OTANT�K TA�

LABRADORİT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
LABRADORİT TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 18.5 CRT MAVİ IŞILTILI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFRİKA / MADAGASKAR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • LABRADORİT TAŞI
 • ÖZEL KUTUSUNDA

LABRADORİT TAŞI ERKEK YÜZÜK

Labradorit o O zamandan beri Finlandiya, Madagaskar ve Avustralya dahil olmak üzere diğer yerlerde bulunmuştur 1770 yılında Nain

LABRADORİT TAŞI YÜZÜK

LABRADORİT TAŞI YÜZÜK

yakınında, Pavlus’un Isle bulundu Kanada, Labrador adını bir taştır. Keşfinden sonra, labrador misyonerler ile popüler oldu. Labradorit adularescence (açıldığında görülen beyaz veya mavimsi ışık) gösteren bir plajiyoklaz feldispat olduğunu. Bu optik etkisi “labradorescence” olarak adlandırılan edildiğini labrador kadar benzersizdir. Bu kaya tabakalarının ışık difraksiyonu sonucudur. Bazı açılardan, labrador sergiler Northern Lights Labrador kıyılarında aşağı parlıyordu ve bu renkli taşlar içinde ele geçirildi belirten Eskimo efsaneleri yol açmıştır böyle büyüleyici renk de inceledi zaman. En çok değerli labrador kendi labradorescence renk tam spektrumunu göstermektedir malzemedir. Labradorescence hala nedeniyle maden trombositlerin ışık kırılmasıyla neden olduğu bir parıltı olan aventurescence, güzel taşlar yapabilirsiniz sergilemek değil labrador.

Labrador üç başka türü vardır; (bazen ticari adı, “Madagaskar moonstone” ile anılır) spectrolite, andezin-labrador ve gökkuşağı aytaşı. Ticari Adından da anlaşılacağı gibi gökkuşağı aytaşı Madagaskar gelen ve yoğun bir mavi Schiller sahiptir. Spectrolite Finlandiya’dan nadir labrador olduğunu. Bu nedenle renk, güzel bir spektral oyun, isim, “spectrolite” görüntülenmesi için bilinir. Andezin-labrador labrador renginin arttırılması tarafından oluşturulur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE MADAGASKAR 18.5 CRT MAVİ IŞILTILI SERBEST KESİM FASETLİ LABRADORİT TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…
Büyütmek için tıklayın
Labradorit belirlenmesi Geri Başa
Labrador onun labradorescence veya schiller etkisi yanardönerlik tarafından tespit edilebilir. Bu genellikle mavi veya yeşil parlaklık olarak görünen, ya da daha yüksek değerli labradorescence olarak bilinen renklerin bir bütün spektrumda, gibi renk parlak bir oyun sergileyen demektir. Bu olgu, kaya tabakalarının ışık difraksiyonu ile kaynaklanır. Labradorit da taş açıldığında görülen beyaz veya mavimsi ışık adularescence gösterebilir. Bu yol açabilir labrador yanlış ay taşı olarak tespit edilmesi. Ancak, gerçek aytaşı düşük yoğunluk ve monoklinik kristaller vardır.

Labradorit; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Labradorit Kanada (Labrador, Newfoundland), Avustralya, Madagaskar, Meksika, Norveç, Rusya ve ABD’de bulunur.
Labradorit Renk
Labradorit gri-siyah renkli iridescence veya spektral “ile gri labradorescence”. Bu kaya katmanları ışık kırılmasıyla bir sonucudur. Popüler renkler kraliyet mavi ve çok renkli vardır. Labrador da renksiz bir turuncu-kırmızı ve kahverengi olabilir. Labrador metalik tonları özellikle sergileyen renk yelpazesi adını spectrolite içinde, renk tam spektrum gösterebilir.

LABRADORİT YÜZÜK

LABRADORİT YÜZÜK

Labrador Açıklık ve Lustre
Labrador olarak parlak metalik schiller kaya tabakalarının ışık difraksiyonu ile kaynaklanır. Labradorit ışığa maruz kalan ve farklı açılardan bakıldığında ise, schiller farklı renklerde görülebilir. Renk spektral oyun minik, arzu bir sonucudur kapanım. Birkaç kapanımlar ile Şeffaf saydam için labrador genellikle mavi görünür. Genellikle yüksek berraklık, renk az oyun. Labrador geçirmeyen bir malzeme için saydamdır. Onlar aranılan labradorescence görüntülemek için saydam taşlar daha arzu edilir. Labradorescence hala nedeniyle maden trombositlerin ışık kırılmasıyla neden olduğu bir parıltı olan aventurescence, güzel taşlar yapabilirsiniz sergilemek değil labrador.

Labrador Kesim ve Şekil
Labradorit çoğunlukla cabochon tr veya kolye fantezi şekiller halinde kesilir. Cabochons yanardönerlik maksimize olmasıdır. Ancak, şeffaf taşlar yönlü olabilir. Labradorit da boncuklu takılar için küresel şekiller halinde kesilebilir.

