OTANT�K TA�

DOĞAL MAVİ AZURİT TAŞI KAYA

DOĞAL KAYALAR
Mavi Azurit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 100 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • MUHTEŞEM DOĞAL MAVİ AZURİT

Azurite’nin iyileştirici özelliklerini kanalize etmek için, güçlü enerjisinin sürekli akışı için ofisinize veya stüdyonuza yerleştirin. Yaratıcılığı teşvik ettiği ve sezgiyi geliştirdiği için Azurite taşı, çalışma yardımı olarak veya stüdyoda bir çalışma oturumu sırasında kullanmak için mükemmel. Bir proje üzerinde çalışmaya başlamadan önce, ilham verici enerjisinden yararlanmak için taşla yirmi dakika sessizce oturun.

Doğal Mavi Azurit Taşı

Doğal Mavi Azurit Taşı

Zen meditasyon geleneğinden ödünç almak, taşa bakmak ve ortaya çıkan herhangi bir düşünce veya duyguları dikkat edin. Daha sonra yardımcı olacak notları yazmak istemeniz durumunda, bir defteri elinizde tutun. Daha sonra, nazikçe bu düşüncelerin ve hislerin kaybolmasına ve ritmik olarak nefes almaya başlamasına izin verirken, pozitifliği solumaktan ve sizi doğal sevinç durumunuzdan geri tutan olumsuz düşünce kalıplarını solurken dikkatli olun.

AZURİT ANLAMI
İletişimde sorun yaşıyorsanız, Azurit ve Malakit kombinasyonu kalp ve boğaz çakralarını dengelemek için mükemmeldir. Azurite şifa özelliklerini kanalize etmek için, dağınıklığı olmayan kutsal bir şifa alanı yaratın. Rahat bir pozisyonda uzanırken, taşı boğaza veya başın üstüne yerleştirin ve güçlü şifa enerjisinin alanı sakinleştirmesine ve sesi desteklemesine izin verin.

AZURİT ÖZELLİKLERİ
Kristal şifadaki Azurite anlamı, konsantre olmada sorun yaşıyorsanız da faydalıdır çünkü olumsuz psişik döküntü ve düşünce kalıplarının aklını temizlemenize yardım ederek sezgiyi ve manevi bilgeliği artırır. Bu eşsiz mineral kombinasyonu ile dengeyi korumak için, taşı sol elinizde tutun ve cildinize karşı nasıl bir his olduğunu görün. Aranması gereken bazı özellikler, sıcaklıkları ve titreşimleri varsa.

Taşı elinizle kaplayarak ritüeli tamamlayın. Kristalin iyileşmesinde, taşı bu şekilde tutmak yin-yang dengesini korumaya yardımcı olur çünkü sol el enerjisine elverişlidir, sağ ise canlı ve dinamiktir. Sakin nefes alın, gözlerinizi kapatın ve vücudunuzu ve ruhunuzu huzur ve sükunetle doldurarak inanılmaz beyaz bir ışık hissedin. Bu terapötik seans sırasında olumsuz düşünceler akla gelirse, çocuksu bir spontanlık ruhu kullanarak yavaşça erimelerine izin verin. Zararlı düşünceler ortaya çıkarsa, onları oyun alanına top fırlatır gibi bir çocuk gibi fırlatıp atın.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MUHTEŞEM RENK SKALASI AFRİKA MAVİ AZURİT TAŞI KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ ANLAMLI BİR HEDİYE;KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

AĞIRLIK : 100 GR   EBAT:7,5 CM X 6 CM

Bu çarpıcı değerli taşın iyileştirici özelliklerine sürekli erişebilmenin şık bir yolu Azurite mücevherleri giymektir . Bu şekilde, her zaman ilham veren nitelikleri ile günlük iletişiminiz olur. Ne zaman yaratıcı bloklar deneyimleseniz, bileziğinize bakın ya da bir kolyenin boncuklarını tutun ve bu nadir ve güzel taşın ilham verici hislerini hissedin. Manevi farkındalık ve yaratıcılıkla bağlantılı enerji merkezi olan üçüncü göz çakrasını temizlediğini ve harekete geçirdiğini hayal edin.

Mavi Azurit Taşı Özellikleri

Mavi Azurit Taşı Özellikleri

Azurit taşı anlamı, “gök mavisi” anlamına gelen ve masmavi tonlu renklerin çarpıcı ve ayırt edici renk tonlarını temsil eden ‘azure’ kelimesinden türetilmiştir, mavi safir renginin maruz kaldığında daha açık ve yeşile dönme eğilimi vardır. ultraviyole ışınlarına ya da aşırı neme maruz kaldığından, kuru bir yerde güneş ışığından uzak tutmayı önemli kılar.Ayrıca 3.5 ila 4 arası bir sertliğe sahiptir, bu nedenle Azurit’i her zaman dikkatli tutun, Energy Muse kurucu ortakları Heather Askinosie ve Timmi Tuscon Gem Show’daki Jandro, bu nadir ve çarpıcı taşlar, yaratıcılık ve daha yüksek bir bilinç için ilham verici güçlü yardımcılardır.Azurit , diğeri malakit olmak üzere iki temel bakır karbonat mineralinden biridir. Her iki mineral de yoğun ve canlı renklere sahiptir – azurit koyu mavi iken malakit zengin yeşildir. Azurit ve malakit , bakır cevherini parçalayan ayrışma işleminden oluşur. Malakit daha sonraki bir oksidasyon aşamasını temsil eder ve bu nedenle iki mineralde daha yaygındır. Bazen aynı taşta hem azurit hem de malakit içeren ilginç örnekler bulunur. Bunlar genellikle azure-malakit olarak adlandırılır.

