OTANT�K TA�

MAVİ TOPAZ BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Mavi Topaz Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS TOPAZ
 • 12 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • BUTİK ÜRÜN
 • KDV DAHİL
 • MÜKEMMEL IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TEK PARÇA

MAVİ TOPAZ BİLEKLİK

Topaz binlerce yıldır bilinen otantik bir taştır. Adı Topaz ilk herhangi sarı taş anlamına Yunanlılar (denilen topazos), tarafından verildi. Ne yazık ki, Topaz hala bugün binlerce yıldır ve birçok yönden süren herhangi bir sarı taş çağıran bu özel. Birçok kez Topaz yanlış Citrine veya Sarı Kuvars olarak etiketlenmiş. Bu taşların ne olduğunu. Topaz harika sarı gelir, ama sadece diğer büyük tonlar bir dizi.

Mavi Topaz Bileklik

Mavi Topaz Bileklik

Topaz florosilikat olduğunu. Florosilikatlar alüminyum florür, silikon ve oksijen içerir. Onlar da böyle Topaz içinde farklı renkler neden olabilir krom gibi diğer eser elementler vardır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE OVAL KESİM 16 KARAT VVS IŞILTILI KALİTE MAVİ TOPAZ TAŞI BİLEKLİK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

Topaz renk merkezleri var ve renk merkezleri tam olarak anlaşılmış değildir iken, Topaz rengi genellikle yoğun ısı veya radyasyon yardımıyla değiştirebilirsiniz bilinmektedir.

Topaz mavi, pembe, kırmızı, lavanta, sarı, kahverengi, turuncu, renksiz ve yeşil olmak üzere güzel bir renk zenginliği geliyor. Hem kırmızı ve lavanta genellikle son derece nadir renkler dikkat edilmelidir. Renksiz topaz ve sarı oldukça yaygındır.

Bu Mavi Topaz Bileklik genellikle nedeniyle uygun fiyatta ve güzel, zengin tonlar için, piyasada satılan en popüler taşlardan biridir dikkat edilmelidir. Mavi Topaz büyük çoğunluğu Topaz’ýn rengini geliştirmek için, genellikle ışıma yada ısı ile muamele edilir. Genellikle mavi topaz, renksiz bir Topaz oluşturulabilir, ancak mavi ya da Sarı Topaz oluşturulabilir.

Topaz tek bereketli hale getirmek ve duygusal mutlu ya da istikrarlı bir hale getirmek için, bazı mistik ve hastalık ya da kötülüklerden biri korunması gibi onunla ilişkili sihirli niteliklere, var.

Topaz ne için kullanılır?
Topaz son derece çekici bir taştır. Birçok farklı renkte ve şekillerde sonsuz bir miktarda kesilebilir. Topaz büyük kitleler halinde bulunabilir ve büyük karat olarak kullanılabilir veya bir ağırlık karat daha az olan boyutta kesilebilir.

MAVİ TOPAZ TAŞI BİLEKLİK

MAVİ TOPAZ TAŞI BİLEKLİK

Topaz öncelikle süs takı için kullanılır ve kendisi üzerine bir taş ise, birçok kez diğerleri hata veya benzer niteliklere sahip başka bir değerli taş adına göre arayacak. Topaz alüminyum florür ve silikon yapılır. Bu bilimsel bir florosilikat ve genellikle nedeniyle mevcut eser elementlerin hafif miktarda, çok sayıda farklı renklerde bir dizi geliyor. Bu topaz mineral içinde renk merkezlerinden rengini alır not edilmelidir. Renk merkezleri tam olarak anlamak değildir, ancak ısıtmak veya radyasyon diğer tipleri Topaz renk merkezini muamele ederek, önemli ölçüde Topaz rengini değiştirebilirsiniz.

Takı için Topaz kullanırken, size yoğun ısı veya ultrasonik dalgalar için Topaz taşlar maruz gerektiği bilinmelidir. Hatta nadir durumlarda güneş ışığı oluşan yoğun ısı rengini dağıtmak olabilir. Ultrasonik dalgalar nedeniyle bu mineralin bazen kırılgan doğası gereği, topaz çatlak olabilir.

Topaz, kahverengi ve renksiz mavi, sarı, turuncu, uçuk pembe, kırmızı, lavanta, oluşan geniş bir renk yelpazesi geliyor. Mavi Topaz Bileklik , belki iken, kırmızı ve lavanta gibi en popüler, diğer renkler çok nadirdir.

