OTANT�K TA�

KYANİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
KYANİT TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14.43 GR
 • 17.60 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HAS TAŞ KYANİT TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

KYANİT TAŞI YÜZÜK

Adını anlamı, bazen “kyanos” olarak anılacaktır Yunanca kelime kuanos türer mavi derin bir tipik mavi disten, silikat

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

mineral yaygın bulunan alüminyum bakımından zengin metamorfik pegmatitler ve / veya tortul kayaçlar . Içinde disten metamorfik kayalardan genelde dört daha yüksek basınçlar gösterir kbar’dan . Düşük basınç ve düşük sıcaklıkta, potansiyel olarak stabil, ancak su aktivitesi bu gibi sulu alüminosilikatlar ile değiştirildiği bu koşullar altında genellikle yeterince yüksek olduğu , muskovit , pirofilit ya da kaolen . Dişten de disten, rhaeticite ve Cyanite olarak bilinir.

Kyanit üyesi olan alüminosilikat da içeren dizi, polimorf andaluzit ve polimorf sillimanit . Kyanit kuvvetle anizotropik onun ki, sertlik kristalografik yönüne bağlı olarak değişir. kiyanit, bu anizotropizmi belirleyici özelliği olarak kabul edilebilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 17.60 CRT KYANİT TAŞI MÜKEMMEL RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

1100 ° C disten üzerindeki sıcaklıklarda ayrışır içine mullit ve vitreus silika aşağıdaki reaksiyon yoluyla: 3 (Al 2 O 3 · SiO 2) 3Al 2 O 3 · 2SiO 2 + SiO2 →. Bu dönüşüm, bir genişleme ile sonuçlanır. [4]
Disten öncelikle kullanılan refrakter dahil ve seramik ürünler, porselen sıhhi tesisat armatürleri ve bulaşıklar . Ayrıca elektronik, kullanılan elektrik izolatörleri ve aşındırıcılar .

Kyanit Taş Yüzük

Kyanit Taş Yüzük

Dişten bir yarı değerli olarak kullanılmıştır taş kedi gözü görüntüleyebilir, chatoyancy bu kullanımı, anizotropizmi ve kusursuz bölünme ile sınırlı olsa da,. Renk çeşitleri son zamanlarda Tanzanya turuncu disten keşfetti içerir. [ Kaynak belirtilmeli ] turuncu renk nedeniyle küçük miktarlarda dahil olan manganez yapısında (Mn 3+). [5]

Kyanit biridir indeks mineraller bir kaya uğrar sıcaklık, derinlik ve basınç tahmin etmek için kullanılır metamorfizma .

Kimlik [Notlar düzenlemek ]

Koyu mavi disten
Kyanit en uzun, sütunlu kristaller genellikle iyi bir ilk mineral göstergesi, yanı sıra renk (örnek olduğunda mavi) bulunmaktadır. İlgili mineraller, hem de özellikle varlığı yararlı olan polimorflar ve stavrolit dişten sık sık ortaya çıkar. Ancak, disten belirlenmesinde en yararlı özelliği onun anizotropizmi olduğunu. Bir iki belirgin farklı olduğunu doğrulayarak, disten olmak için bir örnek şüphelenirse sertlik dik eksenler üzerinde kimlik için bir anahtardır; Bu {100} ile {001}, 7 paralel 5.5 paralel bir sertliğe sahiptir. [1] [2]

Bulunduğu [ değiştir ]
Disten meydana gnays , şist , pegmatit ve kuvars damarlarında yüksek basınç bölgesel ortaya çıkan metamorfizma esas ve Pelitik kayalar . [ Kaynak belirtilmeli ] Bu tortul kayaçların kırıntılı taneler olarak ortaya çıkar. [ Kaynak belirtilmeli ] Bu ilişkili oluşur stavrolit , andaluzit , sillimanit , talk , hornblend , Gedrit , mullit ve korindon . [1]

Disten oluşur Manhattan şist süperkıta oluşan iki kara bir sonucu olarak aşırı basınç altında oluşmuş, Pangaea . [6]

Kaynaklar [ değiştir ]
Kiyanit Taş Bilgileri
Tarih ve Tanıtım – Kyanite Hakkında
Dişten zaman disten, rhaeticite ya Cyanite olarak ifade edilen bir taş kaliteli alüminyum silikattır. Onun adı, tipik mavi renk kastederek, ‘derin mavi’ anlamına gelen Yunanca kelime ‘kuanos’ veya ‘kyanos’ türetilmiştir. Bununla birlikte, yeşil ilave olarak, dişten de renksiz bir beyaz, gri, yeşil, turuncu veya sarı olabilir. disten ile renk genellikle boyunca tutarlı değildir. Aslında, beyaz çizgiler veya lekeler ile birlikte koyu renk bölgelerine ışığın en taşları sergi alanları,. Dişten andalusit ve sillimanit her ikisinin bir polimorftur. Polimorf taşlar benzer kimyasal bileşimleri paylaşan, ancak farklı kristal yapıları sergilerler. Disten triklinik kristaller, süre olarak formlar andaluzit ve sillimanit hem ortorombik vardır.

