OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 1.KALİTE LABRADORİT TAŞI
  • 8MM
  • AYNI GÜN KARGO
  • HİNDİSTAN
  • KDV DAHİL
  • KÜPE + KOLYE HEDİYELİ
  • ÖZEL KUTUSUNDA

Labradorit taşı bileklik , 1770 yılında Nain yakınlarındaki Paul Adası’nda bulunan ve Kanada’daki Labrador adında bir mücevherdir. O zamandan beri Finlandiya, Madagaskar ve Avustralya gibi

Labrodorit Taşı Bileklik

Labrodorit Taşı Bileklik

başka yerlerde de bulunmuştur. Keşfedildikten sonra, labradorit misyonerler arasında popüler oldu. Labradorit, adularesens gösteren bir plajiyoklaz feldispattır (döndüğünde beyaz veya mavimsi bir ışık görülür). Bu optik etki, labradorit için “labradoresans” olarak adlandırılan benzersizdir. Kaya tabakalarında ışığın kırınımının sonucudur. Belirli açılardan bakıldığında, labradorit, Kuzey Işıklarının Labrador kıyılarında parladığını ve bu renkli taşların içinde yakalandığını belirten Inuit efsanelerine yol açan büyüleyici renk sergilemektedir. En değerli labradorit, labradoresansındaki tüm renk spektrumunu gösteren materyaldir. Labradoresans sergilemeyen labradorit, ışığın mineral trombositlerden difraksiyonunun yol açtığı bir parıltı olan aventurescence nedeniyle hala güzel taşlar yapabilir.

Üç çeşit labradorit daha vardır; Spektrolit, andesine-labradorit ve gökkuşağı aytaşı (bazen “Madagaskar aytaşı” ticari adıyla anılır). Ticari isminden de anlaşılacağı gibi, gökkuşağı ay taşı Madagaskar’dan geliyor ve yoğun bir mavi renk düzenine sahip. Spektrolit , Finlandiya’dan nadir bir labradorittir. Renklerin güzel bir spektral oyununu, dolayısıyla “spektrolit” adını verdiği bilinmektedir. Andesine-labradorit, labradoritin rengini artırarak yaratılır.

Labradorit, labradoresansı veya schiller etkisi yanardönümü ile tanımlanabilir. Bu, genellikle mavi veya yeşil bir parlaklık veya daha fazla değer verilen labradoresans olarak bilinen bir renk yelpazesi olarak görünen parlak bir renk oyunu sergilemesi anlamına gelir. Bu olguya, ışığın kaya tabakalarındaki kırınımı neden olur. Labradorit, taş döndürüldüğünde görülen beyaz veya mavimsi bir ışık olan adülerliği de gösterebilir. Bu, labradoritin sahte olarak ay taşı olarak tanımlanmasına neden olabilir. Bununla birlikte, gerçek aytaşı daha düşük yoğunluğa ve monoklinik kristallere sahiptir.

labradorite; Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları  Başa dönüş
Labradorit, Kanada (Labrador, Newfoundland), Avustralya, Madagaskar, Meksika, Norveç, Rusya ve ABD’de bulunur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 1. KALİTE PARLAK LABRADORİT 8 MM BİLEKLİK ÜRÜNÜMÜZ İLE BERABER KOLYESİ VE KÜPESİ HEDİYE OLARAK GÖNDERİLİR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;
Labradorit renkli yanardönerlik veya spektral ” labradoresans ” ile gri ila siyah gridir. Bu, ışığın kaya tabakalarında kırınımının bir sonucudur. Popüler renkler koyu mavi ve çok renklidir. Labradorit ayrıca renksiz, turuncu-kırmızı ve kahverengimsi olabilir. Labradoritin metalik renk tonları, özellikle sergilediği tüm renk aralığının ardından adlandırılan spektrolitte tüm renk spektrumunu gösterebilir.

Labradorit Berraklığı ve Parlaklığı

Labrodorit Taşı

Labrodorit Taşı

Labradorit içindeki parlak metalik şiller, ışığın kaya tabakalarındaki kırınımından kaynaklanır. Labradorit ışığa maruz kaldığında ve farklı açılardan görüntülendiğinde, şiller farklı renklerde görülebilir. Spektral renk boşluğu, küçük, istenen kapanımların bir sonucudur. Yarı saydam labradorit için saydam, az miktarda inklüzyonla genellikle mavi görünür. Genellikle, netlik arttıkça, renk oyunu azalır. Labradorit, opak bir malzemeye saydamdır. Yarı saydam taşlar daha çok arzu edilir çünkü aranan labradoresansı gösterirler. Labradoresans sergilemeyen labradorit, ışığın mineral trombositlerden difraksiyonunun yol açtığı bir ışıltı olan aventurescence nedeniyle hala güzel taşlar yapabilir.

Labradorit Kesim ve Şekil
Labradorit, çoğunlukla kabaşonda veya kolye için süslü şekillerde kesilir. Bunun nedeni cabochons’un yanardönerliği en üst düzeye çıkarmasıdır. Bununla birlikte, saydam taşlar yönlü olabilir. Labradorit ayrıca boncuklu takılar için küresel şekillerde kesilebilir.

Labradorit Tedavisi
Labradoritin şu anda tedavi edildiği veya geliştirildiği bilinmemektedir. Bununla birlikte, “andesine-labradorit”, renkle geliştirilmiş labradorit formuna verilen addır.

