OTANT�K TA�

DAMLA KEHRİBAR TAŞI BİLEKLİK (YETİŞKİN)

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Damla Kehribar Bileklik
Fiyatı      :      satıldı TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 6 gr
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL DAMLA KEHRİBAR BİLEKLİK
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA /KALİNGRAD

Kehribar bileklik , ağaç reçinesinin fosilleşmesinden oluşan bir değerli taştır. Kehribar reçinesi tipik ağaç özsu ile aynı değildir. Pinus succinifera

Kehribar Bileklik

Kehribar Bileklik

ağacından özel olarak elde edilir. Kehribar fosilleşmesi Tersiyer döneme kadar uzanır, bu da kehribar taşlarının yaklaşık 50 milyon yıl önce oluştuğunu gösterir. Kehribar yumuşak ve yapışkan reçineden oluştuğu için kehribar sıklıkla hayvan ve bitki kalıntıları içerir; çoğunlukla sivrisinekler ve diğer böcek türleri. Kömür dikişlerinde gelişen kehribar ‘reçine’ olarak adlandırılır ve özellikle Yeni Zelanda kömür dikişlerinden elde edilen numunelere ‘ambrit’ denir. Amber az sayıdaki organik değerli taştan biridir . En yaygın organik taş çeşitleri kehribar, inci , mercan ve fildişidir.

 

Amber kelimesi, Orta Farsça ‘ambar’ kelimesinden türemiştir. Başlangıçta ambergris adı verilen sperm balinalarının bağırsaklarında bulunan sertleşmiş mumsu bir maddeyi tanımlamak için kullanılmıştır. Ambergris kokuların yapımında kullanılır çünkü çok çekici bir aromatik kokuya sahiptir. 14. yüzyıl boyunca, kehribar teriminin kullanımı, ambergris’e referanstan değerli taşa kaydırılmıştır. Amber ve ambergris sık sık birbirine karıştı, çünkü ikisi de plajın kıyısında yıkanmış olarak bulunabiliyordu. İkisi yoğunlukla kolayca ayırt edilir. Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı suda yüzer. Kehribar renkli taşlar, tatlı suda yüzemez, ancak tuzlu suda yüzebilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ 1.KALİTE HAS DAMLA RUSYA KALİNİNGRAD  BALTIK KEHRİBAR TAŞI BİLEKLİKÜRÜNÜMÜZ ;(YETİŞKİNLER İÇİN UNİSEX ) SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ DOĞAL BİR ÜRÜN;

LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN  YILLARDIR KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE PLASTİK SIKMA TOZ  BAKALİT ZAR VS.ÜRÜN SATMAZ!!!!!!!!!

Amber Oluşumu
Kehribar oluşum süreci, reçinenin kolora dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklar ve üzerlerinde bulunan reçineli tortuların basıncı ile tetiklenir. Isıya ve basınca maruz kalma terpenleri iterek bozulmaya ve bozulmaya neden olabilir. Zaman ve direnç sayesinde reçine sonunda sertleşir ve kehribar halinde fosilleşir. Birçok ağaç reçine üretir, fakat çoğu aslında amber üretmez. Ağaç reçinesi çok dayanıklı ve çürümeye karşı dayanıklı olmalıdır. Reçine birikintilerinin çoğu, güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz kalmayabilir.

Damla Kehribar Bileklik

Damla Kehribar Bileklik

Amber’i Tanımlamak Başa dönüş
Diğer birçok renkli taştan farklı olarak amber, kristal yapıdan ziyade şekilsizdir. Kehribar çok düşük özgül ağırlığa sahiptir, bu onun son derece hafif olduğu anlamına gelir. Amber’ın düşük yoğunluğu tuzlu suda yüzmesini sağlar. Kehribarın aşırı düşük yoğunluğundan dolayı taklit edilmesi zordur. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 5 ayar sarı renkli değerli taşların toplam ebadı 5 ayar zirkonun 2,5 katıdır (daha yoğun cevher türlerinden biri).

Amber Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Amber cevherlerinin önde gelen kaynağı Rusya, Kaliningrad’ın hemen batısındadır. Bu bölgeden gelen kehribar yüzeyin 30 metre altında kilde bulunur. Kehribar için en büyük ikinci kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinden kaynaklanır ve genellikle karada yıkanmış olarak bulunur. Baltık kehribar, ince altın renkleri ile bilinir.

 

Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi renkli kehribar rengi olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar diğer kehribar çeşitlerinden oldukça gençtir. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de amber birikintileri olduğu bilinmektedir.

