OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 4.700 KG
  • DOĞAL KAYA
  • EŞİ YOK
  • KOLEKSİYON PARÇA
  • ROSE KALSEDON

PEMBE KALSEDON DOĞAL KAYA 4,5 KG

KOLEKSİYON MERAKLILARINA ÖZEL PARÇA 150 YILLIK ESKİ PEMBE KALSEDON KAYA  4,700 KG ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN…(TATLI ROSE RENGİ)

Romalılar ödüllü kalsedon mühürler gibi, ve Victoria. kameolara ve İntaglios sonsuz bir dizi içine oyulmuş Kalsedon sağlığı ve güvenliği Rönesans büyü kullanılmıştır. Her yaştan kalsedon çoğu taş oymacı tarafından kullanılan taş olmuştur ve çok renkli çeşidi hala kesilmiş ve süs taşları gibi parlatılır.

Pembe Kalsedon Taşı

Pembe Kalsedon Taşı

Kalsedon neredeyse gökkuşağının herhangi bir renk olabilir. Bu, mavi, sarı, kahverengi ya da neredeyse parlaklık waxlike ile gri yaygın solgun. Bir beyaz tutkunu, ya da hafif bir bronzluk türler kalsedon de ortaya çıkmaktadır.

Kalsedon kriptokristalen kuvars taşlar birçok tanınmış çeşidi içeren her dönem bir yakalamak. Pek çok renk ve renk kombinasyonları, 50 Devletleri’nde bulunan ve tortul, magmatik ve metamorfik kayaçlarda. Kalsedon içerir akik, sard, plasma, prase, kan taşı, oniks, akik, krizopras, thundereggs, akik, sadece daha iyi bilinen çeşitleri birkaç isim çakmaktaşı, çört, jasper, taşlaşmış ağaç ve taşlaşmış dinozor kemik.

Çünkü onun bereket, dayanıklılık ve güzellik, kalsedon sopa, hayvan derileri, kemikleri, düz kayalar ve insanoğlu tarafından kullanılan ilk hammadde, muhtemelen obsidyen dışında oldu. Kalsedon erken kaydedilen kullanım mermi noktaları, bıçak, alet ve bu bardak ve kase gibi konteynerler için oldu. Erken adam akik, mercan agatized, çakmaktaşı, jasper ve taşlaşmış ağaç gibi kalsedon birçok çeşidi silah ve araçları yaptı.

Silah ve araçlar gibi, tören ve kişisel süsleme için aynı öğeleri kullanarak bazı öğeleri kullanarak hareket çok kolay yapılır. Erken adam özel günler için onun iyi görünümlü bıçak kullanmak veya özel bir mızrak nokta eklemek veya tüniğinin için ok ucu için doğaldı. Aslında, akik ve taşlaşmış ağaç sadece yaygın ve işlevsel silah veya araçları taşlar yükselmiş olabilir.

Tüm 50 Devletleri kalsedon bazı çeşitli üretmek, ancak bazı Devletlerin maddi diğerlerinden daha iyi tanınmaktadır.
California ‘Mojave Blue’ akik
Şekil 1 -. California “Mojave Mavi” akik
(Photo Bay Bill Nicks nezaket olduğunu.)
Alaska – Devlet akik, Jaspers, ve taşlaşmış ağaç dahil olmak üzere farklı yerlerde, bulunan kalsedon birkaç çeşidi vardır. Akik Çeşitli Yukon Bölgesi ile sınırı yakınlarındaki Tavuk Creek bölgesinde çeşitli yerlere taş ocakları ve dere ve nehir yataklarının çakılları bulunabilir.

Akik, jasper ve taşlaşmış ağaç Adak, Bahriye Attu, Kuiu, Kupreanof, Nelson, POPOF, Tanaga, Unalaska ve Zarembo adaları üzerinde olanlar dahil olmak üzere birçok plajlar, bulunabilir. Aynı malzemeler çakılların veya Devletin dere ve nehirler pek çok bulunabilir. Diğer iyi bilinen kaynaklar Becharof Gölü, Küçük Nelchina Nehri ve Caribou Creek çıkış vardır.

Kalsedon Taşı

Kalsedon Taşı

Arizona – Arizona iyi çünkü Taşlaşmış Orman Milli Parkı onun taşlaşmış ağaç için bilinen ve taşlaşmış ağaç ticari olarak üretilen taşlar değer üçüncü sıradadır. Genellikle Park dünyada Silisleşmiş günlükleri en renkli örneklerini içerdiği kabul edilir.

