OTANT�K TA�

RUTİL ALTIN KUVARS YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Rutil Kuvars Erkek Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 21.5 CRT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUTİL ALTIN KUVARS

RUTİL ALTIN KUVARS YÜZÜK

Rutil kuvars bir olan mineral öncelikle oluşan titanyum dioksit , Ti O 2. Rutil TiO2 en yaygın doğal bir şeklidir. Üç nadir polimorflar TiO2bilinir:Anataz (bazen adı ile bilinen “octahedrite”), bir dörtgen sözde oktahedral ve mineral alışkanlığıBrokit bir ortorombik mineralTiO2 (B), bir monoklinik formu. [5]Rutil arasında en yüksek olan kırılma indeksleri de görülür dalga boylarına , bilinen herhangi bir kristal, ve özellikle büyük sergileyen çift kırılımı ve

Rutil Altın Kuvars Yüzük

Rutil Altın Kuvars Yüzük

yüksek dağılım . Bu özellikler nedeniyle, bazı optik elemanlar, özellikle de üretimi için yararlı olan bir polarizasyon uzun görünür ve için, optik kızılötesi kadar 4.5μm ilgili dalga boyu.

Doğal rutil% 10’a kadar içerebilir demir ve önemli miktarda niyobyum ve tantalum . Rutil adını kaynaklanmaktadır Latince iletilen ışıkla bakıldığında bazı örneklerde gözlenen koyu kırmızı renkte atıfta bulunarak, kırmızı Rutilus.

2005 yılında Rutil çıktı
Rutil yüksek sıcaklık ve yüksek basınç ortak bir aksesuar mineral metamorfik kayalar ve volkanik kayalar .

Termodinamik , rutil en istikrarlı polimorf düşük toplam sergileyen tüm sıcaklıklarda TiO 2, serbest enerjisi daha metastabil anatazın veya brokit aşamalarında. [6] Sonuç olarak, rutil metastable TiO2 polimorf dönüşüm geri çevrilemez. En düşük olduğu gibi moleküler hacmi üç ana polimorf; genellikle en yüksek basınç metamorfik kayalar, başlıca birincil titanyum taşıyan aşamasıdır eklojitlerin .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 21.5 CRT ALTIN RUTİL KUVARS TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..

Magmatik ortamında, rutil ortak bir aksesuar mineral plütonik aynı zamanda ekstruzif volkanik kayalar gibi derin manto kaynaklarına sahip olduğunu, özellikle olanlarda bazen bulundu olsa, magmatik kayaçların kimberlitten ve lamproitleri . Anataz ve brokit özellikle ürünleri olarak magmatik ortamda bulunan otojen değişiklik plütonik kayalar soğutulması sırasında; anataz da bulunan plaserlerin birincil rutil kaynaklı.
Büyük örnek kristallerinin oluşumu daha sık görülür pegmatitlerde , skarn ve granit greisens . Rutil bazı aksesuar mineral olarak bulunan değişmiş magmatik kayaçlar , ve bazı içinde gnayslar ve şistler . Sivri gruplar halinde kristaller sıkça nüfuz görülen kuvars gelen flèches d’amour gibi Graubünden , İsviçre . 2005 yılında Cumhuriyet Sierra Leone de Batı Afrika 259,000,000 ton olduğu tahmin edilmektedir yaklaşık 19 yıldır süren, 2008 rezervlerinin yaklaşık% 30 yükseldi dünyanın yıllık rutil arz,% 23’ü üretim kapasitesine (285000000 vardı kısa ton). [7]

RUTİL KUVARS YÜZÜK

RUTİL KUVARS YÜZÜK

Kristal yapısı [ değiştir ]

Birim hücre rutil. Ti atomları gri; O atomları kırmızı.
Rutil bir sahiptir gövde-merkezli dörtgen birim hücre birim hücre parametreleri, a = b = 4.584 A, ve C = 2.953 Â olan,. [8] , titanyum katyonları 6 bir koordinasyon sayısı da 6 oksijen atomlu bir oktahedron ile çevrilidir anlamı vardır . Oksijen anyonları bir trigonal düzlemsel koordinasyonu ile sonuçlanan 3 bir koordinasyon numarasına sahip. Rutil ayrıca octahedra sırayla görüntülenebilir bir vida ekseni göstermektedir. [9]

Kullanır ve ekonomik önemi [ değiştir ]

Bir çıkıntılı rutil iğnemsi kristaller kuvars kristali
Yeterince büyük miktarlarda plaj kumları , rutil önemli bir bileşeni oluşturan ağır mineraller ve cevher yataklarının. Madenciler ayıklamak ve değerli ayırmak mineraller has- taneler, rutil, zirkon ve ilmenit . Rutil için ana kullanır imalatı vardır refrakter seramik bir şekilde, pigment ve üretimi için titanyum metal.

Ince toz rutil parlak beyaz pigment olan ve kullanılan boya , plastik , kağıt parlak beyaz renk için çağrı, gıdalar ve diğer uygulamalar. Titanyum dioksit pigmenti dünya çapında titanyum tek büyük kullanmaktır. Rutil Nano ölçekli parçacıklar saydam görünür ışık , ancak son derece etkili olan emme ve ultraviyole radyasyon. Yüksek enerjili UV ışığı tarafından emilir ve böylece nano-boyutlu rutil partiküllerin UV absorpsiyon, dökme rutil göre mavi kaydırıldığı nanopartiküller . Dolayısıyla, onlar kullanılan güneş kremleri UV teşvikli cilt hasarına karşı korumak için.
Mevcut küçük rutil iğneleri taşlar bir sorumlu optik fenomen olarak bilinen yıldız kümesi . Asteriated taşlar “yıldız” taşlar olarak bilinir. Yıldız safir , yıldız yakut ve diğer “yıldız” taşlar çok aranan ve genellikle daha değerli normal muadillerine göre daha vardır edilir.

