OTANT�K TA�

KYANİT TAŞI 4.38 KARAT ROYAL BLUE OVAL KESİM

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
kYANİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4.38 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • OVAL KESİM VVS KALİTE
 • ROYAL BLUE KYANİT TAŞI

Kyanit , alüminyum açısından zengin metamorfik pegmatitlerde ve / veya tortul kayalarda bulunan tipik bir mavi alüminosilikat mineralidir . İçinde Kyanit metamorfik kayalar genellikle dört daha yüksek basınçlar gösterir kbar’dan . Genellikle kuvarsda bulunur. Düşük basınçta ve düşük sıcaklıkta potansiyel olarak stabil olmasına rağmen, suyun aktivitesi genellikle muskovit , pirofilit veya kaolinit gibi sulu alüminosilikatlarla değiştirilecek koşullar altında yeterince yüksektir . Disten, reetikit ve siyanit olarak da bilinir. [4]

kYANİT TAŞI

kYANİT TAŞI

 

İLAN
Al 2 SiO 5’in polimorfları

Üç mineral, Al 2 SiO 5 kimyasal bileşime sahiptir . Bunlar disten, andaluzit ve sillimanittir. Siyanit, yüksek basınçlı polimorftur, yüksek sıcaklıkta sillimanit oluşur ve andaluzit, düşük basınçlı polimorftur.
kiyanit porselen evye

Kiyanit porselen evye: Vitrifiye armatürlerinin porselenlerinde kiyanit kullanılmaktadır. Telif hakkı iStockphoto / Carl Kelliher.
Kyanitin Birçok Endüstriyel Kullanımı

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL 1.KALİTE HİNDİSTAN 4.38 KARAT OVAL  KESİM EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI ROYAL BLUE KYANİT TAM RENK DOYUMU OTANTİK TAŞ KENDİ SAYFASI VE İŞ YERİ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR YERDE SATIŞ YAPMAMAKTADIR;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,BİLEKLİK VEYA KOLYE ÜCRETSİZ TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR;

 şekil :OVAL KESİM
    Boyut 12.20 x 9.10 x5.45 mm 
    Ağırlık: 4.38 Cts 
    Renk : ROYAL BLUE KYANİT VVS KALİTE
   Menşei HİNDİSTAN
    sertlik : 5.5– 6

Kiyanit, geniş bir ürün yelpazesi üretmek için kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklık fırınlarında kullanılan tuğla, harç ve fırın mobilyası gibi refrakter ürünlerin imalatında önemli bir kullanım alanı vardır. Dökümhaneler için, yüksek sıcaklıkta metallerin dökümü için kullanılan kalıplar genellikle disten ile yapılır.
İLAN

Distiyan, ısı direncinin önemli olduğu otomotiv ve demiryolu endüstrilerinde kullanılan ürünlerde de yer almaktadır. Bir tür kalsine disten olan Mullite, fren pabuçları ve debriyaj kaplamaları yapmak için kullanılır.
kiyanit buji

Kiyanit buji : Bu buji üzerindeki porselen izolatör disten ile yapılmıştır. Telif hakkı iStockphoto / Juergen Barry.
Yüksek Refrakter Dayanımlı Porselenlerde Kullanım

Kiyanit, yüksek ısıya dayanıklı porselen – çok yüksek sıcaklıklarda mukavemetini koruyan bir porselen – üretimi için son derece uygun hale getiren özelliklere sahiptir. Bu tip porselenin bilinen bir kullanımı, buji üzerindeki beyaz porselen izolatördür.

