OTANT�K TA�

İRAN FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE NİŞABUR FİRUZE
 • 13.40 GR
 • 26 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

İRAN FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE MUHTEŞEM RENK DOKUSU İLE İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI 26 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP.ALAN KİŞİ İYİ GÜNLERİNDE KULLANSIN..

Turkuaz (Firuze) Taş binlerce yıldır kullanılmakta, ve eski bazı taşların takı haline yapılacağı var.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Onlar eterik vücuda, beşinci eleman eter süzer güçlü şifa taşları etkileyici metafizik özelliklere sahip … ve vardır.

Bu taşların doğal enerji size gerçeği ile iletişim kurmak için yardımcı olacaktır. Bunlar, ruhsal hassas ayarı güçlü bir taş ve iletişim yardımcı olmak için çok etkilidir.

Onlar boğaz çakra içinde güçlü bir etkiye sahip … ve onlar clairaudient ve durugörü yeteneklerini tezahür size yardımcı olabilir … ve onlar erkek ve dişi yönlerini dengelemeye yardımcı olur.

Bu taşların farklı titreşim geçmiş yaşam bilgisini erişim sağlayan … boğaz ve üçüncü göz çakraların içinde yankı. Onlar gün fiziksel yaşam için gün içinde, ruhu aracılığıyla geliyor ne iletişim etkinliğini artırmak gibi psişik istihdam çalışmak hedefliyoruz, bu yararlı olabilir.

Nerede Geliyor

En iyi taşlar Avustralya, İran, Afganistan, Tibet ve güney-batı ABD’den geliyor. Ayrıca Fransa, İngiltere, Rusya, Polonya, Arabistan, Mısır, Çin, Peru ve Meksika’da bulunabilir. Turquoise kimyasal adı Aluma fosfat. Bu taşların rengi genellikle biz Turkuaz (Firuze) mavisi diyoruz klasik renk, ancak diğer renkler bu taşları elde etmek mümkündür.

Bu Tibet Yeşil taşlar, Beyaz Turkuaz (Firuze) taşlar, bazı oldukça nadir mor Turkuaz (Firuze) taşlar ve güzel açık renkli uyku güzellik Turkuaz (Firuze) içerir. Bu taşın tüm renkleri doğal haliyle almak zor hale gelmektedir.

Mavi Turkuaz (Firuze) formları demir mevcut olduğunda bakır mevcut, Yeşil Turkuaz (Firuze) formları vardır. Beyaz Turkuaz (Firuze), bu minerallerin ne taş meydana geldiğinde oluşturmak için bilinmesine rağmen bazen mavi veya yeşil taşların beyaz alanlar görebilirsiniz rağmen … beyaz taşlar, oldukça nadirdir.
Turkuaz eski taş ve yüksek dünyanın en medeniyetler birçok kabul edilmiştir. Eski imparatorlukların arasında en iyi en popüler süs taş oldu Farsça ve Kızılderili medeniyetler arasında yer bilinmektedir. Turkuaz, bugün popüler bir taş kalır ve en önemli opak taşlar biridir. Oldukça eşsiz turkuaz-mavi renk nedeniyle kabul ve ondan sonra adlı bir özel renk tek taş mesafesindedir.

Firuze Taşı

Firuze Taşı

Kimyasal formülü Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 • 4H 2 O
Renk Mavi, Yeşil, Renkli
Sertlik 5-6
Kristal Sistemi Triklinik
Kırılma İndisi 1,61-1,65
SG 2,6-2,8
Şeffaflık Opak
Çift Kırılma .04
Parıltı Mumlu
Bölünme Hiçbiri
Mineral Sınıfı Turkuaz
kelimesi Turkuaz geri ticareti yolları Avrupa’ya doğru Ortadoğu yoluyla İran’dan Turkuaz getirdi 17. yüzyıla kadar uzanır. Fransızca “Turquie” olarak bilinen Türkiye, geçti tüccarlar ve halk onun Türkiye’ye gelen referans malzeme “Turquies” (“Türk”) adını verdi.

