OTANT�K TA�

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 15.11 GR
 • 20 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • MUHTEŞEM RENK DOKUSU
 • ÖZEL KUTUSUNDA

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ MUHTEŞEM RENK DOKULU İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI (20 KARAT) YÜZÜK ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA..

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Ya Turkuaz Firuze Türk taşı anlamına gelir. Bu isim için neden Firuze Türkiye üzerinden Avrupa’ya ihraç edilmiş olmasıdır. ** Firuze Neyshabouri iki ana kategoride Ajami ve Shajari ayrılmıştır. Nişabur Firuze mayın: Nişabur Firuze Firuze madeninin Maden, çünkü mükemmel kalitede özellikle Ajami tip önemli değil, aynı zamanda küresel düzeyde değil sadece ve Shajarian’dan özel ün ayrılır. Numuneler kıymetli taşın değeri için Londra, Tahran ve Meşhed Jeoloji delil doğal taş Firuze maden müzesi sergiledi. 19 ton yıllık üretim kapasitesi 9 milyon ton rezerv ile benim Coğrafi konum 55 km sen Lghrby at Nişabur, Sabzevar ve “mayın” köyünde eski yol. Yaklaşık cevheri madenciliği ham Turquoise ton başına 8 ile 10 lira arasında elde edilir. Nişabur Firuze mayın coğrafi içinde 36, 28, 15, 20 ve 58 Kuzey ve Doğu yer almaktadır. Mine mineralizasyon Valley Village alanı ve yaklaşık 1.500 metre deniz seviyesinden maden işçilerin konumda yer almaktadır.

 

Nişabur Nvmvlytdar kireçtaşı dağ Firuze maden bölgesi kumtaşı ve kayrak ile yapılmış. Bu sedimanlar alçı ve tuz sayısız mevduat içeren örnekler işletimde bulunmaktadır. Senozoik dönemi Trakythay Pvrfyzy ana taş volkanik kayaçlar nüfuz edilir. Kullanılan kaya kütlelerinden Firuze ayrı torbalara göre silahın çekiç ile ve döken ezilmiş olması. Atılmış malzemeler tekrar gözden geçirilir ve Firuze onlardan ayrılır kalan. Nişabur Firuze mayınlar artık dağ madencilik operasyonda toprak ve kaya iki gruba ayrılmıştır. Dağı Maden dağlarda yer almaktadır. Firuze taşlar gang veya atık kaya kırık ve kaldırılabilir ve Firuze gerekir ilişkilidir. Alan ve dağ tabanına kum madencilik yıpranmış bulunan ve Firuze taşlı yıkanmış ve yaratılmış olan dağın dibine taşımaları,. Madencilik Koohi vadi boyunca İşletim altın Kadim içinde mavi altı. Biz ileriye bkz vadinin doğu tarafında. Bir dört Vadisi mağara vardır.

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Eski Abdul Mağarası olarak bilinen ilk mağara Bvashaqy denir. Diğer değerli Firuze mağara mağaralar, efektler ve daha güzel. İkinci mağara Kırmızı Mağarası denir. Üçüncü, dördüncü mağara mağara mağara mağara, kral ve az. Firuze Klnd, Bylm ve barut çıkarıldı tarafından, eski. Klnd nedeniyle barut eylem tozu daha iyi çalışmak, Firuze bir taslaktır. Orada yamaca kum ocağı. Nedeniyle kar, yağmur, güneş ve rüzgar, dağlar ve toprak ile karışık kum taneleri dökülen için ayrışma ve erozyon geçişi yana, Firuze aralarında bulundu. Genellikle tozlu Firuze benim çok iyidir. Firuze cevher bir hayranı olarak uzmanlar tarafından kesilmiş ve parlatılmış, madeni çıkarılan. Her şey düzgün ve daha büyük, daha değerli olduğunu. Bazı yetmiş metre derinliğe sahip tüneller ve kuyu kazarak madenlerden çıkarılan Firuze taşlar, yapılır. Biz elde edilir% 5 ila% 12 saf Firuze tutarından mayınlı cevheri yılda 70-35 ton var.