Kyanit, protez, lavabo ve banyo armatürleri yapmak için kullanılanlar gibi daha yaygın porselen formlarının bazılarında da kullanılır.
disten kesme çarkı

Kiyanit kesme taşı: Kyanit, kesici takımlarda ve taşlama taşlarında ısıya dayanıklı bir bağlama ortamı olarak kullanılır. Telif hakkı iStockphoto / Ron Sumners.
İLAN

Aşındırıcı Ürünlerde Kullanım

Siyanitin ısı direnci ve sertliği, onu taşlama çarkları ve kesme çarklarının imalatında kullanım için mükemmel bir malzeme haline getirmektedir. Birincil aşındırıcı olarak kullanılmaz; bunun yerine, aşındırıcı partikülleri bir tekerlek şeklinde bir arada tutan bağlayıcı maddenin bir parçası olarak kullanılır.
Isıtıldığında Kiyanitin Genişlemesi

Diğer minerallerin aksine disten, ısıtıldığında önemli ölçüde genişleyebilir. Partikül boyutuna, sıcaklıklara ve ısıtma koşullarına bağlı olarak, disten ısıtıldığında orijinal hacminin iki katına kadar genişleyebilir. Bu genişleme tahmin edilebilir. Bazı refrakter ürünlerin imalatında, bitmiş üründeki hacmi korumak için hammaddeye (ısıtma sırasında küçülen) belirli miktarlarda disten eklenir.
Kiyanit kabaşonları

Kyanit cabochon’lar: Kyanite genellikle “en cabochon” ya da yüzlü bir değerli taş olarak kesilir. Yukarıda gösterilenler, renkleri açıktan maviye, yeşile ve siyaha kadar değişen disten kabaşonlarıdır.
Bir Değerli Taş Olarak Kiyanit Kullanımı

Kyanite, tipik kuyumcu dükkanlarında nadiren karşılaşacağınız bir değerli taştır . Kuyumculukta seyrek olarak kullanıldığı için çoğu insan disten’i duymamıştır. “Egzotik” bir mücevher . Belki de onu bu kadar ilginç yapan şey budur?

kyanit5Bir değerli taş olarak veya mücevher olarak distenle ilgileniyorsanız, onu bulmak için en iyi yer zanaatkâr kuyumcu dükkanları veya bir mineral satıcısı ile ilişkili kuyumculardır. Bu işletmelerin sahibi olan insanlar muhtemelen distenit ile ilgilenecek ve onu ürün gruplarına dahil edeceklerdir.

Yüksek kaliteli ve güzel renkli disten, çekici ve arzu edilen kabaşonlara ve yontulmuş taşlara kesilebilir. Bunlar genellikle yüzüklerde, küpelerde, kolyelerde ve diğer takılarda kullanılır. Kiyanit ayrıca boncuk yapımında da kullanılır. Bu boncuklar genellikle düz bir geometriye sahiptir çünkü mineral tipik olarak ince bıçaklarda oluşur.
yönlü disten

Yönlü kyanit: Güzel bir koyu mavi renge sahip, yönlü bir kyanit değerli taş.
Kyanit Değerli Taşları Kesmek Zor

Siyanit, kesilmesi zor bir mineraldir çünkü birbirinden tamamen farklı iki sertliği vardır. Kiyanit kristalleri tipik olarak uzun, dar kanatlardır. Uzunluklarına paralel olarak yaklaşık 4,5’luk bir sertliğe, ancak bıçak genişliği boyunca 6,5 ila 7,0’lık bir sertliğe sahiptirler. Bu taşları işlemek için yetenekli kesicilere ihtiyaç vardır.
yeşil kiyanit kristalleri

Yeşil kiyanit kristalleri: Avery County, Kuzey Carolina’dan kuvarsit içinde yeşil kiyanit bıçakları. Numune yaklaşık dört inç (on santimetre) çapındadır.
Mavi Kiyanit – Yeşil Kiyanit

Değerli taş kalitesindeki kiyanitlerin çoğu mavi renktedir. Bununla birlikte, disten berrak, yeşil, siyah ve nadiren mor olabilir. Bazı disten değerli taşlar pleokroiktir (farklı yönlerden bakıldığında farklı renkler görünür).

Mavi kiyanit taşları, açık ve lacivert arasında sürekli bir renk aralığında bulunabilir. En popüler disten değerli taşlar, derin safir mavisi rengiyle şeffaftır. Bu sayfadaki fotoğraflarda bazı koyu mavi taşlar gösterilmektedir. Daha düşük renk yoğunluğuna sahip şeffaf mavi disten, mavi topaz veya mavi akuamarin gibi görünebilir .