Azurit eski zamanlardan beri biliniyor ve orta çağda yaygın olarak bir pigment ve kumaş boyası olarak kullanılıyordu. Lapis lazuli ile benzerlik gösterir, ancak lapisin mavi rengi bir sülfür matriksindeki bir sodyum siliko-alüminat olan lazuritten elde edildiğinden kimyasal olarak oldukça farklıdır. Azurit ayrıca bir klorik sodyum alüminyum silikat olan sodalit ile karıştırılabilir.

Azurit, Mohs ölçeğinde 3,5 ila 4 sertlik ile oldukça yumuşak bir taştır. 3.7 ila 3.9 arasında bir özgül ağırlığı vardır, bu nedenle kriyoberil ve garnet ile benzer yoğunluğa sahiptir. Azuritlerin kırılma indisi , 1.720 ila 1.848 arasında değişen oldukça değişkendir.

Günümüzde azurit, yoğun rengine ve vitröz parlaklığına sahip olan bir kollektör taşıdır. Süs eşyaları veya kabaşon kesmek için kullanılır. Bazen mücevherlerde kullanılır, ancak zamanla hava koşullarına eğilimi vardır – parlak ışığa, sıcaklığa ve açık havaya uzun süre maruz kalması, zaman içinde renginin yoğunluğunu azaltma eğilimindedir. Takıya yerleştirirken azuritin ısıtılmaması önemlidir; azurit örneklerinin tüm montajı oda sıcaklığında yapılmalıdır.

Azurit dünyanın birçok yerinde bulunur. En ünlü kaynaklar ABD (Utah, Arizona ve New Mexico), Meksika, Namibya, Kongo, Fas ve Avustralya’dır. Bir zamanlar Lyon, Fransa yakınlarındaki Chessy’de olağanüstü azurit örnekleri bulundu ve Fransız azuritine bazen satrançil deniyordu.Azurit, bakır cevheri yatakları hava koşullarına dayandığında üretilen, iyi bilinen ve popüler bir karbonat mineralidir. Aynı zamanda bazen “satrançilit” olarak da adlandırılır ve nefes kesen derin, açık mavi bir renklendirmeye sahiptir. Yüzyıllar boyunca mavi bir pigment olarak kullanıldı. Yoğun renginden dolayı popüler bir koleksiyoncu taşıdır, ancak sıcaklığa, parlak ışığa ve açık havaya maruz kalması halinde renginin yoğunluğu zamanla azaltılabilir. Rengini korumak için, bir kişinin numunesini doğal ayarlarına uygun koşullarda saklaması gerekir – bu serin ve karanlık bir saklama ortamı demektir. Azurit, bazen mücevherlerde veya süs taşlarında kullanılır, ancak yukarıda belirtilen kademeli renk yoğunluğu kaybı nedeniyle, doğal elementlere maruz kalmanın yanı sıra yumuşaklığı nedeniyle, bu bölümde yalnızca sınırlı kullanımına sahiptir. Azurit, monoklinik bir prizmatik kristal sistemi, kırılgan bir mukavemet, bir Moh’nun 3.5 ila 4 sertliği, 3.773’lük bir özgül ağırlığı ve bir vitröz parlaklığı sergiler. Dikkate değer yerler arasında Namibya, Fas, Fransa, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Avustralya, Meksika ve ABD bulunmaktadır.

Metafiziksel olarak, azuritin masmavi enerjisinin, üçüncü göz çakrasının sıklığına tamamen rezonans ettiği ve ruhları en eski uygarlıklardan bile aydınlanmaya yönlendirdiği söylenir. Eski Çinliler buna “cennetin taşı” adını verdiler. Göksel geçitleri açtığı, iyileştirici güçler ve vizyoner içgörüler sağladığı, ruhsal rehberlerle teması kolaylaştırdığı ve daha fazlası olduğu düşünülüyor. Azurit duygusal bedeni güçlendirmek ve temizlemek için kullanılır. Bizi stres, endişe, korku ve kederden arındırma ve zihinlerimizi sertleştirme gücünden yararlanabilir. Güvensizlik ve korku ile mücadele ediyorsanız, birçok kişi azuritin yanınızda kalmasının, bu engellerin üstesinden gelme cesaretini ve bunlarla ilişkili olumsuz davranış modellerini bulmanıza yardımcı olabileceğini kabul edecektir. Birden fazla nesiller ve üvey ebeveynler ve üvey çocuklar arasındaki gerilimi azalttığı iddia edildiğinden, evin etrafında kalmak iyi bir taş olabilir. Yalnız yaşayan daha yaşlı bir bireyseniz, azurit zihinsel uyanıklığınızı, bağımsızlığınızı ve fiziksel sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilir.

Azurit Taşı Faydaları

Azurit Taşı Faydaları

Kristal şifacılar, azuritin fiziksel iyileşme enerjisini, vertebra bozuklukları, omurga hizalamaları ve göğüs kafesi ve daha küçük kemikler gibi kemik muamelelerinde, özellikle kemiklerin şekillendiği durumlarda kullanırlar. Ayrıca, artrit, böbrek rahatsızlıkları, dalak, karaciğer ve safra kesesi, yetersiz beslenmiş dişler ve cilt gibi eklem problemleri durumunda fayda sağladığı düşünülmektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmaya çalışıyorsanız, anne karnında sağlıklı embriyo gelişimini teşvik edebilir. Ek olarak, beyinle ilişkili rahatsızlıkları olanlar için, kan için ve yaşlanma süreci için faydalı bir taş olarak kabul edilir. Kan dolaşımını ve oksijenlenmesini kolaylaştırdığını, beyindeki tıkanıklıkları ve zedelenmeyi tersine çevirmeye çalıştığını, Alzheimer durumunda olduğu gibi demansı kolaylaştırdığını, refleksleri iyileştirdiğini ve kulak çınlaması, migren ve baş dönmesi vakalarını yatıştırdığının bir çok kanıtı.Hiçbir kristal saf Mavi Işını Azurit’e benzemez. Koyu mavi enerjisinin zengin canlılığı, Üçüncü Göz Çakranın tam frekansına yansıyor ve ruhları ilk uygarlıkların başlamasından bu yana aydınlanmaya yönlendiriyor. [Simmons, 63] [Salon, 77]