Labradorit Gemolojik Özellikler:  Başa dönüş
Kimyasal formül:    NaAlASi3O8 ila CaAl2Si2O8 Sodyum kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı:    triklinik; platy, prizmatik
Renk:    Koyu gri ila gri-siyah, renkli yanardönerlik ile. Ayrıca renksiz, turuncu-kırmızı ve kahverengimsi
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6 – 6,5
Kırılma indisi:    1,559 – 1,570
Yoğunluk:    2,65 – 2,75
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Opak saydam
Çifte Kırılma veya Doğruluk:    0.008-0.010
Parlaklık:    cam
floresan:    Sarı çizgiler
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Labradorit: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar  Başa dönüş
Andesine Gemstone
Andezin-Labradorite
Labradorit bir feldispat olduğu için feldispat grubuyla ilgilidir. Feldspat grubundan, labradorit kalsiyum ve sodyum bileşenleri nedeniyle plajiyoklazlara en yakın olanıdır. Diğer plajiyoklaz feldispatları albit, oligoclase veesine-labradorit , bytownit ve anorthittir. Plajiyoklaz feldispatları, hemen hemen her magmatik kayaç için önemli bir bileşen oluşturan minerallerdir, bu da Dünya kabuğunu büyük ölçüde oluşturur. Albit, labradoritten daha yüksek çifte kırılma gösterirken, oligoklaz, labradoritten daha düşük çifte kırılma oranına sahiptir. Andesine, labradoritten daha düşük bir kırılma indisine sahiptir. Bytownit tipik olarak renksiz, beyaz, gri veya soluk sarı iken, labradorit genellikle daha koyu renklerdir. Anorthite, labradoritten daha yüksek kırılma indisi ile şeffaftır. Labradorit bazen, adülerliği nedeniyle “gökkuşağı ay taşı” (veya ticari adıyla “Madagaskar ay taşı”) olarak adlandırılır, ancak gerçek ay taşı, düşük yoğunluklu ve monoklinik kristalleri olan bir potasyum ortolaz feldispattır. Gökkuşağı ay taşı, ticari adından da anlaşılacağı gibi Madagaskar’dan geliyor. Güçlü bir mavi metalik parlaklığa sahip neredeyse şeffaf bir oligoklaz materyalidir (plajiyoklaz). Gökkuşağı ay taşı, gerçek bir ay taşı değildir; Gerçek ay taşı potasyum ortoklaz feldispattan oluşur, ancak ay taşı ile yakından ilgilidir.

Labradorit Taşı Özellikleri

Labradorit Taşı Özellikleri

Labradorit Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön
Bir Inuit efsanesine göre, Kuzey Işıkları Labrador kıyılarındaki minerallerde yakalanır. Labradoritin büyülü, yanardöner rengi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değildir. Labradoritin güçlü koruyucu özelliklere sahip ve kullanıcısına yaşamdaki gerçek yolunu bulmasında yardımcı olan sihirli bir taş olduğu düşünülmektedir. Aksi bilinmeyenlere “ışık” getirdiği ve bu nedenle kullanıcısına içgörü sağladığı düşünülmektedir. Ek olarak, labradorit, insanlarda pozitif olanı ortaya çıkarabilme ve aşırı akla yatkın zihinleri sakinleştirerek kullanıcısına barışı getirme kabiliyetine sahiptir. Labradoritin aynı zamanda adet problemlerini yatıştırdığı, akciğerlerin bozukluklarına yardımcı olduğu, soğuk algınlığını önlediği, sindirime yardımcı olduğu ve hem metabolizmayı hem de kan basıncını düzenlediği düşünülmektedir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, labradorit, arınmanın merkezi olan bora çakrası veya vishuddha ile ilişkilidir. Boğaz çakrası işitme, konuşma ve kendini ifade etme ile ilişkilendirilir. Labradorit giymenin doğru ve dürüst ifadeye katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Labradoritin, ruhsal ve fiziksel dünya arasındaki iletişimi kolaylaştırdığı, kullanıcısına geçmiş yaşamlardaki hayalleri ve deneyimleri hatırlamasında yardımcı olduğu söylenir. Bu nedenle psişik yetenekleri ortaya çıkarmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Feragatname: Metafiziksel ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek görüşünü temsil etmemektedir. Bu bilgi doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Labradorit Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri  Başa dönüş
Labradorit, kabaşon veya süslü şekillerde kesilebilen çok yönlü bir malzemedir. Ayrıca gümüş, altın veya başka malzemelerle işlenebilir veya delinebilir ve ayarlanabilir. Labradorit genellikle çekici kolye ve yüzük yapımında kullanılır. Eskitme taşlar veya küresel kesme taşlar kullanılarak küpeler veya boncuklu takılar oluşturmak için de kullanılabilir. Kesme ve ayarlamaya bağlı olarak, labradorit hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Her ne kadar labradorit kuvarstan daha yumuşak olsa da dayanıklıdır ve kırılgan değildir. Aslında, Viktorya döneminden kalma labradorit değerli taşlar parlak ve güzel kalır; labradoritin dayanıklılığının kanıtı. Bezel ayarları labradoritin sert maddeler tarafından çizilmesinden korunmasına yardımcı olabilir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Labrodorit Taşı Faydaları

Labrodorit Taşı Faydaları

Ünlü Labradorit Değerli Taşlar  Başa dönüş
Ünlü labradorit değerli taşlar bilinmemekle birlikte, bazı tarihsel ve kültürel açıdan ilginç labradorit parçaları vardır. Böyle bir örnek, Washington’daki Smithsonian Müzesi’nde sergilenen, bilinmeyen yaşta oyulmuş bir labradorit askeri cameo’dur. Labradorit ayrıca 19. yüzyılda St Isaac Katedrali, Rusya’nın St. Petersburg kentinde dekoratif bir taş olarak kullanılmıştır.

