OTANT�K TA�

MERCAN TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
Mercan Taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 6 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • ENDONEZYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MERCAN KÜPE
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MERCAN TAŞI KÜPE

Mercan Yaz, güneş ve uzak okyanuslar için İnsanın özlemi mükemmel şekillenme  mercan çok özel bir hayranlık ile dekoratif bir

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

malzemedir.Adının kökeni itibariyle etymologists bir görüş, ancak değildir. Bazıları mercan ince dalları bazen küçük rakamlar gibi bakmak, ‘denizkızı’ için, ya da ‘kura-haleler’ dan mercan hayvanlarının sert, kalkerli iskeleti gösterir Yunan ‘korallion’ geldiğini söylüyorlar. Diğerleri kelime Filistin, Küçük Asya ve Akdeniz çevresindeki kahinler kullanılmak üzere kullanılan mercan dalları için İbranice ‘Göral’, (kura çekiminde kullanılan küçük taş), türetilmiş olduğunu daha olası olduğunu düşünüyorum.

Mercanlar Biskay ve Kanarya Adaları etrafında yanı sıra kuzey-doğu Avustralya ve Midway, Kızıldeniz’de, Japonya, Tayvan ve çevresinde Malezya Takımadaları sularda üç ila 300 metre derinliklerde yaşayan Ada. Akdeniz’de, Tunus ve Cezayir, eski Yugoslavya ve Türkiye kapalı Sardunya kıyıları Tiren Denizi’nde mercan bankalar, vardır.

Biz ilk Doğanın en güzel mucizeler arasındadır resifleri, bankalar ve atolls Avustralya’da Güney Okyanusu’nda veya kapalı mercan resifleri, düşünmek kelime mercan duyduğunuzda. Ancak, biz burada konuşurken hangi bu korumalı mercan türü değildir. Mücevher, bu tür ‘corallium rubrum’ ve kullanıldığı ‘corallium japonicum’dan’ olarak mercan olduğunu.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 HAS TAŞ MERCAN KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Inci gibi, bunlar da organik takı malzemelerdir. Kesinlikle bu iki kimyasal birbiriyle yakın ilişkili su ürünleri, olduğu ilginç bir gerçektir. Hem fazla yüzde 90 kalsiyum karbonat içerir. Ve gerçekten Doğa kızıl mercan ve aynı sevimsiz hammaddeden inci hem yarattığı mucizevi bir şeydir.

Mercan nelerdir?

Mercanlar, uzun çağımızın önce ılık denizlerin derinliklerinde büyük koloniler yerleşen minik canlıların ürünüdür. Bir etli deri ile çevrili polipler, mercanlar ağaçlar ve dalları gibi büyüdüğü bir karbonik madde salgılamak. Gerçek dalları nadiren bir buçuk inç (4 cm) aşan olsa Bunlar, onaltı inç (40 cm) yüksekliğe elde edebilirsiniz. Çatal, onlar biraz daha kalındır. Bu takılar, büyük mercan boncuk veya oymalar için değerli hammadde elde edilir, bu parça kadardır.

Geleneksel olarak, kırılgan küçük mercan ağaçları trol ağları ile derinliklerinden gündeme getirildi. Birinci sınıf mercanlar şimdi çok nadir hale gelmiştir çünkü Ancak dalgıçlar artık onların aşağı gidiyor ve hassas mercan dalları hasat içeren daha az yıkıcı süreç içinde, dağıtılır. Bundan sonra, dallar, temizlenmiş sıralanmış ve testereler, bıçak, dosya veya matkaplar vasıtasıyla işlenir. Mercan genellikle zemin veya bir tekerlek üzerinde kesilmez.

İşlenmemiş, mercan mat olduğunu. Bunun o güzel parlaklık üzerinde alır cilalı kadar değil. Genellikle, gözenekli delik deşik veya çatlak olup, bu durumlarda daha az kalitelidir. Bu türden mercan zaman görünümünü iyileştirmek için renkli mum ile doldurulur. Yüksek kaliteli mercan daha renk ve çatlaklar, lekeler, şeritlerin ve delik ücretsiz. Hakiki işlenmemiş mercan nadir olduğundan, iyi fiyatlarla almak yok. Bu nedenle, herkes kuşkuculuk belli bir derece ile konuyu görüntülemek için yapardı ucuza kaliteli mercan gibi görünen sunuluyor. Yapılacak en iyi şey saygın bir tüccar kişinin yüksek kaliteli mercan takılar satın almaktır.

Mercan Küpe

Mercan Küpe

Mercan renkli, hassas, dünya

Mercanlar mutlaka kırmızı onların tipik renk olarak düşünce olsa bile, kırmızı olmak zorunda değilsiniz. Mercanlar kırmızı beyaz ve siyah, mavi ve kahverengi renkleri geniş bir yelpazede Nature büyür. En popüler tür soluk pembe ya da somon, derin koyu kırmızı bütün yolu olarak kırmızı tonları vardır. Mavi olanlar son derece nadirdir iken siyah mercanlar ve altın mercan, moda çoktur. Pembe ile kaplanmış melek cilt mercan beyaz, özellikle kıymetli olarak kabul edilir. Diğer iyi bilinen renkler zengin kırmızı Japon Moro mercan, soluk pembe ‘Böke’ kırmızı ‘Sardegna’ vardır.

Bir yandan mercan özellikle duyarlı değildir, ama sadece 3.5 bir sertliğe sahip diğer herhangi bir taş malzemeden daha yumuşaktır. Onların güzelliği kolayca örnek kozmetik, sıcak su veya parlak ışık için, yanlış tedavi sonucu bozulabilir. Mercan takılar güvenli bir yerde ve zaman yumuşak, nemli bir havlu ile temizlenir zaman tutulmalıdır. Mercan yüzeyi çizilebilir yoksa, kuyumcu bu repolished gelmiş olabilir.

Cazip lightweights: Kök ve köpük mercan

Kök veya köpük mercanlar daha hafif ve daha makul değerli mercan daha fiyatlı. Kökleri değil yani, ama mercan büyüme özel bir tür – Kök mercanlar aslında bir mercan türü hepsi kendi vardır. Bazen köpük mercan karıştırılıyor. İkinci kum veya çamur içinde sabit ve büyümenin ana parçası mercan ayak geçişi oluşturacak kalır Japon Momo mercan bu parçalar vardır. Uzun bir süre için ticaret olmuştur. Bu kök mercan daha ağır ve biraz daha pahalıdır. Her iki tür Çin ve Japonya’dan büyük miktarlarda ticaret içine kendi yolunu bulur. Renk ve hacim düşük fiyatlarla talep olursanız boyutu ve onların göreceli olarak düşük ağırlığı nedeniyle, onlar popülerdir.

Çıplak cilde mercan – dayanılmaz!

