OTANT�K TA�

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
MAVİ TOPAZ YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ TOPAZ
 • 13.17 GR
 • 18.5 KARAT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MAVİ IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MAVİ TOPAZ  ERKEK YÜZÜK

Topaz flor ve hidroksil içeren bir alüminyum silikattır. Saf haliyle o renksiz (beyaz) ‘dir. Safsızlıklar neden ne renk değişimleri. Topaz, en az iki bin yıl öncesine giden bir

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

geçmişi vardır. Eski Mısırlılar sarı topaz Güneş Tanrısı Ra onun altın rengini almış inanıyordu zaman topaz kullanımı Mısırlı kez geri gider. Bazı “topaz” Yunanca kelime “Topazios” veya “Topazion” olan kök olan Eski Fransızca kelime “Topace” ve Latin “Topazus” den satın alındı Orta İngilizce sözcük olduğuna inanıyoruz; Eski Yunanlılar onlar topaz olduğuna inanılan sarı taş mayınlı Kızıldeniz’de bir adada antik ismi. Adanın ismi Yunanca “aramaya” anlamına gelir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİ 18,5 KARAT 1.KALİTE VVS IŞILTILI MUHTEŞEM SERBEST FASET KESİM MAVİ TOPAZ TAŞI ERKEK YÜZÜĞÜ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

O sis arasında bulmak zordu çünkü bu ismi olabilirdi. Bu ada şimdi “Zabargad” ya da “Aziz John’un Adası” olarak bilinen ve eski Yunanlılar tarafından mayınlı taş aslında düşünülmektedir “zebercet”. Christian Eski Ahit topaz göndermeler yapar, ama bu taş da oldukça topaz daha “chrysolite” olmuş olabilir. Kelime “topaz” da Sanskritçe “ateş” anlamına gelen kelime, “tapas” (Hindistan eski dili) kaynaklanmış olabilir.
Topaz belirlenmesi Yukarıya geri dön
Topaz ayırt edilebilir elmas, yakut, safir, sitrin, apatit, Brazilyanit, zirkon, florit, kunzite, turmalin ve sertlik (Mohs ölçeğine göre 8) tarafından ortoklaz. Onun ortorombik kristal yapısı ile akuamarin dışında söylenebilir. Fenakit da köşeli bir kristal yapı tarafından topaz ayırt edilebilir. Spinel da kübik kristal yapısı ile topaz tespit edilebilir. Mavi Topaz Yüzük Krizoberil daha düşük bir yoğunluğa, farklı bir kimyasal bileşime sahiptir Topaz’a ikisi arasında ayırt etmeye yardımcı olabilir bazı zayıf floresan, halbuki Krizoberil genellikle herhangi bir floresan sahiptir. Değerli beril topaz görüntüler mükemmel bölünme ise, topaz için yanlış, ama belirsiz bölünme var olabilir. Diğer daha az değerli taşlar bir sürü yanıltıcı böyle Madeira topaz, Batılı topaz, Palmeira topaz, Rio topaz, saffranite topaz, İskoç topaz gibi, “topaz” olarak satılmaktadır dumanlı topaz ve İspanyolca topaz. Ancak, çoğu durumda, bu taşlar dumanlı kuvars olan Dumanlı topaz hariç, sitrin kuvars bulunmaktadır. Hint topaz, kral topaz ve yıldız topaz hepsi aslında safir vardır. Elmas 10 bir Mohs ölçeği sertlik puanı var, bu yüzden bu konuda beyaz topaz farklıdır. Topaz iki Mohs ölçeğinde 9 değerinde bir sertliğe sahip yakut ve safir, daha yumuşaktır. Topaz ayrıca görüş açısına bağlı olarak tek bir taş çeşitli renk ortaya çıkmasıdır pleokroyizma sergiler. Çoğu diğer benzer taşlar genellikle pleokroyizma göstermezler.

