OTANT�K TA�

ETOPYA OPAL TAŞI 156.25 KARAT (KOLEKSİYON)

DOĞAL KAYALAR
Opal Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 156.25 KARAT
 • ATEŞ OPAL MULTİCOLOR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • WELO ETOPYA OPALİ

1990 yılında keşfedilen Etiyopyalı opal ilk kez 2008 yılında ticari olarak çıkarıldı. Etiyopya’nın kuzeyindeki Welo (veya Wello) Bölgesi’nden geliyor. Bölgedeki çok çeşitli yataklar, Avustralya’daki Coober Pedy madenlerinde bulunanlar dahil olmak üzere çeşitli opal türleri sunmaktadır!1929’da antropologlar Kenya mağaralarında bazı opal kanıtları buldular ve bazı parçalar aletlerde kullanıldı.

Welo Opal Taşı

Welo Opal Taşı

“Opal” “değerli taş” anlamına gelen Sanskritçe upala kelimesinden gelir. Bu, Ana Tanrıça’nın, Gökkuşağının bakire Tanrıçasını, üç tanrının aşk dikkatinden kurtarmak için bir taşa dönüştürdüğünü söyleyen eski Hindistan hikayelerinden geliyor. Latince’de Roma döneminde opalus kelimesi olarak kabul edilmiştir .
Opal, ekim ayı için resmi doğum taşlarından (pembe turmalinle birlikte) ve nisan ayı için alternatif bir doğum taşıdır. Modern bir evliliğin 14. yıldönümünü işaretlemek için kullanılır.

Etiyopya Opal Metafizik Özellikleri
Eski Yunanlılar, taşın insanlara kehanet armağanı verebileceğini ve onları hastalıklardan koruyabileceğini düşünüyordu. Bazı metafizik düşünce, opal giymenin sizi göze çarpmayan ya da farkedilemez hale getirebileceği, bir insanın tüm ışıltısını taşın ateşli renklerine çekebileceği fikrini içerir. Bazı insanlar ekim ayında doğmamış insanların opal giymelerinin şanssız olduğuna inanırken, değerli taş aslında uzun bir şans ve sihir taşı kadar değerlidir, hem de sevgi ve tutku.
Etiyopya opalinin, onu giyenlerin gerçek doğasını güçlendiren duygusal bir yoğunlaştırıcı olduğuna inanılmaktadır. Bazıları, yaşama isteğini güçlendirdiğini ve kullanıcıyı olumsuzluklara karşı koruyarak karmayı yaktığını söylüyor. Enerji çalışması uygulayıcıları, üs ve sakral çakraları harekete geçirdiğini söylüyor, ancak bu opalin diğer baz renkleri gerektiğinde karşılık gelen çakralarla birlikte kullanılabiliyor.

TÜRKİYENİN EN KALİTELİ GERÇEK DOĞAL TAŞ MAĞZASI OTANTİK TAŞ KALİTESİ  VE FARKI İLE 156.25 KARAT MUHTEŞEM WELO ATEŞ MULTİCOLOR OPAL KAYA SÜPER KOLEKSİYON GEM PARÇASI ÜRÜNÜMÜZ ÜST SEVİYE KOLEKSİYONER İÇİN MÜTHİŞ BİR PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Öğe Adı WELO ETOPYA OPAL KAYA
  şekil :Monoklik oluşum Kaya (kesime uygun)
    Boyut 41.90 x 35.80x 25.45 mm 
    Ağırlık: 156.25 karat (31.24 gr)
    Renk : Çok renkli 
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya 
   IŞILTI : En Yanıp sönen 
    sertlik : 5.5

Etiyopya Opal Jeolojik Özellikleri
Çoğu opal doğada tortul – yani, eski su yollarının ortaya koyduğu katmanlardan yaratılıyor. Bununla birlikte, Etiyopyalı opaller, volkanik aktivitenin bir sonucu olarak oluşturulan, volkanik kül içindeki nodüllerde, riolit tabakaları arasında stratumda oluşan hidrotan opalleridir.
“Hidrotan”, “su seven” anlamına gelen Yunanca sözcüklerden gelir ve bu opallerin suyu nasıl emme eğiliminde olduğunu açıklar. Su absorpsiyonu,

Opal Taşı Özellikleri

Opal Taşı Özellikleri

Etiyopyalı opalin görünümünü değiştirebilir, taşı opak veya yarı yarı saydamdan yüksek yarı saydam ve neredeyse şeffaf hale getirebilir!
Sedimanter opallerin yüksek maliyeti ve kırılganlığı, taşın nadiren yontulmuş olduğu anlamına gelir. Önemli ölçüde daha düşük fiyat ve hidrofor Etiyopya opal pürüzlü sert yapısı kaba kesiciler için taşa bakılması ve oyulmasıyla deney yapma olasılığını arttırdı.
Mineral Bilgisi    Su içeriği ile sertleştirilmiş silika jel
Kimyasal bileşim    SiO 2 NH 2 Ö
Renk    Renksiz, beyaz, sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, kahverengi, siyah, mumlu
Sertlik    5-1 / 2-6 (Mohs)
Spesifik yer çekimi    1,98 – 2,20
Kırılma indisi    1,450
Etiyopya Opal’in uygun bakımı
Opaller, ısı ve nem gibi çevresel faktörlere duyarlı yumuşak, gözenekli bir taştır. Etiyopyalı opal ani yüzey şoklarına (kazara çarpmalara) karşı biraz daha dayanıklı olsa da, mücevher hala savunmasızdır. Asla, asla bir opal çalıştırma – Etiyopyalı bir opal bile – bir buharlayıcı veya ultrasonik temizleyici ile!
Duş alırken, yüzerken, temizlik maddelerini kullanarak, parfüm uygulayarak, saç kurutma makinesi kullanarak veya başka bir sıcaklık ve kimyasal maruz kalma durumunda kullanmayın.
Etiyopya Opal ve diğer değerli taşlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Walter Schumann’ın gözden geçirilmiş ve genişletilmiş Dünya Gemstones sayısının kopyasını sipariş edin .
Etiyopyalı Opal ile Tasarım
Etiyopya opal, süt beyazı ile açık amber rengi baz renklendirmesiyle, renk teorisi tasarım fikirleri kullanılırken beyaz veya altın taş olarak kullanılabilir. Opal’ı meşhur ve popüler kılan renklerin oynanması, çeşitli yerlere dahil edilmesini sağlar. Etiyopya opal boncuklarının yönlü stilleri, hem ateşli renk oyununu hem de ince bir ışıltıyı kullanan seçenekler sunar.
Opal’ın bilinen kırılganlığı ile birlikte, daha sert hidropan opallerin bile iyi muamele edilmesi gerekir. Darbelere ve çiziklere maruz kalabilecek halhal, bilezik veya yüzük yerine kolye, küpe veya kolye takmak için idealdir.Etiyopya’da çıkarılan kıymetli opal 1994 yılında mücevher ve kuyumculuk pazarına girmeye başladı. Bu opal, Shewa eyaletinin kuzeyindeki Menz Gishe Bölgesinde yapılan bir keşiften kaynaklandı. Bu bölgeden opal, çok çeşitli vücut renklerinde ortaya çıkar. Opallerin çoğu kahverengi, kırmızı veya turuncu gövde rengine sahiptir; Ancak, sarı, beyaz ve açık vücut renkleri de bulunur.