Labradorit Değerli Taş Mücevher Bakımı ve Temizliği  Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Her ne kadar labradorit, kuvarstan daha yumuşak olan Mohs skalasında 6 – 6.5 sertliğe sahip olsa da dayanıklı bir malzemedir. Labradoritin kırılgan olmadığı için bunun olduğu düşünülmektedir. Labradoritinizi temizlemek için sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıyı gidermek için iyice durulayın. Değerli taşların çoğunda olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve vapurlar önerilmez. Spor gibi sert fiziksel aktivitelere katılmadan, temizlenmeden veya spor yapmadan önce daima mücevherleri veya değerli taşları çıkarın. Labradorit daha sert maddelerle kolayca çizilebilir, bu nedenle diğer değerli taşlardan uzakta saklanmalıdır. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmek en iyisidirLabradorit kristal taşının büyüsüne erişmek için tasarlanmış şifa düzeniyle ruhsal farkındalığınızı genişletin. Her bir elinde bir taş tutun ve ayaklarınızın arasına yerleştirilmiş bir Dumanlı Kuvars parçası Dünya’yı sıkıca topraklamanıza yardımcı olurken bilincinizin genişlediğini hissedin.

Felsefi balmumu yapma havasındaysanız, Labradorit kristal taşınızı alın ve daha yüksek bir bilinç için arayışınızdaki yıldızlara ulaşın. Dünya gezegeninde her gün gerçeklik gibi görünebilir, ancak Labradorit kristal taşı anlamı size göklerle fiziksel gerçeklik arasındaki boşluğu dolduran bir yol sunar. Labradorit anlamı şamanizm, şifa varoluşunun varoluş düzlemlerinde ve farklı bilinç hallerinde gerçekleştiği antik maneviyat biçimi ile ilişkilidir.

Alman yazar ve filozof Johann Wolfgang von Goethe bir keresinde “Büyü kendinize inanıyor. Bunu yapabilirseniz, her şeyi başarabilirsiniz.” Dedi. Başka bir deyişle, sihir şapkadan tavşan çıkarmaktan daha fazlasıdır. Bu, size bir anlam hissi veren ve evreninizdeki her şeyi daha da aydınlatan yaşam amacınızı bulmakla ilgilidir.

Labradorit değerli taş koleksiyonunuzda yerini bulmuşsa, manevi bir yüzeye ihtiyacınızın olduğuna dair bir işaret olabilir. Labradorit, yaratıcılığınızın sınırsız olanaklara sahip olduğu bir dünya olan bu derin iç bilince sizi uyandırır. Labradorit sizi tavşan deliğinden aşağıya çağırır ve ne kadar derine girerse o kadar garip olur. Ama bu iyi bir şey. Bu, özellikle Labradorit’ten kendi davulunun ritmine kadar dans etme güvenini kazandığınızda, çok fazla macera yaşayacağınız anlamına gelir.

Labrodorit Taşı Bileklik

Labrodorit Taşı Bileklik

LABRADORİT ANLAMI
Taşlar gezegendeki en sabit ve durağan nesneler olarak görünebilir, ancak bunlar genellikle diğer dünya alemleriyle ilişkilidir ve Labradorit kristali bir istisna değildir. Labradorit, labradoresansı nedeniyle popüler bir dekoratif taştır ve ışığın içinde parlayan mavi yeşilden masmavi parlaklığa göz kamaştırıcı bir optik fenomen yaratır. Nadir örnekler dahil olmak üzere diğer çeşitler, spektrolit olarak adlandırılan çarpıcı bir yeşil, mor veya turuncu ışıltılı gökkuşağı sunar. Yapısındaki mineral büyümelerinin paralel oluşumu sayesinde, bu ışıklar kendine özgü ışıltılı, eterik etki yaratan ileri geri sıçramaktadır.

Bir seans, astral projeksiyonlar veya günlük meditasyon ritüelleri olsun, daha derin bir ruhsal bilince ulaşmak istediğinizde Labradorit kristal özelliklerini çağırın. Psişik bir işe almaktan daha ucuz ve göze kolay gelen göz alıcı estetiği ile dikkat çeken Labradorit taşı, kozmosun doğal güzelliğini hatırlattığı için yakınlarda tutulması gereken özel bir kristal. Tuhaflaşma havasındaysanız, Labradorit ayrıca geçmiş yaşamları ya da diğer psişik yetenekleri hatırlamanıza yardımcı olur.