Turkuaz mavi veya yeşil farklı tonlarında gelip, ve yaygın damarlı veya kahverengi ya da siyah ile benekli olduğunu olabilir oksit s veya kumtaşı tabanı. Diğerleri katı-renkli taş tercih ederken bazıları, bu renk damarlanma tercih. Turkuaz en iyi renk katı, derin turkuaz-mavi renk tonu olduğunu. Yeşilimsi renkler daha az arzu edilir ve genellikle değerli taşlar gibi kullanılmazlar. Turkuaz bazen de yeşil Malachite veya Krizokol, mavi ve yeşil benekli taşlar neden birlikte karıştırılabilir.

Turkuaz bir olan gözenekli taş ve böylece kolayca boyanır. ölüyor daha yeşilimsi veya alacalı taşlardan mavi geliştirmek için yapılır. Bazı kimyasalların veya çözümlere maruz kaldığında Boyalı taşlar sonunda yılda kendi gelişmiş renk eskitmek, ya da. Turquoise parıltı genellikle donuk ve bazı bayiler hamile veya kat aa plastik yağlayıcı veya balmumu ile Turkuaz parlaklığını artırmak için bu nedenle çok yaygındır. Nedeniyle ölüyor ve Turkuaz artırılması ortak uygulama, bu taş, özellikle sadece tam tüm bilgileri ifşa saygın bayilerinden satın alınmalıdır.

 

Turkuaz Yüzük

Turkuaz Yüzük

Turquoise gözenekli yapısı daha kolay yağlar ve temizleyiciler tarafından etkilenir yapar. Bu nedenle, turkuaz taşlar su dışında herhangi bir şey ile yıkanmamalıdır. Turkuaz da nispeten yumuşak bir taştır ve ekstra bakım çizilmesini önlemek için dikkat edilmelidir.
Turkuaz Oluşum

Turkuaz nadiren iyi biçimli kristaller bulunur. Bunun yerine, genellikle mikro kristallerin bir toplamıdır. Mikrokristaller yakından birlikte paketlenmiş zaman, turkuaz düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır, ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu cila “vitreus” olmak ya da kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli turkuaz bazen erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

Turkuaz formları kurak iklimde iyi ve o turkuaz kaynaklarının coğrafyasını belirler. Dünyanın en turkuaz çoğu kaba anda güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında turkuaz küçük miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Turkuaz da bu sularla temas kaya değiştirebilirsiniz. Yedek tamamlandığında ise, turkuaz bir solid kitle oluşacak. Yedek az tamamlandığında, kayaç turkuaz içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da başka bir desen oluşturabilir.
Minerallerin Turkuaz Grubu

turkuaz grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. Dahil şunlardır: Turkuaz, Aheylite, Kalkosiderit, Faustite ve Planerite. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

Mineral Kimyasal Bileşim
Turkuaz Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz üretiminin en kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin çoğu ya bakır. Mevduat civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen turkuaz üreten devletin konumunu tuttu. New Mexico 1920’lere kadar bu pozisyonu tuttu, Nevada 1980’lere kadar görev yapmıştır ve Arizona lider devleti CurrentY olduğunu. Turkuaz önemli miktarlarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

Turkuaz çoğu bakır üretiminin bir yan ürünü olduğunu. Büyük açık ocak bakır madenleri turkuaz oluşur sığ kaya birimleri aşağı kazı. Turkuaz miktarı ve malzeme kalitesi karşılaşıldığında değerlendirilir ve garanti takdirde, geçici bir çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. Turkuaz değeri madencilik çalışmasını bozarak değer ise mayınlı edilecektir. madencilik, bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir ama işin sık sık gelip ve hızlı bir şekilde turkuaz kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.
Turkuaz Takı ve Sanat

turkuaz erken kayıt takı olarak kullanılan ya da süs Mısır dan olmak. There turkuaz 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Hakkında 4000 yıl önce Pers madenciler bir “gök mavisi” ya da “Robin yumurta mavi” renkli turkuaz mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu dönem “Farsça Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da turkuaz bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller (sağ sütunda fotoğrafları görmek) üretti.

Kaba turkuaz ve turkuaz nesneleri Yerli Amerikalılar tarafından yüksek konuda düzenlenen ve yaygın işlem yapıldı. Bu güneybatı boyunca ve Güney Amerika’ya Kuzey Amerika turkuaz yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve turkuaz metal bulguları set değildi.

