OTANT�K TA�

MOR FLORİT KÜBİK SPHALERİT OLUŞUMU KOLEKSİYON MİNAREL

DOĞAL KAYALAR
MOR FLORİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 295 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • FLORİT KÜBİK SPHELERİT
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİİL
 • ÖZEL PLASTİK STANDLI

Florit, sadece kuvarsdan sonra, mücevher ve mineral toplayıcıları arasında dünyanın en popüler minerallerinden biri olarak kabul edilir. Parlak renkleri çeşitliliği nedeniyle genellikle ‘ dünyanın en renkli minerali ‘ olarak adlandırılır . Florit ilk olarak 1530’da tanımlanmıştır ve başlangıçta ‘fluorspar’ olarak adlandırılmıştır. Mineral, alüminyum ve çelik işleme için bir akış olarak etkinliği nedeniyle güçlü bir şekilde not edildi. Bugün, ‘fluorspar’ terimi esas olarak floritin endüstriyel ve kimyasal formu için kullanılırken, ‘florit’ mücevher ve mineral için referans olarak kullanılan

MOR FLORİT

MOR FLORİT

terimdir.

Florit Floresans
1852’de ‘ floresans fenomeniçalışılan ilk flüoresan minerallerinden biri olduğundan, florit adını almıştır. Flor elementi, floritin adını almıştır. Flor, florürün kimyasal iyonunda önemli bir elementtir. Florit, ultraviyole UV ışığı altında sıklıkla floresandır. Floresanın kristal kafes içindeki itriyum veya diğer organik madde türlerinin safsızlıklarından kaynaklandığı düşünülmektedir. Bir florit numunesi floresan olduğunda yayılan görünür ışığın rengi, örneğin toplandığı yere büyük ölçüde bağımlı görünmektedir. Floritin floresan renkleri son derece değişkendir, ancak tipik renk mavidir; diğer floresan renkler sarı, yeşil, kırmızı, beyaz ve mor renklerdir. Bazı numuneler, uzun ve kısa dalga UV ışığı altında farklı renkleri aynı anda sergileme etkisine sahiptir.

Florit Kristal Alışkanlıkları
Florit, daima iyi biçimlendirilmiş temiz kristaller üreten birkaç farklı kristal alışkanlığına sahiptir. Küp, en çok tanınan florit alışkanlığıdır, onu ikincisi oktahedron izlemektedir. Oktahedral kristalin küpten daha yüksek sıcaklıklarda oluştuğuna inanılmaktadır. Florit mükemmel oktahedral yarılmaya sahiptir, yani yarıldığında mükemmel bir oktahedron veya elmas şekli üretebilir. Cleaved oktahedronlar tüm dünyadaki kaya dükkanlarında popülerken, doğal cleaved oktahedronları bulmak çok daha zordur.
Florit Tayini Başa dönüş
Floritin birçok renk varyasyonu nedeniyle, çeşitli değerli taşlara benzeyebilir; bununla birlikte, nispeten düşük sertlik seviyesi ile kolayca ayırt edilebilir. Bazı karışıklık olasılıkları kalsiti içerir , ancak kalsit biraz daha yumuşaktır ve farklı bir kristal formuna sahiptir. Kuvars çok daha serttir ve floritin bölünmesinden yoksundur, apatit ise biraz daha serttir ve farklı bir kristal formuna sahiptir. Floritin bir diğer ayırt edici özelliği, termolüminesans özelliğidir; ısıtıldığında parlama yeteneği. ‘Klorophane’ olarak bilinen bir çeşit florit, bunu iyi gösterir ve elde tutulduğunda bile termolüminesans gösterebilir. Termolüminesans yeşil ila mavi-yeşildir.

Florit Kaynağı ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Florit yatakları dünyanın birçok yerinde bulunur. En önemli buluntulardan bazıları Arjantin, Avusturya, Kanada, Çin, İngiltere, Fransa, Almanya, Meksika, Fas, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İspanya, İsviçre ve ABD’de bulunmaktadır.

Benzersiz ‘kloropan florit’ çeşidi Virginia Court House, Virginia’da çok sınırlı miktarlarda bulunur; Franklin, New Jersey; ABD, Arizona’daki Bluebird Madeni; Gilgit, Pakistan; Mont Saint-Hilaire, Quebec, Kanada ve Rusya’nın Ural Dağları’ndaki Nerchinsk’te.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON GEM PARÇASI MOR FLORİT KUBİK SPHALERİT OLUŞUMU MATRİKS KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;EŞŞİZ BİR KOLEKSİYON PARÇASIDIR…

BOYUT 7 X 5 X 5 CM AĞIRLIK 295 GR

MOR FLORİT KÜBİK SPHALERİT

MOR FLORİT KÜBİK SPHALERİT

‘Mavi John’ olarak bilinen mor-mavi ve beyaz şeritli florit, Derbyshire, İngiltere’deki Castleton’dan çıkarılmaktadır. Taş ve süs amaçlı kullanım için her yıl sadece çok az miktarda Blue John çıkarılmaktadır.

Çin son zamanlarda ‘Blue John’ floritine benzer renk ve bantlara sahip bir tür florit kaynağı haline geldi.

Florit Alış ve Florit Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Florit Rengi
Florit renksizden siyaha kadar çeşitli renklerde oluşur. Hallmark florit rengi mor, diğer popüler renkler mavi, yeşil ve sarıdır. Daha nadir renkler arasında renksiz, pembe, kahverengi, siyah ve kırmızımsı-turuncu bulunur. Daha önce belirtilen renkler arasında ara pasteller de mümkündür. Çoğu florit tek bir renktir, ancak floritin önemli bir yüzdesi bantlarda veya bölgelerde düzenlenmiş birden fazla renk sergiler.

Florit Berraklığı ve Parlaklığı
Florit çekici bir camsı parlaklığa sahiptir ve mücevher kalitesinde örnekler gözle görülebilecek inklüzyonlardan arındırılmalıdır. Gem dereceli florit tipik olarak mükemmel şeffaflıkla ortaya çıkarken, düşük dereceli, endüstriyel ve ticari kullanım florit genellikle yarı saydamdır.

Florit Kesim ve Şekil
Çoğu florit değerli taşlar, koyu renkli taşlardan kesilir, ancak daha az yoğun renkli malzemelerden de kesilebilir. Florit tipik olarak yalnızca toplayıcılar veya teşhir amaçlı olarak değerli taş olarak tanımlanmıştır. En yaygın şekiller geleneksel ovaller, mermiler ve minderlerdir, ancak daha ince şekiller bulunabilir. Çok renkli ve şeritli florit genellikle cabochons olarak şekillendirilir ve cilalanır. Toplanan birçok florit taşı işlenmemiş ve kristal formunda işlem görmüştür. Florit çip yapma eğilimindedir ve yumuşaklığı nedeniyle değerli taşlar çok dikkatli bir şekilde kesilmelidir.

Florit Tedavisi
Florit tipik olarak arttırılmamıştır. Bununla birlikte, bazı materyaller ilginç neon renkler oluşturmak için ışınlama gama ışınları yoluyla arttırılmış olabilir. Sentezlenmiş florit ayrıca çeşitli renklerde mevcuttur.

