OTANT�K TA�

MALAKİT BODRİAL SARKIT MUHTEŞEM KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Malakit Sarkıt
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 72 GR
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • KDV DAHİL
 • KONGO CUMHURİYETİ
 • MALAKİT SARKIT
 • ÖZEL PLASTİK STANDLI

Malakit , Cu 2 CO 3 (OH) 2 formülüne sahip bir bakır karbonat hidroksit mineralidir . Bu opak, yeşil bantlı mineral, monoklinik kristal sisteminde kristalleşir ve çoğu zaman , su tablası ve hidrotermal akışkanların kimyasal çökeltme araçları sağladığı kırıklarda ve derin, yeraltı boşluklarında botryoidal , lifli veya dikit kütleleri oluşturur. Bireysel kristaller nadirdir, ancak sivri prizmalara karşı ince olarak ortaya çıkarlar. Pseudomorfları daha tablo veya bloklar sonra azurite kristaller da oluşabilir. [4]

Malakit Sarkıt

Malakit Sarkıt

Malakit
260px
Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Malakit
Genel
Kategori
Karbonat minerali
Formül
(tekrar eden birim)
Cu 2 CO 3 (OH) 2
Strunz sınıflandırması
5.BA.10
Kristal sistemi
Monoklinik
Kristal sınıfı
Prizmatik (2 / m)
(aynı HM sembolü )
Uzay grubu
P2 1 / a

Etimoloji ve tarih
Büyük Orme’deki Neolitik dönem malakit maden kompleksinin girişi

Taşın adı ( Latince : molochītis , Orta Fransızca : melochite ve Orta İngiliz melokitleri aracılığıyla ) Yunanca Μολοχίτης λίθος molochites litosundan , “ebegümeci-yeşil taş”, μολόχη molochē’dan , μαλάχη malāchē , “ebegümeci” çeşidinden türemiştir . [5] Mineral, ebegümeci bitkisinin yapraklarına benzerliğinden dolayı bu adı almıştır . [6]

Malakit, 3.800 yıl önce İngiltere’deki Great Orme Madenlerinde taş ve kemik aletler kullanılarak kapsamlı bir şekilde çıkarıldı . Arkeolojik kanıtlar madencilik faaliyetinin sona erdiğini gösteriyor c.  MÖ 600 , mayınlı Malakit’ten 1.760 tona kadar bakır üretiliyor. [7] [8]

Arkeolojik kanıtlar mineral mayınlı ve en bakır elde etmek ergitilmiş edildiğini gösterir Timna Vadisi içinde İsrail 3000’den fazla yıldır. [9] O zamandan beri malakit hem süs taşı hem de değerli taş olarak kullanılmıştır.
Oluşum

Malakit genellikle bakır cevherlerinin ayrışmasından kaynaklanır ve genellikle azurit (Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 ), götit ve kalsit ile bulunur . Canlı yeşil rengi dışında malakit özellikleri azuritinkine benzer ve iki mineral agregaları sıklıkla oluşur. Malakit daha yaygındır azurite ve genellikle yaklaşık bakır birikintileri ile ilişkili olan kalker , karbonat kaynağı.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SÜPER KOLEKSİYON GEM PARÇASI BODRİAL MATRİKS KAFES YAPILI MALAKİT  SARKIT (KONGO) ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÖZEL EŞSİZ BİR ÜRÜN İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN MÜTHİŞ BİR PARÇA

AĞIRLIK :72 GR BOYUT : 7 CM X 5 CM X 2 CM
Malakit Büyük miktarlarda mayınlı edilmiştir Urallar , Rusya . Ural malakit şu anda çıkarılmamaktadır, [10] ancak GN Vertushkova Urallarda yeni malakit yataklarının olası keşfini bildirmektedir. [11] Kongo Demokratik Cumhuriyeti dahil olmak üzere dünya çapında bulunur ; Gabon ; Zambiya ; Tsumeb , Namibya ; Meksika ; Broken Hill, Yeni Güney Galler ; Lyon , Fransa ; Timna Vadisi , İsrail ; ve Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, özellikle Arizona’da . [12]
Kullanım
Mezar maskesi Red Queen of Palenque malakit bir mozaik yapılır. [13]

Malakit, antik çağlardan yüzyıllara kadar yeşil boyalarda mineral pigment olarak kullanılmıştır . 1800. [14] Pigment ışığa orta derecede dayanıklıdır , asitlere duyarlıdır ve renkleri değişir. Yeşil pigmentin bu doğal formu, diğer sentetik yeşillerin yanı sıra sentetik formu olan verditer ile değiştirildi .

Malakit ayrıca gibi dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır Malakit Odaya içinde Ermitaj Müzesi’ne büyük malakit vazo özellikleri ve içinde Malahit Room Castillo de Chapultepec içinde Mexico City . ” Tazza “, büyük malakit vazo, Kuzey Amerika’da malakit büyük parçaları ve bir hediye biri Çar Nicholas II , bir odanın ortasında odak noktası olarak duruyor Linda Hall Kütüphanesi .
Sembolizm ve batıl inançlar

Malakit Özellikleri

Malakit Özellikleri

17. yüzyıl İspanyol batıl inancı, bir çocuğa pastil malakit taktırmanın, onların uyumasına ve kötü ruhları uzak tutmasına yardımcı olacağını söylüyordu. [15] Marbodus , koruyucu özellikleri ve uykuya yardımcı olabilmesi nedeniyle malakiti genç insanlar için bir tılsım olarak tavsiye etti. [16] Ayrıca tarihsel olarak yıldırımdan ve bulaşıcı hastalıklardan korunmak ve hastalıklarda sağlık, başarı ve istikrar için giyilmiştir. [17] Orta Çağ’da, sağlığı korumak ve Oğlakların savunmasız olduğu düşünülen depresyonu önlemek için onu Güneş’in bir figürü veya sembolü ile kazınmış olarak giymek alışılmış bir şeydi . [18]

Gelen eski Mısır renk yeşil (wadj) ölüm ve diriliş gücü yanı sıra yeni yaşam ve doğurganlık ile ilişkili bulunmuştur. Eski Mısırlılar, ölümden sonraki yaşamın “Malakit Tarlası” olarak anılan, hayatlarını andıran ancak acı veya ıstırap olmadan sonsuz bir cennet içerdiğine inanıyorlardı . [19]
Malakit nedir?

Malakit, kimyasal bileşimi Cu 2 (CO 3 ) (OH) 2 olan yeşil bakır karbonat hidroksit mineralidir . Bakır metali üretmek için kullanılan ilk cevherlerden biriydi . Günümüzde bir bakır cevheri olarak önemsizdir çünkü genellikle küçük miktarlarda bulunur ve diğer kullanım türleri için daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Malakit, binlerce yıldır bir değerli taş ve heykel malzemesi olarak kullanılmıştır ve bugün hala popülerdir. Bugün en çok takı kullanımı için kabaşonlara veya boncuklara kesilir.

