OTANT�K TA�

DOĞAL LİMON KUVARS KRİSTALİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
LİMON KUVARS YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 20.65 GR
 • 38.5 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • LİMON KUVARS KRİSTALİ
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VVS KALİTE

DOĞAL LİMON KUVARS YÜZÜK

Limon kuvars kuvars limon sarısı çeşididir. İçinde turuncu tonları olan bir sitrin, daha renkli daha limon olduğunu. Citrine ve Ametist taşlar kuvars ailesinin her ikisi de. Bazı insanlar yanlışlıkla prasiolite limon kuvars çağrı –

Limon Kuvars Taşı Yüzük

Limon Kuvars Taşı Yüzük

prasiolite içinde yeşil bir sesi vardır ve aynı zamanda yeşil ametist denir. Aynı zamanda yeşil altın ya da limon sitrin olarak bilinir.

Kuvars tüm Brezilya ve Afrika da dahil olmak üzere en ünlü kaynaklardan bazıları ile dünyanın her yerinden geliyor. limon kuvars dünya arzının çoğu Brezilya geliyor.

Şimdi bu taş daha yakından bir göz atalım …

Limon Sarısı Taş

Limon kuvars Brezilya’da çıkarılmaktadır. Büyük kristaller bulunabilir. kuvars kristal sistemi (silisyum dioksit) Brezilya’da boldur ve dünyanın en çapında. Bu (mor kuvars) ametist bir akrabası olduğunu.

Limon kuvars takı için idealdir. Ya gümüş veya altın takı, limon kuvars genellikle (5 karat ve yukarı gibi) büyük boyutlarda kesilir. kolay ve (- elmaslar gibi diğer taşlar büyük boyutlarda sadece mevcut veya uygun olmayan oysa) Büyük bir limon kuvars kullanmak uygun fiyatlı olduğu için kalın taş takı kullanılmaktadır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL BRAZİLYA LİMON KUVARS KRİSTALİ 38.5 CRT VVS KALİTE IŞILTILI  YÜZÜK .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİR.KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ.

faset Bilgisi

Uygun bir kesim bir taş ışıltı yardımcı olacaktır. iyi kesilmiş değil bir taş (pencere aslında taş köşk dışında masaya bakarak için kullanılan bir terimdir) bir pencere gibi bakabilirsiniz. size baktığınızda geri dışarı göremiyorum böylece İdeal taş kesilmelidir. Işık taş köşk ile ilgili yönleriyle karşı yansıtmak ve taş yüzü geri çekmek gerekir. Bir limon kuvars oval, zümrüt kesim (sekizgen şekil), yuvarlak, trilyon, armut şekli, yastık şekli, yanı sıra fantezi şekiller bir dizi olarak kesilebilir.

Neden bu kadar çok yeşil Altın seviyorum ve you should too

Düşük düşük fiyatlarla büyük taşlar bulabilirsiniz. Bu eğlenceli bir taş yapar. Ben limon sorunsuz gemstone kuvars diyorlar parçası.

Nerede limon kuvars satın alabilirim?

Limon kuvars yarı değerli taş takı taşıyan birçok mücevher mağazalarında mevcuttur.

Bizim göz atın limon kuvars fiyat kılavuzu limon kuvars mal gereken bir fikir için
Limon kuvars kuvars limon sarısı çeşididir. İçinde turuncu tonları olan bir sitrin, daha renkli daha limon olduğunu. Citrine ve Ametist taşlar kuvars ailesinin her ikisi de. Bazı insanlar yanlışlıkla prasiolite limon kuvars çağrı – prasiolite içinde yeşil bir sesi vardır ve aynı zamanda yeşil ametist denir. Kaynak: Limon Kuvars hakkında bilgiler, istediğiniz tüm hakkında bilmek

Limon Kuvars Yüzük

Limon Kuvars Yüzük

Bu kuvars (SiO2) değerli taşlar çok büyük ailesine aittir. Daha özel olarak ise, bu taş kaliteli makrokristalin kuvars (silikon dioksit) altın sarısı-portakal çeşitli sarıdır. rengi daha altın yerine limon sarısı olma eğilimindedir, ancak adı ‘sitrin’, ‘Ağaç kavunu’, ‘limon’ anlamına gelen bir Fransız kelime türetilmiştir.
Doğal sitrin aslında oldukça nadirdir ve sitrin çok kuvars çoğu diğer çeşitlere, daha değerlidir çünkü bugün aslında çekici altın rengi elde etmek için ısı muamelesi edilir. Hemen hemen tüm ısıtmalı sitrin kırmızımsı renk tonları sergileyecek.
Kuvars ikinci en bol mineral olarak Dünya ‘nın kıta kabuğunun sonra, feldispat . Onun kristal yapısı SiO 4 sürekli bir çerçevedir silikon – oksijen tetrahedranın her oksijen genel vererek, iki tetrahedranın arasında paylaşılan edilmesiyle, kimyasal formülü ve SiO 2 .

Yarı değerli olan birkaç tanesi kuvars birçok farklı çeşidi vardır taşlar . Antik çağlardan beri, kuvars çeşitleri yapımında en yaygın olarak kullanılan mineraller olmuştur takı ve hardstone oymalar , özellikle Avrasya’da.
Kelime “kuvars” türetilmiştir Alman kelime “Quarz” ve onun Orta Yüksek Almanca muhtemelen kökenli atası “twarc”, Slav , bkz ( “sert”) Çek Tvrdy, Lehçe Twardy ( “sert”), Sırp ve Hırvat tvrd ( “sert”). [7]

Eski Yunanlılar türetilen κρύσταλλος (krustallos) olarak kuvars anılan Antik Yunanca “buz gibi soğuk”, bazı çünkü anlamı κρύος (kruos) filozoflar (dahil Theophrastus ) görünüşe göre bir formu olarak mineral inanılan aşırı soğutulmuş buz. [8] Bugün dönem kaya kristali bazen kuvars saf haliyle alternatif bir adı olarak kullanılır.

