OTANT�K TA�

KEHRİBAR TAŞI TESBİH DOĞAL BALKTIK KAYA

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
KEHRİBAR TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 11 X 8.5 MM
 • 16 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KESME DUBA KESİM
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SARI KAYA KEHRİBAR TESBİH

Kehribar taşı kesinlikle taş değil, fosilleşmiş bir reçinedir . Bundan yapılan güzel mücevherler değerli taşlara benziyor, bu yüzden bir mücevher taşı olarak satılıyor.

KEHRİBAR TAŞI TESBİH

KEHRİBAR TAŞI TESBİH

Psişik koruma için muhteşem metafiziksel özelliklere sahip olduğu için popülerdir.
Amber Taş İçerisindeki Harflerle

Çok güzel bir sağlık ve şifa hissi veren kişiyi veren güçlü bir şifacıdır . Amber duyguları dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı olur.

Göstergeye yardımcı olur, fobileri ve korkuları temizleyerek stresi azaltır ve giymek için hoş bir sıcak taştır.
Amber Tarihçesi … Amber Stone Anlamı

Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, amber tarihi sadece Baltık bölgesinde değil, birçok ülke ve kültürü içerir.

Arkeologlar, 2000 bc veya daha öncesine dayanan mezarlarda çok güzel oyulmuş amber parçaları buldular.

Pek çok yerde amber taş eserler ve mücevherler bulunmuştur ve bunun nedeni muhtemelen servet sahibi olanların elinde olan bir ticaret eşyası olması olabilir.

Kehribar iyileşme özelliklerinin anlamı eski çağlardan beri kullanımda olduğu için iyi bilinmektedir. Kullanımının bir kısmı güzelliğine bağlanabilir.

Onu kullanan ve mücevher ya da tılsım olarak vücutlarında saklayanlar, onların sağlığını iyileştirmeye yardımcı olduğunun farkında olurdu.
Amber containing ants Amber içeren karıncalar

Bu taştan yapılan arkeolojik buluntular iyi belgelenmiştir. Bu, Brighton yakınlarında Hove’da bulunduğu gibi, Britanya’da yapılmış olan iyi bilinen bir Amber kupasını içerir.

BU İŞLETMEDE SIKMA TOZ PLASTİK ” KEHRİBAR TAŞI” ADI KULLANILARAK SATILAN  RENKLİ PLASTİK TESBİHLERDEN SATILMAMAKTADIR

LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN  KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE PLASTİK SIKMA TOZ VS.ÜRÜN SATMAZ!!!!!!!!!

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BALTIK RUSYA 1.KALİTE KALİNİNGRAD SARI KAYA MUHTEŞEM ÇAM KOKULU KEHRİBAR TAŞI DUBA KESİM ÖZEL KESME TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA KOLEKSİYON OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK ÖZEL BİR HEDİYE;

MEŞEİ : RUSYA BALTIK DOĞAL KAYA TEK PARÇADAN KESİLME

AĞIRLIK : 16 GR

KESİM ÇAP:DUBA KESİM KESME 11X8.5 MM

TESBİH İMAME DAHİL BOY: 22 CM  BOY

İMAME BOY:43 MM

 

Tutankamon’un da dahil olduğu, Mısır mezarlarında Amber bulundu.
Amber Stone’daki Böcekler veya Hatalar …

Kehribardan yapılmış eserlerin birçoğu içlerinde böcekler vardı. Onlara bakarsanız, satın almak oldukça kolaydır ve onları açıkça görülebilen, taşa sıkışmış oldukça şaşırtıcıdır.

Eski zamanlarda, böcekleri içeren parçaların, güvenli ve bolca avlanma sağlamak için giyilen av tılsımlarına oyulmuş olduğu gibi büyülü erdemleri olduğu düşünülmüştür.
Amber that contains termites Termitler içeren kehribar

Doğal Baltık Damla Kehribar Tesbih

Doğal Baltık Damla Kehribar Tesbih

Kehribardaki küçük böcekler, bazen de karıncalar, örümcekler veya amber içinde bir yusufçuk da dahil olmak üzere satın aldığınız parçalarda ilginç şeyler bulabilirsin.

Elde ettiğim parçalar arasında kehribar taşı içine gömülmüş termitler ve karıncalar bulunan parçalar var ve bunlar oldukça ilginç.

Bu reçinenin içinde ayrıca, doğada, taşlarda sıkışan çeşitli yaprak ve diğer bitkisel bazlı malzemelerle başka şeyler de bulacaksınız.

Yapraklar, yaprak küfü ve çam iğneleri gibi antik ağaçların bazı kısımlarından kapanımlar göreceksiniz.
Nereden geliyor?

Amber, birkaç ülkede kaynaklardan edinilebilir ve bulunduğuna bağlı olarak, kalite değişebilir. Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya ve Almanya’dan ve tabii ki baltık kehribardan geliyor.

Makul bir şekilde kolayca elde edilebilir ve açık sarıdan koyu turuncu bir renge kadar çeşitli tonlarda gelir.

Geleneksel Amber rengi, aralığın ortasıdır ve en iyi örnekler oldukça açıktır, ancak Amber parçaları bitki özleri veya böceklerin iç kısımlarına dahil olabilir.

Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha yeşil bir renge kadar her şey olabilir.

Ne yazık ki çoğu satılan yeşil kehribar takıları, rengi yapay olarak yaratan bir süreçten geçmiş taşlardan yapılmıştır.

Baltık Amber, yüksek kalitesi için büyük ödüle layık görülmüştür. Polonyalı ustalar, ondan güzel hazırlanmış parçalar yapmak için uzun zamandır bilinmektedir.
Amber sana nasıl yardımcı olur?

Bu altın sarısı reçine, her türlü olumsuzluğa karşı oldukça koruyucu. Negatifliğin psişik kaynaklardan gelmesi durumunda size yardımcı olmak özellikle yararlıdır.

Psişik saldırılardan korunmak için kullanılacak daha iyi doğal kristallerden biri olduğu bilinmektedir.

Bu taşlar, günlük benliği, ruhsal benliğe bağlar. Sakral çakra içindeki rolleri, bunun yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.
Amber Stone Kabarcıklar ile Amber

Bu altın sarısı taşlar stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olacak ve aynı zamanda depresyonun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Duygulara yardımcı olabilirler ve olumsuzlukları serbest bırakarak duyguları zihni temizledikçe ve bugünkü toplumdaki daha sık görülen sorunlardan biri olan stresi azaltarak duyguları dengeleyecektir.

Duygusal iyileşmeye yardımcı olma rolleri sayesinde, hayata daha olumlu bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı olurlar.

Kehribar taşı fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için birçok harika kaliteye sahiptir. Ayrıca gitmeden önce sahip olduğunuzu unuttuğunuz sağlık problemlerini de iyileştirebilir.

Amber’ın Kökeni Nedir?

Kehribar taşının ovulduğunda elektrik yükü vardır ve eski Yunanlılar tarafından ‘elektron’ olarak adlandırılmıştır ve bunun elektrik kelimesinin kökeni olduğu düşünülmektedir.

Bulmak için baktığımızda, Amber’ın kökeni nedir, arama milyonlarca yıl öncesine dayanıyor.
Amber Stone Koyu sarı

Bu taşın üzerinde çok fazla araştırma yapılan alanlardan biri, oldukça büyük miktarlarda bulunan Baltık bölgeleridir.

Kehribar Taşı Tesbih

Kehribar Taşı Tesbih

Yaklaşık 45 milyon yıl önce, Baltık bölgelerindeki çam ağaçları, İskandinav ülkeleri, reçineleri tahliye etti. Bu ağaçlardan gelen kehribar reçine katılaştı ve daha sonra fosilleşti.
Amber Ne Yapılmış?

Reçinenin taşa katılaşması, binlerce yıl boyunca gerçekleşti. Amber’in neyden oluştuğunu merak ediyorsanız, bu reçineden yapılmıştır.

Reçine yavaş yavaş çam ormanlarından zaman içinde hareket etti ve kıyı bölgelerine yakın bir şekilde sona erdi, fakat kıyı bölgelerinden reçine tekrar hareket etti.

Deniz dibinde fosilleşmişti. Çok geçmeden buzullar tarafından yüzeye getirildi ve o zamandan beri bulunduğu yerde toprağa yatırıldı.
Blue Amber Mavi sarı

Bu sürecin tamamı binlerce yıl önce Baltık Kehribar takılarının Mesih’ten önceki tarihlere dayanmasıyla kanıtlandı.

