OTANT�K TA�

DOĞAL BALTIK KAYA KEHRİBAR TAŞI TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
Kehribar Tesbih
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS DAMLA KAYA
 • 10 MM KÜRE KESİM
 • 20 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • GÜMÜŞ PALAZİYE PÜSKÜL
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA BALTIK KAYA KEHRİBAR

Milyon yıl önce dünyanın bazı yerlerinde bulunan büyük orman ormanları, yapışkan reçine kürelerine sızmaya başladı! Bu aromatik reçine ağaçların yanlarından sızarak,

Kehribar Taşı Tesbih

Kehribar Taşı Tesbih

iç çatlakları doldururken, tohum, yaprak, tüy ve böcek gibi kalıntıları yakaladı. Jeolojik zaman ilerledikçe ormanlar gömülmüş ve reçine kehribar olarak bilinen yumuşak, ılık ve altın bir gemiye sertleştirilmiştir. Amber, orijinal organik bileşiklerin doğal polimerizasyonu yoluyla oluşan eski ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Dünyanın kehribar çoğu 30-90 milyon yıl aralığındadır.

Kehribar anlamına gelen kehribar, latin süksinumdan suksinit olarak mineralogist olarak bilinir. Kehribar ısınması yumuşatır ve sonunda yanar, bernstein isminin ortaya çıkmasına neden olan bir gerçektir. Kehribarın bir bezle ovulması, elektrik kâğıdı, kâğıt parçalarını çeker. Kehribar Yunanca adı elektron veya elektrik kelimemizin kökeni. Amber, zayıf bir ısı iletkendir ve dokunuşa sıcak hissettirir (mineraller serinler). Kehribar için modern ismin, amber kelimesi olan ve amber anlamındaki Arapça kelimesinden geldiği düşünülmektedir. Ambergris, sperm balinalarının bağırsaklarında oluşan mumsu aromatik maddedir. Bu madde, kolesterol ile ilgilidir ve sperm balinasını keskin gagalardan ve ana besin kaynağının dev kalamarının sokmasından korumak için oluşturulmuştur. Ambergris parfüm üretmek için kullanıldı. Ambergris ve amber, sadece her ikisinin de plajları yıkadığı gerçeğiyle ilgilidir.
Bu nedenle, amber, milyonlarca yıl alan ve orijinal organik bileşiklerin, oksijenli hidrokarbonların oksidasyonu ve polimerizasyonunu içeren reçinenin fosilleşmesinin bir sonucu olarak oluşur. Bu süreç için belirli bir zaman aralığı belirlenmemiş olmasına rağmen, kehribar çoğunluğu Kretase ve Tersiyer tortul kayaçlarda (yaklaşık 30-90 milyon yıl) bulunur.Reçine neden üretilir?
Reçine neden üretildiğine dair zıt görüşler olsa da, bir bitkinin koruma mekanizmasıdır. Reçine ağacı, böcekler ve mantarlar tarafından meydana getirilen hastalıktan ve sakatlıktan korumak için üretilebilir. Reçine, kırık bir dal gibi bir yarayı iyileştirmek için çıkarılabilir ve reçineler, hem böcekleri çeken ve hem de böcekleri kovacak koku ve tatlara sahiptir (Langenheim, 1969, s. 1167). Olgun ağaçlarda, reçine hızlı büyümenin ürettiği gerginlik nedeniyle kabuğundaki dikey çatlaklardan dışarıya yayılabilir (Langenheim, 1969, s. 1166). Reçine ayrıca, fazla asetatın atılması için bir tesisin yöntemi olarak da üretilebilir.

(BU İŞLETMEDE SIKMA TOZ PLASTİK ” KEHRİBAR TAŞI” ADI KULLANILARAK SATILAN  RENKLİ PLASTİK TESBİHLERDEN SATILMAMAKTADIR

 

LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN  KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE PLASTİK SIKMA TOZ VS.ÜRÜN SATMAZ!!!!!!!!!

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE  %100 DOĞAL 1.KALİTE HAS DAMLA KAYA RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI TESBİH KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN EŞSİZ ORJİNAL DOĞAL BİR PARÇA;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

 

MEŞEİ : RUSYA BALTIK DOĞAL KAYA

AĞIRLIK : 20 GR

KESİM ÇAP:KÜRE KESİM 10 MM ÇAP

TESBİH İMAME DAHİL BOY: 18,5 CM  BOY

İMAME BOY:30 MM

 

Amber’ın botanik afinitesi nedir?
Kehribar içine fosilleşen reçineden sorumlu bir ağaç yoktur. Boyanmış kalıntıların incelenmesi ve reçinenin kimyasal çalışmaları yoluyla botanik yakınlıklar önerilmiştir. Jelinitin botanik afinitesi, Kansas kehribar, birincil Mezozoik kehribar ağacı olduğu düşünülen Araucariaceae familyasından gelir. Bu ağaç bugün kuzey yarımkürede mevcut olmasa da, Agathis australis’e ya da bugün Yeni Zelanda’da bulunan devasa bir Kauri çamına çok benzeyecekti.
Mesozoik jeolojik zaman periyodunun çoğunda gymnospermler kara bitki örtüsüne egemen olmuştur. Kozalaklılar bugün yaşayan en başarılı gymnospermlerdir (Cleal & Thomas, 1999, s. 62). Kehribar kara bitkilerinin bir kısmı muhtemelen Pinales takımından, ailelerde: Araucariaceae (örneğin, Norfolk Çamı, Maymun Yaprağı, Kauri Çamı), Taxodiaceae (örneğin, sekoya ve kel selvi), Taxaceae (örneğin, porsuklar), Pinaceae (örneğin, çam ve karaçam), Cupressaceae (örneğin, sedirler, selvi, ardıç) ve

Kehribar Tesbih Özellikleri

Kehribar Tesbih Özellikleri

Podocarpaceae.
Kehribarla boyanmış enkaz kalıntılarına dayanan Goppert (1836) tarafından yapılan çalışmalar, Pinaceae üyelerinin Baltık kehribarının kaynağı olduğu sonucuna varmışlardır. Spesifik olarak, Goppert (1836), bu ağaç anatomisinin bugün yaşayan herhangi bir çam ile aynı olmadığını açıkça belirtmesine rağmen, kehribar ağacını Pinit succinifer olarak tanımlamıştır. Botanik kanıtları dikkate almayan ve kimyasal kanıtlara odaklanan Beck (1999) ve Larsson (1978), Araucariaceae, Cupressaceae ve Taxodiaceae dahil Baltık amber için Pinaceae dışındaki kaynakları önermişlerdir; Kimyasal olarak Goppert Pinitler’in Pinaceae’ye göre Araucariaceae’ye daha yakın olduğuna inanıyorlardı.Ne tür bir çökelme ortamı kehribar korunmuştur?
Amber için bir çökelme ortamı marjinal denizdir. Amber’in özgül ağırlığı 1’in biraz üzerindedir ve tuzlu suda yüzer; bu nedenle amber, nehir ağzı ya da deniz çökellerinde yoğunlaşır, orijinal alandan biraz uzaklaşır (Langenheim, 1969, s. 1159). Ağaçlar ve reçine, bir deniz kenarındaki bir lagünün veya deltanın dibini oluşturan sessiz su çökeltilerinde nakledilebilir ve biriktirilebilir. Ahşap ve reçine tortunun altına gömülür ve reçine kehribar hale gelirken, odun linyit haline gelir. Kil ve kumun ıslak çökeltileri reçineyi iyi koruduğundan, oksijenden yoksundurlar.
Bu nedenle, ağaçların ve uygun gömü koşullarının üretildiği bol reçine verilen kehribar, odunsu kahverengi bir kömür olan linyit tabakaları ile ilişkili tortul kil, şist ve kumtaşlarında korunmuştur. Kansas’ın kuzeye bakan katmanlarında bulunan çökelme koşullarının genelleştirilmiş bir yorumu, kuzeydeki merkezi Kansas’taki bir transgresyon veya ilerleyen Kretase denizinin
Bir bariyer ada sisteminin ardında fluvial, nehir ağzı ve lagün veya koy birikintilerinin biriktirilmesi ve korunması (Franks, 1980, s.
Kısaca amber hakkında
Baltık Kehribar Tesbih, ya da mineraloglar tarafından atıf yapılan suksinit, en kaliteli fosil reçinesidir ve keşfedilen ilk olmuştur. Organik kökenleri artık kimse için bir gizem değildir.
Süksinit,% 3 ila% 8 arasında bir amber asit içeriği ile karakterize edilir. Bu amber asit miktarı, kalan tüm fosil reçinelerinin üzerinde Baltık kehribarını yükselten özelliktir
Kehribar içinde bitki kapanımları
Türleri veya cinsleri tanımlamayı mümkün kılan bütün likenler, ciğerler veya yosunlar nadiren bulunur. Çiçekler, meyveler, tohumlar, iğneler, yapraklar veya dallar gibi daha büyük bitki parçaları da nadirdir. En çok karşılaşılan inklüzyonlar, bitki dokuları ve organlarının küçük parçalarıdır, ancak bu tür kalıntıların tanımlanması genellikle imkansızdır. Baltık kehribarındaki Eosen anjiyospermlerinin en yaygın izleri, meşe tomurcuklarını koruyan ölçeklerden elde edilen yıldız tüyleridir.
Kehribar ormanları, Güneydoğu Asya’nın dağ bölgelerinin bugünkü subtropikal toplulukları ile karşılaştırılabilir. Ormanlık alanlardan akan nehirler, diğerlerinin yanı sıra, reçinenin küçük ve büyük damlataş formlarının yanı sıra çeşitli çatlaklarda biriken reçineli tüm iğne yapraklı ağaç gövdeleri taşımaktadır. Haliç deniz yataklarında saklı olan tüm bu reçine malzemesi, günümüzde bulunan kehribar topakları ile sonuçlanan kademeli fiziksel ve kimyasal dönüşümlerden geçmiştir.
Baltık kehribarının birincil ve ikincil çeşitleri
Baltık kehribar çeşitleri primer ve sekonder olarak ayrılabilir. Birincil çeşitler grubunda daha fazla bölünmenin temel dayanağı, saydamlığını ve rengini belirleyen kehribenin iç yapısıdır. Kehribarın şeffaflığı ve rengi yumrudaki gaz kabarcıkları sayısı ve düzenine bağlıdır.

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

İç yapıya bağlı olarak birincil çeşitler grubu aşağıdakileri içerir: (1) saydam kehribar, (2) yarı saydam kehribar, (3) opak sarı kehribar, (4) opak beyaz kehribar, iç yapının bir katı olduğu köpük, beyaz ise bazen mavimsi beyaz olur.Kehribar türleri
Kehribar sınıflandırmanın bir yöntemi, renge ve saydamlığa bağlıdır. Bu kriter, amber çeşitlerinin optik bir sınıflandırması ile ilişkilidir. Kehribar rengi sarı, turuncu, kırmızı, beyaz, kahverengi, yeşil, mavimsi ve “siyah” renkleri (diğer renklerin koyu tonları) içerir. Şeffaflık derecesi kehribar renginde açıktan bulutluya değişir. Berrak kehribar şeffaftır ve genellikle soluk sarı ila koyu kırmızımsı sarı arasında değişir. Bulutlu kehribar yarı saydam olabilir, çeşitli renkler ve yağ, kemik gibi terimlerle ayrılabilir.

