OTANT�K TA�

MAVİ AZURİT TAŞI 31.65 KARAT %100 DOĞAL

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Mavi Azurit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • A KALİTE MUHTEŞEM RENK
 • AFRİKA
 • MAVİ AZURİT
 • TEK PARÇA

MAVİ AZURİT TAŞI 31.65 KARAT DOĞAL

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 DOĞAL A KALİTE MAVİ AFRİKA AZURİT TAŞI 31,65 KARAT 925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE YAPIMI ÜCRETSİZ ŞEKİLDE FİRMAMIZ TARAFINDAN YAPILACAKTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN..

925 AYAR KOLYE YAPIMI BİZE AİTTİR…

DOĞAL MAVİ azurite ******* Öğe Adı

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI

Öğe Miktar 1 Adet *******
Ürün Ağırlığı 31.65 Cts *******
Ürün Boyutu ******* 30 x 38 MM
Öğe Şekli ******* FANTAZİ Kabaşon
Öğe IŞILTI ******* MÜKEMMEL
Ürün Netlik ******* OPAK
Öğe Renk ******* MAVİ OLARAK GÖRÜLEN RESİM
Ürün kökenli ******* AFRİKA

Formülü, Cu(0H)22CuC03 ya da Cu30H(C03)2 bakır hidroksi karbonattır. Monoklinal sistemde kristaller; sertlik 3.5-4; d: 3.8; çizgisi: gök mavisi kristalleri koyu mavi olup, kütlesel durumda açık mavidir. Çok kırılgandır, saydam ya da opak (donuk) olabilir. Önemli bir bakır mineralidir ve genellikle bazen bir bakır minerali olan malakit ile birlikte bakır yataklarının yükseltgenme bölgesinde öteki bakır mineralleriyle birlikte çıkarılır. Yeryüzünde başlıca eski SSCB, Fransa, Kongo (Kinşasa), Güneybatı Afrika, ABD, Almanya ve Avustralya’da bulunur. Türkiye’de Konya’nın Lâdik dolaylarında vardır, ancak ekonomik yönden önemli değildir.

Tarih ve Giriş – Azurit Hakkında
Azurit taş kalitesi bakır cevheri nadir çeşittir. Azurit iki temel bakır karbonat minerallerinin (biri olan malakit diğeri). Azurit malakit daha nadirdir ve daha değerli olarak kabul edilir. Azurite kendine özgü, canlı mavi renk anlamına gelir Farsça kelime ‘lazhward’, adını alır. Azurit oldukça yumuşak taş ve mücevher kullanımı aslında oldukça sınırlıdır. Aslında, azurit daha fazla aranır mücevher ve mineral koleksiyoncular , yerine takı tasarımcıları. En sık ilginç süs şekiller oyulmuş ve anaakım takı kullanımı için yönlü olma tasarımları edilir.

Afrika Azurit Taşı

Afrika Azurit Taşı

Azurite renk yakından lapis lazuli (eksi beneklerin benzer altın pirit ). Azurite sık malakit ile karıştırılır bulunur; hibrid malakit ve azurit örnekleri ‘azurmalachite’ olarak, tire olmadan ‘azure-malakit’ ya bazen ticarette bilinir. Diğer hibrid çeşitler mücevher ticaretinde ‘Bluebird’ olarak bilinen azurit ve Kuprit nadir bir karışımı da dahil olmak üzere, aynı zamanda mevcut. Lapis lazuli ek olarak, azurit da sodalit, linarite ile karıştırılır Lazulite . Bununla birlikte, basit bir test edilerek, bu taşlar her kolayca azurit kolayca ayırt edilir.

Azurit ilk büyük kaynaklarından biri Chessy, Lyon yakın Fransa’nın doğu banliyölerinde bulunan küçük bir komün keşfedildi. Onun Chessy kökenli sayesinde, azurit onun yerellik-tabanlı ticari adı, ‘Kazanılan chessylite ‘. Taş kullanımına ek olarak, azurit da olan sanayi mücevher gibi çok, granat. Aslında, Orta Çağ’dan beri, azurit pigmentleri ve tekstil renk boya üretimi için kullanılmaktadır.