Kyanit en belirgin özelliği güçlü olan anizotropik özellikleri. Çoğu taşlar bir ölçüde anizotropik, ancak kyanit anizotropik taşların en ünlü olanıdır. Anizotropik taşlar sergi kristalografik yönüne bağlı olarak, özellikleri değiştirilerek. dişten uzun eksenine paralel olarak kesilir ise, sertlik 4’ten Mohs ölçeğinde 4.5 arasında değişir, ancak dik kesildiğinde, sertlik, 6 ile 7 arasında olabilir.

Kyanit Taşı Doğal Yüzük

Kyanit Taşı Doğal Yüzük

Kiyanit belirlenmesi Geri Yukarıya
Dişten alüminosilikat dizisinin üyesi olup anizotropizmi olarak bilinen ayrı bir özelliğini sergiler. Kiyanit çok kolay olan, çift sertlik ile tespit edilebilir. Birçok malzeme, değişik kristal yüzlerinin değişken sertlik sergiler, ancak dişten değişken sertliği aynı kristal görülebilir. onun farklı iki sertlik ve renk çizgiler ve blotching onun sık alışkanlığı sonucunda, kıyanit diğer Mücevher belirlemek çok kolay olabilir.

Kyanit Kökeni ve taş Kaynakları dön
Disten yatakları dünyada birçok yerlerde bulunabilir. en önemli kaynaklardan bazıları Avusturya, Burma, Brezilya, Kamboçya, Hindistan, Kenya, Myanmar, Nepal, Rusya, Sırbistan, İsviçre, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri (Connecticut, Pennsylvania, Kuzey Carolina ve Georgia) ve Zimbabwe yer alıyor.

Turuncu disten son zamanlarda Tanzanya keşfedilmiştir. Büyük çamurcun kristalleri yakın zamanda Kenya’nın Umba Vadisi’nde bulunmuştur. Nepal artık yaygın iyi disten kaynaklarından biri olarak kabul edilir. Nepal disten ince Seylan ve Madagaskar safir mavi renk rakip söyleniyor.

Kyanit Alış ve Kyanite Değerini Belirleme Başa Dön
Kiyanit Renk

Disten en sık mavi çeşitli tonlarında olur. Daha az sıklıkla, renksiz, beyaz, gri, yeşil, sarı ya da turuncu. renksiz formu disten değil ama en değerli form nadir olduğunu. en çok arzu edilen renk safir gibi mavidir. Renk çoğu zaman tutarsız ve dengesiz dağıtılmış olduğunu. Renkli imar tek bir numune mavinin birden fazla renk sergileyen demektir en taşlar yaygındır. Çizgiler ve lekeler yaygın ve genellikle beyaz, ama çizgiler aynı zamanda diğer renklerde oluşabilir.

Kyanit Açıklık ve Cilası

Kyanit saydam şeffaf olabilir. Şeffaf örnekleri en çok tercih edilenlerdir. Hemen hemen tüm disten taşlar bazı görünür kusurları sergileyecek. Renk imar genellikle iç kapanım için yanlış. 2 yılı karat disten taşları nadir olarak kabul edilir. Disten gün ışığında en iyi görünüyor ve kesilmiş ve parlatılmış zaman yakın-inci parlaklık bir vitreus sergiler.

Kyanit Yüzük

Kyanit Yüzük

Kyanit Kesim ve Şekil

saydam malzemeler çoğunlukla cabochon tr kesilir iken şeffaf disten tipik yönlü edilir. Kedinin gözü disten cabochons da mevcuttur. keserken disten en sertliği doğrudan kesim ile ilişkili olduğundan, doğru yönlendirme esastır. en çok kilo korumak gibi en yaygın şekiller oval ve armut yer alıyor. Meraklısı şekiller nadirdir ve bu özellikle kalibre boyutları oyulmuş mermi, kalpleri ve trilyonlarca gibi yüksek prim talep edebilir.

Kiyanit Tedavisi

parlaklığını artırmak için yağ veya diğer sentetik yağlayıcı ile tedavi edilen bazı bölgelerden disten raporlar yapılmış olsa disten, genellikle tedavi edilmemiş olduğunu. Disten bazen imitasyon taş olarak kullanılan ve yanlış daha pahalı olarak işlem olabilir mavi safir .