Malakit, zamanla veya ışığa maruz kaldığında solmayan yeşil bir renge sahiptir. Bu özellikler, kolayca toz haline getirilebilme kabiliyetinin yanı sıra, malahiti binlerce yıldır tercih edilen bir pigment ve renklendirme maddesi haline getirmiştir.
botryoidal malakit

Botryoidal Malakit: Bisbee, Arizona’dan deniz köpüğü yeşili renkli botryoidal malakitin yakından görünümü . Bu görünüm, numunenin yaklaşık 5 milimetre genişliğinde ve yüksek bir alanını kapsar. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf .
Malakit Nerede Oluşur?

Malakit, Dünya’nın sığ derinliklerinde, bakır yataklarının üzerindeki oksitleyici bölgede oluşan bir mineraldir. Gözenekli kayaların çatlaklarında, oyuklarında, boşluklarında ve taneler arası boşluklarında alçalan çözeltilerden çökelir. Genellikle , karbonat minerallerinin oluşumu için elverişli bir yüzey altı kimyasal ortamın oluşabileceği kireçtaşı içinde oluşur. İlişkili mineraller arasında azurit , bornit , kalsit , kalkopirit , bakır , kuprit ve çeşitli demir oksitler bulunur.

İlk sömürülen malakit yataklarının bir kısmı Mısır ve İsrail’de bulunuyordu . 4000 yıldan fazla bir süre önce, çıkarıldılar ve bakır üretmek için kullanıldılar. Bu birikintilerden elde edilen malzemeler de değerli taşlar, heykeller ve pigmentler üretmek için kullanıldı. Rusya’nın Ural Dağları’ndaki birkaç büyük yatak , agresif bir şekilde çıkarıldı ve 1800’lerde bol miktarda mücevher ve heykel malzemesi sağladı . Bugün bu yataklardan çok az şey üretilmektedir. Bugün lapidary pazarına giren malakitlerin çoğu, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki yataklardandır . Avustralya , Fransa ve Arizona’da daha küçük miktarlar üretilmektedir .
sarkıt malakit

Sarkıt malakit: Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kasompi Madeninden bir sarkıt malakit örneği. Numune yaklaşık 21 x 16 x 12 santimetre boyutundadır. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf .
Malakitin Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma     Karbonat
Renk     Yeşil
Meç     Yeşil
Parlaklık     Nadir kristaller adamantine karşı camsıdır. Lifli örnekler ipeksi. Büyük numuneler donuk ve dünyevi. Çok parlak bir parlaklık için cilalar.
Diyafanite     Çoğu örnek opaktır. Kristaller yarı saydamdır.
Bölünme     Tek yönde mükemmel. İkinci bir yönde adil.
Mohs Sertliği     3,5 – 4,0
Spesifik yer çekimi     3.6 – 4.0
Teşhis Özellikleri     Yeşil renkli, yumuşak, yeşil bir sıvı üretmek için seyreltik HCl ile köpürür.

Malakit Malahit

Malakit Malahit

Kimyasal bileşim     Cu 2 (CO 3 ) (OH) 2
Kristal Sistem     Monoklinik
Kullanımlar     Küçük bir bakır cevheri. Değerli taşlar, küçük heykeller, pigment.

Malakitin Fiziksel Özellikleri

Malakit’in en çarpıcı fiziksel özelliği yeşil rengidir. Mineralin tüm örnekleri yeşildir ve pastel yeşilden parlak yeşile, neredeyse siyah olan son derece koyu yeşile kadar değişir. Tipik olarak, mağaralarda bulunan kalsit birikintilerine benzer şekilde yeraltı boşluklarının yüzeylerinde sarkıt ve botryoidal kaplamalar olarak bulunur. Bu malzemeler levha ve parçalar halinde kesildiğinde, biçilmiş yüzeyler genellikle akik benzeri bantlar ve gözler sergiler .

Malakit nadiren kristal olarak bulunur, ancak bulunduklarında kristaller genellikle asikülerden tabular şekle dönüşür. Kristaller parlak yeşil renktedir, yarı saydamdır ve camsı ila adamantine bir parlaklığa sahiptir. Kristal olmayan örnekler opaktır, genellikle donuk ila dünyevi bir parlaklığa sahiptir.

Malakit bir bakır mineralidir ve bu, malakite 3,6 ile 4,0 arasında değişen yüksek bir özgül ağırlık verir. Bu özellik, yeşil bir mineral için o kadar dikkat çekicidir ki, malakitin tanımlanması kolaydır. Malakit, soğuk, seyreltik hidroklorik asit ile temas halinde efervesans üreten az sayıda yeşil mineralden biridir . Aynı zamanda Mohs sertliği 3,5 ila 4,0 olan yumuşak bir mineraldir .
malakit boyama

Malakit ile Boyama: Pietro Perugino (c. 1446-1523), Nativity’sinde (c. 1503) yeşil giysi renklerini boyarken malakit pigmenti kullandı. Çimen için “Verona yeşil toprak” pigmentini kullandı. Malakitin daha koyu yeşil rengi, giysilere zıt ve daha canlı bir görünüm kazandırdı.
Maden koleksiyonu

Mineraller hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, işleyebileceğiniz, inceleyebileceğiniz ve özelliklerini gözlemleyebileceğiniz küçük örneklerden oluşan bir koleksiyonla çalışmaktır. Ucuz maden koleksiyonları Geology.com Mağazasında mevcuttur .
malakit pigmenti

Malakit Pigment: Bir malakit pigmenti kavanozuna bakan bir fotoğraf. Bu pigment, Rusya’nın Ural Dağları’ndaki Nizhniy Tagil şehri yakınlarında çıkarılan malakitten üretildi. 20 mikron partikül boyutuna sahiptir. Bu pigmenti NaturalPigments.com’dan aldık.
Pigment olarak malakit

Malakit, binlerce yıldır pigment olarak kullanılmaktadır. Resimlerde kullanılan bilinen en eski yeşil pigmentlerden biriydi. Mineral malakit, toz halindeki bir pigment üretmek için mükemmel bir malzemedir, çünkü kolayca ince bir toz haline getirilebilir, araçlarla kolayca karışır ve zamanla ışığa maruz kaldığında rengini iyi korur.