Taşlaşmış ağaç Devlette her ilçede oluşur, ancak ticari üretim Taşlaşmış Orman yakınında Navajo ve Apache İlçeler şahıs topraklarından aslında. Federal düzenlemeler ticari olarak satışa gerekiyordu hiçbiri £ 250 artı yılda kişi başına bir parça, kamu arazileri üzerinde taşlaşmış ağaç toplama kısıtlamak. Yönetmelik esasen federal topraklarından üretimini ortadan kaldırır. Çapı günlükleri 5 feet bölümlerine 1/4-inç kadar küçük parçalar zemin yüzeyinden ya da taş ticarette kullanılmak için en az kazı ile elde edilir.

Arizona ahşap Devlette üretilen herhangi bir taş malzemenin en geniş uygulama yelpazesine sahiptir taşlaşmış. Malzeme barok takı olarak kullanım için ya da takı ve görüntü için cabochons halinde kesmek için parlatma çamaşır için uygundur. Serbest Çizim ve kalibre döşemeler kalem ve kalem seti üsleri ve diğer öğelerin üsleri için parlatılır, ve saat yüzleri cilalı levhalar kullanılmaktadır. Ayrıca, büyük bloklar, bacak bölümleri ve geometrik şekiller kitap ayracı ve dekoratör parçaları olarak kullanılmaktadır. Sanat eserleri, başta oymalar, üretilir, ve bu tür kahve ve sehpa gibi mobilya taşlaşmış ağaç yapılır.

Arizona yangın akik ticari üretim var şu anda tek ülkedir. Yangın akik çok değerli opal gibi renk bir oyun sonucu demir oksitleri dahil içeren kalsedon şeklidir. Arizona raporlarda yangın akik veya kazmak için-ücret üretimin ticari üretim onbir işlemleri. Materyal Graham, Greenlee, Maricopa, Mohave ve Yuma İlçeler üretilmektedir.

Yangın akik gümüş ve altın takı üretiminde kullanım için serbest formda ve kalibre cabochons halinde kesilir. Materyal güneybatı ve Amerika Birleşik Devletleri boyunca hobisi lapidaries ile popüler. Yangın akik de kullanılır olmuştur ve şu anda Hint tarzı takı kullanılır.

California – California “Mojave Mavi” akik son birkaç yıl içinde ilgi büyük bir kazanmıştır. Bu pastel mavi ya da bir uzman oymacısının elinde mavi-gri akik takı için cazip mineli içine keser ve, seçkin oymalar yapar.

Colorado ve Utah – Bu Devletler kaliteli jasper, akik, taşlaşmış ağaç ve agatized dinozor kemik mevduat var. Bu mevduat, hem devletlerin geniş bir alana ve Colorado kıta bölünmenin her iki tarafta bulunur.

Pembe Kalsedon

Pembe Kalsedon

Florida – ilk 1825 civarında Tampa Bay bölgesinde bulunan ünlü Silisleşmiş mercan, Devlet notun tek mücevherdir. Tampa Bay yılında keşfedilmesinden bu yana, agatized mercan da Tarpon Springs, Kathleen kasabası yakınlarındaki New Port Richey güneyinde, en ve Suwanee Hamilton Nehri, Columbia ve Suwanee İller kıyısında bulundu. Malzeme mercan kısmi değiştirilmesini temsil geodes, ve toplam replasmanı temsil katı parçalar gibi iki form, bulunur.

Mercan bir mumsu, saydam, Batriyoidal, rengârenk kalsedon ile değiştirilir. Geodes en sık mineral örneklerinin olarak kullanılır, ancak cabochon ve eskitme taşlar ince geode astar yapılabilir. Toplam yerini mercan çekici mineli halinde kesilebilir. Malzeme, mavi, kırmızı, kahverengi, sarı, beyaz, siyah veya bu renklerin bir arada olabilir.

Idaho – Jasper madencilik 1992 yılında, mülkiyet madencilik ortaklarımızdan birinin zamansız ölümü, jasper madencilik hobisi geri dönülüyor ve profesyonel sonuçlandı zaman özellikle Willow Creek jasper benim operasyon ile, Devlette bir dönüş yapmaya başlamıştı toplayıcılar. Çeşitli Jaspers üretim öngörülebilir gelecekte talebi karşılamak için yeterli olmalıdır.

Montana – Montana yosun akik saydam kalsedon içeren dendrite gri grimsi-beyaz. Siyah, kahverengi, kırmızı ya da ağaç gibi doğal veya dendritik büyümeleri aslında mangan ve demir mineralleri bulunur. Yosun akik çoğu Yellowstone Nehri ya da Billings ve Sidney arasında kendi kanalizasyon su giyilen çakılların olarak bulunmuştur. Materyal Yellowstone, Hazine, Rosebud, Custer, Prairie, Dawson ve Richland İlçeler toplanabilir. Akik uzun çünkü güzel ve son derece değişken desenleri, dayanıklılık hobisi ve profesyonel kesiciler bir favori olmuştur ve kesme ve cilalama kolaylığı vardır.

