OTANT�K TA�

MALAKİT TAŞI (BİODRAL OLUŞUM)

DOĞAL KAYALAR
MALAKİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 320 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON MİNERAL
 • MALAKİT BİODRAL OLUŞUM
 • RUSYA

MALAKİT TAŞI (BİODRAL OLUŞUM)

Malakit, güzel, zengin yeşil renk ile, bir mücevher olarak öneminin hiçbir şüphe bırakmıyor. Onun opak gücü ve güç talepleri izleyiciyi hipnotize, saygı duyuyorum. Oysa onun çizgiler, daireler ve tasarımlarda hareket, akış ve enerji yatıştırır ve hoş geldiniz. Bu ruhsal davet ediyor.

MALAKİT TAŞI

MALAKİT TAŞI

Malahit doğanın derin şifa yeşil personifies ve çiçekler, ağaçlar, kökler ve bitkiler doğuştan güzelliği temsil eder. Bu malzeme uçağı kuralları derin bir Devic yeşil tezahür eder. [Raphaell, 144] Bu durumları değişen ve ruhsal gelişim sağlayan bir tane yardımcı, Dönüşüm bir taş olduğunu. [Melodi, 395] O dışarı çizim, fiziksel ve duygusal düzeylerde iyileşene kirlilikler ve aura ve vücuda Yaşam Gücü uyarıcı. [Ahsian, 248]

OTANTİK TAŞ FARKI İLE KOLEKSİYON MERAKLILARI İÇİN  TAM RENGİNDE KOLEKSİYON BİR PARÇA MALAKİT DOĞAL BİODRAL OLUŞUM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Mallow benzerlik anlamına Malakit Yunanca kelime malakee veya Malache gelebilir isim, yumuşak anlamına bırakır ya da Yunanca kelime malakos gelen. [Fernie, 167] [Simmons, 247] bakır karbonat olan Malakit bazen Malakit-krizokol şekillendirme, Malakit-azurite veya krizokol ile şekillendirme, azurit ile iç içe gelişmiş. [Simmons, 247]

Peki eski Mısırlılar bilinen, Malahit mayın M.Ö. 4000 [Kunz, 97] gibi göz farı için, takı, süs eşyaları için de eski Yunanlılar ve Romalılar ile popüler oldu ve toz haline getirilmiş gibi erken Süveyş ve Sina arasındaki kullanımda olan . Orta çağlarda, Malakit “Evil Eye” karşı korumak için ve çeşitli mide rahatsızlıkları tedavi inanılırdı. Rus czars süsler ve kaleler paneller ve karmaşık kakma işleri için malakit kullandı. [Simmons, 247]

Malachite doğasında yüzeyinde hafif yeşil göz şeklinde formları veya bantları olduğunu. Büyük vizyoner güçlerini artırmak inanılan bu “göz taşlar,” negatif olaylar geçiştirmek için kullanıldı. Onlar çocuklar için güvenlik ve koruma taşları vardı ve onların en dikkat çekici ilişki, bugün parçalar halinde kırarak yaklaşan tehlikeyi uyarmak için yeteneğidir. [Mella, 90]

 

Malakit atmosferden ve vücuttan negatif enerjileri ve kirletici emici bir koruma taş. Bu her türlü radyasyona karşı korur, elektromanyetik kirlilik ve iyileştirir dünya enerjileri temizler. [Salonu, 183] yaşam alanlarında yakın mutfakta mikrodalga fırın ve televizyon tutun. İşyerinde Malahit, gürültüye karşı korur aşırı parlak floresan aydınlatma ve teknolojik donanımı, negatif telefon görüşmeleri ve e-postaları zararlı ışınları. [Eason, 283

Malakit a, bakır karbonat ile hidroksit, mineral, formül Cu 2 CO 3 (OH) 2. Bu opak, yeşil bantlı mineral olarak kristalleşir monoklinik kristal sistemi, ve en sık oluşturan Batriyoidal, lifli ya da stalagmitik su tablası ve hidrotermal sıvılar, kimyasal çöktürme için araç sağlamak kırık ve boşluklar, derin yeraltı, yer, kitleleri. Bireysel kristaller nadirdir ancak ince olarak meydana yapmak asiküler prizmalar. Pseudomorfları fazla tablo veya bloklu sonra azurite da oluşabilir kristallerin. [3]

