OTANT�K TA�

PERİDOT TAŞI KOLYE 12.5 KARAT

ÖZEL ÜRÜNLER
PERİDOT TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11.45 GR
 • 12.5 CRT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN/BURMA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • PERİDOT TAŞI

PERİDOT TAŞI KOLYE 12.5 KARAT

Peridot doğa ve kültür hem de büyüleyici bir geçmişi olan bir taştır. Bu bilinen en eski biridir taşlar eski kayıtlar özellikle Eski Mısır ile bağlantılı bir mücevher gibi erken M.Ö. 1500 olarak gelen peridot madencilik belgeleyen ile, ve bazı tarihçiler ünlü inanıyorum zümrüt Kleopatra aslında Peridot taşlar vardı.

PERİDOT TAŞI KOLYE

PERİDOT TAŞI KOLYE

Formasyon ile ilgili olarak, Peridot geçmişi hemen hemen tüm diğer taşlar farklıdır. Çoğu taşlar yerkabuğunda oluşturulur. Iki istisna vardır peridot ve elmas Earth çok daha derin oluşur; manto. Üst mantoda magma Peridot formlar, yaklaşık 20 ila 55 mil derin. Bu tektonik veya volkanik aktivite ile yüzeye getirilir. Elmas, tersine, aşırı basınç ve yüksek sıcaklıklarda, yüzeyden 100 150 mil civarında, manto çok daha derin oluşur.

Antik dünyada peridot ana kaynağı Mısır Kızıldeniz şimdi Zabargad veya St. John Adası olarak bilinen topazos Adası, oldu. Ada dördüncü yüzyılda keşfedilmiş sahip olarak Pliny Elder Natural History (23-79 AD) tartışıldı. Peridot muhtemelen başlangıçta olduğu gibi sevk edildi topaz; Sadece çok sonra biz topaz olarak bugün bildiğimiz taş uygulanacak gelip isim yaptı. Peridot 3500 yılı aşkın bir süredir Zabargad mayınlı edilmiştir. Berenica Mısır kıyı limanı kapalı yaklaşık 35 mil bulunur, arada, adanın tam yeri birkaç yüzyıl boyunca kayboldu ve sadece 1905 yılında sık sık sis kefen minik ada, yeniden keşfedildi.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ VVS KALİTE BURMA 12.5 CRT BURMA PERİDOT TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…
Madencilik Dünya Savaşı sefer Zabargad sona erdi. Bugün beş ana kaynağı vardır peridot. Çok ince örnekler Burma gelen ve Pakistan’dan yeni malzeme taş dünyasında önemli bir heyecan yarattı. ABD’de Arizona ve New Mexico ticari kalite peridot önemli üreticileridir. Ayrıca, Vietnam ve Çin giderek önemli tedarikçileri haline gelmiştir.

Peridot ilk antik dünyanın bir tılsım kullanılan ve uzun süredir devam eden mistik bir üne sahiptir. Bir kez erkekleri daha konuşkan yapmak ve başarılı ilişkiler ve evlilikler kolaylaştırılması, anksiyete önlemek için düşünülmüştür.
Burma Peridot
Peridot da enchantments erimesi mümkün olduğuna inanılıyordu. Onun tam potansiyelini uygulamak için, taş altın kuruldu. O kötü ruhlardan koruma sağlamak amacıyla ise, o deldi bir eşek saç sinirli ve sol kolda giyilmelidir gerekiyordu. Tıbbi bir çare olarak, astım tedavisi için toz oldu. Ayrıca, dil altında bir peridot tutan ateş muzdarip bir kişinin susuzluk azaltmak gerekiyordu. Exodus Kitabında anlatılan yüksek rahibin breastplate, hiç peridot olduğuna inanılan biri İsrail’in on iki kabilesi, her biri için bir taş bulunmaktadır.
Peridot (/ p ɛr ɨ d ɒ t / veya / p ɛr ɨ d oʊ /) mücevher kaliteli olivin. Olivin is a silikat mineral (Mg, Fe) 2 SiO 4 formülü ile. Perido olarak, magnezyum bakımından zengin bir çeşitlilik (forsterit, formül Mg 2 SiO 4 yaklaşımlar).