Atlantis’in sakinleri ve ilk Mısırlılar için Azurite, en güçlü psişik bir taşdı ve gizemi kapladı; sırları sadece en yüksek rahip ve rahibe tarafından bilinir. Göksel geçitleri açtığına inanan eski Çinliler tarafından Cennetin Taşı olarak adlandırıldı ve vizyon sahibi içgörüler ve iyileştirme güçleri nedeniyle Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygı görüldü. Mayalara göre Azurite, mistik kişiliğe ilham verdi ve bilgelik ve bilginin düşünce yoluyla aktarılmasını kolaylaştırırken, Yerli Amerikalılar bu kutsal taşı ruhsal Hint rehberleriyle iletişim kurmak, varlığını hissetmek ve mesajı anlamak için kullandı. [www.luckygemstones.com] [Eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Modern uygulayıcılar için Azurite’nin metafiziksel özellikleri hala eski güçlerini yansıtmakta, gerginliği ve kafa karışıklığını ortadan kaldırmakta ve zihni yeni perspektiflere açmaktadır. Bu kristal, zihinsel ve sezgisel yeteneklerin gelişimini uyandıran zekayı uyarır ve içsel vizyonu ruhsal rehberlikle uyumlaştırır. Rüyaların iyileştirilmesi, meditatif ya da kanalize edici bir duruma girmek için kullanılabilir ve vücut dışı seyahatlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Azurite geçmiş veya alternatif yaşamları keşfetmede faydalıdır ve Boğaz Çakrasını temizleme kabiliyeti, bu deneyimlerden hatırlanan kesin sözelleşmeye izin verir. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Mavi Azurit Taşı

Mavi Azurit Taşı

Azurit, derin “masmavi mavisi” rengiyle adlandırılan yumuşak bir taştır. Kütlelerde, nodüllerde, tabular veya prizmatik kristallerde, bazen de vitröz parlaklıkta oluşan bakır cevherinin üst oksitli kısımlarında bulunan bir bakır karbonat mineralidir. Doygun renk parlaktan koyu maviye kadar çivit mavisi tonlarına kadar uzanır ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirildi ve binlerce yıldır kumaş boyası olarak kullanıldı, [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melody, 139
Azurit genellikle doğada, başka bir bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılır ve bu renkte parlak yeşil renktedir. Birlikte, cilalı formda, Toprak Ana’ya benziyorlar ve sadece kişisel özelliklerini değil, aynı zamanda şifa enerjilerinin güçlü bir karışımını da taşıyorlar.

Azurit

Azurit

Azurit-MalahitFiziksel rahatsızlıkların iyileştirilmesinde topraklanmış, daha entegre bir süreç getiren olağanüstü bir enerji iletkenidir. Mavi ışın, sisteme giren stres seviyelerini yatıştırırken yeşil ışın derin bir iyileştirme kuvveti sağlarken enerjiye nüfuz eder ve hareket eder. Ayrıca, Üçüncü Göz’ü, duygusal olarak yüklenen düşüncelerin veya olumsuz duyguların bilinçaltını temizlerken ve daha yüksek ve daha net bir zihinsel durumu geri kazanmada kullanılabilir. Merkeziyetçi özelliklerin çözülmesine, kibir, kibir ve kibrin dağıtılmasına yardım eder ve “Hepsi” ile evrensel bir bağlantıya dayanan esneklik ve bireysellik arzusu getirir. benlik, korkusuzca, sürdürülebilir olmak, mutlak olmak ve ışığa yeniden doğmak için,

azuriteAzurit Kullanımlar ve Amaçlar
Azurit aklı sinirlendirir; stres ve karışıklığı serbest bırakır ve bilincin arkasında kalan endişe, kararsızlık ve düşünceleri hafifletir. Dengeyi yeniden sağlamak ve duygular ve tepkiler üzerindeki kontrolü sağlamak için kristali tutmanız ve zahmetli düşüncelerin buharlaşmasını isteyin. Enerjilerini salıvermeyi tercih eden bir ovalama taşıdır, bu yüzden Azurit giyerken ya da taşırken sık sık ovalamayı unutmayın. [Mella, 74] [Melodi, 140]

Azurit, Gregoryen veya Budist tezahüratları, koro müziği ve ilahiler gibi dini müzikle kutsal güçlerle bağlantı kurmak için bir taş; ayrıca ses ile şifa, özellikle davul, didgeridoo, boru veya ses kullanarak. [Eason, 217]

Azuritin enerjisi sarkaç olarak ve radyonik analizde kullanım için oldukça etkilidir. Medyumlara, medyumlara, kanallara veya diğer Işık işçilerine yorumlarının doğruluğunu iyileştirmelerine ve tarafsızlıklarını korumalarına yardımcı olur. [Melodi, 141] [Ahsian, 64]

