OTANT�K TA�

KYANİT TAŞI (ROYAL BLUE) EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Kyanit Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ROYAL BLUE KYANİT TAŞI

Kiyanit, bazen disten, ranetit veya siyanit olarak adlandırılan değerli taş kalitesinde bir alüminyum silikattır. Adı, tipik mavi rengini ima eden, ‘derin

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

mavi’ anlamına gelen Yunanca ‘kuanos’ veya ‘kyanos’ kelimesinden türemiştir. Bununla birlikte,

maviye ek olarak, siyanit ayrıca renksiz, beyaz, gri, yeşil, turuncu veya sarı olabilir. Kiyanit ile, renk genellikle boyunca tutarlı değildir. Aslında, çoğu taş açık ve koyu renk bölgelerinin yanı sıra beyaz çizgiler veya lekeler de gösterir. Kiyanit hem andalusit hem de sillimanit polimorfudur. Polimorf değerli taşlar benzer kimyasal bileşimleri paylaşır, ancak farklı kristal yapılar sergilerler. Kiyanit, triklinik kristaller olarak oluşur, andalusit ve sillimanit , her ikisi de ortombiktir.

Kiyanitin en belirgin özelliği güçlü anizotropik özellikleridir. Çoğu mücevher bir dereceye kadar anizotropiktir, ancak siyanit, anizotropik değerli taşların en ünlüsüdür. Anizotropik değerli taşlar, kristalografik yönlerine bağlı olarak çeşitli özellikler gösterir. Kiyanit uzun eksenine paralel olarak kesildiğinde, sertliği Mohs ölçeğinde 4 ile 4,5 arasında değişebilir, ancak dik olarak kesildiğinde sertliği 6 ile 7 arasında değişebilir.

 

Kiyanit, alüminosilikat serisinin bir üyesidir ve anizotropizm olarak bilinen ayırt edici bir özellik sergiler. Kiyanit, çift sertliği ile kolayca tanımlanabilir. Birçok malzeme, farklı kristal yüzlerinde değişken sertlik sergiler, ancak siyanitin değişken sertliği de aynı kristalde görülebilir. Kendine özgü çift sertliği ve sık sık renk çizgileri ve lekelenme alışkanlıklarının bir sonucu olarak, kiyanitin diğer taşlardan tanımlanması çok kolay olabilir.

Kiyanit Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Kiyanit yatakları dünyanın birçok yerinde bulunabilir. En önemli kaynaklardan bazıları Avusturya, Burma, Brezilya, Kamboçya, Hindistan, Kenya, Myanmar, Nepal, Rusya, Sırbistan, İsviçre, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri (Connecticut, Pennsylvania, Kuzey Carolina ve Gürcistan) ve Zimbabwe’dir.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 19.68 OVAL KESİM KYANİT TAŞI (ROYAL BLUE)  3.35 KARAT KABOŞON YAKUT BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Tanzanya’da turuncu renkli siyanit keşfedildi. Yakın zamanda Kenya’nın Umba Vadisi’nde büyük deniz mavisi kristalleri de bulunmuştur. Nepal artık en iyi siyanit kaynaklarından biri olarak kabul edilmektedir. Nepal siyanitinin Seylan ve Madagaskar safirinin mavi rengine rakip olduğu söylenir.

Kiyanit Alımı ve Kiyanit Değerinin Belirlenmesi
Başa dönüş

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

Kiyanit Rengi
Kiyanit en sık mavinin çeşitli tonlarında ortaya çıkar. Daha az yaygın olarak renksiz, beyaz, gri, yeşil, sarı veya turuncu. Renksiz form, en değerli olan siyanit olmasına rağmen, nadirdir. En çok arzu edilen renk safir benzeri mavidir. Renk genellikle tutarsız ve eşit olmayan bir şekilde dağılmıştır. Renk zonlaması çoğu taşla ortaktır, bu da tek bir örnekte birden fazla mavi ton sergiledikleri anlamına gelir. Çizgiler ve lekeler yaygındır ve tipik olarak beyazdır, ancak çizgiler başka renklerde de oluşabilir.

Kiyanit Berraklığı ve Parlaklığı
Kiyanit yarı saydam şeffaf olabilir. Şeffaf örnekler en çok istenen durumdur. Neredeyse tüm siyanit taşları bazı gözle görülür kusurlar sergileyecektir. Renk bölgeleri genellikle iç kapanımlar için yanlıştır. 2 koloitin üzerinde bulunan siyanit taşlarının nadir olduğu düşünülmektedir. Kiyanit, gün ışığında en iyi şekilde görünür ve kesilip cilalandığında inci gibi parıltılı bir vitröz sergiler.

Kiyanit Kesim ve Şekil
Şeffaf siyanit tipik olarak kaplıdır, yarı saydam materyaller en sık kabaşonda kesilir. Cat’in gözü siyanit cabochons da mevcuttur. Kesim yapılırken, siyanitin sertliği doğrudan kesimi ile ilişkili olduğundan uygun yönlendirme gereklidir. En yaygın şekiller, en çok ağırlığı korudukları için ovalleri ve armutları içerir. Fancier şekilleri daha nadirdir ve mermiler, kalpler ve trilyonlar gibi daha yüksek primler talep edebilir, özellikle kalibre edilmiş boyutlarda kesildiğinde.

Kiyanit Tedavisi
Kiyanit tipik olarak muamele edilmez, ancak parlaklığı arttırmak için yağ veya diğer sentetik yağlama maddeleri ile muamele edilen belirli bölgelerden kiyanit raporları vardır. Kiyanit bazen bir taklit taş olarak kullanılır ve yanlış olarak daha pahalı mavi safir olarak alınıp satılabilir.

Kiyanit Gemolojik Özellikler:
Başa dönüş

 

Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Kiyanit: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar:
Başa dönüş
Kiyanit bir andalusit ve sillimanit polimorfudur. Üçü de alüminyum silikatlardır, ancak andalisit ve sillimanit her iki ortombiktir, ancak triklinik kristaller gibi siyanit formlarıdır. Farklı kristal yapılar oluşum sırasında jeolojik koşullara borçludur. Kiyanit daha düşük bir sıcaklıkta ve daha yüksek bir basınç ortamında oluşur; andalusit daha düşük bir sıcaklıkta ve daha düşük basınç koşullarında oluşur. Silimanit daha yüksek bir sıcaklıkta ve daha yüksek basınç koşullarında oluşur. Kiyanit genellikle mavi safir ve topaz ile karıştırılır. Safir (korindon), andalusit ve sillimanite ek olarak, kiyanit ayrıca talk, hornblend, kuvars, almandin ve albit ile yakın ilişki içindedir.