Bu mineral ayrıca bazı mistik ve onunla ilişkili sihirli niteliklere sahiptir. Örneğin, kendinizi ya da hastalık veya kötülükten sevilen bir korumak istiyorsanız, Topaz yardımcı olabilir, aynı zamanda kadınların doğurganlığı artırmak ve bir duygusal kararlı hale getirmek için söz konusu olabilir.

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Nasıl ve nerede Topaz bulundu ve kurdu?
Topaz son derece popüler ve dünyada birçok bölgede bulunan bir harika bir taştır. Topaz binlerce yıldır insan bilinmektedir ve adı topaz genellikle renk açısmdan sandır bir taş için kullanılmıştır.

Topaz florsilikat türüdür. Alüminyum, florür, silikon ve oksijen dahil olmak üzere birçok elemanlarından oluşturulur. Bu unsurların yanında, aynı zamanda oluşturmanıza yardımcı veya Topaz rengini artırabilir iz elementler içerebilir. Topaz genellikle kökenli volkanik kayaların yakınında silika bulunur. Ayrıca, volkanik boşluklarında ve pegmatitlere bulunur.

Topaz oldukça zor ve puanları Moh sertlik ölçeğinde 8. Bununla birlikte, bunun sebebi de bölünme, bazen çok kırılgandır olabilir ve uygun şekilde kesilmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Topaz, kahverengi ve renksiz, sarı, mavi, yeşil, uçuk pembe, kırmızı, lavanta gibi birçok renk gelir. Genellikle, mavi, renksiz ve sarı en popüler ve kırmızı ve lavanta en nadir bulunmaktadır.

Topaz ticari genellikle ısıtma veya renk merkezleri yayılan artırılmıştır sattı. Genellikle mavi en gelişmiş ve bazı Topaz taşlar nedeniyle yoğun ısı ve hatta güneş ışığına solmaya bilinmektedir.

Topaz birçok bölgede mevcuttur ve özellikle Brezilya, Meksika, Afrika, Sri Lanka ve Myanmar çıkarılmaktadır. Ancak, bazı renkler genellikle belirli yerlerde çıkartılmaktadır. Örneğin, Brezilya, Almanya, Sri Lanka pembe ve sarı mavi.

Topaz geliyor renkler, şekiller ve boyutlar
Topaz mevcut olan en popüler taşlardan biridir. Bu çekici renkler büyük bir çeşitlilik gelir; birçok farklı şekillerde kesilmiş ve herhangi bir büyük mücevher parçası iltifat bir karat ya da büyük kitleler daha az boyutta geliyor olabilir.

Topaz geniş bir renk çeşitli gelir; Ancak en popüler rengi mavidir. Mavi Topaz ticari multi karat boyutları satılan tüm değerli taşlar en popüler olduğu bilinmektedir. Güzel renk ve uygun fiyata nedeniyle, Mavi Topaz her zaman rağbet olduğunu. Bir başka popüler Topaz rengi sarıdır. Sarı Topaz çok uygun olduğu ve bazen Citrine için yerine satılmaktadır. Orada da nadir renkli Topaz, kırmızı ve lavanta içerir. Doğal kırmızı veya lavanta Topaz mavi veya sarı karşılaştırıldığında, özellikle çok pahalı.

Topaz şekiller çok sayıda bölünür ve yüzük, bilezik, takılar, küpe ve broş için ayarlanabilir. Bu taşın büyük boyutlarda ekonomik ve mevcut olduğundan, bu taş güzel takı parçasının hemen hemen her tür oluşturmak için kullanılan olabilir.

Bu topaz hemen hemen her zaman gelişmiş olduğu not edilmelidir. Bu genel olarak ısıtılmış veya oluşturulan güçlü renk tonları ve özel renklerine ışımaya olduğu anlamına gelir. Hemen hemen tüm Mavi Topaz artar ve kalitesi genellikle mükemmel. Bu Topaz kimyasal yapısı nedeniyle dikkat edilmelidir, sen yoğun ısı, ses dalgaları ve diğer radyasyon türleri ile temas etmekten kaçınmalıdır.