Shewa eyaletinde opal, riyolit , tüf ve ignimbrit gibi tabakalı magmatik kayaçlarda bulunur . Bu opalın çoğunun crazing problemleri olmasına rağmen, kararlı malzeme mücevher ve kuyumculuk pazarına giriyor. Bu opallere genellikle menşe yerlerinden sonra “Shewa opalleri” veya “Mezezo opalleri” denir.

Etopya Opal Taşı

Etopya Opal Taşı

Bugüne kadar Etiyopya’daki en önemli opal keşif, 2008 yılında ülkenin kuzeyindeki Wollo eyaletindeki Wegel Tena kasabası yakınlarında yapıldı. Bu opal, açık, beyaz, sarı, turuncu veya kahverengi bir gövde renginden canlı renkte yanıp sönmeye sahip olabilir. Kuzey Shewa opalinden daha kararlı. Bu malzemeye ticarette hızla “welo opal” adı verildi, ancak “wollo” ve “wello” isimleriyle de karşılaşıldı.

Welo opalin büyük bir kısmı, tek bir tabakalı volkanik kayaç alanından üretilir. Ana damar, bir kil tabanı üzerine gelecek şekilde bir metre kalınlığa kadar opalize edilmiş bir riyolitik ignimbrittir. Opal, geçirimsiz kilin üstünde biriken silisli sular olarak oluşmuş olabilir. Silika jel, ignimbritin gözenek boşluklarında çöktü ve daha sonra opal hale dönüştürüldü.

Dikiş opal madeni yapmak için kısa yatay tünellerin kazıldığı dik vadi duvarları boyunca uzanır. Buradaki yeraltı madenciliği çok tehlikeli bir iştir, çünkü ignimbrit genellikle kırılır, gevrekleşir ve zayıf bir şekilde sınırlandırılır. Dikiş, mayınlı olduğu vadi duvarları boyunca izlenebilir, ancak tam coğrafi kapsamı bilinmemektedir, çünkü opal içeren tabaka, 350 metreye kadar tabakalı volkanik tortular ile kaplıdır. Bununla birlikte, tortu birkaç kilometreye kadar uzayabilir ve büyük bir mücevher kalitesi opal kaynağı olabilir. [1]

Yine Wollo eyaletinde, ancak Wegel Tena bölgesinin yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde üçüncü bir yatak bulundu. Bu birikintideki opallerin çoğu, saydam gri ila siyah gövde rengine sahiptir. [3] Mineralli bir ignimbrit dikişinde oluşur. Dikiş geniş bir tabakalı volkanik kaya dizisindedir. 60 santim kalınlığa kadardır ve geçirimsiz bir kilin üstünde durur. Bu birikim de kötü tanımlanmıştır, ancak dik vadi duvarları boyunca dikiş izlenebilir. Mevcut madencilik dik yamaçlarda dikişin üst yüzeyine kazılmış yatay tüneller tarafından.

değerli ateş opal
Değerli ateş opası: Wollo eyaletinden üretilen opallerin bir kısmı renk oyununun yanı sıra turuncu, sarı veya kırmızımsı bir gövde rengine sahiptir. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi bir ateş opalinin tanımına, renk oyunu ise değerli bir opal tanımına uygundur. Bu kriterlerin her ikisini de karşılayan bu opallere “değerli yangın opalleri” denebilir.

Ateş Opal Taşı

Ateş Opal Taşı

Welo “Değerli Ateş Opals”
Wollo eyaletinden üretilen opalin büyük bir kısmı, renk oyununun yanı sıra turuncu, sarı veya kırmızımsı bir gövde rengine sahip. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi bir ateş opalinin tanımına, renk oyunu ise değerli bir opal tanımına uygundur. Her iki kriteri de karşılayan bu opallere “değerli yangın opalleri” denebilir.

Ekteki görüntüdeki turuncu gövde rengi opal, bu “değerli ateş opallerinden” bir örnek. Turuncu bir gövde rengine sahiptir ve ışıkta oynanırsa elektrik yeşili ile mor arasında yanıp sönen bir renk oyununa sahiptir. Etiyopya opalinin güzel bir örneği.

Bu tür opal, halen Wollo Eyaletinden çıkan üretimde oldukça fazladır. Burada gösterilen örnekte olduğu gibi şeffaftır ve bu da bir boncuk, cabochon veya faceted taş içindeki derin renklerin görünmesini sağlar.

Etiyopya opal
Etiyopya opal: Shewa Etiyopya eyaletinden koyu renkli bir opal nodülü. Elade53 tarafından kamu malı görüntü.

Hydrophane Opals
Etiyopya’da mayınlanan opallerin birçoğu, özellikle Welo yataklarından, hidrofor opallarıdır. “Hidrotan”, suyu emme yeteneğine sahip gözenekli bir opal için kullanılan bir isimdir. Renkteki veya saydamlıktaki bir değişiklik genellikle su emilimine eşlik eder. Bu opaller tipik olarak poroziteleri nedeniyle diğer opal tiplerinden daha düşük bir özgül ağırlığa sahiptir. Bu opallerin bazıları,% 15’e kadar ağırlık artışı üretmek için yeterli suyu emebilir.

