OTANT�K TA�

DOĞAL HEMİMORFİT TAŞI KOLYE

(A)ŞİFALI TAŞLAR
HEMİMORFİT KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 3.80 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ ZİNCİR DAHİL
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL HEMİMORFİT
 • KDV DAHİL
 • RUSYA
 • STOKLAR İLE SINIRLIDIR

Hemimorfit , bir zamanlar ‘kalamin’ olarak anılan son derece nadir bulunan, mücevher kalitesinde çinko silikat

Doğal Hemimorfit Taşı

Doğal Hemimorfit Taşı

formudur. ‘Kalamine’, son zamanlarda taşlara atıfta bulunmak için artık kullanılmasa da, kaşıntı ve hafif cilt tahrişlerini gidermek için kullanılan çinko ve demir oksitten oluşan farmasötik bir ürün olan ‘calamine lotion’ ile ilgili olarak hala kullanılmaktadır. Hemimorfit, diğer nadir bulunan kollektör mücevher smithsonite ile yakından ilişkilidir. Uzun yıllar boyunca, birbirlerine çok yakın oldukları için hemimorfit ve smithsonit ‘calamine’ olarak gruplandırılmıştır. 1803 yılına kadar, Smithsonian Enstitüsünün mineralojisti James Smithson tarafından farklı iki mineral olduğu keşfedildi.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HEMİMORFİT TAŞI KOLYE ;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE;

*STOKLAR İLE SINIRLIDIR

Hemimorfit, önemli bir çinko cevheri olup, çinko cevherlerinin üst kesimlerinden çıkarıldı. Aslında bileşimin yarısından fazlası metalik çinkodur. İsmi sırasıyla ‘yarı şekli’ çeviren Yunanca ‘hemi’ ve ‘morph’ kelimelerinden kaynaklanmaktadır. Benzersiz isim, asimetrik aksiyal kristal bitiş noktalarına sahip olan olağandışı hemimorfik kristal formlarını ifade eder. Her kristalin bir ucu, diğer taraftan sivri ve piramidal iken, küt lekelidir, bir pedin (tek yüz) hakimdir.

Hemimorfit, belirgin bileşimi ve benzersiz kristal yapısı ile tanımlanabilir. Hemimorfit yüzde elli çinkodan oluşabilir. Hemimorfit bir çinko silikat iken, smithsonit bir çinko karbonattır; Çinko silikat (hemimorfit) çinko karbonata (smithsonite) nadirdir. Gemolojik olarak, 1.614 ile 1.636 arasında bir kırma indisine ve 3.30 ile 3.50 arasında bir yoğunluk veya özgül ağırlıkya sahiptir. Sertliği, opal ve turkuaz benzeri Mohs ölçeğinde 5’dir . Hemimorfit, benzersiz pyroelectric (sıcaklık değişimi ile serbest bırakılan yük) ve piezoelektrik (mekanik basınç tarafından üretilen voltaj) özellikleri ile diğer benzer malzemelerden de ayırdedilebilir.

Hemimorfit Kolye

Hemimorfit Kolye

Hemimorfit Menşei ve Kaynaklar Başa Dön
Hemimorfit dünyanın birçok yerinde bulunur, ancak çok az sayıda yataklar değerli taş malzemeleri üretir. En önemli mevduatlardan bazıları Vieille Montagne, Belçika ve Aachen, Almanya’dandır.

Diğer önemli kaynaklar arasında Cezayir, Avustralya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Meksika, Polonya, Rusya (Sibirya), Tayland, Kongo, Namibya, Madagaskar ve Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania, Montana, Colorado ve New Mexico yer alıyor.

Hemimorfit Satın Alma Başa Dön
Hemimorfit Rengi
Hemimorfit, mavi, yeşil ve renksiz (beyaz) çeşitli tonlarda oluşabilir. Çoğu kıymetli mavi-mavi-yeşil renktedir ve chrysocolla veya turkuaz benzerlerine benzerler. En çok aranan renk, gökyüzünden İsviçre mavisine, yani Paraiba’nın turmalin’i anımsatan renktir. Hemimorfit sıklıkla beyaz çizgilerle mavi bantlar sergiler ve karanlık bir matristen serpilmiş halde bulunabilir (çevreleyen materyal).