RUTİL KUVARS TAŞ YÜZÜK

RUTİL KUVARS TAŞ YÜZÜK

Rutil yaygın bir şekilde kullanılan kaynak elektrot örtüsünün. Aynı zamanda bir parçası olarak kullanılır ZTR endeksi yüksek sınıflandırır, yıpranmış tortuları.

Kuvars, oldukça saf silisyum dioksit (SiO2) kristallerine verilen addır. Özgül ağırlığı 2,65 g/cm3, sertliği 7 olan kuvarsa doğada çok rastlanır. Heksagonal sistemde kristalleşen kuvars, doğada kristal ya da amorf (biçimsiz) halde bulunabilir. İçindeki yabancı maddelerin cins ve miktarına göre, saydam, renkli ya da yarı saydam durumdadır. Renkleri : Kuvarsın rengi beyaz (süt kuvars), mor (ametist), pembe kuvars, duman renkli füme gibi çeşitli renklerde olabilir.

Önemli Optik Özellikleri
Renk: Renksiz
Şekil: özşekilsiz, ender olarak ideal kristal şekline sahiptir
Dilinim: Mikro örneklerde dilinim gözlenmez, ender olarak kristallerin kenar kısımlarında dilinim gözlenmiştir.
Sönme : Paralel, eğik ve dalgalı sönme gözlenebilir.
Çift kırması: Çok zayıftır, I. Dizi beyaz veya sarımsı beyaz
Bozunma: Bozunmaya en dayanıklı mineraldir.
Beraber bulunduğu mineraller : Alkali feldspatlar ve plajioklaslar.
Kullanım alanları[değiştir | kaynağı değiştir]
Kumlarda bolca bulunan kuvarsın saf olmayanları içinde demir vardır. Beyaz kum olarak bilinen oldukça saf kuvarslar cam endüstrisinde kullanılır. Kuvars kristali mor-ötesi ve kızılaltı ışınımları saydamdır; bu bakımdan morötesi lambaların ve P. Curie tarafından ortaya kondu. Bu özelliğinden dolayı elektronik sanayiinde osilatör olarak kullanılır. Eritilen kuvarstan, ısınınca genleşme oranı çok düşük olan bir cam elde edilir. Ani sıcaklık değişikliklerinden etkilenmesi istenmeyen malzemelerin yapımında kuvarstan yararlanılır ve çakmaklarda kıvılcım çıkartarak çıkan gazın yanması sağlanır ve çakmağınız yanar. Benzer bir başka uygulama ise, yeni bir tür dizel motorlarda[1], dizel çevrimini gerçekleştirmek için gereken yakıt-oksijen karışımının, motor üst kapağında bulunan bölmede duran kuvars minerali tarafından piston çarpması sonucu çıkan kıvılcım tarafından yanması ve çevrimin gerçekleşmesidir.

Türleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir kaya üzerinde ametist, 13 cm (5inç)
Saydam ya da renkli dağ kristali (necef taşı)
Kahverengi dumanlı kuvars
Sarı renkli sitrin
Portakal renginde medeira sitrini
Yeşil renkli kloritli kuvars
Menekşe renkli mor necef (ametist)
Kan renginde yemani
Pembe renkli hematoyit kuvars
İçinde mika bulunan kırmızı renkli yıldız taşı (aventurin)
İçinde tutam halinde rutil iğneleri bulunan Venüs saçı
İçinde amyant lifleri bulunan kedigözü
Piezoelektrik[değiştir | kaynağı değiştir]

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

Kuvars piezoelektrik bir taştır. Üzerine uygulanan belli bir mekanik basınç etkisiyle (sıkışma,esneme,burma) kristal yüzeyleri arasında bir elektriksel gerilim üretir. Bu özelliği sayesinde aynı zamanda kuartz saatlerde de kullanılır. George Washington Pierce kuvars salıngacını dizayn edip patentini aldı (1923). 1927’de Warren Marrison ilk kuvars salıngaçlı saati icat etti. Bilindiği gibi katı maddeler yüklü parçacıklardan oluşur ve bir katı madde içindeki negatif ve pozitif yüklü parçacıklar dengededir (yani kati madde elektriksel olarak yüksüzdür). Ancak mekanik bir yolla malzeme üzerine bir kuvvet uygulamak, yüzey yüklerinin oluşmasına neden olabilir. Bir kristalde piezoelektrik özelliğin gözlenmesi, bu yüzey yüklerinin oluşmasına bağlıdır. Fakat simetri özellikleri bu yüklerin oluşması için gerekli koşulları kısıtlamaktadır. Bu nedenle simetri merkezi olmayan kristaller bu iş için en uygun malzeme grubunu oluşturmaktadır. Elektriksel olarak yüksüz ve yapısal simetri merkezi bulunmayan bir kristale uygulanan basınç, artı yüklerin merkezi ile eksi yüklerin merkezinin birbirlerinden hafifçe ayrılmasına ve kristalin karşılıklı yüzeylerinde zıt yüklerin ortaya çıkmasına neden olur. Yüklerin bu şekilde ayrılması bir elektrik alanı yaratır ve kristalin karşılıklı yüzeyleri arasında ölçülebilir bir potansiyel farkı oluşur. Piezoelekrik etkiyi ifade eden bu surecin tersi de geçerlidir. Ters piezoelektrik etkide de, karşılıklı yüzeyleri arasına bir elektrik gerilimi uygulanan bir kristalde boyutsal bir sekil değişimi oluşmaktadır.

 

Piezoelektrik malzemeler, baslıca iki malzeme grubundan oluşur; kuvars ve turmalin gibi doğal olarak piezoelektrik etki gösteren kristaller ile kutuplanma sonrasında piezoelektrik etki gösteren ferroelektrik malzemeler.