Kyanit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2O [SiO4] Alüminyum silikat
Kristal yapı: trıklinık; uzun, düz prizmalar
Renk: , Renksiz, mavi-yeşil, kahverengi, mavi
Sertlik: (Eksenler boyunca) 4-4,5; (Eksenler boyunca) Mohs ölçeğine göre 6-7
Kırılma indisi: 1,710-1,734
Yoğunluk: 3,53-3,70
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: saydam şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,015
Parlaklık: Neredeyse inci gibi vitreus
floresan: Zayıf: Kırmızı

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

Disten: İlgili veya benzer Taş: Başa Dön
Mavi safir
Mavi safir
Disten andaluzit ve sillimanit bir polimorf olduğunu. andaluzit ve sillimanit hem ortorombik ise her üç alüminyum silikatlar, ama trıklinık kristaller halinde disten biçimleridir. Farklı kristal yapıları oluşumu sırasında jeolojik şartlara borçlu. daha düşük bir sıcaklıkta ve daha yüksek bir basınç ortamında Kyanite formları; daha düşük bir sıcaklıkta andalusit formları ve düşük basınç koşulları. daha yüksek bir sıcaklıkta ve daha yüksek basınç koşulları sillimanit oluşur. Disten genellikle mavi safir ve topaz ile karıştırılır. safir (korundum) ek olarak, andaluzit ve sillimanit, disten da talk, hornblend, kuvars, almandin ve albit ile yakın ilişki içinde oluşturur.

Dişten bir bir alüminyum silikat . adı disten mavi anlamına Yunanca kelime Kyanos, türemiştir. Dişten bujilerin imalatının yanı sıra tabaklar ve sıhhi tesisat armatürleri dahil olmak üzere seramik ürünler, kullanılır. Disten aynı kristal boyunca sertlik geniş bir varyasyon vardır bu, oldukça benzersiz bir taştır. Bu bir 4.5 fiyatları sertlik ölçeğinde kristal uzunluğu boyunca ve genişliği boyunca bir 7. Bu disten belirlemeye çalışırken en kullanışlı özelliğidir. Sertlik, bu nadir varyasyon, siyanit, aynı zamanda Disten olarak da bilinir. Kyanit, oldukça çekici bir mineraldir oldukça kırılgan olduğu ancak seyrek takı bir taş olarak kullanılmaktadır. Dişten kristaller, yanı sıra elyaflı yapısı bölünmesi , kendi uzunluğu boyunca kırmak için sorumlu kılar. Onun kırılganlık kesme ve taş parlatma, işlerken son derece dikkatli alınması gerektiği anlamına gelir.

Kyanit mükemmel vardır bölünme tek yönde ve bir vitreus ve saydam  daha kaliteli taşlar daha saydam bulunmaktadır. disten takı kullanılan nadir durumlarda, en değerli taşlar, şeffaf ve derin kantaron mavi renkte mavi veya mavimsi yeşil soluk. Ancak genel olarak, soluk renk olarak disten aralıkları derin mavi ve yeşil, kahverengi, beyaz ve gri. Renk dağılımı kenarına doğru kristal merkezinde, beyaz veya renksiz yamalar doğru görülen koyu mavi yamalarla, taşın içindeki düzensiz olabilir. Kyanit için yanlış olabilir safir ve mavimsi yeşil . Genellikle uzun dikdörtgen ve adım keser içine veya oval cabochons içine moda ve bazen benzer manyetik özelliklere sahiptir

Kyanit Taş Yüzük

Kyanit Taş Yüzük

Kyanit gibi metamorfik kayalarda genellikle oluşur şist ve gnays , yanı sıra pegmatit damarlarında. Genellikle Mavi derinliğe farklılaşmalar ile açık mavi kristaller gruplar bulunur. Aynı zamanda içine yıpranmış olabilir alüvyon mevduat. Kiyanit mineral ilişkili andalusit , sorundum ve stavrolit . Bu çıkarılan alüvyon Villa Rica, mevduat Brezilya . Nadir, renksiz disten Machakos, Kenya kısmında bulunur. Ile birlikte bulunan çok ince disten kristalleri, stavrolit , İsviçre Tirol dağlarında St Gotthard şistler bulunur. Disten Diğer önemli yerleri İsviçre, Yugoslavya, Kenya, olan Hindistan , Myanmar, Avrupa Alpleri ve Avustralya . Kyanit ayrıca yancı County, North Carolina, Madison County, Montana ve Massachusetts ve Kuzey Carolina çevresinde çeşitli yerlerde,

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunabilir. disten-dengeli-beslenme-health.jpg Kyanit kendi kendini iyileştirme erdemini içermektedir. Bu kendi sağlıkları için sorumluluk almaya çalışıyoruz olanlar için yararlı olan bir taştır. Bu takan duygusal yorgunluk, fiziksel yorgunluk, ya da dengesiz bir diyet sonuçlarının konularda, onların kötü sağlık koşulları daha iyi bir fikir geliştirmelerine yardımcı olur. Kyanit ayrıca sakin ve huzur erdemlerini sahiptir ve bu nedenle meditasyon ile güçlüğü olanlar için yararlıdır. Disten da aşkı kucaklamak için kullanılan ve sevgi için risk almaya bizi teşvik eder.