kemikli) veya köpüklü (veya köpüklü).
Yağlı kehribar mutlaka yeşil renk anlamına gelmez. Yağlı kehribar küçük kabarcıklara, toz parçacıklarının askıya alınmış olmasına ve genellikle kaz tüyüne benzeyen yarı saydam, sarımsı bir renge sahiptir veya ayrıca çırpılmış balın görünüşüyle karşılaştırılır.
Yeşil kehribar küçük kabarcık kapanımları ve askıda kalmış parçacıklara sahiptir, ancak sarımsı bir yağ görünümü yoktur. Yeşil renk muhtemelen bataklık ortamındaki organik maddeden kaynaklanır. Kemik veya kemik kehribar rengi beyazımsı sarı veya kahverengi renktedir, opaktır ve fildişi veya kemiğe benzemektedir. Siyah çürümüş organik enkaz genellikle bu tip kehribarlarda bulunur. Köpüklü veya köpüklü kehribar çok yumuşaktır ve bu nedenle bir lehçe alamaz. Bu opak ve genellikle pirit dolgu çatlakları içerir.
Kehribar için diğer açıklayıcı isimler, sadece renk ve şeffaflık derecesini değil, kimyasal bileşimini, ayrışma derecesini, keşif yerlerini, işlenebilirliği ve halk ritüellerindeki işlevleri de yansıtır. Polonya’da kehribar ve 80 çeşit isme yaklaşık 200 kişilik isim uygulanmaktadır. “Soily” kehribar kahverengi veya yeşil olarak tarif edilir ve çürüyen organik madde nedeniyle gaz kabarcıkları ve döküntülerle dolu.
Kehribar sınıflandırmasının bir başka biçimi olan fiziksel bir sınıflandırma, ihale, arazi veya deniz üzerinedir.
Stone Deniz taşı ve kepçe taşı, denizde veya yakınında bulunan kehribara atıfta bulunur.
Scoopstone, deniz yosundan toplanan kehribardır.
□ Deniz taşı veya deniz kehribar, kumsala veya doğrudan suya yıkandıkça toplanır (amber suyu tuzlu suda yüzer).
Land Karada temin edilen kehribar bazı kehribar çukuru olarak adlandırılır. Çukur kehribar, “mavi dünya” denilen kaya katmanından ve çoğu Baltık kehribarının kaynağından çıkarılır. Bu kehribar, parçanın kalitesini engelleyen bir kabukla kaplıdır.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

□ Deniz kehribar genellikle mayınlı kehribardan daha üstündür, çünkü dalgalar lehçe, tekdüze bir kalite sağlar ve yüzeyde kabuk yoktur. Amber ayrıca ikincil veya alüvyal çökellerde karada bulunabilir. Alüvyal çökeller, malzemenin birincil kaynaktan, rüzgar, su veya buzullar gibi aşındırıcı maddelerle taşındığını gösterir.
Başka bir fiziksel sınıflandırma sistemi, kehribarın bulunduğu doğal formdur.Başka bir fiziksel sınıflandırma sistemi, kehribarın bulunduğu doğal formdur.
External Hem harici hem de dahili ağaç gövdesi amber formları vardır. Dış amber formları, gövde tarafından ekstrüde edilen reçinenin bir sonucudur. Bu, gövde izlerini ve döküntüleri koruyabilen çeşitli şekiller ve boyutlar oluşturur. İç kehribar formları, çatlakları doldurmada ve ağaç gövdesinde genişletilmiş yaralarda reçinenin bir sonucudur.
Cast Bu kalıplar (bir kalıba doldurma), hem dışbükey hem de içbükey yüzeyler üzerine baskı yapan büyük topaklar veya küçük, düz plakalar olabilir. Topaklar, kırık dallar gibi yaraların iyileşmesi sırasında meydana gelebilir ve düz plakalar, yıllık büyüme halkaları arasındaki çatlakları veya reçine ceplerini doldurabilir.
□ Bir dış damlama formu, reçinenin çok fazla dışmerkezinden kaynaklanan bir miktar konsantrik yapıya sahip, uzun ve konik bir sarkıt olarak adlandırılabilir. İç çatlak doldurma formları da uzun olabilir, ancak yapı eksenin, akış yönüne paralel, eş merkezli değil olduğunu göstermektedir.
Son olarak, kehribar, kimyasal bileşimine göre, genellikle iki fosil reçineden biri olarak sınıflandırılabilir: süksinit veya retinit. Baltık kehribar veya suksinit bir zamanlar tek “gerçek” kehribar olduğu düşünüldü ve mücevherat için en uygun olanıydı.
Gedanit Baltık kehribar ile bulunur ve soyu tükenmiş beyaz çam türlerinden reçine olduğu düşünülür. Önce Polonya’da bulunan ancak Gedania olarak adlandırılan Gdansk yakınlarında bulundu. Krantzit ve gedanit hem Baltık kehribarının nadir çeşitleridir, hem de bazı süksinik asit içerirler, fakat her ikisi de Baltık kehribar veya süksinitten daha düşük sertliğe ve diğer farklı özelliklere sahiptir. Beckerite ayrıca “kahverengi reçine” lakabıyla birlikte Baltık kehribarla birlikte bulunur.Kehribarın kompozisyonu, rengi ve diğer fiziksel özellikleri, yaşa göre değişir.
gömü koşulları ve reçineyi üreten ağaç türü. Amber, Karbonifer’den Kuvaterner yaşlı tortullarda bulunmuştur, ancak en büyük konsantrasyon Kretase ve Tersiyer çökellerdedir. Aşağıda, Jean Langenheim’ın Rice’da ürettiği amber / botanik yakınlıklara dayanan kehribar / botanik yakınlıklarına dayanan kehribar formasyonuyla ilgili jeolojik zaman çerçevesi yer almaktadır: Amber’in Altın Gemisi, Polonya Bilimler Akademisi: Amber in Nature, bir Alman yayını: Lausitzer Bernstein, ve Grimaldi: Geçmişe Sarı Pencere. Mark Meyer, ziyarete değer olan jeolojik zaman ölçeğinde kehribar varlığı için bir zaman çizelgesi oluşturdu!

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

* Karbonifer / 360-285 milyon yıl önce (mya): Birleşik Krallık; A.B.D.
* Permian / 285-245 mya: CIS = Rusya.
* Triyas / 245-215 mya: Avusturya.
* Jurassic / 215-145 mya: Danimarka = Bornholm.
* Kretase / 145-65 mya: U.S.A. = Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Delaware, Kuzey Carolina, Tennessee, Arkansas, Güney Dakota, Nebraska, Kansas, Teksas, New Mexico, Montana, Alaska ve Kaliforniya; Kanada = Manitoba, Alberta, Britanya Kolombiyası; Meksika; Brezilya; Polonya; Danimarka = Bornholm, Grönland; Avusturya; İsviçre; Macaristan; İspanya; Fransa; Birleşik Krallık; Gerçek; Lübnan; BDT = Rusya (Sibirya); Myanmar (eskiden Burma); Japonya; Borneo.
Üçüncül / 65-2 mya: İsveç; Polonya; Almanya; Danimarka; Litvanya; Letonya; Estonya; BDT = Rusya (Samland), Sakhalin, Ermenistan, Azerbaycan, Ukrayna; Romanya; Birleşik Krallık; İtalya = Sicilya; Hollanda; Afrika = Nijerya; Avustralya; Yeni Zelanda; Sumatra; Borneo; Java; Filipin Adaları; Japonya; Myanmar (eskiden Burma); Çin; Arjantin; Brezilya; Ekvador; Şili; Kolombiya; Haiti; Dominik Cumhuriyeti; Meksika; ABD, Washington, Kaliforniya, Arkansas, Teksas ve Massachusetts.
* Kuvaterner / 2 mya-son: Gerçek; Afrika = Angola, Tanzanya, Sierra Leone, Kongo; Madagaskar; Hindistan; Yeni Zelanda; Filipin Adaları; A.B.D. = Alaska; İsveç; Almanya; Polonya.
Sedimentlerdeki kehribarın birincil mi yoksa ikincil mi olduğunu belirlemek zordur. Birincil mevduatlar insitu’dur. İkincil çökeltiler, nehirler, transgresif denizler, buzullar veya fluvioglacial sularla taşındıktan sonra kehribarın bulunduğu yerlerdir. 1860’a kadar amber tedarik yöntemleri
plajlar ve sığ dalış ile. Deniz kehribarının deniz altındaki tabakalardan geldiği ve tarama ya da madencilikle daha büyük bir arz elde edilebileceği aşikardı.
Baltık Bölgesi’nde Amber
Baltık Denizi bölgesi, tarih öncesi çağlardan beri amber için orijinal kaynak olmuştur.
Baltık kehribarının ilk kullanıldığı zaman tam olarak bilinmese de, Taş Devri nüfusuyla ilişkilendirilebilir. Baltık kökenli kehribar, arkeolojik takas ve ticaret yollarının kurulduğu 3200 bci’ye tarihlenen Mısır mezarlarında bulunmuştur. Almanya, Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya’da kehribar bulunan 100 Neolitik mezar alanı bulunmaktadır. Avrupa deniz ticareti, Vikingler tarafından yönetildi800-1000 A.D., “kuzeyden altın” ile ve İskandinavya bugün kehribar ihracatçısı olmaya devam ediyor. Bilgi için kurtarma sayfasındaki amber arkeolojisi ve ticaret rotalarında bulunabilir.
İlk zamanlarda, amber bulucunun mutlak mülkiyeti idi. Kehribar, Baltık bölgesinde kârlı bir işletme haline geldikçe, Dükler, krallar, Teutonik şövalyeler ve farklı ülkeler bu metaların toplanması ve satışını kontrol etmeye çalıştılar. Balıkçılık hakları, “Amber Lords” tarafından 1264 A kadar erken bir tarihte verildi ve iptal edildi. “Bir Beach Master” veya “Beach Rider” gözetilmeksizin kehribar toplandığında, yetkisiz kişiler asıldı. Amber Lordları tarafından tedarik edilen hammaddeden armağanlar ve sanat eserleri yaratmak için 14. yüzyılda amber loncaları kuruldu. 17. yüzyılda, balıkçılar amber kaçakçılarını kınayan “Amber Oath” a yemin etmek zorunda kaldılar ve amber aranması bir seçenek değil, bir gereklilikti. Bazı amber balıkçılar, ham kehribar, ağırlık için kilo için tuz (ilginç bir bağlantı ile doğrudan kehribar ile ilgili değil ve site yavaşça yüklenir) ödendi.
Kırk, elli ya da birkaç milyon yıl önce reçine, tarih öncesi çam ormanlarının gövdelerini damlıyordu. Böcekler, bitki tohumları, küçük kurbağalar, hatta küçük kertenkeleler, antik Yunan kehribar olarak adlandırılan “tanrıların gözyaşları” nın yapışkan yüzeyine hapsolmuştu. Zamanımıza kadar korunarak zamanla sertleşen reçine tarafından yakalandı ve kaplandı.