Mavi Topaz Bileklik

Mavi Topaz Bileklik

Topaz tarih boyunca, diğer tüm sarı taşlar ile adını paylaştı, bir taştır. Bu adı benzersiz topaz alüminyum flor-silikat atanan ortalarına 18. yüzyıla kadar değildi. 16 yüzyıl boyunca Cellini “topaz” olarak (muhtemelen) sarı safir nitelendirdi. Nedeniyle renk yakın benzerliği ile sitrin turuncu “fiili topaz” sarı, aralarında ayırt etmek için “değerli topaz” olarak adlandırılır. Topaz renksiz gelen arasında, sarı, mavi, kahverengi, kırmızı ve her şeyi, birçok tonlarda geliyor. Altın portakal, pembeler ve kırmızılar en nadir iken renksiz ve solgun mavi taşlar, sarı ve kahverengi taşlarla en doğada bol takip bulunmaktadır. İkincisi, çoğunlukla Brezilya’da çıkarılmaktadır.

Topaz ring.jpg
Elmas ve Deep Blue Krizantem Cut Topaz Set A White Altın Entourage Yüzük.
Lang Antika izniyle.

Belirli bir renk – veya renk aralığı – koleksiyoncular için özel bir ilgi olduğunu. Bu ve “İmparatorluk Topaz” olarak adlandırılan sarı veya pembe duygular (genellikle kahverengi değiştirici ile) doymuş altın-şeri ya da ayva jöle renk olduğunu. “İmparatorluk” sınır geldi ne dersiniz ayinleri adlandırma için yarışıyor en yaygın iki teorilerle spekülasyon tabidir. İlk teorisi “İmparatorluk Topaz” imparator ve ailesi için en kaliteli topaz saklı Ural dağı Topaz mayın sahibi Rus Çarı onurlandırmak için seçildi olduğunu iddia. İkinci versiyon Brezilyalı İmparatorluğu adını “İmparatorluk Topaz” bağlıyor. Portekizce / Brezilya İmparatoru II Peter 1881 yılında Ouro Preto kenti ziyaret etti ve o zaman ileri kırmızımsı topaz “İmparatorluk” olarak adlandırıldı gelen Profesör Henry Gorceix tarafından kırmızımsı topaz ile sunuldu. Topaz satıcıları özgürce gerçekten sadece tonlar küçük bir aralık doygun renkler için geçerlidir, kırmızı veya turuncu bir ipucu ile herhangi bir topaz başvurmak için dönem “Imperial” kullanın.

Topaz Taşı Bileklik

Topaz Taşı Bileklik

Adı Topaz sadece Mısır kıyılarında, adanın Topazus türetilmiştir. En iyi Aynı adadır peridots tarihsel mayınlı edildi (bugünkü Zagbargad). Kelime topaz Troglodytae dili, eski Etiyopyalı kabilesinden gelmektedir ve ada hep bir sis kaplıydı olması nedeniyle aramaya demektir.

Topaz madencilik kuvvetle kalay madenciliği, bronz (bakır ve kalay alaşımı) oluşturmak için gerekli bir mineral ile ilişkili ve Orta-Doğu bronz çağında insanlar bu taş hakkında bilinen olurdu neredeyse kesindir edilir [1]. Avrupa’da taş 18. yüzyılda ve 19. yüzyıl sarı ve pembe topaz dönüş tüm moda Brezilya’da topaz keşifler sonrasında son derece popüler edildi oldu ve yoğun 1800’lerin boyunca en çok kullanılmıştır. Açık olmasına rağmen à jour ayarları 17. yüzyılın sonundan beri istihdam edilmiştir, en topaz hala tonunu yoğunlaştırmak için arka folyo ile kapalı geri ayarlarında kuruldu. Birkaç taşları kümede kuruldu ya da tam ne zaman bu özellikle doğrudur rivière folyo renkli taşlar eşleşen yaratılmasına yardım gibi hazırlanmış olması oldu. Kullanılan küçük bireysel taşlar için saygı etrafında 1840 takı, bu gerek görülmemiştir. Topaz pembe veya sarı renkte ya, mektup T temsil etmek için kullanılmıştır.

Pembe topaz doğadaki, ancak nadir ve renk çoğunlukla solgun. Renk geliştirmek amacıyla bu taşlar kırmızı folyo ile foiling tarafından pinked edildi [2]. Renksiz topaz, aynı zamanda, bu şekilde muamele edilmiştir: [3]. Topaz oya bir başka yolu, bir yavaş soğutma, ardından 500 santigrat derece sıcaklıkta, up, san taşlar, yavaş ısıtma geçer. İkinci yöntem 18. yüzyıldan beri uygulanmakta olan ve bir güvenle bu tedavilerin biri aracılığıyla gitti çoğu pembe topaz varsayabiliriz.