Hemimorfit Netlik ve Parlaklık
Taş kalitesinde hemimorfik, tipik olarak şeffaftan şeffaflığa kadar çeşitlilik gösterir. Düşük dereceli malzemeler opaktır ve hiçbir değerli taş değeri yoktur. Hemimorfit sıklıkla bazı beneklenme ve mavi-beyaz bantlama gösterir. Bazı taşlar da karanlık bir matriste bulunabilir. Cilalandıklarında, hemimorfit elmas benzeri bir adamantin parlaklığına cazip vitröz gösterir.

Hemimorfit Kes ve Şekil
Hemimorfit, birçok cildin kırılgan mukavemeti, mükemmel bölünme ve iyi parlatmaya direnci nedeniyle çalışması zor olabilir. En sıklıkla en kabataslını en karat ağırlığını maksimize eden biçimlere, genellikle oval, armut ve yastıkları keser. Mücevher kalitesi malzeme çok kıt olmasına rağmen, bitmiş değerli taşlar genellikle 5 karat ya da daha fazla ağırlığa sahip oldukça büyüktür. Hemimorfit genellikle sadece toplayıcılar için kesilir, ancak bazen nadir ve egzotik takı tasarımları için kullanılır. Kesim için çok küçük olan hemimorfit sıklıkla drusy formunda işlem görür. Hemimorfit drusy , taş ve mineral toplayıcılar tarafından aranan popüler bir materyaldir.

Hemimorfit Tedavisi
Hemimorfinin herhangi bir şekilde tedavi edildiği veya geliştirildiği bilinmiyor.

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    Zn4Si2O7 (OH) 2 · H2O – Hidrojen bazlı çinko silikat
Kristal yapı:    ortorombik; yassı
Renk:    Mavi, yeşil, renksiz
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 5
Kırılma indisi:    1.614 ila 1.636
Yoğunluk:    3.30 ila 3.50
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Opaklığa karşı şeffaf
Çift Kırma    0,022
Parlaklık:    Vitreus, adamantin
floresan:    Zayıf
Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Terimler Sözlüğümüze bakın.

Hemimorfit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa Dön
Smithsonite Cabochon
Dükkan Smithsonite
Hemimorfit, smithsonit ile çok yakından ilişkilidir. Aslında, uzun yıllar boyunca, aynı mineral, kalamin olduğu düşünülüyordu. Sonradan calamine’nin aslında iki ayrı mineral olduğu keşfedildi; hemimorfit ve smithsonit.

Renk ve parlaklık açısından hemikorfite benzeyen , chrysocolla , smithsonite ve turkuaz gibi çeşitli değerli taşlar vardır. Hemimorfit, oksidasyon sırasında sfaleritin bir yan ürünü olarak da oluşabilir.

Hemimorfit – Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Hemimorfitin empati taşı olduğu düşünülmektedir. Duyguların ve iç duyguların iletişimine yardımcı olduğuna inanılıyor. Hasar görmüş ilişkilerin onarılmasına yardımcı olduğu söyleniyor. Hemimorfit aşkı ve merhametini giyenlerde teşvik eder. Terazinin zodyak belirtisiyle yakından ilişkilidir ve kalbe, tacı ve üçüncü göz çakralarına en iyi fayda sağladığı düşünülmektedir. İçsel gücü ve psikolojik vizyonları teşvik edebilir.

Hemimorfit Takı Fikirleri Başa Dön
Hemimorfit daha nadir ve daha az bilinen taşlardır. Bu nedenle, öncelikli olarak bir koleksiyoner taşıdır ve takı için genellikle kullanılmaz. Her ne kadar genellikle takı tasarımları için kullanılan opal veya turkuaz ile yaklaşık aynı sertliğe sahip olmasına rağmen, çoğu takı türü için oldukça yumuşak ve kırılganlık gösterir. Hemimorfit, iyi korunan gövdeye, küpe, kolye, pim veya broşla sınırlı olarak ayarlanmalıdır. Hemimorfit, kabakon halkası olarak giyilebilir, ancak yalnızca dikkatle ve arada sırada aşınma olarak giyilebilir.