Coral dekoratif amaçlı kullanılan ve ezelden beri koruyucu taş gibi değerli olmuştur. Bugün bile, kırmızı mercanlar hala birçok kültürde kötü ruhlara karşı kullanıcıyı korumak için bir tılsım olarak giyilir. Modern taş terapistleri çok yüksek olumlu etkileri saygısı. Bu söylenir Mercan, gerilim ve korku rahatlatır ve sosyal hayatın olumlu formlarını teşvik etmektedir.

Mercan koruyucu ve canlandırıcı yürürlükte antik inanç küçük bir çocuğun boynuna kırmızı mercan bir kolye koyarak özel olarak yaşatılır. Genç kızlar sık sık mücevher ilk parçası gibi ince mercan kolye verilir. Oysa mercan bundan daha: Bazı harika bir yol mercan çıplak cilt üzerinde olumlu dayanılmaz bir etki gelişen, kendi giyenin cilt yansıtır. Mercan akla gelebilecek en cazip dekoratif malzemelerden biridir. Tekrar ve tekrar, fantastik kreasyonlar uluslararası tasarımcıları ilham veriyor.

Mercan veya kırmızı mercan corallium rubrum ve deniz çeşitli ilgili türe verilen genel addır mercan . Değerli mercan ayırt edici özelliği onların dayanıklı ve yoğun renkli kırmızı ya da pembe iskelet yapımında kullanılır, takı .

Mercan Taşlı Küpe

Mercan Taşlı Küpe

Habitat [ değiştir ]
Kırmızı mercanlar düşük kayalık Deniz dibi büyümeye sedimantasyon tipik karanlıkta, ortamlarda-ya derinliklerinde veya koyu mağaraları veya yarıklar. Orijinal türler, C. rubrum (eski Gorgonia nobilis), ağırlıklı olarak bulunan Akdeniz . Bu habitatlar sığ büyük ölçüde hasat tarafından tüketilmiş olmasına rağmen O, deniz seviyesinin altında 10 ila 300 metre derinliklerde büyür. [1] sualtı mağaraları ise Algero , Sardunya ( “Mercan Riviera”) o 4’ten derinlikte büyür 35 metreye kadar. Aynı tür ayrıca bulunan Atlantik yakın sitelerin Cebelitarık Boğazı de, Cape Verde Adaları ve Güney Portekiz kıyıları. [1] Diğer corallium türler batı için yerel Pasifik özellikle etrafında, Japonya (corallium japonicum) ve Tayvan ; [2] bu güçlü akımlarla bölgelerde deniz seviyesinin altında 350 ila 1500 metre derinliklerde meydana gelir. [1]

Anatomi [ değiştir ]
Diğer ortak olarak Alcyonacea , kırmızı mercanlar küçük yapraksız çalıların şekle sahip ve yüksekliği bir metre kadar büyüyebilir. Değerli iskelet sert intermeshed spekülleri oluşan kalsiyum karbonat kırmızı tonlarında renklendirilmiş, karotenoid pigmentleri. [1] yaşayan örnekleri olarak, iskelet dalları çok sayıda geri çekilebilir beyaz olan yumuşak, parlak kırmızı kabuklarıyla birlikte üst üste polipler çıkıntı. [3 ] polipler sergilemek oktamerik radyal simetri.

Türler [ değiştir ]
Aşağıdaki cins türleri bilinmektedir: [4]
Corallium vanderbilti Boone, 1933
Corallium variabile (Thomson & Henderson, 1906)
Bir taş olarak mercan [ değiştir ]

Kraliçe Mısır Feride kırmızı mercan parure Napoli 1938 yılında yapılan Ascione tarafından, koral takı Müzesi

Çin mercan heykel. Mr ve Mrs Hediye Charles D. Alan, 1988 ve Alice Meyer Buck, 1968 hediyesidir.

Sigara değerli kırmızı boyalı sünger mercan küpe .

Sahte boyalı kırmızı cilalı fragmanları bambu mercan (değerli değil mercan).
Kırmızı mercan dalları sert iskeleti, doğal mat, ama camsı parlaklık için parlak olabilir. [2] Bu koyu kırmızı soluk pembe sıcak kırmızımsı pembe renk aralığı sergiler; kelime mercan aynı zamanda renkleri adlandırmak için kullanılır. onun yoğun ve kalıcı renk ve parlaklık sayesinde, Mercan iskeletleri dekoratif kullanım için antik çağlardan beri hasat edilmiştir. Mercan takı bulunmuştur Eski Mısır ve tarih öncesi Avrupa gömü, [3] ve günümüze kadar yapılan olmaya devam ediyor. Bu sırasında özellikle popüler oldu Victoria Çağı . [5]

Mercan vardır bağıl yoğunluğu üzerinde 3.86 ve sertlik 3.5 Mohs . [6] onun yumuşaklığı ve donukluk nedeniyle, mercan genellikle kesilir cabochon tr veya yapmak için kullanılan boncuk .

Mercan ticaret Tarihi [ değiştir ]

6-Strand kolye, Navajo (Kızılderili), yaklaşık 1920’ler, Brooklyn Müzesi
1 binyılın başında, aralarında mercan önemli ticaret vardı Akdeniz’de ve Hindistan son derece gizemli kutsal özelliklere sahip. Donatılmış olduğuna inanılan bir madde olarak değerli olan, Plinius sözler olduğunu, Hindistan’dan büyük bir talep önce, Galyalılar kendi silah ve kask süsleme için kullanılır; ama onun dönemi, çok büyük doğu talep çok nadiren bile üretilen bölgelerde görüldüğünü oldu. Arasında Romalılar , mercan dalları tehlikeden onları korumak için çocukların boyunlarına asıldı ve madde buna atfedilen pek çok tıbbi erdemleri vardı. Bir şekilde Coral adlı potens inanç cazibesi Ortaçağ boyunca devam etti ve hatta 20. yüzyılın başlarında içinde İtalya’dan ondan bir koruma olarak giyilen Evil göz için bir çare olarak, ve kadınlar tarafından İnfertilite .