1800’lerin sonlarında ise, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma, bugün popüler olan turkuaz ve Kızılderili takı gümüş tarzı haline.

turkuaz ve turkuaz takı yükselişler talep ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’lerde gerilemiştir talebin dalgalanma oldu. Turkuaz takı talebi her zaman turkuaz madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün turkuaz parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek olduğu.

Firuze taşlar tüm volkanik aktivite oluştu yerlerde dünyada bulundu ar. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Firuze taşlar Arizona, Kaliforniya, Colorado, New Mexico, Nevada, Utah ve Virginia bulunur.

Virginia bulunan Firuze taşları doğada prizmatik kristaller yetişen nadir bir formu vardır. Dünyanın diğer bölgelerinde taşların çoğu kristal şekiller büyümek değil.

Turkuaz Taşı Nerede Bulunur

Turkuaz Taşı Nerede Bulunur

taşların en kaliteli modern Firuze temin erken mayın bulundu nerede da Pers, bulunur. Büyük başarı mayınlı mevduat zamanda Çin, İran, Suudi Arabistan ve Tibet’te bulundu.

Firuze taşları image 1Firuze taşlar resim 2Firuze taşları görüntü 3

taş rengi mavi yeşil çeşitli tonlarında yoluyla Pers kristallerinin ünlü gök mavisi renk, aralıkları. Renk büyüdü bölgede bulunan mineraller bağlıdır. karışımı daha bakır bir mavi taş üretir. karışımı fazla demir daha yeşil bir taş üretir.

Firuze taşlar bize en alemlere fiziksel canlarından akort yardımcı olur. Bu kendimizi daha iyi anlamak ve biz onları bizim gerçekte verimli hale görebilirsiniz kontrol altında fikirlerimizi ve duygularımızı getirmek için bize yardımcı olur. Sen dur ve dinle hala olması ve ve ne ile ilgili gerçeği duymak için hazır olmak var ama. Ancak o zaman tam güç elde edecektir.

Kutsal bir taş olarak yerli Amerikalılar tarafından onur, turauoise taş yararlı enerjiye içine transmuting, olumsuzluk emer. Aynı zamanda evrenle bir olmaya yardımcı olur.

Her kişi için anlamı gerçek Firuze kalp ve bunları kullanan kişinin ruh doğrudan gelir. Bu sayfa diğerleri kristaller enerjileri şifa gücü arayışlarında doğru bulduk Firuze anlamları temsil eder. Eğer burada listelenen bir şey değil size yardımcı bulmak Eğer bir hediye verildi için, kendi gibi iddia.

u İspanyol geldi önce Yerli Amerikalılar ağır madencilik Southwest boyunca keşfedilen MS 1350 ve 1600 Kabaca 200 mayınlar arasında yer alarak, 1200 yıl kadar turkuaz ile çalışma olmuştu tahmin edilmektedir, en Kızılderililer tarafından başlatılmış olması inandı , kayaya gökyüzünün parçalarını keski için şekilli taş çekiç, mauls ve adzes kullanılan kim.
büyük antik turkuaz mayın Cerrillos, NM yakınlarındaki Dağı Chalchihuitl bulunmuştur. Chaco Canyon bulunan bazı turkuaz Cerrillos Bölgedeki mayınlar, güneydoğuda fazla 150 mil geldi.

 