Kristal alışkanlığı ve yapı
Kuvars ait üç köşeli kristal sistemi . İdeal kristal şekli altı taraflı prizma altı taraflı ile sonlanan piramitleri her bir ucunda. Doğada kuvars kristalleri genellikle olan ikiz , bozuk veya kuvars komşu kristalleri ya da sadece diğer mineraller ile çok iç içe gelişmiş bu şeklin bir kısmını göstermek ya da tamamen açık kristal yüzleri eksikliği ve kitlesel görünmesi.

Doğal Limon Kuvars Yüzük

Doğal Limon Kuvars Yüzük

İyi Oluşan kristaller genellikle bir boşluğa kısıtsız bir büyüme olan bir ‘yatak’ formu; Genellikle kristaller bir matrise diğer ucunda bağlı olduğu ve yalnızca bir sonlandırma piramit mevcut bulunmaktadır. Onlar içinde örneğin, ek olmadan özgürce geliştirmek Ancak, nerede iki kat sonlandırılmış kristaller ortaya çıkabilir alçı . Kuvars geode kristallerinin bir yatak içeri doğru işaret ile kaplı boşluk şekli yaklaşık olarak küresel olan bir durumdur.

α-kuvars, trigonal kristal sisteminde kristalleşir boşluk grubu sırasıyla P 3 1 21 ve P 3 2 21. β-kuvars sırasıyla, altıgen sistemi, uzay grubu P 6 2 22 ve P 6 4 22 aittir. [9] Bu uzay grupları (her 11 enantiomorphous çiftleri aittir) gerçekten kiral vardır. Hem α-kuvars ve β-kuvars akiral yapı taşlarından oluşan kiral kristal yapıların örnekleri (mevcut davada SiO 4 dörtyüzlüsü) bulunmaktadır. a- ve β-kuvars arasındaki dönüşüm sadece bağlandıkları şekilde değişiklik olmadan, birbirine göre tetrahedra nispeten küçük bir dönme içerir.
α-kuvars kristal yapısı (kırmızı toplar gri silikon, oksijen vardır)

β-kuvars
(Mikro göre) Çeşitlerinin
Çeşit isimleri birçok tarihsel mineral rengi ortaya çıktı rağmen, güncel bilimsel adlandırma şemaları mineral mikro öncelikle bakın. o macrocrystalline çeşitleri için birincil tanımlayıcı olmasına rağmen Renk, kriptokristalin mineraller için ikincil bir tanımlayıcı.

kuvars Başlıca çeşitleri
tip Renk ve Açıklama Şeffaf
necef taşı Renksiz Açık
Ametist Mor Şeffaf
Gül kuvartzı Pembe, görüntüleyebilir diasterism Şeffaf

Limon Kuvars Kristali Yüzük

Limon Kuvars Kristali Yüzük

alaca akik Kriptokristalen kuvars ve ifadeleri ortaya atılmıştır karışım. terimi, genel olarak, sadece, beyaz veya açık renkli malzeme için kullanılır. Aksi takdirde daha spesifik isimler kullanılır.
akik Kırmızımsı portakal kalsedon yarı saydam
Aventurin küçük kapanımlar (genellikle mika) o ışıltı ile kalsedon yarı saydam
Akik Çok renkli, bantlı kalsedon saydam yarı saydam
Oniks grupları, düz paralel ve boyut olarak tutarlıdır Akik.
Jasper kahverengi tipik kırmızı kriptokristalin kuvars, Opak
sütlü kuvars Beyaz, görüntüleyebilir diasterism opak için yarı saydam
dumanlı kuvars gri kahverengi Opak
Kaplan gözü Kırmızı-kahverengi renkli kuvars Lifli altın, sergileme chatoyancy .
sitrin kahverengi, yeşilimsi sarı turuncu kırmızımsı sarı Şeffaf
Vermarine nane yeşili Şeffaf
rutilated kuvars Içeren sivri (iğne gibi) kapanımlar ve rutil
Dumortiyerit kuvars Büyük miktarda içerir Dumortiyerit kristaller
(Renge göre) Çeşitlerinin

Beyaz bir kaide üzerinde net kaya kristalleri
Saf kuvars, geleneksel olarak kaya kristal ya da berrak kuvars adı renksiz ve şeffaf veya yarı şeffaf ve genellikle kullanılmaktadır hardstone oyma gibi Lothair kristal . Ortak renkli çeşitleri, citrine dahil kuvars, ametist, dumanlı kuvars, sütlü kuvars, ve diğerleri yükseldi.

Kuvars türleri arasındaki en önemli fark vardır macrocrystalline (çıplak gözle görülebilen tek tek kristallerin) ve bu mikrokristalin veya kriptokristalin çeşitleri (sadece yüksek büyütme altında görünür kristallerin agrega). Şeffaf çeşitleri macrocrystalline olma eğiliminde iken kriptokristalin çeşitleri, saydam veya çoğunlukla opak ya vardır. Kalsedon hem kuvars ince intergrowths oluşan silis kriptokristalin şeklidir ve onun monoklinik polimorf ifadeleri ortaya atılmıştır . [10] kuvars diğer opak taş çeşitleri, ya da sık sık bantları veya renk desenleri zıt dahil kuvars içeren karışık kayalar, olan akik , akik veya sard, oniks , kediotu ve jasper .

Ametist

matris Amethyst kristaller
Ametist koyu veya mat mor renk parlak aralıkları kuvars popüler bir formudur. amethysts dünyanın en büyük mevduat Brezilya, Meksika, Uruguay, Rusya, Fransa, Namibya ve Fas bulunabilir. Bazen ametist ve sitrin aynı kristal büyüyen bulunur. Daha sonra, şu şekilde ifade edilir Ametrine . o kuruldu alanda demir olduğunda bir ametist oluşur.

