OTANT�K TA�

MADAGASKAR YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Yakut Taşı Erkek Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 5.24 KARAT
 • 9.24 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFRİKA / MADAGASKAR
 • EŞİ YOK
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MADAGASKAR YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 5.24 KARAT HAS TAŞ MADAGASKAR YAKUT TAŞI ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…

Ürün Adı RUBY
OVAL Kabaşon Şekil

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Ağırlık 5.24 CT.
Boyut 9.0 x 11.4 x 4.3 mm.
renk KIRMIZI
Clarity SAYDAM
Sertlik 9
Tedavi :ISIL İŞLEM
Kökeni MADAGASKAR

Sertliği : 9

Özgül Ağırlığı : 4 – 4,1

Kimyasal Grubu : Oksitler

Bağlı Olduğu Grup : Korund

Diğer Grup Üyeleri : Safir

Yapısal Görünümü : Saydam

Parlaklığı : Elmas gibi sert, camsı

Uyumlu Olduğu Unsur : Ateş

Uyumlu Olduğu Şakra : Kök ve kalp

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Boğa, Yengeç, Aslan, Akrep, Yay, Oğlak

Rengi : Kan Kırmızısı

Sembolü Olduğu Hususlar : Tutku, İktidar, Hakimiyet, Başarı, Bağlılık, Dürüstlük, İhanetsiz Dostluk

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Burma, Sri Lanka, Afganistan, Pakistan, Vietnam, Tayland, Hindistan, Avusturalya, Rusya.

Yakut, doğal halinde gösterişsiz bir taştır. Ancak kesildiği zaman elmas kadar göz alıcı olabilir. Güzelliği ve sertliği nedeniyle en değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Ona, Hindistan’da değerli taşların efendisi adını vermişlerdir.. Amerika ve Avrupa da çıkarılmasına rağmen Hindistan ve Asya Yakutun ana vatanıdır.
Madagaskar Yakut Taşı

Madagaskar Yakut Taşı

Elmastan sonra en sert değerli taştır. Kıvılcıma benzer, ışıltılı bir taştır. Korund mineralinin az bulunan, temel olarak güvercin kanı kırmızısı renginde bulunan, saydam türüdür. Bünyesinde bulunan krom ve demir mineralleri nedeniyle kırmızının değişik tonlarına bürünebilir. Reçine ve Elmas parlaklığındadır.

Kuran-ı Kerim’de adı geçen üç değerli taştan biridir. Hatta inci ve mercanın hayvan kaynaklı olduğu düşünülürse, Yakut tek taştır. Her yönüyle dayanıklıdır, bu nedenle çoğu kez yüksek ısıya maruz bırakılarak renk tonu ve berraklığı arttırılır.

angi renk kendiliğinden sevgi ve canlılık, tutku ve gücü ile ilişkilendirmek ki? O, açık değil mi? Kırmızı. Kırmızı aşk rengidir. Bu sıcaklık ve canlılık duygusu güçlü yayar. Ve kırmızı ayrıca yakut, değerli taşlar kralı rengidir. Değerli taşlar büyüleyici dünyasında, yakut tartışmasız hükümdarı olduğunu. Binlerce yıldır, yakut yeryüzündeki en değerli taşlar biri olarak kabul edilmiştir. Muhteşem renk, mükemmel sertlik ve olağanüstü parlaklık:
Bir değerli taş olması gereken her şey var. Buna ek olarak, özellikle ince nitelikleri son derece nadir bir taş vardır. Uzun bir süre için Hindistan kökenli Ruby’nin klasik ülke olarak kabul edildi. Hint edebiyatının en önemli eserleri ise, taşlar hakkında bilgi zengin bir mağaza en fazla iki bin yıllık bir süre içinde aşağı teslim edilmiştir. bugün kullandığımız terim ‘korundum’, Sanskritçe sözcük ‘kuruvinda’ türetilmiştir.
Yakut için Sanskritçe kelime ‘taşlar kralı’ gibi bir şey anlamına gelen ‘ratnaraj’, olduğunu. Ve bunun için hazırlıklı olmak için kullanılan aslında bir kraliyet karşılama yapıldı. Özellikle güzel bir yakut kristali bulundu zaman, cetvel değerli kıymetli taşı karşılamak ve uygun bir tarzda bunu kabul yüksek gelenleri dışarı gönderdi. Bugün, yakut hala birçok kraliyet hanelerin amblemi süsleyin. Ama gerçekten gerçek yakut vardır?
Daha fazla! Öğrenmek için okuyun krom Sadece biraz … Ruby mineral korundum, safir de çeşitli olduğu yeryüzündeki en zor minerallerden biri kırmızı çeşittir. Saf korundum renksizdir. Böyle krom, demir, titanyum veya vanadyum gibi elementler Hafif izleri renk sorumludur. Bu taşlar, mükemmel sertlik var. Mohs üzerinde 9 onların puanı sadece elmas bu ikinci ölçek. Sadece kırmızı korundum tüm diğer renkler safir olarak sınıflandırılan, yakut çağrılacak hakkına sahiptir. yakut ve safir arasındaki yakın ilişki sadece 19. yüzyılın başından beri bilinmektedir. O zamana kadar, kırmızı lal veya spineller de yakut olduğu düşünüldü. (‘Kara Ruby’ ve ‘Timur Ruby’, İngiliz Crown Jewels iki, bu ismi niçin onlar aslında yakut zaman bu, gerçekten de, bir bütün, ama spineller.) Yakut, bu muhteşem kırmızı çeşitliliği gelen çok renkli korindon ailesi, alüminyum oksit ve krom gibi diğer elementlerin çok ince izleri oluşur – bu da oldu yatırma bağlı olarak değişir.
Yakut Taşı