New Mexico – akik, jasper, çört, ya da taşlaşmış ağaç çeşitleri Yeni Meksika’nın 32 ilçe, 15 bulunur. Deming, New Mexico Rockhound State Park yakınlarındaki yaklaşık 100 hektarlık bir alan, akik, jasper ve taşlaşmış ağaç ticari olmayan toplama için bir kenara bırakılır.

Oregon – Devlet, çeşitli resim ve doğal Jaspers, akik, thundereggs ve taşlaşmış ağaç üretimi için bilinir. Mezarlık Nokta, Priday ve Polka Dot en akik koleksiyoncular rockhounds tanıdık isimler ve birçok lapidaries vardır. Bu da benzersiz Oregon ve güzel akik ile ilişkili isimler vardır. Aynı isimler Biggs, Deschutes ve Sucker Creek ve kaliteli resim veya doğal Marnie’nın arasındaki ilişki için de geçerlidir.

Oregon Devlet kaya, “Thunderegg,” Oregon iyi bilinen taş malzeme olabilir. Volkan çıkarılacağını bazı insanlar tarafından inanılır, ama çok yumuşak ve kırılgan volkanik kül yatak içinde oluşan Thundereggs, değildi. Kalsedon birikimi için elverişli puan elde edilinceye kadar silis içeren çözümler köz nüfuz. Malzemenin tamamen ayrı taş bölünmüş merkezini kuvvetlendirmek edemeden kalsedon Toplamalardan ek malzeme daha sonra giriş izin, muhtemelen çünkü büzülme, tevdi, ancak edildi. Kalkedondan Elde edilen yıldız şeklinde merkezleri akik, Jasper, ya da opal bazı durumlarda farklı çeşitleri biçiminde olabilir.

Thundereggs çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. En yaygın kullanımlarından biri her yarım testereyle yüzünü parlatmak ve bir ekran veya dekoratif bir parçası olarak kullanmak, sadece iki parçaya Thunderegg gördüm olup; kitap ayracı da bu şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, thundereggs kalibre ve serbest mineli kesildiği dilimler halinde kesilmiş edilir. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde en az bir firma thundereggs ikinci gem küreler üretmektedir.

Kalsedon Taşı

Kalsedon Taşı

Güney Dakota – Devletin en iyi bilinen kalsedon renkli ve güzel Fairburn akik olduğunu. Custer County çok üretken bir akik mevduat yakın bir topluluk Adını, bu parlak renkli bantlı akik Michigan ve Montana Dryhead akik bulunan Lake Superior Agates benzer. Renk desen gruplarından biri daima beyaz bantlar alternatif vardır. Beyazla alternatif sarımsı-kahverengi, koyu kırmızı, somon pembe, siyah, sarı, grimsi-mavi ve sütlü pembe içerir renkler.

Akik nodüller çapı yaklaşık 20 milimetre kadar 20 kilogram ağırlığında bazı boyutu değişir. Nodüller kuşağın merkezi hakkında da Fairburn topluluğu ile, Custer, Pennington ve Shannon İlçeler bölümlerini kapsayan bir uzun kuşağında Chadron formasyonunun ayrışma kurtarıldı. Fairburn’un benzer nodüller Custer parçalarını içerir ve River ilçelerimizin Fall bir alanda kalker formasyonu dışında hava başvurdu.

Akik Diğer çeşitleri Devlette bulunur. Yosun akik, çok ünlü Montana yosun akik gibi, Harding County Little Missouri Nehri sisteminin nehir çakıl bulunabilir. Akik çok çeşitli Devletin bütün doğu kesiminde çakıl çukurlar bulunabilir.

Tennessee – Agates Devlet çapında birçok farklı yerlerde ve jeolojik oluşumlar tahsil edilebilir. Materyal Hawkins Co altın ton akik içerir Greene Co, akik, mavi, fildişi, pembe, gelen agatized oolit ince Bedford Co, dendritik, yosun, iris ve Fairburn tarzı akik bantlı ve Lake Superior tip akik ve agatized Shelby Co mercan ve sünger malzemenin Tüm kesme için uygun ve iyi bir lehçe alır.