Topaz; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Topaz Mevduat Brezilya, Afganistan, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Almanya, Japonya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Nijerya, Pakistan, Rusya, Zimbabve, Sri Lanka, Ukrayna ve ABD’de bulunmuştur. Doğal ışık-mavi topaz Kuzey İrlanda ve İngiltere’de bulunur. Muazzam topaz kristaller of Minas Gerais (Brezilya) ve Ukrayna’da keşfedildi.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Topaz Renk
Topaz, kırmızı, mor ve hafif yeşil-koyu mavi, pembe, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, ışık renksiz (beyaz) arasında değişir. Bu, birçok diğer değerli taşlar için yanlış olabilir nedeni budur. Doğal renkli topaz demir ve krom rengini alır; Saf topaz renksiz ise kirleri, renk neden olur. En katkısız topaz renksiz veya mavi solgun. En nadir ve değerli topaz kırmızımsı-turuncu, sarı, ya da pembe, ve “olarak bilinen emperyal topaz” ya da “değerli topaz”. Sürekli gün ışığına maruz Bazı sarımsı-kahverengi topaz mücevherler giderek solmaya olabilir. Kırmızı ve mor topaz inanılmaz nadirdir. Topaz bir çok renk geliştirmek amacıyla muamele edilmektedir. Saygın mücevher satıcıları herhangi geliştirmeleri bildirmek.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Topaz Açıklık ve Lustre
Topaz saydam şeffaf olduğunu. Bu, birkaç kapanımlar yüksek netlik sergiler, böylece topaz taşlar çıplak gözle muayene ve hiçbir kusurları görülebilir anlamına gelir “göz temiz” olduğu tespit edilebilir. Topaz çok onun parlak ve camsı (camsı) parlaklık için ödüllendirildi.

 

MAVİ TOPAZ

MAVİ TOPAZ

Topaz Kesim ve Şekil
Topaz, çok yönlü bir malzemedir. Bu nedenle böyle bir kare, yuvarlak, sekizgen, armut, oval, kalp ve balık ya da kuş bile fantezi şekiller gibi şekiller, çok çeşitli kesilebilir. Zayıf renkli taşlar genellikle parlak kesilir ise güçlü renkli taşlar genellikle kesilir makaslar vardır. Fasetler gem netlik ve parlaklık göstermek. Topaz düzensiz kapanım sahip olduğunda, genellikle kesilir Kabaşon edilir. Onun sertlik çizilmelere karşı dirençli hale getirir. Ancak, lapidarists nedeniyle kolayca kırık anlamına gelir onun mükemmel bölünme için, dikkatli topaz işlemesi gerekir.

Topaz  Isıl Tedavisi
Topaz, genellikle en çok arzu edilen renkler üretmek için geliştirilmiştir. Topaz için en popüler renk mavidir, ancak doğada, mavi topaz genellikle mavi soluk ziyade parlak veya koyu mavidir. Topaz parlak mavi tonları genellikle yapay yollarla elde edilir. Topaz radyasyon ve daha sonra genellikle çarpıcı mavi renkleri üretmek için, ısıtmalı (ışınlama olarak bilinen bir süreç) maruz kalmaktadır. Derin mavi topaz gelişmiş “Londra mavisi” olarak bilinir; orta mavi “İsviçreli mavi” denir ve açık mavi “gökyüzü mavi” denir. Bu mavi renk tedavi genellikle grimsi-mavi veya gümüş-gri taşlar üzerinde gerçekleştirilir. Fazla enerji koyu renkler üretmek için gerekli, çünkü koyu mavi tonları daha değerlidir. Turuncu-kahverengi topaz ısıl işlem görmüş bir morumsu-pembe renge üreten “oya” olarak bilinen bir süreçte olduğunu. Kalıcı renk değişikliğine neden çünkü bu süreçler yaygın kabul edilir, ancak bunlar tüccarlar tarafından beyan edilmelidir. Taş işleyici ve alıcıların güvenliğini sağlamak için ışınlanmış taşlar işlenmesiyle ilgili kesin kurallar vardır. Doğal pembe topaz nadirdir ve genellikle pembe bir soluk gölge. Pakistan’da meydana gelir.