PERİDOT TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

PERİDOT TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

Isim peridot kökeni belirsizdir. Oxford İngilizce Sözlük bir değişiklik göstermektedir Anglo – Norman pedoretés (klasik Latin pæderot -), bir tür opal, yerine Arapça faridat kelime anlamı “taş”.

Orta İngilizce Sözlük ‘peridot ilgili giriş çeşitli varyasyonlar içerir: peridod, peritot, pelidod ve pilidod – diğer varyantları i için y yerine’. Burada görmedi [1]

İngiltere’de ilk kullanım siciline olan Albans Manastırı Latince, ve 1705 yılında tercüme muhtemelen İngilizce “peridot” ilk kullanımıdır. Bu 1245 Bishop John onun ölümü üzerine Abbey peridot dahil olmak üzere çeşitli öğeleri vasiyet olduğunu kaydeder. [2]

Altın sadece hafif bir ipucu ile peridot canlı yeşil, o ışık yaz gardırop gitmek için ideal taş renktir. Şaşmamak – Peridot Ağustos yaz ayı taştır beri.

Peridot çok eski bir taş olduğunu ve yine bugün çok popüler hale gelmiştir biri. O erken MÖ 2. binyıl dan Mısır takı bulunabilir, böylece eski olduğunu. O zaman kullanılan taşlar Kızıldeniz’de küçük volkanik adada bir depozito geldi, yaklaşık 1900 yılına kadar yeniden keşfedilmiş değildi ve, bu arada, oldukça uzun bir süre için tükenmiş olan Aswan Mısır kıyıları 45 mil. O peridot mevduat Kashmir bölgesinde bulunduğu birkaç yıl öncesine kadar değildi için peridot, ayrıca tamamen modern taştır, söyledikten; ve bu mevduat taşlar, bir kıyaslanamayacak kadar güzel renk ve şeffaflık olmak biraz binlerce yıl boyunca paled olan bu güzel taş, görüntüye iyi bir cila vererek başardı.

Eski Romalılar da bu taş düşkün ve hatta yapay ışıkta değişmez onun parlak yeşil parlaklık, saygın. Bu nedenle onlar o ‘lakaplı Eme Akşam ‘bir rald. Örneğin, Köln Katedrali türbelerin biri için, pek bir hazine süslüyordu nerede Peridot ayrıca, ortaçağ kilise Avrupa’da bulunur. Barok dönemde, zengin yeşil taş tekrar kısa bir doruk zevk ve sonra bir şekilde unutulup kayboldu.

Muhteşem ‘Kashmir peridots’

Ama aniden, 1990’ların ortasında, Peridot tüm dünya yuvarlak taş fuarlarında büyük sansasyon yarattı. Sebep? Pakistan’da yaklaşık 4000 metre bir soğuk geçiş (13.120 ft.) Kadar, en güzel peridots bir sansasyonel zengin mevduat bulunmuştur. Sadece yaz aylarında mayınlı olan taşlar izin zorlu iklim koşullarında, alışılmışın dışında büyük, ince kristaller ve fragmanları vadiye aşağı getirildi. Bu taşlar önce gördüğüm olmuştu şeyden daha ince idi. Ve mevduat peridots talebi hediyesi, kolayca memnun olabilir ki zengin.

PERİDOT TAŞI

PERİDOT TAŞI

Pakistan peridots özel kalitesini vurgulamak için, bu taşlar ünlü Keşmir safir aşağıdaki ‘Keşmir peridots’ olarak sunulmaktadır. Yaratıcı taş kesiciler onların muhteşem zengin yeşil büyük, ince, açık kristalleri bazı 100’den fazla karat bazı fascinatingly güzel bir defaya mahsus taşlar kesme başardı!