Malakit pigmentinin alternatif isimleri arasında bakır yeşili, Bremen yeşili, Olimpiya yeşili, yeşil verditer, yeşil bice, Macar yeşili, dağ yeşili ve iris yeşili bulunur. Malakit pigmenti, Mısır mezarlarının resimlerinde ve 15. ve 16. yüzyıllarda Avrupa’da üretilen resimlerde bulunur . 17. yüzyılda alternatif yeşil renkler geliştirildikçe kullanımı önemli ölçüde azaldı. Bugün, malakit pigmenti, tarihsel olarak doğru teknikleri uygulayan ressamlara malzeme sağlama konusunda uzmanlaşmış birkaç üretici tarafından satılmaktadır.
azurmalakit cabochons

Malakit Faydaları

Malakit Faydaları

Azurmalakit: Güzel azurit (mavi) ve malakit (yeşil) desenleri gösteren azurmalakit Cabochons. Arizona’daki Morenci Madeninde üretilen malzemelerden kesildi. Bu kabinler ince damarlı malzemeden kesilmiştir ve doğal bir duvar-kaya desteğine sahiptir. Her iki kabin de yaklaşık 25 milimetre uzunluğundadır.
malakit bantlaşma ve gözler

Bantlı Malakit: Botryoidal malakit örneğinin iki görünümü – bir dış ve bir iç cilalı yüzey. Bu fotoğraf çifti, bir botryoidal yapının altında akik benzeri bantların ve malakit gözlerinin nasıl oluştuğunu göstermektedir. Bu örnek, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Katanga yakınlarında toplandı. Didier Descouens’in fotoğrafı. Burada bir Creative Commons Lisansı altında kullanılmıştır .
Bir Mücevher Malzemesi Olarak Malakit

Canlı yeşil renk, parlak cilalı parlaklık, bantlar ve malakit gözleri onu bir değerli taş olarak çok popüler kılar. Kabaşonlar halinde kesilir , boncuk yapımında kullanılır, kakma malzemesine dilimlenir, süs eşyalarına dönüştürülür ve eskitme taş üretiminde kullanılır . Malakit dilimlerinden yapılan küçük kutular çekici ve popülerdir.

En muhteşem mücevher kalitesinde malakitlerden bazıları , malakitin azurit ( azurmalakit ), chrysocolla, turkuaz ve pseudomalakit (eilat taşı) gibi diğer bakır mineralleri ile iç içe büyümelerini, kapanımlarını ve karışımlarını içerir .

Malakit’in mücevher ve süs taşı olarak kullanımı, özellikleriyle sınırlıdır. Mükemmel bölünmeye ve 3.5 ila 4 Mohs sertliğine sahiptir. Bunlar, kullanımını aşınma ve darbeye maruz kalmayacak maddelerle sınırlar. Aynı zamanda ısıya duyarlıdır ve zayıf asitlerle reaksiyona girer. Bu özellikler, kullanımını daha da sınırlar ve temizlik, onarım ve bakım sırasında özen gerektirir. Malakit bazen küçük boşlukları doldurmak ve parlaklığını artırmak için balmumu ile muamele edilir.

Mineral malakit
Malakit, yoğun yeşil rengi ve güzel bantlı kütleleri ile popüler bir mineraldir . Bantlı numuneler, küçük, lifli iğnelerin Yoğun iç içe büyümeleri Olan masifi , botrioidal , böbrek şeklinde ettik özellikle sarkıtlı Malakit Tarafından Oluşturulur . Yoğun bantlı bilgi genellikle güzel renklerini ortaya çıkarmak için dilimlenir ve parlatılır . Bantlar eşmerkezli olabilirilginç desenlere sahip halkalar; bu tür örnekleri çok aranır. Bu eşmerkezli bantlı örnekleri, Burada Afrika kaynaklarındandır. Cilalı, bantlı Malakit, süs eşyalarına oyulmuş ve diğer eski uygarlıklarda mücevher olarak giyildiğinde kötülükten bir koruma olduğu düşünülüyor.

Malakit genellikle mavi Azurit ile birlikte bulunur ve ikisi birbirine karışmış veya bantlanmış olarak ortaya çıkabilir ve mineral ticaretinde yaygın olarak ” Azure-Malakit ” olarak bir şey oluşturur . Malakit , orijinal Azurite şeklini koruyarak, ancak onu kimyasal olarak değiştirerek Azurit kristalininyerinialabilir . Ek bilgi için şu sayfadaki değerli taş bulabilirsiniz

Malakit .
Kimyasal formül     Cu 2 CO 3 (OH) 2
Kompozisyon     Temel bakır karbonat
Renk     Koyu yeşil ışık, bazen bantlı koyu ve daha hafif yeşil tonlarında ve köpüklü ile.

Malakit Taşı

Malakit Taşı

Meç     Açık yeşil
Sertlik     3,5 – 4
Kristal Sistem     Monoklinik
3D Kristal Atlas
(Hareketli model için tıklayınız)

Prizmatik Temas İkiz

V-şekilli Temas İkiz

Kristal Formlar
ve Agregalar     En yaygın alışkanlık, mikroskobik kristallerin büyük kabuklarıdır . Ayrıca ince uzun kıymık demetleri alınır. Büyük bireysel kristaller çok nadirdir ve genellikle Psödomorf sonra s Azurit veya Kuprit . Psödomorflar olmadıklarında, prizmatik , tabular , yeniden giren ikizler ve ince kıymıklardır. Ayrıca oluşur iğnemsi , yayılan , böbrek şeklinde , Batriyoidal olarak bantlı kitleler, dünyevi , sarkıtlarla, sümbülteber ince teller ve diğer mineralleri kaplayan ince filmler olarak.
Şeffaflık     İnce kıymıklarda yarıdam kılsa opak
Spesifik yer çekimi     3.9 – 4.0
Parlaklık     Camsı, ipeksi veya donuk
Bölünme     1,1 – bazal. Kristaller çok küçük olduğu için fark edilemez.
Kırık     Kıymık
Azim     Kırılgan
Grup içinde     Karbonatlar
Çarpıcı Özellikler     Yeşil renk, kristal alışkanlıkları ve Azurite ile ilişki
Çevre     Bir sekmeden , Sekmede mineral oksidasyon bölgesinde basinda bul .
Kaya Tipi     Tortul , Metamorfik
Popülerlik (1-4)     1
Prevalans (1-3)     2
Talep (1-3)     1
Malakit’in Anlamı ve Kullanımlarına Giriş

Güzel, zengin yeşil rengi ile malakit, bir mücevher olarak öneminden hiç şüphe bırakmaz. Opak gücü ve gücü, izleyiciyi büyüleyen saygı gerektirir. Yine de çizgilerindeki, dairelerindeki ve tasarımlarındaki hareket, akış ve enerji yatıştırır ve hoş karşılanır. Ruhsal olarak davetkardır.

