OTANT�K TA�

KRİZOPRAS TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Krizopras Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.60 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KRİZOPRAS TAŞI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • YEŞİL ELMA RENGİ

Krizopras , silikon dioksitin şifreli bir şekli olan kalsedon kuvarsının farklı bir değerli taş kalitesi çeşididir. Krizopras, özellikle eşsiz olan ve kendine özgü

Krizopras Taşı

Krizopras Taşı

renklendirici ajanı sayesinde, opalescent minty, elma yeşili rengi için oldukça değerlidir. Yeşil değerli taşların çoğu demir (turmalin), krom (zümrüt) veya vanadyum (tsavorite garnet) ile renklendirilir, ancak Krizopras çekici rengini, aksi takdirde renksiz kuvars kristali içinde oluşan nikel safsızlıklarından alır. Krizopras, nadiren ve en değerli kalsedon kuvars çeşitlerinden biri olarak kabul edilir, ikincisi, sadece ‘chrycolcolla kalsedonu ‘ olarak da bilinen nadir yeşil-mavi taş silikalarındandır .

“Krisoprase” ismi, sırasıyla “altın” ve “pırasa” anlamına gelen “chrusos” ve “prason” sözcüklerinden kaynaklanmaktadır; pırasa yeşili rengine ve altın kapanımların varlığına atıfta bulunur. Krizopras sıklıkla nikel taşıyan serpantin kayalarının kuvars damarlarında ve yıpranmış nikel cevheri malzemelerinde meydana gelir. Krizopras, diğer tüm kriptokristalin kuvars çeşitleri gibi, büyütme altında bile ayrı parçacıklar olarak görülmeyecek kadar iyi kristallerden oluşur. Çok renkli desenleri ile ödüllendirilen kalsedonlu kuvars çeşitlerinin aksine, en iyi kalitede yeşimi hatırlatan katı ve canlı yeşil rengi için Krizopras istenmektedir.
Doğal Krizopras
Chrysoprase Gems Satın Alın
Resmi büyütmek için tıklayın
Krizoprasın Belirlenmesi Başa dönüş
Krizopras kalsedon kuvars özellikleri ve açık açık yeşil ila elma yeşili renkleriyle kolayca tanımlanabilir. Mohs ölçeğinde 6,5 ila 7 arasında bir sertliğe sahip olan yeşim , daha yumuşak ve tipik olarak daha az saydamdır, bu da onu kolayca Krizoprasdan ayırt edilebilir kılar. Prehnit benzer bir renge sahiptir, ancak tipik olarak Krizopras kadar canlı veya yoğun değildir. Varisitin ayrıca kafa karışıklığına neden olduğu bilinmektedir, ancak parlaklığı daha mumludur ve Krizoprasdan önemli ölçüde yumuşaktır. Krizopras ayrıca, farklı nikel izleriyle de ayırt edilebilir. Aslında, nikel ile renklendirilmiş diğer tek yeşil mücevher gaspeittir ; diğer tüm yeşil taşlar demir, krom veya vanadyum ile renklendirilir .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ MUHTEŞEM ELMA RENGİ RENK DOYUMU DOĞAL KRİZOPRAS TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

BOYUT :27 X 22 X 11 MM

Krizoprasın Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Krizopras birikintileri dünyanın her yerinden bulunabilir. En önemli kaynaklardan bazıları Avustralya, Brezilya, Almanya, Polonya, Rusya, Güney Afrika, Tanzanya, Zimbabve, Madagaskar, Hindistan, Kazakistan ve ABD’dir (Arizona, Oregon ve Kaliforniya). Daha önce, Yukarı Silezya, Polonya’daki Frankenstein (Zabkowice) madenleri, gem kalitesi Krizoprası için en bol bulunan kaynak oldu ancak bugün Avustralya, dünya arzının yaklaşık% 85’ini üretiyor. Orta Queensland (Avustralya) ‘dan çıkartılan Krizopras, birçok numunenin iyi kalitede yeşiminkine benzer yarı saydamlık ve renk sergileyerek, dünyanın en yüksek kalitede olduğu düşünülmektedir.

Krizopras Taşı Özellikleri

Krizopras Taşı Özellikleri

Krizopras Alımı ve Krizopras Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Krizopras Rengi
Krizopras rengi, açık yeşil renkli, yoğun derin, elma yeşili renk arasında değişebilir. Daha derin renkler daha çok arzu edilir olarak kabul edilir, ancak renk belli bir derinliğe ulaştığında, taş Krizopras kadar arzu edilmeyen ‘praz’ olarak sınıflandırılabilir. Krizopras rengi, uzun süre ısıya veya doğrudan ışığa maruz kaldığında solabilir, ancak birçok durumda, rutubet emildikten sonra renk yenilenebilir.

Krizopras Açıklık ve Parlaklık
Krizopras tipik olarak opaktır. Yarı saydam örnekler en değerli sayılır. Kesilip cilalandığında, balmumu cilaya vitrözdür. Çoğu Krizopras netlik açısından çok temizdir, ancak düzensiz, bulanık renk dağılımı oldukça yaygındır.

Krizopras Kesimi ve Şekli
Krizopras tipik olarak kabaşondan kesilir ve süs eşyaları, kameolar, intaglios, mühürler ve nişanlar dahil değerli taş oymaları için de çok popülerdir. En yaygın şekiller yuvarlakları, ovalleri, trilyonları, kalpleri ve armutları içerir. Krizopras tanecikleri ve yuvarlanan taşlar da oldukça popülerdir, ancak bunlar genellikle düşük dereceli malzemelerden yapılır.

Krizopras Tedavisi
Günümüzde çoğu Krizopras tamamen tedavi edilmemiştir. Bununla birlikte, boyalı yeşil akik gibi taklitler, Krizopras olarak ‘yanlış reklamı’ yapılabilir.