Nasıl yeşil? Bütün demir bağlıdır

Peridot mineral olivin taş şeklidir için, Yunan ‘altın taştan’ den ‘peridot’, ‘chrysolite’ ve ‘olivin’: Bu taş hiçbir az üç isimleri vardır. Taş ticarette o ‘zenginliği vermek’ gibi bir şey anlamına gelen Yunanca kelime ‘peridona’ türetilen, ‘peridot’ denir.

Peridot tek renk gelir birkaç taşlardan biridir. Altın hafif bir renk zengin, yeşil renk demir çok ince izleri kaynaklanır. Bu kimyasal açıdan bakıldığında, perido demir, magnezyum silikattır. Rengin yoğunluğu gerçekten mevcut demir miktarına bağlıdır. Kendisi sarımsı yeşil ve zeytin bütün tonları üzerinde değişebilir rengi ve hatta kahverengi yeşil. Sadece 6,5 Mohs ölçeğine göre 7 – – Peridot özellikle zor değil ama bakmak kolay ve oldukça sağlamdır. Peridot kedinin gözleri ve yıldız Peridot özellikle nadir ve değerlidir.

En güzel taşlar Pakistan ve Afganistan arasındaki sınır bölgesinden geliyor. Ancak, bir taş olarak Peridot ayrıca Myanmar, Çin, ABD, Afrika ve Avustralya’da bulunmaktadır. Şimdi Myanmar olarak bilinen Doğu Burma, Taşlar onlara ipeksi parlaklık ile canlı açık yeşil ve ince inklüzyona sahip. O halk Kızılderili takı kullanılan Arizona, gelen Peridot, genellikle biraz sarımsı veya altın-kahverengi nüansları vardır.

Basit, ancak kesici

Peridot bir oktahedron veya oval olarak, antik, çoğunlukla yönlü ya da klasik masa kesim, ya da yuvarlak kristal şekline uygun olarak kesilir. Daha küçük kristaller standart seri taşları, yaratıcı tek-off içine büyük olanları içine kesilir. Kubbeli kesim onların en iyi şekilde kapanım ince ipeksi bir parlaklık ortaya çıkaran malzeme, daha kapanım içeriyorsa cabochons yapılır.

PERİDOT TAŞ KOLYE

PERİDOT TAŞ KOLYE

Kesiciler bu taş bir şey ama birlikte çalışmak kolay olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ham kristaller çok zor olabilir ve kolayca çatlayabilir. Kristal iç gerginlik iyi bir anlaşma genellikle yoktur. Kesici kaba kapanım yok etmeyi başarmıştır Ama bir kez, Peridot herhangi bir özel bakım için çağrı değil iyi giyen nitelikleri ile bir değerli taş olduğunu.

İdeal yaz taşı

Peridot yeşil taşlar renk spektrumu için harika bir varyantı ekler. Giderek, bu bir-off değil, aynı zamanda serisi takı kullanım için sadece işlenir. Moda dünyası sadece renk yeşil için aşk yeniden keşfetme sürecinde olduğundan, bu zengin yeşil taş popülerlik da yukarı çok fazla.

Pakistan ve Afganistan’da zengin buluntular sayesinde, orada piyasada yeterli hammadde, yani ‘doğru taş’ şimdi her zevke ve her cebe hitap bulunabilir. Yoğun bir renk geniş şeffaf taş Ancak nadir ve pahalıdır. Peridot kesinlikle daha iyi tanımak gerekir bir taştır. Zeytin yeşili Onun ince fıstık taze, hafif yaz gardırop için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Görünüm [değiştir]
Peridot tek renk, bir meydana birkaç taşlardan biridir zeytin yeşili-. Yoğunluğu ve yeşil renk ise ne kadar bağlıdır demir kristal yapısında bulunan, bu nedenle bireysel peridot taşlar rengi sarı-to-zeytin için kahverengimsi-yeşil değişebilir. En değerli renk koyu zeytin yeşili olduğunu.