Labrador Tedavi
Labrador olarak tedavi veya arttırılması için bilinmemektedir. Ancak, “andezin-labrador” renkli-enhanced labrador bir form verilen addır.

Labradorit Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CaAl2Si2O8 sodyum kalsiyum alüminyum silikat NaAlASi3O8
Kristal yapı: Triklinik; platy, prizmatik
Renk: Koyu gri gri-siyah renkli iridescence ile. Ayrıca renksiz, turuncu-kırmızı ve kahverengimsi
Sertlik: 6 – Mohs ölçeğine göre 6.5
Kırılma indisi: 1,559-1,570
Yoğunluk: 2,65-2,75
Ayrılması: Mükemmel
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,010
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Sarı çizgiler
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.
Andezin Gemstone
Andezin-Labrador
Labradorit bir feldspat olduğundan, feldspat grubu ilişkilidir. Feldispat grubundan, labrador nedeniyle, kalsiyum ve sodyum bileşenleri, Plajiyoklazlarda yakın ilişkilidir. Diğer plajiyoklaz feldispat albit, oligoklaz vardır andezin-labrador, Bitovnit ve anortit. Plajiyoklaslar yerkabuğunun büyük bir oluşturur hemen hemen her magmatik kayaç, önemli bir bileşenini oluşturan minerallerdir. Oligoklas labrador daha düşük bir çift kırılma var iken albit, labrador daha yüksek çift kırılma vardır. Andezin labrador daha düşük bir kırılma indeksine sahiptir. Bitovnit Labradorit genellikle koyu renkler ise tipik, renksiz, beyaz, gri veya sarı solgun. Anortit labrador daha yüksek bir refraktif indeksi olan saydamdır. Labrador bazen “gökkuşağı moonstone” olarak adlandırılan (veya ticari adıyla; “Madagascar moonstone”) olduğu nedeniyle adularescence, ancak gerçek ay taşı daha düşük bir yoğunluk ve monoklinik kristalleri ile potasyum ortoklas feldspat olup. Ticari adından da anlaşılacağı gibi Gökkuşağı aytaşı, Madagaskar geliyor. Güçlü bir mavi metalik parlaklık ile neredeyse şeffaf oligoklaz malzemesi (plajiyoklaz) ‘dir. Gökkuşağı aytaşı gerçek aytaşı değildir; Gerçek ay taşı potasyum ortoklas feldispat oluşur, ancak yakından ay taşı ile ilgilidir.

Labradorit Taşı Erkek Yüzük

Labradorit Taşı Erkek Yüzük

FELDSPAT GENEL BİLGİLENDİRME

Yerkabuğunun, feldispat kombine tüm diğer mineraller daha boldur. Ortak Feldspatların çoğunluğu iki gruba ayrılır, (Caal 2 Si 2 O 8 dizi NaAlSi 3 O 8) (NaAlSi 3 O 8 dizi KALSI 3 O 8) alkali feldispat ve plajiyoklaz feldispatlar. Albit bu serilerin her biri içerisinde bir son üyesidir. Labrador sadece albitten arasındaki orta son kimyasal bileşimi aralığı plajiyoklas dizisinin üyesi olup (NaAlSi 3 O 8) ve anortit (Caal 2 Si 2 O 8), Ab 50 olarak ifade edilen -30% An% 50-70.

Yüksek sıcaklıklarda, alkali feldispat, ancak düşük kristalizasyon sıcaklıkları sodyum feldspat (albit) ve potasyum feldspat (mikroklin veya ortoklaz) kafes tipi ekssolüsyon intergrowths, albit kabaca paralel genellikle ince tabakaları oluşturan ayırmak için orta seviyede, sürekli bir katı çözelti serisi oluşturan mikroklin veya ortoklaz bir dizi kristal {100} için. Bu pertitik doku olarak da bilinir. Adularya, potasyum feldspat ortoklaz alışılmadık saf çeşitli olarak bilinen bir yanardöner parlaklık aytaşı bazen mevcut. Bu yanardönerlik albit ve ortoklaz mikroskobik paralel intergrowths gelen dağınık ışık yansıması nedeniyle.

 

Aşağıdaki gibidir: plajiyoklaz feldispat saf kalsiyum uç üyelerine saf sodyum bir temelde sürekli katı çözelti serisinin formu albit oligoklas – – andezin – labrador – Bitovnit – anortit. Kalsiyum açısından zengin plajiyoklaz feldispat sıcaklık azaldıkça böylece eriyik içinde sodyum yoğunlaşarak yüksek sıcaklıklarda erimiş kaya kristalleştirme başlamak için ilk bulunmaktadır. Böylece, (örneğin granitik pegmatitlerde gibi) düşük sıcaklık son kristalizasyon aşamalarında, kristalize son plajiyoklaz feldispat sodyum uç elemanı albit olacaktır.
Index Dön Labradorit Gerçekler ve Bilgi Konular
Labradorit hadisenin VE TANI ÖZELLİKLERİ

Labrador gabro ve bazalt özelliğidir. Bu plütonik kaya anortozit ana bileşenidir.

