OTANT�K TA�

SEDEF TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
SEDEF TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • CARVED SANATI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SEDEF KOLYE

SEDEF TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

Sedef [1] de sedef olarak bilinen, organik-inorganik olan kompozit malzeme bazıları tarafından üretilenSedef en eski

Sedef Taşı Kolye

Sedef Taşı Kolye

soy bazı bulunan kabuklular , gastropodlar ve kafadan . Ancak, yumuşakça kabukları büyük çoğunluğunda iç tabaka olan porcellaneous , sedefli değil ve bu genellikle gibi olmayan sedefli iridescence daha nadiren olmayan bir yanardöner parlaklık sonuçlanır ya da alev yapısında bulunan olarak konkhos inci.

Inci dış tabaka ve iç tabaka inci istiridye ve tatlı su inci midye kabukları sedef yapılır. Bir sedefli iç kabuk tabakası olan diğer yumuşakça ailelerin gibi deniz gastropodları dahil Haliotidae , Trochidae ve Turbinidae .

sedef tabakaları mikroskopik yapısının şematik

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ ÖZEL KESİM CARVED SEDEF TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;UZUNLUK :6,5 CM

sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskobu görüntüsü
Sedef altıgen trombositlerin oluşan aragonit (bir tür kalsiyum karbonat 10-20) mikron genişliğinde ve 0,5 mikron kalınlığında sürekli bir paralel düzenlenmiş lamina . [2] Bu tabakalar oluşan organik matris yaprak ayrılmış elastik biyopolimerler gibi ( kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler ). Kırılgan trombositler ve elastik biyopolimerlerin ince tabakaların Bu karışımı ile, malzeme, güçlü ve esnek hale getirir Young modülü 70 GPa (kuru). [3] Güç ve esneklik nedeniyle “tuğla” ile yapışma de olması muhtemeldir enine çatlak yayılmasını engeller trombositlerin düzenlemesi. Bu yapı, birden fazla uzunluk boyutlarında, büyük ölçüde artar tokluk gibi neredeyse kadar güçlü hale silikon .

Sedef görünen yanardöner aragonit trombositlerin kalınlığı görünür dalga boyu yakın olduğundan ışık . Bu yapılar müdahale oluşturarak, farklı bakış açılarında ışığın farklı dalga boylarında yapıcı ve yıkıcı yapısal renkler .

Sedef Taşı Gümüş Kolye

Sedef Taşı Gümüş Kolye

Kristalografik c- ekseni yaklaşık kabuk duvara dik işaret, ancak diğer eksenlerin yönü gruplar arasında değişmektedir. Bitişik tabletler önemli ölçüde farklı Cı-eksenli yönlendirme bilgisi gösterilmiştir genellikle rastgele bir biçimde oryante ~ dikey 20 ° ‘dir. [4] [5] çift kabuklu ve kafadan kabuk büyüme yönünde B ekseni noktalarında, oysa monoplacophora bu şekilde eğimli olan bir -Axis olup. [6] sedef tuğla kenetleme büyük deformasyon mekanizması hem de etkisi yanı sıra tokluk yer alır. [7] Buna ek olarak, gelişmiş mineral organik arayüz sonuçları organik tabakalarını içermektedir esneklik ve gücü. [8] [9] [10]

Formasyon [ değiştir ]
Sedef oluşumu tam olarak anlaşılmış değildir. Pina nobilis de görüldüğü gibi, ilk başlangıç düzeneği, elyaf-benzeri polikristal yapılandırmalarında sağlayabilir bir organik matris içinde nanopartiküller (~ 50-80 nm) agregasyonu ile tahrik edilir. [11] partikül sayısı ardışık artar, ve eğer kritik ambalaj erken-sedef trombositlerin dönüştüğü, ulaşılır. Sedef büyüme kristal büyümesinin başlangıcı, süresi ve şeklini kontrol, organik aracılık eder. [12] Bireysel Aragonit “tuğla” hızla sedefli katmanın tam yüksekliğe kadar büyüyebilir inanılan ve onlar bitişik tuğla Abut kadar genişletmek vardır. [6 ] Bu sedef altıgen yakın ambalaj karakteristiği oluşturur. [6] Tuğla, organik tabaka içinde rasgele dağılmış öğeleri ile çekirdeklenmesi olabilir [13] proteinlerin iyi tanımlanmış düzenlemelerin, [2] veya ulaşması epitaxially uzanan mineral köprülerden altta yatan tableti. [14] [15] sedef elyaflı aragonit farklıdır – aynı formda bir kırılgan mineral – olmasıyla C-ekseninde büyümesi (yani, yaklaşık olarak kabuk için, sedef olarak dik) sedef yavaştır ve lifli aragonit hızlı. [16]