 

Amber Alımı ve Amber Gemstone Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Kehribar Rengi ve Ton
Kehribar farklı renklerde ortaya çıkar, ancak çoğunlukla sarı, turuncu veya kahverengidir. Altın sarısı amber genellikle yaprak dökmeyen çam ağaçlarından elde edilen yarı saydam bir reçinedir. Kehribar beyazımsı-soluk limon sarısı ve kahverengiden neredeyse siyaha kadar oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi kehribar ürettiği bilinmektedir. Ayrıca nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı renktedir. Kırmızı kehribar bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

Amber Berraklığı ve Parlaklık
Kehribar berraklığı saydamdan opaklığa kadar değişmektedir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Kehribar rengi numunelerin çoğunda hava kabarcığı cepleri ve diğer çeşitli kapanımlar bulunur. Pirit safsızlıkları kehribar mavimsi bir renk verebilir. Birçok kehribar çeşidi, çok sayıda dakika kabarcıklarının neden olduğu çok bulanık bir netliğe sahiptir; bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Şeffaf şeffaflığa sahip olan kehribar bulanık örneklerden daha çok arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekler, bitkiler veya pirit kapanımları içerenlerdir.

Amber Kesim ve Şekil
Amber, neredeyse her zaman kabaşondan kesilir. Amber çok nadiren çok yönlüdür. Geçmişte amber en çok süs tasarımlarında kullanılıyordu. Kehribarın kesmesi çok kolaydır çünkü çok yumuşaktır. Çoğu taş türü gibi, lapidaries de kesme işlemi sırasında mümkün olduğunca fazla taş korumaya çalışır, bu nedenle birçok kehribar taşı damla şeklindeki nodüler şekillerle tamamlanır. Yuvarlak ve oval amber taşları çok popülerdir; Yıldızlar, altıgenler, beşgenler, trilyonlar ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolaylıkla temin edilebilir.

Amber Tedavisi
Amber genellikle işlenmez, ancak iki veya daha fazla küçük taştan bazı amber taşları toplanmıştır. Küçük taşlar, yüzeyleri yağ, ısı ve basınçla bulaştırarak birleştirilir. Değerli taş tedarikçileri bu geliştirmeyi her zaman açıklamalıdır; bu tip taş bazen “amberoid” veya “sıkıştırılmış amber” olarak adlandırılır. Kehribar bazen bir yağ banyosu ile geliştirilmiş netlik olabilir. Amber taşlar, kopal veya kauri sakızı gibi başka reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribar bazen daha parlak renkler oluşturmak için yapay olarak geliştirilmiştir.

Amber Gemological Özellikleri: Başa dönüş

Kehribar Taşı Bileklik

Kehribar Taşı Bileklik

Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 – 2,5
Kırılma indisi: 1,539 – 1,545
Yoğunluk: 1,05 – 1,09 (yaklaşık)
dilinim: Yok
Şeffaflık: Opak saydam
Çift Kırılma / Birefringence: Yok
Parlaklık: Reçineli
floresan: Mavimsi beyaz – sarı yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri veya Diğer Benzer Taşlar: Başa dönüş
Buy coral gemstones
Mercan değerli taş
Pek çok kehribar çeşidi vardır ve çoğu kökene veya renge göre gruplandırılmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar bazen nadir görülen mavi renkte oluşabilir ve flüoresan olabilir. Bu çeşitliliğin nadir kehribar rengi olduğu düşünülür ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner. Uzun dalga UV aydınlatma altında, çok güçlü ve beyaza yakın bir yansıması vardır. Yılda yaklaşık 100 kilogram mavi Dominik Cumhuriyeti kehribarından elde edilir ve bu da onu son derece değerli kılar. Jet, inci, mercan ve fildişi gibi kompozisyon yoluyla benzer birkaç organik değerli taş vardır.

En Popüler Kehribar Çeşitleri:

Kehribar Taşı Özellikleri
Kehribar Taşı Özellikleri

Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleridir.

Daha Az Bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinit, ambrit, amberoid ve preslenmiş amber, az bilinen kehribar çeşitlerinden bazılarıdır.

Amber Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler Başa dönüş
Amber, Ortaçağ’dan 20. yüzyılın başlarına kadar birçok nesiller için bir şifa taşı olarak kullanılmıştır. Bir amorf mücevher olmasına rağmen, hala kristal iyileştirme yetenekleri için kullanılmaktadır. Antik Yunanistan’daki Hipokrat döneminden bu yana, çeşitli sağlık rahatsızlıklarını iyileştirmek ve azaltmak için kehribar ve reçineli ekstreleri kullanılmıştır.