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Anadili İspanyolca ve Mağribi etkiler
Turkuaz takı fetih bir arkadaşı olarak gelişti.
İspanya kendi 800 yıllık saltanatı, Moors hilal uyduları ve İspanyol kültürüne nar çiçeği şeklini tanıttı. İspanyollar, altın ve gümüş arayan, hilal ile bedecked dizginleri giyen atların üzerinde Kızılderili toplulukları içine indi.
Navajo, özellikle, sembol sevdim. Onlar için takas ya da ele geçirdi. hilal şekli bir kabak çiçeği kolye dibinde bir naja oldu. Nar blum, bir desen, İspanyollar tarafından yaygın olarak kullanılan kabak çiçekleri kendilerini ilham.
Bu yaygın ilk Kızılderili demirci, Atsidi Sani tanınan O sırasında ya da o yapıldı sonra yaptığı becerileri Gümüş eklemiş olabilir 1853 yılında bir Amerikan Kızılderili madde ile “Navajo Land” turne sırasında bir Meksikalı demirci gelen zanaat öğrendim inanılmaktadır Fort Sumner de esir, o ve onun insanların Arizona taşınmaya mecbur bırakılmışlardır.
Atsidi Sani ve onun öğrencileri beceri yayıldı. Zuni ustalar Navajo öğretmenlerden beceri öğrendim. Yıllar geçtikçe, teknikler ve stiller gibi Zuni kakma çalışması ile dekore Navajo gümüş damgalı kutular gibi lüks yollarla, birlikte karışmış.
Çağdaş Sanat İfadeler
Çünkü çağdaş Yerli sanat kurucuları Charles Loloma, Kenneth Begay ve diğerleri, çalışmalarının mevcut Kızılderili kuyumcular artık sadece Kızılderili sanatı biliyorum izleyicilerin beklentilerini karşılamak zorunda “geleneksel”.
Bunun yerine, onlar yaşamları boyunca öğrendikleri becerileri ve gelenekleri ile kendi ilham birleştirmek için ücretsizdir.
Olan zarif işlemeli takı çalışmalarını taşıyan ve Na Na Ping (Pascua Yaqui), – 1970 Heishi trafik sıkışıklığı ortasında oluşturulması için yeni bir cadde arıyor, canlandı kakma mücevher gelenekleri – Aralarında Angie Reano Owen (Santo Domingo) vardır titizlikle birlikte kaldırımlı taş ile gerçek bir taş.
Hem de kendi sanatsal vizyona ulaşmak için gelenekten uzak yollarını aldı. Owen yeni (onun mozaikler her taş özetliyor siyah matris) ile (örneğin bir bilezik için destek olarak ahşap kullanılarak gibi) eski birleştirir. Ping amcalarının tarafından kendisine öğretilen beceri ile taş keser, ancak renk ve köşeliliğe ve modernist karışımlarında taşları birleştirir.
Birçok modern Yerli kuyumcular gibi, hem çağdaş bir sesle kendi geleneklerini ifade edebiliyoruz.
TURKUAZ GERÇEKLER
Southwest ABD’de turkuaz en yakın tanımlama rağmen, dünyanın diğer bölgelerinde yüksek saygısı uzun tutulan turkuaz var.
Turkuaz Antik Mısır’da Kral Tutankamon’un altın cenaze maskesini kullanıldı.

İRAN FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE NİŞABUR FİRUZE
 • 13.40 GR
 • 26 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

İRAN FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE MUHTEŞEM RENK DOKUSU İLE İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI 26 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP.ALAN KİŞİ İYİ GÜNLERİNDE KULLANSIN..

Turkuaz (Firuze) Taş binlerce yıldır kullanılmakta, ve eski bazı taşların takı haline yapılacağı var.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Onlar eterik vücuda, beşinci eleman eter süzer güçlü şifa taşları etkileyici metafizik özelliklere sahip … ve vardır.

Bu taşların doğal enerji size gerçeği ile iletişim kurmak için yardımcı olacaktır. Bunlar, ruhsal hassas ayarı güçlü bir taş ve iletişim yardımcı olmak için çok etkilidir.

Onlar boğaz çakra içinde güçlü bir etkiye sahip … ve onlar clairaudient ve durugörü yeteneklerini tezahür size yardımcı olabilir … ve onlar erkek ve dişi yönlerini dengelemeye yardımcı olur.

Bu taşların farklı titreşim geçmiş yaşam bilgisini erişim sağlayan … boğaz ve üçüncü göz çakraların içinde yankı. Onlar gün fiziksel yaşam için gün içinde, ruhu aracılığıyla geliyor ne iletişim etkinliğini artırmak gibi psişik istihdam çalışmak hedefliyoruz, bu yararlı olabilir.

Nerede Geliyor

En iyi taşlar Avustralya, İran, Afganistan, Tibet ve güney-batı ABD’den geliyor. Ayrıca Fransa, İngiltere, Rusya, Polonya, Arabistan, Mısır, Çin, Peru ve Meksika’da bulunabilir. Turquoise kimyasal adı Aluma fosfat. Bu taşların rengi genellikle biz Turkuaz (Firuze) mavisi diyoruz klasik renk, ancak diğer renkler bu taşları elde etmek mümkündür.

Bu Tibet Yeşil taşlar, Beyaz Turkuaz (Firuze) taşlar, bazı oldukça nadir mor Turkuaz (Firuze) taşlar ve güzel açık renkli uyku güzellik Turkuaz (Firuze) içerir. Bu taşın tüm renkleri doğal haliyle almak zor hale gelmektedir.