MALAKİT

MALAKİT

Içindekiler [hide]
1 Etimoloji ve tarih
2 Kullanımı
3 Bulunduğu
4 Malakit galeri
5 Ayrıca bakınız
6 Kaynaklar
7 Ek okuma
Etimoloji ve tarih [değiştir]
Taş ismi (via türemiştir Latin: molochītis, Orta Fransızca: melochite ve Orta İngilizce melochites) dan Yunan. Μολόχη molōchē, μαλάχη Malache varyantı, “ebegümeci” dan Μολοχίτης λίθος molochitis lithos, “hatmi-yeşil taş”, [4] Mineral nedeniyle yaprakları olan benzerlik bu adı verildi Ebegümeci bitkisinin. [5]

Arkeolojik kanıtlar mineral mayınlı ve en bakır elde etmek için ergitilmiş olduğunu gösterir Timna Vadisi’nin de İsrail 3000 yıldan uzun bir süredir. [6] O zamandan beri, malakit hem bir süs taşı olarak ve bir taş olarak kullanılmaktadır.

Kullan [değiştir]
Malakit yaklaşık 1800 yılına kadar antik yeşil boya bir mineral pigment olarak kullanılmıştır [7] pigment çok duyarlı, orta ışığa olan asitler, değişen renklerde. Doğal formu diğer sentetik yeşillikleri arasında verditer, sentetik formu yerini ediliyordu. Aynı zamanda içinde Malakit odasında dekoratif amaçlar için kullanılan Hermitage büyük malakit vazo özellikleri, ve Malahit Odası Castillo de Chapultepec içinde Mexico City’de. “Tazza”, büyük bir malakit vazo, Kuzey Amerika’da malakit büyük parçaları ve bir hediye birini Çar Nicholas II, bir odanın ortasına odak noktası olarak duruyor Linda Hall Library.

Bulunduğu [değiştir]
Malahit sık sık hava kaynaklanan bakır cevherleri ve sık sık birlikte bulunan azurit (Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2), götit ve kalsit. Iki mineral sıklıkla meydana onun canlı yeşil rengi dışında malakit özellikleri azurit ve agregaların benzerdir. Malakit daha yaygındır azurit ve tipik etrafında bakır yataklarının ile ilişkili kireçtaşlarının, karbonat kaynağı.

Malahit Taşı

Malahit Taşı

Malakit Büyük miktarlarda mayınlı edilmiş Urallar, Rusya. Ural malachite şu anda mayınlı, varlık değildir [8] ancak GN Vertushkova Urallarda malakit yeni mevduat olası keşif raporları. [9] Bu dünya da dahil olmak üzere bulunmuş Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gabon, Zambiya, Tsumeb, Namibya, Meksika, Hill, Yeni Güney Galler Broken, Lyon, Fransa, Timna Vadisi, İsrail; ve Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, en önemlisi de, Arizona. [10]

Malakit ünlü ve çok popüler yarı değerli taş. Bu, “ebegümeci” yeşil ot için Yunanca kelime olarak adlandırılır. Onun bantlı açık ve koyu yeşil tasarımlar one-of-a-tür, ve bunu başka bir taş olduğunu aksine eşsiz bir süs kalite verir. Açık ve koyu yeşil bantlar o kadar belirgin olduğu malachite genel kamuoyu tarafından en kolay tanınan minerallerden belki biridir. Bu bantlama taklit seramik bir popüler tasarım mineral malakit almıştır. Çevredeki gözenek sularının oksidasyon devletler ince değişikliklerden şeritlenmeyi oluşturur ancak kesin mekanizma hala anlaşılamamıştır.

Malakit Eskitme taşlar en popüler şimdiye taşları yuvarlandı ve dünyada litterally her kaya dükkanda satılan muhtemelen vardır. Oymalar ve Malakit figürinler neredeyse yaygındır. Yetenekli bir usta konsantrik malakit bantlar engebeli bir arazi üzerinde kontür gibi bir sanat eseri kıvrımlarını takip edin yapabilirsiniz. Malakit sanat gibi değerli olmasa da yeşim, o daha az güzel olduğunu iddia etmek zordur.