Azurite belirlenmesi
Azurit Kökeni
Azurite Alış
Azurit Gemological Özellikleri
Azurit Çeşitleri
Azurit Mitoloji
Azurit Takı
Azurit Taş Bakımı
Mavi Azurit
Azurit Taş Kaba Resmi büyütmek için tıklayın
Azurit belirlenmesi Geri Başa
Azurit kolayca kendine özgü gök mavisi rengi ile tespit edilebilir. Oldukça yumuşak ve genellikle basit bir çizik testi genellikle diğer değerli taşlar gelen azurite ayırt edebilirsiniz. Genellikle malakit ile bulunursa, ancak malakit rengi tabii ki yeşil olduğundan, iki ayıran çok zorluk yoktur. Azurit renkli lapis lazuli benzer, ancak altın yoksun pirit olan lazuli lapis kapanım. Karışıklığa neden olabilir diğer taşlar sodalit , lazulite, dumortiertite ve hauynite, ancak azurite renk çok benzersiz ve yakın denetim yoluyla, tüm benzer taşlar temel testler ile ayırt edilebilir.

Azurit Kökeni ve taş Kaynakları Geri Dön
Azurit dünyanın birçok yerlerde bulunur. En önemli kökenleri Utah, Arizona ve New Mexico (ABD) bulunmaktadır. Diğer kaynaklar Meksika, Namibya, Kongo, Fas, Fransa ve Avustralya yer alıyor.
Azurit Renk
Azurit onun canlı mavi renk ünlüdür. adı ‘gök mavisi’ azurit görülebilir derin lacivert taşı mavi anlamına gelir. Azurit genellikle yeşil malakit ve mavi ve yeşil renk bu olacak karışımı ile karışık bulunur.

Mavi Azurit

Mavi Azurit

Azurit Açıklık ve Cila
Azurit en çok açıklık opak oluşur. Kesilmiş ve parlatılmış zaman, çok malakit gibi, bir çok çekici vitreus parlaklık vardır. Şeffaf ve saydam örnekler nadirdir ama varız.

Azurit Kesim ve Şekil
Azurit bugün ağırlıklı olarak bir koleksiyoncu taş . Çok nadirdir ve taş kalitesinde bulunduğunda, genellikle cabochon tr kesilir. Aynı zamanda sık sık süs nesneler ve kullanılan taş oymalar . Bu nadiren yönlü olduğunu. Azurit bazen boncuk olarak işlem gören veya taş yuvarlandı, ama azurite nispeten yumuşak olduğundan, boncuklu takılar için ideal değildir. Azure-malakit saf azurit daha yaygındır ve hemen hemen her zaman cabochon tr kesilmiş, ya da taş ve boncuk yuvarlandı olarak sunulmaktadır.

Azurit Tedavi
Azurit genellikle tedavi edilmezse. Bilinen hiçbir resmi veya onaylı donanımları vardır. Bazı örnekler parlaklık geliştirmek için, renksiz bir balmumu ile kaplanabilir. Kaplama yaygın bir uygulama değildir ve satıcı tarafından açıklanması gerekmektedir.

Azurit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: CU3 (CO3) 2 (OH) 2
Kristal Yapısı: Monoklinik; Kısa sütunlu, yoğun agrega
Renk: Koyu mavi, masmavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 3,4-4
Refraktif İndeks: 1,720-1,848
Yoğunluk: 3,70-3,90
Ayrılması: Belirsiz
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Çift kırma: 0,108-0,110
Parlaklık: Cam
Floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük Gemoloji ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Azurite: Çeşitleri ya da benzer Taş: Başa Dön

Azurit (malakit haricinde) bileşimi ile ilgili olarak herhangi bir yakın ilişkili taşlar bulunmamaktadır. Birkaç farklı taşlar ayı renk ve benzerlik yok; lapis lazuli, sodalit ve lazulite. Azurit sık sık iç içe veya malakit içine psuedomorphed oluşur. Malakit melezler sıklıkla azurite mavi agrega kristalleri ile harmanlanmış yeşil benekler sergilerler. Bu taşlar olarak bilinir ya ‘masmavi-malakit’ veya ‘azurmalachite’. Kuprit ve azurit bir karışımı ticaretinde ‘Bluebird’ olarak bilinir. Bu oldukça nadirdir ve çok aranılır.

En Popüler Benzer veya İlgili Taşlar ve Mineral Dernekler:
Azure-malakit (azurmalachite), malakit, sodalit, lapis lazuli, azurite benzer en yaygın ve popüler taşlar Charoite vardır.

