OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 239 GR
  • AYNI GÜN KARGO
  • EPİDOT MİNARELİ
  • EŞİ YOKTUR
  • KDV DAHİL
  • ÖZEL KOLEKSİYON GEM PARÇASI

Epidot Kayalarda bulunan silikat bir mineraldir . Bu kayalarda , epidot genellikle amfiboller, feldispatlar , kuvars ve klorit ile ilişkilidir. Metamorfizma tarafından değiştirilen mineral tanelerin yerine geçer. Granit kesen damarlarda sıklıkla bulunur. Pegmatitlerde monoklinik kristaller olarak oluşur. Ayrıca masif formda ve mermerler ve şistlerdeki kontakt metamorfizma ile oluşturulan veya değiştirilen monoklinik kristaller olarak bulunur.

Saf Epidot Kristali

Saf Epidot Kristali

Epidot genellikle sarımsı yeşilden fıstık yeşili renklerinde değişir. Daha az sıklıkla kahverengimsi yeşilden siyaha kadardır. Masif formda, genellikle vitröz parlaklık ile yarı saydamdır. Mermerden ve pegmatitten iyi biçimlendirilmiş kristaller genellikle şeffaftır.

Epidot, Ca2 (A1, Fe) (Si04) (Si207) 0 (OH) ‘nin kimyasal bir bileşimine sahiptir. Clinozoisite’li katı çözelti serisinin son üyesidir . Bu seride epidot demiri, yavaş yavaş Ca2A3 (SiO4) (Si207) O (OH) son üyeli kinozoit kompozisyonuna alüminyum ile değiştirilir. Klinozoit genellikle epidottan daha açık renklidir, çünkü epidotun yeşilimsi ila kahverengimsi rengini üreten demir demirdir.
Mineral Kimyasal bileşim
Alanit (CaX) (A120 Fe) (Si207) (Si04) 0 (OH)
X, bu nadir dünyalardan biridir: Ce, La, Nd, Y.
Askagenite (MnNd) (A120 Fe) (Si207) (SiO4) 02
klinozoisit Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Sr bazen bir Ca yerine geçer.
Dissakisite (CaX) (A120 Mg) (Si207) (Si04) 0 (OH)
X, Ce veya La olabilir.
Dollaseite (CaCe) (Mg2Al) (Si207) (Si04) (OH) F
Epidot Ca2 (Al 2 Fe) (Si04) (Si207) 0 (OH)
Pb veya Sr kalsiyumdan birinin yerini alabilir.
Ferriallanite (CaX) (Fe2Al) (Si04) (Si207) 0 (OH)
X, Ce veya La olabilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SAF EPİDOT KRİSTALİ MUHTEŞEM RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;KOLEKSİYON İÇİN İDEAL PARÇA SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR ÜRÜN;

239 GR  70 X 60 X 30 MM

 

Epidot Özellikleri

Epidot Özellikleri

Hankokit (CaPb) (Al2 (Fe, Mn) (Si04) (Si207) 0 (OH)
Khristovite (CaCe) (MgAlMn) (Si04) (Si207) (OH) F
Manganipiemontite (XY) (Mn 2 Al) (Si04) (Si207) 0 (OH)
(XY) (MnLa) veya (CaSr) olabilir.
Mukhinite (Ca2) (A120) (Si04) (Si207) 0 (OH)
piyemontit (X) (A120 Mn) (Si04) (Si207) 0 (OH)
(X) (Ca2), (CaPb) veya (CaSr) olabilir.
Uedaite (MnCe) (Al 2 Fe) (Si04) (Si207) 0 (OH)
zoisit Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Epidote (mineral grubu) nedir?

Epidot mineral grubunun üyeleri, izole edilmiş ve eşleştirilmiş silis tetrahedronlardan oluşan bir kristal yapıya sahiptir. A2M3 (Si207) (SiO4) O (OH) ‘nin genel kimyasal bileşimini paylaşırlar. “A”, kalsiyum, manganez, stronsiyum, kurşun veya bazen nadir bulunan bir toprak elementin eşleşmesidir. “M” genellikle demir, magnezyum, manganez veya vanadyum ile eşleştirme alüminyumdur. Epidot grubunun bazı üye mineralleri, kimyasal bileşimleri ile tabloda listelenmiştir.
Epidote, farklı insanları farklı şekillerde etkilediği bilinen bir taştır. Enerjisinden nasıl etkilendiğiniz, bir dereceye kadar baskın düşünme biçiminize bağlı olabilir

Titreşimin size daha fazlasını getirdiği bilinmektedir. Ne anlama geliyor? Bu, farkındalığınıza açıkça getirdiği için sahip olduğunuz özelliklerin akışından faydalanabileceğinizle ilgilidir.
Epidote Epidote Kümesi

Aynı zamanda Pistacite olarak da bilinir ve refahın sağlanmasına çok yardımcı olduğu söylenir, çünkü cömert olduğunuz sürece daha fazla cömertlik ve daha fazla refah göstereceksiniz.