Siyah labrador Bazı gri, mavi, yeşil, turuncu, sarı veya kırmızı renkte bir yanardöner bir oyun gösterir. Bu renkler labrador içinde ince lamelli (paralel katmanlar) ışık girişime bağlıdır. Bu kalitede labrador bir mücevher, özlü ve süs malzemesi olarak çok popüler.

Labrador özgül ağırlığına ve kırılım indisi diğer plajiyoklaslar ayırt edilebilir. Plajiyoklaz feldispatlar albit ikiz şeritlerin varlığı ile diğer pek çok ortak feldispat ayırt edilebilir. Yanardöner labradorit renkleri kendi oyun ile tanınabilir.

Index Dön Labradorit Gerçekler ve Bilgi Konular

Labradorit TARİHİ BİLGİ VE KULLANIMI

LABRADORİT TAŞI

LABRADORİT TAŞI

Isim labradorit bir renk yanardöner oyun ile labrador için ünlü bir yöreden olan Kanada’da Labrador eyaletinin geliyor. Feldispat alanını anlamına Almanca kelime feld türetilmiştir. Yanardöner Labradorit zaman spectrolite olarak adlandırılır.

Eskimo Efsaneye göre, Northern Lights kez labrador kıyılarında kayalara hapsedildi ve sonra dolaşıp Eskimo savaşçı onları buldum ve onun mızrak güçlü bir darbe ile ışıklar çoğu kurtardı. Işıkların bazıları hala ancak taşın içinde kaldılar ve böylece bugün labrador olarak bilinen güzel mineral var.

Geleneksel olarak, labrador iyi şans getirmek için düşünülmektedir.

Bir renk yanardöner bir oyun gösteren labrador takı ve taş öğeler kullanılır ve bir süs taşı gibi, binalar vb için karşı karşıya gibi dekoratif saat yüzleri, masa ve tezgahlar gibi birçok popüler kullanım alanı vardır ..

Labrador astrolojik işaretler Akrep, Yay ve Aslan vardır.

Labradorit nedir?

Labradorite bir feldspat minerali plajiyoklas en sık mafik bulunan seri magmatik kayaçlar gibi bazalt, gabro ve norit. Aynı zamanda, anortozit de labrador en bol olabilen bir volkanik kaya bulunan mineral.

Labradorite sergi üstünde ve sağ tarafta fotoğraflarda görüldüğü gibi yanardöner mavi, yeşil, kırmızı, turuncu ve sarı renklerin güçlü bir oyun olan schiller etkisi bazı örnekler. Labrador çok iyi “. Labradorescence” olgusu olarak bilinen renk, bu muhteşem görüntüler bilinen genellikle kullanım için seçilen en yüksek kalitede labradorescence olan örnekler bir taşlar.
Ne Labradorescence Nedenler?

Labradorescence bir numunenin yüzeyinden yansıyan bir renk göstergesi değildir. Bunun yerine, ışık, taş giren taşın içinde bir eşleştirme yüzeyi vurur ve ondan yansıtır. Gözlemci tarafından görülen renk o eşleştirme yüzeyden yansıyan ışığın rengidir. Taşın içinde farklı eşleştirme yüzeyleri ışığın farklı renklerini yansıtır. Taş çeşitli yerlerinde farklı eşleştirme yüzeylerden yansıyan ışık taş çok renkli bir görünüm verebilirsiniz.
Labradorite Özellikleri

LABRADORİT YÜZÜK

LABRADORİT YÜZÜK

Labrador plajiyoklas seri bir mineraldir ve plajiyoklaş birçok özelliğine paylaşmaktadır. Bu sahip Mohs sertliği yaklaşık 86 derece veya 94 derecelik bir açı ile kesen bölünme yaklaşık 6 1/2 6 ve iki farklı yönde. Bölme yüzleri üzerine plajiyoklazların sık eşleştirme yarıkları ve gösterirler.

Labrador mutlaka labradorescence sergileyen plajiyoklaz serisinin sadece mineral olduğu; Bununla birlikte, labrador birçok örnekleri fenomen göstermezler. Labradorescence görmeden, plajiyoklaz serisinin diğer üyelerinden ayırt labrador zor olabilir. Bunları ayırmak için kullanılan yöntemler, x-ışını kırınım, kimyasal analizler, optik testler, ve saf örneklerinde spesifik gravite tespitleri bulunmaktadır.
Labradorite Fiziksel Özellikleri
Renk Genellikle açık beyaz veya yansıyan ışık gri

labradorescent renkler içerebilir: mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı
Streak beyaz
Parıltı yarılma yüzlerine vitreus, inci
Diaphaneity saydam şeffaf
Dilinim Mükemmel bölünme iki yön yaklaşık 86 derece kesişen
Mohs Sertlik 6-6 02/01
Spesifik yer çekimi 2,68-2,72
Ayırt Özellikleri sertlik, bölünme (eşleştirme ve labradorescence – sadece bazı numunelerde tarafından gösterilen)
Kimyasal bileşim (Na, Ca) (Al, Si) Na (30-50%) ve Ca 4 O 8 (70-50%)
Kristal Sistemi Triklinik
Bir Gemstone olarak labrador