Krizopras Gemolojik Özellikler: Başa Dön
Kimyasal formül: Si02, Silisyum dioksit
Kristal yapı: Altıgen; mikrokristalik agrega
Renk: Yeşil, elma yeşili
Sertlik: Mohs ölçeğinde 6,5 ila 7
Kırılma indisi: 1.530 – 1.540
Yoğunluk: 2,58 – 2,64
dilinim: Yok; kırılma – kaba, kırılgan
Şeffaflık: Saydam ve opak
Çift Kırılma veya Doğruluk: 0.004’e kadar
Parlaklık: Mumlu için Vitreous
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Krizopras: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa dönüş
Mavi kalsedon dükkanı
Kalsedon Mücevherleri Satın Alın
Krizopras, çok büyük kuvars değerli taş ailesine aittir, ancak daha spesifik olarak, çeşitli kalsedon kuvarsıdır. Uzun yıllar boyunca kalsedonun fibröz (granüllerin aksine) çeşitli kriptokristal kuvars olduğu düşünülüyordu, ancak daha yakın zamanda, aslında kuvars ve moganitten oluştuğu keşfedildi; bir kuvars polimorfu. Kuvars ve moganit birbiriyle yakından ilişkili silikatlardır, ancak biraz değişken kristal oluşumlarına sahiptirler.

Yakında birbiriyle ilişkili birçok değerli taş türü vardır ve aynı zamanda benzer görünen ancak varisit , yeşim ( jadeit ve nefrit), prehnit ve smithsonit gibi türler ile ilgisi olmayan bazı değerli taşlar da vardır. Krom kalsedon, renk benzerlikleri nedeniyle sıklıkla Krizopras ile karıştırılır, ancak Krizopras nikel ile renklendirilirken, krom kalsedonu kromla renklendirilir.

Krizopras Taşı Faydaları

Krizopras Taşı Faydaları

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Krom kalsedon, kalsedon, akik, oniks, carnelian, bloodstone (heliotrope) ve jasper, yakından ilişkili en değerli taşlardır.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Dendritik akik , ateş akikleri, sardunya, sardonyx ve chrysocolla kalsedonları (değerli taş silisleri) en az bilinen taşlar arasındadır.

Krizopras Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler Başa dönüş
Krizopras’ın aklın bilinçli ve bilinçsiz alemlerini dengelemeye yardımcı olduğu söylenir. Mutluluk, koruma, başarı, arkadaşlık, iyi şans ve refah getirebilecek çok güçlü enerji ve kristal gücü taşır. Krizopras, iç kuvvet ve cesareti arttırır. Yunanlılar, Romalılar ve Mısırlılar, pek çok büyük gücü ve çekici yumuşak rengi için çok büyük ödüller aldı. Yunan efsanesine göre, Krizopras mutlu bir evlilik ve sağlık sağladı ve yarın aylar boyunca açık olanlara yerleştirildiğinde güçleri yeniden şarj edildi.

Fiziksel olarak, Krizoprasın görme gücünü artırabildiği, kan basıncını azaltabildiği ve romatizmadan gelen ağrıyı giderebileceği söyleniyor. Krizopras, zerafet, zarafet ve zihinsel el becerisi getiren güçlü bir taş. Ayrıca, aşağılık komplekslerini azaltabildiği ve özgüvenini artırarak kırık kalpleri düzeltebileceği düşünülmektedir. Krizopras, Kanser taşıdır ve yeryüzünün elementiyle ilişkilendirilir. Kalp çakrasını açmak, harekete geçirmek ve enerjilendirmek için idealdir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizopras Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Krizopras, günlük aşınma halkaları da dahil olmak üzere hemen hemen her tür mücevher uygulaması için uygun kılan çeşitli kalsedon kuvarsıdır. Cabochon tasarımlarında veya kameolar, nişanlar ve mühürler gibi süs taş oymaları olarak kullanılır. ‘Dar anlamda kalsedon’ kadar popüler değildir, ancak birçok değerli taş yüzük, kolye, kolye, iğne ve broşlarda hala çok yaygın olarak bulunabilir.

Krizopras Kolye

Krizopras Kolye

Krizoprasın en nadir ve en değerli kalsedon kuvars formlarından biri olarak kabul edilmesine rağmen, daha büyük boyutlu taşlar çok hesaplıdır. Krizopras renkleri hem cinsiyet açısından nötr olduğundan hem de açık yeşilden derin, ordu yeşili, ‘yakın-renge’ renklerine kadar değişebildiğinden hem erkekler hem de kadınlar için mükemmel bir seçimdir. Hafif yarı saydamlığı ve yumuşak parıltısı, gümüş, platin ve beyaz altın kaplamalara yerleştirildiğinde özellikle çarpıcı görünüyor.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Krizopras Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Krizopras sert taşlardan biri olarak kabul edilir. Bölünme olmadığından oldukça dayanıklıdır, ancak topaz, spinel ve diamond gibi daha sert malzemelerle kolayca çizilebilir. Krizoprasın rengi, uzun süre doğrudan güneş ışığına veya aşırı sıcağa maruz kalırsa solabilir, bu nedenle değerli taşlarınızın rengine zarar verebilecek sert koşullara aşırı veya doğrudan maruz kalmamaya özen gösterin. Krizopras ılık, sabunlu su ve yumuşak bir bez veya fırça ile kolayca temizlenebilir. Sabunlu kalıntıları gidermek için iyice durulayın.