Azurite, tüm zihin merkezlerini harekete geçirir, yaşama olan ilgiyi, toplumdaki işlevini ve dünyadaki yeni ortaklıkları ve bağları keşfetmeyi sever. Sadece okul veya üniversite öğrencileri için değil, aynı zamanda diğer taahhütler ile çalışmaya ve yetişkinlerin elli veya emeklilikteki “yaşam öğrencileri” için çalışmaya uygun olan yetişkinler için yeni ve zorlayıcı konuların çalışılmasını teşvik eder. Azurite odağı ve konsantrasyonu, ezberlemeyi ve bilginin saklanmasını geliştirir. [Simmons, 63] [Eason, 217]

Sınavlar, röportajlar, sunumlar veya müzakereler için mükemmel bir kristal olan Azurite, özellikle büyük veya çok yapılandırılmış kuruluşlarda uzun vadeli kariyer planlarını güçlendirir. Tüm devlet dairelerinde, müzelerde, kütüphanelerde ve üniversitelerde kariyer için özellikle faydalıdır. [Eason, 217] [Ahsian, 64]

Azurite, bağımsızlıklarını, zihinsel uyanıklıklarını ve fiziksel sağlıklarını korumak için tek başına veya korunaklı konaklama yerlerinde yaşayan yaşlı insanlar için iyi bir kristaldir. [Eason, 217]zurit, mineral sınıf karbonatın bir bakır karbonat hidroksitidir ve malakit ile bulunabileceği bakır yataklarında gelişir.
Azuritin olduğu yerde, azurit birikimi oldukça genç olmadıkça malakit de olacaktır, çünkü kristal oksidasyonlarda mevcut olan bakır eons ve kristal malaite dönüşür. Azurit ayrıca chrysocolla ile de sıkça bulunur.
Kristaldeki yüksek bakır içeriği nedeniyle, dolaylı yöntem kullanılarak kristal su hazırlanmalıdır.
GÖRÜNÜM
Azurit kristalleri kama biçimli sonlandırmalara sahip düzensiz bıçaklardır. Ayrıca, agrega kabukları ve yayılan, botryoidal, nodüler ve toprak kütleleri.
Azuritin renkleri, bazen siyah, mavi ve açık mavi görünebilecek koyu mavidir. Zaman zaman azurit, bakır elemanın kaybolmasından dolayı soluk bir mavi olarak ortaya çıkabilir. Bu güzel kristaller opak saydamdır.
AZURİT VE ÇAKRALAR
Azurite, ruh aleminden rehberliği kabul etmenize izin vermek için üçüncü göz çakrasını açacak ve aktive edecektir. Çakraları hizalar ve fiziksel bedeni eterli düzene sokar, sistemdeki tıkanmaları çözer. Eşsiz enerji akışı, bora çakrasıyla daha fazla iletişim ve sözelleşmeye izin veriyor.

Azurit 6 Malakit Taşı

Azurit 6 Malakit Taşı

AZURİT VE FİZİKSEL SAĞLIK
Azurit boğaz problemini, artriti ve eklem problemlerini tedavi eder. Omurgayı hizalar ve beyindeki herhangi bir tıkanıklığı veya hasarı gidermek için hücresel düzeyde çalışır. Bu kristal böbrekleri, safra kesesini, karaciğeri, dalağı, tiroidini, kemikleri, dişleri, cildi iyileştirir ve onarır ve detoksifikasyona yardımcı olur. Azurit, rahimdeki embriyonun gelişimini teşvik eder.
AZURİT VE DUYGULARIN
Azurit, duygusal travmayı zihinsel düzeyde mevcut ve geçmiş yaşamlardan iyileştirir. Diğer yaşamlardan ileri sürülen negatif enerji kalıplarının karmik iyileşmesini teşvik eder. Azurit yoğun bir dönüşüm ve aşkınlık başlatır. Bir iyileşme süreci sıkışmış gibi göründüğü zaman gelişmeleri teşvik eder. Azurit duygusal blokları ve olumsuzlukları çözer. Karışıklığı, şifacıları, arabulucuları ve medyumları iyileştirecek. İyileştirme yeteneklerinizi ve görselleştirmenizi artıracak.
Azurit stresi, endişeyi, kederi ve üzüntüyü temizler. Duygularınızı yeni bir ışıkta göstermenizi sağlar. Korku ve fobileri aktarır ve neden ilk başta olduklarına dair bir anlayış getirir. Çok fazla gerginlikten bahseden birini sakinleştirecek. Ayrıca ağız filtresini aklında tutmayanlara da yardımcı olur.
AZURİT GÖRÜNTÜLERİ

Azurit Kaba

Azurit Renk Deseni

Azurit ve malakit kristal

Azurit hurma taşı
AZURİT VE AKIL
Azurite, zihnin ve duyguların vücut üzerindeki etkisini anlamanıza yardımcı olan güçlü bir şifa taşıdır. Azurite açık bir anlayış ve yeni bakış açıları getiriyor. Aynı zamanda zihni genişletir. Etkili iletişim için uzun süredir devam eden blokları serbest bırakır ve belleği uyarır. Azurite, gerçeklik görüşünüzü zorlar ve önyargılı fikirlerinizi bırakmanıza ve geleceğe korkmadan geçmenize yardımcı olur. Eski ve modası geçmiş fikirler, değer sisteminize göre test edilirken çok nazikçe temizlenir.
AZURİT VE RUH
Azurit, psişik ve sezgisel gelişime rehberlik eder. Ruhu aydınlanmaya doğru çağırır. Bu kristal, güvenli olan vücut dışına seyahat etmeyi sağlar. Bilinci daha yüksek bir seviyeye yükseltir ve manevi keşif üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Meditasyon yapmanıza ve kanalize etmenize yardımcı olur.