Hemimorfit

Hemimorfit

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların ebat-ağırlık oranı farklıdır. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmastan daha küçüktür.

Hemimorfit Değerli Taş ve Mücevherat Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizleme Hemimorfit oldukça yumuşak ve kırılgandır. Ayrıca mükemmel bir bölünme sergilemektedir; bu da, tek bir darbeyle kolayca bölünebileceği anlamına gelir. Yumuşaklığından ötürü, diğer daha zorlu taşlarla kolaylıkla çizilebilir ve daha yumuşak malzemelerden kolayca çizilebilir. Taşları temizlerken sert kimyasallar veya deterjanlar kullanmayın ve değerli taşlarınıza parfüm veya saç spreyi sıkmayın. Çoğu kıymetli taş gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazların kullanılmasını önlemek en iyisidir. Taşları düz yumuşak bir bezle veya fırça ve ılık sabunlu su ile aşağıya silebilirsiniz. Her sabunlu tortusu kaldırmak için daima iyi durulmaya dikkat edin.

Egzersiz yapmadan önce, spor yaparken veya ev işleri yapmaktan önce daima mücevher ve mücevherleri çıkarın. Hemimorfit depolarken, diğer mücevher ve mücevheratlardan ayrı olarak saklayın. En iyisi yumuşak bir bezle sarın ve ekstra koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirin.

Bu nereden? Hemimorfit Anlamı
Bu taş, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Cezayir, Zambiya, Namibya, Meksika ve ABD de dahil olmak üzere çok sayıda yerde bulundu. Çinko cevheri olup genellikle matris kaya üzerinde bir botryoidal formda bulunur. Ayrıca kayaçlarda ve sarkıt tiplerinde bir kaplama olarak da bulunabilir.

Hemimorfit isminin anlamı, kristal morfolojisiyle ilgilidir ve şekli, şekli veya yapısı simetriktir. Blue Hemimorphite genellikle Blue Smithsonite ve Malachite gibi benzer renkli taşlarla birlikte bulunur.

Rengi oldukça soluktan orta turkuaz maviye kadar gölgelerde açık renkte bir turkuaz mavisidir. Mavi renkli Hemimorfit taşı en yaygın olanıdır ve çok popüler olmasını sağlayan bazı güçlü metafizik özelliklere sahiptir.

Ayrıca Brown veya White Hemimorphite’ı bulabilir ve bu renklerin metafizik nitelikleri mavi taştan biraz farklıdır. Bu taşın herhangi bir rengi titreşimi artırmanıza ve manevî alemlerdeki varlıklarla iletişim kurmanıza yardımcı olur.

HEMİMORFİT KOLYE

HEMİMORFİT KOLYE

Aura’nı Işıkla Sıkıştırıyor
Blue Hemimorphite
Kıvılcım Mavi Hemimorfit
Blue Hemimorphite, kalp çakra , timus çakra veya üst kalp, boğaz çakra ve üçüncü göz çakrasında derin bir rezonansa sahiptir.

Bu güçlü bir yükselme taşıdır, çünkü aurik alanınıza ışık eklenmesi ışığa neden olur ve net bir manevi amaç ortaya koyar.

Ayrıca, meleklerle iletişim kurmaya ve ruh rehberlerini bulmanıza yardımcı olabilir.

Üçüncü göz çakrası psişik yeteneklerin geliştirilmesiyle güçlü bir şekilde ilişkiliyken, bu mavi taş bu hediyeler üzerinde çalışıyorsanız sizin için kesin bir varlık olacaktır.

Kalp çakrasında güçlü bir enerjiye sahiptir ve çiftler arasında gelişmiş bir iletişim yaratabilir, çünkü kalp-kalbe karşı bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

Bu taş, boğaz çakrasında açıkça çınlıyor ve bir dizi iletişim becerisini geliştirecek. Yüksek kalp olarak da bilinen timus çakrağında, titreşimi merhameti ve affedilmesini teşvik eder.

İlişki sorunlarını çözmenize yardımcı olabilecek güçlü bir empatik titreşime sahiptir. Bu taş içinde şekillenen derin sevinç, aynı zamanda aile koşullarını iyileştirmenize de yardımcı olacaktır.