Diyafoni
Şeffaftan yarı saydam
Spesifik yer çekimi
3,53 – 3,65 ölçülmüştür; 3.67 hesaplandı
Optik özellikler
Çift eksenli (-)
Kırılma indisi
nα = 1,712 – 1,718 nβ = 1,720 – 1,725 nγ = 1,727 – 1,734
Pleokroizm
Trichroic, renksizden soluk maviden maviye
2V açısı
78 ° -83 °
Referanslar
[1] [2] [3]

Kyanit, polimorf andaluzit ve polimorf sillimaniti de içeren alüminosilikat serisinin bir üyesidir . Kiyanit kuvvetle anizotropik olarak olmasıyla, sertlik kristalografik yönüne bağlı olarak değişir. Distenitte bu anizotropizm, belirleyici bir özellik olarak düşünülebilir.

1100 ° C dişten üstündeki sıcaklıklarda bozunur içine mullit ve vitröz silisten aşağıdaki reaksiyona göre: 3 (Al 2 O 3 · SiO 2 ) → 3Al 2 O 3 · 2SiO 2 + Kalıntı 2 . Bu dönüşüm bir genişlemeyle sonuçlanır. [5]

İsmi , Antik Yunanca κύανος kelimesinden türetilen camgöbeği rengiyle aynı kökenden gelmektedir. Bu genelde İngilizce’ye çevrildi Kyanos veya kuanos ve araçlarla “lacivert”.İçindekiler
KullanımlarDüzenle

Kyanit Taşı

Kyanit Taşı

Kyanit, esas olarak porselen tesisat ve tabak takımları dahil olmak üzere refrakter ve seramik ürünlerde kullanılmaktadır . Aynı zamanda elektronik, elektrik izolatörleri ve aşındırıcılarda da kullanılır .

Kyanit , kedinin gözünde chatoyancy gösterebilen yarı değerli bir değerli taş olarak kullanılmıştır , ancak bu kullanım anizotropizmi ve mükemmel bölünmesi ile sınırlıdır. Renk çeşitleri arasında, Tanzanya’dan yakın zamanda keşfedilen turuncu disten bulunur. [6] Turuncu renk, yapıya az miktarda manganez (Mn 3+ ) eklenmesinden kaynaklanmaktadır . [7]

Kyanit, bir kayanın metamorfizmaya uğradığı sıcaklığı, derinliği ve basıncı tahmin etmek için kullanılan indeks minerallerinden biridir .
Tanımlama için notlarDüzenle
Derin mavi disten

Siyanitin uzun, sütunlu kristalleri genellikle mineralin ve renginin (numune mavi olduğunda) iyi bir ilk göstergesidir. İlişkili mineraller yanı özellikle varlığı yararlı olan polimorf ait stavrolit dişten ile siklaşırsa. Ancak distenitin tanımlanmasındaki en faydalı özellik anizotropizmidir. Bir numunenin disten olduğundan şüpheleniliyorsa , dik eksenlerde birbirinden tamamen farklı iki sertlik değerine sahip olduğunun doğrulanması tanımlama için bir anahtardır; {001} ‘e paralel 5.5 ve {100}’ e paralel 7 sertliğe sahiptir. [1] [2]
OluşumDüzenle

Kyanit , esas olarak pelitik kayaçlar

Kyanit

Kyanit

ın yüksek basınçlı bölgesel metamorfizmasından kaynaklanan gnays , şist , pegmatit ve kuvars damarlarında bulunur . [8] Sedimanter kayaçlarda kırıntılı taneler halinde bulunur. [8] Bu ilişkili oluşur stavrolit , andalusit , sillimanit , talk , hornblend , Gedrit , mullit ve korindon . [1]
Kyanit, süper kıta Pangea’yı oluşturan iki kara kütlesinin bir sonucu olarak aşırı basınç altında oluşan Manhattan şistinde oluşur . [9]