Florit Gemolojik Özellikleri:Başa dönüş
Kimyasal formül: CaF2 – Kalsiyum florür
Kristal yapı: (Kübik) Küpler, oktahedra
Renk: Renksiz ve tüm renkler
Sertlik: Mohs ölçeğinde 4
Kırılma indisi: 1,434
Yoğunluk: 3.00 – 3.25
dilinim: Mükemmel
Şeffaflık: Şeffaftan yarı saydam
Çift Kırılma veya Çift Kırılma: Yok
Parlaklık: cam
floresan: Kuvvetli; Mavi menekşe
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Florit: Florit ve Benzer Değerli Taş ÇeşitleriBaşa dönüş
Apatit Değerli Taşlar
Doğal Apatit
Belirli renkler veya desenler gösterebilen veya çok spesifik jeolojik bölgelerde veya koşullarda oluşmuş olabilen florit numuneleri için birkaç resmi olmayan ticari ad vardır.

Daha popüler ve iyi bilinen florit çeşitlerinden bazıları şunlardır:

Antozonit – Kırıldığı veya parçalandığı zaman tuhaf bir koku veren florit .

Mavi John – Derbyshire, İngiltere’den bantlı mor ve beyaz bir florit çeşididir.

Kloropan – Isıtıldığında parlak yeşil ila mavi-yeşil ışık yayabilecek termolüminesan bir florit çeşididir.

Yttrocerite – Seryum ve itriyum elemanlarının kimyasal yapıdaki kalsiyumun kısmen yerini aldığı florit .

İtroflorit – İtriyum elemanlarının kimyasal yapıdaki kalsiyumun kısmen yerini aldığı florit .

Mor Florit Taşı

Mor Florit Taşı

Diğer Benzer Mineraller
Apatit, kalsit, pirit , halit ve kuvars

Florit Mitolojisi, Metafizik ve Kristal İyileştirme Özellikleri Başa dönüş
Daha az bilinen bir taş olarak florit, dünyadaki en renkli mineral olarak bilinmekten çok fazla şöhret veya efsane kazanmamıştır. Latince ‘akışa’ fiilinden türetilen ‘florit’ kelimesi, floritin çelik ve alüminyum işlemede bir akış olarak kullanılmasını ifade eder. Başlangıçta madenciler tarafından ‘fluorspar’ olarak adlandırıldı ve hala bugüne kadar fluorspar olarak adlandırılıyor. Florit, florlu su için bir flor kaynağı olarak da kullanılır. Birçok insan floritin vücut üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğuna inanır. On sekizinci yüzyıl boyunca toz haline getirilmiş ve böbrek hastalığını tedavi etmek için su ile karıştırılmıştır. Eski Romalılar, floritten oyulmuş gemilerden alkollü içki içmenin, mor ametiste bağlı inançlara benzer şekilde sarhoşluğu önlemeye yardımcı olacağına inanıyordu .

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Güçleri ve Özellikleri teyit edilmiş tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd’nin tek görüşü değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect, herhangi bir iyileşme veya astrolojik doğum taşı gücü iddialarını veya ifadelerini garanti etmez ve hiçbir koşulda yükümlü tutulamaz.
Florit Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Floritin çok düşük sertliği ve mükemmel bölünmesi nedeniyle, ana taş mücevherleri için kullanılmaz ve genellikle sadece taş ve mineral toplayıcıları için kesilir. Bununla birlikte, daha yumuşak bir koleksiyoncu taşı olmasına rağmen , florit, kolye, broş veya küpeler gibi korunan takılar için hala oldukça uygundur. Çok renkli şeritli florit boncuklar bazen bileziklerde kullanılır, ancak florit giyerken her zaman dikkatli olunmalıdır.

Oldukça büyük florit değerli taşlar çok uygun fiyatlarla bulunabilir. Tipik olarak şeritli ve çok renkli florit cabochons olarak şekillendirilir ve cilalanır. Farklı mor-mavi ve beyaz şeritli ‘Blue John’ florit çeşidi genellikle süs oymaları için kullanılır ve bir zamanlar kadeh yapımında popülerdi.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut / ağırlık oranına göre değişir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Florit Değerli Taş Takı Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizlemeFlorit değerli taşlar çoğu değerli taş ile karşılaştırıldığında oldukça kırılgandır ve kuvarsdan çok daha yumuşak olduklarından, sadece tozun silinmesi sonuçta cilalarını kaybetmelerine ve yüzey çizikleri geliştirmelerine neden olabilir. Florit taşlarının bakımı değerli opalinkiyle karşılaştırılabilir. Egzersiz veya spor veya ev işleri gibi güçlü fiziksel aktivitelerle uğraşırken florit takılar takmaktan kaçının. Florit temizlerken, sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıyı gidermek için iyice duruladığınızdan emin olun.

Florit Taşı Özellikleri

Florit Taşı Özellikleri

Çoğu renkli taşta olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve vapurlardan kaçının. Çamaşır suyu ve diğer sert kimyasalları kullanmaktan kaçının. Florit saklarken, yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya yerleştirin. Floriti her zaman diğer değerli taş ve değerli taş takılarından ayrı olarak saklayın.Florit, mineraloglar ve metafizik şifacılar tarafından sevilen, dünyada en çok toplanan ve aranan kristallerden biridir. Dikkat çekici küpleri zaman zaman, inanmak için neredeyse mükemmel, matris kayadaki sihirli hazine veya minyatürde fütüristik bir şehir gibi küp üzerinde sıkıca istiflenmiş küp gibi ortaya çıkıyor. Florit, doğanın olağanüstü bir yaratımıdır, güzel ve aydınlık, yumuşak ve camsı, genellikle canlı renklidir, içsel bir düzen ve mükemmellik yapısı ile başka hiçbir kristal gibi insan aklıyla rezonansa girer. Kaosa düzen veren sakin, istikrarlı bir frekans taşır ve dağınık ve uyumsuz enerjileri uyum ve uyuma dönüştürür. Florit, ruhsallığı ve düşünceyi, odaklanmayı ve konsantrasyonu destekler ve hayatının her alanında dengeyi destekler.

“Dahi Taşı” olarak bilinen Florit, yetenek ve anlayışı artıran, yeni bilgilerin emilimini sağlayan ve karmaşık konularda bir işe yardımcı olan en yüksek zihinsel başarı durumunu temsil eder. Enerjisi, her iki yarıküreyi de dengede uyumlu bir şekilde çalışmaya teşvik ettiği için daha fazla yaşam gücü ( prana ) çekerek beyin hücrelerinin elektrik yükünü uyarır . Bilinci genişleterek, zihni daha büyük zihinsel, ruhsal ve psişik farkındalığa doğru ilerletir. Yaratıcılığı harekete geçirir ve keşif için sınırsız sayıda yol sunar. Florit birçok renk çeşidinde oluşur ve her biri yeteneklerini farklı şekillerde gösterirken, hepsi zihinsel bedene, beyne ve enerjik varlık seviyelerine hizmet eder. [Melody En, 294] [Raphaell, 107] [Ahsian, 159-160] [Megemont, 84] [Lembo, 151]