Labradorite nedeniyle sergi, birçok örneklerinde renk eşsiz yanardöner oyun popüler taş haline gelmiştir. Labradorescence kalitesi, renk türü ve parlaklık başka bir numuneden ve bir numune içinde değişir. Olağanüstü renkli taşlar sık sık “spectrolite.” Ad verilir

Labradorite nadiren kitle tüccar takı görülür. Bunun yerine en sık tasarımcıları ve benzersiz ve özel işi kuyumcular tarafından kullanılmaktadır.

Labrador birçok örnekleri labradorescence göstermezler. Bu malzemeler hala nedeniyle arzu renk ya da aventurescence gibi diğer optik efektleri güzel değerli taşlar üretebilir. Bir yönlü taş gibi kesilmiş labrador bir güzel turuncu bir parça bu sayfanın sağ sütununda gösterilir.

Bazı örnekler Sunstone’un labrador bulunmaktadır. Sunstone’un küçük platelet olan bir plajiyoklaz taştır bakır ya da başka bir mineralin, ortak bir yönde düzenlenir. Olay ışık gözlem açısına uygun bir açıda taş girdiğinde bu trombositler yansıtıcı flaş üretmek.

Labradorit Taş Yüzük

Labradorit Taş Yüzük

Bir taş olarak labrador kullanırken bazı uyarılar gereklidir. Bu mükemmel bölünme ile iki yönde keser. Bu takı veya darbeye maruz kalabilecek diğer nesneler için iyi bir aday etkisi ile kırma ve değil o konu yapar. Ayrıca, Mohs ölçeğinde 6 bir sertliğe sahiptir. Bu nedenle jasper ve akik biraz daha kolay elmas, yakut, safir, zümrüt ve çok daha kolay sıfırdan olacak.
Kesme Labradorit

Labradorescent malzemesi genellikle cabochons halinde kesilir. Labradorescence fenomeni iyi cabochon taban labradorescent flaş üretmek malzeme tabakaları paralel olduğunda sergilenmektedir. Bitmiş taş dolu üretmek yönelik olacak, böylece malzemenin dikkatli bir çalışma gereklidir “renk yüzü yukarı gelecek.” Taş başka bir açıyla kesilmiş ise taş, doğrudan yukarıdan bakıldığında, labradorescence üreten katmanlar eğiliminde olacaktır. Bu off-merkezi olması görünecektir labradorsecent flaş verecektir.
Labradorite Jeolojik Oluşum

Labradorite bulunan magmatik, metamorfik ve tortul kayaçların. En sık gibi mafik magmatik kayaçlar birincil mineral olarak meydana bazalt, gabro ve norit. Aynı zamanda, anortozit de labrador en bol olabilen bir volkanik kaya bulunan mineral. Labrador meydana gnays labrador taşıyan kor kayaların başkalaşım ile elde edilmiştir. Ayrıca sedimanlar ve labrador içeren diğer kayaların ayrışması türetilmiştir tortul kayaçların bulunur.
Kayda değer Labradorit Bölgeler

Labradorite Nain, Labrador, Kanada yakınlarında Paul Adası, üzerindeki keşif konumu almıştır. Bir Moravya misyoner tarafından 1770 yılında keşfedildi.

Süper labradorescence ile Labrador Finlandiya birkaç yataklarından üretilir. Bu malzemenin en Finlandiya Geological Survey müdürü tarafından adı “spectrolite” verildi. Bugün, diğer yerlerde olağanüstü labradorescence ile labrador numuneleri sık sık “spectrolite” olarak adlandırılır.

Labradorit Taşlı Yüzük

Labradorit Taşlı Yüzük

İyi labradorescence siyah labrador gri önemli miktarda Madagaskar ve Rusya’da yerden üretilir. İç renk flaş ile saydam labrador az miktarda Hindistan’da üretilmektedir.

Oregon çeşitli madenleri labradorescence olmadan şeffaf turuncu, sarı, kırmızı, mavi, yeşil, ve berrak labrador üretirler. Bunlar çok güzel yönlü taş kesilebilir. Bu malzemenin bir kısmı ışığında oynadığı zaman bir aventurescent flaş üretebilir ortak uyum bakır platy kapanımları vardır. Bu malzemeler adı “altında pazarlanan Oregon Sunstone” ve yerel tasarımcıları ve turizm ticaret güçlü bir aşağıdaki çekmiştir.
Bir “Gemmy” Mimari taş

Anortozit Bazı mevduat ocaklardan ve küçük heykeller, tezgahı, pencere eşikleri, fayans, bakan taş ve diğer mimari ürünler üretmek için kullanılan plakalar halinde kesilir. “Mavi labradorite granit” olarak bilinen bir mimari taş cilalı yüzeyi bir fotoğraf bu sayfanın sağ sütununda gösterilir.