Limon Kuvars Satış

Limon Kuvars Satış

sitrin

Brezilya sitrin
Sitrin rengi nedeniyle kahverengi açık sarı arasında değişen kuvars bir çeşittir demir yabancı maddeler. Doğal Citrines nadirdir; Çoğu ticari Citrines ısıl işlem görmüş olan ametist veya dumanlı kuvarslar . doğal sitrin da bulanık veya dumanlı bir görünüm karşı Ancak, ısı ile muamele ametist, kristal küçük çizgileri olacaktır. Kesim sitrin ve sarı ayırt etmek neredeyse imkansız olan topaz görsel, ama onlar farklı sertlik . Brezilya devlet gelen üretiminin çok ile sitrin lider üreticisi, Rio Grande do Sul . Adı “sarı” anlamına gelir ve aynı zamanda kelimenin “kökeni olan Latince kelime citrina türetilmiştir ağaç kavunu “. Bazen sitrin ve ametist sonra olarak adlandırılır aynı kristal, birlikte bulunabilir Ametrine . [11] Citrine nedeniyle refah getireceğini bir batıl, “satıcının taş” ya da “para taşı” olarak anılır olmuştur . [12]

sütlü kuvars

Sütlü kuvars örneği
Süt kuvars veya sütlü kuvars kristal kuvars en sık görülenidir. Beyaz renk dakika neden olduğu sıvı kapanım [kristal oluşumu sırasında sıkışıp, gaz, sıvı, ya da her ikisinin kaynak belirtilmeli optik ve kaliteli taş uygulamaları için az değer yapma]. [13]

Gül kuvartzı

Gül kuvars küme (Boyut: 3.4 x 3.1 x 1.9 cm)
Gül kuvars kırmızı renk gül bir soluk pembe sergileyen kuvars türüdür. Renk genellikle eser miktarlarda için bağlı olarak kabul edilir titanyum , demir ya da manganez büyük malzeme. Bazı kuvars mikroskobik içeren gül rutil bir üretir iğneler asterism iletilen ışık. Son X-ışını kırınım çalışmaları renk muhtemelen ince mikroskopik liflere bağlı olduğunu göstermektedir Dumortiyerit büyük kuvars içinde. [14]

Ayrıca, pembe kuvars nadir bir tür olduğunu eser miktarda neden olduğu düşünülmektedir renk ile (aynı zamanda sık aranan kristal kuvars gül) fosfat veya alüminyum . Kristallerin renk görünüşte ışığa ve solmaya tabidir. İlk kristaller bulundu pegmatit yakınında bulunan Rumford , Maine , ABD ve Minas Gerais , Brezilya . [15]

dumanlı kuvars

Alplerden dumanlı kuvars
Dumanlı kuvars kuvars gri, yarı saydam sürümüdür. Neredeyse opak bir kahverengimsi-gri kristal neredeyse tam şeffaflık netlik değişmektedir. Bazıları da siyah olabilir.

Limon Kuvars

Limon Kuvars

Vermarine

Ham doğal vermarine
Vermarine ayrıca prasiolite olarak bilinen, yeşil renkli olan kuvars bir çeşittir. 1950 yılından bu yana, neredeyse tüm doğal vermarine küçük gelmiştir Brezilyalı maden, ama aynı zamanda görülür Aşağı Silezya bölgesi Polonya’da . Doğal olarak oluşan vermarine de bulunan Thunder Bay alanında Kanada . Doğada nadir taş, en yeşil kuvars ısıl işlem görmüş ametist olduğunu. [1

olay
Kuvars belirleyici bir bileşenidir granit ve diğer felsik magmatik kayaçlar . Bu çok yaygın olan tortul kayaçların gibi kumtaşı ve şeyl ve aynı zamanda en bir aksesuar mineral olarak değişken miktarlarda mevcuttur karbonat kayaların . Bu ortak bir bileşeni olan şist , gnays , kuvarsit ve diğer metamorfik kayaçlar . Kuvars için en düşük potansiyele sahip hava içinde Goldich çözünme serisi ve dolayısıyla dere çökelleri ve artık bir kalıntı mineral olarak çok yaygın topraklar .

Kuvars çoğunluğu erimiş kristalize olurken magma , çok kuvars da kimyasal sıcak çöker hidrotermal damarlar olarak gang bazen birlikte, cevher , altın, gümüş ve bakır gibi mineraller. Kuvars Büyük kristaller magmatik bulunan pegmatitlerde . Iyi biçimli kristaller uzunluğu birkaç metre ulaşmak ve olabilir tartmak kilogram yüzlerce.

Yetiştirmek için kullanılan potalar ve diğer ekipmanlar için gerekli son derece yüksek saflıkta doğal olarak oluşan kuvars kristalleri, silikon gofret içinde yarı iletken endüstrisi, pahalı ve nadirdir. Yüksek saflıkta kuvars için önemli bir maden konum Spruce Pine Gem Mine olan Spruce Pine, Kuzey Karolina , Amerika Birleşik Devletleri . [18]

kuvars en büyük belgelenmiş tek kristal Itapore, Goiaz, Brezilya yakınında bulundu; yaklaşık 6.1 × 1.5 × 1.5 m ölçülen ve fazla 44 tartılır ton . [19]

İlgili silis mineralleri
Tridimit ve kristobalit yüksek sıcaklık olan polimorflar yüksek silika meydana SiO 2 volkanik kayalar. Koezit bazı göktaşı etkisi sitelerinde ve yerkabuğunun tipik olanlar daha büyük basınçlar oluşmuş metamorfik kayalarda bulundu SiO 2 daha yoğun bir polimorf olduğunu. sistovit bazı göktaşı etkisi sitelerinde bulunan SiO 2 henüz yoğun ve yüksek basınç polimorf olduğunu. lechatelierite bir olan amorf silis camı tarafından oluşturulan SiO2 yıldırım kuvars içinde grev kum .