Yakut Taşı

Gerçekten güzel renkler ve iyi netlik Ancak, bu taş dünyanın en madenlerde sadece çok nadiren oluşur. Biraz paradoksal, bu kıtlık sorumlu boyama eleman krom aslında. Taşlar Dünya’nın çekirdek içinde derin oluşturulan zaman True yeterli, milyonlarca yıl önce, krom Ruby onun harika rengini veren unsur oldu. Fakat aynı zamanda da kristaller içindeki çatlaklar ve çatlaklar çok sayıda neden sorumlu oldu. Böylece çok az yakut kristalleri de önemli boyutlara rahatsız büyümek ve mükemmel taşlar oluşturmak için kristalize hangi iyi koşullar verildi. Bu nedenle, boyut olarak en fazla 3 karat yakut çok nadirdir. Yani neredeyse hiç kapanım ile yakut iyi renkler ve daha büyük boyutlarda bile aynı kategorideki elmas için ödenen olanlar aşarak ihaleleri üst fiyat, elde o kadar değerli olduğunu hiç şaşırtıcı değil. Bazı yakut harika ipeksi bir parlaklık görüntüler, yani- yakut ‘ipek’ çağırdı. Bu olgu, rutil, çok ince iğneler neden olur. Ve şimdi ve sonra bir nadir yıldız yakut bulunur. Burada da, mineral rutil yer almaktadır: yakut içinde yıldız şeklinde depozito oluşmuş olan, bu asterism olarak uzmanlar tarafından bilinen büyüleyici bir ışık etkisi neden olur.
Bu tür yakut yarım kubbe şeklindeki mineli olarak kesilir, sonuç ikincisi taşındığında taşın yüzeyi boyunca sihirli kayma gibi görünüyor altı telli yıldızdır. Yıldızlı yakut kıymetli nadireler vardır. Onların değeri kendi şeffaflık, ama sadece bir dereceye kadar, güzellik ve renk çekiciliği bağlıdır ve. Güzel yıldız yakut, ancak, her zaman tam taşın ortasından çalışan hayali yatay çizgi tüm yol oluşturulan ışınları göstermeli ve yıldız kendisi sağ merkezinde yer olmalıdır. Yakut kırmızı tutku anlamına gelir için Kırmızı yakut. Yakut kırmızı. Bu değerli taş hakkında en önemli şey kendi rengidir. Bu ‘kırmızı’ anlamına adım ‘yakut’ Latince kelime ‘Rubens’ türetilmiş olduğu sebepsiz değildi. Sıcak ve ateşli: yakut kırmızı kıyaslanamaz. İki büyülü unsurlarıdır bu renk sembolizmi ile ilişkili: ateş ve kan, insanlık için sıcaklık ve hayat ima. Yani yakut-kırmızı hayır, tutkulu, güçlü renk, sıcak, kesinlikle sulandırılmamış, sadece herhangi bir eski bir renk değildir. Başka hiçbir taş gibi, yakut, güçlü duyguları ifade için mükemmel bir yoldur. Bunun yerine sakin, kontrollü sevgi simgeleyen, bir değerli yakut ile belirlenen bir halka insanlar birbirlerini hissediyorum o tutkulu, dizginsiz aşk tanıklık. ince yakut yerlerinden en güzel yakut kırmızısı hangisi? İyi bir soru. Bir yakut kırmızı aslına bağlı olarak çok farklı nüansları içerebilir.
Yakut Yüzük