Firuze türleri Nişaburi:

Ajami Turquoise:. Firuze Net geniş ve yuvarlak ve Firuze mavi rengin en yüksek fiyatlı parçalar yüzük için kullanılan olan Firuze, bu sınıflandırmayı şunlardır bölmek 2 Ajami 1 Firuze Neyshabouri Shajari Ajami yarım Renk:. düz Firuze mavi renk Suudi Arabistan’da madalya için kullanılan Arapça gibi Firuze zona, ancak taş gitti ve Firuze mavisi yalnızca bir katmanı edilir:. önceki türü var da Firuze Arapça Sarımsak kalan Bant Firuze Firuze Nymrng Çıta biraz daha parlak olduğunu Firuze Beyaz Bant:.. mavi çok parlak Chghalh Firuze.:. Firuze büyük ve yuvarlak, ama Firuze Ajami en çok parlak aqua gibi renkler ile Chghalh Nymrng: Firuze daha açık bir renk Firuze halka Shajari ile nispeten büyük dairesel yapı: Firuze Firuze birkaç tahıl Rg’nin · hdar topluluk kaya araya içerisinde oluşmuştur söylemek Firuze Blossom.:.

camgöbeği Chghalh ve Firuze delik veya yumuşak Firuze tohumları biraz daha küçük olduğunu Firuze çok küçük ve cevherler bulunan lensler biraz daha büyüktür. kalın Firuze taşlar nispeten kaba ve seyrek, Turquoise en düşük olarak görülmektedir ince, ince damarlar Neyshabouri olduğunu. Bu inanılmaz olabilir, ancak satış için 2000 dolara kadar Amerika’da Ajami Firuze tırnak büyüklüğünde yetişkin insan. Taş Turquoise Yazın Susa Darius’un sarayı kitabelerinde bilinen antik taşlar biridir Firuze öyküsü (Ahsayyn) denilen ve Harezm Sarayı Zyntalat getirildi nerede belli değil. Firuze Taş zaman tüm krallara onlardan bir hediye olarak tüm krallıklar krallar Cyrus ve Darius Büyük istemektedir. İtalya’da ünlü mavi taş nedeniyle yaklaşık 6 bir sertlik ile Firuze Firuze mavi ve yeşil alüminyum fosfat. Pahalı takı olarak kullanıldığı açıktır, Firuze mavi. Ancak kuvars oldukça yumuşaktır.

İran Nişabur Firuze Taşı

İran Nişabur Firuze Taşı

 

Bu mineraller bulundu, ha · RNG gri yeşil parlak gök mavisi bir dizi doğal olarak. Renkli Firuze mavisi, yüksek kalite ve yeşil veya mavi soluk çok nadir olduğunu ve az değer ise, çok daha fazla. Özellikler Firuze renkli kaliteli Firuze mavisi, Chynyv parlak, yüksek sertlik kayıtlı. SBZ, soluk renk gül ve kirleri kalite Firuze azaltan faktörler vardır Yolu uyumluluk Firuze:. Firuze bulunmuştur kurak ve yarı kurak ortamlarda bakır yataklarının en sık olduğunu. Firuze alanında bakır yüksek olan yerlerde ortaya çıkar. Firuze taşlar Al2O3 zengin ve fosfor yönünden zengin ve bazen Msdar, hayvan kemik fosiller üzerinde oluşturulan yüzey çözümleri etkisi ile oluşan bakır yüzey çözümleri etkisi kaynaklanır. Tanır ve Turquoise değeri farklı formlarda ince taneli içerir, ince Firuze, Kmpakt, gözenekli, Klyray, kümeleme, dendritik ve bazen bir kapak. Firuze kaya kristali bulunan şekilsiz ve dağınık çizgiler ve pul gibi görünüyor ve çoğunlukla görünmez. Firuze doğada Blvrhhay ve ilgi çok düşük oranlar parlatılabilir ve renkleri kabul edilmiştir. Firuze mavi gökyüzü, mavi, yeşilimsi, sarımsı yeşil, gri-yeşil, mavi, çivit mavisi ve orada beyaz. Mavi gökyüzü ve yeşil düşük kaliteli türüdür. Çok fazla alüminyum görülebilir varsa çok daha yeşil mavi ve beyaz varsa demir cevheri bakır miktarı yüksekse o en değerli Firozeh mavi azalma değer.

Yeşil Firuze rengi yavaş yavaş değişebilir. Nedeniyle mineral düşük bir değere sonuçlanan, solgunluk neden yoğun ışığa veya ısıya bana uzun bir zaman alacaktı. Renk nedeniyle iyonuna kristalleşme sıcaklığının kesim akuamarin su gibi beyaz bir ortamda orada kaybolması durumunda su Cu2t sulu Firuze mavisi rengi beyaz, kaybolur. Türkuazı benekli olduğu bilinmektedir. Gevşek Firuze ve renk tonları ile beyaz Bazı türleri geçici yağlı boya başlar yerleştirilir ama bir süre sonra o eksikti.