SEDEF TAŞ KOLYE

SEDEF TAŞ KOLYE

Fonksiyon [ değiştir ]

Fosil nautiloid fosilli asfaltlı kireçtaşı, orijinal yanardöner sedef ile kabuk Oklahoma . Tarihlenen Geç Orta Pensilvaniyen’den arayla – – yapar. Aragonitik sedefli shelly fosiller dünyanın en eski mevduat [17]
Sedef tarafından salgılanan epitel hücrelerinin bir manto dokusu çeşitli yumuşakçaların. Sedef sürekli yaygın sedef olarak bilinen kabuk, yanardöner sedefli katmanın, iç yüzeyi üzerine yatırılır. Sedef tabakaları kabuk yüzeyi pürüzsüz ve karşı yumuşak dokuları korumaya yardımcı parazit , sedef ardışık katmanlar halinde onları entombing oluşturarak ve zarar enkaz ya bir blister inci manto dokularda kabuk, ya da ücretsiz inci iç bağlı. Süreç encystation denir ve yumuşakça hayatları sürece devam eder.

Farklı yumuşakça gruplarında [ değiştir ]
Daha fazla bilgi: Mollusc kabuk § Evrim
sedef şekilde gruptan gruba göre değişir. Içinde kabuklular , sedef tabakası tek kristallerin oluştuğu altıgen yakın ambalaj . Gelen gastropodlar , kristaller ikiz , ve kafadan , genellikle ikizdirler pseudohexagonal tekli kristaller vardır. [6]

Ticari kaynaklar [ değiştir ]
Sedef ana ticari kaynakları olmuştur inci istiridye , tatlı su inci midye ve bir dereceye kadar deniz kulağı , 19. yüzyılın ikinci yarısında kendi sağlamlık ve güzellik için popüler.

SEDEF KOLYE

SEDEF KOLYE

Yaygın Büyük yeşil kabukları, özellikle 1900’lerde inci düğmeler için vardı kullanılan türban salyangoz Turbo marmoratus ve büyük üst salyangoz, Tectus niloticus’un . Sedef uluslararası ticaret tarafından yönetilir Yabani Hayvan ve Bitki Nesli Tehlike Altında Olan Türlerin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme , 170’den fazla ülke tarafından imzalanan bir anlaşmayla. [18]

Dekoratif amaçlı kullanımlar [ değiştir ]
Sedef dekoratif amaçlı çeşitli yüzyıllardır kullanılmaktadır

Altarpiece oyma sedef geniş kullanımı ile, yaklaşık 1520,.

Sedef barut kabı , 1750 dolaylarında, çoğunlukla parlak oluşan kabuk büyük bir deniz salyangozu ve Turbo marmoratus .

Kakma sedef ile tesseralar , Bağdat pavyon, Topkapı Sarayı , İstanbul .

Sedef kabuğu dekoratif bir nesne içine çalıştı.