Bunu en yaygın durumda dişten aşina olabilir – vesilesiyle bir Garnet veya safir kristal içerecektir parlak Mika bitleri sergileyen bir lapa lapa mavi kristal. Eğer Kiyanit ayrıca eski günlerde Sapphire için sık sık yanlış bir güzel, parlak değerli taş oluşabilir biliyor muydunuz?

Kyanit bir Alüminyum Silikat olduğunu. Kiyanit, Andaluzitler ve Sillimanit: Kuvars formülü tam Aluminum paylaşan üç farklı kristaller vardır. Basınç ve ısı onları yaratan metamorfik sürecinde oluşturacak üç kristallerinin belirleyecektir. , Sıcaklık yüksek ise, Silimanit oluşturacak andaluzit düşük basınç sonuçları; ve Kiyanit en uç basınç altında oluşturacaktır.

Kristal bu başkalaşıma uğramış Alüminyum zengin taş ve onlar aracılığıyla çalıştırmak Kuvars damarlarında genelinde mevcuttur. Garnet, Safir, Stavrolite, biyotit ve Moskof aynı bölgelerde bulunan ve sık sık kyanit bağlıdır. Disten da Kimberlite borularda bulunmuştur elmas çıkarılan boruların aynı tür.

KYANİT TAŞI YÜZÜK

KYANİT TAŞI YÜZÜK

Mavi örneklerinde, Alüminyum izleri Demir ve titanyum ile değiştirilir. Kimberlit bulunan kristaller Krom izleri var.

Disten kristalleri benzersiz özellikleri bir çeşitlilik var. Kristal kendisi çift sertliğe sahiptir. Kristal ekseni boyunca kesilmiş, son derece yumuşak; O ekseninden 45 derecelik bir açıyla çevirdiğinizde, ancak kristal Diamond (mohs ölçekte 7.5) neredeyse zordur. Disten taşlar da temiz ve kolayca kırılır, yani mükemmel bir bölünme var. Bu özellikler Taşı’nı yüzeylerinin ve kesme için oldukça zor olun.

Demir içeren kristaller manyetik özellikleri sergileyebilir. Bir saç (bir “saç” olmak zorunda değilse emin değilim, ama bu kalite onların örnek bir saç kullanılan söz referanslar) tarafından asılı ise, Demir açısından zengin Kyanite kristal dünyanın manyetik alanını takip edecek.

Nadir Kiyanit kristal formu yaptığında, alışılmadık bir alışkanlığı vardır. Kristallerin iki çizgili hatlar diğer iki yüz boyunca, yatay olarak çalışacak yüzleri boyunca çizgiler dikey olacaktır. Kristaller ayrıca açı ışık kaydırılması ile renklerin kristal yansıyan değişiklikleri, yani hafif pleokroyik olabilir.

Mavi kyanit için en yaygın renk ve taş çoğu kaydetti biridir. Yeşil artı beyaz, gri, siyah, kahverengi ve nadir pembe blues geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir.

Dünyanın en güzel Kyanite taşlar bazıları da madencilik bu kristal için erken yerlerden biri olan İsviçre, geliyor. Kenya, Fransa, İtalya, ABD, Hindistan, Myanmar ve Brezilyalı nehirlerin alüvyon kumların taş mayınlı birkaç diğer bölgelerdir.

Yıllar geçtikçe, Kyanite isimleri çeşitli bilinen geldi. İki isim Yunanca kelime geliyor. Disten Yunanca mavi kelime Kyanos geliyor. Sert anlamına gelir iki stenozu demektir – Daha bilimsel adı, Disten di, Yunanca kelime bir çift geliyor. Disten Bu kristalin iki farklı dirence işaret eder. Sappare bir Sapphire olduğunu düşünerek, (Saussure) etiketini oynanırsa bir Fransız mineralog sonra disten eklenmiş oldu. Hata tanındı sonra bile, takma sıkışmış. Daha az bilinen bir isim Rhaeticite bazen kyanit beyaz örneklerin verilir.

KYANİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
KYANİT TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14.43 GR
 • 17.60 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HAS TAŞ KYANİT TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KYANİT TAŞI YÜZÜK

Adını anlamı, bazen “kyanos” olarak anılacaktır Yunanca kelime kuanos türer mavi derin bir tipik mavi disten, silikat

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

mineral yaygın bulunan alüminyum bakımından zengin metamorfik pegmatitler ve / veya tortul kayaçlar . Içinde disten metamorfik kayalardan genelde dört daha yüksek basınçlar gösterir kbar’dan . Düşük basınç ve düşük sıcaklıkta, potansiyel olarak stabil, ancak su aktivitesi bu gibi sulu alüminosilikatlar ile değiştirildiği bu koşullar altında genellikle yeterince yüksek olduğu , muskovit , pirofilit ya da kaolen . Dişten de disten, rhaeticite ve Cyanite olarak bilinir.

Kyanit üyesi olan alüminosilikat da içeren dizi, polimorf andaluzit ve polimorf sillimanit . Kyanit kuvvetle anizotropik onun ki, sertlik kristalografik yönüne bağlı olarak değişir. kiyanit, bu anizotropizmi belirleyici özelliği olarak kabul edilebilir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 17.60 CRT KYANİT TAŞI MÜKEMMEL RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

1100 ° C disten üzerindeki sıcaklıklarda ayrışır içine mullit ve vitreus silika aşağıdaki reaksiyon yoluyla: 3 (Al 2 O 3 · SiO 2) 3Al 2 O 3 · 2SiO 2 + SiO2 →. Bu dönüşüm, bir genişleme ile sonuçlanır. [4]
Disten öncelikle kullanılan refrakter dahil ve seramik ürünler, porselen sıhhi tesisat armatürleri ve bulaşıklar . Ayrıca elektronik, kullanılan elektrik izolatörleri ve aşındırıcılar .

Kyanit Taş Yüzük

Kyanit Taş Yüzük

Dişten bir yarı değerli olarak kullanılmıştır taş kedi gözü görüntüleyebilir, chatoyancy bu kullanımı, anizotropizmi ve kusursuz bölünme ile sınırlı olsa da,. Renk çeşitleri son zamanlarda Tanzanya turuncu disten keşfetti içerir. [ Kaynak belirtilmeli ] turuncu renk nedeniyle küçük miktarlarda dahil olan manganez yapısında (Mn 3+). [5]

Kyanit biridir indeks mineraller bir kaya uğrar sıcaklık, derinlik ve basınç tahmin etmek için kullanılır metamorfizma .

Kimlik [Notlar düzenlemek ]

Koyu mavi disten
Kyanit en uzun, sütunlu kristaller genellikle iyi bir ilk mineral göstergesi, yanı sıra renk (örnek olduğunda mavi) bulunmaktadır. İlgili mineraller, hem de özellikle varlığı yararlı olan polimorflar ve stavrolit dişten sık sık ortaya çıkar. Ancak, disten belirlenmesinde en yararlı özelliği onun anizotropizmi olduğunu. Bir iki belirgin farklı olduğunu doğrulayarak, disten olmak için bir örnek şüphelenirse sertlik dik eksenler üzerinde kimlik için bir anahtardır; Bu {100} ile {001}, 7 paralel 5.5 paralel bir sertliğe sahiptir. [1] [2]

Bulunduğu [ değiştir ]
Disten meydana gnays , şist , pegmatit ve kuvars damarlarında yüksek basınç bölgesel ortaya çıkan metamorfizma esas ve Pelitik kayalar . [ Kaynak belirtilmeli ] Bu tortul kayaçların kırıntılı taneler olarak ortaya çıkar. [ Kaynak belirtilmeli ] Bu ilişkili oluşur stavrolit , andaluzit , sillimanit , talk , hornblend , Gedrit , mullit ve korindon . [1]

Disten oluşur Manhattan şist süperkıta oluşan iki kara bir sonucu olarak aşırı basınç altında oluşmuş, Pangaea . [6]

Kaynaklar [ değiştir ]
Kiyanit Taş Bilgileri
Tarih ve Tanıtım – Kyanite Hakkında
Dişten zaman disten, rhaeticite ya Cyanite olarak ifade edilen bir taş kaliteli alüminyum silikattır. Onun adı, tipik mavi renk kastederek, ‘derin mavi’ anlamına gelen Yunanca kelime ‘kuanos’ veya ‘kyanos’ türetilmiştir. Bununla birlikte, yeşil ilave olarak, dişten de renksiz bir beyaz, gri, yeşil, turuncu veya sarı olabilir. disten ile renk genellikle boyunca tutarlı değildir. Aslında, beyaz çizgiler veya lekeler ile birlikte koyu renk bölgelerine ışığın en taşları sergi alanları,. Dişten andalusit ve sillimanit her ikisinin bir polimorftur. Polimorf taşlar benzer kimyasal bileşimleri paylaşan, ancak farklı kristal yapıları sergilerler. Disten triklinik kristaller, süre olarak formlar andaluzit ve sillimanit hem ortorombik vardır.