 

Mavi Topaz Bileklik

Mavi Topaz Bileklik

Biz takı görmek blue topaz, bugün birçoğu doygunluk değişen istikrarlı bir renk üretmek için bir ışınlama tedavisi uğramıştır. Hafif tonları mavi gökyüzü adlandırılır, orta menzilli İsviçreli mavi ve koyu tonlu mavi topaz Londra mavisi olarak satılmaktadır. Beyaz topaz hazır ve yüksek parlaklığa sahiptir. Onlar Brezilyalı madenciler tarafından su damlaları olarak tarif edildi ki açıktır. Mayın sahibi – – Portekiz Ouro Preto çevresindeki bölgede mayın çalıştı köle referans onları köle elmas olarak adlandırılan.

Mavi Topaz Taş Bileklik

Mavi Topaz Taş Bileklik

Topaz nispeten sert taş, daha zor kuvars ama daha yumuşak korundum takı için uygundur. Bu taş, ancak tek yönde (bazal düzlemi) mükemmel bir bölünme uğrar bu nedenle bazı dikkatle ele alınması gereken bir taştır. Sizi hangi bakış açısı bağlı ya da yanlış – – Bir sabit sağ vurmak yönünde ikiye taş bölünmüş olacaktır. Bu bağlamda, iyi bir grupta elmas, benzer şekilde yönlü bölünme uğrar. Renksiz ve mavi taşlar genellikle bu kapalı tablo ile birkaç derece kesilir bölünme onlar iyi cila tutabilir, böylece yön. Daha pahalı emperyal topazes çoğunlukla çok pahalıya mal olabilir kaba malzeme (mavi topaz fiyatına kıyasla 100 çok sayıda) ağırlık tutma, dik kıymetli taşın masaya bölünme uçağı ile kesilir. Bu kolayca kırılabilir bir taş ayarı sırasında bir sorun teşkil etmektedir. Takan bölünme uçağın farkında olmak ve onu ısıtmak için topaz veya ultrasonik temizlik maruz kalmaması için en iyi olduğunu bilmeli.

Victoria Cuir Roule Pinked (Backfoil) Topaz ve Grossular lal ile Pin Seti.
Lang Antika Resim Nezaket.

Topaz için Gemological Bilgiler
Renk: Renksiz, Mavi, Pembe, Sarı, Yeşil, “Mistik” Renkler
Kristal Yapı Ortorombiktir
Refraktif İndeks: 1,619-1,627
Dayanıklılık: Mükemmel Dilinim
Sertlik: 8
Benzer Taşlar: Turmalin, Beril, Kuvars, Apatit
Tedaviler: Işınlama, Isıl İşlem, Kaplamalar
Menşei ülke: Brezilya, Avustralya, ABD, Sri Lanka, Meksika
Topaz Bakımı
Ultrasonik Temizleme: Güvenli değil
Buharlı Temizlik: Güvenli değil
Sabunlu Su Warm: Güvenli
Kimyasal saldırı: Önlemek
Işık Hassasiyeti: Genellikle Kararlı
Isı Hassasiyet: Kırılma Mayıs
Notlar
↑ Hoover, s.4
↑ Webster, s.146
↑ Romero, s.40
Kaynaklar Başvurulan
Donald B. Hoover, Topaz, Butterworths, 1992. ISBN 0750610875
Plinius, Naturalis Historia.
Cellini, Benvenuto (CR Ashbee tarafından tercüme), kuyumculuk ve heykel, 1967, Dover yayınları üzerinde Benvenuto Cellini bir risaleler, NY. ISBN 0486215687
Marquardt, Brigitte. Ahmak, Klassizismus und Biedermeier 1780-1850 Deutschland, Osterreich, Schweiz. Verlag Kunst & Antiquitäten GmbH, Münih, Almanya, 1982. ISBN 3921811260
Amstel-Bos, YUMURTA van. Takı uit de negentiende eeuw. Lochem, Hollanda: De Tijdstroom, 1981
Bennett, David & Daniela Mascetti. Mücevherat anlama. Suffolk, England: Antikacı Koleksiyoncu ‘Kulübü, 1989. ISBN 1851494308 (3rd edition, 2007)
Romero, Christie. Warman Takı. Iola, WI, USA: Krause Yayınları, 2002
Robert Webster / BW Anderson. Onların kaynakları, Açıklamaları ve Kimlik 4. Baskı gems. 1990.