 

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Yağ ise Firuze yeşil uygulanır. Streak beyazdır ve bazen yeşil Firuze açık. Sentetik Firuze renkli taşlar “becerileri” onlar adına Khazra tarafından çağrıldı. Bir kırık yüzeyi beyaz olarak Firuze Firuze durumunda mola başlangıçta tanısı kondu. Firuze bir tortul kaya fosfat. Hava şartlarıyla kayaçlarda mineraller kayaçların bu minerallerin ayrışma kullanılan henüz etkileyecek hazırlamak için arzu edilir, rengini kaybeder. Mumları üflemek için kullanılan içi boş bir boru ile deney opak olacak Firuze ve kahverengi pul yeşil alev rengi bölünmüş. Firuze (Kryzvkla) çok benzer, ancak fark onları birbirinden ayırt etmek zordur sadece mineral. Içi boş bir boru ile deney mum Firuze kahverengi kabuğunu, ama Kryzvkla değişiklikleri darbe için kullanılır. Böylece içi boş boru Firuze Firuze dorsal yüzey alevi etkileyecek kuyumcular tespit etmek için kullanılan mumları üflemek için kullanılan, daha sonra yere Zrhbynhay göz ısıtılır. Firuze kahverengi kabuğun durumunda. Ortak Rgchhhayy siyah veya çizgiler var daha önce bu mineral Firuze sadece taş bulundu, ama bugün o uzmanlara çok zor olacağını biliyoruz hatta doğal gibi veya başka bir sentetik mineraller gibi işlenir. Çoğunda örümcek ağı Firuze olduğunu Kahverengi kaya Firuze oluştuğunu kaydetti. Düzenli ve düzensiz şekilli damarlar bazan planlarım Firuze örümcek neresinde düşer ve pazar Shajari açısından söylüyorlar. Bu düzenli ve güzel Firuze değerini artırmak ve eğer Firuze değerini azaltacaktır düzensiz baz puan patchiness olacaktır. Firuze Firuze yüzük, küpe, Avrupalıların imalatında kullanılırsa, konteynerleri mahkeme. Artırılması yolu vardır Hayat Firuze A) gelişme lehçe b içerir) deterjan ve alkol c ile yıkamak değil) yağlı cilt ve kozmetik d ile temas eksikliği) ışık ve toza maruz değildir. E) Firuze Firuze, sıcak su ve ev kimyasallarını tehdit ve aynı zamanda kaya Hydraty kompozisyonu, çünkü tehlike üzerinde Arada bir süre çizilmelere Firuze Temizleme. Firuze taş canlı ve deterjanlar gibi yağ ve kimyasallara duyarlı, son derece hassas ve rengi değişecektir. Taş gözenekleri yağ emer ve renk Firuze değişti olacaktır. Klorlu temizleyiciler iyi kaçınılmalıdır ultrasonik yakınlığı kullanmayın. Su ve ışık Firuze rengini değiştirebilirsiniz. Firuze yağlar, kremler, kolonya. Firuze taşlar, süs taşları ve firuze gibi değerli taşların temizlenmesi ile temas olmamalıdır üç şey yanıt hasar ve var olduğu içinde birçok Frjhay nedeniyle su ile yıkanmış, olmamalıdır. Bu yumuşak bir pamuk ile temizleyin veya deri parlatmak için daha iyidir.