Amber, Asya’da muskada kullanılan ilk taşlardan biriydi. Amber’ın doğal altın renginden dolayı ‘güneşli’ bir enerji taşıdığı söylenir ve negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için kullanılır. Güneşli eğilimler ve pozitif görünümler, kehribar taşları giyilerek zenginleştirilir. Amber değerli taşların, onları giyenleri neşelendirdiği bilinmektedir. Amber’ın hastalıkları vücuttan uzaklaştırabildiğine ve duygusal enerjiden olumsuzlukları giderebileceğine inanılıyor.

Baltık Kehribar Taşı Bileklik

Baltık Kehribar Taşı Bileklik

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Herhangi bir sağlık durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir uygulayıcıya bakın. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. GemSelect, yapılan hiçbir iddia veya beyanı garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Amber Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Amber, tarih öncesi zamanlardan beri mücevherlerde kullanılmıştır. Amber’in muska mücevherlerinde kullanılan ilk mücevher tiplerinden biri olduğuna inanılıyor. Kehribar süsleri, antik Miken mezarlarında ve ayrıca eski uygarlıkların Avrupa’da zenginleştiği diğer alanlarda bulunmuştur. Günümüzde hala kehribar rengi popülerdir ve cam üfleme parçaları gibi süs tasarımları için kullanılır.

Amber mevcut en yumuşak mücevher türlerinden biri olmasına rağmen, yine de mücevher olarak giyilir. Kabaşon yüzük tasarımlarında giyilmesi tavsiye edilmez, ancak dikkatle birçok kişi yüzükler için kullanır. Kehribarlı taşlar, küpeler, broşlar ve kolyeler için en iyi şekilde kullanılır, ancak uygun şekilde kullanılırsa, çeşitli takı tasarımlarında kehribar takılabilir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Amber Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Amber, Mohs sertlik ölçeğinde sadece 2 – 2,5 sertlik derecesine sahip, oldukça yumuşak bir mücevher türüdür. Milyonlarca yıllık yoğun ısı, basınç ve hava şartlarına dayanıklı olmasına rağmen, amber aside, benzine, kostik çözeltilere, alkol ve parfümlere karşı hala çok hassastır. Amber dumanlı tütsü benzeri bir kokuyu kolayca yakıp giderebilir. Amber sadece yumuşak bir bez kullanarak silinmelidir.

 

Ultrasonik temizleyiciler, kehribar taşları veya kehribar mücevherlerini temizlemek için asla kullanılmamalıdır. Kehribar taşlarının uzun süre bekletilmesi önerilmez; suya uzun süre maruz kalmak cilayı bozabilir. Kehribar diğer mücevherlerle kolayca çizilebilir, özellikle pim sapları, faset kenarları ve mücevher kenarları. Kehribar taşlarını yumuşak bir bezle sararak koruyun ve kehribar’ı her zaman diğer mücevherlerden ve mücevherlerden ayrı olarak saklayın.oğu kimse, mümkün olduğunda ve mümkün olduğunda Doğal Şifa Yöntemlerini kullanarak sağlığımızı iyileştirmeye odaklanmamızın önemini kabul edecektir. Vücudumuz doğal olacak şekilde tasarlandı ve vücudumuzun kendi kimyasıyla çalıştığımızda kendimizi sağlıklı ve sağlıklı tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Hayatımızın ne kadar telaşlı hale geldiğini göz önünde bulundurarak, doğru yemek yemiyoruz ya da uymuyoruz ve endişeler çok fazla.

Doğal Ürünlerin kullanımını desteklemek, daha sağlıklı ve doğal bir yaşam tarzı sürdürebilmemiz için daha fazla ve daha fazla kimyasal madde ve ilaç alımını azaltmanın önemini bildiğimiz için zamanımızın bir işaretidir. Ayrıca zamanımızın bir işareti ve on yıllarca süren yaşamın bir anması, daha fazla insan Baltık Kehribar adı verilen değerli bir malzemeye dönüşüyor. Baltık Kehribar, bizi artrit, kaygı, kronik hastalık ve hatta diş çıkarma ağrıları gibi yaygın hastalıklarımızdan kurtulabilen en güçlü, doğal maddelerden biridir.

Amber Bilezikler günümüzde çok popüler hale gelmiştir, çünkü çok sayıda terapötik etkisinin olduğu keşfedilmiştir. Amber’den yapılan bilezikler, romatizma, artrit ve ağrıyan kas ve eklem ağrılarını kontrol etmede oldukça etkilidir. Amber ayrıca, özellikle tıkanıklık için, baş, boyun ve boğaz bölgeleri için mükemmel bir rahatlama, yorgunluk ve yorgunluğa neden olan bir anti-anksiyete ilacıdır.

