilerdeki kayalardan 2-8 milyon yıl daha uzun süre (serin) yüzeydedir.

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

Yerleri ve Numune

Avusturya
20 mm
950×1048 120KB – 1899×2096 387KB
Ya sahibim Bu örneği Tyrol’daki Virgental’daki bir Strahler’den aldım, fakat maalesef şahsen ondan değil, bu yüzden onun kesin kökenini bilmiyorum.
Çin
10 mm
1311×1000 184KB – 2622×2000 524KB
dumanlı Spessartine granatlı kuvars, Longshan Madeni, Guangdong Eyaleti, Çin.
20 mm
1350×1006 153kb – 2700×2012 500kb
Bu “Kış manzarası” – dumanlı kuvars kısmen kalsit kristalleriyle kaplıdır – gerçekten dikkat çekici, ancak akla gelen ilk soru “ışınlanmış mıdır?” Dir. Büyük ihtimalle. Kristallerin alt kısmındaki pirit izlerini görebildiğim için, kuvars muhtemelen bazı gang cevher yatağından gelmiştir ve bu ortamlardan gelen kuvartz genellikle karanlık değildir. Örnek, Hunan Eyaleti, Yaogangxian Madeninden alındı ve o bölgedeki dumanlı kuvartaların ışınlandığı bir rockhounding web forumu üyeleri söyledi.

50 mm
1519×928 201KB – 3038×1856 655KB
dumanlı Doğal ortamında kuvartz – granit cepler. Hu Jiang’ın bu örneği şeffaf ve eşit renklerde dumanlı kuvars kristalleriyle birlikte ince bir granit levha üzerinde çok daha küçük ortoklaz ve muskovit kristalleri gösteriyor. Kristaller, granit içinde bulunan kristallerden kaynaklanır, ancak muhtemelen kuvarsla dolu bir çatlak boyunca bir çizgi boyunca yoğunlaşmış gibi gözükür. Bazıları dik dikenli krom yüzleri gibi nadir kristal yüzleri gösterir, ancak ne yazık ki kristaller kısmen ince cebe hasla (soldaki kristallerdeki gri çizginin nedeni) ile kaplıdır.

Almanya
10 mm
1086×1006 146KB – 2172×2012 453KB
Bu Tortul kayaçtan dumanlı kuvars için bir örnektir. Medenbach, Hessen, Almanya yakınlarındaki kireç taşı / dolomit ocağından geliyor. Aynı yerden başka bir numune üzerinde bir test yaptık ve ısınmaya başladıkça, gerçek dumanlı kuvars olduğunu varsayabiliriz. Örneğin, Rheinische Schiefergebirge’deki birçok kalker ve dolomit ocaklarında bulunan tipik kuvartetlerden farklı değildir, örn. Çok eşanlı, kısa prizmatik, yarı şeffaf, soğan benzeri katmanlı iç yapı gösteren ve genellikle çift sonlu . Ancak, yakındaki Westerwald yanardağlarından yükselen sulardaki radyoaktif iz elementlerinden radyasyon dozu aldı.

DUMANLI KUVARS TAŞI YÜZÜK

DUMANLI KUVARS TAŞI YÜZÜK

10 mm
1323×946 149KB – 2646×1892 442KB
Bu Juchem taşocağındaki bazaltın dışına çıkan bir jeodürün parçası olan Niederwörresbach. Idar-Oberstein bölgesindeki bu bölge, akik ve ametist ile daha fazla ünlüdür, ancak görebileceğiniz gibi, volkanik bir kaya içerisinde koyu renkli dumanlı kuvars bulmak da mümkündür.

10 mm
900×1000 94KB – 1800×2000 326KB
Usingen Taunus Dağları, Almanya’da çok ünlü bir kuvars konumdadır. Kuvarslar büyük hidrotermal damarlarda bulunur ve cam imalatında kullanılmak üzere ocaklarda maden çıkartılır. Kuvars kristalleri (dumanlı ve sütiçmesi) genellikle agregalarda oluşur ve genellikle prizmadaki yüzleri yoktur, çoğunlukla imgedeki örnek gibi enginar büyüme formları gösterirler. Fantomlar çok yaygındır.
İsviçre

İsviçre, tabii ki, dumanlı kuvars için klasik bir konumdur. Alps dumanlı kuvars genellikle sözde bulunan Alp tipi çatlaklar bu kayalar, bir ışınlama kaynaklı dumanlı kuvars oluşumuna neden olacak kadar radyoaktif elementler taşımak gibi, granit ve gnayslar özellikle de, (aynı zamanda “alpin tipi yarıklar” denir) . İlginçtir ki, bu kayaçlarda bile, dumanlı kuvars çoğunlukla 2500 m’nin üzerindeki rakımlarda bulunurken, alttaki kristaller daha az renkli veya hatta renksiz olma eğilimindedir. Bunun olası nedeni, dumanlı kuvars renk merkezlerinin yaklaşık 50 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda stabil olmadığı ve kristallerin yeterince uzun süre düşük sıcaklıklarda ışınıma tabi tutulması gerçeğidir. Kristaller yüzeyden yaklaşık 10 km yüksekte oldukça yüksek sıcaklıklarda büyüdükleri için, fissür taşıyan kaya önce renk merkezleri dengede kalmadan yükseltilmiş ve soğutulmuştur. Vadi tabanındaki kayalar, yüksek rakımdaki kayalar soğutulduğu sürece soğutulmamıştır.