Firuze Erkek Yüzük

Firuze Erkek Yüzük

TURKUAZ TAŞI

Firuze mineralizasyon kolayca kir ve toz tarafından kirletilmektedir. Bunun üzerine sona erme olumsuz etkisi. Suda çok uzun süre bırakıldığında, aynı şekilde azalır. Yağ ya da yağ Firuze yüzeyinde ovulmakta ve yavaş yavaş yağ emerek havadaki toz partiküllerinin, gözenekleri doldurur ve Firuze parlaklık yok ise. Yağ parçacıkları derinden nüfuz ederse, o parlatılabilir, onun mineral özelliklerini kaybedebilir ve yeniden parlatılmış. Firuze kabuğun şekli. Firuze sebebiyle yeşil veya mavi bakır mevcudiyetinde için alev sıcaklığı ve alev koyu renkli rengidir. Firuze kapalı bir tüp yerleştirilir ise, yüksek sıcaklık olan kristalleşme Firuze suyu ayırır, böylece test tüpü duvara etkisi görünür ve mineraller bulanıklık için onur kırıcı olduğunu. Nispeten “yumuşak mükemmel” Firozeh? Firuze takı yapılır nasıl Aşamaları duyarlı. Bu Firuze renk azalmakta kullanılabilir anlamına gelir. Bu nedenle, hatta Fyrvz için · hhayy kalite iyileştirme süreci kabul edilen bir lehçe içerir. Sırayla Operasyonu sertliğini artırmak ve lehçe zaman kaçınılması üzerinde solmasını mineral, Firuze renk dayanıklılığı arttırılmış neden olacaktır. Wax-Resin Firuze o Firuze daldırma yapılır şekilde türüdür. Bugün, bu iyileştirmeler en Firuze ve Firuze fiyat ve aslında yükselişi değer. CNC Turquoise Türleri nadiren Kurulu. Çoğunlukla “Cabochan. Mineral Firuze boncuklar ve fantezi de kesilebilir kesim olduğunu. Namvrtryn ve Prkhvahantryn Nişabur Firuze İhracat Yaptığı Ülkeler İran, Amerika, Mısır, Afganistan, İran Firuze Firuze Firuze 2000 yıldan itibaren. zaten ekstre. Nişabur köyü yakınlarındaki Firuze mayın mayın renkte yüksek kaliteli Firuze zemin. çeşitli yüksek 2012 metre, Firuze ve Firuze kalite Ajami güney Meşhed, kuzeydoğu Nişabur ek Shajari. Firuze Bu gibi, hiçbir aile ağacı vardır Kerman, HB ve orada Birjand Ajami. Avrupalılar ve İranlılar Shajari tipi Fort bakanı yakın Yezd ve Taft B. kuzeydoğu şehir. Sina Yarımadası’nda eski Firuze mayın Srabyt Alkhadm zaman içinde bulunduğu Bu, Mısır Birinci Hanedanı Gül Kraliçesi (Queenzer) Kraliçe, bu konumu üzerinden sağlanmaktadır M.Ö. 4000 yılına ve hiç şüphesiz Firuze kolye dayanıyor. alüminyum oksit Firuze,% 84/36, s% CO 12/34 kimyasal bileşimi, bakır oksit% 27/9, 47/19% su, hem de nikel ve manganez katışkılar içerir. Firuze 8 / 2-6 / 2 ‘lik bir özgül ağırlığa ve 65/1 61/1 ve 5-6 zor bir kırılma indeksine sahiptir. İki pozitif itme mavi floresan özellikleri. Firuze kırılgandır. Firuze cam ve biraz mumsu parlaklık. Genellikle, ışık geçmez. Perdeler çok ince ise, o mavi ışık geçirir. ** CNC Firuze Firuze parlatma tekerlek ve karışım sakız kadar kullanarak olmuştur torna. Badakhshan’dan ve mür Zımpara Hindistan’dan getirdi. Tekerlek çalışma ve Firuze yapraklar üzerinde sol elle sağ eli ile zımpara taşı.Yıpranmış parmaklar, bu saklı tutulacaktır kapatmak için deri veya kumaş veya ahşap parmak parçası olmak. Bu tekerlekleri kullanmadan önce, dağlarda Firuze kaba taşlar o taşlama oldu Mytrashydnd durum hazırladık, bulunan. Aynı zamanda, Firuze gibi küçük kutlamalar. Firuze, öğütüldükten sonra, parlatma. Hazırlanması sırasında bulundu cilalı taşlar üzerinde deri bir parça ile Firuze zemin. Japonya çocuk işçiliği ve aşındırıcı bir cila üç kişi için yeterli. Hazırlık tahıllar ve Firuze parçaların boyutuna ve şekline bağlıdır. En yaygın iki form istenir. Ok koni biridir. Düz artık düzdür. Ok araziler daha hızlı, kaliteli ve iyi durumda sonuçlanan, daha fazla önem var. Ama Fyrvz · ok değil ince hazırlıklarını ve onlar gibi kutlamalar düz yapar hhayy. Zemin kabaca ise dışbükey olduğu oval kesti. Dışbükeylik yüksektir kalitesidir. Renkli Firuze hazırlık ok. Ok Firuze ve aqua oyma ise nedeniyle beyaz dış yarıçapının incelmesi üstünde tepe kabul edilebilir ve alanını azaltır. Büyük parçalar gibi Firuze Arapça genellikle düz kutlamalar genellikle hatalı olup renkli. Ancak, vb Firuze rolleri boya ve altın, korona ile vitiligo ve BHQ Firuze gibi dezavantajları olduğunu çizilen tam kaplı.