Texas – ulus bulunan en iyi akik, jasper, çört ve taşlaşmış ağaç (özellikle taşlaşmış palmiye ağaç) Bazı Teksas geliyor. Mavi, bantlı yosun, kırmızı ve siyah duman akik Brewster County Alpine yakın bulunur. Benzer akik Jeff Davis, Hidalgo, Hudspeth, Presidio, Reeves, San Patrico ve Starr ilçeleri bulunur. Taşlaşmış ağaç ince kaliteli palmiye ağaç Live Oak ve Webb ilçeler gelen ile, Amarillo, Bastrop, brazo, Comal, Duval, Fayette, Gonzales, Lavaca ve Uvalde İlçeler bulunabilir. İyi kaliteli çört McCulloch, Moore ve San Saba İlçeler kireçtaşı oluşumları bulunabilir. Moore County malzeme de Alibates çakmaktaşı denir ve silah ve araçlar yapmak için tarih öncesi ve günümüz yerlileri tarafından kullanılmıştır. Hintliler kendi çakmaktaşı elde edildiği ocağı artık Alibates State Park.

Washington – Washington ‘ın taşlaşmış ağaçlar ülkedeki en iyi bazılarıdır. Orman renk ve desen geniş bir temsil değil, aynı zamanda tanımlanabilir türlerin geniş bir temsil değil sadece. Tanımlanan türler sekoya, meşe (Daha fazla 10 çeşit), servi, karaağaç, akçaağaç, söğüt, sedir, kavak, kestane, kızılağaç, huş, Trabzon hurması, defne, ve ginkgo içerir. Korunmuş orman mineli, masa başında, kalem üsleri ve diğer sanat nesneleri yapmak için kullanılır olmuştur.

Devlet Mevduat da yosun, mavi ve Carnelian dahil akik bir seçim vermek. Ellensburg Blue olarak bilinen Kittitas County, gelen mavi akik, son derece yerel lapidaries tarafından ödüllendirildi.

Wyoming – şöhret Wyoming iddiası onun ince kalite akik ve taşlaşmış ağaç türüdür. Devlet karşısında Mevduat bir dikiş çeşitli, yosun, bantlı, takviye ve turritella agates kaynağı. Taşlaşmış ağaç renkli ve çekici örnekleri Devlette birçok alanda bulunabilir.

Diğer – Bu, hiçbir şekilde ABD’de chalcedony üretiminin tam bir özetidir. Flint Ridge, OH, ve Great Lakes Lake Superior Akik Flint tartışıldı, ne de bireyler favori toplama yerden diğer birçok akik veya Jaspers değildi edildi. Ancak mevcut alana, daha iyi bilinen veya ticari üretim yerleri bahsedildi.

1993 yılında, mücevher kalsedon U S. üretim USBM göre, yaklaşık 1.900.000 $ değerinde idi. Malzeme makul fiyatlı, güzel, bol, dayanıklı olduğu için bir taş olarak ABD kalsedon üretimi ve kullanımı artmaya devam edecek, ve değişkenlik neredeyse sınırsızdır.

METAFİZİK ve PSİKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Mavi kalsedon biraz rüya hissediyor nazik bir enerji ile bir taştır. Bu zihin, beden ve ruh arasındaki dengeyi destekliyor. Bu sakin ve düşmanlık, öfke, ve tahrişi azaltan veya ortadan barış bir taştır. Mavi kalsedon yatıştırır ve besler zihinsel ve duygusal istikrar ve duygusal dürüstlük doğurmak olabilir.

Mavi, gri ve mor kalsedon bir kişinin hayatında istenmeyen şeylerden kurtulmak yardımcı olmak için söyledim; neden sıkıntı ile dağınık duygusal tutulumları kaçınarak yardımcı olur.

Yeşil kalsedon sevgi dolu bir şekilde başkalarına ilgili nasıl dikkatini anlattı.

Pembe kalsedon Kişinin benlik saygısı güçlendirir; kendi kişisel görünüm takan daha sevecen yapar.

Beyaz kalsedon da “anne taşı” olarak bilinen, olumsuzluk kalkan gibi aura temizlik söylenir, o diğerleri gibi çalışıyor zamanlarda duyguları stabilize.

Kalsedon taşı iletim ve telepati olsa için oldukça yararlıdır. Bu olumsuzluk ve transfer pozitif emebilir.

Kalsedon ‘nin de kardeşi kaput ve iyi niyet duygusunu teşvik etmek ve geliştirmek için bilinen. Ayrıca insanlarda cömertlik ve yardımseverlik nitelikleri artırır ve düşmanlığı azalır. Kalsedon tüm kendinden şüphe ve olumsuzluk kaldırmak ve gerçek bir iç değerlendirme yapmaya bir kişi yardımcı olur.

Giymek insanlar Kalsedon taşı daha coşkulu, kendine güvenen ve hayatı hakkında açık olmak. Bu kötü rüyalar ve olumsuz zihniyet ve duyguları gidermek biliniyor.

