OTANT�K TA�

NİŞABUR FİRUZE TAŞI YÜZÜK (A+++ KALİTE)

OTANTİK YÜZÜKLER
Nişabur Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 12.74 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÖK MAVİSİ
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

“Turkuaz” Adlandırması  neden bu kadar adlandırıldığını rasgele birine sorun. Çoğu sana bir aptal gibi bakacak ve

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Doğal Firuze Taşı Yüzük

turkuazın (mücevher) turkuazın (rengin) adını verdiğini bildiriyor! Çoğu kişi renk adının önce geldiğini ve taşa uygulandığını düşünüyor gibi görünüyor.

Öyle değil! Turkuaz, Türk Taşı anlamına gelen bir Fransız terimidir. “Pierre” terimi “taş” olarak geçen Fransız tabiri pierre turquoise’dan gelir. Bu yanlış anlaşılacağı üzere turkuaz Türkiye’den geldi. Türkiye’de turkuaz çok fazla iken, satın alınan ve satılan öğeler büyük olasılıkla İran’da veya Sina Yarımadasında ortaya çıktı. İlk önce Avrupa’ya gelen turkuaz, muhtemelen Venedikli tüccarlar tarafından Türk pazarlarında elde edildi. “Turkuaz” bu nedenle yanlış isimlendiricidir.

Zamanla, “turkuaz”, yüksek kaliteli turkuaz renkte sergilenen bir mavi tonunu belirtmek için kullanılmaya başlandı. Aslında, web sitelerini tasarlarsanız, kullandığınız tarayıcılar şu an “turkuaz” ı yazı tipleri, arka plan renkleri ve benzerleri için bir renk komutu olarak tanıyacaktır. Eğer bir safçı iseniz renk kodu şudur: Hex = {40, E0, D0}, bu renk üretir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL A+++ KALİTE GÖK MAVİSİ 37.45 CRT İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI (TURKUAZ) ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Turquoise “turkuaz” haline gelmeden önce, diğer adlarla dünyada takdir edildi. Gubelin (1966) ve Pearl (1976), çeşitli ismi toplayarak ve listeleyerek mükemmel bir hizmet yaptı. İşte kısmi bir liste:

Agafit: İran’dan Turkuaz (modern gün İran).

Amerikan Turkuaz: Soluk mavi, gözenekli turkuaz. Coğrafik kaynağına bakılmaksızın bu tür turkuazlara uygulanır.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Aztek taş: Birçok minerallere uygulanan genel bir terim, yeşil tonlarla turkuaz da dahil.

Cobweb turkuaz matrisi: Güçlü bir örümcek ağı benzeri matrise sahip turkuaz.

Yumurta kabuğu turkuazı: Kırmızı görünen matrisli turkuaz.

Mısır turkuazı: Turkuaz, zayıf bir mavi renk veya sarı-yeşil gölgelenme nedeniyle daha az arzu edildiği düşünülüyor. Ter, taşın coğrafi kaynağı için endişe olmadan kullanılır.

Meksika turkuaz: “Amerikan turkuaz” kelimesinin eşanlamı.

İran turkuaz: Şimdi İran olarak bilinen bölgeden istisnai, açık mavi turkuaz. Daha yakın bir tarihte, “İran turkuaz” taşın kökenine bakılmaksızın kaliteli bir derece olarak kullanılmaktadır.

Kaya turkuazı: Turkuaz ve / veya diğer mineralleri içeren kaya.

Turkuaz nuggets: Bir bardakta parlatılmış çakıl taşları.

Beyaz manda taşı: Aluma Fosfat, teknik olarak bir turkuaz değil, ama güzel ve genellikle böyle pazarlanmaktadır. Nevada’da sadece bir madende buldum.Turkuvazın tarihi uzun ve hikaye. Eski medeniyetlerden günümüze kadar turkuaz geçmişi bu taşın popülerliğinde önemli bir rol oynamıştır.

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden biri, tarihçilerin taşı 2000 yıldan fazla mayınlı olduğuna inandığı Persia’dır. Bu bölgeden gelen turkuaz taşlar saf, robin’in yumurta mavisi rengiyle biliniyor.

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Erken Persler, turkuazın güzel mavi rengi nedeniyle gökyüzünü temsil ettiğini ve sarayların ve ibadet yerlerinin kubbelerini örtmek için kullanıldığına inanıyordu. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh’in bölgedeki bilinen en eski mayın olduğu düşünülüyor.

Arkeologlar, Eski Mısırlıların saray el-Khadim’i turkuaz taşlar için çıkarmış olduğuna inanıyorlar. Tarih boyunca pek çok turkuaz kullanılmış ve maneviyat ve doğaüstü inançlar daima bu taşı kuşatmıştır.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri önemli bir turkuaz kaynağıdır ve turkuaz tarihinde önemli bir rol oynamaktadır. Arkeologlar eski yerli Amerikan kabilelerinin binlerce yıl önce şimdi Maden Minerali olarak bilinen turkuaz taşlarına maden çıkarmaya başladığına inanıyorlar.

Aztekler gibi kabileler taşın kutsal olduğuna ve törenlere ve önemli ritüellere karmaşık maskeler ve süsleme yaptığına inanıyordu.

Orta Meksika’dan şimdiye kadar Amerikan Güneybatı’sı olana kadar olan turkuaz, nesiller boyunca mayınlanmış ve aziz tutulmuştur.

19. Yüzyılda Navajos gümüşle çalışmaya başladı ve bugün bilinen en popüler turkuaz mücevherat çeşidini inşa etti. Metodlar ve materyaller zamanın test edildi ve bugün sanatçılar aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanıyorlardı.

Navajo turkuazının tarihi, tarih öncesi zamanlara dayanıyor; pek çok inanç ve eski maden siteleri Güneybatı boyunca çeşitli bölgelerde keşfedildi.