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ
 • 15.11 GR
 • 20 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • MUHTEŞEM RENK DOKUSU
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ MUHTEŞEM RENK DOKULU İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI (20 KARAT) YÜZÜK ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA..

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Ya Turkuaz Firuze Türk taşı anlamına gelir. Bu isim için neden Firuze Türkiye üzerinden Avrupa’ya ihraç edilmiş olmasıdır. ** Firuze Neyshabouri iki ana kategoride Ajami ve Shajari ayrılmıştır. Nişabur Firuze mayın: Nişabur Firuze Firuze madeninin Maden, çünkü mükemmel kalitede özellikle Ajami tip önemli değil, aynı zamanda küresel düzeyde değil sadece ve Shajarian’dan özel ün ayrılır. Numuneler kıymetli taşın değeri için Londra, Tahran ve Meşhed Jeoloji delil doğal taş Firuze maden müzesi sergiledi. 19 ton yıllık üretim kapasitesi 9 milyon ton rezerv ile benim Coğrafi konum 55 km sen Lghrby at Nişabur, Sabzevar ve “mayın” köyünde eski yol. Yaklaşık cevheri madenciliği ham Turquoise ton başına 8 ile 10 lira arasında elde edilir. Nişabur Firuze mayın coğrafi içinde 36, 28, 15, 20 ve 58 Kuzey ve Doğu yer almaktadır. Mine mineralizasyon Valley Village alanı ve yaklaşık 1.500 metre deniz seviyesinden maden işçilerin konumda yer almaktadır.

 

Nişabur Nvmvlytdar kireçtaşı dağ Firuze maden bölgesi kumtaşı ve kayrak ile yapılmış. Bu sedimanlar alçı ve tuz sayısız mevduat içeren örnekler işletimde bulunmaktadır. Senozoik dönemi Trakythay Pvrfyzy ana taş volkanik kayaçlar nüfuz edilir. Kullanılan kaya kütlelerinden Firuze ayrı torbalara göre silahın çekiç ile ve döken ezilmiş olması. Atılmış malzemeler tekrar gözden geçirilir ve Firuze onlardan ayrılır kalan. Nişabur Firuze mayınlar artık dağ madencilik operasyonda toprak ve kaya iki gruba ayrılmıştır. Dağı Maden dağlarda yer almaktadır. Firuze taşlar gang veya atık kaya kırık ve kaldırılabilir ve Firuze gerekir ilişkilidir. Alan ve dağ tabanına kum madencilik yıpranmış bulunan ve Firuze taşlı yıkanmış ve yaratılmış olan dağın dibine taşımaları,. Madencilik Koohi vadi boyunca İşletim altın Kadim içinde mavi altı. Biz ileriye bkz vadinin doğu tarafında. Bir dört Vadisi mağara vardır.

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Eski Abdul Mağarası olarak bilinen ilk mağara Bvashaqy denir. Diğer değerli Firuze mağara mağaralar, efektler ve daha güzel. İkinci mağara Kırmızı Mağarası denir. Üçüncü, dördüncü mağara mağara mağara mağara, kral ve az. Firuze Klnd, Bylm ve barut çıkarıldı tarafından, eski. Klnd nedeniyle barut eylem tozu daha iyi çalışmak, Firuze bir taslaktır. Orada yamaca kum ocağı. Nedeniyle kar, yağmur, güneş ve rüzgar, dağlar ve toprak ile karışık kum taneleri dökülen için ayrışma ve erozyon geçişi yana, Firuze aralarında bulundu. Genellikle tozlu Firuze benim çok iyidir. Firuze cevher bir hayranı olarak uzmanlar tarafından kesilmiş ve parlatılmış, madeni çıkarılan. Her şey düzgün ve daha büyük, daha değerli olduğunu. Bazı yetmiş metre derinliğe sahip tüneller ve kuyu kazarak madenlerden çıkarılan Firuze taşlar, yapılır. Biz elde edilir% 5 ila% 12 saf Firuze tutarından mayınlı cevheri yılda 70-35 ton var.