Malakit, doğanın derin şifalı yeşilini kişileştirir ve çiçeklerin, ağaçların, köklerin ve bitkilerin doğuştan gelen güzelliğini temsil eder. Maddi düzlemi yöneten derin Devic yeşili tezahür eder. [Raphaell, 144] Kişiye değişen durumlarda yardımcı olan ve ruhsal gelişim sağlayan bir Dönüşüm Taşıdır. [Melody, 395] Fiziksel ve duygusal seviyelerde iyileşir, safsızlıkları dışarı çıkarır ve aura ve vücut boyunca Yaşam Gücünü uyarır. [Ahsian, 248]

Malakit adı, Ebegümeci yapraklarının benzerliğini ifade eden Yunanca malakee veya malache kelimesinden veya yumuşak anlamına gelen Yunanca malakos kelimesinden gelebilir. [Fernie, 167] [Simmons, 247] Bakırın bir karbonatı olan Malakit, bazen Azurit ile iç içe geçerek Malakit-Azurite veya Chrysocolla ile Malakit-Chrysocolla oluşturur. [Simmons, 247]

Malakit Taşı

Malakit Taşı

Eski Mısırlılar tarafından iyi bilinen Malakit madenleri, MÖ 4000’lerde Süveyş ve Sina arasında kullanılıyordu [Kunz, 97] Ayrıca eski Yunanlılar ve Romalılar arasında mücevherler, süs eşyaları ve göz farı için pudra biçiminde popülerdi . Orta Çağ’da, Malakit’in “Nazar” a karşı koruduğuna ve çeşitli mide rahatsızlıklarını tedavi ettiğine inanılıyordu. Rus çarları Malakit’i kaleleri için süslemeler, paneller ve karmaşık kakma işleri için kullandılar. [Simmons, 247]

Malakitte doğal olan, yüzeyinde daha açık yeşil göz şeklinde formlar veya bantlardır. Büyük vizyon gücünü artırdığına inanılan bu “göz taşları”, olumsuz olayları engellemek için kullanıldı. Çocuklar için güvenlik ve koruma taşlarıydılar ve bugün en dikkat çekici ilişkileri, yaklaşan tehlikeleri parçalara ayırarak uyarma yeteneğidir. [Mella, 90]

kristal kullanımlarıMalakit Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

Malakit, atmosferden ve vücuttan gelen negatif enerjileri ve kirleticileri emen bir koruma taşıdır. Her türlü radyasyona karşı koruma sağlar, elektromanyetik kirliliği temizler ve toprak enerjilerini iyileştirir. [Hall, 183] Mutfakta mikrodalgaların ve yaşam alanlarında televizyonların yakınında tutun. Malakit işyerinde gürültüye, aşırı parlak flüoresan aydınlatmaya ve teknolojik ekipmanlardan, olumsuz telefon görüşmelerinden ve e-postalardan gelen zararlı ışınlara karşı koruma sağlar. [Eason, 283]

Bir seyahat taşı olarak Malakit, bir yolculuktan önce kristali tutarak ve Başmelek Raphael’in kanatlarında kendini tasavvur ederek onu güçlendirirseniz uçma korkularını korur ve üstesinden gelir. Jet gecikmesine yardımcı olur, sorunsuz iş seyahatlerini teşvik eder ve sıkışık otoyollarda seyahatleri korur. [Eason, 42, 283]

Malakit, kazalara karşı koruma olarak uçak ve havayolu işçileri için, açıklanamayan kazalardan korunmak için madenciler ve net düşünmeyi teşvik etmek için sekreterler için bir destek taşı olarak bilinir. [Mella, 129.132-133]Bir kıymetli taşın görünüşü güçlerini yansıtıyorsa, o Malakittir. Koyu yeşil renk, açık ve koyu gölgelerin girdapları, her şeyi gören gözleri andıran daireler ve son derece cilalı bir taşın ipeksi zenginliği her zaman bir ekranda dikkatleri üzerine çeker.

Malakit’in çekiciliği cilt derinliğinden çok daha fazladır. Bu çekici görünümü desteklemek, hemen hemen her kristalin eşleşmesi olan ruhsal bir güçtür.

Dönüşüm Taşı olarak bilinen Malakit gücü, Firavunların taçlarında kullanıldığı Eski Mısırlılardan, Rus Çarlarının saraylarındaki süslemelere kadar binlerce yıldır tanınmış ve kullanılmıştır.
Malakit Erdemleri

Bolluk
İyi şanslar
Özgüven
dönüşüm

Ruhsal Büyüme
Sağlıklı İlişkileri Teşvik Eder
Negatif Enerjiyi Emer
Hayalleri Canlandırır

Malakit, yeni yaşamı, baharı, doğayı, enerjiyi, yeniden doğuşu, büyümeyi, doğurganlığı ve doğal çevreyi temsil eden yeşil bir değerli taştır. Yeşil aynı zamanda para, zenginlik ve refah ile de ilişkilidir, ancak olumsuz yanı kıskançlık ve kıskançlıkla da ilişkilendirilebilir.
Malakit’in Duygusal ve Manevi Faydaları

Dönüşüm Taşı Malakit, hayatın size zaman zaman getirebileceği zorluklar ve sürprizler konusunda size yardımcı olacak. En savunmasız hissettiğinizde sizinle ilgilenecek ve sizi koruyacak ve değişime uyum sağlamanıza ve bu değişiklikleri olumlu hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Doğal Malakit Taşı

Doğal Malakit Taşı

Bazen değişiklik size zorlanmıyor, bunun yerine değişim ihtiyacı hissediyorsunuz. İstediğiniz yaşam tarzı, ilişkiler veya koşullarda bir değişiklik olsun, Malakit, teşvik edici ve destekleyici en iyi arkadaşınız olacaktır.

Malakit, çevrenizdeki iyi insanları tanımanıza, toksik ilişkileri belirlemenize ve bu insanları hayatınızdan çıkarmanız için size güç ve güven vermenize yardımcı olacaktır.

Malakit, depresyon ve anksiyete ile mücadelede yardımcı olabilir. Ayrıca, uçma korkusu ve yükseklik korkusu da dahil olmak üzere bir dizi fobiyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.
Malakit’in Fiziksel Faydaları

Malakit için Dönüşüm Taşı’na ek olarak bir başka takma ad da ‘Ebenin Taşı’dır. Yüzyıllardır kadınlara özgü rahatsızlıklar için iyi bilinen bir yardımcıdır – doğum sancılarını hafifletmek, adet kanamasını düzenlemek, adet kramplarını hafifletmek, doğurganlığı artırmak ve PMS sırasında duyguları yatıştırmak.
Değerli Taşların Fiziksel Faydaları

Malakit’in diğer özelliklerinden bazıları kan basıncını düşürmek, eklem ağrıları, artrit, romatizma, miyalji ve karaciğer sorunlarını içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve sıtma, astım ve mide rahatsızlıklarına yardımcı olabilir.

