OTANT�K TA�

MAVİ TOPAZ TAŞLI BROŞ

ÖZEL ÜRÜNLER
Mavi Topaz Broş
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE MAVİ TOPAZ
 • 18 KARAT
 • 5.24 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BROŞ
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MAVİ TOPAZ TAŞLI BROŞ

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 18 KARAT 1.KALİTE IŞILTILI MAVİ TOPAZ BROŞ SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ GÜZEL HOŞ BİR ÜRÜN….

Mavi Topaz – en iyi mücevherlerinden biri, sanki absorbe açık öğle gökyüzü. Ancak, doğal ve yumuşak tonları – Farklı renklerde ve tonlarda topaz ana avantajlarından biri, büyük ölçüde onların devam popülariteye göre belirlenir. Sonuçta, renklerin inanılmaz çeşitliliği rağmen, bu taşların doğal rengi asla kabaca parlak ve müdahaleci olduğunu.

Mavi Topaz Broş

Mavi Topaz Broş

Rusya’da, Topaz ilk eşsiz Murzinka Pegmatitlerde Orta Urallar 1722 yılında keşfedildi. Avrupa’da, eski adı açık mavi ve renksiz topaz Urallar sıkışmış “Sibirya elmas.” Ve haklı olarak çok. Bu taş, yüksek sertliğe (8) vardır; Bu göstergesi sadece elmas ve korundum ikinci. Nispeten yüksek bir dağılım vardır.
Parlak parlaklık cam elmas yakın topaz yönlü; yoğunluğu (3.53 g / cm3), aynı zamanda, yoğunluğu yaklaşık olarak eşit olan “en değerli taş”. Bu alışılmadık Ural topaz eski günlerde ağırlık ve “ağır” lakaplı için. Bir topaz veya “tumpazom” çoğu zaman kuvars çeşitleri seslendi: kaya kristali ve dumanlı kuvars (rauchtopaz).
XVIII yüzyılın ortalarında “ağır topları” mayınlar Alabashki, Lipovka, Mokrushi, Shaytanka mayınlı. Yerel taşlar genellikle açık mavi ya da renksiz vardı; Diğer renk seçenekleri ile topaz çok daha az sıklıkla bu yerlerde bulunur. XVIII yüzyılın topaz sonunda Miassa yakın Ilmen dağlarda güney Urallar keşfedilmiştir. Yaklaşık 300 gr ağırlığındaki Büyük mavi topaz Alexander I Ural rahip Startsev sunuldu. Söylentilere göre, imparator, bu taşın çok severdi.
Голубой топаз, Южный Урал. Tabii ki, Urallar ünlü mavi topaz ana yatakları uzun dışarı çalıştı. XX yüzyılın başında bir gerçek nadir olmak ve çok pahalı olması. AE Fersman kitabında “Rusya’nın kıymetli ve renkli taşlar” yazdı:
“Topaz Urallar çok yüksek değerli ve zaman zaman, doksanlı yıllarda olduğu gibi, karat başına mavi taş 5 için muhteşem bir fiyatlara yol verme, 2 ruble, Geçti ödendi – 10 ve 30 ruble.. Temiz ve gustookrashenny malzeme için “.
Ama her zaman ilk etapta değerli Ural topaz hammadde kesme ve cilalama gibi değil, ve özel güzellik toplama malzemesi olarak. Bu nedenle, birçok muhteşem örnekler bozulmadan kalır. Onlar hala en iyi mineralojik koleksiyon süslüyor.
Ancak, Rusya topaz – bu Urallar değil sadece. Geri 1723 yılında ilk alan topaz güney Transbaikalia (Av Köpekleri) keşfedildi. Ayrıca kayaların mavi renk tonu ile orada hakimdir. Kibereevskoe, Semenov, Urulginskoe, Sherlovogorskaya: Daha sonra bu yerlerde alanların bir dizi geliştirdi.
Zaten XX yüzyıl mücevher kalitesinde kristallerinin 80-ler ağırlıklı Malhanskogo merkezinde Baykal aralıkları pegmatitlerde bulundu mavi ve pembe tonları vardır. Bu taşlar Primorsky Krai (Khankaysky District), Saha-Yakutistan (Polar), Chukotka (Tenkergin, ışık) çıkartılmaktadır.
Volyn pegmatitlerde, Batı Ukrayna’da bulunan mavi topaz Muhteşem örnekleri. İlk kez, bu taşlar 1891 yılında burada keşfedilen, ancak en büyük alan son yüzyılın 30’lu geliştirmeye başladılar. Bu yerlerde genellikle şeffaf kristaller benzersiz boyutları karşılaştı: Bazı ağırlık 100 £ aşıyor.
Zhytomyr Oblast (Ukrayna) dünyanın en iyi jeolojik müzelerinden biridir. Bu kayalar ve mineraller Volyn eşsiz örneklerini içerir. Aralarında 2.11 kg ağırlığında saf gök mavi topaz vardır. Bu muhteşem kristal “Akademik Fersman” denir.

