OTANT�K TA�

SİYAH RUTİL KUVARS YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Rutil Kuvars Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13GR
 • 25.4 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • OVAL KESİM
 • SİYAH İĞNELİ RUTİL KUVARS
 • VVS KALİTE

SİYAH RUTİL KUVARS YÜZÜK

Rutil bir olan mineral öncelikle oluşan titanyum dioksit , Ti O 2.Anataz (bazen adı ile bilinen “octahedrite”), bir dörtgen sözde oktahedral ve mineral alışkanlığı

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Brokit bir ortorombik mineralTiO2 (B), bir monoklinik formu. [5]Rutil arasında en yüksek olan kırılma indeksleri de görülür dalga boylarına , bilinen herhangi bir kristal, ve özellikle büyük sergileyen çift kırılımı ve yüksek dağılım . Bu özellikler nedeniyle, bazı optik elemanlar, özellikle de üretimi için yararlı olan bir polarizasyon uzun görünür ve için, optik kızılötesi kadar 4.5μm ilgili dalga boyu.

Doğal rutil% 10’a kadar içerebilir demir ve önemli miktarda niyobyum ve tantalum . Rutil adını kaynaklanmaktadır Latince iletilen ışıkla bakıldığında bazı örneklerde gözlenen koyu kırmızı renkte atıfta bulunarak, kırmızı Rutilus.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 25.4 CRT SİYAH RUTİL KUVARS VVS KALİTE BRAZİLYA MÜKEMMEL IŞILTI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYUNUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ..

2005 yılında Rutil çıktı
Rutil yüksek sıcaklık ve yüksek basınç ortak bir aksesuar mineral metamorfik kayalar ve volkanik kayalar .

Termodinamik , rutil en istikrarlı polimorf düşük toplam sergileyen tüm sıcaklıklarda TiO 2, serbest enerjisi daha metastabil anatazın veya brokit aşamalarında. [6] Sonuç olarak, rutil metastable TiO2 polimorf dönüşüm geri çevrilemez. En düşük olduğu gibi moleküler hacmi üç ana polimorf; genellikle en yüksek basınç metamorfik kayalar, başlıca birincil titanyum taşıyan aşamasıdır eklojitlerin .
Rutil kuvars
Magmatik ortamında, rutil ortak bir aksesuar mineral plütonik aynı zamanda ekstruzif volkanik kayalar gibi derin manto kaynaklarına sahip olduğunu, özellikle olanlarda bazen bulundu olsa, magmatik kayaçların kimberlitten ve lamproitleri . Anataz ve brokit özellikle ürünleri olarak magmatik ortamda bulunan otojen değişiklik plütonik kayalar soğutulması sırasında; anataz da bulunan plaserlerin birincil rutil kaynaklı.

Büyük örnek kristallerinin oluşumu daha sık görülür pegmatitlerde , skarn ve granit greisens . Rutil bazı aksesuar mineral olarak bulunan değişmiş magmatik kayaçlar , ve bazı içinde gnayslar ve şistler . Sivri gruplar halinde kristaller sıkça nüfuz görülen kuvars gelen flèches d’amour gibi Graubünden , İsviçre . 2005 yılında Cumhuriyet Sierra Leone de Batı Afrika 259,000,000 ton olduğu tahmin edilmektedir yaklaşık 19 yıldır süren, 2008 rezervlerinin yaklaşık% 30 yükseldi dünyanın yıllık rutil arz,% 23’ü üretim kapasitesine (285000000 vardı kısa ton). [7]

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Kristal yapısı [ değiştir ]

Birim hücre rutil. Ti atomları gri; O atomları kırmızı.
Rutil bir sahiptir gövde-merkezli dörtgen birim hücre birim hücre parametreleri, a = b = 4.584 A, ve C = 2.953 Â olan,. [8] , titanyum katyonları 6 bir koordinasyon sayısı da 6 oksijen atomlu bir oktahedron ile çevrilidir anlamı vardır . Oksijen anyonları bir trigonal düzlemsel koordinasyonu ile sonuçlanan 3 bir koordinasyon numarasına sahip. Rutil ayrıca octahedra sırayla görüntülenebilir bir vida ekseni göstermektedir. [9]

Kullanır ve ekonomik önemi [ değiştir ]

Bir çıkıntılı rutil iğnemsi kristaller kuvars kristali
Yeterince büyük miktarlarda plaj kumları , rutil önemli bir bileşeni oluşturan ağır mineraller ve cevher yataklarının. Madenciler ayıklamak ve değerli ayırmak mineraller has- taneler, rutil, zirkon ve ilmenit . Rutil için ana kullanır imalatı vardır refrakter seramik bir şekilde, pigment ve üretimi için titanyum metal.

Ince toz rutil parlak beyaz pigment olan ve kullanılan boya , plastik , kağıt parlak beyaz renk için çağrı, gıdalar ve diğer uygulamalar. Titanyum dioksit pigmenti dünya çapında titanyum tek büyük kullanmaktır. Rutil Nano ölçekli parçacıklar saydam görünür ışık , ancak son derece etkili olan emme ve ultraviyole radyasyon. Yüksek enerjili UV ışığı tarafından emilir ve böylece nano-boyutlu rutil partiküllerin UV absorpsiyon, dökme rutil göre mavi kaydırıldığı nanopartiküller . Dolayısıyla, onlar kullanılan güneş kremleri UV teşvikli cilt hasarına karşı korumak için.

Mevcut küçük rutil iğneleri taşlar bir sorumlu optik fenomen olarak bilinen yıldız kümesi . Asteriated taşlar “yıldız” taşlar olarak bilinir. Yıldız safir , yıldız yakut ve diğer “yıldız” taşlar çok aranan ve genellikle daha değerli normal muadillerine göre daha vardır edilir.

Rutil yaygın bir şekilde kullanılan kaynak elektrot örtüsünün. Aynı zamanda bir parçası olarak kullanılır ZTR endeksi yüksek sınıflandırır, yıpranmış tortuları.

Rutil Kuvars Taşı Yüzük

Rutil Kuvars Taşı Yüzük

Rutil çok ilginç bir mineral yapma, farklı alışkanlıkları ve renklerin şaşırtıcı bir kontrast geliyor. Birden fazla benzersiz kristal formları yanı sıra çok sayıda sahte renkler, stiller ve dernekler vardır. Rutil parlak altın sarısı iğneler, koyu kırmızımsı alt metalik kristaller, ayna gibi metalik görünümlü kristalleri arasında olabilir. Hatta opak metalik görünümlü formlar koyu kırmızı ile, arka aydınlatma altında kenarında biraz saydam olan saydam bir belirti.

Rutil de oluşturabilirler onun alışkanlığı için bilinen iğne benzeri dahil diğer mineraller, özellikle de içindeki s Kuvars uzun ve ince san bir saman gibi kristaller halinde. Bu kapanımlar paralel yoğun için dağınık iğnelerden uzanabilir lif bir ana mineral içinde s. Bu kombinasyon olarak bilinen Rutilated Kuvars ve kolektörler mineral ve taş gibi hem kullanılmaktadır.