Rutil Kuvars Erkek Yüzük

Rutil Kuvars Erkek Yüzük

Kuvars kimyasal bileşimi: SiO 2
Rutil kimyasal bileşimi: TiO2
Kristal alışkanlığı: Makroskopik kuvars kristalleri genellikle altı kenarlı piramitler oluşturan pozitif ve negatif rhombohedrons bir kombinasyonu ile sonlandırıldı yatay olarak çizgili altıgen prizma meydana gelir. az gelişmiş ya da baskın çeşitli olası kristal alışkanlıkları sonuçlanan Prism yüzler ve / veya eşkenar dörtgen sonlandırmaları eksik olabilir. Trigonal tapezohedral yüzleri sağ üst meydana veya sırasıyla, sağ veya sol elini kristalleri tanımlayan prizma yüzleri alternatif sol olabilir. kuvars içinde Rutil kristalleri genellikle kuvars bir ucunu ya da yan girin ve karşı tarafı tamamen tüm kuvars kristali geçme çıkın. Bu rutil kristalleri genellikle 0.1mm ile 1.0mm arasında küçük çaplı meydana gelir.
Sertlik: kuvars 7, rutil 6-6,5
Renk: kuvars, renksiz gri, kahverengi, sarı veya mor olabilir. Rutil renklerin çeşitli form ve aynı örnekte başka bir bir renkten diğerine occaisionally notları yapabilirsiniz.
Parlaklık: vitreus
Şeffaflık: şeffaf opak
Yarılma: yok
Kırılma: conchoidal
Streak: Beyaz
Geri dönmek Rutilated Kuvars Bilgi Konular Index
QUARTZ (Rutilated Kuvars) ARKA PLAN BİLGİSİ

Rutilated kuvars maden bir macrocrystalline çeşittir Quartz (SiO 2). Kuvars yeryüzünde en bol tek mineraldir. Bu magmatik, metamorfik ve tortul kayaçların geniş bir yelpazede ortaya çıkan, yerkabuğunun yaklaşık% 12 yapar.

Kuvars çeşitleri genel olarak tek tek taneler veya kristaller büyüklüğüne göre iki gruba ayrılır; makrokristalin tek tek kristaller çıplak gözle ayırt olan quartz ve kriptokristalen kuvars içinde tek tek kristaller ışık altında kolayca ayırt olmak için çok küçüktür mikroskop.

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Macrocrystalline kuvars çeşitleri şunlardır: Ametist , Ametrine , Kedi gözü Kuvars , Sitrin , Phantom Kuvars , Kaya Kristal , Pembe Kuvars , Rutilated Kuvars ve dumanlı kuvars .
Mavi Aventurin Kuvars ve Yeşil Aventurin Kuvars aslında diğer renk kazandıran mineral yaygın taneleri ile macrocrystalline kuvars taneleri birbirine esas oluşan (bir kaya, bir mineral) kuvarsitlerden vardır.

Kuvars Kriptokristalin çeşitleri iki tipe ayrılabilir, elyaflı ve mikrogranüler. Kalsedonu elyaflı Kriptokristalin çeşitleri uygulanan genel bir terimdir. Akik kuvars lifli cryptocystalline bantlı kalsedon çeşitli iyi bilinen bir örnektir. Akik, Chrysoprase ve kan taşı diğer kalsedon çeşitleri vardır.
Chert çakmaktaşı ve hangi kuvars taneli kriptokristalin çeşitleri, uygulanan genel bir terimdir Jasper örneklerdir.

Geri dönmek Rutilated Kuvars Bilgi Konular Index

Hadisenin VE TANI ÖZELLİKLERİ

Birçok farklı mineraller kuvars içinde kapanım olarak oluşabilir. Taş kullanımı dahil kuvars en önemli çeşitlerden biridir rutilated kuvars olduğunu. Rutilated kuvars genellikle rutilated kaya kristali, rutilated Dumanlı kuvars veya rutilated sütlü kuvars olarak ortaya çıkar.
genellikle sütlü kuvars kuvars kristalleri, merkeze doğru büyüyen etrafında büyüyen ve damar kateden rutil kristalleri saran ile damar sınırındaki kuvars damarlarında rutilated kuvars formları.
radyoaktif elementler veya komşu radyoaktif kayalardan doğal radyasyon rutilated dumanlı kuvars olarak bilinen renk, gri kahverengi varsaymak rutilated kaya kristali neden olabilir.
Rutilated kuvars kuvars geçen karakteristik rutil kristalleri tarafından kabul edilmektedir. Onun kristal alışkanlığı, şeffaflık, sertlik, camsı parlaklık, konkoidal kırık, gerçekleşmemesi ile kuvars ve bölünme genel eksikliği olarak tespit edilebilir.

Altın Rutil Kuvars Yüzük

Altın Rutil Kuvars Yüzük

TARİHİ BİLGİLER VE KULLANIMI

Pliny yaklaşık 2000 yıl önce dağlarda karanlık yarıkların ve mağaraları uzun süre yoğun soğuk tarafından buz oluştuğunu kuvars kristalleri yazdı. Modern jeoloji, Avrupa’da geliştirmek için başladığı bu genel inanç onsekizinci yüzyıla kadar çeşitli kültürlerde popüler oldu.

Rutilated kuvars binlerce yıldır taşlar ve diğer süs ve dini objeler olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Rutilated kuvars Venüs saç taş, Aşk tanrısının dart ve flèches d’amour olarak anılır olmuştur.

Adı kuvars hayranlarıyla isim rutil kırmızı anlamına gelen Latince kelime Rutilus gelen çapraz damar cevheri anlamına Sakson kelime querklufterz geliyor.

Rutil Topaz Gemstone Bilgileri
Tarih ve Giriş – Rutil Topaz Hakkında
Rutil çok titanyum dioksit yapılmış bir mineraldir. Rutil diğer mineraller dahil edilebilir ve bunlardan biri kuvars olduğunu. iğneler şeklinde minik rutil kapanımlar da “yıldız Safir” ve “yıldız yakut” olarak bilinen safir ve yakut, içinde “asterism” neden olur. Bu cabochon kesim taşlar kendi yüzeyinde bir yıldız yansıtmak için görünür anlamına gelir. Rutil nedeniyle ilginç ve sıradışı görünümü bir taş değerini azaltır ziyade, geliştirir dahil türüdür. Bazıları o saman gibi görünüyor söylüyorlar ve henüz diğerleri sarımsı-kahverengi iğneler veya altın parçacığı karşılaştırın, “Venüs saçı” diyoruz. “Rutil topaz” bir inklüzyonlar rutil kuvars çok benzer görünen yana, aynı malzemeden meydana olduğu varsayılmıştır.