Bu, gelişmiş ilişkiler dahil olmak üzere çeşitli şekillerde, hayatınızda çeşitli iyi şeyler deneyimlemenize yardımcı olabilir.
Bu nereden? Epidote Anlamı

Bu taş Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Bulgaristan, Norveç, Avusturya, Fransa, Rusya, Meksika ve ABD dahil olmak üzere çok sayıda yerde bulundu.

En yaygın renk yeşildir ve koyu yeşil, sarı yeşil veya neredeyse siyah olabilir. Taşın formu, çoğu taş lifli ya da masif, bazıları prizmatik kristaller olarak ortaya çıkacak şekilde değişir.

Adının anlamı Yunanca ‘artış’ kelimesinden geliyor ve aynı zamanda Pistacite adıyla da bilinir. Bu mineral, Unakite Jasper’ın yeşil kalıntısıdır.

Kuvarsın bu taşla birleşimi, kuvarsın amplifikasyon özelliklerinden dolayı, bu birleşik enerjiyi dışa doğru rezonansa almak için daha güçlü bir harekete geçmesine yardımcı olur.

Dream Quartz olarak bilinen taş , kuvarsta , genellikle Actinolite içeren, taşta çok ince iğneler olduğu için görülmesi zor olsa bile Epidot’tur .

Bu kombinasyon ortaya çıkan titreşimi oldukça farklı kılar. Dream Quartz taşları genellikle opak sütlü bir yeşildir, ancak Epidote ile taş üzerinde veya berrak bir kuvars da olabilirler.

Ayrıca, Idocrase, Garnet, Diopside kristalleri , Prehnit, Kalsit, Albit ve Kuvars olarak da bilinen Vesuvianite gibi bir dizi diğer minerallerle birlikte bulunur.
Neden Kullanıyorsun?

Epidot Taşı Faydaları

Epidot Taşı Faydaları

Eğer ruhsal gelişiminiz üzerinde çalışıyorsanız, bu taş, ruhsal davranışta bulunmanıza yardımcı olacak faydalı metafiziksel özelliklere ve güçlü bir titreşime sahiptir.

Bu taş, kendinizin çeşitli yönleriyle ilgili farkındalığınızı artıracaktır ve bilmeniz gereken en yüksek yararınız için değiştirmeniz gereken bir tavrı serbest bırakmaya karşı dirençli olmanız çok yardımcı olabilir.

Epidote, içinde sizi hayallerinizin yaşamını sürdürmekten alıkoymaktan alıkoyacak cesarete sahip olmanıza yardımcı olacak bir enerjiye sahiptir.

Epidote’un size getirdiği cesaret dolu kucaklamaya başlarken, gerçekte kim olduğunuzu ve manevi amacınızı daha iyi bilmenize yardımcı olacaktır.
Epidote Epidot

Bu taş değişim için bir katalizör ve ideallerinizi netleştirdikten sonra hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenizde size yardımcı olacak.

Bu taş, titreşiminizi yükseltirseniz, düşüncelerinizin ve eylemlerinizin eylemleriyle gerçekliğinizi tamamen değiştirmenize olanak sağlanabileceğini öğrenmenize yardımcı olur.
Ne Çekiyorsun?

Çok olumsuz bir insan iseniz, bu özellikleri olumsuz özellikleri vurguladığı için kullanmaktan kaçınmayı seçebilirsiniz. Bu titreşim en yüksek iyiliğiniz için çalışır, ancak rahat değildir.

Tüm çakralarda çalışır ve sürece yardım etmek için Epidote’in enerjisi fiziksel olarak titreşiminizi arttıracaktır. Bu, olumsuzluktan daha kolay kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bu size yardımcı olacaktır, çünkü eğer olumsuz özellikler daha açık hale gelirse, yaşamınızda değişiklik yaparak dikkatinize gelen şeyler üzerinde çalışmanın gerekli olduğunu hissedebilirsiniz.

Öte yandan, olumlu bir düşünürseniz, bu taşın titreşimi, olumlu özelliklerinizi vurgulayacak ve size aynı şeyi getirecektir.

Epidot Taşı Nedir

Epidot Taşı Nedir

Çoğu insan, içinde hem olumlu hem de olumsuz özelliklerin bir karışımına sahiptir ve bazı özelliklerin kendiniz yerine başkalarında tanınması daha kolay olabilir.
Epidote Epidot

Birçoğunuz, genel olarak olumlu olsanız bile, kendinizin varolmayacağınız kısımlarının olabileceğinin farkındasınız.