Titanyum dioksit buharı ince bir kaplama topaz taşlarına uygulanabilir. Topaz da rengini değiştirmek için kaplanabilir. Kaplamalar kalıcı değildir ve zamanla solmaya olabilir. Kaplama çıkarmış ve içinde farklı bir istenmeyen renk ortaya olacağından bu şekilde tedavi edilen taşlar, yeniden kesilmemeli. Kaplama tedavisi “mistik topaz” olarak bilinen yanardöner taşları üretir. Azotic topaz o gökkuşağı renklerini veren ince bir film ile kaplanarak renk geliştirilmiştir beyaz topaz olduğunu. Bu azotic süreci patentli şirketin almıştır. Topaz ayrıca canlı pembe ve taklit “emperyal topaz” üretmek için kaplanmıştır. Beyaz topaz da yüzey rengini değiştirmek için, bu kimyasalların ve ısıya maruz demektir difüzyon tedavisi, maruz kalabilir. Bu tedavi, “yeşil topaz” üretmek için yapılır, ancak taş, özgün-cut yeniden eğer, istenmeyen renk ortaya çıkacak ve böylece tedavi sadece yüzey renk değiştirir. Işınlama gibi, herhangi bir yüzey tedaviler veya kaplamalar saygın mücevher satıcıları tarafından ilan edilir. Doğal topaz da bulunabilir.

 

MAVİ TOPAZ ERKEK YÜZÜK

MAVİ TOPAZ ERKEK YÜZÜK

Topaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: Al2SiO4 (F, OH) 2 Fluor içeren alüminyum silikat
Kristal Yapısı: Ortorombik, çok yönlü bir uçları ile prizmalar, genellikle kesit olarak sekizgen
Renk: Renksiz, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, koyu pembe-kırmızı, mavi, kırmızı, mor, açık yeşil ışık
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8
Kırılma indisi: 1,609-1,643
Yoğunluk: 3,49-3,57
Ayrılması: Kusursuz
Şeffaflık: Saydam ve yarı saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,016
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Uzun dalga boyu UV altında, beyaz ve mavi zayıf sarı veya yeşilimsi bir parlaklık göstermektedir; kahverengi, pembe ve güçlü bir turuncu-sarı bir parlaklık gösterebilir sarı; Kırmızı zayıf sarı-kahverengi bir parlaklık gösterir
Çoğunlukla Mavi Topaz süs takı için kullanılır. Topaz yaygın olmasına rağmen, bu gerçekten takı yanında endüstrisi için bir kullanım bulunmamaktadır. Topaz bir alüminyum florosilikat olarak kabul edilir. Topaz çok renk gelir; ancak en doğal renksiz bulunmuştur. Daha nadir renkler Bazı Topaz adlı Imperial dikkate alınmasını, bu Topaz renkleri turuncu, kırmızı, mor ve pembe dahil, bu renkler demir, oksijen ve hidrojen yol açtığı ve hala çok iyi anlaşılmış olan renk merkezleri vardır.

Renk merkezleri Topaz alırken aşina olmak için önemlidir. Günümüzde neredeyse tüm Mavi Topaz bugün satılan renk merkezleri işlemek için belirli teknikler kullanılarak modifiye edilmiştir. Örneğin, ışınlama veya ısıtma artırmak veya bir renk azaltabilir. Örneğin, açık Topaz ışınlanması Mavi Topaz oluşturabilirsiniz.

Işınlama mavi Topaz oluşturulmasını neden olsa da, bu aynı ışınlama da süreci tersine çevirebilir doğal olarak oluşan bir fenomen (ısı ve ışığa maruz) neden olabilir. Örneğin, bazı ışınlanmış Mavi Topaz adlı ısıtıldığında ya da sadece bir kaç gün için doğrudan güneş ışığına maruz yerleştirilen kahverengi ya da diğer renkler açabilirsiniz. Isı bazen birkaç yüz derecelik bir fark, beş veya on derecelik bazen sadece bir fark olabilir, her taşın göre değişebilir. Ancak Mavi Topaz tüm renklerin dışında bir yeşil veya kırmızı dolayı ısı veya ışık kısa sürebilir iken mavi renk uzun sürecek, yani genellikle en kararlı olduğuna dikkat etmek önemlidir.