BALTIK KEHRİBAR TAŞI

BALTIK KEHRİBAR TAŞI

Asya’daki İpek Yolu gibi, Amber Yolu Baltık ve Adriyatik Denizi arasında farklı kültürleri ve ülkeleri birbirine bağladı.
Avrupa Amber Yolu projesi, bu eski Avrupa bağlantısı boyunca bir müze ve tarihi site ağı inşa edecek.
1755’te Amber Odası’na bazı süslemeler eklendi ve şimdi St Petersburg dışındaki Puschkin adlı Zarskoje Selo’nun emperyal yazlık yurduna taşındı. Tamamı kehribardan yapılmış süs eşyaları, süslemeler, mobilyalar ve nesnelerle, yaklaşık 200 yıldır Csars’ın en değerli odasıydı. Ancak İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlar Amber Odası’nı 1945’te ortadan kaybolduğu Kaliningrad kalesi olan Koenigsberg’in kalesine getirdiler. Belki de kale yandığında da yıkılmış olabilir, belki hala bir yerlerde saklanmış, kimse gerçeği bilmiyor.
Ama 1999 yılında yeni bir Amber Odası halka açıldı – yine Puschkin Uses Yaz sarayındakehribar
1920’lerde amber üretiminin yarısı, sigara içenler, puro / sigara tutucular, pipolar için ağız parçaları üretimi için gitti. Amber’in ana bitmiş ürünleri dört kategoriye ayrılabilir: mücevherler, tütün ürünleri, sanat eserleri ve adanmışlık ürünleri. Mücevher, kolye, bilezik, broş, küpe, kolye, parmak yüzük, kol düğmeleri, çocuklar için diş çıkarma halkaları vb. İçerir. Başka bir faydacı kullanım, sürtünme ile statik elektrik üretme yeteneği nedeniyle giyimdeki tüyleri çıkarmak için kullanılan kehribar topları ile oldu! Sanat eşyaları; oymalar, mücevher kutuları, bardaklar ve tabaklar, yazı gereçleri, süs eşyaları, satranç takımı, mozaik resimleri, avizeler gibi nesnelerdir. Güzel amber gemisi ve kehribar dolabını görün. Gemi 1934’te Königsberg’de kuruldu, kehribar kabine 1742’den önce Königsberg’de yapıldı ve şu anda Dresden, Almanya’da bulunuyordu. Çarpıcı bir süs kehribar yumurtası, Gdansk, Polonya’ya, bir Bayan Heidrun Mohr-Mayer’ın 1000. yıldönümünün (!) Onuruna sunuldu. Diğer sanat eserleri arasında şunlar vardır: Katolik, Müslüman ve Budist tespihler, kutsal figürler ve tılsımlar. Bazıları için, kehribar, bu kırmızı ve yeşil amber metafiziksel araçları (amber araçları için sayfa aşağı) gibi büyülü güçlere sahiptir.Amber ve diğer fosil reçineler, vernik ve lak için kullanıldığında ve tütsü gibi yakıldığında pratik bir tarafa sahiptir. Eski zamanlarda, şımarık yiyeceklerin kokusunu kamufle etmek için aroma takdir edildi. Parfüm endüstrisinde (Novgorod Eyaleti, Rusya, Bor Deneysel ve Endüstriyel Kimyasallar) rosin, terebentin, krem ve yağların üretiminde modern reçine veya sakız (çamur) kullanılır. Kemanlara ince kehribar vernik uygulanır.
Amber bir yapı malzemesi olarak bile kullanılıyor. Amber, alemi Gdansk, Polonya’daki St. Brygida Kilisesi’nde yarattı. Rusya’nın St. Petersburg kentinde, ünlü Amber Odası’nın duvarları (sağdaki resim) karmaşık oymalar ve kakma tasarımlarla döşenmiştir. Bu saray odası fotoğraflardan yeniden inşa edilmiştir ve Tsarskoye Selo Catherine Sarayı’nda gezilebilir.
Tarih öncesi çağlardan beri Amber bilinmektedir ve Kopenhag’da bulunan Danimarka Ulusal Müzesi gibi müzelerde taş devri eserleri yaygındır. İngiltere’den Stonehenge yakınlarındaki 4000 yıllık mezarlarda kehribar boncuklar bulunmuştur. Kehribar boncuklar (Kopenhag, Danimarka Ulusal Müzesi’nden), tılsımlar, oymalar, kuzey Avrupa ve Akdeniz ve Endülüs boyunca arkeolojik sit alanlarında bulunmuştur. Gintaro Galerija Muziejus’ta bulunan amber kullanımı ve arkeolojik buluntular hakkında daha fazla bilgi
Amber hakkındaki Efsaneler ve Gerçekler
Amber, onu çevreleyen eşsiz bir çekiciliğe ve gizem havasına sahiptir. Amber sivrisinek içerebilir ve mikroplar çıkarılmıştır, ancak sivrisineğin midesinde bulunan dinozor kanından değil. Amber son zamanlarda kitap ve film, Jurassic Park, dinozor çoğaltmak için kullanılan sivrisinek içinde dinozor kanından çıkarılan DNA ile popülerleştirildi. Teknoloji, DNA’nın hayvanlardan ve amber içinde hapsolmuş böceklerden çıkarılmasına izin verdi.
Amber Tıp Olarak Kullanılan

Damla Kaya Kehribar

Damla Kaya Kehribar

Bal, pudralı kehribarla karıştırılmış ve astım, gut ve siyah veba için reçete edilmiştir. Kehribar kolyeler iffeti korumak için giyildi, ve kötülük ve karanlık güçlere karşı tespih boncuk veya tılsım olarak kullanıldı. Amber, kötü ruhları yok etmek ve sivrisinek gibi dünyevi sıkıntıları yumuşatmak için frankincense, myrrh ve copal gibi fosil olmayan ağaç reçineleriyle birlikte yakıldı. Denizciler, deniz yılanlarını ve derinlerin tehlikelerini yok etmek için gemilerde kehribar yaktılar. Bugün amber hala ilaç olarak kullanılıyor! Bu Polonya’da son zamanlarda satın alındı. Daha fazla bilgi için Tıp’ta Amber’i ziyaret edin.
Eğer herhangi bir Litvanya’ya kehribarın kökeni hakkında soru sorarsanız, muhtemelen Tanrıça Jurate arasında mutsuz bir aşk efsanesi duyacaksınız. ve balıkçı Kastytis. Tanrım Perku-nas, yeryüzünün fanatik oğlunun Baltık’ın Tanrıçasına dokunmaya cesaret edeceğini öğrendikten sonra, deniz altındaki kehribar sarayını paramparça eden ve Kastytis’i teknesiyle birlikte boğan bir yıldırım çaktı. Dalgalar kehribar parçalarını yıkadığından beri – sarayın parçaları ve fırtınadan sonra kıyıya daha küçük parçalar yayılıyor – Ju-rate. Hala dökülmeye devam ediyor.
Bilim adamları, kehribar (ya da süksinit), oksidasyon, mikroorganizmaların ve diğer süreçlerin etkisi ile stabil bir duruma ulaşan bir fosil çamı reçinesi olduğunu söylüyorlar. Her şeyin nasıl gerçekleştiğini hayal etmek istiyorsak, bugünkü İskandinavya’nın güney bölgelerine ve Baltık Denizi’nin yatağının yakın bölgelerine on milyonlarca yıl seyahat etmeliyiz (Baltık Denizi’nin oluşumu sadece 13 bine başladı yıllar önce, kozalaklı ormanların 55 milyon yıldan fazla bir zaman önce büyüdüğü yer.İklim ısındı ve kozalaklı ağaçlar büyük miktarlarda reçine tükürmeye başladı. En küçük herhangi bir yara, aşırı reçine akışına neden oldu. Elbette, bugün fosil ağaçlarınınkine benzer özelliklere sahip tek bir çam türü yoktur.
AMBER ORMANI
Reçinenin kehribara dönüşümü, Sambia çökeltisine gömülünceye kadar salgılama anından itibaren devam etti. Çeşitli işlemlerden dolayı reçineler farklı değişikliklere uğrar ve orijinal reçinelere benzemeyen bir materyal oluştu. Daha sonra amber yıkandı ve farklı nehirden gelen sulara getirildi. Kehribar tabakası delta tortuları ile kaplanmış ve günümüze ulaşmıştır. Mavi taş denilen bu kayaçtan bir metre küp, 0,5 ile 2,5 arasındadır.
kilogram kehribar. Bilinen en büyük amber tortusu, Palvininkai yakınlarında deniz seviyesinden 30-40 cm aşağıda 7-8 metre kalınlığında bir tabakadır.
Batı Sambiya Yarımadası’nın tüm bölgesinde birkaç yüz bin ton kehribar ve Juodkrante’nin yakınındaki Courland Lagünü’nde 3000 hektarlık amber içeren bir alan bulunduğuna inanılmaktadır.
Baltık Denizi’nin bu bölgesinde, dünyadaki tüm amber (fosil reçineleri) ‘nin yaklaşık yüzde 90’ı bulunur.MORFOLOJ

Orjinal Kehribar Tesbih

Orjinal Kehribar Tesbih

Doğal amber parçalarını gözlemleyerek, reçinelerin damlama ve kayma şeklini anlayabiliriz. Bazı kehribar bir damlanın düzenli şeklini alır, bazıları sarkıtlara sertleşir, yerdeki bir gövde tarafından taşınan ve topaklar halinde sertleşmiş veya bir kabuğun altında veya bir gövdede toplanan reçinelerin çoğu.
İki morfolojik kehribar türü vardır. Bunlardan biri, kabuk ve ahşabın çeşitli kısımlarındaki ilk reçinelerden oluşturulan iç mercektir, diğeri yüzey boyunca reçinelerin dökülmesiyle oluşan yüzeysel sarkık, damla veya gövde kehribardır. Kehribarın% 80’i yüzeysel kehribardır. Kapanımların çoğu buna dahildir. Kehribarlı morfolojik türler nadirdir. Sadece kırık ve sürtünme parçaları genellikle bulunur. Kendi özelliklerini bilmek, türleri tanımlamak kolaydır.
Gövde reçinelerinde özellikle diğer ahşap teknelerinden mükemmel şekilde izole edilmiş kanal sistemi vardır; sıkıca bastırılmış (20 atm); Bu yüzden kanalları kırdıktan sonra kolayca dışarı atıyorlar.
“Ağlayan bitkiden bir damla amber,
Beklenmedik bir düştü ve bir karınca embalmed,
Küçük böcekleri çok kınıyoruz,
Değersiz bir karıncadan bir mücevher olur. ”
Roma şairi Marcus Martial tarafından (40 – 102A.D.)
Kehribardan yapılmış takı, 8000 B.C.’ye tarihlenen Kuzey Avrupa mezarlarında bulunmuştur. onu en eski takılardan biri haline getiriyor.
Yüzyıllar önce yeryüzünün çok daha sıcak olduğu zamanlarda, Kuzey Avrupa’nın büyük çam ormanları bolca büyüdü, ağaçlarının donma ve kopma zamanının kırıldığı zamana kadar kırılarak geçirilen kiraz sakızına benzer bir reçine sızması, Bahar, sahil şeritlerine atılmıştı. Arılar, sinekler,
sivrisinekler ve diğer böceklerin yanı sıra tohumlar ve yapraklar da ağaçlardan düştüğü için yumuşak, yapışkan reçine içinde hapsedildi, sonsuza dek orada kalacaktı. Bu parçalar koleksiyoncular, bilim adamları ve doğal tarih müzeleri tarafından en değerli ve en çok arananlardır.

Antik kabileler taşa ve sıcaklığının güneşin katılaşmasına inanan sıcaklığına hayran kaldılar, diğerleri tanrıların taşlaşmış gözyaşları olduğunu düşündüler ve daha sonraki yıllarda, Romalılar ve Fenikeliler tarafından konduğuna inandıkları için Polonyalılar için büyük bir ticaret aracı oldular. kötü ruhlar. Mücevherler haline getirildi ve kılıçların ve silahların süslenmesinde ve kazananın atı ve kuyruğunda dolanan bir kazanma olarak savaşta taşınması için kullanıldı. Bu alışılmadık bir şekilde parladı ve ovuşturduğunda, Yunanlılar, Romalılar ve “Kuzey Altınları” olarak adlandırılan zamanın insanları tarafından aranan hoş bir koku vardı.
Neredeyse beyazdan sarıya ve kahverengiye kadar değişen renklerde oluşur; Yeşil daha nadir ve mavi, siyah ve kırmızı çok nadirdir. Kapana kısılmış gaz ve hava kabarcıkları güzel parlaklığa ve saydamlığına katkıda bulunurlar (opaklık). Değeri ve kalitesi, berraklığı, parlaklığı, renk güzelliği ve eklemeleri ile değerlendirilir. 40 – 60 milyon yaşında olmak, belki de geçmişimizin en eski penceresi.

Has Damla Kehribar Tesbih

Has Damla Kehribar Tesbih

Tarih öncesi bir ekosistem, amber olarak bilinen reçinenin içine hapsolmuş! Kehribar okside edip, oksijene maruz kaldığında aşağılayıcı olduğu için, sadece özel koşullar altında korunur. Böylece, neredeyse her zaman antik lagünlerin ve nehir deltasının dibinde oluşan ıslak kil ve kum çökellerinde bulunur. Dünyada sadece yirmi kadar kehribar tortusu mayın çıkarılacak kadar madde barındırmaktadır. Kimsenin, kehribar içindeki dünyanın nasıl sağlam kalacağı kesin olarak bilinmemekle birlikte, terpenlerin, reçine sertleştikçe bağlanan bileşiklerin, dehidrasyonu ve eksilmesini engelleyecek herhangi bir bakteriyi öldürerek, kapmaları veya organizmaları korumaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Organizmaların dokuları, normalde proses sırasında olduğu gibi küçülmez ve sonuç olarak, hücresel yapısı bozulmadan kalır ve bu eklemeleri DNA çalışması için mükemmel hale getirir.Dinozorların Çağından Günümüze

Kretase döneminden kehribar, 65 o 140 milyon yıl önce birçok yaşam formunun en erken görünümünü sunuyor. Şimdi çiçekli bitkiler, yeryüzünde baskın yaşam formu, arılar, güveler ve diğer simbiyotik böcekler ile gelişti. Bu amber çok kırılgan ve nadirdir. Kuzey Rusya’da bulunan en büyük yatak. Japonya’nın Kuji kentinde 85 milyon yaşında olduğuna inanılan parçalar var. Amerika Birleşik Devletleri’nde, en büyük miktarlar yaklaşık 65 mililyon yıllık tarihli New Jersey eyaletinde bulundu.
Dünya çapında 1.6 ila 65 milyon yıllık olduğu düşünülen üçüncül kehribar, ancak Antarktika hariç her kıtada meydana gelen çökeller büyük ölçüde değişmektedir. Bu döneme ait en büyük Kuzey Amerika depozitosu Arkansas’ta bulundu. Baltık Kehribar, dünyanın en büyük yataklarından geliyor ve 400 mil karelik Samland Yarımadası’nın etrafında yer alıyor ve Avrupa’da satılan kehribarın% 90’ını üretiyor. Yirmi üç ila otuz milyon yıllık Dominik kehribar, çeşitli kapsayıcılar için ödüllendirilir. Baltık kehribarından biraz daha yumuşaktır ve şimdi soya fasulyesi ailesinin soyu tükenmiş bir ağacı olan Hymenaea ağacından üretilmiştir.

