OTANT�K TA�

İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI KOLYE 1.KALİTE

ÖZEL ÜRÜNLER
FİRUZE TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ NİŞABUR
 • 12 GR
 • 20 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • GÜMÜŞ ZİNCİR DAHİL
 • İRAN
 • ÖZEL KUTUSUNDA

İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI KOLYE 1.KALİTE

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.KALİTE HAS TAŞ %100 ÇOK TEMİZ TAM RENGİNDE KURŞUN MUHTEVASI BELİRGİN SEVİYEDE İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…AVRUPADA SATIŞA SUNULAN TAŞLAR İLE AYNI KALİTEDE….

GERÇEK İSMİ PİRUZE FARSÇADAN GELİR İSMİ AYDINLIK VEREN  ANLAMINDADIR….

Menşei:NİŞABUR

Firuze Taşı

Firuze Taşı

AĞIRLIK :20 KARAT

RENK TONAJI :MÜKEMMEL SEVİYEDE…

LÜTFEN PİYASADA 5 TL YE SATILAN SIKMA HAVLİT BOYAMA ÇİN MALI TAŞLAR İLE KARIŞTIRMAYIN.DEĞERLİ VE YARI DEĞERLİ TAŞLARIMIZ ALTIN VEYA GÜMÜŞ ÜZERİNE ÇALIŞILIR.RESİMLERDE DAHİ ÜRÜNLERİMİZ KENDİNİ BELLİ ETMEKTEDİR….

 

Turkuaz memleketimizde daha çok Firuze ismi ile bilinmektedir ve koyu maviden yeşile kadar değişen yelpazesi ile kültürümüzde özellikle mücevher yapımında sıklıkla kullanılmaktadır.Bu taşın dünyada tanınmasında gerçekten de Türklerin önemli bir katkısı vardır ve ismi de Türk kelimesinden gelmektedir. Avrupalılar Turkuaz ile Haçlı seferlerinden dönenlerin yanlarında taşı hediye olarak getirmesi ile tanışmıştır. Fransızlar bu nedenle taşa Türk Mavisi anlamına gelen Turquoise ismini vermiştir. İncil’ de adı geçen taşlardan bir tanesi de Turkuaz’ dır.
Turkuaz içerisinde su mineralleri olduğu ve gözeneklerden oluştuğu için ısı, ışık, detarjan ve su etkilerine çok açık bir taştır. Bu nedenle muhafazası dikkat gerektirir. Volkanik aktivitelerin bir zamanlar görülmüş olduğu coğrafyalarda sıklıkla bulunabilen bir taştır. İçindeki bakır miktarı çok ise taş mavi, demir miktarı çok ise yeşil renk alır.
Amerikan yerlileri için Turkuaz kutsal bir taştır. Çünkü bireyin evrenle tek vücut olmasını sağlayıp, doğayla uyum içinde yaşamasına olanak verir. Yine pek çok kültürde Turkuaz’ ın kutsal, tanrıların insanlara hediye ettiği bir taş olduğuna inanılmıştır. Bu nedenle de Turkuaz’ dan yapılmış tılsım ve kolyelere pek çok arkeolojik kazıda rastlanmaktadır.Mezopotamya’ da M.Ö. 5000 yıllarına ait Turkuaz’ dan yapılmış mücevherler bulunmuştur. Yine Mısırlı firavunların Turkuaz’ dan oluşturulmuş M.Ö. 5500 ile tarihlenen mücevherleri yapılan kazılarda ortaya çıkartılmıştır.

Diğer İsimleri : Firuze, Turkuvaz, Turkis, Turquoise

Turkuaz Taşı Kolye

Turkuaz Taşı Kolye

Sertliği : 5.5 – 6
Özgül Ağırlığı : 2.60 – 2.91
Kimyasal Grubu : Oksitler
Yapısal Görünümü : Opak
Parlaklığı : Camsıi Mumsu
Kimyasal Formülü : CuAI6(PO4)4(OH)8 4-5H2O
Alt Türleri : …
Uyumlu Olduğu Unsur : Hava ve Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra : Gırtlak
Uyumlu Olduğu Burç : Boğa ve Yay
Rengi : Gök mavisi, yeşilimsi mavi, mavimsi gri
Sembolü Olduğu Hususlar : Denge, Vefalı Dostluklar, iletişim
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Amerika, israil, Meksika, Tibet, Şili, Avustralya, İran, Afganistan