Güneybatı turkuaz, maden ocağına bağlı olarak özelliklerinde değişiklik gösterir. Mesela Bisbee, Arizona’dan gelen taşlar sertlik ve kahverengi matrisleri ile bilinir.

İran Nişabur Firuzesi

İran Nişabur Firuzesi

Turkuaz geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, diğer sayfalarımızdan bazılarına göz atın. Turkuvazın geçmişi ve bugünün endüstriyi nasıl etkilediği hakkında daha ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Her zaman yeni sayfalar ekleyeceğiz. Bu sayfalarda turkuazla ilgili ilginç gerçekler var .Turkuvaz Anlamı ve Kullanımına Giriş
Turkuvaz, belki de insanlık tarihinin en eski taşı, kralların, şamanların ve savaşçıların tılsımıdır. Güçlü ve opak, ancak dokunuşa yatıştırıcı, göze şifalanan, sanki masmavi bir cennetten oyulmuş ve dünyaya kaymış bir koruma taşı. Benzersiz ton mavisi, çoğunlukla mavi-yeşil, Turkuaz adı bu sakin tonun her şeye ödünç verir. Krem veya kahverengimde hassas ceket veya leğen dokuma taşa özgüdür ve karakterini geliştirmeye yarar.

Turkuaz adı, “Orta Asya’da Türk mavilerini Avrupa’ya getiren ticaret yolları” nın Türkiye üzerinden geçmesinden dolayı “Türk taşı” anlamına gelen Fransız pierre turkuazdan türemiştir ve Venedik tüccarları sıklıkla Türk pazarlarında taşı satın almışlardır. [Simmons, 419]

Turkuaz, binlerce yıldır bilgelik, soyluluk ve ölümsüzlüğün sembolü olarak ödüle layık görülen tüm kültürleri kapsıyor. [Eason, 239 ] Eski Mısırlılar arasında Persler ve Çinli, Aztek’ler ve Güney Amerika Incaları ve Yerli Kuzey Amerikalılar olan Turkuaz, süslemesinde, güç, şans ve koruma için kutsaldır.

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

MÖ 5000 yılına dayanan turkuaz boncuklar Irak’ta bulunmuş ve Mısır, MÖ 3200 yılında Sina’da taşları tarıyordu [Simmons, 419] Tutankhamun ölüm maskesi, tanrılara ithaf edilen mozaik maskeler gibi Turkuaz ile süslenmiştir. , muhteşem kakmalı kafatasları, Kalkanlar ve Aztekler’in son hükümdarı Moctezuma’nın güç heykelleridir. [Eason, 239]

Yaklaşık bin yıldan beri yerli Amerikalılar mezarlarını korumak için Turkuvaz’ı mayınlı ve modaya ayarlıyorlardı. Mücevherleri Arjantin’den New Mexico’ya kadar bulunmuştur. [Simmons, 419] Hint papazları, gökyüzünün büyük ruhunu çağırırken törenlerde giydiler. Birçoğu evrensel taş olan Turkuaz’ı onurlandırdı, zihinlerinin evrendeki giysilerle birlikte olacağına inanıyordu. Renk değiştirme kabiliyeti nedeniyle, kehanet veya ilahi kullanılırdı. Tarih öncesi Hintli, Turkuaz, vücuda takılan veya törenlerde kullanılan her zaman dünyada canlı olarak gökyüzünün tanrısı anlamına geliyordu. [Mella, 111]

Turkuaz kullanır Turkuvaz Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Yüzyıllar boyunca, Turkuaz, düşmeler yüzünden binicileri yaralanmaya karşı korumak için sahip olduğu güç olarak tanınmıştır. Önce Türk askerleri tarafından tılsım olarak, kişileri üzerinde kullanılan ve tırmıklarına ve süslerine bağlı olarak, daha sonra her türlü düşmeye karşı korunmak için kullanıldı. [Kunz, 109] Turkuaz da, onu giyen kişinin fiziksel durumundan etkilenmekle tanınır.

Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı

Sahibi hasta olduğunda ya da üzgün olduğunda solgunlaştığı, kişi ölünce tüm rengi kaybettiğinin ve her geçen gün onun renginin derinleştiği yeni bir sağlıklı sahibine aktarıldığında rengini yavaş yavaş kurtaracağı düşünülmektedir. [Fernie, 268]

Tarihsel olarak, Turkuaz, “bir Turkuaz sahibi bir oğlan ya da o, bir arkadaşı asla istemeyeceğini” söyleyerek, dostane saygı sağlama özelliği ile alakalıdır. [Fernie, 37] Doğu’da bir Turkuaz yüzüğü takılmıştır. her şeye karşı bir koruyucusu olarak kötülük. Atasözü, “sevecen bir elle verildiğinde mutluluk ve şans getirir” dedi. Ancak, halka, ancak taş bir arkadaş tarafından verilmişse koruyucu enerjiyi yaytı. Düşünce karışıklığa uğradığı ve bu sayede iyi bir servet sağladığı zaman aklımıza açık görüş getirmesi düşünülüyordu. [Mella, 111]

Turkuaz her zaman genellikle erkek gücünün sembolü olarak kabul edilen, süs amaçlı bir taş olarak değerlendirilir. İmparator Rudolph II mahkeme doktoru Anselmus de Boot, 1609’da Turkuaz’ın erkeklerden büyük beğeniyle karşılandığını yazdı; güzel bir Turkuaz giymediği sürece hiç kimse elini iyi süslemiş gibi görmedi. [Kunz, 111] Bugün, Turkuaz erkekleri ve kadınları eşit derecede güçlendiriyor, giyiliyor veya taşınıyor, bu şans, başarı, hırs ve yaratıcılık tılsımıdır. [Eason, 239]