Lesser Bilinen Benzer veya İlgili Taşlar ve Mineral Dernekler:
‘Bluebird azurite’, dumortiertite kuvars ve hauynite azurite benzer görünen nadir ve az bilinen taşlar vardı

 
Afrika Mavi Azurit

Afrika Mavi Azurit

Azurite Anlamı ve Kullanımı Giriş

Hiçbir kristal oldukça azurite gibi saf Mavi Ray somutlaştırır. onun koyu mavi enerjinin zengin canlılık Üçüncü Göz Chakra tam frekansına rezonansa ve erken uygarlıklar başladığından beri aydınlanmaya ruhları rehberlik edilmiştir. [Simmons, 63] [Hall, 77]

Atlantis ve erken Mısırlılar sakinleri için, Azurit en güçlü psişik taş ve gizem kefen; onun sırlarını sadece en yüksek rahipler ve rahibeler bilinen. O gök ağ geçitleri açmak inanılan antik Çin tarafından Heaven Taş denirdi, ve onun vizyoner anlayışlar ve iyileştirici güçleri için Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygı edildi. Yerli Amerikalılar, onların manevi Hint rehber temas varlığını hissetmek ve mesajı anlamak için bu kutsal taşı kullanılan ise Mayalar için, Azurit, mistik kendini ilham ve düşünce yoluyla bilgelik ve bilgi transferini kolaylaştırdı. [www.luckygemstones.com] [ eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Modern uygulayıcıları için, azurite en metafizik özellikleri hala gerginliğini ve karışıklık ortadan kaldırabilmek ve yeni bakış açılarına zihin açma, onun eski güçlerini ayna. Bu kristal psişik ve sezgisel yeteneklerini geliştirme uyandırarak, akıl uyarır ve manevi rehberlik ile hizaya iç vizyon getiriyor. Bu meditative ya da kanalize durumuna girmeden, rüyalar arttırılması için kullanılan ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için vücut yolculuklarda dışarı olanak olabilir. Azurit geçmiş veya alternatif hayatını keşfetmek faydalıdır, Boğaz Chakra temizlemek için onun yeteneği bu deneyimlerden hatırlattı hassas sözle sağlar. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit derin “masmavi” renk adında bir yumuşak taş vardır. Bazen bir vitreus cila ile, kitleler, nodüller, tablo veya prizmatik kristaller oluşan bakır cevheri üst oksitlenmiş kısımları bulunan bir bakır karbonat mineraldir. doygun renk indigo tonları içine derin mavi parlak aralıkları ve açık mavi çizgiler içerebilir. Bu boya pigment içine zemin ve binlerce yıldır kumaş için bir boya olarak kullanılmaktadır [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139] [www.joellessacredgrove.com] [www.webexhibits.org]	


              

MAVİ AZURİT TAŞI 31.65 KARAT %100 DOĞAL

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Mavi Azurit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • A KALİTE MUHTEŞEM RENK
 • AFRİKA
 • MAVİ AZURİT
 • TEK PARÇA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MAVİ AZURİT TAŞI 31.65 KARAT DOĞAL

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 DOĞAL A KALİTE MAVİ AFRİKA AZURİT TAŞI 31,65 KARAT 925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE YAPIMI ÜCRETSİZ ŞEKİLDE FİRMAMIZ TARAFINDAN YAPILACAKTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN..

925 AYAR KOLYE YAPIMI BİZE AİTTİR…

DOĞAL MAVİ azurite ******* Öğe Adı

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI

Öğe Miktar 1 Adet *******
Ürün Ağırlığı 31.65 Cts *******
Ürün Boyutu ******* 30 x 38 MM
Öğe Şekli ******* FANTAZİ Kabaşon
Öğe IŞILTI ******* MÜKEMMEL
Ürün Netlik ******* OPAK
Öğe Renk ******* MAVİ OLARAK GÖRÜLEN RESİM
Ürün kökenli ******* AFRİKA

Formülü, Cu(0H)22CuC03 ya da Cu30H(C03)2 bakır hidroksi karbonattır. Monoklinal sistemde kristaller; sertlik 3.5-4; d: 3.8; çizgisi: gök mavisi kristalleri koyu mavi olup, kütlesel durumda açık mavidir. Çok kırılgandır, saydam ya da opak (donuk) olabilir. Önemli bir bakır mineralidir ve genellikle bazen bir bakır minerali olan malakit ile birlikte bakır yataklarının yükseltgenme bölgesinde öteki bakır mineralleriyle birlikte çıkarılır. Yeryüzünde başlıca eski SSCB, Fransa, Kongo (Kinşasa), Güneybatı Afrika, ABD, Almanya ve Avustralya’da bulunur. Türkiye’de Konya’nın Lâdik dolaylarında vardır, ancak ekonomik yönden önemli değildir.