Bulunduğu [değiştir]
Jeolojik [değiştir]
Olivin peridot bir tür olduğu, ortak bir mineraldir mafik ve ultramafik kayaçların ve genellikle bulunan lav ve peridotit ksenolitler bir manto lavlar yüzeye taşır; ancak taş kalitesi peridot sadece bu ayarların bir kısmı ortaya çıkar. Peridots da göktaşları bulunabilir.

PERİDOT TAŞ

PERİDOT TAŞ

Genel olarak olivin çok bol mineral, ama taş kalitesi peridot oldukça nadirdir. Bu mineral en nedeniyle kimyasal istikrarsızlık yeryüzü üzerinde. Olivin genellikle küçük taneler olarak bulundu ve dekoratif kullanım için uygun bir ağır yıpranmış durumda, mevcut eğilimi olduğunu. Büyük kristaller forsteritin, en sık peridot taşlar kesmek için kullanılan çeşitli nadirdir; Sonuç olivin kabul edilir gibi olması değerli.

Peridot olivin mayınlı olan Arkansas, Arizona üzerinde San Carlos Rezervasyon, Hawaii, Nevada ve New Mexico’da at Kilbourne Hole ABD’de; ve Avustralya, Brezilya, Çin, Mısır, Kenya, Meksika, Myanmar (Burma), Norveç, Pakistan, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Sri Lanka ve Tanzanya.

Meteorların içinde [değiştir]
Peridot kristalleri bazı toplanmıştır Palasit göktaşları.

Gemoloji [değiştir]
Bu bazen yanlış olduğunu zümrüt ve diğer yeşil taşlar. Aslında önemli gemologist George Frederick Kunz [3] arasındaki karışıklığı ele zümrüt birçok ve peridots kilise hazineleri özellikle “Üç Magi de” hazine Dom ve Köln, Almanya.

En büyük kesim peridot olivin bir 310 karat içinde (62 g), örnek Smithsonian Müzesi’nde Washington DC’de

Peridot olivin olan burç Ağustos ayı için. [4]

Peridot Mısır’da geri Firavunlar uzanan tüm yol mücevher parçaları ile tanınmış ve antik taş vardır. Mineral ve taş çeşitliliği Olivine, zeytin yeşili taş güzel bir ışık yeşil yapar. Rengin yoğunluğu, bir Peridot en demir miktarına bağlıdır kimyasal yapı; Daha fazla demir daha derin yeşil öyle olacak içerir. Peridot en arzu edilen renk hafif sarımsı bir renk tonu ile koyu zeytin yeşili olduğunu. Derin zeytin yeşili tonları açık renkli yeşillik ve sarımsı-yeşil daha değerli olma eğilimindedir.

ZEBERCET TAŞI KOLYE

ZEBERCET TAŞI KOLYE

Peridot tarihi özünde taş Peridot tek antik kaynaklardan biri olan Kızıldeniz’de St. John (Zabargad), küçük Mısır adaya bağlıdır. Oldukça önemli mevduat beri keşfedildi ama bu depozito tamamen özellikle 1990’lı yıllardan itibaren, tüketildi.

Burma (Myanmar), Çin, Afganistan ve özellikle Pakistan, büyük şeffaf Peridot bulguları hiçbir şeye benzemeyen Peridot yeni bir kalite sağladı başka, daha önce büyük, neredeyse birlikte, keşfedilen kusursuz taşlar için uygundur olan kristalleri. Yeni keşifler bu taş bir reawakened ilgi sorumludur. Ancak, taş Peridot en önemli üreticisi Arizona San Carlos Rezervasyon kalır.

Birçok Peridot değerli taşlar, özellikle yaşlı olanları, bulanık ya da süt olmasına rağmen içerme s, piyasada daha yeni taşlar az olan kusur s ve olağanüstü kalite olabilir. Güzel ve popüler olmasına rağmen, Peridot çok dayanıklı taş değil. Birçok taşlar daha düşük sertliğe sahip ve çizilmelere karşı daha eğilimli olduğunu ve bazen büyük bir stres altında patlama eğilimi vardır. Peridot ayrıca yoğun ısı veya hızlı sıcaklık değişimleri duramaz. Peridot ayrıca çip sert vurdu