 

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz – Tarih ve Kökenleri
Mavi Topaz Yüzük Topaz ailesinin bir parçasıdır ve talep her zaman renk mavi yanında renkler, sarı, pembe, kırmızı, mor, kahverengi ve kahverengi yeşil. Topaz zaman şafak ve Topaz genellikle sarı renkli olan herhangi bir taşa başvurmak için kullanılan terim beri insanoğlunun bildiği edilmiştir.

Ancak, bugün Topaz Henckel tarafından icat edildi, belirli bir mineral başvurmak için kullanılan bir isimdir. Henckel Almanya’da maden yataklarının yazdı. Adı Topaz gibi kuvars ve Citrine gibi mineraller ile birbirlerinin yerine kullanılır Çünkü, hala Topaz mineralleri olmayan böyle dumanlı Topaz ve Madeira Topaz gibi terimleri görebilirsiniz. Orijinal kelime Topaz ateş anlamına gelen eski Sanskrit kelimesi Tapas geliyor.

Mavi Topaz ve Sarı Topaz yanı sıra, İmparatorluk Topaz kabul edilir Topaz renkler de vardır. Imperial Topaz pembe, kırmızı ve mor renkler turuncu içerir Topaz oluşur. Bu renkler en nadir ve değerli Topaz renkleri bazılarıdır. Vadeli Imperial Topaz o iddia ettiği 1800 sırasında, Rusya Çar tarafından icat edildi sadece o, ailesi ve İmparatorluk Topaz sahibi olabilir hediye olarak bu taşlar aldı insanlar.

Onların çok renk Topaz, özellikle birthstones olarak, hediyeler için kullanılır. Örneğin, topaz, Kasım için burç ve aynı zamanda Yay olduğu kişilerce astrolojik hediye olarak verilmiştir. Topaz onun müminler için birçok metafizik özellikleri vardır, bu bir manevi potansiyeli vermek ve dramatik yaratıcılık veya istihbarat artırmak için söylenir. Ayrıca Topaz nerede o bilge ve varlıklı olacağını söyleniyor.

 

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
MAVİ TOPAZ YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ TOPAZ
 • 13.17 GR
 • 18.5 KARAT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MAVİ IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MAVİ TOPAZ  ERKEK YÜZÜK

Topaz flor ve hidroksil içeren bir alüminyum silikattır. Saf haliyle o renksiz (beyaz) ‘dir. Safsızlıklar neden ne renk değişimleri. Topaz, en az iki bin yıl öncesine giden bir

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

geçmişi vardır. Eski Mısırlılar sarı topaz Güneş Tanrısı Ra onun altın rengini almış inanıyordu zaman topaz kullanımı Mısırlı kez geri gider. Bazı “topaz” Yunanca kelime “Topazios” veya “Topazion” olan kök olan Eski Fransızca kelime “Topace” ve Latin “Topazus” den satın alındı Orta İngilizce sözcük olduğuna inanıyoruz; Eski Yunanlılar onlar topaz olduğuna inanılan sarı taş mayınlı Kızıldeniz’de bir adada antik ismi. Adanın ismi Yunanca “aramaya” anlamına gelir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİ 18,5 KARAT 1.KALİTE VVS IŞILTILI MUHTEŞEM SERBEST FASET KESİM MAVİ TOPAZ TAŞI ERKEK YÜZÜĞÜ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