Krizoprasın doğal gözenekliliği sayesinde, diğer kimyasalların ve renklerin emilmesiyle kolayca boyanabilir veya boyanabilir. Bu nedenle, sert beyazlatıcı kimyasalların, özellikle de beyazlatıcı, parfüm ve sülfürik asidin kullanımından kaçının. Egzersiz yapmadan, spor yapmadan veya ev işleri yapmadan önce mutlaka mücevher ve mücevherleri çıkarın. Krizopras değerli taşlarını saklarken yumuşak bir bez kullanarak sarın ve daha fazla koruma için kumaş kaplı bir kutu içine yerleştirin.Eğer Krizopras kristali hayatınıza girmişse, onu duygusal bir makyaja ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret olarak kabul edin. İyimserlik, neşe ve mutluluğu tezahür ettirmesiyle bilinen Chrysoprase kristal taşı, kristal şifa dünyasının en iyi antidepresanlarından biridir. Depresyon, anksiyete ve stres gibi bahçe tipi duygusal hastalıkların bir kontrol listeniz varsa, Krizopras kristal özellikleri, hayata daha olumlu bir bakış açısını teşvik etmek için etkili bir reçetedir. Bu değerli taşı köşenizde tutun ve bulutlu havalarda bile her
Krizopras yeşil renkli bir taş çeşididir. kalsedon Zümrütler yeşil renklerini krom varlığından alırken, Krizoprasın parlak, ilkbahar yeşil rengi nikelin varlığının bir sonucudur. Mevcut nikel miktarı soluk sarıdan açık yeşile değişen bir renkte çok çeşitli renklere neden olur. Nikel kapanımları taşta hoş desenler oluşturduğundan, bu taşın parçaları genellikle çok güzeldir. Krizopras kalsedon ailesinin en değerli taşıdır ve eski kuyumcular tarafından zümrüt ile karıştırılırdı. Bu günlerde, yeşil elma renkli Krizopras çeşitliliği en çok bulunan renktir. Krizopras kriptokristalindir, yani çok ince kristallerden oluşur, aksine çıplak gözle görülemezler. ametist , sitrin ve diğer tür kristaller kuvars Akik, carnelian ve oniks , kriptokristalin ailesinin diğer örnekleridir. Krizopras, Moh’nun sertlik ölçeğinde 6-7 sertliğe sahiptir. Hem Mayıs hem de Haziran doğum taşı olarak aylara göre doğum taşları listesinde.

Krizopras Taşı Satış

Krizopras Taşı Satış

Venus-taş-Krizoberil-mineral.jpg
Krisoprase kelimesi Yunanca “altın veya sarı” anlamına gelen “chrys” kelimesinden ve “yeşil” anlamına gelen “prase” kelimesinden gelir. Krizopras, “Venüs’ün taşı” olarak anılırdı ve Yunanlılar, Romalılar ve Mısırlılar tarafından genellikle güzel, canlı yeşil renkleri nedeniyle mühürler, levhalar, mücevherler ve diğer süs eşyaları yapmak için kullanılırdı. Büyük İskender’in en sevdiği değerli taş olduğu söylenir.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla
Sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonları ile kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Lab Emerald’ı herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Lab Emerald’ı şu şekilde birleştirin:
Ocak doğum taşı simgesi
Şubat Birthstone simgesi
Mart Birthstone simgesi
Nisan doğum taşı simgesi
Birthstone May simgesi
Birthstone May simgesi
Haziran doğum taşı simgesi
Temmuz doğum taşı simgesi
Temmuz doğum taşı simgesi
Ağustos doğum taşı simgesi
Eylül doğum taşı simgesi
Eylül doğum taşı simgesi
Eylül doğum taşı simgesi
Ekim doğum taşı simgesi
Ekim doğum taşı simgesi
Ekim doğum taşı simgesi
Kasım doğum taşı simgesi
Kasım doğum taşı simgesi
Aralık Birthstone simgesi
Aralık Birthstone simgesi
Temmuz doğum taşı simgesi
Aralık Birthstone simgesi
White Topaz
hatıra yüzüğühatıra yüzüğü

Altın rengi seç:

krizopras-özellik-maden-facts.jpg
Krizopras, Almanya, Madagaskar, Zimbabve, Tanzanya, Hindistan , Kazakistan, Güney Afrika, Polonya, Kaliforniya, Brezilya , Batı Avustralya , Rusya ve ABD’de Arizona, Kaliforniya ve Oregon’da bulunabilir. Dünyada bugüne kadar bulunmuş en fazla Krizopras miktarı, Polonya’nın Szklary kentindeki bir madende bulundu. Bu maden 14. yüzyılda tamamen tükendi. En yüksek kalitede Krizopras Avustralya, Queensland’da bulunur, bu yüzden Avustralya’ya da denir. yeşim . ”

Krizopras

Krizopras

krizopras-fiziksel özellik şunlardır-sleep.jpg
Krizopras’ın etkilenen bölge üzerinde tutulursa herhangi bir yaranın iyileşmesini hızlandırmak için kullanıldığı söylenir. Ayrıca Chrysoprase’i yatağınıza yakın tutmanın geceleri iyileşme hızlarında olduğu söylenir. Krizopras ayrıca göz problemlerini iyileştirme, görme yeteneğini güçlendirme ve hormonal dengelemeye yardımcı olma gücüne sahiptir. Ayrıca, taşı yastığınızın altına koyarak uyku sorunu yaşayanlara da yardımcı olabilir. Genel olarak, Krizoprasın birinin tüm hastalıklardan iyileşmesine yardımcı olan bir değerli taş olduğu söylenir.
tamir-kırık-kalp-chrysoprase.jpg
Duygusal olarak, Krizoprasın sevgiyi, affetmeyi, şefkati, neşeyi ve mutluluğu, kendine güveni teşvik ettiği bilinir ve bunlardan endişe, depresyon ve beraberlik duygularından çok uzaktır. Krizopras, refah, bolluk, zihinsel berraklık çeker, sevgi çeker ve sezgilerinizi geliştirerek kişinin gerçekten merkezlenmesini sağlar. Kristal aynı zamanda sahip oldukları hediyelerden ve yeteneklerden faydalanmalarına yardımcı olacaktır, ancak unutmuş olabilir. Bu da yaratıcılığı teşvik eder ve yeni girişimlerde başarı kazanır. Ayrıca, Krizoprasın, kullanıcıya yeni özgüveniyle yardımcı olarak kırılmış bir kalbi onarmaya yardımcı olduğu için yeni sevgiyi çekme kabiliyetine sahip olduğu söylenir. Krizopras’ın ayrıca genel bir duygusal denge sağladığı söylenir.
care-of-the Krizopras-mineral gemstone.jpg
Krizopras ılık sabunlu su ve yumuşak bir bezle temizlenebilir. Her zaman sert ev kimyasallarından ve doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan uzak tutulmalıdır. Soluk renkler bazen koyu, nemli saklama yoluyla giderilebilir. zaman parlak tarafa bakmayı unutmayın.