DOĞAL HEMİMORFİT TAŞI KOLYE

(A)ŞİFALI TAŞLAR
HEMİMORFİT KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 3.80 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ ZİNCİR DAHİL
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL HEMİMORFİT
 • KDV DAHİL
 • RUSYA
 • STOKLAR İLE SINIRLIDIR
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Hemimorfit , bir zamanlar ‘kalamin’ olarak anılan son derece nadir bulunan, mücevher kalitesinde çinko silikat

Doğal Hemimorfit Taşı

Doğal Hemimorfit Taşı

formudur. ‘Kalamine’, son zamanlarda taşlara atıfta bulunmak için artık kullanılmasa da, kaşıntı ve hafif cilt tahrişlerini gidermek için kullanılan çinko ve demir oksitten oluşan farmasötik bir ürün olan ‘calamine lotion’ ile ilgili olarak hala kullanılmaktadır. Hemimorfit, diğer nadir bulunan kollektör mücevher smithsonite ile yakından ilişkilidir. Uzun yıllar boyunca, birbirlerine çok yakın oldukları için hemimorfit ve smithsonit ‘calamine’ olarak gruplandırılmıştır. 1803 yılına kadar, Smithsonian Enstitüsünün mineralojisti James Smithson tarafından farklı iki mineral olduğu keşfedildi.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HEMİMORFİT TAŞI KOLYE ;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE;

*STOKLAR İLE SINIRLIDIR

Hemimorfit, önemli bir çinko cevheri olup, çinko cevherlerinin üst kesimlerinden çıkarıldı. Aslında bileşimin yarısından fazlası metalik çinkodur. İsmi sırasıyla ‘yarı şekli’ çeviren Yunanca ‘hemi’ ve ‘morph’ kelimelerinden kaynaklanmaktadır. Benzersiz isim, asimetrik aksiyal kristal bitiş noktalarına sahip olan olağandışı hemimorfik kristal formlarını ifade eder. Her kristalin bir ucu, diğer taraftan sivri ve piramidal iken, küt lekelidir, bir pedin (tek yüz) hakimdir.

Hemimorfit, belirgin bileşimi ve benzersiz kristal yapısı ile tanımlanabilir. Hemimorfit yüzde elli çinkodan oluşabilir. Hemimorfit bir çinko silikat iken, smithsonit bir çinko karbonattır; Çinko silikat (hemimorfit) çinko karbonata (smithsonite) nadirdir. Gemolojik olarak, 1.614 ile 1.636 arasında bir kırma indisine ve 3.30 ile 3.50 arasında bir yoğunluk veya özgül ağırlıkya sahiptir. Sertliği, opal ve turkuaz benzeri Mohs ölçeğinde 5’dir . Hemimorfit, benzersiz pyroelectric (sıcaklık değişimi ile serbest bırakılan yük) ve piezoelektrik (mekanik basınç tarafından üretilen voltaj) özellikleri ile diğer benzer malzemelerden de ayırdedilebilir.

Hemimorfit Kolye

Hemimorfit Kolye

Hemimorfit Menşei ve Kaynaklar Başa Dön
Hemimorfit dünyanın birçok yerinde bulunur, ancak çok az sayıda yataklar değerli taş malzemeleri üretir. En önemli mevduatlardan bazıları Vieille Montagne, Belçika ve Aachen, Almanya’dandır.

Diğer önemli kaynaklar arasında Cezayir, Avustralya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Meksika, Polonya, Rusya (Sibirya), Tayland, Kongo, Namibya, Madagaskar ve Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania, Montana, Colorado ve New Mexico yer alıyor.

Hemimorfit Satın Alma Başa Dön
Hemimorfit Rengi
Hemimorfit, mavi, yeşil ve renksiz (beyaz) çeşitli tonlarda oluşabilir. Çoğu kıymetli mavi-mavi-yeşil renktedir ve chrysocolla veya turkuaz benzerlerine benzerler. En çok aranan renk, gökyüzünden İsviçre mavisine, yani Paraiba’nın turmalin’i anımsatan renktir. Hemimorfit sıklıkla beyaz çizgilerle mavi bantlar sergiler ve karanlık bir matristen serpilmiş halde bulunabilir (çevreleyen materyal).