İran Turkuaz Taş Yüzük

İran Turkuaz Taş Yüzük

İşyerinde Turquoise, liderliği teşvik eder, kariyerle ilişkili yer değiştirme veya düzenli seyahatlere yardımcı olur ve akıllıca yatırımlardan kaçınmaya yardımcı olur. Yazarın bloğunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve bilgi verirken açık bir iletişim taşıdır; yasada çalışan kişiler için veya yerel veya merkezi hükümet için özellikle iyi bir muska. [Eason, 41, 239] Turkuvaz, muhasebecilere ve bilgisayar operatörlerine, zihinsel rahatlama, radyo veya televizyonda kaygı payı olanlara ve işçiler için bedensel hasarlara karşı koruma için özellikle önerilir. [Mella, 129-132]

Seyahat için bir kristal olarak, Turkuaz sizi ve eşyalarınızı hırsızlığa, kayıp ya da saldırıya karşı korur, kazaları önlemeye yardımcı olur, özellikle de düşer ve hatta evcil hayvanınızı korur. [Eason, 41-42] Bir yaka, yürüyen aks veya kafese takılı olan Turkuaz, hayvanların sapmalarını veya çalınmalarını önler ve atları, binicilerine emniyetli ve itaatkar kılar. [Eason, 239]

Tibet Turkuaz veya Çin Turkuaz, yeşildir ve daha canlı maviden farklı bir titreşim taşır. Özellikle Boğaz Çakrasını temizlemek ve bastırılmış kendini ifade engellemeleri için kullanışlıdır. [Hall, 307] Mücevher olarak hem kadınlar hem erkekler tarafından giyilir ve bir sevgiliye veya eşe karşı bir sadakat ve korumanın vaadi kabul edilir. Kutsal ibadet boncuklarında, müzik aletlerini, dua tekerleklerini ve çanları süslerken, Turkuaz tespihinde namazı, hangi ilahi çağrıldığına bağladığı söylenir. Geleneksel olarak Tibetan Turkuaz, doğal servet getirme yetkilerini aktarmak için bir hediye olarak kabul edilir, bu yüzden, kendi satın alırsanız, kendinize bir hediye yapın. [Eason, 256]

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Turkuaz kendini affedici, kendi kendine kabul ve faydasız pişmanlıkların açığa çıkarılması için bir taş. Kendimizi İlahi bir yaratma ve bir araç olarak onurlandırmaya teşvik eder. [Ahsian, 420]

kristallerin iyileştirici gücü Turkuaz Fiziksel Şifa Enerjisi
Turkuaz, yorgunluk, depresyon veya panik atak için iyi bir güçlendirici taştır. Fiziksel ve psişik bağışıklık sistemlerini geliştirir, besinlerin asimilasyonunu destekler, kirliliği ve viral enfeksiyonları hafifletir. Aşırı asitliği azaltan ve gut, romatizma ve mide yararlanarak anti-inflamatuar ve detoxifying . [Salon, 306] [Gienger, 89]

Turkuaz beynin, gözlerin, kulakların, boyun ve boğazın, özellikle de kataraktların, migrenin ve baş ağrılarının sorunlarında ve denge problemlerinde yardımcı olur. [Eason, 239]

Turkuaz solunum sistemine yardımcı olur ve akciğer rahatsızlıklarını ve alerjileri iyileştirmede yardımcı olur. Turkuaz bir kolye takmak trakeit ve diğer bronşial saldırıları önlemeye yardımcı olur. Nefes alan bu taş kekemelik gibi konuşma bozukluklarını tedavi edebilir. [Megemont, 187]

fiziksel şifa kristali kullanır Turkuaz Duygusal Şifa Enerjisi
Turkuaz, vücudun ruhu ve refahı için en iyi şifacıdır. [Salon, 305] Dengeyi dengeleyerek ve huzur ve huzur hissi uyandırarak genel duyguyu ve duyguyu etkiler. Turkuaz tutmak veya giymek tükenmiş canlılığın iyileştirilmesine ve sarkma ruhlarının yükselmesine yardımcı olur. Stres rahatlatır ve merkez kalbe geri dönmenizi sağlar. [Simmons, 420] Birinin mutluluk ve mutsuzluğun nedenlerini tanımasına ve onları hakim kılmasına yardımcı olan, empatik ve dengeleyici. [Gienger, 89]

Saflaştırma taşı olarak, Turkuaz negatif enerjiyi atar ve çevre elektromanyetik sisi temizler. Kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder ve yaratıcı problem çözmede yardımcı olur, böylece halk arasında konuşurken sinirleri yatıştırır. Ruh hali değişimlerini dengelemeye yardımcı olur ve şehit düşen bir sabotaj tutumunu ortadan kaldırır. [Hall, 306] Zorbalık ettiğiniz veya önyargı duyduğunuzda da güçleniyor. Zihni rahatlattığından, Turkuaz jet lag ve uçma korkuları için iyidir. [Eason, 239]

Firuze Taşı

Firuze Taşı

Tibetan Turkuaz, durumlara aşırı tepki verme eğiliminde olanları sakinleştirmek için giyilen mükemmel bir anti-histeri taşıdır. Ayrıca, narsisizm için, birinin kendi ihtiyaçlarının dışına bakmasına yardımcı olmak ve diğerinin bakış açısına açık olması için de faydalıdır. [Eason, 256]

çakra kristallerle dengeleniyor Turkuaz Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjileri
Turkuaz, bedensel meridyeni ve ince enerji alanlarını güçlendirerek fiziksel ve manevi dünyalar arasındaki iletişimi güçlendirir. Üçüncü Göz’e yerleştirilir, sezgi ve meditasyonu destekler. Boğaz Çakrası’nda , eski yeminleri, engellenmeleri serbest bırakır ve ruhun kendisini bir kez daha ifade etmesine izin verir. Geçmiş hayatları araştırıyor ve kaderi devamlı olarak ve bir anda herhangi bir eylemine bağımlı olarak görüyor. [Hall, 306]