Eğer anksiyete ve korku fırtına bulutları içeri girmeye başlar ve şiddetli rüzgarlar doğal huzurunuzun kepenklerini sallarsa, Krizopras kristal anlamını ve kalp çakrasıyla olan ilişkisini anlamanın zamanı gelmiştir. Rahatlatıcı ve dingin hisleri, anksiyete fırtınası çarptığında, özellikle kalbe yerleştirirseniz, aşırı çalışan bir sinir sistemini yatıştırmaya yardımcı olan iyileştirici kristal bir düzende yoğun duyguları serinletmeye yardımcı olur. Bu enerji merkezinin aktivasyonu, kalpte daha güçlü şifa enerjisi akışı sağlar; bu, yalnızca hücresel düzeyde dolaşımı artırmakla kalmaz aynı zamanda sizi kalpten yaşamaya ve evrensel sevgiyi kucaklamaya daha da yaklaştırır.

Serin ve sakinleştirici bir Kalsedon çeşidi olan bu değerli taş, dünyaya hükmetme arayışı sırasında iyileştirici güçlerini arayan Büyük İskender’in favorisiydi. Eski günlerde, bu nadir kuvars formunun tek kaynağı, güneybatı Polonya’da Aşağı Silezya olarak bilinen bir bölgeydi. Aslında, Demir Çağı kadar geriye uzanan Chrysoprase, Silezya oyma ve duvarcılıkta ortak bir özellikti. Krizopras’ı dekoratif sanata dahil etme geleneği 18. yüzyılda Prusya Kralı Frederick II ile devam etti. Bölgeyi ele geçirdikten sonra, Berlin yakınlarındaki Potsdam’daki en sevdiği sarayın salonlarını süslemek için yeşil Krizopras’ın toprak birikintilerini kullandı. Ama iyi hisler orada bitmiyor …

Krizopras Gümüş Kolye

Krizopras Gümüş Kolye

KRİSOPRAZ ANLAMI
Gizemli ve geniş evrenimizin daha geniş bağlamında, Krizopras kristali soluk mavi yeşil renkli ışınların bir parçasıdır. Cennetin resmi olan beyaz kumlara karşı fırlayan tropik zümrüt suları düşünün. Ve taş, istediğin zaman seni oraya ışınlayabilir. Onun eski bilgeliği, parlak beyaz bir ışıkla aydınlatılan iç huzuru turkuaz nehrinde yüzerken, sizi hakikatin ve aydınlanmanın ilahi ışığına yönlendirsin.

KRİSOPRAZ ANLAMI
Kendini koruma ve kinleri bırakma arasında her zaman ince bir çizgi vardır ve Chrysoprase kristal şifa özellikleri, bu hassas duygu dengesini desteklemek için mükemmeldir. Bağışla ve unut ya da felç ol. Krizopras kristal taş anlamının bilgeliği budur; Kalp Çakrayı harekete geçirin ve bir tur atma için bağışlayın. Bu büyülü taş bize bu tür toksik duygulardan kurtulmanın ne kadar iyi hissettirdiğini hatırlatıyor. Mutlu bir zihin durumu iyileşmeye doğru atılan ilk adımdır, bu yüzden Krizopras mücevherinizi veya taşı alın ve çıkarın. Başka bir deyişle, neşe ve iyimserliği simgeleyen taş olan Chrysoprase ile kafanızdan ve kalbe gidin.

KRİSOPRAZ İYİLEŞME ÖZELLİKLERİ
Tıpkı yoga pratiği gibi, Chrysoprase tamamen uyumla ilgilidir, bu da günlük sağlık rutininiz için gerekli bir katkı sağlar. Kalp çakranızı ortalayın ve sevgi dolu enerjisini evrene yaydığını hissedin. İç dengeyi korumak ve restore etmek için etkili bir iyileştirme düzeni, yoga matının dağınıklığı ve dikkat dağıtıcıları olmayan kutsal bir şifa alanında uzanmasıyla başlar. Odayı adaçayı leke sopasıyla lekeleyerek odayı temizleyin ve taşın yanına yanan bir mum yerleştirin; bu, şifa veren bir kristal tedavisi için modanın ayarlanmasına yardımcı olan hoş bir ayrıntıdır. Her elinde bir taş tutun ve çakralarınızdan akan pozitif titreşimleri, vücudun sol ve sağ taraflarını dengelemek için çalışırken görün.

Gezegenin hayat veren suları ile olan bağlantısı nedeniyle, Krizopras, sulara enerji vermek için de mükemmeldir. Banyo zamanı zaten büyülü, mumlar ve lüks baloncuklarla stresten kurtulma ve rahatlamada son nokta. Ancak suya Krizopras taşının yerleştirilmesi, suyun önleyici etkilerine karşı anteyi yükseltir. Küvette ıslanırken, göğsünüzün üzerinde tutun ve affetmeyi, olumlu içsel gelişmeyi ya da hayatınızdaki mucizeleri teşvik edip etmemeyi istediğinizi düşünün.

Rose Quartz ve Jade gibi diğer kalp çakra taşlarına benzer şekilde, Krizopras, sevginin bolluğunu çekmeye yardımcı olur, bu kalbin meseleleri olduğunda onu bir mücevher yapar. Kalp kırılması veya yalnızlık ile mücadele ediyorsanız, bu güzel taş sizi anında göz kamaştırıcı zümrüt sularla çevrili tropik bir cennetin saf sahil şeridinden uzağa fırlatma gücüne sahiptir.

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize göz atın ve sezgilerinizin sizi kristallerinize yönlendirmesine izin verin!