Rutil inklüzyonlar da sorumlu asterism veya chatoyancy gibi bazı taşlar, etkileri Yıldız Sapphire . ev sahibi mineral içinde oluşan ince, paralel Rutil lifler bu eşsiz optik etkiler sağlar.

Rutil titanyum dioksit oluşan en yaygın mineraldir. Nadir polimorf ler dahil Brokit ve Anataz aynı zamanda benzersiz ve farklı kristaller oluştururlar, hem de. adı Rutil koyu kırmızı ama parlak kristaller bu mineralin ortak bir renk alışkanlığı atfen, Latin “Rutilus” türetilmiştir.
Kimyasal formül TiO2
kompozisyon Titanyum dioksit, sık sık bazen bazı küçük niyobyum veya tantal ile demir, ile.
değişken Formül (Ti, Fe) O2
Renk Koyu kırmızı metalik gri, kahverengimsi-kırmızı, turuncu-kırmızı, kırmızımsı-siyah,-altın sarısı, sarı saman
Meç Açık kahverengi Beyaz
Sertlik 6-6,5
kristal Sistemi dörtgen şeklinde

Elongated Prizmatik

Siyah Rutil Kuvars

Siyah Rutil Kuvars

Bipyramidal Prizmatik
Yuvarlak Prizmatik Piramidal
Tekrarlanan Diz Şeklinde İkiz
ikiz Sixling
Ikiz Hollow Sixling
ikiz Eightling
Ikiz Piramidal Eightling
Külahlı İkiz Tekrarlanan
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Olarak uzun ve ince, düz prizmatik kristaller, çoğu zaman derin çizgili ve dik kompleks ile sonlandırma s. Ayrıca kısa prizmatik ve kalın güdük kristalleri. Eşleştirme dahil olmak üzere çeşitli formları ile, çok yaygındır sixling , s eightling s (her ikisi de endemik şeklinde rutil ikiz s), diz şeklinde ikiz s ve V-şekilli ikizleri.

Genellikle de kılcal iğneler ve yoğun ağsı formları, iğnemsi narin kar tanesi gibi agrega alışkanlığı, ve yoğun iğne grupların yıldız şeklindeki oluşumlar. İnce sivri kristalleri ve iğneler genellikle, özellikle, diğer mineraller içinde dondurulur Kuvars . Ayrıca olabilir grenli , masif olarak, damar s ve yuvarlak olarak waterworn çakıl.
şeffaflık Opak için saydamdır. İnce kenarları ve arka aydınlatma genellikle şeffaf.
Spesifik yer çekimi 4,2-4,3
parıltı Adamantine , submetallic
bölünme 2,2; 3,1
Kırık dengesiz
azim Kırılgan
Grup içinde Oksitler ; Basit oksitleri
Çarpıcı özellikler Renk, kristal alışkanlıkları, parıltı ve yüksek özgül ağırlık .
çevre Rutil dahil olmak üzere birçok farklı ortamlarda, gelir plütonik ve müdahaleci magmatik kayalar ve granit s, metamorfik gnays ve şist s, carbonatite s, bölgesel metamorfik şist s ve hidrotermal (dahil yedek mevduat ven s alpin bo

Ruil Kuvars Erkek Yüzük

Ruil Kuvars Erkek Yüzük

lukların ). Ayrıca kırıntılı nehir ve plaj mevduat.

ÇEŞİTLERİ
Ilmenorutile – Of Niyobyum taşıyan çeşitli Rutil .
Rutilated Kuvars – Kuvars altın sarısı, iğne benzeri Rutil içerme s. Ek bilgi için, taş sayfasına bakınız Rutilated Quartz .
Sagenite – Sivri , ağ şeklinde , ya da kılcal form Rutil . Ayrıca bkz Sagenite Akik .
Struverite – Tantal taşıyan çeşitli Rutil . İtalyan Adını mineralog Giovanni Strüver (1842-1915), Roma Üniversitesi’nde profesör.
Venüs Hairstone – Kılcal veya yoğun iğnemsi , bir saç benzeri spreyler Rutil .
polimorfları
Brokit
anatase
KULLANIMI
Rutil önemli olan cevher s metal titanyum. Rutil, aynı zamanda endüstriyel seramik sır olarak, ve optik cihazlar, boya için beyaz bir pigment olarak kullanılır. Bu aynı zamanda popüler kolektörler mineraldir. Rutilated kuvars bir taş gibi bir süs taşı olarak kullanılır.

Dikkate değer MEKANLAR
Rutil dünya çapında yerlerde yüzlerce farklı maden yataklarının bir dizi bulunur, ancak olay genellikle küçük ve izole kristaller ile sınırlıdır. Birkaç mevduat mükemmel kristalleri üretmek için ünlü; en önemli burada değinilecektir.

İsviçre dağlık birçok klasik örnekleri üreten Alp ortamlarda. Bu yerleşim yerleri Binn Vadisi, (özellikle Lengenbach Ocağı de ve Lerchentini at) Wallis arasında; St. Gotthard geçiş, Ticino; ve Cavradi geçit, Curnera Vadisi, Grisons. Bir diğer önemli alp Avrupa oluşumu Vizze Vadisi, Bolzano olduğunu.

Çeşitleri Struverite ve Ilmenorutile Madagaskar büyük kristaller bulunan pegmatit Antsirabe ve Betafo, Antananarivo Eyaleti s. Parlak Rutil kristalleri Alto Ligonha pegmatit, Mozambik, Ribaue geliyor.

Brezilya en üretken içerenler de dahil olmak üzere birçok seçkin Rutil oluşumlarını vardır Rutilated Kuvars kaynaklar. Brezilyalı yerleşim en müstesna çarpıcı altın sarısı üreten Novo Horizonte (eski Ibitiara), Bahia, bir sivri ve ayna gibi ilişkili yıldız biçimli oluşumlar Hematit kristalleri. Müstakil kristalleri ve V-şekilli yataklı Brezilyalı taş birçok meydana pegmatit Minas Gerais s; özellikle dikkat çekicidir Jequitinhonha vadide Diamantina vardır.

ABD bu mineralin çok sayıda kayda değer kaynaklar içerir. En ünlü güdük, parlak, ayna gibi kristaller kez bulundu Graves Mountain, Lincoln Co, Gürcistan, olduğunu. Güzel koyu kırmızı ve kazınmış prizmatik kristaller Hiddenite ve Stony Point, Alexander Co., Kuzey Carolina geliyor; ve ilginç sixling ler ve diğer ikiz formları, özellikle de Parkesburg, Chester Co., Pennsylvania topraklarda tanınmış olan Şamandıra kristal s. İyi Rutil kristalleri Rutil dahil, Mıknatıs

Rutil çok ilginç bir mineral yapma, farklı alışkanlıkları ve renklerin şaşırtıcı bir kontrast geliyor. Birden fazla benzersiz kristal formları yanı sıra çok sayıda sahte renkler, stiller ve dernekler vardır. Rutil parlak altın sarısı iğneler, koyu kırmızımsı alt metalik kristaller, ayna gibi metalik görünümlü kristalleri arasında olabilir. Hatta opak metalik görünümlü formlar koyu kırmızı ile, arka aydınlatma altında kenarında biraz saydam olan saydam bir belirti.

