OTANT�K TA�

HYALİT OPAL TAŞI UV ETKİ KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Hiyalit Opal
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 125 GR
 • 9 X 5 CM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • G.MEKSİKA
 • HYALİT OPAL
 • KDV DAHİL
 • UV YEŞİL FLORANS TEPKİME

Hyalite , doğal kapanımlar mevcutsa dahili bir renk oyunu sergileyebilen camsı ve berrak bir görünüme sahip bir opal şeklidir . Aynı zamanda Muller’in camı , su opal ve jalit olarak da adlandırılır . Müller’in camı adı, kaşif Franz-Joseph Müller von Reichenstein’ın adından türemiştir .

Hiyalit Opal

Hiyalit Opal

Ultraviyole ışık altında floresan hiyalit
Özellikleri
Hyalite’in Mohs sertliği 5.5 ila 6’dır ve özgül ağırlığı 1.9 – 2.1’dir. Bölünme düzlemleri yoktur, ancak konkoid olarak kırılır , berrak veya yarı saydamdır ve küresel bir yapıya sahiptir. Parlaklığı camsıdır ve çizgisi beyazdır. Hyalite, volkanik veya pegmatik kayaçta volkanik bir süblimasyon olarak oluşan amorf bir silika (SiO 2 ) formudur ve bu nedenle bir mineraloid olarak kabul edilir . Silanol grubu veya moleküler formda % 3 – 8 oranında su içerir .

Kullanımlar
Kuyumculukta yanardöner hiyalit kullanılır ve iyi biçimlendirilmiş örnekler, alışılmadık görünümleri, oluşum biçimleri ve görece nadir olmaları nedeniyle koleksiyoncuların ilgisini çeker. Her ikisi de berrak ve küresel görünebildikleri için bazen reçine opal veya silika cam ile karıştırılır , ancak parlak yeşil flüoresansı nedeniyle ultraviyole ışık altında tanımlanabilir .Temel bilgilerle başlayalım. Opaller (geniş olarak) iki türe ayrılır, değerli ve ortak, değerli opal, opal’i çok ünlü ve arzulanırken yaygın olmayan ‘renk oyunu’ gösterir.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ULTRA VİOLE FLORANS ETKİYE SAHİP HYALİT OPAL TAŞI KAYA ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

AĞIRLIK : 125 GR BOY : 9 CM X 5 CM
‘Renk oyunu’ kıymetli taşın silika yapısı tarafından üretilir. Kıymetli Opal, birbiri üzerine oturan milyonlarca küçük sert silika kürelerinden oluşur (bir kutu pinpon topu düşünün, ancak hepsi farklı boyutlarda). Işık kürelere çarpar ve farklı açılardan ve farklı yönlerden yansır ve opallere benzersiz bir görünüm kazandıran göz kamaştırıcı ışık şovu yaratır.

Hyalite, küresel iç yapıya veya olağan renk oyununa sahip olmayan ve genellikle berrak ve renksiz olan, bir cam parçasına çok benzeyen, sıradan veya potch opal formudur.

Bununla birlikte, bazı ‘elektrikli’ Hyalite Opals, belirli ışık koşullarında floresan yeşil parlamaya neden olan bazı küçük kapanımlar veya eser elementlere sahiptir. Bu durumda element, uranyum kalıntısı olan uranildir – bu konuyu daha sonra ele alacağız, ancak bu tehlikeli sondaj elementinin tamamen zararsız bir miktarı.

Neredeyse renksiz veya çok soluk sarı veya yeşil olan hiyalit opalleri, doğrudan güneş ışığı veya ultraviyole ışık altında elektrikle neredeyse eterik parlak yeşil bir renge patlayabilir.

Çalışmalar, yeşilimsi floresanın Hyalite Opal içindeki uranil safsızlıklarının ultraviyole uyarılmasından kaynaklandığını göstermiştir.

Hyalite Opal Türleri
Hyalite, diğer Opal çeşitlerini bu kadar değerli kılan renk oyununa neden olan minik kürelerden oluşan iç mineral yapısına sahip olmayan bir Opal çeşididir.