Bu özellikleri vurgulayan Epidote sayesinde, zorunluluk gereği, değişmeye teşvik edildiğiniz için yaşamak zorlaşır. Bazı insanlar bunun öfke, açgözlülük, kıskançlık ve diğer olumsuz özellikler gibi şeyleri salıvermenizin mümkün olacağı için bunun olumlu bir şey olduğunu düşünüyor.

Hayatınızı düşünmek ve yaşamak için daha olumlu bir yöntemle değiştirebilmeniz sizin için yararlıdır.
İyileştirme Özellikleri ve Kilo Kaybı

Kızgınlık hissetmiş veya başkaları tarafından reddedilmiş hissetmişseniz ve bu duyguları kilo vererek somutlaştırdıysanız, bu taş size yardımcı olacaktır.

Bu taş güçlü iyileşme özelliklerine sahiptir ve ne zaman dinlenmeniz gerektiğine veya ne zaman diyetinize daha iyi bakmanız gerektiğinin farkında olmanıza yardımcı olabilir.

Epidote, kendinizi daha hafif ve daha özgür hissetmenize yardımcı olacak ve geçmişten gelen duyguların farkında olmanızı kolaylaştıracak. Bu, hem hisleri hem de ağırlığı serbest bırakmanıza yardımcı olur.
Epidote Epidot

Duygular için güçlü bir şifa taşıdır ve tüm yeşil taşlar gibi kalp çakrası içinde güçlü bir rezonansa sahiptir. Güçlü titreşimi, değişimi sağlamak için tüm çakralarda çalışacaktır.

Bu taş sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve bağışıklık sistemine ve sinir sistemine yardımcı olacaktır. Adrenal bezlere, safra kesesi, karaciğer, tiroid ve beyine yardımcı olduğu söylenir.

Sizi duygusal olarak canlandıracak enerjisi sayesinde, bunun hem olumsuz duyguları salıvermenize hem de ilişkili duygusal sorunları iyileştirmenize olanak sağlaması mümkün olabilir.
Bu nasıl kullanılır

Epidote’u iyi kristal tedarikçilerden satın alabilirsiniz ve gerçekten kendiniz üzerinde çalışmaya hazırsanız vücudunuzda bir parça tutabilirsiniz. Takıdaki bazı taşlar kadar yaygın değildir.

Bu kristallerin kristalimsi tipinin kesilmesi zordur, ki bu taşların sıradışı özelliklerinden kaynaklanmaktadır, bu yüzden bu taşları kesmek için deneyimli bir kesici gerekir.

Vücudunuzda bir parça bulundurmayı seçseniz de, duygu akını yaşarsanız, rahatsız edici etkilere sahip olmanın mümkün olduğunu unutmayın.
Epidote

Epidot Nedir

Epidot Nedir

Epidote güçlü iyileşme özelliklerine sahiptir ve bunlar mükemmel sağlık sonuçları yaratabilir. Not: Derin duygusal problemlerin olduğunun farkındaysanız, metafizik şifacıların bakımı altında kullanmak en iyisi olabilir.

Günde birkaç dakika meditasyonda kullanmayı ve o zamanlar dikkatinize gelen özellikleri nasıl yönetebileceğiniz konusunda rehberlik etmeyi isteyebilirsiniz.

Meditasyon sırasında, bu taşların tezahür etmeye yardımcı olduğu biliniyorsa, bir dizi olumlu etkiyi deneyimlemenize yardımcı olmak için programlanabilir.
Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Bu taşların çoğu kuvarsla bir araya gelebildiğinden, bu programlamayı güçlendirir. Programlamaya başlamadan önce, lütfen akan suyun altında iyice temizlendiğinden emin olun.
Epidote Quartz Epidote aka Rüya Kuvars

Meditasyonunuza girerken ve programlamadan önce, elinizde tutun ve temizlemek için beyaz ışık isteyin ve içindeki olumsuzlukları giderin.

Bunu programlamak için kristali elinizde tutun ve hayatınıza girmek istediğiniz olumlu yönleri derinlemesine düşünün.

Bu düşünceleri birkaç dakika tutmaya devam edebilirsiniz, ruhun gerekli niteliklerle programladığını sezgisel olarak hissedinceye kadar.