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil de oluşturabilirler onun alışkanlığı için bilinen iğne benzeri dahil diğer mineraller, özellikle de içindeki s Kuvars uzun ve ince san bir saman gibi kristaller halinde. Bu kapanımlar paralel yoğun için dağınık iğnelerden uzanabilir lif bir ana mineral içinde s. Bu kombinasyon olarak bilinen Rutilated Kuvars ve kolektörler mineral ve taş gibi hem kullanılmaktadır.

Rutil inklüzyonlar da sorumlu asterism veya chatoyancy gibi bazı taşlar, etkileri Yıldız Sapphire . ev sahibi mineral içinde oluşan ince, paralel Rutil lifler bu eşsiz optik etkiler sağlar.

Rutil titanyum dioksit oluşan en yaygın mineraldir. Nadir polimorf ler dahil Brokit ve Anataz aynı zamanda benzersiz ve farklı kristaller oluştururlar, hem de. adı Rutil koyu kırmızı ama parlak kristaller bu mineralin ortak bir renk alışkanlığı atfen, Latin “Rutilus” türetilmiştir.
Kimyasal formül TiO2
kompozisyon Titanyum dioksit, sık sık bazen bazı küçük niyobyum veya tantal ile demir, ile.
değişken Formül (Ti, Fe) O2
Renk Koyu kırmızı metalik gri, kahverengimsi-kırmızı, turuncu-kırmızı, kırmızımsı-siyah,-altın sarısı, sarı saman
Meç Açık kahverengi Beyaz

ve Agregalar Olarak uzun ve ince, düz prizmatik kristaller, çoğu zaman derin çizgili ve dik kompleks ile sonlandırma s. Ayrıca kısa prizmatik ve kalın güdük kristalleri. Eşleştirme dahil olmak üzere çeşitli formları ile, çok yaygındır sixling , s eightling s (her ikisi de endemik şeklinde rutil ikiz s), diz şeklinde ikiz s ve V-şekilli ikizleri.

Genellikle de kılcal iğneler ve yoğun ağsı formları, iğnemsi narin kar tanesi gibi agrega alışkanlığı, ve yoğun iğne grupların yıldız şeklindeki oluşumlar. İnce sivri kristalleri ve iğneler genellikle, özellikle, diğer mineraller içinde dondurulur Kuvars . Ayrıca olabilir grenli , masif olarak, damar s ve yuvarlak olarak waterworn çakıl.
şeffaflık Opak için saydamdır. İnce kenarları ve arka aydınlatma genellikle şeffaf.
Spesifik yer çekimi 4,2-4,3

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

parıltı Adamantine , submetallic
bölünme 2,2; 3,1
Kırık dengesiz
azim Kırılgan
Grup içinde Oksitler ; Basit oksitleri
Çarpıcı özellikler Renk, kristal alışkanlıkları, parıltı ve yüksek özgül ağırlık .
çevre Rutil dahil olmak üzere birçok farklı ortamlarda, gelir plütonik ve müdahaleci magmatik kayalar ve granit s, metamorfik gnays ve şist s, carbonatite s, bölgesel metamorfik şist s ve hidrotermal (dahil yedek mevduat ven s alpin boşlukların ). Ayrıca kırıntılı nehir ve plaj mevduat.
kaya Tipi Magmatik , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 2
Talep (1-3) 1
EBAY ON RUTİL
ÇEŞİTLERİ
Ilmenorutile – Of Niyobyum taşıyan çeşitli Rutil .
Rutilated Kuvars – Kuvars altın sarısı, iğne benzeri Rutil içerme s. Ek bilgi için, taş sayfasına bakınız Rutilated Quartz .
Sagenite – Sivri , ağ şeklinde , ya da kılcal form Rutil . Ayrıca bkz Sagenite Akik .
Struverite – Tantal taşıyan çeşitli Rutil . İtalyan Adını mineralog Giovanni Strüver (1842-1915), Roma Üniversitesi’nde profesör.
Venüs Hairstone – Kılcal veya yoğun iğnemsi , bir saç benzeri spreyler Rutil .
polimorfları
Brokit
anatase
KULLANIMI
Rutil önemli olan cevher s metal titanyum. Rutil, aynı zamanda endüstriyel seramik sır olarak, ve optik cihazlar, boya için beyaz bir pigment olarak kullanılır. Bu aynı zamanda popüler kolektörler mineraldir. Rutilated kuvars bir taş gibi bir süs taşı olarak kullanılır.

Dikkate değer MEKANLAR
Rutil dünya çapında yerlerde yüzlerce farklı maden yataklarının bir dizi bulunur, ancak olay genellikle küçük ve izole kristaller ile sınırlıdır. Birkaç mevduat mükemmel kristalleri üretmek için ünlü; en önemli burada değinilecektir.

İsviçre dağlık birçok klasik örnekleri üreten Alp ortamlarda. Bu yerleşim yerleri Binn Vadisi, (özellikle Lengenbach Ocağı de ve Lerchentini at) Wallis arasında; St. Gotthard geçiş, Ticino; ve Cavradi geçit, Curnera Vadisi, Grisons. Bir diğer önemli alp Avrupa oluşumu Vizze Vadisi, Bolzano olduğunu.

Çeşitleri Struverite ve Ilmenorutile Madagaskar büyük kristaller bulunan pegmatit Antsirabe ve Betafo, Antananarivo Eyaleti s. Parlak Rutil kristalleri Alto Ligonha pegmatit, Mozambik, Ribaue geliyor.

Brezilya en üretken içerenler de dahil olmak üzere birçok seçkin Rutil oluşumlarını vardır Rutilated Kuvars kaynaklar. Brezilyalı yerleşim en müstesna çarpıcı altın sarısı üreten Novo Horizonte (eski Ibitiara), Bahia, bir sivri ve ayna gibi ilişkili yıldız biçimli oluşumlar Hematit kristalleri. Müstakil kristalleri ve V-şekilli yataklı Brezilyalı taş birçok meydana pegmatit Minas Gerais s; özellikle dikkat çekicidir Jequitinhonha vadide Diamantina vardır.

ABD bu mineralin çok sayıda kayda değer kaynaklar içerir. En ünlü güdük, parlak, ayna gibi kristaller kez bulundu Graves Mountain, Lincoln Co, Gürcistan, olduğunu. Güzel koyu kırmızı ve kazınmış prizmatik kristaller Hiddenite ve Stony Point, Alexander Co., Kuzey Carolina geliyor; ve ilginç sixling ler ve diğer ikiz formları, özellikle de Parkesburg, Chester Co., Pennsylvania topraklarda tanınmış olan Şamandıra kristal s. İyi Rutil kristalleri Rutil dahil, Mıknatıs Cove, Garland Co., Arkansas gelen Psödomorf s sonra Brokit . California’da, son derece parlak üretilen iki yerleşim güdük kristaller Şampiyonu Mine, White Mountains, Mono Co .; Darwin, Inyo A.Ş.
Rutil Topaz Gemstone Bilgileri