PERİDOT TAŞI KOLYE 12.5 KARAT

ÖZEL ÜRÜNLER
PERİDOT TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.45 GR
 • 12.5 CRT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN/BURMA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • PERİDOT TAŞI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

PERİDOT TAŞI KOLYE 12.5 KARAT

Peridot doğa ve kültür hem de büyüleyici bir geçmişi olan bir taştır. Bu bilinen en eski biridir taşlar eski kayıtlar özellikle Eski Mısır ile bağlantılı bir mücevher gibi erken M.Ö. 1500 olarak gelen peridot madencilik belgeleyen ile, ve bazı tarihçiler ünlü inanıyorum zümrüt Kleopatra aslında Peridot taşlar vardı.

PERİDOT TAŞI KOLYE

PERİDOT TAŞI KOLYE

Formasyon ile ilgili olarak, Peridot geçmişi hemen hemen tüm diğer taşlar farklıdır. Çoğu taşlar yerkabuğunda oluşturulur. Iki istisna vardır peridot ve elmas Earth çok daha derin oluşur; manto. Üst mantoda magma Peridot formlar, yaklaşık 20 ila 55 mil derin. Bu tektonik veya volkanik aktivite ile yüzeye getirilir. Elmas, tersine, aşırı basınç ve yüksek sıcaklıklarda, yüzeyden 100 150 mil civarında, manto çok daha derin oluşur.

Antik dünyada peridot ana kaynağı Mısır Kızıldeniz şimdi Zabargad veya St. John Adası olarak bilinen topazos Adası, oldu. Ada dördüncü yüzyılda keşfedilmiş sahip olarak Pliny Elder Natural History (23-79 AD) tartışıldı. Peridot muhtemelen başlangıçta olduğu gibi sevk edildi topaz; Sadece çok sonra biz topaz olarak bugün bildiğimiz taş uygulanacak gelip isim yaptı. Peridot 3500 yılı aşkın bir süredir Zabargad mayınlı edilmiştir. Berenica Mısır kıyı limanı kapalı yaklaşık 35 mil bulunur, arada, adanın tam yeri birkaç yüzyıl boyunca kayboldu ve sadece 1905 yılında sık sık sis kefen minik ada, yeniden keşfedildi.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ VVS KALİTE BURMA 12.5 CRT BURMA PERİDOT TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…
Madencilik Dünya Savaşı sefer Zabargad sona erdi. Bugün beş ana kaynağı vardır peridot. Çok ince örnekler Burma gelen ve Pakistan’dan yeni malzeme taş dünyasında önemli bir heyecan yarattı. ABD’de Arizona ve New Mexico ticari kalite peridot önemli üreticileridir. Ayrıca, Vietnam ve Çin giderek önemli tedarikçileri haline gelmiştir.

Peridot ilk antik dünyanın bir tılsım kullanılan ve uzun süredir devam eden mistik bir üne sahiptir. Bir kez erkekleri daha konuşkan yapmak ve başarılı ilişkiler ve evlilikler kolaylaştırılması, anksiyete önlemek için düşünülmüştür.
Burma Peridot
Peridot da enchantments erimesi mümkün olduğuna inanılıyordu. Onun tam potansiyelini uygulamak için, taş altın kuruldu. O kötü ruhlardan koruma sağlamak amacıyla ise, o deldi bir eşek saç sinirli ve sol kolda giyilmelidir gerekiyordu. Tıbbi bir çare olarak, astım tedavisi için toz oldu. Ayrıca, dil altında bir peridot tutan ateş muzdarip bir kişinin susuzluk azaltmak gerekiyordu. Exodus Kitabında anlatılan yüksek rahibin breastplate, hiç peridot olduğuna inanılan biri İsrail’in on iki kabilesi, her biri için bir taş bulunmaktadır.
Peridot (/ p ɛr ɨ d ɒ t / veya / p ɛr ɨ d oʊ /) mücevher kaliteli olivin. Olivin is a silikat mineral (Mg, Fe) 2 SiO 4 formülü ile. Perido olarak, magnezyum bakımından zengin bir çeşitlilik (forsterit, formül Mg 2 SiO 4 yaklaşımlar).