Mor (Menekşe) Florit , Ruh ile bağlantı kuran zihnin adanmışlık yönlerine adanmış Floritlerin en huzur verenidir. Zihni arındırır ve zihinsel keskinliği geliştirir, zihinsel süreçler ve kişinin nasıl düşündüğü hakkında mantıklı ve bilinçli bir farkındalık getirmek için Üçüncü Göz Çakrasını uyarır. Odaklanmış meditasyon için mükemmel bir kristaldir ve kişinin sezgisel ve psişik yeteneklerini artırır. Mor Florit, kullanıldıkça daha fazla koruyucu olduğu düşünülen bir koruma taşıdır ve kötü ruhlardan ve kötü rüyalardan birini savunan ideal bir “Rüya Kristali” dir. Stres, manevi rahatsızlık ve fiziksel tıkanmaları hafifleten hafif vücut boyunca muhteşem bir enerji yayar. [Melody, 279] [Salon, 131] [Margherita, 498] [Eason, 210] [Simmons, 159]

Florit kalsiyum florürden oluşur ve Halide ailesinin bir üyesidir. Vitröz bir parlaklık ile yarı saydamdır ve iyi oluşturulmuş izometrik küpler, nodüller, kümeler veya büyük formda kristalleşir. Dört yöne mükemmel bölünme gösteren tek yaygın mineraldir, tüm kristallere nüfuz eden ince gravürler olarak açık taşlarda çıplak gözle görülebilen bir özelliktir. Bu bölünme sıklıkla mükemmel oktahedronlar ve daha nadiren dodekahedronlar ve bir küpün diğerine girip çıktığı gibi penetrasyon ikizleri de dahil olmak üzere diğer karmaşık formlar üretir. Flüorit olduğunuMohs Sertlik Ölçeğinde dört sertlik için referans mineral, bir mücevher olarak günlük kullanım için çok yumuşak hale getirir, ancak harika yönlü taşlara oyulur ve koleksiyoncu örnekleri olarak satılır veya darbeye veya aşınmaya tabi olmayan mücevherlerde kullanılır. [www.mindat.org] [geology.com] [en.wikipedia.org] [www.controverscial.com]

“Dünyadaki en renkli mineral” olarak nitelendirilen florit, genellikle mor, yeşil, sarı, mavi ve saf formda çok çeşitli tonlarda oluşur – renksiz, pembe, kırmızı, beyaz, kahverengi ve siyah örnekleri de meydana gelir. Sıklıkla iç içe geçen renk bantları veya bölgeleriyle çok renklidir. Kirlilikler, radyasyona maruz kalma ve renk merkezlerindeki boşluklar Florit’in rengini belirler ve harika bir ışık kalitesi sağlar. Kristalleri, Florit olarak adlandırılan “floresan” fenomeni için incelenen ilk örneklerden bazılarıydı ve eser miktarlarda itriyum, seryum, öropiyum veya diğer nadir toprak elementlerinin mineralde kalsiyum ile yer değiştirdiği düşünülüyor. yapısı. Bazı Florit çeşitleri de fosforesan, termolüminesan ve / veya tribolüminesan olabilir.[www.mindat.org] [geology.com] [en.wikipedia.org] [www.controverscial.com] [Fernie, 148]

Florit, dünyanın birçok yerinde, en yaygın olarak hidrotermal aktiviteye maruz kalan ve Kurşun, Çinko, Gümüş, Galena veya Sfalerit gibi metalik cevherleri içeren kayalarda damar dolguları olarak büyük birikintilerde ortaya çıkar. Barit, Kuvars ve Kalsit ile de ilişkili olabilir ve genellikle mermer, granit, doloston ve kireçtaşında birincil veya ikincil bir mineraldir. Başlangıçta Fluorspar veya Fluorospar olarak bilinen Fluorite , esas olarak adını Latin flevesinden alan düşük erime noktasına sahip endüstriyel bir mineraldir.”akış” anlamına gelir ve bunun çelik ve alüminyum ergitme işlemlerinde bir akış olarak kullanılmasını ifade eder. Seramik ve kimya endüstrilerinde florür, flor ve hidroflorik asit kaynağı olarak ve sırlarda, emayelerde ve özel camlarda kullanım için sayısız kullanım alanı vardır. Yüksek kaliteli Florit ayrıca kameralar, mikroskoplar ve teleskoplar için üst sınıf optik lenslerin yapımında kullanılır. “Fluorspar” terimi hala endüstriyel ve kimyasal ticarette yaygın olarak kullanılırken, “Florit” mineralojik, taş ve diğer referanslar için kullanılmaktadır. [www.mindat.org] [geology.com] [en.wikipedia.org] [www.controverscial.com]

Mor Florit’e ek olarak, metafizik özellikleri için aşağıdaki çeşitler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Hepsi, spesifik niteliklerine ek olarak Florit’in genel özelliklerini taşır.