Doğal Mercan Küpe

Doğal Mercan Küpe

Ortaçağ itibaren itibaren, Afrika kıyılarında mercan balıkçılık hakkının güvence altına Avrupa’nın Akdeniz topluluklar arasında önemli rekabet nesne oldu. Hikayesi Torre del Greco ayrılmaz bir çifti oluşturacak şekilde yani mercan iç içe geçmektedir ve erken onbeşinci yüzyıl olarak belgelenmiştir. 1790 yılında çalışma ve mercan balık satan fikri ile, Torre del Greco Coral Royal Society of kentinde kuruldu. Bu mercan balık kentte yıllardır gelişti olduğunu göstermektedir. O da denizciler Torre del Greco, yerli ve ek olarak, oynadığı o yıllarda mercan balık düzenleyen niyetiyle, (Napoliten hukukçu Michael Florio tarafından hazırlanan) Bourbon Kodu mercan Ferdinand IV 22 Aralık 1789 yürürlüğe girmiştir Trapani olanlar bu yönetmelik beklenen başarı yoktu. o (ama Fransız Ceneviz kökenli Paul Bartholomew Martin) Torre del Greco mercan üretimi için ilk fabrikasını kurdu 1805, itibaren, Vezüv eteklerinde bulunan kentte mercan üretimi için altın çağı başladı , mercan balıkçılık ile birlikte çalışarak, çünkü Torre del Greco balıkçıların kontrolü altında giderek oldu. 1875 yılından bu yana, Torre del Greco Sciacca mercan ile çalışmaya başladı ve 1933 yılında mercan Müzesi tesis edilen şehir (1887 yılında yeniden açmak için 1885 yılında kapalı) mercan üretimi için bile bir okul, 1878 yılında inşa edilmiştir . Sonra Madras ve Kalküta pazarlarında bulunan Japon mercan işleme zamanı geldi. Bunun yerine diğer hikaye Tunus balıkçılık tarafından sağlandı kısa bir süre Charles V İspanya için; ancak tekel yakında 1793 yılında Devrimci hükümet ticareti açık attı kadar hakkına sahip Fransız eline düştü. kısa bir süre (yaklaşık 1806) için İngiliz hükümeti balıkçılık kontrol, ancak bu daha sonra Fransız makamlarının elinde döndü. Önce Fransız Devrimi mercan ticaretin çok merkezli olan Marsilya , ama sonra büyük ölçüde hammadde tedarik eden ve bunun çalışma merkezleme olan İtalya’ya taşındı Napoli , Roma ve Genoa . [7]

Kültür Coral [ değiştir ]

Bu bölüm için ek alıntıları gerekir doğrulama . Lütfen yardım Bu makaleyi geliştirmek tarafından güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek . ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır. (2012 Ekim)
Mercan kökeni açıklanmıştır Yunan mitolojisinin hikayesi ile Perseus . Taşlaşmış olması Cetus , tehdit deniz canavarı Andromeda , Perseus yerleştirilen Medusa onun ellerini yıkadı ise nehir üzerinde ‘ın başını. Kafasını iyileşti, onun kan dönmüştü olduğunu gördü yosun kırmızı mercan içine (bazı sazlık varyantları olarak). Böylece, mercan için Yunanca kelime Medusa üç biri olarak, ‘Gorgeia’ olduğunu Gorgon’dan . [8]

Poseidon mercan ve taşlar yapılmış bir sarayda ikamet ve Hephaistos ilk mercan onun çalışmalarını hazırlanmış.

Romalılar mercan yılan ve akrep tarafından yapılan zarar çocukların yanı sıra tedavi yaraları korumak ve renk değiştirerek hastalıkları teşhis inanıyordu.

Içinde Hindu astroloji kırmızı mercan gezegen ile ilişkili Mars veya Graha- Mangala ve hoş Mars için kullanılır. Bu yüzük parmağında giyilmelidir.
Kırmızı mercan bir kolu sivil belirgin figürleri arması ilçesi Algero , İtalya.
Korunması Hakkında [ değiştir ]
Özellikle sığ sularda yoğun balıkçılık, daha az 50 metre derinliklerde koloniler çok azalır Akdeniz kıyı şeridi boyunca bu tür zarar verdi. Balıkçılık ve şimdi iklim değişikliği onların sebat tehdit etmektedir. Üç eski Akdeniz Deniz Alanları Koruma C. Korsika-bütün ev sahibi önemli popülasyonlarının adadan, -Banyuls, Carry-le-Rouet ve Scandola rubrum. Koruma, kurulduğu günden bugüne koloniler sığ ve derin derinliklerde boyutu ve sayısı büyüdü. [9] [10]

Mercan Taş Küpe

Mercan Taş Küpe

Ayrıca bakınız [ değiştir ]
Koral takı Müzesi
Siyah mercan ; bazen aynı zamanda bir süsleme malzemesi olarak kullanılır
kehribar
inci

Vardır çoğu diğer değerli taşlar aksine mineral kökenli, Mercan ise organik canlılar tarafından oluşturulan. Bu tropikal ve subtropikal okyanus sularında, mercan poliplerinin oluşturulan boynuz benzeri yapılar dallanma gelen oluşturur. mercan polipleri öldüğünde, sertleştirilmiş iskelet kalır ve bu malzeme, bir taş olarak kullanılmaktadır budur. Çoğu mercan beyaz, ama doğa kırmızı formlara popüler turuncu dahil olmak üzere birçok diğer renkler mercan oluşturabilirsiniz. Bu Red Coral veya Değerli Mercan genellikle tarafından bilindiği gibi, Coral en çok kullanılan taş şeklidir. Aslında, mercan olarak bilinen renk çok sayıda kırmızı mercan taşlar tipik pembemsi-turuncu renk elde edilir.
Kimyasal formül Çoğunlukla kalsiyum karbonat
Renk Beyaz, Kırmızı, Turuncu, Pembe, Gri, Siyah
Sertlik 3-4
kristal Sistemi Amorf
Kırılma indisi 1,48-1,65
SG 2,6-2,7
şeffaflık opak için yarı saydam
Çift Kırılma -.172
parıltı Cam , mumsu
bölünme Hiçbiri
TÜM HAKKINDA
Mercan eski bir taştır ve binlerce yıldır kullanılmaktadır. Kenara Coral bulunan güzel düz renkler, o da beyaz, pembe, turuncu ve kırmızı en yaygın olan renk bölgeleri veya girdapları, olabilir. Mercan doğal donuk, lehçe ing onun camsı parlaklığını ortaya çıkarmak için gereklidir. Mercan taşlar, polip oluşumu bağlı olarak, katı ya da delikli olabilir. Coral en güzel renkleri rağmen, çok yumuşak ve kırılgan olduğunu ve dayanıklı bir kıymetli taşı yapmaz. Bu çizikler ve çarpmasına hem eğilimli. Tüm dünyadaki çevre koruma yasaları nedeniyle, taş ticaret için Coral üretim gerilemektedir.

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

KULLANIMI
Mercan olarak kullanılan Kabaşon s ve boncuklar. Aynı zamanda bu tür pimleri ve broş için çiçekler gibi küçük oymalar halinde heykel. Coral Küçük dalları bazen kolye sarkan, dikenli içine mahsur.

ÇEŞİTLERİ
Siyah mercan – siyah renk ile antipatharia ailesinin Deniz mercan türü.
Değerli Mercan – Ayrıca Red Coral olarak bilinen, deniz mercan türleri corallium rubrum (ya da deniz mercan ilgili çeşitli türleri) açıklar. Mercan kırmızı renge doğal bir pembe sahiptir ve Coral en çok arzu edilen takı şeklidir.
Red Coral – Deniz mercan koyu kırmızı renkte bir doğal renkli ışık pembe türler corallium rubrum (veya birkaç ilişkili türler).