Bu programlama eylemini vurgulayabilir ve kaygılarınızla ilgili olumsuz yönleri serbest bırakmanıza ve taşın daha yüksek bir bereket ve refah seviyesine ulaşmanıza yardımcı olmasını sağlamanıza izin verebilir.
Kişisel ilişkilerde iyileşme sağlamak

Epidot

Epidot

Epidotun insanları çeşitli şekillerde etkilediği bilinmektedir. Bu, enerjisinin sizi daha fazlasını getireceği gibi, baskın düşünme biçiminize bağlı olacaktır.

Bazı insanlar onun üzerinde faydalı bir etkiye sahip olduğunu veya bazı insanlarda bu taşın titreşiminin ters etkiye sahip olabileceğini düşünüyor.
Epidote In Quartz Berrak Kuvarsda Yeşil Epidot

Taşla çalışarak ve enerjisinin titreşiminizi yükseltmesine izin vererek, yaşamınızda mükemmel bir dizi sonucu ortaya çıkarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Refaha yardım edebilir, çünkü cömert olduğunuz sürece daha fazla cömertlik ve refah göstereceğiniz sürece, hayatınızda çeşitli iyi şeyler deneyimleyeceksiniz.

Bu, kişisel ilişkilerinizde bir iyileşme sağlamak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir.

“En çok özlenen bile olsa tüm değişiklikler melankoliye sahip. Çünkü geride bıraktığımız şey kendimizin bir parçası. Bir başkasına girmeden önce bir hayata ölmek zorundayız.” Anatole France.
Diğer Taşlarla Birleştirmek

Olumsuzluğa karşı ek koruma sağlamak için Ametist Kristalleri ile birleştirin.

Tezahür etkilerini vurgulamak için Tsavorite Garnet ile kullanmayı seçebilirsiniz, ancak düşüncenizin olumlu olduğundan emin olmanız gerekir.

Moldavite titreşimi, titreşimi daha yüksek alacaktır ve arzu ettiğiniz şeyi pozitif kaldığınız sürece yaşamınıza getirme sürecine yardımcı olabilir.

Vücudun fiziksel iyileşmesi üzerinde çalışıyorsanız, iyileşme titreşiminde bir artışa neden olacağından Seraphinite Epidote ile birlikte kullanılabilir. Epidot, çoğunlukla fıstık yeşili rengi ile tanınan silikatlı bir mineraldir. Bir zamanlar renginden dolayı pistakit olarak biliniyordu, ancak kabul edilen mineralojik adı, sayısız kristal yüzünden dolayı Yunancadan “toplama” için gelen bir epidot. Şeffaf koyu yeşil kristaller, değerli taşlar şeklinde kesilmiş ve bir miktar krom diyopsit , krom dravit turmalin veya itakraz (vesuvianite) ‘e benzemektedir .

Kimyasal bileşim ile, epidot kalsiyum alüminyum demir silikattır. Mohs ölçeğinde 6 ila 7 arasında bir sertliğe sahiptir. Ayırt edici özelliklerinden biri, kristallerin farklı açılardan (yeşil, kahverengi ve sarı) farklı renkleri gösterdikleri güçlü pleokroizmdir . Epidot, pyrop garnet’inkine benzer bir yüksek kırılma indisine (1.729 ila 1.768) sahiptir ve cilalandığında parlak bir vitröz parlaklığa sahiptir.

Antep Fıstığı Yeşil Epidote Kaba

Epidot Taşı Satış

Epidot Taşı Satış

Antep Fıstığı Yeşil Epidote Kaba
Epidot aslında kimyasal bileşimlerinde bazı farklılıklar gösteren ilgili minerallerin bir ailesidir . Clinozoisite , zoisit ile aynı kimyasal bileşimi veren, demir bakımından düşük beyaz veya pembe epidottur . Piemontit opaktır ve manganez içeren kırmızı bir tür epidot iken, tawmawite Burma’dan koyu yeşil bir krom içeren epidottur .

Epidot birikintileri, Sri Lanka (Ceylon), Myanmar (Burma), Brezilya, Mozambik, Kenya, Meksika, Avusturya, Norveç ve ABD gibi birçok yerde bulunur.

Tumbled Unakite
Eskitme Unakite
Epidot ayrıca bazı kayaların önemli bir bileşenidir. Epidosite , kuvars ve epidottan oluşan bir kayadır . Unakite , epidot, pembe ortoklaz feldispat ve renksiz kuvarsdan oluşan değiştirilmiş granittir. İlk keşfedilen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kuzey Carolina’daki Unakas Dağları’ndan sonra adlandırılmıştır. Kaliteli unakite iyi bir cila alır ve takı için kabaşon üretmek veya dekoratif süs taş oymaları ve çeşitli nesneler şeklinde biçimlendirmek için kullanılır.