KRİZOPRAS TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Krizopras Taşı Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.60 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KRİZOPRAS TAŞI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • YEŞİL ELMA RENGİ
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Krizopras , silikon dioksitin şifreli bir şekli olan kalsedon kuvarsının farklı bir değerli taş kalitesi çeşididir. Krizopras, özellikle eşsiz olan ve kendine özgü

Krizopras Taşı

Krizopras Taşı

renklendirici ajanı sayesinde, opalescent minty, elma yeşili rengi için oldukça değerlidir. Yeşil değerli taşların çoğu demir (turmalin), krom (zümrüt) veya vanadyum (tsavorite garnet) ile renklendirilir, ancak Krizopras çekici rengini, aksi takdirde renksiz kuvars kristali içinde oluşan nikel safsızlıklarından alır. Krizopras, nadiren ve en değerli kalsedon kuvars çeşitlerinden biri olarak kabul edilir, ikincisi, sadece ‘chrycolcolla kalsedonu ‘ olarak da bilinen nadir yeşil-mavi taş silikalarındandır .

“Krisoprase” ismi, sırasıyla “altın” ve “pırasa” anlamına gelen “chrusos” ve “prason” sözcüklerinden kaynaklanmaktadır; pırasa yeşili rengine ve altın kapanımların varlığına atıfta bulunur. Krizopras sıklıkla nikel taşıyan serpantin kayalarının kuvars damarlarında ve yıpranmış nikel cevheri malzemelerinde meydana gelir. Krizopras, diğer tüm kriptokristalin kuvars çeşitleri gibi, büyütme altında bile ayrı parçacıklar olarak görülmeyecek kadar iyi kristallerden oluşur. Çok renkli desenleri ile ödüllendirilen kalsedonlu kuvars çeşitlerinin aksine, en iyi kalitede yeşimi hatırlatan katı ve canlı yeşil rengi için Krizopras istenmektedir.
Doğal Krizopras
Chrysoprase Gems Satın Alın
Resmi büyütmek için tıklayın
Krizoprasın Belirlenmesi Başa dönüş
Krizopras kalsedon kuvars özellikleri ve açık açık yeşil ila elma yeşili renkleriyle kolayca tanımlanabilir. Mohs ölçeğinde 6,5 ila 7 arasında bir sertliğe sahip olan yeşim , daha yumuşak ve tipik olarak daha az saydamdır, bu da onu kolayca Krizoprasdan ayırt edilebilir kılar. Prehnit benzer bir renge sahiptir, ancak tipik olarak Krizopras kadar canlı veya yoğun değildir. Varisitin ayrıca kafa karışıklığına neden olduğu bilinmektedir, ancak parlaklığı daha mumludur ve Krizoprasdan önemli ölçüde yumuşaktır. Krizopras ayrıca, farklı nikel izleriyle de ayırt edilebilir. Aslında, nikel ile renklendirilmiş diğer tek yeşil mücevher gaspeittir ; diğer tüm yeşil taşlar demir, krom veya vanadyum ile renklendirilir .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ MUHTEŞEM ELMA RENGİ RENK DOYUMU DOĞAL KRİZOPRAS TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

BOYUT :27 X 22 X 11 MM

Krizoprasın Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Krizopras birikintileri dünyanın her yerinden bulunabilir. En önemli kaynaklardan bazıları Avustralya, Brezilya, Almanya, Polonya, Rusya, Güney Afrika, Tanzanya, Zimbabve, Madagaskar, Hindistan, Kazakistan ve ABD’dir (Arizona, Oregon ve Kaliforniya). Daha önce, Yukarı Silezya, Polonya’daki Frankenstein (Zabkowice) madenleri, gem kalitesi Krizoprası için en bol bulunan kaynak oldu ancak bugün Avustralya, dünya arzının yaklaşık% 85’ini üretiyor. Orta Queensland (Avustralya) ‘dan çıkartılan Krizopras, birçok numunenin iyi kalitede yeşiminkine benzer yarı saydamlık ve renk sergileyerek, dünyanın en yüksek kalitede olduğu düşünülmektedir.

Krizopras Taşı Özellikleri

Krizopras Taşı Özellikleri

Krizopras Alımı ve Krizopras Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Krizopras Rengi
Krizopras rengi, açık yeşil renkli, yoğun derin, elma yeşili renk arasında değişebilir. Daha derin renkler daha çok arzu edilir olarak kabul edilir, ancak renk belli bir derinliğe ulaştığında, taş Krizopras kadar arzu edilmeyen ‘praz’ olarak sınıflandırılabilir. Krizopras rengi, uzun süre ısıya veya doğrudan ışığa maruz kaldığında solabilir, ancak birçok durumda, rutubet emildikten sonra renk yenilenebilir.

Krizopras Açıklık ve Parlaklık
Krizopras tipik olarak opaktır. Yarı saydam örnekler en değerli sayılır. Kesilip cilalandığında, balmumu cilaya vitrözdür. Çoğu Krizopras netlik açısından çok temizdir, ancak düzensiz, bulanık renk dağılımı oldukça yaygındır.

Krizopras Kesimi ve Şekli
Krizopras tipik olarak kabaşondan kesilir ve süs eşyaları, kameolar, intaglios, mühürler ve nişanlar dahil değerli taş oymaları için de çok popülerdir. En yaygın şekiller yuvarlakları, ovalleri, trilyonları, kalpleri ve armutları içerir. Krizopras tanecikleri ve yuvarlanan taşlar da oldukça popülerdir, ancak bunlar genellikle düşük dereceli malzemelerden yapılır.

Krizopras Tedavisi
Günümüzde çoğu Krizopras tamamen tedavi edilmemiştir. Bununla birlikte, boyalı yeşil akik gibi taklitler, Krizopras olarak ‘yanlış reklamı’ yapılabilir.