MALAKİT BODRİAL SARKIT MUHTEŞEM KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Malakit Sarkıt
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 72 GR
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • KDV DAHİL
 • KONGO CUMHURİYETİ
 • MALAKİT SARKIT
 • ÖZEL PLASTİK STANDLI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Malakit , Cu 2 CO 3 (OH) 2 formülüne sahip bir bakır karbonat hidroksit mineralidir . Bu opak, yeşil bantlı mineral, monoklinik kristal sisteminde kristalleşir ve çoğu zaman , su tablası ve hidrotermal akışkanların kimyasal çökeltme araçları sağladığı kırıklarda ve derin, yeraltı boşluklarında botryoidal , lifli veya dikit kütleleri oluşturur. Bireysel kristaller nadirdir, ancak sivri prizmalara karşı ince olarak ortaya çıkarlar. Pseudomorfları daha tablo veya bloklar sonra azurite kristaller da oluşabilir. [4]

Malakit Sarkıt

Malakit Sarkıt

Malakit
260px
Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Malakit
Genel
Kategori
Karbonat minerali
Formül
(tekrar eden birim)
Cu 2 CO 3 (OH) 2
Strunz sınıflandırması
5.BA.10
Kristal sistemi
Monoklinik
Kristal sınıfı
Prizmatik (2 / m)
(aynı HM sembolü )
Uzay grubu
P2 1 / a

Etimoloji ve tarih
Büyük Orme’deki Neolitik dönem malakit maden kompleksinin girişi

Taşın adı ( Latince : molochītis , Orta Fransızca : melochite ve Orta İngiliz melokitleri aracılığıyla ) Yunanca Μολοχίτης λίθος molochites litosundan , “ebegümeci-yeşil taş”, μολόχη molochē’dan , μαλάχη malāchē , “ebegümeci” çeşidinden türemiştir . [5] Mineral, ebegümeci bitkisinin yapraklarına benzerliğinden dolayı bu adı almıştır . [6]

Malakit, 3.800 yıl önce İngiltere’deki Great Orme Madenlerinde taş ve kemik aletler kullanılarak kapsamlı bir şekilde çıkarıldı . Arkeolojik kanıtlar madencilik faaliyetinin sona erdiğini gösteriyor c.  MÖ 600 , mayınlı Malakit’ten 1.760 tona kadar bakır üretiliyor. [7] [8]

Arkeolojik kanıtlar mineral mayınlı ve en bakır elde etmek ergitilmiş edildiğini gösterir Timna Vadisi içinde İsrail 3000’den fazla yıldır. [9] O zamandan beri malakit hem süs taşı hem de değerli taş olarak kullanılmıştır.
Oluşum

Malakit genellikle bakır cevherlerinin ayrışmasından kaynaklanır ve genellikle azurit (Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 ), götit ve kalsit ile bulunur . Canlı yeşil rengi dışında malakit özellikleri azuritinkine benzer ve iki mineral agregaları sıklıkla oluşur. Malakit daha yaygındır azurite ve genellikle yaklaşık bakır birikintileri ile ilişkili olan kalker , karbonat kaynağı.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SÜPER KOLEKSİYON GEM PARÇASI BODRİAL MATRİKS KAFES YAPILI MALAKİT  SARKIT (KONGO) ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÖZEL EŞSİZ BİR ÜRÜN İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN MÜTHİŞ BİR PARÇA

AĞIRLIK :72 GR BOYUT : 7 CM X 5 CM X 2 CM
Malakit Büyük miktarlarda mayınlı edilmiştir Urallar , Rusya . Ural malakit şu anda çıkarılmamaktadır, [10] ancak GN Vertushkova Urallarda yeni malakit yataklarının olası keşfini bildirmektedir. [11] Kongo Demokratik Cumhuriyeti dahil olmak üzere dünya çapında bulunur ; Gabon ; Zambiya ; Tsumeb , Namibya ; Meksika ; Broken Hill, Yeni Güney Galler ; Lyon , Fransa ; Timna Vadisi , İsrail ; ve Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, özellikle Arizona’da . [12]
Kullanım
Mezar maskesi Red Queen of Palenque malakit bir mozaik yapılır. [13]

Malakit, antik çağlardan yüzyıllara kadar yeşil boyalarda mineral pigment olarak kullanılmıştır . 1800. [14] Pigment ışığa orta derecede dayanıklıdır , asitlere duyarlıdır ve renkleri değişir. Yeşil pigmentin bu doğal formu, diğer sentetik yeşillerin yanı sıra sentetik formu olan verditer ile değiştirildi .

Malakit ayrıca gibi dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır Malakit Odaya içinde Ermitaj Müzesi’ne büyük malakit vazo özellikleri ve içinde Malahit Room Castillo de Chapultepec içinde Mexico City . ” Tazza “, büyük malakit vazo, Kuzey Amerika’da malakit büyük parçaları ve bir hediye biri Çar Nicholas II , bir odanın ortasında odak noktası olarak duruyor Linda Hall Kütüphanesi .
Sembolizm ve batıl inançlar

Malakit Özellikleri

Malakit Özellikleri

17. yüzyıl İspanyol batıl inancı, bir çocuğa pastil malakit taktırmanın, onların uyumasına ve kötü ruhları uzak tutmasına yardımcı olacağını söylüyordu. [15] Marbodus , koruyucu özellikleri ve uykuya yardımcı olabilmesi nedeniyle malakiti genç insanlar için bir tılsım olarak tavsiye etti. [16] Ayrıca tarihsel olarak yıldırımdan ve bulaşıcı hastalıklardan korunmak ve hastalıklarda sağlık, başarı ve istikrar için giyilmiştir. [17] Orta Çağ’da, sağlığı korumak ve Oğlakların savunmasız olduğu düşünülen depresyonu önlemek için onu Güneş’in bir figürü veya sembolü ile kazınmış olarak giymek alışılmış bir şeydi . [18]

Gelen eski Mısır renk yeşil (wadj) ölüm ve diriliş gücü yanı sıra yeni yaşam ve doğurganlık ile ilişkili bulunmuştur. Eski Mısırlılar, ölümden sonraki yaşamın “Malakit Tarlası” olarak anılan, hayatlarını andıran ancak acı veya ıstırap olmadan sonsuz bir cennet içerdiğine inanıyorlardı . [19]
Malakit nedir?

Malakit, kimyasal bileşimi Cu 2 (CO 3 ) (OH) 2 olan yeşil bakır karbonat hidroksit mineralidir . Bakır metali üretmek için kullanılan ilk cevherlerden biriydi . Günümüzde bir bakır cevheri olarak önemsizdir çünkü genellikle küçük miktarlarda bulunur ve diğer kullanım türleri için daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Malakit, binlerce yıldır bir değerli taş ve heykel malzemesi olarak kullanılmıştır ve bugün hala popülerdir. Bugün en çok takı kullanımı için kabaşonlara veya boncuklara kesilir.