DOĞAL MAVİ AZURİT TAŞI KAYA

DOĞAL KAYALAR
Mavi Azurit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 100 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • MUHTEŞEM DOĞAL MAVİ AZURİT
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Azurite’nin iyileştirici özelliklerini kanalize etmek için, güçlü enerjisinin sürekli akışı için ofisinize veya stüdyonuza yerleştirin. Yaratıcılığı teşvik ettiği ve sezgiyi geliştirdiği için Azurite taşı, çalışma yardımı olarak veya stüdyoda bir çalışma oturumu sırasında kullanmak için mükemmel. Bir proje üzerinde çalışmaya başlamadan önce, ilham verici enerjisinden yararlanmak için taşla yirmi dakika sessizce oturun.

Doğal Mavi Azurit Taşı

Doğal Mavi Azurit Taşı

Zen meditasyon geleneğinden ödünç almak, taşa bakmak ve ortaya çıkan herhangi bir düşünce veya duyguları dikkat edin. Daha sonra yardımcı olacak notları yazmak istemeniz durumunda, bir defteri elinizde tutun. Daha sonra, nazikçe bu düşüncelerin ve hislerin kaybolmasına ve ritmik olarak nefes almaya başlamasına izin verirken, pozitifliği solumaktan ve sizi doğal sevinç durumunuzdan geri tutan olumsuz düşünce kalıplarını solurken dikkatli olun.

AZURİT ANLAMI
İletişimde sorun yaşıyorsanız, Azurit ve Malakit kombinasyonu kalp ve boğaz çakralarını dengelemek için mükemmeldir. Azurite şifa özelliklerini kanalize etmek için, dağınıklığı olmayan kutsal bir şifa alanı yaratın. Rahat bir pozisyonda uzanırken, taşı boğaza veya başın üstüne yerleştirin ve güçlü şifa enerjisinin alanı sakinleştirmesine ve sesi desteklemesine izin verin.

AZURİT ÖZELLİKLERİ
Kristal şifadaki Azurite anlamı, konsantre olmada sorun yaşıyorsanız da faydalıdır çünkü olumsuz psişik döküntü ve düşünce kalıplarının aklını temizlemenize yardım ederek sezgiyi ve manevi bilgeliği artırır. Bu eşsiz mineral kombinasyonu ile dengeyi korumak için, taşı sol elinizde tutun ve cildinize karşı nasıl bir his olduğunu görün. Aranması gereken bazı özellikler, sıcaklıkları ve titreşimleri varsa.

Taşı elinizle kaplayarak ritüeli tamamlayın. Kristalin iyileşmesinde, taşı bu şekilde tutmak yin-yang dengesini korumaya yardımcı olur çünkü sol el enerjisine elverişlidir, sağ ise canlı ve dinamiktir. Sakin nefes alın, gözlerinizi kapatın ve vücudunuzu ve ruhunuzu huzur ve sükunetle doldurarak inanılmaz beyaz bir ışık hissedin. Bu terapötik seans sırasında olumsuz düşünceler akla gelirse, çocuksu bir spontanlık ruhu kullanarak yavaşça erimelerine izin verin. Zararlı düşünceler ortaya çıkarsa, onları oyun alanına top fırlatır gibi bir çocuk gibi fırlatıp atın.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MUHTEŞEM RENK SKALASI AFRİKA MAVİ AZURİT TAŞI KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ ANLAMLI BİR HEDİYE;KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

AĞIRLIK : 100 GR   EBAT:7,5 CM X 6 CM

Bu çarpıcı değerli taşın iyileştirici özelliklerine sürekli erişebilmenin şık bir yolu Azurite mücevherleri giymektir . Bu şekilde, her zaman ilham veren nitelikleri ile günlük iletişiminiz olur. Ne zaman yaratıcı bloklar deneyimleseniz, bileziğinize bakın ya da bir kolyenin boncuklarını tutun ve bu nadir ve güzel taşın ilham verici hislerini hissedin. Manevi farkındalık ve yaratıcılıkla bağlantılı enerji merkezi olan üçüncü göz çakrasını temizlediğini ve harekete geçirdiğini hayal edin.

Mavi Azurit Taşı Özellikleri

Mavi Azurit Taşı Özellikleri

Azurit taşı anlamı, “gök mavisi” anlamına gelen ve masmavi tonlu renklerin çarpıcı ve ayırt edici renk tonlarını temsil eden ‘azure’ kelimesinden türetilmiştir, mavi safir renginin maruz kaldığında daha açık ve yeşile dönme eğilimi vardır. ultraviyole ışınlarına ya da aşırı neme maruz kaldığından, kuru bir yerde güneş ışığından uzak tutmayı önemli kılar.Ayrıca 3.5 ila 4 arası bir sertliğe sahiptir, bu nedenle Azurit’i her zaman dikkatli tutun, Energy Muse kurucu ortakları Heather Askinosie ve Timmi Tuscon Gem Show’daki Jandro, bu nadir ve çarpıcı taşlar, yaratıcılık ve daha yüksek bir bilinç için ilham verici güçlü yardımcılardır.Azurit , diğeri malakit olmak üzere iki temel bakır karbonat mineralinden biridir. Her iki mineral de yoğun ve canlı renklere sahiptir – azurit koyu mavi iken malakit zengin yeşildir. Azurit ve malakit , bakır cevherini parçalayan ayrışma işleminden oluşur. Malakit daha sonraki bir oksidasyon aşamasını temsil eder ve bu nedenle iki mineralde daha yaygındır. Bazen aynı taşta hem azurit hem de malakit içeren ilginç örnekler bulunur. Bunlar genellikle azure-malakit olarak adlandırılır.