Krizopras Gemolojik Özellikler: Başa Dön
Kimyasal formül: Si02, Silisyum dioksit
Kristal yapı: Altıgen; mikrokristalik agrega
Renk: Yeşil, elma yeşili
Sertlik: Mohs ölçeğinde 6,5 ila 7
Kırılma indisi: 1.530 – 1.540
Yoğunluk: 2,58 – 2,64
dilinim: Yok; kırılma – kaba, kırılgan
Şeffaflık: Saydam ve opak
Çift Kırılma veya Doğruluk: 0.004’e kadar
Parlaklık: Mumlu için Vitreous
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Krizopras: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa dönüş
Mavi kalsedon dükkanı
Kalsedon Mücevherleri Satın Alın
Krizopras, çok büyük kuvars değerli taş ailesine aittir, ancak daha spesifik olarak, çeşitli kalsedon kuvarsıdır. Uzun yıllar boyunca kalsedonun fibröz (granüllerin aksine) çeşitli kriptokristal kuvars olduğu düşünülüyordu, ancak daha yakın zamanda, aslında kuvars ve moganitten oluştuğu keşfedildi; bir kuvars polimorfu. Kuvars ve moganit birbiriyle yakından ilişkili silikatlardır, ancak biraz değişken kristal oluşumlarına sahiptirler.

Yakında birbiriyle ilişkili birçok değerli taş türü vardır ve aynı zamanda benzer görünen ancak varisit , yeşim ( jadeit ve nefrit), prehnit ve smithsonit gibi türler ile ilgisi olmayan bazı değerli taşlar da vardır. Krom kalsedon, renk benzerlikleri nedeniyle sıklıkla Krizopras ile karıştırılır, ancak Krizopras nikel ile renklendirilirken, krom kalsedonu kromla renklendirilir.

Krizopras Taşı Faydaları

Krizopras Taşı Faydaları

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Krom kalsedon, kalsedon, akik, oniks, carnelian, bloodstone (heliotrope) ve jasper, yakından ilişkili en değerli taşlardır.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Dendritik akik , ateş akikleri, sardunya, sardonyx ve chrysocolla kalsedonları (değerli taş silisleri) en az bilinen taşlar arasındadır.

Krizopras Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler Başa dönüş
Krizopras’ın aklın bilinçli ve bilinçsiz alemlerini dengelemeye yardımcı olduğu söylenir. Mutluluk, koruma, başarı, arkadaşlık, iyi şans ve refah getirebilecek çok güçlü enerji ve kristal gücü taşır. Krizopras, iç kuvvet ve cesareti arttırır. Yunanlılar, Romalılar ve Mısırlılar, pek çok büyük gücü ve çekici yumuşak rengi için çok büyük ödüller aldı. Yunan efsanesine göre, Krizopras mutlu bir evlilik ve sağlık sağladı ve yarın aylar boyunca açık olanlara yerleştirildiğinde güçleri yeniden şarj edildi.

Fiziksel olarak, Krizoprasın görme gücünü artırabildiği, kan basıncını azaltabildiği ve romatizmadan gelen ağrıyı giderebileceği söyleniyor. Krizopras, zerafet, zarafet ve zihinsel el becerisi getiren güçlü bir taş. Ayrıca, aşağılık komplekslerini azaltabildiği ve özgüvenini artırarak kırık kalpleri düzeltebileceği düşünülmektedir. Krizopras, Kanser taşıdır ve yeryüzünün elementiyle ilişkilendirilir. Kalp çakrasını açmak, harekete geçirmek ve enerjilendirmek için idealdir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizopras Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Krizopras, günlük aşınma halkaları da dahil olmak üzere hemen hemen her tür mücevher uygulaması için uygun kılan çeşitli kalsedon kuvarsıdır. Cabochon tasarımlarında veya kameolar, nişanlar ve mühürler gibi süs taş oymaları olarak kullanılır. ‘Dar anlamda kalsedon’ kadar popüler değildir, ancak birçok değerli taş yüzük, kolye, kolye, iğne ve broşlarda hala çok yaygın olarak bulunabilir.

Krizopras Kolye

Krizopras Kolye

Krizoprasın en nadir ve en değerli kalsedon kuvars formlarından biri olarak kabul edilmesine rağmen, daha büyük boyutlu taşlar çok hesaplıdır. Krizopras renkleri hem cinsiyet açısından nötr olduğundan hem de açık yeşilden derin, ordu yeşili, ‘yakın-renge’ renklerine kadar değişebildiğinden hem erkekler hem de kadınlar için mükemmel bir seçimdir. Hafif yarı saydamlığı ve yumuşak parıltısı, gümüş, platin ve beyaz altın kaplamalara yerleştirildiğinde özellikle çarpıcı görünüyor.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Krizopras Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Krizopras sert taşlardan biri olarak kabul edilir. Bölünme olmadığından oldukça dayanıklıdır, ancak topaz, spinel ve diamond gibi daha sert malzemelerle kolayca çizilebilir. Krizoprasın rengi, uzun süre doğrudan güneş ışığına veya aşırı sıcağa maruz kalırsa solabilir, bu nedenle değerli taşlarınızın rengine zarar verebilecek sert koşullara aşırı veya doğrudan maruz kalmamaya özen gösterin. Krizopras ılık, sabunlu su ve yumuşak bir bez veya fırça ile kolayca temizlenebilir. Sabunlu kalıntıları gidermek için iyice durulayın.