Sanat olarak Amber

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Sanat, bir insan ifadesi biçimidir ve ilk olarak, Mezolitik ve Neolitik (Taş Devri) dönemlerinde (9,000-3,000 B.C.) kehribar ortamı kullanılarak ifade edilmiştir. Bu çağda bazen bir koruma şekli olarak muskalar bulunmuştur. Bronz ve Demir çağlarında kehribar, belki de faydacı amaçlar için bakır karşılığında Akdeniz halkları ile Baltık’da işlem görmüştür. Etrüskler ve
Edebiyat
Olağanüstü Amber Odası
Prusya Kralı I. Frederick William I’den Büyük Peter Çarı’na bir hediye, yirmi iki panelden oluşan bu odanın duvarları, tamamen daha fazla bir mozaikle kaplıydı.
100,0 girift oyulmuş amber parçaları. 1755’te oda, yaklaşık iki asır boyunca kaldığı St. Petersburg dışındaki Ekatrarininsky Sarayı’na kuruldu. Paneller 1942’de Naziler tarafından sökülmüş ve gizlenmiştir. Hiçbir zaman kurtarılmamışlardır.
Amber, mesaneye, kalbe, böbreklere ve dalağa yardım etmek ve genel olarak iç organları güçlendirmek için kullanılabilir. Alerjileri ve astımı hafifletir ve çevrenin çevresel toksinleri ve olumsuzluklarını temizlediğine inanılır. Koşulsuz sevgiyi getirdiği söylenir, bu da kişinin ruh eşini bulmaya yardım ettiği, ailelerin bağ kurmasına yardım ettiği ve bu zamanlarda ihtiyaç duyulan bir şey olan dünya barışını etkilediği söylenebilir. Aynı zamanda üzüntü ve depresyonun hafifletilmesi ve savaşçılara iyi şanslar getirdiği söylenir. Ne yazık ki, artık bu nitelikler için Amber’e ihtiyacımız var.
Baltık Amber – güneş taş
Kehribar bölgesi – çevresel en derin derinlikleri cömertçe eşsiz yaratımlarını veren – Rusya’nın en batı bölgesidir – amber.
Kehribar taşı, doğanın mucizevi bir eseridir, antik çağlarda bile insanları çeken güzellik ve gizem. Amber hakkında birçok şarkı ve efsane var; şairler ve bilim adamları buna şöhret getirdi.
Milyon yıl önce dünyanın bazı yerlerinde bulunan büyük orman ormanları, yapışkan reçine kürelerine sızmaya başladı! Bu aromatik reçine ağaçların yanlarından sızarak, iç çatlakları doldururken, tohum, yaprak, tüy ve böcek gibi kalıntıları yakaladı. Jeolojik zaman ilerledikçe ormanlar gömülmüş ve reçine kehribar olarak bilinen yumuşak, ılık ve altın bir gemiye sertleştirilmiştir. Amber, orijinal organik bileşiklerin doğal polimerizasyonu yoluyla oluşan eski ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Dünyanın kehribar çoğu 30-90 milyon yıl aralığındadır.
□ İlk olarak, büyük renk çeşitliliği için Baltık kehribar rengine dikkat edilmelidir.
□ Bilim adamları 250 farklı renk ve kehribar rengi sayar.
□ Genellikle sarıdır ancak sayısız ince tonları parlak sarımsı, koyu kahverengi, turuncu, kırmızımsı kahverengi veya neredeyse beyazdır.
□ Kehribar her zaman tek renk değildir: iki veya daha fazla renk ve gölgenin eşsiz kombinasyonları, en şaşırtıcı sanat kompozisyonlarını oluşturan desenler bulunabilir.
□ Kehribar rengi taşlar ve kehribar eşyalar yanıcıdır, ısıya ve kimyasal maddelerin etkisine duyarlıdır, bu nedenle temel bakım kurallarına uyulmalıdır.

Kehribar Taşı Tespih

Kehribar Taşı Tespih

Amber Sarı ışığın doğrudan ışığa maruz kalması durumunda rengini kaybedebileceği diğer şeyler gibi, doğrudan güneş ışığından korunan yerlerde saklanması tavsiye edilir.
Amber Zamanla amber süslemeler cildin temasından dolayı parlaklığını kaybedebilir, ancak yine de yün, süet veya kadife kumaştan yapılan süslemelerin silinmesi ile parlatılması çok kolaydır.
Deri ile temas halinde olan kehribar boncuklar, elektrostatik bir yük biriktirir ve oksitlenmiş yüzey, en yüksek miktarda süksinik asit içerir.
Bir biyo-uyarıcı olarak süksinik asit, solunum yolu, kalp ve böbrekler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir; ayrıcainir sistemi ve kurtarma süreçlerini uyarır.
Yüksek antik çağ Litvanya “kehribar diyarı” denir beri. Eski zamanlarda kehribar altın ağırlığındaydı ve özel karavanlar Baltık bölgesinden kehribar taşıyordu.
□ Amber, içinde bulunduğu ortamı temizler.
Wearing Takarken, zihin, beden ve ruhun arındırılmasını sağlar.
□ Amber insanoğlunun koşulsuz sevgisini harekete geçirir, zekayı uyarır ve
taç çakra.
Renew Ayrıca yenilenmiş evlilik yeminlerinin bir sembolüdür.
Yunan Uygarlığı sırasında, Yunanlılar, Apollon’un kızlarının gözyaşları olarak kehribar rengini mitolojize etti.
# Roma İmparatorluğu döneminde, amber İmparator İmparator Nero’nun ticaret yollarını açması için Alman kabileleriyle biriydi. Gladyatörler, koruyucular için amber tılsımları giyerken, mahkeme hanımları saçlarını kehribar rengine uyacak şekilde boyadılar.
# Orta Çağ boyunca amber ticaretini kontrol etmek için aşırı önlemler alındı. Amber korsanları asmak için Baltık Denizi boyunca lağımlar dikildi.
Amber, dünyanın genetik hayal gücünü harekete geçirir çünkü DNA’nın bozulmamış parçaları, hayatın temel genetik kodu, amber milyonlarca yıldan beri korunan böceklerden çıkarılır. Daha önce belirtildiği gibi, Baltık amber bilimsel olarak 70-100 milyon yıl kadar eski tarihli

Orjinal Kehribar Taşı Tesbih

Orjinal Kehribar Taşı Tesbih

Dünyadaki tüm amber yataklarının, muhtemelen en ünlü ve kesinlikle en büyük olanı Baltık bölgesidir. Dünyaca bilinen amber kaynağının% 80’ini temsil eder. Tarih öncesi döneme dönersek, bu amber insanlık tarafından sayısız yollarla ve ölçülü miktarlarda kullanılmıştır.
Bu kaynaktan gelen Amber, Estonya’nın uzak kıyılarına kadar İngiltere’nin Doğu Sahili’nde bulunabilir. Baltık kehribar tortuları 35 ila 40 milyon yıl arasındadır ve en büyük amber kaynağı bulunamamıştır
Botanik Kökenleri
Bu kehribarların çoğunun kaynağı uzun yıllardır, soyu tükenmiş Pinpin Succinifer türü türler olarak kabul edilir. Bu sonuç aslında 1853’te Aycke tarafından yapılmıştır. Ancak, 1985’te Poinar ve Haverkamp, kısa bir süre önce kızılötesi spektroskopi ile ilgili araştırmaları tamamlamış ve Kucharska ve Kwiatkowski’nin daha önceki ince tabaka kromatografik çalışmalarına dayanarak bu uzun tutulan görüşe şüphe düşürmüşlerdir. Poinar ve arkadaşları Baltık kehribar tortullarından muhtemelen birden fazla ağacın sorumlu olduğunu düşünüyorlar.
Grimaldi son kitabında ‘Amber – Geçmişten Pencereye“, en son bu gizemi çözebilecek mevcut araştırmaya (belirtilmemiş) işaret eder. Çoğu Baltık amber, Süksinik aside sahiptir. Baltık fosil reçinesini bir çam türüne atfederken bu bir problemdir, zira yakın zamana kadar hiçbir çam ağacı reçinesinin süksinik asit içerdiği bilinmemektedir. Ancak, reçinelerinde süksinik aside sahip iki yeni çam ağacı cinsi bulunmuştur.Onlar Keteleeria ve Pseudolarix. İkincisi, Çin’in doğu dağlarında keşfedilmiştir. Önemli ve ilgili bir gözlem, Çin’deki Pseudolarix ağaçları tarafından desteklenen ekolojik sistemlerin Baltık kehribarında bulunan inklüzyonlardan tahmin edilen ve tahmin edilenleri yansıttığı gözükmektedir.
Eşit derecede ilginç olan şey, aynı zamanda, suksinik aside sahip olan, Kanada’daki Axel Heiburg adasında bulunan bir fosil reçinesi içinde Pseudolarix çam kozalaklarının varlığıdır. Buradan, bu ağacın milyonlarca yıldan fazla kehribara dönüşecek olan reçineyi üretebildiğine inanılır. Pseudolarix bu nedenle Baltık Kehribar yataklarının gerçek kaynağı olarak daha muhtemel görünmeye başlıyor.
Bu bölgeden elde edilen toplam kehribarın yaklaşık% 90’ı Baltık amber imza kimyasalına sahiptir; kehribarın% 8’ini oluşturan süksinik asit, dolayısıyla bu bölgeden gelen kehribar için Succinite’in resmi adıdır.(Bu özel depoda mevcut olan Süksinik asitten sonra isimlendirilir). Süksinik asit COOH (CH2) 2COOH15, ağırlıkça% 3 ila 8 arasında mevcut olabilir. Succinite, İngiltere’nin doğu kıyısından Litvanya kıyılarına kadar uzanan Baltık kehribar yatakları için doğru addır. Bu tortular çok büyük ve yüzlerce yıldır şimdi sömürüldüler.
Baltık bölgesi boyunca hala büyük bir ihtimalle mayınlı ya da toplanıyor. En üretken madenlerden biri, halen çalışmakta olan ve en büyük üreticilerinden biri olan Rusya’nın Palmnold bölgesinde bulunuyor. Kayıtlar, bugüne kadar çıkarılan kehribarın% 90’ının kalitesiz olduğunu ve daha sonraki işlemlerin vernik haline getirilmesini gerektirdiğini göstermektedir. Kalan% 10, kuyumcular ve esnaf kullanımı için uygundur.
Amber ayrıca eski kullanımları vardı ve diğer şeyler arasında müzik aletleri ve yağlı boya tablolar için bir vernik olarak kullanıldı. Amberalchemy web sitesine aşağıdaki bağlantı, müzik bağlantısını daha detaylı olarak açıklıyor. Shellac da kehribar ticari bir türevi ürünüdür, bağlantıyı alarak daha fazla ayrıntı bulunabilir.
Kretase’den gelen kehribar nadirdir, ancak Kanada’nın bu çağdan kaynaklanan bazı önemli birikintileri vardır. Manitoba’daki Cedar Gölü, muhtemelen en yaygın site hakkında yazılmış sitelerden biridir. Sedir Gölü yatakları, yıkanmış ve çapı 5 cm’den 2 cm’ye kadar değişen küçük parçalar halinde Güney Batı göl kıyısında bulunmuştur. Her iki flora ve fauna örneği içeren tüm hesaplar tarafından oldukça fosildir.
Çeşitli bilimsel keşifler bu siteden birkaç yüz kilo amber getirdi.
1950’lerde, sitenin ticari gelişimine başlamak için bir proje kuruldu. Girişim daha sonra başarısız oldu.
Bu site, alanın selinden dolayı bilime kayıp olmuştur. Eski göl kıyısı şimdi yeni su seviyesinin altında gizli. Yeni yüksek sahil şeridinde görünmeye başlayan raporlar amberden yapılmıştır. Şimdiye kadar bu raporlar asılsız.