Azurit eski zamanlardan beri biliniyor ve orta çağda yaygın olarak bir pigment ve kumaş boyası olarak kullanılıyordu. Lapis lazuli ile benzerlik gösterir, ancak lapisin mavi rengi bir sülfür matriksindeki bir sodyum siliko-alüminat olan lazuritten elde edildiğinden kimyasal olarak oldukça farklıdır. Azurit ayrıca bir klorik sodyum alüminyum silikat olan sodalit ile karıştırılabilir.

Azurit, Mohs ölçeğinde 3,5 ila 4 sertlik ile oldukça yumuşak bir taştır. 3.7 ila 3.9 arasında bir özgül ağırlığı vardır, bu nedenle kriyoberil ve garnet ile benzer yoğunluğa sahiptir. Azuritlerin kırılma indisi , 1.720 ila 1.848 arasında değişen oldukça değişkendir.

Günümüzde azurit, yoğun rengine ve vitröz parlaklığına sahip olan bir kollektör taşıdır. Süs eşyaları veya kabaşon kesmek için kullanılır. Bazen mücevherlerde kullanılır, ancak zamanla hava koşullarına eğilimi vardır – parlak ışığa, sıcaklığa ve açık havaya uzun süre maruz kalması, zaman içinde renginin yoğunluğunu azaltma eğilimindedir. Takıya yerleştirirken azuritin ısıtılmaması önemlidir; azurit örneklerinin tüm montajı oda sıcaklığında yapılmalıdır.

Azurit dünyanın birçok yerinde bulunur. En ünlü kaynaklar ABD (Utah, Arizona ve New Mexico), Meksika, Namibya, Kongo, Fas ve Avustralya’dır. Bir zamanlar Lyon, Fransa yakınlarındaki Chessy’de olağanüstü azurit örnekleri bulundu ve Fransız azuritine bazen satrançil deniyordu.Azurit, bakır cevheri yatakları hava koşullarına dayandığında üretilen, iyi bilinen ve popüler bir karbonat mineralidir. Aynı zamanda bazen “satrançilit” olarak da adlandırılır ve nefes kesen derin, açık mavi bir renklendirmeye sahiptir. Yüzyıllar boyunca mavi bir pigment olarak kullanıldı. Yoğun renginden dolayı popüler bir koleksiyoncu taşıdır, ancak sıcaklığa, parlak ışığa ve açık havaya maruz kalması halinde renginin yoğunluğu zamanla azaltılabilir. Rengini korumak için, bir kişinin numunesini doğal ayarlarına uygun koşullarda saklaması gerekir – bu serin ve karanlık bir saklama ortamı demektir. Azurit, bazen mücevherlerde veya süs taşlarında kullanılır, ancak yukarıda belirtilen kademeli renk yoğunluğu kaybı nedeniyle, doğal elementlere maruz kalmanın yanı sıra yumuşaklığı nedeniyle, bu bölümde yalnızca sınırlı kullanımına sahiptir. Azurit, monoklinik bir prizmatik kristal sistemi, kırılgan bir mukavemet, bir Moh’nun 3.5 ila 4 sertliği, 3.773’lük bir özgül ağırlığı ve bir vitröz parlaklığı sergiler. Dikkate değer yerler arasında Namibya, Fas, Fransa, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Avustralya, Meksika ve ABD bulunmaktadır.

Metafiziksel olarak, azuritin masmavi enerjisinin, üçüncü göz çakrasının sıklığına tamamen rezonans ettiği ve ruhları en eski uygarlıklardan bile aydınlanmaya yönlendirdiği söylenir. Eski Çinliler buna “cennetin taşı” adını verdiler. Göksel geçitleri açtığı, iyileştirici güçler ve vizyoner içgörüler sağladığı, ruhsal rehberlerle teması kolaylaştırdığı ve daha fazlası olduğu düşünülüyor. Azurit duygusal bedeni güçlendirmek ve temizlemek için kullanılır. Bizi stres, endişe, korku ve kederden arındırma ve zihinlerimizi sertleştirme gücünden yararlanabilir. Güvensizlik ve korku ile mücadele ediyorsanız, birçok kişi azuritin yanınızda kalmasının, bu engellerin üstesinden gelme cesaretini ve bunlarla ilişkili olumsuz davranış modellerini bulmanıza yardımcı olabileceğini kabul edecektir. Birden fazla nesiller ve üvey ebeveynler ve üvey çocuklar arasındaki gerilimi azalttığı iddia edildiğinden, evin etrafında kalmak iyi bir taş olabilir. Yalnız yaşayan daha yaşlı bir bireyseniz, azurit zihinsel uyanıklığınızı, bağımsızlığınızı ve fiziksel sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilir.

Azurit Taşı Faydaları

Azurit Taşı Faydaları

Kristal şifacılar, azuritin fiziksel iyileşme enerjisini, vertebra bozuklukları, omurga hizalamaları ve göğüs kafesi ve daha küçük kemikler gibi kemik muamelelerinde, özellikle kemiklerin şekillendiği durumlarda kullanırlar. Ayrıca, artrit, böbrek rahatsızlıkları, dalak, karaciğer ve safra kesesi, yetersiz beslenmiş dişler ve cilt gibi eklem problemleri durumunda fayda sağladığı düşünülmektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmaya çalışıyorsanız, anne karnında sağlıklı embriyo gelişimini teşvik edebilir. Ek olarak, beyinle ilişkili rahatsızlıkları olanlar için, kan için ve yaşlanma süreci için faydalı bir taş olarak kabul edilir. Kan dolaşımını ve oksijenlenmesini kolaylaştırdığını, beyindeki tıkanıklıkları ve zedelenmeyi tersine çevirmeye çalıştığını, Alzheimer durumunda olduğu gibi demansı kolaylaştırdığını, refleksleri iyileştirdiğini ve kulak çınlaması, migren ve baş dönmesi vakalarını yatıştırdığının bir çok kanıtı.Hiçbir kristal saf Mavi Işını Azurit’e benzemez. Koyu mavi enerjisinin zengin canlılığı, Üçüncü Göz Çakranın tam frekansına yansıyor ve ruhları ilk uygarlıkların başlamasından bu yana aydınlanmaya yönlendiriyor. [Simmons, 63] [Salon, 77]