O sis arasında bulmak zordu çünkü bu ismi olabilirdi. Bu ada şimdi “Zabargad” ya da “Aziz John’un Adası” olarak bilinen ve eski Yunanlılar tarafından mayınlı taş aslında düşünülmektedir “zebercet”. Christian Eski Ahit topaz göndermeler yapar, ama bu taş da oldukça topaz daha “chrysolite” olmuş olabilir. Kelime “topaz” da Sanskritçe “ateş” anlamına gelen kelime, “tapas” (Hindistan eski dili) kaynaklanmış olabilir.
Topaz belirlenmesi Yukarıya geri dön
Topaz ayırt edilebilir elmas, yakut, safir, sitrin, apatit, Brazilyanit, zirkon, florit, kunzite, turmalin ve sertlik (Mohs ölçeğine göre 8) tarafından ortoklaz. Onun ortorombik kristal yapısı ile akuamarin dışında söylenebilir. Fenakit da köşeli bir kristal yapı tarafından topaz ayırt edilebilir. Spinel da kübik kristal yapısı ile topaz tespit edilebilir. Mavi Topaz Yüzük Krizoberil daha düşük bir yoğunluğa, farklı bir kimyasal bileşime sahiptir Topaz’a ikisi arasında ayırt etmeye yardımcı olabilir bazı zayıf floresan, halbuki Krizoberil genellikle herhangi bir floresan sahiptir. Değerli beril topaz görüntüler mükemmel bölünme ise, topaz için yanlış, ama belirsiz bölünme var olabilir. Diğer daha az değerli taşlar bir sürü yanıltıcı böyle Madeira topaz, Batılı topaz, Palmeira topaz, Rio topaz, saffranite topaz, İskoç topaz gibi, “topaz” olarak satılmaktadır dumanlı topaz ve İspanyolca topaz. Ancak, çoğu durumda, bu taşlar dumanlı kuvars olan Dumanlı topaz hariç, sitrin kuvars bulunmaktadır. Hint topaz, kral topaz ve yıldız topaz hepsi aslında safir vardır. Elmas 10 bir Mohs ölçeği sertlik puanı var, bu yüzden bu konuda beyaz topaz farklıdır. Topaz iki Mohs ölçeğinde 9 değerinde bir sertliğe sahip yakut ve safir, daha yumuşaktır. Topaz ayrıca görüş açısına bağlı olarak tek bir taş çeşitli renk ortaya çıkmasıdır pleokroyizma sergiler. Çoğu diğer benzer taşlar genellikle pleokroyizma göstermezler.

Topaz; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Topaz Mevduat Brezilya, Afganistan, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Almanya, Japonya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Nijerya, Pakistan, Rusya, Zimbabve, Sri Lanka, Ukrayna ve ABD’de bulunmuştur. Doğal ışık-mavi topaz Kuzey İrlanda ve İngiltere’de bulunur. Muazzam topaz kristaller of Minas Gerais (Brezilya) ve Ukrayna’da keşfedildi.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Topaz Renk
Topaz, kırmızı, mor ve hafif yeşil-koyu mavi, pembe, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, ışık renksiz (beyaz) arasında değişir. Bu, birçok diğer değerli taşlar için yanlış olabilir nedeni budur. Doğal renkli topaz demir ve krom rengini alır; Saf topaz renksiz ise kirleri, renk neden olur. En katkısız topaz renksiz veya mavi solgun. En nadir ve değerli topaz kırmızımsı-turuncu, sarı, ya da pembe, ve “olarak bilinen emperyal topaz” ya da “değerli topaz”. Sürekli gün ışığına maruz Bazı sarımsı-kahverengi topaz mücevherler giderek solmaya olabilir. Kırmızı ve mor topaz inanılmaz nadirdir. Topaz bir çok renk geliştirmek amacıyla muamele edilmektedir. Saygın mücevher satıcıları herhangi geliştirmeleri bildirmek.

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

MAVİ TOPAZ YÜZÜK

Topaz Açıklık ve Lustre
Topaz saydam şeffaf olduğunu. Bu, birkaç kapanımlar yüksek netlik sergiler, böylece topaz taşlar çıplak gözle muayene ve hiçbir kusurları görülebilir anlamına gelir “göz temiz” olduğu tespit edilebilir. Topaz çok onun parlak ve camsı (camsı) parlaklık için ödüllendirildi.

 

MAVİ TOPAZ

MAVİ TOPAZ

Topaz Kesim ve Şekil
Topaz, çok yönlü bir malzemedir. Bu nedenle böyle bir kare, yuvarlak, sekizgen, armut, oval, kalp ve balık ya da kuş bile fantezi şekiller gibi şekiller, çok çeşitli kesilebilir. Zayıf renkli taşlar genellikle parlak kesilir ise güçlü renkli taşlar genellikle kesilir makaslar vardır. Fasetler gem netlik ve parlaklık göstermek. Topaz düzensiz kapanım sahip olduğunda, genellikle kesilir Kabaşon edilir. Onun sertlik çizilmelere karşı dirençli hale getirir. Ancak, lapidarists nedeniyle kolayca kırık anlamına gelir onun mükemmel bölünme için, dikkatli topaz işlemesi gerekir.