LABRADORİT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
LABRADORİT TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 18.5 CRT MAVİ IŞILTILI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFRİKA / MADAGASKAR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • LABRADORİT TAŞI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

LABRADORİT TAŞI ERKEK YÜZÜK

Labradorit o O zamandan beri Finlandiya, Madagaskar ve Avustralya dahil olmak üzere diğer yerlerde bulunmuştur 1770 yılında Nain

LABRADORİT TAŞI YÜZÜK

LABRADORİT TAŞI YÜZÜK

yakınında, Pavlus’un Isle bulundu Kanada, Labrador adını bir taştır. Keşfinden sonra, labrador misyonerler ile popüler oldu. Labradorit adularescence (açıldığında görülen beyaz veya mavimsi ışık) gösteren bir plajiyoklaz feldispat olduğunu. Bu optik etkisi “labradorescence” olarak adlandırılan edildiğini labrador kadar benzersizdir. Bu kaya tabakalarının ışık difraksiyonu sonucudur. Bazı açılardan, labrador sergiler Northern Lights Labrador kıyılarında aşağı parlıyordu ve bu renkli taşlar içinde ele geçirildi belirten Eskimo efsaneleri yol açmıştır böyle büyüleyici renk de inceledi zaman. En çok değerli labrador kendi labradorescence renk tam spektrumunu göstermektedir malzemedir. Labradorescence hala nedeniyle maden trombositlerin ışık kırılmasıyla neden olduğu bir parıltı olan aventurescence, güzel taşlar yapabilirsiniz sergilemek değil labrador.

Labrador üç başka türü vardır; (bazen ticari adı, “Madagaskar moonstone” ile anılır) spectrolite, andezin-labrador ve gökkuşağı aytaşı. Ticari Adından da anlaşılacağı gibi gökkuşağı aytaşı Madagaskar gelen ve yoğun bir mavi Schiller sahiptir. Spectrolite Finlandiya’dan nadir labrador olduğunu. Bu nedenle renk, güzel bir spektral oyun, isim, “spectrolite” görüntülenmesi için bilinir. Andezin-labrador labrador renginin arttırılması tarafından oluşturulur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE MADAGASKAR 18.5 CRT MAVİ IŞILTILI SERBEST KESİM FASETLİ LABRADORİT TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…
Büyütmek için tıklayın
Labradorit belirlenmesi Geri Başa
Labrador onun labradorescence veya schiller etkisi yanardönerlik tarafından tespit edilebilir. Bu genellikle mavi veya yeşil parlaklık olarak görünen, ya da daha yüksek değerli labradorescence olarak bilinen renklerin bir bütün spektrumda, gibi renk parlak bir oyun sergileyen demektir. Bu olgu, kaya tabakalarının ışık difraksiyonu ile kaynaklanır. Labradorit da taş açıldığında görülen beyaz veya mavimsi ışık adularescence gösterebilir. Bu yol açabilir labrador yanlış ay taşı olarak tespit edilmesi. Ancak, gerçek aytaşı düşük yoğunluk ve monoklinik kristaller vardır.

Labradorit; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Labradorit Kanada (Labrador, Newfoundland), Avustralya, Madagaskar, Meksika, Norveç, Rusya ve ABD’de bulunur.
Labradorit Renk
Labradorit gri-siyah renkli iridescence veya spektral “ile gri labradorescence”. Bu kaya katmanları ışık kırılmasıyla bir sonucudur. Popüler renkler kraliyet mavi ve çok renkli vardır. Labrador da renksiz bir turuncu-kırmızı ve kahverengi olabilir. Labrador metalik tonları özellikle sergileyen renk yelpazesi adını spectrolite içinde, renk tam spektrum gösterebilir.

LABRADORİT YÜZÜK

LABRADORİT YÜZÜK

Labrador Açıklık ve Lustre
Labrador olarak parlak metalik schiller kaya tabakalarının ışık difraksiyonu ile kaynaklanır. Labradorit ışığa maruz kalan ve farklı açılardan bakıldığında ise, schiller farklı renklerde görülebilir. Renk spektral oyun minik, arzu bir sonucudur kapanım. Birkaç kapanımlar ile Şeffaf saydam için labrador genellikle mavi görünür. Genellikle yüksek berraklık, renk az oyun. Labrador geçirmeyen bir malzeme için saydamdır. Onlar aranılan labradorescence görüntülemek için saydam taşlar daha arzu edilir. Labradorescence hala nedeniyle maden trombositlerin ışık kırılmasıyla neden olduğu bir parıltı olan aventurescence, güzel taşlar yapabilirsiniz sergilemek değil labrador.

Labrador Kesim ve Şekil
Labradorit çoğunlukla cabochon tr veya kolye fantezi şekiller halinde kesilir. Cabochons yanardönerlik maksimize olmasıdır. Ancak, şeffaf taşlar yönlü olabilir. Labradorit da boncuklu takılar için küresel şekiller halinde kesilebilir.