Bugünlerde resmi adı Opal-AN. A, Amorf anlamına gelir, belirli veya farklı bir şekle sahip olmadığı anlamına gelir ve N, opalin yapısının, çoğu opalı oluşturan küreler koleksiyonundan çok bir silika ağına benzediğini gösteren Ağ anlamına gelir.

Bu arada, ünlü renk oyununu sergileyen Opals, fiziksel iç yapılarında düzenli olarak küreler istiflemesine sahip, teknik olarak Opal-AG.

Berrak ve renksiz olduğu zaman adı:

Hyalit Opal Taşı

Hyalit Opal Taşı

Muller’in Bardağı
Cam Opal
Su taşı
Su Opal
Jalit
Üzüm Opal
Opal-AN – resmi adı
Floresan fenomeni gösterdiğinde, aşağıdaki gibi isimler altında bulunabilir:

Hyalite Opal
Elektrikli Opal
Buz Opal
Hyalite Opal Berraklık ve Kesim
Değerli Taş Berraklığı
Çoğu durumda, Hyalite Opals kaba taşlar olarak bırakılır ve meraklılar tarafından mineral merakı olarak toplanır.

Bazı renksiz ve berrak örnekler, onları biraz temizlemek için yuvarlanabilir veya kesilip cilalanarak kabaşon haline getirilebilir, ancak renk veya renk oyunu olmadan özellikle değerli değildirler.

Floresan veya ışıldayan fenomeni sergileyen tüm Hyalite değerli taşlar çok daha değerlidir ve yeterince büyük ve yeterince şeffaf olanlar değerli taşlara dönüştürülecektir.

Çok az Hyalite Opal, bir veya iki karattan çok daha büyük bulunur ve büyük çoğunluğu, karatların sadece küçük bir kısmıdır. Ek olarak, kaba malzemenin yaklaşık% 60-80’i yontulduğunda israf edilir.

Olağanüstü renk değişim aktivitesinin gerçekleşmesi için güzel, berrak değerli taşlara sahip olmak daha iyidir, bu nedenle çoğu yönlü Hyalite Opals şeffaftır, ancak ilginç kapanımlara sahip yarı saydam örnekler hala çok aranabilir.

Hyalite Opal’in Manevi Anlamı
Hyalite Opal, diğer tüm opallerle aynı kimyasal özelliklere sahiptir, SiO2 – nH2O, artı parlayan yeşil versiyonda biraz uranyum. Opal’ın bir dizi genel ruhsal gücünü paylaşacak.

Opal, tutku, şehvet ve baştan çıkarma ile ilişkilendirilen, çekingenliği serbest bırakan ve aşka ilham veren tutkulu bir taştır. Özgünlük ve yaratıcılık uyandırır ve ideal bir partneri ikna etmeye, çekiciliğinizi geliştirmeye ve bir ilişkiyi ilerletmeye yardımcı olabilir.

Hyalit Opal Özellikleri

Hyalit Opal Özellikleri

Hyalite, konuştuğunuz kişiyi açmak için sezginizi veya iletişim becerilerinizi kullanarak gerçekleri kazıp keşfetme yeteneğinde ek bir özelliğe sahiptir.

Hyalite Opal ve Çakralar
Çakralar, vücudunuzdaki Qi veya Prana olarak da adlandırılan enerji merkezleridir. Vücutta her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi Çakra vardır ve her birinin ilişkili bir rengi vardır. Yedi çakra şu şekildedir: Beyaz veya mor renklerle bağlantılı Taç, Üçüncü Göz (indigo), Boğaz (mavi), Kalp (yeşil), Solar Pleksus (sarı), Kutsal (turuncu) ve Kök (kırmızı).

Çakra meditasyonu
Opal değerli taşınızda en baskın olan renk, hangi çakra üzerinde en fazla etkiye sahip olacağını belirleyecektir.