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Muhtemelen, böyle bir romantik anıt gizlice Alexander E. için isteyen edildi – gerçek bir şair taş.
Dünyada birçok ülkede mayınlı mavi topaz mücevher kalitesi. En önemli mevduat Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri (California, Maine) bazı bölgelerinde, Almanya (Shnekkenshteyn), Zimbabve (Karonga), Namibya (Erongo) bulunmaktadır. Mavi Topaz – Texas Eyaleti resmi amblemi.
Ama yüzyıllar boyunca dünyanın topaz takı pazarının ana tedarikçisi Brezilya olduğunu. Değil şans, mavi topaz eş biri tarafından – “Brezilyalı safir”. Bu ülkede Mayınlı kayalar takı bulunabilir olasılığı daha yüksektir topaz ürünler . en büyük mevduat Minas Gerais, Bahia, Espirito Santo, Goias eyaletlerinde bulunmaktadır. Bu ülkede bu kesim elde edildiği birçok benzersiz şeffaf kristaller, bulunmuştur olduğu en büyük topaz 1.65 kg ağırlığında inanılmaz mavi topaz “Marbella”, dahil olmak üzere dünyanın.
Bu doğal topaz Boyama biri daimi dezavantajı vardır – bu kararsız ve parlak güneş ışığından kaybolur. Bu, kristal yapısına bağlıdır. kristal kafesin asimetrisi kaynaklanmaktadır (topaz ve dahil) bazı minerallerin renk sadece varlığı.
enerjisi ile güneş ışınlarının kristaller iç yapısını değiştirmek ve böylece renksiz hale gelir. Bu nedenle topaz yüzeyinde bulunan, genellikle renksiz ve mineralojik müzeler genellikle kalın siyah bez arkasında gizlidir güneş ışığı kristalleri özellikle duyarlıdır.
Mavi topaz True daha altın sarısı veya pembe bir dereceye kadar doğrudur. Buna ek olarak, bazı kaynaklara göre, mavi tonu, bazen karanlıkta uzun kalmak sonra kendi rengini yeniden Topaz.
Голубой топаз Sky Blue. pazarlanan mavi topaz renk büyük çoğunluğu yapay geliştirilmiş. Tüm takı topaz mavi ve koyu mavi tonlar üç ana kategoriye ayrılır:
1. Sky Blue (gök mavisi) – en hafif renkli taşlar; En yaygın ve nispeten ucuz. Sadece topaz renk arasında bu kategoride mavi taşların neoblagorozhennye gerçek satış bulunabilir. Kalite ve büyüklüğüne bağlı olarak, ortalama maliyet karat başına 100 $ 20 arasında değişmektedir.
2. İsviçreli Mavi (İsviçre) – orta şiddette inanılmaz güzel mavi topaz rengi. Maliyet Sky Blue çok daha fazladır, böylece doğada bulunan taşlar gibi tonları, son derece nadirdir. Ama hemen hemen tüm ticari olarak mevcut “İsviçre” topaz – ennobled.
Голубой топаз Swiss Blue.
3. Londra Mavi (Londra) – en yoğun renkli. Renk kristalleri nadirdir ve yönlü taşlar benzersiz olduğunu bulur. Bu nedenle, tüm “Londra” topaz renklenme ışınlama tarafından geliştirilmiş olduğunu söylemek güvenlidir.
Голубой топаз London Blue. Değiştirmek veya topaz rengini artırmak için çeşitli yollar vardır. Bunlardan en eski – yaklaşık 500 ° C arasındaki bir sıcaklıkta, kuvars kumu tavlanması Bu yöntem resmen XVIII yüzyılın ortalarında Fransız kuyumcular tarafından açılan, ancak efsaneye göre, bu şekilde antik çağlarda topaz rengi değişti. Şimdi yerine kum kullanılan manyezit, bu amaçla.
Ama en sık günümüzde rafine daha modern yöntemler kullandı. Bir kural olarak, başlangıç hammadde doğa renksiz topaz en yaygın bulunmaktadır. Böylece, gama-ışını izotop kobalt taşlar renk ve tonları geniş bir yelpazede elde zaman.
Mavi Topaz Sky Blue tavlama ardından elektron ışınlaması ile elde edilmiştir. En yoğun renkli taşlar kategorisinde üretimi için Londra Mavi nükleer reaktörde nötron ışınlama kullanılır. Bu yöntem, topaz sonucunda radyoaktif hale, bu yüzden satışa çıkmadan önce onlar artık radyasyon kaybolması “cool” bulunmaktadır.

