OTANT�K TA�

LİMON KUVARS SİTRİN BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Limon Kuvars Sitrin Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 14.7 CRT LİMON KUVARS
 • 8.2 CRT SİTRİN TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

LİMON KUVARS SİTRİN BAYAN YÜZÜK

Limon Kuvars sarı kuvars güzel bir çeşittir. yerine portakal veya kahverengi tonları görüntüler – GEM ağırlıklı olarak yeşil duygular sitrin ayırmak. Limon Kuvars rengi soluk gelen canlı limon aralığında olabilir ve onun tonları bağlı olarak taş, bazen Yeşil Altın, Limon sitrin veya Limon Topaz olarak adlandırılır.

Limon Kuvars Sitrin Taşı Yüzük

Limon Kuvars Sitrin Taşı Yüzük

Limon Kuvars rengi nedeniyle bazen minik inklüzyonlar GEM kristal yapısında düzensizlikler demir hareket, doğal olarak oluşabilir. Daha sık bu güzel renk tedavi sonucu, sonuçları kalıcıdır.

Limon kuvars günlük takı içine bir ayar için bu taşı iyi bir seçim yapma, 7 bir Mohs sertlik derecesi ile çok dayanıklıdır. taş camsı (cam gibi) parlaklık ile saydam şeffaf olarak kabul edilir.
Limon kuvars, farklı açılardan, bilinmeyen aynı parça.
Limon kuvars en yaygın Brezilya’da mayınlı, ancak Afrika, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da mayın da vardır.

Renk Limon Kuvars en önemli değer faktördür. Limon Kuvars yatan sesi her zaman olsa da “saf limon” yeşil, o satürasyonları bir dizi geliyor – soluk gelen canlı için. daha doygun renkler daha değerli kabul Taşlar genellikle renk yoğunluğuna göre ayrılır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLĞİ 1.KALİTE LİMON KUVARS 14.7 CRT DİKDÖRTGEN SERBEST KESİM VVS KALİTE 8.2 CRT VVS KALİTE SİTRİN TAŞI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Şeffaf Limon Kuvars genellikle göz kamaştırıcı limon sarısı ışıltı yaratmak, ışık yakalamak için yönlü edilir. Genellikle bir tampon, zümrüt, oval, damla, yuvarlak veya trilyon kesilir. daha az şeffaflık ile Taşlar boncuk tarzı bilezik, kolye ve yüzük bulunabilir.
Limon kuvars kuvars limon sarısı çeşididir. İçinde turuncu tonları olan bir sitrin, daha renkli daha limon olduğunu. sitrin ve Ametist taşlar kuvars ailesinin her ikisi de. Bazı insanlar yanlışlıkla prasiolite limon kuvars çağrı – prasiolite içinde yeşil bir sesi vardır ve aynı zamanda yeşil ametist denir. Aynı zamanda yeşil altın ya da limon sitrin olarak bilinir.

Kuvars tüm Brezilya ve Afrika da dahil olmak üzere en ünlü kaynaklardan bazıları ile dünyanın her yerinden geliyor. limon kuvars dünya arzının çoğu Brezilya geliyor.

Şimdi bu taş daha yakından bir göz atalım …
Limon Sarısı Taş

Limon kuvars Brezilya’da çıkarılmaktadır. Büyük kristaller bulunabilir. kuvars kristal sistemi (silisyum dioksit) Brezilya’da boldur ve dünyanın en çapında. Bu (mor kuvars) ametist bir akrabası olduğunu.

Limon kuvars takı için idealdir. Ya gümüş veya altın takı, limon kuvars genellikle (5 karat ve yukarı gibi) büyük boyutlarda kesilir. kolay ve (- elmaslar gibi diğer taşlar büyük boyutlarda sadece mevcut veya uygun olmayan oysa) Büyük bir limon kuvars kullanmak uygun fiyatlı olduğu için kalın taş takı kullanılmaktadır.

