OTANT�K TA�

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 7.77 GRAM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÖZ ALICI IŞILTILI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VVS KALİTE 25 CRT

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞ KOLYE

Dinozorlar Jurassic Park filminde kendi oynadığı rolü beri her zamankinden daha popüler olmuştur. Filmin popülerlik daha şaşırtıcı sonuç kehribar takı talebinin dünya çapında dalgalanma olmuştur. Süs amber kullanımı son zamanlarda muhtemelen kendisi insanlık tarihi kadar eski olmasına rağmen sınırlı bir pazar olmuştur. Milyonlarca insan filmde amber içinde hapsolmuş bir sivrisinek çıkarılan dinozor DNA

AMBER TAŞI KOLYE

AMBER TAŞI KOLYE

görmeden tabii ki oldu.

Milyonlarca insan, fosilleşmiş çam ağacı reçinesi olduğu tarihten bir antika gibi, eski ve değerli filmde o kehribar, öğrendim.

Talep içindeki böcekler ile amber özellikle güçlüdür. “Amber yaptı ve doğa kendisi tarafından toprağa yerleştirilen bir zaman kapsülü gibi,” David Federman, Renkli Taşlar Tüketici Rehberi yazarı söyledi. “Bu paleontologlar asli aşamalarında yeryüzünde yaşamı yeniden yardımcı olmuştur. Böceklerin 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.”

Piyasada amber bugün iki ana kaynağı Baltık ülkeleri ve Dominik Cumhuriyeti vardır. Eski Amber eski ve böylece piyasada tercih edilen, fakat ikincisi elde edilen bu böcek kapanımlar olması daha olasıdır. Amber fiyatları 20 $ 40.000 $ veya daha fazla uzanabilir.

Neyse ki yeni kehribar meraklıları için, Baltık devletlerinden kehribar daha yaygın olarak kullanılabilir piyasada Doğu Avrupa ve eski Sovyetler Birliği ekonomilerinin liberalizasyonu önceki yıl sayesinde oldu daha. Baltık bölgedeki en büyük maden Rusya, Kaliningrad batısındadır. Baltık kehribar Litvanya, Letonya, Estonya, Polonya, Rusya bulunan ve zaman zaman da uzak Danimarka, Norveç ve İngiltere gibi Baltık Denizi kıyısında kadar yıkanır. Diğer kehribar kaynakları Myanmar (eski Burma), Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Almanya, Kanada ve bulunur.

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.KALİNGRAD KEHRİBARLARI DÜNYANIN EN İYİ AMBER TAŞI OLARAK BİLİNİR!!!

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ YÜKSEK KALİTE (VVS) %100 DOĞAL RUSYA KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR….

Amber arzusu yeni bir şey değildir. Taş Çağı’na uzanan Amber eserler şimdi, Almanya ve Danimarka nedir bulunmuştur.

Güneşin Made by

“Taş Devri adamın doğaüstü özelliklere sahip sarı aşılanmış ve aşınma ve ibadet için kullanılan,” Sayın Federman diyor. “Amber diğerleri arasında, Asurlular, Mısırlılar, Etrüskler, Fenikeliler ve Yunanlılar. Tamamen Taş Devri beri rağbet dışarı gitti asla, büyük bir değer ve önem kazandı. 1895 ve 1900 yılları arasında, Baltık kehribar bir milyon kilogram için üretildi takı. ”

Amber kaynağını çevreleyen çeşitli efsaneler vardır. Ovid Phaethon, Helios, güneşin oğlu, ona bir gün için göklerin boyunca güneşin arabasını sürmek için izin babasını ikna zaman, o kavurucu, yeryüzüne çok yakın erred yazdı. Dünyayı kurtarmak için, Zeus yıldırım ile Phaethon vurdu ve o gökten dalan, öldü. Annesi ve kız kardeşi kendi keder ağaçların dönüştü ama yine de onu yas tuttu. Güneş tarafından kurutulur Onların gözyaşları, kehribar vardır.

Yunanlılar, belki de bu hikâyenin, güneş yapımı, ‘elektron’ kehribar denilen, ya da belki bir bez ile ovuşturdu ve küçük partiküllerin çekebilecek zaman elektrik yüklü hale çünkü. Küpe ve sarı boncuk bir kolye – – Homer kehribar takı söz Odyssey bir soylu hediye olarak.

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

Başka antik yazar, Nicias, kehribar suyu veya denizde pıhtılaşmış batan güneşin özü ve kıyıya cast söyledi.

Romalılar fethetmek ve kehribar üreten alanları kontrol etmek için ordular gönderdi. İmparator Nero amber büyük bir usta oldu. Yaptığı süre boyunca, Romalı tarihçi Pliny göre, bir kehribar heykelcik fiyatı ne kadar küçük, sağlıklı bir köle fiyatını aştı.