Doğal Limon Kuvars Yüzük

Doğal Limon Kuvars Yüzük

tarih

Fatimi altın kapaklı, c oyulmuş kaya kristali (şeffaf kuvars) ‘de ibrik. 1000

Avusturya kaya kristali Karl Rössler tarafından (saf kuvars) cornucopia. circa 1890

Kuvars kristal gösteren şeffaflık
Kelime “kuvars” dan geliyor Almanca Bu ses Hakkında Quarz ( yardım · bilgi ), [20] Slav kökenli (Çek madenciler o Kremen denir). Diğer kaynaklar için kelimenin kökeni niteliği Sakson çapraz damar cevheri anlamına kelime Querkluftertz. [21]

Kuvars mistik madde olarak tanımlanan en yaygın malzemedir maban içinde Avustralya Aborijin mitolojisinde . Bu gibi bir gömülme bağlamında Avrupa’da geçit mezar mezarlıklarda, düzenli bulunan Newgrange veya Carrowmore içinde İrlanda . İrlandalı kuvars için kelime ‘Sunstone’ anlamına grianchloch vardır. Kuvars ayrıca kullanılan Prehistorik İrlanda , yanı sıra diğer birçok ülkede, taş aletler ; hem damar kuvars ve kaya kristali edildi yongalama parçası olarak litik teknolojinin prehistorik halklarının. [22]

Iken yeşim oyma için ilk kez en değerli yarı değerli taş yana olmuştur Doğu Asya ve Kolomb öncesi Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da kuvars çeşitleri en yaygın türleri için kullanılan edildi takı ve hardstone oyma dahil olmak üzere oyulmuş taşlar ve cameo taşlar , kaya kristal vazolar ve abartılı damarları. gelenek çok yüksek, büyük ölçüde takı dışında moda düştü 19. yüzyılın ortalarından kadar değerli edildi nesneleri üretmeye devam etti. Cameo tekniği oniks ve diğer çeşitleri renk bantları patlatır.

Limon Kuvars Yüzük

Limon Kuvars Yüzük

Romalı doğa bilimci Plinius su olmak kuvars inanılan buz kalıcı zamanın büyük çaba sonra donmuş. [23] (kelime “kristal” Yunanca kelime κρύσταλλος, “buz” dan geliyor.) O kuvars olduğunu söyleyerek bu fikri destekledi Alpler’de buzulların yakınında bulunan, büyük kuvars kristallerinin ellerini soğutmak için küreler içine moda ama değil volkanik dağlarda ve bu. Bu fikir en azından 17. yüzyıla kadar devam etti. O da bir içine ışık bölmek için kuvars yeteneği biliyordu spektrumunun .

17. yüzyılda, Nicolas Steno kuvars ‘ın çalışması, modern yol açmıştır kristalografisi . O ne olursa olsun, bir kuvars kristal boyutu veya şekli, uzun prizma her zaman mükemmel bir 60 ° açıyla katıldı yüzleri olduğunu keşfetti. [24]

Kuvars en piezoelektrik özellikleri tarafından keşfedildi Jacques ve Pierre Curie içinde 1880 [25] [26] kuvars osilatör veya rezonatör ilk tarafından geliştirilen Walter Guyton Cady içinde 1921 [27] [28] George Washington Pierce tasarlanmış ve patentli kuvars kristal osilatörler içinde 1923 [29] [30] [31] Warren Marrison 1927 yılında Cady ve Pierce çalışmalarına dayalı ilk kuvars osilatör saat yarattı [32]

Alman jeolog: Bilim adamları mineraller doğada oluşan hangi koşulları taklit laboratuar koşullarında mineralleri yaratmaya girişti olarak kuvars sentezlemek için çabalar on dokuzuncu yüzyılın ortalarında başlayan Karl Emil von Schafhäutl (1803-1890) [33] olan ilk kişi 1845 yılında bir düdüklü tencere mikroskobik kuvars kristalleri yarattığı zaman kuvars sentezlemek. [34] Ancak, bu erken çabalar tarafından üretilen kristallerin kalitesi ve büyüklüğü yoksul. [35] 1930’lardan itibaren, elektronik sanayi bağımlı hale gelmişti kuvars kristalleri üzerinde. Uygun kristallerin tek kaynak Brezilya vardı;

Doğal Limon Kuvars

Doğal Limon Kuvars

uluslar ticari bir ölçekte kuvars sentezlemek için çalıştı bu yüzden ancak, İkinci Dünya Savaşı, Brezilya malzemeleri aksadı. Alman mineralog Richard Nacken (1884-1971) 1930 ve 1940 sırasında bazı başarı elde etti. [36] Savaştan sonra, birçok laboratuvarda büyük kuvars kristallerini büyümeye çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, ABD Ordusu Signal Corps ile anlaşmalı Bell Laboratuvarları ile Fırça Development Company Nacken en kurşun aşağıdaki kristalleri sentezlemek için Cleveland, Ohio. [37] [38] (Dünya Savaşı öncesinde, Fırça Geliştirme üretilen piezoelektrik kristalleri için pikaplar.) 1948, Fırça Geliştirme çapı 1.5 inç (3.8 cm), bugüne kadarki en büyük olan kristalleri büyümüştü. [39] [40] 1950’lere gelindiğinde, hidrotermal sentez teknikleri endüstriyel ölçekte sentetik kuvars kristallerinin üreten edildi ve bugün hemen hemen tüm modern elektronik sektöründe kullanılan kuvars kristali sentetik.

Piezoelektrik
Kuvars kristalleri var piezoelektrik özellikleri; onlar geliştirmek elektrik potansiyeli başvurusu üzerine mekanik strese . Kuvars kristallerinin bu özelliği erken kullanımı oldu fonograf manyetikler. Kuvars en yaygın piezoelektrik kullanımlarından biri bugün olduğu gibi kristal osilatör . Kuvars saat minerali kullanarak tanıdık bir cihazdır. Kuvars kristal osilatör rezonans frekansı mekanik yüklemeden ile değiştirilir ve bu da prensip olarak çok küçük kütle değişiklikleri çok hassas ölçümler için kullanılan kuartz kristali mikro ve ince film kalınlığı monitör .