 

DUMANLI KUVARS YÜZÜK (ÖZEL TASARIM)

OTANTİK YÜZÜKLER
DUMANLI KUVARS TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 17 GR
 • 25.54 KARAT DUMANLI KUVARS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A KALİTE
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MORELA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Dumanlı kuvars gri, yarı saydam çeşittir kuvars . Neredeyse tamamen şeffaflıktan neredeyse opak olan kahverengimsi-gri bir kristale kadar netlik arzeder. Bazıları da siyah olabilir. [6] diğer quartz taşlar gibi, bir olan silisyum dioksit kristal. Dumanlı renk, doğal ışınlama ile silisyum dioksitten oluşan serbest silikondan kaynaklanır.

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Çok koyu kahverengiden siyaha opak bir çeşit morion olarak bilinir. Morion dumanlı kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır. [7] ad olarak mormorion bir yanlış okunmasıyla olan Pliny the Elder . [8] Bu 5.4 bir yoğunluğa sahiptir.

Cairngorm [ değiştir ]
Cairngorm dumanlı kuvars çeşididir kristal bulunan Cairngorm Dağları arasında İskoçya . Bazı örnekler gri-kahverengi olmasına rağmen genellikle dumanlı sarı-kahverengi renktedir.

İskoç kullanılan takı ve bir dekorasyon olarak etek pimleri ve kolları Sgian dubhs ( anglicised : hançer DHU). Bilinen en büyük Cairngorm kristal bir 23.6 olduğu kg (52 kiloluk ) örnek tutulan Braemar Castle .

Kullanım [ değiştir ]
Dumanlı kuvars yaygındır ve tarihsel açıdan önemli değildi, ama son zamanlarda popüler bir hale gelmiştir taş özellikle, mücevher . [9]

Güneş , dumanlı kuvars düz bölmeleri şeklinde kullanılmıştır Çin’de 12. yüzyılda. [10]

Galeri [ değiştir ]

Karanlık taşlar alanında Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverengi tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Kristaller, gece yarısı suları kadar karanlık ve berrak bir duman bulutu olarak soluk ve gerçeküstü, ya da ateşle bir konyak gibi sıcak ve zengin gibi kristallerle birlikte, Ana Dünya Ana ile olan bağını onurlandırıyor. Kök Çakra’nın, fiziksel dünyaya bir çapa olan, fiziksel düzlemde derin kökleşmesi için Vücudun altından beyaz ışık enerjisi çeken bir tılsımdır. İlkel güçlerin beden içinde harekete geçmesini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Bu güç ve istikrar ve Dünya’yı yürüyüş ve insan formunu yaşayan kişisel gurur duygusu getiriyor. [Raphael, 90] [Melodi, 607] [Lembo, 288]

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÜZERİNDE Kİ BRAZİLYA MORELA %100 DOĞAL DUMANLI KUVARS TAŞI VVS (A++) KALİTEDE MÜCEVHER KIVAMINDADIR.YÜZÜĞÜMÜZ SİMETRİK OLARAK TASARLANMIŞTIR.DİK OLARAK KOYDUĞUNUZDA YÜZÜK AYAKTA DURMAKTADIR.RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ IŞILTIYI AYNI ŞEKİLDE PARMAĞINIZDA DA FARKEDERSİNİZ.PARMAK ÖLÇÜ AYARI TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR.ALAN KİŞİ ŞİMDİDEN GÜLE GÜLE KULLANSIN.

1- 25.54  CRT BRAZİLYA  VVS KALİTE KABOŞON KESİM  TAM RENGİNDE DOĞAL MORELA DUMANLI KUVARS   TAŞI ISIL TEDAVİ YOKTUR.

2-ÜRÜNÜMÜZ EL YAPIMI YAN DESENLER EL DAHİL EL İŞÇİLİĞİ SİYAH RODYUM  KAPLAMA

3-0.65 CRT YAN KENARLARINDA SİTRİN TAŞI SÜSLEME

4-ÖLÇÜ AYARI TARAFIMIZCA YAPILMAKTADIR..

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidlere göre kutsaldır ve Dünya tanrı ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeler. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yöneltti, Şamanistik ritüeller ve aşiret törenlerinde görev aldı ve alt dünyaların ruhlarıyla bağlantı kurmak için sihir ve kurnazlıkta kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın olağanüstü gücü, o andan itibaren, fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyayı korumak ve topraklamak, önemli miktarda negatif enerjiyi absorbe etmek ve dönüştürmek ve doğal olarak nötrleştirilmek üzere Dünya’ya bırakma kabiliyetindedir. Bu psişik saldırı, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve şifa ve meditasyon yaygın olarak kullanılır. [101 Salon, 192] [Hall, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melodi, 606- 607

Dumanlı Kuvars, taş ile en uzun tarihi birliğe sahip olan İskoçya’nın ulusal taşıdır. Onlar Morion bulunan siyah kristaller koyu kahverengi çağırarak, İskoç dağlık Cairngorm Dağları kahverengimsi-gri Kuvars mayınlı, 300 M.Ö. İngiliz adalarını kolonize başladı Keltler, ve sarı-kahverengi grimsi-kahverengi kristaller Cairngorm Bulunduğu dağlardan sonra. Bu taşlar sonunda takı, omuz broş ve İskoç eteği pimleri şeklinde Highlander giyim için belirgin süsleme oldu ve silah kolları, özellikle İskoç hançer Sgian Dubh, hala uygun bir parçası olan bir “çorap bıçak” güç taş gibi plili elbise üniforma. [glimmerdream.com] [www.urald.ru] dönem “dumanlı kuvars” ilk 1837 yılında JS Dana tarafından taş dünyaya bildirildi ve duman benzetilen olmuştu rengi seçildi. [Melody En , 741]