 

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Bu tür ön satış depolama süresi renkli (ve bu yüzden, aynı zamanda maruz kalma süresi ile) yoğunluğuna bağlıdır ve yaklaşık bir yıl olabilir. Mavi Topaz ortalama doygunluk İsviçre Mavi nötron ve elektron ışınlama kombine kullanımı ile elde.
Sentetik topaz Geçen yüzyılın 70’li yıllarda nasıl öğrendi. Ama üretim yöntemi çok yüksek maliyetler nihai ürünün maliyeti daha yüksektir gerektirir. Bu nedenle yapay topaz kadar neredeyse yapılmış değil. Çok doğada iyi renksiz ya da hafif renkli taşlar, yükseltmesine ucuz, yaygın dağıtılır.
Кольцо с голубыми топазами. Akuamarin gibi Topaz derin mavi. Bu taşları ayırt Bir refraktometre ile kolay olduğunu. Mavi Topaz parlak “oyun” ve parlaklık vardır; kırılma (1,61-1,62) endeksi akuamarin (1,57-1,58) önemli ölçüde daha yüksektir. Tanımlamak için topaz da buna özel bir sıvı içinde “ağır” lavabo ve benzeri kullanır, ancak hafif taşlar yüzeyde kalır.
Bir taş iyimserler – O topaz inanılmaktadır. Günlük rutin ve telaşlı zevk bulma, tam bütün tezahürleri yaşam sevincini hissetmeye yardımcı olur. Mavi topaz bir kişi daha rahat ve girişken hale aşırı utangaçlık üstesinden gelmeye yardımcı olur. Ayrıca bu taş yaratıcılığı teşvik ve en aziz arzuların yürütülmesine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Astrologlar göre, mavi topaz altında doğan insanlar için en uygun olan Akrep burcunda .

Mavi Topaz Taşlı Broş

Mavi Topaz Taşlı Broş

Topaz – Alüminyum florosilikat Al2 (OH, F) 2SiO4 olduğunu. Nedeniyle kirlilik renk ve tonları çeşitli gelir, temiz topaz renksiz, ama en değerli, sarı, pembe ve mavi topaz. Topaz parlak güneş solmaya ve tamamen (renksiz) kendi rengini kaybedebilir, özellikle hassas topaz mavi. kristal kafesin dolma defektleri güneş ışınlarının enerjisi, kristaller rengini. Bu nedenle, topaz, normalde renksiz, zemin yüzeyinde sonuçları.
Köken
Dünyada birçok ülkede mayınlı mavi topaz mücevher kalitesi. En önemli mevduat Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri (California, Maine) bazı bölgelerinde, Almanya (Shnekkenshteyn), Zimbabve (Karonga), Namibya (Erongo) bulunmaktadır. Mavi Topaz – Texas Eyaleti resmi amblemi. Ama yüzyıllar boyunca dünyanın topaz takı pazarının ana tedarikçisi Brezilya olduğunu. Değil şans, mavi topaz eş biri tarafından – “Brezilyalı safir”. Bu ülkede Mayınlı kayalar topaz ile takı bulunabilir olasılığı daha yüksektir. en büyük mevduat Minas Gerais, Bahia, Espirito Santo, Goias eyaletlerinde bulunmaktadır.