Limon Kuvars Yüzük

Limon Kuvars Yüzük

faset Bilgisi

Uygun bir kesim bir taş ışıltı yardımcı olacaktır. iyi kesilmiş değil bir taş (pencere aslında taş köşk dışında masaya bakarak için kullanılan bir terimdir) bir pencere gibi bakabilirsiniz. size baktığınızda geri dışarı göremiyorum böylece İdeal taş kesilmelidir. Işık taş köşk ile ilgili yönleriyle karşı yansıtmak ve taş yüzü geri çekmek gerekir. Bir limon kuvars oval, zümrüt kesim (sekizgen şekil), yuvarlak, trilyon, armut şekli, yastık şekli, yanı sıra fantezi şekiller bir dizi olarak kesilebilir.Sitrin turuncu çeşitli sarıdır Kuvars . Doğal sitrin yaygın değildir; taş piyasadaki en Sitrin tarafından üretilen ısıl Ametist ve Dumanlı Kuvars . Taş koyu sarı kahverengimsi-kırmızı renk verecektir yüksek sıcaklıklarda renk altın sarısı ışık ve ısıtma değiştirmek için nispeten düşük sıcaklık alır. adı sitrin Citron meyve, limon benzer san bir meyve elde edilir. (Aslında, ağaç kavunu birçok dilde “limon” anlamına gelir.)
Kimyasal formül SiO 2
Renk Sarı, Turuncu, Kahverengi
Sertlik 7
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
şeffaflık Şeffaf
Çift Kırılma 0,009
parıltı cam
bölünme ayırt edilemez
mineral Sınıfı Kuvars
Çoğu ısıl işlem görmüş Sitrin derin portakal veya hafif kırmızımsı bir renk tonu alır. Genel olarak, derin renkli taşlar kırmızımsı renk tonları da dahil olmak üzere, en değerlidir. Hafifçe doğal oluşabilir sarı sitrin renkli ama nadirdir; Yoğun sarı form genellikle bir ışınlanmış ve “Limon Kuvars” ticari ismi verilmiştir.

SİTRİN TAŞI YÜZÜK

SİTRİN TAŞI YÜZÜK

Sitrin çok uygun bir taştır ve tüm renk aralıkları pahalı değildir. En sık portakal sarısı ile karıştırılır Topaz renk ve vücutta çok benzer. Topaz daha değerli taştır ve bayiler sık sık Topaz olarak etiketlenmiş sitrin satmak. sitrin için birkaç yanlış ticari isimler “Madeira Topaz”, “Altın Topaz”, ve “Bahia Topaz” dir. Ancak, bazı ince ve seyrek sitrin taşlar nadiren altın Topaz tarafından yineleniyor saf sarı renge sahiptir.

Sitrin büyük kristaller bulunabilir ve kusursuz tüm boyutları mücevherler kesilmiştir. Mor Ametist ve altın sitrin doğal bir karışım adı “Ametrine” ile icat edilmiştir. (Bkz Ametrine daha fazla bilgi için taş sayfasını.)
KULLANIMI
Sitrin taşlar, özellikle de oval, dikdörtgen kesik tüm farklı halinde kesilir. Gibi bir çok popüler kolye taş kusursuz birçok taş karat s nadir değildir. Bu halkalar için bir merkez olarak kullanılır ve ayrıca küpe, bilezik, kolye ve için. Beyaz Kuvars ile birlikte daha az kaliteli sitrin de yuvarlandı ve kolye ve bilezikler için boncuklar olarak kullanılır.

ÇEŞİTLERİ
Altın sitrin – Sitrin bir altın sarısı rengi ile.
Limon Kuvars – Limon Kuvars koyu sarı bir ışık sitrin turuncu, kahverengi, ya da kırmızımsı renk tonlarını eksik en sitrin seçkin. Daha sık açık olmasına rağmen Kuvars olan ışınlanmış bir yoğun renkli sarı Gemstone üretmek. Limon Kuvars son zamanlarda taş pazarında bir popülerlik artış yaşanmıştır.
Madeira sitrin – turuncu-kırmızı kahverengimsi-kırmızı sitrin .
Palmeria sitrin – Sitrin parlak turuncu renk ile.
Sarı sitrin – Sitrin bir limon sarısı renkte. Ayrıca “Limon sitrin” veya “Limon Kuvars” denebilir.
Doğal sitrin tezahürü, hayal gücü ve kişisel iradenin öncü taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan, bu enerji ve hayat veren, sıcak ve rahatlatıcı. Bu zihin takas ve eylem ruhunu karıştırma, baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır. Frekans yaratıcılık ve hayal gücünü uyanır ve dönüştürme hayalleri sürecini sürdürmektedir ve somut forma istiyor. Saf sarı enerji ile, Sitrin yaşam dolgunluk, taze başlangıçlar ve yeni takipçiliği teşvik eder. [Raphaell, 86] [Simmons, 119] [Ahsian, 120]

Doğal sitrin tutun veya negatif enerji birikir, aksine çevre için son derece koruyucu yapma bunu, transmutes dağıtır ve gerekçesiyle vermez. Olumlu olanları içine olumsuz duygu ve düşüncelerini dönüşüm, hem fiziksel hem de ince düzeylerde sorunları çalışır. Bu temizlenir veya temizlenmiş olması gerekir asla yeryüzünde sadece iki kristallerinin biridir. Diğer Kiyanit olduğunu. [Melodi, 209] [Hall, 117] [Eason, 16]

Sitrin altın sarısı, bal soluk ya da hemen hemen kahverengi renk arasında değişen, Kuvars şeffaf, sarı çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltı ilaveler içerebilir. adı limon anlamına gelen Fransızca kelime Ağaç kavunu geliyor.