Sedef kolye oyulmuş Solomon Adaları 1838
Mimarlık [ değiştir ]

Tavanında beyaz sedef mozaik karolar Kriter Restaurant Londra’da
Hem siyah hem beyaz sedef için kullanılan mimari amaçlar. Doğal sedef yapay hemen hemen her renk renkli olabilir. Sedef tesseralar şekillerde kesilir ve edilebilir lamine a seramik karo veya mermer tabanı. tesseralar el yerleştirilmiş ve yakından (örneğin bir örgü gibi) düzensiz bir mozaik veya desen oluşturma, birlikte sandviç. Lamine malzeme tipik kalınlığı yaklaşık 2 mm (0.079 inç) ‘dir. Tesseralar sonra olan lake ve cilalı dayanıklı ve parlak bir yüzey oluşturarak.

Sedef Kolye

Sedef Kolye

Bunun yerine, bir mermer ya da döşeme, taban kullanarak, sedef tesseralar yapıştırılmış olabilir fiberglas . Sonuç sorunsuz bir kurulum sunuyor ve levha boyutu sınırı yoktur hafif bir malzemedir. Sedef yaprak iç zeminler, dış ve iç duvarlar, mutfak tezgahı, kapı ve tavan kullanılmış olabilir. Bu tür sütun veya mobilya gibi mimari elemanlar, içine Yerleştirme kolayca gerçekleştirilir. [ Kaynak belirtilmeli ]

 

Moda [ değiştir ]

sedef bilezik
inci düğmeleri annesi ya fonksiyonel ya da dekoratif amaçlı giyim kullanılmaktadır. İnci Kings and Queens bu ayrıntılı bir örnektir.

Sedef ayrıca saatler, bıçak, silah ve mücevher süslemek için kullanılır.

Müzik aletleri [ değiştir ]
Sedef kakma, genellikle müzik için kullanılan tuşlar ve müzik aletleri diğer dekoratif motifler. Birçok akordeon ve akordeon organları tamamen sedef kaplı ve bazı gitar klavye veya headstock sedef kakma yapılmış (yanı sıra sedef görünümünü taklit etmek için tasarlanmış plastik kakma olan bazı gitar) var. Buzuki ve baglamas (Yunan yaylı çalgılar koparıp ud ailesi), tipik olarak sedef süslemeleri, yaptığı gibi ilgili Ortadoğu ud (genellikle etrafında ses delikleri ve enstrümanın arkasına). Bows telli çalgılarda gibi keman ve çello sık sık kurbağa inci kakma annesi var. Geleneksel supap düğmeleri kullanılır trompet yanı ve diğer pirinç aletleri.

Diğer [ değiştir ]
Sedef bazen yapmak için kullanılan kaşık için kaplar benzeri havyar metalik kaşıklarla tadı bozulmaz şekilde.

İmal sedef [ değiştir ]
2012 yılında, araştırmacılar doğal büyüme sürecini taklit ederek laboratuarda kalsiyum bazlı nacre yarattı. [19]

2014 yılında, araştırmacılar cam dalgalı 3D “mikro çatlaklar” gravür ağları tarafından sedef bir analog oluşturmak için lazer kullanılır. Slaytlar darbeye maruz edildi, mikro-çatlaklar emilir ve kırıp camı tutarak, dağılan enerjiyi. Toplamda, işlenmiş cam bildirildi işlenmemiş camdan daha sert 200 kez oldu.

SEDEF TAŞ KOLYE

SEDEF TAŞ KOLYE

Bir inci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakçalar . Sadece bir midye kabuğu gibi, bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde çökelmiştir dakikalık kristalin formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekiller ( barok inciler ) meydana gelir. En kaliteli doğal inciler çok değerli olduğu edilmiş taşlar ve nesneleri güzellik yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor , nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden ortaya çıkar, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inciler gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve tatlı su midye şu anda sattı. Bunların çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak bunların iridescence kalitesi genellikle çok kötü ve kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve temel olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı ama geçmişte da giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik, ilaç ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, mücevher kalitesinde inciler hemen hemen her zaman sedefli ve yanardöner onları üreten kabuk iç gibi. Ancak, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen tüm türler inciler daha az parlaklık ya da daha az küresel şekli (teknik olarak “kalkerli konkresyonlar”) üretme yeteneğine sahiptir. Bu da meşru Gemological laboratuarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

 