Hyalite Opals, tek bir Çakraya atamak için biraz zor. Açık hallerinde, bilgelik ve bilgi ile ilgili olarak onları Taç Çakra ile ilişkilendirmek mantıklı görünebilir, ancak güneş ışığına veya UV ışınlarına maruz kaldıktan sonra görüntülenen parlak yeşil renkle işler değişebilir.

Yeşil değerli taşlar genellikle sevgi, şefkat ve bağışlayıcılıkla ilgilenen kalp Çakrası ile ilişkilendirilir, ancak floresan ve opal olduğundan, tüm Çakraları etkileyebileceğini veya engelini kaldırabileceğini bulabiliriz – keşfetmeye değer.İnsanlar, Mısır piramitleri inşa edilmeden binlerce yıl önce opallerden değerli mücevherler yapıyorlardı, aslında en eski örnekler 6000 yıl öncesine dayanıyordu.

Opal adı bize Yunanca Opallios kelimesinden ve Roma kelimesi Opalus’tan geliyor.

Hyalite Opals bilimsel olarak ilk kez 1794’te Alman jeolog Werner tarafından not edildi ve ad için ilham kaynağı olarak cam anlamına gelen Yunanca hyalos terimini aldı.

Hyalite Opal nerede bulunur?
Dünya

Hyalit Opal Faydaları

Hyalit Opal Faydaları

Hyalite Opals’in ilk keşifleri Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da (Amiatite olarak biliniyordu) bulundu. Renkli değerli taşlar bugünlerde Namibya, Madagaskar ve ABD’de bulunabilir ve son zamanlarda Meksika bazı harika örnekler üretmektedir.

Hyalite Opal nasıl oluşur?
Kaya döngüsü
Hyalite Opals volkanik ve magmanın oluşturduğu magmatik kaya oluşumlarında oluşur. Su ve silika, henüz çok sıcakken kaya oluşumlarına girmiş ve soğudukça küresel ve düzensiz kabuklar oluşturmuştur.

Su kurutuldu ve silika, milyonlarca yıl boyunca katılaşan bir jel bıraktı. Demir, magnezyum, alüminyum gibi elementler ve floresan Hyalite Opals durumunda uranyum karışıma dahil edildi.

Hyalite Opal tedavi edilebilir mi?
Bazı Opal’lar satış noktasına ulaşmadan önce şeker tedavisi, sigara içme, kırık dolgu gibi iyileştirici tedaviler alırlar ancak bildiğimiz kadarıyla Hyalite Opals için kaba taşların kesilmesi ve cilalanması dışında bilinen bir tedavi yoktur.

Hyalite Opal hangi takılar için uygundur?
Hyalite Opals, 9’da çok yüksek sıralanan bir safire kıyasla 5.5 ile 6.5 arasında bir Mohs ölçeğine sahiptir. Bu, opalleri camla aynı sertlikte yapar, bu nedenle nasıl kullanacağınızı düşünürken bu dikkate alınmalıdır. opal.

Mohs sertlik ölçeği hakkındaki ayrıntılı makalemize buradan bakın

Hyalitler çok büyük boyutlarda veya önemli miktarlarda gelmez, bu nedenle pürüzlü veya eskitme bir taş dışında kolye, kolye ve broş olasılığı düşüktür ve herhangi bir yüzük tasarımının koruyucu bir ayara ihtiyacı olacaktır.

Küpeler oldukça iyi çalışırdı ve biraz hayal gücü ile birkaç küçük Hyalite Opal bir yüzük ortamında yan taşlar olarak kullanılabilir.

Hyalite Opals o kadar alışılmadık bir değerli taştır ki, hayranlık duyulacak bir koleksiyonun parçası olarak onlara sahip olmak neredeyse en iyi fikir gibi görünüyor.

Hyalite Opal’in bakımı nasıl yapılır?

Hyalit Opal

Hyalit Opal

Sertlikteki 5.5 ila 6.5 sertlikteki opaller, bir mücevher için nispeten yumuşaktır, ancak garip bir çarpma veya sert bir yüzeye çarpmaya dayanacak kadar dayanıklıdır, ancak bu tür kötüye kullanımlardan kaçınmaya her zaman dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, özellikle ev temizliği, spor veya bahçe işleri olmak üzere fiziksel aktivitelerden önce takıların çıkarılması her zaman önerilir.