Sitrin Yüzük

Sitrin Yüzük

Bu kadar geri M.Ö. 300 olarak Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılan ve renginden dolayı, bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyolca Topaz, ya da Safranite olarak adlandırılır. Piyasada ticari sitrin Çok gelişmiş bir Sitrin rengi, genellikle derin bir kehribar veya turuncu-kırmızı gölge üreten ısıl işlem görmüş Ametist veya dumanlı kuvars olduğunu. Çoğu Doğal sitrin uçuk sarı bir renktir. [Eason, 89] [Megemont, 60] [Simmons, 119]

metafizik kullanımları sitrin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Cashbox artış, köpüklü sarı sitrin servet edinme değil sadece asist onun özellikleri Merchant Taş denir, ama korumaya yardımcı olur. [Melodi, 209] Bu zenginlik ve refah, başarı ve çekme bolluk ve tezahürü bir taş olduğunu her şeyi iyi. Aynı zamanda tüm hızlı para girişimler. [Hall, 118] sitrin asist cömertlik ve iyi bir servet paylaşımı teşvik eder ve mali spekülasyonlar ve ticari başarı için özellikle yararlıdır. Para çekmek ve aşırı çıkışını durdurmak için çantanızda veya cüzdan içinde taşıyabilen. [Eason, 44]

Profesyonel bir destek taş gibi, sitrin satış, ticari bankacılık, gazino, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışmak herkes için etkileşimleri geliştirir. Sağlık çalışanları ve şifacılar için bir güçlendirici kristal ve hükümet çalışmalarında verimliliği artırır. [Mella, 131-132] [Eason, 89] sitrin iç ışık ve kıvılcım yaratıcılık ve hayal gücünü güçlendirir. Bu her türlü sanatçılar için idealdir. [Megemont, 59-60]

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristal olduğunu. Bu aile veya grup sorunları düzeltir ve çözümleri ve bütünlüğünü desteklemektedir. [Melodi, 210] Aynı zamanda çevremizde olanlardan absorbe gösterim ile ilgili anlayış yardımcı olur ve. [Gienger, 28]

Bir sitrin taşıyan kalbini kıracak edenlere karşı sevgi ve mutluluk ve korumaları çekiyor. Aynı zamanda rağmen ve kıskançlık karşı etkili bir kalkandır. [Eason, 89]

Bir bebeğe bir Sitrin melek veya kürenin hediye zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgelik getirir. [Eason, 89]

Işık onları yakalar nerede yerleştirilen doğal sitrin tumblestones, bir alandan düşmanca hayaletler temizler. Dönen negatif enerjileri önlemek için bir Sitrin iksiri haftalık serpin. [Eason, 89]

Küçük bir uyarı: sitrin bazı saldırganlığını alevlendirebilir. Bu ateşli, çabuk sinirlenen doğa olanlar için tavsiye edilmez ve iftira ya da dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. [Megemont, 60]

ev ya da iş zenginliği köşesinde, ya da nakit kutusuna yerleştirin. Sitrin güneş ışığı kaybolur. [Hall, 119]
Citrine Taş Bilgileri
Tarih ve Tanıtım – Citrine Hakkında
Sitrin mevcut en popüler taşlar bugün biridir. Bu kuvars (SiO2) değerli taşlar çok büyük ailesine aittir. Daha özel olarak ise, bu taş kaliteli makrokristalin kuvars (silikon dioksit) altın sarısı-portakal çeşitli sarıdır. rengi daha altın yerine limon sarısı olma eğilimindedir, ancak adı ‘sitrin’, ‘Ağaç kavunu’, ‘limon’ anlamına gelen bir Fransız kelime türetilmiştir.

Doğal sitrin aslında oldukça nadirdir ve sitrin çok kuvars çoğu diğer çeşitlere, daha değerlidir çünkü bugün aslında çekici altın rengi elde etmek için ısı muamelesi edilir. Hemen hemen tüm ısıtmalı sitrin kırmızımsı renk tonları sergileyecek. Sitrin çok yakından ilişkilidir menekşe-mor ametist , kuvars macrocrystalline başka çeşitli. sitrin ve ametist arasındaki tek fark renksiz kuvars kristali bulunan demir iyonları (Fe3) oksidasyonu seviyesidir. Kuvars ısıtıldığında, demir safsızlıkları turuncu renk altın az mor-mor renk ve daha fazla sonuçlanan azaltılır. Ametrine bir numune hem de altın Citrine ve mor Ametist’in doğal bicolor kombinasyonudur.