Güzel Amber taşından yapılmış Celtic Amber takı bulunmuştur. Bu fikirleri, bugünlerde satılan Amber mücevherlerinde geçmişten kopan ortak buluntular bulmak yaygındır.

Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapılır ve gerçek Baltık Kehribar mücevherleri artık satın almak oldukça kolaydır.

Bu parçalar güzel mücevher parçalarıdır, aynı zamanda kişisel şifaya yardımcı olmak için bir çok yönden mükemmel bir harekete sahip olmanın yanı sıra, parayla tezahür etmenize yardımcı olmak için faydalıdırlar.
Bu nasıl kullanılır

Kehribarın ana kullanımı bir iyileştirme taşıdır ve sağlığınıza fayda sağlamak isterseniz, her gün mümkün olduğunca onu aurada tutmanız yararlı olabilir.

Bunu yapmanın en kolay yolu takı olarak giymektir. Bu yüzden çok güzel olduğu için en kaliteli Baltık Kehribar mücevherlerine bir göz atın.

Doğal Kehribar Taşı Tesbih Özellikleri

Doğal Kehribar Taşı Tesbih Özellikleri

Eğer mücevher satın alamıyorsanız, bir parça amber maliyeti oldukça makul olabilir. İyileştirmek için vücudunuzda veya yakınınızda tutulabilir.
Black Amber Siyah amber

Glandüler sistemi iyileştirir ve DNA’daki problemlerin iyileşmesini ve ayrıca karmik ilgili hastalığın rahatlamasını sağlar.

Amber sizi içsel bilgeliğinize, sakral çakranın üzerinden bağlar ve berrak duyguların ruhsal armağanı olarak da bilinen klirenselliği geliştirir.

Kehribar taşı, tezahür etmeye yardımcı olur ve doğuştan gelen yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanmanıza, yaşamınıza daha fazla refah getirmenize yardımcı olur.

Diğer altın tonlu kristallerle birleştirildiğinde, paranın artmasını gösteren güçlü bir taştır.

Amber taşlar, hem güneş pleksusu hem de güç çakrası ve sakral çakra için başlıca yardımcılardan biridir ve aynı zamanda vücudun diğer bölgelerine de yardımcı olur.
Amber Gemstones giyiyor

Bu taştan yapılmış yüzüklerin bulunması kolay ve güçlüdür ve iki yıldız işareti için bir burçtur. Kehribarın bir kristal olup olmadığını merak ediyorsanız, hayır hayır, bir kristal değildir.

Bunun gibi bir taş da değil, ama taş gibi zor bir şey, bu yüzden onu amber taşı olarak etiketlediler. Bunu kristaller ve taşlarla dolu dükkanlarda bulacaksınız.

Hem Aslan hem de Kova burcu burcu ve iyi taşlardan yapılmış bu taştan yapılmış oldukça güzel bir eştaş taşı takıları var. Bu reçine ile çalışmak kolay olduğu için güzel değerli taşlar haline getirilir.
Amber Gemstone Ring Amber Taşlı Yüzük

Pek çok farklı insanla rezonansa sahip eşsiz bir enerjiye sahiptir. Amber taş elektromanyetik bir kaliteye sahip olduğundan, elektriksel bir yük oluşturacaktır. Böylece cildinize oturan mücevherler şifa için daha etkilidir.

Birçok taşla, onlardan tumblestone satın alabilirsiniz, ancak kullanılabilir olsa da, çeşitli şekillerde amber örnekleri daha yaygındır.

Bu taştan parçalar satın alabilirsiniz, ancak düştüğü zaman kırılgan ve kırılması kolay olduğunu unutmayın. Bir parça kaliteli Amber mücevher satın almak, onu kullanmanın en iyi yolu olabilir. Amber, dünyanın en eski ve en çok hazineleri, ışık ve yaşam tarafından içsel olarak oluşan, zamanla korunan ve insanlık kıyıları, güzellik, koruma ve yenilenme tılsımı üzerinde yıkanan “Altın Deniz” tir. Güneşin damlası, tanrıların gözyaşları, sertleşmiş bal ve güneş ışığı katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve günümüzün en eski kültürlerinde olduğu gibi, renklerin hoş bir sıcaklığı için Taş Devri kadar geriye kalan bir şekilde kullanılmıştır. Süslemede değeri, sihirli ve şifalı özellikleri.

Amber, küçük bir organik taşlar sınıfına, ne kristal ne de mineral, ne de doğanın biyolojik bir ürününe, yoğun, prehistorik ormanlarda yaşayan ağaçlardan sızan ve milyonlarca yıl boyunca fosilleşmiş koruyucu bir reçineye aittir. Metafizik dünyasında enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için çok değerlidir. Kehribar, güneşi ve toprağa güçlü bir bağlantı ve aynı zamanda altın yapısında sonsuza dek askıda kalan canlı böcekler, organizmalar ve bitki maddelerine sahiptir. Kadim bilgeliğe dayanır ve geçmiş yaşamı hatırlamak için güçlü bir araç olabilir ya da genetik derslerin ve atalarından gelen deneyimlerin hatırlanmasını teşvik edebilir. Aile örüntülerini temizlemede ve birinin seçim ayrıcalığını başlatmakta kullanışlıdır. [Fernie, 322]

Amber, negatif ya da durgun enerjileri absorbe ederek ve onları açık, pozitif enerjiye dönüştürerek, fiziksel bedenden, aklın ve ruhun acısını çekip alıkoyabilme yeteneğinden ötürü saygın bir doğal arıtıcıdır. Bu, vücudun kendini iyileştirmek için kendi mekanizmalarını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku rejenerasyonuna yardımcı olur. Amber çakraları, özellikle Sakral ve Solar Pleksus Çakralarını temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve dinlendiği ortamı temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve esenliğe elverişli, parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonun iyileştirilmesi veya yas tutma süreci boyunca çalışmak için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin hayatından ya da ilişkilerinden toksisiteyi ortadan kaldırmaya çağrılabilir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Binlerce yıl önce Amber’ın en eski keşiflerinden, kıyılarda çalkantılı denizler tarafından yıkanan bu sarı-altın madde, dokunuşa ve ağırlığa ışık tutan, güzel ve eşsiz olarak kabul edildi. Çok az çaba ile oyulmuş, ovuşturulduğunda elektrik yüklü hale geldi ve kolayca ateşledi. Kapanışlarının nadirliği ve iddia edilen büyülü ve tıbbi güçleri, onu Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti için ilk ihracat mallarından biri haline getirdi. Tarihsel ticaret yolları bu Amber ticaretiyle tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı alanlarından Akdeniz’e inen iç koridor Amber Yolu olarak anılmıştır. Binlerce yıldır, “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve ötesine Vistula ve Dinyeper nehirleri üzerinden karayoluyla nakledildi. [en.wikipedia.org] [www.sumatraamber.com]

Amber güneş ile ilişkilendirildi ve damlacık şekli birçok İskandinav, Yunan ve Litvanya mitolojisinde gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız ya da acı çeken bir mücevher olarak kabul edildi ve yaşamı çok iyi koruduğu için, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için gömü mezarlarına yerleştirildi. Amber, geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar şeklinde gerildi ve onların zarar görmemesi için boynuna yerleştirildi ve diş ağrısını azalttı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide sıkıntısı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir iksir olarak veya bir iksir olarak kullanılır. . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyülerden uzaklaştığı düşünülüyordu ve denizciler, deniz yılanlarını ve derinlerin tehlikelerini yok etmek için gemileri yaktılar. Tütsü olarak, stresi yatıştırır ve mikropları filtre edip, doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılır.