Labrador Tedavi
Labrador olarak tedavi veya arttırılması için bilinmemektedir. Ancak, “andezin-labrador” renkli-enhanced labrador bir form verilen addır.

Labradorit Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CaAl2Si2O8 sodyum kalsiyum alüminyum silikat NaAlASi3O8
Kristal yapı: Triklinik; platy, prizmatik
Renk: Koyu gri gri-siyah renkli iridescence ile. Ayrıca renksiz, turuncu-kırmızı ve kahverengimsi
Sertlik: 6 – Mohs ölçeğine göre 6.5
Kırılma indisi: 1,559-1,570
Yoğunluk: 2,65-2,75
Ayrılması: Mükemmel
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,010
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Sarı çizgiler
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.
Andezin Gemstone
Andezin-Labrador
Labradorit bir feldspat olduğundan, feldspat grubu ilişkilidir. Feldispat grubundan, labrador nedeniyle, kalsiyum ve sodyum bileşenleri, Plajiyoklazlarda yakın ilişkilidir. Diğer plajiyoklaz feldispat albit, oligoklaz vardır andezin-labrador, Bitovnit ve anortit. Plajiyoklaslar yerkabuğunun büyük bir oluşturur hemen hemen her magmatik kayaç, önemli bir bileşenini oluşturan minerallerdir. Oligoklas labrador daha düşük bir çift kırılma var iken albit, labrador daha yüksek çift kırılma vardır. Andezin labrador daha düşük bir kırılma indeksine sahiptir. Bitovnit Labradorit genellikle koyu renkler ise tipik, renksiz, beyaz, gri veya sarı solgun. Anortit labrador daha yüksek bir refraktif indeksi olan saydamdır. Labrador bazen “gökkuşağı moonstone” olarak adlandırılan (veya ticari adıyla; “Madagascar moonstone”) olduğu nedeniyle adularescence, ancak gerçek ay taşı daha düşük bir yoğunluk ve monoklinik kristalleri ile potasyum ortoklas feldspat olup. Ticari adından da anlaşılacağı gibi Gökkuşağı aytaşı, Madagaskar geliyor. Güçlü bir mavi metalik parlaklık ile neredeyse şeffaf oligoklaz malzemesi (plajiyoklaz) ‘dir. Gökkuşağı aytaşı gerçek aytaşı değildir; Gerçek ay taşı potasyum ortoklas feldispat oluşur, ancak yakından ay taşı ile ilgilidir.

Labradorit Taşı Erkek Yüzük

Labradorit Taşı Erkek Yüzük

FELDSPAT GENEL BİLGİLENDİRME

Yerkabuğunun, feldispat kombine tüm diğer mineraller daha boldur. Ortak Feldspatların çoğunluğu iki gruba ayrılır, (Caal 2 Si 2 O 8 dizi NaAlSi 3 O 8) (NaAlSi 3 O 8 dizi KALSI 3 O 8) alkali feldispat ve plajiyoklaz feldispatlar. Albit bu serilerin her biri içerisinde bir son üyesidir. Labrador sadece albitten arasındaki orta son kimyasal bileşimi aralığı plajiyoklas dizisinin üyesi olup (NaAlSi 3 O 8) ve anortit (Caal 2 Si 2 O 8), Ab 50 olarak ifade edilen -30% An% 50-70.

Yüksek sıcaklıklarda, alkali feldispat, ancak düşük kristalizasyon sıcaklıkları sodyum feldspat (albit) ve potasyum feldspat (mikroklin veya ortoklaz) kafes tipi ekssolüsyon intergrowths, albit kabaca paralel genellikle ince tabakaları oluşturan ayırmak için orta seviyede, sürekli bir katı çözelti serisi oluşturan mikroklin veya ortoklaz bir dizi kristal {100} için. Bu pertitik doku olarak da bilinir. Adularya, potasyum feldspat ortoklaz alışılmadık saf çeşitli olarak bilinen bir yanardöner parlaklık aytaşı bazen mevcut. Bu yanardönerlik albit ve ortoklaz mikroskobik paralel intergrowths gelen dağınık ışık yansıması nedeniyle.

 

Aşağıdaki gibidir: plajiyoklaz feldispat saf kalsiyum uç üyelerine saf sodyum bir temelde sürekli katı çözelti serisinin formu albit oligoklas – – andezin – labrador – Bitovnit – anortit. Kalsiyum açısından zengin plajiyoklaz feldispat sıcaklık azaldıkça böylece eriyik içinde sodyum yoğunlaşarak yüksek sıcaklıklarda erimiş kaya kristalleştirme başlamak için ilk bulunmaktadır. Böylece, (örneğin granitik pegmatitlerde gibi) düşük sıcaklık son kristalizasyon aşamalarında, kristalize son plajiyoklaz feldispat sodyum uç elemanı albit olacaktır.
Index Dön Labradorit Gerçekler ve Bilgi Konular
Labradorit hadisenin VE TANI ÖZELLİKLERİ

Labrador gabro ve bazalt özelliğidir. Bu plütonik kaya anortozit ana bileşenidir.