Mercan taş kemikler için iyi sayılır kalsiyum karbonat, oluşmaktadır. mercan taşı deniz suyu denilen poliplerde yaratık yaşayan çalılardan tasarlanmıştır. Kırmızı mercan taşı temelde tezler polip iskeletleri ile üretilmiştir. Bu taşın özelliği onun narin kırmızı ya da beyaz renkli takı öğeleri için kullanılacak teşvik etmesidir. Mercan taşı kırılgan bir taştır; onun sertlik sadece 3,5 sertlik ölçeğinde olduğunu. Bu nedenle, bu taş kolayca hasar görebilir, aksi takdirde uygun bakım alınması gerekir.

Bunların dışında özelliklerinden, mercan taş astrologlar tarafından Hint mitolojisinde ile ilişkili olmuştur. Endişeli mercan taş cinsel arzuları, cesaret, ateşli, öfke, cesaret ve tutku gösterir gezegen vahşi gezegen Mars, ait olduğu ilan edilir. Kırmızı mercan ve beyaz mercan taş cetvel Mars güneş sistemindeki dokuz gezegenler arasında müdürü komutanı rolü ile atanır. taş kırmızı renk kan ve koruma önemsenmesidir.

mercan taşlar

Doğal Mercan Taş Buy Online:
Kırmızı mercan taşı ya da beyaz mercan taşı satın alırken; taş kalitesi analiz edilmelidir. mercan taş kalitesi taş kapanım sayısına göre karar verilebilir. dahil çok sayıda somutlaştırır bir taş düşük kaliteli taş olarak kabul edilir.

Bu nedenle mercan kalite bazında dört tip ayrılabilir.

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

Standart Mercan Taş:
Standart kırmızı mercan taş çıplak gözle görünür olabilir dahil çok sayıda içerir. Ancak, standart mercan taş fiyatı dünyada insanların bu taşı satın almanızı sağlar nispeten düşüktür. bir karat standart kalite kırmızı mercan taşı fiyat Rs. karat başına 2000+.

Güzel Kalite Mercan Taş:
Kaliteli mercan taş daha az kapanımlar olacak ve çıplak gözle kapanım nokta zorlukla mümkün olmaktadır. kalite parametresi nedeniyle taş fiyatı karat başına yaklaşık 2500 Rs.

Mercan üçgen şekli:
Bir Üçgen mercan taş da zenginlik Tanrıçası tarafından yönetilen Lakshmi Moonga (A Kırmızı mercan) olarak adlandırılır. Bu özel “Lakshmi Moonga” öncelikle belirli Astrologlar ve tüccarlar ve Kuzey Hindistan’da kullanılan çoğunluğu buluştur.
Kırmızı mercan takı yapmak için kullanılan özellikle Akdeniz’de bulunan özel kırmızı renkte bir mercan yani coralliidae (Corallium rubrum Linnaeus, 1758) türüdür. Kırmızı mercan denizaltinda küçük yapraksız kırmızı renkli bir metre yükseklikte küçük dalları olan bir çalıya benzer. Rengi çok sıcak kırmızımsı pembe ile çok koyu bir kırmızı arasında değişebilir. Bu koyu kırmızı bazan ‘mercan rengi’ adıyla anılır. Kırmızı mercanın relatif özkütlesi 3,86 olup Mohs sertlik skalası’na göre sertliği 3,5’dur. Kırmızı mercanın yaşayan satıh tarafı normal olarak kırmızıdır ve nadiren beyaz olur ve bu yaşayan satıh bir koyu kırmızı renkli kireç taşından oluşmuş bir dallı budaklı şekilli nüve üstündedir ve bu yaşamayan nüve takı, boncuk veya heykelcik yapmak için kullanılır. Parlaklığı ve çok koyu ve değişmez rengi dolayısiyla kırmızı mercan takı yapmak için ta antik çağlardan beri kullanılmıştır. Halen de takı olarak tercih edilir bir madde olarak kullanılmaktadır.

Mercan takılar eski Mısır ve diğer tarih öncesi mezarlarda bulunmuştur. Klasik edebiyatta geçer; Romalı şair Ovid kırmızı mercanı Perseus’un başını keşmis olduğu Gorgon’dan akan kanların o Medusa’nın bakışları ile taşlaşmasından oluştuğunu tanımlar. Pliny M.O. 1’inci yüzyılda Akdeniz’den Hindistan’a mercan ihraç edildiğini yazmaktadır. Romalılar mercanın çocukları kem gözden koruduğuna inanırlar ve mercandan çocuk boncukları ve takıları kullanırlardı. Ayrıca mercanın sağlıklı etkileri olduğuna inanırlar; öğütülmüş mercanı yılan ve akrep sokmasına karşı ilaç olarak kullanırlar ve bazı hastalıkların mercanın renk değiştirmesi suretiyle teşhis edilebileceğini sanırlardı. Hindistan’da ise antik Vedik astroloji’ye göre kırmızı mercan Merih gezegeni ile bağlantılıydı.

Mercan Taş Küpe

Mercan Taş Küpe

Kırmızı mercan Akdeniz ‘de 10 ile 300 metre derinlikte ve karanlıkta deniz mağaralarında veya üzerinde sarkan kayalar bulunan alanlarda düz olan denizaltı sathında yaşar. Yüzyıllardır taki ve heykelcik yapma için kullanıldığı için artık sığlarda çok az bulunmakta ve 1 metreden uzun ve 30 kgm’dan büyük kırmızı mercanlar bulunmamaktadır. Son iki yüzyılda özellikle Korsika, Sardinya, Tunus ve az olarak Hırvatistan açıklarında dalgıçlar tarafından bulunup su yüzüne çıkarılmaktadır.[1]

Akdeniz kırmızı mercanı, sıcak okyanuslarda bulunan sert mercanlara nazaran, kesmek ve kazmak için daha uygun yumuşaklıktadır ve içinde çatlak ve delikcikler bulunmadığı için küçük bibloların, takıların ve boncukların yapılmasına çok elverişlidir. Geleneksel olarak Avrupa’da tanınmış olarak mercandan takı ve heykelciklerin yapılma merkezi İtalya’da Napoli şehri yakınında bulunan Torre de Greco şehridir.

Mercan takılar veya heykelcikler yapılması şu aşamalardan geçer:

Dalgıçlarin çıkarmış olduğu dallı mercan parçaları önce beyazlaştıcı ile yıkanır.
Sonra su ile soğutulan döner yuvarlak testereler ile ince kesitlere kesilir ve bu kesitler zımparadan geçirilip keskin kısımlar düzleştirilir.
Bu kesitler özel dişçi aletlerine benzeyen matkaplar, ufak testereler, keskiler, zımparalama, cilalama aletleri ile vasıflı deneyimli ustalar tarafından şekillendirilirler. Bu sırada kesit kurutulmaz; işlenmekte iken devamlı olarak ıslak tutulur.
Takı veya heykelcik ortaya çıkartıldıktan sonra terabantinle karışık zeytinyağı ile boyanıp ve yumuşak bezlerle cilanalıp mercana has özel bir parıltı kazanır.

