OTANT�K TA�

İYOLİT TAŞI GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
iyolit taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 7.10 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • İYOLİT TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

iyolit kordiyerit şeffaf bir mücevher kalitesinde formu, magnezyum, demir, alüminyum Siklosilikat mineraldir.Mineral yüzlerce yıl öncesine dayanır bir tarih olmasına rağmen, fiili taş ‘iyolit’ nispeten yeni ve az bilinen olarak kabul edilir. Kordiyeritler resmen iyolit büyük şeffaf, mücevher kalitesinde mevduat ilk önemli ve heyecan verici bir keşif tarafından Palmer Creek, Wyoming (ABD) 1996 yılında yapıldığı 1813 yılında Fransız jeolog, Pierre Louis Antoine Cordier (1777-1861) sonra seçildi Amerikalı jeolog W. Dan Hausal. Dünyanın en büyük iyolit kristal Grizzly Creek, Wyoming, güney Palmer Creek keşfedildi. Bu rekor kristal 24.000 üzerinde karat ağırlığındadır.

iyolit taşı Küpe

iyolit taşı Küpe

Adı ‘iyolit’ Yunanca kelime iOS ‘yani’ mor ‘kaynaklanır. iyolit güçlü pleokroyizma , ı. Ayrıca, yukarıdan aşağıya görünümden, bu açık altın ya da bal-sarı renkte görünebilir. ‘Dichroite’ de pleokroyik yeteneği referans iyolit başka eşanlamlıdır; ‘Dichroite’ gevşek ‘iki renkli rock’ olarak çeviren bir Yunanca bir kelimedir. İskandinav efsanelerine göre, Vikingler onları bulutlu günlerde güneş bulmalarına yardımcı olmak için bir polarizasyon filtresi olarak iyolit çünkü kullanılan iyolit da ‘Viking taşı’ olarak da bilinir. Vikingler Norveç ve Grönland boyunca iyolit yatakları keşfetti olduğuna inanılmaktadır.
iyolit belirlenmesi Geri Yukarıya
.

WEB SAYFAMIZ VE İŞYERİMİZ HARİÇ BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARINDA SATIŞIMIZ YOKTUR TÜM ÜRÜNLERİMİZ FATURALIDIR
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ TEL BÜKME TEKNİĞİ KULLANILARAK HAZIRLANMIŞ EL İŞÇİLİĞİ 3.95 KARAT İYOLİT TAŞI KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR HEDİYE

iyolit Kökeni ve taş Kaynakları dön
iyolit mevduat dünyada birçok yerlerde bulunabilir. iyolit taşlar bugün mevcut çoğu Hindistan’dan gelen, ancak diğer bazı önemli kaynaklar Avustralya (Northern Territory), Brezilya, Kanada (Yellowknife), Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka (Seylan), Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil Wyoming ve Connecticut dahil.

iyolit Alış ve iyolit Değerini Belirleme Başa Dön
iyolit Renk

o da, sarı, gri, yeşil veya kahverengi çeşitli tonlarında oluşabilir rağmen iyolit tipik koyu mavi ve mor ışık olduğunu. en çok arzu edilen renk Tanzanite bu rakip olabilir yoğun bir mor mavi. iyolit üç farklı renk bakış açısına bağlı olarak aynı taş görülebileceği anlamına gelir trichroic olup. Bazı düşük dereceli ya da kötü kesilen iyolit sık sık yakın siyahımsı görünen, aşırı karanlık veya ‘inky’ görünebilir.

iyolit Açıklık ve Cilası

ince taş kalitesinde iyolit netlikte saydam şeffaf görünür iken mineral kordiyerit, genellikle opak. Birçok durumda, mücevher kesim kalitesi, netlik etkileyebilir. Çok derin kesme taşlar opak görünebilir. özellikle büyük taşlarda en iyolit sergileyen bazı görünür kusurları. nadiren karşılaşılan rağmen, göz temiz örnekler duyulmamış değildir. Ne zaman cilalı, iyolit sergiler vitreus parlaklık için yağlı.