Siyah labrador Bazı gri, mavi, yeşil, turuncu, sarı veya kırmızı renkte bir yanardöner bir oyun gösterir. Bu renkler labrador içinde ince lamelli (paralel katmanlar) ışık girişime bağlıdır. Bu kalitede labrador bir mücevher, özlü ve süs malzemesi olarak çok popüler.

Labrador özgül ağırlığına ve kırılım indisi diğer plajiyoklaslar ayırt edilebilir. Plajiyoklaz feldispatlar albit ikiz şeritlerin varlığı ile diğer pek çok ortak feldispat ayırt edilebilir. Yanardöner labradorit renkleri kendi oyun ile tanınabilir.

Index Dön Labradorit Gerçekler ve Bilgi Konular

Labradorit TARİHİ BİLGİ VE KULLANIMI

LABRADORİT TAŞI

LABRADORİT TAŞI

Isim labradorit bir renk yanardöner oyun ile labrador için ünlü bir yöreden olan Kanada’da Labrador eyaletinin geliyor. Feldispat alanını anlamına Almanca kelime feld türetilmiştir. Yanardöner Labradorit zaman spectrolite olarak adlandırılır.

Eskimo Efsaneye göre, Northern Lights kez labrador kıyılarında kayalara hapsedildi ve sonra dolaşıp Eskimo savaşçı onları buldum ve onun mızrak güçlü bir darbe ile ışıklar çoğu kurtardı. Işıkların bazıları hala ancak taşın içinde kaldılar ve böylece bugün labrador olarak bilinen güzel mineral var.

Geleneksel olarak, labrador iyi şans getirmek için düşünülmektedir.

Bir renk yanardöner bir oyun gösteren labrador takı ve taş öğeler kullanılır ve bir süs taşı gibi, binalar vb için karşı karşıya gibi dekoratif saat yüzleri, masa ve tezgahlar gibi birçok popüler kullanım alanı vardır ..

Labrador astrolojik işaretler Akrep, Yay ve Aslan vardır.

Labradorit nedir?

Labradorite bir feldspat minerali plajiyoklas en sık mafik bulunan seri magmatik kayaçlar gibi bazalt, gabro ve norit. Aynı zamanda, anortozit de labrador en bol olabilen bir volkanik kaya bulunan mineral.

Labradorite sergi üstünde ve sağ tarafta fotoğraflarda görüldüğü gibi yanardöner mavi, yeşil, kırmızı, turuncu ve sarı renklerin güçlü bir oyun olan schiller etkisi bazı örnekler. Labrador çok iyi “. Labradorescence” olgusu olarak bilinen renk, bu muhteşem görüntüler bilinen genellikle kullanım için seçilen en yüksek kalitede labradorescence olan örnekler bir taşlar.
Ne Labradorescence Nedenler?

Labradorescence bir numunenin yüzeyinden yansıyan bir renk göstergesi değildir. Bunun yerine, ışık, taş giren taşın içinde bir eşleştirme yüzeyi vurur ve ondan yansıtır. Gözlemci tarafından görülen renk o eşleştirme yüzeyden yansıyan ışığın rengidir. Taşın içinde farklı eşleştirme yüzeyleri ışığın farklı renklerini yansıtır. Taş çeşitli yerlerinde farklı eşleştirme yüzeylerden yansıyan ışık taş çok renkli bir görünüm verebilirsiniz.
Labradorite Özellikleri

LABRADORİT YÜZÜK

LABRADORİT YÜZÜK

Labrador plajiyoklas seri bir mineraldir ve plajiyoklaş birçok özelliğine paylaşmaktadır. Bu sahip Mohs sertliği yaklaşık 86 derece veya 94 derecelik bir açı ile kesen bölünme yaklaşık 6 1/2 6 ve iki farklı yönde. Bölme yüzleri üzerine plajiyoklazların sık eşleştirme yarıkları ve gösterirler.

Labrador mutlaka labradorescence sergileyen plajiyoklaz serisinin sadece mineral olduğu; Bununla birlikte, labrador birçok örnekleri fenomen göstermezler. Labradorescence görmeden, plajiyoklaz serisinin diğer üyelerinden ayırt labrador zor olabilir. Bunları ayırmak için kullanılan yöntemler, x-ışını kırınım, kimyasal analizler, optik testler, ve saf örneklerinde spesifik gravite tespitleri bulunmaktadır.
Labradorite Fiziksel Özellikleri
Renk Genellikle açık beyaz veya yansıyan ışık gri

labradorescent renkler içerebilir: mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı
Streak beyaz
Parıltı yarılma yüzlerine vitreus, inci
Diaphaneity saydam şeffaf
Dilinim Mükemmel bölünme iki yön yaklaşık 86 derece kesişen
Mohs Sertlik 6-6 02/01
Spesifik yer çekimi 2,68-2,72
Ayırt Özellikleri sertlik, bölünme (eşleştirme ve labradorescence – sadece bazı numunelerde tarafından gösterilen)
Kimyasal bileşim (Na, Ca) (Al, Si) Na (30-50%) ve Ca 4 O 8 (70-50%)
Kristal Sistemi Triklinik
Bir Gemstone olarak labrador

Labradorite nedeniyle sergi, birçok örneklerinde renk eşsiz yanardöner oyun popüler taş haline gelmiştir. Labradorescence kalitesi, renk türü ve parlaklık başka bir numuneden ve bir numune içinde değişir. Olağanüstü renkli taşlar sık sık “spectrolite.” Ad verilir

Labradorite nadiren kitle tüccar takı görülür. Bunun yerine en sık tasarımcıları ve benzersiz ve özel işi kuyumcular tarafından kullanılmaktadır.