PEMBE KALSEDON DOĞAL KAYA 4,5 KG

KOLEKSİYON MERAKLILARINA ÖZEL PARÇA 150 YILLIK ESKİ PEMBE KALSEDON KAYA  4,700 KG ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN…(TATLI ROSE RENGİ)

Romalılar ödüllü kalsedon mühürler gibi, ve Victoria. kameolara ve İntaglios sonsuz bir dizi içine oyulmuş Kalsedon sağlığı ve güvenliği Rönesans büyü kullanılmıştır. Her yaştan kalsedon çoğu taş oymacı tarafından kullanılan taş olmuştur ve çok renkli çeşidi hala kesilmiş ve süs taşları gibi parlatılır.

Pembe Kalsedon Taşı

Pembe Kalsedon Taşı

Kalsedon neredeyse gökkuşağının herhangi bir renk olabilir. Bu, mavi, sarı, kahverengi ya da neredeyse parlaklık waxlike ile gri yaygın solgun. Bir beyaz tutkunu, ya da hafif bir bronzluk türler kalsedon de ortaya çıkmaktadır.

Kalsedon kriptokristalen kuvars taşlar birçok tanınmış çeşidi içeren her dönem bir yakalamak. Pek çok renk ve renk kombinasyonları, 50 Devletleri’nde bulunan ve tortul, magmatik ve metamorfik kayaçlarda. Kalsedon içerir akik, sard, plasma, prase, kan taşı, oniks, akik, krizopras, thundereggs, akik, sadece daha iyi bilinen çeşitleri birkaç isim çakmaktaşı, çört, jasper, taşlaşmış ağaç ve taşlaşmış dinozor kemik.

Çünkü onun bereket, dayanıklılık ve güzellik, kalsedon sopa, hayvan derileri, kemikleri, düz kayalar ve insanoğlu tarafından kullanılan ilk hammadde, muhtemelen obsidyen dışında oldu. Kalsedon erken kaydedilen kullanım mermi noktaları, bıçak, alet ve bu bardak ve kase gibi konteynerler için oldu. Erken adam akik, mercan agatized, çakmaktaşı, jasper ve taşlaşmış ağaç gibi kalsedon birçok çeşidi silah ve araçları yaptı.

Silah ve araçlar gibi, tören ve kişisel süsleme için aynı öğeleri kullanarak bazı öğeleri kullanarak hareket çok kolay yapılır. Erken adam özel günler için onun iyi görünümlü bıçak kullanmak veya özel bir mızrak nokta eklemek veya tüniğinin için ok ucu için doğaldı. Aslında, akik ve taşlaşmış ağaç sadece yaygın ve işlevsel silah veya araçları taşlar yükselmiş olabilir.

Tüm 50 Devletleri kalsedon bazı çeşitli üretmek, ancak bazı Devletlerin maddi diğerlerinden daha iyi tanınmaktadır.
California ‘Mojave Blue’ akik
Şekil 1 -. California “Mojave Mavi” akik
(Photo Bay Bill Nicks nezaket olduğunu.)
Alaska – Devlet akik, Jaspers, ve taşlaşmış ağaç dahil olmak üzere farklı yerlerde, bulunan kalsedon birkaç çeşidi vardır. Akik Çeşitli Yukon Bölgesi ile sınırı yakınlarındaki Tavuk Creek bölgesinde çeşitli yerlere taş ocakları ve dere ve nehir yataklarının çakılları bulunabilir.

Akik, jasper ve taşlaşmış ağaç Adak, Bahriye Attu, Kuiu, Kupreanof, Nelson, POPOF, Tanaga, Unalaska ve Zarembo adaları üzerinde olanlar dahil olmak üzere birçok plajlar, bulunabilir. Aynı malzemeler çakılların veya Devletin dere ve nehirler pek çok bulunabilir. Diğer iyi bilinen kaynaklar Becharof Gölü, Küçük Nelchina Nehri ve Caribou Creek çıkış vardır.

Kalsedon Taşı

Kalsedon Taşı

Arizona – Arizona iyi çünkü Taşlaşmış Orman Milli Parkı onun taşlaşmış ağaç için bilinen ve taşlaşmış ağaç ticari olarak üretilen taşlar değer üçüncü sıradadır. Genellikle Park dünyada Silisleşmiş günlükleri en renkli örneklerini içerdiği kabul edilir.