Onlar ‘bernstein’ denilen, ya da ‘taş yakmak’, böylece eski Almanlar, tütsü olarak kehribar yandı. Şeffaf, renksiz kehribar pürüzsüz ipeksi bir his nedeniyle Ortaçağ’da tespih boncuk için en iyi malzeme olarak kabul edildi. Şövalyeler belirli siparişler ticaretini kontrol ve ham amber izinsiz bulundurma yılı 1400 Avrupa’da çoğu yasadışı oldu.

Ne sırları tutun amber olabilir?

Yani bir sivrisinek gerçekten dinozor DNA ihtiva amber içinde sıkışıp olabilir? Çoğu kehribar sadece en az 25 milyon ila 50 doğum günü vardı sahip, yeterince yaşlı değil. Dinozorların Kretase dönemi sonunda 65 milyon yıl önce öldü. Jurassic dönemi 144 milyon yıl önceydi. Ama 1994 yılında, San Luis Obispo, bir moleküler biyolog, at California Polytechnic State Üniversitesi’nden Dr Raul Cano kendisinin ve arkadaşlarının 135 milyon yıl amber 120 sıkışıp bir böceği DNA ayıklanır ettiğini İngiliz dergisi ‘Nature’ bildirildi önce, dinozorlar gerçekten yaptım dünyayı dolaşmak.

Alt Kretase dönemi oldu kehribar,, termitler, güveler, tırtıllar, örümcekler, Yalancı ve tatarcık dahil 700 böcek içeren kehribar parçaları bir koleksiyona sahiptir Aftim Acra, güneyden Beyrut Lübnan dağlarında mayınlı edildi hangi yapmak, her şeyden önce, kendi konağın kan emmek.
Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan organik bir malzemedir, bir taş değil. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik ormanın ağaçları oozed. Amber hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşikler, amorf bir karışımıdır. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs makaleleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu içinde fosil değildir. Fosiller genellikle toprağa gömülü bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde mineral krallığının elemanları ile yavaş yavaş değiştirilir. Öte yandan, kehribar organik unsurlar yerini olmamıştır. Instaed, reçine kimyasal değişimler geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak kehribar sınıflandırır. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan sıvı) her zaman düşünce birçok insan yapılmış değil. Reçine bitkinin epitel hücreleri yoluyla kanal ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistemin içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantarlara ve böceklere açtığı yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine böyle bir kırık dal olarak bir yara iyileşmesi için ağaçtan dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyüme ile üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

KEHRİBAR TAŞI

KEHRİBAR TAŞI

Sarı zarar veren ve oksijene maruz kaldığında oksitleyen için, sadece belirli koşullar altında korunur. Bu nedenle hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunmak sıcak hafiftir (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyaz renk, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz sarı) bulunabilir, her zaman yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli amber çoğu şeffaftır.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları gibi akreplerin, eşekarısı, sinekler, karıncalar, bakteriler, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep ve kertenkeleler veya konserve bitkiler gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy de içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilirsiniz. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.

Amber tanımak nasıl

Amber de sıklıkla bir ağaç reçinesi ama tamamen kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark kehribar ise yüz bin kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

arih ve Tanıtım – Amber Hakkında
Amber ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. Amber reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu Pinus succinifera ağacından özel olarak kaynaklı. Amber Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş Amber genellikle ‘resinite’ denir ve Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. Amber birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta amber denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan Ambergris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim amber kullanımı taş için ambergris referans kaymıştır. Amber ve amber genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. Amber taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

Amber Taşı Kolye

Amber Taşı Kolye

Amber Formasyonu
Amber oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve amber içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. Amber bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. Amber’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. Amber nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

Amber Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. Amber için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti Amber diğer amber çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.

Amber Alış ve Amber Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Amber Rengi
Amber farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. Amber de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz amber” olarak adlandırılır.

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

Amber Açıklık ve Cilası
Amber açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen Amber mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Açık şeffaflık Amber bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

Amber Kesim ve Şekil
Amber hemen her zaman cabochon tr kesilir. Amber nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. Amber o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.

Amber Tedavisi
Amber Genellikle tedavi, ancak bazı sarı taşlar, iki ya da daha küçük taşlar monte edilmiştir. Küçük taşlar yağı, ısı ve basınç yüzeyleri bulaşması ile birleştirilmiştir. Taş tedarikçileri her zaman bu geliştirme açıklamalıdır; Bu taş tipi bazen “amberoid” ya da “amber basılı” olarak adlandırılır. Amber bazen bir yağ banyosu ile geliştirilmiş berraklık olabilir. Amber taşları gibi copal veya kauri sakız gibi diğer reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribar bazen yapay parlak renkler oluşturmak için geliştirilmiştir.
Coral Gemstone
Orada amber birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti Amber bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti amber yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

En Popüler Amber Çeşitleri:
Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinite, Ambrit, amberoid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

KEHRİBAR TAŞI

KEHRİBAR TAŞI

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek üzere başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, külleri, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen kehribar ayırt edemez, ama teknikler plastik taklitlerinden kehribar ayıracaktır. Copal ve kehribar ayırt etmek aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya kopal olup olmadığı Afrika amber belli mevduat konusunda güçlü bir tartışma vardır.