Değerli taşları hem diğer sert taşlardan korumak hem de değerli taşların daha yumuşak taşlara zarar vermesini önlemek için her zaman ayrı yumuşak torbalarda saklamanızı öneririz.

Opals ile suyun tehlikeleri fazla vurgulanmıştır ve bir Hyalite Opal’in makyajı onları daha da geçirmez hale getirmelidir, ancak ekstra güvenli olmak için opalinizi yumuşak, kuru, temiz bir bezle temizlemenizi ve sabunlu suda uzun süre beklemekten kaçınmanızı öneririm. ultrasonik ve buharlı temizleyiciler.

Hyalite Opal renk değiştirebilir mi?
Bu mücevher rengini değiştirebilir mi?
Evet, kesinlikle olabilir! Hyalite Opals genellikle berrak, renksiz veya normal aydınlatma altında biraz sarıdır, ancak UV ışıkları veya güneş ışığı altında (bulutlu bir gün bile) dramatik bir koyu yeşil renkte parlayabilirler.

Hyalite Opal’in durumunda bu renk değişimi floresan olarak bilinir. Floresan öğeler, UV ışığına çarptığında anında parlar, içindeki atomlar UV’nin enerjisini emer, uyarılır ve enerjiyi foton adı verilen minik ışık parçacıkları olarak serbest bırakır. Eylemde görmek neredeyse inanılmaz.

Hyalite Opal’i bu kadar özel kılan nedir?
Hyalite Opal, çok nadir bulunan nadir bir değerli taş olan olağanüstü bir nesnedir. Opal ailesinin diğer üyeleri kırınım ve mikroskobik altı küreler etrafında zıplayan ışığın girişimini kullanarak inanılmaz bir renk oyunu yaratırken, Hyalite hayaletimsi ışıltısını yaymak için uranyum kullanıyor.

Bu olağanüstü değerli taşın büyüleyici renk değişiminden bahsettik ve bu yeterince özel değilse, aynı zamanda radyoaktif! Endişelenmeyin, çünkü kesilmiş ve cilalanmış bir değerli taştan yayılan radyasyon muhtemelen bir muzdan daha azdır!

Bu olağanüstü değerli taşı daha önce hiç görmediyseniz, örneklerimizden bazılarına göz atın veya internette arama yapın – bu, Süpermen Kriptonitine filmlerin dışında göreceğiniz en yakın şeydir.

Hyalite Opal – Gemolojik Özellikler
Kimyasal formül:    SiO2 · nH2O; Sulu Silikon Dioksit
Kristal yapı:    Amorf
Renk:    Güçlü parlaklığa sahip renksiz, beyaz, krem rengi, sarı, turuncu
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 5.5 ila 6.5
Kırılma indisi:    1,37 ila 1,52
Yoğunluk:    1,98 – 2,50
Dilinim:    Yok
Şeffaflık:    Şeffaftan yarı saydam
Çift Kırılma veya Çift Kırılma:    Yok
Parlaklık:    Vitröz, Sub-Vitröz
Floresans:    Özellikle SW altında uranyum safsızlıklarından dolayı parlak yeşil floresan gösterir.eşitli Opal

Renksiz bir Opal çeşidi . Hyalite, yaklaşık% 3-8 su içeren amorf bir silika cam olan opal- AN’dır .
Farklı bir yapıya sahip olduğu için kıymetli opalde bulunan opaklığı (renk oyunu) göstermez.

Hyalit, silisin gaz fazından biriktiği volkanik ve pegmatit ortamlarda küresel ve botriyoid kütleler ve düzensiz kabuklar halinde bulunur (Flörke ve diğerleri, 1973). Genellikle UV ışığında güçlü bir yeşil floresan gösterir.

Kırılma indisi su içeriğine göre biraz değişir ve 1.44 ile 1.46 arasındadır (Graetsch, 1994). Hiyalit optik olarak izotropiktir, ancak suş çift kırılım gösterebilir (Graetsch, 1994).