Limon Kuvars Sitirn Yüzük

Limon Kuvars Sitirn Yüzük

Sitrin kolayca farklı kuvars özellikleri aracılığıyla tespit edilebilir. Bu doğal sarı renge altın oluşur birkaç taşlardan biridir. Diğer benzer renkli taşlar genellikle (safir ve topaz) çok zor ya da (daha yumuşaktır sfalerit ve sfen). Altın beril , ortoklaz ve turmalin de sık sık karışıklığa neden olabilir. Doğal sitrin kuvars demir yabancı maddelerin varlığı çekici altın rengi elde eder. Bu SiO2 (silikon dioksit), 2.70 2.60 bir yoğunluğa ve benzeri malzemelerden citrine ayırt edilmesine yardımcı olabilir, her biri 1.553 kadar 1.544 bir kırınım indisi, belirli bir kimyasal formüle sahiptir.

Citrine Kökeni ve taş Kaynakları dön
sitrin mevduat tüm dünyada bulunabilir rağmen, Brezilya dünyanın önde gelen tedarikçisi konumundadır. Diğer önemli kaynaklar Arjantin, Bolivya, Fransa, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İskoçya, İspanya, Uruguay ve Zambiya bulunur.

Citrine Alış ve Citrine Taş Değerini Belirleme Başa Dön
Citrine Renk

Doğal Tedavi edilmeyen sitrin rengi altın sarısından tipik soluk ve sık sık Dumanlı kahverengimsi tonlarda eşlik ediyor. Derin renkler altın portakal zengin altın kahverengi arasında değişen oluşabilir. Koyu renkler genellikle hafif limon renkleri daha arzu olarak kabul edilir. Isıtmalı sitrin (ametist veya dumanlı kuvars ), genellikle kırmızımsı bir renk sergileyecek.

Citrine Açıklık ve Cilası

Sitrin, mükemmel şeffaflık ile oluştuğu bilinmektedir. Göz temiz örnekler görülebilir kapanımlar ile sitrin taşları satın almak için küçük bir sebep bırakarak oldukça yaygındır. kesilmiş ve parlatılmış zaman sitrin çekici bir camsı parlaklık vardır.

Citrine Kesim ve Şekil

Sitrin hemen hemen her zaman yönlü edilir. Bu kesimler renk ve dağılımını maksimize etmek eğilimi Yuvarlak pırlanta ve oval en yaygın olanlarıdır. Adım keser (zümrüt kesim) gibi diğer fantezi kesim, makas-kesim ya da Portekizce-kesim de oldukça popülerdir. Sitrin taşlar armut, meydanlar, trilyonlarca, mermi, oval, minderler ve kalp şekilleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen her şekil, bulunabilir. Kalibre boyutları çok yaygındır ve daha büyük taşlar uygun fiyatlı kalır.

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Doğal ısıtılmayan sitrin giderek daha nadir hale gelmektedir. Mevcut sitrin taşları bugün birçok ısıl işlem görmüş ametist veya dumanlı kuvars bulunmaktadır. Arıtılmış sitrin genellikle madencilik kaynağında hakkı ısıtılır. Renk değişikliği kalıcı ve stabil olarak kabul edilir.

Citrine Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Altıgen (trigonal) piramitleri altıgen prizmalar
Renk: Işık sarı-koyu sarı, altın kahverengi, turuncu
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1,544-1,553
Yoğunluk: 2.65
ayrılması: Hiçbiri
şeffaflık: Şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Sitrin: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
doğal Ametrine
bicolor Ametrine
Birkaç farklı ve farklı çeşitleri vardır kuvars taşlar . karışıklığa neden ama emperyal topaz, altın beryl ve altın safir olmak üzere bileşimin arada, ilgisiz birçok benzer görünümlü taşlar da vardır. Aşağıda çok yakından sitrin ile ilgili diğer SiO2 taş çeşitleri ve ticari adları şunlardır:

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Popüler İlgili Gemstones ve Ticaret Adları En çok:

Ametist, Ametrine, kuvars, kalsedon, akik, rutil kuvars, yıldız kuvars, kedi gözü, kuvars, altın kuvars, akik ve renksiz kuvars en popüler yakından ilgili taşlar çeşitleri vardır yükseldi.

İlgili Gemstones ve Ticaret Adları daha az bilinen:

Aventurin, kaya kristali kuartz, krizopras, taş silis (chrysocolla kalsedon) akik, oniks, mistik kuvars, çilek kuvars, mavi kuvars, şahin gözü, prasiolite ve kediotu (kan) daha az bilinen yakından ilişkili taş çeşitleri vardır.