Falorit Taşı Özellikjleri

Falorit Taşı Özellikjleri

Blue Florit , sisteme sakin, rasyonel bir enerji getirir, düzenli, sıralı düşünceleri teşvik eder ve beynin faaliyetlerini amaçlanan bir amaca yöneltmesini sağlar. Üçüncü Göz ve Boğaz Çakralarına göre, iyi düzenlenmiş kayıt tutma için olağanüstü bir tılsımdır ve açık, özlü iletişim becerilerini teşvik eder. Nazik dürüstlüğe, adalet duygusuna ve takıntıları, hayal kırıklıklarını ve hayal kırıklıklarını bırakmaya ilham verir. Mavi Florit, manevi uyanış ve karmik kalıpları yeniden programlamak için ideal bir taştır. Mevcut veya geçmiş yaşamlardan ruh parçalanmasını iyileştirir ve hücresel bellek iyileşmesine yardımcı olur. [Melody En, 295] [Salon En, 151] [Gienger, 39] [Eason, 243]
Mavi John Florit değişim ve kişisel gelişim ruhunu taşır. Kendiliğindenliği uyarır ve bilinmeyenlere, fiziksel seyahatlere ve yeni keşifler ve yeni deneyimler arzusuna cesaret etmesi için cesaretlendirir. Blue John fedakar arayışları teşvik eder, güveni besler ve kişinin iyi kararlar vermesine yardımcı olur. Kendini kötü durumlardan çıkarmak için yararlı bir müttefiktir ve kişinin yaşam tarzında kalıcı değişiklikleri etkilemek için gereken cesareti verebilir. Üçüncü Göz ve Taç Çakraların taşı, derin bir barış ve akıl netliği hissinin yanı sıra, cevapları ve çözümü nerede arayacağınızı bilmede yardım sunar. [Melodi En, 296] [www.crystalrocksandgems.com]
Berrak (Renksiz) Florit , Taç Çakraya uyarıcı bir zihinsel berraklık taşıdır. Aurayı temizler ve enerji verir, zihni ve ruhu uyumlu hale getirir. Bu kristal perspektifte bir değişime izin verir, böylece kişi mücadele ve onu sürdürme ihtiyacıarasındaki farkı fark edebilir. Duygusal kargaşa, suçluluk veya utanç duygularını ve başkalarının baskısını hafifletmeye yardımcı olur. Berrak Florit, diğer taşların enerjilerini arttırır ve kristal iyileştirme düzenleri için mükemmeldir ve tüm çakraları hizalamak için kullanılabilir ve evrensel enerjiyi fiziksel bedene getirir. [Margherita, 498] [Melody, 278] [Salon, 131] [Geinger, 40] [Eason, 139]
Yeşil Florit , çevreden gelen negatif enerjiyi temizlemek için oldukça faydalıdır ve çakralara temizleme, yenileme ve ilkbahar gibi bir tazelik getirir. Yeni fikirlere, özgünlüğe ve hızlı düşünmeye ilham verir. Özellikle Kalp Çakra’ya şifa veren bu mineral, bilinçaltından bilgi getirir ve duygusal bedenin kalbin, hem güncel hem de geçmiş meselelerini anlamasına yardımcı olur. Duygusal travma ve yıpranmış şartlanmanın serbest kalmasını sağlar, birini bağımlılık köleliğinden kurtarır ve daha yüksek bir malın amacına hizmet etmesine izin verir. Zihni kalple uyumlu hale getiren Yeşil Florit, belirli düşüncelerinin, kelimelerinin ve eylemlerinin gerçek amaçlarıyla hizalanmasına yardımcı olur. [Melody, 279] [Salon, 131] [Gienger, 39] [Eason, 293] [Margherita, 499] [Ahsian, 160]
Gökkuşağı Florit , Çok Renkli Florit olarak da adlandırılır, farklı florit tonlarından oluşan birden fazla bant görüntüler. Aurik alanın genel temizliği ve onarımı ve tüm çakraları harekete geçirmek ve enerjilendirmek için idealdir. Kaotik bir zihni sakinleştirir ve özgür düşünmeyi, esnekliği ve seçim özgürlüğünü teşvik eder. Kişinin fikirlerini ve ihtiyaçlarını güvenle sözlü olarak ifade etmesine ve mutluluğunu başkalarının eline bırakmayarak kendi kendine yeterliliği benimsemesine izin verir. Bu mineralle meditasyon, bir ilişkinin gerçekliğini ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir ve bastırılmış duyguları serbest bırakmak ve yaşam değişikliklerini kolaylaştırmak için harikadır. Rainbow Fluorite, “Indigo Children” ın bu boyutta sadelik, güvenlik ve sevgi yaşaması için mükemmel bir tılsımdır ve alternatif gerçekliklere erişmek ve onları dolaşmak için harika bir kristaldir. Ayrıca eterik kordları çıkarmak ve psişik saldırılara karşı korunmak için de kullanılabilir. [Simmons, 159] [Gienger, 39] [Melody En, 298] [www.spiritofisis.org]
Altın Florit olarak da adlandırılan Sarı Florit ,birlik, akıl ve yaratıcılığın bir kristalidir. İnsanın hayal gücünü ve becerikliliğini arttırırken, anlayışı, mantığı ve entelektüel yeteneği arttırır. Solar Pleksus Çakrasını uyaran bu mineral, iradeyi zihinle hizalar, kişinin fikirlerini ve hedeflerini eylem ve niyet yoluyla gerçeğe getirebilmesini sağlar. Sarı Florit, grup enerjisini dengelemek, işbirlikçi bir ruh ve ortak bir yarar için birlikte çalışmaya istekli olmak için de faydalıdır. Hayata olumlu bir bakış açısı getirir ve var olan her şey arasındaki ve arasındaki sevginin bağ yapısını gösterir. [Melody En, 298] [Simmons, 159] [Ahsian, 160] [Salon, 131] [Gienger, 40]
İtriyum Florit , aynı zamanda Yttrofluorite , mineral yapısında Kalsiyum iyonlarının yerini alarak nadir toprak elementi Yttrium’un önemli miktarda çeşitli kütlelerinde büyük ve granüler formda meydana gelir. Diğer Florit çeşitlerinin mükemmel bir şekilde yarılmasından yoksundur ve düzensizliği düzelten enerjileri yaymaz; ancak geriye kalan tüm niteliklere sahiptir. Zenginlik ve bolluğu çekmek, zihinsel keskinliği arttırmak ve düşüncelerini ve fikirlerini tezahür ettirmeye teşvik etmekle bilinir. Hizmet odaklı faaliyetler için mükemmel bir taştır ve sessizliğin en iyisi olduğunda sessiz kalmasına yardımcı olmak ve bunu daha da yapacaksa oldukça sözlü olmak için özellikle yararlıdır. [www.mindat.org] [Melody En, 299] [Salon, 131]

elmas kullanırMor Florit Kullanımları ve Amaçları
Fluorite’i zihinsel sisi, karışıklığı veya çelişkili fikirleri temizlemek ya da endişeli düşünceleri ve endişeleri susturmak için kullanın. Herhangi bir düzensizliğin üstesinden gelmek için idealdir ve düşünce ve konsantrasyonu arttırmak için mükemmeldir. Mükemmel bir çalışma ve öğrenme aracı olan Florit, yeni bilgilerin emilmesine yardımcı olur ve ezber ve tutmayı geliştirir. Düzenli olarak kullanıldığında, zekayı besler ve hatta IQ’yu yükselttiğine inanılır [Melody En, 294] [Raphaell, 107] [Ahsian, 159] [Salon, 129] [Megemont, 84]

Florit kümeleri özellikle modern teknolojilerle çalışmaya elverişlidir. Frekansları bilgisayar ve elektronik ile uyumludur ve çevresel stresi ve elektromanyetik alanlardan gelen negatif enerjileri çeker. Çalışma alanlarındaki, laboratuvarlardaki veya çalışma yerlerindeki varlığı, zihnin odaklanmış, organize ve açık kalmasına yardımcı olur. Analistler, muhasebeciler, bilim adamları, mühendisler, araştırmacılar, işlemciler, programcılar veya tasarımcılar için dikkate değer tılsımlardır. Zihni sakin ve üretken tutmak için baskı altında çalışan veya hayatı hızlı bir şekilde yaşayan herkese yarar sağlarlar. [Raphaell, 109-110] [Megemont, 84] [Lembo, 151] [Salon, 129]

Florit enerjilere, fikirlere ve kavramlara şekil ve yapı kazandırır, yaratıcılığı harekete geçirir ve zihni yeni olasılıklara açar. “Rüya kristalleri” olarak Mor Florit zihni korur ve korku veya rahatsızlık duymadan keşfetmek, seyahat etmek ve genişlemek için gece ruhunu özgürleştirmek için harikadır. Gece terörünü ve uyku felçlerini iyileştirmek ve istenmeyen vücut yolculuklarını önlemek için yastığın altına bir tane yerleştirin. [Melody En, 294] [Ahsian, 159] [Megemont, 84] [101 Hall, 90] Florit melekler, küreler ve yumurtalar yumuşak enerji sağlar ve dünyamız ile melek alemleri arasındaki engelleri yıkar. [Eason, 139]

Mor Florit, dokunulmasından veya incelenmesinden rahatsız olanlar için oldukça terapötiktir. Tartım seçenekleri sırasında sakin ve kalan objektif tutmak için tıbbi testler sırasında almak veya giymek için harika bir kristal. [Eason, 210]

Florit, yapıyı günlük yaşama dahil ederek ve Pilates, yoga, koşu veya kas eğitimi gibi fiziksel aktiviteler için güç ve dayanıklılık kazandırarak bir sağlık veya fitness planında disiplini korumak için mükemmel bir “odak taşı” dır. Aynı zamanda denge ve koordinasyona yardımcı olur. [Lembo, 151] [Salon, 129]

b

MOR FLORİT KÜBİK SPHALERİT OLUŞUMU KOLEKSİYON MİNAREL

DOĞAL KAYALAR
MOR FLORİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 295 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • FLORİT KÜBİK SPHELERİT
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİİL
 • ÖZEL PLASTİK STANDLI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Florit, sadece kuvarsdan sonra, mücevher ve mineral toplayıcıları arasında dünyanın en popüler minerallerinden biri olarak kabul edilir. Parlak renkleri çeşitliliği nedeniyle genellikle ‘ dünyanın en renkli minerali ‘ olarak adlandırılır . Florit ilk olarak 1530’da tanımlanmıştır ve başlangıçta ‘fluorspar’ olarak adlandırılmıştır. Mineral, alüminyum ve çelik işleme için bir akış olarak etkinliği nedeniyle güçlü bir şekilde not edildi. Bugün, ‘fluorspar’ terimi esas olarak floritin endüstriyel ve kimyasal formu için kullanılırken, ‘florit’ mücevher ve mineral için referans olarak kullanılan

MOR FLORİT

MOR FLORİT

terimdir.