Taşlaşmış ağaç Devlette her ilçede oluşur, ancak ticari üretim Taşlaşmış Orman yakınında Navajo ve Apache İlçeler şahıs topraklarından aslında. Federal düzenlemeler ticari olarak satışa gerekiyordu hiçbiri £ 250 artı yılda kişi başına bir parça, kamu arazileri üzerinde taşlaşmış ağaç toplama kısıtlamak. Yönetmelik esasen federal topraklarından üretimini ortadan kaldırır. Çapı günlükleri 5 feet bölümlerine 1/4-inç kadar küçük parçalar zemin yüzeyinden ya da taş ticarette kullanılmak için en az kazı ile elde edilir.

Arizona ahşap Devlette üretilen herhangi bir taş malzemenin en geniş uygulama yelpazesine sahiptir taşlaşmış. Malzeme barok takı olarak kullanım için ya da takı ve görüntü için cabochons halinde kesmek için parlatma çamaşır için uygundur. Serbest Çizim ve kalibre döşemeler kalem ve kalem seti üsleri ve diğer öğelerin üsleri için parlatılır, ve saat yüzleri cilalı levhalar kullanılmaktadır. Ayrıca, büyük bloklar, bacak bölümleri ve geometrik şekiller kitap ayracı ve dekoratör parçaları olarak kullanılmaktadır. Sanat eserleri, başta oymalar, üretilir, ve bu tür kahve ve sehpa gibi mobilya taşlaşmış ağaç yapılır.

Arizona yangın akik ticari üretim var şu anda tek ülkedir. Yangın akik çok değerli opal gibi renk bir oyun sonucu demir oksitleri dahil içeren kalsedon şeklidir. Arizona raporlarda yangın akik veya kazmak için-ücret üretimin ticari üretim onbir işlemleri. Materyal Graham, Greenlee, Maricopa, Mohave ve Yuma İlçeler üretilmektedir.

Yangın akik gümüş ve altın takı üretiminde kullanım için serbest formda ve kalibre cabochons halinde kesilir. Materyal güneybatı ve Amerika Birleşik Devletleri boyunca hobisi lapidaries ile popüler. Yangın akik de kullanılır olmuştur ve şu anda Hint tarzı takı kullanılır.

California – California “Mojave Mavi” akik son birkaç yıl içinde ilgi büyük bir kazanmıştır. Bu pastel mavi ya da bir uzman oymacısının elinde mavi-gri akik takı için cazip mineli içine keser ve, seçkin oymalar yapar.

Colorado ve Utah – Bu Devletler kaliteli jasper, akik, taşlaşmış ağaç ve agatized dinozor kemik mevduat var. Bu mevduat, hem devletlerin geniş bir alana ve Colorado kıta bölünmenin her iki tarafta bulunur.

Pembe Kalsedon

Pembe Kalsedon

Florida – ilk 1825 civarında Tampa Bay bölgesinde bulunan ünlü Silisleşmiş mercan, Devlet notun tek mücevherdir. Tampa Bay yılında keşfedilmesinden bu yana, agatized mercan da Tarpon Springs, Kathleen kasabası yakınlarındaki New Port Richey güneyinde, en ve Suwanee Hamilton Nehri, Columbia ve Suwanee İller kıyısında bulundu. Malzeme mercan kısmi değiştirilmesini temsil geodes, ve toplam replasmanı temsil katı parçalar gibi iki form, bulunur.

Mercan bir mumsu, saydam, Batriyoidal, rengârenk kalsedon ile değiştirilir. Geodes en sık mineral örneklerinin olarak kullanılır, ancak cabochon ve eskitme taşlar ince geode astar yapılabilir. Toplam yerini mercan çekici mineli halinde kesilebilir. Malzeme, mavi, kırmızı, kahverengi, sarı, beyaz, siyah veya bu renklerin bir arada olabilir.

Idaho – Jasper madencilik 1992 yılında, mülkiyet madencilik ortaklarımızdan birinin zamansız ölümü, jasper madencilik hobisi geri dönülüyor ve profesyonel sonuçlandı zaman özellikle Willow Creek jasper benim operasyon ile, Devlette bir dönüş yapmaya başlamıştı toplayıcılar. Çeşitli Jaspers üretim öngörülebilir gelecekte talebi karşılamak için yeterli olmalıdır.

Montana – Montana yosun akik saydam kalsedon içeren dendrite gri grimsi-beyaz. Siyah, kahverengi, kırmızı ya da ağaç gibi doğal veya dendritik büyümeleri aslında mangan ve demir mineralleri bulunur. Yosun akik çoğu Yellowstone Nehri ya da Billings ve Sidney arasında kendi kanalizasyon su giyilen çakılların olarak bulunmuştur. Materyal Yellowstone, Hazine, Rosebud, Custer, Prairie, Dawson ve Richland İlçeler toplanabilir. Akik uzun çünkü güzel ve son derece değişken desenleri, dayanıklılık hobisi ve profesyonel kesiciler bir favori olmuştur ve kesme ve cilalama kolaylığı vardır.