18. yüzyılda keşfedilen Labradorit anlamı, taşların ilk kez kazıldığı Kanada’daki Labrador bölgesini ifade eder. Jeologlar, parıldayan yanardönerliği ve derin mavi-yeşil tonlarıyla hemen büyülendi. Ancak bu keşiften çok önce, yerli halklar, Labradorit kristal taş anlamının Aurora Borealis ve onun dünyadaki en görkemli manzarası olan muhteşem ışık parıltılarına bağlı olduğuna inanıyordu. Labradorit bize dışarı çıkmamızı, yıldızlara bakmamızı ve onu tuhaf tutmamızı hatırlatıyor.
LABRADORİT ÖZELLİKLERİ
İnci rengi yanardöner maviler ve yeşillikler ile suyun rengi, Labradorit gezegenin yaşam veren öğelerini kullanır ve zihni günlük gerçekliğin ve eski inanç sistemlerimizin ötesine geçen birden fazla bilinç seviyesine açar. Labradorit kristal şifa özellikleri, üçüncü göz çakrasıyla, ruhsal genişlemeyi ateşleyen enerji alanı ve zihin ve ruhun daha yüksek seviyelerine bağlanır. Zihninizi genişletmek ve ruhsal gelişiminizi arttırmak istiyorsanız, Labradorit ile meditasyon yapın ve daha yüksek bilinç alemlerine ve sonsuz olasılıkların paralel dünyalarına bağlanın. Labradorit’i hayatınıza sokun ve her gün keşfedilecek yeni sihirlerin bulunduğunu unutmayın. Inuit halkının Lordu, Labradorit’in Aurora Borealis’in donmuş ateşten düştüğünü iddia ediyor, sıra dışı bir taş olan olağanüstü bir taşa dönüşüyor, uyanık dünyayı görünmeyen alemlerden ayıran mistik bir ışıkla parlıyor. Her anlamda, bir Sihir Taşı, şamanların, ilahilerin, şifacıların ve bilgi ve rehberlik arayan evreni kucaklayan herkes. Kendi kendini keşfetmesi için, kişinin kendi içsel ruh, sezgi ve psişik yetenekler konusundaki farkındalığını uyandırmak için mükemmeldir.

Labradorit aynı zamanda aura boyunca koruyucu bir güç yaratan ve içten gelen doğal enerjileri güçlendiren mineral krallığının en güçlü koruyucusudur. Bu dünyanın olumsuzluklarına ve talihsizliklerine karşı korur ve alternatif bilinç düzeylerinde ve geçmişten veya gelecekten vizyoner deneyimleri kolaylaştırmak için güvenli keşif sağlar. [Ahsian, 226]

Labradorit, Feldspat ailesinin bir üyesidir ve labradoresans olarak bilinen dikkat çekici renk oyunuyla değerlidir. Genellikle gri-yeşil, koyu gri, siyah ya da grimsi beyaz olan taş, tavus kuşu mavisi, altın, soluk yeşil ya da balkabağı kırmızısı yanardöner flaşları gibi ışığı kıran agrega katmanlarından oluşur. Baskın mavi, ışık içinde değişir, en derin maviden çeşitli soluk tonlarına, neredeyse mavi-yeşile tonlar gösterir. Kanada, Labrador’da, 1770’de bölgeye adını veren Moravyalı misyonerler tarafından keşfedildi. Bununla birlikte, efsanelerde daha eski Inuit kabileleri tarafından atıfta bulunulur ve Newfoundland ve Labrador Boethuk halkları tarafından kullanıldığı bilinmektedir. On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Avrupa’da popüler bir mücevher haline geldi. [Simmons, 225] [Eason, 163] [Melodi, 367]

Nadir Labradorit çeşitleri arasında, saydam bir altın veya şampanya renginde Golden Labradorit ve 1940’larda Finlandiya’da keşfedilen tüm renk spektrumunu gösteren yoğun bir çeşittir.

Labrodorit Taşı Bileklik

Labrodorit Taşı Bileklik

metafiziksel kullanımlar Labradorit Kullanımlar ve Amaçlar – Genel Bakış
Labradorit giymek veya taşımak, doğuştan gelen sihirli güçlerin yüzeye çıkmasını sağlar. Baskınlık, telepati, kehanet ve tesadüf kontrolünün zihinsel ve sezgisel yeteneklerini geliştirir ve Akaşik kayıtlara, psişik okumalara ve geçmiş yaşam hatırlamalarına erişmede daha yüksek rehber ve ruhlarla iletişim kurmaya yardımcı olur. Dünyalar arasında geçiş yapmada kolaylık sağlar ve günümüze güvenli ve topraklanmış bir dönüş sağlar. [Simmons, 225]

Bir işyeri taşı olarak Labradorit, insanlarda en iyisini ortaya koyar ve çalışma hayatını daha doğuştan yapar. Müşteriye nezaket ve tam dikkat gösterilmesini teşvik eder ve yarı zamanlı ve geçici personelin bir şirkette tam olarak yer almasına yardımcı olur. [Eason, 163]

Labradorit, kişiliğimizin olumsuz tarafını, enerjimizi sarsan ve depresyon veya utanç yaratabilecek özellik ve eylemleri yumuşatır. Başkaları tarafından kolaylıkla sorunlara neden olan çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde anti-sosyal, umursamaz veya dürtüsel davranışların azaltılmasına yardımcı olur ve tütün, alkol ve daha düşük dereceli sert ilaçların etkilerinin detoksifikasyonunda yardımcı olabilir. [Megemont, 109] [Eason, 163]