DOĞAL BALTIK KAYA KEHRİBAR TAŞI TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
Kehribar Tesbih
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS DAMLA KAYA
 • 10 MM KÜRE KESİM
 • 20 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • GÜMÜŞ PALAZİYE PÜSKÜL
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA BALTIK KAYA KEHRİBAR
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Milyon yıl önce dünyanın bazı yerlerinde bulunan büyük orman ormanları, yapışkan reçine kürelerine sızmaya başladı! Bu aromatik reçine ağaçların yanlarından sızarak,

Kehribar Taşı Tesbih

Kehribar Taşı Tesbih

iç çatlakları doldururken, tohum, yaprak, tüy ve böcek gibi kalıntıları yakaladı. Jeolojik zaman ilerledikçe ormanlar gömülmüş ve reçine kehribar olarak bilinen yumuşak, ılık ve altın bir gemiye sertleştirilmiştir. Amber, orijinal organik bileşiklerin doğal polimerizasyonu yoluyla oluşan eski ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Dünyanın kehribar çoğu 30-90 milyon yıl aralığındadır.

Kehribar anlamına gelen kehribar, latin süksinumdan suksinit olarak mineralogist olarak bilinir. Kehribar ısınması yumuşatır ve sonunda yanar, bernstein isminin ortaya çıkmasına neden olan bir gerçektir. Kehribarın bir bezle ovulması, elektrik kâğıdı, kâğıt parçalarını çeker. Kehribar Yunanca adı elektron veya elektrik kelimemizin kökeni. Amber, zayıf bir ısı iletkendir ve dokunuşa sıcak hissettirir (mineraller serinler). Kehribar için modern ismin, amber kelimesi olan ve amber anlamındaki Arapça kelimesinden geldiği düşünülmektedir. Ambergris, sperm balinalarının bağırsaklarında oluşan mumsu aromatik maddedir. Bu madde, kolesterol ile ilgilidir ve sperm balinasını keskin gagalardan ve ana besin kaynağının dev kalamarının sokmasından korumak için oluşturulmuştur. Ambergris parfüm üretmek için kullanıldı. Ambergris ve amber, sadece her ikisinin de plajları yıkadığı gerçeğiyle ilgilidir.
Bu nedenle, amber, milyonlarca yıl alan ve orijinal organik bileşiklerin, oksijenli hidrokarbonların oksidasyonu ve polimerizasyonunu içeren reçinenin fosilleşmesinin bir sonucu olarak oluşur. Bu süreç için belirli bir zaman aralığı belirlenmemiş olmasına rağmen, kehribar çoğunluğu Kretase ve Tersiyer tortul kayaçlarda (yaklaşık 30-90 milyon yıl) bulunur.Reçine neden üretilir?
Reçine neden üretildiğine dair zıt görüşler olsa da, bir bitkinin koruma mekanizmasıdır. Reçine ağacı, böcekler ve mantarlar tarafından meydana getirilen hastalıktan ve sakatlıktan korumak için üretilebilir. Reçine, kırık bir dal gibi bir yarayı iyileştirmek için çıkarılabilir ve reçineler, hem böcekleri çeken ve hem de böcekleri kovacak koku ve tatlara sahiptir (Langenheim, 1969, s. 1167). Olgun ağaçlarda, reçine hızlı büyümenin ürettiği gerginlik nedeniyle kabuğundaki dikey çatlaklardan dışarıya yayılabilir (Langenheim, 1969, s. 1166). Reçine ayrıca, fazla asetatın atılması için bir tesisin yöntemi olarak da üretilebilir.

(BU İŞLETMEDE SIKMA TOZ PLASTİK ” KEHRİBAR TAŞI” ADI KULLANILARAK SATILAN  RENKLİ PLASTİK TESBİHLERDEN SATILMAMAKTADIR

 

LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN  KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE PLASTİK SIKMA TOZ VS.ÜRÜN SATMAZ!!!!!!!!!

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE  %100 DOĞAL 1.KALİTE HAS DAMLA KAYA RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI TESBİH KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN EŞSİZ ORJİNAL DOĞAL BİR PARÇA;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

 

MEŞEİ : RUSYA BALTIK DOĞAL KAYA

AĞIRLIK : 20 GR

KESİM ÇAP:KÜRE KESİM 10 MM ÇAP

TESBİH İMAME DAHİL BOY: 18,5 CM  BOY

İMAME BOY:30 MM

 

Amber’ın botanik afinitesi nedir?
Kehribar içine fosilleşen reçineden sorumlu bir ağaç yoktur. Boyanmış kalıntıların incelenmesi ve reçinenin kimyasal çalışmaları yoluyla botanik yakınlıklar önerilmiştir. Jelinitin botanik afinitesi, Kansas kehribar, birincil Mezozoik kehribar ağacı olduğu düşünülen Araucariaceae familyasından gelir. Bu ağaç bugün kuzey yarımkürede mevcut olmasa da, Agathis australis’e ya da bugün Yeni Zelanda’da bulunan devasa bir Kauri çamına çok benzeyecekti.
Mesozoik jeolojik zaman periyodunun çoğunda gymnospermler kara bitki örtüsüne egemen olmuştur. Kozalaklılar bugün yaşayan en başarılı gymnospermlerdir (Cleal & Thomas, 1999, s. 62). Kehribar kara bitkilerinin bir kısmı muhtemelen Pinales takımından, ailelerde: Araucariaceae (örneğin, Norfolk Çamı, Maymun Yaprağı, Kauri Çamı), Taxodiaceae (örneğin, sekoya ve kel selvi), Taxaceae (örneğin, porsuklar), Pinaceae (örneğin, çam ve karaçam), Cupressaceae (örneğin, sedirler, selvi, ardıç) ve

Kehribar Tesbih Özellikleri

Kehribar Tesbih Özellikleri

Podocarpaceae.
Kehribarla boyanmış enkaz kalıntılarına dayanan Goppert (1836) tarafından yapılan çalışmalar, Pinaceae üyelerinin Baltık kehribarının kaynağı olduğu sonucuna varmışlardır. Spesifik olarak, Goppert (1836), bu ağaç anatomisinin bugün yaşayan herhangi bir çam ile aynı olmadığını açıkça belirtmesine rağmen, kehribar ağacını Pinit succinifer olarak tanımlamıştır. Botanik kanıtları dikkate almayan ve kimyasal kanıtlara odaklanan Beck (1999) ve Larsson (1978), Araucariaceae, Cupressaceae ve Taxodiaceae dahil Baltık amber için Pinaceae dışındaki kaynakları önermişlerdir; Kimyasal olarak Goppert Pinitler’in Pinaceae’ye göre Araucariaceae’ye daha yakın olduğuna inanıyorlardı.Ne tür bir çökelme ortamı kehribar korunmuştur?
Amber için bir çökelme ortamı marjinal denizdir. Amber’in özgül ağırlığı 1’in biraz üzerindedir ve tuzlu suda yüzer; bu nedenle amber, nehir ağzı ya da deniz çökellerinde yoğunlaşır, orijinal alandan biraz uzaklaşır (Langenheim, 1969, s. 1159). Ağaçlar ve reçine, bir deniz kenarındaki bir lagünün veya deltanın dibini oluşturan sessiz su çökeltilerinde nakledilebilir ve biriktirilebilir. Ahşap ve reçine tortunun altına gömülür ve reçine kehribar hale gelirken, odun linyit haline gelir. Kil ve kumun ıslak çökeltileri reçineyi iyi koruduğundan, oksijenden yoksundurlar.
Bu nedenle, ağaçların ve uygun gömü koşullarının üretildiği bol reçine verilen kehribar, odunsu kahverengi bir kömür olan linyit tabakaları ile ilişkili tortul kil, şist ve kumtaşlarında korunmuştur. Kansas’ın kuzeye bakan katmanlarında bulunan çökelme koşullarının genelleştirilmiş bir yorumu, kuzeydeki merkezi Kansas’taki bir transgresyon veya ilerleyen Kretase denizinin
Bir bariyer ada sisteminin ardında fluvial, nehir ağzı ve lagün veya koy birikintilerinin biriktirilmesi ve korunması (Franks, 1980, s.
Kısaca amber hakkında
Baltık Kehribar Tesbih, ya da mineraloglar tarafından atıf yapılan suksinit, en kaliteli fosil reçinesidir ve keşfedilen ilk olmuştur. Organik kökenleri artık kimse için bir gizem değildir.
Süksinit,% 3 ila% 8 arasında bir amber asit içeriği ile karakterize edilir. Bu amber asit miktarı, kalan tüm fosil reçinelerinin üzerinde Baltık kehribarını yükselten özelliktir
Kehribar içinde bitki kapanımları
Türleri veya cinsleri tanımlamayı mümkün kılan bütün likenler, ciğerler veya yosunlar nadiren bulunur. Çiçekler, meyveler, tohumlar, iğneler, yapraklar veya dallar gibi daha büyük bitki parçaları da nadirdir. En çok karşılaşılan inklüzyonlar, bitki dokuları ve organlarının küçük parçalarıdır, ancak bu tür kalıntıların tanımlanması genellikle imkansızdır. Baltık kehribarındaki Eosen anjiyospermlerinin en yaygın izleri, meşe tomurcuklarını koruyan ölçeklerden elde edilen yıldız tüyleridir.
Kehribar ormanları, Güneydoğu Asya’nın dağ bölgelerinin bugünkü subtropikal toplulukları ile karşılaştırılabilir. Ormanlık alanlardan akan nehirler, diğerlerinin yanı sıra, reçinenin küçük ve büyük damlataş formlarının yanı sıra çeşitli çatlaklarda biriken reçineli tüm iğne yapraklı ağaç gövdeleri taşımaktadır. Haliç deniz yataklarında saklı olan tüm bu reçine malzemesi, günümüzde bulunan kehribar topakları ile sonuçlanan kademeli fiziksel ve kimyasal dönüşümlerden geçmiştir.
Baltık kehribarının birincil ve ikincil çeşitleri
Baltık kehribar çeşitleri primer ve sekonder olarak ayrılabilir. Birincil çeşitler grubunda daha fazla bölünmenin temel dayanağı, saydamlığını ve rengini belirleyen kehribenin iç yapısıdır. Kehribarın şeffaflığı ve rengi yumrudaki gaz kabarcıkları sayısı ve düzenine bağlıdır.

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

Kehribar Taşı Özellikleri Faydaları

İç yapıya bağlı olarak birincil çeşitler grubu aşağıdakileri içerir: (1) saydam kehribar, (2) yarı saydam kehribar, (3) opak sarı kehribar, (4) opak beyaz kehribar, iç yapının bir katı olduğu köpük, beyaz ise bazen mavimsi beyaz olur.Kehribar türleri
Kehribar sınıflandırmanın bir yöntemi, renge ve saydamlığa bağlıdır. Bu kriter, amber çeşitlerinin optik bir sınıflandırması ile ilişkilidir. Kehribar rengi sarı, turuncu, kırmızı, beyaz, kahverengi, yeşil, mavimsi ve “siyah” renkleri (diğer renklerin koyu tonları) içerir. Şeffaflık derecesi kehribar renginde açıktan bulutluya değişir. Berrak kehribar şeffaftır ve genellikle soluk sarı ila koyu kırmızımsı sarı arasında değişir. Bulutlu kehribar yarı saydam olabilir, çeşitli renkler ve yağ, kemik gibi terimlerle ayrılabilir.