New Mexico – akik, jasper, çört, ya da taşlaşmış ağaç çeşitleri Yeni Meksika’nın 32 ilçe, 15 bulunur. Deming, New Mexico Rockhound State Park yakınlarındaki yaklaşık 100 hektarlık bir alan, akik, jasper ve taşlaşmış ağaç ticari olmayan toplama için bir kenara bırakılır.

Oregon – Devlet, çeşitli resim ve doğal Jaspers, akik, thundereggs ve taşlaşmış ağaç üretimi için bilinir. Mezarlık Nokta, Priday ve Polka Dot en akik koleksiyoncular rockhounds tanıdık isimler ve birçok lapidaries vardır. Bu da benzersiz Oregon ve güzel akik ile ilişkili isimler vardır. Aynı isimler Biggs, Deschutes ve Sucker Creek ve kaliteli resim veya doğal Marnie’nın arasındaki ilişki için de geçerlidir.

Oregon Devlet kaya, “Thunderegg,” Oregon iyi bilinen taş malzeme olabilir. Volkan çıkarılacağını bazı insanlar tarafından inanılır, ama çok yumuşak ve kırılgan volkanik kül yatak içinde oluşan Thundereggs, değildi. Kalsedon birikimi için elverişli puan elde edilinceye kadar silis içeren çözümler köz nüfuz. Malzemenin tamamen ayrı taş bölünmüş merkezini kuvvetlendirmek edemeden kalsedon Toplamalardan ek malzeme daha sonra giriş izin, muhtemelen çünkü büzülme, tevdi, ancak edildi. Kalkedondan Elde edilen yıldız şeklinde merkezleri akik, Jasper, ya da opal bazı durumlarda farklı çeşitleri biçiminde olabilir.

Thundereggs çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. En yaygın kullanımlarından biri her yarım testereyle yüzünü parlatmak ve bir ekran veya dekoratif bir parçası olarak kullanmak, sadece iki parçaya Thunderegg gördüm olup; kitap ayracı da bu şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, thundereggs kalibre ve serbest mineli kesildiği dilimler halinde kesilmiş edilir. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde en az bir firma thundereggs ikinci gem küreler üretmektedir.

Kalsedon Taşı

Kalsedon Taşı

Güney Dakota – Devletin en iyi bilinen kalsedon renkli ve güzel Fairburn akik olduğunu. Custer County çok üretken bir akik mevduat yakın bir topluluk Adını, bu parlak renkli bantlı akik Michigan ve Montana Dryhead akik bulunan Lake Superior Agates benzer. Renk desen gruplarından biri daima beyaz bantlar alternatif vardır. Beyazla alternatif sarımsı-kahverengi, koyu kırmızı, somon pembe, siyah, sarı, grimsi-mavi ve sütlü pembe içerir renkler.

Akik nodüller çapı yaklaşık 20 milimetre kadar 20 kilogram ağırlığında bazı boyutu değişir. Nodüller kuşağın merkezi hakkında da Fairburn topluluğu ile, Custer, Pennington ve Shannon İlçeler bölümlerini kapsayan bir uzun kuşağında Chadron formasyonunun ayrışma kurtarıldı. Fairburn’un benzer nodüller Custer parçalarını içerir ve River ilçelerimizin Fall bir alanda kalker formasyonu dışında hava başvurdu.

Akik Diğer çeşitleri Devlette bulunur. Yosun akik, çok ünlü Montana yosun akik gibi, Harding County Little Missouri Nehri sisteminin nehir çakıl bulunabilir. Akik çok çeşitli Devletin bütün doğu kesiminde çakıl çukurlar bulunabilir.

Tennessee – Agates Devlet çapında birçok farklı yerlerde ve jeolojik oluşumlar tahsil edilebilir. Materyal Hawkins Co altın ton akik içerir Greene Co, akik, mavi, fildişi, pembe, gelen agatized oolit ince Bedford Co, dendritik, yosun, iris ve Fairburn tarzı akik bantlı ve Lake Superior tip akik ve agatized Shelby Co mercan ve sünger malzemenin Tüm kesme için uygun ve iyi bir lehçe alır.