Zarif bir şekilde tasarlanmış doğal Amber Bilezikler şeklindeki giydiğiniz doğal iyileşmeden daha iyi ne olabilir?

Kehribar Bileklik

Kehribar Bileklik

Doğal Baltık Kehribar’dan gerçekten faydalanmak için, Kehribar’ın vücudunuzun bir kısmına sürekli olarak dokunduğundan emin olmanız gerekir. Bunun nedeni Amber, cildimizle temastan ısındığında şifa gücünü vücutta serbest bırakır. Amber’in olağanüstü sağlık yararları, kendine özgü bileşeni Succinic Acid’e atfedilir. Doğal Baltık Kehribar üzerine yapılan bilimsel araştırma, iyileşme gücünün kanıtı için özel dokümantasyona katkıda bulunmuştur. Amber’in cilde karşı giyilmesinin Amber’in doğal şifalarını vücudumuza almanın tek uygun yolu olduğunu da belgelemiştir. Birçoğu için Amber Şifa, birçok nesiller için aktarılmış bir gelenektir ve Amber Takı iyi korunan bir aile yadigarıdır.

Diğer bir Baltık Kehribar uygulaması vücudu kehribar rengiyle hafifçe ovalamaktır. Birçok kaplıca ve sağlık tesislerinde, Amber Oil ağrıları ve ağrıları gidermek için kullanılır. Amber ayrıca, solunum ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları için özel tedaviler hazırlamanın yanı sıra, diğer ana karışımların da, ilaçların ana tıbbi bileşeninin potansiyelini artıracağı için ana bileşen olmuştur.Genellikle değerli taş sayılırken, parlayan, ılık kehribar bir taş değil, eski yaprak dökmeyen ağaçlardan elde edilen fosilleşmiş bir reçinedir. Dünyada bulunan en eski amber yaklaşık 320 milyon yıllıktır. Bu amberin içerdiği inanılmaz güçlü enerjiyi hayal edin!

Genç kehribar taşları 100.000 yaşından küçüktür; en değerli kehribar parçaları bundan daha eskidir. (Ağaç reçinesinin gerçek amber olması uzun zaman alır). Yeni aldığın sarı mücevherlerin bu kadar eski ve akıllı enerji içerdiğini bilmek sakıncalı değil mi?

Çünkü kehribar eski zamanlardan beri çeşitli kültürlerde – Yunanistan’dan Çin’e ve Kuzey Avrupa’ya – kullanıldığı için, bu sıcak ve güçlü taşa atfedilen birçok özellik var.

Kehribar Amber Taşı
Kehribar Amber Taşı

En popüler kehribar taşları sıcak renklerdedir – çeşitli sarı, turuncu ve güneşli kahverengi tonlarında, kehribarın güneşin taşı olduğu düşünülmesinin nedeni budur.

Ancak, mavi , kırmızı ve yeşil renklerde bulunan kehribar taşlarının da olduğunu biliyor muydunuz ? Mücevheratta kullanılan kehribar taşlarının birçoğu renklerle işlenirken, canlı kehribar renginde doğal kehribar ile çarpıcı birçok mücevher parçası bulabilirsiniz .

Sıcak, iyileştirici, bilge, koruyucu, neşeli – bunlar eski ve güzel kehribar taşıyla ilişkilendirilen özelliklerden sadece birkaçı.

Amber nereden geliyor?
Yüksek kaliteli amber ana kaynağı Kuzey Avrupa’daki Baltık ülkelerinden geliyor (örneğin, Palanga, Litvanya’daki ünlü bir amber müzesi var). Dominik Cumhuriyeti ayrıca iyi bir kehribar taşı kaynağı, özellikle de nadir ve çok değerli mavi kehribar kaynağıdır.

Amber ayrıca İngiltere, Polonya, Rusya, İtalya ve Almanya’da da bulunur.

Amber’in Özel Özellikleri Nelerdir?
Çeşitli kültürlerde uzun bir kullanım geçmişine sahip olan herhangi bir popüler değerli taşta olduğu gibi, amber de mistik özelliklerden payını biriktirmiştir. Amber, Asya kültürlerinde “kaplanın ruhu” olarak kabul edildi ve cesaret taşı olarak kabul edildi. Kehribar parçaları uzun yolculuklar sırasında korunmak için ve sarılık tedavisinde kullanılırdı.

llarından bazıları onu takı olarak giymek ya da ev dekorasyonunuza küçük bir oyma yapmaktır.