Atlantis’in sakinleri ve ilk Mısırlılar için Azurite, en güçlü psişik bir taşdı ve gizemi kapladı; sırları sadece en yüksek rahip ve rahibe tarafından bilinir. Göksel geçitleri açtığına inanan eski Çinliler tarafından Cennetin Taşı olarak adlandırıldı ve vizyon sahibi içgörüler ve iyileştirme güçleri nedeniyle Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygı görüldü. Mayalara göre Azurite, mistik kişiliğe ilham verdi ve bilgelik ve bilginin düşünce yoluyla aktarılmasını kolaylaştırırken, Yerli Amerikalılar bu kutsal taşı ruhsal Hint rehberleriyle iletişim kurmak, varlığını hissetmek ve mesajı anlamak için kullandı. [www.luckygemstones.com] [Eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Modern uygulayıcılar için Azurite’nin metafiziksel özellikleri hala eski güçlerini yansıtmakta, gerginliği ve kafa karışıklığını ortadan kaldırmakta ve zihni yeni perspektiflere açmaktadır. Bu kristal, zihinsel ve sezgisel yeteneklerin gelişimini uyandıran zekayı uyarır ve içsel vizyonu ruhsal rehberlikle uyumlaştırır. Rüyaların iyileştirilmesi, meditatif ya da kanalize edici bir duruma girmek için kullanılabilir ve vücut dışı seyahatlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Azurite geçmiş veya alternatif yaşamları keşfetmede faydalıdır ve Boğaz Çakrasını temizleme kabiliyeti, bu deneyimlerden hatırlanan kesin sözelleşmeye izin verir. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Mavi Azurit Taşı

Mavi Azurit Taşı

Azurit, derin “masmavi mavisi” rengiyle adlandırılan yumuşak bir taştır. Kütlelerde, nodüllerde, tabular veya prizmatik kristallerde, bazen de vitröz parlaklıkta oluşan bakır cevherinin üst oksitli kısımlarında bulunan bir bakır karbonat mineralidir. Doygun renk parlaktan koyu maviye kadar çivit mavisi tonlarına kadar uzanır ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirildi ve binlerce yıldır kumaş boyası olarak kullanıldı, [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melody, 139
Azurit genellikle doğada, başka bir bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılır ve bu renkte parlak yeşil renktedir. Birlikte, cilalı formda, Toprak Ana’ya benziyorlar ve sadece kişisel özelliklerini değil, aynı zamanda şifa enerjilerinin güçlü bir karışımını da taşıyorlar.

Azurit

Azurit

Azurit-MalahitFiziksel rahatsızlıkların iyileştirilmesinde topraklanmış, daha entegre bir süreç getiren olağanüstü bir enerji iletkenidir. Mavi ışın, sisteme giren stres seviyelerini yatıştırırken yeşil ışın derin bir iyileştirme kuvveti sağlarken enerjiye nüfuz eder ve hareket eder. Ayrıca, Üçüncü Göz’ü, duygusal olarak yüklenen düşüncelerin veya olumsuz duyguların bilinçaltını temizlerken ve daha yüksek ve daha net bir zihinsel durumu geri kazanmada kullanılabilir. Merkeziyetçi özelliklerin çözülmesine, kibir, kibir ve kibrin dağıtılmasına yardım eder ve “Hepsi” ile evrensel bir bağlantıya dayanan esneklik ve bireysellik arzusu getirir. benlik, korkusuzca, sürdürülebilir olmak, mutlak olmak ve ışığa yeniden doğmak için,

azuriteAzurit Kullanımlar ve Amaçlar
Azurit aklı sinirlendirir; stres ve karışıklığı serbest bırakır ve bilincin arkasında kalan endişe, kararsızlık ve düşünceleri hafifletir. Dengeyi yeniden sağlamak ve duygular ve tepkiler üzerindeki kontrolü sağlamak için kristali tutmanız ve zahmetli düşüncelerin buharlaşmasını isteyin. Enerjilerini salıvermeyi tercih eden bir ovalama taşıdır, bu yüzden Azurit giyerken ya da taşırken sık sık ovalamayı unutmayın. [Mella, 74] [Melodi, 140]

Azurit, Gregoryen veya Budist tezahüratları, koro müziği ve ilahiler gibi dini müzikle kutsal güçlerle bağlantı kurmak için bir taş; ayrıca ses ile şifa, özellikle davul, didgeridoo, boru veya ses kullanarak. [Eason, 217]

Azuritin enerjisi sarkaç olarak ve radyonik analizde kullanım için oldukça etkilidir. Medyumlara, medyumlara, kanallara veya diğer Işık işçilerine yorumlarının doğruluğunu iyileştirmelerine ve tarafsızlıklarını korumalarına yardımcı olur. [Melodi, 141] [Ahsian, 64]