Etiyopyalı opallerin hidrophane özelliği bazen dayanıklılık sorunlarına neden olmaktadır. Suyun emilmesi, çatlamaya neden olabilir. Bu nedenle, hidrofor opal sahipleri suya batırmaktan kaçınmalıdır. [2] Suyu anında emmezler. Opalın önemli miktarda su emmesi birkaç saat sürebilir. Hidrojen opal kurumasına izin verilirse susuz hale gelir ve susuzlaştırma birkaç gün ila birkaç hafta arasında gerçekleşebilir. Susuzlaştırmadan sonra, opal su emilmeden önceki ile aynı görünüme ve özelliklere sahip olacaktır.

Opal Taşı Özellikleri

Opal Taşı Özellikleri

Bu opallerin hidrotan özellikleri, kaba veya kesilmiş opalleri incelerken ve satın alırken önemli hususlardır. Kararlılıkları, görünümleri ve ağırlıkları suya batırılarak değiştirilebilir.

Etiyopya Opal Tedavileri
Etiyopyalı opallerin birçoğu doğal hallerinde satılmaktadır ve bazıları tedavi edilmektedir. Gözeneklilikleri, onları boya, duman ve şeker / asit tedavisi için iyi adaylar yapar. Bu işlemlerin tümü, açıklandığında, opalin fiyatını aynı görünüme sahip doğal opalin çok daha altına düşürür. Açıklanmadığında deneyimsiz alıcıları ve hatta bazen deneyimli alıcıları aldatabilirler.

boyalı Etiyopya opal boncuklar
Boyalı Etiyopyalı opal boncuklar: Etiyopyalı opallerin hidrofor yapısı, boyamayı kolaylaştırır. Opal’ı tanıyan bir kişi muhtemelen bu boncukların çirkin renklerinin boya tarafından üretildiğini anlayacaktır. Çok daha fazla opal gören insanlar, boya daha ince ve inanılır bir renk üretmek için kullanıldığında kandırılabilir.

Etiyopya opal duman tedavisi ile
Etiyopyalı opal duman tedavisi ile: Bu Welo opal kabaşonunun koyu gövde rengi duman muamelesi ile üretilmiştir. Duman, opal renk rengiyle güçlü bir kontrast oluşturan koyu renkli bir gövde rengi üretir.

Duman tedavisi
Duman, hava veya gazda çok ince parçacıkların süspansiyonudur. İnce duman parçacıkları opalin gözenek alanlarına girebilir ve vücut rengini değiştirebilir. Duman muamelesi opalın kağıda sarılması ve kağıdın için yanan bir sıcaklığa ısıtılmasıyla yapılabilir. Yanan kağıt, opalin gözeneklerine giren ve gövde rengini koyulaştıran ince siyah kurum parçacıkları salgılar. Daha koyu olan gövde rengi, opalın renk oyunuyla tezat oluşturuyor ve daha güçlü ve daha net görünmesini sağlıyor.

Duman işleme bazen mikroskopik inceleme sırasında siyah kurum parçacıkları aranarak tespit edilebilir. Bunlar genellikle tek tek veya opal içindeki mikro çatlaklar boyunca konsantrasyonlarda görülebilir. Raman spektroskopisi gibi laboratuar testleri duman tedavisini tespit etme yeteneğine sahiptir, çünkü normalde volkanik kaynaklı opallerde bulunmayan karbonu tespit edebilirler.

Opal Taşı Satış

Opal Taşı Satış

Etiyopya Opal bilgi
[1] Wegel Tena, Wollo Eyaleti, Etiyopya’dan Renkli Oyun Opal : Benjamin Rondeau, Emmanuel Fritsch, Francesco Mazzero, Jean-Pierre Gauthier, Bénédicte Cenki-Tok, Eyassu Bekele ve Eloïse Gaillou; Taşlar ve Gemoloji, Cilt 46, Sayı 2, sayfa 90-105, Yaz 2010 Sayı.

[2] Opal’ın Hidrojen Tabiatını Onaylamak İçin Faydalı Bir Teknik : Nathan Renfro; Değerli Taşlar ve Gemoloji, Cilt 49, Sayı 3, Güz 2013 Sayı.

[3] Etiyopya’dan Yeni Bir Siyah Opal Depozitosu : Lore Kiefert, Pierre Hardy, Tewodros Sintayehu, Abate Başladı ve Girma Woldetinsae; Değerli Taşlar ve Gemoloji, Cilt 50, Sayı 4, Kış 2014 Sayı.

Etiyopyalı Opallerin Geleceği Nedir?
Etiyopyalı opaliler için gelecek çok parlak. Mücevherat ve kuyumculuk piyasasında çok daha görünür hale geliyorlar ve mücevher alım halkı onlardan haberdar oluyor. Bütün bunlar, büyük bir madencilik şirketi veya mücevher markası olmadan, onları tanıtmak için milyonlarca dolar harcamaksızın gerçekleşti. Çeşitli desenlerde canlı renklerle saydam, saydam temel renklere kadar çeşitli saydamlarda bulunurlar. Şu anda Avustralya’nın benzer görünüm malzemesine kıyasla çok uygun fiyatlarla satış yapıyorlar. Önemli miktarda Etiyopyalı opal üretiliyor ve ülke, 100 yılı aşkın bir süredir dünya opal pazarına hakim olan Avustralya opalinin ilk önemli mücadelesi haline gelebilir.

Elmas
Elmaslar: Pırlantanın özellikleri, kullanım alanları ve elmas keşifleri hakkında bilgi edinin.Modern zamanlarda, Opal Etiyopya’da keşfedildi.1990’ların başında Shewa’daki Mezezo’da. Nodülleriiçeren kırmızımsı kahverengi volkanik bir ana kaya parçası bulundu.turuncu, kırmızımsı kahverengi veya “çikolata” kahverengi değerli opal,bunun önemli bir yüzdesi çatlamaya meyilliydi (12) .2008’de Welo’daki Wegel Tena’da (aka Wollo), büyükbeyaz ve kristal değerli opal ve zaman zaman miktarlarıbazı siyah malzemeler keşfedildi; raporlar olduğunu gösterir“Her biraz daha iyi bilinen Avustralya opalleri kadar kararlı”(4) . 2013 yılında, Welish eyaletinde bulunan Stayish madeninde bulunan Gashena,çoğunlukla koyu gri ve siyah opalkristal opal keşfedildi (5) .Bu yeni malzeme bildirildistabil olmak ve hidrofanik olmamak (6,7) .Etiyopya zanaat madenciliği endüstrisibir milyon insan.