DAMLA KEHRİBAR TAŞI BİLEKLİK (YETİŞKİN)

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Damla Kehribar Bileklik
Fiyatı      :      satıldı TL
Ürünün Özellikleri
 • 6 gr
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL DAMLA KEHRİBAR BİLEKLİK
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA /KALİNGRAD
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar bileklik , ağaç reçinesinin fosilleşmesinden oluşan bir değerli taştır. Kehribar reçinesi tipik ağaç özsu ile aynı değildir. Pinus succinifera

Kehribar Bileklik

Kehribar Bileklik

ağacından özel olarak elde edilir. Kehribar fosilleşmesi Tersiyer döneme kadar uzanır, bu da kehribar taşlarının yaklaşık 50 milyon yıl önce oluştuğunu gösterir. Kehribar yumuşak ve yapışkan reçineden oluştuğu için kehribar sıklıkla hayvan ve bitki kalıntıları içerir; çoğunlukla sivrisinekler ve diğer böcek türleri. Kömür dikişlerinde gelişen kehribar ‘reçine’ olarak adlandırılır ve özellikle Yeni Zelanda kömür dikişlerinden elde edilen numunelere ‘ambrit’ denir. Amber az sayıdaki organik değerli taştan biridir . En yaygın organik taş çeşitleri kehribar, inci , mercan ve fildişidir.

 

Amber kelimesi, Orta Farsça ‘ambar’ kelimesinden türemiştir. Başlangıçta ambergris adı verilen sperm balinalarının bağırsaklarında bulunan sertleşmiş mumsu bir maddeyi tanımlamak için kullanılmıştır. Ambergris kokuların yapımında kullanılır çünkü çok çekici bir aromatik kokuya sahiptir. 14. yüzyıl boyunca, kehribar teriminin kullanımı, ambergris’e referanstan değerli taşa kaydırılmıştır. Amber ve ambergris sık sık birbirine karıştı, çünkü ikisi de plajın kıyısında yıkanmış olarak bulunabiliyordu. İkisi yoğunlukla kolayca ayırt edilir. Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı suda yüzer. Kehribar renkli taşlar, tatlı suda yüzemez, ancak tuzlu suda yüzebilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ 1.KALİTE HAS DAMLA RUSYA KALİNİNGRAD  BALTIK KEHRİBAR TAŞI BİLEKLİKÜRÜNÜMÜZ ;(YETİŞKİNLER İÇİN UNİSEX ) SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ DOĞAL BİR ÜRÜN;

LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN  YILLARDIR KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE PLASTİK SIKMA TOZ  BAKALİT ZAR VS.ÜRÜN SATMAZ!!!!!!!!!

Amber Oluşumu
Kehribar oluşum süreci, reçinenin kolora dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklar ve üzerlerinde bulunan reçineli tortuların basıncı ile tetiklenir. Isıya ve basınca maruz kalma terpenleri iterek bozulmaya ve bozulmaya neden olabilir. Zaman ve direnç sayesinde reçine sonunda sertleşir ve kehribar halinde fosilleşir. Birçok ağaç reçine üretir, fakat çoğu aslında amber üretmez. Ağaç reçinesi çok dayanıklı ve çürümeye karşı dayanıklı olmalıdır. Reçine birikintilerinin çoğu, güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz kalmayabilir.

Damla Kehribar Bileklik

Damla Kehribar Bileklik

Amber’i Tanımlamak Başa dönüş
Diğer birçok renkli taştan farklı olarak amber, kristal yapıdan ziyade şekilsizdir. Kehribar çok düşük özgül ağırlığa sahiptir, bu onun son derece hafif olduğu anlamına gelir. Amber’ın düşük yoğunluğu tuzlu suda yüzmesini sağlar. Kehribarın aşırı düşük yoğunluğundan dolayı taklit edilmesi zordur. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 5 ayar sarı renkli değerli taşların toplam ebadı 5 ayar zirkonun 2,5 katıdır (daha yoğun cevher türlerinden biri).

Amber Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Amber cevherlerinin önde gelen kaynağı Rusya, Kaliningrad’ın hemen batısındadır. Bu bölgeden gelen kehribar yüzeyin 30 metre altında kilde bulunur. Kehribar için en büyük ikinci kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinden kaynaklanır ve genellikle karada yıkanmış olarak bulunur. Baltık kehribar, ince altın renkleri ile bilinir.

 

Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi renkli kehribar rengi olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar diğer kehribar çeşitlerinden oldukça gençtir. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de amber birikintileri olduğu bilinmektedir.