Malakit da popüler olan takı, Kızılderili Güneybatı takı, özellikle. Gümüş kakma taşlar, geleneksel güzel bir varyans yapmak turkuaz takı. Aynı ayarlarla birlikte yerleştirildiğinde yerine rekabet, iki yeşil taşlar birbirlerine iltifat eğilimindedir. Tipik el işi takı kullanılan bu tür mercan, anne-inci, azurit, jasper ve oniks gibi diğer taşlar da malakit yeşil renkleri iltifat.

Muazzam carvable formları iyi bilinmesine rağmen, onun kristal formları daha nadirdir ve sadece son zamanlarda ortalama mineral toplayıcıya yaygın olarak kullanılabilir hale. Onun daha fazla benzersiz alışkanlıkları biri de ince iğnemsi kabuklar ve tutamlar olduğunu. Bazen ince tüyleri mat olarak veya yeşil kadife bir halı gibi görünen. Başka bir alışılmadık alışkanlık yukarıda betimlenen gibi onun sarkıtlarla alışkanlıkları olduğunu.

MALAKİT TAŞI ÖZELLİKLERİ

MALAKİT TAŞI ÖZELLİKLERİ

Malakit birçok güzel örnekleri diğer minerallerle özel kombinasyonlar içerirler. Bu kombinasyonlar, mineral dünyanın en renkli mineral çeşitleri arasında. Bunlar koyu mavi gibi şaşırtıcı renkli mineraller içerir azurit, pırıl pırıl siyah mottramite, bebek mavisi krizokol veya paslı kırmızı limonit.

Bu yüzden onlar karbonat mineralleri olsun veya olmasın hemen hemen her ikincil bakır minerali ile ilişkili malakit yaygındır. Malakit çok nadir bakır silikatlar, halojenürler, fosfatlar, sülfatlar ve karbonatların gibi olan bulunursa as duftite , libethenite , aurichalcite , sphaerocobaltite , kolwezite , shattuckite , atacamite , chalcophyllite , antlerite , conichalcite , rosasite , chalcosiderite , clinoclase , brochantite , graemite , liroconite , mixite and cornetite , to birkaç isim.

Malakit adlandırılan bir mineral Taklitçiyi sahip pseudomalachite. Pseudomalachite iki mineral farklı yapılara sahip olan, ancak, malakit alışkanlığı ve renk çok benzeyen büyük bir kristal yapısına ve renge sahip bir bakır fosfattır. Pseudomalachite Latince “yanlış malakit” anlamına gelir ve malahit oranla çok nadirdir.

Malahit kendi bir dolandırıcı olduğunu. Sık sık yakından ilişkili mineral pseudomorfları azurite Bir psödomorfu orijinal mineral kimyasal başka mineral almıştır mineral örnektir. Ama dış görünüş hala muhafaza edilir. Psödomorfu latin dilinde “yanlış şekli” anlamına gelir. Dönüşüm büyüleyici ve bazen malakit aslında neredeyse mükemmel azurite kristal şekli bırakır. Genellikle dönüşüm eksik ve başka hiçbir şeye benzemez bir mavi / yeşil mineral örneği bırakır. Bir mücevher ticaret unvanı azur-malakit adlandırılan bu kombinasyonu ile süs taşlarının için kullanılır. Bkz azurite dönüşümün daha ayrıntılı bir tartışma için sayfa.