HYALİT OPAL TAŞI UV ETKİ KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Hiyalit Opal
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 125 GR
 • 9 X 5 CM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • G.MEKSİKA
 • HYALİT OPAL
 • KDV DAHİL
 • UV YEŞİL FLORANS TEPKİME
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Hyalite , doğal kapanımlar mevcutsa dahili bir renk oyunu sergileyebilen camsı ve berrak bir görünüme sahip bir opal şeklidir . Aynı zamanda Muller’in camı , su opal ve jalit olarak da adlandırılır . Müller’in camı adı, kaşif Franz-Joseph Müller von Reichenstein’ın adından türemiştir .

Hiyalit Opal

Hiyalit Opal

Ultraviyole ışık altında floresan hiyalit
Özellikleri
Hyalite’in Mohs sertliği 5.5 ila 6’dır ve özgül ağırlığı 1.9 – 2.1’dir. Bölünme düzlemleri yoktur, ancak konkoid olarak kırılır , berrak veya yarı saydamdır ve küresel bir yapıya sahiptir. Parlaklığı camsıdır ve çizgisi beyazdır. Hyalite, volkanik veya pegmatik kayaçta volkanik bir süblimasyon olarak oluşan amorf bir silika (SiO 2 ) formudur ve bu nedenle bir mineraloid olarak kabul edilir . Silanol grubu veya moleküler formda % 3 – 8 oranında su içerir .

Kullanımlar
Kuyumculukta yanardöner hiyalit kullanılır ve iyi biçimlendirilmiş örnekler, alışılmadık görünümleri, oluşum biçimleri ve görece nadir olmaları nedeniyle koleksiyoncuların ilgisini çeker. Her ikisi de berrak ve küresel görünebildikleri için bazen reçine opal veya silika cam ile karıştırılır , ancak parlak yeşil flüoresansı nedeniyle ultraviyole ışık altında tanımlanabilir .Temel bilgilerle başlayalım. Opaller (geniş olarak) iki türe ayrılır, değerli ve ortak, değerli opal, opal’i çok ünlü ve arzulanırken yaygın olmayan ‘renk oyunu’ gösterir.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ULTRA VİOLE FLORANS ETKİYE SAHİP HYALİT OPAL TAŞI KAYA ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

AĞIRLIK : 125 GR BOY : 9 CM X 5 CM
‘Renk oyunu’ kıymetli taşın silika yapısı tarafından üretilir. Kıymetli Opal, birbiri üzerine oturan milyonlarca küçük sert silika kürelerinden oluşur (bir kutu pinpon topu düşünün, ancak hepsi farklı boyutlarda). Işık kürelere çarpar ve farklı açılardan ve farklı yönlerden yansır ve opallere benzersiz bir görünüm kazandıran göz kamaştırıcı ışık şovu yaratır.

Hyalite, küresel iç yapıya veya olağan renk oyununa sahip olmayan ve genellikle berrak ve renksiz olan, bir cam parçasına çok benzeyen, sıradan veya potch opal formudur.

Bununla birlikte, bazı ‘elektrikli’ Hyalite Opals, belirli ışık koşullarında floresan yeşil parlamaya neden olan bazı küçük kapanımlar veya eser elementlere sahiptir. Bu durumda element, uranyum kalıntısı olan uranildir – bu konuyu daha sonra ele alacağız, ancak bu tehlikeli sondaj elementinin tamamen zararsız bir miktarı.

Neredeyse renksiz veya çok soluk sarı veya yeşil olan hiyalit opalleri, doğrudan güneş ışığı veya ultraviyole ışık altında elektrikle neredeyse eterik parlak yeşil bir renge patlayabilir.

Çalışmalar, yeşilimsi floresanın Hyalite Opal içindeki uranil safsızlıklarının ultraviyole uyarılmasından kaynaklandığını göstermiştir.

Hyalite Opal Türleri
Hyalite, diğer Opal çeşitlerini bu kadar değerli kılan renk oyununa neden olan minik kürelerden oluşan iç mineral yapısına sahip olmayan bir Opal çeşididir.