Turkuaz, bütünlük ve doğruluk bulma ve bu nitelikleri iletecek ve tezahür ettiren bir taş. Boğaz çakrasını harekete geçirir ve uyumlaştırır, böylece ifade etmeyi kolaylaştırır ve kişinin en derin bilgeliğini ortaya çıkarır. Turkuaz, varlıklarını bütünlüğünden söz ederken, her birimizin kolektifliğe katkıda bulunmak için önemli bir şeyler olduğunun bilincinde ve anlamada yardımcı olmayı utangaç olan kişilere güçlendirir. [Simmons, 420]

bölen

manevi kristaller Turkuaz Ruhsal Enerjiler
Geleneksel düşünceye göre, Turkuaz, erkek ve dişi enerjileri bir araya getirerek dünyayı ve gökyüzü birleştirir. [Salon, 306] Turkuaz, romantik aşkın başlatılmasını teşvik eder ve romantik konularda kendiliğindenlik yaratır. Yaklaşan tehlikeye karşı uyarmak veya düşünce veya eylemde aldatmacayı göstermek için rengi değiştirdiği düşünülmektedir. [Melodi, 669]

Ruhsal olarak, Turkuaz hem enerji merkezlerini hem de fiziksel bedeni iyileştirir ve temizler. Bilgelik ve anlayış uyandırmak, güven, şefkat ve güzelliğin tanınması için faaliyet gösterir. [Melodi, 669] Kendimiz için ne istediğimiz – mutluluk, sevgi, sınırlama özgürlüğü ve korku – “adalet” konusundaki ısrarlığımızdan izin vererek başkalarına genişlettiğimizde ve başkalarını merhamet ve bağışla izlediğimizde, bu hediyeleri geri alıyoruz kendi kalbimizle. [Simmons, 420]

TURKUAZ TAŞI

TURKUAZ TAŞI

Turkuaz, iyi ve kötü olan her yönümüzü görme ve bu yönlerini birbirine bağlı bir bütün haline getirme kabiliyetini arttırır. Kendimizi aydınlığa kavuşturmayan kendi kendine has özelliklerinden kurtarmaya cazip gelse de, Turkuaz, eski bir Büyükbaba müttefikleri gibi, tüm deneyimleri geçerli ve hatalar sadece başka bir deneyim olduğunu hatırlatıyor. Bütünlük, yalnızca biz olduğumuzu ve öğrendiklerimizi kucaklamaya istekli olduğumuz zaman gelebilir. [Ahsian, 420]
Birçok Amerikalı için, turkuaz belirgin bir Amerikalı değerli taşmış gibi görünüyor. Yerli Amerikan takılarında uzun bir geçmişi olan Arizona, New Mexico, Colorado ve Nevada’da mayınlı.

Ancak turkuaz , binlerce yıldır birçok Doğu kültüründe önemli bir değer taşı olmuştur. Bu, ilk kez Avrupalılar aracılığıyla tüccarlar tarafından Avrupa’ya getirildiği için mücevherin İngilizce adına yansıtıldı. Turkuvaz muhtemelen Türkiye’ye gelmeden önce İran’da veya Mısır’da ünlü turkuaz madenlerinden geldi.

Doğal Turkuaz Taşlar Turkuaz, lapis lazuli ile birlikte, insanın bildiği en eski taş malzemelerinden biridir. Turkuaz rengi o kadar benzersiz ki, bu, mavi ve benzeri renklerin biraz daha yeşil tonlarını tarif etmek için kullandığımız standart sözcük haline geldi.

Turkuaz’ı GemSelect’de satın al Dünyanın en iyi turkuaz efsanevi evinde İran’da Nishapur var. Turkuvaz, ilk Persler için önemli bir ticaret ve takas unsuru haline geldi. İTF turkuaz Türkistan’daki eski mezarlarda ve MS 1-3. Yüzyılda Kafkasya’da mezarlarda bulunmuştur.

Nişabur Firuze Taşı Yüzük

Nişabur Firuze Taşı Yüzük

Yüzyıllardır en değerli turkuaz İran’tan geldi, ancak bugünkü depolar Afganistan, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, İsrail, Mısır, Meksika ve Tanzanya’da da bulunuyor. “Farsça turkuaz” ismi, genellikle, Amerika Birleşik Devletleri’nde mayınlı turkuazda bulunan ve Amerikan Kızılderilileri tarafından yaratılan bir takı tarzında kullanılan siyah veya kahverengi damarı olmayan her turkuaz renkli taşı ifade etmek için kullanılmaktadır.

Doğal Turkuaz
Fotoğrafı büyütmek için tıklayın
Turkuaz, bakırın sulu fosfatından oluşur. Oldukça yumuşak, en zor örnekler Mohs ölçeğinde yalnızca 6’ya ulaşıyor. Onun yumuşaklığına rağmen turkuaz çok iyi bir cilaya sahiptir. Turkuaz her zaman opaktır ve renk maviden yeşile, bazen de pirit lekeleri veya karanlık, örümcek limonit damarlarıyla serpiştirilmiş olarak değişir.

Doğal Turkuaz Taşlar Birçok taş taşı gibi kaliteli turkuaz talebi arzı aşıyor. Bu, daha düşük maliyetli malzemenin rengini ve dayanıklılığını iyileştirmek için tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine yol açmıştır. Taşı sıcak akrilik reçine emprenye ederek daha yumuşak ve daha gözenekli turkuaz artabilir. Reçine, malzemenin rengini, sertliğini ve dayanıklılığını geliştirir. Malzemelerin açıkça muamele edildiği sürece, bu, taş sektöründe kabul edilebilir bir uygulama olarak kabul edilir.

Turkuaz renk tercihleri bölgeye göre değişir. Tibet’te daha yeşil bir mavinin tercih edilmesine rağmen, daha az yeşilin bulunduğu daha güçlü bir mavinin daha değerli olduğu uzun zamandır düşünüldü. Turkuazın geldiği matristen (ana kaya) bir örümcek ağ deseni gösteren Turkuaz, ABD’de değerlenirken Orta Doğu’da berrak damar içermeyen malzeme tercih edilir.