 

 

 

Bu ülkede inanılmaz mavi topaz “Marbella” 1.65 kg ağırlığında olmak üzere dünyanın en büyük faset topaz, almak için yönetilen birçok benzersiz şeffaf kristaller, bulunmuştur edilir. Bu doğal topaz Boyama biri daimi dezavantajı vardır – bu kararsız ve parlak güneş ışığından kaybolur. Bu, kristal yapısına bağlıdır. kristal kafesin asimetrisi kaynaklanmaktadır (topaz ve dahil) bazı minerallerin renk sadece varlığı. enerjisi ile güneş ışınlarının kristaller iç yapısını değiştirmek ve böylece renksiz hale gelir. Bu nedenle topaz yüzeyinde bulunan, genellikle renksiz ve mineralojik müzeler genellikle kalın siyah bez arkasında gizlidir güneş ışığı kristalleri özellikle duyarlıdır.

 

Fantastik özellikleri
Mavi topaz bir kişi daha rahat ve girişken hale aşırı utangaçlık üstesinden gelmeye yardımcı olur. Ayrıca bu taş yaratıcılığı teşvik ve en aziz arzuların yürütülmesine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Mavi Topaz – Tanınmış Destroyer ailesi. Ancak, o bir satır tüm aileleri yok etmedi, ama sadece bu bir yalan üzerine dayandığı. Antik çağlarda, mavi topaz, herhangi kriminolog vazgeçilmez aksesuarı olduğunu bu nedenle – bu, sergiler, görüntüler açık ve şeffaf yaparsa herhangi bir vefasızlık mavi topaz, temiz suya getiriyor. Doğal olarak, bu özellikler bu çöküşü için bir katalizör olarak çalışan bir taşın neden, ve birçok bu yıkım bir sembolü düşünün. Bu nedenle, mavi topaz aldatma kocasını şüphelenen, ama sadece onun sefalet emin olmak için istemiyorum kadınlar için tavsiye edilmez. Yalanlar onların gözlerini kapatmak için tercih edenler, mavi topaz giymek gerekir – bu imkansız devekuşu politikası yapar. Ama maneviyat gelişmesine kendi enerjilerini doğrudan arayanlara aydınlanma için özlemek olanlar, için, mavi topaz idealdir.

Topaz Taşı Nerede Bulunur

Topaz Taşı Nerede Bulunur

Taş – Aşk ve yaşam durumları basiret getiriyor ve iyi işler sahibini eğimli olarak fırtınalı tutkularından muaf maskotu; maskot kriminologlar, araştırmacılar, gizli ajanlar. Topaz, “bütün cephelerde” konulu sahibine teşvik muzaffer olur, aile hayatı geliştirir, öngörü güçlendirir. Büyücüler göre, topaz, hayatın sakin keyfi ruh hali yaratır, şiddet ve tehlikeli tutkular insanı kurtarır tat duygusu keskinleştirir. Kasım ayında doğmuş olanlar, topaz gerçek dostluk ve sevgi verir. Antik çağda topaz taşı, iç aydınlanma çağrıldı.
Uygulama
Mavi topaz onların en iyi özelliklerini göstermek için, onun sağ işaret parmağında giymek için tavsiye, ya da bir kolye gibidir.

Temizlik ve bakım
Topaz özel bakım gerektiren – mineral renkli çeşitliliği giderek parlak ışıktan solmaya, böylece karanlıkta daha iyi tutmak. Topaz ayrıca seyahat ve geziler gibi değil, o evde bırakmak daha iyidir. Topaz, yüksek sertlik – 8 Mohs ölçeğine göre (yani, sıfırdan zordur), ancak topaz kolayca düşürmemeye çalışıyor, kırılgan taş gibi, çatlak ve yavaşça onu tedavi etmek olabilir unutulmamalıdır. Daha sonra, herhangi bir sorun temizlik için olduğu gibi, bir fırça ile herhangi bir deterjan ile yıkanır ve daha sonra sabun izlerinin olduğu önerilir kuru olabilir.