DOĞAL LİMON KUVARS KRİSTALİ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
LİMON KUVARS YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 20.65 GR
 • 38.5 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • LİMON KUVARS KRİSTALİ
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VVS KALİTE
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

DOĞAL LİMON KUVARS YÜZÜK

Limon kuvars kuvars limon sarısı çeşididir. İçinde turuncu tonları olan bir sitrin, daha renkli daha limon olduğunu. Citrine ve Ametist taşlar kuvars ailesinin her ikisi de. Bazı insanlar yanlışlıkla prasiolite limon kuvars çağrı –

Limon Kuvars Taşı Yüzük

Limon Kuvars Taşı Yüzük

prasiolite içinde yeşil bir sesi vardır ve aynı zamanda yeşil ametist denir. Aynı zamanda yeşil altın ya da limon sitrin olarak bilinir.

Kuvars tüm Brezilya ve Afrika da dahil olmak üzere en ünlü kaynaklardan bazıları ile dünyanın her yerinden geliyor. limon kuvars dünya arzının çoğu Brezilya geliyor.

Şimdi bu taş daha yakından bir göz atalım …

Limon Sarısı Taş

Limon kuvars Brezilya’da çıkarılmaktadır. Büyük kristaller bulunabilir. kuvars kristal sistemi (silisyum dioksit) Brezilya’da boldur ve dünyanın en çapında. Bu (mor kuvars) ametist bir akrabası olduğunu.

Limon kuvars takı için idealdir. Ya gümüş veya altın takı, limon kuvars genellikle (5 karat ve yukarı gibi) büyük boyutlarda kesilir. kolay ve (- elmaslar gibi diğer taşlar büyük boyutlarda sadece mevcut veya uygun olmayan oysa) Büyük bir limon kuvars kullanmak uygun fiyatlı olduğu için kalın taş takı kullanılmaktadır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL BRAZİLYA LİMON KUVARS KRİSTALİ 38.5 CRT VVS KALİTE IŞILTILI  YÜZÜK .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİR.KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ.

faset Bilgisi

Uygun bir kesim bir taş ışıltı yardımcı olacaktır. iyi kesilmiş değil bir taş (pencere aslında taş köşk dışında masaya bakarak için kullanılan bir terimdir) bir pencere gibi bakabilirsiniz. size baktığınızda geri dışarı göremiyorum böylece İdeal taş kesilmelidir. Işık taş köşk ile ilgili yönleriyle karşı yansıtmak ve taş yüzü geri çekmek gerekir. Bir limon kuvars oval, zümrüt kesim (sekizgen şekil), yuvarlak, trilyon, armut şekli, yastık şekli, yanı sıra fantezi şekiller bir dizi olarak kesilebilir.

Neden bu kadar çok yeşil Altın seviyorum ve you should too

Düşük düşük fiyatlarla büyük taşlar bulabilirsiniz. Bu eğlenceli bir taş yapar. Ben limon sorunsuz gemstone kuvars diyorlar parçası.

Nerede limon kuvars satın alabilirim?

Limon kuvars yarı değerli taş takı taşıyan birçok mücevher mağazalarında mevcuttur.

Bizim göz atın limon kuvars fiyat kılavuzu limon kuvars mal gereken bir fikir için
Limon kuvars kuvars limon sarısı çeşididir. İçinde turuncu tonları olan bir sitrin, daha renkli daha limon olduğunu. Citrine ve Ametist taşlar kuvars ailesinin her ikisi de. Bazı insanlar yanlışlıkla prasiolite limon kuvars çağrı – prasiolite içinde yeşil bir sesi vardır ve aynı zamanda yeşil ametist denir. Kaynak: Limon Kuvars hakkında bilgiler, istediğiniz tüm hakkında bilmek

Limon Kuvars Yüzük

Limon Kuvars Yüzük

Bu kuvars (SiO2) değerli taşlar çok büyük ailesine aittir. Daha özel olarak ise, bu taş kaliteli makrokristalin kuvars (silikon dioksit) altın sarısı-portakal çeşitli sarıdır. rengi daha altın yerine limon sarısı olma eğilimindedir, ancak adı ‘sitrin’, ‘Ağaç kavunu’, ‘limon’ anlamına gelen bir Fransız kelime türetilmiştir.
Doğal sitrin aslında oldukça nadirdir ve sitrin çok kuvars çoğu diğer çeşitlere, daha değerlidir çünkü bugün aslında çekici altın rengi elde etmek için ısı muamelesi edilir. Hemen hemen tüm ısıtmalı sitrin kırmızımsı renk tonları sergileyecek.
Kuvars ikinci en bol mineral olarak Dünya ‘nın kıta kabuğunun sonra, feldispat . Onun kristal yapısı SiO 4 sürekli bir çerçevedir silikon – oksijen tetrahedranın her oksijen genel vererek, iki tetrahedranın arasında paylaşılan edilmesiyle, kimyasal formülü ve SiO 2 .

Yarı değerli olan birkaç tanesi kuvars birçok farklı çeşidi vardır taşlar . Antik çağlardan beri, kuvars çeşitleri yapımında en yaygın olarak kullanılan mineraller olmuştur takı ve hardstone oymalar , özellikle Avrasya’da.
Kelime “kuvars” türetilmiştir Alman kelime “Quarz” ve onun Orta Yüksek Almanca muhtemelen kökenli atası “twarc”, Slav , bkz ( “sert”) Çek Tvrdy, Lehçe Twardy ( “sert”), Sırp ve Hırvat tvrd ( “sert”). [7]

Eski Yunanlılar türetilen κρύσταλλος (krustallos) olarak kuvars anılan Antik Yunanca “buz gibi soğuk”, bazı çünkü anlamı κρύος (kruos) filozoflar (dahil Theophrastus ) görünüşe göre bir formu olarak mineral inanılan aşırı soğutulmuş buz. [8] Bugün dönem kaya kristali bazen kuvars saf haliyle alternatif bir adı olarak kullanılır.