Doğal Kyanit Taşı

Doğal Kyanit Taşı

Kiyanit Metafizik ve Kristal İyileştirme Özellikleri
Başa dönüş

Kiyanitin kendini ifade etmede ve iletişimde yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca doğaüstü yetenekleri güçlendirdiği düşünülmektedir. Antik çağda, siyanit insan saçı tarafından askıya alındığında, Dünya’nın manyetik kuvvetini pusula iğnesiyle aynı şekilde takip edebileceğine inanılıyordu. Bu nedenle, birçok gezgin uzun yolculuklara çıktıklarında ve bilinmeyen bölgelere girdiklerinde yanlarında siyanit aldılar. Ayrıca, siyanitin vücudun iletişim merkezini açabileceği düşünülmektedir. Genellikle derin meditasyon için kullanılır ve en iyi, tüm çakralar üzerinde dengeleyici bir etkiye sahip olduğu düşünülse de, boğaz çakrasının yakınında giyilir.

Sitrin kuvars gibi , siyanitin hiçbir zaman negatif enerjileri biriktirmediği veya elinde tutmadığı söylenir, bu yüzden sinir temizliği gerektirir. Bu özellik nedeniyle, diğer taşlar ve kristalleri temizlemek ve temizlemek için kiyanit kullanılabilir. Kiyanit resmi bir doğum taşı değildir, herhangi bir burçla ilişkili değildir, ancak günümüzde metafizik taşların engin dünyasında kullanılan son derece önemli bir şifa kristalidir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Kiyanit Takı Tasarım Fikirleri
Başa dönüş

Kuyumculuk için, siyanit genellikle daha pahalı mavi safir için uygun fiyatlı bir alternatif olarak kullanılır, ancak kuyumculukta kullanımı mükemmel ayrılma ve değişken sertliği nedeniyle sınırlıdır. Sertliği kesimi ile ilgili olduğu için, en iyisi bir bileziğin veya günlük bir yüzüğün yaşayacağı strese maruz olmayan küpeler ve kolyeler için kullanılır. Chatoyancy sergileyen bazı taşlar (kedi gözü etkisi) halkalara yerleştirilmiş olabilir, ancak zaman zaman ve dikkatle giyilmelidir. Kiyanit, gümüş veya beyaz altın takı montajlarında en iyi görünen görünümdür.

Kiyanit, günümüzde en uygun değerli taşlardan biridir ve birçok ilginç görünüm sunabilir. Faceted kiyanit, parlak ve parlak tasarımlar için kullanılabilir ve kabaşon kesilip boncuklandığında doğal bir toprak çekiciliği sunabilir. Kuyumculukta kullanımına ek olarak, siyanit, cam üretimi, brülör uçları, bujiler, ısıtma elemanları ve elektrik yalıtkanları gibi bir dizi endüstriyel uygulama için de kullanılır. Kyanit, seramik endüstrisinde, özellikle porselen tesisat malzemeleri ve seramik kaplar için de kullanılır.

Kyanit Taşı Özellikleri

Kyanit Taşı Özellikleri

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Kiyanit Değerli Taş ve Mücevher Bakımı
Başa dönüş

Değerli taşlar nasıl temizlenirKiyanit oldukça dayanıklıdır, ancak diğer birçok değerli taşla karşılaştırıldığında, biraz kırılgandır. Elmas ve topaz gibi, kiyanit de taşın tek bir sert vuruş veya darbeyle ayrılmasına neden olabilecek mükemmel bir bölünmeye sahiptir. Elmas, safir, spinel ve diğer pek çok popüler cevherden daha yumuşaktır, bu nedenle çizik ve kırılmaları önlemek için siyanürü diğer değerli taşlarla karıştırmamak en iyisidir. Kiyanit temizlerken ultrasonik temizleyiciler veya buharlayıcılar kullanmaktan kaçının ve çamaşır suyu veya diğer sert kimyasallar ve temizleyicilerden kaçının. Kiyanit değerli taşları temizlerken, sadece su ve yumuşak bir sabun kullanın. Taşları yumuşak bir bezle silin ve sabunlu kalıntıyı gidermek için iyice durulayın.

Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya bahçe ya da bulaşık yıkama gibi ev işleriyle uğraşmadan önce mutlaka siyanit mücevherlerini çıkarın. Takıları çıkarırken, uçları zayıflatabileceğinden ve sonunda kaybedilmiş bir taşa yol açabileceğinden taştan çekmeyin. Kiyanit değerli taşları saklarken, diğer taşlardan uzak tutunuz. Onları yumuşak bir beze sarmak ve kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmek en iyisidir.Kiyanitten yüksek titreşim ve hızlı enerji aktarımı, daha önce hiç bulunmadığı yollar oluşturur. Evrensel bir köprü gibi, olağanüstü bir bağlantı kristalidir, zihin merkezlerini açar, telepatik ve psişik yetenekleri geliştirir, tüm iletişim çabalarındaki boşlukları kapatır ve şifa enerjisi vermek veya almak için bir bağlantı sağlar. Hemen çakraları ve ince bedenleri hizalar, huzur ve sakinlik veren bir etki yaratır. Derin meditatif hallere geçiş yapmak için istisnai bir taş. [Simmons, 223] [Ahsian, 224-225] [Melodi, 363-364]

Citrine gibi, Kyanite de gezegendeki negatif enerjiyi biriktirmeyen veya koruyamayan iki mineralden biridir ve bu nedenle hiçbir zaman temizlemeye ihtiyaç duymaz. Kyanitin enerjisi uygulamada sınırsızdır, onu metafiziksel amaçlar için mükemmel bir taş yapar ve diğer kristalleri temizlemek ve temizlemek için kullanılabilir. [Melody, 363] [Eason, 225]