PERİDOT TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

PERİDOT TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

Isim peridot kökeni belirsizdir. Oxford İngilizce Sözlük bir değişiklik göstermektedir Anglo – Norman pedoretés (klasik Latin pæderot -), bir tür opal, yerine Arapça faridat kelime anlamı “taş”.

Orta İngilizce Sözlük ‘peridot ilgili giriş çeşitli varyasyonlar içerir: peridod, peritot, pelidod ve pilidod – diğer varyantları i için y yerine’. Burada görmedi [1]

İngiltere’de ilk kullanım siciline olan Albans Manastırı Latince, ve 1705 yılında tercüme muhtemelen İngilizce “peridot” ilk kullanımıdır. Bu 1245 Bishop John onun ölümü üzerine Abbey peridot dahil olmak üzere çeşitli öğeleri vasiyet olduğunu kaydeder. [2]

Altın sadece hafif bir ipucu ile peridot canlı yeşil, o ışık yaz gardırop gitmek için ideal taş renktir. Şaşmamak – Peridot Ağustos yaz ayı taştır beri.

Peridot çok eski bir taş olduğunu ve yine bugün çok popüler hale gelmiştir biri. O erken MÖ 2. binyıl dan Mısır takı bulunabilir, böylece eski olduğunu. O zaman kullanılan taşlar Kızıldeniz’de küçük volkanik adada bir depozito geldi, yaklaşık 1900 yılına kadar yeniden keşfedilmiş değildi ve, bu arada, oldukça uzun bir süre için tükenmiş olan Aswan Mısır kıyıları 45 mil. O peridot mevduat Kashmir bölgesinde bulunduğu birkaç yıl öncesine kadar değildi için peridot, ayrıca tamamen modern taştır, söyledikten; ve bu mevduat taşlar, bir kıyaslanamayacak kadar güzel renk ve şeffaflık olmak biraz binlerce yıl boyunca paled olan bu güzel taş, görüntüye iyi bir cila vererek başardı.

Eski Romalılar da bu taş düşkün ve hatta yapay ışıkta değişmez onun parlak yeşil parlaklık, saygın. Bu nedenle onlar o ‘lakaplı Eme Akşam ‘bir rald. Örneğin, Köln Katedrali türbelerin biri için, pek bir hazine süslüyordu nerede Peridot ayrıca, ortaçağ kilise Avrupa’da bulunur. Barok dönemde, zengin yeşil taş tekrar kısa bir doruk zevk ve sonra bir şekilde unutulup kayboldu.

Muhteşem ‘Kashmir peridots’

Ama aniden, 1990’ların ortasında, Peridot tüm dünya yuvarlak taş fuarlarında büyük sansasyon yarattı. Sebep? Pakistan’da yaklaşık 4000 metre bir soğuk geçiş (13.120 ft.) Kadar, en güzel peridots bir sansasyonel zengin mevduat bulunmuştur. Sadece yaz aylarında mayınlı olan taşlar izin zorlu iklim koşullarında, alışılmışın dışında büyük, ince kristaller ve fragmanları vadiye aşağı getirildi. Bu taşlar önce gördüğüm olmuştu şeyden daha ince idi. Ve mevduat peridots talebi hediyesi, kolayca memnun olabilir ki zengin.

PERİDOT TAŞI

PERİDOT TAŞI

Pakistan peridots özel kalitesini vurgulamak için, bu taşlar ünlü Keşmir safir aşağıdaki ‘Keşmir peridots’ olarak sunulmaktadır. Yaratıcı taş kesiciler onların muhteşem zengin yeşil büyük, ince, açık kristalleri bazı 100’den fazla karat bazı fascinatingly güzel bir defaya mahsus taşlar kesme başardı!