LİMON KUVARS SİTRİN BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Limon Kuvars Sitrin Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 14.7 CRT LİMON KUVARS
 • 8.2 CRT SİTRİN TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

LİMON KUVARS SİTRİN BAYAN YÜZÜK

Limon Kuvars sarı kuvars güzel bir çeşittir. yerine portakal veya kahverengi tonları görüntüler – GEM ağırlıklı olarak yeşil duygular sitrin ayırmak. Limon Kuvars rengi soluk gelen canlı limon aralığında olabilir ve onun tonları bağlı olarak taş, bazen Yeşil Altın, Limon sitrin veya Limon Topaz olarak adlandırılır.

Limon Kuvars Sitrin Taşı Yüzük

Limon Kuvars Sitrin Taşı Yüzük

Limon Kuvars rengi nedeniyle bazen minik inklüzyonlar GEM kristal yapısında düzensizlikler demir hareket, doğal olarak oluşabilir. Daha sık bu güzel renk tedavi sonucu, sonuçları kalıcıdır.

Limon kuvars günlük takı içine bir ayar için bu taşı iyi bir seçim yapma, 7 bir Mohs sertlik derecesi ile çok dayanıklıdır. taş camsı (cam gibi) parlaklık ile saydam şeffaf olarak kabul edilir.
Limon kuvars, farklı açılardan, bilinmeyen aynı parça.
Limon kuvars en yaygın Brezilya’da mayınlı, ancak Afrika, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da mayın da vardır.

Renk Limon Kuvars en önemli değer faktördür. Limon Kuvars yatan sesi her zaman olsa da “saf limon” yeşil, o satürasyonları bir dizi geliyor – soluk gelen canlı için. daha doygun renkler daha değerli kabul Taşlar genellikle renk yoğunluğuna göre ayrılır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLĞİ 1.KALİTE LİMON KUVARS 14.7 CRT DİKDÖRTGEN SERBEST KESİM VVS KALİTE 8.2 CRT VVS KALİTE SİTRİN TAŞI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Şeffaf Limon Kuvars genellikle göz kamaştırıcı limon sarısı ışıltı yaratmak, ışık yakalamak için yönlü edilir. Genellikle bir tampon, zümrüt, oval, damla, yuvarlak veya trilyon kesilir. daha az şeffaflık ile Taşlar boncuk tarzı bilezik, kolye ve yüzük bulunabilir.
Limon kuvars kuvars limon sarısı çeşididir. İçinde turuncu tonları olan bir sitrin, daha renkli daha limon olduğunu. sitrin ve Ametist taşlar kuvars ailesinin her ikisi de. Bazı insanlar yanlışlıkla prasiolite limon kuvars çağrı – prasiolite içinde yeşil bir sesi vardır ve aynı zamanda yeşil ametist denir. Aynı zamanda yeşil altın ya da limon sitrin olarak bilinir.

Kuvars tüm Brezilya ve Afrika da dahil olmak üzere en ünlü kaynaklardan bazıları ile dünyanın her yerinden geliyor. limon kuvars dünya arzının çoğu Brezilya geliyor.

Şimdi bu taş daha yakından bir göz atalım …
Limon Sarısı Taş

Limon kuvars Brezilya’da çıkarılmaktadır. Büyük kristaller bulunabilir. kuvars kristal sistemi (silisyum dioksit) Brezilya’da boldur ve dünyanın en çapında. Bu (mor kuvars) ametist bir akrabası olduğunu.

Limon kuvars takı için idealdir. Ya gümüş veya altın takı, limon kuvars genellikle (5 karat ve yukarı gibi) büyük boyutlarda kesilir. kolay ve (- elmaslar gibi diğer taşlar büyük boyutlarda sadece mevcut veya uygun olmayan oysa) Büyük bir limon kuvars kullanmak uygun fiyatlı olduğu için kalın taş takı kullanılmaktadır.