Antik çağda, Amber, orijinal olarak üretildiği düşünülen soyu tükenmiş Pinit süküksüfer ağaçlarından en çok Latin süksinum veya “meyve suyu” olmak üzere çeşitli isimlerle bilinirdi . Pliny the Elder, çam ovmalarını, ovuşturulduğunda ve ateşlendiğinde, çam ağacı kokusunun kokusu ve kokusuyla yakıldığında çam benzeri bir koku yaymasıyla iyi kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar için Yunanca terim güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron idi ve Amber’e sürtünmeye maruz kaldığında kendisine küçük maddeler çizme yeteneği kazandırdı. “Elektron” ve “elektrik” kelimelerinin kökenidir. “Amber” isminin anbardan geldiği düşünülen , ambergris için Arapça kelimesi, aynı zamanda kıyılara dökülen sperm balinasından boşaltılan benzer renkli bir malzeme, ve parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Orjinal Kehribar Tesbih

Orjinal Kehribar Tesbih

Kehribar, birkaç ağaç reçinesi (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsi veya bazı bölgelerde soyu tükenmiş Hymenaea türleri), bitki materyalleri, uçucu bir yağ ve süksinik asit içeren hidrokarbonların bir karışımıdır. Kehribar ağacı özünden, bir bitkinin vasküler sisteminden dolaşan sıvıdan değil, reçineden , bitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı katı bir maddeden oluşur. Böcek ve mantarların neden olduğu hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırık dallar üzerinde iyileşmek veya hızlı büyümenin ürettiği stresi önlemek için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlarda iç çatlaklar doldurdukça, dış kabuğu aşağıya süzüldü ve sızdı, böcekleri, örümcekleri, annelidleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçı parçaladılar. Daha sonra, uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar çökeltiler tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası haline geldikleri ya da başka jeolojik olayların başka yerlerinde yeniden konumlandıkları kıyı bölgelerine nehirler tarafından taşınıp taşındılar.

Kehribar olmak için, fosil reçinelerinin ikinci bir sertleşme periyodu geçirmesi gerekiyordu. Buradaki moleküller birbirleriyle büyük moleküller oluşturuyordu. Bu süreç, on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar çözünmeyen bir süreçti. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşındadır, bazıları ise bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber 320 milyon yaşındadır. Copal, Mesoamerican bölgesinde öne çıkan Protium kopal ağacından ve genellikle birkaç yüz ila birkaç bin yıllık genç ağaç reçinelerine, polimerizasyon ve sertleştirme ara safhasında ağaç reçinesine verilen bir isimdir. Tütsü, ince cilalar ve törensel amaçlar için yüzyıllardır kullanılmış, ancak zaman zaman “amber” veya “genç kehribar” olarak yanıltıcı bir şekilde pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar reçineleri otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gencidir. Copal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde yapışkanlaşırsa tanımlanabilir. Alıcılar, mükemmel korunmuş modern böceklerle kaplı Amber’e dikkat etmelidir. Amber’de 1000’den fazla soyu tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki türleri tespit edilmiştir, ancak tüm örnekler olağanüstü bir şekilde müzelere sahiptir ve genellikle pahalıdır.

Gerçek kumu Kalitenin kumu, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden, Meksika’daki Chiapas, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’daki Sumatra’dan üretilmektedir. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, opak olarak saydam olabilir ve beyazımsı ve açık sarıdan, sarı renkte “sarı” ile ilişkili en yaygın “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına kadar değişir. kahverengi. Kimi zaman “kiraz kehribarı” olarak bilinen kırmızı ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasada çok fazla ısı ya da basınçla işlem görür. Tarih boyunca, Yeşil Kehribar ölümsüzlük ve iyi şanslar getireceği düşünülüyordu. Mavi, tümünün en nadide gölgesi olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunan çok aranır. Güneş ışığında yoğun bir mavi yansıması ile UV ışığı altında güçlü bir doğal floresan vardır. Antik çağda, Mavi Kehribar, hava, ateş ve su ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan nimetler alacağına inanılan baş rahipler tarafından tercih edildi. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında bir linyit kömürü olan Jetdir. [en.widipedia.org]

elmas kullanır AmberUses ve Amaçları

Sarı Kaya Baltık Kehribar Tesbih

Sarı Kaya Baltık Kehribar Tesbih

Amber, çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir bebeğin giysisine dikilmiş bir kolye, bilezik gibi giyilebilir veya negatif enerjileri önlemek ve zarar görmesini önlemek için çevrelerine yerleştirilebilir. Ağızda asla yer olmamasına rağmen, diş çürümesinin enerjisel olarak azaltılması için de ödüllendirilir. Annenin ilk önce Amber’i giymesi için bebekleri veya çocuklarını tedavi ederken oldukça yararlıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Hall, 52]

Canlılığı arttırmak ve kişinin kendi temel güç ve sağlık arzusu için bir hastalıktan ya da yaralanmadan kurtulduğunda Amber’i giyin ya da taşıyın. Yaşam gücü titreşimi, içselliğe ısınmayı getirir ve bu enerjiden daha fazlasını sisteme verir. Amber uzun ömürlülüğü sağlamak için de kullanılabilir ve yaşlılar için harika bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, güzelliği ve hassaslığı, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi şanslı bir tılsımın sembolüdür. İkiz bir ruhta veya olumsuz dış etkenlere ve müdahaleye karşı korunmak için kullanılabilir. Bu vaatleri temin etmek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır.

Arzu “elektriklenmek” olduğuna inanılan Amber, iktidarsızlık ve donukluğun iyileştirilmesine yardımcı olmak ve kadın doğurganlığına ve erkek gücüne yardımcı olmakla tanınır. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Amber, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya başkalarından enerji saptırmak için sıra dışı bir sürtünme taşıdır. Dokunulduğu kadar ısıtır ve pozitif, yükselen bir enerji akımı yaratır. Cebinde taşımak, mücevher takmak ya da tespih veya tesbih boncuk kullanmak . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Kullanmadan önce herhangi bir ortamı saflaştırmak için Amber’i veya boşluk etrafına Amber parçaları yerleştirerek, bir iksir olarak püskürterek veya tütsü yakarak negatif enerjiyi gidermek için kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Kişinin enerji alanından çıkarılmasıyla çalışan şifacılar için Amber, özütlemeden sonra aurayı mühürlemek ve kalıcı herhangi bir negatif modeli temizlemek için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilene kadar negatif güçlere karşı Işık bariyeri sağlayarak, psişik hassasiyetlerini keşfetmeye yeni başlayanlara yardım eder. [Melodi, 108] [Ahsian, 25] [101 Salon, 26] Amber Stone, elin taşı dokunduğu şekilde bir dizi değişikliğin bir sonucu olarak doğada doğal olarak bulunmaz ve değerli taş kategorisine girebilir. Bu yüzden değerli taşlar gibi görünüyor. Bir böbrek taşı , idrardan ayrılan ve böbreğin iç yüzeylerinde biriken kristallerden geliştirilmiş sert bir kütle. Kehribar duygularını dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı olur.
Amber Stone’un Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kehribar Taşı Tesbih

Kehribar Taşı Tesbih

Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, kehribarın tarihi sadece Baltık bölgelerinde değil, birçok ülke ve kültür içerir. Arkeologlar, mezarlarda 1900 ya da daha erken tarihlenen güzel oyma amber parçalarını bulmuşlardır.
sponsorlu link

Birçok yerde amber taşı nesneler ve mücevherler bulundu; Bu muhtemelen zenginlerin mülkiyetinde sona eren bir ticaret sonrası olabilir. Kehribar iyileşme özelliklerinin anlamı antik çağlardan beri kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Kullanımı güzelliğine bağlanabilir, ancak onu kullananlar ve vücutlarında mücevher veya tılsım olarak tutanlar sağlığını geliştirdiklerinin farkındadır. Bu kayalardan yapılan arkeolojik buluntular iyi belgelenmiştir.

Ayrıca bakınız:

Kehribar yapılmış eserlerin çoğunda böcek vardı. Onları ararsanız, satın almak oldukça kolaydır ve taşları sıkıştırmak için görünmesi oldukça şaşırtıcıdır. Antik çağda, böcek içeren parçaların muhtemelen büyülü erdemleri olduğu düşünülmüştür; avcılık cazibesine oyulmuş ve güvenli ve bol miktarda avlanmak için kullanılır.
sponsorlu link

Satın aldığınız parçalarda kehribarlı küçük parçalar ve bazen karınca, örümcek veya kehribar renginde bir yusufçuk gibi ilginç şeyler bulabilirsiniz. Elde ettiğim parçalar arasında termit ve karıncalar ile kehribar rengi parçalar var ve bunlar çok ilginç.

Kehribar taşları, bulundukları yere göre değişmekle birlikte, birçok ülkede kaynaklardan temin edilmektedir. Bu ülkeler Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya’dır.

Makul kolaylıkla elde edilebilir ve soluk sarıdan Koyu turuncuya kadar çeşitli renklerde gelir. Geleneksel amber rengi, aralığın ortasındadır ve Amber parçalarında bitkisel maddeler veya böcekler içeriyor olsa bile, en iyi örnekler oldukça açıktır. Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha koyu yeşil bir şey olabilir. Satılan en yeşil kehribar takı , yapay renkli bir işlemden işlenen taştan yapılmıştır.