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Tarih ve Giriş – Rutil Topaz Hakkında
Rutil çok titanyum dioksit yapılmış bir mineraldir. Rutil diğer mineraller dahil edilebilir ve bunlardan biri kuvars olduğunu. iğneler şeklinde minik rutil kapanımlar da “yıldız Safir” ve “yıldız yakut” olarak bilinen safir ve yakut, içinde “asterism” neden olur. Bu cabochon kesim taşlar kendi yüzeyinde bir yıldız yansıtmak için görünür anlamına gelir. Rutil nedeniyle ilginç ve sıradışı görünümü bir taş değerini azaltır ziyade, geliştirir dahil türüdür. Bazıları o saman gibi görünüyor söylüyorlar ve henüz diğerleri sarımsı-kahverengi iğneler veya altın parçacığı karşılaştırın, “Venüs saçı” diyoruz. “Rutil topaz” bir inklüzyonlar rutil kuvars çok benzer görünen yana, aynı malzemeden meydana olduğu varsayılmıştır. Bu nedenle, “rutil topaz” kahverengi-sarı renkli iğneler olarak görünür Yabancı çalıştırma ile topaz için benimsenen terim oldu. Ancak, Gemological Institute of America (GIA) mikroskopi kullanılarak, 1987 yılında “rutil topaz” taş bir soruşturma yürütmüştür. Nedeniyle kapanım alışkanlık, GIA inklüzyonlar rutil değil, kısmen ya da tamamen çıkığı kanalları doldurmak limonitik lekeleri, olduğu sonucuna varılmıştır. Limonit önce pigment olarak kullanılan san veya kahverengi demir cevheridir. limonit bir ünlü ürün Kıbrıs’tan sarı hardal olduğunu. Bu vahiy “rutil topaz” daha doğru “limonit topaz” adlı gerektiğini düşündürmektedir, ancak bu ad “rutil topaz” sıkışmış gibi görünüyor, bu nedenle bu o sevk edilmeye devam nasıl.

Rutil Kuvars Taşı

Rutil Kuvars Taşı

Rutil Topaz belirlenmesi Başa Dön
Rutil topaz kuvars rutil benzer görünür, ama rutil topaz onun sertliği kuvars ayırt edilebilir. Topaz 8 bir Mohs sertliği puanı, oysa kuvars 7 de yumuşak topaz görüntüler ise mükemmel bölünme, kuvars hiçbir bölünme vardır, ayrıca olduğunu. Rutil kuvars da genellikle bazı rutil kuvars kuru ot küçük bir manzara tutmak için görünmesini sağlar rutil topaz, daha yoğun ortaya çıkan iğne ile desen daha geniş bir dizi vardır. Rutil topaz sparser kapanımlar sahip olma eğilimindedir.

Rutil Topaz; Kökeni ve taş Kaynaklar Başa Dön
topaz Mevduat Brezilya, Afganistan, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Almanya, Japonya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Nijerya, Pakistan, Rusya, Zimbabve, Sri Lanka, Ukrayna ve ABD’de bulunmuştur. Doğal ışık-mavi topaz Kuzey İrlanda ve İngiltere’de bulunur. Muazzam topaz kristaller Minas Gerais (Brezilya) ve Ukrayna’da keşfedildi.

Rutil Topaz Alış ve Rutil Topaz Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Rutil Topaz Renk

Rutil topaz altın iplik benzeri kapanımlar genellikle renksiz (şeffaf) topaz olduğunu. Bu kapanımlar sadece bir veya iki görünür parçacığı oluşan çok seyrek olabilir, ya da daha yoğun ve yakından dolu olabilir. rutil topaz inklüzyonlar kahverengimsi-sarı altın sarısına renk değişebilir. Çok nadir durumlarda, ipliksi inklüzyonlar gümüş ya da gökkuşağı renkli görünebilir. Bu, diğer mineraller ile şekillendirme limonit kaynaklanmaktadır. Beri topaz diğer renkler oluşur gibi turuncu, pembe gibi, mavi soluk yeşil ve hatta mor, rutil topaz da bu renkler oluşabilir soluk. Ancak, rutil topaz çoğunlukla açıktır.

Rutil Topaz Clarity ve Lustre

Rutil topaz saydam şeffaftır. Topaz birkaç kapanımlar ile yüksek netlik sergiler, böylece topaz taşlar çıplak gözle muayene ve hiçbir kusurları görülebilir anlamına gelir “göz temiz” olduğu tespit edilebilir. Bununla birlikte, rutil topaz durumunda, inklüzyonlar değerlemeye tabi tutulmaktadır. Topaz çok onun parlak ve camsı (camsı) parlaklık için değerlidir.

Rutil Topaz Kesim ve Şekil

Topaz, çok yönlü bir malzemedir. Bu nedenle böyle bir kare, yuvarlak, sekizgen, armut, oval, kalp ve diğer fantezi şekiller şekiller, çok çeşitli içine moda edilebilir. inklüzyonlar mücevher inceledi edildiği açısına göre az ya da çok belirgin görünebilir çünkü rutil topaz ile ilgili olarak, lapidarists, en iyi limonit inklüzyonları görüntülemek için kıymetli taşı faset için dikkatli olmak gerekir. topaz sertlik çiziklere dirençli hale getirir. Ancak, lapidarists nedeniyle kolayca kırık anlamına gelir onun mükemmel bölünme, için, dikkatli topaz işlemesi gerekir.

Rutil Topaz Tedavisi

Iken topaz sık sık renk geliştirilmiş olduğu bilinmektedir, açık rutil topaz, doğal limonit kapanım meydana gelmiştir doğal, renksiz topaz olduğunu. Bu nedenle, doğal olarak oluşan topaz renk rutil topaz tedavi ya da gelişmiş değil.

Rutil Topaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2SiO4 (F, OH) 2 Fluor içeren alüminyum silikat
Kristal yapı: Ortorombik, çok yönlü bir uçları ile prizmalar, genellikle kesit olarak sekizgen
Renk: Renksiz, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, koyu pembe-kırmızı, mavi, kırmızı, mor, açık yeşil ışık
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8
Kırılma indisi: 1,609-1,643
Yoğunluk: 3,49-3,57
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: Saydam ve yarı saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,016
Parlaklık: cam
floresan: uzun dalga boyu UV altında, beyaz ve mavi zayıf sarı veya yeşilimsi bir parlaklık gösterir; kahverengi, pembe ve güçlü bir turuncu-sarı bir parlaklık gösterebilir sarı; kırmızı zayıf bir sarı-kahverengi bir parlaklık gösterir
Bizim bakınız Taş Sözlük gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Rutil Topaz: İlgili veya benzer taşlar dön
Altın rutil kuvars taş
Altın Rutil Kuvars
Topaz kimyasal andalusit, kanonaite, siyanit ve mulit sillimanite ile ilgilidir. Rutil topaz kuvars rutil benzer, ama rutil kuvars limonit içerikleri ile farklı bir kompozisyon vardır ve 7. Rutil topaz bir Mohs sertlik puanı rutil kuvars daha değerlidir sahip, biraz daha yumuşak olduğunu, bu yüzden ayırt etmek önemlidir iki. Limonit kapanımlar da kapanım yerine iğne benzeri parçacıkları daha altın benekler gibi görünebilir gibi kalsedon kuvars gibi diğer değerli taşlar, oluşabilir.