 

Amber Alımı ve Amber Gemstone Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Kehribar Rengi ve Ton
Kehribar farklı renklerde ortaya çıkar, ancak çoğunlukla sarı, turuncu veya kahverengidir. Altın sarısı amber genellikle yaprak dökmeyen çam ağaçlarından elde edilen yarı saydam bir reçinedir. Kehribar beyazımsı-soluk limon sarısı ve kahverengiden neredeyse siyaha kadar oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi kehribar ürettiği bilinmektedir. Ayrıca nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı renktedir. Kırmızı kehribar bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

Amber Berraklığı ve Parlaklık
Kehribar berraklığı saydamdan opaklığa kadar değişmektedir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Kehribar rengi numunelerin çoğunda hava kabarcığı cepleri ve diğer çeşitli kapanımlar bulunur. Pirit safsızlıkları kehribar mavimsi bir renk verebilir. Birçok kehribar çeşidi, çok sayıda dakika kabarcıklarının neden olduğu çok bulanık bir netliğe sahiptir; bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Şeffaf şeffaflığa sahip olan kehribar bulanık örneklerden daha çok arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekler, bitkiler veya pirit kapanımları içerenlerdir.

Amber Kesim ve Şekil
Amber, neredeyse her zaman kabaşondan kesilir. Amber çok nadiren çok yönlüdür. Geçmişte amber en çok süs tasarımlarında kullanılıyordu. Kehribarın kesmesi çok kolaydır çünkü çok yumuşaktır. Çoğu taş türü gibi, lapidaries de kesme işlemi sırasında mümkün olduğunca fazla taş korumaya çalışır, bu nedenle birçok kehribar taşı damla şeklindeki nodüler şekillerle tamamlanır. Yuvarlak ve oval amber taşları çok popülerdir; Yıldızlar, altıgenler, beşgenler, trilyonlar ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolaylıkla temin edilebilir.

Amber Tedavisi
Amber genellikle işlenmez, ancak iki veya daha fazla küçük taştan bazı amber taşları toplanmıştır. Küçük taşlar, yüzeyleri yağ, ısı ve basınçla bulaştırarak birleştirilir. Değerli taş tedarikçileri bu geliştirmeyi her zaman açıklamalıdır; bu tip taş bazen “amberoid” veya “sıkıştırılmış amber” olarak adlandırılır. Kehribar bazen bir yağ banyosu ile geliştirilmiş netlik olabilir. Amber taşlar, kopal veya kauri sakızı gibi başka reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribar bazen daha parlak renkler oluşturmak için yapay olarak geliştirilmiştir.

Amber Gemological Özellikleri: Başa dönüş

Kehribar Taşı Bileklik

Kehribar Taşı Bileklik

Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 – 2,5
Kırılma indisi: 1,539 – 1,545
Yoğunluk: 1,05 – 1,09 (yaklaşık)
dilinim: Yok
Şeffaflık: Opak saydam
Çift Kırılma / Birefringence: Yok
Parlaklık: Reçineli
floresan: Mavimsi beyaz – sarı yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri veya Diğer Benzer Taşlar: Başa dönüş
Buy coral gemstones
Mercan değerli taş
Pek çok kehribar çeşidi vardır ve çoğu kökene veya renge göre gruplandırılmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar bazen nadir görülen mavi renkte oluşabilir ve flüoresan olabilir. Bu çeşitliliğin nadir kehribar rengi olduğu düşünülür ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner. Uzun dalga UV aydınlatma altında, çok güçlü ve beyaza yakın bir yansıması vardır. Yılda yaklaşık 100 kilogram mavi Dominik Cumhuriyeti kehribarından elde edilir ve bu da onu son derece değerli kılar. Jet, inci, mercan ve fildişi gibi kompozisyon yoluyla benzer birkaç organik değerli taş vardır.

En Popüler Kehribar Çeşitleri:

Kehribar Taşı Özellikleri
Kehribar Taşı Özellikleri

Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleridir.

Daha Az Bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinit, ambrit, amberoid ve preslenmiş amber, az bilinen kehribar çeşitlerinden bazılarıdır.

Amber Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler Başa dönüş
Amber, Ortaçağ’dan 20. yüzyılın başlarına kadar birçok nesiller için bir şifa taşı olarak kullanılmıştır. Bir amorf mücevher olmasına rağmen, hala kristal iyileştirme yetenekleri için kullanılmaktadır. Antik Yunanistan’daki Hipokrat döneminden bu yana, çeşitli sağlık rahatsızlıklarını iyileştirmek ve azaltmak için kehribar ve reçineli ekstreleri kullanılmıştır.