Florit Floresans
1852’de ‘ floresans fenomeniçalışılan ilk flüoresan minerallerinden biri olduğundan, florit adını almıştır. Flor elementi, floritin adını almıştır. Flor, florürün kimyasal iyonunda önemli bir elementtir. Florit, ultraviyole UV ışığı altında sıklıkla floresandır. Floresanın kristal kafes içindeki itriyum veya diğer organik madde türlerinin safsızlıklarından kaynaklandığı düşünülmektedir. Bir florit numunesi floresan olduğunda yayılan görünür ışığın rengi, örneğin toplandığı yere büyük ölçüde bağımlı görünmektedir. Floritin floresan renkleri son derece değişkendir, ancak tipik renk mavidir; diğer floresan renkler sarı, yeşil, kırmızı, beyaz ve mor renklerdir. Bazı numuneler, uzun ve kısa dalga UV ışığı altında farklı renkleri aynı anda sergileme etkisine sahiptir.

Florit Kristal Alışkanlıkları
Florit, daima iyi biçimlendirilmiş temiz kristaller üreten birkaç farklı kristal alışkanlığına sahiptir. Küp, en çok tanınan florit alışkanlığıdır, onu ikincisi oktahedron izlemektedir. Oktahedral kristalin küpten daha yüksek sıcaklıklarda oluştuğuna inanılmaktadır. Florit mükemmel oktahedral yarılmaya sahiptir, yani yarıldığında mükemmel bir oktahedron veya elmas şekli üretebilir. Cleaved oktahedronlar tüm dünyadaki kaya dükkanlarında popülerken, doğal cleaved oktahedronları bulmak çok daha zordur.
Florit Tayini Başa dönüş
Floritin birçok renk varyasyonu nedeniyle, çeşitli değerli taşlara benzeyebilir; bununla birlikte, nispeten düşük sertlik seviyesi ile kolayca ayırt edilebilir. Bazı karışıklık olasılıkları kalsiti içerir , ancak kalsit biraz daha yumuşaktır ve farklı bir kristal formuna sahiptir. Kuvars çok daha serttir ve floritin bölünmesinden yoksundur, apatit ise biraz daha serttir ve farklı bir kristal formuna sahiptir. Floritin bir diğer ayırt edici özelliği, termolüminesans özelliğidir; ısıtıldığında parlama yeteneği. ‘Klorophane’ olarak bilinen bir çeşit florit, bunu iyi gösterir ve elde tutulduğunda bile termolüminesans gösterebilir. Termolüminesans yeşil ila mavi-yeşildir.

Florit Kaynağı ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Florit yatakları dünyanın birçok yerinde bulunur. En önemli buluntulardan bazıları Arjantin, Avusturya, Kanada, Çin, İngiltere, Fransa, Almanya, Meksika, Fas, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İspanya, İsviçre ve ABD’de bulunmaktadır.

Benzersiz ‘kloropan florit’ çeşidi Virginia Court House, Virginia’da çok sınırlı miktarlarda bulunur; Franklin, New Jersey; ABD, Arizona’daki Bluebird Madeni; Gilgit, Pakistan; Mont Saint-Hilaire, Quebec, Kanada ve Rusya’nın Ural Dağları’ndaki Nerchinsk’te.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE İLERİ SEVİYE KOLEKSİYON GEM PARÇASI MOR FLORİT KUBİK SPHALERİT OLUŞUMU MATRİKS KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;EŞŞİZ BİR KOLEKSİYON PARÇASIDIR…

BOYUT 7 X 5 X 5 CM AĞIRLIK 295 GR

MOR FLORİT KÜBİK SPHALERİT

MOR FLORİT KÜBİK SPHALERİT

‘Mavi John’ olarak bilinen mor-mavi ve beyaz şeritli florit, Derbyshire, İngiltere’deki Castleton’dan çıkarılmaktadır. Taş ve süs amaçlı kullanım için her yıl sadece çok az miktarda Blue John çıkarılmaktadır.

Çin son zamanlarda ‘Blue John’ floritine benzer renk ve bantlara sahip bir tür florit kaynağı haline geldi.

Florit Alış ve Florit Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Florit Rengi
Florit renksizden siyaha kadar çeşitli renklerde oluşur. Hallmark florit rengi mor, diğer popüler renkler mavi, yeşil ve sarıdır. Daha nadir renkler arasında renksiz, pembe, kahverengi, siyah ve kırmızımsı-turuncu bulunur. Daha önce belirtilen renkler arasında ara pasteller de mümkündür. Çoğu florit tek bir renktir, ancak floritin önemli bir yüzdesi bantlarda veya bölgelerde düzenlenmiş birden fazla renk sergiler.

Florit Berraklığı ve Parlaklığı
Florit çekici bir camsı parlaklığa sahiptir ve mücevher kalitesinde örnekler gözle görülebilecek inklüzyonlardan arındırılmalıdır. Gem dereceli florit tipik olarak mükemmel şeffaflıkla ortaya çıkarken, düşük dereceli, endüstriyel ve ticari kullanım florit genellikle yarı saydamdır.

Florit Kesim ve Şekil
Çoğu florit değerli taşlar, koyu renkli taşlardan kesilir, ancak daha az yoğun renkli malzemelerden de kesilebilir. Florit tipik olarak yalnızca toplayıcılar veya teşhir amaçlı olarak değerli taş olarak tanımlanmıştır. En yaygın şekiller geleneksel ovaller, mermiler ve minderlerdir, ancak daha ince şekiller bulunabilir. Çok renkli ve şeritli florit genellikle cabochons olarak şekillendirilir ve cilalanır. Toplanan birçok florit taşı işlenmemiş ve kristal formunda işlem görmüştür. Florit çip yapma eğilimindedir ve yumuşaklığı nedeniyle değerli taşlar çok dikkatli bir şekilde kesilmelidir.

Florit Tedavisi
Florit tipik olarak arttırılmamıştır. Bununla birlikte, bazı materyaller ilginç neon renkler oluşturmak için ışınlama gama ışınları yoluyla arttırılmış olabilir. Sentezlenmiş florit ayrıca çeşitli renklerde mevcuttur.