kemikli) veya köpüklü (veya köpüklü).
Yağlı kehribar mutlaka yeşil renk anlamına gelmez. Yağlı kehribar küçük kabarcıklara, toz parçacıklarının askıya alınmış olmasına ve genellikle kaz tüyüne benzeyen yarı saydam, sarımsı bir renge sahiptir veya ayrıca çırpılmış balın görünüşüyle karşılaştırılır.
Yeşil kehribar küçük kabarcık kapanımları ve askıda kalmış parçacıklara sahiptir, ancak sarımsı bir yağ görünümü yoktur. Yeşil renk muhtemelen bataklık ortamındaki organik maddeden kaynaklanır. Kemik veya kemik kehribar rengi beyazımsı sarı veya kahverengi renktedir, opaktır ve fildişi veya kemiğe benzemektedir. Siyah çürümüş organik enkaz genellikle bu tip kehribarlarda bulunur. Köpüklü veya köpüklü kehribar çok yumuşaktır ve bu nedenle bir lehçe alamaz. Bu opak ve genellikle pirit dolgu çatlakları içerir.
Kehribar için diğer açıklayıcı isimler, sadece renk ve şeffaflık derecesini değil, kimyasal bileşimini, ayrışma derecesini, keşif yerlerini, işlenebilirliği ve halk ritüellerindeki işlevleri de yansıtır. Polonya’da kehribar ve 80 çeşit isme yaklaşık 200 kişilik isim uygulanmaktadır. “Soily” kehribar kahverengi veya yeşil olarak tarif edilir ve çürüyen organik madde nedeniyle gaz kabarcıkları ve döküntülerle dolu.
Kehribar sınıflandırmasının bir başka biçimi olan fiziksel bir sınıflandırma, ihale, arazi veya deniz üzerinedir.
Stone Deniz taşı ve kepçe taşı, denizde veya yakınında bulunan kehribara atıfta bulunur.
Scoopstone, deniz yosundan toplanan kehribardır.
□ Deniz taşı veya deniz kehribar, kumsala veya doğrudan suya yıkandıkça toplanır (amber suyu tuzlu suda yüzer).
Land Karada temin edilen kehribar bazı kehribar çukuru olarak adlandırılır. Çukur kehribar, “mavi dünya” denilen kaya katmanından ve çoğu Baltık kehribarının kaynağından çıkarılır. Bu kehribar, parçanın kalitesini engelleyen bir kabukla kaplıdır.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

□ Deniz kehribar genellikle mayınlı kehribardan daha üstündür, çünkü dalgalar lehçe, tekdüze bir kalite sağlar ve yüzeyde kabuk yoktur. Amber ayrıca ikincil veya alüvyal çökellerde karada bulunabilir. Alüvyal çökeller, malzemenin birincil kaynaktan, rüzgar, su veya buzullar gibi aşındırıcı maddelerle taşındığını gösterir.
Başka bir fiziksel sınıflandırma sistemi, kehribarın bulunduğu doğal formdur.Başka bir fiziksel sınıflandırma sistemi, kehribarın bulunduğu doğal formdur.
External Hem harici hem de dahili ağaç gövdesi amber formları vardır. Dış amber formları, gövde tarafından ekstrüde edilen reçinenin bir sonucudur. Bu, gövde izlerini ve döküntüleri koruyabilen çeşitli şekiller ve boyutlar oluşturur. İç kehribar formları, çatlakları doldurmada ve ağaç gövdesinde genişletilmiş yaralarda reçinenin bir sonucudur.
Cast Bu kalıplar (bir kalıba doldurma), hem dışbükey hem de içbükey yüzeyler üzerine baskı yapan büyük topaklar veya küçük, düz plakalar olabilir. Topaklar, kırık dallar gibi yaraların iyileşmesi sırasında meydana gelebilir ve düz plakalar, yıllık büyüme halkaları arasındaki çatlakları veya reçine ceplerini doldurabilir.
□ Bir dış damlama formu, reçinenin çok fazla dışmerkezinden kaynaklanan bir miktar konsantrik yapıya sahip, uzun ve konik bir sarkıt olarak adlandırılabilir. İç çatlak doldurma formları da uzun olabilir, ancak yapı eksenin, akış yönüne paralel, eş merkezli değil olduğunu göstermektedir.
Son olarak, kehribar, kimyasal bileşimine göre, genellikle iki fosil reçineden biri olarak sınıflandırılabilir: süksinit veya retinit. Baltık kehribar veya suksinit bir zamanlar tek “gerçek” kehribar olduğu düşünüldü ve mücevherat için en uygun olanıydı.
Gedanit Baltık kehribar ile bulunur ve soyu tükenmiş beyaz çam türlerinden reçine olduğu düşünülür. Önce Polonya’da bulunan ancak Gedania olarak adlandırılan Gdansk yakınlarında bulundu. Krantzit ve gedanit hem Baltık kehribarının nadir çeşitleridir, hem de bazı süksinik asit içerirler, fakat her ikisi de Baltık kehribar veya süksinitten daha düşük sertliğe ve diğer farklı özelliklere sahiptir. Beckerite ayrıca “kahverengi reçine” lakabıyla birlikte Baltık kehribarla birlikte bulunur.Kehribarın kompozisyonu, rengi ve diğer fiziksel özellikleri, yaşa göre değişir.
gömü koşulları ve reçineyi üreten ağaç türü. Amber, Karbonifer’den Kuvaterner yaşlı tortullarda bulunmuştur, ancak en büyük konsantrasyon Kretase ve Tersiyer çökellerdedir. Aşağıda, Jean Langenheim’ın Rice’da ürettiği amber / botanik yakınlıklara dayanan kehribar / botanik yakınlıklarına dayanan kehribar formasyonuyla ilgili jeolojik zaman çerçevesi yer almaktadır: Amber’in Altın Gemisi, Polonya Bilimler Akademisi: Amber in Nature, bir Alman yayını: Lausitzer Bernstein, ve Grimaldi: Geçmişe Sarı Pencere. Mark Meyer, ziyarete değer olan jeolojik zaman ölçeğinde kehribar varlığı için bir zaman çizelgesi oluşturdu!

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

* Karbonifer / 360-285 milyon yıl önce (mya): Birleşik Krallık; A.B.D.
* Permian / 285-245 mya: CIS = Rusya.
* Triyas / 245-215 mya: Avusturya.
* Jurassic / 215-145 mya: Danimarka = Bornholm.
* Kretase / 145-65 mya: U.S.A. = Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Delaware, Kuzey Carolina, Tennessee, Arkansas, Güney Dakota, Nebraska, Kansas, Teksas, New Mexico, Montana, Alaska ve Kaliforniya; Kanada = Manitoba, Alberta, Britanya Kolombiyası; Meksika; Brezilya; Polonya; Danimarka = Bornholm, Grönland; Avusturya; İsviçre; Macaristan; İspanya; Fransa; Birleşik Krallık; Gerçek; Lübnan; BDT = Rusya (Sibirya); Myanmar (eskiden Burma); Japonya; Borneo.
Üçüncül / 65-2 mya: İsveç; Polonya; Almanya; Danimarka; Litvanya; Letonya; Estonya; BDT = Rusya (Samland), Sakhalin, Ermenistan, Azerbaycan, Ukrayna; Romanya; Birleşik Krallık; İtalya = Sicilya; Hollanda; Afrika = Nijerya; Avustralya; Yeni Zelanda; Sumatra; Borneo; Java; Filipin Adaları; Japonya; Myanmar (eskiden Burma); Çin; Arjantin; Brezilya; Ekvador; Şili; Kolombiya; Haiti; Dominik Cumhuriyeti; Meksika; ABD, Washington, Kaliforniya, Arkansas, Teksas ve Massachusetts.
* Kuvaterner / 2 mya-son: Gerçek; Afrika = Angola, Tanzanya, Sierra Leone, Kongo; Madagaskar; Hindistan; Yeni Zelanda; Filipin Adaları; A.B.D. = Alaska; İsveç; Almanya; Polonya.
Sedimentlerdeki kehribarın birincil mi yoksa ikincil mi olduğunu belirlemek zordur. Birincil mevduatlar insitu’dur. İkincil çökeltiler, nehirler, transgresif denizler, buzullar veya fluvioglacial sularla taşındıktan sonra kehribarın bulunduğu yerlerdir. 1860’a kadar amber tedarik yöntemleri
plajlar ve sığ dalış ile. Deniz kehribarının deniz altındaki tabakalardan geldiği ve tarama ya da madencilikle daha büyük bir arz elde edilebileceği aşikardı.
Baltık Bölgesi’nde Amber
Baltık Denizi bölgesi, tarih öncesi çağlardan beri amber için orijinal kaynak olmuştur.
Baltık kehribarının ilk kullanıldığı zaman tam olarak bilinmese de, Taş Devri nüfusuyla ilişkilendirilebilir. Baltık kökenli kehribar, arkeolojik takas ve ticaret yollarının kurulduğu 3200 bci’ye tarihlenen Mısır mezarlarında bulunmuştur. Almanya, Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya’da kehribar bulunan 100 Neolitik mezar alanı bulunmaktadır. Avrupa deniz ticareti, Vikingler tarafından yönetildi800-1000 A.D., “kuzeyden altın” ile ve İskandinavya bugün kehribar ihracatçısı olmaya devam ediyor. Bilgi için kurtarma sayfasındaki amber arkeolojisi ve ticaret rotalarında bulunabilir.
İlk zamanlarda, amber bulucunun mutlak mülkiyeti idi. Kehribar, Baltık bölgesinde kârlı bir işletme haline geldikçe, Dükler, krallar, Teutonik şövalyeler ve farklı ülkeler bu metaların toplanması ve satışını kontrol etmeye çalıştılar. Balıkçılık hakları, “Amber Lords” tarafından 1264 A kadar erken bir tarihte verildi ve iptal edildi. “Bir Beach Master” veya “Beach Rider” gözetilmeksizin kehribar toplandığında, yetkisiz kişiler asıldı. Amber Lordları tarafından tedarik edilen hammaddeden armağanlar ve sanat eserleri yaratmak için 14. yüzyılda amber loncaları kuruldu. 17. yüzyılda, balıkçılar amber kaçakçılarını kınayan “Amber Oath” a yemin etmek zorunda kaldılar ve amber aranması bir seçenek değil, bir gereklilikti. Bazı amber balıkçılar, ham kehribar, ağırlık için kilo için tuz (ilginç bir bağlantı ile doğrudan kehribar ile ilgili değil ve site yavaşça yüklenir) ödendi.
Kırk, elli ya da birkaç milyon yıl önce reçine, tarih öncesi çam ormanlarının gövdelerini damlıyordu. Böcekler, bitki tohumları, küçük kurbağalar, hatta küçük kertenkeleler, antik Yunan kehribar olarak adlandırılan “tanrıların gözyaşları” nın yapışkan yüzeyine hapsolmuştu. Zamanımıza kadar korunarak zamanla sertleşen reçine tarafından yakalandı ve kaplandı.