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars dünyadaki pek çok yerde kolaylıkla bulunur. Çeşitli Kuvars, soluk, dumanlı gri ila derin kahverengi ve siyah, bazen sarımsı-kahverengiye değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller olarak, küf şeklinde ya da muazzam biçimde oluşur ve rengi, alüminyumun saf olmayan maddeleri ve taşın doğal ışınlanmasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilirken, yarı saydam olması neredeyse daima şeffaftır. Piyasadaki birçok taş, kristalleri koyu hale getirmek için yapay olarak radyum veya x-ışınlarıyla muamele edilmiş Clear Quartz’tır ve genellikle şeffaflıktan yoksun çok karanlık ve doğal olmayan görünümdedirler. İskoç adlı rağmen, kelime Morion kökeni “, zararlı ya da iğrenç” Yunanca terim gelmiş olabilir veya anlam Fransız Moreau, gelen “kara.” Adı da kötü için, eski bir Alman kelime quadertz ilgili olabilir mineral. Her halükarda, morion Dumanlı Kuvars için, Almanca Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlı olduğunu. Dumanlı Kuvars ayrıca yanlışlıkla olarak pazarlanan olmuştur “Dumanlı Topaz.” [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166]  [Simmons, 366] [ Raphaël, 92]

Metafizik dünyada Dumanlı Kuvars, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Yalnız veya doğal olarak diğer Quartz ile harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme araçlarından bazılarını sağlar. Bazı çeşitleri içerir:

Brandberg Dumanlı Kuvars – bir derece yüksek titreşimli kristal birlikte Ametist, Clear ve Dumanlı Kuvars olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve dikkate değer fantomlar, enhydroslar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uymaktadır ve ilahi kaynağa yeniden hizalanmak için insanları eterik taslağa geri getirme kapasitesiyle iyileştirme ve mükemmeliyetin güçlü bir tılsımıdır. (Tüm bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Dumanlı Ametist Kuvars – Ametist ve dumanlı kuvars bir arada, sık sık bir noktaya içinde bir hayalet ya da ayrı yama olarak dahil; Ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek manevi enerjiyle temas kurmaya yardımcı olur, daha sonra enerjiyi vücuda verir. Özellikle Üçüncü Gözdeki varlıklar, istenmeyen etkiler ve ekleri temizlemek için mükemmel ve psişik saldırı ve yabancı işgaline karşı koruma sağlar.

Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Yüzük

Daha önce mistik bir evlilik yapmış olanlar ile hala daha yüksek ruhsal çakralar arasında iç içe geçmiş olanlar arasında kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak, ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.
Dumanlı Citrine Quartz – kristal berraklığındaki koyu kahverengimsi-sarı yamalar ile karakterize Citrine ve dumanlı kuvars, bir arada; Tıkanıklığı bir insanın manevi yolundan kaldırmak ve metafizik yeteneklerini arttırmak ve onları günlük gerçeğe oturtmak için mükemmel. Birçok Sitrin olarak, bu kristal negatif enerji tutmaz ve asla temizlemeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetsizliklerde alınan yeminlerin yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve yaşlı inanç ve düşünce biçimlerinin geçmesini sağlar. Birinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluk yolunu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.
Morion – Siyah Dumanlı Kuvars nadir doğal ışınlanmış, çok koyu kahverengi, genellikle Dolomit veya diğer minerallerle onun kalkan ve detoksifiye edici özelliklerini geliştirmek eklenmiş. Duygusal koşulları ve travmayı yumuşak bir şekilde iyileştirir, güven eksikliğini giderir ve stres ve gerginlikle baş etmede onu destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği artırır ve önemli görevleri çok fazla hevesle ele almaya yardımcı olur.
Cairngorm – Cairngorm Dağları sarımsı-kahverengi dumanlı kuvars; Karanlığın kalbine ışık getiriyor. Birinin karanlık yerleri veya gölge dünyalarını dolaştırırken ya da ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve alfa, beta ve teta beyin dalgalarını meditasyon ve yolculuk sırasında sentezleme becerisi bakımından korumak olağanüstü bir durumdur.
(; Ayrıca Michael GIENGER tarafından Kristaller Şifa Daha fazla bilgi için, Judy Hall tarafından Kristal İncil 2, Kristallerin Ansiklopedisi ve 101 Güç Kristaller bkz.)