Malakit Taşı Satış

Malakit Taşı Satış

FİZİKSEL ÖZELLİKLER:

Renk ışık ve koyu yeşil ya da (eğer kristalin), sadece koyu yeşil bantlı edilir.
Luster büyük formlarda donuk ve kristaller olarak ipeksi.
Asetat kristal formlarında büyük şeklinde ışık geçirmez ve saydam.
Kristal Sistemi monoklinik olduğu; 2 / m.
Muazzam formları Kristal Alışkanlıkları, Batriyoidal sarkıtlarla veya küresel bulunmaktadır. Kristaller püskül ve kabuk içinde acicular veya lifli ve biçimidir. Sık pseudomorfları olarak bulundu azurit.
Dilinim tek yönde iyi ama nadiren görülür.
Kırılma kıymık kadar conchoidal olduğunu.
Sertlik 3,5-4 olduğunu.
Özgül Ağırlık (biraz ağır) 3.9+ olduğunu.
Streak yeşil.
Diğer Özellikler: Zayıf asit köpürür.
arih ve Tanıtım – Malahit Hakkında
Malakit yeşil bakır karbonat mineralidir. Adını malakit rengi ebegümeci yaprağı rengine benzer, çünkü “ebegümeci” anlamına gelen Yunanca kelime, “Malache” gelmiş olabilir. Alternatif olarak, adı nedeniyle malakit diğer mineraller ile karşılaştırıldığında yumuşak olması nedeniyle, “yumuşak” anlamına gelen Yunanca kelime, “malakos” kökenli olabilirdi. Malakit bir bakır kaynağı ve bir taş olarak kullanılır. Genellikle bakır yataklarında azurit ile oluşur. Malakit sık sık ilginç bir taş olun, yeşil değişik tonları, ayırt edici konsantrik bantlar vardır. Genellikle Batriyoidal (üzüm-şekilli) kitleler olarak, toplu halde ortaya çıkar. Malakit tarihi takı ve tılsımlar yapmak ve göz farı yapmak için toz haline toprağa malakit kullanılan eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar, geri gider. Malakit de yeşil boyalarda pigment olarak kullanılır olmuştur. Yıllar önce, malakit büyük bloklar, muazzam bir 20 ton ağırlığındaki bazı Rusya’da bulundu ve bunların saraylarını süslemek için çarlarının tarafından kullanılmıştır. Ancak, malakit en önemli çağdaş kaynak Afrika olduğunu.

Malakit Taş

Malakit Taş

Malakit belirlenmesi Geri Başa
Malakit nedeniyle eş merkezli halkalara, farklı bir malzemedir. Şeritler görülebilir, o başka bir malzeme için yanlış olamaz. Ancak, malakit bir parça o bantlama tarafından tespit edilemez o kadar küçük olduğunda, diğer opak yeşil taşlar için yanlış olabilir.

Malakit; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
En büyük malahit mevduat 20 tonun üzerinde bloklar bulundu Rusya’da meydana geldi. Ancak, günümüzde, çoğu malakit Zaire, Avustralya, Şili, Namibya, Zimbabve ve Arizona’da çıkarılmaktadır.

Malakit Alış ve Malahit Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Malakit Renk
Malakit çok koyu yeşil ışık. Rengi bakır geliyor. Genellikle bantlı edilir. Göz benzeri halkalar en popüler gruplar var ve bu işaretler ile malakit “tavus gözü” olarak bilinir.

Malakit Açıklık ve Lustre
Kaba malakit zayıf camsı veya mat parlaklık vardır, ancak kesilmiş veya parlatılmış olan malakit ipeksi bir parlaklığı vardır.

Malakit Kesim ve Şekil
Malakit genellikle yüzük, küpe veya kolye için fantezi şekiller halinde cabochon tr kesilir. Aynı zamanda bu tür ünlüler olarak karmaşık formlara oyulmuş edilebilir. Küresel şekilli malakit kolye, bilezik ve küpe için cazip boncuk yapar. Malakit bazen yönlü veya eskitme edilir. Malakit keserken, lapidarist şeritler göstermek için bunu kesecek.