KYANİT TAŞI 4.38 KARAT ROYAL BLUE OVAL KESİM

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
kYANİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4.38 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • OVAL KESİM VVS KALİTE
 • ROYAL BLUE KYANİT TAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kyanit , alüminyum açısından zengin metamorfik pegmatitlerde ve / veya tortul kayalarda bulunan tipik bir mavi alüminosilikat mineralidir . İçinde Kyanit metamorfik kayalar genellikle dört daha yüksek basınçlar gösterir kbar’dan . Genellikle kuvarsda bulunur. Düşük basınçta ve düşük sıcaklıkta potansiyel olarak stabil olmasına rağmen, suyun aktivitesi genellikle muskovit , pirofilit veya kaolinit gibi sulu alüminosilikatlarla değiştirilecek koşullar altında yeterince yüksektir . Disten, reetikit ve siyanit olarak da bilinir. [4]

kYANİT TAŞI

kYANİT TAŞI

 

İLAN
Al 2 SiO 5’in polimorfları

Üç mineral, Al 2 SiO 5 kimyasal bileşime sahiptir . Bunlar disten, andaluzit ve sillimanittir. Siyanit, yüksek basınçlı polimorftur, yüksek sıcaklıkta sillimanit oluşur ve andaluzit, düşük basınçlı polimorftur.
kiyanit porselen evye

Kiyanit porselen evye: Vitrifiye armatürlerinin porselenlerinde kiyanit kullanılmaktadır. Telif hakkı iStockphoto / Carl Kelliher.
Kyanitin Birçok Endüstriyel Kullanımı

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL 1.KALİTE HİNDİSTAN 4.38 KARAT OVAL  KESİM EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI ROYAL BLUE KYANİT TAM RENK DOYUMU OTANTİK TAŞ KENDİ SAYFASI VE İŞ YERİ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR YERDE SATIŞ YAPMAMAKTADIR;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,BİLEKLİK VEYA KOLYE ÜCRETSİZ TARAFIMIZCA YAPILACAKTIR;

 şekil :OVAL KESİM
    Boyut 12.20 x 9.10 x5.45 mm 
    Ağırlık: 4.38 Cts 
    Renk : ROYAL BLUE KYANİT VVS KALİTE
   Menşei HİNDİSTAN
    sertlik : 5.5– 6

Kiyanit, geniş bir ürün yelpazesi üretmek için kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklık fırınlarında kullanılan tuğla, harç ve fırın mobilyası gibi refrakter ürünlerin imalatında önemli bir kullanım alanı vardır. Dökümhaneler için, yüksek sıcaklıkta metallerin dökümü için kullanılan kalıplar genellikle disten ile yapılır.
İLAN

Distiyan, ısı direncinin önemli olduğu otomotiv ve demiryolu endüstrilerinde kullanılan ürünlerde de yer almaktadır. Bir tür kalsine disten olan Mullite, fren pabuçları ve debriyaj kaplamaları yapmak için kullanılır.
kiyanit buji

Kiyanit buji : Bu buji üzerindeki porselen izolatör disten ile yapılmıştır. Telif hakkı iStockphoto / Juergen Barry.
Yüksek Refrakter Dayanımlı Porselenlerde Kullanım

Kiyanit, yüksek ısıya dayanıklı porselen – çok yüksek sıcaklıklarda mukavemetini koruyan bir porselen – üretimi için son derece uygun hale getiren özelliklere sahiptir. Bu tip porselenin bilinen bir kullanımı, buji üzerindeki beyaz porselen izolatördür.