Gerilim ve stres, kaygı veya panik ataklarını gidermek için Dumanlı Kuvars tutun; Ayrıca, olumsuz düşünceyi önlemek ve kaos veya karışıklık ile karşı karşıya kaldıklarında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için. Her el yere doğru aşağı çekti sonra bilinçli temizlik ve repurposing için Toprak Ana’ya bu negatif enerjileri serbest, Dumanlı Kuvars yönlü veya doğal noktaları tutun, talihsizlik, üzüntü ya da görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek. [Gienger, 80 [288 Lembo] ] [Eason, 122]

Smoky Quartz, Dünya ile çevre ve ilham veren ekolojik çözümler için endişeleri artırıyor. Jeopatik stresin engellenmesi ve elektrik hatları ve elektronik cihazların verdiği elektromanyetik sislenmeyi emmek için koruyucu enerjilerini kullanın. Bu çevre iyileşmesi için düzenleri çok değerli olduğunu ve onun yerine pozitif enerji sağladı, her düzeyde ortadan kaldırılması ve detoksifikasyon yardımcı olur. [Hall, 240] [Hall En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars Satış

Dumanlı Kuvars Satış

Dumanlı Kuvars, olağanüstü bir koruma muska, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı ev, araç ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz kalırsanız, birinizi çantaya, torpido gözünde bulunan bir torbaya veya eşyalarınıza yakın tutun. Dumanlı Kuvars, sürüş kristali olarak, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte, stres azaltarak ve konsantrasyonu arttırarak yolda öfke ve diğer hasarlara karşı koruma sağlar. Aynı zamanda beklenmedik mekanik arızalara karşı korur. [Eason, 122]

Kötü ruh halini, konuşulmayan öfkeleri veya kişinin gücünü ve zevkini boşa çıkaran açık sözcükleri filtrelemek için Dumanlı Kuvarsları evde ya da iş ortamında yerleştirin. Işyerinde düşmanlık veya dedikodu karşı kalkan ya da bir zorbalık patron ya da yönetici, koyu dumanlı kuvars set sakin, çalışmak için güvenli bir alan oluşturmak için bir yarım daire şeklinde masanızda dışarıya işaret etmek. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

Hayatta kalma içgüdüsünü arttırmak ve kişisel ve iş hedeflerine ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Dumanlı Kuvarsları giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplama ve organizasyonu geliştirir. Bu odak artırır ve iletişim güçlükleri hafifletmek ve işbirliği ruhunun grup durumlarda kullanılabilir. [Melodi, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80] [www.crystalskulls.com]

Dumanlı Kuvars yavaş yavaş, içme dürtüsüne azaltarak, sigarayı bırakma yanı sıra nikotin çekilmesi ve detoksifikasyon süreci ile ilgili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için olağanüstü bir yardımdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167]

Dumanlı Kuvars kimyasal bileşimi: SiO 2
Sınıf: tectosilicate
Kristal sistemi: Altıgen-eşkenar dörtgen; 32 (trigonal trapezohedral)
Dumanlı Kuvars Kristal alışkanlığı: Makroskopik kristaller genellikle altı kenarlı piramitler oluşturan pozitif ve negatif rhombohedrons bir kombinasyonu ile sonlandırıldı yatay olarak çizgili altıgen prizma meydana gelir. Prizma yüzleri ve / veya rhombohedral sonlanmaları yoksun olabilir, zayıf olarak gelişmiş veya baskın olup, çeşitli dumanlı kuvars kristali alışkanlıklarına neden olabilir. Trigonal tapezohedral yüzler sırasıyla sağ veya sol el kristallerini tanımlayan alternatif prizmanın sağ üst veya solunda oluşabilir.

Doğal Dumanlı Kuvars Yüzük

Doğal Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı Kuvars Eşleştirme: ikiz ekseni c ile Dauphine ikiz, {1120} ikiz düzlemi ile Brezilya ikiz, Japon ikiz {1122} ikiz düzlemi ile nadirdir.
Özgül ağırlık: 2.65
Kırılma Dumanlı Kuvars Göstergesi: 1,54-1,55
Dalgalanma aralığı: 0.009 maksimum
Pleokroyizma: farklı
Dumanlı Kuvars Sertlik: 7
Renk: siyah gri kahverengi
Parlaklık: vitreus
Dumanlı Kuvars Şeffaflık: Şeffaf
Yarılma: yok
Kırılma: conchoidal
Dumanlı Kuvars Streak: Beyaz
Index dönmek dumanlı kuvars Maden Bilgi Konular
Dumanlı Kuvars Kristaller Dumanlı Kuvars Gemstones (cairngorm gemstones)
QUARTZ (Dumanlı Kuvars) AĞAÇ BİLGİSİ

Dumanlı Kuvars madeni Quartz (SiO 2) bir macrocrystalline çeşittir. Kuvars yeryüzünde en bol tek mineraldir. Yer kabuğunun yaklaşık% 12’sini oluşturur, çok çeşitli mağmatik, metamorfik ve tortul kayaçlarda bulunur.

Kuvars çeşitleri genel olarak tek tek taneler veya kristaller büyüklüğüne göre iki gruba ayrılır; makrokristalin tek tek kristaller çıplak gözle ayırt olan quartz ve kriptokristalen kuvars içinde tek tek kristaller ışık altında kolayca ayırt olmak için çok küçüktür mikroskop.

Macrocrystalline kuvars çeşitleri şunlardır: Ametist , Ametrine , Kediler göz Kuvars , Sitrin , Phantom Kuvars , Kaya Kristal , Pembe Kuvars , Rutilated Kuvars ve dumanlı kuvars.
Mavi Aventurin Kuvars ve Yeşil Aventurin Kuvars aslında diğer renk kazandıran mineral yaygın taneleri ile macrocrystalline kuvars taneleri birbirine esas oluşan (bir kaya, bir mineral) kuvarsitlerden vardır.