Unakite, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde ve ayrıca Brezilya, Güney Afrika ve Sierra Leone’de bulunur.

Epidot Kayalarda bulunan silikat bir mineraldir . Bu kayalarda , epidot genellikle amfiboller, feldispatlar , kuvars ve klorit ile ilişkilidir. Metamorfizma tarafından değiştirilen mineral tanelerin yerine geçer. Granit kesen damarlarda sıklıkla bulunur. Pegmatitlerde monoklinik kristaller olarak oluşur. Ayrıca masif formda ve mermerler ve şistlerdeki kontakt metamorfizma ile oluşturulan veya değiştirilen monoklinik kristaller olarak bulunur.

Saf Epidot Kristali

Saf Epidot Kristali

Epidot genellikle sarımsı yeşilden fıstık yeşili renklerinde değişir. Daha az sıklıkla kahverengimsi yeşilden siyaha kadardır. Masif formda, genellikle vitröz parlaklık ile yarı saydamdır. Mermerden ve pegmatitten iyi biçimlendirilmiş kristaller genellikle şeffaftır.

Epidot, Ca2 (A1, Fe) (Si04) (Si207) 0 (OH) ‘nin kimyasal bir bileşimine sahiptir. Clinozoisite’li katı çözelti serisinin son üyesidir . Bu seride epidot demiri, yavaş yavaş Ca2A3 (SiO4) (Si207) O (OH) son üyeli kinozoit kompozisyonuna alüminyum ile değiştirilir. Klinozoit genellikle epidottan daha açık renklidir, çünkü epidotun yeşilimsi ila kahverengimsi rengini üreten demir demirdir.
Mineral Kimyasal bileşim
Alanit (CaX) (A120 Fe) (Si207) (Si04) 0 (OH)
X, bu nadir dünyalardan biridir: Ce, La, Nd, Y.
Askagenite (MnNd) (A120 Fe) (Si207) (SiO4) 02
klinozoisit Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Sr bazen bir Ca yerine geçer.
Dissakisite (CaX) (A120 Mg) (Si207) (Si04) 0 (OH)
X, Ce veya La olabilir.
Dollaseite (CaCe) (Mg2Al) (Si207) (Si04) (OH) F
Epidot Ca2 (Al 2 Fe) (Si04) (Si207) 0 (OH)
Pb veya Sr kalsiyumdan birinin yerini alabilir.
Ferriallanite (CaX) (Fe2Al) (Si04) (Si207) 0 (OH)
X, Ce veya La olabilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SAF EPİDOT KRİSTALİ MUHTEŞEM RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;KOLEKSİYON İÇİN İDEAL PARÇA SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR ÜRÜN;

239 GR  70 X 60 X 30 MM

 

Epidot Özellikleri

Epidot Özellikleri

Hankokit (CaPb) (Al2 (Fe, Mn) (Si04) (Si207) 0 (OH)
Khristovite (CaCe) (MgAlMn) (Si04) (Si207) (OH) F
Manganipiemontite (XY) (Mn 2 Al) (Si04) (Si207) 0 (OH)
(XY) (MnLa) veya (CaSr) olabilir.
Mukhinite (Ca2) (A120) (Si04) (Si207) 0 (OH)
piyemontit (X) (A120 Mn) (Si04) (Si207) 0 (OH)
(X) (Ca2), (CaPb) veya (CaSr) olabilir.
Uedaite (MnCe) (Al 2 Fe) (Si04) (Si207) 0 (OH)
zoisit Ca2A3 (Si04) (Si207) O (OH)
Epidote (mineral grubu) nedir?

Epidot mineral grubunun üyeleri, izole edilmiş ve eşleştirilmiş silis tetrahedronlardan oluşan bir kristal yapıya sahiptir. A2M3 (Si207) (SiO4) O (OH) ‘nin genel kimyasal bileşimini paylaşırlar. “A”, kalsiyum, manganez, stronsiyum, kurşun veya bazen nadir bulunan bir toprak elementin eşleşmesidir. “M” genellikle demir, magnezyum, manganez veya vanadyum ile eşleştirme alüminyumdur. Epidot grubunun bazı üye mineralleri, kimyasal bileşimleri ile tabloda listelenmiştir.
Epidote, farklı insanları farklı şekillerde etkilediği bilinen bir taştır. Enerjisinden nasıl etkilendiğiniz, bir dereceye kadar baskın düşünme biçiminize bağlı olabilir

Titreşimin size daha fazlasını getirdiği bilinmektedir. Ne anlama geliyor? Bu, farkındalığınıza açıkça getirdiği için sahip olduğunuz özelliklerin akışından faydalanabileceğinizle ilgilidir.
Epidote Epidote Kümesi

Aynı zamanda Pistacite olarak da bilinir ve refahın sağlanmasına çok yardımcı olduğu söylenir, çünkü cömert olduğunuz sürece daha fazla cömertlik ve daha fazla refah göstereceksiniz.