Amber, Asya’da muskada kullanılan ilk taşlardan biriydi. Amber’ın doğal altın renginden dolayı ‘güneşli’ bir enerji taşıdığı söylenir ve negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için kullanılır. Güneşli eğilimler ve pozitif görünümler, kehribar taşları giyilerek zenginleştirilir. Amber değerli taşların, onları giyenleri neşelendirdiği bilinmektedir. Amber’ın hastalıkları vücuttan uzaklaştırabildiğine ve duygusal enerjiden olumsuzlukları giderebileceğine inanılıyor.

Baltık Kehribar Taşı Bileklik

Baltık Kehribar Taşı Bileklik

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Herhangi bir sağlık durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir uygulayıcıya bakın. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. GemSelect, yapılan hiçbir iddia veya beyanı garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Amber Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Amber, tarih öncesi zamanlardan beri mücevherlerde kullanılmıştır. Amber’in muska mücevherlerinde kullanılan ilk mücevher tiplerinden biri olduğuna inanılıyor. Kehribar süsleri, antik Miken mezarlarında ve ayrıca eski uygarlıkların Avrupa’da zenginleştiği diğer alanlarda bulunmuştur. Günümüzde hala kehribar rengi popülerdir ve cam üfleme parçaları gibi süs tasarımları için kullanılır.

Amber mevcut en yumuşak mücevher türlerinden biri olmasına rağmen, yine de mücevher olarak giyilir. Kabaşon yüzük tasarımlarında giyilmesi tavsiye edilmez, ancak dikkatle birçok kişi yüzükler için kullanır. Kehribarlı taşlar, küpeler, broşlar ve kolyeler için en iyi şekilde kullanılır, ancak uygun şekilde kullanılırsa, çeşitli takı tasarımlarında kehribar takılabilir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Amber Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Amber, Mohs sertlik ölçeğinde sadece 2 – 2,5 sertlik derecesine sahip, oldukça yumuşak bir mücevher türüdür. Milyonlarca yıllık yoğun ısı, basınç ve hava şartlarına dayanıklı olmasına rağmen, amber aside, benzine, kostik çözeltilere, alkol ve parfümlere karşı hala çok hassastır. Amber dumanlı tütsü benzeri bir kokuyu kolayca yakıp giderebilir. Amber sadece yumuşak bir bez kullanarak silinmelidir.

 

Ultrasonik temizleyiciler, kehribar taşları veya kehribar mücevherlerini temizlemek için asla kullanılmamalıdır. Kehribar taşlarının uzun süre bekletilmesi önerilmez; suya uzun süre maruz kalmak cilayı bozabilir. Kehribar diğer mücevherlerle kolayca çizilebilir, özellikle pim sapları, faset kenarları ve mücevher kenarları. Kehribar taşlarını yumuşak bir bezle sararak koruyun ve kehribar’ı her zaman diğer mücevherlerden ve mücevherlerden ayrı olarak saklayın.oğu kimse, mümkün olduğunda ve mümkün olduğunda Doğal Şifa Yöntemlerini kullanarak sağlığımızı iyileştirmeye odaklanmamızın önemini kabul edecektir. Vücudumuz doğal olacak şekilde tasarlandı ve vücudumuzun kendi kimyasıyla çalıştığımızda kendimizi sağlıklı ve sağlıklı tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Hayatımızın ne kadar telaşlı hale geldiğini göz önünde bulundurarak, doğru yemek yemiyoruz ya da uymuyoruz ve endişeler çok fazla.

Doğal Ürünlerin kullanımını desteklemek, daha sağlıklı ve doğal bir yaşam tarzı sürdürebilmemiz için daha fazla ve daha fazla kimyasal madde ve ilaç alımını azaltmanın önemini bildiğimiz için zamanımızın bir işaretidir. Ayrıca zamanımızın bir işareti ve on yıllarca süren yaşamın bir anması, daha fazla insan Baltık Kehribar adı verilen değerli bir malzemeye dönüşüyor. Baltık Kehribar, bizi artrit, kaygı, kronik hastalık ve hatta diş çıkarma ağrıları gibi yaygın hastalıklarımızdan kurtulabilen en güçlü, doğal maddelerden biridir.

Amber Bilezikler günümüzde çok popüler hale gelmiştir, çünkü çok sayıda terapötik etkisinin olduğu keşfedilmiştir. Amber’den yapılan bilezikler, romatizma, artrit ve ağrıyan kas ve eklem ağrılarını kontrol etmede oldukça etkilidir. Amber ayrıca, özellikle tıkanıklık için, baş, boyun ve boğaz bölgeleri için mükemmel bir rahatlama, yorgunluk ve yorgunluğa neden olan bir anti-anksiyete ilacıdır.