 

Malakit Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Cu2 (CO3) (OH) 2 Bazik bakır karbonat
Kristal Yapısı: Monoklinik; Küçük, uzun prizmatik; Genellikle agrega
Renk: Siyah, yeşil, çizgili Işık-yeşil
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 4-3,5
Kırılma indisi: 1,655-1,909
Yoğunluk: 3,25-4,10
Ayrılması: Mükemmel
Şeffaflık: Saydam, opak
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,254
Parlaklık: Zayıf vitreus, mat
Floresan: Hiçbiri

MALAKİT TAŞI (BİODRAL OLUŞUM)

DOĞAL KAYALAR
MALAKİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 320 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON MİNERAL
 • MALAKİT BİODRAL OLUŞUM
 • RUSYA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MALAKİT TAŞI (BİODRAL OLUŞUM)

Malakit, güzel, zengin yeşil renk ile, bir mücevher olarak öneminin hiçbir şüphe bırakmıyor. Onun opak gücü ve güç talepleri izleyiciyi hipnotize, saygı duyuyorum. Oysa onun çizgiler, daireler ve tasarımlarda hareket, akış ve enerji yatıştırır ve hoş geldiniz. Bu ruhsal davet ediyor.

MALAKİT TAŞI

MALAKİT TAŞI

Malahit doğanın derin şifa yeşil personifies ve çiçekler, ağaçlar, kökler ve bitkiler doğuştan güzelliği temsil eder. Bu malzeme uçağı kuralları derin bir Devic yeşil tezahür eder. [Raphaell, 144] Bu durumları değişen ve ruhsal gelişim sağlayan bir tane yardımcı, Dönüşüm bir taş olduğunu. [Melodi, 395] O dışarı çizim, fiziksel ve duygusal düzeylerde iyileşene kirlilikler ve aura ve vücuda Yaşam Gücü uyarıcı. [Ahsian, 248]

OTANTİK TAŞ FARKI İLE KOLEKSİYON MERAKLILARI İÇİN  TAM RENGİNDE KOLEKSİYON BİR PARÇA MALAKİT DOĞAL BİODRAL OLUŞUM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Mallow benzerlik anlamına Malakit Yunanca kelime malakee veya Malache gelebilir isim, yumuşak anlamına bırakır ya da Yunanca kelime malakos gelen. [Fernie, 167] [Simmons, 247] bakır karbonat olan Malakit bazen Malakit-krizokol şekillendirme, Malakit-azurite veya krizokol ile şekillendirme, azurit ile iç içe gelişmiş. [Simmons, 247]

Peki eski Mısırlılar bilinen, Malahit mayın M.Ö. 4000 [Kunz, 97] gibi göz farı için, takı, süs eşyaları için de eski Yunanlılar ve Romalılar ile popüler oldu ve toz haline getirilmiş gibi erken Süveyş ve Sina arasındaki kullanımda olan . Orta çağlarda, Malakit “Evil Eye” karşı korumak için ve çeşitli mide rahatsızlıkları tedavi inanılırdı. Rus czars süsler ve kaleler paneller ve karmaşık kakma işleri için malakit kullandı. [Simmons, 247]

Malachite doğasında yüzeyinde hafif yeşil göz şeklinde formları veya bantları olduğunu. Büyük vizyoner güçlerini artırmak inanılan bu “göz taşlar,” negatif olaylar geçiştirmek için kullanıldı. Onlar çocuklar için güvenlik ve koruma taşları vardı ve onların en dikkat çekici ilişki, bugün parçalar halinde kırarak yaklaşan tehlikeyi uyarmak için yeteneğidir. [Mella, 90]

 

Malakit atmosferden ve vücuttan negatif enerjileri ve kirletici emici bir koruma taş. Bu her türlü radyasyona karşı korur, elektromanyetik kirlilik ve iyileştirir dünya enerjileri temizler. [Salonu, 183] yaşam alanlarında yakın mutfakta mikrodalga fırın ve televizyon tutun. İşyerinde Malahit, gürültüye karşı korur aşırı parlak floresan aydınlatma ve teknolojik donanımı, negatif telefon görüşmeleri ve e-postaları zararlı ışınları. [Eason, 283

Malakit a, bakır karbonat ile hidroksit, mineral, formül Cu 2 CO 3 (OH) 2. Bu opak, yeşil bantlı mineral olarak kristalleşir monoklinik kristal sistemi, ve en sık oluşturan Batriyoidal, lifli ya da stalagmitik su tablası ve hidrotermal sıvılar, kimyasal çöktürme için araç sağlamak kırık ve boşluklar, derin yeraltı, yer, kitleleri. Bireysel kristaller nadirdir ancak ince olarak meydana yapmak asiküler prizmalar. Pseudomorfları fazla tablo veya bloklu sonra azurite da oluşabilir kristallerin. [3]