Tarih ve Giriş – Azurit Hakkında
Azurit taş kalitesi bakır cevheri nadir çeşittir. Azurit iki temel bakır karbonat minerallerinin (biri olan malakit diğeri). Azurit malakit daha nadirdir ve daha değerli olarak kabul edilir. Azurite kendine özgü, canlı mavi renk anlamına gelir Farsça kelime ‘lazhward’, adını alır. Azurit oldukça yumuşak taş ve mücevher kullanımı aslında oldukça sınırlıdır. Aslında, azurit daha fazla aranır mücevher ve mineral koleksiyoncular , yerine takı tasarımcıları. En sık ilginç süs şekiller oyulmuş ve anaakım takı kullanımı için yönlü olma tasarımları edilir.

Afrika Azurit Taşı

Afrika Azurit Taşı

Azurite renk yakından lapis lazuli (eksi beneklerin benzer altın pirit ). Azurite sık malakit ile karıştırılır bulunur; hibrid malakit ve azurit örnekleri ‘azurmalachite’ olarak, tire olmadan ‘azure-malakit’ ya bazen ticarette bilinir. Diğer hibrid çeşitler mücevher ticaretinde ‘Bluebird’ olarak bilinen azurit ve Kuprit nadir bir karışımı da dahil olmak üzere, aynı zamanda mevcut. Lapis lazuli ek olarak, azurit da sodalit, linarite ile karıştırılır Lazulite . Bununla birlikte, basit bir test edilerek, bu taşlar her kolayca azurit kolayca ayırt edilir.

Azurit ilk büyük kaynaklarından biri Chessy, Lyon yakın Fransa’nın doğu banliyölerinde bulunan küçük bir komün keşfedildi. Onun Chessy kökenli sayesinde, azurit onun yerellik-tabanlı ticari adı, ‘Kazanılan chessylite ‘. Taş kullanımına ek olarak, azurit da olan sanayi mücevher gibi çok, granat. Aslında, Orta Çağ’dan beri, azurit pigmentleri ve tekstil renk boya üretimi için kullanılmaktadır.

Azurite belirlenmesi
Azurit Kökeni
Azurite Alış
Azurit Gemological Özellikleri
Azurit Çeşitleri
Azurit Mitoloji
Azurit Takı
Azurit Taş Bakımı
Mavi Azurit
Azurit Taş Kaba Resmi büyütmek için tıklayın
Azurit belirlenmesi Geri Başa
Azurit kolayca kendine özgü gök mavisi rengi ile tespit edilebilir. Oldukça yumuşak ve genellikle basit bir çizik testi genellikle diğer değerli taşlar gelen azurite ayırt edebilirsiniz. Genellikle malakit ile bulunursa, ancak malakit rengi tabii ki yeşil olduğundan, iki ayıran çok zorluk yoktur. Azurit renkli lapis lazuli benzer, ancak altın yoksun pirit olan lazuli lapis kapanım. Karışıklığa neden olabilir diğer taşlar sodalit , lazulite, dumortiertite ve hauynite, ancak azurite renk çok benzersiz ve yakın denetim yoluyla, tüm benzer taşlar temel testler ile ayırt edilebilir.

Azurit Kökeni ve taş Kaynakları Geri Dön
Azurit dünyanın birçok yerlerde bulunur. En önemli kökenleri Utah, Arizona ve New Mexico (ABD) bulunmaktadır. Diğer kaynaklar Meksika, Namibya, Kongo, Fas, Fransa ve Avustralya yer alıyor.
Azurit Renk
Azurit onun canlı mavi renk ünlüdür. adı ‘gök mavisi’ azurit görülebilir derin lacivert taşı mavi anlamına gelir. Azurit genellikle yeşil malakit ve mavi ve yeşil renk bu olacak karışımı ile karışık bulunur.

Mavi Azurit

Mavi Azurit

Azurit Açıklık ve Cila
Azurit en çok açıklık opak oluşur. Kesilmiş ve parlatılmış zaman, çok malakit gibi, bir çok çekici vitreus parlaklık vardır. Şeffaf ve saydam örnekler nadirdir ama varız.

Azurit Kesim ve Şekil
Azurit bugün ağırlıklı olarak bir koleksiyoncu taş . Çok nadirdir ve taş kalitesinde bulunduğunda, genellikle cabochon tr kesilir. Aynı zamanda sık sık süs nesneler ve kullanılan taş oymalar . Bu nadiren yönlü olduğunu. Azurit bazen boncuk olarak işlem gören veya taş yuvarlandı, ama azurite nispeten yumuşak olduğundan, boncuklu takılar için ideal değildir. Azure-malakit saf azurit daha yaygındır ve hemen hemen her zaman cabochon tr kesilmiş, ya da taş ve boncuk yuvarlandı olarak sunulmaktadır.