Malakit, zamanla veya ışığa maruz kaldığında solmayan yeşil bir renge sahiptir. Bu özellikler, kolayca toz haline getirilebilme kabiliyetinin yanı sıra, malahiti binlerce yıldır tercih edilen bir pigment ve renklendirme maddesi haline getirmiştir.
botryoidal malakit

Botryoidal Malakit: Bisbee, Arizona’dan deniz köpüğü yeşili renkli botryoidal malakitin yakından görünümü . Bu görünüm, numunenin yaklaşık 5 milimetre genişliğinde ve yüksek bir alanını kapsar. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf .
Malakit Nerede Oluşur?

Malakit, Dünya’nın sığ derinliklerinde, bakır yataklarının üzerindeki oksitleyici bölgede oluşan bir mineraldir. Gözenekli kayaların çatlaklarında, oyuklarında, boşluklarında ve taneler arası boşluklarında alçalan çözeltilerden çökelir. Genellikle , karbonat minerallerinin oluşumu için elverişli bir yüzey altı kimyasal ortamın oluşabileceği kireçtaşı içinde oluşur. İlişkili mineraller arasında azurit , bornit , kalsit , kalkopirit , bakır , kuprit ve çeşitli demir oksitler bulunur.

İlk sömürülen malakit yataklarının bir kısmı Mısır ve İsrail’de bulunuyordu . 4000 yıldan fazla bir süre önce, çıkarıldılar ve bakır üretmek için kullanıldılar. Bu birikintilerden elde edilen malzemeler de değerli taşlar, heykeller ve pigmentler üretmek için kullanıldı. Rusya’nın Ural Dağları’ndaki birkaç büyük yatak , agresif bir şekilde çıkarıldı ve 1800’lerde bol miktarda mücevher ve heykel malzemesi sağladı . Bugün bu yataklardan çok az şey üretilmektedir. Bugün lapidary pazarına giren malakitlerin çoğu, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki yataklardandır . Avustralya , Fransa ve Arizona’da daha küçük miktarlar üretilmektedir .
sarkıt malakit

Sarkıt malakit: Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kasompi Madeninden bir sarkıt malakit örneği. Numune yaklaşık 21 x 16 x 12 santimetre boyutundadır. Arkenstone / www.iRocks.com tarafından örnek ve fotoğraf .
Malakitin Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma     Karbonat
Renk     Yeşil
Meç     Yeşil
Parlaklık     Nadir kristaller adamantine karşı camsıdır. Lifli örnekler ipeksi. Büyük numuneler donuk ve dünyevi. Çok parlak bir parlaklık için cilalar.
Diyafanite     Çoğu örnek opaktır. Kristaller yarı saydamdır.
Bölünme     Tek yönde mükemmel. İkinci bir yönde adil.
Mohs Sertliği     3,5 – 4,0
Spesifik yer çekimi     3.6 – 4.0
Teşhis Özellikleri     Yeşil renkli, yumuşak, yeşil bir sıvı üretmek için seyreltik HCl ile köpürür.

Malakit Malahit

Malakit Malahit

Kimyasal bileşim     Cu 2 (CO 3 ) (OH) 2
Kristal Sistem     Monoklinik
Kullanımlar     Küçük bir bakır cevheri. Değerli taşlar, küçük heykeller, pigment.

Malakitin Fiziksel Özellikleri

Malakit’in en çarpıcı fiziksel özelliği yeşil rengidir. Mineralin tüm örnekleri yeşildir ve pastel yeşilden parlak yeşile, neredeyse siyah olan son derece koyu yeşile kadar değişir. Tipik olarak, mağaralarda bulunan kalsit birikintilerine benzer şekilde yeraltı boşluklarının yüzeylerinde sarkıt ve botryoidal kaplamalar olarak bulunur. Bu malzemeler levha ve parçalar halinde kesildiğinde, biçilmiş yüzeyler genellikle akik benzeri bantlar ve gözler sergiler .

Malakit nadiren kristal olarak bulunur, ancak bulunduklarında kristaller genellikle asikülerden tabular şekle dönüşür. Kristaller parlak yeşil renktedir, yarı saydamdır ve camsı ila adamantine bir parlaklığa sahiptir. Kristal olmayan örnekler opaktır, genellikle donuk ila dünyevi bir parlaklığa sahiptir.

Malakit bir bakır mineralidir ve bu, malakite 3,6 ile 4,0 arasında değişen yüksek bir özgül ağırlık verir. Bu özellik, yeşil bir mineral için o kadar dikkat çekicidir ki, malakitin tanımlanması kolaydır. Malakit, soğuk, seyreltik hidroklorik asit ile temas halinde efervesans üreten az sayıda yeşil mineralden biridir . Aynı zamanda Mohs sertliği 3,5 ila 4,0 olan yumuşak bir mineraldir .
malakit boyama

Malakit ile Boyama: Pietro Perugino (c. 1446-1523), Nativity’sinde (c. 1503) yeşil giysi renklerini boyarken malakit pigmenti kullandı. Çimen için “Verona yeşil toprak” pigmentini kullandı. Malakitin daha koyu yeşil rengi, giysilere zıt ve daha canlı bir görünüm kazandırdı.
Maden koleksiyonu

Mineraller hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, işleyebileceğiniz, inceleyebileceğiniz ve özelliklerini gözlemleyebileceğiniz küçük örneklerden oluşan bir koleksiyonla çalışmaktır. Ucuz maden koleksiyonları Geology.com Mağazasında mevcuttur .
malakit pigmenti

Malakit Pigment: Bir malakit pigmenti kavanozuna bakan bir fotoğraf. Bu pigment, Rusya’nın Ural Dağları’ndaki Nizhniy Tagil şehri yakınlarında çıkarılan malakitten üretildi. 20 mikron partikül boyutuna sahiptir. Bu pigmenti NaturalPigments.com’dan aldık.
Pigment olarak malakit

Malakit, binlerce yıldır pigment olarak kullanılmaktadır. Resimlerde kullanılan bilinen en eski yeşil pigmentlerden biriydi. Mineral malakit, toz halindeki bir pigment üretmek için mükemmel bir malzemedir, çünkü kolayca ince bir toz haline getirilebilir, araçlarla kolayca karışır ve zamanla ışığa maruz kaldığında rengini iyi korur.