Kiyanit, çoğu zaman şeffaf veya sedefli bir parlaklıkla saydam olabilen, çizgili, uzun bıçaklı kristaller şeklinde oluşan bir alüminyum silikat mineralidir. Metafiziksel kullanımdaki en yaygın renkler beyaz, çivit mavisi, yeşil ve siyahla kaplı mavidir, ancak Kyanit beyaz, gri, pembe, sarı ve en son keşfedilen portakallarda ortaya çıkabilir. Kiyanit, “derin mavi” anlamına gelen kuanos veya kyanos adlı Yunan eserinden gelir ve bir zamanlar yaygın olarak “iki güç” anlamına gelen Disthene olarak adlandırılır. Ayrıca Rhaeticide ve Syanite olarak da bilinir. En belirgin özelliği anizotropizmi, dik eksenlerde iki farklı sertlikle iki yönde mükemmel ayrılma kabiliyetidir. [Simmons, 223] [Wikipedia.org]

Kyanite, endüstriyel dünyada yüksek dirençli porselenlerde, refrakter tuğlalarda, harçlarda, fırın mobilyalarında ve döküm kalıplarında, otomobil ve demiryolu endüstrisinde, fren pabuçları, taşlama taşları ve kesme disklerinde ve standart porselenlerinde kullanılır. takma dişler, evyeler ve banyo armatürleri. Çok şeffaf ve çekici renkli olan siyanit kristalleri, cabochon ve faceted değerli taşlara kesilebilir ve “egzotik” taşlar olarak kabul edilir.

metafiziksel kullanımlarKiyanit Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Kiyanit, başkalarına sadakat ve adil muamele verir. Anlaşmazlıklar ve anlaşmazlıklar yoluyla çalışmaya yardımcı olur ve hasarlı ilişkilerin onarımında yardımcı olabilir. Müzakerelerde, diplomatik misyonlarda, tahkim ve uyumsuz insanlar arasındaki diğer iletişim biçimlerinde, farklı enerjilerin rezonansa girmelerine ve ortak bir frekans bulmalarına izin verir. [Simmons, 224] [Ahsian, 224]

Kyanit El işçiliği Yüzük

Kyanit El işçiliği Yüzük

İşyerinde, Kyanite iyi bir iletişimi teşvik eder, farklı inançlar ve fikirler arasındaki boşluğu doldurur ve kendini ifade etmeyi ve gerçeği söylemeyi teşvik eder. Bir gruba hitap ederken veya bir seminer veya takım toplantısı düzenlerken Kyanite’yi tutun veya kullanın. İletişim becerilerini keskinleştirir ve soruları cevaplarken veya doğaçlama yapması gerektiğinde özellikle yararlıdır. [Hall, 167] [Eason, 225] [Ahsian, 224]

Yaşamda yolunu kaybetmiş ya da kendi kendini tahrip edici bir davranış döngüsünü kırmaya çalışanlar için, geri dönmek için bir güçlendirme şebekesinde Kyanit kullanın. Merkezi bir Kyanitten yayılan altı farklı yöne yayılan küçük Kyanit bıçak sıralarını yerleştirin. Her gece zihninde farklı bir yolda yürümek, görüntüleri ve fikirleri kendiliğinden oluşturmak için kullanın. Artık şebekeye ihtiyaç duymadığınız sürece devam edin. [Eason, 225]

Unutulmuş çocukluk anılarına erişmek veya sizi rahatsız eden bir kelimeyi veya ismi hatırlamak için, kaşınızın ortasına Kyanite ile dokunun. [Eason, 225]

Başkalarıyla entegrasyonu zor olan veya herhangi bir şekilde fiziksel olarak farklı olan çocuklar, popülerliklerini artırmak için Kyanite bıçaklarını dış mekanlarının veya okul kıyafetlerinin yakınında tutun. [Eason, 225]

Kara Kiyanit, topraklama enerjileriyle, dünyayı kirleten ve gezegenin evrimine yardım edenlerle bağlantı kurarak çevresel iyileşmeyi destekler. [Salon II, 172]

bölen

şifalı kristaller
Kiyanit İyileştirme Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerine geçmez. Bu web sitesinde yer alan, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedaviler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza başvurun. veya alternatif tedavilere, diyetlere, takviyelere veya egzersiz programlarına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücüKiyanit Fiziksel Şifa Enerjisi
Kiyanit, başkalarına sadakat ve adil muamele verir. Anlaşmazlıklar ve anlaşmazlıklar yoluyla çalışmaya yardımcı olur ve hasarlı ilişkilerin onarımında yardımcı olabilir. Müzakerelerde, diplomatik misyonlarda, tahkim ve uyumsuz insanlar arasındaki diğer iletişim biçimlerinde, farklı enerjilerin rezonansa girmelerine ve ortak bir frekans bulmalarına izin verir. [Simmons, 224] [Ahsian, 224]

Kyanit Yüzük

Kyanit Yüzük

İşyerinde, Kyanite iyi bir iletişimi teşvik eder, farklı inançlar ve fikirler arasındaki boşluğu doldurur ve kendini ifade etmeyi ve gerçeği söylemeyi teşvik eder. Bir gruba hitap ederken veya bir seminer veya takım toplantısı düzenlerken Kyanite’yi tutun veya kullanın. İletişim becerilerini keskinleştirir ve soruları cevaplarken veya doğaçlama yapması gerektiğinde özellikle yararlıdır. [Hall, 167] [Eason, 225] [Ahsian, 224]

Yaşamda yolunu kaybetmiş ya da kendi kendini tahrip edici bir davranış döngüsünü kırmaya çalışanlar için, geri dönmek için bir güçlendirme şebekesinde Kyanit kullanın. Merkezi bir Kyanitten yayılan altı farklı yöne yayılan küçük Kyanit bıçak sıralarını yerleştirin. Her gece zihninde farklı bir yolda yürümek, görüntüleri ve fikirleri kendiliğinden oluşturmak için kullanın. Artık şebekeye ihtiyaç duymadığınız sürece devam edin. [Eason, 225]

Unutulmuş çocukluk anılarına erişmek veya sizi rahatsız eden bir kelimeyi veya ismi hatırlamak için, kaşınızın ortasına Kyanite ile dokunun. [Eason, 225]