Limon Kuvars Yüzük

Limon Kuvars Yüzük

faset Bilgisi

Uygun bir kesim bir taş ışıltı yardımcı olacaktır. iyi kesilmiş değil bir taş (pencere aslında taş köşk dışında masaya bakarak için kullanılan bir terimdir) bir pencere gibi bakabilirsiniz. size baktığınızda geri dışarı göremiyorum böylece İdeal taş kesilmelidir. Işık taş köşk ile ilgili yönleriyle karşı yansıtmak ve taş yüzü geri çekmek gerekir. Bir limon kuvars oval, zümrüt kesim (sekizgen şekil), yuvarlak, trilyon, armut şekli, yastık şekli, yanı sıra fantezi şekiller bir dizi olarak kesilebilir.Sitrin turuncu çeşitli sarıdır Kuvars . Doğal sitrin yaygın değildir; taş piyasadaki en Sitrin tarafından üretilen ısıl Ametist ve Dumanlı Kuvars . Taş koyu sarı kahverengimsi-kırmızı renk verecektir yüksek sıcaklıklarda renk altın sarısı ışık ve ısıtma değiştirmek için nispeten düşük sıcaklık alır. adı sitrin Citron meyve, limon benzer san bir meyve elde edilir. (Aslında, ağaç kavunu birçok dilde “limon” anlamına gelir.)
Kimyasal formül SiO 2
Renk Sarı, Turuncu, Kahverengi
Sertlik 7
kristal Sistemi altıgen şeklinde
Kırılma indisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
şeffaflık Şeffaf
Çift Kırılma 0,009
parıltı cam
bölünme ayırt edilemez
mineral Sınıfı Kuvars
Çoğu ısıl işlem görmüş Sitrin derin portakal veya hafif kırmızımsı bir renk tonu alır. Genel olarak, derin renkli taşlar kırmızımsı renk tonları da dahil olmak üzere, en değerlidir. Hafifçe doğal oluşabilir sarı sitrin renkli ama nadirdir; Yoğun sarı form genellikle bir ışınlanmış ve “Limon Kuvars” ticari ismi verilmiştir.

SİTRİN TAŞI YÜZÜK

SİTRİN TAŞI YÜZÜK

Sitrin çok uygun bir taştır ve tüm renk aralıkları pahalı değildir. En sık portakal sarısı ile karıştırılır Topaz renk ve vücutta çok benzer. Topaz daha değerli taştır ve bayiler sık sık Topaz olarak etiketlenmiş sitrin satmak. sitrin için birkaç yanlış ticari isimler “Madeira Topaz”, “Altın Topaz”, ve “Bahia Topaz” dir. Ancak, bazı ince ve seyrek sitrin taşlar nadiren altın Topaz tarafından yineleniyor saf sarı renge sahiptir.

Sitrin büyük kristaller bulunabilir ve kusursuz tüm boyutları mücevherler kesilmiştir. Mor Ametist ve altın sitrin doğal bir karışım adı “Ametrine” ile icat edilmiştir. (Bkz Ametrine daha fazla bilgi için taş sayfasını.)
KULLANIMI
Sitrin taşlar, özellikle de oval, dikdörtgen kesik tüm farklı halinde kesilir. Gibi bir çok popüler kolye taş kusursuz birçok taş karat s nadir değildir. Bu halkalar için bir merkez olarak kullanılır ve ayrıca küpe, bilezik, kolye ve için. Beyaz Kuvars ile birlikte daha az kaliteli sitrin de yuvarlandı ve kolye ve bilezikler için boncuklar olarak kullanılır.

ÇEŞİTLERİ
Altın sitrin – Sitrin bir altın sarısı rengi ile.
Limon Kuvars – Limon Kuvars koyu sarı bir ışık sitrin turuncu, kahverengi, ya da kırmızımsı renk tonlarını eksik en sitrin seçkin. Daha sık açık olmasına rağmen Kuvars olan ışınlanmış bir yoğun renkli sarı Gemstone üretmek. Limon Kuvars son zamanlarda taş pazarında bir popülerlik artış yaşanmıştır.
Madeira sitrin – turuncu-kırmızı kahverengimsi-kırmızı sitrin .
Palmeria sitrin – Sitrin parlak turuncu renk ile.
Sarı sitrin – Sitrin bir limon sarısı renkte. Ayrıca “Limon sitrin” veya “Limon Kuvars” denebilir.
Doğal sitrin tezahürü, hayal gücü ve kişisel iradenin öncü taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan, bu enerji ve hayat veren, sıcak ve rahatlatıcı. Bu zihin takas ve eylem ruhunu karıştırma, baharın güneş ışığı gibi çakraları uyarır. Frekans yaratıcılık ve hayal gücünü uyanır ve dönüştürme hayalleri sürecini sürdürmektedir ve somut forma istiyor. Saf sarı enerji ile, Sitrin yaşam dolgunluk, taze başlangıçlar ve yeni takipçiliği teşvik eder. [Raphaell, 86] [Simmons, 119] [Ahsian, 120]

Doğal sitrin tutun veya negatif enerji birikir, aksine çevre için son derece koruyucu yapma bunu, transmutes dağıtır ve gerekçesiyle vermez. Olumlu olanları içine olumsuz duygu ve düşüncelerini dönüşüm, hem fiziksel hem de ince düzeylerde sorunları çalışır. Bu temizlenir veya temizlenmiş olması gerekir asla yeryüzünde sadece iki kristallerinin biridir. Diğer Kiyanit olduğunu. [Melodi, 209] [Hall, 117] [Eason, 16]

Sitrin altın sarısı, bal soluk ya da hemen hemen kahverengi renk arasında değişen, Kuvars şeffaf, sarı çeşididir ve gökkuşağı veya ışıltı ilaveler içerebilir. adı limon anlamına gelen Fransızca kelime Ağaç kavunu geliyor.