iyolit Kesim ve Şekil

iyolit sık sık renk geliştirmek için kesilir aşama aşama ve genellikle kasıtlı olarak tonunu hafifletmek için ‘pencereli’ ya da sığ kesim olduğunu. Kesiciler, mavi, gri ve yakın renksiz formların hesap iyolit en trichroism dikkate alarak, dikkatli bir şekilde kaba yönlendirin düzgün olmalıdır. Bitmiş taşları en sık görülen şekiller geleneksel yönlü mermi, oval ve armut şekilleri bulunmaktadır. Fantezi şekiller ve kalibre boyutları nispeten erişilebilir.

İyolit Küpe

İyolit Küpe

öncelikle seramik ve diğer endüstriyel amaçlar için kullanılan mevcut sentetik kordierit, olmasına rağmen bilinen hiçbir tedavi veya geliştirmeleri, iyolit için vardır.

iyolit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Mg2Al3 [AlSi5O18] magnezyum alüminyum silikat
Kristal yapı: orthorhombik; kısa prizmalar
Renk: Mavi, mor, kahverengi, sarımsı gri
Sertlik: 7 Mohs ölçeğine göre 7.5
Kırılma indisi: 1,542-1,578
Yoğunluk: 2,58-2,66
ayrılması: İyi güzel
şeffaflık: Şeffaf, saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,008 Ile -0,012
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

iyolit: Benzer veya İlgili Malzemeler: Başa Dön
Kiyanit Taş
disten
iyolit başka yakından ilgili taşlar sahip değildir, ancak kendisi iyolit birkaç çeşitleri vardır. ‘İndiyalit’ yüksek sıcaklık altında oluşturur ve Beryl çok benzer bir kimyasal yapıya sahip iyolit bir polimorftur. Bazı nadir durumlarda, iyolit cabochon tr kesilmiş asterism (yıldız) ya da chatoyancy (kedi gözü) görülebilir. Bazı taşlar bile dolayı kapanım, tipik gibi diske aventurescence (metalik parıltılı) hafif bir seviyede sergileyebilir hematit . Hematit-dahil iyolit bazen ‘kanlı iyolit’ kendi ticari ismi ile anılır.

Mohs ölçeğine göre 7 ila 7.5 arasında iyolit en sertliği bir mücevher taş gibi oldukça uygundur. Günlük halkalarında giyilmelidir yeterince zor, ama onun iyi bölünme sayesinde, bakım kırılma sebep olabilir, darbeler önlemek için alınmalıdır. iyolit 5 karat ya da daha fazla tartı birçok taşlarla, çok büyük kesim genellikle mevcuttur. Daha büyük kesintilere hazır olması nedeniyle, iyolit taşlar mükemmel moda takı ve cesur tasarımlar yapmak. iyolit kolye, iğne, broş, kolye ve bilezikler için mükemmel bir taştır.

Erkekler için, iyolit kol düğmeleri ve kravat-çiviler de dahil olmak üzere erkek aksesuarlar için mükemmel bir mükemmel ‘Kraliyet’ mücevher olduğunu. iyolit daha pahalı mavi safir ya da mor-mavi Tanzanite için uygun bir alternatiftir. Bir az bilinen taş olduğu için, çoğu mücevher mağazaları, hazır ve stok iyolit olmaz çoğu durumda bu nedenle, iyolit çevrimiçi tedarikçilerden kaynaklı gerekecektir.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

İyolit Taşı

İyolit Taşı

senin taşlar nasıl temizlenir iyolit oldukça sert ve dayanıklı olduğu düşünülen, ama onun kırılganlık ekler iyi bölünme sergiler. Ekstra bakım herhangi bir sert darbelere veya darbeler önlemek için alınmalıdır. Birçok popüler takı taşlar (yani, elmas, yakut ve safir) biraz daha kuvars daha zor, ama daha yumuşaktır. Bu hasarı önlemek amacıyla iyolit birlikte taşlar diğer türleri giyen kaçınmaları en iyisidir. iyolit ısı buharlı veya ultrasonik temizleyicilerle temizlenmesi gerekir. senin iyolit taşlar ve takı temizlemek için, sadece ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Kalan sabunlu kalıntılarını temizlemek için iyice durulayın emin olun. aşırı iklim, sıcaklık dalgalanmaları ve ısı ve güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan kaçınınız.