Başkalarıyla entegrasyonu zor olan veya herhangi bir şekilde fiziksel olarak farklı olan çocuklar, popülerliklerini artırmak için Kyanite bıçaklarını dış mekanlarının veya okul kıyafetlerinin yakınında tutun. [Eason, 225]

Kara Kiyanit, topraklama enerjileriyle, dünyayı kirleten ve gezegenin evrimine yardım edenlerle bağlantı kurarak çevresel iyileşmeyi destekler. [Salon II, 172]

fiziksel şifa kristal kullanımlarıKiyanit Duygusal Şifa Enerjisi
Kiyanitin sıklığı, kişinin tüm yönlerinin, kişinin kimliğinin benzersizliğini yaratan çeşitli ilgi alanlarının, becerilerinin ve bilgisinin ve kişinin Dünyadaki Ruh yolu ve yaşamı doyurucu bir meslek bulmak için nasıl kullanılabileceğini incelemeyi teşvik eder. Sezgisel rehberliği dinlemeyi ve amaç bütünlüğü ile yaşamayı teşvik eder. [Ahsian, 224] [Gienger, 34] [Salon II, 171]

Kiyanit, mağdur veya kaderci zihniyetin üstesinden gelmeye ve enerjisel alanda tıkanmalar yaratan yinelenen duygusal kalıplara istifa etmesine yardımcı olur. Kiyanit bu kalıplarla bağlantıyı kurabilir ve hızlı bir şekilde yeni enerji akışı yaratabilir ve birinin dünyaya bakışında bir kayma yaratabilir. Aşırı durumlarda işlevsel kalan bir kişiye yardımcı olur, daha mantıklı bir düşünme yolu sunar ve kararlı eylemi teşvik eder. [Ahsian, 225] [Gienger, 34]

kristallerle çakra dengelemeKiyanit Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Kiyanit, tüm çakraları ve ince bedenleri anında hizalayarak yolları ve meridyenleri temizler. Qi’yi fiziksel vücuda geri yükler ve tüm insana sakinleştirici bir etki sağlar. Mavi ve çivit enerjileri ile Kyanite, Boğaz ve Üçüncü Göz Çakralarını özellikle uyarıyor, iletişimi ve her seviyede psişik farkındalığı artırıyor. [Melody, 363-364] [Salon, 167]

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

Boğaz Çakrası vücudun sesidir. Aslında, diğer çakralardan gelen enerjinin ifade edilmesini sağlayan bir basınç valfidir. Engellenirse veya dengesiz ise, diğer çakraların sağlığını etkileyebilir. Boğaz çakrası dengede ve açık olduğunda, ne düşündüğümüzü ve ne hissettiğimizi ifade etmenizi sağlar. Kişisel gerçeğimizi dünyaya taşıyarak fikirlerimizi, inançlarımızı ve duygularımızı iletebiliriz. Beden ve ruh içinde kolay bir enerji akışına sahibiz. Alt çakralardan yukarı doğru çıkan enerji, serbest ifadeyi ve doğal tahliyeyi mümkün kılan yoluna devam edebilir. Mavi kristal enerji boğaz çakrasının önünü kesecek ve dengeleyecektir. Mavinin koyu tonları gerçeğin gücünü arttırırken, açık tonları esneklik, rahatlama ve denge gücünü taşır.

Üçüncü Göz olarak da adlandırılan Kaş Çakrası algımızın ve emrimizin merkezidir. Görüşümüzü ve dünyadaki günlük farkındalığı yönlendirir. Bilincimiz burada bulunur ve bu çakra ile kendimizle ilişki kurarız. Önemli ve önemsiz olanı, verilerden ve gösterimlerden ayıran anlamı dengeler. Vücuttaki enerji akışını emreder. Kaş çakrası dengede olduğunda, açıkça görüyoruz ve ne gördüğümüzü anlıyoruz. Görsel ipuçlarını yorumlayabiliriz ve algımız yüksek. Düşüncelerimiz ve içimizdeki iç iletişim, sağlıklı ve canlı. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız. Sessizce gözlemci ve yansıtıcı olabiliriz. Tüm çakraların içindeki enerji akışını kontrol edebiliriz. İndigo kristalleri kaş çakrasının dengesizliklerini tedavi etmek için kullanılır. Sessiz bir renk, gizem ve bilgelik ve yargılardan biri.

Yeşil Kiyanit kalbin gerçeği ile bağlanır. Kalp Çakrası , göğüs kemiğinin merkezine yakın bir konumdadır ve dış dünyayla olan etkileşimi düzenler. Neyi kucakladığımızı ve neye karşı koyduğumuzu kontrol eder, bize çevre içinde kendimiz olma dengeleyici yeteneği verir. Yeşil kristal enerji, tıkanıklıkları gidermek ve kalp çakranızı dengelemek için kullanılır, bu da kendi ihtiyaç ve duygularımızı net bir şekilde anlamamıza yardımcı olur. Bs Duygusal ilişkilerin ebbs ve akışlarıyla başa çıkabilir, döngüsel niteliklerini anlayabilir ve değişiklikleri kabul edebiliriz.

Siyah Kiyanit, herhangi bir çakrada engellenmiş enerjileri temizleyebilir ve hem toprak hem de enerji verir. R Genellikle omurganın dibinde bulunan Baz Çakra ile ilişkilendirilir ve kinestetik duygu ve hareket için enerjiyi kontrol eder. Vücut için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir.

bölen

manevi kristallerKiyanit Manevi Enerji
Ruhsal olarak, Kyanite kör kader veya yerinden edilemez karma fikrini ortadan kaldırır ve bireyin hayatında sebepler ve ilişkiler yaratmada kendi kendine oynadığı rolü ve geçmişi dengelemek için gereken eylemi ortaya çıkarır. Yanılsama, öfke ve hayal kırıklığını giderir ve mantıklı, doğrusal düşünceyi arttırır. Ruhsal enerjiyi topraklar, yüksek akla bağlanır, bütünlük ve olgunlaşmayı getirir. Kiyanit ayrıca ölüm yoluyla geçiş yapanlar için de yararlıdır. [Hall, 167]

 