Kyanit, protez, lavabo ve banyo armatürleri yapmak için kullanılanlar gibi daha yaygın porselen formlarının bazılarında da kullanılır.
disten kesme çarkı

Kiyanit kesme taşı: Kyanit, kesici takımlarda ve taşlama taşlarında ısıya dayanıklı bir bağlama ortamı olarak kullanılır. Telif hakkı iStockphoto / Ron Sumners.
İLAN

Aşındırıcı Ürünlerde Kullanım

Siyanitin ısı direnci ve sertliği, onu taşlama çarkları ve kesme çarklarının imalatında kullanım için mükemmel bir malzeme haline getirmektedir. Birincil aşındırıcı olarak kullanılmaz; bunun yerine, aşındırıcı partikülleri bir tekerlek şeklinde bir arada tutan bağlayıcı maddenin bir parçası olarak kullanılır.
Isıtıldığında Kiyanitin Genişlemesi

Diğer minerallerin aksine disten, ısıtıldığında önemli ölçüde genişleyebilir. Partikül boyutuna, sıcaklıklara ve ısıtma koşullarına bağlı olarak, disten ısıtıldığında orijinal hacminin iki katına kadar genişleyebilir. Bu genişleme tahmin edilebilir. Bazı refrakter ürünlerin imalatında, bitmiş üründeki hacmi korumak için hammaddeye (ısıtma sırasında küçülen) belirli miktarlarda disten eklenir.
Kiyanit kabaşonları

Kyanit cabochon’lar: Kyanite genellikle “en cabochon” ya da yüzlü bir değerli taş olarak kesilir. Yukarıda gösterilenler, renkleri açıktan maviye, yeşile ve siyaha kadar değişen disten kabaşonlarıdır.
Bir Değerli Taş Olarak Kiyanit Kullanımı

Kyanite, tipik kuyumcu dükkanlarında nadiren karşılaşacağınız bir değerli taştır . Kuyumculukta seyrek olarak kullanıldığı için çoğu insan disten’i duymamıştır. “Egzotik” bir mücevher . Belki de onu bu kadar ilginç yapan şey budur?

kyanit5Bir değerli taş olarak veya mücevher olarak distenle ilgileniyorsanız, onu bulmak için en iyi yer zanaatkâr kuyumcu dükkanları veya bir mineral satıcısı ile ilişkili kuyumculardır. Bu işletmelerin sahibi olan insanlar muhtemelen distenit ile ilgilenecek ve onu ürün gruplarına dahil edeceklerdir.

Yüksek kaliteli ve güzel renkli disten, çekici ve arzu edilen kabaşonlara ve yontulmuş taşlara kesilebilir. Bunlar genellikle yüzüklerde, küpelerde, kolyelerde ve diğer takılarda kullanılır. Kiyanit ayrıca boncuk yapımında da kullanılır. Bu boncuklar genellikle düz bir geometriye sahiptir çünkü mineral tipik olarak ince bıçaklarda oluşur.
yönlü disten

Yönlü kyanit: Güzel bir koyu mavi renge sahip, yönlü bir kyanit değerli taş.
Kyanit Değerli Taşları Kesmek Zor

Siyanit, kesilmesi zor bir mineraldir çünkü birbirinden tamamen farklı iki sertliği vardır. Kiyanit kristalleri tipik olarak uzun, dar kanatlardır. Uzunluklarına paralel olarak yaklaşık 4,5’luk bir sertliğe, ancak bıçak genişliği boyunca 6,5 ila 7,0’lık bir sertliğe sahiptirler. Bu taşları işlemek için yetenekli kesicilere ihtiyaç vardır.
yeşil kiyanit kristalleri

Yeşil kiyanit kristalleri: Avery County, Kuzey Carolina’dan kuvarsit içinde yeşil kiyanit bıçakları. Numune yaklaşık dört inç (on santimetre) çapındadır.
Mavi Kiyanit – Yeşil Kiyanit

Değerli taş kalitesindeki kiyanitlerin çoğu mavi renktedir. Bununla birlikte, disten berrak, yeşil, siyah ve nadiren mor olabilir. Bazı disten değerli taşlar pleokroiktir (farklı yönlerden bakıldığında farklı renkler görünür).

Mavi kiyanit taşları, açık ve lacivert arasında sürekli bir renk aralığında bulunabilir. En popüler disten değerli taşlar, derin safir mavisi rengiyle şeffaftır. Bu sayfadaki fotoğraflarda bazı koyu mavi taşlar gösterilmektedir. Daha düşük renk yoğunluğuna sahip şeffaf mavi disten, mavi topaz veya mavi akuamarin gibi görünebilir .