İyolit Özellikleri
Her zaman herhangi bir dinç spor, egzersiz ya da ev işleriyle meşgul önce taşlar ve takılarınızı çıkarın. takı çıkarırken, bu zayıflamış dişleri ve sonunda bir kayıp taş yol açabilir olarak taş çekmeyin. Her zaman ayrı ayrı taşlar saklayın, ve mümkünse, ayrı ayrı yumuşak bir bez kullanarak taşlar sarın ve ek koruma için bir fabrikada üretilmiş astarlı mücevher kutusunun içinde koyun.

İyolit Taşı Nedir
İyolit Taşı Nedir
Kordiyeritler ( mineraloji ) veya Iolite ( gemology ) bir olan magnezyum , demir , alüminyum Siklosilikat . Demir hemen hemen her zaman mevcut olan ve katı çözelti Mg zengin kordierit ve Fe zengin arasında var sekaninaite bir dizi formülle: ( Mg , Fe ) 2 , Al 3 ( Si 5 Al O 18) (kadar Fe , Mg ) 2 AI 3 ( Si 5 Al O 18). [2] bir yüksek sıcaklık polimorf var, İndiyalit olup, İzostrüktürel ile beryl ve (in Al rasgele dağılımına sahip Si , Al ) 6 O 18 halkalar. [3]
Bulunduğu [ değiştir ]
Kordiyeritler genellikle temas veya bölgesel meydana metamorfizma ve Pelitik kayalar. Bu özellikle yaygındır hornfels kontakt metamorfizması tarafından üretilen Pelitik kayalar. İki ortak metamorfik mineral toplulukları içeren sillimanit -cordierite- spinel ve cordierite- spinel – plajiyoklas – ortopiroksen . Diğer ilişkili mineraller içerir garnet (cordierite- granat – sillimanit gnayslar ) ve antofilit . [4] [5] Kordiyerit bazı oluşur granitler , pegmatit ve noritler başlıca kaya türlerini gabroik magma içinde. Değişim ürünler mika , klorit ve talk . Kordiyeritler granit temas bölgesinde meydana Geevor Tin Mine de Cornwall .

Ticari kullanım [ değiştir ]
Katalitik konvertörler yaygın yapılır seramik sentetik kordiyerit büyük bir bölümünü ihtiva etmektedir. imalat işleminin bilinçli bir eksen için görülen son derece düşük bir termal genleşme kullanımı için kordierit kristaller hizalar. Bu katalizatör kullanıldığı zaman meydana gelen çatlama termal şok engeller. [6]

Gem çeşitliliği [ değiştir ]
Şeffaf görünüme sahiptir Iolite olarak, genellikle kullanılır taş . Adı “Iolite” mor Yunanca kelimesinden gelir. Başka bir eski adı “iki renkli Rock”, kordiyalit güçlü bir başvuru anlamına gelen Yunanca kelime dichroite olan pleokroyizma . Aynı zamanda “su-safir” çünkü bulutlu günlerde güneşin yönünü belirlemede faydasının “Vikinglerin Pusula” adı olmuştur, Vikingler bu amaç için kullandığını. [7] Bu yönünü belirleyerek çalışır polarizasyon gökyüzü havai. Hava molekülleri tarafından saçılan ışık polarize edilir ve kutuplaşma yönü güneşin diski kendisi yoğun sis tarafından gizlenmiş ya da sadece ufukta yatıyor olsa bile, güneş bir çizgiye dik açılarla olduğunu. [8]

İyolit Özellikleri

 