MERCAN TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
Mercan Taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 6 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • ENDONEZYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MERCAN KÜPE
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MERCAN TAŞI KÜPE

Mercan Yaz, güneş ve uzak okyanuslar için İnsanın özlemi mükemmel şekillenme  mercan çok özel bir hayranlık ile dekoratif bir

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

malzemedir.Adının kökeni itibariyle etymologists bir görüş, ancak değildir. Bazıları mercan ince dalları bazen küçük rakamlar gibi bakmak, ‘denizkızı’ için, ya da ‘kura-haleler’ dan mercan hayvanlarının sert, kalkerli iskeleti gösterir Yunan ‘korallion’ geldiğini söylüyorlar. Diğerleri kelime Filistin, Küçük Asya ve Akdeniz çevresindeki kahinler kullanılmak üzere kullanılan mercan dalları için İbranice ‘Göral’, (kura çekiminde kullanılan küçük taş), türetilmiş olduğunu daha olası olduğunu düşünüyorum.

Mercanlar Biskay ve Kanarya Adaları etrafında yanı sıra kuzey-doğu Avustralya ve Midway, Kızıldeniz’de, Japonya, Tayvan ve çevresinde Malezya Takımadaları sularda üç ila 300 metre derinliklerde yaşayan Ada. Akdeniz’de, Tunus ve Cezayir, eski Yugoslavya ve Türkiye kapalı Sardunya kıyıları Tiren Denizi’nde mercan bankalar, vardır.

Biz ilk Doğanın en güzel mucizeler arasındadır resifleri, bankalar ve atolls Avustralya’da Güney Okyanusu’nda veya kapalı mercan resifleri, düşünmek kelime mercan duyduğunuzda. Ancak, biz burada konuşurken hangi bu korumalı mercan türü değildir. Mücevher, bu tür ‘corallium rubrum’ ve kullanıldığı ‘corallium japonicum’dan’ olarak mercan olduğunu.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 HAS TAŞ MERCAN KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Inci gibi, bunlar da organik takı malzemelerdir. Kesinlikle bu iki kimyasal birbiriyle yakın ilişkili su ürünleri, olduğu ilginç bir gerçektir. Hem fazla yüzde 90 kalsiyum karbonat içerir. Ve gerçekten Doğa kızıl mercan ve aynı sevimsiz hammaddeden inci hem yarattığı mucizevi bir şeydir.

Mercan nelerdir?

Mercanlar, uzun çağımızın önce ılık denizlerin derinliklerinde büyük koloniler yerleşen minik canlıların ürünüdür. Bir etli deri ile çevrili polipler, mercanlar ağaçlar ve dalları gibi büyüdüğü bir karbonik madde salgılamak. Gerçek dalları nadiren bir buçuk inç (4 cm) aşan olsa Bunlar, onaltı inç (40 cm) yüksekliğe elde edebilirsiniz. Çatal, onlar biraz daha kalındır. Bu takılar, büyük mercan boncuk veya oymalar için değerli hammadde elde edilir, bu parça kadardır.

Geleneksel olarak, kırılgan küçük mercan ağaçları trol ağları ile derinliklerinden gündeme getirildi. Birinci sınıf mercanlar şimdi çok nadir hale gelmiştir çünkü Ancak dalgıçlar artık onların aşağı gidiyor ve hassas mercan dalları hasat içeren daha az yıkıcı süreç içinde, dağıtılır. Bundan sonra, dallar, temizlenmiş sıralanmış ve testereler, bıçak, dosya veya matkaplar vasıtasıyla işlenir. Mercan genellikle zemin veya bir tekerlek üzerinde kesilmez.

İşlenmemiş, mercan mat olduğunu. Bunun o güzel parlaklık üzerinde alır cilalı kadar değil. Genellikle, gözenekli delik deşik veya çatlak olup, bu durumlarda daha az kalitelidir. Bu türden mercan zaman görünümünü iyileştirmek için renkli mum ile doldurulur. Yüksek kaliteli mercan daha renk ve çatlaklar, lekeler, şeritlerin ve delik ücretsiz. Hakiki işlenmemiş mercan nadir olduğundan, iyi fiyatlarla almak yok. Bu nedenle, herkes kuşkuculuk belli bir derece ile konuyu görüntülemek için yapardı ucuza kaliteli mercan gibi görünen sunuluyor. Yapılacak en iyi şey saygın bir tüccar kişinin yüksek kaliteli mercan takılar satın almaktır.

Mercan Küpe

Mercan Küpe

Mercan renkli, hassas, dünya

Mercanlar mutlaka kırmızı onların tipik renk olarak düşünce olsa bile, kırmızı olmak zorunda değilsiniz. Mercanlar kırmızı beyaz ve siyah, mavi ve kahverengi renkleri geniş bir yelpazede Nature büyür. En popüler tür soluk pembe ya da somon, derin koyu kırmızı bütün yolu olarak kırmızı tonları vardır. Mavi olanlar son derece nadirdir iken siyah mercanlar ve altın mercan, moda çoktur. Pembe ile kaplanmış melek cilt mercan beyaz, özellikle kıymetli olarak kabul edilir. Diğer iyi bilinen renkler zengin kırmızı Japon Moro mercan, soluk pembe ‘Böke’ kırmızı ‘Sardegna’ vardır.

Bir yandan mercan özellikle duyarlı değildir, ama sadece 3.5 bir sertliğe sahip diğer herhangi bir taş malzemeden daha yumuşaktır. Onların güzelliği kolayca örnek kozmetik, sıcak su veya parlak ışık için, yanlış tedavi sonucu bozulabilir. Mercan takılar güvenli bir yerde ve zaman yumuşak, nemli bir havlu ile temizlenir zaman tutulmalıdır. Mercan yüzeyi çizilebilir yoksa, kuyumcu bu repolished gelmiş olabilir.

Cazip lightweights: Kök ve köpük mercan

Kök veya köpük mercanlar daha hafif ve daha makul değerli mercan daha fiyatlı. Kökleri değil yani, ama mercan büyüme özel bir tür – Kök mercanlar aslında bir mercan türü hepsi kendi vardır. Bazen köpük mercan karıştırılıyor. İkinci kum veya çamur içinde sabit ve büyümenin ana parçası mercan ayak geçişi oluşturacak kalır Japon Momo mercan bu parçalar vardır. Uzun bir süre için ticaret olmuştur. Bu kök mercan daha ağır ve biraz daha pahalıdır. Her iki tür Çin ve Japonya’dan büyük miktarlarda ticaret içine kendi yolunu bulur. Renk ve hacim düşük fiyatlarla talep olursanız boyutu ve onların göreceli olarak düşük ağırlığı nedeniyle, onlar popülerdir.

Çıplak cilde mercan – dayanılmaz!