Firuze türleri Nişaburi:

Ajami Turquoise:. Firuze Net geniş ve yuvarlak ve Firuze mavi rengin en yüksek fiyatlı parçalar yüzük için kullanılan olan Firuze, bu sınıflandırmayı şunlardır bölmek 2 Ajami 1 Firuze Neyshabouri Shajari Ajami yarım Renk:. düz Firuze mavi renk Suudi Arabistan’da madalya için kullanılan Arapça gibi Firuze zona, ancak taş gitti ve Firuze mavisi yalnızca bir katmanı edilir:. önceki türü var da Firuze Arapça Sarımsak kalan Bant Firuze Firuze Nymrng Çıta biraz daha parlak olduğunu Firuze Beyaz Bant:.. mavi çok parlak Chghalh Firuze.:. Firuze büyük ve yuvarlak, ama Firuze Ajami en çok parlak aqua gibi renkler ile Chghalh Nymrng: Firuze daha açık bir renk Firuze halka Shajari ile nispeten büyük dairesel yapı: Firuze Firuze birkaç tahıl Rg’nin · hdar topluluk kaya araya içerisinde oluşmuştur söylemek Firuze Blossom.:.

camgöbeği Chghalh ve Firuze delik veya yumuşak Firuze tohumları biraz daha küçük olduğunu Firuze çok küçük ve cevherler bulunan lensler biraz daha büyüktür. kalın Firuze taşlar nispeten kaba ve seyrek, Turquoise en düşük olarak görülmektedir ince, ince damarlar Neyshabouri olduğunu. Bu inanılmaz olabilir, ancak satış için 2000 dolara kadar Amerika’da Ajami Firuze tırnak büyüklüğünde yetişkin insan. Taş Turquoise Yazın Susa Darius’un sarayı kitabelerinde bilinen antik taşlar biridir Firuze öyküsü (Ahsayyn) denilen ve Harezm Sarayı Zyntalat getirildi nerede belli değil. Firuze Taş zaman tüm krallara onlardan bir hediye olarak tüm krallıklar krallar Cyrus ve Darius Büyük istemektedir. İtalya’da ünlü mavi taş nedeniyle yaklaşık 6 bir sertlik ile Firuze Firuze mavi ve yeşil alüminyum fosfat. Pahalı takı olarak kullanıldığı açıktır, Firuze mavi. Ancak kuvars oldukça yumuşaktır.

İran Nişabur Firuze Taşı

İran Nişabur Firuze Taşı

 

Bu mineraller bulundu, ha · RNG gri yeşil parlak gök mavisi bir dizi doğal olarak. Renkli Firuze mavisi, yüksek kalite ve yeşil veya mavi soluk çok nadir olduğunu ve az değer ise, çok daha fazla. Özellikler Firuze renkli kaliteli Firuze mavisi, Chynyv parlak, yüksek sertlik kayıtlı. SBZ, soluk renk gül ve kirleri kalite Firuze azaltan faktörler vardır Yolu uyumluluk Firuze:. Firuze bulunmuştur kurak ve yarı kurak ortamlarda bakır yataklarının en sık olduğunu. Firuze alanında bakır yüksek olan yerlerde ortaya çıkar. Firuze taşlar Al2O3 zengin ve fosfor yönünden zengin ve bazen Msdar, hayvan kemik fosiller üzerinde oluşturulan yüzey çözümleri etkisi ile oluşan bakır yüzey çözümleri etkisi kaynaklanır. Tanır ve Turquoise değeri farklı formlarda ince taneli içerir, ince Firuze, Kmpakt, gözenekli, Klyray, kümeleme, dendritik ve bazen bir kapak. Firuze kaya kristali bulunan şekilsiz ve dağınık çizgiler ve pul gibi görünüyor ve çoğunlukla görünmez. Firuze doğada Blvrhhay ve ilgi çok düşük oranlar parlatılabilir ve renkleri kabul edilmiştir. Firuze mavi gökyüzü, mavi, yeşilimsi, sarımsı yeşil, gri-yeşil, mavi, çivit mavisi ve orada beyaz. Mavi gökyüzü ve yeşil düşük kaliteli türüdür. Çok fazla alüminyum görülebilir varsa çok daha yeşil mavi ve beyaz varsa demir cevheri bakır miktarı yüksekse o en değerli Firozeh mavi azalma değer.

Yeşil Firuze rengi yavaş yavaş değişebilir. Nedeniyle mineral düşük bir değere sonuçlanan, solgunluk neden yoğun ışığa veya ısıya bana uzun bir zaman alacaktı. Renk nedeniyle iyonuna kristalleşme sıcaklığının kesim akuamarin su gibi beyaz bir ortamda orada kaybolması durumunda su Cu2t sulu Firuze mavisi rengi beyaz, kaybolur. Türkuazı benekli olduğu bilinmektedir. Gevşek Firuze ve renk tonları ile beyaz Bazı türleri geçici yağlı boya başlar yerleştirilir ama bir süre sonra o eksikti.