 

İYOLİT TAŞI GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
iyolit taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 7.10 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • İYOLİT TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

iyolit kordiyerit şeffaf bir mücevher kalitesinde formu, magnezyum, demir, alüminyum Siklosilikat mineraldir.Mineral yüzlerce yıl öncesine dayanır bir tarih olmasına rağmen, fiili taş ‘iyolit’ nispeten yeni ve az bilinen olarak kabul edilir. Kordiyeritler resmen iyolit büyük şeffaf, mücevher kalitesinde mevduat ilk önemli ve heyecan verici bir keşif tarafından Palmer Creek, Wyoming (ABD) 1996 yılında yapıldığı 1813 yılında Fransız jeolog, Pierre Louis Antoine Cordier (1777-1861) sonra seçildi Amerikalı jeolog W. Dan Hausal. Dünyanın en büyük iyolit kristal Grizzly Creek, Wyoming, güney Palmer Creek keşfedildi. Bu rekor kristal 24.000 üzerinde karat ağırlığındadır.

iyolit taşı Küpe

iyolit taşı Küpe

Adı ‘iyolit’ Yunanca kelime iOS ‘yani’ mor ‘kaynaklanır. iyolit güçlü pleokroyizma , ı. Ayrıca, yukarıdan aşağıya görünümden, bu açık altın ya da bal-sarı renkte görünebilir. ‘Dichroite’ de pleokroyik yeteneği referans iyolit başka eşanlamlıdır; ‘Dichroite’ gevşek ‘iki renkli rock’ olarak çeviren bir Yunanca bir kelimedir. İskandinav efsanelerine göre, Vikingler onları bulutlu günlerde güneş bulmalarına yardımcı olmak için bir polarizasyon filtresi olarak iyolit çünkü kullanılan iyolit da ‘Viking taşı’ olarak da bilinir. Vikingler Norveç ve Grönland boyunca iyolit yatakları keşfetti olduğuna inanılmaktadır.
iyolit belirlenmesi Geri Yukarıya
.

WEB SAYFAMIZ VE İŞYERİMİZ HARİÇ BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARINDA SATIŞIMIZ YOKTUR TÜM ÜRÜNLERİMİZ FATURALIDIR
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ TEL BÜKME TEKNİĞİ KULLANILARAK HAZIRLANMIŞ EL İŞÇİLİĞİ 3.95 KARAT İYOLİT TAŞI KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR HEDİYE

iyolit Kökeni ve taş Kaynakları dön
iyolit mevduat dünyada birçok yerlerde bulunabilir. iyolit taşlar bugün mevcut çoğu Hindistan’dan gelen, ancak diğer bazı önemli kaynaklar Avustralya (Northern Territory), Brezilya, Kanada (Yellowknife), Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka (Seylan), Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil Wyoming ve Connecticut dahil.

iyolit Alış ve iyolit Değerini Belirleme Başa Dön
iyolit Renk

o da, sarı, gri, yeşil veya kahverengi çeşitli tonlarında oluşabilir rağmen iyolit tipik koyu mavi ve mor ışık olduğunu. en çok arzu edilen renk Tanzanite bu rakip olabilir yoğun bir mor mavi. iyolit üç farklı renk bakış açısına bağlı olarak aynı taş görülebileceği anlamına gelir trichroic olup. Bazı düşük dereceli ya da kötü kesilen iyolit sık sık yakın siyahımsı görünen, aşırı karanlık veya ‘inky’ görünebilir.

iyolit Açıklık ve Cilası

ince taş kalitesinde iyolit netlikte saydam şeffaf görünür iken mineral kordiyerit, genellikle opak. Birçok durumda, mücevher kesim kalitesi, netlik etkileyebilir. Çok derin kesme taşlar opak görünebilir. özellikle büyük taşlarda en iyolit sergileyen bazı görünür kusurları. nadiren karşılaşılan rağmen, göz temiz örnekler duyulmamış değildir. Ne zaman cilalı, iyolit sergiler vitreus parlaklık için yağlı.