 

 

SİYAH RUTİL KUVARS YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Rutil Kuvars Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13GR
 • 25.4 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • OVAL KESİM
 • SİYAH İĞNELİ RUTİL KUVARS
 • VVS KALİTE
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SİYAH RUTİL KUVARS YÜZÜK

Rutil bir olan mineral öncelikle oluşan titanyum dioksit , Ti O 2.Anataz (bazen adı ile bilinen “octahedrite”), bir dörtgen sözde oktahedral ve mineral alışkanlığı

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Brokit bir ortorombik mineralTiO2 (B), bir monoklinik formu. [5]Rutil arasında en yüksek olan kırılma indeksleri de görülür dalga boylarına , bilinen herhangi bir kristal, ve özellikle büyük sergileyen çift kırılımı ve yüksek dağılım . Bu özellikler nedeniyle, bazı optik elemanlar, özellikle de üretimi için yararlı olan bir polarizasyon uzun görünür ve için, optik kızılötesi kadar 4.5μm ilgili dalga boyu.

Doğal rutil% 10’a kadar içerebilir demir ve önemli miktarda niyobyum ve tantalum . Rutil adını kaynaklanmaktadır Latince iletilen ışıkla bakıldığında bazı örneklerde gözlenen koyu kırmızı renkte atıfta bulunarak, kırmızı Rutilus.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 25.4 CRT SİYAH RUTİL KUVARS VVS KALİTE BRAZİLYA MÜKEMMEL IŞILTI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYUNUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ..

2005 yılında Rutil çıktı
Rutil yüksek sıcaklık ve yüksek basınç ortak bir aksesuar mineral metamorfik kayalar ve volkanik kayalar .

Termodinamik , rutil en istikrarlı polimorf düşük toplam sergileyen tüm sıcaklıklarda TiO 2, serbest enerjisi daha metastabil anatazın veya brokit aşamalarında. [6] Sonuç olarak, rutil metastable TiO2 polimorf dönüşüm geri çevrilemez. En düşük olduğu gibi moleküler hacmi üç ana polimorf; genellikle en yüksek basınç metamorfik kayalar, başlıca birincil titanyum taşıyan aşamasıdır eklojitlerin .
Rutil kuvars
Magmatik ortamında, rutil ortak bir aksesuar mineral plütonik aynı zamanda ekstruzif volkanik kayalar gibi derin manto kaynaklarına sahip olduğunu, özellikle olanlarda bazen bulundu olsa, magmatik kayaçların kimberlitten ve lamproitleri . Anataz ve brokit özellikle ürünleri olarak magmatik ortamda bulunan otojen değişiklik plütonik kayalar soğutulması sırasında; anataz da bulunan plaserlerin birincil rutil kaynaklı.

Büyük örnek kristallerinin oluşumu daha sık görülür pegmatitlerde , skarn ve granit greisens . Rutil bazı aksesuar mineral olarak bulunan değişmiş magmatik kayaçlar , ve bazı içinde gnayslar ve şistler . Sivri gruplar halinde kristaller sıkça nüfuz görülen kuvars gelen flèches d’amour gibi Graubünden , İsviçre . 2005 yılında Cumhuriyet Sierra Leone de Batı Afrika 259,000,000 ton olduğu tahmin edilmektedir yaklaşık 19 yıldır süren, 2008 rezervlerinin yaklaşık% 30 yükseldi dünyanın yıllık rutil arz,% 23’ü üretim kapasitesine (285000000 vardı kısa ton). [7]

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Kristal yapısı [ değiştir ]

Birim hücre rutil. Ti atomları gri; O atomları kırmızı.
Rutil bir sahiptir gövde-merkezli dörtgen birim hücre birim hücre parametreleri, a = b = 4.584 A, ve C = 2.953 Â olan,. [8] , titanyum katyonları 6 bir koordinasyon sayısı da 6 oksijen atomlu bir oktahedron ile çevrilidir anlamı vardır . Oksijen anyonları bir trigonal düzlemsel koordinasyonu ile sonuçlanan 3 bir koordinasyon numarasına sahip. Rutil ayrıca octahedra sırayla görüntülenebilir bir vida ekseni göstermektedir. [9]

Kullanır ve ekonomik önemi [ değiştir ]

Bir çıkıntılı rutil iğnemsi kristaller kuvars kristali
Yeterince büyük miktarlarda plaj kumları , rutil önemli bir bileşeni oluşturan ağır mineraller ve cevher yataklarının. Madenciler ayıklamak ve değerli ayırmak mineraller has- taneler, rutil, zirkon ve ilmenit . Rutil için ana kullanır imalatı vardır refrakter seramik bir şekilde, pigment ve üretimi için titanyum metal.

Ince toz rutil parlak beyaz pigment olan ve kullanılan boya , plastik , kağıt parlak beyaz renk için çağrı, gıdalar ve diğer uygulamalar. Titanyum dioksit pigmenti dünya çapında titanyum tek büyük kullanmaktır. Rutil Nano ölçekli parçacıklar saydam görünür ışık , ancak son derece etkili olan emme ve ultraviyole radyasyon. Yüksek enerjili UV ışığı tarafından emilir ve böylece nano-boyutlu rutil partiküllerin UV absorpsiyon, dökme rutil göre mavi kaydırıldığı nanopartiküller . Dolayısıyla, onlar kullanılan güneş kremleri UV teşvikli cilt hasarına karşı korumak için.

Mevcut küçük rutil iğneleri taşlar bir sorumlu optik fenomen olarak bilinen yıldız kümesi . Asteriated taşlar “yıldız” taşlar olarak bilinir. Yıldız safir , yıldız yakut ve diğer “yıldız” taşlar çok aranan ve genellikle daha değerli normal muadillerine göre daha vardır edilir.

Rutil yaygın bir şekilde kullanılan kaynak elektrot örtüsünün. Aynı zamanda bir parçası olarak kullanılır ZTR endeksi yüksek sınıflandırır, yıpranmış tortuları.

Rutil Kuvars Taşı Yüzük

Rutil Kuvars Taşı Yüzük

Rutil çok ilginç bir mineral yapma, farklı alışkanlıkları ve renklerin şaşırtıcı bir kontrast geliyor. Birden fazla benzersiz kristal formları yanı sıra çok sayıda sahte renkler, stiller ve dernekler vardır. Rutil parlak altın sarısı iğneler, koyu kırmızımsı alt metalik kristaller, ayna gibi metalik görünümlü kristalleri arasında olabilir. Hatta opak metalik görünümlü formlar koyu kırmızı ile, arka aydınlatma altında kenarında biraz saydam olan saydam bir belirti.

Rutil de oluşturabilirler onun alışkanlığı için bilinen iğne benzeri dahil diğer mineraller, özellikle de içindeki s Kuvars uzun ve ince san bir saman gibi kristaller halinde. Bu kapanımlar paralel yoğun için dağınık iğnelerden uzanabilir lif bir ana mineral içinde s. Bu kombinasyon olarak bilinen Rutilated Kuvars ve kolektörler mineral ve taş gibi hem kullanılmaktadır.

Rutil inklüzyonlar da sorumlu asterism veya chatoyancy gibi bazı taşlar, etkileri Yıldız Sapphire . ev sahibi mineral içinde oluşan ince, paralel Rutil lifler bu eşsiz optik etkiler sağlar.