Kristal alışkanlığı ve yapı
Kuvars ait üç köşeli kristal sistemi . İdeal kristal şekli altı taraflı prizma altı taraflı ile sonlanan piramitleri her bir ucunda. Doğada kuvars kristalleri genellikle olan ikiz , bozuk veya kuvars komşu kristalleri ya da sadece diğer mineraller ile çok iç içe gelişmiş bu şeklin bir kısmını göstermek ya da tamamen açık kristal yüzleri eksikliği ve kitlesel görünmesi.

Doğal Limon Kuvars Yüzük

Doğal Limon Kuvars Yüzük

İyi Oluşan kristaller genellikle bir boşluğa kısıtsız bir büyüme olan bir ‘yatak’ formu; Genellikle kristaller bir matrise diğer ucunda bağlı olduğu ve yalnızca bir sonlandırma piramit mevcut bulunmaktadır. Onlar içinde örneğin, ek olmadan özgürce geliştirmek Ancak, nerede iki kat sonlandırılmış kristaller ortaya çıkabilir alçı . Kuvars geode kristallerinin bir yatak içeri doğru işaret ile kaplı boşluk şekli yaklaşık olarak küresel olan bir durumdur.

α-kuvars, trigonal kristal sisteminde kristalleşir boşluk grubu sırasıyla P 3 1 21 ve P 3 2 21. β-kuvars sırasıyla, altıgen sistemi, uzay grubu P 6 2 22 ve P 6 4 22 aittir. [9] Bu uzay grupları (her 11 enantiomorphous çiftleri aittir) gerçekten kiral vardır. Hem α-kuvars ve β-kuvars akiral yapı taşlarından oluşan kiral kristal yapıların örnekleri (mevcut davada SiO 4 dörtyüzlüsü) bulunmaktadır. a- ve β-kuvars arasındaki dönüşüm sadece bağlandıkları şekilde değişiklik olmadan, birbirine göre tetrahedra nispeten küçük bir dönme içerir.
α-kuvars kristal yapısı (kırmızı toplar gri silikon, oksijen vardır)

β-kuvars
(Mikro göre) Çeşitlerinin
Çeşit isimleri birçok tarihsel mineral rengi ortaya çıktı rağmen, güncel bilimsel adlandırma şemaları mineral mikro öncelikle bakın. o macrocrystalline çeşitleri için birincil tanımlayıcı olmasına rağmen Renk, kriptokristalin mineraller için ikincil bir tanımlayıcı.

kuvars Başlıca çeşitleri
tip Renk ve Açıklama Şeffaf
necef taşı Renksiz Açık
Ametist Mor Şeffaf
Gül kuvartzı Pembe, görüntüleyebilir diasterism Şeffaf

Limon Kuvars Kristali Yüzük

Limon Kuvars Kristali Yüzük

alaca akik Kriptokristalen kuvars ve ifadeleri ortaya atılmıştır karışım. terimi, genel olarak, sadece, beyaz veya açık renkli malzeme için kullanılır. Aksi takdirde daha spesifik isimler kullanılır.
akik Kırmızımsı portakal kalsedon yarı saydam
Aventurin küçük kapanımlar (genellikle mika) o ışıltı ile kalsedon yarı saydam
Akik Çok renkli, bantlı kalsedon saydam yarı saydam
Oniks grupları, düz paralel ve boyut olarak tutarlıdır Akik.
Jasper kahverengi tipik kırmızı kriptokristalin kuvars, Opak
sütlü kuvars Beyaz, görüntüleyebilir diasterism opak için yarı saydam
dumanlı kuvars gri kahverengi Opak
Kaplan gözü Kırmızı-kahverengi renkli kuvars Lifli altın, sergileme chatoyancy .
sitrin kahverengi, yeşilimsi sarı turuncu kırmızımsı sarı Şeffaf
Vermarine nane yeşili Şeffaf
rutilated kuvars Içeren sivri (iğne gibi) kapanımlar ve rutil
Dumortiyerit kuvars Büyük miktarda içerir Dumortiyerit kristaller
(Renge göre) Çeşitlerinin

Beyaz bir kaide üzerinde net kaya kristalleri
Saf kuvars, geleneksel olarak kaya kristal ya da berrak kuvars adı renksiz ve şeffaf veya yarı şeffaf ve genellikle kullanılmaktadır hardstone oyma gibi Lothair kristal . Ortak renkli çeşitleri, citrine dahil kuvars, ametist, dumanlı kuvars, sütlü kuvars, ve diğerleri yükseldi.

Kuvars türleri arasındaki en önemli fark vardır macrocrystalline (çıplak gözle görülebilen tek tek kristallerin) ve bu mikrokristalin veya kriptokristalin çeşitleri (sadece yüksek büyütme altında görünür kristallerin agrega). Şeffaf çeşitleri macrocrystalline olma eğiliminde iken kriptokristalin çeşitleri, saydam veya çoğunlukla opak ya vardır. Kalsedon hem kuvars ince intergrowths oluşan silis kriptokristalin şeklidir ve onun monoklinik polimorf ifadeleri ortaya atılmıştır . [10] kuvars diğer opak taş çeşitleri, ya da sık sık bantları veya renk desenleri zıt dahil kuvars içeren karışık kayalar, olan akik , akik veya sard, oniks , kediotu ve jasper .

Ametist

matris Amethyst kristaller
Ametist koyu veya mat mor renk parlak aralıkları kuvars popüler bir formudur. amethysts dünyanın en büyük mevduat Brezilya, Meksika, Uruguay, Rusya, Fransa, Namibya ve Fas bulunabilir. Bazen ametist ve sitrin aynı kristal büyüyen bulunur. Daha sonra, şu şekilde ifade edilir Ametrine . o kuruldu alanda demir olduğunda bir ametist oluşur.