KYANİT TAŞI (ROYAL BLUE) EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Kyanit Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ROYAL BLUE KYANİT TAŞI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kiyanit, bazen disten, ranetit veya siyanit olarak adlandırılan değerli taş kalitesinde bir alüminyum silikattır. Adı, tipik mavi rengini ima eden, ‘derin

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

mavi’ anlamına gelen Yunanca ‘kuanos’ veya ‘kyanos’ kelimesinden türemiştir. Bununla birlikte,

maviye ek olarak, siyanit ayrıca renksiz, beyaz, gri, yeşil, turuncu veya sarı olabilir. Kiyanit ile, renk genellikle boyunca tutarlı değildir. Aslında, çoğu taş açık ve koyu renk bölgelerinin yanı sıra beyaz çizgiler veya lekeler de gösterir. Kiyanit hem andalusit hem de sillimanit polimorfudur. Polimorf değerli taşlar benzer kimyasal bileşimleri paylaşır, ancak farklı kristal yapılar sergilerler. Kiyanit, triklinik kristaller olarak oluşur, andalusit ve sillimanit , her ikisi de ortombiktir.

Kiyanitin en belirgin özelliği güçlü anizotropik özellikleridir. Çoğu mücevher bir dereceye kadar anizotropiktir, ancak siyanit, anizotropik değerli taşların en ünlüsüdür. Anizotropik değerli taşlar, kristalografik yönlerine bağlı olarak çeşitli özellikler gösterir. Kiyanit uzun eksenine paralel olarak kesildiğinde, sertliği Mohs ölçeğinde 4 ile 4,5 arasında değişebilir, ancak dik olarak kesildiğinde sertliği 6 ile 7 arasında değişebilir.

 

Kiyanit, alüminosilikat serisinin bir üyesidir ve anizotropizm olarak bilinen ayırt edici bir özellik sergiler. Kiyanit, çift sertliği ile kolayca tanımlanabilir. Birçok malzeme, farklı kristal yüzlerinde değişken sertlik sergiler, ancak siyanitin değişken sertliği de aynı kristalde görülebilir. Kendine özgü çift sertliği ve sık sık renk çizgileri ve lekelenme alışkanlıklarının bir sonucu olarak, kiyanitin diğer taşlardan tanımlanması çok kolay olabilir.

Kiyanit Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Kiyanit yatakları dünyanın birçok yerinde bulunabilir. En önemli kaynaklardan bazıları Avusturya, Burma, Brezilya, Kamboçya, Hindistan, Kenya, Myanmar, Nepal, Rusya, Sırbistan, İsviçre, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri (Connecticut, Pennsylvania, Kuzey Carolina ve Gürcistan) ve Zimbabwe’dir.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 19.68 OVAL KESİM KYANİT TAŞI (ROYAL BLUE)  3.35 KARAT KABOŞON YAKUT BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Tanzanya’da turuncu renkli siyanit keşfedildi. Yakın zamanda Kenya’nın Umba Vadisi’nde büyük deniz mavisi kristalleri de bulunmuştur. Nepal artık en iyi siyanit kaynaklarından biri olarak kabul edilmektedir. Nepal siyanitinin Seylan ve Madagaskar safirinin mavi rengine rakip olduğu söylenir.

Kiyanit Alımı ve Kiyanit Değerinin Belirlenmesi
Başa dönüş

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

Kiyanit Rengi
Kiyanit en sık mavinin çeşitli tonlarında ortaya çıkar. Daha az yaygın olarak renksiz, beyaz, gri, yeşil, sarı veya turuncu. Renksiz form, en değerli olan siyanit olmasına rağmen, nadirdir. En çok arzu edilen renk safir benzeri mavidir. Renk genellikle tutarsız ve eşit olmayan bir şekilde dağılmıştır. Renk zonlaması çoğu taşla ortaktır, bu da tek bir örnekte birden fazla mavi ton sergiledikleri anlamına gelir. Çizgiler ve lekeler yaygındır ve tipik olarak beyazdır, ancak çizgiler başka renklerde de oluşabilir.

Kiyanit Berraklığı ve Parlaklığı
Kiyanit yarı saydam şeffaf olabilir. Şeffaf örnekler en çok istenen durumdur. Neredeyse tüm siyanit taşları bazı gözle görülür kusurlar sergileyecektir. Renk bölgeleri genellikle iç kapanımlar için yanlıştır. 2 koloitin üzerinde bulunan siyanit taşlarının nadir olduğu düşünülmektedir. Kiyanit, gün ışığında en iyi şekilde görünür ve kesilip cilalandığında inci gibi parıltılı bir vitröz sergiler.

Kiyanit Kesim ve Şekil
Şeffaf siyanit tipik olarak kaplıdır, yarı saydam materyaller en sık kabaşonda kesilir. Cat’in gözü siyanit cabochons da mevcuttur. Kesim yapılırken, siyanitin sertliği doğrudan kesimi ile ilişkili olduğundan uygun yönlendirme gereklidir. En yaygın şekiller, en çok ağırlığı korudukları için ovalleri ve armutları içerir. Fancier şekilleri daha nadirdir ve mermiler, kalpler ve trilyonlar gibi daha yüksek primler talep edebilir, özellikle kalibre edilmiş boyutlarda kesildiğinde.

Kiyanit Tedavisi
Kiyanit tipik olarak muamele edilmez, ancak parlaklığı arttırmak için yağ veya diğer sentetik yağlama maddeleri ile muamele edilen belirli bölgelerden kiyanit raporları vardır. Kiyanit bazen bir taklit taş olarak kullanılır ve yanlış olarak daha pahalı mavi safir olarak alınıp satılabilir.

Kiyanit Gemolojik Özellikler:
Başa dönüş

 

Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Kiyanit: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar:
Başa dönüş
Kiyanit bir andalusit ve sillimanit polimorfudur. Üçü de alüminyum silikatlardır, ancak andalisit ve sillimanit her iki ortombiktir, ancak triklinik kristaller gibi siyanit formlarıdır. Farklı kristal yapılar oluşum sırasında jeolojik koşullara borçludur. Kiyanit daha düşük bir sıcaklıkta ve daha yüksek bir basınç ortamında oluşur; andalusit daha düşük bir sıcaklıkta ve daha düşük basınç koşullarında oluşur. Silimanit daha yüksek bir sıcaklıkta ve daha yüksek basınç koşullarında oluşur. Kiyanit genellikle mavi safir ve topaz ile karıştırılır. Safir (korindon), andalusit ve sillimanite ek olarak, kiyanit ayrıca talk, hornblend, kuvars, almandin ve albit ile yakın ilişki içindedir.