NİŞABUR FİRUZE TAŞI YÜZÜK (A+++ KALİTE)

OTANTİK YÜZÜKLER
Nişabur Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12.74 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A +++ RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÖK MAVİSİ
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

“Turkuaz” Adlandırması  neden bu kadar adlandırıldığını rasgele birine sorun. Çoğu sana bir aptal gibi bakacak ve

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Doğal Firuze Taşı Yüzük

turkuazın (mücevher) turkuazın (rengin) adını verdiğini bildiriyor! Çoğu kişi renk adının önce geldiğini ve taşa uygulandığını düşünüyor gibi görünüyor.

Öyle değil! Turkuaz, Türk Taşı anlamına gelen bir Fransız terimidir. “Pierre” terimi “taş” olarak geçen Fransız tabiri pierre turquoise’dan gelir. Bu yanlış anlaşılacağı üzere turkuaz Türkiye’den geldi. Türkiye’de turkuaz çok fazla iken, satın alınan ve satılan öğeler büyük olasılıkla İran’da veya Sina Yarımadasında ortaya çıktı. İlk önce Avrupa’ya gelen turkuaz, muhtemelen Venedikli tüccarlar tarafından Türk pazarlarında elde edildi. “Turkuaz” bu nedenle yanlış isimlendiricidir.

Zamanla, “turkuaz”, yüksek kaliteli turkuaz renkte sergilenen bir mavi tonunu belirtmek için kullanılmaya başlandı. Aslında, web sitelerini tasarlarsanız, kullandığınız tarayıcılar şu an “turkuaz” ı yazı tipleri, arka plan renkleri ve benzerleri için bir renk komutu olarak tanıyacaktır. Eğer bir safçı iseniz renk kodu şudur: Hex = {40, E0, D0}, bu renk üretir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL A+++ KALİTE GÖK MAVİSİ 37.45 CRT İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI (TURKUAZ) ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Turquoise “turkuaz” haline gelmeden önce, diğer adlarla dünyada takdir edildi. Gubelin (1966) ve Pearl (1976), çeşitli ismi toplayarak ve listeleyerek mükemmel bir hizmet yaptı. İşte kısmi bir liste:

Agafit: İran’dan Turkuaz (modern gün İran).

Amerikan Turkuaz: Soluk mavi, gözenekli turkuaz. Coğrafik kaynağına bakılmaksızın bu tür turkuazlara uygulanır.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Aztek taş: Birçok minerallere uygulanan genel bir terim, yeşil tonlarla turkuaz da dahil.

Cobweb turkuaz matrisi: Güçlü bir örümcek ağı benzeri matrise sahip turkuaz.

Yumurta kabuğu turkuazı: Kırmızı görünen matrisli turkuaz.

Mısır turkuazı: Turkuaz, zayıf bir mavi renk veya sarı-yeşil gölgelenme nedeniyle daha az arzu edildiği düşünülüyor. Ter, taşın coğrafi kaynağı için endişe olmadan kullanılır.

Meksika turkuaz: “Amerikan turkuaz” kelimesinin eşanlamı.

İran turkuaz: Şimdi İran olarak bilinen bölgeden istisnai, açık mavi turkuaz. Daha yakın bir tarihte, “İran turkuaz” taşın kökenine bakılmaksızın kaliteli bir derece olarak kullanılmaktadır.

Kaya turkuazı: Turkuaz ve / veya diğer mineralleri içeren kaya.

Turkuaz nuggets: Bir bardakta parlatılmış çakıl taşları.

Beyaz manda taşı: Aluma Fosfat, teknik olarak bir turkuaz değil, ama güzel ve genellikle böyle pazarlanmaktadır. Nevada’da sadece bir madende buldum.Turkuvazın tarihi uzun ve hikaye. Eski medeniyetlerden günümüze kadar turkuaz geçmişi bu taşın popülerliğinde önemli bir rol oynamıştır.

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden biri, tarihçilerin taşı 2000 yıldan fazla mayınlı olduğuna inandığı Persia’dır. Bu bölgeden gelen turkuaz taşlar saf, robin’in yumurta mavisi rengiyle biliniyor.

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Erken Persler, turkuazın güzel mavi rengi nedeniyle gökyüzünü temsil ettiğini ve sarayların ve ibadet yerlerinin kubbelerini örtmek için kullanıldığına inanıyordu. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh’in bölgedeki bilinen en eski mayın olduğu düşünülüyor.

Arkeologlar, Eski Mısırlıların saray el-Khadim’i turkuaz taşlar için çıkarmış olduğuna inanıyorlar. Tarih boyunca pek çok turkuaz kullanılmış ve maneviyat ve doğaüstü inançlar daima bu taşı kuşatmıştır.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri önemli bir turkuaz kaynağıdır ve turkuaz tarihinde önemli bir rol oynamaktadır. Arkeologlar eski yerli Amerikan kabilelerinin binlerce yıl önce şimdi Maden Minerali olarak bilinen turkuaz taşlarına maden çıkarmaya başladığına inanıyorlar.

Aztekler gibi kabileler taşın kutsal olduğuna ve törenlere ve önemli ritüellere karmaşık maskeler ve süsleme yaptığına inanıyordu.

Orta Meksika’dan şimdiye kadar Amerikan Güneybatı’sı olana kadar olan turkuaz, nesiller boyunca mayınlanmış ve aziz tutulmuştur.

19. Yüzyılda Navajos gümüşle çalışmaya başladı ve bugün bilinen en popüler turkuaz mücevherat çeşidini inşa etti. Metodlar ve materyaller zamanın test edildi ve bugün sanatçılar aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanıyorlardı.

Navajo turkuazının tarihi, tarih öncesi zamanlara dayanıyor; pek çok inanç ve eski maden siteleri Güneybatı boyunca çeşitli bölgelerde keşfedildi.