MAVİ TOPAZ TAŞLI BROŞ

ÖZEL ÜRÜNLER
Mavi Topaz Broş
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE MAVİ TOPAZ
 • 18 KARAT
 • 5.24 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BROŞ
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MAVİ TOPAZ TAŞLI BROŞ

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 18 KARAT 1.KALİTE IŞILTILI MAVİ TOPAZ BROŞ SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ GÜZEL HOŞ BİR ÜRÜN….

Mavi Topaz – en iyi mücevherlerinden biri, sanki absorbe açık öğle gökyüzü. Ancak, doğal ve yumuşak tonları – Farklı renklerde ve tonlarda topaz ana avantajlarından biri, büyük ölçüde onların devam popülariteye göre belirlenir. Sonuçta, renklerin inanılmaz çeşitliliği rağmen, bu taşların doğal rengi asla kabaca parlak ve müdahaleci olduğunu.

Mavi Topaz Broş

Mavi Topaz Broş

Rusya’da, Topaz ilk eşsiz Murzinka Pegmatitlerde Orta Urallar 1722 yılında keşfedildi. Avrupa’da, eski adı açık mavi ve renksiz topaz Urallar sıkışmış “Sibirya elmas.” Ve haklı olarak çok. Bu taş, yüksek sertliğe (8) vardır; Bu göstergesi sadece elmas ve korundum ikinci. Nispeten yüksek bir dağılım vardır.
Parlak parlaklık cam elmas yakın topaz yönlü; yoğunluğu (3.53 g / cm3), aynı zamanda, yoğunluğu yaklaşık olarak eşit olan “en değerli taş”. Bu alışılmadık Ural topaz eski günlerde ağırlık ve “ağır” lakaplı için. Bir topaz veya “tumpazom” çoğu zaman kuvars çeşitleri seslendi: kaya kristali ve dumanlı kuvars (rauchtopaz).
XVIII yüzyılın ortalarında “ağır topları” mayınlar Alabashki, Lipovka, Mokrushi, Shaytanka mayınlı. Yerel taşlar genellikle açık mavi ya da renksiz vardı; Diğer renk seçenekleri ile topaz çok daha az sıklıkla bu yerlerde bulunur. XVIII yüzyılın topaz sonunda Miassa yakın Ilmen dağlarda güney Urallar keşfedilmiştir. Yaklaşık 300 gr ağırlığındaki Büyük mavi topaz Alexander I Ural rahip Startsev sunuldu. Söylentilere göre, imparator, bu taşın çok severdi.
Голубой топаз, Южный Урал. Tabii ki, Urallar ünlü mavi topaz ana yatakları uzun dışarı çalıştı. XX yüzyılın başında bir gerçek nadir olmak ve çok pahalı olması. AE Fersman kitabında “Rusya’nın kıymetli ve renkli taşlar” yazdı:
“Topaz Urallar çok yüksek değerli ve zaman zaman, doksanlı yıllarda olduğu gibi, karat başına mavi taş 5 için muhteşem bir fiyatlara yol verme, 2 ruble, Geçti ödendi – 10 ve 30 ruble.. Temiz ve gustookrashenny malzeme için “.
Ama her zaman ilk etapta değerli Ural topaz hammadde kesme ve cilalama gibi değil, ve özel güzellik toplama malzemesi olarak. Bu nedenle, birçok muhteşem örnekler bozulmadan kalır. Onlar hala en iyi mineralojik koleksiyon süslüyor.
Ancak, Rusya topaz – bu Urallar değil sadece. Geri 1723 yılında ilk alan topaz güney Transbaikalia (Av Köpekleri) keşfedildi. Ayrıca kayaların mavi renk tonu ile orada hakimdir. Kibereevskoe, Semenov, Urulginskoe, Sherlovogorskaya: Daha sonra bu yerlerde alanların bir dizi geliştirdi.
Zaten XX yüzyıl mücevher kalitesinde kristallerinin 80-ler ağırlıklı Malhanskogo merkezinde Baykal aralıkları pegmatitlerde bulundu mavi ve pembe tonları vardır. Bu taşlar Primorsky Krai (Khankaysky District), Saha-Yakutistan (Polar), Chukotka (Tenkergin, ışık) çıkartılmaktadır.
Volyn pegmatitlerde, Batı Ukrayna’da bulunan mavi topaz Muhteşem örnekleri. İlk kez, bu taşlar 1891 yılında burada keşfedilen, ancak en büyük alan son yüzyılın 30’lu geliştirmeye başladılar. Bu yerlerde genellikle şeffaf kristaller benzersiz boyutları karşılaştı: Bazı ağırlık 100 £ aşıyor.
Zhytomyr Oblast (Ukrayna) dünyanın en iyi jeolojik müzelerinden biridir. Bu kayalar ve mineraller Volyn eşsiz örneklerini içerir. Aralarında 2.11 kg ağırlığında saf gök mavi topaz vardır. Bu muhteşem kristal “Akademik Fersman” denir.