Rutil titanyum dioksit oluşan en yaygın mineraldir. Nadir polimorf ler dahil Brokit ve Anataz aynı zamanda benzersiz ve farklı kristaller oluştururlar, hem de. adı Rutil koyu kırmızı ama parlak kristaller bu mineralin ortak bir renk alışkanlığı atfen, Latin “Rutilus” türetilmiştir.
Kimyasal formül TiO2
kompozisyon Titanyum dioksit, sık sık bazen bazı küçük niyobyum veya tantal ile demir, ile.
değişken Formül (Ti, Fe) O2
Renk Koyu kırmızı metalik gri, kahverengimsi-kırmızı, turuncu-kırmızı, kırmızımsı-siyah,-altın sarısı, sarı saman
Meç Açık kahverengi Beyaz
Sertlik 6-6,5
kristal Sistemi dörtgen şeklinde

Elongated Prizmatik

Siyah Rutil Kuvars

Siyah Rutil Kuvars

Bipyramidal Prizmatik
Yuvarlak Prizmatik Piramidal
Tekrarlanan Diz Şeklinde İkiz
ikiz Sixling
Ikiz Hollow Sixling
ikiz Eightling
Ikiz Piramidal Eightling
Külahlı İkiz Tekrarlanan
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Olarak uzun ve ince, düz prizmatik kristaller, çoğu zaman derin çizgili ve dik kompleks ile sonlandırma s. Ayrıca kısa prizmatik ve kalın güdük kristalleri. Eşleştirme dahil olmak üzere çeşitli formları ile, çok yaygındır sixling , s eightling s (her ikisi de endemik şeklinde rutil ikiz s), diz şeklinde ikiz s ve V-şekilli ikizleri.

Genellikle de kılcal iğneler ve yoğun ağsı formları, iğnemsi narin kar tanesi gibi agrega alışkanlığı, ve yoğun iğne grupların yıldız şeklindeki oluşumlar. İnce sivri kristalleri ve iğneler genellikle, özellikle, diğer mineraller içinde dondurulur Kuvars . Ayrıca olabilir grenli , masif olarak, damar s ve yuvarlak olarak waterworn çakıl.
şeffaflık Opak için saydamdır. İnce kenarları ve arka aydınlatma genellikle şeffaf.
Spesifik yer çekimi 4,2-4,3
parıltı Adamantine , submetallic
bölünme 2,2; 3,1
Kırık dengesiz
azim Kırılgan
Grup içinde Oksitler ; Basit oksitleri
Çarpıcı özellikler Renk, kristal alışkanlıkları, parıltı ve yüksek özgül ağırlık .
çevre Rutil dahil olmak üzere birçok farklı ortamlarda, gelir plütonik ve müdahaleci magmatik kayalar ve granit s, metamorfik gnays ve şist s, carbonatite s, bölgesel metamorfik şist s ve hidrotermal (dahil yedek mevduat ven s alpin bo

Ruil Kuvars Erkek Yüzük

Ruil Kuvars Erkek Yüzük

lukların ). Ayrıca kırıntılı nehir ve plaj mevduat.

ÇEŞİTLERİ
Ilmenorutile – Of Niyobyum taşıyan çeşitli Rutil .
Rutilated Kuvars – Kuvars altın sarısı, iğne benzeri Rutil içerme s. Ek bilgi için, taş sayfasına bakınız Rutilated Quartz .
Sagenite – Sivri , ağ şeklinde , ya da kılcal form Rutil . Ayrıca bkz Sagenite Akik .
Struverite – Tantal taşıyan çeşitli Rutil . İtalyan Adını mineralog Giovanni Strüver (1842-1915), Roma Üniversitesi’nde profesör.
Venüs Hairstone – Kılcal veya yoğun iğnemsi , bir saç benzeri spreyler Rutil .
polimorfları
Brokit
anatase
KULLANIMI
Rutil önemli olan cevher s metal titanyum. Rutil, aynı zamanda endüstriyel seramik sır olarak, ve optik cihazlar, boya için beyaz bir pigment olarak kullanılır. Bu aynı zamanda popüler kolektörler mineraldir. Rutilated kuvars bir taş gibi bir süs taşı olarak kullanılır.

Dikkate değer MEKANLAR
Rutil dünya çapında yerlerde yüzlerce farklı maden yataklarının bir dizi bulunur, ancak olay genellikle küçük ve izole kristaller ile sınırlıdır. Birkaç mevduat mükemmel kristalleri üretmek için ünlü; en önemli burada değinilecektir.

İsviçre dağlık birçok klasik örnekleri üreten Alp ortamlarda. Bu yerleşim yerleri Binn Vadisi, (özellikle Lengenbach Ocağı de ve Lerchentini at) Wallis arasında; St. Gotthard geçiş, Ticino; ve Cavradi geçit, Curnera Vadisi, Grisons. Bir diğer önemli alp Avrupa oluşumu Vizze Vadisi, Bolzano olduğunu.

Çeşitleri Struverite ve Ilmenorutile Madagaskar büyük kristaller bulunan pegmatit Antsirabe ve Betafo, Antananarivo Eyaleti s. Parlak Rutil kristalleri Alto Ligonha pegmatit, Mozambik, Ribaue geliyor.

Brezilya en üretken içerenler de dahil olmak üzere birçok seçkin Rutil oluşumlarını vardır Rutilated Kuvars kaynaklar. Brezilyalı yerleşim en müstesna çarpıcı altın sarısı üreten Novo Horizonte (eski Ibitiara), Bahia, bir sivri ve ayna gibi ilişkili yıldız biçimli oluşumlar Hematit kristalleri. Müstakil kristalleri ve V-şekilli yataklı Brezilyalı taş birçok meydana pegmatit Minas Gerais s; özellikle dikkat çekicidir Jequitinhonha vadide Diamantina vardır.

ABD bu mineralin çok sayıda kayda değer kaynaklar içerir. En ünlü güdük, parlak, ayna gibi kristaller kez bulundu Graves Mountain, Lincoln Co, Gürcistan, olduğunu. Güzel koyu kırmızı ve kazınmış prizmatik kristaller Hiddenite ve Stony Point, Alexander Co., Kuzey Carolina geliyor; ve ilginç sixling ler ve diğer ikiz formları, özellikle de Parkesburg, Chester Co., Pennsylvania topraklarda tanınmış olan Şamandıra kristal s. İyi Rutil kristalleri Rutil dahil, Mıknatıs

Rutil çok ilginç bir mineral yapma, farklı alışkanlıkları ve renklerin şaşırtıcı bir kontrast geliyor. Birden fazla benzersiz kristal formları yanı sıra çok sayıda sahte renkler, stiller ve dernekler vardır. Rutil parlak altın sarısı iğneler, koyu kırmızımsı alt metalik kristaller, ayna gibi metalik görünümlü kristalleri arasında olabilir. Hatta opak metalik görünümlü formlar koyu kırmızı ile, arka aydınlatma altında kenarında biraz saydam olan saydam bir belirti.