Doğal Kyanit Taşı

Doğal Kyanit Taşı

Kiyanit Metafizik ve Kristal İyileştirme Özellikleri
Başa dönüş

Kiyanitin kendini ifade etmede ve iletişimde yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca doğaüstü yetenekleri güçlendirdiği düşünülmektedir. Antik çağda, siyanit insan saçı tarafından askıya alındığında, Dünya’nın manyetik kuvvetini pusula iğnesiyle aynı şekilde takip edebileceğine inanılıyordu. Bu nedenle, birçok gezgin uzun yolculuklara çıktıklarında ve bilinmeyen bölgelere girdiklerinde yanlarında siyanit aldılar. Ayrıca, siyanitin vücudun iletişim merkezini açabileceği düşünülmektedir. Genellikle derin meditasyon için kullanılır ve en iyi, tüm çakralar üzerinde dengeleyici bir etkiye sahip olduğu düşünülse de, boğaz çakrasının yakınında giyilir.

Sitrin kuvars gibi , siyanitin hiçbir zaman negatif enerjileri biriktirmediği veya elinde tutmadığı söylenir, bu yüzden sinir temizliği gerektirir. Bu özellik nedeniyle, diğer taşlar ve kristalleri temizlemek ve temizlemek için kiyanit kullanılabilir. Kiyanit resmi bir doğum taşı değildir, herhangi bir burçla ilişkili değildir, ancak günümüzde metafizik taşların engin dünyasında kullanılan son derece önemli bir şifa kristalidir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Kiyanit Takı Tasarım Fikirleri
Başa dönüş

Kuyumculuk için, siyanit genellikle daha pahalı mavi safir için uygun fiyatlı bir alternatif olarak kullanılır, ancak kuyumculukta kullanımı mükemmel ayrılma ve değişken sertliği nedeniyle sınırlıdır. Sertliği kesimi ile ilgili olduğu için, en iyisi bir bileziğin veya günlük bir yüzüğün yaşayacağı strese maruz olmayan küpeler ve kolyeler için kullanılır. Chatoyancy sergileyen bazı taşlar (kedi gözü etkisi) halkalara yerleştirilmiş olabilir, ancak zaman zaman ve dikkatle giyilmelidir. Kiyanit, gümüş veya beyaz altın takı montajlarında en iyi görünen görünümdür.

Kiyanit, günümüzde en uygun değerli taşlardan biridir ve birçok ilginç görünüm sunabilir. Faceted kiyanit, parlak ve parlak tasarımlar için kullanılabilir ve kabaşon kesilip boncuklandığında doğal bir toprak çekiciliği sunabilir. Kuyumculukta kullanımına ek olarak, siyanit, cam üretimi, brülör uçları, bujiler, ısıtma elemanları ve elektrik yalıtkanları gibi bir dizi endüstriyel uygulama için de kullanılır. Kyanit, seramik endüstrisinde, özellikle porselen tesisat malzemeleri ve seramik kaplar için de kullanılır.

Kyanit Taşı Özellikleri

Kyanit Taşı Özellikleri

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Kiyanit Değerli Taş ve Mücevher Bakımı
Başa dönüş

Değerli taşlar nasıl temizlenirKiyanit oldukça dayanıklıdır, ancak diğer birçok değerli taşla karşılaştırıldığında, biraz kırılgandır. Elmas ve topaz gibi, kiyanit de taşın tek bir sert vuruş veya darbeyle ayrılmasına neden olabilecek mükemmel bir bölünmeye sahiptir. Elmas, safir, spinel ve diğer pek çok popüler cevherden daha yumuşaktır, bu nedenle çizik ve kırılmaları önlemek için siyanürü diğer değerli taşlarla karıştırmamak en iyisidir. Kiyanit temizlerken ultrasonik temizleyiciler veya buharlayıcılar kullanmaktan kaçının ve çamaşır suyu veya diğer sert kimyasallar ve temizleyicilerden kaçının. Kiyanit değerli taşları temizlerken, sadece su ve yumuşak bir sabun kullanın. Taşları yumuşak bir bezle silin ve sabunlu kalıntıyı gidermek için iyice durulayın.

Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya bahçe ya da bulaşık yıkama gibi ev işleriyle uğraşmadan önce mutlaka siyanit mücevherlerini çıkarın. Takıları çıkarırken, uçları zayıflatabileceğinden ve sonunda kaybedilmiş bir taşa yol açabileceğinden taştan çekmeyin. Kiyanit değerli taşları saklarken, diğer taşlardan uzak tutunuz. Onları yumuşak bir beze sarmak ve kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmek en iyisidir.Kiyanitten yüksek titreşim ve hızlı enerji aktarımı, daha önce hiç bulunmadığı yollar oluşturur. Evrensel bir köprü gibi, olağanüstü bir bağlantı kristalidir, zihin merkezlerini açar, telepatik ve psişik yetenekleri geliştirir, tüm iletişim çabalarındaki boşlukları kapatır ve şifa enerjisi vermek veya almak için bir bağlantı sağlar. Hemen çakraları ve ince bedenleri hizalar, huzur ve sakinlik veren bir etki yaratır. Derin meditatif hallere geçiş yapmak için istisnai bir taş. [Simmons, 223] [Ahsian, 224-225] [Melodi, 363-364]

Citrine gibi, Kyanite de gezegendeki negatif enerjiyi biriktirmeyen veya koruyamayan iki mineralden biridir ve bu nedenle hiçbir zaman temizlemeye ihtiyaç duymaz. Kyanitin enerjisi uygulamada sınırsızdır, onu metafiziksel amaçlar için mükemmel bir taş yapar ve diğer kristalleri temizlemek ve temizlemek için kullanılabilir. [Melody, 363] [Eason, 225]