Limon Kuvars Satış

Limon Kuvars Satış

sitrin

Brezilya sitrin
Sitrin rengi nedeniyle kahverengi açık sarı arasında değişen kuvars bir çeşittir demir yabancı maddeler. Doğal Citrines nadirdir; Çoğu ticari Citrines ısıl işlem görmüş olan ametist veya dumanlı kuvarslar . doğal sitrin da bulanık veya dumanlı bir görünüm karşı Ancak, ısı ile muamele ametist, kristal küçük çizgileri olacaktır. Kesim sitrin ve sarı ayırt etmek neredeyse imkansız olan topaz görsel, ama onlar farklı sertlik . Brezilya devlet gelen üretiminin çok ile sitrin lider üreticisi, Rio Grande do Sul . Adı “sarı” anlamına gelir ve aynı zamanda kelimenin “kökeni olan Latince kelime citrina türetilmiştir ağaç kavunu “. Bazen sitrin ve ametist sonra olarak adlandırılır aynı kristal, birlikte bulunabilir Ametrine . [11] Citrine nedeniyle refah getireceğini bir batıl, “satıcının taş” ya da “para taşı” olarak anılır olmuştur . [12]

sütlü kuvars

Sütlü kuvars örneği
Süt kuvars veya sütlü kuvars kristal kuvars en sık görülenidir. Beyaz renk dakika neden olduğu sıvı kapanım [kristal oluşumu sırasında sıkışıp, gaz, sıvı, ya da her ikisinin kaynak belirtilmeli optik ve kaliteli taş uygulamaları için az değer yapma]. [13]

Gül kuvartzı

Gül kuvars küme (Boyut: 3.4 x 3.1 x 1.9 cm)
Gül kuvars kırmızı renk gül bir soluk pembe sergileyen kuvars türüdür. Renk genellikle eser miktarlarda için bağlı olarak kabul edilir titanyum , demir ya da manganez büyük malzeme. Bazı kuvars mikroskobik içeren gül rutil bir üretir iğneler asterism iletilen ışık. Son X-ışını kırınım çalışmaları renk muhtemelen ince mikroskopik liflere bağlı olduğunu göstermektedir Dumortiyerit büyük kuvars içinde. [14]

Ayrıca, pembe kuvars nadir bir tür olduğunu eser miktarda neden olduğu düşünülmektedir renk ile (aynı zamanda sık aranan kristal kuvars gül) fosfat veya alüminyum . Kristallerin renk görünüşte ışığa ve solmaya tabidir. İlk kristaller bulundu pegmatit yakınında bulunan Rumford , Maine , ABD ve Minas Gerais , Brezilya . [15]

dumanlı kuvars

Alplerden dumanlı kuvars
Dumanlı kuvars kuvars gri, yarı saydam sürümüdür. Neredeyse opak bir kahverengimsi-gri kristal neredeyse tam şeffaflık netlik değişmektedir. Bazıları da siyah olabilir.

Limon Kuvars

Limon Kuvars

Vermarine

Ham doğal vermarine
Vermarine ayrıca prasiolite olarak bilinen, yeşil renkli olan kuvars bir çeşittir. 1950 yılından bu yana, neredeyse tüm doğal vermarine küçük gelmiştir Brezilyalı maden, ama aynı zamanda görülür Aşağı Silezya bölgesi Polonya’da . Doğal olarak oluşan vermarine de bulunan Thunder Bay alanında Kanada . Doğada nadir taş, en yeşil kuvars ısıl işlem görmüş ametist olduğunu. [1

olay
Kuvars belirleyici bir bileşenidir granit ve diğer felsik magmatik kayaçlar . Bu çok yaygın olan tortul kayaçların gibi kumtaşı ve şeyl ve aynı zamanda en bir aksesuar mineral olarak değişken miktarlarda mevcuttur karbonat kayaların . Bu ortak bir bileşeni olan şist , gnays , kuvarsit ve diğer metamorfik kayaçlar . Kuvars için en düşük potansiyele sahip hava içinde Goldich çözünme serisi ve dolayısıyla dere çökelleri ve artık bir kalıntı mineral olarak çok yaygın topraklar .

Kuvars çoğunluğu erimiş kristalize olurken magma , çok kuvars da kimyasal sıcak çöker hidrotermal damarlar olarak gang bazen birlikte, cevher , altın, gümüş ve bakır gibi mineraller. Kuvars Büyük kristaller magmatik bulunan pegmatitlerde . Iyi biçimli kristaller uzunluğu birkaç metre ulaşmak ve olabilir tartmak kilogram yüzlerce.

Yetiştirmek için kullanılan potalar ve diğer ekipmanlar için gerekli son derece yüksek saflıkta doğal olarak oluşan kuvars kristalleri, silikon gofret içinde yarı iletken endüstrisi, pahalı ve nadirdir. Yüksek saflıkta kuvars için önemli bir maden konum Spruce Pine Gem Mine olan Spruce Pine, Kuzey Karolina , Amerika Birleşik Devletleri . [18]

kuvars en büyük belgelenmiş tek kristal Itapore, Goiaz, Brezilya yakınında bulundu; yaklaşık 6.1 × 1.5 × 1.5 m ölçülen ve fazla 44 tartılır ton . [19]

İlgili silis mineralleri
Tridimit ve kristobalit yüksek sıcaklık olan polimorflar yüksek silika meydana SiO 2 volkanik kayalar. Koezit bazı göktaşı etkisi sitelerinde ve yerkabuğunun tipik olanlar daha büyük basınçlar oluşmuş metamorfik kayalarda bulundu SiO 2 daha yoğun bir polimorf olduğunu. sistovit bazı göktaşı etkisi sitelerinde bulunan SiO 2 henüz yoğun ve yüksek basınç polimorf olduğunu. lechatelierite bir olan amorf silis camı tarafından oluşturulan SiO2 yıldırım kuvars içinde grev kum .