Topaz  Isıl Tedavisi
Topaz, genellikle en çok arzu edilen renkler üretmek için geliştirilmiştir. Topaz için en popüler renk mavidir, ancak doğada, mavi topaz genellikle mavi soluk ziyade parlak veya koyu mavidir. Topaz parlak mavi tonları genellikle yapay yollarla elde edilir. Topaz radyasyon ve daha sonra genellikle çarpıcı mavi renkleri üretmek için, ısıtmalı (ışınlama olarak bilinen bir süreç) maruz kalmaktadır. Derin mavi topaz gelişmiş “Londra mavisi” olarak bilinir; orta mavi “İsviçreli mavi” denir ve açık mavi “gökyüzü mavi” denir. Bu mavi renk tedavi genellikle grimsi-mavi veya gümüş-gri taşlar üzerinde gerçekleştirilir. Fazla enerji koyu renkler üretmek için gerekli, çünkü koyu mavi tonları daha değerlidir. Turuncu-kahverengi topaz ısıl işlem görmüş bir morumsu-pembe renge üreten “oya” olarak bilinen bir süreçte olduğunu. Kalıcı renk değişikliğine neden çünkü bu süreçler yaygın kabul edilir, ancak bunlar tüccarlar tarafından beyan edilmelidir. Taş işleyici ve alıcıların güvenliğini sağlamak için ışınlanmış taşlar işlenmesiyle ilgili kesin kurallar vardır. Doğal pembe topaz nadirdir ve genellikle pembe bir soluk gölge. Pakistan’da meydana gelir.

Titanyum dioksit buharı ince bir kaplama topaz taşlarına uygulanabilir. Topaz da rengini değiştirmek için kaplanabilir. Kaplamalar kalıcı değildir ve zamanla solmaya olabilir. Kaplama çıkarmış ve içinde farklı bir istenmeyen renk ortaya olacağından bu şekilde tedavi edilen taşlar, yeniden kesilmemeli. Kaplama tedavisi “mistik topaz” olarak bilinen yanardöner taşları üretir. Azotic topaz o gökkuşağı renklerini veren ince bir film ile kaplanarak renk geliştirilmiştir beyaz topaz olduğunu. Bu azotic süreci patentli şirketin almıştır. Topaz ayrıca canlı pembe ve taklit “emperyal topaz” üretmek için kaplanmıştır. Beyaz topaz da yüzey rengini değiştirmek için, bu kimyasalların ve ısıya maruz demektir difüzyon tedavisi, maruz kalabilir. Bu tedavi, “yeşil topaz” üretmek için yapılır, ancak taş, özgün-cut yeniden eğer, istenmeyen renk ortaya çıkacak ve böylece tedavi sadece yüzey renk değiştirir. Işınlama gibi, herhangi bir yüzey tedaviler veya kaplamalar saygın mücevher satıcıları tarafından ilan edilir. Doğal topaz da bulunabilir.

 