iyolit Kesim ve Şekil

iyolit sık sık renk geliştirmek için kesilir aşama aşama ve genellikle kasıtlı olarak tonunu hafifletmek için ‘pencereli’ ya da sığ kesim olduğunu. Kesiciler, mavi, gri ve yakın renksiz formların hesap iyolit en trichroism dikkate alarak, dikkatli bir şekilde kaba yönlendirin düzgün olmalıdır. Bitmiş taşları en sık görülen şekiller geleneksel yönlü mermi, oval ve armut şekilleri bulunmaktadır. Fantezi şekiller ve kalibre boyutları nispeten erişilebilir.

İyolit Küpe

İyolit Küpe

öncelikle seramik ve diğer endüstriyel amaçlar için kullanılan mevcut sentetik kordierit, olmasına rağmen bilinen hiçbir tedavi veya geliştirmeleri, iyolit için vardır.

iyolit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Mg2Al3 [AlSi5O18] magnezyum alüminyum silikat
Kristal yapı: orthorhombik; kısa prizmalar
Renk: Mavi, mor, kahverengi, sarımsı gri
Sertlik: 7 Mohs ölçeğine göre 7.5
Kırılma indisi: 1,542-1,578
Yoğunluk: 2,58-2,66
ayrılması: İyi güzel
şeffaflık: Şeffaf, saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,008 Ile -0,012
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

iyolit: Benzer veya İlgili Malzemeler: Başa Dön
Kiyanit Taş
disten
iyolit başka yakından ilgili taşlar sahip değildir, ancak kendisi iyolit birkaç çeşitleri vardır. ‘İndiyalit’ yüksek sıcaklık altında oluşturur ve Beryl çok benzer bir kimyasal yapıya sahip iyolit bir polimorftur. Bazı nadir durumlarda, iyolit cabochon tr kesilmiş asterism (yıldız) ya da chatoyancy (kedi gözü) görülebilir. Bazı taşlar bile dolayı kapanım, tipik gibi diske aventurescence (metalik parıltılı) hafif bir seviyede sergileyebilir hematit . Hematit-dahil iyolit bazen ‘kanlı iyolit’ kendi ticari ismi ile anılır.

Mohs ölçeğine göre 7 ila 7.5 arasında iyolit en sertliği bir mücevher taş gibi oldukça uygundur. Günlük halkalarında giyilmelidir yeterince zor, ama onun iyi bölünme sayesinde, bakım kırılma sebep olabilir, darbeler önlemek için alınmalıdır. iyolit 5 karat ya da daha fazla tartı birçok taşlarla, çok büyük kesim genellikle mevcuttur. Daha büyük kesintilere hazır olması nedeniyle, iyolit taşlar mükemmel moda takı ve cesur tasarımlar yapmak. iyolit kolye, iğne, broş, kolye ve bilezikler için mükemmel bir taştır.

Erkekler için, iyolit kol düğmeleri ve kravat-çiviler de dahil olmak üzere erkek aksesuarlar için mükemmel bir mükemmel ‘Kraliyet’ mücevher olduğunu. iyolit daha pahalı mavi safir ya da mor-mavi Tanzanite için uygun bir alternatiftir. Bir az bilinen taş olduğu için, çoğu mücevher mağazaları, hazır ve stok iyolit olmaz çoğu durumda bu nedenle, iyolit çevrimiçi tedarikçilerden kaynaklı gerekecektir.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

İyolit Taşı

İyolit Taşı

senin taşlar nasıl temizlenir iyolit oldukça sert ve dayanıklı olduğu düşünülen, ama onun kırılganlık ekler iyi bölünme sergiler. Ekstra bakım herhangi bir sert darbelere veya darbeler önlemek için alınmalıdır. Birçok popüler takı taşlar (yani, elmas, yakut ve safir) biraz daha kuvars daha zor, ama daha yumuşaktır. Bu hasarı önlemek amacıyla iyolit birlikte taşlar diğer türleri giyen kaçınmaları en iyisidir. iyolit ısı buharlı veya ultrasonik temizleyicilerle temizlenmesi gerekir. senin iyolit taşlar ve takı temizlemek için, sadece ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Kalan sabunlu kalıntılarını temizlemek için iyice durulayın emin olun. aşırı iklim, sıcaklık dalgalanmaları ve ısı ve güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan kaçınınız.