Yakut Yüzük

Bu nüansları aralığı düz han veya pansiyon aşağı lüks konaklama, oldukça geniş ve belki de otel kategorilerine göre olabilir. Taş uzmanları ‘Burma yakut’ bakın Örneğin, bunlar üst lüks kategorisinde bahsediyoruz. Ancak, mutlaka taş Birmanya kökenli olduğunu takip etmez. Biraz mavimsi bir renk tonu ile zengin, tam kırmızı: Temelde söz konusu yakut rengi o tipik Burma (Myanmar şimdi) ünlü mevduat taşlarla gösterilmiştir gerçeği bir göstergesidir. renk, bazen ‘güvercin-kan-kırmızı’ olarak adlandırılan, ancak terim ‘Birmanya renk’ daha uygun bir açıklama olduğunu. Bir uzman derhal efsanevi ‘Mogok Taş Yolu’ ve Myanmar Kuzey Mogok taş merkezi ile bu renk ilişkilendirmek olacaktır. Burada, ülkenin en ünlü yakut yatakları yüksek zirveleri ile çevrili bir dağ vadisinde yalan. Özenle, dayanılmaz bir parlaklık taşlar ‘yakut vadisinde’ ışık getirilir. Ne yazık ki, gerçekten ince nitelikleri burada bile oldukça nadirdir. bir Birmanya yakut rengi derece canlı olarak kabul edilir. Bu, herhangi bir ışık eşsiz parlaklık görüntülemek doğal veya yapay olduğu söyleniyor. Dünyanın en önemli yakut mevduat yolculuk Myanmar Kuzey-Doğu Mong Hsu küçük kasaba, üzerine daha fazla bizi nereye götürdüğünü en önemli doksanlar yalanın yakut yatakları. Siyah çekirdek ve parlak kırmızı bir çevreye mor:
Başlangıçta, bu tedavi edilmemiş Mong Hsu yakut kristalleri aslında iki renk görüntüleyebilir beri bu yakut zor, mücevher kullanım için uygun olabileceği düşünüldü edildi. Sadece karanlık çekirdek Mong Hsu gelen yakut mücevher pazarına kendi yolunu bulmak için başladı ısıl işlem vasıtasıyla derin kırmızı haline olabileceğini keşfetti olmuştu zaman. Bugün, Mong Hsu taş madenleri en önemli yakut tedarikçileri arasında hala. Ana, onlar 0.5 ve 3 karat arasındaki ısıl işlem görmüş ticari kalitelerde yakut ve boyutları sunuyoruz. Ruby mevduat da Çin sınırına yakın, Vietnam komşu var. Vietnam kökenli yakut genellikle hafif morumsu bir renk görüntüler. Tayland, başka bir klasik tedarikçi, gelen yakut Ancak, genellikle kahverengi doğru eğilimi koyu kırmızı var.
Bu ‘Siyam renk’ – zarif sessiz koyu kırmızı – sadece Birmanya renk güzelliği ikinci kabul ve ABD’de özellikle popüler. Şimdi çok nadir olmuştur Seylan yakut, olgun ahududu gibi kırmızı ağırlıklı hafif. Diğer yakut mevduat Hunza Vadisi’nde, Keşmir, Tadzhikistan, Laos, Nepal, Afganistan ve Kuzey Pakistan bulunmaktadır. Ama yakut da nispeten büyük kristallerle mevduat Mysore ve Orissa eyaletlerde keşfedildi Hindistan’da üretilmektedir. Bu kristaller, birçok kapanım var, ama onlar yine de, boncuk ya da mineli olarak kesilmiş olmanın fazlasıyla uygundur. Son zamanlarda, insanlar yakut kaynağı olarak Doğu Afrika hakkında konuşmak başladı.
Yakut Taşı

Yakut Taşı

Düz 1960’larda kendi keşfinden sonra, Kenya ve Tanzanya yakut ışıktan koyu kırmızıya değişebilir onların güzel, güçlü renk, tarafından uzmanları şaşırttı. Ama çok Afrika madenlerinde, iyi renk, saflık ve büyüklüğü ince ve açık yakut çok nadirdi