 

Bu nedenle, “rutil topaz” kahverengi-sarı renkli iğneler olarak görünür Yabancı çalıştırma ile topaz için benimsenen terim oldu. Ancak, Gemological Institute of America (GIA) mikroskopi kullanılarak, 1987 yılında “rutil topaz” taş bir soruşturma yürütmüştür. Nedeniyle kapanım alışkanlık, GIA inklüzyonlar rutil değil, kısmen ya da tamamen çıkığı kanalları doldurmak limonitik lekeleri, olduğu sonucuna varılmıştır. Limonit önce pigment olarak kullanılan san veya kahverengi demir cevheridir. limonit bir ünlü ürün Kıbrıs’tan sarı hardal olduğunu. Bu vahiy “rutil topaz” daha doğru “limonit topaz” adlı gerektiğini düşündürmektedir, ancak bu ad “rutil topaz” sıkışmış gibi görünüyor, bu nedenle bu o sevk edilmeye devam nasıl.
Rutil Topaz belirlenmesi Başa Dön
Rutil topaz kuvars rutil benzer görünür, ama rutil topaz onun sertliği kuvars ayırt edilebilir. Topaz 8 bir Mohs sertliği puanı, oysa kuvars 7 de yumuşak topaz görüntüler ise mükemmel bölünme, kuvars hiçbir bölünme vardır, ayrıca olduğunu. Rutil kuvars da genellikle bazı rutil kuvars kuru ot küçük bir manzara tutmak için görünmesini sağlar rutil topaz, daha yoğun ortaya çıkan iğne ile desen daha geniş bir dizi vardır. Rutil topaz sparser kapanımlar sahip olma eğilimindedir.

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

topaz Mevduat Brezilya, Afganistan, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Almanya, Japonya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Nijerya, Pakistan, Rusya, Zimbabve, Sri Lanka, Ukrayna ve ABD’de bulunmuştur. Doğal ışık-mavi topaz Kuzey İrlanda ve İngiltere’de bulunur. Muazzam topaz kristaller Minas Gerais (Brezilya) ve Ukrayna’da keşfedildi.

Rutil Topaz Alış ve Rutil Topaz Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Rutil Topaz Renk

Rutil topaz altın iplik benzeri kapanımlar genellikle renksiz (şeffaf) topaz olduğunu. Bu kapanımlar sadece bir veya iki görünür parçacığı oluşan çok seyrek olabilir, ya da daha yoğun ve yakından dolu olabilir. rutil topaz inklüzyonlar kahverengimsi-sarı altın sarısına renk değişebilir. Çok nadir durumlarda, ipliksi inklüzyonlar gümüş ya da gökkuşağı renkli görünebilir. Bu, diğer mineraller ile şekillendirme limonit kaynaklanmaktadır. Beri topaz diğer renkler oluşur gibi turuncu, pembe gibi, mavi soluk yeşil ve hatta mor, rutil topaz da bu renkler oluşabilir soluk. Ancak, rutil topaz çoğunlukla açıktır.

Rutil Topaz Clarity ve Lustre

Rutil topaz saydam şeffaftır. Topaz birkaç kapanımlar ile yüksek netlik sergiler, böylece topaz taşlar çıplak gözle muayene ve hiçbir kusurları görülebilir anlamına gelir “göz temiz” olduğu tespit edilebilir. Bununla birlikte, rutil topaz durumunda, inklüzyonlar değerlemeye tabi tutulmaktadır. Topaz çok onun parlak ve camsı (camsı) parlaklık için değerlidir.

RUTİL KUVARS YÜZÜK

RUTİL KUVARS YÜZÜK

Topaz, çok yönlü bir malzemedir. Bu nedenle böyle bir kare, yuvarlak, sekizgen, armut, oval, kalp ve diğer fantezi şekiller şekiller, çok çeşitli içine moda edilebilir. inklüzyonlar mücevher inceledi edildiği açısına göre az ya da çok belirgin görünebilir çünkü rutil topaz ile ilgili olarak, lapidarists, en iyi limonit inklüzyonları görüntülemek için kıymetli taşı faset için dikkatli olmak gerekir. topaz sertlik çiziklere dirençli hale getirir. Ancak, lapidarists nedeniyle kolayca kırık anlamına gelir onun mükemmel bölünme, için, dikkatli topaz işlemesi gerekir.

Rutil Topaz Tedavisi

Iken topaz sık sık renk geliştirilmiş olduğu bilinmektedir, açık rutil topaz, doğal limonit kapanım meydana gelmiştir doğal, renksiz topaz olduğunu. Bu nedenle, doğal olarak oluşan topaz renk rutil topaz tedavi ya da gelişmiş değil.

Rutil Topaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2SiO4 (F, OH) 2 Fluor içeren alüminyum silikat
Kristal yapı: Ortorombik, çok yönlü bir uçları ile prizmalar, genellikle kesit olarak sekizgen
Renk: Renksiz, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, koyu pembe-kırmızı, mavi, kırmızı, mor, açık yeşil ışık
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8

Rutil Kuvars Bayan Yüzük
Rutil Kuvars Bayan Yüzük
Kırılma indisi: 1,609-1,643
Yoğunluk: 3,49-3,57
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: Saydam ve yarı saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,016
Parlaklık: cam
floresan: uzun dalga boyu UV altında, beyaz ve mavi zayıf sarı veya yeşilimsi bir parlaklık gösterir; kahverengi, pembe ve güçlü bir turuncu-sarı bir parlaklık gösterebilir sarı; kırmızı zayıf bir sarı-kahverengi bir parlaklık gösterir
Bizim bakınız Taş Sözlük gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