Labradorit, ellerin hassasiyetini geliştirmeye yardımcı olur ve fizyoterapistler ve iyileşmek için dokunma gücünü kullanan herkes için faydalıdır. [Megemont, 109]

Labradorit taşı bileklik , 1770 yılında Nain yakınlarındaki Paul Adası’nda bulunan ve Kanada’daki Labrador adında bir mücevherdir. O zamandan beri Finlandiya, Madagaskar ve Avustralya gibi

Labrodorit Taşı Bileklik

Labrodorit Taşı Bileklik

başka yerlerde de bulunmuştur. Keşfedildikten sonra, labradorit misyonerler arasında popüler oldu. Labradorit, adularesens gösteren bir plajiyoklaz feldispattır (döndüğünde beyaz veya mavimsi bir ışık görülür). Bu optik etki, labradorit için “labradoresans” olarak adlandırılan benzersizdir. Kaya tabakalarında ışığın kırınımının sonucudur. Belirli açılardan bakıldığında, labradorit, Kuzey Işıklarının Labrador kıyılarında parladığını ve bu renkli taşların içinde yakalandığını belirten Inuit efsanelerine yol açan büyüleyici renk sergilemektedir. En değerli labradorit, labradoresansındaki tüm renk spektrumunu gösteren materyaldir. Labradoresans sergilemeyen labradorit, ışığın mineral trombositlerden difraksiyonunun yol açtığı bir parıltı olan aventurescence nedeniyle hala güzel taşlar yapabilir.

Üç çeşit labradorit daha vardır; Spektrolit, andesine-labradorit ve gökkuşağı aytaşı (bazen “Madagaskar aytaşı” ticari adıyla anılır). Ticari isminden de anlaşılacağı gibi, gökkuşağı ay taşı Madagaskar’dan geliyor ve yoğun bir mavi renk düzenine sahip. Spektrolit , Finlandiya’dan nadir bir labradorittir. Renklerin güzel bir spektral oyununu, dolayısıyla “spektrolit” adını verdiği bilinmektedir. Andesine-labradorit, labradoritin rengini artırarak yaratılır.

Labradorit, labradoresansı veya schiller etkisi yanardönümü ile tanımlanabilir. Bu, genellikle mavi veya yeşil bir parlaklık veya daha fazla değer verilen labradoresans olarak bilinen bir renk yelpazesi olarak görünen parlak bir renk oyunu sergilemesi anlamına gelir. Bu olguya, ışığın kaya tabakalarındaki kırınımı neden olur. Labradorit, taş döndürüldüğünde görülen beyaz veya mavimsi bir ışık olan adülerliği de gösterebilir. Bu, labradoritin sahte olarak ay taşı olarak tanımlanmasına neden olabilir. Bununla birlikte, gerçek aytaşı daha düşük yoğunluğa ve monoklinik kristallere sahiptir.

labradorite; Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları  Başa dönüş
Labradorit, Kanada (Labrador, Newfoundland), Avustralya, Madagaskar, Meksika, Norveç, Rusya ve ABD’de bulunur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 1. KALİTE PARLAK LABRADORİT 8 MM BİLEKLİK ÜRÜNÜMÜZ İLE BERABER KOLYESİ VE KÜPESİ HEDİYE OLARAK GÖNDERİLİR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;
Labradorit renkli yanardönerlik veya spektral ” labradoresans ” ile gri ila siyah gridir. Bu, ışığın kaya tabakalarında kırınımının bir sonucudur. Popüler renkler koyu mavi ve çok renklidir. Labradorit ayrıca renksiz, turuncu-kırmızı ve kahverengimsi olabilir. Labradoritin metalik renk tonları, özellikle sergilediği tüm renk aralığının ardından adlandırılan spektrolitte tüm renk spektrumunu gösterebilir.

Labradorit Berraklığı ve Parlaklığı

Labrodorit Taşı

Labrodorit Taşı

Labradorit içindeki parlak metalik şiller, ışığın kaya tabakalarındaki kırınımından kaynaklanır. Labradorit ışığa maruz kaldığında ve farklı açılardan görüntülendiğinde, şiller farklı renklerde görülebilir. Spektral renk boşluğu, küçük, istenen kapanımların bir sonucudur. Yarı saydam labradorit için saydam, az miktarda inklüzyonla genellikle mavi görünür. Genellikle, netlik arttıkça, renk oyunu azalır. Labradorit, opak bir malzemeye saydamdır. Yarı saydam taşlar daha çok arzu edilir çünkü aranan labradoresansı gösterirler. Labradoresans sergilemeyen labradorit, ışığın mineral trombositlerden difraksiyonunun yol açtığı bir ışıltı olan aventurescence nedeniyle hala güzel taşlar yapabilir.

Labradorit Kesim ve Şekil
Labradorit, çoğunlukla kabaşonda veya kolye için süslü şekillerde kesilir. Bunun nedeni cabochons’un yanardönerliği en üst düzeye çıkarmasıdır. Bununla birlikte, saydam taşlar yönlü olabilir. Labradorit ayrıca boncuklu takılar için küresel şekillerde kesilebilir.

Labradorit Tedavisi
Labradoritin şu anda tedavi edildiği veya geliştirildiği bilinmemektedir. Bununla birlikte, “andesine-labradorit”, renkle geliştirilmiş labradorit formuna verilen addır.