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve sarı yeniden gibi kehribar taş üzerinde yapılacak çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama o yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yöntemiyle yapılır. Reconstructed sarı da ambroid olarak adlandırılır. Bu mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları sert ve daha az eğilimli tırmalama kılan sulandırılır. AMBERLERİ sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanımlar yok.

Amber Mitler ve Amber Tarihi kısaca kehribar hakkında kadim inançları değinmek, Yunanlılar tarafından bir kez denilen elektron (elektrik için İngilizce kelime). Önemli bir ticaret ve iletişim merkezi, kehribar yol bağlantılı …
Kesin Yoluyla … Amber binlerce yıldır insanları büyülemiştir.
Amber kolye oyma Helen Mitleri

Ateşe dökme zaman “yıllar önce binlerce insan bir hoş reçineli koku ve aromatik duman yayan. Plajlar bulunan altın çakıl olağanüstü, açıklanamayan özellikleri ile ve kıyı ormanları yanmış taş hayran edildi ve ovuşturdu zaman, çekti kendisi doğru çeşitli küçük hafif öğeler büyü gibi.

Taş iç genellikle küçük hasarsız bitkileri ve ayrıca büyü yoluyla içinde kendi yolunu bulmuş olmalı böcekler, gizlemek istiyorum. İşte bu sıradışı taş hayranlık ve saygı ile, ilkel insanın merakını uyandırmak için yetti. Bu şaşılacak adam kehribar sihirli güçler atfederek başladı “dedi.

Elzbieta Mierzwinska tarafından Amber Büyük Kitap –excerpt

Baltık Amber A Brief History

Amber, ruh karıştırır göz sevindirdi, kalbi ısıtır ve dünyanın bilimsel hayal heyecanlandırıyor. Amber, organik plastik, Baltık kehribar yaklaşık 40-60 milyon yaşındadır. Kapsayacak ve bal hapsolmuş meşhur sinek gibi, karşılaştığı organik maddeleri korumak için eşsiz ve tekil bir yeteneği vardır ve pek çok antik kültürler tarafından sevgili tutuldu, Koruyucu ve dekoratif özellikleri için hem hazine. Modern batı zamanlarda, film Jurassic Park, bu taş popüler ilgide büyük bir artış neden oldu. Ancak, kehribar uzun insanların kalpleri ve zihinleri emretmiştir – aslında, bütün ekonomileri emretmiştir.

Hayatın temel kod – – bitki materyali ve böcekler İçinde o, DNA ipliklerini kapsüllü olan da yakalanır. Kehribar genellikle olarak adlandırılır Bu yüzden “Geçmişe Pencere”.

Böcekler – Ortak inklüzyonlar gibi en ünlü tüm meşe yaprağı kalıntıları veya meşe tomurcukları, polen, sporlar, yaprak, dallar minik tüyler ve gibi bitki malzemelerdir. En az 214 bitki türü kehribar morfolojik analizi yoluyla tespit edilmiştir. Amber bilimsel çalışma ancak amber’in koruma altın yumruk yaşlarına kayıp olurdu Antik dünya hakkında paha biçilmez veriler ounty vermiştir.

AMBER STONE

AMBER STONE

“Ben onun doğal güzellikleri ve yaşam dünyaya bağlantı için Baltık kehribar toplamak bilimsel bir zihin sahip değil; düzgün ismi bu küçücük yaratık için hiçbir fikrim yok, yaratıklar demeliyim – birkaç vardır için..
Baltık Amber Fosil İçerme Böcek Numune

Ben güzel olduğunu biliyorum ve birgün takı bir parça haline için umut yok. Bu benim özel koleksiyonda bulunur. İnsan varlık haline gelmeden önce ve dünyanın üzerine yansıtmak avucunuzun içinde tutmak için çok güzel. ”
–Andzia, Doksanlı yılların ortalarında, Gdansk, Polonya satın aldı.

Amber Yolu
Antik kehribar ticaret yollarının birbirine temas uzak ulusları getirdi ve bir iletişim ve ticaret merkezi olarak görev yaptı. Sadece bir kaç dağınık bölgelerde bulunan lüks bir öğesi olarak, kehribar birkaç üründen biri böyle uzun ve zorlu mesafelere taşınması layık görülmüştür oldu. Baltık Denizi, Elbe Nehri aşağı ve Tuna üzerinde bir antik kehribar ticaret yollarının takip edebilirsiniz.

kehribar yolu veya kehribar yol

Amber ilk ticari ürünlerden biri oldu ve yüzyıllar boyunca işlem olmuştur. Bu Paleolitik Çağ kalma kolye şeklinde bulunmuştur (c. 12.000 BC). Kehribar takı atölyeleri kanıtı Neolitik döneme bağlı arkeologlar tarafından keşfedilmiştir. Bu amber önbelleklerini da muhtemelen işgalcilere iyi bir servet sağlamak amacıyla Evleri- temelleri altında gömülü bulundu bu dönemde olduğunu.