Mavi Turkuaz (Firuze) formları demir mevcut olduğunda bakır mevcut, Yeşil Turkuaz (Firuze) formları vardır. Beyaz Turkuaz (Firuze), bu minerallerin ne taş meydana geldiğinde oluşturmak için bilinmesine rağmen bazen mavi veya yeşil taşların beyaz alanlar görebilirsiniz rağmen … beyaz taşlar, oldukça nadirdir.
Turkuaz eski taş ve yüksek dünyanın en medeniyetler birçok kabul edilmiştir. Eski imparatorlukların arasında en iyi en popüler süs taş oldu Farsça ve Kızılderili medeniyetler arasında yer bilinmektedir. Turkuaz, bugün popüler bir taş kalır ve en önemli opak taşlar biridir. Oldukça eşsiz turkuaz-mavi renk nedeniyle kabul ve ondan sonra adlı bir özel renk tek taş mesafesindedir.

Firuze Taşı

Firuze Taşı

Kimyasal formülü Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 • 4H 2 O
Renk Mavi, Yeşil, Renkli
Sertlik 5-6
Kristal Sistemi Triklinik
Kırılma İndisi 1,61-1,65
SG 2,6-2,8
Şeffaflık Opak
Çift Kırılma .04
Parıltı Mumlu
Bölünme Hiçbiri
Mineral Sınıfı Turkuaz
kelimesi Turkuaz geri ticareti yolları Avrupa’ya doğru Ortadoğu yoluyla İran’dan Turkuaz getirdi 17. yüzyıla kadar uzanır. Fransızca “Turquie” olarak bilinen Türkiye, geçti tüccarlar ve halk onun Türkiye’ye gelen referans malzeme “Turquies” (“Türk”) adını verdi.

Turkuaz mavi veya yeşil farklı tonlarında gelip, ve yaygın damarlı veya kahverengi ya da siyah ile benekli olduğunu olabilir oksit s veya kumtaşı tabanı. Diğerleri katı-renkli taş tercih ederken bazıları, bu renk damarlanma tercih. Turkuaz en iyi renk katı, derin turkuaz-mavi renk tonu olduğunu. Yeşilimsi renkler daha az arzu edilir ve genellikle değerli taşlar gibi kullanılmazlar. Turkuaz bazen de yeşil Malachite veya Krizokol, mavi ve yeşil benekli taşlar neden birlikte karıştırılabilir.

Turkuaz bir olan gözenekli taş ve böylece kolayca boyanır. ölüyor daha yeşilimsi veya alacalı taşlardan mavi geliştirmek için yapılır. Bazı kimyasalların veya çözümlere maruz kaldığında Boyalı taşlar sonunda yılda kendi gelişmiş renk eskitmek, ya da. Turquoise parıltı genellikle donuk ve bazı bayiler hamile veya kat aa plastik yağlayıcı veya balmumu ile Turkuaz parlaklığını artırmak için bu nedenle çok yaygındır. Nedeniyle ölüyor ve Turkuaz artırılması ortak uygulama, bu taş, özellikle sadece tam tüm bilgileri ifşa saygın bayilerinden satın alınmalıdır.

 

Turkuaz Yüzük

Turkuaz Yüzük

Turquoise gözenekli yapısı daha kolay yağlar ve temizleyiciler tarafından etkilenir yapar. Bu nedenle, turkuaz taşlar su dışında herhangi bir şey ile yıkanmamalıdır. Turkuaz da nispeten yumuşak bir taştır ve ekstra bakım çizilmesini önlemek için dikkat edilmelidir.
Turkuaz Oluşum

Turkuaz nadiren iyi biçimli kristaller bulunur. Bunun yerine, genellikle mikro kristallerin bir toplamıdır. Mikrokristaller yakından birlikte paketlenmiş zaman, turkuaz düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır, ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu cila “vitreus” olmak ya da kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli turkuaz bazen erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