Labradorit Gemolojik Özellikler:  Başa dönüş
Kimyasal formül:    NaAlASi3O8 ila CaAl2Si2O8 Sodyum kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı:    triklinik; platy, prizmatik
Renk:    Koyu gri ila gri-siyah, renkli yanardönerlik ile. Ayrıca renksiz, turuncu-kırmızı ve kahverengimsi
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6 – 6,5
Kırılma indisi:    1,559 – 1,570
Yoğunluk:    2,65 – 2,75
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Opak saydam
Çifte Kırılma veya Doğruluk:    0.008-0.010
Parlaklık:    cam
floresan:    Sarı çizgiler
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın.

Labradorit: İlgili veya Benzer Değerli Taşlar  Başa dönüş
Andesine Gemstone
Andezin-Labradorite
Labradorit bir feldispat olduğu için feldispat grubuyla ilgilidir. Feldspat grubundan, labradorit kalsiyum ve sodyum bileşenleri nedeniyle plajiyoklazlara en yakın olanıdır. Diğer plajiyoklaz feldispatları albit, oligoclase veesine-labradorit , bytownit ve anorthittir. Plajiyoklaz feldispatları, hemen hemen her magmatik kayaç için önemli bir bileşen oluşturan minerallerdir, bu da Dünya kabuğunu büyük ölçüde oluşturur. Albit, labradoritten daha yüksek çifte kırılma gösterirken, oligoklaz, labradoritten daha düşük çifte kırılma oranına sahiptir. Andesine, labradoritten daha düşük bir kırılma indisine sahiptir. Bytownit tipik olarak renksiz, beyaz, gri veya soluk sarı iken, labradorit genellikle daha koyu renklerdir. Anorthite, labradoritten daha yüksek kırılma indisi ile şeffaftır. Labradorit bazen, adülerliği nedeniyle “gökkuşağı ay taşı” (veya ticari adıyla “Madagaskar ay taşı”) olarak adlandırılır, ancak gerçek ay taşı, düşük yoğunluklu ve monoklinik kristalleri olan bir potasyum ortolaz feldispattır. Gökkuşağı ay taşı, ticari adından da anlaşılacağı gibi Madagaskar’dan geliyor. Güçlü bir mavi metalik parlaklığa sahip neredeyse şeffaf bir oligoklaz materyalidir (plajiyoklaz). Gökkuşağı ay taşı, gerçek bir ay taşı değildir; Gerçek ay taşı potasyum ortoklaz feldispattan oluşur, ancak ay taşı ile yakından ilgilidir.

Labradorit Taşı Özellikleri

Labradorit Taşı Özellikleri

Labradorit Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön
Bir Inuit efsanesine göre, Kuzey Işıkları Labrador kıyılarındaki minerallerde yakalanır. Labradoritin büyülü, yanardöner rengi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değildir. Labradoritin güçlü koruyucu özelliklere sahip ve kullanıcısına yaşamdaki gerçek yolunu bulmasında yardımcı olan sihirli bir taş olduğu düşünülmektedir. Aksi bilinmeyenlere “ışık” getirdiği ve bu nedenle kullanıcısına içgörü sağladığı düşünülmektedir. Ek olarak, labradorit, insanlarda pozitif olanı ortaya çıkarabilme ve aşırı akla yatkın zihinleri sakinleştirerek kullanıcısına barışı getirme kabiliyetine sahiptir. Labradoritin aynı zamanda adet problemlerini yatıştırdığı, akciğerlerin bozukluklarına yardımcı olduğu, soğuk algınlığını önlediği, sindirime yardımcı olduğu ve hem metabolizmayı hem de kan basıncını düzenlediği düşünülmektedir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, labradorit, arınmanın merkezi olan bora çakrası veya vishuddha ile ilişkilidir. Boğaz çakrası işitme, konuşma ve kendini ifade etme ile ilişkilendirilir. Labradorit giymenin doğru ve dürüst ifadeye katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Labradoritin, ruhsal ve fiziksel dünya arasındaki iletişimi kolaylaştırdığı, kullanıcısına geçmiş yaşamlardaki hayalleri ve deneyimleri hatırlamasında yardımcı olduğu söylenir. Bu nedenle psişik yetenekleri ortaya çıkarmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Feragatname: Metafiziksel ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek görüşünü temsil etmemektedir. Bu bilgi doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Labradorit Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri  Başa dönüş
Labradorit, kabaşon veya süslü şekillerde kesilebilen çok yönlü bir malzemedir. Ayrıca gümüş, altın veya başka malzemelerle işlenebilir veya delinebilir ve ayarlanabilir. Labradorit genellikle çekici kolye ve yüzük yapımında kullanılır. Eskitme taşlar veya küresel kesme taşlar kullanılarak küpeler veya boncuklu takılar oluşturmak için de kullanılabilir. Kesme ve ayarlamaya bağlı olarak, labradorit hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Her ne kadar labradorit kuvarstan daha yumuşak olsa da dayanıklıdır ve kırılgan değildir. Aslında, Viktorya döneminden kalma labradorit değerli taşlar parlak ve güzel kalır; labradoritin dayanıklılığının kanıtı. Bezel ayarları labradoritin sert maddeler tarafından çizilmesinden korunmasına yardımcı olabilir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Labrodorit Taşı Faydaları

Labrodorit Taşı Faydaları

Ünlü Labradorit Değerli Taşlar  Başa dönüş
Ünlü labradorit değerli taşlar bilinmemekle birlikte, bazı tarihsel ve kültürel açıdan ilginç labradorit parçaları vardır. Böyle bir örnek, Washington’daki Smithsonian Müzesi’nde sergilenen, bilinmeyen yaşta oyulmuş bir labradorit askeri cameo’dur. Labradorit ayrıca 19. yüzyılda St Isaac Katedrali, Rusya’nın St. Petersburg kentinde dekoratif bir taş olarak kullanılmıştır.