Bu, gelişmiş ilişkiler dahil olmak üzere çeşitli şekillerde, hayatınızda çeşitli iyi şeyler deneyimlemenize yardımcı olabilir.
Bu nereden? Epidote Anlamı

Bu taş Mozambik, Pakistan, Güney Afrika, Bulgaristan, Norveç, Avusturya, Fransa, Rusya, Meksika ve ABD dahil olmak üzere çok sayıda yerde bulundu.

En yaygın renk yeşildir ve koyu yeşil, sarı yeşil veya neredeyse siyah olabilir. Taşın formu, çoğu taş lifli ya da masif, bazıları prizmatik kristaller olarak ortaya çıkacak şekilde değişir.

Adının anlamı Yunanca ‘artış’ kelimesinden geliyor ve aynı zamanda Pistacite adıyla da bilinir. Bu mineral, Unakite Jasper’ın yeşil kalıntısıdır.

Kuvarsın bu taşla birleşimi, kuvarsın amplifikasyon özelliklerinden dolayı, bu birleşik enerjiyi dışa doğru rezonansa almak için daha güçlü bir harekete geçmesine yardımcı olur.

Dream Quartz olarak bilinen taş , kuvarsta , genellikle Actinolite içeren, taşta çok ince iğneler olduğu için görülmesi zor olsa bile Epidot’tur .

Bu kombinasyon ortaya çıkan titreşimi oldukça farklı kılar. Dream Quartz taşları genellikle opak sütlü bir yeşildir, ancak Epidote ile taş üzerinde veya berrak bir kuvars da olabilirler.

Ayrıca, Idocrase, Garnet, Diopside kristalleri , Prehnit, Kalsit, Albit ve Kuvars olarak da bilinen Vesuvianite gibi bir dizi diğer minerallerle birlikte bulunur.
Neden Kullanıyorsun?

Epidot Taşı Faydaları

Epidot Taşı Faydaları

Eğer ruhsal gelişiminiz üzerinde çalışıyorsanız, bu taş, ruhsal davranışta bulunmanıza yardımcı olacak faydalı metafiziksel özelliklere ve güçlü bir titreşime sahiptir.

Bu taş, kendinizin çeşitli yönleriyle ilgili farkındalığınızı artıracaktır ve bilmeniz gereken en yüksek yararınız için değiştirmeniz gereken bir tavrı serbest bırakmaya karşı dirençli olmanız çok yardımcı olabilir.

Epidote, içinde sizi hayallerinizin yaşamını sürdürmekten alıkoymaktan alıkoyacak cesarete sahip olmanıza yardımcı olacak bir enerjiye sahiptir.

Epidote’un size getirdiği cesaret dolu kucaklamaya başlarken, gerçekte kim olduğunuzu ve manevi amacınızı daha iyi bilmenize yardımcı olacaktır.
Epidote Epidot

Bu taş değişim için bir katalizör ve ideallerinizi netleştirdikten sonra hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenizde size yardımcı olacak.

Bu taş, titreşiminizi yükseltirseniz, düşüncelerinizin ve eylemlerinizin eylemleriyle gerçekliğinizi tamamen değiştirmenize olanak sağlanabileceğini öğrenmenize yardımcı olur.
Ne Çekiyorsun?

Çok olumsuz bir insan iseniz, bu özellikleri olumsuz özellikleri vurguladığı için kullanmaktan kaçınmayı seçebilirsiniz. Bu titreşim en yüksek iyiliğiniz için çalışır, ancak rahat değildir.

Tüm çakralarda çalışır ve sürece yardım etmek için Epidote’in enerjisi fiziksel olarak titreşiminizi arttıracaktır. Bu, olumsuzluktan daha kolay kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bu size yardımcı olacaktır, çünkü eğer olumsuz özellikler daha açık hale gelirse, yaşamınızda değişiklik yaparak dikkatinize gelen şeyler üzerinde çalışmanın gerekli olduğunu hissedebilirsiniz.

Öte yandan, olumlu bir düşünürseniz, bu taşın titreşimi, olumlu özelliklerinizi vurgulayacak ve size aynı şeyi getirecektir.

Epidot Taşı Nedir

Epidot Taşı Nedir

Çoğu insan, içinde hem olumlu hem de olumsuz özelliklerin bir karışımına sahiptir ve bazı özelliklerin kendiniz yerine başkalarında tanınması daha kolay olabilir.
Epidote Epidot

Birçoğunuz, genel olarak olumlu olsanız bile, kendinizin varolmayacağınız kısımlarının olabileceğinin farkındasınız.