Krizoprasın doğal gözenekliliği sayesinde, diğer kimyasalların ve renklerin emilmesiyle kolayca boyanabilir veya boyanabilir. Bu nedenle, sert beyazlatıcı kimyasalların, özellikle de beyazlatıcı, parfüm ve sülfürik asidin kullanımından kaçının. Egzersiz yapmadan, spor yapmadan veya ev işleri yapmadan önce mutlaka mücevher ve mücevherleri çıkarın. Krizopras değerli taşlarını saklarken yumuşak bir bez kullanarak sarın ve daha fazla koruma için kumaş kaplı bir kutu içine yerleştirin.Eğer Krizopras kristali hayatınıza girmişse, onu duygusal bir makyaja ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret olarak kabul edin. İyimserlik, neşe ve mutluluğu tezahür ettirmesiyle bilinen Chrysoprase kristal taşı, kristal şifa dünyasının en iyi antidepresanlarından biridir. Depresyon, anksiyete ve stres gibi bahçe tipi duygusal hastalıkların bir kontrol listeniz varsa, Krizopras kristal özellikleri, hayata daha olumlu bir bakış açısını teşvik etmek için etkili bir reçetedir. Bu değerli taşı köşenizde tutun ve bulutlu havalarda bile her
Krizopras yeşil renkli bir taş çeşididir. kalsedon Zümrütler yeşil renklerini krom varlığından alırken, Krizoprasın parlak, ilkbahar yeşil rengi nikelin varlığının bir sonucudur. Mevcut nikel miktarı soluk sarıdan açık yeşile değişen bir renkte çok çeşitli renklere neden olur. Nikel kapanımları taşta hoş desenler oluşturduğundan, bu taşın parçaları genellikle çok güzeldir. Krizopras kalsedon ailesinin en değerli taşıdır ve eski kuyumcular tarafından zümrüt ile karıştırılırdı. Bu günlerde, yeşil elma renkli Krizopras çeşitliliği en çok bulunan renktir. Krizopras kriptokristalindir, yani çok ince kristallerden oluşur, aksine çıplak gözle görülemezler. ametist , sitrin ve diğer tür kristaller kuvars Akik, carnelian ve oniks , kriptokristalin ailesinin diğer örnekleridir. Krizopras, Moh’nun sertlik ölçeğinde 6-7 sertliğe sahiptir. Hem Mayıs hem de Haziran doğum taşı olarak aylara göre doğum taşları listesinde.

Krizopras Taşı Satış

Krizopras Taşı Satış

Venus-taş-Krizoberil-mineral.jpg
Krisoprase kelimesi Yunanca “altın veya sarı” anlamına gelen “chrys” kelimesinden ve “yeşil” anlamına gelen “prase” kelimesinden gelir. Krizopras, “Venüs’ün taşı” olarak anılırdı ve Yunanlılar, Romalılar ve Mısırlılar tarafından genellikle güzel, canlı yeşil renkleri nedeniyle mühürler, levhalar, mücevherler ve diğer süs eşyaları yapmak için kullanılırdı. Büyük İskender’in en sevdiği değerli taş olduğu söylenir.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla
Sevdiklerinizin doğum taşları veya en sevdiğiniz renk kombinasyonları ile kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Lab Emerald’ı herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Lab Emerald’ı şu şekilde birleştirin:
Ocak doğum taşı simgesi
Şubat Birthstone simgesi
Mart Birthstone simgesi
Nisan doğum taşı simgesi
Birthstone May simgesi
Birthstone May simgesi
Haziran doğum taşı simgesi
Temmuz doğum taşı simgesi
Temmuz doğum taşı simgesi
Ağustos doğum taşı simgesi
Eylül doğum taşı simgesi
Eylül doğum taşı simgesi
Eylül doğum taşı simgesi
Ekim doğum taşı simgesi
Ekim doğum taşı simgesi
Ekim doğum taşı simgesi
Kasım doğum taşı simgesi
Kasım doğum taşı simgesi
Aralık Birthstone simgesi
Aralık Birthstone simgesi
Temmuz doğum taşı simgesi
Aralık Birthstone simgesi
White Topaz
hatıra yüzüğühatıra yüzüğü

Altın rengi seç:

krizopras-özellik-maden-facts.jpg
Krizopras, Almanya, Madagaskar, Zimbabve, Tanzanya, Hindistan , Kazakistan, Güney Afrika, Polonya, Kaliforniya, Brezilya , Batı Avustralya , Rusya ve ABD’de Arizona, Kaliforniya ve Oregon’da bulunabilir. Dünyada bugüne kadar bulunmuş en fazla Krizopras miktarı, Polonya’nın Szklary kentindeki bir madende bulundu. Bu maden 14. yüzyılda tamamen tükendi. En yüksek kalitede Krizopras Avustralya, Queensland’da bulunur, bu yüzden Avustralya’ya da denir. yeşim . ”

Krizopras

Krizopras

krizopras-fiziksel özellik şunlardır-sleep.jpg
Krizopras’ın etkilenen bölge üzerinde tutulursa herhangi bir yaranın iyileşmesini hızlandırmak için kullanıldığı söylenir. Ayrıca Chrysoprase’i yatağınıza yakın tutmanın geceleri iyileşme hızlarında olduğu söylenir. Krizopras ayrıca göz problemlerini iyileştirme, görme yeteneğini güçlendirme ve hormonal dengelemeye yardımcı olma gücüne sahiptir. Ayrıca, taşı yastığınızın altına koyarak uyku sorunu yaşayanlara da yardımcı olabilir. Genel olarak, Krizoprasın birinin tüm hastalıklardan iyileşmesine yardımcı olan bir değerli taş olduğu söylenir.
tamir-kırık-kalp-chrysoprase.jpg
Duygusal olarak, Krizoprasın sevgiyi, affetmeyi, şefkati, neşeyi ve mutluluğu, kendine güveni teşvik ettiği bilinir ve bunlardan endişe, depresyon ve beraberlik duygularından çok uzaktır. Krizopras, refah, bolluk, zihinsel berraklık çeker, sevgi çeker ve sezgilerinizi geliştirerek kişinin gerçekten merkezlenmesini sağlar. Kristal aynı zamanda sahip oldukları hediyelerden ve yeteneklerden faydalanmalarına yardımcı olacaktır, ancak unutmuş olabilir. Bu da yaratıcılığı teşvik eder ve yeni girişimlerde başarı kazanır. Ayrıca, Krizoprasın, kullanıcıya yeni özgüveniyle yardımcı olarak kırılmış bir kalbi onarmaya yardımcı olduğu için yeni sevgiyi çekme kabiliyetine sahip olduğu söylenir. Krizopras’ın ayrıca genel bir duygusal denge sağladığı söylenir.
care-of-the Krizopras-mineral gemstone.jpg
Krizopras ılık sabunlu su ve yumuşak bir bezle temizlenebilir. Her zaman sert ev kimyasallarından ve doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan uzak tutulmalıdır. Soluk renkler bazen koyu, nemli saklama yoluyla giderilebilir. zaman parlak tarafa bakmayı unutmayın.