Kiyanit, çoğu zaman şeffaf veya sedefli bir parlaklıkla saydam olabilen, çizgili, uzun bıçaklı kristaller şeklinde oluşan bir alüminyum silikat mineralidir. Metafiziksel kullanımdaki en yaygın renkler beyaz, çivit mavisi, yeşil ve siyahla kaplı mavidir, ancak Kyanit beyaz, gri, pembe, sarı ve en son keşfedilen portakallarda ortaya çıkabilir. Kiyanit, “derin mavi” anlamına gelen kuanos veya kyanos adlı Yunan eserinden gelir ve bir zamanlar yaygın olarak “iki güç” anlamına gelen Disthene olarak adlandırılır. Ayrıca Rhaeticide ve Syanite olarak da bilinir. En belirgin özelliği anizotropizmi, dik eksenlerde iki farklı sertlikle iki yönde mükemmel ayrılma kabiliyetidir. [Simmons, 223] [Wikipedia.org]

Kyanite, endüstriyel dünyada yüksek dirençli porselenlerde, refrakter tuğlalarda, harçlarda, fırın mobilyalarında ve döküm kalıplarında, otomobil ve demiryolu endüstrisinde, fren pabuçları, taşlama taşları ve kesme disklerinde ve standart porselenlerinde kullanılır. takma dişler, evyeler ve banyo armatürleri. Çok şeffaf ve çekici renkli olan siyanit kristalleri, cabochon ve faceted değerli taşlara kesilebilir ve “egzotik” taşlar olarak kabul edilir.

metafiziksel kullanımlarKiyanit Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Kiyanit, başkalarına sadakat ve adil muamele verir. Anlaşmazlıklar ve anlaşmazlıklar yoluyla çalışmaya yardımcı olur ve hasarlı ilişkilerin onarımında yardımcı olabilir. Müzakerelerde, diplomatik misyonlarda, tahkim ve uyumsuz insanlar arasındaki diğer iletişim biçimlerinde, farklı enerjilerin rezonansa girmelerine ve ortak bir frekans bulmalarına izin verir. [Simmons, 224] [Ahsian, 224]

Kyanit El işçiliği Yüzük

Kyanit El işçiliği Yüzük

İşyerinde, Kyanite iyi bir iletişimi teşvik eder, farklı inançlar ve fikirler arasındaki boşluğu doldurur ve kendini ifade etmeyi ve gerçeği söylemeyi teşvik eder. Bir gruba hitap ederken veya bir seminer veya takım toplantısı düzenlerken Kyanite’yi tutun veya kullanın. İletişim becerilerini keskinleştirir ve soruları cevaplarken veya doğaçlama yapması gerektiğinde özellikle yararlıdır. [Hall, 167] [Eason, 225] [Ahsian, 224]

Yaşamda yolunu kaybetmiş ya da kendi kendini tahrip edici bir davranış döngüsünü kırmaya çalışanlar için, geri dönmek için bir güçlendirme şebekesinde Kyanit kullanın. Merkezi bir Kyanitten yayılan altı farklı yöne yayılan küçük Kyanit bıçak sıralarını yerleştirin. Her gece zihninde farklı bir yolda yürümek, görüntüleri ve fikirleri kendiliğinden oluşturmak için kullanın. Artık şebekeye ihtiyaç duymadığınız sürece devam edin. [Eason, 225]

Unutulmuş çocukluk anılarına erişmek veya sizi rahatsız eden bir kelimeyi veya ismi hatırlamak için, kaşınızın ortasına Kyanite ile dokunun. [Eason, 225]

Başkalarıyla entegrasyonu zor olan veya herhangi bir şekilde fiziksel olarak farklı olan çocuklar, popülerliklerini artırmak için Kyanite bıçaklarını dış mekanlarının veya okul kıyafetlerinin yakınında tutun. [Eason, 225]

Kara Kiyanit, topraklama enerjileriyle, dünyayı kirleten ve gezegenin evrimine yardım edenlerle bağlantı kurarak çevresel iyileşmeyi destekler. [Salon II, 172]

bölen

şifalı kristaller
Kiyanit İyileştirme Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerine geçmez. Bu web sitesinde yer alan, tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedaviler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza başvurun. veya alternatif tedavilere, diyetlere, takviyelere veya egzersiz programlarına başlamadan önce sağlık uzmanı.)

kristallerin iyileştirici gücüKiyanit Fiziksel Şifa Enerjisi
Kiyanit, başkalarına sadakat ve adil muamele verir. Anlaşmazlıklar ve anlaşmazlıklar yoluyla çalışmaya yardımcı olur ve hasarlı ilişkilerin onarımında yardımcı olabilir. Müzakerelerde, diplomatik misyonlarda, tahkim ve uyumsuz insanlar arasındaki diğer iletişim biçimlerinde, farklı enerjilerin rezonansa girmelerine ve ortak bir frekans bulmalarına izin verir. [Simmons, 224] [Ahsian, 224]

Kyanit Yüzük

Kyanit Yüzük

İşyerinde, Kyanite iyi bir iletişimi teşvik eder, farklı inançlar ve fikirler arasındaki boşluğu doldurur ve kendini ifade etmeyi ve gerçeği söylemeyi teşvik eder. Bir gruba hitap ederken veya bir seminer veya takım toplantısı düzenlerken Kyanite’yi tutun veya kullanın. İletişim becerilerini keskinleştirir ve soruları cevaplarken veya doğaçlama yapması gerektiğinde özellikle yararlıdır. [Hall, 167] [Eason, 225] [Ahsian, 224]

Yaşamda yolunu kaybetmiş ya da kendi kendini tahrip edici bir davranış döngüsünü kırmaya çalışanlar için, geri dönmek için bir güçlendirme şebekesinde Kyanit kullanın. Merkezi bir Kyanitten yayılan altı farklı yöne yayılan küçük Kyanit bıçak sıralarını yerleştirin. Her gece zihninde farklı bir yolda yürümek, görüntüleri ve fikirleri kendiliğinden oluşturmak için kullanın. Artık şebekeye ihtiyaç duymadığınız sürece devam edin. [Eason, 225]

Unutulmuş çocukluk anılarına erişmek veya sizi rahatsız eden bir kelimeyi veya ismi hatırlamak için, kaşınızın ortasına Kyanite ile dokunun. [Eason, 225]