Labrador birçok örnekleri labradorescence göstermezler. Bu malzemeler hala nedeniyle arzu renk ya da aventurescence gibi diğer optik efektleri güzel değerli taşlar üretebilir. Bir yönlü taş gibi kesilmiş labrador bir güzel turuncu bir parça bu sayfanın sağ sütununda gösterilir.

Bazı örnekler Sunstone’un labrador bulunmaktadır. Sunstone’un küçük platelet olan bir plajiyoklaz taştır bakır ya da başka bir mineralin, ortak bir yönde düzenlenir. Olay ışık gözlem açısına uygun bir açıda taş girdiğinde bu trombositler yansıtıcı flaş üretmek.

Labradorit Taş Yüzük

Labradorit Taş Yüzük

Bir taş olarak labrador kullanırken bazı uyarılar gereklidir. Bu mükemmel bölünme ile iki yönde keser. Bu takı veya darbeye maruz kalabilecek diğer nesneler için iyi bir aday etkisi ile kırma ve değil o konu yapar. Ayrıca, Mohs ölçeğinde 6 bir sertliğe sahiptir. Bu nedenle jasper ve akik biraz daha kolay elmas, yakut, safir, zümrüt ve çok daha kolay sıfırdan olacak.
Kesme Labradorit

Labradorescent malzemesi genellikle cabochons halinde kesilir. Labradorescence fenomeni iyi cabochon taban labradorescent flaş üretmek malzeme tabakaları paralel olduğunda sergilenmektedir. Bitmiş taş dolu üretmek yönelik olacak, böylece malzemenin dikkatli bir çalışma gereklidir “renk yüzü yukarı gelecek.” Taş başka bir açıyla kesilmiş ise taş, doğrudan yukarıdan bakıldığında, labradorescence üreten katmanlar eğiliminde olacaktır. Bu off-merkezi olması görünecektir labradorsecent flaş verecektir.
Labradorite Jeolojik Oluşum

Labradorite bulunan magmatik, metamorfik ve tortul kayaçların. En sık gibi mafik magmatik kayaçlar birincil mineral olarak meydana bazalt, gabro ve norit. Aynı zamanda, anortozit de labrador en bol olabilen bir volkanik kaya bulunan mineral. Labrador meydana gnays labrador taşıyan kor kayaların başkalaşım ile elde edilmiştir. Ayrıca sedimanlar ve labrador içeren diğer kayaların ayrışması türetilmiştir tortul kayaçların bulunur.
Kayda değer Labradorit Bölgeler

Labradorite Nain, Labrador, Kanada yakınlarında Paul Adası, üzerindeki keşif konumu almıştır. Bir Moravya misyoner tarafından 1770 yılında keşfedildi.

Süper labradorescence ile Labrador Finlandiya birkaç yataklarından üretilir. Bu malzemenin en Finlandiya Geological Survey müdürü tarafından adı “spectrolite” verildi. Bugün, diğer yerlerde olağanüstü labradorescence ile labrador numuneleri sık sık “spectrolite” olarak adlandırılır.

Labradorit Taşlı Yüzük

Labradorit Taşlı Yüzük

İyi labradorescence siyah labrador gri önemli miktarda Madagaskar ve Rusya’da yerden üretilir. İç renk flaş ile saydam labrador az miktarda Hindistan’da üretilmektedir.

Oregon çeşitli madenleri labradorescence olmadan şeffaf turuncu, sarı, kırmızı, mavi, yeşil, ve berrak labrador üretirler. Bunlar çok güzel yönlü taş kesilebilir. Bu malzemenin bir kısmı ışığında oynadığı zaman bir aventurescent flaş üretebilir ortak uyum bakır platy kapanımları vardır. Bu malzemeler adı “altında pazarlanan Oregon Sunstone” ve yerel tasarımcıları ve turizm ticaret güçlü bir aşağıdaki çekmiştir.
Bir “Gemmy” Mimari taş

Anortozit Bazı mevduat ocaklardan ve küçük heykeller, tezgahı, pencere eşikleri, fayans, bakan taş ve diğer mimari ürünler üretmek için kullanılan plakalar halinde kesilir. “Mavi labradorite granit” olarak bilinen bir mimari taş cilalı yüzeyi bir fotoğraf bu sayfanın sağ sütununda gösterilir.