Zarif bir şekilde tasarlanmış doğal Amber Bilezikler şeklindeki giydiğiniz doğal iyileşmeden daha iyi ne olabilir?

Kehribar Bileklik

Kehribar Bileklik

Doğal Baltık Kehribar’dan gerçekten faydalanmak için, Kehribar’ın vücudunuzun bir kısmına sürekli olarak dokunduğundan emin olmanız gerekir. Bunun nedeni Amber, cildimizle temastan ısındığında şifa gücünü vücutta serbest bırakır. Amber’in olağanüstü sağlık yararları, kendine özgü bileşeni Succinic Acid’e atfedilir. Doğal Baltık Kehribar üzerine yapılan bilimsel araştırma, iyileşme gücünün kanıtı için özel dokümantasyona katkıda bulunmuştur. Amber’in cilde karşı giyilmesinin Amber’in doğal şifalarını vücudumuza almanın tek uygun yolu olduğunu da belgelemiştir. Birçoğu için Amber Şifa, birçok nesiller için aktarılmış bir gelenektir ve Amber Takı iyi korunan bir aile yadigarıdır.

Diğer bir Baltık Kehribar uygulaması vücudu kehribar rengiyle hafifçe ovalamaktır. Birçok kaplıca ve sağlık tesislerinde, Amber Oil ağrıları ve ağrıları gidermek için kullanılır. Amber ayrıca, solunum ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları için özel tedaviler hazırlamanın yanı sıra, diğer ana karışımların da, ilaçların ana tıbbi bileşeninin potansiyelini artıracağı için ana bileşen olmuştur.Genellikle değerli taş sayılırken, parlayan, ılık kehribar bir taş değil, eski yaprak dökmeyen ağaçlardan elde edilen fosilleşmiş bir reçinedir. Dünyada bulunan en eski amber yaklaşık 320 milyon yıllıktır. Bu amberin içerdiği inanılmaz güçlü enerjiyi hayal edin!

Genç kehribar taşları 100.000 yaşından küçüktür; en değerli kehribar parçaları bundan daha eskidir. (Ağaç reçinesinin gerçek amber olması uzun zaman alır). Yeni aldığın sarı mücevherlerin bu kadar eski ve akıllı enerji içerdiğini bilmek sakıncalı değil mi?

Çünkü kehribar eski zamanlardan beri çeşitli kültürlerde – Yunanistan’dan Çin’e ve Kuzey Avrupa’ya – kullanıldığı için, bu sıcak ve güçlü taşa atfedilen birçok özellik var.

Kehribar Amber Taşı
Kehribar Amber Taşı

En popüler kehribar taşları sıcak renklerdedir – çeşitli sarı, turuncu ve güneşli kahverengi tonlarında, kehribarın güneşin taşı olduğu düşünülmesinin nedeni budur.

Ancak, mavi , kırmızı ve yeşil renklerde bulunan kehribar taşlarının da olduğunu biliyor muydunuz ? Mücevheratta kullanılan kehribar taşlarının birçoğu renklerle işlenirken, canlı kehribar renginde doğal kehribar ile çarpıcı birçok mücevher parçası bulabilirsiniz .

Sıcak, iyileştirici, bilge, koruyucu, neşeli – bunlar eski ve güzel kehribar taşıyla ilişkilendirilen özelliklerden sadece birkaçı.

Amber nereden geliyor?
Yüksek kaliteli amber ana kaynağı Kuzey Avrupa’daki Baltık ülkelerinden geliyor (örneğin, Palanga, Litvanya’daki ünlü bir amber müzesi var). Dominik Cumhuriyeti ayrıca iyi bir kehribar taşı kaynağı, özellikle de nadir ve çok değerli mavi kehribar kaynağıdır.

Amber ayrıca İngiltere, Polonya, Rusya, İtalya ve Almanya’da da bulunur.

Amber’in Özel Özellikleri Nelerdir?
Çeşitli kültürlerde uzun bir kullanım geçmişine sahip olan herhangi bir popüler değerli taşta olduğu gibi, amber de mistik özelliklerden payını biriktirmiştir. Amber, Asya kültürlerinde “kaplanın ruhu” olarak kabul edildi ve cesaret taşı olarak kabul edildi. Kehribar parçaları uzun yolculuklar sırasında korunmak için ve sarılık tedavisinde kullanılırdı.

llarından bazıları onu takı olarak giymek ya da ev dekorasyonunuza küçük bir oyma yapmaktır.