Malakit pigmentinin alternatif isimleri arasında bakır yeşili, Bremen yeşili, Olimpiya yeşili, yeşil verditer, yeşil bice, Macar yeşili, dağ yeşili ve iris yeşili bulunur. Malakit pigmenti, Mısır mezarlarının resimlerinde ve 15. ve 16. yüzyıllarda Avrupa’da üretilen resimlerde bulunur . 17. yüzyılda alternatif yeşil renkler geliştirildikçe kullanımı önemli ölçüde azaldı. Bugün, malakit pigmenti, tarihsel olarak doğru teknikleri uygulayan ressamlara malzeme sağlama konusunda uzmanlaşmış birkaç üretici tarafından satılmaktadır.
azurmalakit cabochons

Malakit Faydaları

Malakit Faydaları

Azurmalakit: Güzel azurit (mavi) ve malakit (yeşil) desenleri gösteren azurmalakit Cabochons. Arizona’daki Morenci Madeninde üretilen malzemelerden kesildi. Bu kabinler ince damarlı malzemeden kesilmiştir ve doğal bir duvar-kaya desteğine sahiptir. Her iki kabin de yaklaşık 25 milimetre uzunluğundadır.
malakit bantlaşma ve gözler

Bantlı Malakit: Botryoidal malakit örneğinin iki görünümü – bir dış ve bir iç cilalı yüzey. Bu fotoğraf çifti, bir botryoidal yapının altında akik benzeri bantların ve malakit gözlerinin nasıl oluştuğunu göstermektedir. Bu örnek, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Katanga yakınlarında toplandı. Didier Descouens’in fotoğrafı. Burada bir Creative Commons Lisansı altında kullanılmıştır .
Bir Mücevher Malzemesi Olarak Malakit

Canlı yeşil renk, parlak cilalı parlaklık, bantlar ve malakit gözleri onu bir değerli taş olarak çok popüler kılar. Kabaşonlar halinde kesilir , boncuk yapımında kullanılır, kakma malzemesine dilimlenir, süs eşyalarına dönüştürülür ve eskitme taş üretiminde kullanılır . Malakit dilimlerinden yapılan küçük kutular çekici ve popülerdir.

En muhteşem mücevher kalitesinde malakitlerden bazıları , malakitin azurit ( azurmalakit ), chrysocolla, turkuaz ve pseudomalakit (eilat taşı) gibi diğer bakır mineralleri ile iç içe büyümelerini, kapanımlarını ve karışımlarını içerir .

Malakit’in mücevher ve süs taşı olarak kullanımı, özellikleriyle sınırlıdır. Mükemmel bölünmeye ve 3.5 ila 4 Mohs sertliğine sahiptir. Bunlar, kullanımını aşınma ve darbeye maruz kalmayacak maddelerle sınırlar. Aynı zamanda ısıya duyarlıdır ve zayıf asitlerle reaksiyona girer. Bu özellikler, kullanımını daha da sınırlar ve temizlik, onarım ve bakım sırasında özen gerektirir. Malakit bazen küçük boşlukları doldurmak ve parlaklığını artırmak için balmumu ile muamele edilir.

Mineral malakit
Malakit, yoğun yeşil rengi ve güzel bantlı kütleleri ile popüler bir mineraldir . Bantlı numuneler, küçük, lifli iğnelerin Yoğun iç içe büyümeleri Olan masifi , botrioidal , böbrek şeklinde ettik özellikle sarkıtlı Malakit Tarafından Oluşturulur . Yoğun bantlı bilgi genellikle güzel renklerini ortaya çıkarmak için dilimlenir ve parlatılır . Bantlar eşmerkezli olabilirilginç desenlere sahip halkalar; bu tür örnekleri çok aranır. Bu eşmerkezli bantlı örnekleri, Burada Afrika kaynaklarındandır. Cilalı, bantlı Malakit, süs eşyalarına oyulmuş ve diğer eski uygarlıklarda mücevher olarak giyildiğinde kötülükten bir koruma olduğu düşünülüyor.

Malakit genellikle mavi Azurit ile birlikte bulunur ve ikisi birbirine karışmış veya bantlanmış olarak ortaya çıkabilir ve mineral ticaretinde yaygın olarak ” Azure-Malakit ” olarak bir şey oluşturur . Malakit , orijinal Azurite şeklini koruyarak, ancak onu kimyasal olarak değiştirerek Azurit kristalininyerinialabilir . Ek bilgi için şu sayfadaki değerli taş bulabilirsiniz

Malakit .
Kimyasal formül     Cu 2 CO 3 (OH) 2
Kompozisyon     Temel bakır karbonat
Renk     Koyu yeşil ışık, bazen bantlı koyu ve daha hafif yeşil tonlarında ve köpüklü ile.

Malakit Taşı

Malakit Taşı

Meç     Açık yeşil
Sertlik     3,5 – 4
Kristal Sistem     Monoklinik
3D Kristal Atlas
(Hareketli model için tıklayınız)

Prizmatik Temas İkiz

V-şekilli Temas İkiz

Kristal Formlar
ve Agregalar     En yaygın alışkanlık, mikroskobik kristallerin büyük kabuklarıdır . Ayrıca ince uzun kıymık demetleri alınır. Büyük bireysel kristaller çok nadirdir ve genellikle Psödomorf sonra s Azurit veya Kuprit . Psödomorflar olmadıklarında, prizmatik , tabular , yeniden giren ikizler ve ince kıymıklardır. Ayrıca oluşur iğnemsi , yayılan , böbrek şeklinde , Batriyoidal olarak bantlı kitleler, dünyevi , sarkıtlarla, sümbülteber ince teller ve diğer mineralleri kaplayan ince filmler olarak.
Şeffaflık     İnce kıymıklarda yarıdam kılsa opak
Spesifik yer çekimi     3.9 – 4.0
Parlaklık     Camsı, ipeksi veya donuk
Bölünme     1,1 – bazal. Kristaller çok küçük olduğu için fark edilemez.
Kırık     Kıymık
Azim     Kırılgan
Grup içinde     Karbonatlar
Çarpıcı Özellikler     Yeşil renk, kristal alışkanlıkları ve Azurite ile ilişki
Çevre     Bir sekmeden , Sekmede mineral oksidasyon bölgesinde basinda bul .
Kaya Tipi     Tortul , Metamorfik
Popülerlik (1-4)     1
Prevalans (1-3)     2
Talep (1-3)     1
Malakit’in Anlamı ve Kullanımlarına Giriş

Güzel, zengin yeşil rengi ile malakit, bir mücevher olarak öneminden hiç şüphe bırakmaz. Opak gücü ve gücü, izleyiciyi büyüleyen saygı gerektirir. Yine de çizgilerindeki, dairelerindeki ve tasarımlarındaki hareket, akış ve enerji yatıştırır ve hoş karşılanır. Ruhsal olarak davetkardır.