Opal Taşı

Opal Taşı

Bulunan başlıca değerli taşlar türleriEtiyopya’da garnizonlar, zümrütler, yakutlar ve opaller bulunur.Opal, değerli taşların yaklaşık yüzde 98’ini oluşturuyorülke ihracatı (8) . Opal üretim hacmiEtiyopya’dan muazzam olmuştur. Kombine üretim2011 ve 2012 için 40 ton olarak tahmin edilmektedir (9) . Dayanarakmuhafazakar% 20 verim, bu 40 milyon üretebilirdikesilmiş opalların karatları.Yirmi yedi ülkenin Etiyopyalı satın aldıkları bildiriliyorönde gelen Hindistan, Çin ve ABD ile opalmüşteriler (10) . İhtiyaç duyulması gereken tek şey majörezici anlayışı uluslararası fuarpiyasada şimdi Etiyopya opal kesim hacmi, çokAvustralya’da şu anda mevcut olanları cüceleAvustralyalı yapımlar, ”diye yazdı George Williams, JTV SeniorDeğerli Taş Alıcı (12) . Nadir ve gerçekten olağanüstü parçalar olabilirAvustralya düzeyindeki fiyat etiketleri. Güzel Gemide SergilemeHong Kong AWE’deki Köşk, A. Kleinman & Companykarat başına 650 dolara çarpıcı bir parça. 100,11 Karat Etiyopyaopal “Paysage” adında ayrıntılı bir klipte tanıtıldı.d’Opale ”Kaliforniya Rêverie Koleksiyonundan VanCleef ve Arpels, Place Vendôme , Paris (13) .Eşi görülmemiş miktarlarda ani kullanılabilirlikpiyasadaki fiyatlardan çok daha düşük fiyatlarda güzel opalbeklemek gelmişti opallar için talebi arttırdıdünyada Bu ödül aynı zamanda boncuklarda oldukça belirgindir.Avustralya mallarında nadiren bulunan bir ürünEtiyopya malzemelerinde bol miktarda beyazdan çok çeşitliopal – çok renkli boyalı boncuklar, en iyi mücevher kalitesine kadar.Bölüm II – KorkularTarihsel olarak, opal daha kırılgan olarak kabul edildidiğer birçok değerli taş (14) . Karşılaştırıldığında nispeten yumuşak olmakDiğer mücevherlere de kolayca çizilebileceği anlamına gelir.Opal Taşı (Fantom) BuAyrıca kolayca kırılması için kırılgan olduğu da bilinir.sadece küçük etki. Fakat en can sıkıcı alışkanlık opal’ıngörünüşte kendiliğinden çatlama veya “çatlama” eğilimisebep. Bu korkunç fenomen birDünyadaki her kaynaktan yapılan opallerde daha fazla veya daha azyazarın deneyimlerinde, olası istisna dışındaAndamooka, Güney Avustralya.Avustralya opalinin mükemmel ünü büyük ölçüde kaynaklanmaktadırGenel olarak çok az çatlama veya crazing, hem de çalışkansorunlu malzemeyi ortadan kaldıran üreticilerpazarlamak için. 100 yılın üzerinde bir geçmişe sahipAvustralya opalleri ticaret standardı için standart belirledidiğer tüm kaynaklardan opalların yargılandığı.Shewa’da Mezezo’dan erken materyal üretimieyaletleri dünyanın ilkleri olarak hızla popüler olduçikolata renkli opal, ancak çoğunun kötü bir alışkanlığı vardıçatlama ve / veya crazing. Bu malzemenin eğilimi haberikendini imha hızla yayıldı ve genel bir Etiyopya korkusuopal dünyadaki bayilere aşılandı.Mezezo malzemesini dengeleme girişimleri bile sonuçlandı30 Kasım 2010 tarihinde dosyalanan US20110126815 numaralı patentin çıkarılması.Bu çok aşamalı süreç tamamlamak için bir yıl gerektirir,ve etkinliği hiçbir zaman belgelenmemiştir (16) . SSEFİsviçre’nin Basel şehrinde bulunan laboratuarda, iki reçine işlenmiş2011’de Shewa’dan nodüller geçti ve biri ayrı düştü.laboratuarın elindeyken (17) .2009 yılında, Avustralya Gemmologist dergisi bircabochon-cut Shewa opals için stabilite tedavi tekniğibasınç sızdırmaz bir şekilde susuz etanol içine daldırma dahilDamar (otoklav), yavaş yavaş 80 ° C’ye ısıtılır vesüperkritik sonuçlanan yaklaşık bir hafta boyunca bu sıcaklıkkurutma. Sürecin ikinci aşamasında, düşük hidratlımoleküler ağırlıktaki silika solları açıklığa sokulduopalin gözenekleri 500 ila 600 basınç altında gerçekleştirildibar, (yani 500 ila 600 kez normal atmosferik basınç)Numunelerin ön vakum işleminden sonra (3) .Tedaviden sonra, çatlamaya karşı çok daha düşük bir duyarlılıkEditör olsa da, bu Shewa materyalinde bildirildinotu: “Yayınlanmış standart bir test olmadığındankarşılaştırmalı opal-crazing duyarlılığını değerlendirmek zorbu cabochoned olduğunu nicel olarak göstermekörnekler, crazing akrabalarında gelişmiş stabilite göstermiştiraynı malzemenin kısımlarının muamele edilmemiş örneklerineöznel karşılaştırmalı deneyimden başka ”(3).Bu karmaşık yüksek teknoloji prosedürü hakkında yorum yapıldı.GIA Gems & Gemology’de “Bir istikrar sürec

ETOPYA OPAL TAŞI 156.25 KARAT (KOLEKSİYON)

DOĞAL KAYALAR
Opal Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 156.25 KARAT
 • ATEŞ OPAL MULTİCOLOR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • WELO ETOPYA OPALİ
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

1990 yılında keşfedilen Etiyopyalı opal ilk kez 2008 yılında ticari olarak çıkarıldı. Etiyopya’nın kuzeyindeki Welo (veya Wello) Bölgesi’nden geliyor. Bölgedeki çok çeşitli yataklar, Avustralya’daki Coober Pedy madenlerinde bulunanlar dahil olmak üzere çeşitli opal türleri sunmaktadır!1929’da antropologlar Kenya mağaralarında bazı opal kanıtları buldular ve bazı parçalar aletlerde kullanıldı.