 

RUTİL ALTIN KUVARS YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Rutil Kuvars Erkek Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 21.5 CRT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUTİL ALTIN KUVARS
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

RUTİL ALTIN KUVARS YÜZÜK

Rutil kuvars bir olan mineral öncelikle oluşan titanyum dioksit , Ti O 2. Rutil TiO2 en yaygın doğal bir şeklidir. Üç nadir polimorflar TiO2bilinir:Anataz (bazen adı ile bilinen “octahedrite”), bir dörtgen sözde oktahedral ve mineral alışkanlığıBrokit bir ortorombik mineralTiO2 (B), bir monoklinik formu. [5]Rutil arasında en yüksek olan kırılma indeksleri de görülür dalga boylarına , bilinen herhangi bir kristal, ve özellikle büyük sergileyen çift kırılımı ve

Rutil Altın Kuvars Yüzük

Rutil Altın Kuvars Yüzük

yüksek dağılım . Bu özellikler nedeniyle, bazı optik elemanlar, özellikle de üretimi için yararlı olan bir polarizasyon uzun görünür ve için, optik kızılötesi kadar 4.5μm ilgili dalga boyu.

Doğal rutil% 10’a kadar içerebilir demir ve önemli miktarda niyobyum ve tantalum . Rutil adını kaynaklanmaktadır Latince iletilen ışıkla bakıldığında bazı örneklerde gözlenen koyu kırmızı renkte atıfta bulunarak, kırmızı Rutilus.

2005 yılında Rutil çıktı
Rutil yüksek sıcaklık ve yüksek basınç ortak bir aksesuar mineral metamorfik kayalar ve volkanik kayalar .

Termodinamik , rutil en istikrarlı polimorf düşük toplam sergileyen tüm sıcaklıklarda TiO 2, serbest enerjisi daha metastabil anatazın veya brokit aşamalarında. [6] Sonuç olarak, rutil metastable TiO2 polimorf dönüşüm geri çevrilemez. En düşük olduğu gibi moleküler hacmi üç ana polimorf; genellikle en yüksek basınç metamorfik kayalar, başlıca birincil titanyum taşıyan aşamasıdır eklojitlerin .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 21.5 CRT ALTIN RUTİL KUVARS TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..

Magmatik ortamında, rutil ortak bir aksesuar mineral plütonik aynı zamanda ekstruzif volkanik kayalar gibi derin manto kaynaklarına sahip olduğunu, özellikle olanlarda bazen bulundu olsa, magmatik kayaçların kimberlitten ve lamproitleri . Anataz ve brokit özellikle ürünleri olarak magmatik ortamda bulunan otojen değişiklik plütonik kayalar soğutulması sırasında; anataz da bulunan plaserlerin birincil rutil kaynaklı.
Büyük örnek kristallerinin oluşumu daha sık görülür pegmatitlerde , skarn ve granit greisens . Rutil bazı aksesuar mineral olarak bulunan değişmiş magmatik kayaçlar , ve bazı içinde gnayslar ve şistler . Sivri gruplar halinde kristaller sıkça nüfuz görülen kuvars gelen flèches d’amour gibi Graubünden , İsviçre . 2005 yılında Cumhuriyet Sierra Leone de Batı Afrika 259,000,000 ton olduğu tahmin edilmektedir yaklaşık 19 yıldır süren, 2008 rezervlerinin yaklaşık% 30 yükseldi dünyanın yıllık rutil arz,% 23’ü üretim kapasitesine (285000000 vardı kısa ton). [7]

RUTİL KUVARS YÜZÜK

RUTİL KUVARS YÜZÜK

Kristal yapısı [ değiştir ]

Birim hücre rutil. Ti atomları gri; O atomları kırmızı.
Rutil bir sahiptir gövde-merkezli dörtgen birim hücre birim hücre parametreleri, a = b = 4.584 A, ve C = 2.953 Â olan,. [8] , titanyum katyonları 6 bir koordinasyon sayısı da 6 oksijen atomlu bir oktahedron ile çevrilidir anlamı vardır . Oksijen anyonları bir trigonal düzlemsel koordinasyonu ile sonuçlanan 3 bir koordinasyon numarasına sahip. Rutil ayrıca octahedra sırayla görüntülenebilir bir vida ekseni göstermektedir. [9]

Kullanır ve ekonomik önemi [ değiştir ]

Bir çıkıntılı rutil iğnemsi kristaller kuvars kristali
Yeterince büyük miktarlarda plaj kumları , rutil önemli bir bileşeni oluşturan ağır mineraller ve cevher yataklarının. Madenciler ayıklamak ve değerli ayırmak mineraller has- taneler, rutil, zirkon ve ilmenit . Rutil için ana kullanır imalatı vardır refrakter seramik bir şekilde, pigment ve üretimi için titanyum metal.

Ince toz rutil parlak beyaz pigment olan ve kullanılan boya , plastik , kağıt parlak beyaz renk için çağrı, gıdalar ve diğer uygulamalar. Titanyum dioksit pigmenti dünya çapında titanyum tek büyük kullanmaktır. Rutil Nano ölçekli parçacıklar saydam görünür ışık , ancak son derece etkili olan emme ve ultraviyole radyasyon. Yüksek enerjili UV ışığı tarafından emilir ve böylece nano-boyutlu rutil partiküllerin UV absorpsiyon, dökme rutil göre mavi kaydırıldığı nanopartiküller . Dolayısıyla, onlar kullanılan güneş kremleri UV teşvikli cilt hasarına karşı korumak için.
Mevcut küçük rutil iğneleri taşlar bir sorumlu optik fenomen olarak bilinen yıldız kümesi . Asteriated taşlar “yıldız” taşlar olarak bilinir. Yıldız safir , yıldız yakut ve diğer “yıldız” taşlar çok aranan ve genellikle daha değerli normal muadillerine göre daha vardır edilir.