Florit Gemolojik Özellikleri:Başa dönüş
Kimyasal formül: CaF2 – Kalsiyum florür
Kristal yapı: (Kübik) Küpler, oktahedra
Renk: Renksiz ve tüm renkler
Sertlik: Mohs ölçeğinde 4
Kırılma indisi: 1,434
Yoğunluk: 3.00 – 3.25
dilinim: Mükemmel
Şeffaflık: Şeffaftan yarı saydam
Çift Kırılma veya Çift Kırılma: Yok
Parlaklık: cam
floresan: Kuvvetli; Mavi menekşe
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Florit: Florit ve Benzer Değerli Taş ÇeşitleriBaşa dönüş
Apatit Değerli Taşlar
Doğal Apatit
Belirli renkler veya desenler gösterebilen veya çok spesifik jeolojik bölgelerde veya koşullarda oluşmuş olabilen florit numuneleri için birkaç resmi olmayan ticari ad vardır.

Daha popüler ve iyi bilinen florit çeşitlerinden bazıları şunlardır:

Antozonit – Kırıldığı veya parçalandığı zaman tuhaf bir koku veren florit .

Mavi John – Derbyshire, İngiltere’den bantlı mor ve beyaz bir florit çeşididir.

Kloropan – Isıtıldığında parlak yeşil ila mavi-yeşil ışık yayabilecek termolüminesan bir florit çeşididir.

Yttrocerite – Seryum ve itriyum elemanlarının kimyasal yapıdaki kalsiyumun kısmen yerini aldığı florit .

İtroflorit – İtriyum elemanlarının kimyasal yapıdaki kalsiyumun kısmen yerini aldığı florit .

Mor Florit Taşı

Mor Florit Taşı

Diğer Benzer Mineraller
Apatit, kalsit, pirit , halit ve kuvars

Florit Mitolojisi, Metafizik ve Kristal İyileştirme Özellikleri Başa dönüş
Daha az bilinen bir taş olarak florit, dünyadaki en renkli mineral olarak bilinmekten çok fazla şöhret veya efsane kazanmamıştır. Latince ‘akışa’ fiilinden türetilen ‘florit’ kelimesi, floritin çelik ve alüminyum işlemede bir akış olarak kullanılmasını ifade eder. Başlangıçta madenciler tarafından ‘fluorspar’ olarak adlandırıldı ve hala bugüne kadar fluorspar olarak adlandırılıyor. Florit, florlu su için bir flor kaynağı olarak da kullanılır. Birçok insan floritin vücut üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğuna inanır. On sekizinci yüzyıl boyunca toz haline getirilmiş ve böbrek hastalığını tedavi etmek için su ile karıştırılmıştır. Eski Romalılar, floritten oyulmuş gemilerden alkollü içki içmenin, mor ametiste bağlı inançlara benzer şekilde sarhoşluğu önlemeye yardımcı olacağına inanıyordu .

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Güçleri ve Özellikleri teyit edilmiş tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd’nin tek görüşü değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect, herhangi bir iyileşme veya astrolojik doğum taşı gücü iddialarını veya ifadelerini garanti etmez ve hiçbir koşulda yükümlü tutulamaz.
Florit Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Floritin çok düşük sertliği ve mükemmel bölünmesi nedeniyle, ana taş mücevherleri için kullanılmaz ve genellikle sadece taş ve mineral toplayıcıları için kesilir. Bununla birlikte, daha yumuşak bir koleksiyoncu taşı olmasına rağmen , florit, kolye, broş veya küpeler gibi korunan takılar için hala oldukça uygundur. Çok renkli şeritli florit boncuklar bazen bileziklerde kullanılır, ancak florit giyerken her zaman dikkatli olunmalıdır.

Oldukça büyük florit değerli taşlar çok uygun fiyatlarla bulunabilir. Tipik olarak şeritli ve çok renkli florit cabochons olarak şekillendirilir ve cilalanır. Farklı mor-mavi ve beyaz şeritli ‘Blue John’ florit çeşidi genellikle süs oymaları için kullanılır ve bir zamanlar kadeh yapımında popülerdi.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut / ağırlık oranına göre değişir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Florit Değerli Taş Takı Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizlemeFlorit değerli taşlar çoğu değerli taş ile karşılaştırıldığında oldukça kırılgandır ve kuvarsdan çok daha yumuşak olduklarından, sadece tozun silinmesi sonuçta cilalarını kaybetmelerine ve yüzey çizikleri geliştirmelerine neden olabilir. Florit taşlarının bakımı değerli opalinkiyle karşılaştırılabilir. Egzersiz veya spor veya ev işleri gibi güçlü fiziksel aktivitelerle uğraşırken florit takılar takmaktan kaçının. Florit temizlerken, sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Sabunlu kalıntıyı gidermek için iyice duruladığınızdan emin olun.

Florit Taşı Özellikleri

Florit Taşı Özellikleri

Çoğu renkli taşta olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve vapurlardan kaçının. Çamaşır suyu ve diğer sert kimyasalları kullanmaktan kaçının. Florit saklarken, yumuşak bir beze sarın veya kumaş kaplı bir kutuya yerleştirin. Floriti her zaman diğer değerli taş ve değerli taş takılarından ayrı olarak saklayın.Florit, mineraloglar ve metafizik şifacılar tarafından sevilen, dünyada en çok toplanan ve aranan kristallerden biridir. Dikkat çekici küpleri zaman zaman, inanmak için neredeyse mükemmel, matris kayadaki sihirli hazine veya minyatürde fütüristik bir şehir gibi küp üzerinde sıkıca istiflenmiş küp gibi ortaya çıkıyor. Florit, doğanın olağanüstü bir yaratımıdır, güzel ve aydınlık, yumuşak ve camsı, genellikle canlı renklidir, içsel bir düzen ve mükemmellik yapısı ile başka hiçbir kristal gibi insan aklıyla rezonansa girer. Kaosa düzen veren sakin, istikrarlı bir frekans taşır ve dağınık ve uyumsuz enerjileri uyum ve uyuma dönüştürür. Florit, ruhsallığı ve düşünceyi, odaklanmayı ve konsantrasyonu destekler ve hayatının her alanında dengeyi destekler.

“Dahi Taşı” olarak bilinen Florit, yetenek ve anlayışı artıran, yeni bilgilerin emilimini sağlayan ve karmaşık konularda bir işe yardımcı olan en yüksek zihinsel başarı durumunu temsil eder. Enerjisi, her iki yarıküreyi de dengede uyumlu bir şekilde çalışmaya teşvik ettiği için daha fazla yaşam gücü ( prana ) çekerek beyin hücrelerinin elektrik yükünü uyarır . Bilinci genişleterek, zihni daha büyük zihinsel, ruhsal ve psişik farkındalığa doğru ilerletir. Yaratıcılığı harekete geçirir ve keşif için sınırsız sayıda yol sunar. Florit birçok renk çeşidinde oluşur ve her biri yeteneklerini farklı şekillerde gösterirken, hepsi zihinsel bedene, beyne ve enerjik varlık seviyelerine hizmet eder. [Melody En, 294] [Raphaell, 107] [Ahsian, 159-160] [Megemont, 84] [Lembo, 151]