BALTIK KEHRİBAR TAŞI

BALTIK KEHRİBAR TAŞI

Asya’daki İpek Yolu gibi, Amber Yolu Baltık ve Adriyatik Denizi arasında farklı kültürleri ve ülkeleri birbirine bağladı.
Avrupa Amber Yolu projesi, bu eski Avrupa bağlantısı boyunca bir müze ve tarihi site ağı inşa edecek.
1755’te Amber Odası’na bazı süslemeler eklendi ve şimdi St Petersburg dışındaki Puschkin adlı Zarskoje Selo’nun emperyal yazlık yurduna taşındı. Tamamı kehribardan yapılmış süs eşyaları, süslemeler, mobilyalar ve nesnelerle, yaklaşık 200 yıldır Csars’ın en değerli odasıydı. Ancak İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlar Amber Odası’nı 1945’te ortadan kaybolduğu Kaliningrad kalesi olan Koenigsberg’in kalesine getirdiler. Belki de kale yandığında da yıkılmış olabilir, belki hala bir yerlerde saklanmış, kimse gerçeği bilmiyor.
Ama 1999 yılında yeni bir Amber Odası halka açıldı – yine Puschkin Uses Yaz sarayındakehribar
1920’lerde amber üretiminin yarısı, sigara içenler, puro / sigara tutucular, pipolar için ağız parçaları üretimi için gitti. Amber’in ana bitmiş ürünleri dört kategoriye ayrılabilir: mücevherler, tütün ürünleri, sanat eserleri ve adanmışlık ürünleri. Mücevher, kolye, bilezik, broş, küpe, kolye, parmak yüzük, kol düğmeleri, çocuklar için diş çıkarma halkaları vb. İçerir. Başka bir faydacı kullanım, sürtünme ile statik elektrik üretme yeteneği nedeniyle giyimdeki tüyleri çıkarmak için kullanılan kehribar topları ile oldu! Sanat eşyaları; oymalar, mücevher kutuları, bardaklar ve tabaklar, yazı gereçleri, süs eşyaları, satranç takımı, mozaik resimleri, avizeler gibi nesnelerdir. Güzel amber gemisi ve kehribar dolabını görün. Gemi 1934’te Königsberg’de kuruldu, kehribar kabine 1742’den önce Königsberg’de yapıldı ve şu anda Dresden, Almanya’da bulunuyordu. Çarpıcı bir süs kehribar yumurtası, Gdansk, Polonya’ya, bir Bayan Heidrun Mohr-Mayer’ın 1000. yıldönümünün (!) Onuruna sunuldu. Diğer sanat eserleri arasında şunlar vardır: Katolik, Müslüman ve Budist tespihler, kutsal figürler ve tılsımlar. Bazıları için, kehribar, bu kırmızı ve yeşil amber metafiziksel araçları (amber araçları için sayfa aşağı) gibi büyülü güçlere sahiptir.Amber ve diğer fosil reçineler, vernik ve lak için kullanıldığında ve tütsü gibi yakıldığında pratik bir tarafa sahiptir. Eski zamanlarda, şımarık yiyeceklerin kokusunu kamufle etmek için aroma takdir edildi. Parfüm endüstrisinde (Novgorod Eyaleti, Rusya, Bor Deneysel ve Endüstriyel Kimyasallar) rosin, terebentin, krem ve yağların üretiminde modern reçine veya sakız (çamur) kullanılır. Kemanlara ince kehribar vernik uygulanır.
Amber bir yapı malzemesi olarak bile kullanılıyor. Amber, alemi Gdansk, Polonya’daki St. Brygida Kilisesi’nde yarattı. Rusya’nın St. Petersburg kentinde, ünlü Amber Odası’nın duvarları (sağdaki resim) karmaşık oymalar ve kakma tasarımlarla döşenmiştir. Bu saray odası fotoğraflardan yeniden inşa edilmiştir ve Tsarskoye Selo Catherine Sarayı’nda gezilebilir.
Tarih öncesi çağlardan beri Amber bilinmektedir ve Kopenhag’da bulunan Danimarka Ulusal Müzesi gibi müzelerde taş devri eserleri yaygındır. İngiltere’den Stonehenge yakınlarındaki 4000 yıllık mezarlarda kehribar boncuklar bulunmuştur. Kehribar boncuklar (Kopenhag, Danimarka Ulusal Müzesi’nden), tılsımlar, oymalar, kuzey Avrupa ve Akdeniz ve Endülüs boyunca arkeolojik sit alanlarında bulunmuştur. Gintaro Galerija Muziejus’ta bulunan amber kullanımı ve arkeolojik buluntular hakkında daha fazla bilgi
Amber hakkındaki Efsaneler ve Gerçekler
Amber, onu çevreleyen eşsiz bir çekiciliğe ve gizem havasına sahiptir. Amber sivrisinek içerebilir ve mikroplar çıkarılmıştır, ancak sivrisineğin midesinde bulunan dinozor kanından değil. Amber son zamanlarda kitap ve film, Jurassic Park, dinozor çoğaltmak için kullanılan sivrisinek içinde dinozor kanından çıkarılan DNA ile popülerleştirildi. Teknoloji, DNA’nın hayvanlardan ve amber içinde hapsolmuş böceklerden çıkarılmasına izin verdi.
Amber Tıp Olarak Kullanılan

Damla Kaya Kehribar

Damla Kaya Kehribar

Bal, pudralı kehribarla karıştırılmış ve astım, gut ve siyah veba için reçete edilmiştir. Kehribar kolyeler iffeti korumak için giyildi, ve kötülük ve karanlık güçlere karşı tespih boncuk veya tılsım olarak kullanıldı. Amber, kötü ruhları yok etmek ve sivrisinek gibi dünyevi sıkıntıları yumuşatmak için frankincense, myrrh ve copal gibi fosil olmayan ağaç reçineleriyle birlikte yakıldı. Denizciler, deniz yılanlarını ve derinlerin tehlikelerini yok etmek için gemilerde kehribar yaktılar. Bugün amber hala ilaç olarak kullanılıyor! Bu Polonya’da son zamanlarda satın alındı. Daha fazla bilgi için Tıp’ta Amber’i ziyaret edin.
Eğer herhangi bir Litvanya’ya kehribarın kökeni hakkında soru sorarsanız, muhtemelen Tanrıça Jurate arasında mutsuz bir aşk efsanesi duyacaksınız. ve balıkçı Kastytis. Tanrım Perku-nas, yeryüzünün fanatik oğlunun Baltık’ın Tanrıçasına dokunmaya cesaret edeceğini öğrendikten sonra, deniz altındaki kehribar sarayını paramparça eden ve Kastytis’i teknesiyle birlikte boğan bir yıldırım çaktı. Dalgalar kehribar parçalarını yıkadığından beri – sarayın parçaları ve fırtınadan sonra kıyıya daha küçük parçalar yayılıyor – Ju-rate. Hala dökülmeye devam ediyor.
Bilim adamları, kehribar (ya da süksinit), oksidasyon, mikroorganizmaların ve diğer süreçlerin etkisi ile stabil bir duruma ulaşan bir fosil çamı reçinesi olduğunu söylüyorlar. Her şeyin nasıl gerçekleştiğini hayal etmek istiyorsak, bugünkü İskandinavya’nın güney bölgelerine ve Baltık Denizi’nin yatağının yakın bölgelerine on milyonlarca yıl seyahat etmeliyiz (Baltık Denizi’nin oluşumu sadece 13 bine başladı yıllar önce, kozalaklı ormanların 55 milyon yıldan fazla bir zaman önce büyüdüğü yer.İklim ısındı ve kozalaklı ağaçlar büyük miktarlarda reçine tükürmeye başladı. En küçük herhangi bir yara, aşırı reçine akışına neden oldu. Elbette, bugün fosil ağaçlarınınkine benzer özelliklere sahip tek bir çam türü yoktur.
AMBER ORMANI
Reçinenin kehribara dönüşümü, Sambia çökeltisine gömülünceye kadar salgılama anından itibaren devam etti. Çeşitli işlemlerden dolayı reçineler farklı değişikliklere uğrar ve orijinal reçinelere benzemeyen bir materyal oluştu. Daha sonra amber yıkandı ve farklı nehirden gelen sulara getirildi. Kehribar tabakası delta tortuları ile kaplanmış ve günümüze ulaşmıştır. Mavi taş denilen bu kayaçtan bir metre küp, 0,5 ile 2,5 arasındadır.
kilogram kehribar. Bilinen en büyük amber tortusu, Palvininkai yakınlarında deniz seviyesinden 30-40 cm aşağıda 7-8 metre kalınlığında bir tabakadır.
Batı Sambiya Yarımadası’nın tüm bölgesinde birkaç yüz bin ton kehribar ve Juodkrante’nin yakınındaki Courland Lagünü’nde 3000 hektarlık amber içeren bir alan bulunduğuna inanılmaktadır.
Baltık Denizi’nin bu bölgesinde, dünyadaki tüm amber (fosil reçineleri) ‘nin yaklaşık yüzde 90’ı bulunur.MORFOLOJ

Orjinal Kehribar Tesbih

Orjinal Kehribar Tesbih

Doğal amber parçalarını gözlemleyerek, reçinelerin damlama ve kayma şeklini anlayabiliriz. Bazı kehribar bir damlanın düzenli şeklini alır, bazıları sarkıtlara sertleşir, yerdeki bir gövde tarafından taşınan ve topaklar halinde sertleşmiş veya bir kabuğun altında veya bir gövdede toplanan reçinelerin çoğu.
İki morfolojik kehribar türü vardır. Bunlardan biri, kabuk ve ahşabın çeşitli kısımlarındaki ilk reçinelerden oluşturulan iç mercektir, diğeri yüzey boyunca reçinelerin dökülmesiyle oluşan yüzeysel sarkık, damla veya gövde kehribardır. Kehribarın% 80’i yüzeysel kehribardır. Kapanımların çoğu buna dahildir. Kehribarlı morfolojik türler nadirdir. Sadece kırık ve sürtünme parçaları genellikle bulunur. Kendi özelliklerini bilmek, türleri tanımlamak kolaydır.
Gövde reçinelerinde özellikle diğer ahşap teknelerinden mükemmel şekilde izole edilmiş kanal sistemi vardır; sıkıca bastırılmış (20 atm); Bu yüzden kanalları kırdıktan sonra kolayca dışarı atıyorlar.
“Ağlayan bitkiden bir damla amber,
Beklenmedik bir düştü ve bir karınca embalmed,
Küçük böcekleri çok kınıyoruz,
Değersiz bir karıncadan bir mücevher olur. ”
Roma şairi Marcus Martial tarafından (40 – 102A.D.)
Kehribardan yapılmış takı, 8000 B.C.’ye tarihlenen Kuzey Avrupa mezarlarında bulunmuştur. onu en eski takılardan biri haline getiriyor.
Yüzyıllar önce yeryüzünün çok daha sıcak olduğu zamanlarda, Kuzey Avrupa’nın büyük çam ormanları bolca büyüdü, ağaçlarının donma ve kopma zamanının kırıldığı zamana kadar kırılarak geçirilen kiraz sakızına benzer bir reçine sızması, Bahar, sahil şeritlerine atılmıştı. Arılar, sinekler,
sivrisinekler ve diğer böceklerin yanı sıra tohumlar ve yapraklar da ağaçlardan düştüğü için yumuşak, yapışkan reçine içinde hapsedildi, sonsuza dek orada kalacaktı. Bu parçalar koleksiyoncular, bilim adamları ve doğal tarih müzeleri tarafından en değerli ve en çok arananlardır.

Antik kabileler taşa ve sıcaklığının güneşin katılaşmasına inanan sıcaklığına hayran kaldılar, diğerleri tanrıların taşlaşmış gözyaşları olduğunu düşündüler ve daha sonraki yıllarda, Romalılar ve Fenikeliler tarafından konduğuna inandıkları için Polonyalılar için büyük bir ticaret aracı oldular. kötü ruhlar. Mücevherler haline getirildi ve kılıçların ve silahların süslenmesinde ve kazananın atı ve kuyruğunda dolanan bir kazanma olarak savaşta taşınması için kullanıldı. Bu alışılmadık bir şekilde parladı ve ovuşturduğunda, Yunanlılar, Romalılar ve “Kuzey Altınları” olarak adlandırılan zamanın insanları tarafından aranan hoş bir koku vardı.
Neredeyse beyazdan sarıya ve kahverengiye kadar değişen renklerde oluşur; Yeşil daha nadir ve mavi, siyah ve kırmızı çok nadirdir. Kapana kısılmış gaz ve hava kabarcıkları güzel parlaklığa ve saydamlığına katkıda bulunurlar (opaklık). Değeri ve kalitesi, berraklığı, parlaklığı, renk güzelliği ve eklemeleri ile değerlendirilir. 40 – 60 milyon yaşında olmak, belki de geçmişimizin en eski penceresi.

Has Damla Kehribar Tesbih

Has Damla Kehribar Tesbih

Tarih öncesi bir ekosistem, amber olarak bilinen reçinenin içine hapsolmuş! Kehribar okside edip, oksijene maruz kaldığında aşağılayıcı olduğu için, sadece özel koşullar altında korunur. Böylece, neredeyse her zaman antik lagünlerin ve nehir deltasının dibinde oluşan ıslak kil ve kum çökellerinde bulunur. Dünyada sadece yirmi kadar kehribar tortusu mayın çıkarılacak kadar madde barındırmaktadır. Kimsenin, kehribar içindeki dünyanın nasıl sağlam kalacağı kesin olarak bilinmemekle birlikte, terpenlerin, reçine sertleştikçe bağlanan bileşiklerin, dehidrasyonu ve eksilmesini engelleyecek herhangi bir bakteriyi öldürerek, kapmaları veya organizmaları korumaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Organizmaların dokuları, normalde proses sırasında olduğu gibi küçülmez ve sonuç olarak, hücresel yapısı bozulmadan kalır ve bu eklemeleri DNA çalışması için mükemmel hale getirir.Dinozorların Çağından Günümüze

Kretase döneminden kehribar, 65 o 140 milyon yıl önce birçok yaşam formunun en erken görünümünü sunuyor. Şimdi çiçekli bitkiler, yeryüzünde baskın yaşam formu, arılar, güveler ve diğer simbiyotik böcekler ile gelişti. Bu amber çok kırılgan ve nadirdir. Kuzey Rusya’da bulunan en büyük yatak. Japonya’nın Kuji kentinde 85 milyon yaşında olduğuna inanılan parçalar var. Amerika Birleşik Devletleri’nde, en büyük miktarlar yaklaşık 65 mililyon yıllık tarihli New Jersey eyaletinde bulundu.
Dünya çapında 1.6 ila 65 milyon yıllık olduğu düşünülen üçüncül kehribar, ancak Antarktika hariç her kıtada meydana gelen çökeller büyük ölçüde değişmektedir. Bu döneme ait en büyük Kuzey Amerika depozitosu Arkansas’ta bulundu. Baltık Kehribar, dünyanın en büyük yataklarından geliyor ve 400 mil karelik Samland Yarımadası’nın etrafında yer alıyor ve Avrupa’da satılan kehribarın% 90’ını üretiyor. Yirmi üç ila otuz milyon yıllık Dominik kehribar, çeşitli kapsayıcılar için ödüllendirilir. Baltık kehribarından biraz daha yumuşaktır ve şimdi soya fasulyesi ailesinin soyu tükenmiş bir ağacı olan Hymenaea ağacından üretilmiştir.