Bugünlerde resmi adı Opal-AN. A, Amorf anlamına gelir, belirli veya farklı bir şekle sahip olmadığı anlamına gelir ve N, opalin yapısının, çoğu opalı oluşturan küreler koleksiyonundan çok bir silika ağına benzediğini gösteren Ağ anlamına gelir.

Bu arada, ünlü renk oyununu sergileyen Opals, fiziksel iç yapılarında düzenli olarak küreler istiflemesine sahip, teknik olarak Opal-AG.

Berrak ve renksiz olduğu zaman adı:

Hyalit Opal Taşı

Hyalit Opal Taşı

Muller’in Bardağı
Cam Opal
Su taşı
Su Opal
Jalit
Üzüm Opal
Opal-AN – resmi adı
Floresan fenomeni gösterdiğinde, aşağıdaki gibi isimler altında bulunabilir:

Hyalite Opal
Elektrikli Opal
Buz Opal
Hyalite Opal Berraklık ve Kesim
Değerli Taş Berraklığı
Çoğu durumda, Hyalite Opals kaba taşlar olarak bırakılır ve meraklılar tarafından mineral merakı olarak toplanır.

Bazı renksiz ve berrak örnekler, onları biraz temizlemek için yuvarlanabilir veya kesilip cilalanarak kabaşon haline getirilebilir, ancak renk veya renk oyunu olmadan özellikle değerli değildirler.

Floresan veya ışıldayan fenomeni sergileyen tüm Hyalite değerli taşlar çok daha değerlidir ve yeterince büyük ve yeterince şeffaf olanlar değerli taşlara dönüştürülecektir.

Çok az Hyalite Opal, bir veya iki karattan çok daha büyük bulunur ve büyük çoğunluğu, karatların sadece küçük bir kısmıdır. Ek olarak, kaba malzemenin yaklaşık% 60-80’i yontulduğunda israf edilir.

Olağanüstü renk değişim aktivitesinin gerçekleşmesi için güzel, berrak değerli taşlara sahip olmak daha iyidir, bu nedenle çoğu yönlü Hyalite Opals şeffaftır, ancak ilginç kapanımlara sahip yarı saydam örnekler hala çok aranabilir.

Hyalite Opal’in Manevi Anlamı
Hyalite Opal, diğer tüm opallerle aynı kimyasal özelliklere sahiptir, SiO2 – nH2O, artı parlayan yeşil versiyonda biraz uranyum. Opal’ın bir dizi genel ruhsal gücünü paylaşacak.

Opal, tutku, şehvet ve baştan çıkarma ile ilişkilendirilen, çekingenliği serbest bırakan ve aşka ilham veren tutkulu bir taştır. Özgünlük ve yaratıcılık uyandırır ve ideal bir partneri ikna etmeye, çekiciliğinizi geliştirmeye ve bir ilişkiyi ilerletmeye yardımcı olabilir.

Hyalit Opal Özellikleri

Hyalit Opal Özellikleri

Hyalite, konuştuğunuz kişiyi açmak için sezginizi veya iletişim becerilerinizi kullanarak gerçekleri kazıp keşfetme yeteneğinde ek bir özelliğe sahiptir.

Hyalite Opal ve Çakralar
Çakralar, vücudunuzdaki Qi veya Prana olarak da adlandırılan enerji merkezleridir. Vücutta her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi Çakra vardır ve her birinin ilişkili bir rengi vardır. Yedi çakra şu şekildedir: Beyaz veya mor renklerle bağlantılı Taç, Üçüncü Göz (indigo), Boğaz (mavi), Kalp (yeşil), Solar Pleksus (sarı), Kutsal (turuncu) ve Kök (kırmızı).

Çakra meditasyonu
Opal değerli taşınızda en baskın olan renk, hangi çakra üzerinde en fazla etkiye sahip olacağını belirleyecektir.

Hyalite Opals, tek bir Çakraya atamak için biraz zor. Açık hallerinde, bilgelik ve bilgi ile ilgili olarak onları Taç Çakra ile ilişkilendirmek mantıklı görünebilir, ancak güneş ışığına veya UV ışınlarına maruz kaldıktan sonra görüntülenen parlak yeşil renkle işler değişebilir.