Kuvars Kriptokristalin çeşitleri iki tipe ayrılabilir;. Elyaflı ve mikrogranüler Kalsedonu . Elyaflı Kriptokristalin çeşitleri uygulanan genel bir terimdir Akik . Kuvars kalsedon çeşitli bantlı lifli cryptocystalline örneğidir Carnelian , Krisopraz ve kan taşı diğer kalseduan olan Çeşitleri.
Chert çakmaktaşı ve hangi kuvars taneli kriptokristalin çeşitleri, uygulanan genel bir terimdir Jasper örneklerdir.

Index dönmek dumanlı kuvars Maden Bilgi Konular

SMOKY KUARTZ GÖRÜNÜŞÜ VE TANI ÖZELLİKLERİ

Dumanlı kuvars, kahverengi, gri veya siyah şeffaf kuvartstır. Genellikle bu boşluklarının olarak bilinen kaya boşluklarında içinde crytallizes kuvars damarlar oluşur. Aynı zamanda pegmatit daykları de boşluklarının veya ceplerinde yaygındır. Dumanlı kuvars boşluklarına ve geodes oluşturan boşluklarının kriptokristalin kuvars ikincil kuvars kristalleri olarak ortaya çıkabilir.

El işçiliği Dumanlı Kuvars Yüzük

El işçiliği Dumanlı Kuvars Yüzük

Dumanlı kuvartzın karakteristik rengi, kaya kristali kuvarsı radyoaktif elementlerin veya bitişik radyoaktif kayaçların uzun süre doğal radyasyona maruz kalması durumunda ortaya çıkar. Radyasyon için saydam kuvars maruz karakteristik renkler elde kuvars yapısındaki safsızlık oksidasyon durumları değiştirebilir de bilinmektedir Bu durumda süreçtir tamamen anlaşılamamıştır dumanlı kuvars . Sonraki ısıtma bu işlemi tersine çevirir.
Kaya kristal örnekleri ticari amaçlar için dumanlı kuvartzlara sentetik olarak ışınlanmaktadır.

Dumanlı kuvars genellikle karbondioksit veya su içeren minik boşluk kapanımlarına sahiptir. Bu dakikada sıvı kapanım yeterli sayıda varsa o zaman kuvars bulanıklaşır ve sütlü kuvars denir. Bir matriks kuvartz ve dumanlı kuvars kristalleri üzerindeki çoğu dumanlı kuvars formları bazen doğru sutun kuvartz derecelendirilir. Dumanlı kuvars, genellikle iki fazlı bir inklüzyon veya bilinen Sıvı ve gaz fazları hem de içeren boşluklar vardır kuvars enhydros . Nadiren de olsa, kuvartz içindeki iki fazlı inklüzyonlar çıplak gözle görülebilir ve gaz fazının sıvı faz içindeki gerçek hareketini gösterebilir.

Dumanlı kuvartz bazen çizgiler, girintiler ve kaldırılmış sonlandırmalar ile aşındırılmış bir desen oluşturur. Bu kazınmış sonlandırmaları kuvars kristal yapısı ile ilgili geometrik desenler düzenlenmiş açıkça görünür iç boşluklara eşliğinde, form olarak adlandırılır iskelet ya da ‘elestial’ kuvars . İskelet kuartzunun iç boşlukları, bazen çeşitli renklerde, bazen karbon dioksit veya su eşliğinde kil mineralleri içerir. Bu boşluklar katmanlı bir veya nervürlü yönü olabilir ve kristal neredeyse boş hale getirmek için bazen o kadar vadeli iskelet kuvars sebebiyet veren, telaffuz edilir. Occaisionally bu boşluklar iki fazlı inklüzyonlar olarak bilinen hem liguid ve gaz fazları içerir. Nadir durumlarda iskelet kuartzındaki bu iki fazlı inklüzyonlar, sıvı faz içindeki gaz fazının fiili hareketini gösterebilir (halka açık dumanlı kuvars ‘enhydros’ olarak bilinir).

Dumanlı kuvartzda birçok farklı mineral, inklüzyon oluşturabilir. Taş kullanımı dahil kuvars daha önemli çeşitlerinin bazıları rutilated kuvars ve tourmalinated kuvars. Dumanlı kuvars yer alan diğer bazı yaygın mineral kapanımlar klorit, götit ve hematit bulunmaktadır.

Phantom kuvars şekiller kristalin oluşumu önceki bir sahne özetleyen, dumanlı kuvars kristallerinin iç bazen mevcuttur. Bu içinde hayalet şekilleri fantom kuvars kristalleri genellikle klorit gibi ya da sütlü kuvars, renksiz kaya kristali veya yüzeylerinin çoğu veya tümü üzerinde oluştururlar açık veya daha koyu tonları dumanlı kuvars gibi kuvars diğer çeşitleri diğer mineraller oluşur kuvars kristali kendi kristalleşme kendi içinde hayali kristal anahat çevreleyen sonra yeniden büyüme sırasında zaman içinde belli bir noktada kuvars kristali.

Smoky Kuvars Yüzük

Smoky Kuvars Yüzük

Dumanlı kuvars, kristal alışkanlığı, şeffaflık, sertlik, camsı parlaklık, renk, konkoidal kırık, ortaya çıkma ve bölünme genel eksikliği ile tanınır.