Kehribar Tesbih Özellikjleri

Kehribar Tesbih Özellikjleri

amber taşı sağlık yararları ve kullanır
Amber Taşların Faydaları Nelerdir?

Kehribar taşları stres ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca depresyonu hafifletmeye yardımcı olur.
Duygulara yardımcı olabilirler ve duygusal iyileşmeye yardımcı olmadaki rolleri sayesinde hayata daha olumlu bir bakış açısı getirirler.
Sakral çakradaki rolünüz, yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.
Olumsuz duyguları bırakmak, zihni temizlerken duyguları dengelemek ve stresi azaltmak, günümüz toplumundaki en yaygın sorunlardan biridir. Bu taşlar günlük benliği ruhsal benliğe bağlar.
Altın sarısı reçineler herhangi bir olumsuz etkiye karşı çok koruyucudur. Olumsuzluk istenmeyen kaynaklardan geliyorsa, size yardımcı olmak özellikle yararlıdır. Kehribar taşı fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için harika özelliklere sahiptir.
Amber’in kökenini bilmek isteyen araştırmalar, milyonlarca yıl öncesine dayanan araştırmalar yapıyor. Bu taş üzerinde en çok çalışılan alanlardan biri, büyük miktarlarda olan Baltık bölgeleridir. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, İskandinav ülkelerinin Baltık topraklarındaki çam ağaçları reçineleri yok ediyor. Bu ağaçların amber rengi reçine katılaşmasıyla birlikte fosilleştiği görülmektedir.

sponsorlu link
Amber’i Nasıl Açıklayabiliriz?

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Reçinenin taş haline gelmesi bin yıldan fazla sürdü. Amber’in neye benzediğini merak ediyorsan, reçineden yapılmış. Reçine zaman içinde çam ormanlarından geçerek kıyı bölgelerine yaklaştı. Kıyı bölgelerinden gelen reçine tekrar hareket etti ve denizin dibinde fosilleşti. Daha sonra buzullar tarafından yüzeye getirildi ve o zamandan beri toplanmıştı. Tüm süreç binlerce yıl önce gerçekleşti ve Baltık Kehribar mücevherlerinin Mesih’ten önce olduğunu kanıtladı. Kelt kehribar takıları güzel kehribardan yapılmıştır. Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapıldığı için, bu fikirleri bu günlerde satılan son amber mücevherlerinden bulmak çok yaygındır. Orijinal Baltık Kehribar mücevherlerini satın almak oldukça kolaydır ve bu parçalar aynı zamanda para kazanmanıza yardımcı olduğu kadar, çeşitli şekillerde kişisel iyileşmeye yardımcı olmak için mükemmeldir.mber duyguları dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı olur.

Bu tezahürlere yardımcı olur, fobileri ve korkuları temizleyerek stresi azaltır … ve giymek için hoş bir sıcak taştır. ayrıca depresyonun giderilmesine yardımcı olabilir.

– Bakım gerektirmeyen, güneşli bir ortam yaratır
– İyi şanslar ve başarıları teşvik eder
– Karşıtlıkları çözer

 

Duygulara yardımcı olurlar ve hayata daha olumlu bir bakış açısı getirirler. Sakral çakra içindeki rolleri, bunun yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.

Amber teknik olarak bir mineral olmasa da, enerjik ve iyileştirici özellikleri nedeniyle onurlandırıldı. Amber, negatif veya durgun enerjileri net, kullanılabilir frekanslara dönüştürmek için enerjik, duygusal ve fiziksel seviyelerde hareket eden bir arıtıcıdır. Kişinin auralarını temizlemede ve ayrıca çevresinde temas ettiği tüm titreşimleri temizlemede yardımcı olabilir. Bu, Amber’i koruma için mükemmel bir taş haline getirir çünkü olumsuzluğu açık bir enerji kaynağına dönüştürür.

Amber, fosilleşmiş doğal botanik reçinelerin oluşturduğu organik bir malzemedir. Amber’in ovulduğunda elektrik yükü geliştirdiği biliniyor ve ‘elektrik’ kelimemiz Kehribar için eski Yunan teriminden geliyor. Kehribar rengi sarıdan kahverengiye veya kırmızımsı kahverengiye kadar değişir ve genellikle saydamdır. Sıklıkla 120 milyon yıl öncesine dayanan bitki materyali veya fosil böcek parçalarını içerir. Genellikle en iyi olduğu düşünülen Baltık Kehribar 30-60 milyon yıl önce iğne yapraklı ağaçların reçinelerinden oluşturuldu.

Pek çok taş ışıkla bağlantı kurmamıza yardım eder, ancak Amber bizi Warmth’a getiriyor. Amber’in enerjileri çok güneş ışığıdır ve kullanıcılarda rahat bir sıcaklık, sağlık ve esenlik hissi yaratmanın kalitesine sahiptir. Amber, belki de yaşanmış ağaçlardan geldiği için organik yaşamın titreşimini taşır ve bu da bizi çok samimi ve tanıdık hissettirir. Amber, her zaman hem güzelliği hem de iyileştirici nitelikleri için insanlar tarafından değerlendi ve Amber için uzun zamandır olumlu duyumuz, onu hemen sevme eğiliminde olduğumuz bir madde yapıyor. Belki de Amber’in sağlıklı ve yararlı özelliklerini fark etmemizi sağlayan bazı ‘tür hafızası’ vardır – neden ne olursa olsun, dernek her iki taraf için de iyi görünüyor.

Amber’in hastalığından veya yaralanmasından kurtulanlar tarafından giyilmesi veya taşınması tavsiye edilir, çünkü sıcak ve besleyici enerjileri, kendi temel güç ve güvenliğimiz ile bizi temas ettirir. Bu iyileşme için mükemmeldir, çünkü içsel olanı ısıtır ve yaşam gücünü aktive eder, ayrıca kişinin sağlıklı yaşam için duygusal arzusunu harekete geçirir. Kurtarma yolunu görmeye ve onu takip etmenin cesaretine ve güvenine sahip olmasına yardımcı olur. Çünkü Amber yaşam gücünün titreşimini taşır, bu enerjiyi varlığımızın her seviyesine getirmemize yardımcı olur. Bir kişinin uzun ömürlü olmasını sağlayabilir ve yaşlı olanların giyeceği faydalı bir taştır. Herkes emeklilik için ılık ve güneşli bir iklime gidebilir (veya ister); ancak Amber sıcak ve güneşli bir ‘iç iklimin aktivasyonunu kolaylaştırır.’

Kehribar Tesbih Taşı

Kehribar Tesbih Taşı

Hafif taşıma özellikleri nedeniyle Amber, hafif yoksunluk nedeniyle kış aylarında depresyona girenlere yardımcı olabilir. Metabolizmayı, fiziksel enerjiyi ve vücudun meridyenleri boyunca enerji akışını uyarmaya yardımcı olur. Enfeksiyonun ortaya çıkarılmasına ve organlardan kirletici maddelerin temizlenmesine yardımcı olabilir.

Kehribar da refah tezahür etmek için kişinin kendi kapasitesini teşvik edebilir. Bu potansiyeli yükseltmek için, olumlu ve başarılı bir iç dönüşüm getirmek için Moldavite ile kullanılabilir. Amber ayrıca, Jet’in kötüleştirici arıtma, sağlık ve olumsuzluktan korunma ile de iyi sonuç verir.

Değerli ve Yarı kıymetli değerli taşlar, kaydedilmiş tarihlerden ve muhtemelen daha önce manevi, duygusal ve fiziksel iyileşme için kullanılmıştır. Tüm dünyadaki şifacılar onları kullanıyor. Lütfen Crystal Şifa’nın geleneksel ilacı değil, iltifat etmeyi ve geliştirmeyi amaçladığını unutmayın. Reçete, tanı veya tedavi olarak kullanılmamalıdır. Verilen bilgiler tamamen metafiziksel niteliktedir ve hiçbir şekilde medikal değildir. Kristal Şifa, bağımsız bir terapi değil, bütünsel bir iyileşme yaklaşımının bir parçası. Bu siteyi ve ilgili materyalleri kullanarak, bu bilgilerin kullanımından veya yanlış kullanımından kişisel olarak sorumlu olduğunuzu kabul ve taahhüt etmektesiniz.