Yeşil değerli taşlar genellikle sevgi, şefkat ve bağışlayıcılıkla ilgilenen kalp Çakrası ile ilişkilendirilir, ancak floresan ve opal olduğundan, tüm Çakraları etkileyebileceğini veya engelini kaldırabileceğini bulabiliriz – keşfetmeye değer.İnsanlar, Mısır piramitleri inşa edilmeden binlerce yıl önce opallerden değerli mücevherler yapıyorlardı, aslında en eski örnekler 6000 yıl öncesine dayanıyordu.

Opal adı bize Yunanca Opallios kelimesinden ve Roma kelimesi Opalus’tan geliyor.

Hyalite Opals bilimsel olarak ilk kez 1794’te Alman jeolog Werner tarafından not edildi ve ad için ilham kaynağı olarak cam anlamına gelen Yunanca hyalos terimini aldı.

Hyalite Opal nerede bulunur?
Dünya

Hyalit Opal Faydaları

Hyalit Opal Faydaları

Hyalite Opals’in ilk keşifleri Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da (Amiatite olarak biliniyordu) bulundu. Renkli değerli taşlar bugünlerde Namibya, Madagaskar ve ABD’de bulunabilir ve son zamanlarda Meksika bazı harika örnekler üretmektedir.

Hyalite Opal nasıl oluşur?
Kaya döngüsü
Hyalite Opals volkanik ve magmanın oluşturduğu magmatik kaya oluşumlarında oluşur. Su ve silika, henüz çok sıcakken kaya oluşumlarına girmiş ve soğudukça küresel ve düzensiz kabuklar oluşturmuştur.

Su kurutuldu ve silika, milyonlarca yıl boyunca katılaşan bir jel bıraktı. Demir, magnezyum, alüminyum gibi elementler ve floresan Hyalite Opals durumunda uranyum karışıma dahil edildi.

Hyalite Opal tedavi edilebilir mi?
Bazı Opal’lar satış noktasına ulaşmadan önce şeker tedavisi, sigara içme, kırık dolgu gibi iyileştirici tedaviler alırlar ancak bildiğimiz kadarıyla Hyalite Opals için kaba taşların kesilmesi ve cilalanması dışında bilinen bir tedavi yoktur.

Hyalite Opal hangi takılar için uygundur?
Hyalite Opals, 9’da çok yüksek sıralanan bir safire kıyasla 5.5 ile 6.5 arasında bir Mohs ölçeğine sahiptir. Bu, opalleri camla aynı sertlikte yapar, bu nedenle nasıl kullanacağınızı düşünürken bu dikkate alınmalıdır. opal.

Mohs sertlik ölçeği hakkındaki ayrıntılı makalemize buradan bakın

Hyalitler çok büyük boyutlarda veya önemli miktarlarda gelmez, bu nedenle pürüzlü veya eskitme bir taş dışında kolye, kolye ve broş olasılığı düşüktür ve herhangi bir yüzük tasarımının koruyucu bir ayara ihtiyacı olacaktır.

Küpeler oldukça iyi çalışırdı ve biraz hayal gücü ile birkaç küçük Hyalite Opal bir yüzük ortamında yan taşlar olarak kullanılabilir.

Hyalite Opals o kadar alışılmadık bir değerli taştır ki, hayranlık duyulacak bir koleksiyonun parçası olarak onlara sahip olmak neredeyse en iyi fikir gibi görünüyor.

Hyalite Opal’in bakımı nasıl yapılır?

Hyalit Opal

Hyalit Opal

Sertlikteki 5.5 ila 6.5 sertlikteki opaller, bir mücevher için nispeten yumuşaktır, ancak garip bir çarpma veya sert bir yüzeye çarpmaya dayanacak kadar dayanıklıdır, ancak bu tür kötüye kullanımlardan kaçınmaya her zaman dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, özellikle ev temizliği, spor veya bahçe işleri olmak üzere fiziksel aktivitelerden önce takıların çıkarılması her zaman önerilir.