Başkalarıyla entegrasyonu zor olan veya herhangi bir şekilde fiziksel olarak farklı olan çocuklar, popülerliklerini artırmak için Kyanite bıçaklarını dış mekanlarının veya okul kıyafetlerinin yakınında tutun. [Eason, 225]

Kara Kiyanit, topraklama enerjileriyle, dünyayı kirleten ve gezegenin evrimine yardım edenlerle bağlantı kurarak çevresel iyileşmeyi destekler. [Salon II, 172]

fiziksel şifa kristal kullanımlarıKiyanit Duygusal Şifa Enerjisi
Kiyanitin sıklığı, kişinin tüm yönlerinin, kişinin kimliğinin benzersizliğini yaratan çeşitli ilgi alanlarının, becerilerinin ve bilgisinin ve kişinin Dünyadaki Ruh yolu ve yaşamı doyurucu bir meslek bulmak için nasıl kullanılabileceğini incelemeyi teşvik eder. Sezgisel rehberliği dinlemeyi ve amaç bütünlüğü ile yaşamayı teşvik eder. [Ahsian, 224] [Gienger, 34] [Salon II, 171]

Kiyanit, mağdur veya kaderci zihniyetin üstesinden gelmeye ve enerjisel alanda tıkanmalar yaratan yinelenen duygusal kalıplara istifa etmesine yardımcı olur. Kiyanit bu kalıplarla bağlantıyı kurabilir ve hızlı bir şekilde yeni enerji akışı yaratabilir ve birinin dünyaya bakışında bir kayma yaratabilir. Aşırı durumlarda işlevsel kalan bir kişiye yardımcı olur, daha mantıklı bir düşünme yolu sunar ve kararlı eylemi teşvik eder. [Ahsian, 225] [Gienger, 34]

kristallerle çakra dengelemeKiyanit Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Kiyanit, tüm çakraları ve ince bedenleri anında hizalayarak yolları ve meridyenleri temizler. Qi’yi fiziksel vücuda geri yükler ve tüm insana sakinleştirici bir etki sağlar. Mavi ve çivit enerjileri ile Kyanite, Boğaz ve Üçüncü Göz Çakralarını özellikle uyarıyor, iletişimi ve her seviyede psişik farkındalığı artırıyor. [Melody, 363-364] [Salon, 167]

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

Boğaz Çakrası vücudun sesidir. Aslında, diğer çakralardan gelen enerjinin ifade edilmesini sağlayan bir basınç valfidir. Engellenirse veya dengesiz ise, diğer çakraların sağlığını etkileyebilir. Boğaz çakrası dengede ve açık olduğunda, ne düşündüğümüzü ve ne hissettiğimizi ifade etmenizi sağlar. Kişisel gerçeğimizi dünyaya taşıyarak fikirlerimizi, inançlarımızı ve duygularımızı iletebiliriz. Beden ve ruh içinde kolay bir enerji akışına sahibiz. Alt çakralardan yukarı doğru çıkan enerji, serbest ifadeyi ve doğal tahliyeyi mümkün kılan yoluna devam edebilir. Mavi kristal enerji boğaz çakrasının önünü kesecek ve dengeleyecektir. Mavinin koyu tonları gerçeğin gücünü arttırırken, açık tonları esneklik, rahatlama ve denge gücünü taşır.

Üçüncü Göz olarak da adlandırılan Kaş Çakrası algımızın ve emrimizin merkezidir. Görüşümüzü ve dünyadaki günlük farkındalığı yönlendirir. Bilincimiz burada bulunur ve bu çakra ile kendimizle ilişki kurarız. Önemli ve önemsiz olanı, verilerden ve gösterimlerden ayıran anlamı dengeler. Vücuttaki enerji akışını emreder. Kaş çakrası dengede olduğunda, açıkça görüyoruz ve ne gördüğümüzü anlıyoruz. Görsel ipuçlarını yorumlayabiliriz ve algımız yüksek. Düşüncelerimiz ve içimizdeki iç iletişim, sağlıklı ve canlı. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız. Sessizce gözlemci ve yansıtıcı olabiliriz. Tüm çakraların içindeki enerji akışını kontrol edebiliriz. İndigo kristalleri kaş çakrasının dengesizliklerini tedavi etmek için kullanılır. Sessiz bir renk, gizem ve bilgelik ve yargılardan biri.

Yeşil Kiyanit kalbin gerçeği ile bağlanır. Kalp Çakrası , göğüs kemiğinin merkezine yakın bir konumdadır ve dış dünyayla olan etkileşimi düzenler. Neyi kucakladığımızı ve neye karşı koyduğumuzu kontrol eder, bize çevre içinde kendimiz olma dengeleyici yeteneği verir. Yeşil kristal enerji, tıkanıklıkları gidermek ve kalp çakranızı dengelemek için kullanılır, bu da kendi ihtiyaç ve duygularımızı net bir şekilde anlamamıza yardımcı olur. Bs Duygusal ilişkilerin ebbs ve akışlarıyla başa çıkabilir, döngüsel niteliklerini anlayabilir ve değişiklikleri kabul edebiliriz.

Siyah Kiyanit, herhangi bir çakrada engellenmiş enerjileri temizleyebilir ve hem toprak hem de enerji verir. R Genellikle omurganın dibinde bulunan Baz Çakra ile ilişkilendirilir ve kinestetik duygu ve hareket için enerjiyi kontrol eder. Vücut için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir.

bölen

manevi kristallerKiyanit Manevi Enerji
Ruhsal olarak, Kyanite kör kader veya yerinden edilemez karma fikrini ortadan kaldırır ve bireyin hayatında sebepler ve ilişkiler yaratmada kendi kendine oynadığı rolü ve geçmişi dengelemek için gereken eylemi ortaya çıkarır. Yanılsama, öfke ve hayal kırıklığını giderir ve mantıklı, doğrusal düşünceyi arttırır. Ruhsal enerjiyi topraklar, yüksek akla bağlanır, bütünlük ve olgunlaşmayı getirir. Kiyanit ayrıca ölüm yoluyla geçiş yapanlar için de yararlıdır. [Hall, 167]