MAVİ TOPAZ BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Mavi Topaz Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS TOPAZ
 • 12 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • BUTİK ÜRÜN
 • KDV DAHİL
 • MÜKEMMEL IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TEK PARÇA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MAVİ TOPAZ BİLEKLİK

Topaz binlerce yıldır bilinen otantik bir taştır. Adı Topaz ilk herhangi sarı taş anlamına Yunanlılar (denilen topazos), tarafından verildi. Ne yazık ki, Topaz hala bugün binlerce yıldır ve birçok yönden süren herhangi bir sarı taş çağıran bu özel. Birçok kez Topaz yanlış Citrine veya Sarı Kuvars olarak etiketlenmiş. Bu taşların ne olduğunu. Topaz harika sarı gelir, ama sadece diğer büyük tonlar bir dizi.

Mavi Topaz Bileklik

Mavi Topaz Bileklik

Topaz florosilikat olduğunu. Florosilikatlar alüminyum florür, silikon ve oksijen içerir. Onlar da böyle Topaz içinde farklı renkler neden olabilir krom gibi diğer eser elementler vardır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE OVAL KESİM 16 KARAT VVS IŞILTILI KALİTE MAVİ TOPAZ TAŞI BİLEKLİK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

Topaz renk merkezleri var ve renk merkezleri tam olarak anlaşılmış değildir iken, Topaz rengi genellikle yoğun ısı veya radyasyon yardımıyla değiştirebilirsiniz bilinmektedir.

Topaz mavi, pembe, kırmızı, lavanta, sarı, kahverengi, turuncu, renksiz ve yeşil olmak üzere güzel bir renk zenginliği geliyor. Hem kırmızı ve lavanta genellikle son derece nadir renkler dikkat edilmelidir. Renksiz topaz ve sarı oldukça yaygındır.

Bu Mavi Topaz Bileklik genellikle nedeniyle uygun fiyatta ve güzel, zengin tonlar için, piyasada satılan en popüler taşlardan biridir dikkat edilmelidir. Mavi Topaz büyük çoğunluğu Topaz’ýn rengini geliştirmek için, genellikle ışıma yada ısı ile muamele edilir. Genellikle mavi topaz, renksiz bir Topaz oluşturulabilir, ancak mavi ya da Sarı Topaz oluşturulabilir.

Topaz tek bereketli hale getirmek ve duygusal mutlu ya da istikrarlı bir hale getirmek için, bazı mistik ve hastalık ya da kötülüklerden biri korunması gibi onunla ilişkili sihirli niteliklere, var.

Topaz ne için kullanılır?
Topaz son derece çekici bir taştır. Birçok farklı renkte ve şekillerde sonsuz bir miktarda kesilebilir. Topaz büyük kitleler halinde bulunabilir ve büyük karat olarak kullanılabilir veya bir ağırlık karat daha az olan boyutta kesilebilir.

MAVİ TOPAZ TAŞI BİLEKLİK

MAVİ TOPAZ TAŞI BİLEKLİK

Topaz öncelikle süs takı için kullanılır ve kendisi üzerine bir taş ise, birçok kez diğerleri hata veya benzer niteliklere sahip başka bir değerli taş adına göre arayacak. Topaz alüminyum florür ve silikon yapılır. Bu bilimsel bir florosilikat ve genellikle nedeniyle mevcut eser elementlerin hafif miktarda, çok sayıda farklı renklerde bir dizi geliyor. Bu topaz mineral içinde renk merkezlerinden rengini alır not edilmelidir. Renk merkezleri tam olarak anlamak değildir, ancak ısıtmak veya radyasyon diğer tipleri Topaz renk merkezini muamele ederek, önemli ölçüde Topaz rengini değiştirebilirsiniz.

Takı için Topaz kullanırken, size yoğun ısı veya ultrasonik dalgalar için Topaz taşlar maruz gerektiği bilinmelidir. Hatta nadir durumlarda güneş ışığı oluşan yoğun ısı rengini dağıtmak olabilir. Ultrasonik dalgalar nedeniyle bu mineralin bazen kırılgan doğası gereği, topaz çatlak olabilir.

Topaz, kahverengi ve renksiz mavi, sarı, turuncu, uçuk pembe, kırmızı, lavanta, oluşan geniş bir renk yelpazesi geliyor. Mavi Topaz Bileklik , belki iken, kırmızı ve lavanta gibi en popüler, diğer renkler çok nadirdir.