Antik Amber Way Vistula aşağı Pomeranya aracılığıyla, Bohemia, Oder aşağı Vorpommern gelen Elbe aşağı Jutland gelen su ile kuzeyden gelen ilk götürdü ve Samland Yarımadası Karadeniz Kıyısı. Ardından, kara, İtalya’ya Brenner Pass, Roma İmparatorluğu’nun kalbine.

1-4 Yüzyıllarda M.Ö. sırasında, hatta onlara olurdu kurulmuş yeniden Keltler oldu çok daha antik ticaret yolları daha önce Fenikeliler dahil olmak üzere başkaları tarafından hakim. Çeşitli dönemlere Amber eserler Mycenae mil mezarlarından (Yunanistan) yanı sıra Babil ve defin höyük özellikle ünlü kehribar kupa yer almaktadır & bile Brighton Mısır (Tutenkhamen mezarı) (İngiltere) bulduğu olarak bulunmuştur.

Ama MS 1. yüzyılda, Roma kehribar endüstrisinin tartışmasız merkezi olma doğrultusunda yanında oldu.

Romalılar sikke de dahil olmak üzere çeşitli nesnelere bir dizi sarı kullanılır. Onlar görünüşte sık yanı sıra Roma’ya geri alınmıştır adil saçlı Baltık köleler, kehribar hasat, daha fazla sarı değerli. Amber Odyssey Homeros’un söz edilmiştir ve bu Pliny’ye kehribar heykelin küçük tek parça fiyatı sağlıklı bir köle daha değdi Elder tarafından kaleme alınmıştır.

Biz Nero zamanında, bir sefer sarı temin Baltic Coast Julianus tarafından gönderilen Amber Büyük Kitap öğreniyoruz. Böyle bolluk içinde geri getirildiğini [ere] amber münhasıran dayalı w mücadele [gladitorial] için ” sahne seti “. Vahşi hayvanlar kısıtlama ve podyum kaplama için kullanılan Hatta ‘”örgü”‘ Her düğüm amber bir parça vardı. ‘ “–Pliny, Natrualis historia, XXXVII *

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

Karanlık Çağlar indiler ve büyük toplumsal huzursuzluk ve göç dönemi başladı. 1100’lü tarafından, Gdansk kehribar üretiminin ana merkezi olarak görev yaptı. Hıristiyanlığın giriş kehribar motifi olarak haç yaygınlaşması sonuçlandı.

Böyle Paternoster boncuk gibi çoğunlukla dini nesneleri (Hıristiyan tespih – Töton Şövalyeleri Haçlı Seferleri döndükten sonra, MS 1200 ikinci bölümünde, onlar Prusya mutlak yöneticileri ve kehribar Baltık kaynakları yanı sıra kehribar nesnelerin imalatı oldu ). Knights bir inatçı yumrukla yönetti. Bir tespih parçası değildi amber bir parça ile yakalanan herkes, genellikle, asılı, şiddetli cezaya tabi olduğunu ve. O zaman sanat baskılar (litografi) genellikle kehribar balıkçı, darağacına ile kendileri için sarı mülk olur herkese korkunç uyarı birlikte tasvir tasvir. *

Polonya sokmak benim ilk gezisinde, ben bir tren penceresinden ilk kez Marlbork Castle (Töton Şövalyeleri büyük kalelerinden biri) inceledi. Ben … rüya uçan afiş, bir hendek ile duvarları, avlular, kuleleri çökmekte olduğunu düşündüm …
Ben Malbork Kalesi birkaç yıl later.The kehribar koleksiyonu dönmek için şanslı oldu 2.000’den fazla Katalogda adet ve eklektik var – kehribar esnaf çağdaş çalışma bugün insanın erken çalışmaları yapılan antik parçalardan.

Bgülleri, çay çalılar, meşe, akçaağaç, at kestane, ökse otu ve tarçın ağaçları yanı sıra çeşitli olarak: Bu sub-tropikal kehribar orman da ağaçların aşağıdaki türler dahil amber içinde kapanım bilinmektedir heathers, fundalık, yosunlar, likenler ve mantar çeşitleri. Orman hayal edilemeyecek güzel olmalı – Pinus Succinifera ağaçları günümüz SEQUOIAS benzerdi önerilmektedir. “Succinim” Latin da daha sonra kehribar anlamına gelen sap- ​​yani suyu içindir.

Amber mineral kökenli olmayan bir mücevher düşünün yeryüzünde birkaç değerli maddelerden biridir. Ve kehribar (her ikisi de çeşitli kömür aşamalarında türetilmiştir) Elmas, jet bitkisel kökenli tek taşlar vardır. Herhangi bir kıymetli taşın değerleme nadir görülmesi doğrudan bağlıdır. Amber içinde bulunan succinite düzeyi kalitesini belirler. Baltık kehribar Böylece Baltık kehribar kehribar en çok değerli şeklidir, süksinik asit en yüksek seviyede içerir.