Azurit Tedavi
Azurit genellikle tedavi edilmezse. Bilinen hiçbir resmi veya onaylı donanımları vardır. Bazı örnekler parlaklık geliştirmek için, renksiz bir balmumu ile kaplanabilir. Kaplama yaygın bir uygulama değildir ve satıcı tarafından açıklanması gerekmektedir.

Azurit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: CU3 (CO3) 2 (OH) 2
Kristal Yapısı: Monoklinik; Kısa sütunlu, yoğun agrega
Renk: Koyu mavi, masmavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 3,4-4
Refraktif İndeks: 1,720-1,848
Yoğunluk: 3,70-3,90
Ayrılması: Belirsiz
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Çift kırma: 0,108-0,110
Parlaklık: Cam
Floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük Gemoloji ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Azurite: Çeşitleri ya da benzer Taş: Başa Dön

Azurit (malakit haricinde) bileşimi ile ilgili olarak herhangi bir yakın ilişkili taşlar bulunmamaktadır. Birkaç farklı taşlar ayı renk ve benzerlik yok; lapis lazuli, sodalit ve lazulite. Azurit sık sık iç içe veya malakit içine psuedomorphed oluşur. Malakit melezler sıklıkla azurite mavi agrega kristalleri ile harmanlanmış yeşil benekler sergilerler. Bu taşlar olarak bilinir ya ‘masmavi-malakit’ veya ‘azurmalachite’. Kuprit ve azurit bir karışımı ticaretinde ‘Bluebird’ olarak bilinir. Bu oldukça nadirdir ve çok aranılır.

En Popüler Benzer veya İlgili Taşlar ve Mineral Dernekler:
Azure-malakit (azurmalachite), malakit, sodalit, lapis lazuli, azurite benzer en yaygın ve popüler taşlar Charoite vardır.

Lesser Bilinen Benzer veya İlgili Taşlar ve Mineral Dernekler:
‘Bluebird azurite’, dumortiertite kuvars ve hauynite azurite benzer görünen nadir ve az bilinen taşlar vardı

 
Afrika Mavi Azurit

Afrika Mavi Azurit

Azurite Anlamı ve Kullanımı Giriş

Hiçbir kristal oldukça azurite gibi saf Mavi Ray somutlaştırır. onun koyu mavi enerjinin zengin canlılık Üçüncü Göz Chakra tam frekansına rezonansa ve erken uygarlıklar başladığından beri aydınlanmaya ruhları rehberlik edilmiştir. [Simmons, 63] [Hall, 77]

Atlantis ve erken Mısırlılar sakinleri için, Azurit en güçlü psişik taş ve gizem kefen; onun sırlarını sadece en yüksek rahipler ve rahibeler bilinen. O gök ağ geçitleri açmak inanılan antik Çin tarafından Heaven Taş denirdi, ve onun vizyoner anlayışlar ve iyileştirici güçleri için Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygı edildi. Yerli Amerikalılar, onların manevi Hint rehber temas varlığını hissetmek ve mesajı anlamak için bu kutsal taşı kullanılan ise Mayalar için, Azurit, mistik kendini ilham ve düşünce yoluyla bilgelik ve bilgi transferini kolaylaştırdı. [www.luckygemstones.com] [ eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Modern uygulayıcıları için, azurite en metafizik özellikleri hala gerginliğini ve karışıklık ortadan kaldırabilmek ve yeni bakış açılarına zihin açma, onun eski güçlerini ayna. Bu kristal psişik ve sezgisel yeteneklerini geliştirme uyandırarak, akıl uyarır ve manevi rehberlik ile hizaya iç vizyon getiriyor. Bu meditative ya da kanalize durumuna girmeden, rüyalar arttırılması için kullanılan ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için vücut yolculuklarda dışarı olanak olabilir. Azurit geçmiş veya alternatif hayatını keşfetmek faydalıdır, Boğaz Chakra temizlemek için onun yeteneği bu deneyimlerden hatırlattı hassas sözle sağlar. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit derin “masmavi” renk adında bir yumuşak taş vardır. Bazen bir vitreus cila ile, kitleler, nodüller, tablo veya prizmatik kristaller oluşan bakır cevheri üst oksitlenmiş kısımları bulunan bir bakır karbonat mineraldir. doygun renk indigo tonları içine derin mavi parlak aralıkları ve açık mavi çizgiler içerebilir. Bu boya pigment içine zemin ve binlerce yıldır kumaş için bir boya olarak kullanılmaktadır [ Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139] [www.joellessacredgrove.com] [www.webexhibits.org]