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Muhtemelen, böyle bir romantik anıt gizlice Alexander E. için isteyen edildi – gerçek bir şair taş.
Dünyada birçok ülkede mayınlı mavi topaz mücevher kalitesi. En önemli mevduat Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri (California, Maine) bazı bölgelerinde, Almanya (Shnekkenshteyn), Zimbabve (Karonga), Namibya (Erongo) bulunmaktadır. Mavi Topaz – Texas Eyaleti resmi amblemi.
Ama yüzyıllar boyunca dünyanın topaz takı pazarının ana tedarikçisi Brezilya olduğunu. Değil şans, mavi topaz eş biri tarafından – “Brezilyalı safir”. Bu ülkede Mayınlı kayalar takı bulunabilir olasılığı daha yüksektir topaz ürünler . en büyük mevduat Minas Gerais, Bahia, Espirito Santo, Goias eyaletlerinde bulunmaktadır. Bu ülkede bu kesim elde edildiği birçok benzersiz şeffaf kristaller, bulunmuştur olduğu en büyük topaz 1.65 kg ağırlığında inanılmaz mavi topaz “Marbella”, dahil olmak üzere dünyanın.
Bu doğal topaz Boyama biri daimi dezavantajı vardır – bu kararsız ve parlak güneş ışığından kaybolur. Bu, kristal yapısına bağlıdır. kristal kafesin asimetrisi kaynaklanmaktadır (topaz ve dahil) bazı minerallerin renk sadece varlığı.
enerjisi ile güneş ışınlarının kristaller iç yapısını değiştirmek ve böylece renksiz hale gelir. Bu nedenle topaz yüzeyinde bulunan, genellikle renksiz ve mineralojik müzeler genellikle kalın siyah bez arkasında gizlidir güneş ışığı kristalleri özellikle duyarlıdır.
Mavi topaz True daha altın sarısı veya pembe bir dereceye kadar doğrudur. Buna ek olarak, bazı kaynaklara göre, mavi tonu, bazen karanlıkta uzun kalmak sonra kendi rengini yeniden Topaz.
Голубой топаз Sky Blue. pazarlanan mavi topaz renk büyük çoğunluğu yapay geliştirilmiş. Tüm takı topaz mavi ve koyu mavi tonlar üç ana kategoriye ayrılır:
1. Sky Blue (gök mavisi) – en hafif renkli taşlar; En yaygın ve nispeten ucuz. Sadece topaz renk arasında bu kategoride mavi taşların neoblagorozhennye gerçek satış bulunabilir. Kalite ve büyüklüğüne bağlı olarak, ortalama maliyet karat başına 100 $ 20 arasında değişmektedir.
2. İsviçreli Mavi (İsviçre) – orta şiddette inanılmaz güzel mavi topaz rengi. Maliyet Sky Blue çok daha fazladır, böylece doğada bulunan taşlar gibi tonları, son derece nadirdir. Ama hemen hemen tüm ticari olarak mevcut “İsviçre” topaz – ennobled.
Голубой топаз Swiss Blue.
3. Londra Mavi (Londra) – en yoğun renkli. Renk kristalleri nadirdir ve yönlü taşlar benzersiz olduğunu bulur. Bu nedenle, tüm “Londra” topaz renklenme ışınlama tarafından geliştirilmiş olduğunu söylemek güvenlidir.
Голубой топаз London Blue. Değiştirmek veya topaz rengini artırmak için çeşitli yollar vardır. Bunlardan en eski – yaklaşık 500 ° C arasındaki bir sıcaklıkta, kuvars kumu tavlanması Bu yöntem resmen XVIII yüzyılın ortalarında Fransız kuyumcular tarafından açılan, ancak efsaneye göre, bu şekilde antik çağlarda topaz rengi değişti. Şimdi yerine kum kullanılan manyezit, bu amaçla.
Ama en sık günümüzde rafine daha modern yöntemler kullandı. Bir kural olarak, başlangıç hammadde doğa renksiz topaz en yaygın bulunmaktadır. Böylece, gama-ışını izotop kobalt taşlar renk ve tonları geniş bir yelpazede elde zaman.
Mavi Topaz Sky Blue tavlama ardından elektron ışınlaması ile elde edilmiştir. En yoğun renkli taşlar kategorisinde üretimi için Londra Mavi nükleer reaktörde nötron ışınlama kullanılır. Bu yöntem, topaz sonucunda radyoaktif hale, bu yüzden satışa çıkmadan önce onlar artık radyasyon kaybolması “cool” bulunmaktadır.