Mor (Menekşe) Florit , Ruh ile bağlantı kuran zihnin adanmışlık yönlerine adanmış Floritlerin en huzur verenidir. Zihni arındırır ve zihinsel keskinliği geliştirir, zihinsel süreçler ve kişinin nasıl düşündüğü hakkında mantıklı ve bilinçli bir farkındalık getirmek için Üçüncü Göz Çakrasını uyarır. Odaklanmış meditasyon için mükemmel bir kristaldir ve kişinin sezgisel ve psişik yeteneklerini artırır. Mor Florit, kullanıldıkça daha fazla koruyucu olduğu düşünülen bir koruma taşıdır ve kötü ruhlardan ve kötü rüyalardan birini savunan ideal bir “Rüya Kristali” dir. Stres, manevi rahatsızlık ve fiziksel tıkanmaları hafifleten hafif vücut boyunca muhteşem bir enerji yayar. [Melody, 279] [Salon, 131] [Margherita, 498] [Eason, 210] [Simmons, 159]

Florit kalsiyum florürden oluşur ve Halide ailesinin bir üyesidir. Vitröz bir parlaklık ile yarı saydamdır ve iyi oluşturulmuş izometrik küpler, nodüller, kümeler veya büyük formda kristalleşir. Dört yöne mükemmel bölünme gösteren tek yaygın mineraldir, tüm kristallere nüfuz eden ince gravürler olarak açık taşlarda çıplak gözle görülebilen bir özelliktir. Bu bölünme sıklıkla mükemmel oktahedronlar ve daha nadiren dodekahedronlar ve bir küpün diğerine girip çıktığı gibi penetrasyon ikizleri de dahil olmak üzere diğer karmaşık formlar üretir. Flüorit olduğunuMohs Sertlik Ölçeğinde dört sertlik için referans mineral, bir mücevher olarak günlük kullanım için çok yumuşak hale getirir, ancak harika yönlü taşlara oyulur ve koleksiyoncu örnekleri olarak satılır veya darbeye veya aşınmaya tabi olmayan mücevherlerde kullanılır. [www.mindat.org] [geology.com] [en.wikipedia.org] [www.controverscial.com]

“Dünyadaki en renkli mineral” olarak nitelendirilen florit, genellikle mor, yeşil, sarı, mavi ve saf formda çok çeşitli tonlarda oluşur – renksiz, pembe, kırmızı, beyaz, kahverengi ve siyah örnekleri de meydana gelir. Sıklıkla iç içe geçen renk bantları veya bölgeleriyle çok renklidir. Kirlilikler, radyasyona maruz kalma ve renk merkezlerindeki boşluklar Florit’in rengini belirler ve harika bir ışık kalitesi sağlar. Kristalleri, Florit olarak adlandırılan “floresan” fenomeni için incelenen ilk örneklerden bazılarıydı ve eser miktarlarda itriyum, seryum, öropiyum veya diğer nadir toprak elementlerinin mineralde kalsiyum ile yer değiştirdiği düşünülüyor. yapısı. Bazı Florit çeşitleri de fosforesan, termolüminesan ve / veya tribolüminesan olabilir.[www.mindat.org] [geology.com] [en.wikipedia.org] [www.controverscial.com] [Fernie, 148]

Florit, dünyanın birçok yerinde, en yaygın olarak hidrotermal aktiviteye maruz kalan ve Kurşun, Çinko, Gümüş, Galena veya Sfalerit gibi metalik cevherleri içeren kayalarda damar dolguları olarak büyük birikintilerde ortaya çıkar. Barit, Kuvars ve Kalsit ile de ilişkili olabilir ve genellikle mermer, granit, doloston ve kireçtaşında birincil veya ikincil bir mineraldir. Başlangıçta Fluorspar veya Fluorospar olarak bilinen Fluorite , esas olarak adını Latin flevesinden alan düşük erime noktasına sahip endüstriyel bir mineraldir.”akış” anlamına gelir ve bunun çelik ve alüminyum ergitme işlemlerinde bir akış olarak kullanılmasını ifade eder. Seramik ve kimya endüstrilerinde florür, flor ve hidroflorik asit kaynağı olarak ve sırlarda, emayelerde ve özel camlarda kullanım için sayısız kullanım alanı vardır. Yüksek kaliteli Florit ayrıca kameralar, mikroskoplar ve teleskoplar için üst sınıf optik lenslerin yapımında kullanılır. “Fluorspar” terimi hala endüstriyel ve kimyasal ticarette yaygın olarak kullanılırken, “Florit” mineralojik, taş ve diğer referanslar için kullanılmaktadır. [www.mindat.org] [geology.com] [en.wikipedia.org] [www.controverscial.com]

Mor Florit’e ek olarak, metafizik özellikleri için aşağıdaki çeşitler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Hepsi, spesifik niteliklerine ek olarak Florit’in genel özelliklerini taşır.