Değerli taşları hem diğer sert taşlardan korumak hem de değerli taşların daha yumuşak taşlara zarar vermesini önlemek için her zaman ayrı yumuşak torbalarda saklamanızı öneririz.

Opals ile suyun tehlikeleri fazla vurgulanmıştır ve bir Hyalite Opal’in makyajı onları daha da geçirmez hale getirmelidir, ancak ekstra güvenli olmak için opalinizi yumuşak, kuru, temiz bir bezle temizlemenizi ve sabunlu suda uzun süre beklemekten kaçınmanızı öneririm. ultrasonik ve buharlı temizleyiciler.

Hyalite Opal renk değiştirebilir mi?
Bu mücevher rengini değiştirebilir mi?
Evet, kesinlikle olabilir! Hyalite Opals genellikle berrak, renksiz veya normal aydınlatma altında biraz sarıdır, ancak UV ışıkları veya güneş ışığı altında (bulutlu bir gün bile) dramatik bir koyu yeşil renkte parlayabilirler.

Hyalite Opal’in durumunda bu renk değişimi floresan olarak bilinir. Floresan öğeler, UV ışığına çarptığında anında parlar, içindeki atomlar UV’nin enerjisini emer, uyarılır ve enerjiyi foton adı verilen minik ışık parçacıkları olarak serbest bırakır. Eylemde görmek neredeyse inanılmaz.

Hyalite Opal’i bu kadar özel kılan nedir?
Hyalite Opal, çok nadir bulunan nadir bir değerli taş olan olağanüstü bir nesnedir. Opal ailesinin diğer üyeleri kırınım ve mikroskobik altı küreler etrafında zıplayan ışığın girişimini kullanarak inanılmaz bir renk oyunu yaratırken, Hyalite hayaletimsi ışıltısını yaymak için uranyum kullanıyor.

Bu olağanüstü değerli taşın büyüleyici renk değişiminden bahsettik ve bu yeterince özel değilse, aynı zamanda radyoaktif! Endişelenmeyin, çünkü kesilmiş ve cilalanmış bir değerli taştan yayılan radyasyon muhtemelen bir muzdan daha azdır!

Bu olağanüstü değerli taşı daha önce hiç görmediyseniz, örneklerimizden bazılarına göz atın veya internette arama yapın – bu, Süpermen Kriptonitine filmlerin dışında göreceğiniz en yakın şeydir.

Hyalite Opal – Gemolojik Özellikler
Kimyasal formül:    SiO2 · nH2O; Sulu Silikon Dioksit
Kristal yapı:    Amorf
Renk:    Güçlü parlaklığa sahip renksiz, beyaz, krem rengi, sarı, turuncu
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 5.5 ila 6.5
Kırılma indisi:    1,37 ila 1,52
Yoğunluk:    1,98 – 2,50
Dilinim:    Yok
Şeffaflık:    Şeffaftan yarı saydam
Çift Kırılma veya Çift Kırılma:    Yok
Parlaklık:    Vitröz, Sub-Vitröz
Floresans:    Özellikle SW altında uranyum safsızlıklarından dolayı parlak yeşil floresan gösterir.eşitli Opal

Renksiz bir Opal çeşidi . Hyalite, yaklaşık% 3-8 su içeren amorf bir silika cam olan opal- AN’dır .
Farklı bir yapıya sahip olduğu için kıymetli opalde bulunan opaklığı (renk oyunu) göstermez.

Hyalit, silisin gaz fazından biriktiği volkanik ve pegmatit ortamlarda küresel ve botriyoid kütleler ve düzensiz kabuklar halinde bulunur (Flörke ve diğerleri, 1973). Genellikle UV ışığında güçlü bir yeşil floresan gösterir.

Kırılma indisi su içeriğine göre biraz değişir ve 1.44 ile 1.46 arasındadır (Graetsch, 1994). Hiyalit optik olarak izotropiktir, ancak suş çift kırılım gösterebilir (Graetsch, 1994).