Doğal Limon Kuvars Yüzük

Doğal Limon Kuvars Yüzük

tarih

Fatimi altın kapaklı, c oyulmuş kaya kristali (şeffaf kuvars) ‘de ibrik. 1000

Avusturya kaya kristali Karl Rössler tarafından (saf kuvars) cornucopia. circa 1890

Kuvars kristal gösteren şeffaflık
Kelime “kuvars” dan geliyor Almanca Bu ses Hakkında Quarz ( yardım · bilgi ), [20] Slav kökenli (Çek madenciler o Kremen denir). Diğer kaynaklar için kelimenin kökeni niteliği Sakson çapraz damar cevheri anlamına kelime Querkluftertz. [21]

Kuvars mistik madde olarak tanımlanan en yaygın malzemedir maban içinde Avustralya Aborijin mitolojisinde . Bu gibi bir gömülme bağlamında Avrupa’da geçit mezar mezarlıklarda, düzenli bulunan Newgrange veya Carrowmore içinde İrlanda . İrlandalı kuvars için kelime ‘Sunstone’ anlamına grianchloch vardır. Kuvars ayrıca kullanılan Prehistorik İrlanda , yanı sıra diğer birçok ülkede, taş aletler ; hem damar kuvars ve kaya kristali edildi yongalama parçası olarak litik teknolojinin prehistorik halklarının. [22]

Iken yeşim oyma için ilk kez en değerli yarı değerli taş yana olmuştur Doğu Asya ve Kolomb öncesi Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da kuvars çeşitleri en yaygın türleri için kullanılan edildi takı ve hardstone oyma dahil olmak üzere oyulmuş taşlar ve cameo taşlar , kaya kristal vazolar ve abartılı damarları. gelenek çok yüksek, büyük ölçüde takı dışında moda düştü 19. yüzyılın ortalarından kadar değerli edildi nesneleri üretmeye devam etti. Cameo tekniği oniks ve diğer çeşitleri renk bantları patlatır.

Limon Kuvars Yüzük

Limon Kuvars Yüzük

Romalı doğa bilimci Plinius su olmak kuvars inanılan buz kalıcı zamanın büyük çaba sonra donmuş. [23] (kelime “kristal” Yunanca kelime κρύσταλλος, “buz” dan geliyor.) O kuvars olduğunu söyleyerek bu fikri destekledi Alpler’de buzulların yakınında bulunan, büyük kuvars kristallerinin ellerini soğutmak için küreler içine moda ama değil volkanik dağlarda ve bu. Bu fikir en azından 17. yüzyıla kadar devam etti. O da bir içine ışık bölmek için kuvars yeteneği biliyordu spektrumunun .

17. yüzyılda, Nicolas Steno kuvars ‘ın çalışması, modern yol açmıştır kristalografisi . O ne olursa olsun, bir kuvars kristal boyutu veya şekli, uzun prizma her zaman mükemmel bir 60 ° açıyla katıldı yüzleri olduğunu keşfetti. [24]

Kuvars en piezoelektrik özellikleri tarafından keşfedildi Jacques ve Pierre Curie içinde 1880 [25] [26] kuvars osilatör veya rezonatör ilk tarafından geliştirilen Walter Guyton Cady içinde 1921 [27] [28] George Washington Pierce tasarlanmış ve patentli kuvars kristal osilatörler içinde 1923 [29] [30] [31] Warren Marrison 1927 yılında Cady ve Pierce çalışmalarına dayalı ilk kuvars osilatör saat yarattı [32]

Alman jeolog: Bilim adamları mineraller doğada oluşan hangi koşulları taklit laboratuar koşullarında mineralleri yaratmaya girişti olarak kuvars sentezlemek için çabalar on dokuzuncu yüzyılın ortalarında başlayan Karl Emil von Schafhäutl (1803-1890) [33] olan ilk kişi 1845 yılında bir düdüklü tencere mikroskobik kuvars kristalleri yarattığı zaman kuvars sentezlemek. [34] Ancak, bu erken çabalar tarafından üretilen kristallerin kalitesi ve büyüklüğü yoksul. [35] 1930’lardan itibaren, elektronik sanayi bağımlı hale gelmişti kuvars kristalleri üzerinde. Uygun kristallerin tek kaynak Brezilya vardı;

Doğal Limon Kuvars

Doğal Limon Kuvars

uluslar ticari bir ölçekte kuvars sentezlemek için çalıştı bu yüzden ancak, İkinci Dünya Savaşı, Brezilya malzemeleri aksadı. Alman mineralog Richard Nacken (1884-1971) 1930 ve 1940 sırasında bazı başarı elde etti. [36] Savaştan sonra, birçok laboratuvarda büyük kuvars kristallerini büyümeye çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, ABD Ordusu Signal Corps ile anlaşmalı Bell Laboratuvarları ile Fırça Development Company Nacken en kurşun aşağıdaki kristalleri sentezlemek için Cleveland, Ohio. [37] [38] (Dünya Savaşı öncesinde, Fırça Geliştirme üretilen piezoelektrik kristalleri için pikaplar.) 1948, Fırça Geliştirme çapı 1.5 inç (3.8 cm), bugüne kadarki en büyük olan kristalleri büyümüştü. [39] [40] 1950’lere gelindiğinde, hidrotermal sentez teknikleri endüstriyel ölçekte sentetik kuvars kristallerinin üreten edildi ve bugün hemen hemen tüm modern elektronik sektöründe kullanılan kuvars kristali sentetik.

Piezoelektrik
Kuvars kristalleri var piezoelektrik özellikleri; onlar geliştirmek elektrik potansiyeli başvurusu üzerine mekanik strese . Kuvars kristallerinin bu özelliği erken kullanımı oldu fonograf manyetikler. Kuvars en yaygın piezoelektrik kullanımlarından biri bugün olduğu gibi kristal osilatör . Kuvars saat minerali kullanarak tanıdık bir cihazdır. Kuvars kristal osilatör rezonans frekansı mekanik yüklemeden ile değiştirilir ve bu da prensip olarak çok küçük kütle değişiklikleri çok hassas ölçümler için kullanılan kuartz kristali mikro ve ince film kalınlığı monitör .