Bu mineral ayrıca bazı mistik ve onunla ilişkili sihirli niteliklere sahiptir. Örneğin, kendinizi ya da hastalık veya kötülükten sevilen bir korumak istiyorsanız, Topaz yardımcı olabilir, aynı zamanda kadınların doğurganlığı artırmak ve bir duygusal kararlı hale getirmek için söz konusu olabilir.

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Nasıl ve nerede Topaz bulundu ve kurdu?
Topaz son derece popüler ve dünyada birçok bölgede bulunan bir harika bir taştır. Topaz binlerce yıldır insan bilinmektedir ve adı topaz genellikle renk açısmdan sandır bir taş için kullanılmıştır.

Topaz florsilikat türüdür. Alüminyum, florür, silikon ve oksijen dahil olmak üzere birçok elemanlarından oluşturulur. Bu unsurların yanında, aynı zamanda oluşturmanıza yardımcı veya Topaz rengini artırabilir iz elementler içerebilir. Topaz genellikle kökenli volkanik kayaların yakınında silika bulunur. Ayrıca, volkanik boşluklarında ve pegmatitlere bulunur.

Topaz oldukça zor ve puanları Moh sertlik ölçeğinde 8. Bununla birlikte, bunun sebebi de bölünme, bazen çok kırılgandır olabilir ve uygun şekilde kesilmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Topaz, kahverengi ve renksiz, sarı, mavi, yeşil, uçuk pembe, kırmızı, lavanta gibi birçok renk gelir. Genellikle, mavi, renksiz ve sarı en popüler ve kırmızı ve lavanta en nadir bulunmaktadır.

Topaz ticari genellikle ısıtma veya renk merkezleri yayılan artırılmıştır sattı. Genellikle mavi en gelişmiş ve bazı Topaz taşlar nedeniyle yoğun ısı ve hatta güneş ışığına solmaya bilinmektedir.

Topaz birçok bölgede mevcuttur ve özellikle Brezilya, Meksika, Afrika, Sri Lanka ve Myanmar çıkarılmaktadır. Ancak, bazı renkler genellikle belirli yerlerde çıkartılmaktadır. Örneğin, Brezilya, Almanya, Sri Lanka pembe ve sarı mavi.

Topaz geliyor renkler, şekiller ve boyutlar
Topaz mevcut olan en popüler taşlardan biridir. Bu çekici renkler büyük bir çeşitlilik gelir; birçok farklı şekillerde kesilmiş ve herhangi bir büyük mücevher parçası iltifat bir karat ya da büyük kitleler daha az boyutta geliyor olabilir.

Topaz geniş bir renk çeşitli gelir; Ancak en popüler rengi mavidir. Mavi Topaz ticari multi karat boyutları satılan tüm değerli taşlar en popüler olduğu bilinmektedir. Güzel renk ve uygun fiyata nedeniyle, Mavi Topaz her zaman rağbet olduğunu. Bir başka popüler Topaz rengi sarıdır. Sarı Topaz çok uygun olduğu ve bazen Citrine için yerine satılmaktadır. Orada da nadir renkli Topaz, kırmızı ve lavanta içerir. Doğal kırmızı veya lavanta Topaz mavi veya sarı karşılaştırıldığında, özellikle çok pahalı.

Topaz şekiller çok sayıda bölünür ve yüzük, bilezik, takılar, küpe ve broş için ayarlanabilir. Bu taşın büyük boyutlarda ekonomik ve mevcut olduğundan, bu taş güzel takı parçasının hemen hemen her tür oluşturmak için kullanılan olabilir.

Bu topaz hemen hemen her zaman gelişmiş olduğu not edilmelidir. Bu genel olarak ısıtılmış veya oluşturulan güçlü renk tonları ve özel renklerine ışımaya olduğu anlamına gelir. Hemen hemen tüm Mavi Topaz artar ve kalitesi genellikle mükemmel. Bu Topaz kimyasal yapısı nedeniyle dikkat edilmelidir, sen yoğun ısı, ses dalgaları ve diğer radyasyon türleri ile temas etmekten kaçınmalıdır.