Sevgiden, ışıktan ve pozitif enerjiden yapılmış, sana gönderilmeden önce temizlenmiş

KEHRİBAR TAŞI TESBİH DOĞAL BALKTIK KAYA

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
KEHRİBAR TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 11 X 8.5 MM
 • 16 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KESME DUBA KESİM
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SARI KAYA KEHRİBAR TESBİH
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar taşı kesinlikle taş değil, fosilleşmiş bir reçinedir . Bundan yapılan güzel mücevherler değerli taşlara benziyor, bu yüzden bir mücevher taşı olarak satılıyor.

KEHRİBAR TAŞI TESBİH

KEHRİBAR TAŞI TESBİH

Psişik koruma için muhteşem metafiziksel özelliklere sahip olduğu için popülerdir.
Amber Taş İçerisindeki Harflerle

Çok güzel bir sağlık ve şifa hissi veren kişiyi veren güçlü bir şifacıdır . Amber duyguları dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı olur.

Göstergeye yardımcı olur, fobileri ve korkuları temizleyerek stresi azaltır ve giymek için hoş bir sıcak taştır.
Amber Tarihçesi … Amber Stone Anlamı

Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, amber tarihi sadece Baltık bölgesinde değil, birçok ülke ve kültürü içerir.

Arkeologlar, 2000 bc veya daha öncesine dayanan mezarlarda çok güzel oyulmuş amber parçaları buldular.

Pek çok yerde amber taş eserler ve mücevherler bulunmuştur ve bunun nedeni muhtemelen servet sahibi olanların elinde olan bir ticaret eşyası olması olabilir.

Kehribar iyileşme özelliklerinin anlamı eski çağlardan beri kullanımda olduğu için iyi bilinmektedir. Kullanımının bir kısmı güzelliğine bağlanabilir.

Onu kullanan ve mücevher ya da tılsım olarak vücutlarında saklayanlar, onların sağlığını iyileştirmeye yardımcı olduğunun farkında olurdu.
Amber containing ants Amber içeren karıncalar

Bu taştan yapılan arkeolojik buluntular iyi belgelenmiştir. Bu, Brighton yakınlarında Hove’da bulunduğu gibi, Britanya’da yapılmış olan iyi bilinen bir Amber kupasını içerir.

BU İŞLETMEDE SIKMA TOZ PLASTİK ” KEHRİBAR TAŞI” ADI KULLANILARAK SATILAN  RENKLİ PLASTİK TESBİHLERDEN SATILMAMAKTADIR

LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN  KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE PLASTİK SIKMA TOZ VS.ÜRÜN SATMAZ!!!!!!!!!

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BALTIK RUSYA 1.KALİTE KALİNİNGRAD SARI KAYA MUHTEŞEM ÇAM KOKULU KEHRİBAR TAŞI DUBA KESİM ÖZEL KESME TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA KOLEKSİYON OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK ÖZEL BİR HEDİYE;

MEŞEİ : RUSYA BALTIK DOĞAL KAYA TEK PARÇADAN KESİLME

AĞIRLIK : 16 GR

KESİM ÇAP:DUBA KESİM KESME 11X8.5 MM

TESBİH İMAME DAHİL BOY: 22 CM  BOY

İMAME BOY:43 MM

 

Tutankamon’un da dahil olduğu, Mısır mezarlarında Amber bulundu.
Amber Stone’daki Böcekler veya Hatalar …

Kehribardan yapılmış eserlerin birçoğu içlerinde böcekler vardı. Onlara bakarsanız, satın almak oldukça kolaydır ve onları açıkça görülebilen, taşa sıkışmış oldukça şaşırtıcıdır.

Eski zamanlarda, böcekleri içeren parçaların, güvenli ve bolca avlanma sağlamak için giyilen av tılsımlarına oyulmuş olduğu gibi büyülü erdemleri olduğu düşünülmüştür.
Amber that contains termites Termitler içeren kehribar

Doğal Baltık Damla Kehribar Tesbih

Doğal Baltık Damla Kehribar Tesbih

Kehribardaki küçük böcekler, bazen de karıncalar, örümcekler veya amber içinde bir yusufçuk da dahil olmak üzere satın aldığınız parçalarda ilginç şeyler bulabilirsin.

Elde ettiğim parçalar arasında kehribar taşı içine gömülmüş termitler ve karıncalar bulunan parçalar var ve bunlar oldukça ilginç.

Bu reçinenin içinde ayrıca, doğada, taşlarda sıkışan çeşitli yaprak ve diğer bitkisel bazlı malzemelerle başka şeyler de bulacaksınız.

Yapraklar, yaprak küfü ve çam iğneleri gibi antik ağaçların bazı kısımlarından kapanımlar göreceksiniz.
Nereden geliyor?

Amber, birkaç ülkede kaynaklardan edinilebilir ve bulunduğuna bağlı olarak, kalite değişebilir. Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya ve Almanya’dan ve tabii ki baltık kehribardan geliyor.

Makul bir şekilde kolayca elde edilebilir ve açık sarıdan koyu turuncu bir renge kadar çeşitli tonlarda gelir.

Geleneksel Amber rengi, aralığın ortasıdır ve en iyi örnekler oldukça açıktır, ancak Amber parçaları bitki özleri veya böceklerin iç kısımlarına dahil olabilir.

Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha yeşil bir renge kadar her şey olabilir.

Ne yazık ki çoğu satılan yeşil kehribar takıları, rengi yapay olarak yaratan bir süreçten geçmiş taşlardan yapılmıştır.

Baltık Amber, yüksek kalitesi için büyük ödüle layık görülmüştür. Polonyalı ustalar, ondan güzel hazırlanmış parçalar yapmak için uzun zamandır bilinmektedir.
Amber sana nasıl yardımcı olur?

Bu altın sarısı reçine, her türlü olumsuzluğa karşı oldukça koruyucu. Negatifliğin psişik kaynaklardan gelmesi durumunda size yardımcı olmak özellikle yararlıdır.

Psişik saldırılardan korunmak için kullanılacak daha iyi doğal kristallerden biri olduğu bilinmektedir.

Bu taşlar, günlük benliği, ruhsal benliğe bağlar. Sakral çakra içindeki rolleri, bunun yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.
Amber Stone Kabarcıklar ile Amber

Bu altın sarısı taşlar stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olacak ve aynı zamanda depresyonun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Duygulara yardımcı olabilirler ve olumsuzlukları serbest bırakarak duyguları zihni temizledikçe ve bugünkü toplumdaki daha sık görülen sorunlardan biri olan stresi azaltarak duyguları dengeleyecektir.

Duygusal iyileşmeye yardımcı olma rolleri sayesinde, hayata daha olumlu bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı olurlar.

Kehribar taşı fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için birçok harika kaliteye sahiptir. Ayrıca gitmeden önce sahip olduğunuzu unuttuğunuz sağlık problemlerini de iyileştirebilir.

Amber’ın Kökeni Nedir?

Kehribar taşının ovulduğunda elektrik yükü vardır ve eski Yunanlılar tarafından ‘elektron’ olarak adlandırılmıştır ve bunun elektrik kelimesinin kökeni olduğu düşünülmektedir.

Bulmak için baktığımızda, Amber’ın kökeni nedir, arama milyonlarca yıl öncesine dayanıyor.
Amber Stone Koyu sarı

Bu taşın üzerinde çok fazla araştırma yapılan alanlardan biri, oldukça büyük miktarlarda bulunan Baltık bölgeleridir.

Kehribar Taşı Tesbih

Kehribar Taşı Tesbih

Yaklaşık 45 milyon yıl önce, Baltık bölgelerindeki çam ağaçları, İskandinav ülkeleri, reçineleri tahliye etti. Bu ağaçlardan gelen kehribar reçine katılaştı ve daha sonra fosilleşti.
Amber Ne Yapılmış?

Reçinenin taşa katılaşması, binlerce yıl boyunca gerçekleşti. Amber’in neyden oluştuğunu merak ediyorsanız, bu reçineden yapılmıştır.

Reçine yavaş yavaş çam ormanlarından zaman içinde hareket etti ve kıyı bölgelerine yakın bir şekilde sona erdi, fakat kıyı bölgelerinden reçine tekrar hareket etti.

Deniz dibinde fosilleşmişti. Çok geçmeden buzullar tarafından yüzeye getirildi ve o zamandan beri bulunduğu yerde toprağa yatırıldı.
Blue Amber Mavi sarı

Bu sürecin tamamı binlerce yıl önce Baltık Kehribar takılarının Mesih’ten önceki tarihlere dayanmasıyla kanıtlandı.

Güzel Amber taşından yapılmış Celtic Amber takı bulunmuştur. Bu fikirleri, bugünlerde satılan Amber mücevherlerinde geçmişten kopan ortak buluntular bulmak yaygındır.

Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapılır ve gerçek Baltık Kehribar mücevherleri artık satın almak oldukça kolaydır.

Bu parçalar güzel mücevher parçalarıdır, aynı zamanda kişisel şifaya yardımcı olmak için bir çok yönden mükemmel bir harekete sahip olmanın yanı sıra, parayla tezahür etmenize yardımcı olmak için faydalıdırlar.
Bu nasıl kullanılır

Kehribarın ana kullanımı bir iyileştirme taşıdır ve sağlığınıza fayda sağlamak isterseniz, her gün mümkün olduğunca onu aurada tutmanız yararlı olabilir.

Bunu yapmanın en kolay yolu takı olarak giymektir. Bu yüzden çok güzel olduğu için en kaliteli Baltık Kehribar mücevherlerine bir göz atın.

Doğal Kehribar Taşı Tesbih Özellikleri

Doğal Kehribar Taşı Tesbih Özellikleri

Eğer mücevher satın alamıyorsanız, bir parça amber maliyeti oldukça makul olabilir. İyileştirmek için vücudunuzda veya yakınınızda tutulabilir.
Black Amber Siyah amber

Glandüler sistemi iyileştirir ve DNA’daki problemlerin iyileşmesini ve ayrıca karmik ilgili hastalığın rahatlamasını sağlar.

Amber sizi içsel bilgeliğinize, sakral çakranın üzerinden bağlar ve berrak duyguların ruhsal armağanı olarak da bilinen klirenselliği geliştirir.

Kehribar taşı, tezahür etmeye yardımcı olur ve doğuştan gelen yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanmanıza, yaşamınıza daha fazla refah getirmenize yardımcı olur.

Diğer altın tonlu kristallerle birleştirildiğinde, paranın artmasını gösteren güçlü bir taştır.

Amber taşlar, hem güneş pleksusu hem de güç çakrası ve sakral çakra için başlıca yardımcılardan biridir ve aynı zamanda vücudun diğer bölgelerine de yardımcı olur.
Amber Gemstones giyiyor

Bu taştan yapılmış yüzüklerin bulunması kolay ve güçlüdür ve iki yıldız işareti için bir burçtur. Kehribarın bir kristal olup olmadığını merak ediyorsanız, hayır hayır, bir kristal değildir.

Bunun gibi bir taş da değil, ama taş gibi zor bir şey, bu yüzden onu amber taşı olarak etiketlediler. Bunu kristaller ve taşlarla dolu dükkanlarda bulacaksınız.

Hem Aslan hem de Kova burcu burcu ve iyi taşlardan yapılmış bu taştan yapılmış oldukça güzel bir eştaş taşı takıları var. Bu reçine ile çalışmak kolay olduğu için güzel değerli taşlar haline getirilir.
Amber Gemstone Ring Amber Taşlı Yüzük

Pek çok farklı insanla rezonansa sahip eşsiz bir enerjiye sahiptir. Amber taş elektromanyetik bir kaliteye sahip olduğundan, elektriksel bir yük oluşturacaktır. Böylece cildinize oturan mücevherler şifa için daha etkilidir.

Birçok taşla, onlardan tumblestone satın alabilirsiniz, ancak kullanılabilir olsa da, çeşitli şekillerde amber örnekleri daha yaygındır.

Bu taştan parçalar satın alabilirsiniz, ancak düştüğü zaman kırılgan ve kırılması kolay olduğunu unutmayın. Bir parça kaliteli Amber mücevher satın almak, onu kullanmanın en iyi yolu olabilir. Amber, dünyanın en eski ve en çok hazineleri, ışık ve yaşam tarafından içsel olarak oluşan, zamanla korunan ve insanlık kıyıları, güzellik, koruma ve yenilenme tılsımı üzerinde yıkanan “Altın Deniz” tir. Güneşin damlası, tanrıların gözyaşları, sertleşmiş bal ve güneş ışığı katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve günümüzün en eski kültürlerinde olduğu gibi, renklerin hoş bir sıcaklığı için Taş Devri kadar geriye kalan bir şekilde kullanılmıştır. Süslemede değeri, sihirli ve şifalı özellikleri.

Amber, küçük bir organik taşlar sınıfına, ne kristal ne de mineral, ne de doğanın biyolojik bir ürününe, yoğun, prehistorik ormanlarda yaşayan ağaçlardan sızan ve milyonlarca yıl boyunca fosilleşmiş koruyucu bir reçineye aittir. Metafizik dünyasında enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için çok değerlidir. Kehribar, güneşi ve toprağa güçlü bir bağlantı ve aynı zamanda altın yapısında sonsuza dek askıda kalan canlı böcekler, organizmalar ve bitki maddelerine sahiptir. Kadim bilgeliğe dayanır ve geçmiş yaşamı hatırlamak için güçlü bir araç olabilir ya da genetik derslerin ve atalarından gelen deneyimlerin hatırlanmasını teşvik edebilir. Aile örüntülerini temizlemede ve birinin seçim ayrıcalığını başlatmakta kullanışlıdır. [Fernie, 322]

Amber, negatif ya da durgun enerjileri absorbe ederek ve onları açık, pozitif enerjiye dönüştürerek, fiziksel bedenden, aklın ve ruhun acısını çekip alıkoyabilme yeteneğinden ötürü saygın bir doğal arıtıcıdır. Bu, vücudun kendini iyileştirmek için kendi mekanizmalarını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku rejenerasyonuna yardımcı olur. Amber çakraları, özellikle Sakral ve Solar Pleksus Çakralarını temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve dinlendiği ortamı temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve esenliğe elverişli, parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonun iyileştirilmesi veya yas tutma süreci boyunca çalışmak için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin hayatından ya da ilişkilerinden toksisiteyi ortadan kaldırmaya çağrılabilir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Binlerce yıl önce Amber’ın en eski keşiflerinden, kıyılarda çalkantılı denizler tarafından yıkanan bu sarı-altın madde, dokunuşa ve ağırlığa ışık tutan, güzel ve eşsiz olarak kabul edildi. Çok az çaba ile oyulmuş, ovuşturulduğunda elektrik yüklü hale geldi ve kolayca ateşledi. Kapanışlarının nadirliği ve iddia edilen büyülü ve tıbbi güçleri, onu Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti için ilk ihracat mallarından biri haline getirdi. Tarihsel ticaret yolları bu Amber ticaretiyle tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı alanlarından Akdeniz’e inen iç koridor Amber Yolu olarak anılmıştır. Binlerce yıldır, “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve ötesine Vistula ve Dinyeper nehirleri üzerinden karayoluyla nakledildi. [en.wikipedia.org] [www.sumatraamber.com]

Amber güneş ile ilişkilendirildi ve damlacık şekli birçok İskandinav, Yunan ve Litvanya mitolojisinde gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız ya da acı çeken bir mücevher olarak kabul edildi ve yaşamı çok iyi koruduğu için, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için gömü mezarlarına yerleştirildi. Amber, geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar şeklinde gerildi ve onların zarar görmemesi için boynuna yerleştirildi ve diş ağrısını azalttı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide sıkıntısı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir iksir olarak veya bir iksir olarak kullanılır. . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyülerden uzaklaştığı düşünülüyordu ve denizciler, deniz yılanlarını ve derinlerin tehlikelerini yok etmek için gemileri yaktılar. Tütsü olarak, stresi yatıştırır ve mikropları filtre edip, doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılır.

Antik çağda, Amber, orijinal olarak üretildiği düşünülen soyu tükenmiş Pinit süküksüfer ağaçlarından en çok Latin süksinum veya “meyve suyu” olmak üzere çeşitli isimlerle bilinirdi . Pliny the Elder, çam ovmalarını, ovuşturulduğunda ve ateşlendiğinde, çam ağacı kokusunun kokusu ve kokusuyla yakıldığında çam benzeri bir koku yaymasıyla iyi kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar için Yunanca terim güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron idi ve Amber’e sürtünmeye maruz kaldığında kendisine küçük maddeler çizme yeteneği kazandırdı. “Elektron” ve “elektrik” kelimelerinin kökenidir. “Amber” isminin anbardan geldiği düşünülen , ambergris için Arapça kelimesi, aynı zamanda kıyılara dökülen sperm balinasından boşaltılan benzer renkli bir malzeme, ve parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Orjinal Kehribar Tesbih

Orjinal Kehribar Tesbih

Kehribar, birkaç ağaç reçinesi (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsi veya bazı bölgelerde soyu tükenmiş Hymenaea türleri), bitki materyalleri, uçucu bir yağ ve süksinik asit içeren hidrokarbonların bir karışımıdır. Kehribar ağacı özünden, bir bitkinin vasküler sisteminden dolaşan sıvıdan değil, reçineden , bitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı katı bir maddeden oluşur. Böcek ve mantarların neden olduğu hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırık dallar üzerinde iyileşmek veya hızlı büyümenin ürettiği stresi önlemek için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlarda iç çatlaklar doldurdukça, dış kabuğu aşağıya süzüldü ve sızdı, böcekleri, örümcekleri, annelidleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçı parçaladılar. Daha sonra, uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar çökeltiler tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası haline geldikleri ya da başka jeolojik olayların başka yerlerinde yeniden konumlandıkları kıyı bölgelerine nehirler tarafından taşınıp taşındılar.