MALAKİT

MALAKİT

Içindekiler [hide]
1 Etimoloji ve tarih
2 Kullanımı
3 Bulunduğu
4 Malakit galeri
5 Ayrıca bakınız
6 Kaynaklar
7 Ek okuma
Etimoloji ve tarih [değiştir]
Taş ismi (via türemiştir Latin: molochītis, Orta Fransızca: melochite ve Orta İngilizce melochites) dan Yunan. Μολόχη molōchē, μαλάχη Malache varyantı, “ebegümeci” dan Μολοχίτης λίθος molochitis lithos, “hatmi-yeşil taş”, [4] Mineral nedeniyle yaprakları olan benzerlik bu adı verildi Ebegümeci bitkisinin. [5]

Arkeolojik kanıtlar mineral mayınlı ve en bakır elde etmek için ergitilmiş olduğunu gösterir Timna Vadisi’nin de İsrail 3000 yıldan uzun bir süredir. [6] O zamandan beri, malakit hem bir süs taşı olarak ve bir taş olarak kullanılmaktadır.

Kullan [değiştir]
Malakit yaklaşık 1800 yılına kadar antik yeşil boya bir mineral pigment olarak kullanılmıştır [7] pigment çok duyarlı, orta ışığa olan asitler, değişen renklerde. Doğal formu diğer sentetik yeşillikleri arasında verditer, sentetik formu yerini ediliyordu. Aynı zamanda içinde Malakit odasında dekoratif amaçlar için kullanılan Hermitage büyük malakit vazo özellikleri, ve Malahit Odası Castillo de Chapultepec içinde Mexico City’de. “Tazza”, büyük bir malakit vazo, Kuzey Amerika’da malakit büyük parçaları ve bir hediye birini Çar Nicholas II, bir odanın ortasına odak noktası olarak duruyor Linda Hall Library.

Bulunduğu [değiştir]
Malahit sık sık hava kaynaklanan bakır cevherleri ve sık sık birlikte bulunan azurit (Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2), götit ve kalsit. Iki mineral sıklıkla meydana onun canlı yeşil rengi dışında malakit özellikleri azurit ve agregaların benzerdir. Malakit daha yaygındır azurit ve tipik etrafında bakır yataklarının ile ilişkili kireçtaşlarının, karbonat kaynağı.

Malahit Taşı

Malahit Taşı

Malakit Büyük miktarlarda mayınlı edilmiş Urallar, Rusya. Ural malachite şu anda mayınlı, varlık değildir [8] ancak GN Vertushkova Urallarda malakit yeni mevduat olası keşif raporları. [9] Bu dünya da dahil olmak üzere bulunmuş Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gabon, Zambiya, Tsumeb, Namibya, Meksika, Hill, Yeni Güney Galler Broken, Lyon, Fransa, Timna Vadisi, İsrail; ve Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, en önemlisi de, Arizona. [10]

Malakit ünlü ve çok popüler yarı değerli taş. Bu, “ebegümeci” yeşil ot için Yunanca kelime olarak adlandırılır. Onun bantlı açık ve koyu yeşil tasarımlar one-of-a-tür, ve bunu başka bir taş olduğunu aksine eşsiz bir süs kalite verir. Açık ve koyu yeşil bantlar o kadar belirgin olduğu malachite genel kamuoyu tarafından en kolay tanınan minerallerden belki biridir. Bu bantlama taklit seramik bir popüler tasarım mineral malakit almıştır. Çevredeki gözenek sularının oksidasyon devletler ince değişikliklerden şeritlenmeyi oluşturur ancak kesin mekanizma hala anlaşılamamıştır.

Malakit Eskitme taşlar en popüler şimdiye taşları yuvarlandı ve dünyada litterally her kaya dükkanda satılan muhtemelen vardır. Oymalar ve Malakit figürinler neredeyse yaygındır. Yetenekli bir usta konsantrik malakit bantlar engebeli bir arazi üzerinde kontür gibi bir sanat eseri kıvrımlarını takip edin yapabilirsiniz. Malakit sanat gibi değerli olmasa da yeşim, o daha az güzel olduğunu iddia etmek zordur.