Mavi Topaz Bileklik

Mavi Topaz Bileklik

Topaz tarih boyunca, diğer tüm sarı taşlar ile adını paylaştı, bir taştır. Bu adı benzersiz topaz alüminyum flor-silikat atanan ortalarına 18. yüzyıla kadar değildi. 16 yüzyıl boyunca Cellini “topaz” olarak (muhtemelen) sarı safir nitelendirdi. Nedeniyle renk yakın benzerliği ile sitrin turuncu “fiili topaz” sarı, aralarında ayırt etmek için “değerli topaz” olarak adlandırılır. Topaz renksiz gelen arasında, sarı, mavi, kahverengi, kırmızı ve her şeyi, birçok tonlarda geliyor. Altın portakal, pembeler ve kırmızılar en nadir iken renksiz ve solgun mavi taşlar, sarı ve kahverengi taşlarla en doğada bol takip bulunmaktadır. İkincisi, çoğunlukla Brezilya’da çıkarılmaktadır.

Topaz ring.jpg
Elmas ve Deep Blue Krizantem Cut Topaz Set A White Altın Entourage Yüzük.
Lang Antika izniyle.

Belirli bir renk – veya renk aralığı – koleksiyoncular için özel bir ilgi olduğunu. Bu ve “İmparatorluk Topaz” olarak adlandırılan sarı veya pembe duygular (genellikle kahverengi değiştirici ile) doymuş altın-şeri ya da ayva jöle renk olduğunu. “İmparatorluk” sınır geldi ne dersiniz ayinleri adlandırma için yarışıyor en yaygın iki teorilerle spekülasyon tabidir. İlk teorisi “İmparatorluk Topaz” imparator ve ailesi için en kaliteli topaz saklı Ural dağı Topaz mayın sahibi Rus Çarı onurlandırmak için seçildi olduğunu iddia. İkinci versiyon Brezilyalı İmparatorluğu adını “İmparatorluk Topaz” bağlıyor. Portekizce / Brezilya İmparatoru II Peter 1881 yılında Ouro Preto kenti ziyaret etti ve o zaman ileri kırmızımsı topaz “İmparatorluk” olarak adlandırıldı gelen Profesör Henry Gorceix tarafından kırmızımsı topaz ile sunuldu. Topaz satıcıları özgürce gerçekten sadece tonlar küçük bir aralık doygun renkler için geçerlidir, kırmızı veya turuncu bir ipucu ile herhangi bir topaz başvurmak için dönem “Imperial” kullanın.

Topaz Taşı Bileklik

Topaz Taşı Bileklik

Adı Topaz sadece Mısır kıyılarında, adanın Topazus türetilmiştir. En iyi Aynı adadır peridots tarihsel mayınlı edildi (bugünkü Zagbargad). Kelime topaz Troglodytae dili, eski Etiyopyalı kabilesinden gelmektedir ve ada hep bir sis kaplıydı olması nedeniyle aramaya demektir.

Topaz madencilik kuvvetle kalay madenciliği, bronz (bakır ve kalay alaşımı) oluşturmak için gerekli bir mineral ile ilişkili ve Orta-Doğu bronz çağında insanlar bu taş hakkında bilinen olurdu neredeyse kesindir edilir [1]. Avrupa’da taş 18. yüzyılda ve 19. yüzyıl sarı ve pembe topaz dönüş tüm moda Brezilya’da topaz keşifler sonrasında son derece popüler edildi oldu ve yoğun 1800’lerin boyunca en çok kullanılmıştır. Açık olmasına rağmen à jour ayarları 17. yüzyılın sonundan beri istihdam edilmiştir, en topaz hala tonunu yoğunlaştırmak için arka folyo ile kapalı geri ayarlarında kuruldu. Birkaç taşları kümede kuruldu ya da tam ne zaman bu özellikle doğrudur rivière folyo renkli taşlar eşleşen yaratılmasına yardım gibi hazırlanmış olması oldu. Kullanılan küçük bireysel taşlar için saygı etrafında 1840 takı, bu gerek görülmemiştir. Topaz pembe veya sarı renkte ya, mektup T temsil etmek için kullanılmıştır.

Pembe topaz doğadaki, ancak nadir ve renk çoğunlukla solgun. Renk geliştirmek amacıyla bu taşlar kırmızı folyo ile foiling tarafından pinked edildi [2]. Renksiz topaz, aynı zamanda, bu şekilde muamele edilmiştir: [3]. Topaz oya bir başka yolu, bir yavaş soğutma, ardından 500 santigrat derece sıcaklıkta, up, san taşlar, yavaş ısıtma geçer. İkinci yöntem 18. yüzyıldan beri uygulanmakta olan ve bir güvenle bu tedavilerin biri aracılığıyla gitti çoğu pembe topaz varsayabiliriz.