SEDEF TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
SEDEF TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • CARVED SANATI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SEDEF KOLYE
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SEDEF TAŞI GÜMÜŞ KOLYE

Sedef [1] de sedef olarak bilinen, organik-inorganik olan kompozit malzeme bazıları tarafından üretilenSedef en eski

Sedef Taşı Kolye

Sedef Taşı Kolye

soy bazı bulunan kabuklular , gastropodlar ve kafadan . Ancak, yumuşakça kabukları büyük çoğunluğunda iç tabaka olan porcellaneous , sedefli değil ve bu genellikle gibi olmayan sedefli iridescence daha nadiren olmayan bir yanardöner parlaklık sonuçlanır ya da alev yapısında bulunan olarak konkhos inci.

Inci dış tabaka ve iç tabaka inci istiridye ve tatlı su inci midye kabukları sedef yapılır. Bir sedefli iç kabuk tabakası olan diğer yumuşakça ailelerin gibi deniz gastropodları dahil Haliotidae , Trochidae ve Turbinidae .

sedef tabakaları mikroskopik yapısının şematik

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ ÖZEL KESİM CARVED SEDEF TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;UZUNLUK :6,5 CM

sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskobu görüntüsü
Sedef altıgen trombositlerin oluşan aragonit (bir tür kalsiyum karbonat 10-20) mikron genişliğinde ve 0,5 mikron kalınlığında sürekli bir paralel düzenlenmiş lamina . [2] Bu tabakalar oluşan organik matris yaprak ayrılmış elastik biyopolimerler gibi ( kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler ). Kırılgan trombositler ve elastik biyopolimerlerin ince tabakaların Bu karışımı ile, malzeme, güçlü ve esnek hale getirir Young modülü 70 GPa (kuru). [3] Güç ve esneklik nedeniyle “tuğla” ile yapışma de olması muhtemeldir enine çatlak yayılmasını engeller trombositlerin düzenlemesi. Bu yapı, birden fazla uzunluk boyutlarında, büyük ölçüde artar tokluk gibi neredeyse kadar güçlü hale silikon .

Sedef görünen yanardöner aragonit trombositlerin kalınlığı görünür dalga boyu yakın olduğundan ışık . Bu yapılar müdahale oluşturarak, farklı bakış açılarında ışığın farklı dalga boylarında yapıcı ve yıkıcı yapısal renkler .

Sedef Taşı Gümüş Kolye

Sedef Taşı Gümüş Kolye

Kristalografik c- ekseni yaklaşık kabuk duvara dik işaret, ancak diğer eksenlerin yönü gruplar arasında değişmektedir. Bitişik tabletler önemli ölçüde farklı Cı-eksenli yönlendirme bilgisi gösterilmiştir genellikle rastgele bir biçimde oryante ~ dikey 20 ° ‘dir. [4] [5] çift kabuklu ve kafadan kabuk büyüme yönünde B ekseni noktalarında, oysa monoplacophora bu şekilde eğimli olan bir -Axis olup. [6] sedef tuğla kenetleme büyük deformasyon mekanizması hem de etkisi yanı sıra tokluk yer alır. [7] Buna ek olarak, gelişmiş mineral organik arayüz sonuçları organik tabakalarını içermektedir esneklik ve gücü. [8] [9] [10]