Malakit da popüler olan takı, Kızılderili Güneybatı takı, özellikle. Gümüş kakma taşlar, geleneksel güzel bir varyans yapmak turkuaz takı. Aynı ayarlarla birlikte yerleştirildiğinde yerine rekabet, iki yeşil taşlar birbirlerine iltifat eğilimindedir. Tipik el işi takı kullanılan bu tür mercan, anne-inci, azurit, jasper ve oniks gibi diğer taşlar da malakit yeşil renkleri iltifat.

Muazzam carvable formları iyi bilinmesine rağmen, onun kristal formları daha nadirdir ve sadece son zamanlarda ortalama mineral toplayıcıya yaygın olarak kullanılabilir hale. Onun daha fazla benzersiz alışkanlıkları biri de ince iğnemsi kabuklar ve tutamlar olduğunu. Bazen ince tüyleri mat olarak veya yeşil kadife bir halı gibi görünen. Başka bir alışılmadık alışkanlık yukarıda betimlenen gibi onun sarkıtlarla alışkanlıkları olduğunu.

MALAKİT TAŞI ÖZELLİKLERİ

MALAKİT TAŞI ÖZELLİKLERİ

Malakit birçok güzel örnekleri diğer minerallerle özel kombinasyonlar içerirler. Bu kombinasyonlar, mineral dünyanın en renkli mineral çeşitleri arasında. Bunlar koyu mavi gibi şaşırtıcı renkli mineraller içerir azurit, pırıl pırıl siyah mottramite, bebek mavisi krizokol veya paslı kırmızı limonit.

Bu yüzden onlar karbonat mineralleri olsun veya olmasın hemen hemen her ikincil bakır minerali ile ilişkili malakit yaygındır. Malakit çok nadir bakır silikatlar, halojenürler, fosfatlar, sülfatlar ve karbonatların gibi olan bulunursa as duftite , libethenite , aurichalcite , sphaerocobaltite , kolwezite , shattuckite , atacamite , chalcophyllite , antlerite , conichalcite , rosasite , chalcosiderite , clinoclase , brochantite , graemite , liroconite , mixite and cornetite , to birkaç isim.

Malakit adlandırılan bir mineral Taklitçiyi sahip pseudomalachite. Pseudomalachite iki mineral farklı yapılara sahip olan, ancak, malakit alışkanlığı ve renk çok benzeyen büyük bir kristal yapısına ve renge sahip bir bakır fosfattır. Pseudomalachite Latince “yanlış malakit” anlamına gelir ve malahit oranla çok nadirdir.

Malahit kendi bir dolandırıcı olduğunu. Sık sık yakından ilişkili mineral pseudomorfları azurite Bir psödomorfu orijinal mineral kimyasal başka mineral almıştır mineral örnektir. Ama dış görünüş hala muhafaza edilir. Psödomorfu latin dilinde “yanlış şekli” anlamına gelir. Dönüşüm büyüleyici ve bazen malakit aslında neredeyse mükemmel azurite kristal şekli bırakır. Genellikle dönüşüm eksik ve başka hiçbir şeye benzemez bir mavi / yeşil mineral örneği bırakır. Bir mücevher ticaret unvanı azur-malakit adlandırılan bu kombinasyonu ile süs taşlarının için kullanılır. Bkz azurite dönüşümün daha ayrıntılı bir tartışma için sayfa.