Güneybatı turkuaz, maden ocağına bağlı olarak özelliklerinde değişiklik gösterir. Mesela Bisbee, Arizona’dan gelen taşlar sertlik ve kahverengi matrisleri ile bilinir.

İran Nişabur Firuzesi

İran Nişabur Firuzesi

Turkuaz geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, diğer sayfalarımızdan bazılarına göz atın. Turkuvazın geçmişi ve bugünün endüstriyi nasıl etkilediği hakkında daha ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Her zaman yeni sayfalar ekleyeceğiz. Bu sayfalarda turkuazla ilgili ilginç gerçekler var .Turkuvaz Anlamı ve Kullanımına Giriş
Turkuvaz, belki de insanlık tarihinin en eski taşı, kralların, şamanların ve savaşçıların tılsımıdır. Güçlü ve opak, ancak dokunuşa yatıştırıcı, göze şifalanan, sanki masmavi bir cennetten oyulmuş ve dünyaya kaymış bir koruma taşı. Benzersiz ton mavisi, çoğunlukla mavi-yeşil, Turkuaz adı bu sakin tonun her şeye ödünç verir. Krem veya kahverengimde hassas ceket veya leğen dokuma taşa özgüdür ve karakterini geliştirmeye yarar.

Turkuaz adı, “Orta Asya’da Türk mavilerini Avrupa’ya getiren ticaret yolları” nın Türkiye üzerinden geçmesinden dolayı “Türk taşı” anlamına gelen Fransız pierre turkuazdan türemiştir ve Venedik tüccarları sıklıkla Türk pazarlarında taşı satın almışlardır. [Simmons, 419]

Turkuaz, binlerce yıldır bilgelik, soyluluk ve ölümsüzlüğün sembolü olarak ödüle layık görülen tüm kültürleri kapsıyor. [Eason, 239 ] Eski Mısırlılar arasında Persler ve Çinli, Aztek’ler ve Güney Amerika Incaları ve Yerli Kuzey Amerikalılar olan Turkuaz, süslemesinde, güç, şans ve koruma için kutsaldır.

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

MÖ 5000 yılına dayanan turkuaz boncuklar Irak’ta bulunmuş ve Mısır, MÖ 3200 yılında Sina’da taşları tarıyordu [Simmons, 419] Tutankhamun ölüm maskesi, tanrılara ithaf edilen mozaik maskeler gibi Turkuaz ile süslenmiştir. , muhteşem kakmalı kafatasları, Kalkanlar ve Aztekler’in son hükümdarı Moctezuma’nın güç heykelleridir. [Eason, 239]

Yaklaşık bin yıldan beri yerli Amerikalılar mezarlarını korumak için Turkuvaz’ı mayınlı ve modaya ayarlıyorlardı. Mücevherleri Arjantin’den New Mexico’ya kadar bulunmuştur. [Simmons, 419] Hint papazları, gökyüzünün büyük ruhunu çağırırken törenlerde giydiler. Birçoğu evrensel taş olan Turkuaz’ı onurlandırdı, zihinlerinin evrendeki giysilerle birlikte olacağına inanıyordu. Renk değiştirme kabiliyeti nedeniyle, kehanet veya ilahi kullanılırdı. Tarih öncesi Hintli, Turkuaz, vücuda takılan veya törenlerde kullanılan her zaman dünyada canlı olarak gökyüzünün tanrısı anlamına geliyordu. [Mella, 111]

Turkuaz kullanır Turkuvaz Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Yüzyıllar boyunca, Turkuaz, düşmeler yüzünden binicileri yaralanmaya karşı korumak için sahip olduğu güç olarak tanınmıştır. Önce Türk askerleri tarafından tılsım olarak, kişileri üzerinde kullanılan ve tırmıklarına ve süslerine bağlı olarak, daha sonra her türlü düşmeye karşı korunmak için kullanıldı. [Kunz, 109] Turkuaz da, onu giyen kişinin fiziksel durumundan etkilenmekle tanınır.

Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı

Sahibi hasta olduğunda ya da üzgün olduğunda solgunlaştığı, kişi ölünce tüm rengi kaybettiğinin ve her geçen gün onun renginin derinleştiği yeni bir sağlıklı sahibine aktarıldığında rengini yavaş yavaş kurtaracağı düşünülmektedir. [Fernie, 268]

Tarihsel olarak, Turkuaz, “bir Turkuaz sahibi bir oğlan ya da o, bir arkadaşı asla istemeyeceğini” söyleyerek, dostane saygı sağlama özelliği ile alakalıdır. [Fernie, 37] Doğu’da bir Turkuaz yüzüğü takılmıştır. her şeye karşı bir koruyucusu olarak kötülük. Atasözü, “sevecen bir elle verildiğinde mutluluk ve şans getirir” dedi. Ancak, halka, ancak taş bir arkadaş tarafından verilmişse koruyucu enerjiyi yaytı. Düşünce karışıklığa uğradığı ve bu sayede iyi bir servet sağladığı zaman aklımıza açık görüş getirmesi düşünülüyordu. [Mella, 111]

Turkuaz her zaman genellikle erkek gücünün sembolü olarak kabul edilen, süs amaçlı bir taş olarak değerlendirilir. İmparator Rudolph II mahkeme doktoru Anselmus de Boot, 1609’da Turkuaz’ın erkeklerden büyük beğeniyle karşılandığını yazdı; güzel bir Turkuaz giymediği sürece hiç kimse elini iyi süslemiş gibi görmedi. [Kunz, 111] Bugün, Turkuaz erkekleri ve kadınları eşit derecede güçlendiriyor, giyiliyor veya taşınıyor, bu şans, başarı, hırs ve yaratıcılık tılsımıdır. [Eason, 239]