Labradorit Değerli Taş Mücevher Bakımı ve Temizliği  Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenir Her ne kadar labradorit, kuvarstan daha yumuşak olan Mohs skalasında 6 – 6.5 sertliğe sahip olsa da dayanıklı bir malzemedir. Labradoritin kırılgan olmadığı için bunun olduğu düşünülmektedir. Labradoritinizi temizlemek için sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıyı gidermek için iyice durulayın. Değerli taşların çoğunda olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve vapurlar önerilmez. Spor gibi sert fiziksel aktivitelere katılmadan, temizlenmeden veya spor yapmadan önce daima mücevherleri veya değerli taşları çıkarın. Labradorit daha sert maddelerle kolayca çizilebilir, bu nedenle diğer değerli taşlardan uzakta saklanmalıdır. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmek en iyisidirLabradorit kristal taşının büyüsüne erişmek için tasarlanmış şifa düzeniyle ruhsal farkındalığınızı genişletin. Her bir elinde bir taş tutun ve ayaklarınızın arasına yerleştirilmiş bir Dumanlı Kuvars parçası Dünya’yı sıkıca topraklamanıza yardımcı olurken bilincinizin genişlediğini hissedin.

Felsefi balmumu yapma havasındaysanız, Labradorit kristal taşınızı alın ve daha yüksek bir bilinç için arayışınızdaki yıldızlara ulaşın. Dünya gezegeninde her gün gerçeklik gibi görünebilir, ancak Labradorit kristal taşı anlamı size göklerle fiziksel gerçeklik arasındaki boşluğu dolduran bir yol sunar. Labradorit anlamı şamanizm, şifa varoluşunun varoluş düzlemlerinde ve farklı bilinç hallerinde gerçekleştiği antik maneviyat biçimi ile ilişkilidir.

Alman yazar ve filozof Johann Wolfgang von Goethe bir keresinde “Büyü kendinize inanıyor. Bunu yapabilirseniz, her şeyi başarabilirsiniz.” Dedi. Başka bir deyişle, sihir şapkadan tavşan çıkarmaktan daha fazlasıdır. Bu, size bir anlam hissi veren ve evreninizdeki her şeyi daha da aydınlatan yaşam amacınızı bulmakla ilgilidir.

Labradorit değerli taş koleksiyonunuzda yerini bulmuşsa, manevi bir yüzeye ihtiyacınızın olduğuna dair bir işaret olabilir. Labradorit, yaratıcılığınızın sınırsız olanaklara sahip olduğu bir dünya olan bu derin iç bilince sizi uyandırır. Labradorit sizi tavşan deliğinden aşağıya çağırır ve ne kadar derine girerse o kadar garip olur. Ama bu iyi bir şey. Bu, özellikle Labradorit’ten kendi davulunun ritmine kadar dans etme güvenini kazandığınızda, çok fazla macera yaşayacağınız anlamına gelir.

Labrodorit Taşı Bileklik

Labrodorit Taşı Bileklik

LABRADORİT ANLAMI
Taşlar gezegendeki en sabit ve durağan nesneler olarak görünebilir, ancak bunlar genellikle diğer dünya alemleriyle ilişkilidir ve Labradorit kristali bir istisna değildir. Labradorit, labradoresansı nedeniyle popüler bir dekoratif taştır ve ışığın içinde parlayan mavi yeşilden masmavi parlaklığa göz kamaştırıcı bir optik fenomen yaratır. Nadir örnekler dahil olmak üzere diğer çeşitler, spektrolit olarak adlandırılan çarpıcı bir yeşil, mor veya turuncu ışıltılı gökkuşağı sunar. Yapısındaki mineral büyümelerinin paralel oluşumu sayesinde, bu ışıklar kendine özgü ışıltılı, eterik etki yaratan ileri geri sıçramaktadır.

Bir seans, astral projeksiyonlar veya günlük meditasyon ritüelleri olsun, daha derin bir ruhsal bilince ulaşmak istediğinizde Labradorit kristal özelliklerini çağırın. Psişik bir işe almaktan daha ucuz ve göze kolay gelen göz alıcı estetiği ile dikkat çeken Labradorit taşı, kozmosun doğal güzelliğini hatırlattığı için yakınlarda tutulması gereken özel bir kristal. Tuhaflaşma havasındaysanız, Labradorit ayrıca geçmiş yaşamları ya da diğer psişik yetenekleri hatırlamanıza yardımcı olur.