Bu özellikleri vurgulayan Epidote sayesinde, zorunluluk gereği, değişmeye teşvik edildiğiniz için yaşamak zorlaşır. Bazı insanlar bunun öfke, açgözlülük, kıskançlık ve diğer olumsuz özellikler gibi şeyleri salıvermenizin mümkün olacağı için bunun olumlu bir şey olduğunu düşünüyor.

Hayatınızı düşünmek ve yaşamak için daha olumlu bir yöntemle değiştirebilmeniz sizin için yararlıdır.
İyileştirme Özellikleri ve Kilo Kaybı

Kızgınlık hissetmiş veya başkaları tarafından reddedilmiş hissetmişseniz ve bu duyguları kilo vererek somutlaştırdıysanız, bu taş size yardımcı olacaktır.

Bu taş güçlü iyileşme özelliklerine sahiptir ve ne zaman dinlenmeniz gerektiğine veya ne zaman diyetinize daha iyi bakmanız gerektiğinin farkında olmanıza yardımcı olabilir.

Epidote, kendinizi daha hafif ve daha özgür hissetmenize yardımcı olacak ve geçmişten gelen duyguların farkında olmanızı kolaylaştıracak. Bu, hem hisleri hem de ağırlığı serbest bırakmanıza yardımcı olur.
Epidote Epidot

Duygular için güçlü bir şifa taşıdır ve tüm yeşil taşlar gibi kalp çakrası içinde güçlü bir rezonansa sahiptir. Güçlü titreşimi, değişimi sağlamak için tüm çakralarda çalışacaktır.

Bu taş sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve bağışıklık sistemine ve sinir sistemine yardımcı olacaktır. Adrenal bezlere, safra kesesi, karaciğer, tiroid ve beyine yardımcı olduğu söylenir.

Sizi duygusal olarak canlandıracak enerjisi sayesinde, bunun hem olumsuz duyguları salıvermenize hem de ilişkili duygusal sorunları iyileştirmenize olanak sağlaması mümkün olabilir.
Bu nasıl kullanılır

Epidote’u iyi kristal tedarikçilerden satın alabilirsiniz ve gerçekten kendiniz üzerinde çalışmaya hazırsanız vücudunuzda bir parça tutabilirsiniz. Takıdaki bazı taşlar kadar yaygın değildir.

Bu kristallerin kristalimsi tipinin kesilmesi zordur, ki bu taşların sıradışı özelliklerinden kaynaklanmaktadır, bu yüzden bu taşları kesmek için deneyimli bir kesici gerekir.

Vücudunuzda bir parça bulundurmayı seçseniz de, duygu akını yaşarsanız, rahatsız edici etkilere sahip olmanın mümkün olduğunu unutmayın.
Epidote

Epidot Nedir

Epidot Nedir

Epidote güçlü iyileşme özelliklerine sahiptir ve bunlar mükemmel sağlık sonuçları yaratabilir. Not: Derin duygusal problemlerin olduğunun farkındaysanız, metafizik şifacıların bakımı altında kullanmak en iyisi olabilir.

Günde birkaç dakika meditasyonda kullanmayı ve o zamanlar dikkatinize gelen özellikleri nasıl yönetebileceğiniz konusunda rehberlik etmeyi isteyebilirsiniz.

Meditasyon sırasında, bu taşların tezahür etmeye yardımcı olduğu biliniyorsa, bir dizi olumlu etkiyi deneyimlemenize yardımcı olmak için programlanabilir.
Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Bu taşların çoğu kuvarsla bir araya gelebildiğinden, bu programlamayı güçlendirir. Programlamaya başlamadan önce, lütfen akan suyun altında iyice temizlendiğinden emin olun.
Epidote Quartz Epidote aka Rüya Kuvars

Meditasyonunuza girerken ve programlamadan önce, elinizde tutun ve temizlemek için beyaz ışık isteyin ve içindeki olumsuzlukları giderin.

Bunu programlamak için kristali elinizde tutun ve hayatınıza girmek istediğiniz olumlu yönleri derinlemesine düşünün.

Bu düşünceleri birkaç dakika tutmaya devam edebilirsiniz, ruhun gerekli niteliklerle programladığını sezgisel olarak hissedinceye kadar.