Welo Opal Taşı

Welo Opal Taşı

“Opal” “değerli taş” anlamına gelen Sanskritçe upala kelimesinden gelir. Bu, Ana Tanrıça’nın, Gökkuşağının bakire Tanrıçasını, üç tanrının aşk dikkatinden kurtarmak için bir taşa dönüştürdüğünü söyleyen eski Hindistan hikayelerinden geliyor. Latince’de Roma döneminde opalus kelimesi olarak kabul edilmiştir .
Opal, ekim ayı için resmi doğum taşlarından (pembe turmalinle birlikte) ve nisan ayı için alternatif bir doğum taşıdır. Modern bir evliliğin 14. yıldönümünü işaretlemek için kullanılır.

Etiyopya Opal Metafizik Özellikleri
Eski Yunanlılar, taşın insanlara kehanet armağanı verebileceğini ve onları hastalıklardan koruyabileceğini düşünüyordu. Bazı metafizik düşünce, opal giymenin sizi göze çarpmayan ya da farkedilemez hale getirebileceği, bir insanın tüm ışıltısını taşın ateşli renklerine çekebileceği fikrini içerir. Bazı insanlar ekim ayında doğmamış insanların opal giymelerinin şanssız olduğuna inanırken, değerli taş aslında uzun bir şans ve sihir taşı kadar değerlidir, hem de sevgi ve tutku.
Etiyopya opalinin, onu giyenlerin gerçek doğasını güçlendiren duygusal bir yoğunlaştırıcı olduğuna inanılmaktadır. Bazıları, yaşama isteğini güçlendirdiğini ve kullanıcıyı olumsuzluklara karşı koruyarak karmayı yaktığını söylüyor. Enerji çalışması uygulayıcıları, üs ve sakral çakraları harekete geçirdiğini söylüyor, ancak bu opalin diğer baz renkleri gerektiğinde karşılık gelen çakralarla birlikte kullanılabiliyor.

TÜRKİYENİN EN KALİTELİ GERÇEK DOĞAL TAŞ MAĞZASI OTANTİK TAŞ KALİTESİ  VE FARKI İLE 156.25 KARAT MUHTEŞEM WELO ATEŞ MULTİCOLOR OPAL KAYA SÜPER KOLEKSİYON GEM PARÇASI ÜRÜNÜMÜZ ÜST SEVİYE KOLEKSİYONER İÇİN MÜTHİŞ BİR PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Öğe Adı WELO ETOPYA OPAL KAYA
  şekil :Monoklik oluşum Kaya (kesime uygun)
    Boyut 41.90 x 35.80x 25.45 mm 
    Ağırlık: 156.25 karat (31.24 gr)
    Renk : Çok renkli 
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya 
   IŞILTI : En Yanıp sönen 
    sertlik : 5.5

Etiyopya Opal Jeolojik Özellikleri
Çoğu opal doğada tortul – yani, eski su yollarının ortaya koyduğu katmanlardan yaratılıyor. Bununla birlikte, Etiyopyalı opaller, volkanik aktivitenin bir sonucu olarak oluşturulan, volkanik kül içindeki nodüllerde, riolit tabakaları arasında stratumda oluşan hidrotan opalleridir.
“Hidrotan”, “su seven” anlamına gelen Yunanca sözcüklerden gelir ve bu opallerin suyu nasıl emme eğiliminde olduğunu açıklar. Su absorpsiyonu,

Opal Taşı Özellikleri

Opal Taşı Özellikleri

Etiyopyalı opalin görünümünü değiştirebilir, taşı opak veya yarı yarı saydamdan yüksek yarı saydam ve neredeyse şeffaf hale getirebilir!
Sedimanter opallerin yüksek maliyeti ve kırılganlığı, taşın nadiren yontulmuş olduğu anlamına gelir. Önemli ölçüde daha düşük fiyat ve hidrofor Etiyopya opal pürüzlü sert yapısı kaba kesiciler için taşa bakılması ve oyulmasıyla deney yapma olasılığını arttırdı.
Mineral Bilgisi    Su içeriği ile sertleştirilmiş silika jel
Kimyasal bileşim    SiO 2 NH 2 Ö
Renk    Renksiz, beyaz, sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, kahverengi, siyah, mumlu
Sertlik    5-1 / 2-6 (Mohs)
Spesifik yer çekimi    1,98 – 2,20
Kırılma indisi    1,450
Etiyopya Opal’in uygun bakımı
Opaller, ısı ve nem gibi çevresel faktörlere duyarlı yumuşak, gözenekli bir taştır. Etiyopyalı opal ani yüzey şoklarına (kazara çarpmalara) karşı biraz daha dayanıklı olsa da, mücevher hala savunmasızdır. Asla, asla bir opal çalıştırma – Etiyopyalı bir opal bile – bir buharlayıcı veya ultrasonik temizleyici ile!
Duş alırken, yüzerken, temizlik maddelerini kullanarak, parfüm uygulayarak, saç kurutma makinesi kullanarak veya başka bir sıcaklık ve kimyasal maruz kalma durumunda kullanmayın.
Etiyopya Opal ve diğer değerli taşlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Walter Schumann’ın gözden geçirilmiş ve genişletilmiş Dünya Gemstones sayısının kopyasını sipariş edin .
Etiyopyalı Opal ile Tasarım
Etiyopya opal, süt beyazı ile açık amber rengi baz renklendirmesiyle, renk teorisi tasarım fikirleri kullanılırken beyaz veya altın taş olarak kullanılabilir. Opal’ı meşhur ve popüler kılan renklerin oynanması, çeşitli yerlere dahil edilmesini sağlar. Etiyopya opal boncuklarının yönlü stilleri, hem ateşli renk oyununu hem de ince bir ışıltıyı kullanan seçenekler sunar.
Opal’ın bilinen kırılganlığı ile birlikte, daha sert hidropan opallerin bile iyi muamele edilmesi gerekir. Darbelere ve çiziklere maruz kalabilecek halhal, bilezik veya yüzük yerine kolye, küpe veya kolye takmak için idealdir.Etiyopya’da çıkarılan kıymetli opal 1994 yılında mücevher ve kuyumculuk pazarına girmeye başladı. Bu opal, Shewa eyaletinin kuzeyindeki Menz Gishe Bölgesinde yapılan bir keşiften kaynaklandı. Bu bölgeden opal, çok çeşitli vücut renklerinde ortaya çıkar. Opallerin çoğu kahverengi, kırmızı veya turuncu gövde rengine sahiptir; Ancak, sarı, beyaz ve açık vücut renkleri de bulunur.