Hemimorfit Netlik ve Parlaklık
Taş kalitesinde hemimorfik, tipik olarak şeffaftan şeffaflığa kadar çeşitlilik gösterir. Düşük dereceli malzemeler opaktır ve hiçbir değerli taş değeri yoktur. Hemimorfit sıklıkla bazı beneklenme ve mavi-beyaz bantlama gösterir. Bazı taşlar da karanlık bir matriste bulunabilir. Cilalandıklarında, hemimorfit elmas benzeri bir adamantin parlaklığına cazip vitröz gösterir.

Hemimorfit Kes ve Şekil
Hemimorfit, birçok cildin kırılgan mukavemeti, mükemmel bölünme ve iyi parlatmaya direnci nedeniyle çalışması zor olabilir. En sıklıkla en kabataslını en karat ağırlığını maksimize eden biçimlere, genellikle oval, armut ve yastıkları keser. Mücevher kalitesi malzeme çok kıt olmasına rağmen, bitmiş değerli taşlar genellikle 5 karat ya da daha fazla ağırlığa sahip oldukça büyüktür. Hemimorfit genellikle sadece toplayıcılar için kesilir, ancak bazen nadir ve egzotik takı tasarımları için kullanılır. Kesim için çok küçük olan hemimorfit sıklıkla drusy formunda işlem görür. Hemimorfit drusy , taş ve mineral toplayıcılar tarafından aranan popüler bir materyaldir.

Hemimorfit Tedavisi
Hemimorfinin herhangi bir şekilde tedavi edildiği veya geliştirildiği bilinmiyor.

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit Özellikleri

Hemimorfit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    Zn4Si2O7 (OH) 2 · H2O – Hidrojen bazlı çinko silikat
Kristal yapı:    ortorombik; yassı
Renk:    Mavi, yeşil, renksiz
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 5
Kırılma indisi:    1.614 ila 1.636
Yoğunluk:    3.30 ila 3.50
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Opaklığa karşı şeffaf
Çift Kırma    0,022
Parlaklık:    Vitreus, adamantin
floresan:    Zayıf
Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Terimler Sözlüğümüze bakın.

Hemimorfit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa Dön
Smithsonite Cabochon
Dükkan Smithsonite
Hemimorfit, smithsonit ile çok yakından ilişkilidir. Aslında, uzun yıllar boyunca, aynı mineral, kalamin olduğu düşünülüyordu. Sonradan calamine’nin aslında iki ayrı mineral olduğu keşfedildi; hemimorfit ve smithsonit.

Renk ve parlaklık açısından hemikorfite benzeyen , chrysocolla , smithsonite ve turkuaz gibi çeşitli değerli taşlar vardır. Hemimorfit, oksidasyon sırasında sfaleritin bir yan ürünü olarak da oluşabilir.

Hemimorfit – Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Hemimorfitin empati taşı olduğu düşünülmektedir. Duyguların ve iç duyguların iletişimine yardımcı olduğuna inanılıyor. Hasar görmüş ilişkilerin onarılmasına yardımcı olduğu söyleniyor. Hemimorfit aşkı ve merhametini giyenlerde teşvik eder. Terazinin zodyak belirtisiyle yakından ilişkilidir ve kalbe, tacı ve üçüncü göz çakralarına en iyi fayda sağladığı düşünülmektedir. İçsel gücü ve psikolojik vizyonları teşvik edebilir.

Hemimorfit Takı Fikirleri Başa Dön
Hemimorfit daha nadir ve daha az bilinen taşlardır. Bu nedenle, öncelikli olarak bir koleksiyoner taşıdır ve takı için genellikle kullanılmaz. Her ne kadar genellikle takı tasarımları için kullanılan opal veya turkuaz ile yaklaşık aynı sertliğe sahip olmasına rağmen, çoğu takı türü için oldukça yumuşak ve kırılganlık gösterir. Hemimorfit, iyi korunan gövdeye, küpe, kolye, pim veya broşla sınırlı olarak ayarlanmalıdır. Hemimorfit, kabakon halkası olarak giyilebilir, ancak yalnızca dikkatle ve arada sırada aşınma olarak giyilebilir.