Coral dekoratif amaçlı kullanılan ve ezelden beri koruyucu taş gibi değerli olmuştur. Bugün bile, kırmızı mercanlar hala birçok kültürde kötü ruhlara karşı kullanıcıyı korumak için bir tılsım olarak giyilir. Modern taş terapistleri çok yüksek olumlu etkileri saygısı. Bu söylenir Mercan, gerilim ve korku rahatlatır ve sosyal hayatın olumlu formlarını teşvik etmektedir.

Mercan koruyucu ve canlandırıcı yürürlükte antik inanç küçük bir çocuğun boynuna kırmızı mercan bir kolye koyarak özel olarak yaşatılır. Genç kızlar sık sık mücevher ilk parçası gibi ince mercan kolye verilir. Oysa mercan bundan daha: Bazı harika bir yol mercan çıplak cilt üzerinde olumlu dayanılmaz bir etki gelişen, kendi giyenin cilt yansıtır. Mercan akla gelebilecek en cazip dekoratif malzemelerden biridir. Tekrar ve tekrar, fantastik kreasyonlar uluslararası tasarımcıları ilham veriyor.

Mercan veya kırmızı mercan corallium rubrum ve deniz çeşitli ilgili türe verilen genel addır mercan . Değerli mercan ayırt edici özelliği onların dayanıklı ve yoğun renkli kırmızı ya da pembe iskelet yapımında kullanılır, takı .

Mercan Taşlı Küpe

Mercan Taşlı Küpe

Habitat [ değiştir ]
Kırmızı mercanlar düşük kayalık Deniz dibi büyümeye sedimantasyon tipik karanlıkta, ortamlarda-ya derinliklerinde veya koyu mağaraları veya yarıklar. Orijinal türler, C. rubrum (eski Gorgonia nobilis), ağırlıklı olarak bulunan Akdeniz . Bu habitatlar sığ büyük ölçüde hasat tarafından tüketilmiş olmasına rağmen O, deniz seviyesinin altında 10 ila 300 metre derinliklerde büyür. [1] sualtı mağaraları ise Algero , Sardunya ( “Mercan Riviera”) o 4’ten derinlikte büyür 35 metreye kadar. Aynı tür ayrıca bulunan Atlantik yakın sitelerin Cebelitarık Boğazı de, Cape Verde Adaları ve Güney Portekiz kıyıları. [1] Diğer corallium türler batı için yerel Pasifik özellikle etrafında, Japonya (corallium japonicum) ve Tayvan ; [2] bu güçlü akımlarla bölgelerde deniz seviyesinin altında 350 ila 1500 metre derinliklerde meydana gelir. [1]

Anatomi [ değiştir ]
Diğer ortak olarak Alcyonacea , kırmızı mercanlar küçük yapraksız çalıların şekle sahip ve yüksekliği bir metre kadar büyüyebilir. Değerli iskelet sert intermeshed spekülleri oluşan kalsiyum karbonat kırmızı tonlarında renklendirilmiş, karotenoid pigmentleri. [1] yaşayan örnekleri olarak, iskelet dalları çok sayıda geri çekilebilir beyaz olan yumuşak, parlak kırmızı kabuklarıyla birlikte üst üste polipler çıkıntı. [3 ] polipler sergilemek oktamerik radyal simetri.

Türler [ değiştir ]
Aşağıdaki cins türleri bilinmektedir: [4]
Corallium vanderbilti Boone, 1933
Corallium variabile (Thomson & Henderson, 1906)
Bir taş olarak mercan [ değiştir ]

Kraliçe Mısır Feride kırmızı mercan parure Napoli 1938 yılında yapılan Ascione tarafından, koral takı Müzesi

Çin mercan heykel. Mr ve Mrs Hediye Charles D. Alan, 1988 ve Alice Meyer Buck, 1968 hediyesidir.

Sigara değerli kırmızı boyalı sünger mercan küpe .

Sahte boyalı kırmızı cilalı fragmanları bambu mercan (değerli değil mercan).
Kırmızı mercan dalları sert iskeleti, doğal mat, ama camsı parlaklık için parlak olabilir. [2] Bu koyu kırmızı soluk pembe sıcak kırmızımsı pembe renk aralığı sergiler; kelime mercan aynı zamanda renkleri adlandırmak için kullanılır. onun yoğun ve kalıcı renk ve parlaklık sayesinde, Mercan iskeletleri dekoratif kullanım için antik çağlardan beri hasat edilmiştir. Mercan takı bulunmuştur Eski Mısır ve tarih öncesi Avrupa gömü, [3] ve günümüze kadar yapılan olmaya devam ediyor. Bu sırasında özellikle popüler oldu Victoria Çağı . [5]

Mercan vardır bağıl yoğunluğu üzerinde 3.86 ve sertlik 3.5 Mohs . [6] onun yumuşaklığı ve donukluk nedeniyle, mercan genellikle kesilir cabochon tr veya yapmak için kullanılan boncuk .

Mercan ticaret Tarihi [ değiştir ]

6-Strand kolye, Navajo (Kızılderili), yaklaşık 1920’ler, Brooklyn Müzesi
1 binyılın başında, aralarında mercan önemli ticaret vardı Akdeniz’de ve Hindistan son derece gizemli kutsal özelliklere sahip. Donatılmış olduğuna inanılan bir madde olarak değerli olan, Plinius sözler olduğunu, Hindistan’dan büyük bir talep önce, Galyalılar kendi silah ve kask süsleme için kullanılır; ama onun dönemi, çok büyük doğu talep çok nadiren bile üretilen bölgelerde görüldüğünü oldu. Arasında Romalılar , mercan dalları tehlikeden onları korumak için çocukların boyunlarına asıldı ve madde buna atfedilen pek çok tıbbi erdemleri vardı. Bir şekilde Coral adlı potens inanç cazibesi Ortaçağ boyunca devam etti ve hatta 20. yüzyılın başlarında içinde İtalya’dan ondan bir koruma olarak giyilen Evil göz için bir çare olarak, ve kadınlar tarafından İnfertilite .