Kehribar olmak için, fosil reçinelerinin ikinci bir sertleşme periyodu geçirmesi gerekiyordu. Buradaki moleküller birbirleriyle büyük moleküller oluşturuyordu. Bu süreç, on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar çözünmeyen bir süreçti. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşındadır, bazıları ise bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber 320 milyon yaşındadır. Copal, Mesoamerican bölgesinde öne çıkan Protium kopal ağacından ve genellikle birkaç yüz ila birkaç bin yıllık genç ağaç reçinelerine, polimerizasyon ve sertleştirme ara safhasında ağaç reçinesine verilen bir isimdir. Tütsü, ince cilalar ve törensel amaçlar için yüzyıllardır kullanılmış, ancak zaman zaman “amber” veya “genç kehribar” olarak yanıltıcı bir şekilde pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar reçineleri otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gencidir. Copal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde yapışkanlaşırsa tanımlanabilir. Alıcılar, mükemmel korunmuş modern böceklerle kaplı Amber’e dikkat etmelidir. Amber’de 1000’den fazla soyu tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki türleri tespit edilmiştir, ancak tüm örnekler olağanüstü bir şekilde müzelere sahiptir ve genellikle pahalıdır.

Gerçek kumu Kalitenin kumu, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden, Meksika’daki Chiapas, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’daki Sumatra’dan üretilmektedir. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, opak olarak saydam olabilir ve beyazımsı ve açık sarıdan, sarı renkte “sarı” ile ilişkili en yaygın “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına kadar değişir. kahverengi. Kimi zaman “kiraz kehribarı” olarak bilinen kırmızı ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasada çok fazla ısı ya da basınçla işlem görür. Tarih boyunca, Yeşil Kehribar ölümsüzlük ve iyi şanslar getireceği düşünülüyordu. Mavi, tümünün en nadide gölgesi olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunan çok aranır. Güneş ışığında yoğun bir mavi yansıması ile UV ışığı altında güçlü bir doğal floresan vardır. Antik çağda, Mavi Kehribar, hava, ateş ve su ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan nimetler alacağına inanılan baş rahipler tarafından tercih edildi. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında bir linyit kömürü olan Jetdir. [en.widipedia.org]

elmas kullanır AmberUses ve Amaçları

Sarı Kaya Baltık Kehribar Tesbih

Sarı Kaya Baltık Kehribar Tesbih

Amber, çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir bebeğin giysisine dikilmiş bir kolye, bilezik gibi giyilebilir veya negatif enerjileri önlemek ve zarar görmesini önlemek için çevrelerine yerleştirilebilir. Ağızda asla yer olmamasına rağmen, diş çürümesinin enerjisel olarak azaltılması için de ödüllendirilir. Annenin ilk önce Amber’i giymesi için bebekleri veya çocuklarını tedavi ederken oldukça yararlıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Hall, 52]

Canlılığı arttırmak ve kişinin kendi temel güç ve sağlık arzusu için bir hastalıktan ya da yaralanmadan kurtulduğunda Amber’i giyin ya da taşıyın. Yaşam gücü titreşimi, içselliğe ısınmayı getirir ve bu enerjiden daha fazlasını sisteme verir. Amber uzun ömürlülüğü sağlamak için de kullanılabilir ve yaşlılar için harika bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, güzelliği ve hassaslığı, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi şanslı bir tılsımın sembolüdür. İkiz bir ruhta veya olumsuz dış etkenlere ve müdahaleye karşı korunmak için kullanılabilir. Bu vaatleri temin etmek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır.

Arzu “elektriklenmek” olduğuna inanılan Amber, iktidarsızlık ve donukluğun iyileştirilmesine yardımcı olmak ve kadın doğurganlığına ve erkek gücüne yardımcı olmakla tanınır. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Amber, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya başkalarından enerji saptırmak için sıra dışı bir sürtünme taşıdır. Dokunulduğu kadar ısıtır ve pozitif, yükselen bir enerji akımı yaratır. Cebinde taşımak, mücevher takmak ya da tespih veya tesbih boncuk kullanmak . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Kullanmadan önce herhangi bir ortamı saflaştırmak için Amber’i veya boşluk etrafına Amber parçaları yerleştirerek, bir iksir olarak püskürterek veya tütsü yakarak negatif enerjiyi gidermek için kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Kişinin enerji alanından çıkarılmasıyla çalışan şifacılar için Amber, özütlemeden sonra aurayı mühürlemek ve kalıcı herhangi bir negatif modeli temizlemek için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilene kadar negatif güçlere karşı Işık bariyeri sağlayarak, psişik hassasiyetlerini keşfetmeye yeni başlayanlara yardım eder. [Melodi, 108] [Ahsian, 25] [101 Salon, 26] Amber Stone, elin taşı dokunduğu şekilde bir dizi değişikliğin bir sonucu olarak doğada doğal olarak bulunmaz ve değerli taş kategorisine girebilir. Bu yüzden değerli taşlar gibi görünüyor. Bir böbrek taşı , idrardan ayrılan ve böbreğin iç yüzeylerinde biriken kristallerden geliştirilmiş sert bir kütle. Kehribar duygularını dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı olur.
Amber Stone’un Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kehribar Taşı Tesbih

Kehribar Taşı Tesbih

Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, kehribarın tarihi sadece Baltık bölgelerinde değil, birçok ülke ve kültür içerir. Arkeologlar, mezarlarda 1900 ya da daha erken tarihlenen güzel oyma amber parçalarını bulmuşlardır.
sponsorlu link

Birçok yerde amber taşı nesneler ve mücevherler bulundu; Bu muhtemelen zenginlerin mülkiyetinde sona eren bir ticaret sonrası olabilir. Kehribar iyileşme özelliklerinin anlamı antik çağlardan beri kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Kullanımı güzelliğine bağlanabilir, ancak onu kullananlar ve vücutlarında mücevher veya tılsım olarak tutanlar sağlığını geliştirdiklerinin farkındadır. Bu kayalardan yapılan arkeolojik buluntular iyi belgelenmiştir.

Ayrıca bakınız:

Kehribar yapılmış eserlerin çoğunda böcek vardı. Onları ararsanız, satın almak oldukça kolaydır ve taşları sıkıştırmak için görünmesi oldukça şaşırtıcıdır. Antik çağda, böcek içeren parçaların muhtemelen büyülü erdemleri olduğu düşünülmüştür; avcılık cazibesine oyulmuş ve güvenli ve bol miktarda avlanmak için kullanılır.
sponsorlu link

Satın aldığınız parçalarda kehribarlı küçük parçalar ve bazen karınca, örümcek veya kehribar renginde bir yusufçuk gibi ilginç şeyler bulabilirsiniz. Elde ettiğim parçalar arasında termit ve karıncalar ile kehribar rengi parçalar var ve bunlar çok ilginç.

Kehribar taşları, bulundukları yere göre değişmekle birlikte, birçok ülkede kaynaklardan temin edilmektedir. Bu ülkeler Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya, Kolombiya’dır.

Makul kolaylıkla elde edilebilir ve soluk sarıdan Koyu turuncuya kadar çeşitli renklerde gelir. Geleneksel amber rengi, aralığın ortasındadır ve Amber parçalarında bitkisel maddeler veya böcekler içeriyor olsa bile, en iyi örnekler oldukça açıktır. Yeşil kehribar doğal olabilir ve renk sarı yeşilden daha koyu yeşil bir şey olabilir. Satılan en yeşil kehribar takı , yapay renkli bir işlemden işlenen taştan yapılmıştır.