Turkuaz formları kurak iklimde iyi ve o turkuaz kaynaklarının coğrafyasını belirler. Dünyanın en turkuaz çoğu kaba anda güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında turkuaz küçük miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Turkuaz da bu sularla temas kaya değiştirebilirsiniz. Yedek tamamlandığında ise, turkuaz bir solid kitle oluşacak. Yedek az tamamlandığında, kayaç turkuaz içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da başka bir desen oluşturabilir.
Minerallerin Turkuaz Grubu

turkuaz grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. Dahil şunlardır: Turkuaz, Aheylite, Kalkosiderit, Faustite ve Planerite. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

Mineral Kimyasal Bileşim
Turkuaz Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz üretiminin en kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin çoğu ya bakır. Mevduat civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen turkuaz üreten devletin konumunu tuttu. New Mexico 1920’lere kadar bu pozisyonu tuttu, Nevada 1980’lere kadar görev yapmıştır ve Arizona lider devleti CurrentY olduğunu. Turkuaz önemli miktarlarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

Turkuaz çoğu bakır üretiminin bir yan ürünü olduğunu. Büyük açık ocak bakır madenleri turkuaz oluşur sığ kaya birimleri aşağı kazı. Turkuaz miktarı ve malzeme kalitesi karşılaşıldığında değerlendirilir ve garanti takdirde, geçici bir çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. Turkuaz değeri madencilik çalışmasını bozarak değer ise mayınlı edilecektir. madencilik, bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir ama işin sık sık gelip ve hızlı bir şekilde turkuaz kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.
Turkuaz Takı ve Sanat

turkuaz erken kayıt takı olarak kullanılan ya da süs Mısır dan olmak. There turkuaz 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Hakkında 4000 yıl önce Pers madenciler bir “gök mavisi” ya da “Robin yumurta mavi” renkli turkuaz mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu dönem “Farsça Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da turkuaz bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller (sağ sütunda fotoğrafları görmek) üretti.

Kaba turkuaz ve turkuaz nesneleri Yerli Amerikalılar tarafından yüksek konuda düzenlenen ve yaygın işlem yapıldı. Bu güneybatı boyunca ve Güney Amerika’ya Kuzey Amerika turkuaz yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve turkuaz metal bulguları set değildi.

1800’lerin sonlarında ise, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma, bugün popüler olan turkuaz ve Kızılderili takı gümüş tarzı haline.

turkuaz ve turkuaz takı yükselişler talep ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’lerde gerilemiştir talebin dalgalanma oldu. Turkuaz takı talebi her zaman turkuaz madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün turkuaz parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek olduğu.

Firuze taşlar tüm volkanik aktivite oluştu yerlerde dünyada bulundu ar. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Firuze taşlar Arizona, Kaliforniya, Colorado, New Mexico, Nevada, Utah ve Virginia bulunur.

Virginia bulunan Firuze taşları doğada prizmatik kristaller yetişen nadir bir formu vardır. Dünyanın diğer bölgelerinde taşların çoğu kristal şekiller büyümek değil.

Turkuaz Taşı Nerede Bulunur

Turkuaz Taşı Nerede Bulunur

taşların en kaliteli modern Firuze temin erken mayın bulundu nerede da Pers, bulunur. Büyük başarı mayınlı mevduat zamanda Çin, İran, Suudi Arabistan ve Tibet’te bulundu.

Firuze taşları image 1Firuze taşlar resim 2Firuze taşları görüntü 3

taş rengi mavi yeşil çeşitli tonlarında yoluyla Pers kristallerinin ünlü gök mavisi renk, aralıkları. Renk büyüdü bölgede bulunan mineraller bağlıdır. karışımı daha bakır bir mavi taş üretir. karışımı fazla demir daha yeşil bir taş üretir.

Firuze taşlar bize en alemlere fiziksel canlarından akort yardımcı olur. Bu kendimizi daha iyi anlamak ve biz onları bizim gerçekte verimli hale görebilirsiniz kontrol altında fikirlerimizi ve duygularımızı getirmek için bize yardımcı olur. Sen dur ve dinle hala olması ve ve ne ile ilgili gerçeği duymak için hazır olmak var ama. Ancak o zaman tam güç elde edecektir.

Kutsal bir taş olarak yerli Amerikalılar tarafından onur, turauoise taş yararlı enerjiye içine transmuting, olumsuzluk emer. Aynı zamanda evrenle bir olmaya yardımcı olur.