İyolit Özellikleri
Her zaman herhangi bir dinç spor, egzersiz ya da ev işleriyle meşgul önce taşlar ve takılarınızı çıkarın. takı çıkarırken, bu zayıflamış dişleri ve sonunda bir kayıp taş yol açabilir olarak taş çekmeyin. Her zaman ayrı ayrı taşlar saklayın, ve mümkünse, ayrı ayrı yumuşak bir bez kullanarak taşlar sarın ve ek koruma için bir fabrikada üretilmiş astarlı mücevher kutusunun içinde koyun.

İyolit Taşı Nedir
İyolit Taşı Nedir
Kordiyeritler ( mineraloji ) veya Iolite ( gemology ) bir olan magnezyum , demir , alüminyum Siklosilikat . Demir hemen hemen her zaman mevcut olan ve katı çözelti Mg zengin kordierit ve Fe zengin arasında var sekaninaite bir dizi formülle: ( Mg , Fe ) 2 , Al 3 ( Si 5 Al O 18) (kadar Fe , Mg ) 2 AI 3 ( Si 5 Al O 18). [2] bir yüksek sıcaklık polimorf var, İndiyalit olup, İzostrüktürel ile beryl ve (in Al rasgele dağılımına sahip Si , Al ) 6 O 18 halkalar. [3]
Bulunduğu [ değiştir ]
Kordiyeritler genellikle temas veya bölgesel meydana metamorfizma ve Pelitik kayalar. Bu özellikle yaygındır hornfels kontakt metamorfizması tarafından üretilen Pelitik kayalar. İki ortak metamorfik mineral toplulukları içeren sillimanit -cordierite- spinel ve cordierite- spinel – plajiyoklas – ortopiroksen . Diğer ilişkili mineraller içerir garnet (cordierite- granat – sillimanit gnayslar ) ve antofilit . [4] [5] Kordiyerit bazı oluşur granitler , pegmatit ve noritler başlıca kaya türlerini gabroik magma içinde. Değişim ürünler mika , klorit ve talk . Kordiyeritler granit temas bölgesinde meydana Geevor Tin Mine de Cornwall .

Ticari kullanım [ değiştir ]
Katalitik konvertörler yaygın yapılır seramik sentetik kordiyerit büyük bir bölümünü ihtiva etmektedir. imalat işleminin bilinçli bir eksen için görülen son derece düşük bir termal genleşme kullanımı için kordierit kristaller hizalar. Bu katalizatör kullanıldığı zaman meydana gelen çatlama termal şok engeller. [6]

Gem çeşitliliği [ değiştir ]
Şeffaf görünüme sahiptir Iolite olarak, genellikle kullanılır taş . Adı “Iolite” mor Yunanca kelimesinden gelir. Başka bir eski adı “iki renkli Rock”, kordiyalit güçlü bir başvuru anlamına gelen Yunanca kelime dichroite olan pleokroyizma . Aynı zamanda “su-safir” çünkü bulutlu günlerde güneşin yönünü belirlemede faydasının “Vikinglerin Pusula” adı olmuştur, Vikingler bu amaç için kullandığını. [7] Bu yönünü belirleyerek çalışır polarizasyon gökyüzü havai. Hava molekülleri tarafından saçılan ışık polarize edilir ve kutuplaşma yönü güneşin diski kendisi yoğun sis tarafından gizlenmiş ya da sadece ufukta yatıyor olsa bile, güneş bir çizgiye dik açılarla olduğunu. [8]

İyolit Özellikleri