Eğer anksiyete ve korku fırtına bulutları içeri girmeye başlar ve şiddetli rüzgarlar doğal huzurunuzun kepenklerini sallarsa, Krizopras kristal anlamını ve kalp çakrasıyla olan ilişkisini anlamanın zamanı gelmiştir. Rahatlatıcı ve dingin hisleri, anksiyete fırtınası çarptığında, özellikle kalbe yerleştirirseniz, aşırı çalışan bir sinir sistemini yatıştırmaya yardımcı olan iyileştirici kristal bir düzende yoğun duyguları serinletmeye yardımcı olur. Bu enerji merkezinin aktivasyonu, kalpte daha güçlü şifa enerjisi akışı sağlar; bu, yalnızca hücresel düzeyde dolaşımı artırmakla kalmaz aynı zamanda sizi kalpten yaşamaya ve evrensel sevgiyi kucaklamaya daha da yaklaştırır.

Serin ve sakinleştirici bir Kalsedon çeşidi olan bu değerli taş, dünyaya hükmetme arayışı sırasında iyileştirici güçlerini arayan Büyük İskender’in favorisiydi. Eski günlerde, bu nadir kuvars formunun tek kaynağı, güneybatı Polonya’da Aşağı Silezya olarak bilinen bir bölgeydi. Aslında, Demir Çağı kadar geriye uzanan Chrysoprase, Silezya oyma ve duvarcılıkta ortak bir özellikti. Krizopras’ı dekoratif sanata dahil etme geleneği 18. yüzyılda Prusya Kralı Frederick II ile devam etti. Bölgeyi ele geçirdikten sonra, Berlin yakınlarındaki Potsdam’daki en sevdiği sarayın salonlarını süslemek için yeşil Krizopras’ın toprak birikintilerini kullandı. Ama iyi hisler orada bitmiyor …

Krizopras Gümüş Kolye

Krizopras Gümüş Kolye

KRİSOPRAZ ANLAMI
Gizemli ve geniş evrenimizin daha geniş bağlamında, Krizopras kristali soluk mavi yeşil renkli ışınların bir parçasıdır. Cennetin resmi olan beyaz kumlara karşı fırlayan tropik zümrüt suları düşünün. Ve taş, istediğin zaman seni oraya ışınlayabilir. Onun eski bilgeliği, parlak beyaz bir ışıkla aydınlatılan iç huzuru turkuaz nehrinde yüzerken, sizi hakikatin ve aydınlanmanın ilahi ışığına yönlendirsin.

KRİSOPRAZ ANLAMI
Kendini koruma ve kinleri bırakma arasında her zaman ince bir çizgi vardır ve Chrysoprase kristal şifa özellikleri, bu hassas duygu dengesini desteklemek için mükemmeldir. Bağışla ve unut ya da felç ol. Krizopras kristal taş anlamının bilgeliği budur; Kalp Çakrayı harekete geçirin ve bir tur atma için bağışlayın. Bu büyülü taş bize bu tür toksik duygulardan kurtulmanın ne kadar iyi hissettirdiğini hatırlatıyor. Mutlu bir zihin durumu iyileşmeye doğru atılan ilk adımdır, bu yüzden Krizopras mücevherinizi veya taşı alın ve çıkarın. Başka bir deyişle, neşe ve iyimserliği simgeleyen taş olan Chrysoprase ile kafanızdan ve kalbe gidin.

KRİSOPRAZ İYİLEŞME ÖZELLİKLERİ
Tıpkı yoga pratiği gibi, Chrysoprase tamamen uyumla ilgilidir, bu da günlük sağlık rutininiz için gerekli bir katkı sağlar. Kalp çakranızı ortalayın ve sevgi dolu enerjisini evrene yaydığını hissedin. İç dengeyi korumak ve restore etmek için etkili bir iyileştirme düzeni, yoga matının dağınıklığı ve dikkat dağıtıcıları olmayan kutsal bir şifa alanında uzanmasıyla başlar. Odayı adaçayı leke sopasıyla lekeleyerek odayı temizleyin ve taşın yanına yanan bir mum yerleştirin; bu, şifa veren bir kristal tedavisi için modanın ayarlanmasına yardımcı olan hoş bir ayrıntıdır. Her elinde bir taş tutun ve çakralarınızdan akan pozitif titreşimleri, vücudun sol ve sağ taraflarını dengelemek için çalışırken görün.

Gezegenin hayat veren suları ile olan bağlantısı nedeniyle, Krizopras, sulara enerji vermek için de mükemmeldir. Banyo zamanı zaten büyülü, mumlar ve lüks baloncuklarla stresten kurtulma ve rahatlamada son nokta. Ancak suya Krizopras taşının yerleştirilmesi, suyun önleyici etkilerine karşı anteyi yükseltir. Küvette ıslanırken, göğsünüzün üzerinde tutun ve affetmeyi, olumlu içsel gelişmeyi ya da hayatınızdaki mucizeleri teşvik edip etmemeyi istediğinizi düşünün.

Rose Quartz ve Jade gibi diğer kalp çakra taşlarına benzer şekilde, Krizopras, sevginin bolluğunu çekmeye yardımcı olur, bu kalbin meseleleri olduğunda onu bir mücevher yapar. Kalp kırılması veya yalnızlık ile mücadele ediyorsanız, bu güzel taş sizi anında göz kamaştırıcı zümrüt sularla çevrili tropik bir cennetin saf sahil şeridinden uzağa fırlatma gücüne sahiptir.

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize göz atın ve sezgilerinizin sizi kristallerinize yönlendirmesine izin verin!