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 7.77 GRAM
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÖZ ALICI IŞILTILI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VVS KALİTE 25 CRT
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞ KOLYE

Dinozorlar Jurassic Park filminde kendi oynadığı rolü beri her zamankinden daha popüler olmuştur. Filmin popülerlik daha şaşırtıcı sonuç kehribar takı talebinin dünya çapında dalgalanma olmuştur. Süs amber kullanımı son zamanlarda muhtemelen kendisi insanlık tarihi kadar eski olmasına rağmen sınırlı bir pazar olmuştur. Milyonlarca insan filmde amber içinde hapsolmuş bir sivrisinek çıkarılan dinozor DNA

AMBER TAŞI KOLYE

AMBER TAŞI KOLYE

görmeden tabii ki oldu.

Milyonlarca insan, fosilleşmiş çam ağacı reçinesi olduğu tarihten bir antika gibi, eski ve değerli filmde o kehribar, öğrendim.

Talep içindeki böcekler ile amber özellikle güçlüdür. “Amber yaptı ve doğa kendisi tarafından toprağa yerleştirilen bir zaman kapsülü gibi,” David Federman, Renkli Taşlar Tüketici Rehberi yazarı söyledi. “Bu paleontologlar asli aşamalarında yeryüzünde yaşamı yeniden yardımcı olmuştur. Böceklerin 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.”

Piyasada amber bugün iki ana kaynağı Baltık ülkeleri ve Dominik Cumhuriyeti vardır. Eski Amber eski ve böylece piyasada tercih edilen, fakat ikincisi elde edilen bu böcek kapanımlar olması daha olasıdır. Amber fiyatları 20 $ 40.000 $ veya daha fazla uzanabilir.

Neyse ki yeni kehribar meraklıları için, Baltık devletlerinden kehribar daha yaygın olarak kullanılabilir piyasada Doğu Avrupa ve eski Sovyetler Birliği ekonomilerinin liberalizasyonu önceki yıl sayesinde oldu daha. Baltık bölgedeki en büyük maden Rusya, Kaliningrad batısındadır. Baltık kehribar Litvanya, Letonya, Estonya, Polonya, Rusya bulunan ve zaman zaman da uzak Danimarka, Norveç ve İngiltere gibi Baltık Denizi kıyısında kadar yıkanır. Diğer kehribar kaynakları Myanmar (eski Burma), Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Almanya, Kanada ve bulunur.

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.KALİNGRAD KEHRİBARLARI DÜNYANIN EN İYİ AMBER TAŞI OLARAK BİLİNİR!!!

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ YÜKSEK KALİTE (VVS) %100 DOĞAL RUSYA KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR….

Amber arzusu yeni bir şey değildir. Taş Çağı’na uzanan Amber eserler şimdi, Almanya ve Danimarka nedir bulunmuştur.

Güneşin Made by

“Taş Devri adamın doğaüstü özelliklere sahip sarı aşılanmış ve aşınma ve ibadet için kullanılan,” Sayın Federman diyor. “Amber diğerleri arasında, Asurlular, Mısırlılar, Etrüskler, Fenikeliler ve Yunanlılar. Tamamen Taş Devri beri rağbet dışarı gitti asla, büyük bir değer ve önem kazandı. 1895 ve 1900 yılları arasında, Baltık kehribar bir milyon kilogram için üretildi takı. ”

Amber kaynağını çevreleyen çeşitli efsaneler vardır. Ovid Phaethon, Helios, güneşin oğlu, ona bir gün için göklerin boyunca güneşin arabasını sürmek için izin babasını ikna zaman, o kavurucu, yeryüzüne çok yakın erred yazdı. Dünyayı kurtarmak için, Zeus yıldırım ile Phaethon vurdu ve o gökten dalan, öldü. Annesi ve kız kardeşi kendi keder ağaçların dönüştü ama yine de onu yas tuttu. Güneş tarafından kurutulur Onların gözyaşları, kehribar vardır.

Yunanlılar, belki de bu hikâyenin, güneş yapımı, ‘elektron’ kehribar denilen, ya da belki bir bez ile ovuşturdu ve küçük partiküllerin çekebilecek zaman elektrik yüklü hale çünkü. Küpe ve sarı boncuk bir kolye – – Homer kehribar takı söz Odyssey bir soylu hediye olarak.

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

Başka antik yazar, Nicias, kehribar suyu veya denizde pıhtılaşmış batan güneşin özü ve kıyıya cast söyledi.

Romalılar fethetmek ve kehribar üreten alanları kontrol etmek için ordular gönderdi. İmparator Nero amber büyük bir usta oldu. Yaptığı süre boyunca, Romalı tarihçi Pliny göre, bir kehribar heykelcik fiyatı ne kadar küçük, sağlıklı bir köle fiyatını aştı.

Onlar ‘bernstein’ denilen, ya da ‘taş yakmak’, böylece eski Almanlar, tütsü olarak kehribar yandı. Şeffaf, renksiz kehribar pürüzsüz ipeksi bir his nedeniyle Ortaçağ’da tespih boncuk için en iyi malzeme olarak kabul edildi. Şövalyeler belirli siparişler ticaretini kontrol ve ham amber izinsiz bulundurma yılı 1400 Avrupa’da çoğu yasadışı oldu.