Nasıl yeşil? Bütün demir bağlıdır

Peridot mineral olivin taş şeklidir için, Yunan ‘altın taştan’ den ‘peridot’, ‘chrysolite’ ve ‘olivin’: Bu taş hiçbir az üç isimleri vardır. Taş ticarette o ‘zenginliği vermek’ gibi bir şey anlamına gelen Yunanca kelime ‘peridona’ türetilen, ‘peridot’ denir.

Peridot tek renk gelir birkaç taşlardan biridir. Altın hafif bir renk zengin, yeşil renk demir çok ince izleri kaynaklanır. Bu kimyasal açıdan bakıldığında, perido demir, magnezyum silikattır. Rengin yoğunluğu gerçekten mevcut demir miktarına bağlıdır. Kendisi sarımsı yeşil ve zeytin bütün tonları üzerinde değişebilir rengi ve hatta kahverengi yeşil. Sadece 6,5 Mohs ölçeğine göre 7 – – Peridot özellikle zor değil ama bakmak kolay ve oldukça sağlamdır. Peridot kedinin gözleri ve yıldız Peridot özellikle nadir ve değerlidir.

En güzel taşlar Pakistan ve Afganistan arasındaki sınır bölgesinden geliyor. Ancak, bir taş olarak Peridot ayrıca Myanmar, Çin, ABD, Afrika ve Avustralya’da bulunmaktadır. Şimdi Myanmar olarak bilinen Doğu Burma, Taşlar onlara ipeksi parlaklık ile canlı açık yeşil ve ince inklüzyona sahip. O halk Kızılderili takı kullanılan Arizona, gelen Peridot, genellikle biraz sarımsı veya altın-kahverengi nüansları vardır.

Basit, ancak kesici

Peridot bir oktahedron veya oval olarak, antik, çoğunlukla yönlü ya da klasik masa kesim, ya da yuvarlak kristal şekline uygun olarak kesilir. Daha küçük kristaller standart seri taşları, yaratıcı tek-off içine büyük olanları içine kesilir. Kubbeli kesim onların en iyi şekilde kapanım ince ipeksi bir parlaklık ortaya çıkaran malzeme, daha kapanım içeriyorsa cabochons yapılır.

PERİDOT TAŞ KOLYE

PERİDOT TAŞ KOLYE

Kesiciler bu taş bir şey ama birlikte çalışmak kolay olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ham kristaller çok zor olabilir ve kolayca çatlayabilir. Kristal iç gerginlik iyi bir anlaşma genellikle yoktur. Kesici kaba kapanım yok etmeyi başarmıştır Ama bir kez, Peridot herhangi bir özel bakım için çağrı değil iyi giyen nitelikleri ile bir değerli taş olduğunu.

İdeal yaz taşı

Peridot yeşil taşlar renk spektrumu için harika bir varyantı ekler. Giderek, bu bir-off değil, aynı zamanda serisi takı kullanım için sadece işlenir. Moda dünyası sadece renk yeşil için aşk yeniden keşfetme sürecinde olduğundan, bu zengin yeşil taş popülerlik da yukarı çok fazla.

Pakistan ve Afganistan’da zengin buluntular sayesinde, orada piyasada yeterli hammadde, yani ‘doğru taş’ şimdi her zevke ve her cebe hitap bulunabilir. Yoğun bir renk geniş şeffaf taş Ancak nadir ve pahalıdır. Peridot kesinlikle daha iyi tanımak gerekir bir taştır. Zeytin yeşili Onun ince fıstık taze, hafif yaz gardırop için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Görünüm [değiştir]
Peridot tek renk, bir meydana birkaç taşlardan biridir zeytin yeşili-. Yoğunluğu ve yeşil renk ise ne kadar bağlıdır demir kristal yapısında bulunan, bu nedenle bireysel peridot taşlar rengi sarı-to-zeytin için kahverengimsi-yeşil değişebilir. En değerli renk koyu zeytin yeşili olduğunu.