Index dönmek dumanlı kuvars Maden Bilgi Konular

SMOKY QUARTZ TARİHİ BİLGİLERİ VE KULLANIMI

Dumanlı Kuvars Kuyumculuk

Pliny yaklaşık 2000 yıl önce, kuvars kristallerinin buzlardan oluştuğunu ve dağlarda bulunan karanlık yarıklardaki ve mağaralarda uzun süre soğuğa maruz kaldıklarını yazdı. Bu genel inanç, Avrupa’da modern jeolojinin gelişmeye başladığı 18. yüzyıla kadar çeşitli kültürlerde popüler olmuştur.

Dumanlı kuvartz, bin yıllar boyunca taşlar ve diğer süs eşyaları ve dindar nesneler olarak kullanılmıştır. Siyah dumanlı kuvars çok koyu kahverengi, bazen morion denir. Cepheli kahverengi dumanlı kuvars Dumanlı topaz adı olmuştur, ve olarak da bilinir Cairngorm İskoç dağlık Cairngorm Dağları eski bir yerleşim yeri adını.

Adı kuvars çapraz damar cevheri anlamına Sakson kelime querklufterz geliyor.

Astrolojik işaretler dumanlı kuvars Oğlak ve Yay vardır.

Adı açıkça kahverenginden gri renge türetilmiştir. Çok koyu dumanlı kuvars Morion denir. İskoçya’da, Scottish Highlands Cairngorm dağ gelen dumanlı kuvars takı kullanıldı ve taşlar buna göre Cairngorms çağrıldı.
Kahverengi, gri veya siyah olan tüm kuvartzlara dumanlı kuvartz denir (bkz. “Özgül Özellikler”).
Mücevherlerde yüzlü dumanlı kuvars “dumanlı topaz” olarak satılıyordu. Bunun hala yaygın bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum, ancak bildiğim kadarıyla tüccarlar kodeksinin artık buna izin vermediğini biliyorum.
Renksiz bir camın kıymetli maden olduğu sürece, dumanlı kuvartzın açık kaya kristalinden daha az değerde olduğu ilginçtir.

Özgül Özellikler

Dumanlı kuvars rengi ışınlama ve kristal kafes içine yerleşik alüminyum izleri kaynaklanır. Yerine [SiO 4] grup – Alüminyum bir [AIO 4] oluşturmak için silikon yerini alır. Kafes ücret dengesizliği dengelemek için, küçük tek değerlikli katyonlar (H +, Li + veya Na +) yanı sıra, kafes içine inşa edilmiştir. Katyon ve bir renk merkezi oluşur – Yüksek enerjili radyasyon [AIO 4] ekstra elektron aktarır. İlginç bir şekilde, H +, bu sürece müdahale gibi görünmektedir ve dahili hidrojen yüksek konsantrasyonlarda renk merkezlerinin oluşumunu inhibe [1] . Normal jeolojik ortamlarda bu işlem sadece 50 ° C’nin altındaki sıcaklıklarda gerçekleşebilir, aksi takdirde renk merkezi oluşum hızı renk merkezinin oluşum hızını aşar. Kristaller büyüdü sonra Yani kristallerin rengi uzun göründü. Bir kristalin, ortalama kompozisyona sahip bir granitte derin bir renk alması birkaç milyon yıl alacağı tahmin edilmektedir.

Dumanlı Kuvar Yüzük

Dumanlı Kuvar Yüzük

Bazen, radyoaktif kaynaklardan gelen radyasyon değil renklenmeye neden olan yüksek enerjili kozmik radyasyon olduğu söylenir. En azından alpin kuvars için, bu pek olası değildir. (Örneğin dumanlı kuvars ve kaya kristalleri hem bulunmuştur hangi dağ boşluklarının ilgili raporlar vardır -> Rufibach ve Martin ). Kalsit, bazı kristaller üzerinde büyüdü ve çevredeki kayalardan gelen radyasyondan korunuyordu. Tüm dağa nüfuz eden kozmik radyasyon kesinlikle bir kalsit tabakası ile durdurulmayacaktı.
Buna ek olarak, örneğin, Arkansas’tan gelen kuvarte, oldukça uzun süre (yaklaşık 200 milyon yıl) yatıyor ve en azından biraz dumanlı olmalı. Yapay radyasyonla kolayca dumanlı kuvartz haline getirilebilmesine rağmen, kuvars renksiz olduğunu bulmuştur.

Dumanlı kuvars rengi genellikle ametistinkinden çok daha homojen olmakla birlikte, kristallerin uçlarında sıklıkla daha yoğun olur. Zonar veya yamalı renk gösteren kristaller nadir değildir ve genellikle bunlar rhombohedral yüzler arasındaki kenarlarda en yoğun olarak renklendirilirler. Bazen koyu renk, organik bileşikler veya manganez oksit gibi kirliliklerden kaynaklanır, ancak bu kayalara “dumanlı kuvartz” denilmemelidir. Bu isim radyasyonla renklendirilen kuvartz için ayrılmıştır.

Gerçek dumanlı kuvars, yaklaşık 200 ° C’ye ısıtıldığında rengini kaybedecek ve kristal x- veya gama-ışınlarıyla ışınlandığında renk tekrar oluşacak. Dumanlı kuvartz ultraviyole ışığa duyarlıdır ve uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında soluk kalacaktır. Ancak ametist kadar hassas değildir.