RUTİL KUVARS TAŞ YÜZÜK

RUTİL KUVARS TAŞ YÜZÜK

Rutil yaygın bir şekilde kullanılan kaynak elektrot örtüsünün. Aynı zamanda bir parçası olarak kullanılır ZTR endeksi yüksek sınıflandırır, yıpranmış tortuları.

Kuvars, oldukça saf silisyum dioksit (SiO2) kristallerine verilen addır. Özgül ağırlığı 2,65 g/cm3, sertliği 7 olan kuvarsa doğada çok rastlanır. Heksagonal sistemde kristalleşen kuvars, doğada kristal ya da amorf (biçimsiz) halde bulunabilir. İçindeki yabancı maddelerin cins ve miktarına göre, saydam, renkli ya da yarı saydam durumdadır. Renkleri : Kuvarsın rengi beyaz (süt kuvars), mor (ametist), pembe kuvars, duman renkli füme gibi çeşitli renklerde olabilir.

Önemli Optik Özellikleri
Renk: Renksiz
Şekil: özşekilsiz, ender olarak ideal kristal şekline sahiptir
Dilinim: Mikro örneklerde dilinim gözlenmez, ender olarak kristallerin kenar kısımlarında dilinim gözlenmiştir.
Sönme : Paralel, eğik ve dalgalı sönme gözlenebilir.
Çift kırması: Çok zayıftır, I. Dizi beyaz veya sarımsı beyaz
Bozunma: Bozunmaya en dayanıklı mineraldir.
Beraber bulunduğu mineraller : Alkali feldspatlar ve plajioklaslar.
Kullanım alanları[değiştir | kaynağı değiştir]
Kumlarda bolca bulunan kuvarsın saf olmayanları içinde demir vardır. Beyaz kum olarak bilinen oldukça saf kuvarslar cam endüstrisinde kullanılır. Kuvars kristali mor-ötesi ve kızılaltı ışınımları saydamdır; bu bakımdan morötesi lambaların ve P. Curie tarafından ortaya kondu. Bu özelliğinden dolayı elektronik sanayiinde osilatör olarak kullanılır. Eritilen kuvarstan, ısınınca genleşme oranı çok düşük olan bir cam elde edilir. Ani sıcaklık değişikliklerinden etkilenmesi istenmeyen malzemelerin yapımında kuvarstan yararlanılır ve çakmaklarda kıvılcım çıkartarak çıkan gazın yanması sağlanır ve çakmağınız yanar. Benzer bir başka uygulama ise, yeni bir tür dizel motorlarda[1], dizel çevrimini gerçekleştirmek için gereken yakıt-oksijen karışımının, motor üst kapağında bulunan bölmede duran kuvars minerali tarafından piston çarpması sonucu çıkan kıvılcım tarafından yanması ve çevrimin gerçekleşmesidir.

Türleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir kaya üzerinde ametist, 13 cm (5inç)
Saydam ya da renkli dağ kristali (necef taşı)
Kahverengi dumanlı kuvars
Sarı renkli sitrin
Portakal renginde medeira sitrini
Yeşil renkli kloritli kuvars
Menekşe renkli mor necef (ametist)
Kan renginde yemani
Pembe renkli hematoyit kuvars
İçinde mika bulunan kırmızı renkli yıldız taşı (aventurin)
İçinde tutam halinde rutil iğneleri bulunan Venüs saçı
İçinde amyant lifleri bulunan kedigözü
Piezoelektrik[değiştir | kaynağı değiştir]

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

Kuvars piezoelektrik bir taştır. Üzerine uygulanan belli bir mekanik basınç etkisiyle (sıkışma,esneme,burma) kristal yüzeyleri arasında bir elektriksel gerilim üretir. Bu özelliği sayesinde aynı zamanda kuartz saatlerde de kullanılır. George Washington Pierce kuvars salıngacını dizayn edip patentini aldı (1923). 1927’de Warren Marrison ilk kuvars salıngaçlı saati icat etti. Bilindiği gibi katı maddeler yüklü parçacıklardan oluşur ve bir katı madde içindeki negatif ve pozitif yüklü parçacıklar dengededir (yani kati madde elektriksel olarak yüksüzdür). Ancak mekanik bir yolla malzeme üzerine bir kuvvet uygulamak, yüzey yüklerinin oluşmasına neden olabilir. Bir kristalde piezoelektrik özelliğin gözlenmesi, bu yüzey yüklerinin oluşmasına bağlıdır. Fakat simetri özellikleri bu yüklerin oluşması için gerekli koşulları kısıtlamaktadır. Bu nedenle simetri merkezi olmayan kristaller bu iş için en uygun malzeme grubunu oluşturmaktadır. Elektriksel olarak yüksüz ve yapısal simetri merkezi bulunmayan bir kristale uygulanan basınç, artı yüklerin merkezi ile eksi yüklerin merkezinin birbirlerinden hafifçe ayrılmasına ve kristalin karşılıklı yüzeylerinde zıt yüklerin ortaya çıkmasına neden olur. Yüklerin bu şekilde ayrılması bir elektrik alanı yaratır ve kristalin karşılıklı yüzeyleri arasında ölçülebilir bir potansiyel farkı oluşur. Piezoelekrik etkiyi ifade eden bu surecin tersi de geçerlidir. Ters piezoelektrik etkide de, karşılıklı yüzeyleri arasına bir elektrik gerilimi uygulanan bir kristalde boyutsal bir sekil değişimi oluşmaktadır.

 

Piezoelektrik malzemeler, baslıca iki malzeme grubundan oluşur; kuvars ve turmalin gibi doğal olarak piezoelektrik etki gösteren kristaller ile kutuplanma sonrasında piezoelektrik etki gösteren ferroelektrik malzemeler.