MADAGASKAR YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Yakut Taşı Erkek Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 5.24 KARAT
 • 9.24 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFRİKA / MADAGASKAR
 • EŞİ YOK
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MADAGASKAR YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 5.24 KARAT HAS TAŞ MADAGASKAR YAKUT TAŞI ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…

Ürün Adı RUBY
OVAL Kabaşon Şekil

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Ağırlık 5.24 CT.
Boyut 9.0 x 11.4 x 4.3 mm.
renk KIRMIZI
Clarity SAYDAM
Sertlik 9
Tedavi :ISIL İŞLEM
Kökeni MADAGASKAR

Sertliği : 9

Özgül Ağırlığı : 4 – 4,1

Kimyasal Grubu : Oksitler

Bağlı Olduğu Grup : Korund

Diğer Grup Üyeleri : Safir

Yapısal Görünümü : Saydam

Parlaklığı : Elmas gibi sert, camsı

Uyumlu Olduğu Unsur : Ateş

Uyumlu Olduğu Şakra : Kök ve kalp

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Boğa, Yengeç, Aslan, Akrep, Yay, Oğlak

Rengi : Kan Kırmızısı

Sembolü Olduğu Hususlar : Tutku, İktidar, Hakimiyet, Başarı, Bağlılık, Dürüstlük, İhanetsiz Dostluk

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Burma, Sri Lanka, Afganistan, Pakistan, Vietnam, Tayland, Hindistan, Avusturalya, Rusya.

Yakut, doğal halinde gösterişsiz bir taştır. Ancak kesildiği zaman elmas kadar göz alıcı olabilir. Güzelliği ve sertliği nedeniyle en değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Ona, Hindistan’da değerli taşların efendisi adını vermişlerdir.. Amerika ve Avrupa da çıkarılmasına rağmen Hindistan ve Asya Yakutun ana vatanıdır.
Madagaskar Yakut Taşı

Madagaskar Yakut Taşı

Elmastan sonra en sert değerli taştır. Kıvılcıma benzer, ışıltılı bir taştır. Korund mineralinin az bulunan, temel olarak güvercin kanı kırmızısı renginde bulunan, saydam türüdür. Bünyesinde bulunan krom ve demir mineralleri nedeniyle kırmızının değişik tonlarına bürünebilir. Reçine ve Elmas parlaklığındadır.

Kuran-ı Kerim’de adı geçen üç değerli taştan biridir. Hatta inci ve mercanın hayvan kaynaklı olduğu düşünülürse, Yakut tek taştır. Her yönüyle dayanıklıdır, bu nedenle çoğu kez yüksek ısıya maruz bırakılarak renk tonu ve berraklığı arttırılır.

angi renk kendiliğinden sevgi ve canlılık, tutku ve gücü ile ilişkilendirmek ki? O, açık değil mi? Kırmızı. Kırmızı aşk rengidir. Bu sıcaklık ve canlılık duygusu güçlü yayar. Ve kırmızı ayrıca yakut, değerli taşlar kralı rengidir. Değerli taşlar büyüleyici dünyasında, yakut tartışmasız hükümdarı olduğunu. Binlerce yıldır, yakut yeryüzündeki en değerli taşlar biri olarak kabul edilmiştir. Muhteşem renk, mükemmel sertlik ve olağanüstü parlaklık:
Bir değerli taş olması gereken her şey var. Buna ek olarak, özellikle ince nitelikleri son derece nadir bir taş vardır. Uzun bir süre için Hindistan kökenli Ruby’nin klasik ülke olarak kabul edildi. Hint edebiyatının en önemli eserleri ise, taşlar hakkında bilgi zengin bir mağaza en fazla iki bin yıllık bir süre içinde aşağı teslim edilmiştir. bugün kullandığımız terim ‘korundum’, Sanskritçe sözcük ‘kuruvinda’ türetilmiştir.
Yakut için Sanskritçe kelime ‘taşlar kralı’ gibi bir şey anlamına gelen ‘ratnaraj’, olduğunu. Ve bunun için hazırlıklı olmak için kullanılan aslında bir kraliyet karşılama yapıldı. Özellikle güzel bir yakut kristali bulundu zaman, cetvel değerli kıymetli taşı karşılamak ve uygun bir tarzda bunu kabul yüksek gelenleri dışarı gönderdi. Bugün, yakut hala birçok kraliyet hanelerin amblemi süsleyin. Ama gerçekten gerçek yakut vardır?
Daha fazla! Öğrenmek için okuyun krom Sadece biraz … Ruby mineral korundum, safir de çeşitli olduğu yeryüzündeki en zor minerallerden biri kırmızı çeşittir. Saf korundum renksizdir. Böyle krom, demir, titanyum veya vanadyum gibi elementler Hafif izleri renk sorumludur. Bu taşlar, mükemmel sertlik var. Mohs üzerinde 9 onların puanı sadece elmas bu ikinci ölçek. Sadece kırmızı korundum tüm diğer renkler safir olarak sınıflandırılan, yakut çağrılacak hakkına sahiptir. yakut ve safir arasındaki yakın ilişki sadece 19. yüzyılın başından beri bilinmektedir. O zamana kadar, kırmızı lal veya spineller de yakut olduğu düşünüldü. (‘Kara Ruby’ ve ‘Timur Ruby’, İngiliz Crown Jewels iki, bu ismi niçin onlar aslında yakut zaman bu, gerçekten de, bir bütün, ama spineller.) Yakut, bu muhteşem kırmızı çeşitliliği gelen çok renkli korindon ailesi, alüminyum oksit ve krom gibi diğer elementlerin çok ince izleri oluşur – bu da oldu yatırma bağlı olarak değişir.
Yakut Taşı