Malakit Taşı Satış

Malakit Taşı Satış

FİZİKSEL ÖZELLİKLER:

Renk ışık ve koyu yeşil ya da (eğer kristalin), sadece koyu yeşil bantlı edilir.
Luster büyük formlarda donuk ve kristaller olarak ipeksi.
Asetat kristal formlarında büyük şeklinde ışık geçirmez ve saydam.
Kristal Sistemi monoklinik olduğu; 2 / m.
Muazzam formları Kristal Alışkanlıkları, Batriyoidal sarkıtlarla veya küresel bulunmaktadır. Kristaller püskül ve kabuk içinde acicular veya lifli ve biçimidir. Sık pseudomorfları olarak bulundu azurit.
Dilinim tek yönde iyi ama nadiren görülür.
Kırılma kıymık kadar conchoidal olduğunu.
Sertlik 3,5-4 olduğunu.
Özgül Ağırlık (biraz ağır) 3.9+ olduğunu.
Streak yeşil.
Diğer Özellikler: Zayıf asit köpürür.
arih ve Tanıtım – Malahit Hakkında
Malakit yeşil bakır karbonat mineralidir. Adını malakit rengi ebegümeci yaprağı rengine benzer, çünkü “ebegümeci” anlamına gelen Yunanca kelime, “Malache” gelmiş olabilir. Alternatif olarak, adı nedeniyle malakit diğer mineraller ile karşılaştırıldığında yumuşak olması nedeniyle, “yumuşak” anlamına gelen Yunanca kelime, “malakos” kökenli olabilirdi. Malakit bir bakır kaynağı ve bir taş olarak kullanılır. Genellikle bakır yataklarında azurit ile oluşur. Malakit sık sık ilginç bir taş olun, yeşil değişik tonları, ayırt edici konsantrik bantlar vardır. Genellikle Batriyoidal (üzüm-şekilli) kitleler olarak, toplu halde ortaya çıkar. Malakit tarihi takı ve tılsımlar yapmak ve göz farı yapmak için toz haline toprağa malakit kullanılan eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar, geri gider. Malakit de yeşil boyalarda pigment olarak kullanılır olmuştur. Yıllar önce, malakit büyük bloklar, muazzam bir 20 ton ağırlığındaki bazı Rusya’da bulundu ve bunların saraylarını süslemek için çarlarının tarafından kullanılmıştır. Ancak, malakit en önemli çağdaş kaynak Afrika olduğunu.

Malakit Taş

Malakit Taş

Malakit belirlenmesi Geri Başa
Malakit nedeniyle eş merkezli halkalara, farklı bir malzemedir. Şeritler görülebilir, o başka bir malzeme için yanlış olamaz. Ancak, malakit bir parça o bantlama tarafından tespit edilemez o kadar küçük olduğunda, diğer opak yeşil taşlar için yanlış olabilir.

Malakit; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
En büyük malahit mevduat 20 tonun üzerinde bloklar bulundu Rusya’da meydana geldi. Ancak, günümüzde, çoğu malakit Zaire, Avustralya, Şili, Namibya, Zimbabve ve Arizona’da çıkarılmaktadır.

Malakit Alış ve Malahit Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Malakit Renk
Malakit çok koyu yeşil ışık. Rengi bakır geliyor. Genellikle bantlı edilir. Göz benzeri halkalar en popüler gruplar var ve bu işaretler ile malakit “tavus gözü” olarak bilinir.

Malakit Açıklık ve Lustre
Kaba malakit zayıf camsı veya mat parlaklık vardır, ancak kesilmiş veya parlatılmış olan malakit ipeksi bir parlaklığı vardır.

Malakit Kesim ve Şekil
Malakit genellikle yüzük, küpe veya kolye için fantezi şekiller halinde cabochon tr kesilir. Aynı zamanda bu tür ünlüler olarak karmaşık formlara oyulmuş edilebilir. Küresel şekilli malakit kolye, bilezik ve küpe için cazip boncuk yapar. Malakit bazen yönlü veya eskitme edilir. Malakit keserken, lapidarist şeritler göstermek için bunu kesecek.

 

Malakit Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Cu2 (CO3) (OH) 2 Bazik bakır karbonat
Kristal Yapısı: Monoklinik; Küçük, uzun prizmatik; Genellikle agrega
Renk: Siyah, yeşil, çizgili Işık-yeşil
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 4-3,5
Kırılma indisi: 1,655-1,909
Yoğunluk: 3,25-4,10
Ayrılması: Mükemmel
Şeffaflık: Saydam, opak
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,254
Parlaklık: Zayıf vitreus, mat
Floresan: Hiçbiri