Rutil Kuvars Erkek Yüzük

Rutil Kuvars Erkek Yüzük

Kuvars kimyasal bileşimi: SiO 2
Rutil kimyasal bileşimi: TiO2
Kristal alışkanlığı: Makroskopik kuvars kristalleri genellikle altı kenarlı piramitler oluşturan pozitif ve negatif rhombohedrons bir kombinasyonu ile sonlandırıldı yatay olarak çizgili altıgen prizma meydana gelir. az gelişmiş ya da baskın çeşitli olası kristal alışkanlıkları sonuçlanan Prism yüzler ve / veya eşkenar dörtgen sonlandırmaları eksik olabilir. Trigonal tapezohedral yüzleri sağ üst meydana veya sırasıyla, sağ veya sol elini kristalleri tanımlayan prizma yüzleri alternatif sol olabilir. kuvars içinde Rutil kristalleri genellikle kuvars bir ucunu ya da yan girin ve karşı tarafı tamamen tüm kuvars kristali geçme çıkın. Bu rutil kristalleri genellikle 0.1mm ile 1.0mm arasında küçük çaplı meydana gelir.
Sertlik: kuvars 7, rutil 6-6,5
Renk: kuvars, renksiz gri, kahverengi, sarı veya mor olabilir. Rutil renklerin çeşitli form ve aynı örnekte başka bir bir renkten diğerine occaisionally notları yapabilirsiniz.
Parlaklık: vitreus
Şeffaflık: şeffaf opak
Yarılma: yok
Kırılma: conchoidal
Streak: Beyaz
Geri dönmek Rutilated Kuvars Bilgi Konular Index
QUARTZ (Rutilated Kuvars) ARKA PLAN BİLGİSİ

Rutilated kuvars maden bir macrocrystalline çeşittir Quartz (SiO 2). Kuvars yeryüzünde en bol tek mineraldir. Bu magmatik, metamorfik ve tortul kayaçların geniş bir yelpazede ortaya çıkan, yerkabuğunun yaklaşık% 12 yapar.

Kuvars çeşitleri genel olarak tek tek taneler veya kristaller büyüklüğüne göre iki gruba ayrılır; makrokristalin tek tek kristaller çıplak gözle ayırt olan quartz ve kriptokristalen kuvars içinde tek tek kristaller ışık altında kolayca ayırt olmak için çok küçüktür mikroskop.

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Macrocrystalline kuvars çeşitleri şunlardır: Ametist , Ametrine , Kedi gözü Kuvars , Sitrin , Phantom Kuvars , Kaya Kristal , Pembe Kuvars , Rutilated Kuvars ve dumanlı kuvars .
Mavi Aventurin Kuvars ve Yeşil Aventurin Kuvars aslında diğer renk kazandıran mineral yaygın taneleri ile macrocrystalline kuvars taneleri birbirine esas oluşan (bir kaya, bir mineral) kuvarsitlerden vardır.

Kuvars Kriptokristalin çeşitleri iki tipe ayrılabilir, elyaflı ve mikrogranüler. Kalsedonu elyaflı Kriptokristalin çeşitleri uygulanan genel bir terimdir. Akik kuvars lifli cryptocystalline bantlı kalsedon çeşitli iyi bilinen bir örnektir. Akik, Chrysoprase ve kan taşı diğer kalsedon çeşitleri vardır.
Chert çakmaktaşı ve hangi kuvars taneli kriptokristalin çeşitleri, uygulanan genel bir terimdir Jasper örneklerdir.

Geri dönmek Rutilated Kuvars Bilgi Konular Index

Hadisenin VE TANI ÖZELLİKLERİ

Birçok farklı mineraller kuvars içinde kapanım olarak oluşabilir. Taş kullanımı dahil kuvars en önemli çeşitlerden biridir rutilated kuvars olduğunu. Rutilated kuvars genellikle rutilated kaya kristali, rutilated Dumanlı kuvars veya rutilated sütlü kuvars olarak ortaya çıkar.
genellikle sütlü kuvars kuvars kristalleri, merkeze doğru büyüyen etrafında büyüyen ve damar kateden rutil kristalleri saran ile damar sınırındaki kuvars damarlarında rutilated kuvars formları.
radyoaktif elementler veya komşu radyoaktif kayalardan doğal radyasyon rutilated dumanlı kuvars olarak bilinen renk, gri kahverengi varsaymak rutilated kaya kristali neden olabilir.
Rutilated kuvars kuvars geçen karakteristik rutil kristalleri tarafından kabul edilmektedir. Onun kristal alışkanlığı, şeffaflık, sertlik, camsı parlaklık, konkoidal kırık, gerçekleşmemesi ile kuvars ve bölünme genel eksikliği olarak tespit edilebilir.

Altın Rutil Kuvars Yüzük

Altın Rutil Kuvars Yüzük

TARİHİ BİLGİLER VE KULLANIMI

Pliny yaklaşık 2000 yıl önce dağlarda karanlık yarıkların ve mağaraları uzun süre yoğun soğuk tarafından buz oluştuğunu kuvars kristalleri yazdı. Modern jeoloji, Avrupa’da geliştirmek için başladığı bu genel inanç onsekizinci yüzyıla kadar çeşitli kültürlerde popüler oldu.

Rutilated kuvars binlerce yıldır taşlar ve diğer süs ve dini objeler olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Rutilated kuvars Venüs saç taş, Aşk tanrısının dart ve flèches d’amour olarak anılır olmuştur.

Adı kuvars hayranlarıyla isim rutil kırmızı anlamına gelen Latince kelime Rutilus gelen çapraz damar cevheri anlamına Sakson kelime querklufterz geliyor.

Rutil Topaz Gemstone Bilgileri
Tarih ve Giriş – Rutil Topaz Hakkında
Rutil çok titanyum dioksit yapılmış bir mineraldir. Rutil diğer mineraller dahil edilebilir ve bunlardan biri kuvars olduğunu. iğneler şeklinde minik rutil kapanımlar da “yıldız Safir” ve “yıldız yakut” olarak bilinen safir ve yakut, içinde “asterism” neden olur. Bu cabochon kesim taşlar kendi yüzeyinde bir yıldız yansıtmak için görünür anlamına gelir. Rutil nedeniyle ilginç ve sıradışı görünümü bir taş değerini azaltır ziyade, geliştirir dahil türüdür. Bazıları o saman gibi görünüyor söylüyorlar ve henüz diğerleri sarımsı-kahverengi iğneler veya altın parçacığı karşılaştırın, “Venüs saçı” diyoruz. “Rutil topaz” bir inklüzyonlar rutil kuvars çok benzer görünen yana, aynı malzemeden meydana olduğu varsayılmıştır.