Hemimorfit

Hemimorfit

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların ebat-ağırlık oranı farklıdır. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmastan daha küçüktür.

Hemimorfit Değerli Taş ve Mücevherat Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizleme Hemimorfit oldukça yumuşak ve kırılgandır. Ayrıca mükemmel bir bölünme sergilemektedir; bu da, tek bir darbeyle kolayca bölünebileceği anlamına gelir. Yumuşaklığından ötürü, diğer daha zorlu taşlarla kolaylıkla çizilebilir ve daha yumuşak malzemelerden kolayca çizilebilir. Taşları temizlerken sert kimyasallar veya deterjanlar kullanmayın ve değerli taşlarınıza parfüm veya saç spreyi sıkmayın. Çoğu kıymetli taş gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazların kullanılmasını önlemek en iyisidir. Taşları düz yumuşak bir bezle veya fırça ve ılık sabunlu su ile aşağıya silebilirsiniz. Her sabunlu tortusu kaldırmak için daima iyi durulmaya dikkat edin.

Egzersiz yapmadan önce, spor yaparken veya ev işleri yapmaktan önce daima mücevher ve mücevherleri çıkarın. Hemimorfit depolarken, diğer mücevher ve mücevheratlardan ayrı olarak saklayın. En iyisi yumuşak bir bezle sarın ve ekstra koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirin.

Bu nereden? Hemimorfit Anlamı
Bu taş, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Cezayir, Zambiya, Namibya, Meksika ve ABD de dahil olmak üzere çok sayıda yerde bulundu. Çinko cevheri olup genellikle matris kaya üzerinde bir botryoidal formda bulunur. Ayrıca kayaçlarda ve sarkıt tiplerinde bir kaplama olarak da bulunabilir.

Hemimorfit isminin anlamı, kristal morfolojisiyle ilgilidir ve şekli, şekli veya yapısı simetriktir. Blue Hemimorphite genellikle Blue Smithsonite ve Malachite gibi benzer renkli taşlarla birlikte bulunur.

Rengi oldukça soluktan orta turkuaz maviye kadar gölgelerde açık renkte bir turkuaz mavisidir. Mavi renkli Hemimorfit taşı en yaygın olanıdır ve çok popüler olmasını sağlayan bazı güçlü metafizik özelliklere sahiptir.

Ayrıca Brown veya White Hemimorphite’ı bulabilir ve bu renklerin metafizik nitelikleri mavi taştan biraz farklıdır. Bu taşın herhangi bir rengi titreşimi artırmanıza ve manevî alemlerdeki varlıklarla iletişim kurmanıza yardımcı olur.

HEMİMORFİT KOLYE

HEMİMORFİT KOLYE

Aura’nı Işıkla Sıkıştırıyor
Blue Hemimorphite
Kıvılcım Mavi Hemimorfit
Blue Hemimorphite, kalp çakra , timus çakra veya üst kalp, boğaz çakra ve üçüncü göz çakrasında derin bir rezonansa sahiptir.

Bu güçlü bir yükselme taşıdır, çünkü aurik alanınıza ışık eklenmesi ışığa neden olur ve net bir manevi amaç ortaya koyar.

Ayrıca, meleklerle iletişim kurmaya ve ruh rehberlerini bulmanıza yardımcı olabilir.

Üçüncü göz çakrası psişik yeteneklerin geliştirilmesiyle güçlü bir şekilde ilişkiliyken, bu mavi taş bu hediyeler üzerinde çalışıyorsanız sizin için kesin bir varlık olacaktır.

Kalp çakrasında güçlü bir enerjiye sahiptir ve çiftler arasında gelişmiş bir iletişim yaratabilir, çünkü kalp-kalbe karşı bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

Bu taş, boğaz çakrasında açıkça çınlıyor ve bir dizi iletişim becerisini geliştirecek. Yüksek kalp olarak da bilinen timus çakrağında, titreşimi merhameti ve affedilmesini teşvik eder.

İlişki sorunlarını çözmenize yardımcı olabilecek güçlü bir empatik titreşime sahiptir. Bu taş içinde şekillenen derin sevinç, aynı zamanda aile koşullarını iyileştirmenize de yardımcı olacaktır.