Yapısal Özellikleri
Biz Türk atalarımızın kutsal taşlarından birisidir. Oldukça değerli ve pahalı bir taştır. Bu nedenle piyasada oldukça sahtesini bulabilmek mümkündür. En eski süs taşlarından birisidir. Doğada yumruk şeklinde bulunmaktadır

Ya Turkuaz Firuze Türk taşı anlamına gelir. Bu isim için neden Firuze Türkiye üzerinden Avrupa’ya ihraç edilmiş olmasıdır. ** Firuze Neyshabouri iki ana kategoride Ajami ve Shajari ayrılmıştır. Nişabur Firuze mayın: Nişabur Firuze Firuze madeninin Maden, çünkü mükemmel kalitede özellikle Ajami tip önemli değil, aynı zamanda küresel düzeyde değil sadece ve Shajarian’dan özel ün ayrılır. Numuneler kıymetli taşın değeri için Londra, Tahran ve Meşhed Jeoloji delil doğal taş Firuze maden müzesi sergiledi. 19 ton yıllık üretim kapasitesi 9 milyon ton rezerv ile benim Coğrafi konum 55 km sen Lghrby at Nişabur, Sabzevar ve “mayın” köyünde eski yol. Yaklaşık cevheri madenciliği ham Turquoise ton başına 8 ile 10 lira arasında elde edilir. Nişabur Firuze mayın coğrafi içinde 36, 28, 15, 20 ve 58 Kuzey ve Doğu yer almaktadır. Mine mineralizasyon Valley Village alanı ve yaklaşık 1.500 metre deniz seviyesinden maden işçilerin konumda yer almaktadır.

 

FİRUZE TAŞI KOLYE

FİRUZE TAŞI KOLYE

Nişabur Nvmvlytdar kireçtaşı dağ Firuze maden bölgesi kumtaşı ve kayrak ile yapılmış. Bu sedimanlar alçı ve tuz sayısız mevduat içeren örnekler işletimde bulunmaktadır. Senozoik dönemi Trakythay Pvrfyzy ana taş volkanik kayaçlar nüfuz edilir. Kullanılan kaya kütlelerinden Firuze ayrı torbalara göre silahın çekiç ile ve döken ezilmiş olması. Atılmış malzemeler tekrar gözden geçirilir ve Firuze onlardan ayrılır kalan. Nişabur Firuze mayınlar artık dağ madencilik operasyonda toprak ve kaya iki gruba ayrılmıştır. Dağı Maden dağlarda yer almaktadır. Firuze taşlar gang veya atık kaya kırık ve kaldırılabilir ve Firuze gerekir ilişkilidir. Alan ve dağ tabanına kum madencilik yıpranmış bulunan ve Firuze taşlı yıkanmış ve yaratılmış olan dağın dibine taşımaları,. Madencilik Koohi vadi boyunca İşletim altın Kadim içinde mavi altı. Biz ileriye bkz vadinin doğu tarafında. Bir dört Vadisi mağara vardır. Eski Abdul Mağarası olarak bilinen ilk mağara Bvashaqy denir. Diğer değerli Firuze mağara mağaralar, efektler ve daha güzel. İkinci mağara Kırmızı Mağarası denir. Üçüncü, dördüncü mağara mağara mağara mağara, kral ve az. Firuze Klnd, Bylm ve barut çıkarıldı tarafından, eski. Klnd nedeniyle barut eylem tozu daha iyi çalışmak, Firuze bir taslaktır. Orada yamaca kum ocağı. Nedeniyle kar, yağmur, güneş ve rüzgar, dağlar ve toprak ile karışık kum taneleri dökülen için ayrışma ve erozyon geçişi yana, Firuze aralarında bulundu. Genellikle tozlu Firuze benim çok iyidir. Firuze cevher bir hayranı olarak uzmanlar tarafından kesilmiş ve parlatılmış, madeni çıkarılan. Her şey düzgün ve daha büyük, daha değerli olduğunu. Bazı yetmiş metre derinliğe sahip tüneller ve kuyu kazarak madenlerden çıkarılan Firuze taşlar, yapılır. Biz elde edilir% 5 ila% 12 saf Firuze tutarından mayınlı cevheri yılda 70-35 ton var.