 

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Bu tür ön satış depolama süresi renkli (ve bu yüzden, aynı zamanda maruz kalma süresi ile) yoğunluğuna bağlıdır ve yaklaşık bir yıl olabilir. Mavi Topaz ortalama doygunluk İsviçre Mavi nötron ve elektron ışınlama kombine kullanımı ile elde.
Sentetik topaz Geçen yüzyılın 70’li yıllarda nasıl öğrendi. Ama üretim yöntemi çok yüksek maliyetler nihai ürünün maliyeti daha yüksektir gerektirir. Bu nedenle yapay topaz kadar neredeyse yapılmış değil. Çok doğada iyi renksiz ya da hafif renkli taşlar, yükseltmesine ucuz, yaygın dağıtılır.
Кольцо с голубыми топазами. Akuamarin gibi Topaz derin mavi. Bu taşları ayırt Bir refraktometre ile kolay olduğunu. Mavi Topaz parlak “oyun” ve parlaklık vardır; kırılma (1,61-1,62) endeksi akuamarin (1,57-1,58) önemli ölçüde daha yüksektir. Tanımlamak için topaz da buna özel bir sıvı içinde “ağır” lavabo ve benzeri kullanır, ancak hafif taşlar yüzeyde kalır.
Bir taş iyimserler – O topaz inanılmaktadır. Günlük rutin ve telaşlı zevk bulma, tam bütün tezahürleri yaşam sevincini hissetmeye yardımcı olur. Mavi topaz bir kişi daha rahat ve girişken hale aşırı utangaçlık üstesinden gelmeye yardımcı olur. Ayrıca bu taş yaratıcılığı teşvik ve en aziz arzuların yürütülmesine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Astrologlar göre, mavi topaz altında doğan insanlar için en uygun olan Akrep burcunda .

Mavi Topaz Taşlı Broş

Mavi Topaz Taşlı Broş

Topaz – Alüminyum florosilikat Al2 (OH, F) 2SiO4 olduğunu. Nedeniyle kirlilik renk ve tonları çeşitli gelir, temiz topaz renksiz, ama en değerli, sarı, pembe ve mavi topaz. Topaz parlak güneş solmaya ve tamamen (renksiz) kendi rengini kaybedebilir, özellikle hassas topaz mavi. kristal kafesin dolma defektleri güneş ışınlarının enerjisi, kristaller rengini. Bu nedenle, topaz, normalde renksiz, zemin yüzeyinde sonuçları.
Köken
Dünyada birçok ülkede mayınlı mavi topaz mücevher kalitesi. En önemli mevduat Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri (California, Maine) bazı bölgelerinde, Almanya (Shnekkenshteyn), Zimbabve (Karonga), Namibya (Erongo) bulunmaktadır. Mavi Topaz – Texas Eyaleti resmi amblemi. Ama yüzyıllar boyunca dünyanın topaz takı pazarının ana tedarikçisi Brezilya olduğunu. Değil şans, mavi topaz eş biri tarafından – “Brezilyalı safir”. Bu ülkede Mayınlı kayalar topaz ile takı bulunabilir olasılığı daha yüksektir. en büyük mevduat Minas Gerais, Bahia, Espirito Santo, Goias eyaletlerinde bulunmaktadır.