Formasyon [ değiştir ]
Sedef oluşumu tam olarak anlaşılmış değildir. Pina nobilis de görüldüğü gibi, ilk başlangıç düzeneği, elyaf-benzeri polikristal yapılandırmalarında sağlayabilir bir organik matris içinde nanopartiküller (~ 50-80 nm) agregasyonu ile tahrik edilir. [11] partikül sayısı ardışık artar, ve eğer kritik ambalaj erken-sedef trombositlerin dönüştüğü, ulaşılır. Sedef büyüme kristal büyümesinin başlangıcı, süresi ve şeklini kontrol, organik aracılık eder. [12] Bireysel Aragonit “tuğla” hızla sedefli katmanın tam yüksekliğe kadar büyüyebilir inanılan ve onlar bitişik tuğla Abut kadar genişletmek vardır. [6 ] Bu sedef altıgen yakın ambalaj karakteristiği oluşturur. [6] Tuğla, organik tabaka içinde rasgele dağılmış öğeleri ile çekirdeklenmesi olabilir [13] proteinlerin iyi tanımlanmış düzenlemelerin, [2] veya ulaşması epitaxially uzanan mineral köprülerden altta yatan tableti. [14] [15] sedef elyaflı aragonit farklıdır – aynı formda bir kırılgan mineral – olmasıyla C-ekseninde büyümesi (yani, yaklaşık olarak kabuk için, sedef olarak dik) sedef yavaştır ve lifli aragonit hızlı. [16]

SEDEF TAŞ KOLYE

SEDEF TAŞ KOLYE

Fonksiyon [ değiştir ]

Fosil nautiloid fosilli asfaltlı kireçtaşı, orijinal yanardöner sedef ile kabuk Oklahoma . Tarihlenen Geç Orta Pensilvaniyen’den arayla – – yapar. Aragonitik sedefli shelly fosiller dünyanın en eski mevduat [17]
Sedef tarafından salgılanan epitel hücrelerinin bir manto dokusu çeşitli yumuşakçaların. Sedef sürekli yaygın sedef olarak bilinen kabuk, yanardöner sedefli katmanın, iç yüzeyi üzerine yatırılır. Sedef tabakaları kabuk yüzeyi pürüzsüz ve karşı yumuşak dokuları korumaya yardımcı parazit , sedef ardışık katmanlar halinde onları entombing oluşturarak ve zarar enkaz ya bir blister inci manto dokularda kabuk, ya da ücretsiz inci iç bağlı. Süreç encystation denir ve yumuşakça hayatları sürece devam eder.

Farklı yumuşakça gruplarında [ değiştir ]
Daha fazla bilgi: Mollusc kabuk § Evrim
sedef şekilde gruptan gruba göre değişir. Içinde kabuklular , sedef tabakası tek kristallerin oluştuğu altıgen yakın ambalaj . Gelen gastropodlar , kristaller ikiz , ve kafadan , genellikle ikizdirler pseudohexagonal tekli kristaller vardır. [6]

Ticari kaynaklar [ değiştir ]
Sedef ana ticari kaynakları olmuştur inci istiridye , tatlı su inci midye ve bir dereceye kadar deniz kulağı , 19. yüzyılın ikinci yarısında kendi sağlamlık ve güzellik için popüler.

SEDEF KOLYE

SEDEF KOLYE

Yaygın Büyük yeşil kabukları, özellikle 1900’lerde inci düğmeler için vardı kullanılan türban salyangoz Turbo marmoratus ve büyük üst salyangoz, Tectus niloticus’un . Sedef uluslararası ticaret tarafından yönetilir Yabani Hayvan ve Bitki Nesli Tehlike Altında Olan Türlerin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme , 170’den fazla ülke tarafından imzalanan bir anlaşmayla. [18]

Dekoratif amaçlı kullanımlar [ değiştir ]
Sedef dekoratif amaçlı çeşitli yüzyıllardır kullanılmaktadır

Altarpiece oyma sedef geniş kullanımı ile, yaklaşık 1520,.

Sedef barut kabı , 1750 dolaylarında, çoğunlukla parlak oluşan kabuk büyük bir deniz salyangozu ve Turbo marmoratus .

Kakma sedef ile tesseralar , Bağdat pavyon, Topkapı Sarayı , İstanbul .

Sedef kabuğu dekoratif bir nesne içine çalıştı.