Firuze türleri Neyshabouri:

Ajami Turquoise:. Firuze Net geniş ve yuvarlak ve Firuze mavi rengin en yüksek fiyatlı parçalar yüzük için kullanılan olan Firuze, bu sınıflandırmayı şunlardır bölmek 2 Ajami 1 Firuze Neyshabouri Shajari Ajami yarım Renk:. düz Firuze mavi renk Suudi Arabistan’da madalya için kullanılan Arapça gibi Firuze zona, ancak taş gitti ve Firuze mavisi yalnızca bir katmanı edilir:. önceki türü var da Firuze Arapça Sarımsak kalan Bant Firuze Firuze Nymrng Çıta biraz daha parlak olduğunu Firuze Beyaz Bant:.. mavi çok parlak Chghalh Firuze.:. Firuze büyük ve yuvarlak, ama Firuze Ajami en çok parlak aqua gibi renkler ile Chghalh Nymrng: Firuze daha açık bir renk Firuze halka Shajari ile nispeten büyük dairesel yapı: Firuze Firuze birkaç tahıl Rg’nin · hdar topluluk kaya araya içerisinde oluşmuştur söylemek Firuze Blossom.:.

 

FİRUZE TAŞI

FİRUZE TAŞI

camgöbeği Chghalh ve Firuze delik veya yumuşak Firuze tohumları biraz daha küçük olduğunu Firuze çok küçük ve cevherler bulunan lensler biraz daha büyüktür. kalın Firuze taşlar nispeten kaba ve seyrek, Turquoise en düşük olarak görülmektedir ince, ince damarlar Neyshabouri olduğunu. Bu inanılmaz olabilir, ancak satış için 2000 dolara kadar Amerika’da Ajami Firuze tırnak büyüklüğünde yetişkin insan. Taş Turquoise Yazın Susa Darius’un sarayı kitabelerinde bilinen antik taşlar biridir Firuze öyküsü (Ahsayyn) denilen ve Harezm Sarayı Zyntalat getirildi nerede belli değil. Firuze Taş zaman tüm krallara onlardan bir hediye olarak tüm krallıklar krallar Cyrus ve Darius Büyük istemektedir. İtalya’da ünlü mavi taş nedeniyle yaklaşık 6 bir sertlik ile Firuze Firuze mavi ve yeşil alüminyum fosfat. Pahalı takı olarak kullanıldığı açıktır, Firuze mavi. Ancak kuvars oldukça yumuşaktır. Bu mineraller bulundu, ha · RNG gri yeşil parlak gök mavisi bir dizi doğal olarak. Renkli Firuze mavisi, yüksek kalite ve yeşil veya mavi soluk çok nadir olduğunu ve az değer ise, çok daha fazla. Özellikler Firuze renkli kaliteli Firuze mavisi, Chynyv parlak, yüksek sertlik kayıtlı. SBZ, soluk renk gül ve kirleri kalite Firuze azaltan faktörler vardır Yolu uyumluluk Firuze:. Firuze bulunmuştur kurak ve yarı kurak ortamlarda bakır yataklarının en sık olduğunu. Firuze alanında bakır yüksek olan yerlerde ortaya çıkar. Firuze taşlar Al2O3 zengin ve fosfor yönünden zengin ve bazen Msdar, hayvan kemik fosiller üzerinde oluşturulan yüzey çözümleri etkisi ile oluşan bakır yüzey çözümleri etkisi kaynaklanır. Tanır ve Turquoise değeri farklı formlarda ince taneli içerir, ince Firuze, Kmpakt, gözenekli, Klyray, kümeleme, dendritik ve bazen bir kapak. Firuze kaya kristali bulunan şekilsiz ve dağınık çizgiler ve pul gibi görünüyor ve çoğunlukla görünmez. Firuze doğada Blvrhhay ve ilgi çok düşük oranlar parlatılabilir ve renkleri kabul edilmiştir. Firuze mavi gökyüzü, mavi, yeşilimsi, sarımsı yeşil, gri-yeşil, mavi, çivit mavisi ve orada beyaz. Mavi gökyüzü ve yeşil düşük kaliteli türüdür. Çok fazla alüminyum görülebilir varsa çok daha yeşil mavi ve beyaz varsa demir cevheri bakır miktarı yüksekse o en değerli Firozeh mavi azalma değer.