 

 

 

Bu ülkede inanılmaz mavi topaz “Marbella” 1.65 kg ağırlığında olmak üzere dünyanın en büyük faset topaz, almak için yönetilen birçok benzersiz şeffaf kristaller, bulunmuştur edilir. Bu doğal topaz Boyama biri daimi dezavantajı vardır – bu kararsız ve parlak güneş ışığından kaybolur. Bu, kristal yapısına bağlıdır. kristal kafesin asimetrisi kaynaklanmaktadır (topaz ve dahil) bazı minerallerin renk sadece varlığı. enerjisi ile güneş ışınlarının kristaller iç yapısını değiştirmek ve böylece renksiz hale gelir. Bu nedenle topaz yüzeyinde bulunan, genellikle renksiz ve mineralojik müzeler genellikle kalın siyah bez arkasında gizlidir güneş ışığı kristalleri özellikle duyarlıdır.

 

Fantastik özellikleri
Mavi topaz bir kişi daha rahat ve girişken hale aşırı utangaçlık üstesinden gelmeye yardımcı olur. Ayrıca bu taş yaratıcılığı teşvik ve en aziz arzuların yürütülmesine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Mavi Topaz – Tanınmış Destroyer ailesi. Ancak, o bir satır tüm aileleri yok etmedi, ama sadece bu bir yalan üzerine dayandığı. Antik çağlarda, mavi topaz, herhangi kriminolog vazgeçilmez aksesuarı olduğunu bu nedenle – bu, sergiler, görüntüler açık ve şeffaf yaparsa herhangi bir vefasızlık mavi topaz, temiz suya getiriyor. Doğal olarak, bu özellikler bu çöküşü için bir katalizör olarak çalışan bir taşın neden, ve birçok bu yıkım bir sembolü düşünün. Bu nedenle, mavi topaz aldatma kocasını şüphelenen, ama sadece onun sefalet emin olmak için istemiyorum kadınlar için tavsiye edilmez. Yalanlar onların gözlerini kapatmak için tercih edenler, mavi topaz giymek gerekir – bu imkansız devekuşu politikası yapar. Ama maneviyat gelişmesine kendi enerjilerini doğrudan arayanlara aydınlanma için özlemek olanlar, için, mavi topaz idealdir.

Topaz Taşı Nerede Bulunur

Topaz Taşı Nerede Bulunur

Taş – Aşk ve yaşam durumları basiret getiriyor ve iyi işler sahibini eğimli olarak fırtınalı tutkularından muaf maskotu; maskot kriminologlar, araştırmacılar, gizli ajanlar. Topaz, “bütün cephelerde” konulu sahibine teşvik muzaffer olur, aile hayatı geliştirir, öngörü güçlendirir. Büyücüler göre, topaz, hayatın sakin keyfi ruh hali yaratır, şiddet ve tehlikeli tutkular insanı kurtarır tat duygusu keskinleştirir. Kasım ayında doğmuş olanlar, topaz gerçek dostluk ve sevgi verir. Antik çağda topaz taşı, iç aydınlanma çağrıldı.
Uygulama
Mavi topaz onların en iyi özelliklerini göstermek için, onun sağ işaret parmağında giymek için tavsiye, ya da bir kolye gibidir.

Temizlik ve bakım
Topaz özel bakım gerektiren – mineral renkli çeşitliliği giderek parlak ışıktan solmaya, böylece karanlıkta daha iyi tutmak. Topaz ayrıca seyahat ve geziler gibi değil, o evde bırakmak daha iyidir. Topaz, yüksek sertlik – 8 Mohs ölçeğine göre (yani, sıfırdan zordur), ancak topaz kolayca düşürmemeye çalışıyor, kırılgan taş gibi, çatlak ve yavaşça onu tedavi etmek olabilir unutulmamalıdır. Daha sonra, herhangi bir sorun temizlik için olduğu gibi, bir fırça ile herhangi bir deterjan ile yıkanır ve daha sonra sabun izlerinin olduğu önerilir kuru olabilir.