Azurite, tüm zihin merkezlerini harekete geçirir, yaşama olan ilgiyi, toplumdaki işlevini ve dünyadaki yeni ortaklıkları ve bağları keşfetmeyi sever. Sadece okul veya üniversite öğrencileri için değil, aynı zamanda diğer taahhütler ile çalışmaya ve yetişkinlerin elli veya emeklilikteki “yaşam öğrencileri” için çalışmaya uygun olan yetişkinler için yeni ve zorlayıcı konuların çalışılmasını teşvik eder. Azurite odağı ve konsantrasyonu, ezberlemeyi ve bilginin saklanmasını geliştirir. [Simmons, 63] [Eason, 217]

Sınavlar, röportajlar, sunumlar veya müzakereler için mükemmel bir kristal olan Azurite, özellikle büyük veya çok yapılandırılmış kuruluşlarda uzun vadeli kariyer planlarını güçlendirir. Tüm devlet dairelerinde, müzelerde, kütüphanelerde ve üniversitelerde kariyer için özellikle faydalıdır. [Eason, 217] [Ahsian, 64]

Azurite, bağımsızlıklarını, zihinsel uyanıklıklarını ve fiziksel sağlıklarını korumak için tek başına veya korunaklı konaklama yerlerinde yaşayan yaşlı insanlar için iyi bir kristaldir. [Eason, 217]zurit, mineral sınıf karbonatın bir bakır karbonat hidroksitidir ve malakit ile bulunabileceği bakır yataklarında gelişir.
Azuritin olduğu yerde, azurit birikimi oldukça genç olmadıkça malakit de olacaktır, çünkü kristal oksidasyonlarda mevcut olan bakır eons ve kristal malaite dönüşür. Azurit ayrıca chrysocolla ile de sıkça bulunur.
Kristaldeki yüksek bakır içeriği nedeniyle, dolaylı yöntem kullanılarak kristal su hazırlanmalıdır.
GÖRÜNÜM
Azurit kristalleri kama biçimli sonlandırmalara sahip düzensiz bıçaklardır. Ayrıca, agrega kabukları ve yayılan, botryoidal, nodüler ve toprak kütleleri.
Azuritin renkleri, bazen siyah, mavi ve açık mavi görünebilecek koyu mavidir. Zaman zaman azurit, bakır elemanın kaybolmasından dolayı soluk bir mavi olarak ortaya çıkabilir. Bu güzel kristaller opak saydamdır.
AZURİT VE ÇAKRALAR
Azurite, ruh aleminden rehberliği kabul etmenize izin vermek için üçüncü göz çakrasını açacak ve aktive edecektir. Çakraları hizalar ve fiziksel bedeni eterli düzene sokar, sistemdeki tıkanmaları çözer. Eşsiz enerji akışı, bora çakrasıyla daha fazla iletişim ve sözelleşmeye izin veriyor.

Azurit 6 Malakit Taşı

Azurit 6 Malakit Taşı

AZURİT VE FİZİKSEL SAĞLIK
Azurit boğaz problemini, artriti ve eklem problemlerini tedavi eder. Omurgayı hizalar ve beyindeki herhangi bir tıkanıklığı veya hasarı gidermek için hücresel düzeyde çalışır. Bu kristal böbrekleri, safra kesesini, karaciğeri, dalağı, tiroidini, kemikleri, dişleri, cildi iyileştirir ve onarır ve detoksifikasyona yardımcı olur. Azurit, rahimdeki embriyonun gelişimini teşvik eder.
AZURİT VE DUYGULARIN
Azurit, duygusal travmayı zihinsel düzeyde mevcut ve geçmiş yaşamlardan iyileştirir. Diğer yaşamlardan ileri sürülen negatif enerji kalıplarının karmik iyileşmesini teşvik eder. Azurit yoğun bir dönüşüm ve aşkınlık başlatır. Bir iyileşme süreci sıkışmış gibi göründüğü zaman gelişmeleri teşvik eder. Azurit duygusal blokları ve olumsuzlukları çözer. Karışıklığı, şifacıları, arabulucuları ve medyumları iyileştirecek. İyileştirme yeteneklerinizi ve görselleştirmenizi artıracak.
Azurit stresi, endişeyi, kederi ve üzüntüyü temizler. Duygularınızı yeni bir ışıkta göstermenizi sağlar. Korku ve fobileri aktarır ve neden ilk başta olduklarına dair bir anlayış getirir. Çok fazla gerginlikten bahseden birini sakinleştirecek. Ayrıca ağız filtresini aklında tutmayanlara da yardımcı olur.
AZURİT GÖRÜNTÜLERİ

Azurit Kaba

Azurit Renk Deseni

Azurit ve malakit kristal

Azurit hurma taşı
AZURİT VE AKIL
Azurite, zihnin ve duyguların vücut üzerindeki etkisini anlamanıza yardımcı olan güçlü bir şifa taşıdır. Azurite açık bir anlayış ve yeni bakış açıları getiriyor. Aynı zamanda zihni genişletir. Etkili iletişim için uzun süredir devam eden blokları serbest bırakır ve belleği uyarır. Azurite, gerçeklik görüşünüzü zorlar ve önyargılı fikirlerinizi bırakmanıza ve geleceğe korkmadan geçmenize yardımcı olur. Eski ve modası geçmiş fikirler, değer sisteminize göre test edilirken çok nazikçe temizlenir.
AZURİT VE RUH
Azurit, psişik ve sezgisel gelişime rehberlik eder. Ruhu aydınlanmaya doğru çağırır. Bu kristal, güvenli olan vücut dışına seyahat etmeyi sağlar. Bilinci daha yüksek bir seviyeye yükseltir ve manevi keşif üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Meditasyon yapmanıza ve kanalize etmenize yardımcı olur.