Shewa eyaletinde opal, riyolit , tüf ve ignimbrit gibi tabakalı magmatik kayaçlarda bulunur . Bu opalın çoğunun crazing problemleri olmasına rağmen, kararlı malzeme mücevher ve kuyumculuk pazarına giriyor. Bu opallere genellikle menşe yerlerinden sonra “Shewa opalleri” veya “Mezezo opalleri” denir.

Etopya Opal Taşı

Etopya Opal Taşı

Bugüne kadar Etiyopya’daki en önemli opal keşif, 2008 yılında ülkenin kuzeyindeki Wollo eyaletindeki Wegel Tena kasabası yakınlarında yapıldı. Bu opal, açık, beyaz, sarı, turuncu veya kahverengi bir gövde renginden canlı renkte yanıp sönmeye sahip olabilir. Kuzey Shewa opalinden daha kararlı. Bu malzemeye ticarette hızla “welo opal” adı verildi, ancak “wollo” ve “wello” isimleriyle de karşılaşıldı.

Welo opalin büyük bir kısmı, tek bir tabakalı volkanik kayaç alanından üretilir. Ana damar, bir kil tabanı üzerine gelecek şekilde bir metre kalınlığa kadar opalize edilmiş bir riyolitik ignimbrittir. Opal, geçirimsiz kilin üstünde biriken silisli sular olarak oluşmuş olabilir. Silika jel, ignimbritin gözenek boşluklarında çöktü ve daha sonra opal hale dönüştürüldü.

Dikiş opal madeni yapmak için kısa yatay tünellerin kazıldığı dik vadi duvarları boyunca uzanır. Buradaki yeraltı madenciliği çok tehlikeli bir iştir, çünkü ignimbrit genellikle kırılır, gevrekleşir ve zayıf bir şekilde sınırlandırılır. Dikiş, mayınlı olduğu vadi duvarları boyunca izlenebilir, ancak tam coğrafi kapsamı bilinmemektedir, çünkü opal içeren tabaka, 350 metreye kadar tabakalı volkanik tortular ile kaplıdır. Bununla birlikte, tortu birkaç kilometreye kadar uzayabilir ve büyük bir mücevher kalitesi opal kaynağı olabilir. [1]

Yine Wollo eyaletinde, ancak Wegel Tena bölgesinin yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde üçüncü bir yatak bulundu. Bu birikintideki opallerin çoğu, saydam gri ila siyah gövde rengine sahiptir. [3] Mineralli bir ignimbrit dikişinde oluşur. Dikiş geniş bir tabakalı volkanik kaya dizisindedir. 60 santim kalınlığa kadardır ve geçirimsiz bir kilin üstünde durur. Bu birikim de kötü tanımlanmıştır, ancak dik vadi duvarları boyunca dikiş izlenebilir. Mevcut madencilik dik yamaçlarda dikişin üst yüzeyine kazılmış yatay tüneller tarafından.

değerli ateş opal
Değerli ateş opası: Wollo eyaletinden üretilen opallerin bir kısmı renk oyununun yanı sıra turuncu, sarı veya kırmızımsı bir gövde rengine sahiptir. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi bir ateş opalinin tanımına, renk oyunu ise değerli bir opal tanımına uygundur. Bu kriterlerin her ikisini de karşılayan bu opallere “değerli yangın opalleri” denebilir.

Ateş Opal Taşı

Ateş Opal Taşı

Welo “Değerli Ateş Opals”
Wollo eyaletinden üretilen opalin büyük bir kısmı, renk oyununun yanı sıra turuncu, sarı veya kırmızımsı bir gövde rengine sahip. Turuncu, sarı veya kırmızımsı gövde rengi bir ateş opalinin tanımına, renk oyunu ise değerli bir opal tanımına uygundur. Her iki kriteri de karşılayan bu opallere “değerli yangın opalleri” denebilir.

Ekteki görüntüdeki turuncu gövde rengi opal, bu “değerli ateş opallerinden” bir örnek. Turuncu bir gövde rengine sahiptir ve ışıkta oynanırsa elektrik yeşili ile mor arasında yanıp sönen bir renk oyununa sahiptir. Etiyopya opalinin güzel bir örneği.

Bu tür opal, halen Wollo Eyaletinden çıkan üretimde oldukça fazladır. Burada gösterilen örnekte olduğu gibi şeffaftır ve bu da bir boncuk, cabochon veya faceted taş içindeki derin renklerin görünmesini sağlar.

Etiyopya opal
Etiyopya opal: Shewa Etiyopya eyaletinden koyu renkli bir opal nodülü. Elade53 tarafından kamu malı görüntü.

Hydrophane Opals
Etiyopya’da mayınlanan opallerin birçoğu, özellikle Welo yataklarından, hidrofor opallarıdır. “Hidrotan”, suyu emme yeteneğine sahip gözenekli bir opal için kullanılan bir isimdir. Renkteki veya saydamlıktaki bir değişiklik genellikle su emilimine eşlik eder. Bu opaller tipik olarak poroziteleri nedeniyle diğer opal tiplerinden daha düşük bir özgül ağırlığa sahiptir. Bu opallerin bazıları,% 15’e kadar ağırlık artışı üretmek için yeterli suyu emebilir.