İran Turkuaz Taş Yüzük

İran Turkuaz Taş Yüzük

İşyerinde Turquoise, liderliği teşvik eder, kariyerle ilişkili yer değiştirme veya düzenli seyahatlere yardımcı olur ve akıllıca yatırımlardan kaçınmaya yardımcı olur. Yazarın bloğunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve bilgi verirken açık bir iletişim taşıdır; yasada çalışan kişiler için veya yerel veya merkezi hükümet için özellikle iyi bir muska. [Eason, 41, 239] Turkuvaz, muhasebecilere ve bilgisayar operatörlerine, zihinsel rahatlama, radyo veya televizyonda kaygı payı olanlara ve işçiler için bedensel hasarlara karşı koruma için özellikle önerilir. [Mella, 129-132]

Seyahat için bir kristal olarak, Turkuaz sizi ve eşyalarınızı hırsızlığa, kayıp ya da saldırıya karşı korur, kazaları önlemeye yardımcı olur, özellikle de düşer ve hatta evcil hayvanınızı korur. [Eason, 41-42] Bir yaka, yürüyen aks veya kafese takılı olan Turkuaz, hayvanların sapmalarını veya çalınmalarını önler ve atları, binicilerine emniyetli ve itaatkar kılar. [Eason, 239]

Tibet Turkuaz veya Çin Turkuaz, yeşildir ve daha canlı maviden farklı bir titreşim taşır. Özellikle Boğaz Çakrasını temizlemek ve bastırılmış kendini ifade engellemeleri için kullanışlıdır. [Hall, 307] Mücevher olarak hem kadınlar hem erkekler tarafından giyilir ve bir sevgiliye veya eşe karşı bir sadakat ve korumanın vaadi kabul edilir. Kutsal ibadet boncuklarında, müzik aletlerini, dua tekerleklerini ve çanları süslerken, Turkuaz tespihinde namazı, hangi ilahi çağrıldığına bağladığı söylenir. Geleneksel olarak Tibetan Turkuaz, doğal servet getirme yetkilerini aktarmak için bir hediye olarak kabul edilir, bu yüzden, kendi satın alırsanız, kendinize bir hediye yapın. [Eason, 256]

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Turkuaz kendini affedici, kendi kendine kabul ve faydasız pişmanlıkların açığa çıkarılması için bir taş. Kendimizi İlahi bir yaratma ve bir araç olarak onurlandırmaya teşvik eder. [Ahsian, 420]

kristallerin iyileştirici gücü Turkuaz Fiziksel Şifa Enerjisi
Turkuaz, yorgunluk, depresyon veya panik atak için iyi bir güçlendirici taştır. Fiziksel ve psişik bağışıklık sistemlerini geliştirir, besinlerin asimilasyonunu destekler, kirliliği ve viral enfeksiyonları hafifletir. Aşırı asitliği azaltan ve gut, romatizma ve mide yararlanarak anti-inflamatuar ve detoxifying . [Salon, 306] [Gienger, 89]

Turkuaz beynin, gözlerin, kulakların, boyun ve boğazın, özellikle de kataraktların, migrenin ve baş ağrılarının sorunlarında ve denge problemlerinde yardımcı olur. [Eason, 239]

Turkuaz solunum sistemine yardımcı olur ve akciğer rahatsızlıklarını ve alerjileri iyileştirmede yardımcı olur. Turkuaz bir kolye takmak trakeit ve diğer bronşial saldırıları önlemeye yardımcı olur. Nefes alan bu taş kekemelik gibi konuşma bozukluklarını tedavi edebilir. [Megemont, 187]

fiziksel şifa kristali kullanır Turkuaz Duygusal Şifa Enerjisi
Turkuaz, vücudun ruhu ve refahı için en iyi şifacıdır. [Salon, 305] Dengeyi dengeleyerek ve huzur ve huzur hissi uyandırarak genel duyguyu ve duyguyu etkiler. Turkuaz tutmak veya giymek tükenmiş canlılığın iyileştirilmesine ve sarkma ruhlarının yükselmesine yardımcı olur. Stres rahatlatır ve merkez kalbe geri dönmenizi sağlar. [Simmons, 420] Birinin mutluluk ve mutsuzluğun nedenlerini tanımasına ve onları hakim kılmasına yardımcı olan, empatik ve dengeleyici. [Gienger, 89]

Saflaştırma taşı olarak, Turkuaz negatif enerjiyi atar ve çevre elektromanyetik sisi temizler. Kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder ve yaratıcı problem çözmede yardımcı olur, böylece halk arasında konuşurken sinirleri yatıştırır. Ruh hali değişimlerini dengelemeye yardımcı olur ve şehit düşen bir sabotaj tutumunu ortadan kaldırır. [Hall, 306] Zorbalık ettiğiniz veya önyargı duyduğunuzda da güçleniyor. Zihni rahatlattığından, Turkuaz jet lag ve uçma korkuları için iyidir. [Eason, 239]

Firuze Taşı

Firuze Taşı

Tibetan Turkuaz, durumlara aşırı tepki verme eğiliminde olanları sakinleştirmek için giyilen mükemmel bir anti-histeri taşıdır. Ayrıca, narsisizm için, birinin kendi ihtiyaçlarının dışına bakmasına yardımcı olmak ve diğerinin bakış açısına açık olması için de faydalıdır. [Eason, 256]

çakra kristallerle dengeleniyor Turkuaz Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjileri
Turkuaz, bedensel meridyeni ve ince enerji alanlarını güçlendirerek fiziksel ve manevi dünyalar arasındaki iletişimi güçlendirir. Üçüncü Göz’e yerleştirilir, sezgi ve meditasyonu destekler. Boğaz Çakrası’nda , eski yeminleri, engellenmeleri serbest bırakır ve ruhun kendisini bir kez daha ifade etmesine izin verir. Geçmiş hayatları araştırıyor ve kaderi devamlı olarak ve bir anda herhangi bir eylemine bağımlı olarak görüyor. [Hall, 306]