Ne sırları tutun amber olabilir?

Yani bir sivrisinek gerçekten dinozor DNA ihtiva amber içinde sıkışıp olabilir? Çoğu kehribar sadece en az 25 milyon ila 50 doğum günü vardı sahip, yeterince yaşlı değil. Dinozorların Kretase dönemi sonunda 65 milyon yıl önce öldü. Jurassic dönemi 144 milyon yıl önceydi. Ama 1994 yılında, San Luis Obispo, bir moleküler biyolog, at California Polytechnic State Üniversitesi’nden Dr Raul Cano kendisinin ve arkadaşlarının 135 milyon yıl amber 120 sıkışıp bir böceği DNA ayıklanır ettiğini İngiliz dergisi ‘Nature’ bildirildi önce, dinozorlar gerçekten yaptım dünyayı dolaşmak.

Alt Kretase dönemi oldu kehribar,, termitler, güveler, tırtıllar, örümcekler, Yalancı ve tatarcık dahil 700 böcek içeren kehribar parçaları bir koleksiyona sahiptir Aftim Acra, güneyden Beyrut Lübnan dağlarında mayınlı edildi hangi yapmak, her şeyden önce, kendi konağın kan emmek.
Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan organik bir malzemedir, bir taş değil. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik ormanın ağaçları oozed. Amber hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşikler, amorf bir karışımıdır. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs makaleleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu içinde fosil değildir. Fosiller genellikle toprağa gömülü bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde mineral krallığının elemanları ile yavaş yavaş değiştirilir. Öte yandan, kehribar organik unsurlar yerini olmamıştır. Instaed, reçine kimyasal değişimler geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak kehribar sınıflandırır. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan sıvı) her zaman düşünce birçok insan yapılmış değil. Reçine bitkinin epitel hücreleri yoluyla kanal ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistemin içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantarlara ve böceklere açtığı yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine böyle bir kırık dal olarak bir yara iyileşmesi için ağaçtan dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyüme ile üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

KEHRİBAR TAŞI

KEHRİBAR TAŞI

Sarı zarar veren ve oksijene maruz kaldığında oksitleyen için, sadece belirli koşullar altında korunur. Bu nedenle hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunmak sıcak hafiftir (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyaz renk, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz sarı) bulunabilir, her zaman yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli amber çoğu şeffaftır.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları gibi akreplerin, eşekarısı, sinekler, karıncalar, bakteriler, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep ve kertenkeleler veya konserve bitkiler gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy de içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilirsiniz. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.

Amber tanımak nasıl

Amber de sıklıkla bir ağaç reçinesi ama tamamen kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark kehribar ise yüz bin kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

arih ve Tanıtım – Amber Hakkında
Amber ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. Amber reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu Pinus succinifera ağacından özel olarak kaynaklı. Amber Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş Amber genellikle ‘resinite’ denir ve Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. Amber birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta amber denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan Ambergris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim amber kullanımı taş için ambergris referans kaymıştır. Amber ve amber genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. Amber taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

Amber Taşı Kolye

Amber Taşı Kolye

Amber Formasyonu
Amber oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve amber içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. Amber bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. Amber’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. Amber nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

Amber Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. Amber için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti Amber diğer amber çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.

Amber Alış ve Amber Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Amber Rengi
Amber farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. Amber de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz amber” olarak adlandırılır.

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

KEHRİBAR TAŞ KOLYE

Amber Açıklık ve Cilası
Amber açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen Amber mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Açık şeffaflık Amber bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

Amber Kesim ve Şekil
Amber hemen her zaman cabochon tr kesilir. Amber nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. Amber o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.

Amber Tedavisi
Amber Genellikle tedavi, ancak bazı sarı taşlar, iki ya da daha küçük taşlar monte edilmiştir. Küçük taşlar yağı, ısı ve basınç yüzeyleri bulaşması ile birleştirilmiştir. Taş tedarikçileri her zaman bu geliştirme açıklamalıdır; Bu taş tipi bazen “amberoid” ya da “amber basılı” olarak adlandırılır. Amber bazen bir yağ banyosu ile geliştirilmiş berraklık olabilir. Amber taşları gibi copal veya kauri sakız gibi diğer reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribar bazen yapay parlak renkler oluşturmak için geliştirilmiştir.
Coral Gemstone
Orada amber birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti Amber bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti amber yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

En Popüler Amber Çeşitleri:
Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinite, Ambrit, amberoid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

KEHRİBAR TAŞI

KEHRİBAR TAŞI

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek üzere başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, külleri, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen kehribar ayırt edemez, ama teknikler plastik taklitlerinden kehribar ayıracaktır. Copal ve kehribar ayırt etmek aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya kopal olup olmadığı Afrika amber belli mevduat konusunda güçlü bir tartışma vardır.