Etiyopyalı opallerin hidrophane özelliği bazen dayanıklılık sorunlarına neden olmaktadır. Suyun emilmesi, çatlamaya neden olabilir. Bu nedenle, hidrofor opal sahipleri suya batırmaktan kaçınmalıdır. [2] Suyu anında emmezler. Opalın önemli miktarda su emmesi birkaç saat sürebilir. Hidrojen opal kurumasına izin verilirse susuz hale gelir ve susuzlaştırma birkaç gün ila birkaç hafta arasında gerçekleşebilir. Susuzlaştırmadan sonra, opal su emilmeden önceki ile aynı görünüme ve özelliklere sahip olacaktır.

Opal Taşı Özellikleri

Opal Taşı Özellikleri

Bu opallerin hidrotan özellikleri, kaba veya kesilmiş opalleri incelerken ve satın alırken önemli hususlardır. Kararlılıkları, görünümleri ve ağırlıkları suya batırılarak değiştirilebilir.

Etiyopya Opal Tedavileri
Etiyopyalı opallerin birçoğu doğal hallerinde satılmaktadır ve bazıları tedavi edilmektedir. Gözeneklilikleri, onları boya, duman ve şeker / asit tedavisi için iyi adaylar yapar. Bu işlemlerin tümü, açıklandığında, opalin fiyatını aynı görünüme sahip doğal opalin çok daha altına düşürür. Açıklanmadığında deneyimsiz alıcıları ve hatta bazen deneyimli alıcıları aldatabilirler.

boyalı Etiyopya opal boncuklar
Boyalı Etiyopyalı opal boncuklar: Etiyopyalı opallerin hidrofor yapısı, boyamayı kolaylaştırır. Opal’ı tanıyan bir kişi muhtemelen bu boncukların çirkin renklerinin boya tarafından üretildiğini anlayacaktır. Çok daha fazla opal gören insanlar, boya daha ince ve inanılır bir renk üretmek için kullanıldığında kandırılabilir.

Etiyopya opal duman tedavisi ile
Etiyopyalı opal duman tedavisi ile: Bu Welo opal kabaşonunun koyu gövde rengi duman muamelesi ile üretilmiştir. Duman, opal renk rengiyle güçlü bir kontrast oluşturan koyu renkli bir gövde rengi üretir.

Duman tedavisi
Duman, hava veya gazda çok ince parçacıkların süspansiyonudur. İnce duman parçacıkları opalin gözenek alanlarına girebilir ve vücut rengini değiştirebilir. Duman muamelesi opalın kağıda sarılması ve kağıdın için yanan bir sıcaklığa ısıtılmasıyla yapılabilir. Yanan kağıt, opalin gözeneklerine giren ve gövde rengini koyulaştıran ince siyah kurum parçacıkları salgılar. Daha koyu olan gövde rengi, opalın renk oyunuyla tezat oluşturuyor ve daha güçlü ve daha net görünmesini sağlıyor.

Duman işleme bazen mikroskopik inceleme sırasında siyah kurum parçacıkları aranarak tespit edilebilir. Bunlar genellikle tek tek veya opal içindeki mikro çatlaklar boyunca konsantrasyonlarda görülebilir. Raman spektroskopisi gibi laboratuar testleri duman tedavisini tespit etme yeteneğine sahiptir, çünkü normalde volkanik kaynaklı opallerde bulunmayan karbonu tespit edebilirler.

Opal Taşı Satış

Opal Taşı Satış

Etiyopya Opal bilgi
[1] Wegel Tena, Wollo Eyaleti, Etiyopya’dan Renkli Oyun Opal : Benjamin Rondeau, Emmanuel Fritsch, Francesco Mazzero, Jean-Pierre Gauthier, Bénédicte Cenki-Tok, Eyassu Bekele ve Eloïse Gaillou; Taşlar ve Gemoloji, Cilt 46, Sayı 2, sayfa 90-105, Yaz 2010 Sayı.

[2] Opal’ın Hidrojen Tabiatını Onaylamak İçin Faydalı Bir Teknik : Nathan Renfro; Değerli Taşlar ve Gemoloji, Cilt 49, Sayı 3, Güz 2013 Sayı.

[3] Etiyopya’dan Yeni Bir Siyah Opal Depozitosu : Lore Kiefert, Pierre Hardy, Tewodros Sintayehu, Abate Başladı ve Girma Woldetinsae; Değerli Taşlar ve Gemoloji, Cilt 50, Sayı 4, Kış 2014 Sayı.

Etiyopyalı Opallerin Geleceği Nedir?
Etiyopyalı opaliler için gelecek çok parlak. Mücevherat ve kuyumculuk piyasasında çok daha görünür hale geliyorlar ve mücevher alım halkı onlardan haberdar oluyor. Bütün bunlar, büyük bir madencilik şirketi veya mücevher markası olmadan, onları tanıtmak için milyonlarca dolar harcamaksızın gerçekleşti. Çeşitli desenlerde canlı renklerle saydam, saydam temel renklere kadar çeşitli saydamlarda bulunurlar. Şu anda Avustralya’nın benzer görünüm malzemesine kıyasla çok uygun fiyatlarla satış yapıyorlar. Önemli miktarda Etiyopyalı opal üretiliyor ve ülke, 100 yılı aşkın bir süredir dünya opal pazarına hakim olan Avustralya opalinin ilk önemli mücadelesi haline gelebilir.