Her kişi için anlamı gerçek Firuze kalp ve bunları kullanan kişinin ruh doğrudan gelir. Bu sayfa diğerleri kristaller enerjileri şifa gücü arayışlarında doğru bulduk Firuze anlamları temsil eder. Eğer burada listelenen bir şey değil size yardımcı bulmak Eğer bir hediye verildi için, kendi gibi iddia.

u İspanyol geldi önce Yerli Amerikalılar ağır madencilik Southwest boyunca keşfedilen MS 1350 ve 1600 Kabaca 200 mayınlar arasında yer alarak, 1200 yıl kadar turkuaz ile çalışma olmuştu tahmin edilmektedir, en Kızılderililer tarafından başlatılmış olması inandı , kayaya gökyüzünün parçalarını keski için şekilli taş çekiç, mauls ve adzes kullanılan kim.
büyük antik turkuaz mayın Cerrillos, NM yakınlarındaki Dağı Chalchihuitl bulunmuştur. Chaco Canyon bulunan bazı turkuaz Cerrillos Bölgedeki mayınlar, güneydoğuda fazla 150 mil geldi.

 

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Anadili İspanyolca ve Mağribi etkiler
Turkuaz takı fetih bir arkadaşı olarak gelişti.
İspanya kendi 800 yıllık saltanatı, Moors hilal uyduları ve İspanyol kültürüne nar çiçeği şeklini tanıttı. İspanyollar, altın ve gümüş arayan, hilal ile bedecked dizginleri giyen atların üzerinde Kızılderili toplulukları içine indi.
Navajo, özellikle, sembol sevdim. Onlar için takas ya da ele geçirdi. hilal şekli bir kabak çiçeği kolye dibinde bir naja oldu. Nar blum, bir desen, İspanyollar tarafından yaygın olarak kullanılan kabak çiçekleri kendilerini ilham.
Bu yaygın ilk Kızılderili demirci, Atsidi Sani tanınan O sırasında ya da o yapıldı sonra yaptığı becerileri Gümüş eklemiş olabilir 1853 yılında bir Amerikan Kızılderili madde ile “Navajo Land” turne sırasında bir Meksikalı demirci gelen zanaat öğrendim inanılmaktadır Fort Sumner de esir, o ve onun insanların Arizona taşınmaya mecbur bırakılmışlardır.
Atsidi Sani ve onun öğrencileri beceri yayıldı. Zuni ustalar Navajo öğretmenlerden beceri öğrendim. Yıllar geçtikçe, teknikler ve stiller gibi Zuni kakma çalışması ile dekore Navajo gümüş damgalı kutular gibi lüks yollarla, birlikte karışmış.
Çağdaş Sanat İfadeler
Çünkü çağdaş Yerli sanat kurucuları Charles Loloma, Kenneth Begay ve diğerleri, çalışmalarının mevcut Kızılderili kuyumcular artık sadece Kızılderili sanatı biliyorum izleyicilerin beklentilerini karşılamak zorunda “geleneksel”.
Bunun yerine, onlar yaşamları boyunca öğrendikleri becerileri ve gelenekleri ile kendi ilham birleştirmek için ücretsizdir.
Olan zarif işlemeli takı çalışmalarını taşıyan ve Na Na Ping (Pascua Yaqui), – 1970 Heishi trafik sıkışıklığı ortasında oluşturulması için yeni bir cadde arıyor, canlandı kakma mücevher gelenekleri – Aralarında Angie Reano Owen (Santo Domingo) vardır titizlikle birlikte kaldırımlı taş ile gerçek bir taş.
Hem de kendi sanatsal vizyona ulaşmak için gelenekten uzak yollarını aldı. Owen yeni (onun mozaikler her taş özetliyor siyah matris) ile (örneğin bir bilezik için destek olarak ahşap kullanılarak gibi) eski birleştirir. Ping amcalarının tarafından kendisine öğretilen beceri ile taş keser, ancak renk ve köşeliliğe ve modernist karışımlarında taşları birleştirir.
Birçok modern Yerli kuyumcular gibi, hem çağdaş bir sesle kendi geleneklerini ifade edebiliyoruz.
TURKUAZ GERÇEKLER
Southwest ABD’de turkuaz en yakın tanımlama rağmen, dünyanın diğer bölgelerinde yüksek saygısı uzun tutulan turkuaz var.
Turkuaz Antik Mısır’da Kral Tutankamon’un altın cenaze maskesini kullanıldı.