Kehribar Tesbih Özellikjleri

Kehribar Tesbih Özellikjleri

amber taşı sağlık yararları ve kullanır
Amber Taşların Faydaları Nelerdir?

Kehribar taşları stres ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca depresyonu hafifletmeye yardımcı olur.
Duygulara yardımcı olabilirler ve duygusal iyileşmeye yardımcı olmadaki rolleri sayesinde hayata daha olumlu bir bakış açısı getirirler.
Sakral çakradaki rolünüz, yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.
Olumsuz duyguları bırakmak, zihni temizlerken duyguları dengelemek ve stresi azaltmak, günümüz toplumundaki en yaygın sorunlardan biridir. Bu taşlar günlük benliği ruhsal benliğe bağlar.
Altın sarısı reçineler herhangi bir olumsuz etkiye karşı çok koruyucudur. Olumsuzluk istenmeyen kaynaklardan geliyorsa, size yardımcı olmak özellikle yararlıdır. Kehribar taşı fiziksel ve duygusal bedeni iyileştirmek için harika özelliklere sahiptir.
Amber’in kökenini bilmek isteyen araştırmalar, milyonlarca yıl öncesine dayanan araştırmalar yapıyor. Bu taş üzerinde en çok çalışılan alanlardan biri, büyük miktarlarda olan Baltık bölgeleridir. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, İskandinav ülkelerinin Baltık topraklarındaki çam ağaçları reçineleri yok ediyor. Bu ağaçların amber rengi reçine katılaşmasıyla birlikte fosilleştiği görülmektedir.

sponsorlu link
Amber’i Nasıl Açıklayabiliriz?

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Reçinenin taş haline gelmesi bin yıldan fazla sürdü. Amber’in neye benzediğini merak ediyorsan, reçineden yapılmış. Reçine zaman içinde çam ormanlarından geçerek kıyı bölgelerine yaklaştı. Kıyı bölgelerinden gelen reçine tekrar hareket etti ve denizin dibinde fosilleşti. Daha sonra buzullar tarafından yüzeye getirildi ve o zamandan beri toplanmıştı. Tüm süreç binlerce yıl önce gerçekleşti ve Baltık Kehribar mücevherlerinin Mesih’ten önce olduğunu kanıtladı. Kelt kehribar takıları güzel kehribardan yapılmıştır. Birçok güzel parça benzer tasarımlarla yapıldığı için, bu fikirleri bu günlerde satılan son amber mücevherlerinden bulmak çok yaygındır. Orijinal Baltık Kehribar mücevherlerini satın almak oldukça kolaydır ve bu parçalar aynı zamanda para kazanmanıza yardımcı olduğu kadar, çeşitli şekillerde kişisel iyileşmeye yardımcı olmak için mükemmeldir.mber duyguları dengelemeye, zihni temizlemeye ve negatif enerjiyi serbest bırakmaya yardımcı olur.

Bu tezahürlere yardımcı olur, fobileri ve korkuları temizleyerek stresi azaltır … ve giymek için hoş bir sıcak taştır. ayrıca depresyonun giderilmesine yardımcı olabilir.

– Bakım gerektirmeyen, güneşli bir ortam yaratır
– İyi şanslar ve başarıları teşvik eder
– Karşıtlıkları çözer

 

Duygulara yardımcı olurlar ve hayata daha olumlu bir bakış açısı getirirler. Sakral çakra içindeki rolleri, bunun yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bir taş olduğu anlamına gelir.

Amber teknik olarak bir mineral olmasa da, enerjik ve iyileştirici özellikleri nedeniyle onurlandırıldı. Amber, negatif veya durgun enerjileri net, kullanılabilir frekanslara dönüştürmek için enerjik, duygusal ve fiziksel seviyelerde hareket eden bir arıtıcıdır. Kişinin auralarını temizlemede ve ayrıca çevresinde temas ettiği tüm titreşimleri temizlemede yardımcı olabilir. Bu, Amber’i koruma için mükemmel bir taş haline getirir çünkü olumsuzluğu açık bir enerji kaynağına dönüştürür.

Amber, fosilleşmiş doğal botanik reçinelerin oluşturduğu organik bir malzemedir. Amber’in ovulduğunda elektrik yükü geliştirdiği biliniyor ve ‘elektrik’ kelimemiz Kehribar için eski Yunan teriminden geliyor. Kehribar rengi sarıdan kahverengiye veya kırmızımsı kahverengiye kadar değişir ve genellikle saydamdır. Sıklıkla 120 milyon yıl öncesine dayanan bitki materyali veya fosil böcek parçalarını içerir. Genellikle en iyi olduğu düşünülen Baltık Kehribar 30-60 milyon yıl önce iğne yapraklı ağaçların reçinelerinden oluşturuldu.

Pek çok taş ışıkla bağlantı kurmamıza yardım eder, ancak Amber bizi Warmth’a getiriyor. Amber’in enerjileri çok güneş ışığıdır ve kullanıcılarda rahat bir sıcaklık, sağlık ve esenlik hissi yaratmanın kalitesine sahiptir. Amber, belki de yaşanmış ağaçlardan geldiği için organik yaşamın titreşimini taşır ve bu da bizi çok samimi ve tanıdık hissettirir. Amber, her zaman hem güzelliği hem de iyileştirici nitelikleri için insanlar tarafından değerlendi ve Amber için uzun zamandır olumlu duyumuz, onu hemen sevme eğiliminde olduğumuz bir madde yapıyor. Belki de Amber’in sağlıklı ve yararlı özelliklerini fark etmemizi sağlayan bazı ‘tür hafızası’ vardır – neden ne olursa olsun, dernek her iki taraf için de iyi görünüyor.

Amber’in hastalığından veya yaralanmasından kurtulanlar tarafından giyilmesi veya taşınması tavsiye edilir, çünkü sıcak ve besleyici enerjileri, kendi temel güç ve güvenliğimiz ile bizi temas ettirir. Bu iyileşme için mükemmeldir, çünkü içsel olanı ısıtır ve yaşam gücünü aktive eder, ayrıca kişinin sağlıklı yaşam için duygusal arzusunu harekete geçirir. Kurtarma yolunu görmeye ve onu takip etmenin cesaretine ve güvenine sahip olmasına yardımcı olur. Çünkü Amber yaşam gücünün titreşimini taşır, bu enerjiyi varlığımızın her seviyesine getirmemize yardımcı olur. Bir kişinin uzun ömürlü olmasını sağlayabilir ve yaşlı olanların giyeceği faydalı bir taştır. Herkes emeklilik için ılık ve güneşli bir iklime gidebilir (veya ister); ancak Amber sıcak ve güneşli bir ‘iç iklimin aktivasyonunu kolaylaştırır.’

Kehribar Tesbih Taşı

Kehribar Tesbih Taşı

Hafif taşıma özellikleri nedeniyle Amber, hafif yoksunluk nedeniyle kış aylarında depresyona girenlere yardımcı olabilir. Metabolizmayı, fiziksel enerjiyi ve vücudun meridyenleri boyunca enerji akışını uyarmaya yardımcı olur. Enfeksiyonun ortaya çıkarılmasına ve organlardan kirletici maddelerin temizlenmesine yardımcı olabilir.

Kehribar da refah tezahür etmek için kişinin kendi kapasitesini teşvik edebilir. Bu potansiyeli yükseltmek için, olumlu ve başarılı bir iç dönüşüm getirmek için Moldavite ile kullanılabilir. Amber ayrıca, Jet’in kötüleştirici arıtma, sağlık ve olumsuzluktan korunma ile de iyi sonuç verir.

Değerli ve Yarı kıymetli değerli taşlar, kaydedilmiş tarihlerden ve muhtemelen daha önce manevi, duygusal ve fiziksel iyileşme için kullanılmıştır. Tüm dünyadaki şifacılar onları kullanıyor. Lütfen Crystal Şifa’nın geleneksel ilacı değil, iltifat etmeyi ve geliştirmeyi amaçladığını unutmayın. Reçete, tanı veya tedavi olarak kullanılmamalıdır. Verilen bilgiler tamamen metafiziksel niteliktedir ve hiçbir şekilde medikal değildir. Kristal Şifa, bağımsız bir terapi değil, bütünsel bir iyileşme yaklaşımının bir parçası. Bu siteyi ve ilgili materyalleri kullanarak, bu bilgilerin kullanımından veya yanlış kullanımından kişisel olarak sorumlu olduğunuzu kabul ve taahhüt etmektesiniz.

Sevgiden, ışıktan ve pozitif enerjiden yapılmış, sana gönderilmeden önce temizlenmiş