Sitrin Yüzük

Sitrin Yüzük

Bu kadar geri M.Ö. 300 olarak Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılan ve renginden dolayı, bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyolca Topaz, ya da Safranite olarak adlandırılır. Piyasada ticari sitrin Çok gelişmiş bir Sitrin rengi, genellikle derin bir kehribar veya turuncu-kırmızı gölge üreten ısıl işlem görmüş Ametist veya dumanlı kuvars olduğunu. Çoğu Doğal sitrin uçuk sarı bir renktir. [Eason, 89] [Megemont, 60] [Simmons, 119]

metafizik kullanımları sitrin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Cashbox artış, köpüklü sarı sitrin servet edinme değil sadece asist onun özellikleri Merchant Taş denir, ama korumaya yardımcı olur. [Melodi, 209] Bu zenginlik ve refah, başarı ve çekme bolluk ve tezahürü bir taş olduğunu her şeyi iyi. Aynı zamanda tüm hızlı para girişimler. [Hall, 118] sitrin asist cömertlik ve iyi bir servet paylaşımı teşvik eder ve mali spekülasyonlar ve ticari başarı için özellikle yararlıdır. Para çekmek ve aşırı çıkışını durdurmak için çantanızda veya cüzdan içinde taşıyabilen. [Eason, 44]

Profesyonel bir destek taş gibi, sitrin satış, ticari bankacılık, gazino, spor ve fitness eğitimi ve medyada çalışmak herkes için etkileşimleri geliştirir. Sağlık çalışanları ve şifacılar için bir güçlendirici kristal ve hükümet çalışmalarında verimliliği artırır. [Mella, 131-132] [Eason, 89] sitrin iç ışık ve kıvılcım yaratıcılık ve hayal gücünü güçlendirir. Bu her türlü sanatçılar için idealdir. [Megemont, 59-60]

Sitrin kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristal olduğunu. Bu aile veya grup sorunları düzeltir ve çözümleri ve bütünlüğünü desteklemektedir. [Melodi, 210] Aynı zamanda çevremizde olanlardan absorbe gösterim ile ilgili anlayış yardımcı olur ve. [Gienger, 28]

Bir sitrin taşıyan kalbini kıracak edenlere karşı sevgi ve mutluluk ve korumaları çekiyor. Aynı zamanda rağmen ve kıskançlık karşı etkili bir kalkandır. [Eason, 89]

Bir bebeğe bir Sitrin melek veya kürenin hediye zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgelik getirir. [Eason, 89]

Işık onları yakalar nerede yerleştirilen doğal sitrin tumblestones, bir alandan düşmanca hayaletler temizler. Dönen negatif enerjileri önlemek için bir Sitrin iksiri haftalık serpin. [Eason, 89]

Küçük bir uyarı: sitrin bazı saldırganlığını alevlendirebilir. Bu ateşli, çabuk sinirlenen doğa olanlar için tavsiye edilmez ve iftira ya da dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. [Megemont, 60]

ev ya da iş zenginliği köşesinde, ya da nakit kutusuna yerleştirin. Sitrin güneş ışığı kaybolur. [Hall, 119]
Citrine Taş Bilgileri
Tarih ve Tanıtım – Citrine Hakkında
Sitrin mevcut en popüler taşlar bugün biridir. Bu kuvars (SiO2) değerli taşlar çok büyük ailesine aittir. Daha özel olarak ise, bu taş kaliteli makrokristalin kuvars (silikon dioksit) altın sarısı-portakal çeşitli sarıdır. rengi daha altın yerine limon sarısı olma eğilimindedir, ancak adı ‘sitrin’, ‘Ağaç kavunu’, ‘limon’ anlamına gelen bir Fransız kelime türetilmiştir.

Doğal sitrin aslında oldukça nadirdir ve sitrin çok kuvars çoğu diğer çeşitlere, daha değerlidir çünkü bugün aslında çekici altın rengi elde etmek için ısı muamelesi edilir. Hemen hemen tüm ısıtmalı sitrin kırmızımsı renk tonları sergileyecek. Sitrin çok yakından ilişkilidir menekşe-mor ametist , kuvars macrocrystalline başka çeşitli. sitrin ve ametist arasındaki tek fark renksiz kuvars kristali bulunan demir iyonları (Fe3) oksidasyonu seviyesidir. Kuvars ısıtıldığında, demir safsızlıkları turuncu renk altın az mor-mor renk ve daha fazla sonuçlanan azaltılır. Ametrine bir numune hem de altın Citrine ve mor Ametist’in doğal bicolor kombinasyonudur.