 

Bu nedenle, “rutil topaz” kahverengi-sarı renkli iğneler olarak görünür Yabancı çalıştırma ile topaz için benimsenen terim oldu. Ancak, Gemological Institute of America (GIA) mikroskopi kullanılarak, 1987 yılında “rutil topaz” taş bir soruşturma yürütmüştür. Nedeniyle kapanım alışkanlık, GIA inklüzyonlar rutil değil, kısmen ya da tamamen çıkığı kanalları doldurmak limonitik lekeleri, olduğu sonucuna varılmıştır. Limonit önce pigment olarak kullanılan san veya kahverengi demir cevheridir. limonit bir ünlü ürün Kıbrıs’tan sarı hardal olduğunu. Bu vahiy “rutil topaz” daha doğru “limonit topaz” adlı gerektiğini düşündürmektedir, ancak bu ad “rutil topaz” sıkışmış gibi görünüyor, bu nedenle bu o sevk edilmeye devam nasıl.
Rutil Topaz belirlenmesi Başa Dön
Rutil topaz kuvars rutil benzer görünür, ama rutil topaz onun sertliği kuvars ayırt edilebilir. Topaz 8 bir Mohs sertliği puanı, oysa kuvars 7 de yumuşak topaz görüntüler ise mükemmel bölünme, kuvars hiçbir bölünme vardır, ayrıca olduğunu. Rutil kuvars da genellikle bazı rutil kuvars kuru ot küçük bir manzara tutmak için görünmesini sağlar rutil topaz, daha yoğun ortaya çıkan iğne ile desen daha geniş bir dizi vardır. Rutil topaz sparser kapanımlar sahip olma eğilimindedir.

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

topaz Mevduat Brezilya, Afganistan, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Almanya, Japonya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Nijerya, Pakistan, Rusya, Zimbabve, Sri Lanka, Ukrayna ve ABD’de bulunmuştur. Doğal ışık-mavi topaz Kuzey İrlanda ve İngiltere’de bulunur. Muazzam topaz kristaller Minas Gerais (Brezilya) ve Ukrayna’da keşfedildi.

Rutil Topaz Alış ve Rutil Topaz Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Rutil Topaz Renk

Rutil topaz altın iplik benzeri kapanımlar genellikle renksiz (şeffaf) topaz olduğunu. Bu kapanımlar sadece bir veya iki görünür parçacığı oluşan çok seyrek olabilir, ya da daha yoğun ve yakından dolu olabilir. rutil topaz inklüzyonlar kahverengimsi-sarı altın sarısına renk değişebilir. Çok nadir durumlarda, ipliksi inklüzyonlar gümüş ya da gökkuşağı renkli görünebilir. Bu, diğer mineraller ile şekillendirme limonit kaynaklanmaktadır. Beri topaz diğer renkler oluşur gibi turuncu, pembe gibi, mavi soluk yeşil ve hatta mor, rutil topaz da bu renkler oluşabilir soluk. Ancak, rutil topaz çoğunlukla açıktır.

Rutil Topaz Clarity ve Lustre

Rutil topaz saydam şeffaftır. Topaz birkaç kapanımlar ile yüksek netlik sergiler, böylece topaz taşlar çıplak gözle muayene ve hiçbir kusurları görülebilir anlamına gelir “göz temiz” olduğu tespit edilebilir. Bununla birlikte, rutil topaz durumunda, inklüzyonlar değerlemeye tabi tutulmaktadır. Topaz çok onun parlak ve camsı (camsı) parlaklık için değerlidir.

RUTİL KUVARS YÜZÜK

RUTİL KUVARS YÜZÜK

Topaz, çok yönlü bir malzemedir. Bu nedenle böyle bir kare, yuvarlak, sekizgen, armut, oval, kalp ve diğer fantezi şekiller şekiller, çok çeşitli içine moda edilebilir. inklüzyonlar mücevher inceledi edildiği açısına göre az ya da çok belirgin görünebilir çünkü rutil topaz ile ilgili olarak, lapidarists, en iyi limonit inklüzyonları görüntülemek için kıymetli taşı faset için dikkatli olmak gerekir. topaz sertlik çiziklere dirençli hale getirir. Ancak, lapidarists nedeniyle kolayca kırık anlamına gelir onun mükemmel bölünme, için, dikkatli topaz işlemesi gerekir.

Rutil Topaz Tedavisi

Iken topaz sık sık renk geliştirilmiş olduğu bilinmektedir, açık rutil topaz, doğal limonit kapanım meydana gelmiştir doğal, renksiz topaz olduğunu. Bu nedenle, doğal olarak oluşan topaz renk rutil topaz tedavi ya da gelişmiş değil.

Rutil Topaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2SiO4 (F, OH) 2 Fluor içeren alüminyum silikat
Kristal yapı: Ortorombik, çok yönlü bir uçları ile prizmalar, genellikle kesit olarak sekizgen
Renk: Renksiz, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, koyu pembe-kırmızı, mavi, kırmızı, mor, açık yeşil ışık
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8

Rutil Kuvars Bayan Yüzük
Rutil Kuvars Bayan Yüzük
Kırılma indisi: 1,609-1,643
Yoğunluk: 3,49-3,57
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: Saydam ve yarı saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,016
Parlaklık: cam
floresan: uzun dalga boyu UV altında, beyaz ve mavi zayıf sarı veya yeşilimsi bir parlaklık gösterir; kahverengi, pembe ve güçlü bir turuncu-sarı bir parlaklık gösterebilir sarı; kırmızı zayıf bir sarı-kahverengi bir parlaklık gösterir
Bizim bakınız Taş Sözlük gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.