Kyanit en belirgin özelliği güçlü olan anizotropik özellikleri. Çoğu taşlar bir ölçüde anizotropik, ancak kyanit anizotropik taşların en ünlü olanıdır. Anizotropik taşlar sergi kristalografik yönüne bağlı olarak, özellikleri değiştirilerek. dişten uzun eksenine paralel olarak kesilir ise, sertlik 4’ten Mohs ölçeğinde 4.5 arasında değişir, ancak dik kesildiğinde, sertlik, 6 ile 7 arasında olabilir.

Kyanit Taşı Doğal Yüzük

Kyanit Taşı Doğal Yüzük

Kiyanit belirlenmesi Geri Yukarıya
Dişten alüminosilikat dizisinin üyesi olup anizotropizmi olarak bilinen ayrı bir özelliğini sergiler. Kiyanit çok kolay olan, çift sertlik ile tespit edilebilir. Birçok malzeme, değişik kristal yüzlerinin değişken sertlik sergiler, ancak dişten değişken sertliği aynı kristal görülebilir. onun farklı iki sertlik ve renk çizgiler ve blotching onun sık alışkanlığı sonucunda, kıyanit diğer Mücevher belirlemek çok kolay olabilir.

Kyanit Kökeni ve taş Kaynakları dön
Disten yatakları dünyada birçok yerlerde bulunabilir. en önemli kaynaklardan bazıları Avusturya, Burma, Brezilya, Kamboçya, Hindistan, Kenya, Myanmar, Nepal, Rusya, Sırbistan, İsviçre, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri (Connecticut, Pennsylvania, Kuzey Carolina ve Georgia) ve Zimbabwe yer alıyor.

Turuncu disten son zamanlarda Tanzanya keşfedilmiştir. Büyük çamurcun kristalleri yakın zamanda Kenya’nın Umba Vadisi’nde bulunmuştur. Nepal artık yaygın iyi disten kaynaklarından biri olarak kabul edilir. Nepal disten ince Seylan ve Madagaskar safir mavi renk rakip söyleniyor.

Kyanit Alış ve Kyanite Değerini Belirleme Başa Dön
Kiyanit Renk

Disten en sık mavi çeşitli tonlarında olur. Daha az sıklıkla, renksiz, beyaz, gri, yeşil, sarı ya da turuncu. renksiz formu disten değil ama en değerli form nadir olduğunu. en çok arzu edilen renk safir gibi mavidir. Renk çoğu zaman tutarsız ve dengesiz dağıtılmış olduğunu. Renkli imar tek bir numune mavinin birden fazla renk sergileyen demektir en taşlar yaygındır. Çizgiler ve lekeler yaygın ve genellikle beyaz, ama çizgiler aynı zamanda diğer renklerde oluşabilir.

Kyanit Açıklık ve Cilası

Kyanit saydam şeffaf olabilir. Şeffaf örnekleri en çok tercih edilenlerdir. Hemen hemen tüm disten taşlar bazı görünür kusurları sergileyecek. Renk imar genellikle iç kapanım için yanlış. 2 yılı karat disten taşları nadir olarak kabul edilir. Disten gün ışığında en iyi görünüyor ve kesilmiş ve parlatılmış zaman yakın-inci parlaklık bir vitreus sergiler.

Kyanit Yüzük

Kyanit Yüzük

Kyanit Kesim ve Şekil

saydam malzemeler çoğunlukla cabochon tr kesilir iken şeffaf disten tipik yönlü edilir. Kedinin gözü disten cabochons da mevcuttur. keserken disten en sertliği doğrudan kesim ile ilişkili olduğundan, doğru yönlendirme esastır. en çok kilo korumak gibi en yaygın şekiller oval ve armut yer alıyor. Meraklısı şekiller nadirdir ve bu özellikle kalibre boyutları oyulmuş mermi, kalpleri ve trilyonlarca gibi yüksek prim talep edebilir.

Kiyanit Tedavisi

parlaklığını artırmak için yağ veya diğer sentetik yağlayıcı ile tedavi edilen bazı bölgelerden disten raporlar yapılmış olsa disten, genellikle tedavi edilmemiş olduğunu. Disten bazen imitasyon taş olarak kullanılan ve yanlış daha pahalı olarak işlem olabilir mavi safir .