Sedef kolye oyulmuş Solomon Adaları 1838
Mimarlık [ değiştir ]

Tavanında beyaz sedef mozaik karolar Kriter Restaurant Londra’da
Hem siyah hem beyaz sedef için kullanılan mimari amaçlar. Doğal sedef yapay hemen hemen her renk renkli olabilir. Sedef tesseralar şekillerde kesilir ve edilebilir lamine a seramik karo veya mermer tabanı. tesseralar el yerleştirilmiş ve yakından (örneğin bir örgü gibi) düzensiz bir mozaik veya desen oluşturma, birlikte sandviç. Lamine malzeme tipik kalınlığı yaklaşık 2 mm (0.079 inç) ‘dir. Tesseralar sonra olan lake ve cilalı dayanıklı ve parlak bir yüzey oluşturarak.

Sedef Kolye

Sedef Kolye

Bunun yerine, bir mermer ya da döşeme, taban kullanarak, sedef tesseralar yapıştırılmış olabilir fiberglas . Sonuç sorunsuz bir kurulum sunuyor ve levha boyutu sınırı yoktur hafif bir malzemedir. Sedef yaprak iç zeminler, dış ve iç duvarlar, mutfak tezgahı, kapı ve tavan kullanılmış olabilir. Bu tür sütun veya mobilya gibi mimari elemanlar, içine Yerleştirme kolayca gerçekleştirilir. [ Kaynak belirtilmeli ]

 

Moda [ değiştir ]

sedef bilezik
inci düğmeleri annesi ya fonksiyonel ya da dekoratif amaçlı giyim kullanılmaktadır. İnci Kings and Queens bu ayrıntılı bir örnektir.

Sedef ayrıca saatler, bıçak, silah ve mücevher süslemek için kullanılır.

Müzik aletleri [ değiştir ]
Sedef kakma, genellikle müzik için kullanılan tuşlar ve müzik aletleri diğer dekoratif motifler. Birçok akordeon ve akordeon organları tamamen sedef kaplı ve bazı gitar klavye veya headstock sedef kakma yapılmış (yanı sıra sedef görünümünü taklit etmek için tasarlanmış plastik kakma olan bazı gitar) var. Buzuki ve baglamas (Yunan yaylı çalgılar koparıp ud ailesi), tipik olarak sedef süslemeleri, yaptığı gibi ilgili Ortadoğu ud (genellikle etrafında ses delikleri ve enstrümanın arkasına). Bows telli çalgılarda gibi keman ve çello sık sık kurbağa inci kakma annesi var. Geleneksel supap düğmeleri kullanılır trompet yanı ve diğer pirinç aletleri.

Diğer [ değiştir ]
Sedef bazen yapmak için kullanılan kaşık için kaplar benzeri havyar metalik kaşıklarla tadı bozulmaz şekilde.

İmal sedef [ değiştir ]
2012 yılında, araştırmacılar doğal büyüme sürecini taklit ederek laboratuarda kalsiyum bazlı nacre yarattı. [19]

2014 yılında, araştırmacılar cam dalgalı 3D “mikro çatlaklar” gravür ağları tarafından sedef bir analog oluşturmak için lazer kullanılır. Slaytlar darbeye maruz edildi, mikro-çatlaklar emilir ve kırıp camı tutarak, dağılan enerjiyi. Toplamda, işlenmiş cam bildirildi işlenmemiş camdan daha sert 200 kez oldu.

SEDEF TAŞ KOLYE

SEDEF TAŞ KOLYE

Bir inci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakçalar . Sadece bir midye kabuğu gibi, bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde çökelmiştir dakikalık kristalin formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekiller ( barok inciler ) meydana gelir. En kaliteli doğal inciler çok değerli olduğu edilmiş taşlar ve nesneleri güzellik yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor , nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden ortaya çıkar, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inciler gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve tatlı su midye şu anda sattı. Bunların çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak bunların iridescence kalitesi genellikle çok kötü ve kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve temel olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı ama geçmişte da giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik, ilaç ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, mücevher kalitesinde inciler hemen hemen her zaman sedefli ve yanardöner onları üreten kabuk iç gibi. Ancak, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen tüm türler inciler daha az parlaklık ya da daha az küresel şekli (teknik olarak “kalkerli konkresyonlar”) üretme yeteneğine sahiptir. Bu da meşru Gemological laboratuarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.