Bulunduğu [değiştir]
Jeolojik [değiştir]
Olivin peridot bir tür olduğu, ortak bir mineraldir mafik ve ultramafik kayaçların ve genellikle bulunan lav ve peridotit ksenolitler bir manto lavlar yüzeye taşır; ancak taş kalitesi peridot sadece bu ayarların bir kısmı ortaya çıkar. Peridots da göktaşları bulunabilir.

PERİDOT TAŞ

PERİDOT TAŞ

Genel olarak olivin çok bol mineral, ama taş kalitesi peridot oldukça nadirdir. Bu mineral en nedeniyle kimyasal istikrarsızlık yeryüzü üzerinde. Olivin genellikle küçük taneler olarak bulundu ve dekoratif kullanım için uygun bir ağır yıpranmış durumda, mevcut eğilimi olduğunu. Büyük kristaller forsteritin, en sık peridot taşlar kesmek için kullanılan çeşitli nadirdir; Sonuç olivin kabul edilir gibi olması değerli.

Peridot olivin mayınlı olan Arkansas, Arizona üzerinde San Carlos Rezervasyon, Hawaii, Nevada ve New Mexico’da at Kilbourne Hole ABD’de; ve Avustralya, Brezilya, Çin, Mısır, Kenya, Meksika, Myanmar (Burma), Norveç, Pakistan, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Sri Lanka ve Tanzanya.

Meteorların içinde [değiştir]
Peridot kristalleri bazı toplanmıştır Palasit göktaşları.

Gemoloji [değiştir]
Bu bazen yanlış olduğunu zümrüt ve diğer yeşil taşlar. Aslında önemli gemologist George Frederick Kunz [3] arasındaki karışıklığı ele zümrüt birçok ve peridots kilise hazineleri özellikle “Üç Magi de” hazine Dom ve Köln, Almanya.

En büyük kesim peridot olivin bir 310 karat içinde (62 g), örnek Smithsonian Müzesi’nde Washington DC’de

Peridot olivin olan burç Ağustos ayı için. [4]

Peridot Mısır’da geri Firavunlar uzanan tüm yol mücevher parçaları ile tanınmış ve antik taş vardır. Mineral ve taş çeşitliliği Olivine, zeytin yeşili taş güzel bir ışık yeşil yapar. Rengin yoğunluğu, bir Peridot en demir miktarına bağlıdır kimyasal yapı; Daha fazla demir daha derin yeşil öyle olacak içerir. Peridot en arzu edilen renk hafif sarımsı bir renk tonu ile koyu zeytin yeşili olduğunu. Derin zeytin yeşili tonları açık renkli yeşillik ve sarımsı-yeşil daha değerli olma eğilimindedir.

ZEBERCET TAŞI KOLYE

ZEBERCET TAŞI KOLYE

Peridot tarihi özünde taş Peridot tek antik kaynaklardan biri olan Kızıldeniz’de St. John (Zabargad), küçük Mısır adaya bağlıdır. Oldukça önemli mevduat beri keşfedildi ama bu depozito tamamen özellikle 1990’lı yıllardan itibaren, tüketildi.

Burma (Myanmar), Çin, Afganistan ve özellikle Pakistan, büyük şeffaf Peridot bulguları hiçbir şeye benzemeyen Peridot yeni bir kalite sağladı başka, daha önce büyük, neredeyse birlikte, keşfedilen kusursuz taşlar için uygundur olan kristalleri. Yeni keşifler bu taş bir reawakened ilgi sorumludur. Ancak, taş Peridot en önemli üreticisi Arizona San Carlos Rezervasyon kalır.

Birçok Peridot değerli taşlar, özellikle yaşlı olanları, bulanık ya da süt olmasına rağmen içerme s, piyasada daha yeni taşlar az olan kusur s ve olağanüstü kalite olabilir. Güzel ve popüler olmasına rağmen, Peridot çok dayanıklı taş değil. Birçok taşlar daha düşük sertliğe sahip ve çizilmelere karşı daha eğilimli olduğunu ve bazen büyük bir stres altında patlama eğilimi vardır. Peridot ayrıca yoğun ısı veya hızlı sıcaklık değişimleri duramaz. Peridot ayrıca çip sert vurdu