Yeşil Firuze rengi yavaş yavaş değişebilir. Nedeniyle mineral düşük bir değere sonuçlanan, solgunluk neden yoğun ışığa veya ısıya bana uzun bir zaman alacaktı. Renk nedeniyle iyonuna kristalleşme sıcaklığının kesim akuamarin su gibi beyaz bir ortamda orada kaybolması durumunda su Cu2t sulu Firuze mavisi rengi beyaz, kaybolur. Türkuazı benekli olduğu bilinmektedir. Gevşek Firuze ve renk tonları ile beyaz Bazı türleri geçici yağlı boya başlar yerleştirilir ama bir süre sonra o eksikti. Yağ ise Firuze yeşil uygulanır. Streak beyazdır ve bazen yeşil Firuze açık. Sentetik Firuze renkli taşlar “becerileri” onlar adına Khazra tarafından çağrıldı. Bir kırık yüzeyi beyaz olarak Firuze Firuze durumunda mola başlangıçta tanısı kondu. Firuze bir tortul kaya fosfat.

Firuze Taş Kolye

Firuze Taş Kolye

Hava şartlarıyla kayaçlarda mineraller kayaçların bu minerallerin ayrışma kullanılan henüz etkileyecek hazırlamak için arzu edilir, rengini kaybeder. Mumları üflemek için kullanılan içi boş bir boru ile deney opak olacak Firuze ve kahverengi pul yeşil alev rengi bölünmüş. Firuze (Kryzvkla) çok benzer, ancak fark onları birbirinden ayırt etmek zordur sadece mineral. Içi boş bir boru ile deney mum Firuze kahverengi kabuğunu, ama Kryzvkla değişiklikleri darbe için kullanılır. Böylece içi boş boru Firuze Firuze dorsal yüzey alevi etkileyecek kuyumcular tespit etmek için kullanılan mumları üflemek için kullanılan, daha sonra yere Zrhbynhay göz ısıtılır. Firuze kahverengi kabuğun durumunda. Ortak Rgchhhayy siyah veya çizgiler var daha önce bu mineral Firuze sadece taş bulundu, ama bugün o uzmanlara çok zor olacağını biliyoruz hatta doğal gibi veya başka bir sentetik mineraller gibi işlenir. Çoğunda örümcek ağı Firuze olduğunu Kahverengi kaya Firuze oluştuğunu kaydetti. Düzenli ve düzensiz şekilli damarlar bazan planlarım Firuze örümcek neresinde düşer ve pazar Shajari açısından söylüyorlar. Bu düzenli ve güzel Firuze değerini artırmak ve eğer Firuze değerini azaltacaktır düzensiz baz puan patchiness olacaktır. Firuze Firuze yüzük, küpe, Avrupalıların imalatında kullanılırsa, konteynerleri mahkeme. Artırılması yolu vardır Hayat Firuze A) gelişme lehçe b içerir) deterjan ve alkol c ile yıkamak değil) yağlı cilt ve kozmetik d ile temas eksikliği) ışık ve toza maruz değildir. E)

Firuze, sıcak su ve ev kimyasallarını tehdit ve aynı zamanda kaya Hydraty kompozisyonu, çünkü tehlike üzerinde Arada bir süre çizilmelere Firuze Temizleme. Firuze taş canlı ve deterjanlar gibi yağ ve kimyasallara duyarlı, son derece hassas ve rengi değişecektir. Taş gözenekleri yağ emer ve renk Firuze değişti olacaktır. Klorlu temizleyiciler iyi kaçınılmalıdır ultrasonik yakınlığı kullanmayın. Su ve ışık Firuze rengini değiştirebilirsiniz. Firuze yağlar, kremler, kolonya. Firuze taşlar, süs taşları ve firuze gibi değerli taşların temizlenmesi ile temas olmamalıdır üç şey yanıt hasar ve var olduğu içinde birçok Frjhay nedeniyle su ile yıkanmış, olmamalıdır. Bu yumuşak bir pamuk ile temizleyin veya deri parlatmak için daha iyidir.

İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI KOLYE 1.KALİTE

ÖZEL ÜRÜNLER
FİRUZE TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ NİŞABUR
 • 12 GR
 • 20 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • GÜMÜŞ ZİNCİR DAHİL
 • İRAN
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI KOLYE 1.KALİTE

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.KALİTE HAS TAŞ %100 ÇOK TEMİZ TAM RENGİNDE KURŞUN MUHTEVASI BELİRGİN SEVİYEDE İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…AVRUPADA SATIŞA SUNULAN TAŞLAR İLE AYNI KALİTEDE….

GERÇEK İSMİ PİRUZE FARSÇADAN GELİR İSMİ AYDINLIK VEREN  ANLAMINDADIR….

Menşei:NİŞABUR

Firuze Taşı

Firuze Taşı

AĞIRLIK :20 KARAT

RENK TONAJI :MÜKEMMEL SEVİYEDE…

LÜTFEN PİYASADA 5 TL YE SATILAN SIKMA HAVLİT BOYAMA ÇİN MALI TAŞLAR İLE KARIŞTIRMAYIN.DEĞERLİ VE YARI DEĞERLİ TAŞLARIMIZ ALTIN VEYA GÜMÜŞ ÜZERİNE ÇALIŞILIR.RESİMLERDE DAHİ ÜRÜNLERİMİZ KENDİNİ BELLİ ETMEKTEDİR….

 

Turkuaz memleketimizde daha çok Firuze ismi ile bilinmektedir ve koyu maviden yeşile kadar değişen yelpazesi ile kültürümüzde özellikle mücevher yapımında sıklıkla kullanılmaktadır.Bu taşın dünyada tanınmasında gerçekten de Türklerin önemli bir katkısı vardır ve ismi de Türk kelimesinden gelmektedir. Avrupalılar Turkuaz ile Haçlı seferlerinden dönenlerin yanlarında taşı hediye olarak getirmesi ile tanışmıştır. Fransızlar bu nedenle taşa Türk Mavisi anlamına gelen Turquoise ismini vermiştir. İncil’ de adı geçen taşlardan bir tanesi de Turkuaz’ dır.
Turkuaz içerisinde su mineralleri olduğu ve gözeneklerden oluştuğu için ısı, ışık, detarjan ve su etkilerine çok açık bir taştır. Bu nedenle muhafazası dikkat gerektirir. Volkanik aktivitelerin bir zamanlar görülmüş olduğu coğrafyalarda sıklıkla bulunabilen bir taştır. İçindeki bakır miktarı çok ise taş mavi, demir miktarı çok ise yeşil renk alır.
Amerikan yerlileri için Turkuaz kutsal bir taştır. Çünkü bireyin evrenle tek vücut olmasını sağlayıp, doğayla uyum içinde yaşamasına olanak verir. Yine pek çok kültürde Turkuaz’ ın kutsal, tanrıların insanlara hediye ettiği bir taş olduğuna inanılmıştır. Bu nedenle de Turkuaz’ dan yapılmış tılsım ve kolyelere pek çok arkeolojik kazıda rastlanmaktadır.Mezopotamya’ da M.Ö. 5000 yıllarına ait Turkuaz’ dan yapılmış mücevherler bulunmuştur. Yine Mısırlı firavunların Turkuaz’ dan oluşturulmuş M.Ö. 5500 ile tarihlenen mücevherleri yapılan kazılarda ortaya çıkartılmıştır.

Diğer İsimleri : Firuze, Turkuvaz, Turkis, Turquoise

Turkuaz Taşı Kolye

Turkuaz Taşı Kolye

Sertliği : 5.5 – 6
Özgül Ağırlığı : 2.60 – 2.91
Kimyasal Grubu : Oksitler
Yapısal Görünümü : Opak
Parlaklığı : Camsıi Mumsu
Kimyasal Formülü : CuAI6(PO4)4(OH)8 4-5H2O
Alt Türleri : …
Uyumlu Olduğu Unsur : Hava ve Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra : Gırtlak
Uyumlu Olduğu Burç : Boğa ve Yay
Rengi : Gök mavisi, yeşilimsi mavi, mavimsi gri
Sembolü Olduğu Hususlar : Denge, Vefalı Dostluklar, iletişim
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Amerika, israil, Meksika, Tibet, Şili, Avustralya, İran, Afganistan