Kyanit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2O [SiO4] Alüminyum silikat
Kristal yapı: trıklinık; uzun, düz prizmalar
Renk: , Renksiz, mavi-yeşil, kahverengi, mavi
Sertlik: (Eksenler boyunca) 4-4,5; (Eksenler boyunca) Mohs ölçeğine göre 6-7
Kırılma indisi: 1,710-1,734
Yoğunluk: 3,53-3,70
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: saydam şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,015
Parlaklık: Neredeyse inci gibi vitreus
floresan: Zayıf: Kırmızı

Kyanit Taşı Yüzük

Kyanit Taşı Yüzük

Disten: İlgili veya benzer Taş: Başa Dön
Mavi safir
Mavi safir
Disten andaluzit ve sillimanit bir polimorf olduğunu. andaluzit ve sillimanit hem ortorombik ise her üç alüminyum silikatlar, ama trıklinık kristaller halinde disten biçimleridir. Farklı kristal yapıları oluşumu sırasında jeolojik şartlara borçlu. daha düşük bir sıcaklıkta ve daha yüksek bir basınç ortamında Kyanite formları; daha düşük bir sıcaklıkta andalusit formları ve düşük basınç koşulları. daha yüksek bir sıcaklıkta ve daha yüksek basınç koşulları sillimanit oluşur. Disten genellikle mavi safir ve topaz ile karıştırılır. safir (korundum) ek olarak, andaluzit ve sillimanit, disten da talk, hornblend, kuvars, almandin ve albit ile yakın ilişki içinde oluşturur.

Dişten bir bir alüminyum silikat . adı disten mavi anlamına Yunanca kelime Kyanos, türemiştir. Dişten bujilerin imalatının yanı sıra tabaklar ve sıhhi tesisat armatürleri dahil olmak üzere seramik ürünler, kullanılır. Disten aynı kristal boyunca sertlik geniş bir varyasyon vardır bu, oldukça benzersiz bir taştır. Bu bir 4.5 fiyatları sertlik ölçeğinde kristal uzunluğu boyunca ve genişliği boyunca bir 7. Bu disten belirlemeye çalışırken en kullanışlı özelliğidir. Sertlik, bu nadir varyasyon, siyanit, aynı zamanda Disten olarak da bilinir. Kyanit, oldukça çekici bir mineraldir oldukça kırılgan olduğu ancak seyrek takı bir taş olarak kullanılmaktadır. Dişten kristaller, yanı sıra elyaflı yapısı bölünmesi , kendi uzunluğu boyunca kırmak için sorumlu kılar. Onun kırılganlık kesme ve taş parlatma, işlerken son derece dikkatli alınması gerektiği anlamına gelir.

Kyanit mükemmel vardır bölünme tek yönde ve bir vitreus ve saydam  daha kaliteli taşlar daha saydam bulunmaktadır. disten takı kullanılan nadir durumlarda, en değerli taşlar, şeffaf ve derin kantaron mavi renkte mavi veya mavimsi yeşil soluk. Ancak genel olarak, soluk renk olarak disten aralıkları derin mavi ve yeşil, kahverengi, beyaz ve gri. Renk dağılımı kenarına doğru kristal merkezinde, beyaz veya renksiz yamalar doğru görülen koyu mavi yamalarla, taşın içindeki düzensiz olabilir. Kyanit için yanlış olabilir safir ve mavimsi yeşil . Genellikle uzun dikdörtgen ve adım keser içine veya oval cabochons içine moda ve bazen benzer manyetik özelliklere sahiptir

Kyanit Taş Yüzük

Kyanit Taş Yüzük

Kyanit gibi metamorfik kayalarda genellikle oluşur şist ve gnays , yanı sıra pegmatit damarlarında. Genellikle Mavi derinliğe farklılaşmalar ile açık mavi kristaller gruplar bulunur. Aynı zamanda içine yıpranmış olabilir alüvyon mevduat. Kiyanit mineral ilişkili andalusit , sorundum ve stavrolit . Bu çıkarılan alüvyon Villa Rica, mevduat Brezilya . Nadir, renksiz disten Machakos, Kenya kısmında bulunur. Ile birlikte bulunan çok ince disten kristalleri, stavrolit , İsviçre Tirol dağlarında St Gotthard şistler bulunur. Disten Diğer önemli yerleri İsviçre, Yugoslavya, Kenya, olan Hindistan , Myanmar, Avrupa Alpleri ve Avustralya . Kyanit ayrıca yancı County, North Carolina, Madison County, Montana ve Massachusetts ve Kuzey Carolina çevresinde çeşitli yerlerde,

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunabilir. disten-dengeli-beslenme-health.jpg Kyanit kendi kendini iyileştirme erdemini içermektedir. Bu kendi sağlıkları için sorumluluk almaya çalışıyoruz olanlar için yararlı olan bir taştır. Bu takan duygusal yorgunluk, fiziksel yorgunluk, ya da dengesiz bir diyet sonuçlarının konularda, onların kötü sağlık koşulları daha iyi bir fikir geliştirmelerine yardımcı olur. Kyanit ayrıca sakin ve huzur erdemlerini sahiptir ve bu nedenle meditasyon ile güçlüğü olanlar için yararlıdır. Disten da aşkı kucaklamak için kullanılan ve sevgi için risk almaya bizi teşvik eder.