Doğal Mercan Küpe

Doğal Mercan Küpe

Ortaçağ itibaren itibaren, Afrika kıyılarında mercan balıkçılık hakkının güvence altına Avrupa’nın Akdeniz topluluklar arasında önemli rekabet nesne oldu. Hikayesi Torre del Greco ayrılmaz bir çifti oluşturacak şekilde yani mercan iç içe geçmektedir ve erken onbeşinci yüzyıl olarak belgelenmiştir. 1790 yılında çalışma ve mercan balık satan fikri ile, Torre del Greco Coral Royal Society of kentinde kuruldu. Bu mercan balık kentte yıllardır gelişti olduğunu göstermektedir. O da denizciler Torre del Greco, yerli ve ek olarak, oynadığı o yıllarda mercan balık düzenleyen niyetiyle, (Napoliten hukukçu Michael Florio tarafından hazırlanan) Bourbon Kodu mercan Ferdinand IV 22 Aralık 1789 yürürlüğe girmiştir Trapani olanlar bu yönetmelik beklenen başarı yoktu. o (ama Fransız Ceneviz kökenli Paul Bartholomew Martin) Torre del Greco mercan üretimi için ilk fabrikasını kurdu 1805, itibaren, Vezüv eteklerinde bulunan kentte mercan üretimi için altın çağı başladı , mercan balıkçılık ile birlikte çalışarak, çünkü Torre del Greco balıkçıların kontrolü altında giderek oldu. 1875 yılından bu yana, Torre del Greco Sciacca mercan ile çalışmaya başladı ve 1933 yılında mercan Müzesi tesis edilen şehir (1887 yılında yeniden açmak için 1885 yılında kapalı) mercan üretimi için bile bir okul, 1878 yılında inşa edilmiştir . Sonra Madras ve Kalküta pazarlarında bulunan Japon mercan işleme zamanı geldi. Bunun yerine diğer hikaye Tunus balıkçılık tarafından sağlandı kısa bir süre Charles V İspanya için; ancak tekel yakında 1793 yılında Devrimci hükümet ticareti açık attı kadar hakkına sahip Fransız eline düştü. kısa bir süre (yaklaşık 1806) için İngiliz hükümeti balıkçılık kontrol, ancak bu daha sonra Fransız makamlarının elinde döndü. Önce Fransız Devrimi mercan ticaretin çok merkezli olan Marsilya , ama sonra büyük ölçüde hammadde tedarik eden ve bunun çalışma merkezleme olan İtalya’ya taşındı Napoli , Roma ve Genoa . [7]

Kültür Coral [ değiştir ]

Bu bölüm için ek alıntıları gerekir doğrulama . Lütfen yardım Bu makaleyi geliştirmek tarafından güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek . ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır. (2012 Ekim)
Mercan kökeni açıklanmıştır Yunan mitolojisinin hikayesi ile Perseus . Taşlaşmış olması Cetus , tehdit deniz canavarı Andromeda , Perseus yerleştirilen Medusa onun ellerini yıkadı ise nehir üzerinde ‘ın başını. Kafasını iyileşti, onun kan dönmüştü olduğunu gördü yosun kırmızı mercan içine (bazı sazlık varyantları olarak). Böylece, mercan için Yunanca kelime Medusa üç biri olarak, ‘Gorgeia’ olduğunu Gorgon’dan . [8]

Poseidon mercan ve taşlar yapılmış bir sarayda ikamet ve Hephaistos ilk mercan onun çalışmalarını hazırlanmış.

Romalılar mercan yılan ve akrep tarafından yapılan zarar çocukların yanı sıra tedavi yaraları korumak ve renk değiştirerek hastalıkları teşhis inanıyordu.

Içinde Hindu astroloji kırmızı mercan gezegen ile ilişkili Mars veya Graha- Mangala ve hoş Mars için kullanılır. Bu yüzük parmağında giyilmelidir.
Kırmızı mercan bir kolu sivil belirgin figürleri arması ilçesi Algero , İtalya.
Korunması Hakkında [ değiştir ]
Özellikle sığ sularda yoğun balıkçılık, daha az 50 metre derinliklerde koloniler çok azalır Akdeniz kıyı şeridi boyunca bu tür zarar verdi. Balıkçılık ve şimdi iklim değişikliği onların sebat tehdit etmektedir. Üç eski Akdeniz Deniz Alanları Koruma C. Korsika-bütün ev sahibi önemli popülasyonlarının adadan, -Banyuls, Carry-le-Rouet ve Scandola rubrum. Koruma, kurulduğu günden bugüne koloniler sığ ve derin derinliklerde boyutu ve sayısı büyüdü. [9] [10]

Mercan Taş Küpe

Mercan Taş Küpe

Ayrıca bakınız [ değiştir ]
Koral takı Müzesi
Siyah mercan ; bazen aynı zamanda bir süsleme malzemesi olarak kullanılır
kehribar
inci

Vardır çoğu diğer değerli taşlar aksine mineral kökenli, Mercan ise organik canlılar tarafından oluşturulan. Bu tropikal ve subtropikal okyanus sularında, mercan poliplerinin oluşturulan boynuz benzeri yapılar dallanma gelen oluşturur. mercan polipleri öldüğünde, sertleştirilmiş iskelet kalır ve bu malzeme, bir taş olarak kullanılmaktadır budur. Çoğu mercan beyaz, ama doğa kırmızı formlara popüler turuncu dahil olmak üzere birçok diğer renkler mercan oluşturabilirsiniz. Bu Red Coral veya Değerli Mercan genellikle tarafından bilindiği gibi, Coral en çok kullanılan taş şeklidir. Aslında, mercan olarak bilinen renk çok sayıda kırmızı mercan taşlar tipik pembemsi-turuncu renk elde edilir.
Kimyasal formül Çoğunlukla kalsiyum karbonat
Renk Beyaz, Kırmızı, Turuncu, Pembe, Gri, Siyah
Sertlik 3-4
kristal Sistemi Amorf
Kırılma indisi 1,48-1,65
SG 2,6-2,7
şeffaflık opak için yarı saydam
Çift Kırılma -.172
parıltı Cam , mumsu
bölünme Hiçbiri
TÜM HAKKINDA
Mercan eski bir taştır ve binlerce yıldır kullanılmaktadır. Kenara Coral bulunan güzel düz renkler, o da beyaz, pembe, turuncu ve kırmızı en yaygın olan renk bölgeleri veya girdapları, olabilir. Mercan doğal donuk, lehçe ing onun camsı parlaklığını ortaya çıkarmak için gereklidir. Mercan taşlar, polip oluşumu bağlı olarak, katı ya da delikli olabilir. Coral en güzel renkleri rağmen, çok yumuşak ve kırılgan olduğunu ve dayanıklı bir kıymetli taşı yapmaz. Bu çizikler ve çarpmasına hem eğilimli. Tüm dünyadaki çevre koruma yasaları nedeniyle, taş ticaret için Coral üretim gerilemektedir.

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

KULLANIMI
Mercan olarak kullanılan Kabaşon s ve boncuklar. Aynı zamanda bu tür pimleri ve broş için çiçekler gibi küçük oymalar halinde heykel. Coral Küçük dalları bazen kolye sarkan, dikenli içine mahsur.

ÇEŞİTLERİ
Siyah mercan – siyah renk ile antipatharia ailesinin Deniz mercan türü.
Değerli Mercan – Ayrıca Red Coral olarak bilinen, deniz mercan türleri corallium rubrum (ya da deniz mercan ilgili çeşitli türleri) açıklar. Mercan kırmızı renge doğal bir pembe sahiptir ve Coral en çok arzu edilen takı şeklidir.
Red Coral – Deniz mercan koyu kırmızı renkte bir doğal renkli ışık pembe türler corallium rubrum (veya birkaç ilişkili türler).