Turkuaz, bütünlük ve doğruluk bulma ve bu nitelikleri iletecek ve tezahür ettiren bir taş. Boğaz çakrasını harekete geçirir ve uyumlaştırır, böylece ifade etmeyi kolaylaştırır ve kişinin en derin bilgeliğini ortaya çıkarır. Turkuaz, varlıklarını bütünlüğünden söz ederken, her birimizin kolektifliğe katkıda bulunmak için önemli bir şeyler olduğunun bilincinde ve anlamada yardımcı olmayı utangaç olan kişilere güçlendirir. [Simmons, 420]

bölen

manevi kristaller Turkuaz Ruhsal Enerjiler
Geleneksel düşünceye göre, Turkuaz, erkek ve dişi enerjileri bir araya getirerek dünyayı ve gökyüzü birleştirir. [Salon, 306] Turkuaz, romantik aşkın başlatılmasını teşvik eder ve romantik konularda kendiliğindenlik yaratır. Yaklaşan tehlikeye karşı uyarmak veya düşünce veya eylemde aldatmacayı göstermek için rengi değiştirdiği düşünülmektedir. [Melodi, 669]

Ruhsal olarak, Turkuaz hem enerji merkezlerini hem de fiziksel bedeni iyileştirir ve temizler. Bilgelik ve anlayış uyandırmak, güven, şefkat ve güzelliğin tanınması için faaliyet gösterir. [Melodi, 669] Kendimiz için ne istediğimiz – mutluluk, sevgi, sınırlama özgürlüğü ve korku – “adalet” konusundaki ısrarlığımızdan izin vererek başkalarına genişlettiğimizde ve başkalarını merhamet ve bağışla izlediğimizde, bu hediyeleri geri alıyoruz kendi kalbimizle. [Simmons, 420]

TURKUAZ TAŞI

TURKUAZ TAŞI

Turkuaz, iyi ve kötü olan her yönümüzü görme ve bu yönlerini birbirine bağlı bir bütün haline getirme kabiliyetini arttırır. Kendimizi aydınlığa kavuşturmayan kendi kendine has özelliklerinden kurtarmaya cazip gelse de, Turkuaz, eski bir Büyükbaba müttefikleri gibi, tüm deneyimleri geçerli ve hatalar sadece başka bir deneyim olduğunu hatırlatıyor. Bütünlük, yalnızca biz olduğumuzu ve öğrendiklerimizi kucaklamaya istekli olduğumuz zaman gelebilir. [Ahsian, 420]
Birçok Amerikalı için, turkuaz belirgin bir Amerikalı değerli taşmış gibi görünüyor. Yerli Amerikan takılarında uzun bir geçmişi olan Arizona, New Mexico, Colorado ve Nevada’da mayınlı.

Ancak turkuaz , binlerce yıldır birçok Doğu kültüründe önemli bir değer taşı olmuştur. Bu, ilk kez Avrupalılar aracılığıyla tüccarlar tarafından Avrupa’ya getirildiği için mücevherin İngilizce adına yansıtıldı. Turkuvaz muhtemelen Türkiye’ye gelmeden önce İran’da veya Mısır’da ünlü turkuaz madenlerinden geldi.

Doğal Turkuaz Taşlar Turkuaz, lapis lazuli ile birlikte, insanın bildiği en eski taş malzemelerinden biridir. Turkuaz rengi o kadar benzersiz ki, bu, mavi ve benzeri renklerin biraz daha yeşil tonlarını tarif etmek için kullandığımız standart sözcük haline geldi.

Turkuaz’ı GemSelect’de satın al Dünyanın en iyi turkuaz efsanevi evinde İran’da Nishapur var. Turkuvaz, ilk Persler için önemli bir ticaret ve takas unsuru haline geldi. İTF turkuaz Türkistan’daki eski mezarlarda ve MS 1-3. Yüzyılda Kafkasya’da mezarlarda bulunmuştur.

Nişabur Firuze Taşı Yüzük

Nişabur Firuze Taşı Yüzük

Yüzyıllardır en değerli turkuaz İran’tan geldi, ancak bugünkü depolar Afganistan, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, İsrail, Mısır, Meksika ve Tanzanya’da da bulunuyor. “Farsça turkuaz” ismi, genellikle, Amerika Birleşik Devletleri’nde mayınlı turkuazda bulunan ve Amerikan Kızılderilileri tarafından yaratılan bir takı tarzında kullanılan siyah veya kahverengi damarı olmayan her turkuaz renkli taşı ifade etmek için kullanılmaktadır.

Doğal Turkuaz
Fotoğrafı büyütmek için tıklayın
Turkuaz, bakırın sulu fosfatından oluşur. Oldukça yumuşak, en zor örnekler Mohs ölçeğinde yalnızca 6’ya ulaşıyor. Onun yumuşaklığına rağmen turkuaz çok iyi bir cilaya sahiptir. Turkuaz her zaman opaktır ve renk maviden yeşile, bazen de pirit lekeleri veya karanlık, örümcek limonit damarlarıyla serpiştirilmiş olarak değişir.

Doğal Turkuaz Taşlar Birçok taş taşı gibi kaliteli turkuaz talebi arzı aşıyor. Bu, daha düşük maliyetli malzemenin rengini ve dayanıklılığını iyileştirmek için tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine yol açmıştır. Taşı sıcak akrilik reçine emprenye ederek daha yumuşak ve daha gözenekli turkuaz artabilir. Reçine, malzemenin rengini, sertliğini ve dayanıklılığını geliştirir. Malzemelerin açıkça muamele edildiği sürece, bu, taş sektöründe kabul edilebilir bir uygulama olarak kabul edilir.

Turkuaz renk tercihleri bölgeye göre değişir. Tibet’te daha yeşil bir mavinin tercih edilmesine rağmen, daha az yeşilin bulunduğu daha güçlü bir mavinin daha değerli olduğu uzun zamandır düşünüldü. Turkuazın geldiği matristen (ana kaya) bir örümcek ağ deseni gösteren Turkuaz, ABD’de değerlenirken Orta Doğu’da berrak damar içermeyen malzeme tercih edilir.