 

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Yağ ise Firuze yeşil uygulanır. Streak beyazdır ve bazen yeşil Firuze açık. Sentetik Firuze renkli taşlar “becerileri” onlar adına Khazra tarafından çağrıldı. Bir kırık yüzeyi beyaz olarak Firuze Firuze durumunda mola başlangıçta tanısı kondu. Firuze bir tortul kaya fosfat. Hava şartlarıyla kayaçlarda mineraller kayaçların bu minerallerin ayrışma kullanılan henüz etkileyecek hazırlamak için arzu edilir, rengini kaybeder. Mumları üflemek için kullanılan içi boş bir boru ile deney opak olacak Firuze ve kahverengi pul yeşil alev rengi bölünmüş. Firuze (Kryzvkla) çok benzer, ancak fark onları birbirinden ayırt etmek zordur sadece mineral. Içi boş bir boru ile deney mum Firuze kahverengi kabuğunu, ama Kryzvkla değişiklikleri darbe için kullanılır. Böylece içi boş boru Firuze Firuze dorsal yüzey alevi etkileyecek kuyumcular tespit etmek için kullanılan mumları üflemek için kullanılan, daha sonra yere Zrhbynhay göz ısıtılır. Firuze kahverengi kabuğun durumunda. Ortak Rgchhhayy siyah veya çizgiler var daha önce bu mineral Firuze sadece taş bulundu, ama bugün o uzmanlara çok zor olacağını biliyoruz hatta doğal gibi veya başka bir sentetik mineraller gibi işlenir. Çoğunda örümcek ağı Firuze olduğunu Kahverengi kaya Firuze oluştuğunu kaydetti. Düzenli ve düzensiz şekilli damarlar bazan planlarım Firuze örümcek neresinde düşer ve pazar Shajari açısından söylüyorlar. Bu düzenli ve güzel Firuze değerini artırmak ve eğer Firuze değerini azaltacaktır düzensiz baz puan patchiness olacaktır. Firuze Firuze yüzük, küpe, Avrupalıların imalatında kullanılırsa, konteynerleri mahkeme. Artırılması yolu vardır Hayat Firuze A) gelişme lehçe b içerir) deterjan ve alkol c ile yıkamak değil) yağlı cilt ve kozmetik d ile temas eksikliği) ışık ve toza maruz değildir. E) Firuze Firuze, sıcak su ve ev kimyasallarını tehdit ve aynı zamanda kaya Hydraty kompozisyonu, çünkü tehlike üzerinde Arada bir süre çizilmelere Firuze Temizleme. Firuze taş canlı ve deterjanlar gibi yağ ve kimyasallara duyarlı, son derece hassas ve rengi değişecektir. Taş gözenekleri yağ emer ve renk Firuze değişti olacaktır. Klorlu temizleyiciler iyi kaçınılmalıdır ultrasonik yakınlığı kullanmayın. Su ve ışık Firuze rengini değiştirebilirsiniz. Firuze yağlar, kremler, kolonya. Firuze taşlar, süs taşları ve firuze gibi değerli taşların temizlenmesi ile temas olmamalıdır üç şey yanıt hasar ve var olduğu içinde birçok Frjhay nedeniyle su ile yıkanmış, olmamalıdır. Bu yumuşak bir pamuk ile temizleyin veya deri parlatmak için daha iyidir.