Yakut Taşı

Gerçekten güzel renkler ve iyi netlik Ancak, bu taş dünyanın en madenlerde sadece çok nadiren oluşur. Biraz paradoksal, bu kıtlık sorumlu boyama eleman krom aslında. Taşlar Dünya’nın çekirdek içinde derin oluşturulan zaman True yeterli, milyonlarca yıl önce, krom Ruby onun harika rengini veren unsur oldu. Fakat aynı zamanda da kristaller içindeki çatlaklar ve çatlaklar çok sayıda neden sorumlu oldu. Böylece çok az yakut kristalleri de önemli boyutlara rahatsız büyümek ve mükemmel taşlar oluşturmak için kristalize hangi iyi koşullar verildi. Bu nedenle, boyut olarak en fazla 3 karat yakut çok nadirdir. Yani neredeyse hiç kapanım ile yakut iyi renkler ve daha büyük boyutlarda bile aynı kategorideki elmas için ödenen olanlar aşarak ihaleleri üst fiyat, elde o kadar değerli olduğunu hiç şaşırtıcı değil. Bazı yakut harika ipeksi bir parlaklık görüntüler, yani- yakut ‘ipek’ çağırdı. Bu olgu, rutil, çok ince iğneler neden olur. Ve şimdi ve sonra bir nadir yıldız yakut bulunur. Burada da, mineral rutil yer almaktadır: yakut içinde yıldız şeklinde depozito oluşmuş olan, bu asterism olarak uzmanlar tarafından bilinen büyüleyici bir ışık etkisi neden olur.
Bu tür yakut yarım kubbe şeklindeki mineli olarak kesilir, sonuç ikincisi taşındığında taşın yüzeyi boyunca sihirli kayma gibi görünüyor altı telli yıldızdır. Yıldızlı yakut kıymetli nadireler vardır. Onların değeri kendi şeffaflık, ama sadece bir dereceye kadar, güzellik ve renk çekiciliği bağlıdır ve. Güzel yıldız yakut, ancak, her zaman tam taşın ortasından çalışan hayali yatay çizgi tüm yol oluşturulan ışınları göstermeli ve yıldız kendisi sağ merkezinde yer olmalıdır. Yakut kırmızı tutku anlamına gelir için Kırmızı yakut. Yakut kırmızı. Bu değerli taş hakkında en önemli şey kendi rengidir. Bu ‘kırmızı’ anlamına adım ‘yakut’ Latince kelime ‘Rubens’ türetilmiş olduğu sebepsiz değildi. Sıcak ve ateşli: yakut kırmızı kıyaslanamaz. İki büyülü unsurlarıdır bu renk sembolizmi ile ilişkili: ateş ve kan, insanlık için sıcaklık ve hayat ima. Yani yakut-kırmızı hayır, tutkulu, güçlü renk, sıcak, kesinlikle sulandırılmamış, sadece herhangi bir eski bir renk değildir. Başka hiçbir taş gibi, yakut, güçlü duyguları ifade için mükemmel bir yoldur. Bunun yerine sakin, kontrollü sevgi simgeleyen, bir değerli yakut ile belirlenen bir halka insanlar birbirlerini hissediyorum o tutkulu, dizginsiz aşk tanıklık. ince yakut yerlerinden en güzel yakut kırmızısı hangisi? İyi bir soru. Bir yakut kırmızı aslına bağlı olarak çok farklı nüansları içerebilir.
Yakut Yüzük