Falorit Taşı Özellikjleri

Falorit Taşı Özellikjleri

Blue Florit , sisteme sakin, rasyonel bir enerji getirir, düzenli, sıralı düşünceleri teşvik eder ve beynin faaliyetlerini amaçlanan bir amaca yöneltmesini sağlar. Üçüncü Göz ve Boğaz Çakralarına göre, iyi düzenlenmiş kayıt tutma için olağanüstü bir tılsımdır ve açık, özlü iletişim becerilerini teşvik eder. Nazik dürüstlüğe, adalet duygusuna ve takıntıları, hayal kırıklıklarını ve hayal kırıklıklarını bırakmaya ilham verir. Mavi Florit, manevi uyanış ve karmik kalıpları yeniden programlamak için ideal bir taştır. Mevcut veya geçmiş yaşamlardan ruh parçalanmasını iyileştirir ve hücresel bellek iyileşmesine yardımcı olur. [Melody En, 295] [Salon En, 151] [Gienger, 39] [Eason, 243]
Mavi John Florit değişim ve kişisel gelişim ruhunu taşır. Kendiliğindenliği uyarır ve bilinmeyenlere, fiziksel seyahatlere ve yeni keşifler ve yeni deneyimler arzusuna cesaret etmesi için cesaretlendirir. Blue John fedakar arayışları teşvik eder, güveni besler ve kişinin iyi kararlar vermesine yardımcı olur. Kendini kötü durumlardan çıkarmak için yararlı bir müttefiktir ve kişinin yaşam tarzında kalıcı değişiklikleri etkilemek için gereken cesareti verebilir. Üçüncü Göz ve Taç Çakraların taşı, derin bir barış ve akıl netliği hissinin yanı sıra, cevapları ve çözümü nerede arayacağınızı bilmede yardım sunar. [Melodi En, 296] [www.crystalrocksandgems.com]
Berrak (Renksiz) Florit , Taç Çakraya uyarıcı bir zihinsel berraklık taşıdır. Aurayı temizler ve enerji verir, zihni ve ruhu uyumlu hale getirir. Bu kristal perspektifte bir değişime izin verir, böylece kişi mücadele ve onu sürdürme ihtiyacıarasındaki farkı fark edebilir. Duygusal kargaşa, suçluluk veya utanç duygularını ve başkalarının baskısını hafifletmeye yardımcı olur. Berrak Florit, diğer taşların enerjilerini arttırır ve kristal iyileştirme düzenleri için mükemmeldir ve tüm çakraları hizalamak için kullanılabilir ve evrensel enerjiyi fiziksel bedene getirir. [Margherita, 498] [Melody, 278] [Salon, 131] [Geinger, 40] [Eason, 139]
Yeşil Florit , çevreden gelen negatif enerjiyi temizlemek için oldukça faydalıdır ve çakralara temizleme, yenileme ve ilkbahar gibi bir tazelik getirir. Yeni fikirlere, özgünlüğe ve hızlı düşünmeye ilham verir. Özellikle Kalp Çakra’ya şifa veren bu mineral, bilinçaltından bilgi getirir ve duygusal bedenin kalbin, hem güncel hem de geçmiş meselelerini anlamasına yardımcı olur. Duygusal travma ve yıpranmış şartlanmanın serbest kalmasını sağlar, birini bağımlılık köleliğinden kurtarır ve daha yüksek bir malın amacına hizmet etmesine izin verir. Zihni kalple uyumlu hale getiren Yeşil Florit, belirli düşüncelerinin, kelimelerinin ve eylemlerinin gerçek amaçlarıyla hizalanmasına yardımcı olur. [Melody, 279] [Salon, 131] [Gienger, 39] [Eason, 293] [Margherita, 499] [Ahsian, 160]
Gökkuşağı Florit , Çok Renkli Florit olarak da adlandırılır, farklı florit tonlarından oluşan birden fazla bant görüntüler. Aurik alanın genel temizliği ve onarımı ve tüm çakraları harekete geçirmek ve enerjilendirmek için idealdir. Kaotik bir zihni sakinleştirir ve özgür düşünmeyi, esnekliği ve seçim özgürlüğünü teşvik eder. Kişinin fikirlerini ve ihtiyaçlarını güvenle sözlü olarak ifade etmesine ve mutluluğunu başkalarının eline bırakmayarak kendi kendine yeterliliği benimsemesine izin verir. Bu mineralle meditasyon, bir ilişkinin gerçekliğini ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir ve bastırılmış duyguları serbest bırakmak ve yaşam değişikliklerini kolaylaştırmak için harikadır. Rainbow Fluorite, “Indigo Children” ın bu boyutta sadelik, güvenlik ve sevgi yaşaması için mükemmel bir tılsımdır ve alternatif gerçekliklere erişmek ve onları dolaşmak için harika bir kristaldir. Ayrıca eterik kordları çıkarmak ve psişik saldırılara karşı korunmak için de kullanılabilir. [Simmons, 159] [Gienger, 39] [Melody En, 298] [www.spiritofisis.org]
Altın Florit olarak da adlandırılan Sarı Florit ,birlik, akıl ve yaratıcılığın bir kristalidir. İnsanın hayal gücünü ve becerikliliğini arttırırken, anlayışı, mantığı ve entelektüel yeteneği arttırır. Solar Pleksus Çakrasını uyaran bu mineral, iradeyi zihinle hizalar, kişinin fikirlerini ve hedeflerini eylem ve niyet yoluyla gerçeğe getirebilmesini sağlar. Sarı Florit, grup enerjisini dengelemek, işbirlikçi bir ruh ve ortak bir yarar için birlikte çalışmaya istekli olmak için de faydalıdır. Hayata olumlu bir bakış açısı getirir ve var olan her şey arasındaki ve arasındaki sevginin bağ yapısını gösterir. [Melody En, 298] [Simmons, 159] [Ahsian, 160] [Salon, 131] [Gienger, 40]
İtriyum Florit , aynı zamanda Yttrofluorite , mineral yapısında Kalsiyum iyonlarının yerini alarak nadir toprak elementi Yttrium’un önemli miktarda çeşitli kütlelerinde büyük ve granüler formda meydana gelir. Diğer Florit çeşitlerinin mükemmel bir şekilde yarılmasından yoksundur ve düzensizliği düzelten enerjileri yaymaz; ancak geriye kalan tüm niteliklere sahiptir. Zenginlik ve bolluğu çekmek, zihinsel keskinliği arttırmak ve düşüncelerini ve fikirlerini tezahür ettirmeye teşvik etmekle bilinir. Hizmet odaklı faaliyetler için mükemmel bir taştır ve sessizliğin en iyisi olduğunda sessiz kalmasına yardımcı olmak ve bunu daha da yapacaksa oldukça sözlü olmak için özellikle yararlıdır. [www.mindat.org] [Melody En, 299] [Salon, 131]

elmas kullanırMor Florit Kullanımları ve Amaçları
Fluorite’i zihinsel sisi, karışıklığı veya çelişkili fikirleri temizlemek ya da endişeli düşünceleri ve endişeleri susturmak için kullanın. Herhangi bir düzensizliğin üstesinden gelmek için idealdir ve düşünce ve konsantrasyonu arttırmak için mükemmeldir. Mükemmel bir çalışma ve öğrenme aracı olan Florit, yeni bilgilerin emilmesine yardımcı olur ve ezber ve tutmayı geliştirir. Düzenli olarak kullanıldığında, zekayı besler ve hatta IQ’yu yükselttiğine inanılır [Melody En, 294] [Raphaell, 107] [Ahsian, 159] [Salon, 129] [Megemont, 84]

Florit kümeleri özellikle modern teknolojilerle çalışmaya elverişlidir. Frekansları bilgisayar ve elektronik ile uyumludur ve çevresel stresi ve elektromanyetik alanlardan gelen negatif enerjileri çeker. Çalışma alanlarındaki, laboratuvarlardaki veya çalışma yerlerindeki varlığı, zihnin odaklanmış, organize ve açık kalmasına yardımcı olur. Analistler, muhasebeciler, bilim adamları, mühendisler, araştırmacılar, işlemciler, programcılar veya tasarımcılar için dikkate değer tılsımlardır. Zihni sakin ve üretken tutmak için baskı altında çalışan veya hayatı hızlı bir şekilde yaşayan herkese yarar sağlarlar. [Raphaell, 109-110] [Megemont, 84] [Lembo, 151] [Salon, 129]

Florit enerjilere, fikirlere ve kavramlara şekil ve yapı kazandırır, yaratıcılığı harekete geçirir ve zihni yeni olasılıklara açar. “Rüya kristalleri” olarak Mor Florit zihni korur ve korku veya rahatsızlık duymadan keşfetmek, seyahat etmek ve genişlemek için gece ruhunu özgürleştirmek için harikadır. Gece terörünü ve uyku felçlerini iyileştirmek ve istenmeyen vücut yolculuklarını önlemek için yastığın altına bir tane yerleştirin. [Melody En, 294] [Ahsian, 159] [Megemont, 84] [101 Hall, 90] Florit melekler, küreler ve yumurtalar yumuşak enerji sağlar ve dünyamız ile melek alemleri arasındaki engelleri yıkar. [Eason, 139]

Mor Florit, dokunulmasından veya incelenmesinden rahatsız olanlar için oldukça terapötiktir. Tartım seçenekleri sırasında sakin ve kalan objektif tutmak için tıbbi testler sırasında almak veya giymek için harika bir kristal. [Eason, 210]

Florit, yapıyı günlük yaşama dahil ederek ve Pilates, yoga, koşu veya kas eğitimi gibi fiziksel aktiviteler için güç ve dayanıklılık kazandırarak bir sağlık veya fitness planında disiplini korumak için mükemmel bir “odak taşı” dır. Aynı zamanda denge ve koordinasyona yardımcı olur. [Lembo, 151] [Salon, 129]

b