Yapısal Özellikleri
Biz Türk atalarımızın kutsal taşlarından birisidir. Oldukça değerli ve pahalı bir taştır. Bu nedenle piyasada oldukça sahtesini bulabilmek mümkündür. En eski süs taşlarından birisidir. Doğada yumruk şeklinde bulunmaktadır

Ya Turkuaz Firuze Türk taşı anlamına gelir. Bu isim için neden Firuze Türkiye üzerinden Avrupa’ya ihraç edilmiş olmasıdır. ** Firuze Neyshabouri iki ana kategoride Ajami ve Shajari ayrılmıştır. Nişabur Firuze mayın: Nişabur Firuze Firuze madeninin Maden, çünkü mükemmel kalitede özellikle Ajami tip önemli değil, aynı zamanda küresel düzeyde değil sadece ve Shajarian’dan özel ün ayrılır. Numuneler kıymetli taşın değeri için Londra, Tahran ve Meşhed Jeoloji delil doğal taş Firuze maden müzesi sergiledi. 19 ton yıllık üretim kapasitesi 9 milyon ton rezerv ile benim Coğrafi konum 55 km sen Lghrby at Nişabur, Sabzevar ve “mayın” köyünde eski yol. Yaklaşık cevheri madenciliği ham Turquoise ton başına 8 ile 10 lira arasında elde edilir. Nişabur Firuze mayın coğrafi içinde 36, 28, 15, 20 ve 58 Kuzey ve Doğu yer almaktadır. Mine mineralizasyon Valley Village alanı ve yaklaşık 1.500 metre deniz seviyesinden maden işçilerin konumda yer almaktadır.

 

FİRUZE TAŞI KOLYE

FİRUZE TAŞI KOLYE

Nişabur Nvmvlytdar kireçtaşı dağ Firuze maden bölgesi kumtaşı ve kayrak ile yapılmış. Bu sedimanlar alçı ve tuz sayısız mevduat içeren örnekler işletimde bulunmaktadır. Senozoik dönemi Trakythay Pvrfyzy ana taş volkanik kayaçlar nüfuz edilir. Kullanılan kaya kütlelerinden Firuze ayrı torbalara göre silahın çekiç ile ve döken ezilmiş olması. Atılmış malzemeler tekrar gözden geçirilir ve Firuze onlardan ayrılır kalan. Nişabur Firuze mayınlar artık dağ madencilik operasyonda toprak ve kaya iki gruba ayrılmıştır. Dağı Maden dağlarda yer almaktadır. Firuze taşlar gang veya atık kaya kırık ve kaldırılabilir ve Firuze gerekir ilişkilidir. Alan ve dağ tabanına kum madencilik yıpranmış bulunan ve Firuze taşlı yıkanmış ve yaratılmış olan dağın dibine taşımaları,. Madencilik Koohi vadi boyunca İşletim altın Kadim içinde mavi altı. Biz ileriye bkz vadinin doğu tarafında. Bir dört Vadisi mağara vardır. Eski Abdul Mağarası olarak bilinen ilk mağara Bvashaqy denir. Diğer değerli Firuze mağara mağaralar, efektler ve daha güzel. İkinci mağara Kırmızı Mağarası denir. Üçüncü, dördüncü mağara mağara mağara mağara, kral ve az. Firuze Klnd, Bylm ve barut çıkarıldı tarafından, eski. Klnd nedeniyle barut eylem tozu daha iyi çalışmak, Firuze bir taslaktır. Orada yamaca kum ocağı. Nedeniyle kar, yağmur, güneş ve rüzgar, dağlar ve toprak ile karışık kum taneleri dökülen için ayrışma ve erozyon geçişi yana, Firuze aralarında bulundu. Genellikle tozlu Firuze benim çok iyidir. Firuze cevher bir hayranı olarak uzmanlar tarafından kesilmiş ve parlatılmış, madeni çıkarılan. Her şey düzgün ve daha büyük, daha değerli olduğunu. Bazı yetmiş metre derinliğe sahip tüneller ve kuyu kazarak madenlerden çıkarılan Firuze taşlar, yapılır. Biz elde edilir% 5 ila% 12 saf Firuze tutarından mayınlı cevheri yılda 70-35 ton var.