Texas – ulus bulunan en iyi akik, jasper, çört ve taşlaşmış ağaç (özellikle taşlaşmış palmiye ağaç) Bazı Teksas geliyor. Mavi, bantlı yosun, kırmızı ve siyah duman akik Brewster County Alpine yakın bulunur. Benzer akik Jeff Davis, Hidalgo, Hudspeth, Presidio, Reeves, San Patrico ve Starr ilçeleri bulunur. Taşlaşmış ağaç ince kaliteli palmiye ağaç Live Oak ve Webb ilçeler gelen ile, Amarillo, Bastrop, brazo, Comal, Duval, Fayette, Gonzales, Lavaca ve Uvalde İlçeler bulunabilir. İyi kaliteli çört McCulloch, Moore ve San Saba İlçeler kireçtaşı oluşumları bulunabilir. Moore County malzeme de Alibates çakmaktaşı denir ve silah ve araçlar yapmak için tarih öncesi ve günümüz yerlileri tarafından kullanılmıştır. Hintliler kendi çakmaktaşı elde edildiği ocağı artık Alibates State Park.

Washington – Washington ‘ın taşlaşmış ağaçlar ülkedeki en iyi bazılarıdır. Orman renk ve desen geniş bir temsil değil, aynı zamanda tanımlanabilir türlerin geniş bir temsil değil sadece. Tanımlanan türler sekoya, meşe (Daha fazla 10 çeşit), servi, karaağaç, akçaağaç, söğüt, sedir, kavak, kestane, kızılağaç, huş, Trabzon hurması, defne, ve ginkgo içerir. Korunmuş orman mineli, masa başında, kalem üsleri ve diğer sanat nesneleri yapmak için kullanılır olmuştur.

Devlet Mevduat da yosun, mavi ve Carnelian dahil akik bir seçim vermek. Ellensburg Blue olarak bilinen Kittitas County, gelen mavi akik, son derece yerel lapidaries tarafından ödüllendirildi.

Wyoming – şöhret Wyoming iddiası onun ince kalite akik ve taşlaşmış ağaç türüdür. Devlet karşısında Mevduat bir dikiş çeşitli, yosun, bantlı, takviye ve turritella agates kaynağı. Taşlaşmış ağaç renkli ve çekici örnekleri Devlette birçok alanda bulunabilir.

Diğer – Bu, hiçbir şekilde ABD’de chalcedony üretiminin tam bir özetidir. Flint Ridge, OH, ve Great Lakes Lake Superior Akik Flint tartışıldı, ne de bireyler favori toplama yerden diğer birçok akik veya Jaspers değildi edildi. Ancak mevcut alana, daha iyi bilinen veya ticari üretim yerleri bahsedildi.

1993 yılında, mücevher kalsedon U S. üretim USBM göre, yaklaşık 1.900.000 $ değerinde idi. Malzeme makul fiyatlı, güzel, bol, dayanıklı olduğu için bir taş olarak ABD kalsedon üretimi ve kullanımı artmaya devam edecek, ve değişkenlik neredeyse sınırsızdır.

METAFİZİK ve PSİKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Mavi kalsedon biraz rüya hissediyor nazik bir enerji ile bir taştır. Bu zihin, beden ve ruh arasındaki dengeyi destekliyor. Bu sakin ve düşmanlık, öfke, ve tahrişi azaltan veya ortadan barış bir taştır. Mavi kalsedon yatıştırır ve besler zihinsel ve duygusal istikrar ve duygusal dürüstlük doğurmak olabilir.

Mavi, gri ve mor kalsedon bir kişinin hayatında istenmeyen şeylerden kurtulmak yardımcı olmak için söyledim; neden sıkıntı ile dağınık duygusal tutulumları kaçınarak yardımcı olur.

Yeşil kalsedon sevgi dolu bir şekilde başkalarına ilgili nasıl dikkatini anlattı.

Pembe kalsedon Kişinin benlik saygısı güçlendirir; kendi kişisel görünüm takan daha sevecen yapar.

Beyaz kalsedon da “anne taşı” olarak bilinen, olumsuzluk kalkan gibi aura temizlik söylenir, o diğerleri gibi çalışıyor zamanlarda duyguları stabilize.

Kalsedon taşı iletim ve telepati olsa için oldukça yararlıdır. Bu olumsuzluk ve transfer pozitif emebilir.

Kalsedon ‘nin de kardeşi kaput ve iyi niyet duygusunu teşvik etmek ve geliştirmek için bilinen. Ayrıca insanlarda cömertlik ve yardımseverlik nitelikleri artırır ve düşmanlığı azalır. Kalsedon tüm kendinden şüphe ve olumsuzluk kaldırmak ve gerçek bir iç değerlendirme yapmaya bir kişi yardımcı olur.

Giymek insanlar Kalsedon taşı daha coşkulu, kendine güvenen ve hayatı hakkında açık olmak. Bu kötü rüyalar ve olumsuz zihniyet ve duyguları gidermek biliniyor.