Diyafoni
Şeffaftan yarı saydam
Spesifik yer çekimi
3,53 – 3,65 ölçülmüştür; 3.67 hesaplandı
Optik özellikler
Çift eksenli (-)
Kırılma indisi
nα = 1,712 – 1,718 nβ = 1,720 – 1,725 nγ = 1,727 – 1,734
Pleokroizm
Trichroic, renksizden soluk maviden maviye
2V açısı
78 ° -83 °
Referanslar
[1] [2] [3]

Kyanit, polimorf andaluzit ve polimorf sillimaniti de içeren alüminosilikat serisinin bir üyesidir . Kiyanit kuvvetle anizotropik olarak olmasıyla, sertlik kristalografik yönüne bağlı olarak değişir. Distenitte bu anizotropizm, belirleyici bir özellik olarak düşünülebilir.

1100 ° C dişten üstündeki sıcaklıklarda bozunur içine mullit ve vitröz silisten aşağıdaki reaksiyona göre: 3 (Al 2 O 3 · SiO 2 ) → 3Al 2 O 3 · 2SiO 2 + Kalıntı 2 . Bu dönüşüm bir genişlemeyle sonuçlanır. [5]

İsmi , Antik Yunanca κύανος kelimesinden türetilen camgöbeği rengiyle aynı kökenden gelmektedir. Bu genelde İngilizce’ye çevrildi Kyanos veya kuanos ve araçlarla “lacivert”.İçindekiler
KullanımlarDüzenle

Kyanit Taşı

Kyanit Taşı

Kyanit, esas olarak porselen tesisat ve tabak takımları dahil olmak üzere refrakter ve seramik ürünlerde kullanılmaktadır . Aynı zamanda elektronik, elektrik izolatörleri ve aşındırıcılarda da kullanılır .

Kyanit , kedinin gözünde chatoyancy gösterebilen yarı değerli bir değerli taş olarak kullanılmıştır , ancak bu kullanım anizotropizmi ve mükemmel bölünmesi ile sınırlıdır. Renk çeşitleri arasında, Tanzanya’dan yakın zamanda keşfedilen turuncu disten bulunur. [6] Turuncu renk, yapıya az miktarda manganez (Mn 3+ ) eklenmesinden kaynaklanmaktadır . [7]

Kyanit, bir kayanın metamorfizmaya uğradığı sıcaklığı, derinliği ve basıncı tahmin etmek için kullanılan indeks minerallerinden biridir .
Tanımlama için notlarDüzenle
Derin mavi disten

Siyanitin uzun, sütunlu kristalleri genellikle mineralin ve renginin (numune mavi olduğunda) iyi bir ilk göstergesidir. İlişkili mineraller yanı özellikle varlığı yararlı olan polimorf ait stavrolit dişten ile siklaşırsa. Ancak distenitin tanımlanmasındaki en faydalı özellik anizotropizmidir. Bir numunenin disten olduğundan şüpheleniliyorsa , dik eksenlerde birbirinden tamamen farklı iki sertlik değerine sahip olduğunun doğrulanması tanımlama için bir anahtardır; {001} ‘e paralel 5.5 ve {100}’ e paralel 7 sertliğe sahiptir. [1] [2]
OluşumDüzenle

Kyanit , esas olarak pelitik kayaçlar

Kyanit

Kyanit

ın yüksek basınçlı bölgesel metamorfizmasından kaynaklanan gnays , şist , pegmatit ve kuvars damarlarında bulunur . [8] Sedimanter kayaçlarda kırıntılı taneler halinde bulunur. [8] Bu ilişkili oluşur stavrolit , andalusit , sillimanit , talk , hornblend , Gedrit , mullit ve korindon . [1]
Kyanit, süper kıta Pangea’yı oluşturan iki kara kütlesinin bir sonucu olarak aşırı basınç altında oluşan Manhattan şistinde oluşur . [9]