Firuze türleri Neyshabouri:

Ajami Turquoise:. Firuze Net geniş ve yuvarlak ve Firuze mavi rengin en yüksek fiyatlı parçalar yüzük için kullanılan olan Firuze, bu sınıflandırmayı şunlardır bölmek 2 Ajami 1 Firuze Neyshabouri Shajari Ajami yarım Renk:. düz Firuze mavi renk Suudi Arabistan’da madalya için kullanılan Arapça gibi Firuze zona, ancak taş gitti ve Firuze mavisi yalnızca bir katmanı edilir:. önceki türü var da Firuze Arapça Sarımsak kalan Bant Firuze Firuze Nymrng Çıta biraz daha parlak olduğunu Firuze Beyaz Bant:.. mavi çok parlak Chghalh Firuze.:. Firuze büyük ve yuvarlak, ama Firuze Ajami en çok parlak aqua gibi renkler ile Chghalh Nymrng: Firuze daha açık bir renk Firuze halka Shajari ile nispeten büyük dairesel yapı: Firuze Firuze birkaç tahıl Rg’nin · hdar topluluk kaya araya içerisinde oluşmuştur söylemek Firuze Blossom.:.

 

FİRUZE TAŞI

FİRUZE TAŞI

camgöbeği Chghalh ve Firuze delik veya yumuşak Firuze tohumları biraz daha küçük olduğunu Firuze çok küçük ve cevherler bulunan lensler biraz daha büyüktür. kalın Firuze taşlar nispeten kaba ve seyrek, Turquoise en düşük olarak görülmektedir ince, ince damarlar Neyshabouri olduğunu. Bu inanılmaz olabilir, ancak satış için 2000 dolara kadar Amerika’da Ajami Firuze tırnak büyüklüğünde yetişkin insan. Taş Turquoise Yazın Susa Darius’un sarayı kitabelerinde bilinen antik taşlar biridir Firuze öyküsü (Ahsayyn) denilen ve Harezm Sarayı Zyntalat getirildi nerede belli değil. Firuze Taş zaman tüm krallara onlardan bir hediye olarak tüm krallıklar krallar Cyrus ve Darius Büyük istemektedir. İtalya’da ünlü mavi taş nedeniyle yaklaşık 6 bir sertlik ile Firuze Firuze mavi ve yeşil alüminyum fosfat. Pahalı takı olarak kullanıldığı açıktır, Firuze mavi. Ancak kuvars oldukça yumuşaktır. Bu mineraller bulundu, ha · RNG gri yeşil parlak gök mavisi bir dizi doğal olarak. Renkli Firuze mavisi, yüksek kalite ve yeşil veya mavi soluk çok nadir olduğunu ve az değer ise, çok daha fazla. Özellikler Firuze renkli kaliteli Firuze mavisi, Chynyv parlak, yüksek sertlik kayıtlı. SBZ, soluk renk gül ve kirleri kalite Firuze azaltan faktörler vardır Yolu uyumluluk Firuze:. Firuze bulunmuştur kurak ve yarı kurak ortamlarda bakır yataklarının en sık olduğunu. Firuze alanında bakır yüksek olan yerlerde ortaya çıkar. Firuze taşlar Al2O3 zengin ve fosfor yönünden zengin ve bazen Msdar, hayvan kemik fosiller üzerinde oluşturulan yüzey çözümleri etkisi ile oluşan bakır yüzey çözümleri etkisi kaynaklanır. Tanır ve Turquoise değeri farklı formlarda ince taneli içerir, ince Firuze, Kmpakt, gözenekli, Klyray, kümeleme, dendritik ve bazen bir kapak. Firuze kaya kristali bulunan şekilsiz ve dağınık çizgiler ve pul gibi görünüyor ve çoğunlukla görünmez. Firuze doğada Blvrhhay ve ilgi çok düşük oranlar parlatılabilir ve renkleri kabul edilmiştir. Firuze mavi gökyüzü, mavi, yeşilimsi, sarımsı yeşil, gri-yeşil, mavi, çivit mavisi ve orada beyaz. Mavi gökyüzü ve yeşil düşük kaliteli türüdür. Çok fazla alüminyum görülebilir varsa çok daha yeşil mavi ve beyaz varsa demir cevheri bakır miktarı yüksekse o en değerli Firozeh mavi azalma değer.