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil de oluşturabilirler onun alışkanlığı için bilinen iğne benzeri dahil diğer mineraller, özellikle de içindeki s Kuvars uzun ve ince san bir saman gibi kristaller halinde. Bu kapanımlar paralel yoğun için dağınık iğnelerden uzanabilir lif bir ana mineral içinde s. Bu kombinasyon olarak bilinen Rutilated Kuvars ve kolektörler mineral ve taş gibi hem kullanılmaktadır.

Rutil inklüzyonlar da sorumlu asterism veya chatoyancy gibi bazı taşlar, etkileri Yıldız Sapphire . ev sahibi mineral içinde oluşan ince, paralel Rutil lifler bu eşsiz optik etkiler sağlar.

Rutil titanyum dioksit oluşan en yaygın mineraldir. Nadir polimorf ler dahil Brokit ve Anataz aynı zamanda benzersiz ve farklı kristaller oluştururlar, hem de. adı Rutil koyu kırmızı ama parlak kristaller bu mineralin ortak bir renk alışkanlığı atfen, Latin “Rutilus” türetilmiştir.
Kimyasal formül TiO2
kompozisyon Titanyum dioksit, sık sık bazen bazı küçük niyobyum veya tantal ile demir, ile.
değişken Formül (Ti, Fe) O2
Renk Koyu kırmızı metalik gri, kahverengimsi-kırmızı, turuncu-kırmızı, kırmızımsı-siyah,-altın sarısı, sarı saman
Meç Açık kahverengi Beyaz

ve Agregalar Olarak uzun ve ince, düz prizmatik kristaller, çoğu zaman derin çizgili ve dik kompleks ile sonlandırma s. Ayrıca kısa prizmatik ve kalın güdük kristalleri. Eşleştirme dahil olmak üzere çeşitli formları ile, çok yaygındır sixling , s eightling s (her ikisi de endemik şeklinde rutil ikiz s), diz şeklinde ikiz s ve V-şekilli ikizleri.

Genellikle de kılcal iğneler ve yoğun ağsı formları, iğnemsi narin kar tanesi gibi agrega alışkanlığı, ve yoğun iğne grupların yıldız şeklindeki oluşumlar. İnce sivri kristalleri ve iğneler genellikle, özellikle, diğer mineraller içinde dondurulur Kuvars . Ayrıca olabilir grenli , masif olarak, damar s ve yuvarlak olarak waterworn çakıl.
şeffaflık Opak için saydamdır. İnce kenarları ve arka aydınlatma genellikle şeffaf.
Spesifik yer çekimi 4,2-4,3

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

Rutil Kuvars Gümüş Yüzük

parıltı Adamantine , submetallic
bölünme 2,2; 3,1
Kırık dengesiz
azim Kırılgan
Grup içinde Oksitler ; Basit oksitleri
Çarpıcı özellikler Renk, kristal alışkanlıkları, parıltı ve yüksek özgül ağırlık .
çevre Rutil dahil olmak üzere birçok farklı ortamlarda, gelir plütonik ve müdahaleci magmatik kayalar ve granit s, metamorfik gnays ve şist s, carbonatite s, bölgesel metamorfik şist s ve hidrotermal (dahil yedek mevduat ven s alpin boşlukların ). Ayrıca kırıntılı nehir ve plaj mevduat.
kaya Tipi Magmatik , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 2
Talep (1-3) 1
EBAY ON RUTİL
ÇEŞİTLERİ
Ilmenorutile – Of Niyobyum taşıyan çeşitli Rutil .
Rutilated Kuvars – Kuvars altın sarısı, iğne benzeri Rutil içerme s. Ek bilgi için, taş sayfasına bakınız Rutilated Quartz .
Sagenite – Sivri , ağ şeklinde , ya da kılcal form Rutil . Ayrıca bkz Sagenite Akik .
Struverite – Tantal taşıyan çeşitli Rutil . İtalyan Adını mineralog Giovanni Strüver (1842-1915), Roma Üniversitesi’nde profesör.
Venüs Hairstone – Kılcal veya yoğun iğnemsi , bir saç benzeri spreyler Rutil .
polimorfları
Brokit
anatase
KULLANIMI
Rutil önemli olan cevher s metal titanyum. Rutil, aynı zamanda endüstriyel seramik sır olarak, ve optik cihazlar, boya için beyaz bir pigment olarak kullanılır. Bu aynı zamanda popüler kolektörler mineraldir. Rutilated kuvars bir taş gibi bir süs taşı olarak kullanılır.

Dikkate değer MEKANLAR
Rutil dünya çapında yerlerde yüzlerce farklı maden yataklarının bir dizi bulunur, ancak olay genellikle küçük ve izole kristaller ile sınırlıdır. Birkaç mevduat mükemmel kristalleri üretmek için ünlü; en önemli burada değinilecektir.

İsviçre dağlık birçok klasik örnekleri üreten Alp ortamlarda. Bu yerleşim yerleri Binn Vadisi, (özellikle Lengenbach Ocağı de ve Lerchentini at) Wallis arasında; St. Gotthard geçiş, Ticino; ve Cavradi geçit, Curnera Vadisi, Grisons. Bir diğer önemli alp Avrupa oluşumu Vizze Vadisi, Bolzano olduğunu.

Çeşitleri Struverite ve Ilmenorutile Madagaskar büyük kristaller bulunan pegmatit Antsirabe ve Betafo, Antananarivo Eyaleti s. Parlak Rutil kristalleri Alto Ligonha pegmatit, Mozambik, Ribaue geliyor.

Brezilya en üretken içerenler de dahil olmak üzere birçok seçkin Rutil oluşumlarını vardır Rutilated Kuvars kaynaklar. Brezilyalı yerleşim en müstesna çarpıcı altın sarısı üreten Novo Horizonte (eski Ibitiara), Bahia, bir sivri ve ayna gibi ilişkili yıldız biçimli oluşumlar Hematit kristalleri. Müstakil kristalleri ve V-şekilli yataklı Brezilyalı taş birçok meydana pegmatit Minas Gerais s; özellikle dikkat çekicidir Jequitinhonha vadide Diamantina vardır.

ABD bu mineralin çok sayıda kayda değer kaynaklar içerir. En ünlü güdük, parlak, ayna gibi kristaller kez bulundu Graves Mountain, Lincoln Co, Gürcistan, olduğunu. Güzel koyu kırmızı ve kazınmış prizmatik kristaller Hiddenite ve Stony Point, Alexander Co., Kuzey Carolina geliyor; ve ilginç sixling ler ve diğer ikiz formları, özellikle de Parkesburg, Chester Co., Pennsylvania topraklarda tanınmış olan Şamandıra kristal s. İyi Rutil kristalleri Rutil dahil, Mıknatıs Cove, Garland Co., Arkansas gelen Psödomorf s sonra Brokit . California’da, son derece parlak üretilen iki yerleşim güdük kristaller Şampiyonu Mine, White Mountains, Mono Co .; Darwin, Inyo A.Ş.
Rutil Topaz Gemstone Bilgileri