MAVİ TOPAZ ERKEK YÜZÜK

MAVİ TOPAZ ERKEK YÜZÜK

Topaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: Al2SiO4 (F, OH) 2 Fluor içeren alüminyum silikat
Kristal Yapısı: Ortorombik, çok yönlü bir uçları ile prizmalar, genellikle kesit olarak sekizgen
Renk: Renksiz, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, koyu pembe-kırmızı, mavi, kırmızı, mor, açık yeşil ışık
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8
Kırılma indisi: 1,609-1,643
Yoğunluk: 3,49-3,57
Ayrılması: Kusursuz
Şeffaflık: Saydam ve yarı saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,016
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Uzun dalga boyu UV altında, beyaz ve mavi zayıf sarı veya yeşilimsi bir parlaklık göstermektedir; kahverengi, pembe ve güçlü bir turuncu-sarı bir parlaklık gösterebilir sarı; Kırmızı zayıf sarı-kahverengi bir parlaklık gösterir
Çoğunlukla Mavi Topaz süs takı için kullanılır. Topaz yaygın olmasına rağmen, bu gerçekten takı yanında endüstrisi için bir kullanım bulunmamaktadır. Topaz bir alüminyum florosilikat olarak kabul edilir. Topaz çok renk gelir; ancak en doğal renksiz bulunmuştur. Daha nadir renkler Bazı Topaz adlı Imperial dikkate alınmasını, bu Topaz renkleri turuncu, kırmızı, mor ve pembe dahil, bu renkler demir, oksijen ve hidrojen yol açtığı ve hala çok iyi anlaşılmış olan renk merkezleri vardır.

Renk merkezleri Topaz alırken aşina olmak için önemlidir. Günümüzde neredeyse tüm Mavi Topaz bugün satılan renk merkezleri işlemek için belirli teknikler kullanılarak modifiye edilmiştir. Örneğin, ışınlama veya ısıtma artırmak veya bir renk azaltabilir. Örneğin, açık Topaz ışınlanması Mavi Topaz oluşturabilirsiniz.

Işınlama mavi Topaz oluşturulmasını neden olsa da, bu aynı ışınlama da süreci tersine çevirebilir doğal olarak oluşan bir fenomen (ısı ve ışığa maruz) neden olabilir. Örneğin, bazı ışınlanmış Mavi Topaz adlı ısıtıldığında ya da sadece bir kaç gün için doğrudan güneş ışığına maruz yerleştirilen kahverengi ya da diğer renkler açabilirsiniz. Isı bazen birkaç yüz derecelik bir fark, beş veya on derecelik bazen sadece bir fark olabilir, her taşın göre değişebilir. Ancak Mavi Topaz tüm renklerin dışında bir yeşil veya kırmızı dolayı ısı veya ışık kısa sürebilir iken mavi renk uzun sürecek, yani genellikle en kararlı olduğuna dikkat etmek önemlidir.

 

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz – Tarih ve Kökenleri
Mavi Topaz Yüzük Topaz ailesinin bir parçasıdır ve talep her zaman renk mavi yanında renkler, sarı, pembe, kırmızı, mor, kahverengi ve kahverengi yeşil. Topaz zaman şafak ve Topaz genellikle sarı renkli olan herhangi bir taşa başvurmak için kullanılan terim beri insanoğlunun bildiği edilmiştir.

Ancak, bugün Topaz Henckel tarafından icat edildi, belirli bir mineral başvurmak için kullanılan bir isimdir. Henckel Almanya’da maden yataklarının yazdı. Adı Topaz gibi kuvars ve Citrine gibi mineraller ile birbirlerinin yerine kullanılır Çünkü, hala Topaz mineralleri olmayan böyle dumanlı Topaz ve Madeira Topaz gibi terimleri görebilirsiniz. Orijinal kelime Topaz ateş anlamına gelen eski Sanskrit kelimesi Tapas geliyor.

Mavi Topaz ve Sarı Topaz yanı sıra, İmparatorluk Topaz kabul edilir Topaz renkler de vardır. Imperial Topaz pembe, kırmızı ve mor renkler turuncu içerir Topaz oluşur. Bu renkler en nadir ve değerli Topaz renkleri bazılarıdır. Vadeli Imperial Topaz o iddia ettiği 1800 sırasında, Rusya Çar tarafından icat edildi sadece o, ailesi ve İmparatorluk Topaz sahibi olabilir hediye olarak bu taşlar aldı insanlar.

Onların çok renk Topaz, özellikle birthstones olarak, hediyeler için kullanılır. Örneğin, topaz, Kasım için burç ve aynı zamanda Yay olduğu kişilerce astrolojik hediye olarak verilmiştir. Topaz onun müminler için birçok metafizik özellikleri vardır, bu bir manevi potansiyeli vermek ve dramatik yaratıcılık veya istihbarat artırmak için söylenir. Ayrıca Topaz nerede o bilge ve varlıklı olacağını söyleniyor.