Bunu en yaygın durumda dişten aşina olabilir – vesilesiyle bir Garnet veya safir kristal içerecektir parlak Mika bitleri sergileyen bir lapa lapa mavi kristal. Eğer Kiyanit ayrıca eski günlerde Sapphire için sık sık yanlış bir güzel, parlak değerli taş oluşabilir biliyor muydunuz?

Kyanit bir Alüminyum Silikat olduğunu. Kiyanit, Andaluzitler ve Sillimanit: Kuvars formülü tam Aluminum paylaşan üç farklı kristaller vardır. Basınç ve ısı onları yaratan metamorfik sürecinde oluşturacak üç kristallerinin belirleyecektir. , Sıcaklık yüksek ise, Silimanit oluşturacak andaluzit düşük basınç sonuçları; ve Kiyanit en uç basınç altında oluşturacaktır.

Kristal bu başkalaşıma uğramış Alüminyum zengin taş ve onlar aracılığıyla çalıştırmak Kuvars damarlarında genelinde mevcuttur. Garnet, Safir, Stavrolite, biyotit ve Moskof aynı bölgelerde bulunan ve sık sık kyanit bağlıdır. Disten da Kimberlite borularda bulunmuştur elmas çıkarılan boruların aynı tür.

KYANİT TAŞI YÜZÜK

KYANİT TAŞI YÜZÜK

Mavi örneklerinde, Alüminyum izleri Demir ve titanyum ile değiştirilir. Kimberlit bulunan kristaller Krom izleri var.

Disten kristalleri benzersiz özellikleri bir çeşitlilik var. Kristal kendisi çift sertliğe sahiptir. Kristal ekseni boyunca kesilmiş, son derece yumuşak; O ekseninden 45 derecelik bir açıyla çevirdiğinizde, ancak kristal Diamond (mohs ölçekte 7.5) neredeyse zordur. Disten taşlar da temiz ve kolayca kırılır, yani mükemmel bir bölünme var. Bu özellikler Taşı’nı yüzeylerinin ve kesme için oldukça zor olun.

Demir içeren kristaller manyetik özellikleri sergileyebilir. Bir saç (bir “saç” olmak zorunda değilse emin değilim, ama bu kalite onların örnek bir saç kullanılan söz referanslar) tarafından asılı ise, Demir açısından zengin Kyanite kristal dünyanın manyetik alanını takip edecek.

Nadir Kiyanit kristal formu yaptığında, alışılmadık bir alışkanlığı vardır. Kristallerin iki çizgili hatlar diğer iki yüz boyunca, yatay olarak çalışacak yüzleri boyunca çizgiler dikey olacaktır. Kristaller ayrıca açı ışık kaydırılması ile renklerin kristal yansıyan değişiklikleri, yani hafif pleokroyik olabilir.

Mavi kyanit için en yaygın renk ve taş çoğu kaydetti biridir. Yeşil artı beyaz, gri, siyah, kahverengi ve nadir pembe blues geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir.

Dünyanın en güzel Kyanite taşlar bazıları da madencilik bu kristal için erken yerlerden biri olan İsviçre, geliyor. Kenya, Fransa, İtalya, ABD, Hindistan, Myanmar ve Brezilyalı nehirlerin alüvyon kumların taş mayınlı birkaç diğer bölgelerdir.

Yıllar geçtikçe, Kyanite isimleri çeşitli bilinen geldi. İki isim Yunanca kelime geliyor. Disten Yunanca mavi kelime Kyanos geliyor. Sert anlamına gelir iki stenozu demektir – Daha bilimsel adı, Disten di, Yunanca kelime bir çift geliyor. Disten Bu kristalin iki farklı dirence işaret eder. Sappare bir Sapphire olduğunu düşünerek, (Saussure) etiketini oynanırsa bir Fransız mineralog sonra disten eklenmiş oldu. Hata tanındı sonra bile, takma sıkışmış. Daha az bilinen bir isim Rhaeticite bazen kyanit beyaz örneklerin verilir.