18. yüzyılda keşfedilen Labradorit anlamı, taşların ilk kez kazıldığı Kanada’daki Labrador bölgesini ifade eder. Jeologlar, parıldayan yanardönerliği ve derin mavi-yeşil tonlarıyla hemen büyülendi. Ancak bu keşiften çok önce, yerli halklar, Labradorit kristal taş anlamının Aurora Borealis ve onun dünyadaki en görkemli manzarası olan muhteşem ışık parıltılarına bağlı olduğuna inanıyordu. Labradorit bize dışarı çıkmamızı, yıldızlara bakmamızı ve onu tuhaf tutmamızı hatırlatıyor.
LABRADORİT ÖZELLİKLERİ
İnci rengi yanardöner maviler ve yeşillikler ile suyun rengi, Labradorit gezegenin yaşam veren öğelerini kullanır ve zihni günlük gerçekliğin ve eski inanç sistemlerimizin ötesine geçen birden fazla bilinç seviyesine açar. Labradorit kristal şifa özellikleri, üçüncü göz çakrasıyla, ruhsal genişlemeyi ateşleyen enerji alanı ve zihin ve ruhun daha yüksek seviyelerine bağlanır. Zihninizi genişletmek ve ruhsal gelişiminizi arttırmak istiyorsanız, Labradorit ile meditasyon yapın ve daha yüksek bilinç alemlerine ve sonsuz olasılıkların paralel dünyalarına bağlanın. Labradorit’i hayatınıza sokun ve her gün keşfedilecek yeni sihirlerin bulunduğunu unutmayın. Inuit halkının Lordu, Labradorit’in Aurora Borealis’in donmuş ateşten düştüğünü iddia ediyor, sıra dışı bir taş olan olağanüstü bir taşa dönüşüyor, uyanık dünyayı görünmeyen alemlerden ayıran mistik bir ışıkla parlıyor. Her anlamda, bir Sihir Taşı, şamanların, ilahilerin, şifacıların ve bilgi ve rehberlik arayan evreni kucaklayan herkes. Kendi kendini keşfetmesi için, kişinin kendi içsel ruh, sezgi ve psişik yetenekler konusundaki farkındalığını uyandırmak için mükemmeldir.

Labradorit aynı zamanda aura boyunca koruyucu bir güç yaratan ve içten gelen doğal enerjileri güçlendiren mineral krallığının en güçlü koruyucusudur. Bu dünyanın olumsuzluklarına ve talihsizliklerine karşı korur ve alternatif bilinç düzeylerinde ve geçmişten veya gelecekten vizyoner deneyimleri kolaylaştırmak için güvenli keşif sağlar. [Ahsian, 226]

Labradorit, Feldspat ailesinin bir üyesidir ve labradoresans olarak bilinen dikkat çekici renk oyunuyla değerlidir. Genellikle gri-yeşil, koyu gri, siyah ya da grimsi beyaz olan taş, tavus kuşu mavisi, altın, soluk yeşil ya da balkabağı kırmızısı yanardöner flaşları gibi ışığı kıran agrega katmanlarından oluşur. Baskın mavi, ışık içinde değişir, en derin maviden çeşitli soluk tonlarına, neredeyse mavi-yeşile tonlar gösterir. Kanada, Labrador’da, 1770’de bölgeye adını veren Moravyalı misyonerler tarafından keşfedildi. Bununla birlikte, efsanelerde daha eski Inuit kabileleri tarafından atıfta bulunulur ve Newfoundland ve Labrador Boethuk halkları tarafından kullanıldığı bilinmektedir. On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Avrupa’da popüler bir mücevher haline geldi. [Simmons, 225] [Eason, 163] [Melodi, 367]

Nadir Labradorit çeşitleri arasında, saydam bir altın veya şampanya renginde Golden Labradorit ve 1940’larda Finlandiya’da keşfedilen tüm renk spektrumunu gösteren yoğun bir çeşittir.

Labrodorit Taşı Bileklik

Labrodorit Taşı Bileklik

metafiziksel kullanımlar Labradorit Kullanımlar ve Amaçlar – Genel Bakış
Labradorit giymek veya taşımak, doğuştan gelen sihirli güçlerin yüzeye çıkmasını sağlar. Baskınlık, telepati, kehanet ve tesadüf kontrolünün zihinsel ve sezgisel yeteneklerini geliştirir ve Akaşik kayıtlara, psişik okumalara ve geçmiş yaşam hatırlamalarına erişmede daha yüksek rehber ve ruhlarla iletişim kurmaya yardımcı olur. Dünyalar arasında geçiş yapmada kolaylık sağlar ve günümüze güvenli ve topraklanmış bir dönüş sağlar. [Simmons, 225]

Bir işyeri taşı olarak Labradorit, insanlarda en iyisini ortaya koyar ve çalışma hayatını daha doğuştan yapar. Müşteriye nezaket ve tam dikkat gösterilmesini teşvik eder ve yarı zamanlı ve geçici personelin bir şirkette tam olarak yer almasına yardımcı olur. [Eason, 163]

Labradorit, kişiliğimizin olumsuz tarafını, enerjimizi sarsan ve depresyon veya utanç yaratabilecek özellik ve eylemleri yumuşatır. Başkaları tarafından kolaylıkla sorunlara neden olan çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde anti-sosyal, umursamaz veya dürtüsel davranışların azaltılmasına yardımcı olur ve tütün, alkol ve daha düşük dereceli sert ilaçların etkilerinin detoksifikasyonunda yardımcı olabilir. [Megemont, 109] [Eason, 163]

Labradorit, ellerin hassasiyetini geliştirmeye yardımcı olur ve fizyoterapistler ve iyileşmek için dokunma gücünü kullanan herkes için faydalıdır. [Megemont, 109]