Yakut Yüzük

Bu nüansları aralığı düz han veya pansiyon aşağı lüks konaklama, oldukça geniş ve belki de otel kategorilerine göre olabilir. Taş uzmanları ‘Burma yakut’ bakın Örneğin, bunlar üst lüks kategorisinde bahsediyoruz. Ancak, mutlaka taş Birmanya kökenli olduğunu takip etmez. Biraz mavimsi bir renk tonu ile zengin, tam kırmızı: Temelde söz konusu yakut rengi o tipik Burma (Myanmar şimdi) ünlü mevduat taşlarla gösterilmiştir gerçeği bir göstergesidir. renk, bazen ‘güvercin-kan-kırmızı’ olarak adlandırılan, ancak terim ‘Birmanya renk’ daha uygun bir açıklama olduğunu. Bir uzman derhal efsanevi ‘Mogok Taş Yolu’ ve Myanmar Kuzey Mogok taş merkezi ile bu renk ilişkilendirmek olacaktır. Burada, ülkenin en ünlü yakut yatakları yüksek zirveleri ile çevrili bir dağ vadisinde yalan. Özenle, dayanılmaz bir parlaklık taşlar ‘yakut vadisinde’ ışık getirilir. Ne yazık ki, gerçekten ince nitelikleri burada bile oldukça nadirdir. bir Birmanya yakut rengi derece canlı olarak kabul edilir. Bu, herhangi bir ışık eşsiz parlaklık görüntülemek doğal veya yapay olduğu söyleniyor. Dünyanın en önemli yakut mevduat yolculuk Myanmar Kuzey-Doğu Mong Hsu küçük kasaba, üzerine daha fazla bizi nereye götürdüğünü en önemli doksanlar yalanın yakut yatakları. Siyah çekirdek ve parlak kırmızı bir çevreye mor:
Başlangıçta, bu tedavi edilmemiş Mong Hsu yakut kristalleri aslında iki renk görüntüleyebilir beri bu yakut zor, mücevher kullanım için uygun olabileceği düşünüldü edildi. Sadece karanlık çekirdek Mong Hsu gelen yakut mücevher pazarına kendi yolunu bulmak için başladı ısıl işlem vasıtasıyla derin kırmızı haline olabileceğini keşfetti olmuştu zaman. Bugün, Mong Hsu taş madenleri en önemli yakut tedarikçileri arasında hala. Ana, onlar 0.5 ve 3 karat arasındaki ısıl işlem görmüş ticari kalitelerde yakut ve boyutları sunuyoruz. Ruby mevduat da Çin sınırına yakın, Vietnam komşu var. Vietnam kökenli yakut genellikle hafif morumsu bir renk görüntüler. Tayland, başka bir klasik tedarikçi, gelen yakut Ancak, genellikle kahverengi doğru eğilimi koyu kırmızı var.
Bu ‘Siyam renk’ – zarif sessiz koyu kırmızı – sadece Birmanya renk güzelliği ikinci kabul ve ABD’de özellikle popüler. Şimdi çok nadir olmuştur Seylan yakut, olgun ahududu gibi kırmızı ağırlıklı hafif. Diğer yakut mevduat Hunza Vadisi’nde, Keşmir, Tadzhikistan, Laos, Nepal, Afganistan ve Kuzey Pakistan bulunmaktadır. Ama yakut da nispeten büyük kristallerle mevduat Mysore ve Orissa eyaletlerde keşfedildi Hindistan’da üretilmektedir. Bu kristaller, birçok kapanım var, ama onlar yine de, boncuk ya da mineli olarak kesilmiş olmanın fazlasıyla uygundur. Son zamanlarda, insanlar yakut kaynağı olarak Doğu Afrika hakkında konuşmak başladı.
Yakut Taşı

Yakut Taşı

Düz 1960’larda kendi keşfinden sonra, Kenya ve Tanzanya yakut ışıktan koyu kırmızıya değişebilir onların güzel, güçlü renk, tarafından uzmanları şaşırttı. Ama çok Afrika madenlerinde, iyi renk, saflık ve büyüklüğü ince ve açık yakut çok nadirdi