Rutil Kuvars Yüzük

Rutil Kuvars Yüzük

Tarih ve Giriş – Rutil Topaz Hakkında
Rutil çok titanyum dioksit yapılmış bir mineraldir. Rutil diğer mineraller dahil edilebilir ve bunlardan biri kuvars olduğunu. iğneler şeklinde minik rutil kapanımlar da “yıldız Safir” ve “yıldız yakut” olarak bilinen safir ve yakut, içinde “asterism” neden olur. Bu cabochon kesim taşlar kendi yüzeyinde bir yıldız yansıtmak için görünür anlamına gelir. Rutil nedeniyle ilginç ve sıradışı görünümü bir taş değerini azaltır ziyade, geliştirir dahil türüdür. Bazıları o saman gibi görünüyor söylüyorlar ve henüz diğerleri sarımsı-kahverengi iğneler veya altın parçacığı karşılaştırın, “Venüs saçı” diyoruz. “Rutil topaz” bir inklüzyonlar rutil kuvars çok benzer görünen yana, aynı malzemeden meydana olduğu varsayılmıştır. Bu nedenle, “rutil topaz” kahverengi-sarı renkli iğneler olarak görünür Yabancı çalıştırma ile topaz için benimsenen terim oldu. Ancak, Gemological Institute of America (GIA) mikroskopi kullanılarak, 1987 yılında “rutil topaz” taş bir soruşturma yürütmüştür. Nedeniyle kapanım alışkanlık, GIA inklüzyonlar rutil değil, kısmen ya da tamamen çıkığı kanalları doldurmak limonitik lekeleri, olduğu sonucuna varılmıştır. Limonit önce pigment olarak kullanılan san veya kahverengi demir cevheridir. limonit bir ünlü ürün Kıbrıs’tan sarı hardal olduğunu. Bu vahiy “rutil topaz” daha doğru “limonit topaz” adlı gerektiğini düşündürmektedir, ancak bu ad “rutil topaz” sıkışmış gibi görünüyor, bu nedenle bu o sevk edilmeye devam nasıl.

Rutil Kuvars Taşı

Rutil Kuvars Taşı

Rutil Topaz belirlenmesi Başa Dön
Rutil topaz kuvars rutil benzer görünür, ama rutil topaz onun sertliği kuvars ayırt edilebilir. Topaz 8 bir Mohs sertliği puanı, oysa kuvars 7 de yumuşak topaz görüntüler ise mükemmel bölünme, kuvars hiçbir bölünme vardır, ayrıca olduğunu. Rutil kuvars da genellikle bazı rutil kuvars kuru ot küçük bir manzara tutmak için görünmesini sağlar rutil topaz, daha yoğun ortaya çıkan iğne ile desen daha geniş bir dizi vardır. Rutil topaz sparser kapanımlar sahip olma eğilimindedir.

Rutil Topaz; Kökeni ve taş Kaynaklar Başa Dön
topaz Mevduat Brezilya, Afganistan, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Almanya, Japonya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Nijerya, Pakistan, Rusya, Zimbabve, Sri Lanka, Ukrayna ve ABD’de bulunmuştur. Doğal ışık-mavi topaz Kuzey İrlanda ve İngiltere’de bulunur. Muazzam topaz kristaller Minas Gerais (Brezilya) ve Ukrayna’da keşfedildi.

Rutil Topaz Alış ve Rutil Topaz Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Rutil Topaz Renk

Rutil topaz altın iplik benzeri kapanımlar genellikle renksiz (şeffaf) topaz olduğunu. Bu kapanımlar sadece bir veya iki görünür parçacığı oluşan çok seyrek olabilir, ya da daha yoğun ve yakından dolu olabilir. rutil topaz inklüzyonlar kahverengimsi-sarı altın sarısına renk değişebilir. Çok nadir durumlarda, ipliksi inklüzyonlar gümüş ya da gökkuşağı renkli görünebilir. Bu, diğer mineraller ile şekillendirme limonit kaynaklanmaktadır. Beri topaz diğer renkler oluşur gibi turuncu, pembe gibi, mavi soluk yeşil ve hatta mor, rutil topaz da bu renkler oluşabilir soluk. Ancak, rutil topaz çoğunlukla açıktır.

Rutil Topaz Clarity ve Lustre

Rutil topaz saydam şeffaftır. Topaz birkaç kapanımlar ile yüksek netlik sergiler, böylece topaz taşlar çıplak gözle muayene ve hiçbir kusurları görülebilir anlamına gelir “göz temiz” olduğu tespit edilebilir. Bununla birlikte, rutil topaz durumunda, inklüzyonlar değerlemeye tabi tutulmaktadır. Topaz çok onun parlak ve camsı (camsı) parlaklık için değerlidir.

Rutil Topaz Kesim ve Şekil

Topaz, çok yönlü bir malzemedir. Bu nedenle böyle bir kare, yuvarlak, sekizgen, armut, oval, kalp ve diğer fantezi şekiller şekiller, çok çeşitli içine moda edilebilir. inklüzyonlar mücevher inceledi edildiği açısına göre az ya da çok belirgin görünebilir çünkü rutil topaz ile ilgili olarak, lapidarists, en iyi limonit inklüzyonları görüntülemek için kıymetli taşı faset için dikkatli olmak gerekir. topaz sertlik çiziklere dirençli hale getirir. Ancak, lapidarists nedeniyle kolayca kırık anlamına gelir onun mükemmel bölünme, için, dikkatli topaz işlemesi gerekir.

Rutil Topaz Tedavisi

Iken topaz sık sık renk geliştirilmiş olduğu bilinmektedir, açık rutil topaz, doğal limonit kapanım meydana gelmiştir doğal, renksiz topaz olduğunu. Bu nedenle, doğal olarak oluşan topaz renk rutil topaz tedavi ya da gelişmiş değil.

Rutil Topaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2SiO4 (F, OH) 2 Fluor içeren alüminyum silikat
Kristal yapı: Ortorombik, çok yönlü bir uçları ile prizmalar, genellikle kesit olarak sekizgen
Renk: Renksiz, sarı, turuncu, kırmızı-kahverengi, koyu pembe-kırmızı, mavi, kırmızı, mor, açık yeşil ışık
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8
Kırılma indisi: 1,609-1,643
Yoğunluk: 3,49-3,57
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: Saydam ve yarı saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,008-0,016
Parlaklık: cam
floresan: uzun dalga boyu UV altında, beyaz ve mavi zayıf sarı veya yeşilimsi bir parlaklık gösterir; kahverengi, pembe ve güçlü bir turuncu-sarı bir parlaklık gösterebilir sarı; kırmızı zayıf bir sarı-kahverengi bir parlaklık gösterir
Bizim bakınız Taş Sözlük gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Rutil Topaz: İlgili veya benzer taşlar dön
Altın rutil kuvars taş
Altın Rutil Kuvars
Topaz kimyasal andalusit, kanonaite, siyanit ve mulit sillimanite ile ilgilidir. Rutil topaz kuvars rutil benzer, ama rutil kuvars limonit içerikleri ile farklı bir kompozisyon vardır ve 7. Rutil topaz bir Mohs sertlik puanı rutil kuvars daha değerlidir sahip, biraz daha yumuşak olduğunu, bu yüzden ayırt etmek önemlidir iki. Limonit kapanımlar da kapanım yerine iğne benzeri parçacıkları daha altın benekler gibi görünebilir gibi kalsedon kuvars gibi diğer değerli taşlar, oluşabilir.