Bazı yerlerde dumanlı kuvars, dumanlı olanlarla birlikte menekşe veya sarı renk bölgelerini gösterir. Farklı renkler “fantom” olarak farklı katmanlarda bulunabilir veya bir kristalde yamalı bir dağılım gösterirler.

Dumanlı kuvars dikroiktir ve polarize ışık (bkz bir a-ekseni etrafında açıldığında kırmızı-kahverengi, sarı-kahverengi renk değişikliği gösteren Fiziksel Özellikleri bir açıklama).

Dumanlı kuvars temelde aynı kristal alışkanlıkları görünür (örneğin uzun ya da kısa prizmatik, platy, trigonal alışkanlık, ya da iskelet kuvars scepters, gibi) (kristal görünen kristal yüzlerinin türüne göre belirlenir), ve kristal formları Kaya kristali olarak. İskelet kuvars ve iğne kuvartz bir istisna gibi görünüyor, her ikisi de hızlı büyüyen formlar ve ikincisi, bazı nedenlerden dolayı, çoğu durumda ışınlama üzerine koyulaşmıyor. Çok sık Dumanlı bir büyüme şeklidir , gwindel bu görünüşe göre sadece magmatik ve yüksek metamorfik kayalarda büyür ve genellikle çok yavaş büyür çünkü.

Gümüş Dumanlı Kuvars

Gümüş Dumanlı Kuvars

Bu yapay renksiz kuvars saçmak ve dumanlı kuvars olarak satmak hala yaygın bir uygulamadır. Büyük fuarlarda, bayiler bu kuvartzayı uygun bir şekilde etiketlemekle yükümlüdürler, ancak ışınlamanın kaynağının sadece kristallere bakarak doğal olup olmadığını anlamak imkansızdır, bu nedenle bazı satıcılar bunu yapmaz ve kurtulmazlar. ABD’de bir sürü ürün sterilizasyon aracı olarak gama ışınlarıyla ışınlanıyor ve bir kutu beyaz kuvarsın domateslerle aynı konveyör bandına birkaç kez koyulması gerekiyor. Genellikle bayiler aşırıya kaçıyor ve kristaller kuşkuyla siyah çıkıyor.
20 mm
1024×1240 186KB
The Sadece bir ışınlanmış olup olmadığını anlamak için ipuçları onun kökeni ve içinde büyüdü jeolojik ortamı. Sonuncusu bir matris parçası gerektirir. Derin renkte, neredeyse siyah kuvars genellikle sadece manganlı kayaçlarda görülür. Gang quartz nadiren siyahtır (en azından bunu hiç görmemiştim), bu nedenle kaşlarınızı galenit veya pirit ile birlikte siyah kuvars üzerine kaldırmalısınız.

Yer genellikle daha yararlıdır. Tipik bir örnek Arkansas’tır. Arkansas’dan doğal dumanlı kuvartlar var, ancak nadirdir ve dolayısıyla bir fuarda çok satılmaz. Arkansas’tan aldığınız dumanlı her şey ışınlanmış durumda. Sağdaki örnek muhtemelen içeride biraz bulutluydı ve prizmada çok sayıda küçük kristaller büyümüştür. Bu yüzden bazı muameleler gördü ve tabii ki, ne güzel bir parça aldınız. Arkansas’tan tipik bir dumanlı kuvartz için örnek olarak kullanılmak üzere bir kitapta bazen “dumanlı kuvartz” resmidir.
20 mm
832×1040 116KB – 1664×2080 376KB
Bir diğeri Örneğin, Romanya’dan gelen enginar kuvars (bir sonraki resimde gösteriliyor). 2004’te Hamburg maden fuarında siyah bir tane var, bazıları “en iyi” olduklarını söylese de, hmm, hiç bilmiyorsun, ucuz ve ben bir şeyler özlemeden önce … Elbette ki diğerleri sağ. Arka tarafta küçük dolomit kristalleriyle kaplıdır. Cavnic, Maramures, Romanya’dan.

Oluşma

Dumanlı kuvartz genellikle ışınımın renklenmesine neden olan radyoaktif elementlerin izlerini içerdiği için müdahaleci magmatik ve granit ve ortognays gibi bazı yüksek dereceli metamorfik kayaçlarda bulunur.
Volkanik kayalardan dumanlı kuvartz daha nadirdir, burada ametist ve renksiz kuvars hakimdir.

Tortul kayaçlardan dumanlı kuvartz çok sıra dışıdır. Radyoaktif elementlerin içerik genellikle çok düşüktür [2] . Tortul kayaçlardan bildirilen “dumanlı” kuvartelerin çoğu gerçek dumanlı kuvartstan değil, aynı zamanda siyah veya kahverengi inklüzyonları içeren kuvartzdandır.

Maden yataklarında bulunan gang kuarsları genellikle renksiz veya sadece hafifçe kahverengidir.

Yukarıda belirtildiği gibi, dumanlı kuvars için derin bir renk alması uzun zaman alıyor ve bu yaklaşık olarak sıcaklıkların altında kalıyor. 50 ° C. Dolayısıyla ana kaya radyoaktif olsa bile, kaya kristalleri dumanlı hale gelmeden önce bir süre düşük sıcaklık bölgelerine kadar yükseltilmiş olması gerekir. Alplerin dumanlı kuvartzının ve özellikle morionun birçok yerinde yüksek irtifalarda neden bulunmasının nedeni budur – dağların bu kısımları vadilerdeki kayalardan 2-8 milyon yıl daha uzun süre (serin) yüzeydedir.