Limon Kuvars Sitirn Yüzük

Limon Kuvars Sitirn Yüzük

Sitrin kolayca farklı kuvars özellikleri aracılığıyla tespit edilebilir. Bu doğal sarı renge altın oluşur birkaç taşlardan biridir. Diğer benzer renkli taşlar genellikle (safir ve topaz) çok zor ya da (daha yumuşaktır sfalerit ve sfen). Altın beril , ortoklaz ve turmalin de sık sık karışıklığa neden olabilir. Doğal sitrin kuvars demir yabancı maddelerin varlığı çekici altın rengi elde eder. Bu SiO2 (silikon dioksit), 2.70 2.60 bir yoğunluğa ve benzeri malzemelerden citrine ayırt edilmesine yardımcı olabilir, her biri 1.553 kadar 1.544 bir kırınım indisi, belirli bir kimyasal formüle sahiptir.

Citrine Kökeni ve taş Kaynakları dön
sitrin mevduat tüm dünyada bulunabilir rağmen, Brezilya dünyanın önde gelen tedarikçisi konumundadır. Diğer önemli kaynaklar Arjantin, Bolivya, Fransa, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İskoçya, İspanya, Uruguay ve Zambiya bulunur.

Citrine Alış ve Citrine Taş Değerini Belirleme Başa Dön
Citrine Renk

Doğal Tedavi edilmeyen sitrin rengi altın sarısından tipik soluk ve sık sık Dumanlı kahverengimsi tonlarda eşlik ediyor. Derin renkler altın portakal zengin altın kahverengi arasında değişen oluşabilir. Koyu renkler genellikle hafif limon renkleri daha arzu olarak kabul edilir. Isıtmalı sitrin (ametist veya dumanlı kuvars ), genellikle kırmızımsı bir renk sergileyecek.

Citrine Açıklık ve Cilası

Sitrin, mükemmel şeffaflık ile oluştuğu bilinmektedir. Göz temiz örnekler görülebilir kapanımlar ile sitrin taşları satın almak için küçük bir sebep bırakarak oldukça yaygındır. kesilmiş ve parlatılmış zaman sitrin çekici bir camsı parlaklık vardır.

Citrine Kesim ve Şekil

Sitrin hemen hemen her zaman yönlü edilir. Bu kesimler renk ve dağılımını maksimize etmek eğilimi Yuvarlak pırlanta ve oval en yaygın olanlarıdır. Adım keser (zümrüt kesim) gibi diğer fantezi kesim, makas-kesim ya da Portekizce-kesim de oldukça popülerdir. Sitrin taşlar armut, meydanlar, trilyonlarca, mermi, oval, minderler ve kalp şekilleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen her şekil, bulunabilir. Kalibre boyutları çok yaygındır ve daha büyük taşlar uygun fiyatlı kalır.

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Doğal ısıtılmayan sitrin giderek daha nadir hale gelmektedir. Mevcut sitrin taşları bugün birçok ısıl işlem görmüş ametist veya dumanlı kuvars bulunmaktadır. Arıtılmış sitrin genellikle madencilik kaynağında hakkı ısıtılır. Renk değişikliği kalıcı ve stabil olarak kabul edilir.

Citrine Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Altıgen (trigonal) piramitleri altıgen prizmalar
Renk: Işık sarı-koyu sarı, altın kahverengi, turuncu
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1,544-1,553
Yoğunluk: 2.65
ayrılması: Hiçbiri
şeffaflık: Şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Sitrin: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
doğal Ametrine
bicolor Ametrine
Birkaç farklı ve farklı çeşitleri vardır kuvars taşlar . karışıklığa neden ama emperyal topaz, altın beryl ve altın safir olmak üzere bileşimin arada, ilgisiz birçok benzer görünümlü taşlar da vardır. Aşağıda çok yakından sitrin ile ilgili diğer SiO2 taş çeşitleri ve ticari adları şunlardır:

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Limon Kuvars Sitrin Yüzük

Popüler İlgili Gemstones ve Ticaret Adları En çok:

Ametist, Ametrine, kuvars, kalsedon, akik, rutil kuvars, yıldız kuvars, kedi gözü, kuvars, altın kuvars, akik ve renksiz kuvars en popüler yakından ilgili taşlar çeşitleri vardır yükseldi.

İlgili Gemstones ve Ticaret Adları daha az bilinen:

Aventurin, kaya kristali kuartz, krizopras, taş silis (chrysocolla kalsedon) akik, oniks, mistik kuvars, çilek kuvars, mavi kuvars, şahin gözü, prasiolite ve kediotu (kan) daha az bilinen yakından ilişkili taş çeşitleri vardır.