Firuze Erkek Yüzük

Firuze Erkek Yüzük

TURKUAZ TAŞI

Firuze mineralizasyon kolayca kir ve toz tarafından kirletilmektedir. Bunun üzerine sona erme olumsuz etkisi. Suda çok uzun süre bırakıldığında, aynı şekilde azalır. Yağ ya da yağ Firuze yüzeyinde ovulmakta ve yavaş yavaş yağ emerek havadaki toz partiküllerinin, gözenekleri doldurur ve Firuze parlaklık yok ise. Yağ parçacıkları derinden nüfuz ederse, o parlatılabilir, onun mineral özelliklerini kaybedebilir ve yeniden parlatılmış. Firuze kabuğun şekli. Firuze sebebiyle yeşil veya mavi bakır mevcudiyetinde için alev sıcaklığı ve alev koyu renkli rengidir. Firuze kapalı bir tüp yerleştirilir ise, yüksek sıcaklık olan kristalleşme Firuze suyu ayırır, böylece test tüpü duvara etkisi görünür ve mineraller bulanıklık için onur kırıcı olduğunu. Nispeten “yumuşak mükemmel” Firozeh? Firuze takı yapılır nasıl Aşamaları duyarlı. Bu Firuze renk azalmakta kullanılabilir anlamına gelir. Bu nedenle, hatta Fyrvz için · hhayy kalite iyileştirme süreci kabul edilen bir lehçe içerir. Sırayla Operasyonu sertliğini artırmak ve lehçe zaman kaçınılması üzerinde solmasını mineral, Firuze renk dayanıklılığı arttırılmış neden olacaktır. Wax-Resin Firuze o Firuze daldırma yapılır şekilde türüdür. Bugün, bu iyileştirmeler en Firuze ve Firuze fiyat ve aslında yükselişi değer. CNC Turquoise Türleri nadiren Kurulu. Çoğunlukla “Cabochan. Mineral Firuze boncuklar ve fantezi de kesilebilir kesim olduğunu. Namvrtryn ve Prkhvahantryn Nişabur Firuze İhracat Yaptığı Ülkeler İran, Amerika, Mısır, Afganistan, İran Firuze Firuze Firuze 2000 yıldan itibaren. zaten ekstre. Nişabur köyü yakınlarındaki Firuze mayın mayın renkte yüksek kaliteli Firuze zemin. çeşitli yüksek 2012 metre, Firuze ve Firuze kalite Ajami güney Meşhed, kuzeydoğu Nişabur ek Shajari. Firuze Bu gibi, hiçbir aile ağacı vardır Kerman, HB ve orada Birjand Ajami. Avrupalılar ve İranlılar Shajari tipi Fort bakanı yakın Yezd ve Taft B. kuzeydoğu şehir. Sina Yarımadası’nda eski Firuze mayın Srabyt Alkhadm zaman içinde bulunduğu Bu, Mısır Birinci Hanedanı Gül Kraliçesi (Queenzer) Kraliçe, bu konumu üzerinden sağlanmaktadır M.Ö. 4000 yılına ve hiç şüphesiz Firuze kolye dayanıyor. alüminyum oksit Firuze,% 84/36, s% CO 12/34 kimyasal bileşimi, bakır oksit% 27/9, 47/19% su, hem de nikel ve manganez katışkılar içerir. Firuze 8 / 2-6 / 2 ‘lik bir özgül ağırlığa ve 65/1 61/1 ve 5-6 zor bir kırılma indeksine sahiptir. İki pozitif itme mavi floresan özellikleri. Firuze kırılgandır. Firuze cam ve biraz mumsu parlaklık. Genellikle, ışık geçmez. Perdeler çok ince ise, o mavi ışık geçirir. ** CNC Firuze Firuze parlatma tekerlek ve karışım sakız kadar kullanarak olmuştur torna. Badakhshan’dan ve mür Zımpara Hindistan’dan getirdi. Tekerlek çalışma ve Firuze yapraklar üzerinde sol elle sağ eli ile zımpara taşı.Yıpranmış parmaklar, bu saklı tutulacaktır kapatmak için deri veya kumaş veya ahşap parmak parçası olmak. Bu tekerlekleri kullanmadan önce, dağlarda Firuze kaba taşlar o taşlama oldu Mytrashydnd durum hazırladık, bulunan. Aynı zamanda, Firuze gibi küçük kutlamalar. Firuze, öğütüldükten sonra, parlatma. Hazırlanması sırasında bulundu cilalı taşlar üzerinde deri bir parça ile Firuze zemin. Japonya çocuk işçiliği ve aşındırıcı bir cila üç kişi için yeterli. Hazırlık tahıllar ve Firuze parçaların boyutuna ve şekline bağlıdır. En yaygın iki form istenir. Ok koni biridir. Düz artık düzdür. Ok araziler daha hızlı, kaliteli ve iyi durumda sonuçlanan, daha fazla önem var. Ama Fyrvz · ok değil ince hazırlıklarını ve onlar gibi kutlamalar düz yapar hhayy. Zemin kabaca ise dışbükey olduğu oval kesti. Dışbükeylik yüksektir kalitesidir. Renkli Firuze hazırlık ok. Ok Firuze ve aqua oyma ise nedeniyle beyaz dış yarıçapının incelmesi üstünde tepe kabul edilebilir ve alanını azaltır. Büyük parçalar gibi Firuze Arapça genellikle düz kutlamalar genellikle hatalı olup renkli. Ancak, vb Firuze rolleri boya ve altın, korona ile vitiligo ve BHQ Firuze gibi dezavantajları olduğunu çizilen tam kaplı.