Mercan taş kemikler için iyi sayılır kalsiyum karbonat, oluşmaktadır. mercan taşı deniz suyu denilen poliplerde yaratık yaşayan çalılardan tasarlanmıştır. Kırmızı mercan taşı temelde tezler polip iskeletleri ile üretilmiştir. Bu taşın özelliği onun narin kırmızı ya da beyaz renkli takı öğeleri için kullanılacak teşvik etmesidir. Mercan taşı kırılgan bir taştır; onun sertlik sadece 3,5 sertlik ölçeğinde olduğunu. Bu nedenle, bu taş kolayca hasar görebilir, aksi takdirde uygun bakım alınması gerekir.

Bunların dışında özelliklerinden, mercan taş astrologlar tarafından Hint mitolojisinde ile ilişkili olmuştur. Endişeli mercan taş cinsel arzuları, cesaret, ateşli, öfke, cesaret ve tutku gösterir gezegen vahşi gezegen Mars, ait olduğu ilan edilir. Kırmızı mercan ve beyaz mercan taş cetvel Mars güneş sistemindeki dokuz gezegenler arasında müdürü komutanı rolü ile atanır. taş kırmızı renk kan ve koruma önemsenmesidir.

mercan taşlar

Doğal Mercan Taş Buy Online:
Kırmızı mercan taşı ya da beyaz mercan taşı satın alırken; taş kalitesi analiz edilmelidir. mercan taş kalitesi taş kapanım sayısına göre karar verilebilir. dahil çok sayıda somutlaştırır bir taş düşük kaliteli taş olarak kabul edilir.

Bu nedenle mercan kalite bazında dört tip ayrılabilir.

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

Standart Mercan Taş:
Standart kırmızı mercan taş çıplak gözle görünür olabilir dahil çok sayıda içerir. Ancak, standart mercan taş fiyatı dünyada insanların bu taşı satın almanızı sağlar nispeten düşüktür. bir karat standart kalite kırmızı mercan taşı fiyat Rs. karat başına 2000+.

Güzel Kalite Mercan Taş:
Kaliteli mercan taş daha az kapanımlar olacak ve çıplak gözle kapanım nokta zorlukla mümkün olmaktadır. kalite parametresi nedeniyle taş fiyatı karat başına yaklaşık 2500 Rs.

Mercan üçgen şekli:
Bir Üçgen mercan taş da zenginlik Tanrıçası tarafından yönetilen Lakshmi Moonga (A Kırmızı mercan) olarak adlandırılır. Bu özel “Lakshmi Moonga” öncelikle belirli Astrologlar ve tüccarlar ve Kuzey Hindistan’da kullanılan çoğunluğu buluştur.
Kırmızı mercan takı yapmak için kullanılan özellikle Akdeniz’de bulunan özel kırmızı renkte bir mercan yani coralliidae (Corallium rubrum Linnaeus, 1758) türüdür. Kırmızı mercan denizaltinda küçük yapraksız kırmızı renkli bir metre yükseklikte küçük dalları olan bir çalıya benzer. Rengi çok sıcak kırmızımsı pembe ile çok koyu bir kırmızı arasında değişebilir. Bu koyu kırmızı bazan ‘mercan rengi’ adıyla anılır. Kırmızı mercanın relatif özkütlesi 3,86 olup Mohs sertlik skalası’na göre sertliği 3,5’dur. Kırmızı mercanın yaşayan satıh tarafı normal olarak kırmızıdır ve nadiren beyaz olur ve bu yaşayan satıh bir koyu kırmızı renkli kireç taşından oluşmuş bir dallı budaklı şekilli nüve üstündedir ve bu yaşamayan nüve takı, boncuk veya heykelcik yapmak için kullanılır. Parlaklığı ve çok koyu ve değişmez rengi dolayısiyla kırmızı mercan takı yapmak için ta antik çağlardan beri kullanılmıştır. Halen de takı olarak tercih edilir bir madde olarak kullanılmaktadır.

Mercan takılar eski Mısır ve diğer tarih öncesi mezarlarda bulunmuştur. Klasik edebiyatta geçer; Romalı şair Ovid kırmızı mercanı Perseus’un başını keşmis olduğu Gorgon’dan akan kanların o Medusa’nın bakışları ile taşlaşmasından oluştuğunu tanımlar. Pliny M.O. 1’inci yüzyılda Akdeniz’den Hindistan’a mercan ihraç edildiğini yazmaktadır. Romalılar mercanın çocukları kem gözden koruduğuna inanırlar ve mercandan çocuk boncukları ve takıları kullanırlardı. Ayrıca mercanın sağlıklı etkileri olduğuna inanırlar; öğütülmüş mercanı yılan ve akrep sokmasına karşı ilaç olarak kullanırlar ve bazı hastalıkların mercanın renk değiştirmesi suretiyle teşhis edilebileceğini sanırlardı. Hindistan’da ise antik Vedik astroloji’ye göre kırmızı mercan Merih gezegeni ile bağlantılıydı.

Mercan Taş Küpe

Mercan Taş Küpe

Kırmızı mercan Akdeniz ‘de 10 ile 300 metre derinlikte ve karanlıkta deniz mağaralarında veya üzerinde sarkan kayalar bulunan alanlarda düz olan denizaltı sathında yaşar. Yüzyıllardır taki ve heykelcik yapma için kullanıldığı için artık sığlarda çok az bulunmakta ve 1 metreden uzun ve 30 kgm’dan büyük kırmızı mercanlar bulunmamaktadır. Son iki yüzyılda özellikle Korsika, Sardinya, Tunus ve az olarak Hırvatistan açıklarında dalgıçlar tarafından bulunup su yüzüne çıkarılmaktadır.[1]

Akdeniz kırmızı mercanı, sıcak okyanuslarda bulunan sert mercanlara nazaran, kesmek ve kazmak için daha uygun yumuşaklıktadır ve içinde çatlak ve delikcikler bulunmadığı için küçük bibloların, takıların ve boncukların yapılmasına çok elverişlidir. Geleneksel olarak Avrupa’da tanınmış olarak mercandan takı ve heykelciklerin yapılma merkezi İtalya’da Napoli şehri yakınında bulunan Torre de Greco şehridir.

Mercan takılar veya heykelcikler yapılması şu aşamalardan geçer:

Dalgıçlarin çıkarmış olduğu dallı mercan parçaları önce beyazlaştıcı ile yıkanır.
Sonra su ile soğutulan döner yuvarlak testereler ile ince kesitlere kesilir ve bu kesitler zımparadan geçirilip keskin kısımlar düzleştirilir.
Bu kesitler özel dişçi aletlerine benzeyen matkaplar, ufak testereler, keskiler, zımparalama, cilalama aletleri ile vasıflı deneyimli ustalar tarafından şekillendirilirler. Bu sırada kesit kurutulmaz; işlenmekte iken devamlı olarak ıslak tutulur.
Takı veya heykelcik ortaya çıkartıldıktan sonra terabantinle karışık zeytinyağı ile boyanıp ve yumuşak bezlerle cilanalıp mercana has özel bir parıltı kazanır.