Sanat olarak Amber

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Sanat, bir insan ifadesi biçimidir ve ilk olarak, Mezolitik ve Neolitik (Taş Devri) dönemlerinde (9,000-3,000 B.C.) kehribar ortamı kullanılarak ifade edilmiştir. Bu çağda bazen bir koruma şekli olarak muskalar bulunmuştur. Bronz ve Demir çağlarında kehribar, belki de faydacı amaçlar için bakır karşılığında Akdeniz halkları ile Baltık’da işlem görmüştür. Etrüskler ve
Edebiyat
Olağanüstü Amber Odası
Prusya Kralı I. Frederick William I’den Büyük Peter Çarı’na bir hediye, yirmi iki panelden oluşan bu odanın duvarları, tamamen daha fazla bir mozaikle kaplıydı.
100,0 girift oyulmuş amber parçaları. 1755’te oda, yaklaşık iki asır boyunca kaldığı St. Petersburg dışındaki Ekatrarininsky Sarayı’na kuruldu. Paneller 1942’de Naziler tarafından sökülmüş ve gizlenmiştir. Hiçbir zaman kurtarılmamışlardır.
Amber, mesaneye, kalbe, böbreklere ve dalağa yardım etmek ve genel olarak iç organları güçlendirmek için kullanılabilir. Alerjileri ve astımı hafifletir ve çevrenin çevresel toksinleri ve olumsuzluklarını temizlediğine inanılır. Koşulsuz sevgiyi getirdiği söylenir, bu da kişinin ruh eşini bulmaya yardım ettiği, ailelerin bağ kurmasına yardım ettiği ve bu zamanlarda ihtiyaç duyulan bir şey olan dünya barışını etkilediği söylenebilir. Aynı zamanda üzüntü ve depresyonun hafifletilmesi ve savaşçılara iyi şanslar getirdiği söylenir. Ne yazık ki, artık bu nitelikler için Amber’e ihtiyacımız var.
Baltık Amber – güneş taş
Kehribar bölgesi – çevresel en derin derinlikleri cömertçe eşsiz yaratımlarını veren – Rusya’nın en batı bölgesidir – amber.
Kehribar taşı, doğanın mucizevi bir eseridir, antik çağlarda bile insanları çeken güzellik ve gizem. Amber hakkında birçok şarkı ve efsane var; şairler ve bilim adamları buna şöhret getirdi.
Milyon yıl önce dünyanın bazı yerlerinde bulunan büyük orman ormanları, yapışkan reçine kürelerine sızmaya başladı! Bu aromatik reçine ağaçların yanlarından sızarak, iç çatlakları doldururken, tohum, yaprak, tüy ve böcek gibi kalıntıları yakaladı. Jeolojik zaman ilerledikçe ormanlar gömülmüş ve reçine kehribar olarak bilinen yumuşak, ılık ve altın bir gemiye sertleştirilmiştir. Amber, orijinal organik bileşiklerin doğal polimerizasyonu yoluyla oluşan eski ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Dünyanın kehribar çoğu 30-90 milyon yıl aralığındadır.
□ İlk olarak, büyük renk çeşitliliği için Baltık kehribar rengine dikkat edilmelidir.
□ Bilim adamları 250 farklı renk ve kehribar rengi sayar.
□ Genellikle sarıdır ancak sayısız ince tonları parlak sarımsı, koyu kahverengi, turuncu, kırmızımsı kahverengi veya neredeyse beyazdır.
□ Kehribar her zaman tek renk değildir: iki veya daha fazla renk ve gölgenin eşsiz kombinasyonları, en şaşırtıcı sanat kompozisyonlarını oluşturan desenler bulunabilir.
□ Kehribar rengi taşlar ve kehribar eşyalar yanıcıdır, ısıya ve kimyasal maddelerin etkisine duyarlıdır, bu nedenle temel bakım kurallarına uyulmalıdır.

Kehribar Taşı Tespih

Kehribar Taşı Tespih

Amber Sarı ışığın doğrudan ışığa maruz kalması durumunda rengini kaybedebileceği diğer şeyler gibi, doğrudan güneş ışığından korunan yerlerde saklanması tavsiye edilir.
Amber Zamanla amber süslemeler cildin temasından dolayı parlaklığını kaybedebilir, ancak yine de yün, süet veya kadife kumaştan yapılan süslemelerin silinmesi ile parlatılması çok kolaydır.
Deri ile temas halinde olan kehribar boncuklar, elektrostatik bir yük biriktirir ve oksitlenmiş yüzey, en yüksek miktarda süksinik asit içerir.
Bir biyo-uyarıcı olarak süksinik asit, solunum yolu, kalp ve böbrekler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir; ayrıcainir sistemi ve kurtarma süreçlerini uyarır.
Yüksek antik çağ Litvanya “kehribar diyarı” denir beri. Eski zamanlarda kehribar altın ağırlığındaydı ve özel karavanlar Baltık bölgesinden kehribar taşıyordu.
□ Amber, içinde bulunduğu ortamı temizler.
Wearing Takarken, zihin, beden ve ruhun arındırılmasını sağlar.
□ Amber insanoğlunun koşulsuz sevgisini harekete geçirir, zekayı uyarır ve
taç çakra.
Renew Ayrıca yenilenmiş evlilik yeminlerinin bir sembolüdür.
Yunan Uygarlığı sırasında, Yunanlılar, Apollon’un kızlarının gözyaşları olarak kehribar rengini mitolojize etti.
# Roma İmparatorluğu döneminde, amber İmparator İmparator Nero’nun ticaret yollarını açması için Alman kabileleriyle biriydi. Gladyatörler, koruyucular için amber tılsımları giyerken, mahkeme hanımları saçlarını kehribar rengine uyacak şekilde boyadılar.
# Orta Çağ boyunca amber ticaretini kontrol etmek için aşırı önlemler alındı. Amber korsanları asmak için Baltık Denizi boyunca lağımlar dikildi.
Amber, dünyanın genetik hayal gücünü harekete geçirir çünkü DNA’nın bozulmamış parçaları, hayatın temel genetik kodu, amber milyonlarca yıldan beri korunan böceklerden çıkarılır. Daha önce belirtildiği gibi, Baltık amber bilimsel olarak 70-100 milyon yıl kadar eski tarihli

Orjinal Kehribar Taşı Tesbih

Orjinal Kehribar Taşı Tesbih

Dünyadaki tüm amber yataklarının, muhtemelen en ünlü ve kesinlikle en büyük olanı Baltık bölgesidir. Dünyaca bilinen amber kaynağının% 80’ini temsil eder. Tarih öncesi döneme dönersek, bu amber insanlık tarafından sayısız yollarla ve ölçülü miktarlarda kullanılmıştır.
Bu kaynaktan gelen Amber, Estonya’nın uzak kıyılarına kadar İngiltere’nin Doğu Sahili’nde bulunabilir. Baltık kehribar tortuları 35 ila 40 milyon yıl arasındadır ve en büyük amber kaynağı bulunamamıştır
Botanik Kökenleri
Bu kehribarların çoğunun kaynağı uzun yıllardır, soyu tükenmiş Pinpin Succinifer türü türler olarak kabul edilir. Bu sonuç aslında 1853’te Aycke tarafından yapılmıştır. Ancak, 1985’te Poinar ve Haverkamp, kısa bir süre önce kızılötesi spektroskopi ile ilgili araştırmaları tamamlamış ve Kucharska ve Kwiatkowski’nin daha önceki ince tabaka kromatografik çalışmalarına dayanarak bu uzun tutulan görüşe şüphe düşürmüşlerdir. Poinar ve arkadaşları Baltık kehribar tortullarından muhtemelen birden fazla ağacın sorumlu olduğunu düşünüyorlar.
Grimaldi son kitabında ‘Amber – Geçmişten Pencereye“, en son bu gizemi çözebilecek mevcut araştırmaya (belirtilmemiş) işaret eder. Çoğu Baltık amber, Süksinik aside sahiptir. Baltık fosil reçinesini bir çam türüne atfederken bu bir problemdir, zira yakın zamana kadar hiçbir çam ağacı reçinesinin süksinik asit içerdiği bilinmemektedir. Ancak, reçinelerinde süksinik aside sahip iki yeni çam ağacı cinsi bulunmuştur.Onlar Keteleeria ve Pseudolarix. İkincisi, Çin’in doğu dağlarında keşfedilmiştir. Önemli ve ilgili bir gözlem, Çin’deki Pseudolarix ağaçları tarafından desteklenen ekolojik sistemlerin Baltık kehribarında bulunan inklüzyonlardan tahmin edilen ve tahmin edilenleri yansıttığı gözükmektedir.
Eşit derecede ilginç olan şey, aynı zamanda, suksinik aside sahip olan, Kanada’daki Axel Heiburg adasında bulunan bir fosil reçinesi içinde Pseudolarix çam kozalaklarının varlığıdır. Buradan, bu ağacın milyonlarca yıldan fazla kehribara dönüşecek olan reçineyi üretebildiğine inanılır. Pseudolarix bu nedenle Baltık Kehribar yataklarının gerçek kaynağı olarak daha muhtemel görünmeye başlıyor.
Bu bölgeden elde edilen toplam kehribarın yaklaşık% 90’ı Baltık amber imza kimyasalına sahiptir; kehribarın% 8’ini oluşturan süksinik asit, dolayısıyla bu bölgeden gelen kehribar için Succinite’in resmi adıdır.(Bu özel depoda mevcut olan Süksinik asitten sonra isimlendirilir). Süksinik asit COOH (CH2) 2COOH15, ağırlıkça% 3 ila 8 arasında mevcut olabilir. Succinite, İngiltere’nin doğu kıyısından Litvanya kıyılarına kadar uzanan Baltık kehribar yatakları için doğru addır. Bu tortular çok büyük ve yüzlerce yıldır şimdi sömürüldüler.
Baltık bölgesi boyunca hala büyük bir ihtimalle mayınlı ya da toplanıyor. En üretken madenlerden biri, halen çalışmakta olan ve en büyük üreticilerinden biri olan Rusya’nın Palmnold bölgesinde bulunuyor. Kayıtlar, bugüne kadar çıkarılan kehribarın% 90’ının kalitesiz olduğunu ve daha sonraki işlemlerin vernik haline getirilmesini gerektirdiğini göstermektedir. Kalan% 10, kuyumcular ve esnaf kullanımı için uygundur.
Amber ayrıca eski kullanımları vardı ve diğer şeyler arasında müzik aletleri ve yağlı boya tablolar için bir vernik olarak kullanıldı. Amberalchemy web sitesine aşağıdaki bağlantı, müzik bağlantısını daha detaylı olarak açıklıyor. Shellac da kehribar ticari bir türevi ürünüdür, bağlantıyı alarak daha fazla ayrıntı bulunabilir.
Kretase’den gelen kehribar nadirdir, ancak Kanada’nın bu çağdan kaynaklanan bazı önemli birikintileri vardır. Manitoba’daki Cedar Gölü, muhtemelen en yaygın site hakkında yazılmış sitelerden biridir. Sedir Gölü yatakları, yıkanmış ve çapı 5 cm’den 2 cm’ye kadar değişen küçük parçalar halinde Güney Batı göl kıyısında bulunmuştur. Her iki flora ve fauna örneği içeren tüm hesaplar tarafından oldukça fosildir.
Çeşitli bilimsel keşifler bu siteden birkaç yüz kilo amber getirdi.
1950’lerde, sitenin ticari gelişimine başlamak için bir proje kuruldu. Girişim daha sonra başarısız oldu.
Bu site, alanın selinden dolayı bilime kayıp olmuştur. Eski göl kıyısı şimdi yeni su seviyesinin altında gizli. Yeni yüksek sahil şeridinde görünmeye başlayan raporlar amberden yapılmıştır. Şimdiye kadar bu raporlar asılsız.