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

Yerleri ve Numune

Avusturya
20 mm
950×1048 120KB – 1899×2096 387KB
Ya sahibim Bu örneği Tyrol’daki Virgental’daki bir Strahler’den aldım, fakat maalesef şahsen ondan değil, bu yüzden onun kesin kökenini bilmiyorum.
Çin
10 mm
1311×1000 184KB – 2622×2000 524KB
dumanlı Spessartine granatlı kuvars, Longshan Madeni, Guangdong Eyaleti, Çin.
20 mm
1350×1006 153kb – 2700×2012 500kb
Bu “Kış manzarası” – dumanlı kuvars kısmen kalsit kristalleriyle kaplıdır – gerçekten dikkat çekici, ancak akla gelen ilk soru “ışınlanmış mıdır?” Dir. Büyük ihtimalle. Kristallerin alt kısmındaki pirit izlerini görebildiğim için, kuvars muhtemelen bazı gang cevher yatağından gelmiştir ve bu ortamlardan gelen kuvartz genellikle karanlık değildir. Örnek, Hunan Eyaleti, Yaogangxian Madeninden alındı ve o bölgedeki dumanlı kuvartaların ışınlandığı bir rockhounding web forumu üyeleri söyledi.

50 mm
1519×928 201KB – 3038×1856 655KB
dumanlı Doğal ortamında kuvartz – granit cepler. Hu Jiang’ın bu örneği şeffaf ve eşit renklerde dumanlı kuvars kristalleriyle birlikte ince bir granit levha üzerinde çok daha küçük ortoklaz ve muskovit kristalleri gösteriyor. Kristaller, granit içinde bulunan kristallerden kaynaklanır, ancak muhtemelen kuvarsla dolu bir çatlak boyunca bir çizgi boyunca yoğunlaşmış gibi gözükür. Bazıları dik dikenli krom yüzleri gibi nadir kristal yüzleri gösterir, ancak ne yazık ki kristaller kısmen ince cebe hasla (soldaki kristallerdeki gri çizginin nedeni) ile kaplıdır.

Almanya
10 mm
1086×1006 146KB – 2172×2012 453KB
Bu Tortul kayaçtan dumanlı kuvars için bir örnektir. Medenbach, Hessen, Almanya yakınlarındaki kireç taşı / dolomit ocağından geliyor. Aynı yerden başka bir numune üzerinde bir test yaptık ve ısınmaya başladıkça, gerçek dumanlı kuvars olduğunu varsayabiliriz. Örneğin, Rheinische Schiefergebirge’deki birçok kalker ve dolomit ocaklarında bulunan tipik kuvartetlerden farklı değildir, örn. Çok eşanlı, kısa prizmatik, yarı şeffaf, soğan benzeri katmanlı iç yapı gösteren ve genellikle çift sonlu . Ancak, yakındaki Westerwald yanardağlarından yükselen sulardaki radyoaktif iz elementlerinden radyasyon dozu aldı.

DUMANLI KUVARS TAŞI YÜZÜK

DUMANLI KUVARS TAŞI YÜZÜK

10 mm
1323×946 149KB – 2646×1892 442KB
Bu Juchem taşocağındaki bazaltın dışına çıkan bir jeodürün parçası olan Niederwörresbach. Idar-Oberstein bölgesindeki bu bölge, akik ve ametist ile daha fazla ünlüdür, ancak görebileceğiniz gibi, volkanik bir kaya içerisinde koyu renkli dumanlı kuvars bulmak da mümkündür.

10 mm
900×1000 94KB – 1800×2000 326KB
Usingen Taunus Dağları, Almanya’da çok ünlü bir kuvars konumdadır. Kuvarslar büyük hidrotermal damarlarda bulunur ve cam imalatında kullanılmak üzere ocaklarda maden çıkartılır. Kuvars kristalleri (dumanlı ve sütiçmesi) genellikle agregalarda oluşur ve genellikle prizmadaki yüzleri yoktur, çoğunlukla imgedeki örnek gibi enginar büyüme formları gösterirler. Fantomlar çok yaygındır.
İsviçre

İsviçre, tabii ki, dumanlı kuvars için klasik bir konumdur. Alps dumanlı kuvars genellikle sözde bulunan Alp tipi çatlaklar bu kayalar, bir ışınlama kaynaklı dumanlı kuvars oluşumuna neden olacak kadar radyoaktif elementler taşımak gibi, granit ve gnayslar özellikle de, (aynı zamanda “alpin tipi yarıklar” denir) . İlginçtir ki, bu kayaçlarda bile, dumanlı kuvars çoğunlukla 2500 m’nin üzerindeki rakımlarda bulunurken, alttaki kristaller daha az renkli veya hatta renksiz olma eğilimindedir. Bunun olası nedeni, dumanlı kuvars renk merkezlerinin yaklaşık 50 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda stabil olmadığı ve kristallerin yeterince uzun süre düşük sıcaklıklarda ışınıma tabi tutulması gerçeğidir. Kristaller yüzeyden yaklaşık 10 km yüksekte oldukça yüksek sıcaklıklarda büyüdükleri için, fissür taşıyan kaya önce renk merkezleri dengede kalmadan yükseltilmiş ve soğutulmuştur. Vadi tabanındaki kayalar, yüksek rakımdaki kayalar soğutulduğu sürece soğutulmamıştır.