Bu programlama eylemini vurgulayabilir ve kaygılarınızla ilgili olumsuz yönleri serbest bırakmanıza ve taşın daha yüksek bir bereket ve refah seviyesine ulaşmanıza yardımcı olmasını sağlamanıza izin verebilir.
Kişisel ilişkilerde iyileşme sağlamak

Epidot

Epidot

Epidotun insanları çeşitli şekillerde etkilediği bilinmektedir. Bu, enerjisinin sizi daha fazlasını getireceği gibi, baskın düşünme biçiminize bağlı olacaktır.

Bazı insanlar onun üzerinde faydalı bir etkiye sahip olduğunu veya bazı insanlarda bu taşın titreşiminin ters etkiye sahip olabileceğini düşünüyor.
Epidote In Quartz Berrak Kuvarsda Yeşil Epidot

Taşla çalışarak ve enerjisinin titreşiminizi yükseltmesine izin vererek, yaşamınızda mükemmel bir dizi sonucu ortaya çıkarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Refaha yardım edebilir, çünkü cömert olduğunuz sürece daha fazla cömertlik ve refah göstereceğiniz sürece, hayatınızda çeşitli iyi şeyler deneyimleyeceksiniz.

Bu, kişisel ilişkilerinizde bir iyileşme sağlamak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir.

“En çok özlenen bile olsa tüm değişiklikler melankoliye sahip. Çünkü geride bıraktığımız şey kendimizin bir parçası. Bir başkasına girmeden önce bir hayata ölmek zorundayız.” Anatole France.
Diğer Taşlarla Birleştirmek

Olumsuzluğa karşı ek koruma sağlamak için Ametist Kristalleri ile birleştirin.

Tezahür etkilerini vurgulamak için Tsavorite Garnet ile kullanmayı seçebilirsiniz, ancak düşüncenizin olumlu olduğundan emin olmanız gerekir.

Moldavite titreşimi, titreşimi daha yüksek alacaktır ve arzu ettiğiniz şeyi pozitif kaldığınız sürece yaşamınıza getirme sürecine yardımcı olabilir.

Vücudun fiziksel iyileşmesi üzerinde çalışıyorsanız, iyileşme titreşiminde bir artışa neden olacağından Seraphinite Epidote ile birlikte kullanılabilir. Epidot, çoğunlukla fıstık yeşili rengi ile tanınan silikatlı bir mineraldir. Bir zamanlar renginden dolayı pistakit olarak biliniyordu, ancak kabul edilen mineralojik adı, sayısız kristal yüzünden dolayı Yunancadan “toplama” için gelen bir epidot. Şeffaf koyu yeşil kristaller, değerli taşlar şeklinde kesilmiş ve bir miktar krom diyopsit , krom dravit turmalin veya itakraz (vesuvianite) ‘e benzemektedir .

Kimyasal bileşim ile, epidot kalsiyum alüminyum demir silikattır. Mohs ölçeğinde 6 ila 7 arasında bir sertliğe sahiptir. Ayırt edici özelliklerinden biri, kristallerin farklı açılardan (yeşil, kahverengi ve sarı) farklı renkleri gösterdikleri güçlü pleokroizmdir . Epidot, pyrop garnet’inkine benzer bir yüksek kırılma indisine (1.729 ila 1.768) sahiptir ve cilalandığında parlak bir vitröz parlaklığa sahiptir.

Antep Fıstığı Yeşil Epidote Kaba

Epidot Taşı Satış

Epidot Taşı Satış

Antep Fıstığı Yeşil Epidote Kaba
Epidot aslında kimyasal bileşimlerinde bazı farklılıklar gösteren ilgili minerallerin bir ailesidir . Clinozoisite , zoisit ile aynı kimyasal bileşimi veren, demir bakımından düşük beyaz veya pembe epidottur . Piemontit opaktır ve manganez içeren kırmızı bir tür epidot iken, tawmawite Burma’dan koyu yeşil bir krom içeren epidottur .

Epidot birikintileri, Sri Lanka (Ceylon), Myanmar (Burma), Brezilya, Mozambik, Kenya, Meksika, Avusturya, Norveç ve ABD gibi birçok yerde bulunur.

Tumbled Unakite
Eskitme Unakite
Epidot ayrıca bazı kayaların önemli bir bileşenidir. Epidosite , kuvars ve epidottan oluşan bir kayadır . Unakite , epidot, pembe ortoklaz feldispat ve renksiz kuvarsdan oluşan değiştirilmiş granittir. İlk keşfedilen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kuzey Carolina’daki Unakas Dağları’ndan sonra adlandırılmıştır. Kaliteli unakite iyi bir cila alır ve takı için kabaşon üretmek veya dekoratif süs taş oymaları ve çeşitli nesneler şeklinde biçimlendirmek için kullanılır.

Unakite, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde ve ayrıca Brezilya, Güney Afrika ve Sierra Leone’de bulunur.