Malakit, doğanın derin şifalı yeşilini kişileştirir ve çiçeklerin, ağaçların, köklerin ve bitkilerin doğuştan gelen güzelliğini temsil eder. Maddi düzlemi yöneten derin Devic yeşili tezahür eder. [Raphaell, 144] Kişiye değişen durumlarda yardımcı olan ve ruhsal gelişim sağlayan bir Dönüşüm Taşıdır. [Melody, 395] Fiziksel ve duygusal seviyelerde iyileşir, safsızlıkları dışarı çıkarır ve aura ve vücut boyunca Yaşam Gücünü uyarır. [Ahsian, 248]

Malakit adı, Ebegümeci yapraklarının benzerliğini ifade eden Yunanca malakee veya malache kelimesinden veya yumuşak anlamına gelen Yunanca malakos kelimesinden gelebilir. [Fernie, 167] [Simmons, 247] Bakırın bir karbonatı olan Malakit, bazen Azurit ile iç içe geçerek Malakit-Azurite veya Chrysocolla ile Malakit-Chrysocolla oluşturur. [Simmons, 247]

Malakit Taşı

Malakit Taşı

Eski Mısırlılar tarafından iyi bilinen Malakit madenleri, MÖ 4000’lerde Süveyş ve Sina arasında kullanılıyordu [Kunz, 97] Ayrıca eski Yunanlılar ve Romalılar arasında mücevherler, süs eşyaları ve göz farı için pudra biçiminde popülerdi . Orta Çağ’da, Malakit’in “Nazar” a karşı koruduğuna ve çeşitli mide rahatsızlıklarını tedavi ettiğine inanılıyordu. Rus çarları Malakit’i kaleleri için süslemeler, paneller ve karmaşık kakma işleri için kullandılar. [Simmons, 247]

Malakitte doğal olan, yüzeyinde daha açık yeşil göz şeklinde formlar veya bantlardır. Büyük vizyon gücünü artırdığına inanılan bu “göz taşları”, olumsuz olayları engellemek için kullanıldı. Çocuklar için güvenlik ve koruma taşlarıydılar ve bugün en dikkat çekici ilişkileri, yaklaşan tehlikeleri parçalara ayırarak uyarma yeteneğidir. [Mella, 90]

kristal kullanımlarıMalakit Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış

Malakit, atmosferden ve vücuttan gelen negatif enerjileri ve kirleticileri emen bir koruma taşıdır. Her türlü radyasyona karşı koruma sağlar, elektromanyetik kirliliği temizler ve toprak enerjilerini iyileştirir. [Hall, 183] Mutfakta mikrodalgaların ve yaşam alanlarında televizyonların yakınında tutun. Malakit işyerinde gürültüye, aşırı parlak flüoresan aydınlatmaya ve teknolojik ekipmanlardan, olumsuz telefon görüşmelerinden ve e-postalardan gelen zararlı ışınlara karşı koruma sağlar. [Eason, 283]

Bir seyahat taşı olarak Malakit, bir yolculuktan önce kristali tutarak ve Başmelek Raphael’in kanatlarında kendini tasavvur ederek onu güçlendirirseniz uçma korkularını korur ve üstesinden gelir. Jet gecikmesine yardımcı olur, sorunsuz iş seyahatlerini teşvik eder ve sıkışık otoyollarda seyahatleri korur. [Eason, 42, 283]

Malakit, kazalara karşı koruma olarak uçak ve havayolu işçileri için, açıklanamayan kazalardan korunmak için madenciler ve net düşünmeyi teşvik etmek için sekreterler için bir destek taşı olarak bilinir. [Mella, 129.132-133]Bir kıymetli taşın görünüşü güçlerini yansıtıyorsa, o Malakittir. Koyu yeşil renk, açık ve koyu gölgelerin girdapları, her şeyi gören gözleri andıran daireler ve son derece cilalı bir taşın ipeksi zenginliği her zaman bir ekranda dikkatleri üzerine çeker.

Malakit’in çekiciliği cilt derinliğinden çok daha fazladır. Bu çekici görünümü desteklemek, hemen hemen her kristalin eşleşmesi olan ruhsal bir güçtür.

Dönüşüm Taşı olarak bilinen Malakit gücü, Firavunların taçlarında kullanıldığı Eski Mısırlılardan, Rus Çarlarının saraylarındaki süslemelere kadar binlerce yıldır tanınmış ve kullanılmıştır.
Malakit Erdemleri

Bolluk
İyi şanslar
Özgüven
dönüşüm

Ruhsal Büyüme
Sağlıklı İlişkileri Teşvik Eder
Negatif Enerjiyi Emer
Hayalleri Canlandırır

Malakit, yeni yaşamı, baharı, doğayı, enerjiyi, yeniden doğuşu, büyümeyi, doğurganlığı ve doğal çevreyi temsil eden yeşil bir değerli taştır. Yeşil aynı zamanda para, zenginlik ve refah ile de ilişkilidir, ancak olumsuz yanı kıskançlık ve kıskançlıkla da ilişkilendirilebilir.
Malakit’in Duygusal ve Manevi Faydaları

Dönüşüm Taşı Malakit, hayatın size zaman zaman getirebileceği zorluklar ve sürprizler konusunda size yardımcı olacak. En savunmasız hissettiğinizde sizinle ilgilenecek ve sizi koruyacak ve değişime uyum sağlamanıza ve bu değişiklikleri olumlu hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Doğal Malakit Taşı

Doğal Malakit Taşı

Bazen değişiklik size zorlanmıyor, bunun yerine değişim ihtiyacı hissediyorsunuz. İstediğiniz yaşam tarzı, ilişkiler veya koşullarda bir değişiklik olsun, Malakit, teşvik edici ve destekleyici en iyi arkadaşınız olacaktır.

Malakit, çevrenizdeki iyi insanları tanımanıza, toksik ilişkileri belirlemenize ve bu insanları hayatınızdan çıkarmanız için size güç ve güven vermenize yardımcı olacaktır.

Malakit, depresyon ve anksiyete ile mücadelede yardımcı olabilir. Ayrıca, uçma korkusu ve yükseklik korkusu da dahil olmak üzere bir dizi fobiyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.
Malakit’in Fiziksel Faydaları

Malakit için Dönüşüm Taşı’na ek olarak bir başka takma ad da ‘Ebenin Taşı’dır. Yüzyıllardır kadınlara özgü rahatsızlıklar için iyi bilinen bir yardımcıdır – doğum sancılarını hafifletmek, adet kanamasını düzenlemek, adet kramplarını hafifletmek, doğurganlığı artırmak ve PMS sırasında duyguları yatıştırmak.
Değerli Taşların Fiziksel Faydaları

Malakit’in diğer özelliklerinden bazıları kan basıncını düşürmek, eklem ağrıları, artrit, romatizma, miyalji ve karaciğer sorunlarını içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve sıtma, astım ve mide rahatsızlıklarına yardımcı olabilir.