Elmas
Elmaslar: Pırlantanın özellikleri, kullanım alanları ve elmas keşifleri hakkında bilgi edinin.Modern zamanlarda, Opal Etiyopya’da keşfedildi.1990’ların başında Shewa’daki Mezezo’da. Nodülleriiçeren kırmızımsı kahverengi volkanik bir ana kaya parçası bulundu.turuncu, kırmızımsı kahverengi veya “çikolata” kahverengi değerli opal,bunun önemli bir yüzdesi çatlamaya meyilliydi (12) .2008’de Welo’daki Wegel Tena’da (aka Wollo), büyükbeyaz ve kristal değerli opal ve zaman zaman miktarlarıbazı siyah malzemeler keşfedildi; raporlar olduğunu gösterir“Her biraz daha iyi bilinen Avustralya opalleri kadar kararlı”(4) . 2013 yılında, Welish eyaletinde bulunan Stayish madeninde bulunan Gashena,çoğunlukla koyu gri ve siyah opalkristal opal keşfedildi (5) .Bu yeni malzeme bildirildistabil olmak ve hidrofanik olmamak (6,7) .Etiyopya zanaat madenciliği endüstrisibir milyon insan.

Opal Taşı

Opal Taşı

Bulunan başlıca değerli taşlar türleriEtiyopya’da garnizonlar, zümrütler, yakutlar ve opaller bulunur.Opal, değerli taşların yaklaşık yüzde 98’ini oluşturuyorülke ihracatı (8) . Opal üretim hacmiEtiyopya’dan muazzam olmuştur. Kombine üretim2011 ve 2012 için 40 ton olarak tahmin edilmektedir (9) . Dayanarakmuhafazakar% 20 verim, bu 40 milyon üretebilirdikesilmiş opalların karatları.Yirmi yedi ülkenin Etiyopyalı satın aldıkları bildiriliyorönde gelen Hindistan, Çin ve ABD ile opalmüşteriler (10) . İhtiyaç duyulması gereken tek şey majörezici anlayışı uluslararası fuarpiyasada şimdi Etiyopya opal kesim hacmi, çokAvustralya’da şu anda mevcut olanları cüceleAvustralyalı yapımlar, ”diye yazdı George Williams, JTV SeniorDeğerli Taş Alıcı (12) . Nadir ve gerçekten olağanüstü parçalar olabilirAvustralya düzeyindeki fiyat etiketleri. Güzel Gemide SergilemeHong Kong AWE’deki Köşk, A. Kleinman & Companykarat başına 650 dolara çarpıcı bir parça. 100,11 Karat Etiyopyaopal “Paysage” adında ayrıntılı bir klipte tanıtıldı.d’Opale ”Kaliforniya Rêverie Koleksiyonundan VanCleef ve Arpels, Place Vendôme , Paris (13) .Eşi görülmemiş miktarlarda ani kullanılabilirlikpiyasadaki fiyatlardan çok daha düşük fiyatlarda güzel opalbeklemek gelmişti opallar için talebi arttırdıdünyada Bu ödül aynı zamanda boncuklarda oldukça belirgindir.Avustralya mallarında nadiren bulunan bir ürünEtiyopya malzemelerinde bol miktarda beyazdan çok çeşitliopal – çok renkli boyalı boncuklar, en iyi mücevher kalitesine kadar.Bölüm II – KorkularTarihsel olarak, opal daha kırılgan olarak kabul edildidiğer birçok değerli taş (14) . Karşılaştırıldığında nispeten yumuşak olmakDiğer mücevherlere de kolayca çizilebileceği anlamına gelir.Opal Taşı (Fantom) BuAyrıca kolayca kırılması için kırılgan olduğu da bilinir.sadece küçük etki. Fakat en can sıkıcı alışkanlık opal’ıngörünüşte kendiliğinden çatlama veya “çatlama” eğilimisebep. Bu korkunç fenomen birDünyadaki her kaynaktan yapılan opallerde daha fazla veya daha azyazarın deneyimlerinde, olası istisna dışındaAndamooka, Güney Avustralya.Avustralya opalinin mükemmel ünü büyük ölçüde kaynaklanmaktadırGenel olarak çok az çatlama veya crazing, hem de çalışkansorunlu malzemeyi ortadan kaldıran üreticilerpazarlamak için. 100 yılın üzerinde bir geçmişe sahipAvustralya opalleri ticaret standardı için standart belirledidiğer tüm kaynaklardan opalların yargılandığı.Shewa’da Mezezo’dan erken materyal üretimieyaletleri dünyanın ilkleri olarak hızla popüler olduçikolata renkli opal, ancak çoğunun kötü bir alışkanlığı vardıçatlama ve / veya crazing. Bu malzemenin eğilimi haberikendini imha hızla yayıldı ve genel bir Etiyopya korkusuopal dünyadaki bayilere aşılandı.Mezezo malzemesini dengeleme girişimleri bile sonuçlandı30 Kasım 2010 tarihinde dosyalanan US20110126815 numaralı patentin çıkarılması.Bu çok aşamalı süreç tamamlamak için bir yıl gerektirir,ve etkinliği hiçbir zaman belgelenmemiştir (16) . SSEFİsviçre’nin Basel şehrinde bulunan laboratuarda, iki reçine işlenmiş2011’de Shewa’dan nodüller geçti ve biri ayrı düştü.laboratuarın elindeyken (17) .2009 yılında, Avustralya Gemmologist dergisi bircabochon-cut Shewa opals için stabilite tedavi tekniğibasınç sızdırmaz bir şekilde susuz etanol içine daldırma dahilDamar (otoklav), yavaş yavaş 80 ° C’ye ısıtılır vesüperkritik sonuçlanan yaklaşık bir hafta boyunca bu sıcaklıkkurutma. Sürecin ikinci aşamasında, düşük hidratlımoleküler ağırlıktaki silika solları açıklığa sokulduopalin gözenekleri 500 ila 600 basınç altında gerçekleştirildibar, (yani 500 ila 600 kez normal atmosferik basınç)Numunelerin ön vakum işleminden sonra (3) .Tedaviden sonra, çatlamaya karşı çok daha düşük bir duyarlılıkEditör olsa da, bu Shewa materyalinde bildirildinotu: “Yayınlanmış standart bir test olmadığındankarşılaştırmalı opal-crazing duyarlılığını değerlendirmek zorbu cabochoned olduğunu nicel olarak göstermekörnekler, crazing akrabalarında gelişmiş stabilite göstermiştiraynı malzemenin kısımlarının muamele edilmemiş örneklerineöznel karşılaştırmalı deneyimden başka ”(3).Bu karmaşık yüksek teknoloji prosedürü hakkında yorum yapıldı.GIA Gems & Gemology’de “Bir istikrar sürec