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve sarı yeniden gibi kehribar taş üzerinde yapılacak çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama o yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yöntemiyle yapılır. Reconstructed sarı da ambroid olarak adlandırılır. Bu mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları sert ve daha az eğilimli tırmalama kılan sulandırılır. AMBERLERİ sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanımlar yok.

Amber Mitler ve Amber Tarihi kısaca kehribar hakkında kadim inançları değinmek, Yunanlılar tarafından bir kez denilen elektron (elektrik için İngilizce kelime). Önemli bir ticaret ve iletişim merkezi, kehribar yol bağlantılı …
Kesin Yoluyla … Amber binlerce yıldır insanları büyülemiştir.
Amber kolye oyma Helen Mitleri

Ateşe dökme zaman “yıllar önce binlerce insan bir hoş reçineli koku ve aromatik duman yayan. Plajlar bulunan altın çakıl olağanüstü, açıklanamayan özellikleri ile ve kıyı ormanları yanmış taş hayran edildi ve ovuşturdu zaman, çekti kendisi doğru çeşitli küçük hafif öğeler büyü gibi.

Taş iç genellikle küçük hasarsız bitkileri ve ayrıca büyü yoluyla içinde kendi yolunu bulmuş olmalı böcekler, gizlemek istiyorum. İşte bu sıradışı taş hayranlık ve saygı ile, ilkel insanın merakını uyandırmak için yetti. Bu şaşılacak adam kehribar sihirli güçler atfederek başladı “dedi.

Elzbieta Mierzwinska tarafından Amber Büyük Kitap –excerpt

Baltık Amber A Brief History

Amber, ruh karıştırır göz sevindirdi, kalbi ısıtır ve dünyanın bilimsel hayal heyecanlandırıyor. Amber, organik plastik, Baltık kehribar yaklaşık 40-60 milyon yaşındadır. Kapsayacak ve bal hapsolmuş meşhur sinek gibi, karşılaştığı organik maddeleri korumak için eşsiz ve tekil bir yeteneği vardır ve pek çok antik kültürler tarafından sevgili tutuldu, Koruyucu ve dekoratif özellikleri için hem hazine. Modern batı zamanlarda, film Jurassic Park, bu taş popüler ilgide büyük bir artış neden oldu. Ancak, kehribar uzun insanların kalpleri ve zihinleri emretmiştir – aslında, bütün ekonomileri emretmiştir.

Hayatın temel kod – – bitki materyali ve böcekler İçinde o, DNA ipliklerini kapsüllü olan da yakalanır. Kehribar genellikle olarak adlandırılır Bu yüzden “Geçmişe Pencere”.

Böcekler – Ortak inklüzyonlar gibi en ünlü tüm meşe yaprağı kalıntıları veya meşe tomurcukları, polen, sporlar, yaprak, dallar minik tüyler ve gibi bitki malzemelerdir. En az 214 bitki türü kehribar morfolojik analizi yoluyla tespit edilmiştir. Amber bilimsel çalışma ancak amber’in koruma altın yumruk yaşlarına kayıp olurdu Antik dünya hakkında paha biçilmez veriler ounty vermiştir.

AMBER STONE

AMBER STONE

“Ben onun doğal güzellikleri ve yaşam dünyaya bağlantı için Baltık kehribar toplamak bilimsel bir zihin sahip değil; düzgün ismi bu küçücük yaratık için hiçbir fikrim yok, yaratıklar demeliyim – birkaç vardır için..
Baltık Amber Fosil İçerme Böcek Numune

Ben güzel olduğunu biliyorum ve birgün takı bir parça haline için umut yok. Bu benim özel koleksiyonda bulunur. İnsan varlık haline gelmeden önce ve dünyanın üzerine yansıtmak avucunuzun içinde tutmak için çok güzel. ”
–Andzia, Doksanlı yılların ortalarında, Gdansk, Polonya satın aldı.

Amber Yolu
Antik kehribar ticaret yollarının birbirine temas uzak ulusları getirdi ve bir iletişim ve ticaret merkezi olarak görev yaptı. Sadece bir kaç dağınık bölgelerde bulunan lüks bir öğesi olarak, kehribar birkaç üründen biri böyle uzun ve zorlu mesafelere taşınması layık görülmüştür oldu. Baltık Denizi, Elbe Nehri aşağı ve Tuna üzerinde bir antik kehribar ticaret yollarının takip edebilirsiniz.

kehribar yolu veya kehribar yol

Amber ilk ticari ürünlerden biri oldu ve yüzyıllar boyunca işlem olmuştur. Bu Paleolitik Çağ kalma kolye şeklinde bulunmuştur (c. 12.000 BC). Kehribar takı atölyeleri kanıtı Neolitik döneme bağlı arkeologlar tarafından keşfedilmiştir. Bu amber önbelleklerini da muhtemelen işgalcilere iyi bir servet sağlamak amacıyla Evleri- temelleri altında gömülü bulundu bu dönemde olduğunu.