 

Mavi Topaz Bileklik

Mavi Topaz Bileklik

Biz takı görmek blue topaz, bugün birçoğu doygunluk değişen istikrarlı bir renk üretmek için bir ışınlama tedavisi uğramıştır. Hafif tonları mavi gökyüzü adlandırılır, orta menzilli İsviçreli mavi ve koyu tonlu mavi topaz Londra mavisi olarak satılmaktadır. Beyaz topaz hazır ve yüksek parlaklığa sahiptir. Onlar Brezilyalı madenciler tarafından su damlaları olarak tarif edildi ki açıktır. Mayın sahibi – – Portekiz Ouro Preto çevresindeki bölgede mayın çalıştı köle referans onları köle elmas olarak adlandırılan.

Mavi Topaz Taş Bileklik

Mavi Topaz Taş Bileklik

Topaz nispeten sert taş, daha zor kuvars ama daha yumuşak korundum takı için uygundur. Bu taş, ancak tek yönde (bazal düzlemi) mükemmel bir bölünme uğrar bu nedenle bazı dikkatle ele alınması gereken bir taştır. Sizi hangi bakış açısı bağlı ya da yanlış – – Bir sabit sağ vurmak yönünde ikiye taş bölünmüş olacaktır. Bu bağlamda, iyi bir grupta elmas, benzer şekilde yönlü bölünme uğrar. Renksiz ve mavi taşlar genellikle bu kapalı tablo ile birkaç derece kesilir bölünme onlar iyi cila tutabilir, böylece yön. Daha pahalı emperyal topazes çoğunlukla çok pahalıya mal olabilir kaba malzeme (mavi topaz fiyatına kıyasla 100 çok sayıda) ağırlık tutma, dik kıymetli taşın masaya bölünme uçağı ile kesilir. Bu kolayca kırılabilir bir taş ayarı sırasında bir sorun teşkil etmektedir. Takan bölünme uçağın farkında olmak ve onu ısıtmak için topaz veya ultrasonik temizlik maruz kalmaması için en iyi olduğunu bilmeli.

Victoria Cuir Roule Pinked (Backfoil) Topaz ve Grossular lal ile Pin Seti.
Lang Antika Resim Nezaket.

Topaz için Gemological Bilgiler
Renk: Renksiz, Mavi, Pembe, Sarı, Yeşil, “Mistik” Renkler
Kristal Yapı Ortorombiktir
Refraktif İndeks: 1,619-1,627
Dayanıklılık: Mükemmel Dilinim
Sertlik: 8
Benzer Taşlar: Turmalin, Beril, Kuvars, Apatit
Tedaviler: Işınlama, Isıl İşlem, Kaplamalar
Menşei ülke: Brezilya, Avustralya, ABD, Sri Lanka, Meksika
Topaz Bakımı
Ultrasonik Temizleme: Güvenli değil
Buharlı Temizlik: Güvenli değil
Sabunlu Su Warm: Güvenli
Kimyasal saldırı: Önlemek
Işık Hassasiyeti: Genellikle Kararlı
Isı Hassasiyet: Kırılma Mayıs
Notlar
↑ Hoover, s.4
↑ Webster, s.146
↑ Romero, s.40
Kaynaklar Başvurulan
Donald B. Hoover, Topaz, Butterworths, 1992. ISBN 0750610875
Plinius, Naturalis Historia.
Cellini, Benvenuto (CR Ashbee tarafından tercüme), kuyumculuk ve heykel, 1967, Dover yayınları üzerinde Benvenuto Cellini bir risaleler, NY. ISBN 0486215687
Marquardt, Brigitte. Ahmak, Klassizismus und Biedermeier 1780-1850 Deutschland, Osterreich, Schweiz. Verlag Kunst & Antiquitäten GmbH, Münih, Almanya, 1982. ISBN 3921811260
Amstel-Bos, YUMURTA van. Takı uit de negentiende eeuw. Lochem, Hollanda: De Tijdstroom, 1981
Bennett, David & Daniela Mascetti. Mücevherat anlama. Suffolk, England: Antikacı Koleksiyoncu ‘Kulübü, 1989. ISBN 1851494308 (3rd edition, 2007)
Romero, Christie. Warman Takı. Iola, WI, USA: Krause Yayınları, 2002
Robert Webster / BW Anderson. Onların kaynakları, Açıklamaları ve Kimlik 4. Baskı gems. 1990.