Yeşil Firuze rengi yavaş yavaş değişebilir. Nedeniyle mineral düşük bir değere sonuçlanan, solgunluk neden yoğun ışığa veya ısıya bana uzun bir zaman alacaktı. Renk nedeniyle iyonuna kristalleşme sıcaklığının kesim akuamarin su gibi beyaz bir ortamda orada kaybolması durumunda su Cu2t sulu Firuze mavisi rengi beyaz, kaybolur. Türkuazı benekli olduğu bilinmektedir. Gevşek Firuze ve renk tonları ile beyaz Bazı türleri geçici yağlı boya başlar yerleştirilir ama bir süre sonra o eksikti. Yağ ise Firuze yeşil uygulanır. Streak beyazdır ve bazen yeşil Firuze açık. Sentetik Firuze renkli taşlar “becerileri” onlar adına Khazra tarafından çağrıldı. Bir kırık yüzeyi beyaz olarak Firuze Firuze durumunda mola başlangıçta tanısı kondu. Firuze bir tortul kaya fosfat.

Firuze Taş Kolye

Firuze Taş Kolye

Hava şartlarıyla kayaçlarda mineraller kayaçların bu minerallerin ayrışma kullanılan henüz etkileyecek hazırlamak için arzu edilir, rengini kaybeder. Mumları üflemek için kullanılan içi boş bir boru ile deney opak olacak Firuze ve kahverengi pul yeşil alev rengi bölünmüş. Firuze (Kryzvkla) çok benzer, ancak fark onları birbirinden ayırt etmek zordur sadece mineral. Içi boş bir boru ile deney mum Firuze kahverengi kabuğunu, ama Kryzvkla değişiklikleri darbe için kullanılır. Böylece içi boş boru Firuze Firuze dorsal yüzey alevi etkileyecek kuyumcular tespit etmek için kullanılan mumları üflemek için kullanılan, daha sonra yere Zrhbynhay göz ısıtılır. Firuze kahverengi kabuğun durumunda. Ortak Rgchhhayy siyah veya çizgiler var daha önce bu mineral Firuze sadece taş bulundu, ama bugün o uzmanlara çok zor olacağını biliyoruz hatta doğal gibi veya başka bir sentetik mineraller gibi işlenir. Çoğunda örümcek ağı Firuze olduğunu Kahverengi kaya Firuze oluştuğunu kaydetti. Düzenli ve düzensiz şekilli damarlar bazan planlarım Firuze örümcek neresinde düşer ve pazar Shajari açısından söylüyorlar. Bu düzenli ve güzel Firuze değerini artırmak ve eğer Firuze değerini azaltacaktır düzensiz baz puan patchiness olacaktır. Firuze Firuze yüzük, küpe, Avrupalıların imalatında kullanılırsa, konteynerleri mahkeme. Artırılması yolu vardır Hayat Firuze A) gelişme lehçe b içerir) deterjan ve alkol c ile yıkamak değil) yağlı cilt ve kozmetik d ile temas eksikliği) ışık ve toza maruz değildir. E)

Firuze, sıcak su ve ev kimyasallarını tehdit ve aynı zamanda kaya Hydraty kompozisyonu, çünkü tehlike üzerinde Arada bir süre çizilmelere Firuze Temizleme. Firuze taş canlı ve deterjanlar gibi yağ ve kimyasallara duyarlı, son derece hassas ve rengi değişecektir. Taş gözenekleri yağ emer ve renk Firuze değişti olacaktır. Klorlu temizleyiciler iyi kaçınılmalıdır ultrasonik yakınlığı kullanmayın. Su ve ışık Firuze rengini değiştirebilirsiniz. Firuze yağlar, kremler, kolonya. Firuze taşlar, süs taşları ve firuze gibi değerli taşların temizlenmesi ile temas olmamalıdır üç şey yanıt hasar ve var olduğu içinde birçok Frjhay nedeniyle su ile yıkanmış, olmamalıdır. Bu yumuşak bir pamuk ile temizleyin veya deri parlatmak için daha iyidir.