Antik Amber Way Vistula aşağı Pomeranya aracılığıyla, Bohemia, Oder aşağı Vorpommern gelen Elbe aşağı Jutland gelen su ile kuzeyden gelen ilk götürdü ve Samland Yarımadası Karadeniz Kıyısı. Ardından, kara, İtalya’ya Brenner Pass, Roma İmparatorluğu’nun kalbine.

1-4 Yüzyıllarda M.Ö. sırasında, hatta onlara olurdu kurulmuş yeniden Keltler oldu çok daha antik ticaret yolları daha önce Fenikeliler dahil olmak üzere başkaları tarafından hakim. Çeşitli dönemlere Amber eserler Mycenae mil mezarlarından (Yunanistan) yanı sıra Babil ve defin höyük özellikle ünlü kehribar kupa yer almaktadır & bile Brighton Mısır (Tutenkhamen mezarı) (İngiltere) bulduğu olarak bulunmuştur.

Ama MS 1. yüzyılda, Roma kehribar endüstrisinin tartışmasız merkezi olma doğrultusunda yanında oldu.

Romalılar sikke de dahil olmak üzere çeşitli nesnelere bir dizi sarı kullanılır. Onlar görünüşte sık yanı sıra Roma’ya geri alınmıştır adil saçlı Baltık köleler, kehribar hasat, daha fazla sarı değerli. Amber Odyssey Homeros’un söz edilmiştir ve bu Pliny’ye kehribar heykelin küçük tek parça fiyatı sağlıklı bir köle daha değdi Elder tarafından kaleme alınmıştır.

Biz Nero zamanında, bir sefer sarı temin Baltic Coast Julianus tarafından gönderilen Amber Büyük Kitap öğreniyoruz. Böyle bolluk içinde geri getirildiğini [ere] amber münhasıran dayalı w mücadele [gladitorial] için ” sahne seti “. Vahşi hayvanlar kısıtlama ve podyum kaplama için kullanılan Hatta ‘”örgü”‘ Her düğüm amber bir parça vardı. ‘ “–Pliny, Natrualis historia, XXXVII *

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

KEHRİBAR TAŞI KOLYE

Karanlık Çağlar indiler ve büyük toplumsal huzursuzluk ve göç dönemi başladı. 1100’lü tarafından, Gdansk kehribar üretiminin ana merkezi olarak görev yaptı. Hıristiyanlığın giriş kehribar motifi olarak haç yaygınlaşması sonuçlandı.

Böyle Paternoster boncuk gibi çoğunlukla dini nesneleri (Hıristiyan tespih – Töton Şövalyeleri Haçlı Seferleri döndükten sonra, MS 1200 ikinci bölümünde, onlar Prusya mutlak yöneticileri ve kehribar Baltık kaynakları yanı sıra kehribar nesnelerin imalatı oldu ). Knights bir inatçı yumrukla yönetti. Bir tespih parçası değildi amber bir parça ile yakalanan herkes, genellikle, asılı, şiddetli cezaya tabi olduğunu ve. O zaman sanat baskılar (litografi) genellikle kehribar balıkçı, darağacına ile kendileri için sarı mülk olur herkese korkunç uyarı birlikte tasvir tasvir. *

Polonya sokmak benim ilk gezisinde, ben bir tren penceresinden ilk kez Marlbork Castle (Töton Şövalyeleri büyük kalelerinden biri) inceledi. Ben … rüya uçan afiş, bir hendek ile duvarları, avlular, kuleleri çökmekte olduğunu düşündüm …
Ben Malbork Kalesi birkaç yıl later.The kehribar koleksiyonu dönmek için şanslı oldu 2.000’den fazla Katalogda adet ve eklektik var – kehribar esnaf çağdaş çalışma bugün insanın erken çalışmaları yapılan antik parçalardan.

Bgülleri, çay çalılar, meşe, akçaağaç, at kestane, ökse otu ve tarçın ağaçları yanı sıra çeşitli olarak: Bu sub-tropikal kehribar orman da ağaçların aşağıdaki türler dahil amber içinde kapanım bilinmektedir heathers, fundalık, yosunlar, likenler ve mantar çeşitleri. Orman hayal edilemeyecek güzel olmalı – Pinus Succinifera ağaçları günümüz SEQUOIAS benzerdi önerilmektedir. “Succinim” Latin da daha sonra kehribar anlamına gelen sap- ​​yani suyu içindir.

Amber mineral kökenli olmayan bir mücevher düşünün yeryüzünde birkaç değerli maddelerden biridir. Ve kehribar (her ikisi de çeşitli kömür aşamalarında türetilmiştir) Elmas, jet bitkisel kökenli tek taşlar vardır. Herhangi bir kıymetli taşın değerleme nadir görülmesi doğrudan bağlıdır. Amber içinde bulunan succinite düzeyi kalitesini belirler. Baltık kehribar Böylece Baltık kehribar kehribar en çok değerli şeklidir, süksinik asit en yüksek seviyede içerir.